Page 1

У рамках святкування 20-ї річниці діяльності Програми імені Фулбрайта в Україні

Музика квітів музика душі Ганна Вершиніна

28 вересня - 10 жовтня 2012 року


050 46 51 051 sandra.ann1984@gmail.com http://www.gobelen.extra.ua


Про авторку: Ганна Вершиніна народилася 10 квітня 1984р. у м. Чернігові. У 2008 закінчила Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, отримала кваліфікацію художника декоративно-прикладного мистецтва (спеціалізація – художній текстиль). З 2008 – член Молодіжного об’єднання Національної Спілки художників України, а з 2012 – Національної Спілки художників України. Творчими керівниками Ганни стали Базак Марта Іванівна, Заслужений художник України, та Нечипоренко Сергій Григорович, Народний художник України, професор. Ще студенткою Ганна розпочала активну виставкову діяльність, пропагуючи один із найдавніших елементів декоративно-ужиткового мистецтва – ткацтво і, зокрема, ткані килими – гобелени. Учасниця Всеукраїнських виставок митців (Київ, Чернігів, Одеса, Луцьк, Харків, Дніпропетровськ, Луганськ), а також Міжнародної виставки мінітекстилю (Херсон), Міжнародної виставки «Embracing our differences 2009 (Флорида, США), 9-го міжнародного бієнале сучасного художнього текстилю «Скіфія 9» (Херсон, 2012); обласних виставок Чернігівського осередку НСХУ (2010, 2011), обласних Молодіжних виставок «Молодіжний формат» (2011) та «Молода Україна» (2011).


Персональні виставки художниці: виставкова зала офісу Програми імені Фулбрайта (Київ, 2009), Чернігівський обласний художній музей (2010), галерея «Мистецька збірка» (Київ, 2011), галерея артхол «Кайрос» (Київ, 2012), художній музей Михайла Біласа (Трускавець, 2011). Нагороджена дипломом «За вдалий експеримент» ІІІ-го Всеукраїнського трієнале художнього текстилю (2011). Володіє різноманітними техніками ткацтва з використанням як традиційних так і сучасних матеріалів (конопляні та шовкові нитки, сизаль, стебла трав, ворсинки з пальмової кори тощо). Велике значення в роботах надає кольору, відшукуючи безліч відтінків ниток для вираження живописних можливостей текстилю. Нині у творчому доробку Ганни більше 50 творів художнього текстилю (гобелени-панно, картинигобелени, речі інтер‘єрного призначення, мінігобелени). Твори авторки зберігаються у художньому музеї Чернігова, музеї Михайла Біласа у Трускавці, художніх галереях Києва, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

«Розквіт». Гобелен (фрагмент), 2011 р., бавовна, вовна, сизаль, ручне ткацтво, дерево. 70х70


«Зрілість». Гобелен (фрагмент), 2011 р., бавовна, вовна, сизаль, ручне ткацтво, дерево. 70х70

Квіти часто нам говорять втричі більше, ніж слова

Василь Симоненко

Квіти — наші улюблені супутники віддавна. Немає, мабуть, людини, байдужої до квітів, адже саме вони володіють здатністю розрадити її, підняти їй настрій, втішити. Квіти пробуджують у нас людяність, щирість, сердечність, доброту. Зрозуміти чарівну мову квітів, їх неповторну красу намагається у своїх творах молода талановита художниця з Чернігова Ганна Вершиніна. Вона любить рідну природу і намагається передати її красу на полотні фарбами та нитками, відтворивши найтонші її нюанси, вклавши у свої твори глибокий філософський смисл. Використовуючи різноманітні засоби й прийоми гобеленового ткацтва, майстриня начебто запрошує глядача помітити красу, що сірим дощовим днем сховалася у змоклому листі та краплинах калюж, щоб відчути подих весни від дерева, що воно начебто розквітло рожевими квітами у світлі вуличного ліхтаря. Квітка, осяяна сонцем, ввібравши в себе тепло і світло сонячне, віддає його людям, простягаючи до них свої пелюстки.


Своєю серією «Почуття» художниця запрошує глядача до роздумів і ніби загадує загадку. Чому пробудження схоже на квітку сон-трави? Що це – пробудження квітки чи пробудження душі людської? Зустріч – така тендітна і бентежна, хочеться затамувати подих, щоб не сполохнути. Що чекає ці квіточки-пуп’янки? Які зерна причаїлися у схожій на маківку квітковій коробочці і якого кольору буде поле, на якому вони проростуть?

«Надія». Гобелен, 2011 р., бавовна, вовна, сизаль, ручне ткацтво, дерево. 70х70


«Казка дерев». Гобелен, 2011 р., вовна, ручне ткацтво, дерево. 60х110

Гілочки дерев сплелися у дивовижну казку. Так з’явилась ширма і гобелен під назвою «Казка дерев». Художниця володіє різноманітними техніками ткацтва. В одному виробі можуть поєднуватися щільне та ажурне плетіння, тонкі нитки перемежовуються з товстими. Це створює різноманітну поверхню, гру світла та тіні, глибину простору. Складна фактура поверхні гобелена формує його художній образ. Твори художниці схожі на живописні полотна. Тому велике значення у роботах майстриня надає кольору, відшукуючи безліч відтінків ниток для вираження живописних можливостей текстилю. Пізнаючи природу, людина пізнає себе, як частинку Всесвіту. Пильніше вдивлятися в навколишній світ, через нього пізнавати свою душу, відчувати нероздільну єдність з усім живим у природі, любити усе, що є у цьому світі.


Спроможність художниці побачити буденне крізь призму прекрасного, вміння говорити голосом душі надає її творам особливої теплоти й емоційної забарвленості. Глибоко розуміючи і відчуваючи пластику гобелена, майстриня постійно експериментує з кольором і фактурою. В її творчій майстерні відбувається тривала апробація найновітніших, часто унікальних методів творення, про які ми дізнаємося переважно лише з лаконічного напису – «авторська техніка». Від підбору матеріалів, фарб, кольорових сполучень залежить художня виразність й змістовне наповнення гобелена. І тут Ганна виступає як живописець, у якого заміть полотна – ткацький верстат, а замість фарб – нитки. Ірина Штанкіна – кандидат мистецтвознавства, заступник директора Чернігівського інституту мистецтв та менеджменту культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Права частина диптиху«Осінь». 2010 р., бавовна, вовна, ручне ткацтво. 80х40


Виставка працюватиме з 28 вересня до 10 жовтня 2012 року щодня з 10:00 до 17:00, окрім вихідних та святкових днів Офіс Програми імені Фулбрайта вул. Еспланадна, 20, кімн. 904 М «Палац Спорту»

www.fulbright.org.ua

Profile for The Fulbright Program in Ukraine

Музика квітів - музика душі  

Зрозуміти чарівну мову квітів, їх неповторну красу намагається у своїх творах молода талановита художниця з Чернігова Ганна Вершиніна. Вона...

Музика квітів - музика душі  

Зрозуміти чарівну мову квітів, їх неповторну красу намагається у своїх творах молода талановита художниця з Чернігова Ганна Вершиніна. Вона...

Advertisement