Page 1

LUNETY i LORNETKI 2012

CARIBBEAN

colorado

montana

SEE THE LIGHT.


SEE THE LIGHT.

Poważna optyka dla poważnych myśliwych BURRIS – AMERYKAŃSKA IKONA Burris jest ikoną amerykańskiego myślistwa od 40 lat. Poważna optyka dla poważnych myśliwych. Myśliwych, takich jak Ty, którzy potrzebują sprzętu wytrzymałego, godnego zaufania, niezawodnego, gdziekolwiek polują – od lasów Bawarii, aż po równiny Kolorado. Burris współdzieli Twoją pasję polowania i potrzebę ciągłej innowacji oraz inwestuje w naszą wspólną pasję.

Niektóre lunety składają się z ponad 100 oddzielnych części, nie może tu być miejsca na błędy. Burris pracuje w normie ISO 9001:2000, stosując najwyższe standardy technologiczne. Doświadczenie powoduje, że większość produktów przewyższa nawet niemieckie standardy – żeby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających na świecie. Jesteśmy dumni z naszej innowacyjności, którą kontynuujemy, dając Państwu 2009 NRA lunetę Ballistic Laser nagroda dla Burris Scope, sprawdzoną za jakość oraz innowacyjność w terenie,

posiadającą krystalicznie czystą optykę, wyposażoną w dalmierz i automatyczną kompensację trajektorii lotu pocisku. Ballistic Laser Scope jest innowacyjną lunetą, która zapewnia znaczące korzyści dla myśliwego i strzelca. Nasza najwyższa linia lunet SixX oferuje najbardziej zaawansowaną optykę, ze współczynnikiem powiększenia 6:1, pozwala wybrać odpowiednie ustawienia niezależnie od sytuacji. Ten katalog prezentuje zakres naszych innowacyjnych produktów dostępnych w Polsce. Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z lokalnym dilerem.


Burris – HISTORIA INNOWACJI Osiągnięcia Burrisa we wprowadzaniu innowacji na rynek: Pierwszy, nieruchomy, niepowiększający się krzyż w lunecie o regulowanym powiększeniu, Mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w polowaniach we Francji i innych europejskich krajach. Testowałem wiele znakomitych marek. Najwyższą precyzję oraz jakość uzyskałem, dzięki połączeniu Burrisa Ballistic Laser Scope z moim karabinem Tikka T3. Doskonałym dowodem potwierdzającym najwyższe osiągi tego zestawu, było położenie prawie 380 kilogramowego Wapiti, które strzeliłem z odległości 330 metrów, w Rocky Mountains, w Kolorado. Z najlepszymi życzeniami na nadchodzący sezon! Pierrick Mazodier (Veauche, France)

Ballistic LaserScope™

SixX™ Scopes

 ierwsze lunety o zakresach P powiększeń: 4-12x, 6-18x i 8-32,  ierwsza luneta z kompensacją P trajektorii lotu pocisku,  ierwsze celowniki do broni o P zmiennej energii,  ierwsza luneta wykonana z P tytanu, Pierwsza luneta z kompensacją trajektorii lotu, z krzyżem w pierwszym planie, Pierwszy celownik optyczny do strzelby, montowany na standardowej szynie (SpeedBead system) Pierwsza luneta z laserowym znacznikiem celu, zapewniającym doskonałą celność bez względu na kąt strzału i użytą amunicję.

FourX Scopes

Fullfield E1™ Scopes

Fast Fire 11™


SEE THE LIGHT.

PIERWSZY NA ŚWIECIE

Ballistic LaserScope™

Ballistic Laser Scope określa odległość Twojego celu, oblicza trajektorię lotu pocisku i oznacza dokładny punkt strzału. To takie proste: namierz, wyceluj i strzelaj.

Pierwsza na świecie z doskonałymi recenzjami w najlepszych magazynach. Innowacja i efektywność tego celownika polega na połączeniu dobrej jakościowo optyki z precyzyjnym laserowym dalmierzem oraz możliwością korygowania trajektorii lotu pocisku W zależności od odległości do celu i rodzaju amunicji użytej do strzelania.

NAMIERZANIE

OBLICZANIE ODLEGŁOŚCI

Ballistic Laser Scope to oddzielna liga. Żadna inna luneta nie zapewnia takiego poziomu jakości, wysokiej technologii, celności, łatwości obsługi, powtarzalności i efektywności. Tobie pozostaje tylko polowanie, Laser Scope będzie przeliczał i zapamiętywał. Nigdy więcej zgadywania odległości lub dodatkowych, przenośnych dalmierzy. Nigdy więcej utraty trofeum.

CELOWANIE

STRZAŁ

Laser Scope, Twój partner w polowaniu, wie dokładnie jak daleko znajduje się Twój cel i jak zachowa się Twój pocisk. Po prostu namierz, wyceluj i strzelaj. Ballistic Laser Scope posiada w pamięci blisko 600 rodzajów pocisków, każdy z przypisaną liczbą porządkową.

kropka wskazuje punkt trafienia

Burris Ballistic Laser Scope jest pierwszym tego typu połączeniem z praktycznym zastosowaniem. St. Hubertus, Austria | 06/2010 Innowacyjna luneta Burrisa... Rozpoczęła się nowa era dla myśliwych na całym świecie. ARMI E TIRO, Italy | 03/2010

Kilka kliknięć w ustawieniach wystarczy i luneta jest gotowa ! Nowy Burris Ballistic Laser Scope jest pierwszym produktem na rynku, włączającym zalety TBR (możliwości balistyczne) do lunety myśliwskiej. Tackle & Guns, UK | 11/2010

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA ZNJADZIESZ NA WWW.KALIBER.PL

pomiar odległości

Brać Łowiecka, Lech Wesołowski Polska | 03/2011

Najwyższa generacja Burris zwycięża w obu kwestiach: design i inżynierii, dzięki innowacyjnej lunecie myśliwskiej. Caccia a Palla, Italy | 03/2010


Ballistic Laser Scope dzięki szerokopasmowej, wielopowłokowej optyce zapewnia najwyższą transmisję światła, odzwierciedlanie kolorów, kontrast oraz jakość obrazu.

Eliminuje szacowanie odległości lub konieczność użycia oddzielnego dalmierza. Eliminuje niedokładności związane z użyciem przenośnego lasera. Eliminuje kluczową stratę sekund pomiędzy przejściem od przenośnego celownika do karabinu. Zdalna aktywacja: Dla maksymalnej wydajności, luneta została wyposażona w pilot zdalnego sterowania, który jest w zestawie.

Eliminuje szacowanie dokładnego punktu uderzenia kuli. Eliminuje szacowanie kąta strzału i jego wpływu na trajektorię lotu pocisku.

4 - 12 x 42 mm

ODPORNA NA MGŁĘ

Eliminuje zanikanie czarnego krzyża na tle ciemnych celów, dzięki podświetlonej kropce. Pewny, niski montaż: Unikalny system montażu, pozwala na zamontowanie lunety możliwie nisko na broni.

Eliminuje brak zaufania do strzelania na duży dystans.

WODOODPORNA

ODPORNA NA WSTRZĄSY

WYPEŁNIONA AZOTEM

10 LAT GWARANCJI

Kod

Model

Nazwa

Wykończenie

Zasięg lasera (duże obiekty)*

Zasięg lasera (małe obiekty)*

Dokładność

Rodzaj baterii

Pole widzenia na100 m

200113

4 - 12 x 42 mm

Ballistic LaserScope

Matowe czarne

730 m

500 m

+/-1 m

CR 2

8.3 - 3 m

Źrenica wyjściowa

Klik cm/100 m

Maksymalna reg. cm/100 m

Waga

Odległość oka od okularu

Długość

Żywotność baterii

Zakres pracy w temp.

10.5 - 3.5 mm

0.7 cm

140 cm

737 g

7.6 - 8.9 cm

330 mm

1100 cykli

-10° C to +50° C

* uzależnione od warunków atmosferycznych. Ballistic Laser Scope mierzy odległość do 999 m ale tylko przy idealnej przejrzystości powietrza.


SEE THE LIGHT.

Lunety serii SixX™ ODPORNA NA MGŁĘ

WODOODPORNA

ODPORNA NA WSTRZĄSY

WYPEŁNIONA AZOTEM

POWŁOKI HILUMETM

PRODUKCJA USA

10 LAT GWARANCJI

6 stopniowa regulacja krotności na każdą sytuację.

Seria SixX jest dziełem sztuki, w dziedzinie optyki, z współczynnikiem powiększenia 6:1, umożliwia najbardziej elastyczną regulację. SixX pozwala ustawić idealną siłę powiększenia, w każdej sytuacji, na polowaniu, na krókim dystansie oraz w precyzyjnym strzelaniu na dużą odległość. Przy dwukrotnym powiększeniu masz do dyspozycji potężne pole widzenia, jeśli potrzebujesz namierzać cel w gęstwinie lub ciemnym lesie. Na średnim dystansie, powiększenie x7, zapewnia średnicę źrenicy wyjściowej na poziomie 7.1 (przy średnicy obiektywu 50mm), co daje nam świetne osiągi przy słabych warunkach oświetleniowych. Przy 12 krotnym powiększeniu masz możliwość oddania skutecznego, etycznego strzału na duży dystans. Wszechstronny Burris SixX jest dostępny z podświetlonym krzyżem, posiadającym 11 poziomów regulacji podświetlenia, ustawianych klasycznym pokrętłem, z pozycją zero pomiędzy każdym stopniem regulacji.

Zasięg zoom większości lunet

zasięg zoom lunet BURRIS 6x


SixX™ oferuje: • S ześciokrotny zakres powiększeń dla maksymalnej elastyczności na różne sytuacje bez HiLume™ StormCoat

• O dległość od oka nawet 11,4cm dla maksymalnej ochrony przed uderzeniem przy strzelaniu z kalibrów magnum, w niewygodnych pozycjach

2 - 12 x 50 mm z podświetleniem

z HiLume™ StormCoat

• U ltra wytrzymała, jednobryłowa obudowa wzmocniona w najbardziej narażonych miejscach, z 25% grubszymi ściankami niż w innych lunetach

Zewnętrzne powierzchnie soczewek okularów i obiektywów zostały pokryte opatentowanymi powłokami Burris HiLume Storm Coat – opracowane specjalnie dla tego modelu, hydrofobowe powłoki, zapewniające najwyższą transmisję światła i nieprzyjmujące brudu i wilgoci. Pokrętło regulacji podświetlenia: 11 poziomów jasności, z ustawieniem na noc - o bardzo niskim natężeniu oraz ekstremalnie mocnym, do polowania w słoneczne dni. System oszczędności baterii Automatyczne wyłączenie podświetlenia po dwóch godzinach.

• P okrycie powierzchni soczewek powłokami HiLume StormCoat, zapewnia lepsze odprowadzanie wody, zapewniające lepszą widoczność w czasie deszczu

2 - 12 x 40 mm z podświetleniem

• A nalogowy interfejs - cyfrowa technologia systemu podświetlenia z opcją ultra niskiego natężenia podświetlenia oraz bardzo mocnego na słoneczne dni • Ł atwy i precyzyjny mechanizm windowania i opuszczania, o 0,7 cm na 100 m. przy jednokrotnym kliknięciu

Krzyż 4 z podświetleniem

• J edna z najbardziej kompaktowych i lekkich lunet w swojej klasie (10% krótsza niż lunety 3-12...) • K rzyż w drugim planie, co oznacza, że zmienia się jego wielkość wraz ze zmianą krotności, w celu zwiększenia skuteczności celowania

Kod

Model

Krzyż

201952 201957

2 - 12 x 40 mm 2 - 12 x 50 mm

4 podświetlany Matowe czarne 4 podświetlany Matowe czarne

Wykończenie

Odległość oka od okularu

Sprawność zmierzchowa

Pole widzenia na 100 m

Długość

Średnica tubusa

Waga

Klik cm/100 m

9 - 11 cm 9 - 11 cm

8.8 - 21.9 10 - 24.5

17 - 3 m 17 - 3 m

325 mm 329 mm

30 mm 30 mm

510 g 539 g

0.7 cm 0.7 cm


SEE THE LIGHT.

Lunety FourX Precyzyjny, Jasny, Ostry

Luneta nowej generacji: zaawansowana optyka oraz błyskawicznie dostosowywalne podświetlenie zapewnia pełną gotowość w każdych warunkach oświetlenia.

Lunety FourX posiadają niemal tak skuteczną optykę, jak najdroższe lunety, ponieważ zostały zaprojektowane w oparciu o opatentowany system zarządzania światłem i precyzyjne soczewki wielopowłokowe HiLume. Dzięki nim lunety zapewniają bardzo dokładne, jasne i ostre obrazy.

3 - 12 x 56 mm z podświetleniem

Krzyż 4 podświetlany

FourX zapewniają myśliwemu wydajność, a swoją wartość udowodnią już przy pierwszym polowamiu.

WYPEŁNIONA AZOTEM

POWŁOKI HILUMETM

10 LAT GWARANCJI

ODPORNA NA MGŁĘ

WODOODPORNA

bez HiLume™ StormCoat

z HiLume™ StormCoat

Optycznie i mechanicznie FourX, w wielu przypadkach przewyższa wydajnością nawet najdroższą optykę myśliwską na świecie.

ODPORNA NA WSTRZĄSY

Kod

Model

Krzyż

Powiększenie

Źrenica wyjściowa

Wykończenie

200436 200459

1 - 4 x 24 mm podświetlana 3 - 12 x 56 mm podświetlana

4 4

1x - 4x 3x - 12x

15 - 6 15 - 4,7

Matowe czarne Podświetlana Matowe czarne Podświetlana

Zalety

Odległość oka od okularu

Sprawność zmierzchowa

Pole widzenia na100 m

Długość

Średnica tubusa

Waga

Klik cm/100 m

8.9 - 10,2 cm 8.9 - 10,2 cm

4.8 - 9.8 8.5 - 25.9

32 - 8 m 10.33 - 3.33 m

268 mm 365 mm

30 mm 30 mm

360 g 630 g

1.4 cm 0.7 cm

Elektronika objęta jest 5 letnią gwarancją. Rodzaj baterii: CR 2032


Uproszczone operacje:

Podstawowe funkcje:

Łatwo regulowane podświetlenie krzyża: • Nieskomplikowane • Łatwa regulacja pokrętłem • Krótki czas reakcji • Ręczna regulacja jasności od najniższego do najwyższego, 11 poziomów regulacji.

• czterokrotna regulacja powiększenia • odstęp okularu od oka od 8,9 cm do 10 cm • widzialne i łatwo wyczuwalne palcem tarcze regulacyjne

Zintegrowane pokrętła ostrości i okularu: • łatwa i szybka regulacja, • wykluczono możliwość przypadkowej zmiany powiększenia podczas regulacji ostrości

• głębokie rowki na pokrętle regulacji

• widzialne i łatwe do chwycenia pokrętło regulacji zintegrowane z okularem • system oszczędzana baterii: automatyczne wyłączenie po dwóch godzinach • krzyż w drugim planie • unoszona pokrywa okularu

1 - 4 x 24 z podświetleniem Krzyż 4 podświetlany


SEE THE LIGHT.

Lunety Fullfield E1™ Amerykańska Legenda

Nowa generacja: gładki profil, zmodernizowany wygląd i zintegrowane pokrętła regulacji.

Ballistic Plex E1

Amerykańska legenda oferuje osiągi i jakość, a wszystko z 10 letnią gwarancją. Fullfield E posiada funkcje, które sprawiły, że marka Burris stała się bardzo znana. Podstawowe informacje: Posiadają doskonałą jakość optyki i bardzo wytrzymałe tubusy, a wszystko • Strzelcy i myśliwsi na świecie zaufali w przystępnej cenie.

3 - 9 x 50 mm

Plex 3 - 9 x 40 mm

Burrisowi: ponad 500000 sztuk sprzedanych w ciągu 20 lat.

• Nowe pokrętło regulacji wysokości ułatwia obsługę - nie wymaga żadnych narzędzi. • Iloraz krotności 3x,

Nowy krzyż Ballistic Plex E pozwala na łatwą korekcję wertykalną i horyzontalną.

• Wielopowłokowe soczewki dla najwyższej transmisji światła i poprawienia kontrastu,

4.5 - 14 x 42 mm

• 1 calowy, jednobryłowy tubus, wykonany z solidnego aluminium lotniczego zapewnia najwyższą wytrzymałość. • 100% celności. Burris używa technologii dwu sprężynowej,

2 - 7 x 35 mm

Horyzontalna korekcja punktu uderzenia w stosunku do siły wiatru.

• Dzięki ekstremalnemu anodyzowaniu Burris Hard-Coat, lunety są czterokrotnie bardziej odporne na zadrapania i korozję niż inne lunety.

E1

Wertykalna korekcja związana z trajektorią lotu pocisku.

Seria kaskadowych kropek po lewej i prawej stronie od krzyża umożliwia kompensację wpływu wiatru. Kropki ustawione są na siłę wiatru 16 km/h (+/- 31 mm na 300 metrach) dla najbardziej popularnych kalibrów. Przy wietrze o sile 8 km/h należy wziąć pod uwagę o połowę mniejszą odległość pomiędzy kropkami, a krzyżem. Dla wiatru 32 km/h należy ten dystans zwiększyć dwukrotnie. Kod

Model

Krzyż

Wykończenie

200317 200320 200321 200330 200331 200335

2 - 7 x 35 mm 3 - 9 x 40 mm 3 - 9 x 40 mm 3 - 9 x 50 mm 3 - 9 x 50 mm 4,5 - 14 x 42 mm

Ballistic Plex E1 Ballistic Plex E1 Plex Ballistic Plex E1 Plex Ballistic Plex E1

Matowe czarne Matowe czarne Matowe czarne Matowe czarne Matowe czarne Matowe czarne

ODPORNA NA MGŁĘ

WODOODPORNA

ODPORNA NA WSTRZĄSY

WYPEŁNIONA AZOTEM

10 LAT GWARANCJI

Funkcje

Odległość oka od okularu

Sprawność zmierzchowa

Pole widzenia na 100 m

Długość

Średnica tubusa

Waga

Klik cm/100 m

Regulacja paralaksy

7.9 - 10.4 cm 7.9 - 9.7 cm 7.9 - 9.7 cm 7.9 - 9.7 cm 7.9 - 9.7 cm 7.9 - 9.7 cm

8.4 - 15.7 11.0 - 19.0 11.0 - 19.0 12.2 - 21.2 12.2 - 21.2 13.7 - 24.2

15 - 4.3 m 11 - 4.3 m 11 - 4.3 m 10 - 3.7 m 10 - 3.7 m 7.3 - 2.5 m

290 mm 310 mm 310 mm 333 mm 333 mm 330 mm

25.4 mm 25.4 mm 25.4 mm 25.4 mm 25.4 mm 25.4 mm

340 g 369 g 369 g 482 g 482 g 510 g

0.7 cm 0.7 cm 0.7 cm 0.7 cm 0.7 cm 0.7 cm


FastFire II™

Kolimator w 100% wodoodporny.

WODOODPORNA

ODPORNA NA WSTRZĄS

2 LATA GWARANCJI

NOWOŚĆ

W sprzedaży w drugiej połowie 2012 r.

Namierzenie celu nigdy nie będzie łatwiejsze, ani szybsze. Dzięki kolimatorowi FastFire II nie musisz nic ustawiać. Po prostu umieść czerwoną kropkę na celu i pociągnij za spust. Ważący tylko 51 gram FastFire II ma za nic odrzut nawet najbardziej masywnych kalibrów magnum i jest nieczuły na najbardziej niesprzyjające warunki pogodowe. System oszczędzania energii zapewnia nawet pięcioletnią żywotność baterii litowych CR 2032. W zestawie montaż na szynę Picatinny.

FastFire III™ FastFire III z kropkami 3 MOA lub 8 MOA. • • • • •

łatwa regulacja pionowa i pozioma, nie wymagająca narzędzi 2 stopniowa regulacja podświetlenia oraz tryb automatyczny łatwy dostęp do baterii sygnalizacja niskiego poziomu baterii ochronna nakładka z przeźroczystym wizjerem

Podstawowe funkcje FastFire II: • 100% wodoodporność • celowanie za pomocą obu oczu • elektroniczna regulacja jasności podświetlenia • ekstremalnie szybkie i pozbawione wpływu paralaksy namierzanie celu • bardzo kompaktowa i zwarta budowa • podświetlenie kropki 4 MOA (5.8 cm na 50 m) • łatwy montaż na wszystkich pistoletach, strzelbach i karabinach • pełne, nieograniczone pole widzenia, dzięki powiększeniu 1x • długa żywotność baterii – nawet 5 lat • automatyczne wyłączanie zasilania, kiedy pokrywa jest założona

FastFire II™ i FastFire III™ dostarczany jest z montażem Picatinny!

Łatwy montaż: Na wszystkich pistoletach i rewolwerach.

Kod

Model

300232

FastFire II z montażem Picantinny

Kod

Model

300234

FastFire III 3 MOA z montażem Picantinny

Kod

Model

300236

FastFire III 8 MOA z montażem Picantinny


SEE THE LIGHT.

Doskonałość Burris Technologia „Zero tolerancji” Nowoczesny system technologiczny pozwala redukować najmniejsze odstępy między spasowaniem elementów wewnątrz lunety. Daje to pewność idealnego spasowania, braku luzów, idealne ostrzenie, mini-

malny wpływ paralaksy.

Czterokrotnie większa ochrona przed korozją i zarysowaniami. Twarde anodyzowanie to maksymalna ochrona przed zarysowaniami, powłoki są 3x cieńsze niż innych marek.

Soft Coat Anodize .0002’’-.0004’’

Aluminium Outer Tube

Hard Coat Anodize .0008’’-.0012’’

Cam Tube

Erector Cell Guide Tube

Metalowe komponenty najwyższej jakości Użycie komponentów z najlepszych metali zapewnia najwyższą jakość i wytrzymałość lunet Burris. Burris używa mosiądzu zamiast aluminium, którego używa większość konkurencji. Zapewnia to dużo lepszą celność i osiągi. Przyciski i pokrętła ostrości zostały wykonane z wysoko nawęglanej stali.

Solidny, jednobryłowy tubus. Nasze tubusy są wytłaczane z jednego kawałka metalu, maksymalnie zintegrowanego, solidnego aluminium lotniczego. Elementy najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne zostały wzmocnione.

PSI

Mocniejsze tubusy. Wewnętrzne tubusy zostały wykonane z bardzo rozciągliwego aluminium, stopu 7075-T6, żeby zapewnić maksymalną powtarzalność i minimalny wpływ paralaksy.

73.000

52.000 35.000

Inne lunety 6061-T6

Burris mosiądz

Burris 7075-T6


Dwukrotnie ulepszona celność. Podwójna, zintegrowana sprężyna, zastosowana w systemie regulacji powiększenia, zapewnia idealny punkt trafienia zgodny ze wskazaniem krzyża, bez znaczenia w jakich warunkach znajduje się luneta. Jest to rozwiązanie wyjątkowe - nikt na rynku nie stosuje takich rozwiązań. Tubus zewnętrzny

Dwukrotnie poprawiony system uszczelnienia szkieł w lunecie. Wyjątkowy system „Quad Seal” daje powiększoną powierzchnię uszczelniającą szkła oraz zapobiega parowaniu.

Quad Seals

Standard Seal

„Quad Seal” z czterema punktami uszczelnienia w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi.

Najwyższa transmisja światła dzięki najnowszym powłokom. Soczewki Burris wykonane są w najwyższej technologii oraz pokryte wieloma powłokami poprawiającymi transmisję światła. Burris nakłada wiele powłok na jedną soczewkę, a każda powłoka jest grubości tylko 1 nanometra. Zaawansowana technologia powłok redukuje odbicia, poprawia transmisję światła oraz poprawia kontrast.

Tubus prowadzący

2 Sprężyny

100% odporności na zaparowania. Każda luneta jest wypełniana azotem, następnie azot jest odsysany. Proces ten jest powtarzany 24 razy aby zapewnić całkowity brak wilgoci w środku lunety. Pod koniec procesu produkcyjnego odpowiednio odmierzona ilość azotu pozostaje w lunecie. Ma to zapewnić jak największą odporność na wilgoć, która ma niszczycielskie w skutkach działanie na elementy lunety. Burris dokłada wszelkich starań aby każda luneta była w jak najwyższym stopniu odporna na wilgoć ( „Quad Seal” oraz „Vacuum Pump”)

24 Podciśnienie

Rygorystyczne testy jakościowe. Lunety Burris poddawane są przeciążeniom 70G. (60x więcej niż przeciążenia podczas startu rakiety SATURN V)

Suchy azot

Optyczna perfekcja. Jakość każdej optyki Burris jest rygorystycznie testowana.


SEE THE LIGHT.

Burris –

OUTDOOROWI ENTUZJAŚCI Burris kocha prawdziwe wyzwania. Tak jak ci, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, podziwiając spektakularne krajobrazy. Lornetki serii Outdoor kierowane są do tych, którzy eksplorują góry, stepy czy lasy deszczowe na całym globie. Każdy kto wybierze lornetkę Burris, która będzie mu towarzyszyć w jego osobistych przygodach odkryje tą samą rzecz: nasz entuzjazm skierowany do aktywnych, który przejawia się w rozwoju naszych wyjątkowych produktów. Najpierw innowacyjny sprzęt zostaje wyprodukowany, później nasi pracownicy wkładają go do plecaka i ruszają w nową podróż, żeby poddać nowy sprzęt praktycznym testom. Wracają dopiero wtedy, kiedy są pewni, że nie ma wyzwania, któremu Burris nie sprosta. Długie dni spędzone przy biurku owocują wprowadzaniem innowacji dzięki którym legendarna reputacja marki Burris wciąż trwa i marka zawsze jest w czołówce.

GWARANCJA JAKOŚCI Lornetki Burrisa są tworzone tak żeby spełniać surowe standardy jakości i normy. Oferują najwyższy poziom trwałości i niezawodności. Każda lornetka Burris posiada 10 letnią gwarancję.


MONTANA

Colorado

CARIBBEAN

Linia Premium skierowana do myśliwych.

Wielofunkcyjne, a przede wszystkim poręczne, niezbędne dla turystów i miłośników outdooru.

Idealne do obserwacji i nawigacji – linia dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych.


MONTANA

SEE THE LIGHT.

MONTANA

NA POLOWANIE Montana 10 x 42


LORNETKI MONTANA OFERUJĄ NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ OPTYKI W SWOJEJ KLASIE: • Znakomita transmisja światła • Szerokie pole widzenia • Soczewki specjalnie dostosowane do obserwacji zwierzyny • Bardzo stabilna, wzmocniona włóknem szklanym obudowa ZASTOSOWANIE: • Polowania • Obserwacja natury

Burris Montana – OŻYWIA KOLORY NATURY Dzięki precyzyjnemu wykończeniu soczewek, lornetki z serii Premium – Montana, są „uszyte na miarę” dla myśliwych i obserwatorów przyrody. Sprawdzą się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.

Elegancki wygląd jest nie tylko miły dla oka ale także zapewnia najwyższy stopień wytrzymałości, m.in. dzięki wzmocnieniom z włókien szklanych. Montana wyposażona jest w centralne pokrętło regulowania ostrości, antypoślizgową obudowę oraz zestaw akcesoriów. Wszystkie te elementy sprawiają, że lornetka jest zawsze gotowa do użycia.

Skuteczne powiększenie, szerokie pole widzenia oraz znakomita transmisja światła sprawiają, że Montana staje się niezbędną częścią wyposażenia każdego myśliwego oraz obserwatora natury.

AKCESORIA (w zestawie): najwyższej jakości etui, z paskiem do przenoszenia, osłony przeciwDeszczowe, wygodny, ergonomiczny pasek do noszenia na szyi.

Kompaktowa i wszechstronna lornetka. Zapewnia szerokie pole widzenia i stabilny obraz.

Świetnie zbalansowana, wszechstronna lornetka, idealna do użytkowania w dzień. Wysoka jasność oraz średnica źrenicy wyjściowej.

Lornetka dla myśliwych, pozwala na obserwację z dużych odległości dzięki dużemu powiększeniu.

Specjalna lornetka do polowań nocnych, od zmierzchu do świtu, dzięki niesamowitym parametrom i transmisji światła.

Montana 8 x 32

Montana 8 x 42

Montana 10 x 42

Montana 8 x 56


SEE THE LIGHT.

colorado

colorado

ŻADNYCH OGRANICZEŃ !

colorado 8 x 22


MODERN ADVENTURE

Przygoda wykraczająca poza wszelkie limity.

Zalety lornetek z serii Colorado: • Innowacyjna, ergonomiczna budowa

W czasie wyprawy w najdziksze zakątki globu, gdziekolwiek nie trafisz, outdoorowe lornetki Burris z serii Colorado, będą doskonałym kompanem podróży. Niewiarygodnie lekkie i możliwie kompaktowe.

• W  ysoko kontrastowe, czyste obrazy dzięki wielopowłokowym soczewkom

Mniejsze modele mogą być nawet wygodnie noszone w kieszeni. Wszystkie modele zapewniają doskonałe powiększenia, w dwóch najczęściej poszukiwanych wymiarach – 8 i 10 oraz szerokie kątowe pole widzenia – jeżeli tego właśnie oczekujesz, lornetki Colorado posiadają bardzo duży potencjał, który bez wątpienia Ci zaimponuje.

• Praktyczny system mocowania paska

Dzieki kompaktowej budowie jest mała i lekka, zmieści się prawie wszędzie.

colorado 8 x 22

• Szybki, precyzyjny system ostrości • Przystosowane dla użytkowników okularów

AKCESORIA (W ZESTAWIE): 8 x 22 oraz 10 x 25:

8 x 40 oraz 10 x 40:

• Regulowany pasek • Elegancki pokrowiec do przenoszenia • Osłony obiektywu • Etui • Osłony muszli ocznych • Komfortowy pasek

Mała i lekka lornetka, ale niezwykle stabilna. 10 krotne powiększenie sprawdza się na długich dystansach.

colorado 10 x 25

Stabilny obraz, szerokie pole widzenia oraz duże rezerwy sprawności zmierzchowej, zapewniają niezakłóconą łatwość obserwacji również wieczorem.

colorado 8 x 40

ZASTOSOWANIE: • Obserwacja natury • Sport i turystyka

Bądź zawsze w centrum wydarzeń. Topowy model colorado oferuje największe powiększenie

colorado 10 x 40


CARIBBEAN

W POGONI ZA HORYZONTEM !

CARIBBEAN

CARIBBEAN 7 x 50 z kompasem


W POGONI ZA HORYZONTEM ! Woda jest Twoim żywiołem, a ocean obszarem do poszukiwania przygód. Lornetki serii Caribbean stają się Twoim kompanem, który podziela

Lornetki Caribbean oferują: Twoje zamiłowanie do przygody. Wodoodporna i wytrzymała, razem, przeciwstawicie się nawet najcięższym warunkom. Odkryj lornetki Carribean, które będą Twoim lojalnym kompanem, bez którego nie będziesz chciał więcej nigdzie się wybrać.

AKCESORIA (W ZESTAWIE):

• Specjalny pokrowiec • Pokrywy obiektywów • Osłona przeciwdeszczowa • Pasek neoprenowy

• innowacyjny, ergonomiczny wygląd • w  ysoki kontrast i czysty obraz dzięki wielopowłokowym soczewkom • trwałość i wodoodporność

• przystosowane dla noszących okulary korekcyjne ZASTOSOWANIE: • Łodzie żaglowe • Jachty motorowe • Sporty wodne

ZAWSZE WIDOCZNY – ZINTEGROWANY, PODŚWIETLANY KOMPAS. Tak elegancki i potężny jak każdy jacht regatowy. Solidny i zdolny do bycia liderem każdej wyprawy.

Caribbean 7 x  50

Model premium, wyposażony w zintegrowany, podświetlany kompas i siatkę. caribbean 7 x 50 Compass

Ułatwia nawigacje, czyniąc ją dziecinnie prostą. Lornetka i kompas w jednym urządzeniu ! Zintegrowana siatka ułatwia pomiar odległości i wysokości.


WŁAŚCIWOŚCI / DANE TECHNICZNE Powiększenie Średnica obiektywu Źrenica wyjściowa Jasność Sprawność zmierzchowa Pole widzenia z 1000 m Najmniejsza odległość ogniskowania Wysokość * / Długość / Głębokość w mm Waga Wodoodporność Wypełnienie azotem Krzyż celowniczy Kompas Mocowanie do statywu Przystosowane dla noszących okulary Mocowanie paska Pasek Osłony przeciwdeszczowe Osłony soczewek Futerał Gwarancja Kod

Montana 8 x 32

Montana 8 x 42

Montana 10 x 42

Montana 8 x 56

8-krotne 32 mm 4 mm 16,0 16,0 118 m 2m 127 * / 124 / 61 570 g 1m Tak Nie Nie Tak Tak Zatrzaskowe Pasek komfort Tak Tak Tak 10 lat 12010900

8-krotne 42 mm 5,25 mm 27,6 18,3 116 m 2m 150 * / 128 / 65 700 g 1m Tak Nie Nie Tak Tak Zatrzaskowe Pasek komfort Tak Tak Tak 10 lat 12020900

10-krotne 42 mm 4,2 mm 17,6 20,5 100 m 2m 150 * / 128 / 65 696 g 1m Tak Nie Nie Tak Tak Zatrzaskowe Pasek komfort Tak Tak Tak 10 lat 12030900

8-krotne 56 mm 7 mm 49,0 21,2 112 m 2m 183 * / 144 / 80 1190 g 1m Tak Nie Nie Tak Tak Zatrzaskowe Pasek komfort Tak Tak Tak 10 lat 12040900


Colorado 8 x 22

Colorado 10 x 25

Colorado 8 x 40

Colorado 10 x 40

CARIBBEAN 7 x 50

CARIBBEAN 7 x  50 Kompas

8-krotne 22 mm 2,75 mm 7,6 13,3 110 m 3m 99 * / 97 / 40 245 g Water protected Nie Nie Nie Nie Tak Standard Pasek standardowy Nie Nie Tak 10 lat 13010900

10-krotne 25 mm 2,5 mm 6,3 15,8 95 m 3m 111 * / 99 / 44 290 g Water protected Nie Nie Nie Nie Tak Standard Pasek standardowy Nie Nie Tak 10 lat 13020900

8-krotne 40 mm 5 mm 25,0 17,9 112 m 2m 148 * / 128 / 65 680 g 1m Tak Nie Nie Tak Tak Zatrzaskowe Pasek standardowy Tak Tak Tak 10 lat 13030900

10-krotne 40 mm 4 mm 16,0 20,0 96 m 2m 148 * / 128 / 65 675 g 1m Tak Nie Nie Tak Tak Zatrzaskowe Pasek standardowy Tak Tak Tak 10 lat 13040900

7-krotne 50 mm 7,1 mm 51,0 18,7 122 m

7-krotne 50 mm 7,1 mm 51,0 18,7 122 m

190 / 192 / 65 990 g 1m Tak Nie Nie Nie Tak Standard Pasek pływający Tak Tak Tak 10 lat 11010900

190 / 192 / 75 1020 g 1m Tak Tak Tak, z podświetleniem Nie Tak Standard Pasek pływający Tak Tak Tak 10 lat 11020900 * = muszle oczne skręcone / złożone


importer

Kaliber Sp. z o.o. 02-781 Warszawa, ul. M. Kolbego 16 POLSKA tel/fax: (0-22) 641 60 46, 644 57 67, e-mail: kaliber@kaliber.pl

ISO: 19001:2006

DYSTRYBUTOR

Katalog optyki Burris  

Polska wersja katalogu Burris.

Katalog optyki Burris  

Polska wersja katalogu Burris.

Advertisement