Page 13

13

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ BAKIRKÖY ŞUBESİ AÇILDI Türkiye Sakatlar Derneği Bakırköy şubesi açıldı. Açılışa Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, yardımcısı CHP PM Üyesi, Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı Turan Hançerli ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile çok sayıda kişi katıldı. Türkiye Sakatlar Derneği Bakırköy Şube Başkanı Yüksel Hoş, katılımın yoğunluğundan dolayı memnuniyetini dile getirirken, engelliler konusunda duyarlı davranan tüm Bakırköylülere teşekkür etti. Türkiye Sakatlar Derneği Bakırköy Şubesi’nin kuruluş amacını ve çalışma programını anlatan bir konuşma yapan gönüllü dernek kurucularından Nazan Ekinci, yaşamın her geçen gün daha da zorlaştığını, olumsuz şartların hepimiz için aynı olduğunu ve engellilikleri nedeniyle dezavantajlı gruplar için hayatın çok daha zor olduğunu söyledi. Zor olan yaşamlara tanık oldukları ve yaşadıkları için engelli dostlarıyla bir araya gelerek Türkiye Sakatlar Derneği’nin Bakırköy Şubesi’ni kurduklarını belirten Ekinci: Derneğin amacının başta ortopedik sakatlıklar olmak üzere; tüm engellilerin ekonomik, sosyal,

kültürel ve mesleki hak ve çıkarlarının korunup geliştirilmesi, her alandaki ayrımcı uygulama ve düzenlemelerin giderilmesi, toplumun diğer kesimleriyle eşit hak ve olanaklara sahip, özel gereksinimleri sürekli dikkate alınan, özgür, üretken bireyler olarak toplum yaşamına etkin katılımları için çalışmak olduğunu belirtti.

Derneğin günlük yaşamda gerekli olan beceri ve pratik arttırıcı kurslar açacağını, engelli engelsiz kaynaşmalı bir dernek faaliyeti sürdüreceğini, tüm engel guruplarını kapsayacak şekilde çalışmalar yapacağını belirten Ekinci: “Birlikte daha mutlu bir toplum içinde yaşamanın mümkün olduğuna inanıyoruz. Şimdiden göstereceğiniz ilgi ve sunacağınız katkılar için teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. “Hiçbirimiz kendi isteğimizle engelli olmadık” diyerek açılışta konuşta konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, “Bizler eğitimde, istihdamda ve yaşamda eşitlik

istiyoruz. Sosyal hayatın içinde olmak ve hayatı paylaşmak istiyoruz” diyerek, engelli bireylerin fırsat eşitliğinden başka hiç bir şey istemediğinin altını çizdi. Türkiye Sakatlar Derneği Başkan Yardımcısı, eski CHP PM üyesi ve Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı Turan Hançerli, engellilerin sorunlarından bahsederek, tüm engellileri hak arama mücadelesinde birleşmeye davet etti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, engellilere bakışının, engelli bireylerle uyuştuğunu söyleyen Hançerli, bu nedenle CHP’de siyaset yaptığını belirtti. Açılışta son olarak konuşan Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu: Belediyecilik anlayışlarının beton odaklı olmadığını, Bakırköy'ü engelsiz bir kente dönüştürme konusunda gayret ve çaba içerisinde olduklarını belirterek, engelli derneklerine desteklerinin her zaman devam edeceğini belirtti. Açılış konuşmalarının ardından, kurdelesi kesilen dernek binasını ziyaret eden vatandaşlar, bağış yaparak derneğe destek oldular. Derneğin açılacağını sosyal medya üzerinden duyan Hatice Yenigelen isimli vatandaş, tekerlekli sandalye bağışında bulundu. Açılışa katılan CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi ve başkan Aday Adayı Tansel Gülmezoğlu’da, tekerlekli sandalye bağışında bulunarak, derneğin açılışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İSKİ’nin bilinmeyen hilelerini SAYIŞTAY ortaya çıkardı

İSKİ, KAÇAK KULLANIM BEDELİNİ KURALA UYAN ABONEDEN TAHSİL EDİYOR İSKİ Vatandaş’a suyu pahalı veriyor, hem de kaçak kullanım bedelini kurala uyan aboneden tahsil ediyor! Yine, tarife içinde yer alması gereken tutarlar, bakım bedeli adı altında tekrar tahsil ediliyor!

tarifeleri gerçekçi ve şeffaf bir biçimde tespit etmemektedir. Tarife içinde yer alması gereken tutarlar bakım bedeli adı altında tekrar tahsil edilmekte, kaçak su kullanımı da tarife içine sokularak, kaçak kullanılan su bedelleri kurallara uyan abonelerden alınmaktadır. Böylece vatandaşa su pahalı verilmektedir. Yani İSKİ, KAÇAK KULLANIM BEDELİNİ KURALA UYAN ABONEDEN TAHSİL ETTİ! Kamu kaynaklarını yandaş şirket ve vakıflara peşkeş çeken AKP zihniyetinin İstanbul’u yönetemediği ortadadır, Sayıştay raporlarında belgelenen bir çok olumsuz nedenlerden dolayı CHP Grubu İSKİ’nin 2019 yılı bütçesine red oyu verecektir. İstanbulu biz yöneteceğiz” İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB)Meclisi 2018 yılı Kasım ayı Meclis toplantılarında İSKİ Bütçesi hakkında CHP Grubu adına görüş, öneri ve eleştirilerini Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Mimar Ülkü Koçar belgeleriyle dşle getirdi.

BU SOYGUNA KİM DUR DİYECEK

İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan ve İSKİ ve İBB Bürokratlarının da hazır bulunduğu 2018 yılı Kasım ayı Meclis toplantılarının 14 Kasım Çarşamba günkü birleşiminde İBB Meclisi CHP Üyesi Ülkü Koçar 2019 yılı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Bütçesi hakkında görüş, öneri ve eleştirilerini CHP Grubu adına Meclis kürsüsünde gerçekleştirdi ve şu cümlelere dikkat çekti: Hedefler vizyon-misyon, gerçekler ise; Sayıştay raporlarında ortaya çıkan bulgulara göre, güveni kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma, gibi birçok ciddi suça ilişkin şüphelere işaret ediliyor, yani kısaca kamu kaynaklarımız yağmalanmaktadır. İSKİ'nin 598 milyon zararının olduğu suya her ay periyodik zam yapıldığını bu yetkinin yasal dayanağının olmamasına karşın yanlışta ısrara edildiğini ifade ediliyor sayıştay raporlarında. Görevden alınan Sayıştay Üyelerini görevlerini yaptıkları için bir alkışlayalım mı,(CHP meclis üyeleri alkışladı, AKP’li meclis üyeleri sessiz kaldı) CHP iktidarında göreve dönecekler merak etmesinler. Su Fiyatları Doğru Tespit Edilmemektedir, İSKİ su fiyatlandırmasına ait

İSKİ ABONELERİNİ ADETA SOYUYOR İSKİ’nin yukarıdaki faturasına dikkatlice bakın:

SU BİRİM FİYATI : 13.14 TL BAKIM BEDELİ : 14.02 TL

Yani her ay ödediğimiz bakım bedeli su bedelinin üzerinde. İSKİ neyin bakımını yapıyor. Bu arada İSKİ2019 yılı ocak ayından gecerli olmak üzere suda yüzde 15 indirim yapacağını açıkladı. Yani bakım bedeli almaya devam edecekler.

İBB Meclisi CHP Üyesi

Ü l k ü KO Ç A R

Profile for Gokhan Atamer

Ataköy Gazetesi 283  

24 senedir sürekli, etkili, ilkeli yayın... Bakırköy'de 1 numara

Ataköy Gazetesi 283  

24 senedir sürekli, etkili, ilkeli yayın... Bakırköy'de 1 numara

Profile for gatamer
Advertisement