Page 19

19

ATATÜRK’E ÖLÜMÜNÜN 80. YILINDA SEVGİ SELİ

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80. yılında Bakırköy’de de törenlerle anıldı. Özgürlük meydanında yapılan tören sonrası Yeşilköy 50. yıl Anadolu Lisesi’nin hazırladığı Atatürk’ü anma programı Cem Karaca Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Ögretmen ve ögrenciler Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Ögretmen ve öğrencilerin hazırladığı program sonunda Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü Bakırköy okullarında başarılı öğrencilere ödül verdi.

MEHMET EMİN ERTEKİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI 10 yıl süreyle Bakırköy Belediyesi meclis üyeliği görevinde de bulunan Ertekin, Bakırköy’ün sorunlarını çok iyi bildiğini ve görev verilmesi halinde sorunlarını çözmeye hazır olduğunu söyledi. 2014 yılında Ak Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayı olarak girdiğim yarışta halkın gösterdiği ilgiyle oy oranında önemli bir artış sağlamıştım. O dönemde 81 proje ile Bakırköylülere neler yapabileceklerimi anlatmıştım. Ancak tanıtım süresinin sınırlı olması birçok projemizi halka aksettirmemize engel olmuştu. Uzun yıllardır Bakırköy’de ikamet ediyorum, iş yerim de Bakırköy’de. Aradan geçen beş yıllık süre zarfında sokaklarda halkla iç içe yaşadığım Bakırköy’ün her geçen gün prestij kaybettiğini, belediyenin başarısız yönetimi, seçimler öncesinde söz verdikleri 100 projeden hiç birinin hayata geçirilmemiş olması, bunun yanında eski kazanımların da yok edildiklerini görüyoruz. İş yerimin merkezi bir noktada olması ve Bakırköylüler tarafından tanınıyor olmam nedeniyle bir anlamda iş yerim şikayet bürosu gibi çalışmakta. Gelen şikayetlerin büyük bir bölümü belediyenin başarısızlığı ve yeniden Bülent Kerimoğlu’nun aday gösterilmesi

halinde CHP’ye oy vermeyecekleri yönünde. Bu nedenle mensubu olduğum Ak Parti’den Bakırköy Belediye Başkanlığı Aday Adaylığına müracaat ettim. BAKIRKÖY’ÜN ÇÖZÜLMEYECEK SORUNU YOK Bakırköy’ün sorunlarını çok iyi biliyorum. 10 yıl meclis üyeliği dönemimde de sorunlarla yakından ilgiliydim. Ancak sayısal çoğunluğumuz hayata geçirmek istediğimiz projelerimiz için yeterli değildi. Bakırköy’ün en önemli sorunlarının başında kentsel dönüşüm yer almakta. Bakırköy Belediyesi beş yıllık sürede bununla ilgili olumlu hiçbir çalışma yapmamıştır. Vatandaşlar kendi imkanları doğrultusunda evlerini ceplerinden para vererek yeniliyorlar. Bu bir kentsel dönüşüm değildir. Ada bazlı yapılması gereken bir çalışma olmalı. Vatandaşlar ceplerinden para vermeden evlerini yenilemeli. Ada bazlı çalışmalarda sosyal donatı alanları, yeşil alanlar ve oto park sorunu büyük ölçüde ortadan kalkacaktır. MİLLET PARKI BAKIRKÖY’E DEĞER KATACAK Partim tarafından yeniden aday gösterilip, seçilmem halinde 95 proje ile halkın karşısına çıkacağım. Projelerimin büyük bir bölümü kısa

sürede hayata geçirilebilecek projeler. Bazı projelerim uzun vadeli, ancak görev sürem içerisinde hayata geçirilecek olan projelerdir. Yakın bir zamanda Atatürk Hava limanının taşınması tamamlandığında hükümet destekli yapılacak olan millet parkı Bakırköy ilçesine çok önemli katkılar sağlayacaktır. Burada önemli olan Bakırköylülerin yaşam kalitesini artırmak için kendilerini projeye çok iyi entegre etmek gerekir. Ulaşım sorununu kökten çözmek gerekir. Sosyal ve kültürel etkinlikleri artırmak gerekir. Son yıllarda Bakırköy’ün yok olma noktasına gelen prestijini yeniden hak ettiği noktalara getirmek için Bakırköylülerin teveccüh göstermeleri halinde göreve talibim. Hayata geçirmeyeceğim hiç bir projemi halkla paylaşmam, sözünü vermem. Bakırköy sorunlarını çok iyi bildiğim için tüm projelerim de insan odaklı, yaşam kalitesini üst seviyelere taşıyacak şekilde düşünülerek hazırlanmıştır. Partimin üst kurullarının görev vermesi halinde başta kentsel dönüşüm sorunu olmak üzere Bakırköy’ün tüm sorunlarını Bakırköylülerle birlikte çözeceğime inanıyorum.

Profile for Gokhan Atamer

Ataköy Gazetesi 283  

24 senedir sürekli, etkili, ilkeli yayın... Bakırköy'de 1 numara

Ataköy Gazetesi 283  

24 senedir sürekli, etkili, ilkeli yayın... Bakırköy'de 1 numara

Profile for gatamer
Advertisement