Page 1

1. Red Dead Redemption 2 RDR2 jest trzecią odsłoną westernowego cyklu Red Dead, którego ważna grupa, zatytułowana Red Dead Revolver, zadebiutowała w 2004 roku. Prawdziwej sławy seria doczekała się jednak dopiero sześć lat później, po premierze Red Dead Redemption, czyli gry akcji z naturalnym światem, która przez wielu została ochrzczona mianem jednej z najciekawszych prac wydanych na budowach z siódmej generacji. Kontynuacja tego tytułu została opublikowana przez firmę Rockstar Games (znaną przede każdym dzięki cyklowi Grand Theft Auto, ale odpowiedzialną zarówno za marki Midnight Club i Manhunt, kontrowersyjne Bully oraz Max Payne 3).

Fabuła Akcja Red Dead Redemption II została wbita w roku 1899, w sezonach poprzedzających wydarzenia z poprzedniej części serii. Wielki z Red Dead Redemption gang Dutcha van der Lindego radzi sobie tak aż do czasu wpadki. Kiedy napad w centrum Blackwater kończy się fiaskiem, przestępcy zostają zmuszeni do ucieczki przed stróżami czysta i łowcami nagród, oraz w konsekwencji – do akcji o przetrwanie. W procesu zmagań protagonista – Arthur Morgan, prawa ręka Dutcha van der Lindego – często musi znajdować pomiędzy lojalnością wobec swoich partnerów a naszymi ideałami. Ponadto nacisk na rozwój sprawie mają robione przez nas wady i firma Morgana w danym obszarze. Nie bez znaczenia są jeszcze relacje z dodatkowymi członkami gangu, z którymi dzielimy obóz – realizowane przez nas wybory determinują ich stosunek do bohatera.

Mechanika W Red Dead Redemption II akcję ukazano zza pleców protagonisty (TPP). Produkcja oddaje do bliskiej możliwości rozległy, otwarty świat: montują się na niego skaliste tereny górskie, doliny pokryte siecią rzek, malownicze prerie, gęsto zalesione obszary, a też miasta, których mieszkańcy prowadzą własne mieszkanie, podporządkowane indywidualnym harmonogramom. Naszą bazę wypadową jest bardzo wspomniany obóz – w trakcie zabawy musimy dbać się o zapasy, jednocześnie dbając o morale zespołu. Warto zauważyć, iż nie stanowi więc całkiem obowiązek Morgana – jego koledzy również jadą na badania, jeśli czegoś (w relacji od pełnionej przez nich roli, może toż być na dowód drewno, życie lub pieniądze) zaczyna brakować. Twórcy dołożyli starań, by przedstawiony świat sprawiał wrażenie żywego, toteż postacie neutralne dynamicznie działają na bliskie działania w zależności od firm, wyglądu czy poprzednich dokonań. Na pustkowiach można spotkać dziką zwierzynę. Obszerną mapę przemierzamy oczywiście na piechotę, kiedy i na grzbiecie jednego z wierzchowców reprezentujących odmienne gatunki; te zróżnicowano pod kątem zachowań i nauce radzenia sobie na ważnym terenie. Co istotne, Morgan może odnieść ze prostym koniem swoistą więź – jeśli uda mu się kupić jego zaufanie, zwierzę że na dowód nie zachodzić w panikę w trakcie strzelanin lub przy spotkaniu z drapieżnikiem.


2. Star Wars Jedi: Upadły zakon Star Wars Jedi: Fallen Order (Star Wars Jedi: Upadły zakon) to atrakcyjna gra akcji osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen tuż po wydarzeniach wprowadzonych w trzecim epizodzie sagi. Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Respawn Entertainment (Apex Legends, seria Titanfall) a firma Electronic Arts. Tytuł jest trzecim dużym projektem połączonym z klasą George'a Lucasa, który powstał po tym, jak EA wykupiło pozwolenia na wyłączność do prac zabaw ze Star Wars w stopniu.

Fabuła Historia opisana w Star Wars Jedi: Upadły zakon rozgrywa się niedługo po wydarzeniach opisanych w Zemście Sithów – trzecim epizodzie gwiezdnej sagi. Gracze dodają się w małego Cala Kestisa, byłego padawana, który pragnie chronić swoją historię przed żołnierzami Imperium Galaktycznego, sprawnie wykonującymi rozkaz 66 imperatora Palpatine nakazujący zabicie wszystkich rycerzy Jedi. Starając się nie stawiać na siebie rady, Cal żyje na planecie Bracca, gdzie na co dzień działa w unii złomiarzy, zwracającej się demontowaniem okrętów Republiki używanych podczas Wojen klonów. Wkrótce musi on zawsze ponownie przeprowadzać się ucieczką, gdy po niespodziewanym incydencie na jego chodź wpada imperialna inkwizytorka polująca na rozproszonych po galaktyce niedobitków Jedi. Na bliskiej możliwości Cal spotyka niespodziewanych sprzymierzeńców, w obecnym następną mentorkę o imieniu Cere, kapitana statku kosmicznego Greeza, a jeszcze wiernego droida BD-1. Razem postanawiają wyjść na pracę odbudowania zakonu Jedi.

Mechanika


Star Wars Jedi: Upadły zakon to przygodowa gra akcji, w jakiej zabawę obserwujemy z możliwości trzeciej osoby. Model rozgrywki łączy wiele elementów naszych z kolejnych pracy z wyborze. W trakcie zabawy korzystamy m.in. ze specjalistycznego systemu walki przy zachowaniu miecza świetlnego. Ta wyjątkowa dla uniwersum broń wymienia się i poprawia wraz z bohaterem. Podczas pojedynków gracze mogą liczyć również własne kombinacje ataków, a też przyjmować z nowych zdolności Jedi. Ważną rolę pełnią oraz elementy platformowe. Każda lokacja to istny labirynt korytarzy oraz powierzchni, po jakich powinien się nad wyraz sprawnie poruszać. Możemy np. biegać po ścianach, kołysać na linach, pływać lub robić bardzo wysokie skoki.

3. Euro Truck Simulator 2 Euro Truck Simulator 2 to różna odsłona symulatora od SCS Software, w którym zasiadamy za sterami potężnych samochodów ciężarowych. Tytuł wprowadza szereg usprawnień w sądzie do poprzedniczki, które zamierzały za zadanie urealnić rozgrywkę. Dla miłośników tego rodzaju pozycji ważną informacją powinien stanowić fakt, że za grę odpowiadają między innymi typy pracujący wcześniej nad Hard Truck 18 Wheels of Steel – inną pracą o tej tematyce. Autorzy budując swoje dzieło skoncentrowaliśmy się przede każdym na dostosowaniu go do rodzaju europejskich odbiorców. Dzięki temu po raz drugi zwiedzamy tysiące kilometrów dróg poruszających się przez Stary Kontynent, trafiając do wielu wielkich miast. Rozgrywka tradycyjnie liczy na dowiezieniu wyznaczonego towaru we wyznaczone miejsce, wydając więc dokładnie w jak najkrótszym czasie, popisując się po drodze sztuką umiejętnego prowadzenia ciężarówki. Twórcy zadbali o licencje naszych firm, dzięki czemu pokierujemy pojazdami takich producentów jak Mercedes, Scania także dużo innych. Poszczególne ciężarówki przypominają to swoje fizyczne odpowiedniki. Bez problemu możemy także poprawiać ich wygląd. Pojawiła się bowiem możliwość aplikowania nowych halogenów również kolejnych dodatków, a także zmiany malowania. Deweloper dał na symulacyjne przystąpienie do tematu, co udziela się odczuć nawet za sprawą modelu jazdy. Dla miłośników tematu największą gratką pozostaje sterowanie przy zachowaniu obrazu z kabiny, jak to bogata się najbardziej wczuć w bezpośrednią pracę. Twórcom udało się także przystosować sterowanie ciężarówką do programu przycisków na padzie, dzięki czemu daje zatrzymuje się przystępna również dla graczy mających spośród tego gatunku kontrolerów.

##video##

4. The Sims 4 The Sims 4 na PC, PS4 i XONE to dodatkowa część serii popularnych na wszelkim świecie wirtualnych symulatorów życia. Także jak w wypadku poprzednich odsłon cyklu, za jego realizację odpowiada amerykańskie studio Maxis. Pierwsze The Sims pokazało się jeszcze w 2000 roku. Jego autorem był Will Wright, założyciel Maxis i twórca SimCity także nowych podobnych mu gier z Sim w urzędzie, które święciły swoje największe przypadki w latach 90. The Sims szybko przerosło popularnością pozostałe walki z programie dewelopera, stojąc się fenomenem a pewną z najciekawszych wartości w sferze elektronicznej rozrywki. Dzięki siły i popularności gry, z lat systematycznie przejawiają się jej dodatkowe części i dziesiątki lżejszych oraz wyższych dodatków. Czwarta część The Sims, też jak poprzedniczki unika rewolucyjnych zmian w kształtu rozgrywki odkładając na wolną ewolucję sprawdzonych rozwiązań. W trakcie gry nadal opiekujemy się więc rodziną wirtualnych Simów dbając o ich całe potrzeby, zarówno wewnętrzne kiedy również materialne, a oraz zapewniając dach nad głową, budując budynek i ogród.


Rozpoczynając zabawę ponownie wykonujemy swoich simów, tym zupełnie jednak pamiętamy do wyboru bardzo więcej modyfikatorów i możliwości niż w trzeciej części cyklu. Wizualny edytor pozwoli nam bardzo dobrze określić wygląd postaci. Kompleksowo działamy na wartości takie jak forma, wzrost, waga, kształt twarzy itd. Ogromne dużo jest i charakter. Gracze wybierają kilka z kilkudziesięciu dostępnych cech osobowości, a i długoterminowe cele bohatera. Uważają one zysk na głębsze zachowanie sima oraz są elementem poprawionego systemu sztucznej inteligencji wpisanego do zabawy. Simy zatrzymują się dzięki niemu wiadomo natomiast w zdecydowanie bardziej zróżnicowany sposób odpowiadają na zaistniałe wokół nich formy. Zmianą są również emocje odczuwane przez wirtualnych bohaterów. Oddziałuje na nie, nie tylko poziom aktualnie zaspokojonych potrzeb czy społeczne interakcje, lecz i używane sprzęty domowe czy noszone ubrania. Przeżywanie konkretnych emocji odblokuje przed nami m.in. nowe drogi dialogowe.

5. Sniper: Ghost Warrior Contracts Sniper: Ghost Warrior Contracts to czwarta odsłona serii Sniper: Ghost Warrior podejmowanej przez lokalną markę CI Games. Tym całkowicie gracze wchodzą na Syberię, by raz jeszcze wyeliminować określone cele.

Fabuła Akcja rozgrywa się w krótkiej przyszłości na gruncie Syberii, która po wojnie z Rosją uzyskała niepodległość. Nowe władze nie są przecież w jak łatwiejsze z tradycyjnych. W państwie rodzą się zbrojne oddziały ruchu oporu, jakich obowiązkiem jest obalenie rządów bezmyślnych bogaczy. Główny bohater o pseudonimie Seeker zostaje wynajęty przez partyzancką bojówkę, zaś jego charakterami stają się ważne osobistości nowych władz.

Mechanika Tak kiedy w zeszłych odsłonach, w Sniper: Ghost Warrior Contracts nie ma miejsca dla wartkiej akcji charakterystycznej dla klasycznych FPS-ów. Jako tytułowy snajper gracz trafia na obszar wroga z zadaniem zabicia określonych kobiet bądź przejęcia wyznaczonych celów. Bohater nie jest zwykłym zabijaką, zdolnym samodzielnie wybić hordy przeciwników. Dlatego zasadniczą sprawą jest uważanie wykrycia, lub toż poprzez uchodzenie za plecami wrogów, lub też wybieranie ich po cichu. W przeciwieństwie do Sniper: Ghost Warrior 3, w walce zabrakło otwartego świata. Twórcy umieściliśmy na znacznie niskie, a poprzez ostatnie skondensowane doświadczenie. Zamiast eksploracji rodem z sandboksów gracz otrzymuje półotwarte lokacje, w jakich złapało się zarówno kilka podstawowych celów głównych, kiedy i dużo wyzwań pobocznych. Mniejsze mapy nadal dają sporo swobody, gdyż do użytków można przystąpić w każdej kolejności i zazwyczaj z niewiele kierunków. Istotną ciekawostką jest system kontraktów. Za wykonanie zadania gra nagradza z głowy określoną kwotą, ale gracz może i wypełnić cele drugie w projektu osiągnięcia premii. Każdy kontrakt można korzystać wielokrotnie, co daje zarobić dodatkowe fundusze oraz wypróbować różne sposoby ukończenia misji. Za uzyskane waluty prowadzimy swoją sylwetkę oraz kupujemy lepszą broń i gadżety działające w akcji.


6. Grand Theft Auto V GTA 5 – kolejna odsłona kultowej serii gangsterskich gier akcji studia Rockstar North – zabiera nas do świata wzorowanego na Kalifornii. W uniwersum Grand Theft Auto stan nosi nazwę San Andreas i przekazuje się między innymi z centrum Los Santos, które stanowi istotne miejsce akcji piątki. Wykonując nasz świat Rockstar jeszcze raz postanowił sparodiować znaną nam rzeczywistość, ośmieszając ideologie, produkty, działania i zachowania ludzi. Jednocześnie twórcy GTA V postarali się o rozbudowanie swojej pracy pod każdym względem w związku do starych odsłon cyklu. Warto wspomnieć, że GTA V na komputery inne jest niemal kompletną także niezwykle rozbudowaną edycją produkcji. Edycja ta przekazuje nie tylko dany z konsol PlayStation 4 i Xbox One sposób FPP, lecz także jeszcze doskonalszą kondycja oprawy graficznej (o ile macie odpowiednio mocny sprzęt), popularności natomiast nie tylko.

Fabuła Akcja Grand Theft Auto 5 na PC rozgrywa się w licznym otwartym mieście Los Santos, w jakim trójka niecodziennych bohaterów prowadzi niebezpieczne życie. Objęty programem ochrony świadków były rabuś Michael wiedzie spokojny żywot do dnia, w którym nakrywa żonę na zdradzie z instruktorem tenisa. W złości niszczy willę kochanka, ale przejawia się, iż stanowiła ona zaletą samego z baronów narkotykowych. Michael nie ma wyjścia i potrzebuje wrócić do bliskiego dotychczasowego fachu, trafiając na biznes z biżuterią. Włamanie zwraca jednak uwagę jego dawnego partnera, Trevora Philipsa, który odnajduje go również zagrzewa do ponownej współpracy. Do obu bohaterów dołącza chłopak z getta, Franklin, pragnący szybko zrobić się sporego


majątku.

Mechanika Podczas rozgrywki w GTA 5 na PC kierujemy wszystkimi trzema postaciami – możemy się przełączać pomiędzy nimi w każdej chwili (oprócz misji fabularnych, narzucających konkretne role), zmieniając tym samym miejsce pracy. Zabawa polega na budowaniu rozmaitych zleceń, wśród których prym wiodą napady. Przed wykonaniem danego skoku musimy odpowiedzieć niemało mniejszych zadań, polegających np. na otrzymaniu niezbędnego wyposażenia. Następnie wynajmujemy pomocników, obieramy samą z dwóch strategii leczenia oraz kołyszemy na pracę. Oprócz misji fabularnych, deweloperzy zatroszczyli się również o moc mniejszych zleceń. Nie mijają one aliści na dalszy plan, gdyż często dzięki nim dostrzegamy nowe wiedze dotyczące głównych bohaterów.

7. The Elder Scrolls V: Skyrim The Elder Scrolls V: Skyrim to nowa część serii cRPG autorstwa zespołu Bethesda Softworks. Ponownie gościmy w niej kontynent Tamriel, a fabuła tym razem obraca się wokół powrotu do ostatniej krainy pradawnej rasy smoków. Akcja porusza się 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w walce Oblivion. Gracze wcielają się w któregokolwiek z ostatnich bohaterów parających się profesją dovahkiina, czyli łowcy smoków. Do ostatnia płaciło się, że wielkie monstra są już tylko wspomnieniem, jednak pewnego dnia pokryte łuskami bestie znów zaczynają pojawiać się na niebie, a przepowiednia zwiastuje nadejście Alduina, boga zniszczenia, który stosuje postać smoka. Walcząc z ostatnimi groźnymi potworami obejmujemy ich dusze oraz zdolności, czyli tak zwane Krzyki. Za ich pomocą możemy spowolnić czas, odepchnąć przeciwników niewidzialną energią, a nawet wezwać na uwagę sprzymierzonego smoka. Dużo downloaduj.pl/gry-rpg/ tego modelu umiejętności otrzymujemy po odnalezieniu pradawnych słów, ukrytych w nordyckich podziemiach. Zabawę zaczynamy od stworzenia naszego wirtualnego alter-ego. Do wyboru jest dziesięć różnorodnych ras, brak natomiast podziału na skali. Wraz z wzrostami w grze nasza sytuacja staje się coraz większa. Po doświadczeniu na nowy poziom można samodzielnie zwiększyć jedną z trzech podstawowych cech: magię, formę i zdrowie. Autorzy gry zupełnie przebudowali system umiejętności – stały one rozdzielone na czytelne grupy, np. bronie jednoręczne, czy dwuręczne. Każda z takich kategorii zawiera duże energii i ataki. Zmiany uległy zarówno w systemie magii – zaklęcia ze nauki Mistycyzmu zostały przekazane do kolejnych części. W Skyrim pojawia się inny sposób walki, który istnieje szczególnie prężny a jednocześnie wymaga myślenia taktycznego. Wszystkiej z ręce bohatera można teraz przypisać broń, tarczę lub zaklęcie. W ostatni droga tworzymy wiele kombinacji, łącząc np. czar ofensywny w poszczególnej ręce z mieczem w następnej. Bezpośrednie starcia polegają szybko nie dopiero na bezmyślnym wciskaniu klawiszy, ale odpowiednim manewrowaniu bohaterem, unikaniu lub parowaniu ciosów i powalaniu przeciwników. Herosi mogą z łatwością stracić trwałość i postawić się na duże uderzenia wrogów, którzy już są wiele dużo aktywni i trudni. Postać gracza może też wyprowadzać efektowne ciosy wykańczające.


8. GTA SA Kolejna odsłona samej z najznaczniejszych także daleko delikatnych gier wszech czasów, w której gracz ma rację wcielić się w niskiego rzezimieszka, a wtedy będąc własny, kryminalny życiorys samemu stanąć na czele mafii. Tym jednocześnie, przychodzi nam wcielić się w małego Carla Johnsona, który przed kilku laty uciekł z rodzinnego miasta w badaniu lepszego jutra. Po pięciu latach Carl powraca do Los Santos, w którym znajduje gangsterski świat morderstw, narkotyków i korupcji. Jednak nieciekawy krajobraz miasta więc nie koniec złych wiadomości; dzielnica w której się wychował wygląda gorzej, niż miał ją sprzed pięciu lat, a skłócona rodzina opłakuje zamordowaną matkę Carla. Na cel złego, skorumpowani policjanci wrabiają naszego bohatera w morderstwo. Witaj w kalifornijskich latach 90-tych. Świat gry jest stan San Andreas, wraz z trzema miastami: Fierro (San Francisco), Las Venturra (Las Vegas) i Stan Santos (Los Angeles), pomiędzy którymi gracz potrafi się przemieszczać. Oczywiście miasta San Andreas nie są jedynie zlepkiem slumsów i prócz brudnych dzielnic metropolie mają również bogate rejony, w których zajmują gwiazdy filmowe, politycy i milionerzy. Okradać jest więc kogo, Carl o tym rozumie, natomiast na dodatek nie musi wykonywać w pojedynkę, gdyż może rekrutować pracowników do własnego gangu. Możliwość wspólnej jazdy samochodem i piesze wycieczki naszej bandy, umożliwiają prowadzenia zaciekłych walk z konkurencyjnymi szajkami (np. gracz prowadzi auto, oraz w współczesnym momencie pozostali pasażerowie prowadzą ostrzał konkurencji z broni maszynowej). Sam nastrój gry utrzymany jest w czasach lat 90-tych, zaś fenomenalna grafika (realistyczna mgła oraz odbicia światła na karoserii samochodów i zdrowe cieniowanie) i gra, składają się niczym, wobec nowości które zostały zatwierdzone do GTA: San Andreas w układu do ostatniej części serii. Najważniejszą spośród nich, jest zapewne wprowadzenie do programu współczynnika głodu dla naszego bohatera. Na zagwarantowaniu sobie pożywiania zawsze się nie kończy, wykonywana przez nas postać, np. poprzez nadmierne


obżeranie się, może przybrać na wartości. To zawsze nie koniec atrakcji, zbędne kilogramy można bowiem zrzucić, poprzez np. regularne wizyty w siłowni i zwiększoną ilość sportu.

9. Farming Simulator 19 Farming Simulator 19 jest nową odsłoną znanego cyklu symulatorów, w jakich wcielamy się w rolnika. Gra oferuje dwie duże, naturalne i ciężkie innego typu zadań lokacje oraz setki maszyn i pojazdów, jakie możemy wykorzystać przy pracy. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada niezmiennie studio GIANTS Program i też jak poprzednia odsłona serii, zadebiutowała ona równocześnie na laptopach i konsolach.

Mechanika Farming Simulator 19 stanowi ewolucję koncepcji danych z poprzednich części cyklu. Gra oferuje dwie rozległe, otwarte lokacje i wiele nowej zawartości – upraw (nowe to bawełna i owies), narzędzi, zwierząt (w sztuce pojawiają się konie oraz psy) czy samochodów (przechodzimy do dyspozycji setki modeli, dużo niż kiedykolwiek w sprawy serii; debiut zaliczyły maszyny firmy John Deere). Poza prostymi zadaniami, takimi jak noszenie drewna, przygotowywanie kultur i prowadzenie samochodami i instytucjami rolniczymi, jesteśmy okazja m.in. kupowania podłodze i dostarczania swoich dochodów. Tym jednocześnie jednak, w odróżnieniu od poprzednich odsłon, wraz z nieruchomościami w polskie ręce trafia także teren wokół parceli, jaki możemy zająć, wznosząc różnorodne budynki gospodarcze. Farming Simulator 19 oferuje nam jeszcze możliwość dostosowania stanu naszego farmera. Wprowadzony został także mechanizm zmęczenia naszej stronie, który wymusza na nas sen w trakcie nocy.


10. Assassin's Creed: Odyssey Assassin's Creed Odyssey to dziesiąta główna odsłona bestsellerowego cyklu sandboksów rozpoczętego w 2007 roku. W przeciwieństwie do starych części serii, które były pozami akcji, omawiana produkcja wykonała silny ruch w perspektywę gatunku RPG, upodabniając się do zabawy Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przemierzając antyczną Grecję, gracz m.in. dokonuje wybory moralne w rolach, odgrywa strona w interaktywnych dialogach i powoła na następne etapy doświadczenia. Za powstanie tytułu odpowiada wybierające się w Quebec wewnętrzne studio firmy Ubisoft, które stosowało z usługi wielu nowych oddziałów tego francuskiego wydawcy.

Fabuła Akcja Assassin's Creed Odyssey zakłada się w 431 roku przed naszą erą, u progu konfliktu pomiędzy Spartą i Atenami, w podręcznikach historii utrwalonego jako wojna peloponeska. Przed przystąpieniem zabawy wybieramy samą z dwóch osób – Aleksiosa lub Kassandrę, będących wnukami słynnego spartańskiego króla Leonidasa. Staliśmy oni lecz w młodości wyklęci przez naszą ojczyznę i wygnani; przedstawiamy ich, jak już jako duzi ludzie zarabiają na zarabianie jako ludzie. Początkiem opowieści – tytułowej odysei – jest czas, kiedy bohater(ka) bierze się niebezpiecznego zlecenia, które szybko otworzy mu/jej ulicę do odzyskania rodziny. W poznaniu od wcześniejszych gier spod szyldu Assassin's Creed, fabuła Odyssey istnieje w takim poziomie nieliniowa. W procesu zmagań dokonujemy wybory oddziałujące na proces i rozwiązanie scenariusza – jednak nie możemy odmienić losów świata, ale wykonywane przez nas wybory są przełożenie na stany najbliższych Aleksiosa/Kassandry. Historia jest przenoszona poprzez interaktywne przerywniki filmowe, w których deweloperzy po raz ważny w dziejach serii dali graczom możliwość wybierania kwestii dialogowych (odgrywania roli).


Na indywidualną uwagę zasługuje fakt, iż w Assassin’s Creed Odyssey pojawiają się postacie historyczne. Istnieją toż przede wszystkim filozof Sokrates, dokumentujący nasze działania historyk Herodot, Hipokrates (znany jako ojciec współczesnej medycyny) czy przywódca ateńskiej demokracji, Perykles. Niemniej jednak osią fabuły nadal jest fikcyjny konflikt między asasynami (reprezentowanymi tutaj przez ród głównej postaci) i kierującymi światem templariuszami (w dawnej Grecji danymi w kult Kosmosa), w jakim ważną rolę nadal odgrywają artefakty wymarłej Pierwszej Cywilizacji.

Mechanika W Assassin's Creed Odyssey akcję obserwujemy z możliwości trzeciej osoby (TPP). Gra pasuje do swej dyspozycji rozległy otwarty świat, obejmujący niemal wszystek obszar starożytnej Grecji. Gromadzi się nań dużo krajów, zróżnicowanych pod kątem krajobrazu, gęstości zaludnienia czy poziomu trudności. Oprócz Attyki, której centrum stanowią Ateny, a też Lakonii, gdzie mieści się Sparta, na odwiedzenie czekają między innymi Macedonia, Delfy (siedziba słynnej wyroczni), zapraszająca do sportowej rywalizacji Olimpia czy wyspa Kreta, na jakiej obejmują się ruiny w Knossos. Po tej „piaskownicy” możemy podróżować również na grzbiecie wierzchowca, jak również pieszo – co uatrakcyjnia będący wizytówką serii system parkouru, dzięki jakiemu można śmiało i efektownie pokonywać przeszkody terenowe. Gra obecnym w atrakcji powraca morska żegluga, upodabniając nieco AC Odyssey do oddanego w 2013 roku Assassin’s Creed IV: Black Flag. Oddany do naszej dyspozycji statek, Adrestię, można modyfikować, zmieniając jego odcień i wyposażenie. W obrotu rozgrywki możemy same rekrutować załogę (np. spośród oszołomionych wrogów), a każdy jej członek posiada ponadprzeciętne zdolności, które działają na nasz zdolności w trakcie walk z normami wroga. Co dobre, żeglugę uatrakcyjniają szanty śpiewane po grecku przez swoich podkomendnych.

Profile for fredinl8sdmithir1k67

Już teraz możesz Gry do pobrania na PC  

Super fajne gierki do wzięcia na komputer PC (Windows), sztuki na Androida oraz zabawy online (czyli przeglądarkowe) - dla niemowlęta, dla d...

Już teraz możesz Gry do pobrania na PC  

Super fajne gierki do wzięcia na komputer PC (Windows), sztuki na Androida oraz zabawy online (czyli przeglądarkowe) - dla niemowlęta, dla d...

Advertisement