Page 1

Vybrali jste si FUTON, ...kvalitu prověřenou po generace.

Pamatujte: Jak se o futon postaráte, tak Vám bude sloužit.

Ing. Tomáš Matějka www.futons.cz +00420 777770608 FUTONy@email.cz


Pár rad do začátku Pokud budete používat futon přímo na podlahu, je třeba dodržet určité podmínky - pravidelné větrání. Četnost větrání je nutné přizpůsobit prostředí, ve kterém se futon nachází. Futon je tvrdá matrace. Sléhavost je vlastnost futonů. Latex změkčuje futon a přesto zůstává tvrdší matrací. Kokos změkčuje futon o něco méně než latex. Nejvhodnější metoda čištění futonu je kartáčování za sucha, nebo použití kombinace nanášení suché pěny a kartáčování. Futon lze i vysávat, ale jen v jemném módu. K údržbě přírodní matrace patří větrání, překládání či jemné sklepávání. Matrace můžeme také na zemi prošlapávat či poplácáváním rozestřít do nadýchaného, původního tvaru. Není od věci jednou za týden futonové přírodní matrace přehnout na celý den, aby se vydýchaly a protáhly, tak jak to byly zvyklé dělat naše babičky.

Doporučení - Futon chraňte před vlhkem! Neperte, nenamáčejte. - Doporučujeme umístit futon na rošt nad zem, aby bylo zajištěno proudění vzduchu do tkaniny. - Pravidelně větrejte, otáčejte. Pokud váš futon leží na zemi, doporučujeme 1x týdně srolovat a nechat dýchat na balkóně. - Futon se často přepravuje srolovaný, v této podobě nehrozí poškození. - Futon nelze prát, doporučujeme čistit vlhkým hadříkem, popřípadě čistícím sprejem. Ideální však je zakoupit snímatelný povlak, který je již možno běžně prát. - Matraci nijak neupravujte, neotevírejte, nenarušujte povrch. - Po doručení může být Futon načechraný a zdá se menší, po krátkém čase se rozleží do správné velikosti. - Sléhavost futonu je běžná věc, nijak to nesnižuje jeho kvalitu, matrace se přizpůsobí vašemu tělu. To se projeví hlavně pod nejtěžšími částmi vašeho těla. Ostatní části futonu sléhají postupem času. Nelze odhadnout délku procesu. - Futon je vyroben z velice kvalitních přírodních materiálů. Jeho životnost je při správném pečování několik let. - Matraci chraňte před ohněm, nedotýkejte se jí ostrými předměty. Prodejce neručí za škody způsobené špatným zacházením.

Otázky a odpovědi Jaká je životnost futonu a přírodní matrace? Matrace se z hygienického hlediska mění po 7 až 10 letech. U matrací z polyuretanu již po 5 letech, ale matrace z přírodních materiálů můžete mít doma řádově až 20 let.


Jaký rošt je pod přírodní matrace vhodný? Pod přírodní matrace je vhodný pevný rošt s rozestupy latí max. 2cm, můžete použít lamelový rošt. Pokud máte řídký rošt zabezpečte vyrovnání nerovností pomocí podložky, tím zabezpečíte maximální životnost a vzdušnost celého systému. Je možné položit futony a matrace z přírodních materiálů na lamelový rošt? Ano, matrace z přírodních materiálů lze položit přímo na lamelový rošt, ale pro delší životnost matrace je dobré na lamelový rošt položitpodložku, aby se matrace položila na rovný a prodyšný povrch. Mohou se přírodní matrace používat na spaní na zemi nebo jsou vhodné pouze do postelových rámů? Přírodní matrace se mohou používat jak na zem tak do postelových rámů. Na zemi je dobré matraci položit na tatami. Pokud je matrace položená přímo na zemi, musí se častěji otáčet, aby měla možnost dýchat. Jak a co dělat pokud se futonová matrace znečistí? Matrace z přírodních materiálů se nesmí čistit vodou, proto na menší znečištění použijte kartáček a na větší suchý čistič ( např. Vanish, Tuba). Pokud matraci polijete vodou stačí matraci nechat vyschnout a provětrat např. u otevřeného okna. Je dobré používat na přírodní matrace a futony bavlněné prostěradlo? Ano, bavlněné prostěradlo je ideální snímatelný potah na přírodní matrace. Jakým způsobem a jak často se obrací a proklepávájí futony? Futony s větším podílem bavlny doporučujeme proklepat a obracet 1 za měsíc. Přírodní matrace s více jádry můžeme obract 1 za 2 měsíce podle potřeby a umístění. Jak futony a přírodní matrace zbavit roztočů? Vystavte matrace na přímé sluneční světlo. UV záření obsažené ve spektru světla slunce bezpečně zlikviduje všechny roztoče.

Rady a doporuceni  

dokument ke spravnemu zachazeni s futonem

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you