Page 1

Марта БАЗАК

«Ангели» 19.12.2012 - 31.01.2013


Марта БАЗАК – професійний художник, працює в різних видах декоративноприкладного мистецтва, а також в живописі та графіці. Учасниця багатьох групових та персональних виставок. Її твори зберігаються в Київському національному музеї народного та декоративно-прикладного мистецтва, Коломийському національному музеї наодногомистецтва Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського, Івано-Франківському краєзнавчому музеї, Всеросійському музеї декоративноприкладного мистецтва (Москва) та приватних колекціях в Україні, Канаді, Німеччині, Польщі, Росії, Франції, США та ін. У всіх напрямках своєї творчості Марта Базак прагне до оригінальних прийомів виконання, застосовує складні техніки і варіації різних матеріалів.


Художниця віддавна вдається до зображень ангелів – перших створила, ще навчаючись у Львівському інституті декоративноприкладного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтва). Ангели у Марти Базак наскрізною ниткою об’єднують все – гобелени, живопис, графіку, батік і колажі. Зокрема окремою сторінкою її захоплення є традиційна техніка декоративного розпису на склі, де ангели живуть іншим життям в межах маленької картини. Художницю захоплює святковість та золотий блиск в живописі на склі. В серії «Ангели» Марти Базак – роботи на склі останніх років. В них різні думки, значення та емоції.


Ангели Марти Базак – потішні, милі, часом зосереджені чи замислені – являються нам як «звичайні люди», але ми віримо, що вони невипадково з’являються в нашому житті і роблять зовсім неймовірні речі! Як у цій притчі: Спиталася людина свого Ангела: Чому, коли мені добре, ти йдеш поряд і на піску дві пари слідів – твої та мої. А коли мені зле – ти покинув мене і на піску були тільки мої сліди? Ангел відповів: Коли тобі зле, я ніс тебе на руках.


А ще ці ангели-хоронителі з картин художниці – це хвиля доброго настрою, доброго вчинку, надії на те, що бажання здійсниться!


Виставка працюватиме з 19 грудня 2012 року до 31 січня 2013 року щодня з 10:00 до 17:00, окрім вихідних та святкових днів Офіс Програми імені Фулбрайта вул. Еспланадна, 20, кімн. 904 М «Палац Спорту»

www.fulbright.org.ua

«Ангели» Марти Базак  

Ангели Марти Базак – потішні, милі, часом зосереджені чи замислені – являються нам як «звичайні люди», але ми віримо, що вони невипадково з’...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you