Page 1

Aleksandra ĹšnieÂżek Zmiany


Aleksandra Śnieżek

Urodzona w Jeleniej Górze 26 lat temu. Obecnie mieszkanka Wrocławia, fotograf, grafik, twórca animacji poklatkowych, studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Absolwentka Wyższego Studium Fotografii AFA. Od wielu lat prowadzi warsztaty z fotografii dla dzieci i młodzieży podczas wakacji.

„Moje przemyślenia na temat fotografii krążą głównie wokół możliwości wyrażania emocji poprzez obraz. Intrygują mnie fotografie, które z pozoru przypominają czysty dokument, a które jednocześnie zawierają w sobie lawinę subtelnych podpowiedzi i kluczy, przez co pozwalają na odczytanie naszych myśli przez osoby niewtajemniczone. Staram się zatrzymać obrazy ukryte w podświadomości, które przenikają naszą codzienność przez ułamek sekundy. Jedno zdjęcie nie potrafi oddać charakteru całej osoby, dlatego nie zajmuję się portretem.”


Zmiany

Jest to zbiór pojedynczych fotografii powstałych w latach 2004-2007. Są to fotografie inscenizowane, które są wynikiem różnych przemyśleń, interakcji, eksperymentów. Każda praca jest inna i opowiada o czymś innym. Cykl nie został jeszcze dokończony ani w pełni uporządkowany, dlatego nigdy nie decydowałam się na wystawianie go szerszej publiczności. Może kiedyś to nastąpi... na razie przedsmak.


JCIiER „Książnica Karkonoska” Galeri@ w Tle ul. Bankowa 27, 58-500 Jelenia Góra www.galeriawtle.blogspot.com kwiecień/maj 2012, by Anushka.

Aleksandra Śnieżek - Zmiany  
Aleksandra Śnieżek - Zmiany  

Katalog elektronicznej wystawy w Galerii w Tle

Advertisement