Page 1


‘ın Karalama Köşesi Kıyametten not var ! 2012..İsmi de kendi gibi iç karartıcı..Konusu kıyameti anlatıyor, bu bakıma biraz değişik.Tatmak zor tabii ki.Hani derler ya , «hint kumaşından yapılmış» diye.Filmin en güzel yanı ise efektleri.Tabi mantık hataları da yok değil.E mübarek , kıyamet kopuyor da , nasıl Dünya’nın başka yerine göç edebiliyorsun ? Amma velakin , filmin mükemmel olduğu kesin «bence» İzlerken yanınızdaki kimseyi duymuyorsunuz bile . Biz film avcıları en başta buna dikkat ederiz.Filmin odak noktasına.Bu da çok belirgin şekilde verilmiş.Geri kalan kısım artık bizi aşar.Hadi sizde gidin , 2012’yi izleyin.


2012 , 2009 Yılında Rekor Kırdı ! 

Ükemizde 13 Kasım, cuma günü vizyona giren 2012, ilk 3 günde 3.507.405 TL hasılat ile, tüm zamanlar en iyi yabancı film açılış hafta sonu hasılatını elde etti.

 

İlk 3 günde ABD’de yaklaşık 65 Milyon Dolar hasılat ile hafta sonunun en çok izlenen filmi oldu. 2012, tüm dünyada ise ilk 3 günde yaklaşık 225 Milyon Dolar hasılata ulaştı.

 

Independence Day ve The Day After Tomorrow gibi filmleriyle tanınan yönetmen Roland Emmerich’in hem yönettiği hem de senaryosuna katkıda bulunduğu 2012, asırlar önce yaşamış Maya Uygarlığının takvimi doğrultusunda, 2012 yılında yaşanacak kıyameti konu alıyor.

 

Görsel efektleriyle dikkat çeken filmin başrollerinde John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet, Oliver Platt, Thandie Newton’un yanı sıra Danny Glover ve Woody Harrelson da yer alıyor.

NOT : Bu hasılatları görünce , insanın da filmci olası geliyor….


‘in Eleştiri Köşesi Dinazorlar Yumurtladı ! Dinazordan film olur mu demeyin.Olur mu olur.Ki oldu da.Hemde 18 yıl önce..Film bir o kadar ilginç , ama senaryo çok basit.Dinazorlar kaçıyor ve serüven başlıyor , bunu herkes düşünebilir.Ancak uygulamaya geçmesi de önemli.Dinazorların adada olması da saçma gibi.Her yanlışı sıfırlayan bir özellikte şu ; efektler..Bir dinazorun gerçekçi olabilmesi için efektin üst düzeyde olması gerekir.Tam 95,000,000 $ harcanmış filme..İyi olmayacakta ne olacak ? Bir o kadar da kanlı.Bu yüzden de 8 yaş altının izlemesi biraz olumsuz sonuçlar verebilir.Caillou’dan bile etkilenen çocuklar varken , bundan etkilenmemek mümkün değil..


Ve

‘in Ortak Köşesi

«Ya Yaparsak ?» Sadece kısacık zamanda yapılan bir arabanın dram öyküsü.Tamamen gerçek..Dönemin başbakanı Cemal Gürsel bir araba yapılması emri verir.Ve kısacık bir zaman diliminde ( 130 gün ! ) 23 TCDD mühendisini görevlendirir. Gerisini izlemek size kalmış.Bu filmin olumsuz yanı yok.İzlerken ağladımız tek film bu filmdir..Çünkü bazı geri kafalılar sayesinde yapılan otomobilin «benzini bittiği için» gidememesi , arabanın üretimini engellemiştir.Ve üstüne üstlük hurdaya verilmiştir…

dddddddddddddd  

ddddddddddddd

Advertisement