Page 1

ŁÓ Ź www.rowerowalodz.pl

Rowerowa Łódź: jak zadbać o siebie i swój rower w Łodzi?

Fenomen

Ulotka przygotowana przez Fundację Normalne Miasto Fenomen

Fundacja

Masz rower, lub zamierzasz go kupić...? Prezentujemy informacje jak zadbać o bezpieczeństwo swoje (ubezpieczenie rowerzysty), rzeczy przewożonych na rowerze (ubezpieczenie bagażu) oraz jak dbać o bezpieczeństwo naszych rowerów (jak parkować, czym przypinać).

Fenomen Fundacja Normalne Miasto


Jak zadbać o bezpieczeństwo roweru? Jaką kupić blokadę? Dobrą!

blokadę, to kupmy od razu dwie Linkę oblaną plastikiem za 19,90 i przypinajmy rower w dwóch zł zwykle można przeciąć seka- miejscach. torem za 14,90 zł z tego same- W komfortowej sytuacji są właścigo sklepu. Niestety nie ma zabez- ciele rowerów miejskich – często pieczeń, których nie da się sforso- w standardzie mają one blokadę wać, ale są za to takie, które trud- „O-lock”, czyli metalową obręcz, no zniszczyć szybko i cicho. War- zamocowaną pod siodełkiem, to przeznaczyć na blokadę ok. która po zamknięciu blokuje tylne 10-15% wartości roweru. koło uniemożliwiając jazdę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli blokad rowerowych:

Najczęściej polecaną blokadą są sztywne „U-locki” w kształcie podkowy, jednak nawet one, nieumiejętnie zapięte, nie chronią roweru.

Poskręcane stalowe linki oblane gumą to obecnie najpopularniejsze zabezpieczenie stosowane Najmniej zawodne są łańcuchy – przez rowerzystów. Niestety, tak- niestety są także najdroższe (od że najtańsze i niekoniecznie nie- 100 zł) i najcięższe (ok. 4 kg). zawodne. Jeśli już kupujemy taką Zanim wyjedziesz rowerem w miasto zajrzyj na: www.rowerowalodz.pl/mapa znajdziesz tam informacje o miejscach parkingowych, serwisch i sklepach rowerowych czy stacji paliw z kompresorem.


15 sekund później! Nawet dobra blokada nieumiejętnie zapięta nie chroni roweru!

Jak zapinać rower? Z głową! Zostawiając rower przy stojaku staraj się ZAWSZE spiąć razem: stojak, przednie koło i ramę! Szukaj w okolicy bezpiecznych u-stojaków (w kształcie odwróconej litery U). Nic jednak nie zastąpi rozsądku. Przypinajmy rowery w miejscach widocznych, pod okiem monitoringu sklepów lub na ulicy, gdzie kręcą się ludzie.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli chcesz kupić odpowiednie zabezpieczenie swojego roweru, lub z Twoim rowerem coś jest nie tak - zajrzyj do serwisu Bikemia aby zdiagnozować problem.


Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Wypadki chodzą po ludziach ubezpieczenia tylko po niektórych One Line to łódzka agencja ubezpieczeniowa dbająca o bezpieczeństwo rowerzystów. Pomagamy wybrać najlepsze ubezpieczenia dopasowane do potrzeb klienta. Oferujemy dla Ciebie ubezpieczenie PZU Bezpieczny Rowerzysta *

od 45 zł OC: 10.000 zł NNW: 5.000 zł CASCO: 500 zł

od 144 zł OC: 50.000 zł NNW: 25.000 zł CASCO: 1000 zł BAGAŻ: 500 zł

od 460 zł OC: 100.000 zł NNW: 50.000 zł CASCO: 5.000 zł BAGAŻ: 1000 zł

* Sumy ubezpieczenia mogą być dowolnie modyfikowane według Twoich potrzeb. A po sezonie rowerowym ubezpiecz: • Majątek: chroń majątek i miejsce, w którym przechowujesz rower! • OC/AC: Zadbaj o dwa kółka w trakcie przewozu sprzętu samochodem!

Kontakt: Paulina Piechol tel.: 515 16 16 48, mail: paulina@oneline.com.pl Anna Nowak tel.: 515 16 16 49, mail: anna@oneline.com.pl Czytaj nasz blog www.ryzykopodkontrola.pl i odwiedź www.oneline.com.pl

Rowerowa Łódź: jak zadbać o siebie i swój rower w Łodzi?  

Masz rower, lub zamierzasz go kupić...? Prezentujemy informacje jak zadbać o bezpieczeństwo swoje (ubezpieczenie rowerzysty), rzeczy przewoż...

Advertisement