Page 1

Kamień&Ogród • GRYSY • OTOCZAKI • BRYŁY • PŁYTY OGRODOWE • MONOLITY • GABIONY • OGRODZENIA

KATALOG PRODUKTÓW DLA OGRODU I DOMU


Kamień&Ogród

Garden Stones ul. Pszczyńska 52 B, 44-240 Żory Tel: +48 32 472 07 39 E-mail: biuro@gardenstones.pl www.gardenstones.pl


Witamy! W NOWYM SEZONIE

Garden Stones to nowoczesna oferta produktów, która umożliwia zagospodarowanie i przekształcenie Twojego ogrodu i otoczenia w miejsce, o którym zawsze marzyłeś. Naszym atutem jest bezpośrednia współpraca z wieloma kamieniołomami w kraju i zagranicą, co umożliwia nam szybką dostawę produktu najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie. Nasze linie produktowe Garden Decor, Garden Floor & Wall, Garden Monolith i Garden System pozwalają na dopasowanie produktu do zakresu Twoich potrzeb niezależnie od charakteru inwestycji. Posiadane powierzchnie magazynowe zapewniają stałą dostępność najpopularniejszych asortymentów i szybką dostawę. Dzięki rozwijającej się sieci dystrybucji, produkty Garden Stones znajdziesz blisko swojego miejsca zamieszkania. Niepowtarzalne produkty w Twoim ogrodzie.

Co roku staramy się poszerzać i urozmaicać naszą ofertę produktową korzystając z sugestii naszych klientów, zbierając informacje rynkowe i śledząc światowe trendy. Rok 2016 przynosi nam kolejne ciekawe produkty w każdej z grup. Nowe grysy, otoczaki, płyty tarasowe, głazy i monolity. Zobacz co mamy ciekawego do zaoferowania w nadchodzącym sezonie. Zapraszamy !!!

ZAPRASZAMY DO OGRODU! www.gardenstones.pl


Przepis na sukces!

6 SeKretÓW OgRODU Gdy wiosna pojawia się na horyzoncie to najlepszy moment aby przywrócić życie wokół domu i przygotować się na nadchodzące ciepłe dni.

KAMIENIE I ROŚLINY!

Wskrzeszanie ogrodu może być atrakcyjną aktywnością dla całej rodziny. Możliwości odświeżania i wprowadzania zmian są nieskończone i często wymagają jedynie aktywności fizycznej. Zebraliśmy kilka sugestii, które naszym zdaniem mogą pomóc w osiągnięciu optymalnego efektu.

1

Utrzymuj harmonię kolorów.

Warto przemyśleć kolorystykę elementów kamiennych, które będą wprowadzane. Zalecamy ograniczenie stosowanej kolorystyki aby Twoje otoczenie było oparte na harmonii kolorów.

2

Grupuj swoje rośliny.

Możesz osiągnąć wspaniałe efekty grupując wybrane rośliny np. sadząc koło siebie kilka roślin tego samego typu w jednym rzędzie, uzupełniając drugi rząd innymi roślinami. Uzupełnij nawierzchnię stonowanym grysem

3

Wprowadź element wodny.

Elementy wodne, np. z wykorzystaniem monolitów mają praktyczny charakter. Redukują odbiór hałasu ulicznego lub sąsiedzkiego tworząc przy tym uspokajający nastrój

4

Uzupełniaj płyty i kamienie roślinami.

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele gatunków roślin, które nadają się jako wypełnienie pomiędzy płytami na ogrodowej ścieżce lub czują się doskonale w sąsiedztwie kamieni. Wprowadzenie takich roślin zdecydowanie poprawi efekt estetyczny całości.

2016 / 2017

5

Zastąp korę grysem, żwirem lub łupkiem.

Kora jest stosowana jako wypełniacz rabatek towarzyszący roślinom. Często staje się elementem, który musimy uzupełniać i sprzątać w szczególności po burzach i wiatrach. Zamiana kory na grys, żwir, łupek lub otoczak całkowicie wyeliminuje ten problem.

-4-

6

Wprowadź kreatywne oświetlenie.

Podświetlenie wybranych fragmentów ogrodu pokaże ci go z zupełnie innej strony. Punktowe podświetlenie ulubionej korony drzewa lub oświetlenie elementów kamiennych wydobędzie zupełnie inny wymiar twojego domowego otoczenia.

www.gardenstones.pl


Nasz sekret Kamień to nasza pasja, ogrody pomagają nam ją realizować . Kamień, pomimo wielu imitacji i substytutów, pozostaje niedoścignionym materiałem budowlanym i dekoracyjnym. Możliwości zastosowań i aplikacji są ogromne zarówno w przestrzeni ogrodowej, wokół domu jak i w jego wnętrzu. 1

Nasza oferta nie jest przypadkowa. Budujemy ją na bazie wieloletnich doświadczeń ale z pełną świadomością zmieniających się trendów w kształtowaniu nawierzchni wokół domu czy firmy.

2

Dokładamy wszelkich starań aby nasze najważniejsze produkty były dostępne. Szybka dostawa jest zawsze dla nas priorytetem.

WYBIERAJ NASZE! 3

Szukamy naszych produktów na całym świecie. Co roku uczestniczymy w targach i pokazach w różnych częściach naszej pięknej planety tak aby zobaczyć jak najwięcej i wybrać najciekawsze propozycje z danego regionu czy kontynentu.

4

Rozpoczęliśmy budowę profesjonalnej sieci sprzedaży opartej na autoryzowanych dystrybutorach aby stale podwyższać poziom obsługi klienta. To proces długoterminowy dzięki, któremu docelowo konsument będzie mógł oczekiwać najwyższej jakości pod każdym względem.

2016 / 2017

-5-

www.gardenstones.pl


GRYSY I ŁUPKI str. 8-19

GARDEN DECOR Grysy Żwirki i Łupki!

2016 / 2017

Otoczaki są Super

Grys to produkty wykorzystywane zarówno do wypełniania większych powierzchni ale również drobnych przestrzeni jak rabatki, opaski.

Otoczaki to fragmenty skalne o rożnych rozmiarach wygładzone i zaokrąglone przez wodę lub mechniczny proces otaczania.

Grysy to kruszywa łamane powstałe na skutek kruszenia skały do określonych frakcji. Ziarna grysów mają zwykle kanciate krawędzie.

Otoczaki to zarówno produkty naturalne jak i produkty powstające przez mechaniczne otaczanie w specjalnych bębnach.

Żwiry to zwykle naturalny produkt pochodzenia, rzecznego, jeziornego lub polodowcowego. Jego ziarna są zwykle zaokrąglone. Łupki to kawałki skalne o charakterystycznej teksturze łupkowej. Zwykle oferowane w formie nieco większej frakcji niż grysy czy żwiry. Garden Decor to kolekcja obejmująca wszystkie powyższe typy produktów w szerokiej kolorystyce.

Głazy i Bryły Bryły stosunkowo duże odciniki skalne o nieregularnych ksztłtach. Głazy to otoczone wskutek przemieszczania się i erozji fragmenty skalne o średnicy większej niż 20 cm.


WARTO to ZNAĆ

MARCUS TULLIUS CICERO

To jeden z piękniejszych cytatów, które znaleźliśmy

‘Jeżeli masz ogród i bibliotekę to masz wszsytko czego potrzebujesz‘ OTOCZAKI str. 20-29

BRYŁY I GŁAZY str. 32-39

Półszlachetne Kamienie półszlachetne. Niejednolite i niejednorodne odmiany minerałów i skał. Kwarcyty skały metamorficzne zbudowane niemal wyłącznie z okruchów kwarcu.

Sodalit i Onyx piękne kamienie półszachetne. Róża pustyni róża piaskowa lub róża kamienna tworząca się na obszarach pustynnych w warunkach klimatu suchego i gorącego.

KAMIENIE PÓŁSZLACH. str. 40-41


DOSKONALIMY SZTUKĘ Grysy, żwiry i łupki to wspaniałe narzędzia sztuki ogrodowej. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu możemy w bardzo konkretny sposób wpłynąć na kształtowaną

przez nas nawierzchnię zmieniając jej charakter. Warto pamiętać, iż grysy doskonale wyglądają w towarzystwie roślin.

GRYSY

GIALLO MORRI


Dekoruj jak Profesjonalista!

Piękne tło dla Roślin Podkreśl swoje rośliny pięknym grysem. Pamiętaj o zachowaniu harmonii kolorów. Zarówno jasne jak i ciemne grysy stanowią żywe tło dla roślin.

DBAJ O SZCZEGÓŁ!Y

SERWUJEMY: BIG BAG: Przy dużych powierzchniach najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup w Big Bagu, który zawiera 1,2 tony Worki: Potrzebujesz grysy do uzupełnienia mniejszych powierzchni polecamy zakup w workach 25 kg ILE KRUSZYWA POTRZEBUJĘ? Przy grubości warstwy 4-5 cm potrzebne jest około 75 kg na 1 m2

Grysy i żwiry to najpopularniejsza forma dekorowania ogrodu lub przestrzeni. Szeroka gama kolorystyczna stwarza ogromne możliwości dekoracyjne. W naszej ofercie dostępne są jasne grysy w odcieniach bieli, beżu, piasku i delikatnych szarości. Posiadamy również szeroką gamę ciemnych grysów zdecydowanie podkreślających kolorystykę roślin. Pozwalaj roślinom ‘rozlewać’ się na grys lub żwiry ale jednocześnie pamiętaj o plewieniu chwastów. Warto również miejscami przełamać ich równomierną powierzchnię kamieniami większej frakcji na przykład otoczakiem lub bryłą. Nasza oferta jest komplementarna i umożliwia urozmaicanie powierzchni innymi formami kamiennymi w tej samej lub podobnej kolorystyce. Warto również pamiętać, iż powierzchnia z wysypanym grysem powinna zostać właściwie oddzielona od innych nawierzchni. Obrzeże np. w formie kamiennej kostki umożliwi odseparowanie różnych obszarów i w znacznym stopniu wyeliminuje rozsypywanie się grysu na sąsiednie powierzchnie. Rozważ również zastąpienie kory grysem, żwirem lub łupkiem. Wyeliminujesz w ten sposób uciążliwe sprzątnie kawałków kory po każdej większej wichurze czy burzy.

* podane wartości są orientacyjne.

2016 / 2017

-9-

www.gardenstones.pl


Grysy 2016 / 2017 Biało kremowy grys

Nowy, bardzo ładny grys

BARDZO popularna

Biała Marianna

Lastryko

Piękny grys z delikatnymi odcienami różu.

Ciekawa mieszanka grafitów, brązu i różu.

SUPER WYBÓR

Pink Stone 2016 / 2017

Devon - 10 -

www.gardenstones.pl


Szeroki wybór DO OGRODU Brązy i zieleń

GRANITO ROSSO wyrazisty i intesywny

Grysy wysokiej jakości

PORFIR brązy i czerwienie

Serpentynit szarości i zielenie

Tradycyjnie i uniwersalnie Szary grys granitowy nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Uniwersalne szarości z grafitowymi wtrąceniami pasują praktycznie do wszystkiego

GRANIT SZARY

2016 / 2017

- 11 -

www.gardenstones.pl


Garden Decor

BARDIGLIO TOSCANO!

Francuski Ogród w Twoim domu Symetria i porządek to serce francuskiego designu nawierzchni. Ogrody mają być również widoczne z odległości zatem forma i projekt grają tu główne role. Mają za zadanie podkreślić centralną część całej przestrzeni, którą jest dom. Przystrzyżone krzewy, zgrabnie obsadzone rabatki, pasy zieleni i lawendy. Kamień ma w tym przypadku również szerokie zastosowanie, na ścieżki, obrzeża, obsypane żwirem rabatki, i elementy dekoracyjne.

A MOŻE OGRÓD FRANCUSKI W STYLU COUNTRY? Francuskie, ogrody „country” są nieco mniej formalne, z większą mieszanką lżejszych roślin i śmiałych kolorów, ale ogólnie trzymają się tych samych zasad projektowych. Rabatki na rośliny mogą być nieco luźniej obsadzane i być nieco mniej rozplanowane ale nadal będą posiadały jakiś rodzaj obrzeża oddzielającego. 2016 / 2017

- 12 -

www.gardenstones.pl


Piękne Grysy 2016 / 2017 Bianco Carrara to piękny odcień bieli

Anielska biel White Angel

BIAŁY ANIOŁ :-)

Bianco Carrara

White Angel

Piaskowe odcienie kruszywa

To wspaniała mieszanka żótych odcieni

BARDZO POPULARNY

Giallo Mori 2016 / 2017

Giallo Siena - 13 -

www.gardenstones.pl


Jakie Grysy W 2016 / 2017 Jak dobre różowe, włoskie wino

Wisienka na torcie

ROSSO VERONA

Rosso Verona

Cherry

Nero Ebano na mokro

Prawdopodobnie najładniejszy żwir

NASZ UKOCHANY

Nero Ebano 2016 / 2017

Golden Gravel - 14 -

www.gardenstones.pl


Rabatki wysypane grysem lub żwirem, które sprawdzają się na bardziej formalnych przestrzeniach zdadzą również świetnie egzamin np. przed wejściem do małego domu. Zamiast przytłaczającej mieszanki kolorów i roślin, panuje na nich poczucie porządku , nawet przy najbardziej naturalnych kompozycjach

PRZEPIS NA MAŁY OGRÓDEK Płyty ilość i rodzaj wg. preferencji Grys lub Żwir Twój ulubiony Rośliny niskie byliny i trawy Bryły w odcieniach grysu lub żwiru Murek wykonany z naturalnego kamienia Obrzeża w kolorze grysu lub szary granit

ZOBACZ inspiracje na www.gardenstones.pl.

1. Jeżeli dysponujesz małą przestrzenią za domem to planując swój ogródek istnieje jedna podstawowa zasada “Małe ale perfekcyjnie - zaplanowane.

GRYSY I NISKIE TRAWY W OGRODZIE Pomimo, iż myślimy często o ogrodzie francuskim w kontekście dużych powierzchni, całkowity styl świetnie sprawdza się na małych podwórkach i w niewielkich ogrodach np. wyobraźcie sobie ogródek na podwórku paryskiej kamienicy. Nawet jeżeli nie chcesz wykonywać całej powierzchni w takim stylu to, możesz stwierdzić, iż sprawdzi się to doskonale na mniejszej powierzchni w ogrodzie.

2016 / 2017

Trzymaj się prostej palety kolorów. “Jeżeli w przestrzeni pojawia się zbyt dużo kolorów i powierzchni zaczyna to wyglądać jak szaleństwo”. Niezależnie na jaką formę ogródka się zdecydujesz pamiętaj, że dużo nie zawsze znaczy ładnie. Warto pamiętać, że ogródek powinien być pięknym uzupełnieniem Twojego domu i dobrze aby funkcjonował z nim w harmonii, pięknie go podkreślając.

- 15 -

2. Inteligentne zaplanowanie przestrzeni jest absolutnie kluczowe dlatego przed przystąpieniem do prac warto zaplanować formę mebli ogrodowych aby spełniały również rolę magazynków na drobne rzeczy. 3. Mały ogródek z wykorzystaniem grysu, płyt, niskich traw i bylin jak również jednym wyrazistym elementem np. bryłą może urzekać swą prostą elegancją a jednocześnie być bardzo łatwy w utrzymaniu. 4. Pomyśl również o dodatkach nie zajmujących bezpośrednio przestrzeni ogrodowej np. wiszące donice lub oświetlenie podkreślające całość kompozycji wieczorem. PORÓWNAJ nasze grysy, bryły i monolity. Zobacz jak możesz stworzyć harmonijne kompozycje.

www.gardenstones.pl


PIASEK

Atestowany do piaskownicy!

CZYSTY PIASEK

płukany PIASEK 1-2 mm

Wysokiej jakości piasek zawsze się przyda. Możemy go wykorzystać np. do wiosennego uzupełniania spoin w kostce lub płytach lub do odświeżenia domo

Miejsce dla dzieci Czysty wysokiej jakości piasek to podstawa dla małych pociech. wygodnie PAKOWANY

2016 / 2017

- 16 -

Ponadto piasek płukany może być również wykorzystany do czyszczenia płyt po zimie. Kilkukrotne rozprowadzanie piasku po 'zmęczonej' po zimie nawierzchni może ją ładnie odświeżyć i nadać nowy blask.

“Wysokiej jakości piasek zawsze się przydaje .”

www.gardenstones.pl


OSZCZ ĘDNE KOLORY

Ładne grysy i żwiry naprawdę robią różnicę Ciekawe, nowoczesne nawierzchnie ogrodowe łączą grysy lub żwiry z płytami zabudowanymi w parach lub jako osobne elementy . Tego typu nawierzchnia może zyskać dodatkowego blasku jeżeli uzupełnisz ją ciekawymi bryłami i grupami niskich roślin. Kolorystyka ma kluczowe znaczenie dla całej koncepcji. Jeżeli odpowiadają ci śródziemnomorskie klimaty szukaj ciepłych piaskowych, kremowych , pomarańczowych grysów, które otoczą płyty z piaskowca, wapienia lub ceramiki w beżowych barwach. Postaraj się dobrać odpowiednią roślinność

2016 / 2017

pamiętając jednak, iż nasz klimat jest zdecydowanie bardziej surowy. Zastosowanie grysów w szarych, białych lub jasno beżowych odcieniach nadaje bardziej ascetycznego i chłodniejszego klimatu pasującego do nowoczesnej architektury. W takim wypadku sięgnij raczej po płyty ze szczotkowanego bazaltu, szarego trawertynu lub piaskowca. Nigdy nie zapominaj o roślinach, które ożywią powierzchnię czyniąc ją zdecydowanie bardziej przyjazną. Staraj się nie szaleć z kolorami. Powierzchnie utrzymywane w określonych tonacjach kolorystycznych zawsze wyglądają bardziej elegancko.

- 17 -

PROSTA ELEGANCJA

www.gardenstones.pl


PROSTE I ŁADNE Żwir ogrodowy to bardzo popularna forma uzupełniania przestrzenie wokół domu i w ogrodzie. Ogromnym atutem żwirów jest ich naturalne pochodzenie.

Ogród Japoński i Ogród Francuski to naturalne żwiry doskonale nadające się do dekorowania opasek wokół domów i rabatek obsadzonych roślinami. Jeżeli szukasz czekoś bardzo wyrazistego proponujemy piękny Golden Gravel.

2016 / 2017

- 18 -

www.gardenstones.pl


Francuski Ogród

Japoński Ogród Dominujące odcienie bieli i kremów

Wiele różnych odcieni i kolorów

WASZE ULUBIONE

Żwiry Ogrodowe Żwiry czują się doskonale w towarzystwie zieleni i kwiatów Rośliny wyglądają jeszcze piękniej na ich tle.

LOVE IT

2016 / 2017

- 19 -

www.gardenstones.pl


PLUM SLATE .

-LUPKI Ogrodowe

PLUM SLATE TO PRZEPIĘKNY ŁUPEK POCHODZĄCY Z WYSP BRYTYJSKICH. ŁUPKI GNEJSOWE ZWANE SĄ RÓWNIEŻ KORĄ KAMIENNA.

KORA KAMIENNA

2016 / 2017

- 20 -

www.gardenstones.pl


Wyraziste odcienie podkreślają kolor roślin i tworzą bardzo oryginalną powierzchnię.

P L U M S L AT E

Oryginalny brytyjski łupek

2016 / 2017

- 21 -

www.gardenstones.pl


I K A Z C O T O

ZOBACZ co MAMY!

Jak wybrać otoczak Otoczaki to zarówno produkty naturalne jak i produkty powstające przez mechaniczne otaczanie w specjalnych bębnach.

www.gardenstones.pl

2016 / 2017

- 22 -

www.gardenstones.pl


OTOCZAKI - DEKORACJA OGRODU

Otoczaki Gdy wiosna pojawia się na horyzoncie to najlepszy moment aby przywrócić życie wokół domu przygotować się na nadchodzące ciepłe dni. Być może to właśnie moment w którym możesz odświeżyć coś wokół domu i tchnąć w swój ogródek trochę nowego życia. Polacy coraz bardziej kochają aktywne spędzanie czasu na zewnątrz w szczególności gdy dotyczy to ich własnego otoczenia wokół domu. W ostatnich latach odnotowano również ogromny wzrost zainteresowania dodatkowymi elementami ogrodowymi jak np. otoczaki. Otoczaki to zarówno produkty naturalne jak i produkty powstające przez mechaniczne otaczanie w specjalnych bębnach. Rozwój technologii w znacznym stopniu przyczynił się do poszerzenia oferty dostępnych produktów umożliwiając kompleksowe zagospodarowanie terenu z wykorzystaniem jednego rodzaju skały.

2016 / 2017

CO W OFERCIE? Dzisiaj w naszej ofercie otoczaków mamy do dyspozycji kilkanaście różnych odcieni i kolorów ale co nie mniej istotne oferujemy również produkty komplementarne takie jak np. grysy, bryły czy monolity z tego samego rodzaju skały. JAK WYBIERAĆ ? Zawsze powinniśmy się kierować przedewszystkim swoim gustem. To nam ma się podobać produkt, z którym będziemy spędzać sporo czasu. To na co jednak warto zwrócić uwagę to fakt czy wybrany produkt będzie jednym z wielu dodatków w naszym ogrodzie, czy też elementem zdecydowanie dominującym. W przypadku jeżeli otoczak ma być jednym z wielu produktów kamiennych to warto pamiętać, iż najlepszy efekt osiągniemy łącząc go z podobnymi produktami zachowując harmonie kolorystyczną.

- 23 -

JAKIE SĄ RÓŻNICE ? Oczywiście podstawową różnicą są aspekty ekonomiczne tzn. pochodzenie otoczaka lub kamienia z którego został przygotowany. Różnice w cenie wynikają zarówno z różnicy w wartości różnych typów odcinków skalnych jak również znaczącego udziału kosztów wytworzenia i transportu. Jeżeli chodzi o podstawowe różnice w wyglądzie pomiędzy otoczakiem naturalnym a tym przygotowanym w procesie mechanicznym to należy pamiętać, iż otoczaki naturalne będą zawsze bardziej zaokrąglone i obłe. Wynika to z faktu, iż otoczak rzeczny lub jeziorny jest formowany przez przyrodę przez wiele lat i uzyskuje perfekcyjne krągłości od matki natury. Nie mniej jednak ilość otoczaków naturalnych i ich komplementarność z innymi produktami kamiennymi jest mocno ograniczona. Otoczak powstający w procesie otaczania lub postarzania ma zdecydowanie więcej odpowiedników w formie grysu czy brył dzięki czemu można tworzyć duże ciekawe powierzchnie zachowując harmonię barw.

www.gardenstones.pl


Garden Decor

W H IT E ANGEL

Piękna Kolekcja z gorącej Italii Otoczaki to również bardzo popularna forma uzupełniania i dekorowania przestrzeni ogrodowej. Bardzo często otoczak jest uzupełnieniem grysu wysypanego na większej powierzchni. Nasza oferta zawiera szeroką gamę kolorystyczną umożliwiającą dopasowanie produktu do każdej inwestycji. Dzisiejsza oferta daje nam ogromne możliwości formowania przestrzeni wokół domu i tworzenia harmonijnych kompozycji między elementami budynku, roślinami i kamieniem.

Zobacz naszą kolekcję pięknych, włoskich otoczaków. Dwa piękne odcienie bieli White Angel i Bianco Carrara uzupełnione mieszanką bieli i kremu Giallo Siena. Piaskowe barwy Giallo Mori i subtelne brązy i pomarańcze Rosso Verona.

2016 / 2017

- 24 -


Otoczaki

2016 / 2017

Jeden z najpiękniejszych odcieni bieli

udany melanż odcieni bieli, pomarańczy i brązu

WE LOVE IT !!!

Bianco Carrara

Giallo Siena Rosso Verona to delikatne i subtelne brązy

kremowo- żółte otoczaki

Giallo Mori 2016 / 2017

Rosso Verona - 25 -

www.gardenstones.pl


Otoczak Nero Ebano

Otoczak Cherry

Otoczak Nero Ebano to piękny i uniwersalny grafit pasujący do praktycznie każdej kombinacji.

2016 / 2017

Otoczaki Nero Ebano możesz uzupełnić grysem powstających z tej samej skały .

Doskonałe uzupełnienie roślinności i szarych murków.

- 26 -

Ten kamień zyskuje zdecydowanie ciemniejszy odcień gdy jest mokry.


Cherry to wyrazisty ‘wiśniowy’ otoczak z licznymi białymui żyłkami.

2016 / 2017

W kolekcji znajdziesz również bryły Cherry, które można uzupełnić otoczakiem.

Wykorzystanie otoczaka Cherry w mniejszej frakcji stworzy wyrazistą nawierzchnię.

- 27 -

Cherry wygląda również świetnie jako wypełnienie elementów ogrodzeniowych lub gabionów.

www.gardenstones.pl


1.

2.

3.

4.

5.

6.

2016 / 2017

- 28 -

www.gardenstones.pl


ULUBIONE OTOCZAKI Otoczaki w klimacie śródziemnomorskim. Naturalnie formowane przez przyrodę jak również przygotowane w specjalnym procesie postarzania.

1. RAINBOW

3. RIVIERA

5. BLACK ANGEL

2. ONYX

4. WHITE SILVER FLAT

6. GREEN ANGEL

2016 / 2017

- 29 -

www.gardenstones.pl


Subtelne i płaskie lub wyraziste i duże. W naszej ofercie znajdziesz otoczaki, zgodne z Twoją estetyką. Otoczak to bardzo uniwersalny produkt o szerokim zastosowaniu. Powierzchnia wypełniona tym kamieniem staje się wyrazista i zauważalna. Niezależnie czy jest to rabatka ogrodowa, opaska wokół domu czy większy obszar, efektownie podkreślamy obecność roślin i innych elementów. Otoczak to również doskonały produkt wypełniający siatkę ogrodzeniową lub kosz gabionowy. Jeżeli chcesz aby Twoje donice ogrodowe wyglądały naprawdę efektownie uzupełnij je otoczakiem odpowiedniej frakcji.

OTOCZAK IVORY

OTOCZAK CREAM 2016 / 2017

- 30 -

www.gardenstones.pl


PONADCZASOWE KLASYKI UNIWERSALNE OTOCZAKI

OTOCZAK GNEJS

OTOCZAK GRANIT

OTOCZAK DEVON

Klasyczny otoczak wykonywany z gnejsu. Ta skała jest szeroko wykorzystywana do produkcji otoczaków właśnie ale również bardzo popularnego łupka zwanego 'Korą Kamienną'. Ponadto w naszej kolekcji znajdziesz również gnejsowe bryły i monolity. Otoczak gnejsowy wygląda bardzo dobrze jako wypełnienie gabionów.

Bardzo uniwersalny i nadal wysoce popularny otoczak ze skały granitowej. Swoją popularność zawdzięcza bardzo uniwersalnej kolorystyce pasującej do większości elementów budynku lub roślin. Ponadto nadal często stosowana kostka granitowa bardzo lubi jego towarzystwo.

To jedna z najmłodszych pozycji w naszej kolekcji z zaledwie kilkuletnim stażem. Devon dzięki swym odpowiednikom w grysach i bryłach cieszy się coraz większą popularnością. Ponadto jego delikatne, nowoczesne szarości przypadły do gustu osobom, które opierają projekty na nowej oszczędnej kolorystyce.

2016 / 2017

- 31 -

www.gardenstones.pl


Ciekawostki i Porady

ŁADNA BRYŁA Ogródek skalny uzyskuje swój urok gdy wygląda tak jakby został stworzony przez naturę.

BRYŁY MACARONI TO PIĘKNE ŚRÓDZIEMNOMORKSIE, NATURALNIE UFORMOWANE ELEMENTY SKALNE

GARDEN DECOR

Ogródek skalny uzysku-

dół. Staraj się naśladować

je swój urok gdy wygląda

naturę. To znaczy, że większe

gdyby był stworzony przez

bryły mogą leżeć niżej, jedna

naturę. W związku z tym nie

na drugiej i być “zatopione”

pracuj z kilkoma rodzajami

w mniejszych kamieniach.

kamienia tylko skup się na wybranym typie. W ofercie

Dodatkowo dla stabilności

Garden Stones znajdziesz

Konstrukcji możesz w szcze-

kamienie w formach brył,

liny nasypać grysu. Pamiętaj,

grysów, otoczaków z tego

że dodanie roślin pełzają-

samego materiału skalne-

cych w takich miejscach

go dzięki czemu możesz

może jeszcze wzmocnić

ograniczyć zastosowaną

naturalny charakter.

kolorystykę i osiągnąć bardzo naturalny efekt. Duże bryły mogą zostać ułożone największą powierzchnią w

2016 / 2017

- 32 -

www.gardenstones.pl


Rośliny przy bryłach

cych’ z tej samej skały zawsze

Bardzo wygodne są rośliny,

będzie tworzyć bardziej

które lubią suche i słone-

elegancką kompozycję.

czne warunki. Rośliny takie jak Tymianek, Dzwonek

PROFESJONALNA PORADA

Dalmatyński i Szarotka ale

Pojedyncza bryła na trawie

również małe drzewka.

lub pagórku nigdy nie wyglą-

Używaj roślin niskopiennych i

da dobrze. W rzeczywistości

nisko rosnących dzięki temu

wygląda to jakby meteoryt

ogród nie będzie wyglądał

z przestrzeni kosmicznej

na przerośnięty.

wylądował na trawniku. Nie

Aranżacja brył

wygląda to naturalnie i nie

Bryły w naturze występują

ma kontekstu. Zawsze używaj

zwykle w grupach, bardzo

abstrakcyjnych liczb w ilości

rzadko możemy spotkać

kładzionych brył ale powinny

pojedyncze elementy. Warto

to być minimum trzy w da-

to uwzględnić przy aranżo-

nym miejscu tak aby uniknąć

waniu przestrzeni ogrodowej

‘efektu meteorytu’.

METEORA POZWOLA NA PRZENIESIENIE TWOJEGO OGRODU W KLIMAT ŚRÓDZIEMNOMORSKI

tak aby jej wygląd był najbliższy naturalnemu. W tym przypadku mamy do czynienia z zasadami japońskiego ogrodu. Większa bryła w towarzystwie mniejszych elementów ‘wspomagają-

WHITE ANGEL - PROSTY I DOSTOJNY BIAŁY ANIOŁ

2016 / 2017

- 33 -

www.gardenstones.pl


Bryły

2016 / 2017

Meteora - prawdziwy cud natury

Śródziemnomorskie wspomnienia

SUPER BRYŁA

Meteora

Macaroni

Południowo - włoskie klimaty

Kochasz rude? To coć dla Ciebie

SPAGHETTI

Spaghetti 2016 / 2017

Pipe Sponge - 34 -

www.gardenstones.pl


Garden Decor 2016 / 2017 Ciekawe bryły

Filipino - najlepiej czuje się w grupie.

Zobacz co oferuje świat

Aquarius Stone - na nawierzchnię i do wody

Elephant Stone również dobrze czuje się w wodzie

Naturalnie uformowana Pamiętaj, że bryły najlepiej wyglądają w grupach - nigdy samotnie. Bryły Cherry możesz uzupełnić otoczakiem w tym samy kolorze.

BRYŁA CHERRY

2016 / 2017

- 35 -

www.gardenstones.pl


Bryły 2016 /2017 bryłę Gnejs możesz uzupełnić otoczakiem Gnejs

mieszanka ciemnych barw i odcieni

BRYŁA GNEJS

Gnejs

Łupek Czarny

Nieco zielonych odcieni

ciekawe rdzawe i brązowe odcienie

BRYŁA SERYCYT

Serpentynit 2016 / 2017

Serycyt - 36 -

www.gardenstones.pl


Garden Decor 2016 / 2017 Bryły z charakterem

Zobacz jakie grysy pasują do brył

BLACK ANGEL - odcienie grafitów z licznymi żyłkami

ICE STONE krystaliczna, kremowa biel

WHITE ANGEL piękna i dostojna biała skała

Prawdziwa Riviera Bryła Riviera to jedna z najciekawszych brył z regionu krajów śródziemnomorskich Zobacz również nasz otoczak Riviera

BRYŁA RIVIERA

2016 / 2017

- 37 -

www.gardenstones.pl


BRYŁY GLASS W KOLORZE TURKUS

BRYŁY GLASS W KOLORZE WHITE CRYSTAL

Bryły Glass to nowoczesna i wyrazista forma ogrodowej dekoracji. Elementy doskonale prezentują się jako wypełnienie zbudowanych wcześniej przestrzeni lub jako wolno leżące elementy. Można je również wykorzystać jako wypełnienie gabionów lub systemu ogrodzeń WD. Produkt dostępny jest w dwóch odcieniach tj. białym i turkusowym. Warto pamiętać, że najlepszy efekt osiągniemy gdy bryły wykorzystujemy w dużej grupie a nie jako poszczególne, luźno porozkładane elementy.

BRYŁY GLASS TO NOWOCZESNA I WYRAZISTA FORMA DEKORACJI OGRODU.

2016 / 2017

- 38 -

www.gardenstones.pl


2016 / 2017

- 39 -

www.gardenstones.pl

BRYŁY GLASS TO RÓWNIEŻ ŚWIETNE ELEMENTY WYPEŁNIAJĄCE.


KAMIENIE PÓłSZLACHETNE TO ORYGINALNY DODATEK DO WYBRANYCH MIEJSC W OGRODZIE. UZUPEŁNIJ JE OŚWIETLENIEM. Róża pustyni (róża piaskowa, róża kamienna). Szczególna odmiana róży gipsowej, tworząca się na obszarach pustynnych w warunkach klimatu suchego i gorącego.(źródło Wikipedia)

2016 / 2017

- 40 -

www.gardenstones.pl


GARDEN DECOR

PÓŁSZLACHETNE

KAMIENIE Kamienie półszlachetne. Niejednolite i niejednorodne odmiany minerałów i skał.

Ametyst jest to odmiana kwarcu o zabarwieniu fioletowym, purpurowym lub purpurowo fioletowym. Swoją barwę zawdzięcza obecności żelaza i promieniowaniu radioaktywnemu. Intensywność barwy można podwyższyć przez krótkotrwałe ogrzewanie. (źródło Wikipedia)

Szukasz czegoś ekskluzywnego i ekspresyjnego ? Zobacz nasze kamienie półszlachetne.

Szukasz czegoś ekskluzywnego, eks-

Te kamienie to także oryginalne uzupeł-

presyjnego ? Kamienie półszlachetne

nienie sauny lub SPA dodając im poczu-

to oryginalny dodatek do wybranych

cie ekskluzywności i oryginalności.

miejsc w ogrodzie. Najczęściej jednak te elementy skalne stają się ozdobą wnętrz.

Te produkty dostępne są w różnych

Korzystając dodatkowo z odpowiedniego

frakcjach np. 100-200 mm.

oświetlenia możemy stworzyć niebagatelną formę dekoracyjną w każdym pomieszczeniu.

2016 / 2017

- 41 -

www.gardenstones.pl


PÓŁSZLACHETNE

KAMIENIE

QUARTZ GREEN BRAZYLIA

QUARTZ BLUE BRAZYLIA

QUARTZ PINK BRAZYLIA

QUARTZ WHITE BRAZYLIA

AMETYST BRAZYLIA

SODALITE BRAZYLIA

2016 / 2017

- 42 -

www.gardenstones.pl


Kwarcyty to skały metamorficzne zbudowane niemal wyłącznie z okruchów kwarcu. Kwarcyty mają wiele kolorów i odcieni. Niepowtarzalne barwy, krystaliczne refleksy formowane prze tysiące lat. Nasza kolekcja kamieni półszlachetnych to oryginalne kwarcyty, sodalit i ametyst z Brazylii. W kolekcji proponujemy również marokańską Różę Pustyni zwaną również różą piaskową i pakistański Onyx. Wybrane przez nas kamienie reprezentują ciekawą mieszankę wyjątkowych kamieni półszlachetnych.

ONYX PAKISTAN

2016 / 2017

RÓŻA PUSTYNI

- 43 -

www.gardenstones.pl


GARDEN FLOOR & WALL

NOWOC N AW I E R

2016

- 44 -

www.gardenstones.pl


CZESNA RZCHNIA

2016

- 45 -

www.gardenstones.pl


Najlepszy wybór Sezonu!

Optymalne rozwiązanie Od wielu lat rynek oczekiwał optymalnego rozwiązania nawierzchni wokół domu. Płyty ceramiczne produkowane w najnowszej technologii łączą cechy wytrzymałości, estetyki i łatwości utrzymania.

Taras Zawsze czysty NISKA NASIĄKLIWOŚĆ Prezentowane płytki, można układać bez użycia kleju i fugi, tworząc wentylowaną podłogę, którą później z łatwością można rozmontować, lub też z której można wyjąć czy wymienić pojedynczą płytkę. Przestrzeń pomiędzy płytką a podłożem, może posłużyć za schowek na kable lub elementy instalacji, do których w razie potrzeby istnieje wygodny dostęp. Projektanci zadbali także o niebanalną estetykę. Wzornictwo przypominające kamień lub deskę dzięki połączeniu najnowocześniejszej cyfrowej technologii produkcji i włoskiego designu, prezentują się niezwykle naturalnie, co ma istotne znaczenie przy montażu płytek na większych powierzchniach (wzór na płytce powtarza się co 84 szt.)

2016 / 2017

Ścieżka Łatwa w utrzymaniu PROSTE CZYSZCZENIE

Balkon Na lata SUCHY MONTAŻ PORADA: Dzięki płytom Porfido wybierasz najbardziej optymalne rozwiązanie.

Od wielu lat rynek oczekiwał optymalnego rozwiązania nawierzchni wokół domu. Płyty ceramiczne produkowane w najnowszej technologii łączą cechy wytrzymałości, estetyki i łatwości utrzymania. To optymalne rozwiązanie nawierzchni gwarantuje, że zostaną wyeliminowane podstawowe problemy dotyczące zabrudzeń, przemarzania, odklejania czy potrzeby wymiany nawierzchni. Otrzymujesz produkt nie tylko praktyczny ale również bardzo estetyczny stworzony w harmonii z kolorami inspirowanymi naturą.

Zaplanuj swój taras

- 46 -

www.gardenstones.pl


TRZY NATURALNE KOLORY Kolory płyt Porfido inspirowane są naturalnymi barwami występującymi w przyrodzie. 1. Porfido Antracyt - uniwersalne odcienie szarości. 2. Porfido Beż - ciepłe pastelowe i piaskowe barwy. 3. Porfido Rustic - stonowane, naturalne kolory ziemi .

JAKA ZABUDOWA NAJLEPSZA?

CIEKAWE INFORMACJE

1. Zabudowa płyt na wspornikach umożliwia położenie przewodów elektrycznych i węży pod konstrukcją zapewniając do nich stały dostęp. W zależności od zastosowanych wsporników istnieje możliwość regulacji wysokości w celu ustawienia optymalnego poziomu powierzchni.

1. Trzy doskonałe produkty w naturalnej kolorystyce. Ich rozmiary i grubość to funkcjonalne rozwiązanie dla potrzeb zewnętrznych nawierzchni. 2. Duże płyty, które w pełni interpretują różnorodność i urok naturalnego kamienia w wyrafinowanym klimacie rezydencji.

2. Zabudowa na kruszywie to również bardzo elastyczne rozwiązanie eliminujące problem przemarzania i odklejania się płyt od podłoża. W naszym klimacie w którym mamy do czynienia z bardzo dużą amplitudą temperatur ten rodzaj montażu eliminuje całą masę potencjalnych problemów.

3. Grubość 20 mm umożliwia zabudowanie produktu zarówno na tarasie jak i na ogrodowych ścieżkach. 3. Wymiar 60 x 60 cm to duże nowoczesne formy najbardziej pasujące do większych powierzchni w nowoczesnym budownictwie.

3. Zabudowa bezpośrednio na trawie lub gruncie to najprostsza forma montażu. Nie mniej jednak zawsze pewniejszym rozwiązaniem będzie wcześniejsze utwardzenie terenu w miejscach gdzie zamierzamy ułożyć płyty. Proste utwardzenie terenu z użyciem kruszywa gwarantuje, że płyty nie będą się zapadać, klawiszować czy po prostu stać w wodzie.

4. Trzy ciepłe odcienie kolorystyczne tworzą doskonały efekt w połączeniu z ogrodowymi meblami. 5. Zabudowa na kleju umożliwia ruch samochodów osobowych zarówno na podjeździe jak i w garażu. 6. Neutralne odcienie i kamienny wygląd tworzą oryginalną kombinację z 'designerskimi' meblami.

2016 / 2017

- 47 -

www.gardenstones.pl


TARASPorfido

2016

PARAMETRY PŁYT PORFIDO UMOŻLIWIAJĄ ICH ZABUDOWĘ NA TRAWIE, KRUSZYWIE LUB WSPORNIKACH. Ty decydujesz jakie jest optymalne rozwiązanie.

- 48 -

www.gardenstones.pl


#3 PODSTAWOWE KOLORY DO DYSPOZYCJI 60x60 cm 2 szt. w opakowaniu 2 szt. = 0,72 m2 2 szt. =34,44 kg 1 paleta to 32 opakowania 1 paleta to 23,04 m2 1 paleta 1 102 kg Powyższe dane mogą pomóc podczas planowania i projektowania tarasu lub ścieżki ogrodowej. Informacje przydadzą się również podczas planowania transportu.

Porfido ANTRACYT

Porfido RUSTIC

Porfido BEŻ

DLACZEGO TEN PRODUKT? 1. Mrozoodporność i bardzo niska nasiąkliwość powodują, iż jest produkt bardzo łatwy w utrzymaniu. Jeżeli zastosujesz go na tarasie lub ogrodowej ścieżce nie musisz się martwić o wylane wino, tłuszcz z grilla, pozostawiający ślady nawóz do roślin. Ten produkt wystarczy przetrzeć szmatką i znowu będzie czysty. 2. Różne dopuszczalne sposoby zabudowy czynią ten produkt uniwersalnym. W zależności od potrzeb możesz zabudować go na kruszywie, na podsypce cementowo piaskowej lub na wspornikach. Ta dowolność powoduje, iż nawet w przypadku demontażu nie musisz niszczyć produktu i możesz go ponownie zabudować. 3. Naturalny wygląd jest gwarantowany dzięki najwyższej jakości technologii. Wzór płytek powtarza się co 84 szt. dzięki czemu po ułożeniu otrzymujesz bardzo naturalny efekt prawdziwego kamienia.

2016

- 49 -

www.gardenstones.pl


WOOD LIVING Płyty ceramiczne odwzorowujące nawierzchnie drewniane przeznaczone do zabudowy na zewnątrz.

P

łyty Wood Living przeznaczone są do zabudowy na

Ponadto, co najistotniejsze z punktu widzenia użytkownika,

zewnątrz na trawie, piasku, kruszywie. Pyty można

płyty są bardzo łatwe w utrzymaniu i odporne na trwałe zabru-

również układać na podsypce cementowo piasko-

dzenia substancjami stałymi i ciekłymi. Płyty nie wymagają im-

wej i kleić do twardych powierzchni jak np. wylewka cemento-

pregnacji zabezpieczającej a ich stała pielęgnacja ogranicza się

wa lub betonowa. Płyty produkowane są w wymiarach 40 x120

do zamiatania lub przetarcia mopem.

cm i grubości 2 cm. Dzięki najnowocześniejszym technologiom uzyskano produkt Ogromną zaletą płyt Wood Living są ich walory estetyczne. Pły-

bardzo trwały, który może być montowany w tzw. suchej zabu-

ty w bardzo wierny sposób odwzorowują nawierzchnie drew-

dowie, która do tej pory zarezerwowana była tylko dla produ-

niane ze wszystkimi drobnymi szczegółami kolorystycznymi

któw betonowych i kamiennych. Zabudowanie na kruszywie

i strukturalnymi. Produkt w świetle dziennym prezentuje się

czy wspornikach otwiera całą masę możliwości przyszłej zmia-

doskonale i będzie cieszył oczy użytkownika każdego dnia.

ny aranżacji bez kucia i niszczenia produktu.

2016 / 2017

- 50 -

www.gardenstones.pl


Płyta Wood Living w kolorze SCURO

Płyta Wood Living w kolorze BIONDO

Płyta Wood Living w kolorze FUMO

2016 / 2017

- 51 -

www.gardenstones.pl


WOOD LIVING NOWOCZESNA CERAMIKA

KOLEKCJA WOOD LIVING CZERPIE SWOJĄ INSPIRACJĘ Z UŻYWANEGO DREWNA, KTÓREMU PRZYWRÓCONO DAWNY BLASK.

PŁYTY MOŻNA ZABUDOWAĆ Z WIĘKSZYMI ODSTĘPAMI, KTÓRE MOŻNA UZUPEŁNIĆ GRYSEM.

2016 / 2017

- 52 -

www.gardenstones.pl


SUCHA ZABUDOWA OTWIERA OGROMNE MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI OGRODOWEJ NAWIERZCHNI.

OFERUJEMY TRZY RÓŻNE ODCIENIE PŁYT WOOD LIVING

WOOD LIVING 40 CM x 120 CM

DUŻY FORMAT NOWOCZESNY WYGLĄD 2016 / 2017

- 53 -

www.gardenstones.pl


NATURALNY TRAWERTYN

PŁYTY TRAWERTYNOWE

SUROWY, RUSTYKALNY WYGLĄD. Naturalne płyty z trawertynu w 3 pięknych barwach. Nazwa 'trawertyn' pocho-

jest w formie płyt o rozmia-

dzi od starożytnej nazwy

rze 30 x 60 cm w grubości

włoskiego miasta Tibur

3 cm.

(aktualnie Tivoli). Trawertyn

Płyty wykonane są z efektem

znany był jako 'lapus tri-

obijania i nie są wypełnia-

burtinus' czyli kamień tibur,

ne. Trzy barwy Gold, Noce

który potem przekształcił

i Classico reprezentują

się w trawertyn. Trawertyn

najbardziej charakterysty-

to porowata skała osadowa,

czne i popularne odmiany tej

znana inaczej jako martwica

pięknej skały. Produkt może

wapienna, składająca się

być stosowany zarówno

głównie z kalcytu i argonitu.

wewnątrz jaki i na zewnątrz.

Spoglądając na trawertyn od

W przypadku układania płyt

razu wiadomo co czyni go

na zewnątrz zdecydowanie

wyjątkowym i unikalnym. Na-

zalecamy zabezpieczenie

turalne otwory i zagłębienia

powierzchni impregnatem

występujące na powierzchni.

co w znacznym stopniu

Trawertyn jest od niepamięt-

ograniczy ich nasiąkliwość i

nych czasów wykorzystywa-

zabezpieczy przed brudem

ny jako materiał budowlany.

ułatwiając utrzymanie płyt

Dzisiaj nadal jest bardzo

w czystości. Zalecamy do

popularny i oferowany w

impregnacji wybrane pro-

rożnych formach i wykoń-

dukty Nano Guard System i

czeniach.

zdecydowanie sugerujemy

W naszej ofercie dostępny

wykonanie prób na małym fragmencie przed rozprowadzeniem impregnatu na całej powierzchni. Część impre-

PŁYTY TRAWERTYNOWE, NIEWYPEŁNIONE Z EFEKTEM POSTARZANIA

gnatów tworzy tzw. efekt mokrego kamienia i jeżeli chcemy zachować naturalny charakter płyty warto zastosować impregnat, który nie

2016 / 2017

- 54 -

www.gardenstones.pl


PŁYTA NOCE W ROZMIARACH 60 x 30 cm

PŁYTA GOLD W ROZMIARACH 60 x 30 CM

wpływa na ostateczną barwę

- ALE -

kamienia. Płyty trawertynowe mogę być klejone do podłoża klejami do kamienia lub w przypadku układania na zewnątrz można je zabudować na podsypce cementowo piaskowej. Do spoinowania zalecamy naszą fugę żywiczną, do wyboru w pięciu różnych kolorach.

TRAWERTYN And down here is the space to add the line lorace very long anportaacit.

Fuga produkowana jest na bazie naturalnych kruszyw i nie zawiera barwników utrwali naturalny charakter powierzchni. Wybór koloru jest zawsze subiektywną decyzją klienta ale zapewniamy, że trzy proponowane przez nas odcienie to piękny, naturalny trawertyn, któremu nie równa żadna betonowa czy gipsowa imitacja.

PŁYTA CLASSICO 60x30 CM Ciesz się naszą naturalną powierzchnią okraszoną efektem postarzania. Nasze nierówności i liczne dziurki na powierzchni to nasz ogromny atut. Polecamy nasze piękne kolory.

2016 / 2017

- 55 -

www.gardenstones.pl


N AT U R A L N I E

N AT U R A L N E Płyty z naturalnego kamienia z charakterystyczmi ryflami powstającymi przy obróbce bloków skalnych.

W przypadku zastosowania na tarasie rekomendujemy dodatkowe zabezpieczenie płyt impregnatami Guard System.

2016

- 56 -

www.gardenstones.pl


PŁYTY OGRODOWE Taras z naturalnym charakterem.

Taras to Twoje okno na świat. Codziennie rano możesz na nim rozmyślać co przyniesie nadchodzący dzień delektując się widokiem budzącej się przyrody. Zadbaj o to aby Twój taras był wykonany z odpowiedniego materiału. Jeżeli chcesz utrzymać naturalny charakter otoczenia zarówno na tarasie jak i na ścieżkach ogrodowych to tego typu płyty spełnią Twoje oczekiwania. Indyjski piaskowiec w kolorach Mint i Green ma bardzo dobre parametry umożliwiające bez problemowe użytkowanie takiej nawierzchni w zmiennym, polskim klimacie. Czarne płyty wapienne to bardziej wyrazista wersja płyt z piaskowca zdecydowanie mocniej podkreślająca swoją obecność. Niezależnie od koloru, ogromnym atutem tych płyt są naturalne różnice odcieni i subtelne ryfle.

PŁYTA CZARNY WAPIEŃ

PŁYTA PIASKOWIEC MINT

2016 / 2017

PŁYTA PIASKOWIEC GREEN

- 57 -

www.gardenstones.pl


Naturalne, uniwersalne szarości Bazalt i piaskowiec dostępne są w swych naturalnych, szaro-grafitowych odcieniach. Doskonałe parametry i uniwersalna estetyka.

Garden Floor

Powierzchnia szarego piaskowca niezależnie od wykończenia emanuje swym naturalnym charakterem i niemożliwą do odtworzenia charkterystyką.

2016 / 2017

- 58 -

www.gardenstones.pl


Bazalt 60x60 cm Piaskowany Bazalt 60x30 cm Piaskowany

Bazalt 60x60 cm Piaskowany i Szczotkowany Bazalt 60x30 cm Piaskowany i Szczotkowany

Uniwersalna piaskowana powierzchnia w 2 rozmiarach.

Piaskowana i szczotkowana płyta bazaltowa w 2 wymiarach.

Piaskowiec 60x60 cm Piaskowany

Piaskowiec 60x60 cm Płomieniowany

Piaskowiec Grey z piaskowaną powierzchnią.

Piaskowiec Grey w wersji płomieniowanej.

Piaskowiec 60x60 cm Groszkowany Piaskowiec Grey z groszkowaną powierzchnią.

2016 / 2017

- 59 -

www.gardenstones.pl


Prawdziwa kostka brukowa Naturalna kostka brukowa to uniwersalny produkt na powierzchnie piesze i jezdne. Kostki dostępne są w swych naturalnych, szaro-grafitowych odcieniach. Doskonale sprawdzają się również jako element zamykający

Garden Floor

rabatki lub powierzchnię wypełnioną kamieniem.

Uniwersalna, neutralna kolorystyka umożliwia zastosowania w wielu kombinacjach kolorystycznych. Materiał na lata, którego nie będziesz musiał wymieniać.

2016 / 2017

- 60 -

www.gardenstones.pl


Bazalt

Granit Czarny

Najwyższej jakości kostka bazaltowa.

Piękny czarny granit.

Granit Szary

Granit Szaro-Rudy

Szara, uniwersalna kostka granitowa.

Tradycyjna szaro-ruda kostka granitowa.

Granit Żółty

Granit Czerwony

Ekskluzywny żółty granit.

Czerwony granit dla wymagających.

2016 / 2017

- 61 -

www.gardenstones.pl


Giallio Media

Giallio

Occhialino

Fuga żywiczna Fuga do wykończenia nawierzchni z naturalnych płyt kamiennych, płyt betonowych oraz naturalnej i betonowej kostki brukowej. Oferujemy kompleksową paletę pięciu kolorów opartych na najwyższej jakości naturalnych kruszywach. Nowoczesna spoina do fugowania powierzchni brukowych i kamienia naturalnego, która twardniejąc tworzy powłokę zaprawy spajającej kostki lub płyty nawierzchni brukowej.

Bianco

2016 / 2017

Nero

- 62 -

www.gardenstones.pl


Uszlachetniona powierzchnia ma właściwosci hydrofobowe podkreślające kolor podłoża. Fuga żywiczna jest odporna na czynniki atmosferyczne (znacznie zwiększa mrozoodporność szczelin pomiędzy kostkami lub płytami). Kompozycja odpowiednio dobranych żywic zwiększa również przyczepność do podłoża.

Produkt jest gotowy do użycia po zmieszaniu dwóch komponentów, A-mieszanki kruszyw, B-żywic przygotowanych w proporcjach, które należy dokładnie wymieszać mieszadłem przez około 10-15 min. Minimalna szerokość fugi powinna wynosić 6 mm a głębokość minimum 30 mm. Minimalna temperatura fugowania powinna wynosić 5 stopni Celcjusza (materiał, podłoże i temperatura powietrza). Podbudowa nawierzchni musi być przepuszczalna dla wody.

Nowoczesna spoina do fugowania powierzchni brukowych i kamienia naturalnego, która twardniejąc tworzy powłokę zaprawy spajającej kostki lub płyty nawierzchni brukowej.

Bezpośrednio przed fugowaniem powierzchnię należy zrosić rozproszonym strumieniem wody. Gotową fugę rozsypujemy na przygotowanej nawierzchni i przy użyciu miotły o sztywnych włosach głęboko i szczelnie rozprowadzamy. Główne zalety to dobra przyczepność, łatwość nakładania, zwiększenie mrozoodporności kostek lub płyt. Istotnym atutem jest również zwiększenie wodoodporności kostek lub płyt i zapobieganie wzrostu mchów i porostów. Fuga służy również do uzupełniania lub podkreślania koloru kostki lub płyt. Produkt charakteryzuje się łatwością utrzymania. Kolorystyka kruszywa wynika z koloru skały (brak barwników). Produkty dostępne są w wygodnych plastikowych opakowaniach zawierających fugę o wadze 21 kilogramów.

2016 / 2017

- 63 -

www.gardenstones.pl


GARDEN WALL

STOPKI KAMIENNE Stopki kamienne to doskonały element na elewację lub ogrodzenie. Wyjątkowość zawdzięcza naturalnym przebarwieniom skalnym.

2016 / 2017

- 64 -

www.gardenstones.pl


STOPKA GNEJS CZARNY

STOPKA GNEJS ZOTY

2016 / 2017

- 65 -

Stopki kamienne tworzą wyraziste murki, dzięki którym powierzchnia w ogrodzie nie musi być płaska i monotonna. Dzięki starannemu mieszaniu stopek podczas układania możemy osiągnąć piękny i naturalny melanż kolorystyczny.

Stopki to również bardzo popularny materiał na ogrodzenia i cokoły gwarantujący stworzenie wyrazistych i naturalnych elementów na tle elewacji, ściany czy bramy. Zastosowanie takich wyróżnień ożywia bryłę budynku i nadaje mu ekskluzywnego wyglądu. Naturalne stopki z gnejsu to prawdziwy kamień ze wszystkimi swoimi zaletami pozostający niedoścignionym wzorcem dla gipsowych i betonowych imitacji.

www.gardenstones.pl


2016 /2017

1

WAPIEŃ DALMACJA

2

GNEJS ZŁOTY

3

GNEJS CZARNY

- 66 -

www.gardenstones.pl


KAMIEŃ NIEFORMATOWANY Alternatywa dla droższych formatowanych płyt kamiennych.

WAPIEŃ BEN

Wapień Ben to bardzo efektowany materiał na murki. Atutem jest ciepła barwa i nieregularna powierzchnia.

Ponadczasowy materiał na elewację

mień nadaje raczej tradycyjnego wyglądu

charakteryzujący się różnorodną kolo-

i jest alternatywą dla droższych forma-

rystyką i wysoką trwałością. Naturalne

towanych pyt kamiennych stosowanych

przebarwienia i odcienie są niedoścignio-

w nowocześniejszym budownictwie.

nym wzorcem dla kamiennych imitacji

Jego zdecydowanym atutem jest aspekt

i substytutów. Nieformatowany kamień

ekonomiczny i naturalny wygląd.

cieszy się nadal wielką popularnością w szczególności w klasycznym budownictwie jednorodzinnym. Tego rodzaju ka-

2016 / 2017

- 67 -

www.gardenstones.pl


GARDEN WALL

NATURALNIE NATURALNE

Prosta forma i ascetyczna kolorysty-

NATURA NA ŚCIANIE

ka. Płytki elewacyjne Piaskowiec Grey i Bazalt przygotowywane są z naturalnych skał w technologii cięcia i łamania. Uzyskana w procesie łamania powierzchnia charakteryzuje się nierówną strukturą lica z całym urokiem odcieni i refleksów naturalnego kamienia.

Split Piaskowiec Grey o grubości 2 cm, szerokości 7 cm i różnych długościach.

Split Bazalt o grubości 2 cm, szerokości 7 cm i różnych długościach.

2016 / 2017

- 68 -

www.gardenstones.pl


PIASKOWIEC GREY 7 cm x 2 cm x VL

2016 /2017

- 69 -

www.gardenstones.pl


MONOLITY

Najlepsze duże formy!

MONOLITY I GŁAZY !

MONOLIT RIVIERA

Kamień naturalny to najbardziej trwały i atrakcyjny dodatek do krajobrazu. Jednocześnie jest jednym z najbardziej nieprzewidywalnych dodatków. Niezależnie jak precyzyjnie Twój projektant wyznaczy miejsce np. dla monolitów na projekcie ogrodu, rzeczywisty kształt i rozmiar faktycznego kamienia może różnić się znacząco.

“Każdy monolit ma unikatowy rozmiar i kształt .” To dlatego, że każdy monolit jest unikatowy i jego konkretne umiejscowienie jest możliwe dopiero na właściwym terenie. Rysunek czy projekt może być zwykle jedynie sugestią.

Monolit w Ogrodzie

W związku ze stosunkowo wysokimi kosztami związanymi z zakupem monolitów warto zrobić z niego maksymalny pożytek. Postaw na aranżację, która naprawdę wniesie wartość dodaną i zrobi wrażenie.

Kamień naturalny to najbardziej trwały i atrakcyjny dodatek do krajobrazu . zobacz NASZE MONOLITY

2016 / 2017

Pamiętaj, że w ofercie Garden Stones możesz znaleźć produkty komplementarne w barwie i strukturze.

- 70 -

www.gardenstones.pl


GNEJS

Wyselekcjonowane monolity z różnych stron świata Wyselekcjonowane monolity z różnych stron świata są doskonałym uzupełnieniem Twojej inwestycji, jako wolno stojące formy lub wiodące elementy fontanny. Monolit lub bryła to jedna z najbardziej dostojnych ogrodowych dekoracji. Łączenie ich z funkcjami wodnymi ożywia ogród i uspokaja nastrój wokół domu. W naszej ofercie znajdziesz również kruszywa i kamienie korespondujące z kolorami monolitów. Jeżeli dysponujesz dużą powierzchnią ogrodu bryły w wielkich rozmiarach mogą wyraziście uzupełnić

2016 / 2017

BLACK ANGEL

pustą przestrzeń. Na naprawdę dużych powierzchniach prawdziwe wrażenie robią grupy tych samych monolitów zebrane w bliskiej odległości względem siebie.

Lubisz otoczaki Black Angel? Ten monolit to fragmenty tej samej czarnej skały z silnymi, białymi kontrastami.

- 71 -

www.gardenstones.pl


SERECYT

RED ONYX

WHITE ONYX

PURPLE WAVE

Charakterystyczne ubarwienie z dominującymi rdzawymi i brązowymi wtrąceniami. Prezentuje się świetnie w towarzystwie wyrazistych grysów jak Rosso Verona.

Red Onyx to piękny, wyrazisty monolit przypominający nieco kamienie półszlachetne. Zdecydowana kolorystyka wyraźnie wyróżnia go na tle ogrodu.

Spokojniejsza, kremowa kolorystyka z niewielkimi kontrastami. Ten monolit możesz uzupełnić otoczakiem Ivory.

Stonowany i mniej kontrastowy monolit z dominującą białą barwą i delikatnymi szarymi żyłkami. Wygląda bardzo dobrze w otoczeniu białych jak i szarych otoczaków.

W PEŁNI MAJESTATU

Wyraziste i duże w naturalny spsoób wypełniają ogrodową przestrzeń - 72 -

www.gardenstones.pl


MONOLIT GNEJS

Monolit może być również wyrazistym dodatkiem na terenie firmy.

Wyselekcjonowane monolity z różnych stron świata jako wolno-stojące formy lub wiodące elementy fontanny.

Delikatne pluskanie wody dodaje życia i ruchu w Twoim ogrodzie. Przyciąga więcej ptaków niż woda wolno stojąca a łagodzące dźwięki przekształcają Twoją przestrzeń w spokojny azyl. Zobacz naszą kolekcję monolitów, które doskonale nadają się do stworzenia fontanny. Dodanie elementu wodnego do przestrzeni ogrodowej poprawi jej estetyczny odbiór. Elementy wodne, np. z wykorzystaniem monolitów, mają również bardzo praktyczny charakter. Redukując odbiór hałasu ulicznego lub sąsiedzkiego tworząc przy tym uspokajający nastrój. Możliwości jest wiele począwszy od małych głazów, przez monolity aż po bardziej złożone murowane, kamienne konstrukcje.

2016 / 2017

- 73 -

Podczas projektowania lub tworzenia własnej koncepcji ogrodu pamiętaj, że warto przemyśleć kolorystykę elementów kamiennych, które będą wprowadzane. Zdecydowanie zalecamy ograniczenie stosowanej kolorystyki aby Twoje otoczenie było oparte na harmonii kolorów. Aktualna, dostępna oferta produktów umożliwia wybór grysów, żwirów, otoczaków, płyt i większych elementów kamiennych w komplementarnej kolorystyce. W naszej ofercie znajdziesz również kruszywa i kamienie korespondujące z kolorami monolitów. Jeżeli dysponujesz dużą powierzchnią ogrodu bryły w wielkich rozmiarach mogą wyraziście uzupełnić pustą przestrzeń.

www.gardenstones.pl


W naszej ofercie znajdziesz różnorodne monolity z całego świata. Zapytaj w punkcie sprzedaży o dostępne rozmiary.


NORWEGIAN PINK

FLAMINGO

BORDO

DEEP BLACK

ULUBIONE MONOLITY MONOLIT ARCTIC GREEN

Odcienie zieleni ze srebrno, białymi smugami. Jego podstawę można uzupełnić otoczakiem Green Angel. Powierzchnia charakteryzuje się licznymi biało zielonymi przebarwieniami i pojawiającymi się na całej powierzchni żyłkami. Zwykle dostępny w dużych rozmiarach .


Nasze gabiony dostępne są zarówno w formie pustych siatek jak i gotowych, wypełnionych koszy dostarczanych na miejsce zabudowy. Kosze gabionowe należy układać na odpowiednio przygotowanym, utwardzonym podłożu. Gabiony można łączyć ze sobą tworząc moduły dopasowane do potrzeb danego projektu.

2016 / 2017

- 76 -

www.gardenstones.pl


NOWOCZESNE GABIONY Masz trochę wolnej przestrzeni ogrodowej i nie wiesz jak ją zabudować?

Może wałśnie gabion będzie elementem, który wypełni przestrzeń a dodatkowo posłuży jako elemnt użytkowy na przykład jako ogrodowa ławeczka.

2016 / 2017

- 77 -

www.gardenstones.pl


TWOJE GABIONY Gabion to ciekawy element dekoracyjny i użytkowy. GARDEN SYSTEM

Gabiony to prosta i coraz modniejsza forma zagospodarowania przestrzeni poprzez tworzenie murków oporowych wzmacniających skarpy lub dekorujących otoczenie. Kosze gabionowe napełnia się nisko nasiąkliwymi i mrozoodpornymi kamieniami o frakcji od 60 mm do 250 mm. Sprawdź szczegóły w instrukcji montażu.

GABIONY NAPEŁNIA SIĘ NISKONASIĄKLIWYMI I MROZOODPORNYMI KAMIENIAMI

2016 / 2017

- 78 -

www.gardenstones.pl


JAKO ELEMENT WOLNOSTOJĄCY LUB W GRUPIE

GARDEN SYSTEM

PUSTE KOSZE GABIONOWE LUB GOTOWE WYPEŁNIONE SIATKI Z KAMIENIEM

Nasze gabiony dostępne są zarówno w

Kosze mocujemy do siebie za pomocą do-

formie pustych siatek jak i gotowych, wy-

starczonych spirali przepuszczając przez nie

pełnionych koszy dostarczanych na miejsce

hak łączący. Jeżeli kosze układane są jeden

zabudowy. Kosze gabionowe należy układać

na drugim istotne jest aby każdy kolejny był

na odpowiednio przygotowanym, utwardzo-

zamocowany do kosza pod nim. Prosty mon-

nym podłożu. Gabiony można łączyć ze sobą

taż jest zdecydowanym atutem tego rozwią-

tworząc moduły dopasowane do potrzeb

zania. Pamiętaj, że możesz również zamówić

danego projektu. Pamiętaj również, że po-

gotowe, wypełnione wybranym przez ciebie

jedyńczy gabion również może doskonale

kamieniem gabiony. Jaki kamień do wypeł-

udekorować wolną przestrzeń.

nienia ? Zobacz nasze sugestie na stronie 82.

2016 / 2017

- 79 -

www.gardenstones.pl


Kamień&Płot jak ZROBIĆ CIEKAWE ogrodzenie ?

Garden System Ogrodzenia WD System umożliwiają łączenie różnych elementów np. kamienia i drewna lub bardziej nowoczesnych paneli metalowych i kompozytowych.

Elementy przęsła. Kamienne wypełnienie. Kamień Łamany. Otoczaki. Opcjonalnie przęsła z drewna lub innych materiałów 1. Ogrodzenie w systemie WD to elastyczna i trwała forma płotu dzięki której możesz dopasować ten element do swojej posesji i do pozostałych części ogrodu lub domu. 2. Wypełnienie w formie kamienia łamanego (zobacz nasze propozycje na stronie 82) stanowi estetyczną, naturalną i elastyczną propozycję nowoczesnego ogrodzenia. Rozwiązanie ma jeszcze jeden ogromny atut - wypełnienie jest wymienialne a co za tym

2016 / 2017

idzie możesz zmienić wygląd ogrodzenia jeżeli dotychczasowa kolorystyka nie będzie już atrakcyjna z Twojego punktu widzenia. 3. Wypełnieniem powinnien być nisko nasiąkliwy kamień łamany ale jeżeli wolisz otoczaki to nie stanowi to żadnego problemu. Pamiętaj jednak, iż musi mieć odpowiednio dużą frakcję aby nie wypadał poprzez przęsła. Nie wszystkie przęsła muszą być wykonane z siatki wypełnionej kamieniem. Jako dodatkowe przęsło możesz wykorzystać inny materiał np. drewno lub metal.

ILE POTRZEBA KAMIENIA? Skonsultuj dokładne wymiary ogrodzenia z naszym doradcą

- 80 -

www.gardenstones.pl


Sprawdź nowy Trend! Metalowe konstrukcje wypełnione kamieniem łamanym. Szerokie możliwości i wymienialne wypełnienie.

KAMIENIE

&

OGRODZENIE


DEVON

PINK STONE

GNEJS

SERPENTYNIT

GRAFFITO

GRANIT CZARNY

GRANIT SZARY

CREAM

PROSTE, TRWAŁE OGRODZENIE

Garden System Nowoczesne, elastyczne rozwiązanie Twojego ogrodzenia 2016 / 2017

- 82 -

www.gardenstones.pl


12 lub 20 cm

123 lub 203 cm

250 cm

60 cm

szerokość 12 cm x

szerokość 20 cm x

długość 250 cm

długość 250 cm

wysokość 123 cm

wysokość 123 cm

wysokość 143 cm

wysokość 143 cm

wysokość 163 cm

wysokość 163 cm

wysokość 183 cm

wysokość 183 cm

wysokość 203 cm

wysokość 203 cm

Dostępne są 2 rodzaje szerokości paneli tj. 12 cm i 20 cm.

WD System to bardzo elastyczne rozwiązanie. Jeżeli po jakimś czasie zmieni ci się koncepcja możesz wymienić kamień, którym wypełnione są panele systemu.

System WD to nowoczesna forma ogrodzenia z wykorzystaniem kamienia, który podkreśli naturalny charakter Twojej inwestycji. Dobierz kolor kamieni korespondujący z Twoim domem. System WD pozwala na łączenie przęseł wypełnionych kamieniem z innymi elementami np. drewnianymi. Pierwszy panel Systemu WD składa sie z dwóch słupków, dwóch siatek, śrub i spinek w zależności od rozmiaru przęsła (patrz tabela). Każdy następny dołączony do poprzedniego panel to jeden słupek, dwie siatki, śruby i spinki. Montaż rozpoczynamy od wykopania otworów (co najmniej 90 cm) i umiejscowienia słupków, które następnie betonujemy. Po uzyskaniu odpowiedniej stabilności przystępujemy do montażu przęseł pomiędzy słupkami. Dzięki śrubom mocującym przykręconym do

2016 / 2017

- 83 -

słupków, łączymy dwa kolejne przęsła. Spinki służą do usztywnienia dwóch przęseł poprowadzonych równolegle i powinny być rozmieszczone w równych odległościach na wysokości podłużnych wzmocnień tj. dół, środek i góra przęsła. Po wykonaniu wszystkich czynności możemy przejść do wypełnienia paneli wybranym wcześniej kamieniem. Jeżeli nie wiesz jaki kamień będzie najlepszy do wypełnienia, zobacz nasze propozycje po lewej stronie. Pamiętaj, iż są to jedynie sugestie. Możesz wypełnić ogrodzenie np. otoczakami lub bryłami Glass. Należy jednak pamiętać, iż materiał do wypełnienia powinien być nisko-nasiąkliwy i mrozoodporny.

www.gardenstones.pl


D L AC Z E G O WA R TO I M P R E G N O WAĆ ? W zależności od rodzaju impregnatu stosujemy je zarówno do wysokowydajnej impregnacji ochronnej przed wodą jak również do wzmacniania podłoży zniszczonych działaniem czynników atmosferycznych.

Impregnat ma również zastosowanie zabezpieczające powierzchnię przed bezpośrednim zabrudzeniem płynami o intensywnej kolorystyce i innymi, trudnymi do usunięcia z powierzchni

Impregnat Do Pionowych Wyrobów

cieczami.

Betonowych

Unikalna odporność na szczególnie

fachowym zastosowaniu wynosi min.

trudne warunki atmosferyczne, deszcz,

10 lat.

i

Kamiennych

przy

mróz, promieniowanie UV, oraz wiele czynników chemicznych sprawia że, trwałość w impregnacji w obszarach

Unikalna odporność na szczególnie trudne warunki atmosferyczne, deszcz, mróz, promieniowanie UV, oraz wiele czynników chemicznych sprawia, że trwałość w impregnacji w obszarach spenetrowanych.

spenetrowanych np. NANO GS®

Impregnaty

mogą

intensyfikować

naturalną kolorystykę impregnowanych podłoży. Zawsze zrób próbę przed impregnowaniem całości.

Powyższy fakt ma absolutnie kluczowe znaczenie przy zabezpieczaniu np. kamiennych elewacji gdy nie chcemy zmieniać wyglądu kamienia np. trawertynu a z drugiej strony chcemy go zabezpieczyć przed trudnymi warunkami atmosferycznymi występującymi w Polsce.

2016 / 2017

- 84 -

www.gardenstones.pl


Impregnat do pionowych wyrobów betonowych i kamienia i Impregnat do wyrobów betonowych i kamienia to impregnaty BEZROZPUSZCZALNIKOWE. Impregnat do kostki brukowej i impregnat do kamienia

to impregnaty ROZ-

PUSZCZALNIKOWE Wydajność impregnatów może się różnić w zależności od rodzaju kamienia. Kamienie naturalne szeroko porowate 0,20-0,25 litra / m2. Kamienie naturalne wąsko porowate 0,12-0,15 litra / m2. Cegła ręcznie formowana 0,20-0,25 litra / m2. Beton i galanteria betonowa 0,12-0,25 litra / m2. Impregnat Do Pionowych Powierzchni ogranicza skłonność powierzchni do zabrudzeń i ułatwia samooczyszczanie elewacji pod wpływem opadów atmosferycznych. Jednocześnie zapobiega powstawaniu grzybów i porastaniu mchami. Impregnacja pozwala zachować estetyczny wygląd elewacji przez wiele lat. Impregnat do kostki brukowej ogranicza skłonność powierzchni do wchłaniania zabrudzeń i ułatwia czyszczenie impregnowanych materiałów Jednocześnie zapobiega powstawaniu grzybów i porastaniu mchami. Przy regularnym zamiataniu i spłukiwaniu zabrudzeń pomaga zachować estetyczny wygląd powierzchni przez wiele lat.

GUARD SYSTEM to kompleksowa oferta produktów, które umożliwiają właściwe zabezpieczenie kamienia, kostki brukowej czy klinkieru przed niepożądanym działaniem warunków atmosferycznych lub innych zdarzeń. Oferujemy ponadto środki czyszczące powstałe na wybranych powierzchniach plamy olejowe, wykwity i zielone naloty. Przeczytaj jakie produkty oferujemy.

2016 / 2017

- 85 -

www.gardenstones.pl


NANO GUARD SYSTEM KOMPLEKSOWA OFERTA PRODUKTÓW UMOŻLIWIAJĄCA WŁAŚCIWE ZABEZPIECZENIE KAMIENIA, KOSTKI BRUKOWEJ, KLINKIERU.

NANO GUARD SYSTEM

WIĘCEJ NA WWW.NANOGUARDSYSTEM.PL

Do Pionowych Wyrobów Betonowych i Kamiennych

Zabezpiecza przed wodą i wzmacnia powierzchnie. Doskonała zdolność do penetracji podłoża. Szybkie powstawanie efektu ochronnego w przypadku małych pęknięć. Ze względu na małocząsteczkową strukturę w stanie wyjściowym preparat NANO GS® Impregnat Do Pionowych Wyrobów Betonowych i Kamiennych wykazuje bardzo dobrą zdolność penetracji i reaguje chemicznie w materiale budowlanym w obecności wilgoci atmosferycznej przechodząc w hydrofobową, odporną na promieniowanie ultrafioletowe i działanie czynników atmosferycznych substancję czynną.

2016 / 2017

- 86 -

www.gardenstones.pl


I M P R E G N AT

I M P R E G N AT

Do Wyrobów

Do Kamienia

Betonowych

Naturalnego

i Kamienia Zabezpiecza przed

Doskonała

wodą, olejami i zabru-

zdolność do pene-

dzeniami. Doskonała

tracji podłoża.

zdolność do penetracji

Wysoka odpor-

podłoża.Wysoka od-

ność na alkalia.

porność na alkalia.

Szybkie powsta-

Szybkie powstawanie

wanie efektu

efektu ochronnego.

hydrofobowego.

I M P R E G N AT

Z M Y WAC Z

Do Kostki

Do Usuwania

Brukowej

Wykwitów

Zabezpiecza przed

Specjalny preparat

wodą, olejami i

do usuwania

zabrudzeniami.

wykwitów, nalotów

Wzmacnia impregno-

cementowych,

wane podłoże. Szybkie

wapiennych oraz

powstawanie efektu

uporczywych

ochronnego.

zabrudzeń z

Schnięcie do nielepią-

powierzchni cera-

cej się postaci.

micznych.

Z M Y WAC Z

PA S TA

Do Usuwania

Do Usuwania

Zielonego

Plam Oleju

Nalotu Skoncentrowany

Nowoczesny środek

preparat do czyszcze-

w postaci pasty do

nia wszelkiego rodzaju

prostego usuwania

powierzchni położon-

plam z olejów i

ych na zewnątrz

tłuszczy, z kamieni

budynków. Rozpusz-

naturalnych, beto-

cza i usuwa zabrudze-

nu, kostki brukowej

nia powierzchniowe

i klinkieru.

wszelkiego rodzaju.

2016 / 2017

- 87 -

www.gardenstones.pl


Profesjonalne stoły Garden Stones z naszą szeroką ofertą kruszyw i otoczaków.

Kamienie wzorcowe dostępne u autoryzowanych dystrybutorów.

JAK NAS WIDZĄ TAK NAS PISZĄ

Dokładamy wszelkich starań aby nasz wizerunek zewnętrzny był coraz bardziej profesjonalny. W ostatnich latach poczyniliśmy szereg starań aby nasi partnerzy, którzy reprezentują nas w terenie prezentowali nasze produkty w jak najbardziej profesjonalny sposób. Przygotowaliśmy szereg materiałów aby poprawić naszą widoczność i prezentację samych produktów.

2016 / 2017

- 88 -

www.gardenstones.pl


Profesjonalny wizerunek punktów partnerskich.

Zobacz ile możliwości znajdziesz w naszej ofercie.

Chcemy być z produktem jak najbliżej naszych potencjalnych klientów. Dlatego rozpoczęliśmy proces budowy fachowej sieci sprzedaży na terenie całego kraju. Naszą ambicją pozostaje dostarczenie i zaprezentowanie najwyższej jakości produktów w estetyczny i zharmonizowany sposób.

Uniwersalne stojaki wzorcowe na kruszywa Garden Stones w punktach partnerskich.

2016 / 2017

- 89 -

www.gardenstones.pl


Kamień to nasza pasja, którą staramy się realizować w sposób rzetelny i profesjonalny. Nasz zespół przez cały rok stara się dbać o właściwą dostępność produktów, solidne opakowanie i wiarygodną informację o czasie dostawy . Dokładamy wszelkich starań aby rozwijać naszą ofertę uzupełniając ją o ciekawe, kompleksowe produkty. Nasze doświadczenie w pozyskiwaniu interesujących nowości z różnych stron świata skutkuje co roku nowymi propozycjami dla Twojego ogrodu i domu. Nasze produkty są już dostępne praktycznie w całej Polsce i można je zakupić u naszych autoryzowanych partnerów. Szukaj produktów z logo Garden Stones. W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji.

NA NASZYM WZORCOWYM OGRODZIE WYSTAWOWYM PREZENTUJEMY DZIESIĄTKI ROZWIĄZAŃ Z KAMIENIEM W ROLI GŁÓWNEJ


WARTO nas POZNAĆ

GARDEN STONES 'od kuchni' Staramy się utrzymywać odpowiedni poziom stanów magazynowych w celu zachowania ciągłości dostaw.

‘Kamień to nasza pasja pozwól nam ją realizować'

Zapraszamy Garden Decor Grysy, żwiry, łupki, otoczaki, bryły, kamienie połszlachetne. Garden Floor&Wall Płyty tarasowe i ogrodowe, stopki kamienne, kamień nieformatowany, fugi żywiczne, naturalna kostka brukowa.

Garden Monolith Monolity i głazy. Garden System Gabiony i System ogrodzeń WD


Kamienie&Ogród GAR DEN STONES

2016 ZOBACZ

www.gardenstones.pl

ZADZWOŃ

+48 32 472 07 39

NAPISZ

biuro@gardenstones.pl

DYSTRYBUTOR

Garden Stones 2016  
Garden Stones 2016  
Advertisement