Page 1

Era innowacji !

Lornetki i lunety myśliwskie.

Xtreme

RangerPro

3-15x56

2-10x50

1.6-8x42

Xtreme

Xtreme

Xtreme

1-5x24

Xtreme


STEINER.

60 lat doświadczenia na udanych polowaniach. „Innowacyjność, tradycja oraz doświadczenie sprawiły, że STEINER jest ekspertem w technologii lornetek od 60 lat. STEINER jest jedyną firmą na świecie, która specjalizuje się w ich produkcji i rozwoju. To wyspecjalizowanie i doświadczenie widać w każdej lornetce opuszczającej nasze fabryki. Aktualnie poszerzyliśmy naszą ofertę serii NighthunterXtreme o nowe modele RangerPro, przede wszystkim z myślą o myśliwych. Oznacza to, że możemy zaoferować wszystkim myśliwym lornetki najwyższej jakości.” Carl Stainer

Modele NighthunterXtreme, które są używane przez myśliwych na całym świecie, znacznie powiększyły swoją przewagę na przestrzeni ostatnich lat. Klienci z przyjemnością korzystają z lornetek o jasnym podglądzie NighthunterXtreme 8x56.

2

Zrozumiałe jest, że najnowsze produkty NighthunterXP, 8x44 i 10x44 również osiągnęły ogromny sukces na świecie dzięki unikalnej kombinacji profesjonalnej optyki z Systemem Comfort Balance. Asortyment naszych produktów został uzupełniony o modele RangerPro, które ustanowiły nowe kryteria jakości i wydajności w swoim przedziale cenowym. Znakomita jakość pryzmatów dachowych w konkurencyjnej cenie !. Ich nieregularna powierzchnia i niezawodność powodują, że są idealnym wyposażeniem, zarówno dla amatorów jak i osób zajmujących się profesjonalnie łowiectwem, którzy cenią komfort oraz optymalny obraz. Wszystkie nasze lornetki przeznaczone do polowania charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością STEINER’a oraz nie ślizgającym się uchwytem w każdych warunkach atmosferycznych. Stanowią zatem doskonałe wyposażenie niezależnie od warunków polowania. Wypróbuj nowe lornetki dla myśliwych STEINER i zobacz świat jakiego inni nie widzą i nie zobaczą!


NighthunterXtreme 8x56 Lornetki do nocnych obserwacji. Zawsze idealny obraz. NighthunterXtreme 8x56: lornetki przeznaczone do polowania o zmroku lub przy niewielkim oświetleniu. Jest to ostatnia generacja najlepiej sprzedających się „NighthunterXtreme”. Poddane rygorystycznym testom oraz tworzone przy ścisłej współpracy z myśliwymi z całego świata, lornetki te zostały tak zoptymalizowane aby jeszcze lepiej sprostać wysokim wymaganiom w trudnych warunkach oświetleniowych. Unikalna optyka o wysokim poziomie kontrastu oraz znakomity komfort użytkowania gwarantują, że polując indywidualnie myśliwy nie zmęczy się nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

NighthunterXtreme 8x56

Jasny obraz w NighthunterXtreme Jakość produktów STEINER pozostaje niedościgniona od wielu lat. Obszerne testy oraz nieustanny rozwój dowodzą, że jasny obraz oferowany przez STEINER NighthunterXtreme jest prosty i niezrównany. Jasność oraz wysoki kontrast kolorów są gwarantowane przez doskonały przesył ponadprzeciętnej długości fal. Sprawia to, że NighthunterXtreme jest idealnym narzędziem podczas polowania przy złych warunkach pogodowych lub podczas zmierzchu.

3


NighthunterXP 10x44 i 8x44. Doskonały wybór dla osób preferujących proste konstrukcje. Polowanie indywidualne stawia wysokie wymagania wobec wyposażenia myśliwego. Należy szybko i trafnie reagować w zależności od sytuacji, nawet podczas zmroku. NighthunterXP 10x44 i 8x44 zostały opracowane właśnie na takie ewentualności. Ich niezrównana optyka przesyła precyzyjny, czysty, ostry obraz. System Comfort Balance sprawia, że doskonale pasują do ręki. NighthunterXP 10x44 i 8x44 zapewniają o 25% większy obszar źrenicy wyjściowej w porównaniu do innych produktów. Minimalna odległość ogniskowania - 2 metry oznacza, że zawsze wszystko jest pod kontrolą. Prosta obudowa NighthunterXP 10x44 i 8x44 jest wzmocniona przez otwartą, bardzo lekką i stabilną konstrukcję. W razie konieczności zawsze posiada się wolną rękę, aby interweniować w nieprzewidzianych sytuacjach. Jeśli preferujesz lepsze powiększenie polecamy model NighthunterXP 10x44.

4

NighthunterXP 10x44 lub 8x44


NighthunterXtreme 8x30. Lornetka do polowania z podchodu. NighthunterXtreme 8x30: mała, poręczna i kompaktowa. Waży jedynie 538 g, więc jest idealną towarzyszką długich polowań z podchodu czy podczas pędzenia zwierzyny. Połączenie niewielkiej wagi z małym rozmiarem sprawdza się w każdej sytuacji. Mimo zwartej konstrukcji NighthunterXtreme 8x30 radzi sobie w najtrudniejszych warunkach.

NighthunterXtreme 8x30

5


Nowa, profesjonalna lornetka od STEINER’a: RangerPro. Uniwersalny model RangerPro jest nowym uzupełnieniem naszego asortymentu dla myśliwych. Wprowadza zupełnie nowe standardy w swojej klasie produktów. Lornetka ze znakomitą optyką, z szerokim polem widzenia, nieregularnym (porowatym), wygodnym uchwytem oraz pryzmatami dachowymi. Jest przeznaczona zarówno dla profesjonalistów jak i myśliwych amatorów. Lornetki te posiadają kompaktową obudowę, są bardzo wytrzymałe dzięki obudowie z twardego tworzywa sztucznego, pierwotnie przeznaczonego do wykorzystania w technologiach kosmicznych. Innowacyjna konstrukcja naszych modeli RangerPro zachwyca eleganckim stylem i doskonałymi właściwościami takimi jak ergonomiczny uchwyt i gumowa osłona NBR. Charakteryzuje się porowatą powierzchnią. Cechy te zapewniają pewne i wygodne użytkowanie, nawet przez dłuższy okres. RangerPro 8x56: Specjalna lornetka do polowania w nocy lub przy słabym oświetleniu. RangerPro 8x56 jest naszym specjalnym modelem w niskiej cenie dla aktywnych myśliwych. Niesamowita optyka w połączeniu z wysokim natężeniem światła oznacza, że lornetka ta posiada wszystkie cechy profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych, w przystępnej cenie. Poprawiona głębia ostrości i kontrast kolorów pozwalają na natychmiastową identyfikację zwierzyny nawet przy słabym oświetleniu. Używanie specjalnych Eco-soczewek z wyższym załamaniem światła zapewnia lepsze odbicie w pryzmacie. Różnicy nie można nie zauważyć.

6

RangerPro 8x56


RangerPro 10x42, 8x42 i 8x32

RangerPro 10x42 lub 8x42

Profesjonalne lornetki do polowania dziennego. Lornetki RangerPro 10x42 znakomicie się sprawdzają podczas aktywnych łowów. Dzięki niezrównanej optyce oraz wysokiej jakości powłok soczewek przekazuje ostry obraz w szczególności na dalekim dystansie. Dodatkowo fazowanie pryzm dachowych zapewnia jasny, czysty i o wysokim kontraście obraz w doskonałych kolorach. Niedościgniony poziom precyzji ustawień optycznych został osiągnięty dzięki stworzeniu modeli RangerPro z wysokiej jakości materiałów. Lornetka RangerPro 8x42 została specjalnie zaprojektowana na polowania w dzień i posiada wszystkie zalety swojego dużego brata 10x42. Nasz projekt łowiecki został zwieńczony kompaktową, lekką lornetką przeznaczoną do polowania z podchodu - RangerPro 8x32. Została specjalnie zaprojektowana na polowania dzienne i jest postrzegana przez wielu myśliwych, jako idealna lornetka zapasowa.

RangerPro 8x32 7


NighthunterXP i Xtreme – Eksperci w polowaniu od STEINER’a. Skrót wszystkich zalet. STEINER - najwyższa technologia w serii Xtreme

STEINER System muszli ocznych

NighthunterXtreme 8x56, 8x30

Odkręcane muszle oczne NighthunterXP 8x44 i 10x44

Te niezwykłe soczewki zostały stworzone i przetestowa- ne przez firmę STEINER podczas wielu lat poszukiwań. W rezultacie uzyskano optykę, która jest optymalna pod- czas polowania. Połączenie unikalnych fluorków z mine- rałami gwarantuje niespotykany przekaz światła. Obraz jest ostry o maksymalnym kontraście. Kontury są zawsze jednoznaczne i wyraźnie widoczne ze zminimalizowanym rozproszeniem światła. Zatem jest gwarancją najwyższej jakości nawet podczas ekstremalnych warunków.

Nowe ergonomiczne odkręcane mu szle oczne zapewniają maksymalną osłonę oczu przed uciążliwymi promieniami słonecznymi padający mi z boku. Dzięki nim do oka dostar czane są jasne i żywe obrazy. Są dostępne trzy pozycje muszli ocznych: klasyczna pozycja cylindryczna, pozycja ergonomiczna oraz ustawienie dla osób, które noszą okulary. Jeśli pozycja ergonomiczna nie pasuje do kształtu oczu należy zwiększyć do nich odległość, mogą być modyfikowane za pomocą drobnych zmian, nawet po osiągnięciu pozycji końcowej.

NighthunterXP 8x44, 10x44 Fazowanie, o wysokiej jakości technologicznej, dostarcza precyzyjny i szczegółowy, w prawdziwych kolorach obraz. System pryzmatów dachowych w modelach NighthunterXP obejmuje również specjalnie wynalezione dielektryczne lustra, które oddają do 99% dostarczanego światła. Dodatkowo lustra te przedłużają żywotność powłok. STEINER Nano-Protection®: Niedościgniony czysty obraz został osiągnięty dzięki badaniom i testom nad Nano-Protection. Zapewnia ochronę obiektywu przed brudem i wilgocią oraz innymi zanieczyszczeniami. Deszcz, śnieg oraz para po prostu znikają z pola obiektywu. Czyszczenie jest znacznie prostsze. Super cienka powłoka hydrofobowa na obiektywie i okularze jest niezmiernie skuteczna i zapewnia wysoki kontrast i doskonały obraz przez lata. Miękki uchwyt 8x44 i 10x44

8

System Comfort Handling gwarantuje unikalny komfort podczas używania lornetki. Nowy miękki uchwyt zapewnia dokładny, wygodny chwyt nie obciążający kciu- ka. Eliminuje to punkt ciężkości w szczególności podczas długiego wypatrywania zwierzyny, dodatkowo utrzymując doskonałe zbalansowanie.

Wymienne muszle oczne ErgoFlex:

Wypełnianie azotem pod ciśnieniem technologią zaworu dwu fazowego Osadzanie się skroplonej pary wewnątrz lornetki zostało całkowicie wyeliminowane dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Wahanie temperatur od -40 do +80⁰C nie wpływa na funkcjonowanie lornetki. Nasza technologia zaworów umożliwia poprawne funkcjonowanie lornetek nawet po wielu latach.

NBR-Długa żywotność gumowej obudowy

Specjalna chemiczna formuła zapewnia bardzo dobry uchwyt niezależnie czy na zewnątrz jest gorąco, zimno lub wilgotno. Nasza nowa gumowa obudowa NBR nie absorbuje tłuszczy, kwasów i słonej wody.

NighthunterXtreme 8x56 i 8x30 Szybka i łatwa zmiana trzech pozycji. Nowy system ErgoFlex umożliwia zmianę pozycji jednym ruchem, również dla osób noszących okulary.

System skupienia: Wystarczy dotknąć centralne pokrętło, aby od razu zobaczyć doskonale ostre szczegóły. System Fast-Close Focus NighthunterXp i NighthunterXtreme oznacza, że nie bę dziesz więcej tracił czasu na ustawianie ostrości. NighthunterXp i NighthunterXtreme gwarantują maksymalny komfort z jak najszybszym ustawianiem bardzo dobrej ostrości. Sports-Auto-Focus:

Ekstramalna wytrzymałość Lekka nowoczesna technologia obudowy lornetek NighthunterXp i NighthunterXtreme charakteryzuje się nieporównywalną stabilnością. Materiał Makrolon wzmocniony poliwęglanem, który jest termoodporny i nierdzewny odgrywa kluczową rolę w modelach lornetek 8x56, 8x30. Obudowa odlewana pod wysokim ciśnieniem ze specjalnego stopu magnezu, jest stosowana w modelach 8x44 i 10x44. Materiały te nie tylko gwarantują wysoką odporność na uderzenia, ale również minimalizują wagę lornetki. Oznacza to, że lornetki NighthunterXp i NighthunterXtreme są gotowe do pracy w najtrudniejszych warunkach. System zapinanie pasa ClicLoc Inteligentny system ClicLoc zapinania pasa Stainer’a za- pewnia bezpieczeństwo lornetki oraz łatwość odpinania i przypinania go jednym ruchem.

NighthunterXtreme 8x56 i 8x30

Sports-Auto-Focus sprawia, że trzymanie lornetki jest wyjątkowo wygodne. Jeśli nie nosisz okularów po prostu ustaw dwa pierścienie regulacyjne na muszli ocznej od „0” dla ostrego obrazu do „20”.

Standardowe wyposażenie Nasadki osłaniające przed deszczem są całkowicie wodoodporne i chronią przed zanieczyszczeniami i kurzem. Wykonane są z neoprenu lub plastyku, w zależności od modelu. W zestawie są również zaślepki obiektywu oraz wysokiej jakości pokrowiec.


NighthunterXtreme i NighthunterXp– spełniają najwyższe wymagania.

Lornetka nocna

Lornetka z 10 krotnym powiększeniem

Lornetka z 8 krotnym powiększeniem

Lornetka na polowanie z podchodu

Dane techniczne

NighthunterXtreme 8x56

NighthunterXP 10x44

NighthunterXP 8x44

NighthunterXtreme 8x30

Numer produktu

5224

5291

5281

5216

Średnica obiektywu

56 mm

44 mm

44 mm

30 mm

Powiększenie

8x

10 x

8x

8x

Waga

1090 g

854 g

834 g

538 g

Szerokość

200 mm

126 mm

126 mm

170 mm

Wysokość

212 mm

188 mm

188 mm

127 mm

Głębokość

76 mm

65 mm

65 mm

60 mm

Odstęp źrenicy wyjściowej

7 mm

4.4 mm

5.5 mm

3.75 mm

Natężenie światła

49

19.36

30.25

14.1

Sprawność zmierzchowa

21.2

20.98

18.76

15.5

Pole widzenia na 1000 m.

112 m

110 m

130 m

130 m

System ostrości

STEINER Sports-Auto-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Sports-Auto-Focus

2m

2m

High-Definition XP-Optics

High-Definition XP-Optics

High-Definition XP-Optics

High-Definition XP-Optics

STEINER Nano-Protection

Wodoodporność

Do 5 m

Do 5 m

Do 5 m

Do 5 m

Wypełnienie azotem

Technologia zaworu dwu fazowego

Technologia zaworu dwu fazowego

Technologia zaworu dwu fazowego

Technologia zaworu dwu fazowego

Zakres temperatur

Od -40 do 80°C

Od -40 do 80°C

Od -40 do 80°C

Od -40 do 80°C

Muszle oczne

ErgoFlex

Odkręcane muszle - Eyecups

Odkręcane muszle - Eyecups

ErgoFlex

Gumowa obudowa

NBR-Longlife

NBR-Longlife

NBR-Longlife

NBR-Longlife

Pasek

Comfort

Comfort

Comfort

Comfort

Dodatkowy pas

ClicLoc

ClicLoc

ClicLoc

ClicLoc

Min. odległość ogniskowa Optyka wysokiej jakości ®

Gwarancja

9


RangerPro – Profesjonalne lornetki dla myśliwych od STEINER’a. Skrót wszystkich zalet. STEINER - Optyka o wysokim kontraście: RangerPro 8x56, 8x42, 10x42 and 8x32:

Dzięki High-Contrast-Optics można szybko i bardzo dokładnie lokalizować zwierzynę w jej naturalnym oto- czeniu. Doskonała ostrość i ulepszony kontrast kolorów oferowane przez modele RangerPro zostały zrealizo- wane dzięki zastosowaniu szkła (Eco-glass) wolnego od metali ciężkich. Większe załamanie światła zapewnia lepszą refrakcję na pryzmie, tym samym przekazując ponadprzeciętną jakość obrazu.

Ulepszona, posrebrzana powierzchnia pryzmatów dachowych zapewnia obraz o wysokim kontraście i w doskonałym kolorze. System optyki został specjalnie opracowany na potrzeby amatorów nocnych polowań, aby przy słabym oświetleniu łatwiej namierzać zwierzynę. Rozkładana konstrukcja o wysokim stopniu funkcjonalności:

Cała seria modeli Ranger Pro została wykonana z tworzywa sztucznego o wysokiej wydajności wzmocni- onego włóknem szklanym. Dzięki temu są dużo odpor- niejsze na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu ze zwykłymi materiałami syntetycznymi, dodatkowo obudowa tak doskonale chroni optykę zastosowaną w lornetkach RangerPro.

Została tu również zastosowana niedościgniona jakość precyzji w ustawieniach optycznych. Innowacyjny materiał high-tech, z którego zrobiono obudowę zapewnia dużo lepszą sztywność i sprawia, że jest prawie całkowicie odporna na uderzenia czy korozje. Połączenie Nitrogen Pressure System z wodoodpornością do 3 m sprawia, że lornetki RangerPro są bardzo odporne przy minimalnej konserwacji.

NBR Długa żywotność gumowej obudowy i uchwytu:

Asekuracyjny uchwyt i antypoślizgowa powierzchnia są podstawowymi właściwościami jakie powinna posiadać wygodna lornetka podczas polowania. Nasza nowa gumowa, radełkowana obudowa NBR nie absorbuje tłuszczy, kwasów i jest odporna na różne warunki atmosferyczne, zatem uchwyt nie powinien się nigdy wyślizgnąć. Dodatkowo dzięki gumowej powłoce używanie lornetki odbywa się bezgłośnie. Wygodne miejsce pod kciuk zapobiega uczuciu zmęczenia. Używając RangerPro ma się zawsze solidny uchwyt nie zależnie czy na zewnątrz jest gorąco, zimno czy wilgotno.

10

Funkcjonalna ergonomia Odkręcane muszle oczne

System zapinania pasa ClicLoc

Nawet jeśli nosisz okulary, odkręcane muszle oczne zastosowane w RangerPro oferują dogodne usta wienia w trzech pozycjach. Te Muszle oczne zostały wyprodukowane z miękkiego silikonu nie drażniącego skóry. A ich ergonomiczny kształt osłania oczy przed uciążliwymi promieniami słonecznymi padającymi z boku.

Inteligentny system ClicLoc zapinania pasa Stainer’a zapewnia bezpieczeństwo lornetki oraz łatwość odpinania i przypinania go jednym ruchem w każdej chwili.

Szybkie ustawianie ostrości.

Szybkie, niezawodne ustawianie ostrości nawet gdy nosi się grube rękawiczki? Z ekstra dużym pokrętłem RangerPro to nie problem! Nawet w zimną pogodę można szybko ustawić ostrość. Wygląd pokrętła RangerPro jest nowoczesny, zaprojektowany tak, aby łączyć funkcjonalność ze stylem. Niesamowite pole widzenia

Można korzystać z niesamowitego pola widzenia, dzięki zastosowaniu w modelach RangerPro zaawansowanej optyki. W porównaniu z produktami tej samej klasy lornetki RangerPro oferują wspaniały obraz. Oznacza to, że użytkownik ma zawsze czysty obraz.

Wypełnienie azotem

Zaparowanie lub osadzanie się skroplonej pary wewnątrz lornetki zostały całkowicie zniwelowane dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Nawet wahanie temperatur nie wpływa na funkcjonowanie lornetki. Nasza technologia zaworów umożliwia poprawne funkcjonowanie lornetek nawet po wielu latach. RangerPro jest gotowy do pracy w każdym momencie nie zależnie od warunków pogodowych.

Standardowe wyposażenie Standardowe wyposażenie dostarczone razem z lornetką RangerPro zawiera pokrowiec i pokrywki obiektywu (przyczepienie pod obiektyw zapobiega zgubieniu).


RangerPro – seria profesjonalnych lornetek STEINER.

Lornetki do polowania w nocy lub przy słabym oświetleniu

RangerPro 10x42, 8x42 i 8x32: Profesjonalne lornetki do polowania w dzień i na polowania indywidualne

Dane techniczne

RangerPro 8x56

RangerPro 10x42

RangerPro 8x42

RangerPro 8x32

Nr produktu

5108

5107

5106

5109

Średnica obiektywu

56 mm

42 mm

42 mm

32 mm

Powiększenie

8x

10 x

8x

8x

Waga

1140 g

800 g

790 g

520 g

Szerokość

142 mm

125 mm

125 mm

122 mm

Wysokość

182 mm

147.5 mm

147.5 mm

130 mm

Głębokość

80 mm

65 mm

65 mm

61 mm

Odstęp źrenicy wyjściowej

7.0 mm

4.2 mm

5.25 mm

4.0 mm

Natężenie światła

49

20

28

16

Sprawność zmierzchowa

21.2

17.64

18.3

16.0

Pole widzenia na 1000 m.

122 m

105 m

122 m

130 m

System ostrości

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

STEINER Fast-Close-Focus

Min. odległość ogniskowania

2.3 m

1.9 m

1.9 m

1.9 m

Optyka wysokiej jakości

High-Contrast-Optics

High-Contrast-Optics

High-Contrast-Optics

High-Contrast-Optics

Wodoodporność

Do 3 m

Do 3 m

Do 3 m

Do 3 m

Wypełnienie azotem

Technologia zaworu dwufazowego

Technologia zaworu dwufazowego

Technologia zaworu dwufazowego

Technologia zaworu dwufazowego

Zakres temperatur

od -20 do +80°C

od -20 do +80°C

od -20 do +80°C

od -20 do +80°C

Muszle oczne

Ergonomiczne, odkręcane Eyecups

Ergonomiczne, odkręcane Eyecups

Ergonomiczne, odkręcane Eyecups

Ergonomiczne, odkręcane Eyecups

Gumowa obudowa

NBR-Longlife

NBR-Longlife

NBR-Longlife

NBR-Longlife

Pasek

Neoprene

Neoprene

Neoprene

Neoprene

Dodatkowy pas

ClicLoc

ClicLoc

ClicLoc

ClicLoc

Gwarancja

11


OPTYKA DO NOWYCH WYZWAń 3-15×56

2-10×50

Era innowacji

Przyrządy optyczne Steiner i pasja do polowań – dwie dziedziny, które podjęły próbę wspólnego inspirowania siebie tak aby osiągać niezwykłe postępy na przestrzeni lat. Wymagania stawiane przez myśliwych i kompetencje Steiner zaowocowały znakomitymi lornetkami takimi jak Nighthunter Xtreme 8x56 wielokrotny zwycięzca i jeden z najlepiej sprzedających się produktów w ostatnich latach. Jej transmisja światła oraz znakomita ostrość zapewniają wyjątkową jakość rozpoczynając Nową Erę Innowacji. Sukces lornetek Steiner jest kontynuowany poprzez wprowadzenie lunet celowniczych Nighthunter Xtreme. Koncepcja lunet skoncentrowana jest na optyce najwyższej jakości. Bez względu na sposób w jaki polujesz, czy wolisz polowania pędzone, zasiadki czy polowania z ambony Steiner ma dla Ciebie odpowiednią lunetę, starannie dopasowaną do Twoich potrzeb. Steiner wybierany jest przez tych, którzy traktują polowanie jak coś więcej niż tylko rozrywkę czy hobby. Steiner kieruje swoje produkty do wszystkich strzelców, którzy z pasją i profesjonalizmem traktują łowiectwo, ceniąc doświadczenie i wykorzystując je w celu udoskonalania produktu.

1.6-8×42 Lunety celownicze Nighthunter Xtreme • • • •

1-5×24 12

optyka HD z niezrównaną transmisją światła regulowany 5-krotny zoom automatyczne podświetlenie ekstremalna odporność i trwałość

Teraz ogromny sukces lornetek Steiner jest kontynuowany poprzez wprowadzenie lunet celowniczych Nighthunter Xtreme.


INNOWACYJNA KONCEPCJA ŚWIATŁA

Legendarna i niezrównana

INTELIGENTNE PODŚWIETLENIE STEINER

Koncepcja Nighthunter

Doskonale dopasowana do każdej sytuacji na polowaniu, innowacyjne podświetlenie krzyża Steiner Smart Illumination. • Podświetlenie kropki może być wyregulowane od maksymalnie jasnego, do polowania w słońcu i odbijaniu refleksów na śniegu, aż do bardzo delikatnego, do polowania w nocy • Szybko i intuicyjne użycie w nagłych sytuacjach • Bardzo delikatny krzyż, nie zasłaniający celu • Odcień czerwieni podświetlenia kropki nie powoduje zmiany rozszerzenia źrenicy oka, dzięki czemu nie powoduje potrzeby ponownego przystosowania oka do widzenia w ciemności, po odsunięciu lunety

Nowa seria lunet Steiner nie bez przyczyny nosi nazwę Nighthunter Xtreme, tak jak w przypadku sprawdzonych lornetek Steiner. Lunety również posiadają najwyższy poziom wartości transmisji światła. Innowacyjna powłoka soczewek Diamond-Night zapewnia optymalną wydajność światła. Obraz w rozdzielczości HD jest ostry/wyraźny zapewniając jasne i naturalne kolory. Lunety celownicze dają Ci wspaniały i jasny obraz podczas obserwacji tak jakbyś patrzył przez lornetkę. Dzięki temu Twoje możliwości podczas polowania znacznie się poszerzają, zwłaszcza w sytuacjach krytycznych. Na całym świecie, o każdej porze, w każdym warunkach oświetleniowych. Udowadniają to pomiary krzywej transmisji światła lunety Nighthunter Xtreme w porównaniu do wiodących konkurentów. Jest to wynikiem wieloletnich doświadczeń, intensywnych prac oraz wysokiej jakości obróbki szkieł.

Ergonomiczna i funkcjonalna obsługa: • Włączanie i wyłączanie podświetlenia jest proste, nawet w pozycji strzeleckiej, włącznik jest wyczuwalny dotykiem • Pokrętło regulacji charakteryzuje się pewnym chwytem i jest centralnie ulokowane • Szybka regulacja umożliwia błyskawiczne przejście przez cały zakres ustawień, przez przekręcenie i przytrzymanie pokrętła • Precyzyjna i dokładna regulacja, dzięki krótkim skokom pierścienia

Dla myśliwego ta wyjątkowa optyka daje gwarancję sukcesu i radość podczas polowania.

Transmisja światła 100

W każdej sytuacji, czujnik podświetlenia wyczuwa co się dzieje, dzięki czemu pozwala oszczędzić baterie i daje pewność, że natychmiast będziesz gotowy do strzału: • Czujnik położenia wyłącza podświetlenie kiedy karabin stoi pionowo lub leży na boku • Natychmiastowe włączenie podświetlenia kiedy karabin wraca na pozycję strzelecką • Funkcja pamięci ustawia ostatnio wybrany stopień podświetlenia • Kiedy brak jakiegokolwiek ruchu, podświetlenie wyłącza się całkowicie, automatycznie po 3 godzinach (auto-off) • Kiedy bateria jest na wyczerpaniu podświetlenie zaczyna pulsować. Wymiana baterii jest prosta, została ona umieszczona po pokrętłem podświetlenia, co zapewnia dodatkową ochronę

90 80

Transmisja światła [%] Transmission

70 60 50 40 20 10

78 0

75 0

72 0

69 0

66 0

63 0

60 0

57 0

54 0

51 0

48 0

45 0

42 0

39 0

0

Wavelength Długość fali [nm]

Nighthunter Xtreme

Inny wiodący producent

Inny wiodący producent

13

13


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OPTYKI

5

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ W POLOWANIACH NOCNYCH:

3-15×56

5 krotny Zoom

Wysoki współczynnik zoom zapewnia prawidłowe powiększenie i duże pole widzenia.

Powłoka Steiner Diamond-Night-Coating

Całkowicie nowa powłoka z niezrównana transmisją światła w całym spektrum kolorów.

STEINER Nano-Protection®

Zapobiega osadzaniu się wody oraz innych zanieczyszczeń. Ułatwia czyszczenie optyki.

Spędzasz godziny na ambonie, światło księżyca ledwo oświetla las. Dzięki lunecie spostrzegasz stado dzików. Biorąc do ręki sztucer czujnik ruchu automatycznie włączy podświetlenie kropki. Z łatwością namierzasz cel i strzelasz. Do tego sukcesu niezbędna jest luneta o najwyższych parametrach. Dzięki 56 mm obiektywowi i unikalnym powłokom Diamond-Night-Coating, luneta Nighthunter Xtreme osiąga znakomitą transmisję światła. Nowo opracowana powłoka sprawdzona w lornetkach serii Nighthunter Xtreme daje najwyższą wartość transmisji światła.

Po raz pierwszy różnice pomiędzy obserwacją za pomocą lornetki, a lunety celowniczej zostały zatarte, pozwalając polować podczas zmierzchu i nocą !

INNOWACYJNA ERGONOMIA i FUNKCJONALNOŚĆ

STEINER Inteligente podświetlenie

Precyzyjnie regulowana, w bardzo szerokim zakresie, podświetlana kropka. Czujnik położenia z funkcją pamięci i automatyczny wyłącznik przy bezczynności.

STEINER Komfort użytkowania

Pewna i komfortowa obsługa nawet w rękawicach Wszystkie ustawienia lunety widoczne w pozycji strzeleckiej.

Model do montażu pierścieniowego

STEINER Bezszelestny

Materiał absorbujący dźwięk oraz cicha praca.

P

LUNETA NOCNA

Model ze zintegrowaną szyną

Szczególnie polecana do polowań nocnych. Dzięki optymalnej wydajności światła, możesz namierzyć cel nawet w najtrudniejszych warunkach. Podświetlana, czerwona kropka automatycznie zapala się gdy broń jest w pozycji do strzelania.

14

Regulacja paralaksy

Zapobiega powstawaniu błędów w obserwacji, szczególnie na długich dystansach, w związku aberracją astygmatyczną.

Akcesoria

W zestawie z praktyczną neoprenową osłoną i zapasową baterią ukrytą w pokrywie pokrętła.

STEINER EKSTREMALNA WYTRZYMAŁOŚĆ 2m

Krzyż 4A-I


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OPTYKI

5

GOTÓW W KAŻDEJ SYTUACJI:

2-10×50

Wysoki współczynnik zoom zapewnia prawidłowe powiększenie i duże pole widzenia.

Powłoka Steiner Diamond-Night-Coating

Całkowicie nowa powłoka z niezrównana transmisją światła w całym spektrum kolorów.

STEINER Nano-Protection®

Wszechstronna luneta: kompaktowa z dużym polem widzenia doskonała na polowania z zasiadki ale również z ambony. Luneta Nighthunter Xterme 2-10x50 posiada uniwersalny zakres powiększeń, dzięki czemu zawsze jesteś odpowiednio wyposażony.

Zapobiega osadzaniu się wody oraz innych zanieczyszczeń. Ułatwia czyszczenie optyki.

opcjonalnie luneta może być dostepna z szyną montażową

Doskonała transmisja światła dzięki powłokom obiektywu Diamond-Night-Coating i znakomitej optyce HD. Ponadto lunety Steiner wyróżnia wysoka wytrzymałość materiałów i solidna konstrukcja, zaprojektowane tak aby służyły przez wiele lat, w każdych warunkach. Gumowe wykończenia bębnów korekcyjnych zapewniają pewny i wygodny chwyt podczas regulacji.

5 krotny Zoom

INNOWACYJNA ERGONOMIA i FUNKCJONALNOŚĆ

STEINER Inteligente podświetlenie

Precyzyjnie regulowana, w bardzo szerokim zakresie, podświetlana kropka. Czujnik położenia z funkcją pamięcią i automatyczny wyłącznik przy bezczynności.

STEINER Komfort użytkowania

Pewna i komfortowa obsługa nawet w rękawicach Wszystkie ustawienia lunety widoczne w pozycji strzeleckiej.

STEINER Bezszelestny

Materiał absorbujący dźwięk oraz cicha praca.

Krzyż 4A-I

Akcesoria Jasność podświetlonego punktu celowania może być regulowana. Wewnętrzny czujnik automatycznie wyłącza podświetlenie gdy luneta nie jest ustawiona w pozycji do strzału, natomiast włącza się automatycznie w pozycji gotowości do oddania strzału. To skutecznie wydłuża żywotność baterii.

W zestawie z praktyczną neoprenową osłoną i zapasową baterią ukrytą w pokrywie pokrętła. STEINER EKSTREMALNA WYTRZYMAŁOŚĆ 2m

15


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OPTYKI

5

5 krotny Zoom

Wysoki współczynnik zoom zapewnia prawidłowe powiększenie i duże pole widzenia.

Powłoka Steiner Diamond-Night-Coating

Całkowicie nowa powłoka z niezrównana transmisją światła w całym spektrum kolorów.

W GÓRY I DOLINY:

1.6-8×42

STEINER Nano-Protection®

Zapobiega osadzaniu się wody oraz innych zanieczyszczeń. Ułatwia czyszczenie optyki.

INNOWACYJNA ERGONOMIA i FUNKCJONALNOŚĆ

STEINER Inteligente podświetlenie

Precyzyjnie regulowana, w bardzo szerokim zakresie, podświetlana kropka. Czujnik położenia z funkcją pamięcią i automatyczny wyłącznik przy bezczynności.

Zachwyca nie tylko swoimi parametrami, ta praktyczna luneta ma zastosowanie uniwersalne. Nieważne, czy jesteś w swoim ulubionym obszarze łowieckim, w górach czy też egzotycznych krajach, dzięki wytrzymałej konstrukcji i właściwościom optycznym takim jak optyka HD z powłoką Diamond-NightCoating, luneta Nighthunter Xtreme 1.6-8x42 sprawdza się w każdej sytuacji, w dowolnym miejscu na świecie.

STEINER Bezszelestny

Przewagą tej lunety jest to, że pozwala na więcej niż tylko polowanie z ambony. Jej kompaktowe wymiary i lekka waga sprawiają, że wybierana jest przez myśliwych jako pierwsza luneta niezależnie od miejsca polowania. Znakomite powiększenie pozwala na precyzyjne oddanie strzałów. Podobnie jak w innych modelach, które oferuje Nighthunter Xtreme, jest tu doskonała optyka i ekstremalna odporność.

Akcesoria

Twarde anodyzowane aluminium, system wypełnienia azotem i soczewki z technologią Nano-Protection zapewniają niezawodną odporność na wstrząsy, wilgoć i brud.

STEINER Komfort użytkowania

Pewna i komfortowa obsługa nawet w rękawicach Wszystkie ustawienia lunety widoczne w pozycji strzeleckiej.

Materiał absorbujący dźwięk oraz cicha praca.

W zestawie z praktyczną neoprenową osłoną i zapasową baterią ukrytą w pokrywie pokrętła.

Wszystkie ustawienia lunety widoczne są z pozycji strzeleckiej.

STEINER EKSTREMALNA WYTRZYMAŁOŚĆ 2m

TOWARZYSZ ZASIADKI Doskonała do polowań z zasiadki. Regulowany 5 - krotny Zoom i sterowane elektronicznie podświetlenie przy kompaktowym rozmiarze i niewielkiej wadze. Niezawodna w każdych warunkach.

16

opcjonalnie luneta może być dostepna z szyną montażową

Krzyż 4A-I


NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OPTYKI

SZYBKOŚĆ I PRECYZJA:

5

1-5×24

Optymalny model lunety do polowań pędzonych lub dochodzenia postrzałka. Pole widzenia dochodzące do 36 m na dystansie 100 m i komfortowe odsunięcie źrenicy wyjściowej – 90 mm, zapewnia błyskawiczne namierzenie zwierzyny. Nawet w rażącym słońcu lub refleksach światła odbijanych od śniegu. Ekstremalnie jasna, podświetlana kropka pozostaje wyraźnie widziana i ułatwia namierzenie celu. W czasie polowania, zintegrowany czujnik ruchu natychmiast włącza podświetlenie kropki, kiedy tylko broń zostaje ułożona w pozycji strzeleckiej. Nawet w najgorszych warunkach pogodowych obraz jest idealnie czysty. Wypełnienie azotem zapobiega parowaniu, a powłoki z systemem Nano-Protection powodują łatwe spływanie kropel deszczu, śniegu i zapobiegają osadzaniu się brudu.

5 krotny Zoom

Wysoki współczynnik zoom zapewnia prawidłowe powiększenie i duże pole widzenia

Powłoka Steiner Diamond-Night-Coating

Całkowicie nowa powłoka z niezrównana transmisją światła w całym spektrum kolorów.

STEINER Nano-Protection®

Zapobiega osadzaniu się wody oraz innych zanieczyszczeń. Ułatwia czyszczenie optyki.

Krzyż 4A-I

INNOWACYJNA ERGONOMIA i FUNKCJONALNOŚĆ

STEINER Inteligente podświetlenie

Precyzyjnie regulowana, w bardzo szerokim zakresie, podświetlana kropka. Czujnik położenia z funkcją pamięcią i automatyczny wyłącznik przy bezczynności.

STEINER Komfort użytkowania

Krzyż 0-I

Pewna i komfortowa obsługa nawet w rękawicach Wszystkie ustawienia lunety widoczne w pozycji strzeleckiej

Nighthunter Xtreme 1-5x24 jest również idealny do polowania z wielkokalibrowych karabinów. Dzięki olbrzymiej wytrzymałości, stabilności i dużej źrenicy wyjściowej sprawdzi się doskonale w każdych warunkach i na każdym polowaniu.

STEINER Bezszelestny

Materiał absorbujący dźwięk oraz cicha praca

Akcesoria

W zestawie z praktyczną neoprenową osłoną i zapasową baterią ukrytą w pokrywie pokrętła.

opcjonalnie luneta może być dostępna z szyną montażową

STEINER EKSTREMALNA WYTRZYMAŁOŚĆ 2m

Do polowań pędzonych Dzięki wyjątkowemu szerokiemu polu widzenia można łatwo namierzyć zwierzynę i wycelować. Kompaktowa i lekka konstrukcja jest optymalna w polowaniach zbiorowych i dochodzeniu postrzałka.

17


Ekstremalna wy trzymałość Steiner

cechy naszych produktów:

5

STEINER Komfortowe użytkowanie

5 Krotny Zoom

Tak jak w cenionych lornetkach Steiner, również w lunetach przyłożoną wielką wagę do intuicyjnej obsługi. Charakteryzuje to między innymi wysoki komfort obsługi pokręteł nawet w rękawicach. Wszystkie ustawienia są łatwe do odczytania, nawet w pozycji strzeleckiej.

Pięciokrotny współczynnik pozwala zawsze dobrać odpowiednie powiększenie i pole widzenia. Ustawiony stopień powiększenia na lunecie widzimy również w pozycji strzeleckiej.

Steiner definiuje na nowo standardy w lunetach celowniczych, w oparciu o doświadczenia myśliwych z całego świata:

Ekstremalna wytrzymałość

STEINER Diamond-Night-Coating Steiner, tworząc innowacyjną technologię diamentowych powłok, opracowaną specjalnie dla optyki myśliwskiej, ustanawia nowe standardy. Wykorzystanie i połączenie rzadkich fluorków i innych minerałów daje nieosiągalną wcześniej transmisję światła w całym spektrum kolorów. Widziane obrazy są ostre jak brzytwa, mają maksymalny kontrast – od środka, aż po krawędzie. Kontury są zawsze jasno i wyraźnie widoczne, rozpraszanie światła jest zmniejszone do minimum. Te czynniki gwarantują najlepszy obraz, nawet w najgorszych warunkach oświetleniowych.

HD

STEINER High-Definition-Optics Zoptymalizowana dla ciągłego użytkowania dla profesjonalistów. Najbardziej zaawansowane technologicznie powłoki zapewniają najwyższej klasy transmisję światła. Obrazy ostre jak brzytwa, idealny kontrast aż po same obrzeża. Rozproszenie światła jest zmniejszone do minimum. Kontury zawsze doskonale, ostro i wyraźnie zaznaczone, nawet przy słabym oświetleniu lub o zmroku.

STEINER Inteligentne podświetlenie

Krzyż, w drugim planie, jest podświetlany czerwoną kropką. Dzięki położeniu w drugiej płaszczyźnie ogniskowania, podświetlenie wyróżnia się doskonałą jasnością i kropka pozostaje zawsze doskonale widoczna, nawet w bardzo jasnym otoczeniu. O zmroku i w nocy podświetlenie może zostać precyzyjnie przyciemnione. Innowacyjny czujnik ruchu wyłącza podświetlenie, jak tylko karabin zostaje odstawiony. Tak samo błyskawicznie podświetlenie zostaje aktywowane zaraz po ułożeniu karabinu w pozycji strzeleckiej, odtwarzając ostatnie ustawienia, dzięki systemowi pamięci. Automatyczne, całkowite wyłączenie podświetlenia następuje po trzech godzinach bezczynności.

STEINER Nano-Protection® Niedościgniony czysty obraz został osiągnięty dzięki badaniom i testom nad NanoProtection. Zapewnia ochronę obiektywu przed brudem i wilgocią oraz innymi zanieczyszczeniami. Deszcz, śnieg oraz para po prostu znikają z pola obiektywu. Super cienka powłoka hydrofobowa na obiektywie i okularze jest niezmiernie skuteczna i zapewnia wysoki kontrast i doskonały obraz przez lata.

18

Wysoce wytrzymałe materiały oraz precyzyjna konstrukcja, zapewniają najwyższy stopień stabilności, nawet w połączeniu z największymi kalibrami.

STEINER Bezszelestna praca Steiner Nighthunter Xtreme jest zoptymalizowany pod kątem cichej pracy. Gumowa obudowa wystających elementów skutecznie absorbuje dźwięki.

STEINER Wypełnienie azotem

P

Zamglenie lub kondensacja pary wewnątrz jest całkowicie wyeliminowana, dzięki najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom Steiner.

Korekta paralaksy (Nightunter Xtreme 3-15×56) Zapobiega powstawaniu błędów w obserwacji, szczególnie na długich dystansach, w związku aberracją astygmatyczną. Ustawianie odległości do celu koryguje błędy paralaksy i optymalizuje ostrość.

Wodoodporność

2m

Lunety Steiner wytrzymują ciśnienie wody nawet do głębokości 2 m. Jest to możliwe dzięki specjalnym technikom uszczelnienia. Pył, brud ani wilgoć nie mają prawa przedostać się do środka.

Akcesoria Lunety Xtreme zostały wyposażone w dobrze przemyślane akcesoria. Zapasowa bateria do podświetlenia została zintegrowana w lunecie. Futerał neoprenowy, zapewnia ochronę lunety, można go szybko i bezszelestnie zdjąć.

Neoprenowy pokrowiec z dołączoną, miękką szmatką

Odporność na zmienną temperaturę Wahania temperatur nawet od -25 do +65 stopni, nie mają negatywnego wpływu na funkcjonalność lunet Steiner.

Made in Germany Wszystkie lunety Steiner są produkowane w Niemczech, pod nadzorem specjalnej kontroli jakości marki Steiner.


Dane techniczne

Nighthunter Xtreme 3-15×56

Nighthunter Xtreme 2-10×50

Nighthunter Xtreme 1.6-8×42

Nighthunter Xtreme 1-5×24

Kod produktu bez szyny montażowej

8751000204

8750000204

8753000204

8752000204 *

Kod produktu z szyna montażową

8751003204

8750003204

8753003204

8752003204 *

Zewnętrzna średnica obiektywu

62 mm

57 mm

50 mm

30 mm

Średnica efektywna - Ø

56.0 – 31.2 mm

50.0 – 23.2 mm

42.0 – 19.4 mm

24.0 – 11.5 mm

Powiększenie min. / max.

3× / 15×

2× / 10×

1.6× / 8×

1× / 5×

Waga z szyną montażową bez szyny montażowej

810 g 770 g

750 g 715 g

710 g 680 g

610 g 580 g

Długość

360 mm

352 mm

330 mm

295 mm

Zakres temperatur

-25 °C do +65 °C

-25 °C do +65 °C

-25 °C do +65 °C

-25 °C do +65 °C

Średnica źrenicy wyjściowej

10.4 – 3.7 mm

11.6 – 5.0 mm

12.1 – 5.25 mm

11.5 – 4.8 mm

Pole widzenia na 100 m

12.1 – 2.4 m

18.2 – 3.6 m

23.1 – 4.5 m

36.0 – 7.2 m

Odsunięcie źrenicy wyjściowej

90 mm

90 mm

90 mm

90 mm

Korekcja dioptrii

-3 to +2

-3 to +2

-3 to +2

-3 to +2

Korekta paralaksy

50 m do nieskończoności

100 m

100 m

100 m

Krzyż

4A-I

4A-I

4A-I

4A-I / 0-I

Pozycja krzyża

krzyż w drugim planie

krzyż w drugim planie

krzyż w drugim planie

krzyż w drugim planie

Regulacja krzyża 1 klik/ 100 m

1 cm

1 cm

1 cm

1 cm

Maks. poprawka: podniesienie / wiatr na 100 m

150 cm / 80 cm

150 cm / 80 cm

150 cm / 80 cm

320 cm / 320 cm

Średnica tubusa

30 mm

30 mm

30 mm

30 mm

Średnica okularu

47 mm

47 mm

47 mm

47 mm

Podświetlenie krzyża

Płynna regulacja, czujnik położenia, Auto-off

Płynna regulacja, czujnik położenia, Auto-off

Płynna regulacja, czujnik położenia, Auto-off

Płynna regulacja, czujnik położenia, Auto-off

High Definition

High Definition

High Definition

High Definition

Tak

Tak

Tak

Tak

Wodoodporność

Do 2 metrów

Do 2 metrów

Do 2 metrów

Do 2 metrów

Wypełnienie azotem

Tak

Tak

Tak

Tak

Akcesoria

Neoprenowy pokrowiec, zapasowa bateria CR 2032

Neoprenowy pokrowiec, zapasowa bateria CR 2032

Neoprenowy pokrowiec, zapasowa bateria CR 2032

Neoprenowy pokrowiec, zapasowa bateria CR 2032

Gwarancja

10 lat **

10 lat **

10 lat **

10 lat **

Optyka wysokiej jakości STEINER Nano-Protection

®

* Krzyż 4A-I ** 2 lata na podzespoły elektroniczne

19


Warunkiem zachowania długoletniej gwarancji jest serwisowanie i naprawianie lornetek w autoryzowanym serwisie. Po okresie gwarancyjnym STEINER dokonuje napraw i przeglądów optyki, dzięki czemu lornetki stają się długowieczne.

STEINER jest częścią Holdingu Beretta

NEW!

Focused on your demands SkyHawkPro

Designed for explorers.

STEINER Marine Binoculars.

Professional birdwatching binoculars by STEINER Discovery

Unparalleled top quality from the global market leader. CommanderXP

Navigator

The powerful outdoor binoculars from STEINER. Wildlife® Pro

Safari Pro

Sprawdź nową generację profesjonalnych lornetek i lunet STEINER u Twojego sprzedawcy. Więcej informacji o lornetkach i lunetach STEINER: www.kaliber.pl. Zamów dowolny katalog: Hunting, Marine, Outdoor i Nature/Birdwatching, pod adresem kaliber@kaliber.pl.

GALERIA BRONI Centrum Serwisowe 02-781 Warszawa - Ursynów, ul. M. Kolbego 16 tel. + 48 22 644 57 07, +48 22 644 57 67 e-mail: galeriabroni@kaliber.pl GALERIA BRONI PRZY CWKS LEGIA 00-449 Warszawa - Śródmieście, ul. Czerniakowska 3 tel. + 48 22 626 90 74 e-mail: lazienkowska@kaliber.pl PN-EN ISO 9001:2001 PN-N-19001:2006

importer

KALIBER Sp. z o.o. 02-781 Warszawa - Ursynów, ul. M. Kolbego 16 tel. + 48 22 644 57 07, +48 22 644 57 67 e-mail: kaliber@kaliber.pl

Katalog optyki Steiner  

polska wersja językowa

Advertisement