Page 1

Era innowacji ! Nowa generacja profesjonalnych lornetek STEINER dla myśliwych. Xtreme

RangerPro


STEINER.

60 lat doświadczenia na udanych polowaniach. „Innowacyjność, tradycja oraz doświadczenie sprawiły, że STEINER jest ekspertem w technologii lornetek od 60 lat. STEINER jest jedyną firmą na świecie, która specjalizuje się w ich produkcji i rozwoju. To wyspecjalizowanie i doświadczenie widać w każdej lornetce opuszczającej nasze fabryki. Aktualnie udoskonaliliśmy naszą serię NighthunterXtreme do ekstremalnego już poziomu dzięki czemu zawdzięczają swoją nazwę, oczywiście pozostawiliśmy naszą serię RangerPro z takimi samymi doskonałymi parametrami, a wszystko to przede wszystkim z myślą o myśliwych. Oznacza to, że możemy zaoferować wszystkim myśliwym lornetki najwyższej jakości.”

2

Ich transmisja światła jest jedną z najwyższych na świecie. Modele RangerPro, które ustanowiły nowe kryteria jakości i wydajności w swoim przedziale cenowym, łącząc znakomitą jakość pryzmatów dachowych z bardzo konkurencyjną ceną. Ich nieregularna powierzchnia, gwarantująca pewny chwyt i niezawodność powodują, że są idealnym wyposażeniem, zarówno dla amatorów jak i osób zajmujących się profesjonalnie łowiectwem, którzy cenią komfort oraz optymalny obraz.

Carl Stainer

Wszystkie nasze lornetki przeznaczone do polowania charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością STEINER’a oraz nieślizgającym się uchwytem w każdych warunkach atmosferycznych. Stanowią zatem doskonałe wyposażenie niezależnie od rodzaju polowania.

Lornetki NighthunterXtreme, króre używają myśliwi na całym świecie, znacznie powiększyły swoją przewagę na przestrzeni ostatnich lat.

Wypróbuj nowe lornetki dla myśliwych STEINER NIGHTHUNTERXtreme i zobacz świat jakiego inni nie widzą i nie zobaczą!


NighthunterXtreme 8x56 Lornetki do nocnych obserwacji.

100 90 80 70 60 50 40 30 20 10 0

100 90 80 70 60 50 40 30 20 10 0

Transmission [%]

Jasny obraz w NighthunterXtreme Jakość produktów STEINER pozostaje niedościgniona od wielu lat. Obszerne testy oraz nieustanny rozwój dowodzą, że jasny obraz oferowany przez STEINER NighthunterXtreme jest prosty i niezrównany. Jasność oraz wysoki kontrast kolorów są gwarantowane przez doskonały przesył ponadprzeciętnej długości fal. Sprawia to, że NighthunterXtreme jest idealnym narzędziem podczas polowania przy złych warunkach pogodowych lub podczas zmierzchu.

NighthunterXtreme 8x56

38 0 40 0 42 0 44 0 46 0 48 0 50 0 52 0 54 0 56 0 58 0 60 0 62 0 64 0 66 0 68 0 70 0 72 0 74 0 76 0 78 0

Zawsze idealny obraz. NighthunterXtreme 8x56: lornetki przeznaczone do polowania o zmroku lub przy niewielkim oświetleniu. Jest to ostatnia generacja najlepiej sprzedających się „NighthunterXtreme”. Poddane rygorystycznym testom oraz tworzone przy ścisłej współpracy z myśliwymi z całego świata, lornetki te zostały zoptymalizowane, aby jeszcze lepiej sprostać wymaganiom polowania w trudnych warunkach oświetleniowych. Unikalna optyka o wysokim poziomie kontrastu oraz znakomity komfort użytkowania gwarantują, że polując indywidualnie myśliwy nie zmęczy się nawet podczas najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Wavelength [nm] NighthunterXtreme 8x56

Leading competitors

3


NighthunterXP 10x44 i 8x44. Doskonały wybór dla osób preferujących proste konstrukcje. Polowanie indywidualne stawia wysokie wymagania wobec wyposażenia myśliwego. Należy szybko i trafnie reagować w zależności od sytuacji nawet podczas zmroku. NighthunterXP 10x44 i 8x44 zostały opracowane właśnie na takie ewentualności. Ich niezrównana optyka przesyła precyzyjny, czysty, ostry obraz. System Comfort Balance sprawia, że doskonale pasują do ręki. NighthunterXP 10x44 i 8x44 zapewniają o 25% większy obszar źrenicy wyjściowej w porównaniu do innych produktów. Minimalna odległość ogniskowania - 2 metry oznacza, że zawsze wszystko jest pod kontrolą. Prosta obudowa NighthunterXP 10x44 i 8x44 jest wzmocniona przez otwartą, bardzo lekką i stabilną konstrukcję. W razie konieczności zawsze posiada się wolną rękę, aby interweniować w nieprzewidzianych sytuacjach. Jeśli preferujesz lepsze powiększenie polecamy model NighthunterXP 10x44.

4

NighthunterXP 10x44 lub 8x44


NighthunterXtreme 8x30. Lornetka do polowania z podchodu. NighthunterXtreme 8x30: mała, poręczna i kompaktowa. Waży jedynie 538 g, więc jest idealną towarzyszką długich polowań z podchodu czy podczas pędzenia zwierzyny. Połączenie niewielkiej wagi z małym rozmiarem sprawdza się w każdej sytuacji. Mimo zwartej konstrukcji NighthunterXtreme 8x30 radzi sobie w najtrudniejszych warunkach, podczas długich polowań lub wycieczek.

NighthunterXtreme 8x30

5


Nowa, profesjonalna lornetka od STEINER’a: RangerPro. Uniwersalny model RangerPro jest nowym uzupełnieniem n a s z e g o a s o r t y m e n t u d l a my ś l i w y c h . Wp r o wadza zupełnie nowe standardy w swojej klasie produktów. Lornetka ze znakomitą optyką, z szerokim polem widzenia, nieregularnym (porowatym), wygodnym uchwytem oraz pryzmatami dachowymi, jest przeznaczona zarówno dla profesjonalistów jak i myśliwych amatorów. Lornetki te posiadają kompaktową obudowę, oferują unikalny close up range (szybkie zbliżenie) oraz są bardzo wytrzymałe dzięki

że lornetka ta posiada wszystkie cechy profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych, w przystępnej cenie. Poprawiona głębia ostrości i kontrast kolorów pozwalają na natychmiastową identyfikację zwierzyny nawet przy słabym oświetleniu. Używanie specjalnych Eco-soczewek z wyższym załamaniem światła zapewnia lepsze odbicie w pryzmacie. Różnicy nie można nie zauważyć.

obudowie z twardego tworzywa sztucznego, pierwotnie przeznaczonego do wykorzystania w technologiach kosmicznych. A wszystko to za bardzo przystępną cenę. Innowacyjna konstrukcja naszych modeli RangerPro zachwyca eleganckim stylem i doskonałymi właściwościami takimi jak ergonomic zny uchw y t i gumowa osłona NBR . Charakteryzuje się porowatą powierzchnią. Cechy te zapewniają pewne i wygodne użytkowanie, nawet przez dłuższy okres.

RangerPro 8x56: Specjalna lornetka do polowania w nocy lub przy słabym oświetleniu. RangerPro 8x56 jest naszym specjalnym modelem w niskiej cenie dla aktywnych myśliwych. Niesamowita optyka w połączeniu z wysokim natężeniem światła oznacza,

6

RangerPro 8x56


RangerPro 10x42, 8x42 i 8x32: Profesjonalne lornetki do polowania dziennego. Lornetki RangerPro 10x42 znakomicie się sprawdzają podczas aktywnych łowów. Ponad zalety modeli RangerPro wcześniej wymienione, poręczna i kompaktowa budowa momentalnie przekazuje ostry obraz w szczególności na dalekim dystansie. Jest to osiągalne przede wszystkim dzięki niezrównanej optyce oraz wysokiej jakości powłok soczewek. Dodatkowo fazowanie pryzm dachowych zapewnia jasny, czysty i o wysokim kontraście obraz w doskonałych kolorach. Niedościgniony poziom precyzji ustawień optycznych został osiągnięty dzięki stworzeniu modeli RangerPro z wysokiej jakości materiałów. Lornetka RangerPro 8x42 została specjalnie zaprojektowana na polowania w dzień i posiada wszystkie zalety swojego dużego brata 10x42.

RangerPro 10x42 lub 8x42

Nasz projekt łowiecki został zwieńczony kompaktową, lekką lornetką przeznaczoną do polowania z podchodu - RangerPro 8x32. Została specjalnie zaprojektowana na polowania dzienne i jest postrzegana przez wielu myśliwych, jako idealna lornetka zapasowa.

RangerPro 8x32

7


NighthunterXP i Xtreme – Eksperci w polowaniu od STEINER’a. Skrót wszystkich zalet. STEINER - najwyższa technologia w serii Xtreme

STEINER System muszli ocznych

NighthunterXtreme 8x56, 8x30

Odkręcane muszle oczne NighthunterXP 8x44 i 10x44

Te niezwykłe soczewki zostały stworzone i przetestowa- ne przez firmę STEINER podczas ostatnich lat poszukiwań. W rezultacie uzyskano optykę, która jest optymalna pod- czas polowania. Połączenie unikalnych fluorków z mine- rałami gwarantuje niespotykany przekaz światła. Obraz jest ostry o maksymalnym kontraście. Kontury są zawsze jednoznaczne i wyraźnie widoczne ze zminimalizowanym rozproszeniem światła. Zatem jest gwarancją najwyższej jakości nawet podczas ekstremalnych warunków.

Nowe ergonomiczne odkręcane mu szle oczne zapewniają maksymalną osłonę oczu przed uciążliwymi promieniami słonecznymi padającymi z boku. Nie tylko blokują te promienie, ale też dostarczają jasne i żywe obrazy. Są dostępne trzy pozycje muszli ocznych: klasyczna pozycja cylindryczna, pozycja ergonomiczna oraz ustawienie dla osób, które noszą okulary. Jeśli pozycja ergonomiczna nie pasuje do kształtu oczu należy zwiększyć do nich odległość, mogą być modyfikowane za pomocą drobnych zmian, nawet po osiągnięciu pozycji końcowej.

NighthunterXP 8x44, 10x44 Fazowanie, o wysokiej jakości technologicznej, dostarcza precyzyjny i szczegółowy, w prawdziwych kolorach obraz. System pryzmatów dachowych w modelach NighthunterXP obejmuje również specjalnie wynalezione dielektryczne lustra, które oddają do 99% dostarczanego światła. Dodatkowo lustra te przedłużają żywotność powłok. STEINER Nano-Protection®: Niedościgniony czysty obraz został osiągnięty dzięki badaniom i testom nad Nano-Protection. Zapewnia ochronę obiektywu przed brudem i wilgocią oraz innymi zanieczyszczeniami. Deszcz, śnieg oraz para po prostu znikają z pola obiektywu. Czyszczenie jest znacznie prostsze, a uciążliwy brud znika. Super cienka powłoka hydrofobowa na obiektywie i okularze jest niezmiernie skuteczna i zapewnia wysoki kontrast i doskonały obraz przez lata. Miękki uchwyt 8x44 i 10x44

8

System Comfort Handling gwarantuje unikalny komfort podczas używania lornetki. Nasz nowy miękki uchwyt zapewnia dokładny, wygodny uchwyt nie ciążący na kciu- ku. Eliminuje to punkt ciężkości w szczególności podczas długiego wypatrywania zwierzyny, dodatkowo utrzymując doskonałe wybalansowanie.

Wymienne muszle oczne ErgoFlex:

Wypełnianie azotem pod ciśnieniem technologią zaworu dwu fazowego Osadzanie się skroplonej pary wewnątrz lornetki zostało całkowicie wyeliminowane dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Wahanie temperatur od -40 do +80⁰C nie wpływa na funkcjonowanie lornetki. Nasza technologia zaworów umożliwia poprawne funkcjonowanie lornetek nawet po wielu latach.

NBR-Długa żywotność gumowej obudowy

Specjalna chemiczna formuła zapewnia bardzo dobry uchwyt niezależnie czy na zewnątrz jest gorąco, zimno czy wilgotno. Nasza nowa gumowa obudowa NBR nie absorbuje tłuszczy, kwasów i słonej wody.

NighthunterXtreme 8x56 i 8x30 Szybka i łatwa zmiana trzech pozycji. Nowy system ErgoFlex umożliwia zmianę pozycji jednym ruchem, również dla osób noszących okulary.

System skupienia: Wystarczy dotknąć centralne pokrętło, aby od razu zobaczyć doskonale ostre szczegóły. System Fast-Close Focus NighthunterXp i NighthunterXtreme oznacza, że nie bę dziesz więcej tracił czasu na ustawianie ostrości. NighthunterXp i NighthunterXtreme gwarantują maksymalny komfort z jak najszybszym ustawianiem bardzo dobrej ostrości. Sports-Auto-Focus:

Ekstramalna wytrzymałość Lekka nowoczesna technologia obudowy lornetek NighthunterXp i NighthunterXtreme charakteryzuje się nieporównywalną stabilnością. Materiał Makrolon wzmocniony poliwęglanem, który jest termoodporny i nierdzewny odgrywa kluczową rolę w modelach lornetek 8x56, 8x30. Obudowa odlewana pod wysokim ciśnieniem ze specjalnego stopu magnezu, jest stosowana w modelach 8x44 i 10x44. Materiały te nie tylko gwarantują wysoką odporność na uderzenia, ale również minimalizują wagę lornetki w kompaktowej konstrukcji. Oznacza to, że lornetki NighthunterXp i NighthunterXtreme są gotowe do pracy w najtrudniejszych warunkach. System zapinanie pasa ClicLoc Inteligentny system ClicLoc zapinania pasa Stainer’a za pewnia bezpieczeństwo lornetki oraz łatwość odpinania i przypinania go jednym ruchem w każdym momencie.

NighthunterXtreme 8x56 i 8x30

Sports-Auto-Focus sprawia, że trzymanie lornetki jest wyjątkowo wygodne. Jeśli nie nosisz okularów po prostu ustaw dwa pierścienie regulacyjne na muszli ocznej od „0” dla ostrego obrazu do „20”.

Standardowe wyposażenie Nasadki osłaniające przed deszczem są całkowicie wodoodporne i chronią przed zanieczyszczeniami i kurzem. Wykonane są z neoprenu lub plastyku, w zależności od modelu. W zestawie są również zaślepki obiektywu oraz wysokiej jakości pokrowiec.


NighthunterXtreme i NighthunterXp– spełniają najwyższe wymagania.

Lornetka nocna

Lornetka z 10 krotnym powiększeniem

Lornetka z 8 krotnym powiększeniem

Lornetka na polowanie z podchodu

Dane techniczne

NighthunterXtreme 8x56

NighthunterXP 10x44

NighthunterXP 8x44

NighthunterXtreme 8x30

Numer produktu

5224

5291

5281

5216

Średnica obiektywu

56 mm

44 mm

44 mm

30 mm

Powiększenie

8x

10 x

8x

8x

Waga

1090 g

854 g

834 g

538 g

Szerokość

200 mm

126 mm

126 mm

170 mm

Wysokość

212 mm

188 mm

188 mm

127 mm

Głębokość

76 mm

65 mm

65 mm

60 mm

Odstęp źrenicy wyjściowej

7 mm

4.4 mm

5.5 mm

3.75 mm

Natężenie światła

49

19.36

30.25

14.1

Sprawność zmierzchowa

21.2

20.98

18.76

15.5

Pole widzenia na 1000 m.

112 m

110 m

130 m

130 m

System ostrości

STEINER Sports-Auto-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Sports-Auto-Focus

2m

2m

High-Definition XP-Optics

High-Definition XP-Optics

High-Definition XP-Optics

High-Definition XP-Optics

STEINER Nano-Protection

Wodoodporność

Do 5 m

Do 5 m

Do 5 m

Do 5 m

Wypełnienie azotem

Technologia zaworu dwu fazowego

Technologia zaworu dwu fazowego

Technologia zaworu dwu fazowego

Technologia zaworu dwu fazowego

Zakres temperatur

Od -40 do 80°C

Od -40 do 80°C

Od -40 do 80°C

Od -40 do 80°C

Muszle oczne

ErgoFlex

Odkręcane muszle - Eyecups

Odkręcane muszle - Eyecups

ErgoFlex

Gumowa obudowa

NBR-Longlife

NBR-Longlife

NBR-Longlife

NBR-Longlife

Pasek

Comfort

Comfort

Comfort

Comfort

Dodatkowy pas

ClicLoc

ClicLoc

ClicLoc

ClicLoc

Min. odległość ogniskowa Optyka wysokiej jakości ®

Gwarancja

9


RangerPro – Profesjonalne lornetki dla myśliwych od STEINER’a. Skrót wszystkich zalet. STEINER - Optyka o wysokim kontraście: RangerPro 8x56, 8x42, 10x42 and 8x32:

Dzięki High-Contrast-Optics można szybko i bardzo dokładnie lokalizować zwierzynę w jej naturalnym oto- czeniu. Doskonała ostrość i ulepszony kontrast kolorów oferowane przez modele RangerPro zostały zrealizo- wane dzięki zastosowaniu szkła (Eco-glass) wolnego od metali ciężkich. Większe załamanie światła zapewnia lepszą refrakcję na pryzmie, tym samym przekazując ponadprzeciętną jakość obrazu.

Próby i testy ulepszonej posrebrzanej powierzchni pryzmatów dachowych skutkuje w obrazach o wysokim kontraście i w doskonałym kolorze. System optyki został specjalnie opracowany na potrzeby nocnych amatorów polowań, aby przy słabym oświetleniu łatwiej namierzać zwierzynę. Rozkładana konstrukcja o wysokim stopniu funkcjonalności:

Cała seria modeli Ranger Pro została wykonana z tworzywa sztucznego o wysokiej wydajności wzmocni- onego włóknem szklanym. Dzięki temu są dużo odpor- niejsze na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu ze zwykłymi materiałami syntetycznymi, dodatkowo obudowa tak doskonale chroni optykę zastosowaną w lornetkach RangerPro.

Została tu również zastosowana niedościgniona jakość precyzji w ustawieniach optycznych. Innowacyjny materiał high-tech, z którego zrobiono obudowę zapewnia dużo lepszą sztywność i sprawia, że jest prawie całkowicie odporna na uderzenia czy korozje. Połączenie Nitrogen Pressure System z wodoodpornością do 3 m sprawia, że lornetki RangerPro są bardzo odporne przy minimalnej konserwacji.

NBR Długa żywotność gumowej obudowy i uchwytu:

Asekuracyjny uchwyt i antypoślizgowa powierzchnia są podstawowymi właściwościami jakie powinna posiadać wygodna lornetka podczas polowania. Nasza nowa gumowa, radełkowana obudowa NBR nie absorbuje tłuszczy, kwasów i jest odporna na różne warunki atmosferyczne, zatem uchwyt nie powinien się nigdy wyślizgnąć. Dodatkowo dzięki gumowej powłoce używanie lornetki odbywa się bezgłośnie. Wygodne miejsce pod kciuk zapobiega uczuciu zmęczenia. Używając RangerPro ma się zawsze solidny uchwyt nie zależnie czy na zewnątrz jest gorąco, zimno czy wilgotno.

10

Funkcjonalna ergonomia Odkręcane muszle oczne

System zapinania pasa ClicLoc

Nawet jeśli nosisz okulary, odkręcane muszle oczne zastosowane w RangerPro oferują dogodne usta wienia w trzech pozycjach. Te Muszle oczne zostały wyprodukowane z miękkiego silikonu nie drażniącego skóry. A ich ergonomiczny kształt osłania oczy przed uciążliwymi promieniami słonecznymi padającymi z boku.

Inteligentny system ClicLoc zapinania pasa Stainer’a zapewnia bezpieczeństwo lornetki oraz łatwość odpinania i przypinania go jednym ruchem w każdej chwili.

Standardowe wyposażenie Szybkie ustawianie ostrości. Szybkie, niezawodne ustawianie ostrości nawet gdy nosi się grube rękawiczki? Z ekstra dużym pokrętłem RangerPro to nie problem! Nawet w zimną pogodę można szybko ustawić ostrość. Wygląd pokrętła RangerPro jest nowoczesny, zaprojektowany tak, aby łączyć funkcjonalność ze stylem. Niesamowite pole widzenia

Można korzystać z niesamowitego pola widzenia, dzięki zastosowaniu w modelach RangerPro zaawansowanej optyki. W porównaniu z produktami tej samej klasy lornetki RangerPro oferują wspaniały obraz. Oznacza to, że użytkownik ma zawsze czysty obraz.

Wypełnienie azotem

Zaparowanie lub osadzanie się skroplonej pary wewnątrz lornetki zostały całkowicie zniwelowane dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Nawet wahanie temperatur nie wpływa na funkcjonowanie lornetki. Nasza technologia zaworów umożliwia poprawne funkcjonowanie lornetek nawet po wielu latach. RangerPro jest gotowy do pracy w każdym momencie nie zależnie od warunków pogodowych.

Standardowe wyposażenie dostarczone razem z lornetką RangerPro zawiera pokrowiec i pokrywki obiektywu (przyczepienie pod obiektyw zapobiega zgubieniu).


RangerPro – seria profesjonalnych lornetek STEINER.

Lornetki do polowania w nocy lub przy słabym oświetleniu

RangerPro 10x42, 8x42 i 8x32: Profesjonalne lornetki do polowania w dzień i na polowania indywidualne

Dane techniczne

RangerPro 8x56

RangerPro 10x42

RangerPro 8x42

RangerPro 8x32

Nr produktu

5108

5107

5106

5109

Średnica obiektywu

56 mm

42 mm

42 mm

32 mm

Powiększenie

8x

10 x

8x

8x

Waga

1140 g

800 g

790 g

520 g

Szerokość

142 mm

125 mm

125 mm

122 mm

Wysokość

182 mm

147.5 mm

147.5 mm

130 mm

Głębokość

80 mm

65 mm

65 mm

61 mm

Odstęp źrenicy wyjściowej

7.0 mm

4.2 mm

5.25 mm

4.0 mm

Natężenie światła

49

20

28

16

Sprawność zmierzchowa

21.2

17.64

18.3

16.0

Pole widzenia na 1000 m.

122 m

105 m

122 m

130 m

System ostrości

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

Min. odległość ogniskowania

2.3 m

1.9 m

1.9 m

1.9 m

Optyka wysokiej jakości

High-Contrast-Optics

High-Contrast-Optics

High-Contrast-Optics

High-Contrast-Optics

Wodoodporność

Do 3 m

Do 3 m

Do 3 m

Do 3 m

Wypełnienie azotem

Technologia zaworu dwufazowego

Technologia zaworu dwufazowego

Technologia zaworu dwufazowego

Technologia zaworu dwufazowego

Zakres temperatur

od -20 do +80°C

od -20 do +80°C

od -20 do +80°C

od -20 do +80°C

Muszle oczne

Ergonomiczne, odkręcane Eyecups

Ergonomiczne, odkręcane Eyecups

Ergonomiczne, odkręcane Eyecups

Ergonomiczne, odkręcane Eyecups

Gumowa obudowa

NBR-Longlife

NBR-Longlife

NBR-Longlife

NBR-Longlife

Pasek

Neoprene

Neoprene

Neoprene

Neoprene

Dodatkowy pas

ClicLoc

ClicLoc

ClicLoc

ClicLoc

Gwarancja

11


STEINER jest częścią Holdingu Beretta

Warunkiem zachowania długoletniej gwarancji jest serwisowanie i naprawianie lornetek w autoryzowanym serwisie. Po okresie gwarancyjnym STEINER dokonuje napraw i przeglądów optyki, dzięki czemu lornetki stają się długowieczne. Sprawdź nową generację profesjonalnych lornetek STEINER u Twojego sprzedawcy. Więcej informacji o lornetkach STEINER: www.kaliber.pl lub zamów dowolny katalog: Hunting, Marine, Outdoor i Nature/Birdwatching, pod adresem kaliber@kaliber.pl.

NEW!

Focused on your demands

Unparalleled top quality from the global market leader. CommanderXP

Navigator

importer

SkyHawkPro

Kaliber Sp. z o.o. 02-781 Warszawa, ul. M. Kolbego 16 POLSKA tel/fax: (0-22) 641 60 46, 644 57 67, 644 57 07 e-mail: kaliber@kaliber.pl

ISO: 19001:2006

Designed for explorers.

STEINER Marine Binoculars.

Professional birdwatching binoculars by STEINER Discovery

The powerful outdoor binoculars from STEINER. Wildlife® Pro

Safari Pro

DYSTRYBUTOR

Katalog lornetek Steiner serii Hunting  

Polska wersja językowa.

Katalog lornetek Steiner serii Hunting  

Polska wersja językowa.

Advertisement