Page 1

EF Medzinárodné jazykové školy

Prázdninové jazykové pobyty Pre žiakov a mládež vo veku od 8 do 18 rokov

a do Zľav €

15ri s0korom

p sa sení á l h i r p rz! na ku

Languages, friends and fun Leto 2012 Anglicko Írsko USA Malta

Francúzsko Španielsko Nemecko

www.ef.com


EF

Global

Village

Najlepšie miesto

Každé leto premeníme všetky naše destinácie na EF Global Village a celé mesto ovládne modrá farba. Na každom rohu uvidíš EF vlajky, modré EF tričká a tašky našich vedúcich kurzov a študentov. Po celom meste pripravíme miesta, kde môžeš oddychovať alebo sa zabávať s priateľmi.

EF miesto stretnutia

Je miesto, kde sa všetci stretnete a spolu sa vyberiete na rôzne zaujímavé exkurzie alebo výlety do veľkých miest.

EF ubytovanie

Spoznáš miestnu hosťovskú rodinu, alebo budeš bývať spolu s ostatnými medzinárodnými študentmi v EF Rezidencii či Rezorte. Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberieš, v každom zažiješ veľa zábavy.

EF škola Toto je miesto, kde prebieha vyučovací proces. Ak nebudeš práve využívať získané vedomosti počas exkurzie alebo študijného výletu, zažiješ zábavné interaktívne vyučovanie. 2

Zavolaj nám: 02/5262 1438


EF Beach Club Najobľúbenejšie miesto, kde môžeš oddychovať s priateľmi. Vychutnaj si ovocný drink a opaľuj sa v našom super EF Clube alebo EF Beach Clube. Pravidelne kontroluj nástenku s aktivitami, kde nájdeš všetky možné športové turnaje, večerné podujatia a výlety v okolí mesta.

EF Disco Toto je hlavné miesto pre párty s tými najlepšími hitmi leta. Roztoč to s priateľmi niekoľkokrát do týždňa v EF Global Village v Anglicku a na Malte.

EF študentská miestnosť Miesto na oddych cez prestávky. Stretni sa s priateľmi, skontroluj e-maily, napíš niečo do svojho statusu a naplánuj si večer.

EF športová aréna Medzinárodné ihrisko. Či už ho budeš využívať počas športových súťaží alebo sa budeš zabávať počas Loony ´Lympics, nikdy sa tu nebudeš nudiť a zažiješ veľa zábavy.

www.jazykovepobyty.sk

3


Action Learning Nový spôsob učenia

EF

Naša učebná metóda je založená na princípe ‘learning through doing´, takže ide hlavne o použitie jazyka v situáciách zo skutočného života. Ponúkame kurzy v angličtine, francúzštine, španielčine a v nemčine. S kurzami EF Action Plus si môžeš prehĺbiť jazykové vedomosti a zároveň sa venovať svojmu hobby, napr. športu, divadlu alebo móde. EF Prax v reálnom živote

Inovatívne projekty

EF Action Learning™ Ti pomôže rýchlejšie sa naučiť jazyk a rozprávať plynulejšie. Dôvod je jednoduchý - zameriaš sa na témy, ktoré sú pre Teba dôležité. Zabudni na nudné učenie sa slovnej zásoby a gramatiky.

Vytvoríš video o vlastných skúsenostiach alebo v EF Action Active môžeš využiť jazykové vedomosti počas divadelnej hry či vlastnej módnej šou.

Ovládanie cudzieho jazyka je klúčom tvojho úspechu v budúcnosti EF Action Learning™ spája vyučovanie zamerané na komunikáciu a riešenie úloh. Uč sa pomocou rôznych činností a spoznávania miestnej kultúry, a potom študuj, precvičuj a zameraj sa na projekt, aby si dosiahol výsledky.

Interaktívne lekcie rse

Ex

pl

or e

t ec oj tive Pr Initia

Pra

Exp

erim

ctic

enta

e

tion

Learn

Výsledky • Domov sa vrátiš s dokladom o dosiahnutých výsledkoch • Získaš globálnejší pohľad na svet • Zvýšiš si sebadôveru • Získaš nových priateľov

me

Refle

Im

ult Res ction

Kurz prispôsobený Tvojim potrebám • Učenie cudzieho jazyka v škole • Príprava projektu so špeciálnym zameraním • Využitie nadobudnutých skúseností v reálnom živote

Knowledge

Communication skills

Neváhaj vytvoriť skupinový projekt, ktorým sa môžeš pochváliť na internete a ukázať tak svoje dosiahnuté vedomosti.

EF certifikát Na konci kurzu absolvuješ test EFCELT (EF Certified English Level Test). Výsledky získaš vo forme EFCELT Report, ktorý dokumentuje Tvoju dosiahnutú úroveň podľa medzinárodných noriem Spoločenského európskeho referenčného rámca, stanovených Radou Európy.

Nové učebnice Učebnice EF Fast Track English™ sú zamerané na komunikáciu v triede. Boli vytvorené EF pedagogickou radou a Svetovým výborom pre výučbu jazykov (WCLT).

Kvalifikovaní učitelia V EF zamestnávame kvalifikovaných učiteľov jazykov, ktorí musia absolvovať Cambridge ESOL TKT (Teaching Knowledge Test) ako minimálnu kvalifikáciu. V kurzoch EF Action Active zamestnávame profesionálnych športovcov a umelcov.

4

Zavolaj nám: 02/5262 1438

Interaktívne vyučovanie jazyka prebieha pomocou práce v skupinách, roleplays a konverzácií. V Anglicku a na Malte prebieha vyučovanie s pomocou iPads, a v EF Action Active sa venuješ športu alebo umeniu.

Prax v reálnom živote Zaznamenávaj si pokrok počas celého kurzu tým, že budeš zbierať známky do EF pasu. Vyskúšaj nové poznatky aj v reálnych situáciách. Čím viac budeš využívať to, čo si sa naučil, tým väčšiu sebadôveru získaš a zlepšíš si vyjadrovanie v cudzom jazyku.

Malé triedy V našich triedach je v priemere 15 žiakov, takže sa ti dostane individuálnej pozornosti, a ty sa môžeš lepšie zamerať na oblasti, ktoré si potrebuješ zlepšiť. EF učitelia a inštruktori ti pomôžu učiť sa rýchlejšie a efektívnejšie.


Typy kurzov Zabávaj sa a dosiahni úspech

Vo všetkých našich kurzoch sa spája jazyk s kultúrou. Skús sa zamerať na plynulosť v jazyku a tak sa zdokonaliť v tvojej obľúbenej činnosti a zároveň si zlepšiť jazykové vedomosti. EF Action English™, Français, Deutsch, Español (14-18 rokov) Jazykový kurz s programom EF Prázdninové jazykové pobyty Ti otvorí dvere do nového sveta komunikácie a zábavy. Zlepši si jazykové vedomosti pomocou interaktívnych lekcií (vrátane iPad lekcií v Anglicku a na Malte), potom ´zaži´ jazyk mimo triedy tým, že si niečo objednáš v miestnej kaviarni alebo kúpiš na trhu. Takto vyskúšaš v reálnych situáciách to, čo si sa naučil na vyučovaní. Na konci kurzu si so sebou domov odnesieš EF Pas, video z Tvojho pobytu, ktoré vytvoríš spolu so spolužiakmi a EFCELT Report, ktorý určuje tvoju jazykovú úroveň.

EF Medzinárodný kurz (14 - 18 rokov)

EF Junior medzinárodný kurz

Buď súčasťou medzinárodnej skupiny študentov a všetok čas budeš môcť tráviť precvičovaním novonadobudnutých jazykových poznatkov s priateľmi z celého sveta. Miesto: všetky destinácie Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) vedené miestnymi učiteľmi, plus exkurzie a aktivity mimo triedy zamerané na vyučovanie jazyka Projekt: Multimediálny album alebo video projekt Skupina študentov: medzinárodná í kurz benejš Najobľú

(10 - 14 rokov) Miesto: Veľká Británia a Malta Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Skupina študentov: medzinárodná Lekcie vedú miestni anglickí učitelia a zameriavajú sa na prácu v skupine, roleplays, konverzácie a úlohy v reálnych situáciách každodenného života, napr. objednávka v kaviarni, hranie hier a pod.

EF Action Active (14-18 rokov) S kurzom EF Action Active budeš mať možnosť skombinovať štúdium jazyka so špeciálnymi aktivitami alebo záujmovými činnosťami. Tieto kurzy trvajú 3 týždne a odlišujú sa od EF Action Learning tým, že ich vedú učitelia jazyka spolu s profesionálnymi inštruktormi v danej oblasti. Tvoje novonadobudnuté vedomosti využiješ v skupinovom projekte a domov si so sebou vezmeš EF pas a EFCELT Report ako doklad Tvojho pokroku.

EF Action Fashion Miesto: Londýn Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Projekt: vytvor kolekciu s londýnskym dizajnérom Týždeň 1: terminológia a kultúra z oblasti britskej módy Týždeň 2: dizajn, styling, mólo Týždeň 3: šitie a meranie modelov

EF Action Football Miesto: Brighton Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Projekt: futbalový tábor s profesionálnym trénerom Týždeň 1: terminológia a kultúra futbalu. Návšteva Chelsea FC. Týždeň 2: futbalový tréning Týždeň 3: medzinárodný turnaj

EF Action Surfing Miesto: Long Beach Campus, Kalifornia Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Projekt: príprava na turnaj s profesionálnym trénerom Týždeň 1: terminológia a kultúra surfovania, bezpečnosť vo vode Týždeň 2: technika, rozpoznávanie vĺn a surfing Týždeň 3: medzinárodný turnaj

EF Action Acting Miesto: Oxford Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Projekt: priprav hru s profesionálnym režisérom Týždeň 1: terminológia a kultúra herectva, skúška Týždeň 2: technika hrania Týždeň 3: pódium, skúška kostýmov

EF Action Aqua Miesto: St. Julian’s Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Projekt: vodné športy s profesionálmi Týždeň 1: plavecká technika, záchranárstvo, šnorchlovanie Týždeň 2: windsurfing, plachtenie Týždeň 3: prvé pokusy v potápaní, príprava na súťaž

EF Action Street Dance Miesto: St. Julian’s alebo Torquay Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon.-pia.) Projekt: venuj sa tancovaniu s choreografom Týždeň 1: terminológia a kultúra street dance, skúška Týždeň 2 : precvičovanie street dance Týždeň 3: skúška kostýmov

www.jazykovepobyty.sk

5


Tvoj domov

v zahraničí

Vyber si svoje ubytovanie

Na výber ponúkame rôzne možnosti pohodlného a bezpečného ubytovania. Zapoj sa do každodenného života miestnej rodiny alebo si vychutnaj spoločnosť medzinárodných študentov v zabezpečenej EF Rezidencii či Rezorte. Záleží len na Tvojej voľbe! Hosťovská rodina Študenti sa stávajú členmi hosťovskej rodiny, s ktorou mávajú spoločné raňajky a večere. Všetky hosťovské rodiny sú starostlivo vyberané EF miestnym personálom a mnohé z nich poskytujú svoj domov EF študentom už niekoľko rokov. Ak cestuješ s kamarátom a chcete spoločne aj bývať, stačí uviesť meno kamaráta na prihláške.

EF Rezort Vo vybraných destináciách ponúkame ubytovanie v letných rezortoch, kde sa môžeš cítiť ako na dovolenke a zabávať sa so študentmi z rôznych kútov sveta. Tiež ponúkame špeciálny EF Rezort pre juniorov v Isle of Wight. Vedúci EF rezortu je k dispozícií 24 hodín denne, aby zabezpečil najvyššiu bezpečnosť a riadenie rezortu.

EF Rezidencia/EF Campus Študentská rezidencia sa nachádza v blízkosti EF školy alebo univerzitného campusu. Staneš sa súčasťou medzinárodnej komunity mladých. Táto možnosť ponúka multikultúrny vplyv. Vedúci rezidencie je k dispozícií 24 hodín denne, aby zabezpečil najvyššiu bezpečnosť a riadenie rezidencie.

Juniorská škola V špeciálnych EF juniorských destináciách ponúkame bezpečné, pohodlné a zaistené internátne školy. Na vlastnej koži zaži čo prináša britský univerzitný život a využi množstvo ponúkaných športových a voľnočasových aktivít. EF pracovníci sú tu nonstop k dispozícií.

6

Zavolaj nám: 02/5262 1438


Londýn

Great Britain

(14-18)

Priprav sa na najlepšie leto Tvojho života! Londýn je najväčšie hlavné mesto v Európe a je jedným z najlepších miest pre študentov. Pozri si predstavenie v divadle v Soho, nakupuj v úžasných obchodoch a oddychuj v kaviarni v Notting Hill. Nesmieš zabudnúť ani na pamiatky! Čaká na Teba Big Ben, Piccadilly Circus, Buckinghamský palác a viac ako 300 múzeí a umeleckých galérií. Možno vyskúšaš aj plavbu loďou po Temži. Žiadne miesto neponúka viac zábavy a aktivít než Londýn!

London

www.ef.com/London www.facebook.com/EFLondon

Hosťovská rodina/Rezidencia

Londýn Rezidencia

Vyučovanie prebieha väčšinou na University College London, vo veľkom campuse v centre mesta, v blízkosti British Museum a Madame Tussauds.

Výhody • EF škola má centrálnu polohu v blízkosti študentskej ubytovne • Londýn je veľké multikultúrne mesto, v ktorom sa v roku 2012 budú konať Olympijské hry - budeš mať veľa príležitostí vychutnať si olympijskú atmosféru! • Teplota v lete: 20-25°C

V cene zahrnuté

Extra aktivity EF Fun Pack (35 €)

Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English™

Aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi

Typ kurzu: EF Medzinárodný, EF Action Fashion Lekcie : 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad Možné študentské výlety: výmena stráží, Tate Modern a British Museum Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Jednodňový výlet do Oxfordu • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Piccadilly Circus, Soho • Jednodňový výlet k moru v Brightone (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: napr. futbalové turnaje • Organizované podujatia: Loony ‘Lympics a festivaly • Iba pre našich žiakov: EF Disco 2x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezidencia: viacposteľová izba s plnou penziou

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina Číslo kurzu 1001ITL 1004ITL 1006ITL 1009ITL 1010ITL 1012ITL 1013GEN

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

03.07 - 16.07 07.08 - 27.08 17.07 - 30.07 24.07 - 06.08 31.07 - 13.08 31.07 - 20.08 07.08 - 27.08

2 3 2 2 2 3 3

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Kurz so slovenským skupinovým vedúcim

€1795 €1725 €1795 €1745 €1745 €1950 €1620

04.07 - 24.07 04.07 - 24.07 11.07 - 24.07 24.07 - 13.08

3 3 2 3

Medzinárodný kurz Action Fashion Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz

€2625 €3000 €2245 €2550

Rezidencia 4000ITL 4001 4003ITL 4004ITL

• • • •

Madame Tussauds The London Bridge Experience Bowling EF tričko

EF Explore Pack (30 €) • • • •

London Eye Tower of London Plavba loďou po Temži EF suvenír

Na mieste si môžeš objednať • Speedboat na Temži • Thorpe zábavný park • Globe Theatre tour a veľa ďalšieho.

Extra kurzy EF Action Fashion (bližšie info nájdeš na str. 6) Londýn je nepochybne hlavným mestom európskej módnej scény. Ak sa chceš stať slávnym módnym návrhárom, je tento kurz pre Teba ako vyšitý. Naučíš sa anglicky, osvojíš si terminológiu z oblasti módy, potom sa pod dohľadom anglického návrhára zameriaš na styling, design a produkciu. Na konci kurzu vytvoríš vlastný model na EF módnu show!

www.jazykovepobyty.sk

7


Torquay

Great Britain

(14-18)

Vyber sa s nami do Torquay a vychutnaj si 35 km dlhé pobrežie, piesočnaté pláže a úžasnú atmosféru. Torquay je známe teplým a slnečným podnebím a preto je výbornou destináciou na plachtenie, kajakovanie alebo plážový volejbal. Uvoľni sa s priateľmi, vychutnaj si BBQ pod slnkom alebo sa iba prechádzaj a objavuj kaviarne a obchody. Na palmami lemovanej promenáde sa vždy niečo deje, takže nudiť sa tu určite nebudeš.

Torquay

London

www.ef.com/Torquay www.facebook.com/EFTorquay

Hosťovská rodina/Rezort

Výhody • Energické mesto s mnohými obchodmi, aktivitami a atrakciami, vhodné pre tých, ktorí sa neradi nudia. • Naša škola, kancelária a študentská miestnosť sa nachádzaju v EF House, v bezpečnej oblasti. • Teplota v lete: 20-22°C

V Torquay nájdeš deväť pláží a vďaka dlhému letu sa môžeš venovať vodným športom, akými sú napr. plachtenie, potápanie a windsurfing.

Extra aktivity EF Fun Pack (25 €)

V cene zahrnuté Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English™

Aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi

Typ kurzu: EF Medzinárodný, EF Action Street Dance Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad Možné študentské výlety: prechádzky po pláži, po stopách Agathy Christie, Cockington, Brixham & Berry Head Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Dvojdňový výlet do Londýna: pamiatky napr. Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey a nakupovanie na Oxford Street, v Harrods a pod. • Poldňový výlet: Dartmoor a stredoveká dedinka Totnes • Poldňový výlet do hist. mesta Exeter v Devone (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: napr. volejbal a futbal • Organizované podujatia, Loony ‘Lympics a futbalové majstrovstvá EF World Cup • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezort: jedno- alebo viacposteľová izba s plnou penziou

Extra kurzy

Ceny vrátane leteniek

EF Action Street Dance

Hosťovská rodina Číslo kurzu 101ITL 103ITL 105ITL 108ITL 110ITL 111ASD

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

04.07 - 24.07 06.08 - 26.08 11.07 - 31.07 23.07 - 12.08 30.07 - 19.08 23.07 - 12.08

3 3 3 3 3 3

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Action Street Dance

€1975 €1675 €1975 €1900 €1900 €2065

10.07 - 23.07

2

Medzinárodný kurz

€2245

Rezort 1101ITL

8

Zavolaj nám: 02/5262 1438

(bližšie info nájdeš na str. 6)

Počas týchto 3 týždňov sa zdokonaluješ nielen v jazyku, ale s pomocou choreografa sa naučíš aj tanečné pohyby a terminológiu z oblasti tanca. Počas posledného týždňa si osvojíš rutinu v tanci, ktorú predvedieš na EF Disco.

• • • • •

Quaywest Water Park Quasar Laser Quest 4D Cinema v Model Village Ghost Tour at Kent’s Cavern EF tričko

EF Športy • Vodné športy (125 €)

Na mieste si môžeš objednať • EF Mega Party • Výlet do Plymouth • Bay Cruise – loďou popri pobreží • BBQ na pláži • Motokáry • Ringo Rides: zábava na vlnách!


Oxford

Great Britain

(14-18)

V Oxforde spoznáš tradičné Anglicko, preskúmaš stredoveké kamenné univerzity a zahráš si kriket. Spomeň si na Harryho Pottera a profesorov v čiernych plášťoch, keď sa budeš plaviť po rieke s priateľmi alebo oddychovať v niektorej z kaviarní. V tomto slávnom univerzitnom meste je veľké množstvo študentov, takže sa tu nudiť určite nebudeš. Čakajú tu na teba futbalové zápasy, výlety do Shakespearovho rodiska a mnoho ďalších podujatí.

Oxford London

www.ef.com/Oxford www.facebook.com/EFOxford

Hosťovská rodina/Campus

Oxford Campus

Výhody • Oxford je kozmopolitné mesto ideálne pre študentov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru. • Už viac ako 800 rokov je Oxford domovom učencov a študentov. Mesto je slávne vďaka univerzite a je známe aj ako ‘mesto snívajúcich veží’. • Teplota v lete: 20-25°C

Oxford má niekoľko tisíc rokov, nájdeš tu veľa historických budov a nezabudni si pozrieť preteky lodiek ´punt´ na rieke Cherwell!

Extra aktivity EF Fun Pack (25 €)

V cene zahrnuté Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English™

Aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi

Typ kurzu: EF Medzinárodný, EF Action Acting Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad Možné študentské výlety: Oxford Colleges Tour, Museum of Oxford, Ashmolean Museum a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác, The Houses of Parliament a Westminster Abbey • Celodenný výlet do Bath • Nákupný deň v Londýne (pri 3-týždňových kurzoch): Oxford Street, King’s Road, Harrods a Camden Market • Športy: napr. volejbal a futbal • Hľadanie pokladu, Town Quiz, Loony ‘Lympics • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Campus : samostatná alebo viacposteľová izba s plnou penziou

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina Číslo kurzu 401ITL 402ACT 404ITL 407ITL 408ACT 411ITL 413ITL 414GEN

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

03.07 - 23.07 03.07 - 23.07 07.08 - 27.08 17.07 - 06.08 17.07 - 06.08 24.07 - 13.08 31.07 - 13.08 03.07 - 23.07

3 3 3 3 3 3 2 3

Medzinárodný kurz Action Acting Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Action Acting Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Kurz so slovenským skupinovým vedúcim

€2025 €2225 €1725 €2025 €2225 €1950 €1745 €1920

04.07 - 24.07 04.07 - 24.07 10.07 - 23.07 10.07 - 30.07 17.07 - 06.08 17.07 - 30.07 24.07 - 06.08 31.07 - 20.08

3 3 2 3 3 2 2 3

Medzinárodný kurz Action Acting Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz

€2625 €2725 €2195 €2625 €2625 €2195 €2145 €2550

Campus 501ITL 502ACT 503ITL 505ITL 507ITL 509ITL 511ITL 513ITL

• • • • •

Bowling Korčuľovanie na ľade Kino Plavba na lodi - punt EF tričko

EF Explore Pack (25 €) • • • •

Christchurch College Oxford Castle Oxford City Tour EF suvenír

Na mieste si môžeš objednať • • • • •

Thorpe zábavný park Blenheim Palace Brighton Bicester Village Cambridge

Extra kurzy EF Action Acting (bližšie info nájdeš na str. 6) Ak sa túžiš stať filmovou hviezdou a hrať anglické úlohy v medzinárodných filmoch, vyber si tento kurz, kde získaš pohľad do umenia herectva, kostýmov a oboznámiš sa s pódiom.

www.jazykovepobyty.sk

9


Eastbourne

Great Britain

(14-18)

Eastbourne je známe svojím slnečným pobrežím. Je to klasické anglické prímorské mesto, ležiace na južnom pobreží s nádhernými parkami a čistými plážami. Vďaka nádhernej prírodnej scenérii je Eastbourne perfektným miestom pre rôzne šou, hudobné klipy a filmy. Pokiaľ dobre preskúmaš okolie, objavíš kriedové útesy na Beach Head, kde sa nakrúcal James Bond. Celé leto sa tu niečo deje: 150 open-air koncertov, festival extrémnych športov v júli a veľká letecká šou v auguste!

London Eastbourne

www.ef.com/Eastbourne www.facebook.com/EFEastbourne

Hosťovská rodina

Po vyučovaní si môžeš oddýchnuť na pláži. Stretni sa s priateľmi a nauč sa surfovať alebo vyskúšaj plavbu kajakom. Nudiť sa tu nebudeš!

V cene zahrnuté Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English™

Aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Beach Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi

Typ kurzu: EF Medzinárodný Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad Možné študentské výlety: súd, Beachy Head, Towner Art Gallery Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Poldňový výlet do Brightonu • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey • Nákupný deň v Londýne (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: napr. volejbal a futbal • Výlety: prístav jácht, pláž a Eastbourne Pier • EF World Cup, Loony ‘Lympics • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou

Ceny vrátane leteniek 1302ITL 1306ITL 1308ITL 1310ITL 1312ITL

10

• • • • •

Laser Quest The Haunted Experience Sovereign Swimming Center Bowling EF tričko

Na mieste si môžeš objednať • • • • •

Leeds Castle & Canterbury Thorpe zábavný park Kino EF Mega Party Výlet do Oxfordu

Výhody

Hosťovská rodina Číslo kurzu

Extra aktivity EF Fun Pack (25 €)

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

04.07 - 24.07 10.07 - 30.07 11.07 - 24.07 18.07 - 07.08 18.07 - 31.07

3 3 2 3 2

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz

€1875 €1875 €1645 €1875 €1645

Zavolaj nám: 02/5262 1438

• Eastbourne je ´najslnečnejšie´ mesto Anglicka • Čakajú ťa : vodné športy, zábavné parky, mini golf, viktoriánske mólo, pevnosť z doby Napoleóna, bazén, záhrady, prístav jácht, Dotto Train, výlety loďou a koncertný pavilón z roku 1930 • Teplota v lete: 20-25°C


Brighton

Great Britain

(14-18)

Preskúmaj najrušnejšie prímorské mesto Anglicka, ktoré leží na južnom pobreží. Zahraj si plážový volejbal a prejdi sa po rušnom centre mesta. V obľúbenej oblasti North Laine nájdeš mnoho perfektných obchodov a trhov. Slávny Brighton Pier je výborné miesto na oddych, čaká tu na teba veľa zábavy,korčulovanie na móle a všetky možné druhy hier. Brighton získal aj pomenovanie “Londýn pri mori”. Zábava je zaručená!

London Brighton www.ef.com/Brighton www.facebook.com/EFBrighton

Hosťovská rodina/Campus

Brighton Campus

Výhody • Brighton získal titul “Coolest City of UK” • Táto destinácia je vhodná pre nezávislých študentov, ktorých láka veľké mesto, super párty, nakupovanie, kultúra a samozrejme more • Teplota v lete: 20-25°C

Brighton Royal Pavilion slúžil ako letná rezidencia Georga, kniežaťa waleského, a je jednou z mnohých nádherných pamiatok mesta.

V cene zahrnuté Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English™

Aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi

Typ kurzu: EF Medzinárodný, EF Action Football Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.), Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad Možné študentské výlety: umelecká galéria, Booth Natural History Museum, Devil’s Dyke a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Poldňový výlet do Newhaven vrátane prehliadky pevnosti z 19. storočia • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác a Westminster Abbey • Nákupný deň v Londýne (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: napr. volejbal a futbal • Výlety na pláž, Palace Pier, do nákupnej štvrte Laines a na Devil’s Dyke • Loony ‘Lympics, Town Quiz • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Campus: samostatné izby s plnou penziou

Extra aktivity EF Fun Pack (30 €) • • • •

Sea Life Center Brighton Sightseeing Bus Tour Royal Pavilion Bowling night a EF tričko

Na mieste si môžeš objednať • • • • • •

Orb 360, beh v obrovskej lopte! Jumpzone: laná a trampolíny EF Mega Party Kino, mini golf Thorpe zábavný park Oxford

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina Číslo kurzu 204ITL 206ITL 210ITL 213ITL 215ITL 216GEN

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

01.08 - 21.08 04.07 - 24.07 11.07 - 31.07 18.07 - 07.08 25.07 - 14.08 04.07 - 24.07

3 3 3 3 3 3

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Kurz so slovenským skupinovým vedúcim

€1675 €1975 €1975 €1975 €1900 €1870

04.07 - 24.07 04.07 - 24.07 17.07 - 06.08 17.07 - 06.08 17.07 - 30.07 24.07 - 13.08 30.07 - 12.08

3 3 3 3 2 3 2

Medzinárodný kurz Action Football Medzinárodný kurz Action Football Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz

€2425 €2590 €2425 €2590 €2045 €2350 €1995

Campus 301ITL 302AFB 305ITL 306AFB 308ITL 310ITL 312ITL

Extra kurzy EF Action Football (bližšie info nájdeš na str. 6) Tento trojtýždňový kurz Ti pomôže naučiť sa anglicky a zároveň sa budeš môcť venovať Tvojmu obľúbenému športu - futbalu. Vo futbalovom tábore sa pod dohľadom profesionálneho trénera naučíš techniku futbalu: prihrávky, strely na bránku a chytanie. Na konci kurzu Ťa čaká EF World Cup s medzinárodnými študentmi.

www.jazykovepobyty.sk 11


Hastings

Great Britain

(14-18)

Počiatky tohto prímorského strediska sa datujú do 10. storočia. Kedysi slúžilo ako úkryt pirátom, dnes si tu môžeš vychutnať slnko a zábavu napr. pri windsurfingu, skúmaní jaskýň a objavovaní tajomstiev pašerákov. Vyber sa na pláž, na ktorej sa v lete konajú rôzne festivaly a bezplatné atrakcie. Pozri si karneval s ohňostrojom a pomôž Hastingsu zapísať sa do Guinnessovej knihy rekordov tým, že sa preoblečieš za piráta a pripojíš sa k najväčšiemu zhromaždeniu pirátov počas ´Pirate´s Day´!

London Hastings

www.ef.com/Hastings www.facebook.com/EFHastings

Hosťovská rodina

Pláž v Hastingse je perfektná na zábavu vo vode, opaľovanie sa alebo plážový volejbal!

V cene zahrnuté Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English™

Aktivity

Extra aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi

Typ kurzu: EF Medzinárodný Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad Možné študentské výlety: Old Town Hall a Fisherman’s Museum, East Sussex a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Poldňový výlet do Brightonu • Pamiatky v Londýne: napr. Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey • Nákupný deň v Londýne (pri 3-týždňových kurzoch): Oxford Street, King’s Road, Harrods a Camden Market • Športy: napr. volejbal a futbal • Výlety na pláž v Hastings a prehliadka mesta • Podujatia: hry, EF World Cup a Loony ‘Lympics • Exkluzívna EF Disco 4x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

EF Fun Pack (25 €)

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou

Ceny vrátane leteniek 1201ITL 1203ITL 1205ITL 1207ITL 1209ITL 1211ITL 1213ITL

12

Smugglers Adventure Hastings Castle The Hastings Ghost Walk Mini-Golf EF tričko

Na mieste si môžeš objednať • Leeds Castle a Canterbury • Thorpe zábavný park • EF Mega Party

Výhody

Hosťovská rodina Číslo kurzu

• • • • •

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

05.07 - 18.07 05.07 - 25.07 07.08 - 20.08 17.07 - 30.07 18.07 - 07.08 25.07 - 14.08 31.07 - 13.08

2 3 2 2 3 3 2

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz

€1645 €1925 €1445 €1645 €1925 €1850 €1595

Zavolaj nám: 02/5262 1438

• Hastings patrí medzi mestá s najbohatšou históriou • Pokiaľ miluješ more, tak je toto tá správna voľba pre Teba! • Teplota v lete: 20-25°C


St. Julian´s

Malta

St. Paul’s Bay

(14-18)

Najobľúbenejšia destinácia EF! Nespočetné pláže, palmami lemované kaviarne a náš Beach Club v centre čakajú na Teba na tomto ostrove v Stredozemnom mori. St. Julian´s je mekkou zábavy a ponúkame ti tu veľké množstvo aktivít, či už vo vode alebo na zemi. Nudiť sa tu určite nebudeš. Vyber sa s nami na skupinové dobrodružstvo, nakupuj v exkluzívnych obchodoch alebo si zahraj nejaký šport, pretože sa tu celý deň niečo deje! A aby sme nezabudli - slnečné počasie je zaručené!

Hosťovská rodina/Rezort

St. Julian’s Valletta

r Juniod 10 o y z r ku 4 rokov do 1 Paul’s v St. ay B

www.ef.com/Malta www.facebook.com/EFMalta

Výhody • Malta je ako stvorená pre študentov, ktorí hľadajú slnečnú destináciu plnú zábavy • Všetky naše rezorty majú bazén a sú vzdialené neďaleko od pláže • Teplota v lete: 30˚C

Extra aktivity EF Sun & Fun Pack (55 €) EF Mega Party™, motokáry, Comino cez deň, jazda na banáne, kino, skupinová fotka

EF Malta Pack (75 €)

Zaplávaj si v nádhernom azúrovom mori alebo preskúmaj miestne stredoveké pamiatky.

Gozo, beach party, Comino v noci, BBQ, Malta Experience,, Mdina väznica, bowling, EF tričko

EF Water Sports Pack (10 €)

V cene zahrnuté

Požičanie nafukovačky, jazda na rýchločlne, jazda na banáne

Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English

Aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Voľný vstup do EF Beach Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi

Typ kurzu: EF Medzinárodný, EF Action Aqua, EF Action Street Dance Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: vytvoriť vlastné video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc, 2 lekcie na iPad Možné študentské výlety: koncert miestnej dychovej kapely, nakupovanie suvenírov Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Celodenný výlet do Valletty, stredovekého hlavného mesta Malty, ktoré patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO • Poldňový výlet do Mdiny, ktorá sa nazýva ‘The Silent City’ (Tiché mesto) • Celodenný výlet na Golden Bay Beach (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: napr. volejbal, basketbal a futbal • Organizované hry a podujatia: karaoke, hľadanie pokladu a mestské festivaly • Exkluzívna EF Disco 7x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Rezort: viacposteľová izba s polpenziou

Ceny vrátane leteniek Hosťovská rodina Číslo kurzu 700GEN 701ITL 703ITL 705ITL 707ITL 709ITL 711ITL 713ITL 715ITL 717ITL 719ITL 721ITL

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

03.07 - 23.07 03.07 - 16.07 10.07 - 23.07 17.07 - 30.07 31.07 - 13.08 14.08 - 27.08 03.07 - 23.07 10.07 - 30.07 17.07 - 06.08 24.07 - 13.08 31.07 - 20.08 07.08 - 27.08

3 2 2 2 2 2 3 3 3 3 3 3

Kurz so slovenským skupinovým vedúcim Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz

€1720 €1595 €1595 €1595 €1545 €1395 €1825 €1825 €1825 €1750 €1750 €1525

03.07 - 16.07 03.07 - 23.07 07.08 - 20.08 07.08 - 27.08 10.07 - 23.07 10.07 - 30.07 14.08 - 27.08 17.07 - 30.07 24.07 - 13.08 31.07 - 20.08 10.07 - 30.07 10.07 - 30.07

2 3 2 3 2 3 2 2 3 3 3 3

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Action Aqua Action Street Dance

€1845 €2125 €1645 €1825 €1845 €2125 €1645 €1845 €2050 €2050 €2260 €2215

Rezort 601ITL 602ITL 604ITL 606ITL 608ITL 610ITL 612ITL 614ITL 616ITL 618ITL 619ACQ 620ASD

EF Športy • Potápanie, zač./pokroč. (315/220 €) • Plachtenie, zač./pokroč. (135/175 €) • Windsurfing, zač./pok. (135/175 €)

Na mieste si môžeš objednať • • • •

Blue Grotto Splash & Fun Park Mediterraneo Marine Park Marsaxlokk – poldňový výlet do typickej maltézskej dedinky

Extra kurzy EF Action Aqua (+ Street Dance. Bližšie info nájdeš na str. 6)

Ak sa cítiš vo vode ako doma, rozhodni sa pre tento 3-týždňový kurz pod vedením profesionálneho inštruktora. Zlepšíš si angličtinu a zlatým klincom kurzu bude olympiáda EF Aqua Olympics.

www.jazykovepobyty.sk 13


Kalifornia

USA

(14-18)

Vyber sa do najslávnejšieho štátu USA. Pozri si filmové kulisy v Universal Studios alebo obdivuj vily filmových hviezd v L.A.! Zaži neopísateľný pohľad z Golden Gate Bridge, vyber sa do Alcatrazu a vyskúšaj typickú lanovku v San Franciscu. Ukážeme Ti tie najkrajšie stránky Kalifornie: nakupovanie ukončené večerou pod holým nebom, korčuľovanie po pláži alebo surfovanie v panenskej prírode! Náš Campus na Long Beach je tým pravým miestom, kde sa spája študentský život so zábavou na pláži!

Washington DC California

www.ef.com/California www.facebook.com/EF

Hosťovská rodina/Campus

Long Beach Campus Vychutnaj si relax na pláži, kalifornskú pohostinnosť a americký študentský život - každý si tu príde na svoje!

Výhody • Kalifornia ponúka viac ako 1,700 kilometrov pobrežia • Vhodné pre študentov, ktorí vždy chceli zažiť kalifornský spôsob života • Teplota v lete: 23-26°C

V cene zahrnuté Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English™

Aktivity

Extra aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z EF Global Village • Plne vybavená EF Global Village v Kalifornii

Typ kurzu: EF Medzinárodný, EF Action Surfing Lekcie: 5 x 40 min. lekcie/deň (4 dni do týždňa), 5. deň: exkurzia Projekt: multimediálny album alebo video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc Možné študentské výlety: miestne múzeá, pamiatky, policajná alebo požiarna stanica Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

Podľa toho, ktorá EF Global Village leží najbližšie, máš na výber jeden z nasledujúcich celodenných výletov: • Los Angeles: slávne kultúrne miesta, ako napr. Hollywood Boulevard, Rodeo Drive alebo Santa Monica pier • San Francisco: Golden Gate Bridge, Union Square a Fisherman’s Wharf • San Diego: historické staré mesto a Balboa Park Taktiež na Teba čakajú: • výlety na pláž, surfing, BBQs • Podujatia: párty na privítanie a na rozlúčku

Na mieste si môžeš objednať

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Long Beach Campus: viacposteľová izba s polpenziou

Ceny vrátane leteniek

Extra kurzy EF Action Surfing

Hosťovská rodina Číslo kurzu 841ITL 843ITL 845ITL 847ITL 849ITL

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

02.08 - 29.08 05.07 - 01.08 12.07 - 08.08 18.07 - 08.08 26.07 - 16.08

4 4 4 3 3

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz

€2885 €3285 €3285 €3025 €2950

04.07 - 31.07 11.07 - 01.08 11.07 - 01.08

4 3 3

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz Action Surfing

€3785 €3425 €3785

Campus 8002ITL 8003ITL 8004SRF

14

Zavolaj nám: 02/5262 1438

(bližšie info nájdeš na str. 6)

Vymeň surfovanie na internete za surfovanie v Kalifornii. Počas tohto 3-týždňového kurzu sa naučíš nielen po anglicky, ale aj teóriu surfovania, ktorú následne môžeš previesť do praxe pod dohľadom profesionálneho surféra. Na záver kurzu predveď, čo si sa naučil a možno sa staneš kráľom alebo kráľovnou vĺn.

(dostupnosť závisí od miesta)

• Disneyland • Víkend v San Franciscu • Víkend v Las Vegas • Víkend v Los Angeles • Celodenný výlet do San Diega • Universal Studios • Six Flags Theme Park


Lindau

Deutschland

Berlin

(14-18)

Lindau je bavorské mesto ležiace vo východnej časti Bodamského jazera. Toto mesto je rajom pre milovníkov športu, kde si môžeš zaplávať, ísť na túru, bicyklovať sa, nájdeš tu aj veľké množstvo lodí a môžeš vyskúšať napríklad plachtenie. Promenáda popri jazere ponúka veľa kaviarní, kde môžeš stretnúť priateľov alebo si oddýchni v Beach Clube počas dňa a potom to roztoč na EF disco. Willkommen in Deutschland! Okrem kurzov v Lindau ponukáme aj destináciu Berlín - hlavné mesto zjednoteného Nemecka.

Lindau

www.ef.com/Lindau www.facebook.com/EF

Hosťovská rodina

Lindau je úžasný ostrov s nádhernými prístavmi, budovami a výhľadom na Švajčiarske a Rakúske Alpy. Extra aktivity EF Fun Pack (30 €)

V cene zahrnuté Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action Deutsch™

Aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Cesta vlakom z Viedne s doprovodom • Voľný vstup do EF Beach Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi • EF Global Village v Lindau

Typ kurzu: EF Medzinárodný Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: multimediálny album alebo video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc Možné študentské výlety: objavovanie Rakúska, Promenáda v Lindau, historické miľníky Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Dvojdňový výlet do Mníchova: Frauenkirche, Marienplatz a zvonkohra, anglická záhrada • Poldňový výlet do Meersburgu, pevnosť týčiaca sa nad jazerom • Poldňový výlet do Bregenzu (pri 3-týždňových kurzoch) • Športy: futbal a volejbal • Outdoor: turistika • Podujatia: Town Quiz • EF Disco 2x/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou

• Jazda na kolese ťahanom rýchločlnom (jedna jazda) • Kino • Grilovačka pri jazere • Bowling • EF tričko

EF Športy • Jazda na koni (30 €) • Multi-sports (30 €) • Tenis (30 €)

Na mieste si môžeš objednať • • • •

Europapark v Ruste (30 €) Neuschwanstein (30 €) Plážové kúpalisko Eichwald (30 €) Lanovkou na vrch Pfänder (30 €)

Ceny vrátane leteniek Výhody

Hosťovská rodina Číslo kurzu 6600ITL 6601ITL

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

03.07 - 23.07 23.07 - 12.08

3 3

Medzinárodný kurz Medzinárodný kurz

€2125 €2050

• Škola EF sa nachádza iba pár minút od brehu jazera • Lindau je ideálne miesto pre študentov, ktorí chcú zažiť nemecký štýl života • Teplota v lete: 22-24°C

www.jazykovepobyty.sk 15


Isle of Wight

Great Britain

(10-14)

Tento malebný ostrov ležiaci južne od anglického pobrežia ponúka všetko! 13 piesočnatých pláží, pol tucta zábavných parkov, prírodné parky a možnosť vyskúšať rôzne športy a dobrodružstvá. Nudiť sa tu určite nebudeš. Preskúmaj celý ostrov s jeho historickými mestami, vyber sa na výlet k najznámejším miestam a pamiatkam, akými sú napr. Sandown a pláže Shanklin, Needles Park, Yarmouth a spektakulárny Newport.

London Isle of Wight

www.ef.com/IsleofWight Copyright © 2008 Isle of Wight Tourism

Hosťovská rodina/Junior Rezort

Isle of Wight Junior Rezort

Isle of Wight je obľúbenou destináciou už od viktoriánskej doby vďaka nádhernej prírode a rezortom na pobreží.

Výhody • Isle of Wight je slnečné a bezpečné miesto, vhodné pre mladších študentov • Isle of Wight ponúka krásne pláže a historické pamiatky • Teplota v lete: 20-25°C

V cene zahrnuté

Extra aktivity

Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English

Aktivity

EF Fun Pack (30 €)

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z miesta ubytovania • Voľný vstup do EF Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi • EF Global Village na Isle of Wight

Typ kurzu: EF Medzinárodný Junior, EF Action Football Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: multimediálny album alebo video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc Možné študentské výlety: botanická záhrada, Maritime Museum, Sandown Pier, stanica záchrannej služby a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Celodenný výlet do Londýna: Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Oxford St., Harrods • Výlet po ostrove • Poldňový výlet katamaranom do Portsmouthu (pri 3 - týždňových kurzoch) • Športy: týždenne volejbalové a futbalové turnaje • Voľný čas: Sandown Pier, Shanklin Chine, pláže • Podujatia: Town Quiz, prechádzky po pláži • Exkluzívna EF disco 2 alebo 4 noci/týždeň

Robin Hill dobrodružný park, Bowling, Ľadové korčulovanie, Carisbrook Castle, EF tričko

Možnosti ubytovania • Hosťovská rodina: dvoj- alebo viacposteľová izba s plnou penziou • Junior Rezort: viacposteľová izba s plnou penziou

Ceny vrátane leteniek 2001JIL 2003JIL 2005JIL 2007JIL 2009JIL 2011JIL 2013JIL

Extra kurzy

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

04.07 - 17.07 04.07 - 24.07 18.07 - 07.08 18.07 - 31.07 25.07 - 07.08 25.07 - 14.08 01.08 - 21.08

2 3 3 2 2 3 3

Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov

€1795 €2025 €2025 €1795 €1745 €1950 €1725

3 3 3

Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Action Football pre juniorov

€2425 €2425 €2590

Junior Rezort 5001JIL 5003JIL 5004AFB

16

04.07 - 24.07 17.07 - 06.08 04.07 - 24.07

Zavolaj nám: 02/5262 1438

Dostupné iba pri ubytovaní v hosťovskej rodine a pri kurzoch od 3 týždňov • Jazda na koni (190 €) • Tenis (90 €)

Na mieste si môžeš objednať • Dinosaur Isle Park • Laser combat • Brading Roman Villa • Blackgang Chine Park

Hosťovská rodina Číslo kurzu

EF Športy

EF Action Football Tento trojtýždňový kurz Ti pomôže naučiť sa anglicky a zároveň sa budeš môcť venovať Tvojmu obľúbenému športu - futbalu. Vo futbalovom tábore sa pod dohľadom profesionálneho trénera naučíš techniku futbalu: prihrávky, strely na bránku a chytanie. Na konci kurzu Ťa čaká EF World Cup s medzinárodnými študentmi.


Dauntsey’s

Great Britain

(10-14)

Život na anglickom internáte: moderná škola s perfektným športovým vybavením a akademickým zázemím, ktorá sa rozprestiera na pozemku o rozlohe 40 hektárov medzi vrchmi, rímskymi ruinami a historickými dedinkami. Škola sa nachádza vo West Lavington, v tichej dedinke usadenej v nádhernom anglickom vidieku. Tu prebieha vyučovanie a všetky aktivity. Po vyučovaní si môžeš ísť zaplávať do krytého vyhrievaného bazéna alebo si oddýchnuť v EF študentskej miestnosti, kde máš k dispozícii veľa interaktívnych hier.

Dauntsey’s London

www.ef.com/Dauntseys

Junior Collage

Škola v Dauntsey’s má vynikajúce športové vybavenie vrátane krytého bazéna a ponúka množstvo aktivít.

V cene zahrnuté Kompletný balíček

Vyučovanie - EF Action English™

Aktivity

Extra aktivity

• EF vedúci kurzu počas celého Tvojho pobytu • Spiatočný let z Viedne s doprovodom • Odvoz z letiska do a z Junior College • Voľný vstup do EF Clubu • EF študentská miestnosť s Wi-Fi a netbookmi • EF Global Village v Dauntsey’s

Typ kurzu: EF Medzinárodný junior, EF Action Fantasy & Magic Lekcie: 4 x 40 min. lekcie/deň (pon. - pia.) Projekt: multimediálny album alebo video Vyučovanie: práca v skupine a diskusie s využitím EF učebníc Možné študentské výlety: prechádzka historickým mestom, výlet do Devizes a pod. Výsledok: vyplnený EF Pas a EFCELT Report

• Celodenný výlet do Londýna: Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Oxford St. • Poldňový výlet: rímske ruiny a historický Bath • Celodenný výlet do Bristolu (pri 3-týždňových kurzoch) • Exkluzívna EF disco 2 alebo 4 noci/týždeň • Spoločenské podujatia, hudba a outdoorové hry • Športy: napr. volejbal a futbal • Výlety: pláž, hľadanie pokladu a town quiz • Podujatia: Loony ‘Lympics

Na mieste si môžeš objednať

Možnosti ubytovania • EF Junior College: viacposteľová izba s plnou penziou

• • • •

Stonehenge & Salisbury Nákupný deň v Londýne Thorpe zábavný park Dedinka Weston-Super-Mare

Ceny vrátane leteniek Výhody

Junior College Číslo kurzu 5101JIL 5103JIL 5105JIL 5107JIL 5109JIL

Termín

Týždne

Typ kurzu

Cena

11.07 - 24.07 11.07 - 31.07 24.07 - 06.08 24.07 - 13.08 31.07 - 13.08

2 3 2 3 2

Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov Medzinárodný kurz pre juniorov

€1995 €2375 €1945 €2300 €1945

• Vhodné pre študentov, ktorí chcú zažiť tradičnú anglickú školu • Dauntsey’s má bazén a výborné športové vybavenie • Teplota v lete: 20-25°C

www.jazykovepobyty.sk 17


Zmluvné podmienky Prázdninové jazykové pobyty od 8 do 18 rokov Tieto zmluvné podmienky sa vzťahujú na všetky jazykové pobyty, ktoré ponúkame v katalógu Prázdninové jazykové pobyty, ako aj iné jazykové pobyty, ktoré sa odvolávajú na tieto všeobecné podmienky. 1. Objednávka pobytu Podpísanú prihlášku na zadnej strane zašlite poštou alebo odovzdajte osobne na adrese Štefánikova 19, 811 05 v Bratislave. V prípade, ak účastník jazykového pobytu nie je plnoletý, musí byť prihláška podpísaná účastníkom ako aj jeho zákonným zástupcom. Doručením podpísanej prihlášky Sprostredkovateľovi pobytu, ktorý je našim zástupcom v SR, ste svojou prihláškou viazaní. Následne Vám mailom prostredníctvom sprostredkovateľa pobytu potvrdíme prijatie Vašej prihlášky. Doručením potvrdenia o prijatí Vašej záväznej prihlášky, nadobúda platnosť a účinnosť zmluva medzi Vami a obstarávateľom jazykového pobytu. Súčasťou zmluvy, ktorá vznikne doručením potvrdenia o prijatí záväznej prihlášky sú aj tieto všeobecné zmluvné podmienky, ktorých súčasťou sú aj storno podmienky. Po doručení potvrdenia si musí klient preveriť správnosť uvedených údajov a po zistení prípadných nezrovnalostí najneskôr do jedného týždňa nás kontaktovať a žiadať nápravu. Podpisom prihlášky klient potvrdzuje aj správnosť údajov uvedených v prihláške ako aj údaje o svojom zdravotnom stave a potenciálnych zdravotných ťažkostiach (vrátane alergií) a iných dôležitých skutočnostiach osobnej povahy (napr. tehotenstvo). Klient je povinný informovať agentúru o všetkých skutočnostiach relevantných pre jazykový pobyt v zahraničí. Ďalej sa klient zaväzuje, že bude zastihnuteľný na jednom z uvedených telefónnych čísel alebo na uvedenej e-mailovej adrese. Platba: Súčasťou celkovej ceny kurzu je aj nenávratný registračný poplatok 80 eur, ktorý sa pripočíta k celkovej cene kurzu a je splatný s prvou zálohovou faktúrou, ktorá je vo výške 450 eur. Záloha bude odrátaná z celkovej ceny pobytu. Ak ste si objednali aj dodatočné služby (poistenie, fun balíček, športové aktivity), budú tieto poplatky pripočítané k prvej zálohovej platbe. Splatnosť prvej splátky je sedem dní po obdržaní tejto faktúry. Celková cena jazykového pobytu vrátane príplatkov za dodatočné služby a poistenie musí byť uhradená najneskôr 30 dní pred začiatkom pobytu a pokiaľ podávate prihlášku neskôr ako 30 dní pred začiatkom pobytu, musí byť uhradená do 3 dní, najneskôr však deň pred nástupom na pobyt, inak je obstarávateľ pobytu oprávnený Vám účasť na pobyte odmietnuť. 2. Rozsah služieb Rozsah poskytnutých služieb zodpovedá popisu v tlačenom katalógu pre Prázdninové jazykové pobyty a popisu na internete Sprostredkovateľa pobytu a môže sa odlišovať v závislosti od miesta pobytu. Súčasťou týchto všeobecných podmienok, najmä čo sa týka informácií o jednotlivých pobytoch, ubytovaní, strave, doprave, voľnočasových aktivitách, službách sprievodcu, termínoch, cenách a ostatných informácií, z ktorých vyplývajú obstarávateľovi určité záväzky, sú aj informácie, ktoré sa nachádzajú na internetovej stránke Sprostredkovateľa pobytu. Rozsah služieb dohodnutý inak ako je uvedené v katalógu a/alebo na internete Sprostredkovateľa pobytu musí byť potvrdený v písomnej forme. Nárok na zľavu z ceny uvedenej v katalógu má klient len po súhlase predajcu. Jednotlivé druhy zliav nie je možné kombinovať. Cesta: letecká doprava z letiska Schwechat resp. Bratislava do miesta pobytu a späť, (pričom miesto odletu závisí od disponibility). Letiskové poplatky sú zahrnuté v cene kurzu - 98 eur na Maltu, do Španielska a do Francúzska, 116 eur do Anglicka a Írska, 211 eur do Severnej Ameriky. Cesta do Lindau je organizovaná vlakom/autobusom z Viedne. Upozornenie: začiatok a ukončenie jazykového pobytu sa môže posunúť o niekoľko dní v závislosti od zmien leteckých spoločností. Takáto zmena, ktorá môže mať aj vplyv na dĺžku Vášho celkového pobytu, nie však viac ako 4 dni, nemá vplyv na vzťah založený medzi Vami a obstarávateľom pobytu a nie je dôvodom pre odstúpenie alebo zrušenie zmluvy, ani Vám z nej nevyplýva nárok na zľavu alebo iné zníženie dohodnutej ceny. Letenku ako i lístok na vlak/autobus (Lindau) obdrží účastník priamo na letisku/stanici od vedúceho kurzu. Doprovod: je zabezpečený vedúcim kurzu Ubytovanie a strava: Študenti bývajú v hosťovskej rodine, v rezidencii alebo v súkromnej škole. Strava je zabezpečená formou plnej penzie príp. polpenzie v závislosti od typu ubytovania a destinácie. Bližšie informácie nájdete v bode “Ubytovanie a strava” pri jednotlivých destináciách v katalógu a na internete. (Plná penzia (raňajky, obedový balíček, večera) v hosťovskej rodine a v anglických privátnych školách. Polpenzia v rezortoch a v rezidenciách v USA (USA iba pondelok – piatok). V deň príchodu do miesta pobytu nie je zabezpečená strava. ) Vyučovanie: medzinárodný kurz: 4 lekcie denne. Vyučovanie prebieha od pondelka do piatka. Jedna lekcia trvá 40 minút. Účastník kurzu berie na vedomie, že v deň príchodu a odchodu, ako aj počas miestnych štátnych sviatkov sa vyučovanie nekoná a účastník nemá nárok na náhradu. V prípade viacdňového výletu do Londýna alebo iného mesta môže vyučovanie odpadnúť. Vyučovanie s využitím iPad EF medzinárodné kurzy pre študentov vo veku 14 – 18 rokov vo Veľkej Británii a na Malte zahŕňajú do procesu vyučovania lekcie s využitím iPad. V čase vydania tohto katalógu neboli tieto lekcie poskytované v kurzoch EF junior.

Výlety a exkurzie zahrnuté v cene: pozri popis príslušnej destinácie. Závisia od individuálnej ponuky miesta pobytu. Upozorňujeme, že štruktúra výletov sa eventuálne môže zmeniť za rovnocennú službu a je rozdielna pri dvojtýždňovom a trojtýždňovom pobyte. Starostlivosť a voľný čas: Vedúci kurzov doprevádzajú účastníkov počas celej cesty tam a naspäť, a sú k dizpozícii počas celého trvania pobytu. Zľavy Akékoľvek zľavy, a špeciálne ponuky sú dobrovoľne poskytnuté zo strany EF. V prípade viacerých zliav platí tá, ktorá je najvýhodnejšia pre účastníka pobytu. EF si vyhradzuje právo na kombináciu zliav. Špeciálne ponuky poskytuje EF dobrovoľne, bez akéhokoľvek právneho nároku. Iné: všetci účastníci obdržia podrobné informácie k jazykovému pobytu, EF členskú kartu, učebné pomôcky, informácie o mieste pobytu a EF certifikát. Ďalšie detaily plnenia zmluvy sú obsiahnuté v rámci jednotlivých opisov miesta pobytov v katalógu, resp. na webstránke Sprostredkovateľa pobytu. Iné skutočnosti dohodnuté pri podpise zmluvy a iné špeciálne dohody ohľadom Vášho pobytu, ktoré majú byť pre obstarávateľa záväzné, musia byť dohodnuté písomne. 3. V cene nie je zahrnuté Fakultatívne výlety, vreckové (doporučujeme: Malta – 100 eur/týždeň, UK, Francúzsko, mimo Európy - 150 eur/týždeň ), poistenie, športové kurzy, strava počas cesty vlakom a autobusom, náklady na miestnu dopravu, požičanie bicykla, taxík, vratný depozit pri ubytovaní v rezidencii, poplatky za dodatočné voliteľné aktivity a iné. Odporúčame Vám dať Vášmu dieťaťu vreckové na výlety vo výške 50 Euro na týždeň. Toto vreckové na začiatku väčšiny kurzov vyzbiera vedúci kurzu. V tom prípade je vedúci kurzu oprávnený uhradiť z vreckového nevyhnutné výdavky spojené s voľným časom dieťaťa. Aktivity sa po úhrade stávajú záväznými a neminutá čistka je refundovateľná len pri absencii zo zdravotných dôvodov, doložených lekárskym potvrdením. Špeciálna strava (napr. vegetariánska, bezlepková) je možná za príplatok 30 eur/ týždeň. Ubytovanie v rodine so študentom z inej krajiny Ak nechcete, aby ste bývali v hosťovskej rodine so slovensky hovoriacim študentom, je potrebné to uviesť v prihláške a tým skôr Vám budeme môcť vyjsť v ústrety. Poplatok za túto službu je 35 eur/ týždeň. Ak túto službu nebudeme vedieť poskytnúť, zaplatená suma bude vrátená, avšak nemá to vplyv na zmluvu ako takú. Ojedinele sa môže stať, že hosťovská rodina hosťuje maximálne jedného študenta. 4. Športové kurzy Športové kurzy sú v dodatočnej ponuke a môžete si ich objednať pri rezervácii kurzu. V prípade nekonania sa kurzu kvôli nízkemu počtu účastníkov Vám vrátime plnú sumu. 5. Zmena objednávky V prípade, že po uzavretí dohody bude chcieť klient zmeniť akékoľvek ustanovenia tejto dohody, budeme sa mu snažiť vyjsť v ústrety. Za túto službu účtujeme 50 eur. 6. Minimálny počet účastníkov Obstarávateľ realizuje jazykový pobyt pod podmienkou minimálneho počtu 15 účastníkov, resp, ak jeho realizácii nebude brániť iná vážna prekážka. V opačnom prípade Vás bude obstarávateľ 4 týždne pred plánovaným začiatkom kurzu informovať, že sa Vami zvolený kurz neuskutoční alebo sa uskutoční v inom termíne a bude Vám ponúknutý náhradný kurz alebo Vami zvolený kurz v inom termíne. Ak budete chcieť od zmluvy z tohto dôvodu odstúpiť, vrátime Vám všetky Vami uskutočnené platby. To neplatí pre prípad, že nedôjde k zmene termínu konania kurzu a miestom, kde sa bude kurz konať, bude miesto, ktoré ste označili vo svojej prihláške ako druhú voľbu. (Každú skupinu žiakov sprevádza vedúci kurzu. V prípade, že počet žiakov v junior kurze je viac ako 17, sprevádza skupinu vedúci kurzu spolu s asistentom.) 7. Odstúpenie od zmluvy Uchádzači majú právo odstúpiť od zmluvy aj bez udania dôvodu prostredníctvom písomného oznámenia pri zaplatení nižšie uvedených storno poplatkov. Za osobitný poplatok vo výške 69 Euro splatný s 1. faktúrou za pobyt je možné dojednať si osobitnú možnosť odstúpiť od zmluvy pre prípady, ak sa zdravotný stav uchádzača po uzavretí zmluvy stane nezlučiteľným s účasťou na pobyte alebo ak dôjde k úmrtiu jeho rodiča alebo iného zákonného zástupcu alebo súrodenca, bez storno poplatku. Táto osobitná možnosť je dojednaná zaplatením daného poplatku. Zdravotný stav uchádzača sa po uzavretí zmluvy stane nezlučiteľným s účasťou na pobyte, ak po uzavretí zmluvy nastane taká zmena v zdravotnom stave uchádzača, ktorá spôsobí, že v prípade účasti uchádzača na danom pobyte by mohol byť ohrozený život uchádzača, zdravotný stav uchádzača na pobyte by mohol vylučovať alebo významne sťažovať naplnenie cieľa pobytu (jazykové vzdelávanie), účasťou na pobyte by mohlo dôjsť k ďalšiemu trvalému zhoršeniu zdravotného stavu uchádzača, uchádzač je dlhodobo hospitalizovaný a je predpoklad, že hospitalizácia alebo nevyhnutná následná rekonvalescencia, ktorú nie je možné vykonávať v mieste jazykového pobytu, alebo je ju možné vykonávať len s ťažkosťami

alebo neprimeranými finančnými nákladmi, by mala trvať aj v čase pobytu, zmenený zdravotný stav uchádzača na pobyte si vyžaduje liečbu, ktorá by v mieste jazykového pobytu nebola plne hradená z poistného a náklady na ňu nekryté poistným plnením by prekročili 30% z ceny pobytu. Uvedenú zmenu zdravotného stavu musí potvrdiť niektorý posudzujúci lekár, ktorí sú uvedení na webovej stránke Vašej agentúry. V prípade, ak po dojednaní a zaplatení tohto poplatku nastane daný dôvod pre odstúpenie a uchádzač z tohto dôvodu od zmluvy odstúpi, budú uchádzačovi navrátené všetky ním dovtedy zaplatené poplatky okrem tohto poplatku a registračného poplatku. Odstúpenie od zmluvy musí byť agentúre Jazykové pobyty s.r.o. oznámené v písomnej forme (listom), pričom v odstúpení musí byť dôvod odstúpenia jednoznačne určený. K odstúpeniu od zmluvy je potrebné priložiť doklad preukazujúci existenciu dôvodu odstúpenia (písomné potvrdenie posudzujúceho lekára/úmrtný list), ktorý musí byť doručený najneskôr v deň odstúpenia od zmluvy. Ak nebol dojednaný daný osobitný dôvod pre odstúpenie, alebo ak tieto osobitné dôvody dojednané boli, ale nejde o niektorý z uvedených dôvodov, má pre prípad odstúpenia od zmluvy zo strany uchádzača obstarávateľ pobytu právo ponechať si, resp. požadovať úhradu iba registračného poplatku, osobitného poplatku za možnosť odstúpiť od zmluvy vo vyššie uvedených dôvodoch (ak bol dojednaný) a nasledujúcich poplatkov ako storno poplatkov: Odstúpenie od zmluvy 30 a viac dní pred odchodom: 10% z ceny programu Odstúpenie od zmluvy 29 – 20 dní pred odchodom: 25% z ceny programu Odstúpenie od zmluvy 19 – 10 dní pred odchodom: 50% z ceny programu Odstúpenie od zmluvy 9 – 4 dni pred odchodom: 65% z ceny programu Odstúpenie od zmluvy menej ako 3 dni pred odchodom resp. nenastúpenie na pobyt: 85% z ceny programu

z dôvodu absencie počas trvania kurzu ako aj z dôvodu neprítomnosti kvôli predčasnému/ oneskorenému príchodu/ odchodu.

8. Cestovné poistenie V spolupráci so svetovou poisťovacou spoločnosť ERIKA Insurance Vám ponúkame kombinované cestovné poistenie (choroba, batožina, úraz, spätný návrat, núdzový transport, ambulantný let, zodpovednosť za škodu).

16. Sprostredkovateľ pobytu Jazykové pobyty s.r.o vystupuje ako výhradný spolupracujúci sprostredkovateľ pre EF Education Gmbh, 1010 Wien na území SR. Ak sa v tomto texte spomína pojem agentúra/agent alebo Sprostredkovateľ pobytu, myslí sa ním sprostredkovateľ Vášho pobytu, ktorým je na Slovensku firma Jazykové pobyty s.r.o, so sídlom na Štefánikovej 19 v Bratislave.

9. Vízum a zdravotné osvedčenie Každá hosťovská krajina má svoje vlastné vízové predpisy. Organizácia EF v spolupráci so svojim zástupcom na Slovensku, Vám na požiadanie poskytne bližšie informácie ako aj všetky potrebné formuláre a inštrukcie na získanie víz. Študent je zodpovedný za vybavenie a zaplatenie víz (a akýchkoľvek vízových poplatkov) na príslušnej ambasáde/konzuláte. Pre pobyty v USA je taktiež potrebné vybaviť si binometrický pas. Každý klient je zodpovedný za dodržanie platných vízových, devízových a colných predpisov. 10. Zmena cien Organizátor si vyhradzuje právo zmeniť cenu uvedenú v katalógu v prípade, ak dôjde k zmenám súvisiacich cien, nezávislých od vôle organizátora (napr. zmena cien leteniek, devízový kurz, pohonné hmoty): zmenené ceny organizátor zverejní na svojej webovej stránke a ceny tam uvedené majú prednosť pred cenami uvedenými v katalógu. V prípade objednania kurzu viac ako 2 mesiace pred jeho začiatkom (podľa ceny uvedenej v katalógu zhodnej s cenou uvedenou na webovej stránke) si organizátor vyhradzuje právo upraviť ceny, podľa ceny uvedenej po zmene na webovej stránke. A to najneskôr do 21 dní pred odchodom klienta na jazykový pobyt, v takomto prípade teda od 20. dňa pred začiatkom cesty už organizátor nemôže cenu zmeniť. Všetky ceny vychádzajú z výmenného kurzu k 7.7.2011 V prípade zmeny ceny o viac ako 10% má účastník právo odstúpiť od zmluvy bez storno poplatkov. 11. Nekonanie sa kurzu Ak je obstarávateľ nútený odvolať alebo výrazne zmeniť kurz kvôli udalostiam ako sú štrajk, vojna, teror alebo úradné opatrenia, ponúkneme Vám podľa možností rovnocenný pobyt. Ďalšie nároky ako navrátenie ceny kurzu či odškodné sú vylúčené. 12. Predčasné prerušenie pobytu Pokiaľ účastník predčasne preruší pobyt, obstarávateľ nie je povinný vrátiť alikvótnu časť ceny za nevyužité služby. Prípadné nevyužité služby budú nahradené, pokiaľ budú nahradené aj obstarávateľovi. V prípade skoršieho návratu, náklady za spiatočnú cestu, vrátane možného doprovodu, si účastník hradí sám. Obstarávateľ môže zabezpečiť skorší návrať podľa želania klienta, avšak až po uhradení všetkých s tým súvisiacich nákladov (letenka, transfer, doprovod atď.). Obstarávateľ má tiež právo odstúpiť od zmluvy bez náhrady nákladov a poslať účastníka domov na vlastné náklady, keď poruší pravidlá, o ktorých bol vopred informovaný (napr. konzumácia alkoholu, drog, krádež, absencia v škole, neskoré návraty do miesta nocľahu). V prípade porušenia týchto pravidiel je klient povinný uhradiť dodatočné náklady, ktoré vzniknú obstarávateľovi a to ešte pred predčasným návratom účastníka kurzu z pobytu. Účastník nemá nárok na náhradu

EF - najväčšia súkromná vzdelávacia organizácia na svete

EF ponúka jazykové pobyty pre všetky vekové skupiny: školský rok na strednej škole v zahraničí, jazykové pobyty pre žiakov, študentov, dospelých a manažérov na EF jazykových školách – nikdy nie je neskoro naučiť sa jazyk, alebo sa v ňom zlepšovať.

EF Rok na strednej škole v zahraničí

Navštevuješ strednú školu v zahraničí (USA, Kanada, Veľká Británia, Írsko, Austrália, Nový Zéland, Francúzsko, Španielsko, Nemecko) bývaš v hosťovskej rodine. Spoznáš kultúru krajiny, v ktorej študuješ. Vrátiš sa domov s perfektnými jazykovými znalosťami a nezapaltiteľnými skúsenosťami.

EF Medzinárodné jazykové školy

Na školách po celom svete si môžu mladí ľudia od 16 rokov, ako i dospelí počas celého roka zlepšovať svoje jazykové vedomosti. Začiatok kurzu je každý pondelok, intenzita kurzu, ako i jeho dĺžka je od 2 do 52 týždňov. Triedy sú medzinárodné a sú určené pre všetky jazykové úrovne. Dokonca aj pre začiatočníkov!

EF Akademický rok v zahraničí

EF Akademický rok je 6- alebo 9-mesačný pobyt na jednej z moderných EF jazykových škôl v zahraničí. Účastníci spoznajú kultúru hosťovskej krajiny a ľudí z celého sveta. Spája jazykové vzdelávanie so zaujímavými voliteľnými predmetmi a dá sa kombinovať i s praxou.

18

Zavolaj nám: 02/5262 1438

13. Nedostatky a sťažnosti Účastník sa zaväzuje, že po zistení akýchkoľvek nedostatkov alebo škôd, ktoré sám nespôsobil, bude o tom bezodkladne informovať svojho vedúceho kurzu a žiadať o pomoc a nápravu. Ak účastník nie je spokojný s nápravou nedostatku, musí o tom účastník a/ alebo jeho zákonný zástupca upovedomiť Sprostredkovateľa pobytu na Slovensku písomnou formou počas trvania pobytu. V prípade reklamácie po ukončení pobytu nemá účastník nárok na zníženie ceny. V prípade, že účastník nenastúpi na pobyt, peniaze mu budú vrátené v zmysle storno podmienok uvedených vo všeobecných zmluvných podmienkach. V prípade, že v danej destinácii neboli účastníkovi sprostredkované športové aktivity, služba sám Slovák v rodine, fun balíček, ktorý si objednal, resp. ak klient nenastúpil na pobyt, peniaze mu budú vrátené prostredníctvom dobropisu. Všetky dobropisy vystavené účastníkovi, budú uhradené formou bankového prevodu a sú splatné do 2 mesiacov od plánovaného skončenia daného pobytu. 14. Poistenie proti insolventnosti Obstarávateľ jazykových pobytov je podľa platných predpisov a smerníc Európskej Únie poistený proti insolventnosti. Poistenie garantuje vrátenie všetkých platieb, ako aj zabezpečenie návratu z jazykového pobytu v prípade insolventnosti usporiadateľa. 15. Obstarávateľ Všetky jazykové pobyty sú organizované EF International Language Schools B.V. Holandsko (pobyty v rámci EÚ), prípadne EF Education First Ltd Švajčiarsko (pobyty mimo EÚ). EF Education GmbH, 1010 Wien, Johannesgasse 16 /IČO: 124943/ je všeobecným sprostredkovateľom obstarávateľov jazykových pobytov organizovaných firmou EF International Language Schools a EF Education First Ltd.

17. Ochrana osobných údajov EF ako aj Vaša agentúra si plne uvedomujú dôvernosť a citlivosť Vašich osobných údajov, ktoré im v rámci procesu prijímania a registrácie na pobyt a následnej účasti na pobyte sprístupníte. EF ako aj Vaša agentúra budú pri spracúvaní týchto údajov prísne dodržiavať všetky zásady a pravidlá obozretného a bezpečného nakladania s týmito údajmi, vrátane pravidiel stanovených platným zákonom o ochrane osobných údajov platným na území SR ako aj právnymi predpismi (nariadeniami a smernicami) EU. Podpisom prihlášky a ďalších dokumentov, ktoré sú súčasťou prihlasovacej dokumentácie, vyjadrujete súhlas so spracovaním údajov v nich uvedených obstarávateľom a sprostredkovateľom Vášho pobytu, ako aj poskytovateľmi jednotlivých služieb v rámci Vášho pobytu, a to za účelom realizácie Vášho pobytu a poskytovania Vám informácií o jazykovom pobyte a poskytovaných službách uvedených spracovateľov Vašich údajov. Svoj súhlas so spracúvaním môžete kedykoľvek odvolať bez vplyvu na ich spracovanie pre potreby zabezpečenia Vašej účasti na pobyte. 18. Všeobecné Za tlačové chyby neručíme. Všeobecné podmienky boli vydané dňa 7.7.2011. Vyhradzujeme si právo na akékoľvek zmeny cien, termínov alebo služieb uvedených v katalógu a/alebo na internete. V prípade, že by k takýmto zmenám došlo, budeme Vás o nich včas informovať. Aktuálne podmienky v čase zasielania prihlášky, ktoré sa budú na vzťah založený touto zmluvou vzťahovať, nájdete na internetovej stránke www.jazykovepobyty.sk. Keďže tieto podmienky sa môžu meniť aj v priebehu roka po vytlačení katalógu, je nevyhnutné, aby ste sa ešte pred vyplnením a odoslaním kompletnej prihlášky oboznámili s aktuálnymi informáciami zverejnenými na internete. 19. Rozsah obstarávaných služieb Súčasťou týchto všeobecných podmienok, najmä čo sa týka informácií o jednotlivých pobytoch, ubytovaní, strave, doprave, termínoch, cenách a ostatných informácií, z ktorých vyplývajú obstarávateľovi určité záväzky, sú aj informácie, ktoré sa nachádzajú v katalógu a na internetovej stránke sprostredkovateľa a EF, pričom platí, že v prípade rozporov sa za aktuálne a zaväzujúce považujú informácie uvedené na internetovej stránke sprostredkovateľa. EF si vyhradzuje právo tieto podmienky meniť aj v priebehu roka, preto je nevyhnutné aby ste sa ešte pred vyplnením a odoslaním prihlášky oboznámili s aktuálnymi informáciami zverejnenými na internete.

Objednajte si prospekty z ďalších EF programov! o o o o

EF školský rok v zahraničí (14-18 rokov) EF Medzinárodné jazykové školy (pre študentov a dospelých - od 16 rokov) EF Akademický rok (od 16 rokov) EF Corporate Language Training (pre manažérov)

Áno, zašlite mi, prosím, bezplatné informačné katalógy k horeuvedeným EF programom. Meno: Priezvisko: Ulica: PSČ/Mesto: Telefón: Mobil: Dátum narodenia: e-mail: Súhlasím so spracovaním osobných údajov. Prosíme, zašlite tento kupón na adresu uvedenú na zadnej strane katalógu alebo nám jednoducho pošli e-mail na info@jazykovepobyty.sk


Ostatné služby EF zdravotné a cestovné poistenie Bezpečnosť je v EF prioritou, preto našim zákazníkom ponúkame špeciálny balíček cestovného poistenia od spoločnosti Erika. Objednaj si nasledovné poistenie za zvýhodnené ceny: strata batožiny a majetku; choroba a zranenie; náhrada nevyužitej časti prerušeného kurzu.

EF Záväzná prihláška

Vyplnenú prihlášku nám zašli na našu adresu alebo odfaxuj na číslo: 02/5262 1439.

1. Osobné údaje Meno:

Priezvisko:

Adresa: PSČ:

Mesto:

Národnosť:

Mobil žiaka:

Dátum narodenia:

E-mail:

Meno rodiča: Telefón rodiča:

EF Fun Pack/Extra aktivity Ak si rád aktívny, nezabudni si ku kurzu pridať Fun balíček. Či už sa rozhodneš stráviť popoludnie v múzeu alebo jazdou na banana boat, na bowlingu alebo v kine, tieto aktivity ponúkame za zvýhodnené ceny v každom meste. Väčšina miest takisto ponúka voliteľné extra aktivity, vďaka ktorým Ti ukážeme viac z Tvojej hosťovskej krajiny. Či už je to denný výlet na pláže, riviéry, plavba po prístave v Sydney, víkend v New Yorku alebo exkurzia do neďalekého hradu v Anglicku, umožníme Ti zažiť to najlepšie z každého mesta.

EF športy Skvelý spôsob ako získať kamarátov a naučiť sa nový jazyk je pomocou rôznych športov. Ponúkame všetko od vodných športov až po tenis. Hodiny športu sa konajú pred alebo po každodennom vyučovaní. Miestni športoví tréneri Ti pomôžu zlepšiť tvoje schopnosti.

Mobil rodiča:

E-mail na elektronickú faktúru: Škola:

Mesto:

Meno učiteľa cudzieho jazyka: Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli? Uveďte iné dôležité informácie (choroby, alergie, lieky): Súrodenecká zľava (meno, priezvisko) Špeciálna diéta, 30 €/ týždeň (napr.: vegetariánska, bezlepková):

2. Miesto Tvojho pobytu Dátum:

Destinácia:

Náhradné miesto Tvojho pobytu Dátum:

Destinácia:

3. Kde chceš bývať? q EF Hosťovská rodina q EF Rezidencia/EF Campus/EF Rezort q Nechcem bývať v rodine so slovensky hovoriacim študentom (35 euro/týždeň):

4. EF Action Active EF Action Fashion

q London

EF Action Street Dance q St. Julian’s q Torquay

EF Action Acting

q Oxford

EF Action Football

q Brighton q Isle of Wight

EF Action Aqua

q St. Julians

EF Action Surfing

q California

5. Ďalšie služby Chceš bývať spolu s kamarátom? Stačí zadať na prihláške, s ktorým kamarátom chceš bývať. Ak si budeš priať bývať s kamarátom, ktorého si spoznal počas kurzu, budeš sa musieť spýtať Tvojho koordinátora ubytovania, ktorý sa Ti pokúsi vyjsť v ústrety.

Ubytovanie v rodine so študentom z inej krajiny Ak nechceš bývať v hosťovskej rodine so slovensky hovoriacim študentom, je potrebné uviesť to v prihláške. Poplatok za túto službu je 35 eur/týždeň. Ojedinele sa môže stať, že hosťovská rodina hosťuje maximálne jedného študenta.

Doplnkové služby:

Možnosti poistenia:

o EF Fun Pack o EF Malta Pack o EF Aqua Pack (len pri Malte) o EF Explore Pack

EF osobitný dôvod odstúpenia o dojednanie osobitného dôvodu odstúpenia za 69,- EUR v zmysle zmluvných podmienok

Športové kurzy o EF Potápanie začiatočník: Malta o EF Potápanie pokročilý: Malta o EF Plachtenie začiatočník: Malta o EF Plachtenie pokročilý: Malta o EF Windsurfing začiatočník: Malta o EF Windsurfing pokročilý: Malta o EF Jazda na koni: Lindau o EF Multisports: Lindau o EF Tenis: Lindau o EF Vodné športy: Torquay

EF cestovné poistenie: o Európa 2 týždne: 39 € o Európa 3 týždne: 49 € o Európa 4 týždne: 59 € o mimo Európy 3 týždne: 79 € o mimo Európy 4 týždne: 89 €

Poznáš niekoho, kto by mal záujem o náš katalóg? Prosíme, uveď jeho/jej e-mailovú adresu:

Svojim podpisom potvrdzujem, že som si prečítal/a a súhlasím so zmluvnými podmienkami na str. 18 v tomto katalógu.

Dátum a podpis žiaka

Dátum a podpis rodiča

Spracovanie osobných údajov Podpisom prihlášky súhlasíte s tým, aby boli Vaše údaje v nej obsiahnuté spracované obstarávateľom a/alebo sprostredkovateľom. Údaje budú spracované výlučne za účelom plnenia zmluvných povinností vyplývajúcich z tejto zmluvy a taktiež na marketingové účely obstarávateľa a/alebo sprostredkovateľa. Údaje budú zničené a prestanú sa spracúvať ihneď, ako prestanú byť použiteľné na účel, na ktorý boli spracované. Svoj súhlas so spracovaním týchto údajov môžete kedykoľvek vziať späť. Tým nie je dotknuté právo obstarávateľa a/ alebo sprostredkovateľa spracúvať tieto údaje v rozsahu nevyhnutnom na plnenie zmluvných povinností z tejto zmluvy a/ alebo uplatňovanie si svojich práv z nej a zo vzťahov, ktoré vznikli na jej zálkade.

VYPLŇTE A ZAŠLITE NA ADRESU, KTORÚ NÁJDETE NA ZADNEJ STRANE KATALÓGU.

www.jazykovepobyty.sk 19


EF Medzinárodné jazykové školy

Prázdninové jazykové pobyty

, ages u g n La ds frienfun and

Akreditácie a členstvá WCLT Všetky jazykové pobyty EF a učebné materiály sú každoročne kontrolované WCLT (svetovou radou jazykového vzdelávania), medzinárodnou skupinou odborníkov, učiteľov a jazykových expertov. Komisia navštevuje každoročne EF školy, aby sa uistila, že naše jazykové kurzy spĺňajú najvyššiu kvalitu.

EF pedagogická rada Učebnice a ostatné učebné materiály sú navrhnuté EF pedagogickou radou. Jej členovia, výskumníci medzinárodných jazykov a špecialisti vo vyučovaní jazykov, týmto garantujú vysokú úroveň vyučovacích postupov. Texty a obsahy sú aktualizované každý rok.

Adresa: Jazykové pobyty - cestovná agentúra Štefánikova 19 811 05 Bratislava Tel: 02/5262 1438 0902/ 917 222 0905/ 227 222 Fax: 02/5262 1439 E-mail: info@jazykovepobyty.sk

www.facebook.com/JazykovePobyty

Mentor Foundation Nadácia Mentor sa v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou venuje boju proti zneužívaniu drog a omamných látok na mladistvých.

WYSET Confederation The Global Organization of International Youth Travel.

ALTO Spolupráca medzi organizáciami venujúcimi sa jazykovým pobytom.

Partneri: AKREDITOVANÉ

www.youtube.com/EF

www.jazykovepobyty.sk / Zavolaj nám: 02/5262 1438

CEN (Európsky výbor pre štandardizáciu) EF sa aktívne zapája do vývoja a prípravy noriem kvality pre poskytovateľov jazykových pobytov v rámci Európy.

Pre študentov vo veku od 8 do 18 rokov

Prázdninové jazykové pobyty  

Katalóg jazykových pobytov pre žiakov a mládež vo veku od 8 do 18 rokov