Page 1

KINO PAVASARIS Tarptautinis kino festivalis GREITI IR ĮSIUTĘ 6 Pasaulinė premjera PAGIRIOS 3: VELNIAI ŽINO KUR Pasaulinė premjera


KOVAS OZAS: DIDINGAS IR GALINGAS TAPATYBĖS VAGILĖ PAGALBOS ŠAUKSMAS DIGITAL 3D KRUDŽIAI (DUBLIUOTA LIETUVIŠKAI) EILINIS DŽO. KERŠTAS TAMSUS DANGUS

Komedija, N13 Trileris, N16 Animacinė komedija šeimai, V Fantastinis veiksmo filmas, N13 Siaubo filmas, N16

BALANDIS Fantastinis trileris, N13 SIELONEŠĖ Nuotykių filmas, N7 DŽEKAS, MILŽINŲ NUGALĖTOJAS Fantastinis veiksmo filmas, N13 UŽMIRŠTIEJI DIGITAL 3D PABĖGIMAS IŠ PLANETOS ŽEMĖ (DUBLIUOTA LIETUVIŠKAI) Animacinis filmas šeimai, V Psichologinis trileris, N16 TRANSO BŪSENA Siaubo komedija, N13 PATS BAISIAUSIAS FILMAS 5 GEGUŽĖ GELEŽINIS ŽMOGUS 3 DIGITAL 3D MERGVAKARIS MALJORKOJE LAUKINĖS ATOSTOGOS DIDŽIOSIOS VESTUVĖS DIGITAL 3D RIFO PASAKA (DUBLIUOTA LIETUVIŠKAI) TOLYN Į TAMSĄ. ŽVAIGŽDŽIŲ KELIAS DIGITAL 3D DIDYSIS GETSBIS DIGITAL 3D NIUJORKO ŠEŠĖLYJE GREITI IR ĮSIUTĘ 6 DIGITAL 3D PASLAPTINGA KARALYSTĖ (DUBLIUOTA LIETUVIŠKAI) PAGIRIOS 3: VELNIAI ŽINO KUR SALEMO VALDOVAI

KOVAS 8 d. 8 d. 15 d. 22 d. 22 d. 22 d.

Fantastinis nuotykių filmas, N7

BALANDIS 5 d. 5 d. 12 d. 19 d. 19 d. 26 d.

Fantastinis veiksmo filmas, N13 Romantinė komedija, N13 Provokuojanti komedija, N16 Romantinė komedija, N13 Animacinis filmas šeimai, N7 Fantastinis veiksmo filmas, N13 Romantinė drama, N13 Kriminalinė veiksmo drama, N16 Veiksmo filmas, N13 Animacinė komedija šeimai, V Komedija, N16 Siaubo filmas, N16

FILMŲ PAVADINIMAI, CENZAS IR PREMJERŲ DATOS GALI KEISTIS Leidinį „ŠĮ PAVASARĮ“ leidžia UAB „Forum Cinemas“. Redaktorius Dainius Beržinis, dizaineriai Tadas Stackevičius ir Donatas Ivoška, tekstų autorius Rolandas Kajokas, kalbos redaktorė Jolanta Pranaitytė. 2013©® UAB „Forum Cinemas“. Tiražas 35 000 vnt. Leidinys nemokamai platinamas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio kino centruose „Forum Cinemas“, kavinėse, baruose, picerijose. Leidinyje panaudota „Forum Cinemas“, „Acmefilm“, „GPĮ“, „Incognito films“, „Prior“, „TOP Film“, „Theatrical Film Distribution“ kino platintojų pateikta medžiaga. Dėkojame.

GEGUŽĖ 3 d. 3 d. 3 d. 10 d. 10 d. 17 d. 17 d. 17 d. 24 d. 31 d. 31 d. 31 d.


3 Lt pigiau

Patiks, jei patiko: „Alisa Stebuklų šalyje“, „Žiedų valdovas“ ir jei dievinate Mantą Wizard bei Deividą Koperfildą.

OZAS: DIDINGAS IR GALINGAS (Oz The Great And Powerful) Fantastinis nuotykių filmas nuo kovo 8 d.

Amerikiečių rašytojo Frenko Limeno Baumo knygelė vaikams „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“ buvo išleista 1900-aisiais metais. Nuo tada šis kūrinys tapo viena labiausiai atpažįstamų istorijų visame pasaulyje. Labiausiai prie to prisidėjo 1939-ųjų metų Holivudo filmas „Ozo šalies burtininkas“ su Judy Garland pagrindiniame vaidmenyje. Savąją versiją – „Geltonų plytų kelio“ pavadinimu – prieš porą dešimtmečių yra sukūręs ir mūsų „Keistuolių teatras“. Praėjus daugiau nei šimtui metų nuo istorijos gimimo, į kino ekranus atkeliauja XXI-ojo amžiaus versija, kurią režisavo „Žmogaus voro“ trilogijos autorius Samas Raimi. Šios istorijos vingiai skiriasi nuo F.L. Baumo knygos ir klasikinio filmo siužeto, kuriuose į paslaptingą Ozo šalį tornadas nubloškia mažą mergaitę Dorotę Geil. Pagrindinis veikėjas šiame filme yra magas efektingu ir, kaip paaiškėja netrukus, pranašišku sceniniu slapyvardžiu Ozas (jį vaidina Jamesas Franco). Skrisdamas oro balionu jis pakliūna į tornado glėbį ir yra nubloškiamas į paslaptingą šalį. O tuomet prasideda net beprotiškiausiose teatrinio burtininko svajonėse neįsivaizduoti pavojai ir nuotykiai.


AI G I N I P R I S A JO LAIK I A J O S U A L K I PR Patiks, jei patiko „Didžiosios motušės namai“, „Mergina vaikino kelnėse“ ir jei rengiatės savo naujagimį sūnų pavadinti Jurgos vardu :)

TAPATYBĖS VAGILĖ (Identity Thief)

Mokėk mažiau

Komedija nuo kovo 15 d.

Filmų „Ketverios Kalėdos“ bei „Kaip atsikratyti boso“ režisierius Sethas Gordonas sugrįžta su nauja komedija „Tapatybės vagilė“. Šioje juostoje savo komedinius talentus demonstruoja „Sunokusių pamergių“ žvaigždė Melissa McCarthy bei „Nepageidaujamų genų“ ir „Viskas įskaičiuota“ aktorius Jasonas Batemanas. Pastarasis vaidina švelnių manierų vyruką, gyvenantį Denveryje, kurio tėvai turėjo išskirtinį humoro jausmą: pavadino sūnų Sendės vardu. Patys galite įsivaizduoti, koks gyvenimas yra žmogaus, kurio vardas – Sendė Bigelou Patersonas. Tuo tarpu už dviejų tūkstančių mylių, saulėtame Majamyje gyvena velnių nemenkai prišveitusi apvalių formų, naivaus veido ir linksmų plaučių mergina Diana. Gyvena plačiai. O už savo plačių mostų gyvenimą susimoka, naudodamasi Sendės Bigelou Paterson vardu. Pagal karmos įstatymus ir sveiką logiką, šis mažutis neatitikimas vieną dieną neišvengiamai turėjo paaiškėti. Kuomet tai galų gale nutinka, Sendis išsiruošia į Majamį, pasirengęs vyriškai išsiaiškinti situaciją vietoje.


Patiks, jei patiko: „Nesusekamas“, „Vagiant gyvenimus“ ir jei tikite, kad trumpasis pagalbos telefonas 112 turi ateitį

PAGALBOS ŠAUKSMAS (The Call)

Trileris nuo kovo 15 d.

„Oskaro“ (už filmą „Monstrų puota“) ir „Auksinės avietės“ (už „Moterį-katę“) savininkė Halle Berry nemėgsta rutinos ir tai ne kartą įrodė. Įkūnijusi kelias skirtingas herojes „Debesų žemėlapyje“, aktorė atsikvėpė absurdo komedijoje „Kietašikniai“, o dabar sugrįžta su pagrindiniu vaidmeniu įtemptame trileryje, kurio režisierius – niūriojo „Mašinisto“ bei Lietuvoje filmuotos „Transsiberijos“ autorius Bradas Andersonas. Halle Berry vaidina Los Andželo policininkę – veteranę Džordan Terner, dirbančią skubios pagalbos (911) skyriuje. Patirtis duoda savo – kad ir kokia būtų situacija, puikiai savo darbą išmananti Džordan jį atlieka be priekaištų ir itin profesionaliai. Tačiau vieną dieną jai paskambina jauna mergina (ją vaidina „Mažosios mis“ bei „Zombių žemės“ žvaigždutė Abigail Breslin) ir su siaubu balse pakužda, kad ją ką tik pagrobė. Policininkė nenumano, kad tai – tik pradžia. Jau netrukus, norėdama išgelbėti paauglę, Džordan turės stoti akis į akį su seniai užmirštomis savo pačios baimėmis ir košmarais.


KRUDŽIAI (The Croods) Animacinė komedija šeimai nuo kovo 22 d.

Patiks, jei patiko: „Nerealieji“, „Karališka drąsa“ ir jei namuose laikote dresuotą tinginį

Kino kompanija „DreamWorks“ animacijos mėgėjams jau padovanojo tokius šedevrus kaip „Šrekas“, „Madagaskaras“, „Kung Fu panda“, „Visa tiesa apie ryklį“ ir daug kitų linksmų juostų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Šįkart „DreamWorks“ kviečia keliauti į priešistorinius laikus ir susipažinti su pašėlusia šeimynėle – Krudžiais. Patogiame kalno urve, vadovaudamasi griežtomis šeimos galvos Grago taisyklėmis, gyvena pirmoji pasaulio šeimyna – Krudžiai. Gyvena patogiai ir vargo nemato. Na, galbūt išskyrus vyriausiąją dukrą Ipė. Ši, kaip ir daugelis maištingų paauglių, baigia nusigaluoti nuo tėvo „negalima“, „pavojinga“ ir „neleisiu“. Karštas jaunas kraujas šaukiasi nuotykių! Vieną dieną priešistorinis žemės drebėjimas jos norą išpildo su kaupu, užversdamas šeimos namus akmenų krūva. Krudžiai priversti leistis į kelionę ieškoti naujų namų. Šioje kelionėje jie sutiks daug permainų atnešiantį priešistorinį jaunikaitį, vardu Gajus, patirs nepamirštamų nuotykių ir atras daugybę visiškai naujų dalykų. Tiek aplink save, tiek savyje. Lietuviškai įgarsino dainininkas Mantas Jankavičius, aktoriai Ramūnas Cicėnas, Algis Ramanauskas, TV laidų vedėja Jurgita Jurkutė ir kiti.


Patiks, jei patiko „Keršytojai“, „Geležinis žmogus“ ir jei tikite, kad superherojai gyvena šalia mūsų

EILINIS DŽO. KERŠTAS (G.I. Joe: Retaliation) Fantastinis veiksmo filmas nuo kovo 29 d.

Prieš ketverius metus kompanija „Paramount“ į kino ekranus perkėlė populiarųjį komiksą „Eilinis Džo“. 2009-ųjų filmas vadinosi „Eilinis Džo. Kobros prisikėlimas“. Deja, juosta nesulaukė tokio pasisekimo, kokio tikėjosi jo kūrėjai. Antrajam filmui mestos įspūdingos pajėgos: šalia Dwayne‘o Johnsono ir Channingo Tatumo išvysime ir „kietą riešutėlį“ Bruce‘ą Willisą, atliekantį specialiojo būrio veterano Džo Koltono vaidmenį. „Eiliniam Džo“ šįkart teks spręsti savo pačių egzistavimo klausimą. Gana keistomis aplinkybėmis būrio vyrai apkaltinami tėvynės išdavyste. Prezidento įsakymu jų būrį nusprendžiama išformuoti. Tačiau patyrę kariai jaučia, kad kažkas šioje istorijoje nėra taip, kaip skelbia oficiali versija. Jie kreipiasi pagalbos į generolą Džo Koltoną – būrio legendą, dabar besimėgaujantį užtarnautu poilsiu. Vedinas nostalgijos, sentimentų ir pareigos jausmo, generolas prisijungia prie „Eilinių Džo“ dar vienai misijai. Netrukus paaiškėja, kad jų būrį paleisti nutaręs prezidentas nėra toks, kokiu dedasi, o pasauliui gresia siaubinga katastrofa.


Mokėk mažiau

TAMSUS DANGUS (Dark Skies) Siaubo filmas nuo kovo 22 d.

Patiks, jei patiko: „Grėsmingas“, TV serialas „X failai“ ir jei bent kartą esate matę skraidančią lėkštę

Filmų „Legionas“ ir „Kunigas“ režisierius Scottas Stewartas visuomet mėgo tamsias istorijas. Naujoji jo juosta – ne išimtis. Fantastiniame siaubo trileryje „Tamsus dangus“ pasakojama jaunos Baretų šeimos istorija. Leisė (aktorė Keri Russell) ir Danielius (Joshas Hamiltonas) Baretai su dviem savo vaikais – Džese ir Semu – gyvena ramų priemiesčio šeimos gyvenimą su savais džiaugsmais ir rūpesčiais. Tačiau jų paprastam gyvenimui lemta netrukus pasikeisti. Kardinaliai ir visiems laikams. Keistiems nutikimams savo gyvenimuose turbūt nė vienas iš mūsų didelės reikšmės neteikiame. Pakraipome galvas, nusistebime ir netrukus užmirštame. Su antru ar trečiu taip pat dar galima gana lengvai susigyventi. Tačiau kuomet krūpčioti verčiantys nutikimai ima dėtis vis dažniau, jų ignoruoti tampa nebeįmanoma. Pamažu Leisė ir Danielius supranta, kad tie keisti nutikimai – jokie atsitiktinumai. Į jų gyvenimą įsiveržė keista, nepaaiškinama, siaubinga ir destruktyvi jėga.


Patiks, jei patiko: „Saulėlydžio“ saga, „Anapus“, „Kur nuneša sapnai“ ir jei įtariate, jog jūsų kaimyną valdo svetimos jėgos

SIELONEŠĖ (The Host) Fantastinis trileris nuo balandžio 5 d.

Viena išskirtiniausių ir labiausiai skaitomų „Saulėlydžio“ sagos autorė Stephenie Meyer dar kartą nustebins savo gerbėjus bei pristatys naujausios savo knygos „Sielonešė“ ekranizaciją. Pomirtinį gyvenimą jau „pastudijavusi“ juostoje „Numylėtieji kaulai“, „Oskarui“ nominuota jauna aktorė Saoirse Ronan imasi panašaus vaidmens fantastiniame trileryje „Sielonešė“. Tiesa, šįkart ji – ne šalia gyvųjų besiblaškanti siela. Šiame filme aktorė vaidina asmenį su dviem sielomis. Parazituojanti ateivio dvasia, vadinanti save „Vanda“, įsigauna į jaunos merginos Melani Stryder kūną. Ateiviai, kuriems priklauso ir „Vanda“, siekia užvaldyti Žemę, užgrobdami žmonių kūnus ir protus. Tačiau kai kurie žmonės yra pernelyg stiprūs, kad pasiduotų užvaldymui. Melani pasirodo besanti būtent tokia. Šalia daugybės pačių įvairiausių jausmų bei emocijų „Vanda“ merginos širdyje aptinka vieną ypatingą jausmą. Stiprią nostalgišką meilę buvusiam draugui Džaredui. Ateiviui nesuvokiamos prigimties jausmas pamažu ima keisti ir „Vandos“ dvasią. Galų gale Melani jausmas nugali. „Sielonešė“ kartu su savojo ateivio dvasia suvienija jėgas, kad išlaisvintų žmoniją nuo svetimųjų invazijos. Filmų „Įkalinti laike“ ir “Karo dievas” režisieriaus Andrew Niccolaso darbe persipina žmogiški jausmai, nežemiškų būtybių sugebėjimai, nuolatinė įtampa, spalvingi veikėjų paveikslai ir aistringos meilės istorija.


3 Lt pigiau

Patiks, jei patiko: „Narnijos kronikos“, „Kelionė į paslaptingąją salą“ ir jei šalia jūsų langų auga dangų siekianti pupa

DŽEKAS, MILŽINŲ NUGALĖTOJAS (Jack The Giant Slayer) Nuotykių filmas visai šeimai nuo balandžio 5 d.

Anglų liaudies pasakos apie Džeką ir stebuklingą pupą žinomos jau daugiau nei 300 metų. Manoma, kad šias istorijas į Didžiąją Britaniją atvežė vikingai, tačiau tiksli jų kilmė nežinoma. Modernią trimatę XXI-ojo amžiaus pasakos versiją, skirtą visai šeimai, pristato tikras savo profesijos asas Brianas Singeris (dviejų pirmųjų „Iksmenų“ dalių, „Supermeno sugrįžimo“ ir „Paprastų įtariamųjų“ režisierius). Paprastas vaikinukas, ūkininko samdinys Džekas vieną dieną šalia savo namų pasėja pupą. Iš kur jam žinoti, kad ši pupa – ne paprasta, o stebuklinga. Užaugusi iki pat dangaus, pupa atveria slaptą kelią į tolimą ir paslaptingą milžinų pasaulį. Sulaukę netikėtos progos, milžinai pakyla į žygį, siekdami atsiimti kažkada jiems priklausiusią planetą. Pirmuoju jų grobiu Žemėje tampa princesė Izabelė. Siekdamas išgelbėti patinkančią merginą, Džekas prisijungia prie karaliaus riterių kariaunos ir iškeliauja į nuotykių kupiną kelionę, kad išgelbėtų Izabelę, karalystę ir visą pasaulį.


Patiks, jei patiko: „Planeta 51“, „Megamaindas“ ir jei turite nuolat jus nervinantį brolį ar seserį

PABĖGIMAS IŠ PLANETOS ŽEMĖ (Escape From Planet Earth)

3 Lt pigiau

Animacinis filmas visai šeimai nuo balandžio 19 d.

Animacinių filmų kūrėjas, dirbęs su tokiomis juostomis kaip „Ledynmetis 4“, ‚Bjaurusis Aš“ ir „Hortonas“ Calas Brunkeris pristato animacinį filmą „Pabėgimas iš planetos Žemė“. Toli toli, už devynių galaktikų, aplink savąją Saulę sukasi Baabo planeta. Pažvelgus atidžiau – visai panaši į mūsų Žemę. Tik mėlynieji Baabo gyventojai to nežino, Jie Žemę vadina „Tamsiąja planeta“ – todėl, kad iš kelionės į šią tolimą planetą negrįžo nė vienas ten išsiųstas astronautas. Šiuo metu žymiausias Baabo „kosmoso kaubojus“ yra Skorčas, besimėgaujantis žvaigždės statusu. Džiaugsmo ir šlovės kupinas akimirkas temdo tik planetos kosminėje agentūroje BASA dirbantis moksliukas brolis Garis, su kuriuo Skorčas nuolat konkuruoja, bet slapčia nuoširdžiai myli. Garis nuolat gelbsti brolį iš pačių kebliausių situacijų, į kurias astronautas-žvaigždė nuolat sugeba įspainioti ir dėl to nuolat burba, tačiau taip pat myli savo plevėsą broliuką. Vieną dieną Gario vadovė inicijuoja naują ekspediciją į „tamsiąją planetą“. Garis nuožmiai užprotestuoja, nes jaučia, kad šįkart į kelionę bus išsiųstas Skorčas. Nei žodinis Gario protestas, nei jo išėjimas iš darbo nepakeičia misijos likimo. Skorčas nustato kursą į „tamsiąją planetą“, tačiau šįkart brolis jam jau nebepadės.


Patiks, jei patiko: „Pasaulių karas“, „Prometėjas“, „Rydiko kronikos“ ir jei neabejojate, kad žmonija kada nors bus priversta palikti gimtąją planetą

UŽMIRŠTIEJI (Oblivion) Fantastinis veiksmo filmas nuo balandžio 12 d.

2073-ieji metai. Buvęs jūrų pėstininkas Džekas Harperis (jį vaidina Tomas Cruise‘as) yra vienas iš nedaugelio žmonių, gyvenančių karo sugriautoje Žemėje. Tiksliau, ne pačioje Žemėje, o kosminėje stotyje mūsų planetos orbitoje. Neatpažįstamai pasikeitusi Žemė skaičiuoja šeštą naujos savo istorijos dešimtmetį. Istorijos, prasidėjusios po ateivių invazijos ir nuožmaus tarpplanetinio karo. Džeko ir dar kelių jo kolegų darbas – surinkti paskutinius Žemės naudinguosius išteklius ir taip pat palikti gimtąją planetą visiems laikams. Vienos ekspedicijos metu buvęs jūrų pėstininkas sutinka jauną merginą Džiuliją (aktorė Olga Kurylenko), išgyvenusią kosminio laivo katastrofą. Merginos atsiradimas Žemėje pradeda pačių netikėčiausių įvykių grandinę, priverčiančių Džeką abejoti oficialia karo ir po jo sekusios istorijos versija. Apogėjus pasiekiamas, kuomet Džekas pakliūva į Žemėje besislapstančių kovotojų nelaisvę. Šimtametis pastarųjų lyderis Malkolmas (akt. Morganas Freemanas) Džekui papasakoja, kad visa pokarinė tvarka paremta valdžios melu.


Patiks, jei patiko: „Didingiausias filmas“, „Kitoks parodijų filmas“ ir jei patinka Lindsay Lohan ar Charlie Sheenas

PATS BAISIAUSIAS FILMAS 5 (Scary Movie 5) Siaubo komedija nuo balandžio 26 d.

2000-aisiais metais išleistas „Pats baisiausias filmas“ sukėlė juoko pliūpsnius viso pasaulio kino teatrų salėse. Jau po metų žiūrovai stebėjo antrą filmo dalį. Trečiosios dalies teko laukti dvejus metus, ketvirtosios – trejus, o naujausia „Paties baisiausio filmo“ dalis kino ekranus pasiekia praėjus šešeriems metams nuo ketvirtosios pasirodymo. Penktoji ir paskutinioji keturių dalių „Paties baisiausio filmo“ trilogijos dalis nenusileidžia kitoms, buvusioms iki šiol. Ekrane žiba seksualioji Lindsay Lohan, šmaikštusis Charlie Sheenas, būrys kitų garsiausių kino veidų ir net Mikas Tysonas. Istorija suksis apie jauną porą, sugrįžusią į namus su ką tik gimusiu kūdikiu. Su vaiko atsiradimu name ima dėtis keisti dalykai. Stebėjimo kamerų ir pačių įvairiausių ekspertų pagalba Denas ir Džodi turi išsiaiškinti paslaptinguosius ženklus ir pasipriešinti tamsiosioms jėgoms, kol nenutiko blogiausia.


Patiks, jei patiko: „Juodoji gulbė“, „Pradžia“, ir jei domina pasąmonės paslaptys

Mokėk mažiau

TRANSO BŪSENA (Trance) Psichologinis trileris nuo balandžio 19 d.

Filmų „Traukinių žymėjimas“, „Lūšnynų milijonierius“ ir „28 dienos po...“ režisierius Danny‘is Boyle‘as žiūrovų teismui pateikia naują savo kūrinį – psichologinį trilerį apie žmogaus sąmonės gelmes. Jaunas meno kūrinių aukciono darbuotojas Simonas (aktorius Jamesas McAvoy‘us) kartu su nusikaltėlių vadeiva Frenku (Vincentas Casselis) sumano pavogti ispanų romantizmo genijaus Fransisko Gojos šedevrą. Kruopščiai suplanuotas nusikaltimo planas sugriūva prie pat finišo tiesiosios. Po smūgio galvon Simono sąmonė iškrečia piktą pokštą: vaikinas nebesugeba prisiminti, kur paslėpė pagrobtą paveikslą. Frenkas pasiduoti neketina. Pagalbon jis pasitelkia žavią hipnotizuotoją Elizabetę (aktorė Rosario Dawson). Seansų metu braudamasi vis giliau į Simono sąmonę, Elizabetė į dienos šviesą ištrauks vis daugiau detalių tiek apie nusikaltimą, tiek apie tokius dalykus, kurie geriau būtų likę tik tamsiuose Simono sąmonės užkaboriuose...


Patiks, jei patiko: „Seksas ir miestas“, „Apie ką kalba vyrai“ ir jei esate tvirtai įsitikinę, kad kai kuriuos dalykus geriau nutylėti

MERGVAKARIS MALJORKOJE (O Chiom Molchat Dewushki) Romantinė komedija nuo gegužės 3 d.

Rusijos sostinėje gyvena keturios draugės. Puikiai susitvarkę gyvenimus profesine prasme, asmeninių santykių fronte visos sprendžia savas problemas. Nuolat susitikdamos paplepėti, pasidžiaugti ir pasiguosti, vieną vakarą merginos nusprendžia, kad joms reikia atostogų. Pasakytapadaryta. Išsakomi poreikiai, nustatoma kryptis, atostogų trukmė, greituoju būdu sutvarkomi organizaciniai reikalai ir štai – merginos jau pakeliui į saulėtąją Maljorką. Ispanijos kurorte keturių nuotykių ieškančių merginų laukia viskas, ko tik geidžia atsipalaiduoti ir pašėlti išsiilgusi širdis. Prabangiausios parduotuvės, puikiausi paplūdimiai, aukščiausios kokybės spa centrai, kokteiliai viešbučio terasoje, naktiniai klubai ir, žinoma, begalinis dėmesys. Merginos mėgaujasi atostogų malonumais, o įspūdžius aptaria prie šampano taurės. Žinoma, ne vienos. Sulig kiekviena taure merginų pokalbiai apie tai, apie ką galima kalbėti, pamažu virsta pokalbiais apie tai, apie ką geriau patylėti. Tai filmas visoms kultinio „Sekso ir miesto“ gerbėjoms.


Patiks, jei patiko: „Keršytojai“, „Supermenas“, „Žmogus voras“ ir jei garaže slapta konstruojate Geležinio žmogaus kostiumą

GELEŽINIS ŽMOGUS 3 (Iron Man 3) Fantastinis veiksmo filmas nuo gegužės 3 d.

Roberto Downey‘io jaunesniojo tobulai įkūnytas Geležinis žmogus sugrįžta trečiąjį kartą! Pagrindinis jo antagonistas šįkart – Mandarinas (aktorius Benas Kingsley‘is). Priešininkas, nežinantis nei ribų, nei pasigailėjimo. Kuomet Tonio Starko pasaulis ugriaunamas, ekscentriškasis išradėjas priverstas smogti atgal. Siekdamas apsaugoti tuos, kuriuos myli, Geležinis žmogus išsirengia į žygį, kad surastų ir nubaustų tuos, kurie už tai atsakingi. „Geležinį žmogų“ 2008-aisiais naujam gyvenimui prikėlė prisiekęs šio komikso gerbėjas Jonas Favreau (filme jis taip pat ir vaidina – Tonio Starko vairuotoją Laimingąjį Hoganą). Puikiai suvaldęs pirmąsias dvi serijos dalis, šįkart režisieriaus kėdę jis užleido tikrai Holivudo legendai Shane‘ui Blackui. Nors kaip režisierius, šis žmogus iki šiol tėra sukūręs vienintelę juostą „Bučiuok bučiuok, šauk šauk“, Sh. Blackas laikomas vienu iš dabartinio veiksmo filmų scenarijų standarto pradininkų. Neginčijamas scenaristo talentas kartu su ne mažiau talentingų aktorių komanda žada dar vieną neužmirštamą dovaną įtempto siužeto kino mylėtojams.


Patiks, jei patiko: „Lengvabūdė pirmūnė“, „Viskas įskaičiuota“ ir jei tikite, kad pinigų atostogoms geriausia prasimanyti ką nors apiplėšiant

LAUKINĖS ATOSTOGOS (Spring Breakers) Provokuojanti komedija

Brit, Kendė, Kotė ir Feit – geriausios draugės, kaip sakoma, „nuo lopšio“. Kartu lankė mokyklą, kartu įstojo į tą patį koledžą ir kartu apsigyveno jo bendrabutyje. Jos kartu mokosi, kartu lanko paskaitas ir, be abejo, kartu linksminasi. Tačiau tikroms linksmybėms reikia šlamančiųjų. Kol didžiąją dienos dalį užima paskaitos, su pinigų trūkumu dar kažkaip galima taikstytis. Tačiau ką daryti per atostogas? Artėjant atostogoms, drauges pinigų klausimas ima kankinti vis labiau. Dirbti merginoms kažkaip... nelabai. Ir keturios draugės nusprendžia apiplėšti greitojo maisto restoraną. Kaip taria, taip ir padaro. Viskas pavyksta puikiai ir štai – svajonė išsipildė. Merginos mėgaujasi atostogomis Floridoje. Mėgaujasi taip, kad viename vakarėlyje yra susemiamos ir patupdomos cypėn. Už grotų tupinčioms draugėms pagalbos ranką ištiesia suteneris Alienas (aktorius Jamesas Franco). Tačiau su sąlyga, kad merginos kai ką padarys dėl jo. Didelių lūkesčių dėl to „kažko“ merginos neturi – juk jos jau seniai nebe vaikai. Klausimas tik, ar jos tam ryšis?


Patiks, jei patiko: „Leidimas tuoktis“, „Mylėti(s) smagu“, „Misija: vestuvės“ ir jei esate įsitikinę, kad nekalta apgaulė dar niekam nepakenkė

DIDŽIOSIOS VESTUVĖS (The Big Wedding)

Komedija nuo gegužės 10 d.

Justinas Zackhamas didelių Holivudo dėdžių dėmesį į save atkreipė filmo „Prieš pakratant kojas“ scenarijumi. Parašęs scenarijų ir „Didžiosioms vestuvėms“, vyrukas gavo pasiūlymą sėsti ir į režisieriaus kėdę. Rezultatas – smagi vestuvinė komedija, kupina nesusipratimų ir pirmo ryškumo Holivudo žvaigždžių. Robertas de Niro, Diane Keaton, Susan Sarandon, Robinas Williamsas, Amanda Seyfried ir Katherine Heigl ekrane sukuria siautulingą smagių nesusipratimų laviną. Viskas prasideda labai nekaltai: vardan šventos ramybės seniai išsituokusi pora nutaria apsimesti laimingais sutuoktiniais sūnaus vestuvėse. Kas gali būti lengviau, nei savaitgalį pasilaikyti už rankučių ir atrodyti laimingais? Juk vis vien visas dėmesys bus skirtas ne jiems. Tačiau kaip žinia, planai turi keistą savybę sugriūti. Viena maža apgavystė veda prie kitos, ši – prie trečios ir galų gale viskas susipainioja į neišpinamą (bet labai smagų) problemų kamuolį. Belieka tik išgerti. Žinoma, į laimingų jaunųjų sveikatą.


DUBLIUOTA LIETUVIŠKAI RIFO PASAKA 2 (The Reef 2: High Tide)

3D

Animacinis filmas visai šeimai nuo gegužės 10 d.

Prieš septynerius metus į kino ekranus atplaukęs drąsus žuviukas, vardu Pai, susirėmė su rykliu Trojumi ir sunkioje kovoje jį nugalėjo. Per šiuos metus Pai intensyviai treniravosi ir įvaldė slaptą senovinį jūros kovos meną. Dabar žuviukas gali drąsiai kovoti su rykliais, nuskandinti laivą ir duoti atkirtį bet kokiam plėšrūnui, grasinančiam jo namams ir šeimai – nuostabiai žmonai Kordilijai ir sūnui Jaunėliui. Gyvenimas teka ramia ir laiminga vaga, tačiau vieną dieną Trojus sugrįžta. Iš žmonių nelaisvės, kur išgyveno žodžiais nenusakomus bandymus, piktasis ryklys ištrūksta stipresnis, baisesnis ir ryžtingesnis. Iki Pai rifo jis sugrįžta ne vienas, o surinkęs tokių pat piktų kaip ir pats ryklių gaują. Aplink rifą besisukiojantys rykliai greitai pastebimi ir Pai supranta, kad naujos kovos nepavyks išvengti. Dar daugiau – jis suvokia, kad vienas užpuolikus kažin ar sustabdys. Surinkęs draugų grupelę, Pai bando perteikti jiems senovinio kovos meno paslaptis. Deja, jo draugai didelių vilčių neteikia. Panašu, kad prieš pikčiausią savo priešą Pai teks stoti vienam. Ar jis sugebės nugalėti?

Patiks, jei patiko: „Visa tiesa apie ryklį“, „Žuviukas Nemo“, o mėgstamiausias jūsų gyvūnėlis – žuvytė akvariume

3 Lt pigiau


Patiks, jei patiko: „Žvaigždžių karai“, „Prometėjas“ ir jei neseniai pastebėjote, kad ima smailėti jūsų ausys

Mokėk mažiau

TOLYN Į TAMSĄ. ŽVAIGŽDŽIŲ KELIAS (Star Trek Into Darkness) Fantastinis veiksmo filmas nuo gegužės 17 d.

2009-aisiais į didžiuosius ekranus sugrįžo vienas sėkmingiausių visų laikų fantastinių kino kūrinių – „Žvaigždžių kelias“. Kapitono Kirko pilotuojamas erdvėlaivis „USS Enterprise“ vėl leidosi į naujas keliones. Šįkart, praėjus ketveriems metams, erdvėlaivio įgula iškviečiama į Žemę. Čia jų laukia blogos naujienos – teroristas iš jų pačių organizacijos jau demoralizavęs visą laivyną ir gimtojoje planetoje pasėjęs paniką bei chaosą. „USS Enterprise“ įgula yra vienintelė, galinti pakeisti lemtingą įvykių tėkmę ir sugrąžinti pusiausvyrą. Kapitonas Kirkas su savo komanda turės pasitelkti visas jėgas, išmonę ir drąsą, kad laimėtų šią kosminę šachmatų partiją, kurioje žaidžiama iš gyvybės ir mirties. Filmą „Tolyn į tamsą. Žvaigždžių kelias“ kūrė praktiškai ta pati kūrybinė grupė, kuri nufilmavo ir 2009-ųjų juostą. Pradedant erdvėlaivio „USS Enterprise“ įgulą įkūnijusiais aktoriais (Chrisas Pine‘as, Zachary‘ijus Quinto, Zoe Saldana, Karlas Urbanas, Simonas Peggas) baigiant scenaristais ir režisieriumi J.J. Abramsu.


Patiks, jei patiko: „Titanikas“, „7 dienos ir naktys su Marilyn Monro“ ir jei mėgstate gerą literatūrą

DIDYSIS GETSBIS (Great Gatsby) Kriminalinė veiksmo drama nuo gegužės 17 d.

Frensis Skotas Ficdžeraldas laikomas vienu iš Amerikos „prarastosios kartos” didžiųjų rašytojų. Jo romanas „Didysis Getsbis“, sukurtas 1925-aisiais – vienu didžiausių XX-ojo amžiaus pasaulinės literatūros šedevrų. „Romeo ir Džiuljetos“, „Mulen Ružo“ ir „Australijos“ režisierius Bazas Luhrmannas pagrindinį – Džėjaus Getsbio – vaidmenį patikėjo talentingajam Leonardo DiCaprio. Getsbio garbinimo objektą Deizę Bjukenen įkūnys ne mažiau talentinga jaunosios kartos britų aktorė Carey Mulligan. Kaip ir romane, filme istoriją pasakoja 1922-aisiais iš mažo provincijos miestelio į Niujorką atvykęs ir rašytoju tapti svajojantis jaunas vaikinas Nikas Karavėjus (akt. Tobey‘is Maguire‘as). Būtent jo akimis mes stebime siautulingą ir malonumų kupiną jaunojo milijonieriaus Džėjaus Getsbio gyvenimo kasdienybę. Getsbio kaimynystėje apsigyvenęs Nikas netrunka įsitraukti į turtuolių pasaulį. Nauji įspūdžiai, nesibaigiantys malonumai, didžiulės iliuzijos, karšta meilė, skaudžios išdavystės, tamsios paslaptys ir aiškiai jaučiamas tragedijos artėjimas. Visa tai stebintis Nikas nuosekliai piešia ne tik praėjusio amžiaus pradžioje prabangoje skendusios Amerikos, bet tam tikra prasme ir šių dienų istoriją.


Patiks, jei patiko: „Važiuok“, „Karštis“, „Boni ir Klaidas“ ir jei dievinate motociklus

NIUJORKO ŠEŠĖLYJE (The Place Beyond The Pines) Kriminalinė veiksmo drama nuo gegužės 17 d.

Prieš pusantrų metų nusifilmavęs puikioje juostoje „Važiuok“, kurioje įkūnijo paslaptingąjį Vairuotoją, šiame filme Ryanas Goslingas sėda ant motociklo. Kaskadininkas Lukas, nors yra savo amato genijus, finansiškai verčiasi sunkiai. Suka ratus Niujorko gatvėmis, imdamasis bet kokio jam pasiūlyto darbo, o laisvu metu desperatiškai siekia susigrąžinti buvusią mylimąją Rominą (aktorė Eva Mendes). Sužinojęs, kad Romina neseniai susilaukė jo kūdikio, Lukas duoda sau žodį, kad jo vaikas nepritekliuje negyvens. Ir nusprendžia iš savo talento išspausti realios naudos: imasi bankų apiplėšimų. Po kelių sėkmingų Luko išpuolių nesugaunamojo motociklininko bylą imasi tirti jaunas ir ambicingas policininkas Aiveris Krosas (jį vaidina dar vienas jaunosios kartos talentas Bradley‘is Cooperis). Bankų plėšiko sulaikymas Aiveriui atneštų ne tik garbę, bet ir greitesnę karjerą korumpuotoje policijos sistemoje. Du kompromisų nepripažįstantys vyrai pradeda žūtbūtinę kovą dėl pergalės už savo įsitikinimus ir gyvenimo tiesas. Kovą, kuri visam gyvenimui paženklins ne tik juos, bet ir visus, kurie yra šalia jų.

Mokėk mažiau


Patiks, jei patiko: „Transporteris“, „Atpildas“ ir jei dievinate svylančių padangų kvapą

GREITI IR ĮSIUTĘ 6 (Fast and Furious 6) Veiksmo filmas nuo gegužės 24 d.

Prieš porą metų Dominikas Toretas (aktorius Vinas Dieselis) ir Brajanas O‘Koneris (Paulas Walkeris) su savo vaikinais Brazilijoje surengė tikrą karnavalą. Išvengę jiems ant kulnų lipančio specialiojo agento Luko Hobso (Dwayne‘as Johnsonas), tuo pat metu jie dar apšvarino ir narkotikų bosą, palengvindami šio kišenę maždaug šimtu milijonų dolerių. Po sėkmingos operacijos vaikinai išsibarstė po platųjį pasaulį. Nurimus aistroms, agentas Hobsas ėmėsi naujos bylos. Jis seka nusikaltėlių gaują, surinkusią geriausius pasaulio vairuotojus. Sėkme ši jo operacija nepasižymi. Kol kas aišku tik tiek, kad gaujai vadovauja genialus nusikaltimų planuotojas Ovenas Šo (akt. Luke‘as Evansas). Supratęs, kad įprastais metodais susitvarkyti nepavyks, agentas Hobsas susiranda Domą ir pasiūlo jam sandėrį. Už pagalbą sulaikant nusikaltėlius Dominikui ir jo draugams bus panaikinti visi kaltinimai. Neilgai svarstęs, Toretas sutinka. Tačiau be nusikaltėlių medžioklės, Domo laukia ir dar viena staigmena, susijusi su jo prarastąja meile Lete (akt. Michelle Rodriguez).

Mokėk mažiau


3 Lt pigiau

Patiks, jei patiko: „Loraksas“, „Karališka drąsa“, „Alisa Stebuklų šalyje“ ir jei bent kartą teko sugauti paukštelį su balnu ant nugaros

PASLAPTINGA KARALYSTĖ (Epic) Animacinė komedija šeimai nuo gegužės 31 d.

„Ledynmečio“ ir „Robotų“ kūrėjai mažus ir didelius stebuklų mėgėjus kviečia į naują kelionę, kupiną pačių nepaprasčiausių nuotykių. Jauna mergina, vardu Merė Ketrina gyvena namelyje girios glūdumoje kartu su savo tėčiu – profesoriumi, ir šiek tiek kvailoku, bet geros širdies mopsu, vardu Ozis. Merės tėtis jau ilgus metus stengiasi atrasti įrodymų apie paslaptingus miško sergėtojus – mažus žmones, saugančius mišką nuo nepageidaujamų įsibrovėlių. Paauglė dukra savo tėvą myli, tačiau sulig kiekvienais metais jo pasakojimais tiki vis mažiau. Vieną dieną Merė nesulaukia įprastu metu iš miško sugrįžtančio tėčio. Nerimaujanti mergina išsiruošia jo ieškoti. Po kelių valandų klaidžiojimo ji išvysta žemėn krentančius anksčiau nematyto ir nepažįstamo medžio lapus, kurie dar ir paslaptingai švyti. Smalsumo vedama, mergina vieną lapą sugriebia ir staiga sumažėja iki Coliukės ūgio! Net nespėjusi kaip reikiant išsigąsti, Merė sutinka Lapų Žmones. Prasideda patys nuostabiausi nuotykiai paslaptingoje miško karalystėje...

TA I O A U K LI Š B VI U D ETU LI


Patiks, jei patiko: „Pagirios Las Vegase“, „Pagirios Tailande“ ir jei bent kartą gyvenime „kitą rytą“ nieko neprisiminėte

PAGIRIOS 3: VELNIAI ŽINO KUR (Hangover 3) Komedija nuo gegužės 31 d.

Suirutės, nesusipratimų, blogų sprendimų, beprotybės ir didžiausių pasaulyje pagirių karaliai sugrįžta. Šįkart – jokių vestuvių, jokio bernvakario ir jokios išvykos į egzotiškus kraštus. Kas blogo galėtų nutikti, tiesa? Na, jei kalbame apie Filą, Alaną, Stju ir Dagą (arba kitaip – „Vilkų Gaują“), tai nutikti gali absoliučiai bet kas. Panašu, kad būtent tai savo gerbėjams ir pasiūlys trečioji „Pagirių“ dalis. Galbūt vaikinai išsiruoš į kelionę automobiliu... Kur jie galėtų keliauti? Na, tarkim, į psichiatrinę ligoninę. Kokiu tikslu, klausiate? Pavyzdžiui, vaduoti iš jos gerą savo draugą Alaną. Kaip jis ten pateko? Galbūt jį ištiko nervinė krizė, supratus, kad be „Vilkų Gaujos“ jis nieko daugiau neturi... O galbūt viskas bus visiškai ne taip ir šaunioji ketveriukė keliaus į... Na, bet laukti jau liko neilgai – tuoj patys viską ir pamatysime. Trečioje serijos dalyje žiūrovų pamiltus herojus įkūnija tie patys aktoriai. O pirmame filme nuogas iš bagažinės šokinėjęs ponas Čou (aktorius Kenas Jeongas), šioje dalyje dar labiau išprotėjęs – jei tik tai įmanoma.

Mokėk mažiau


Patiks, jei patiko: „Velnio atstumtieji“, „Pasaulio pabaiga“ ir jei 2006-aisiais Eurovizijoje balsavote už „Lordi“

SALEMO VALDOVAI (The Lords Of Salem)

Siaubo filmas nuo gegužės 31 d.

Po poros metų penkiasdešimtmetį minėsiantis amerikiečių menininkas Rob Zombie apdovanotas įvairiais talentais. Kelią į pripažinimą pradėjęs kaip metalo muzikos kūrėjas ir atlikėjas, 2003-aisiais debiutavo kaip režisierius (filmu „Tūkstančio negyvėlių namai“). „Salemo valdovai“ yra šeštasis jo filmas, daugumai kurių Rob Zombie pats parašė scenarijus ir sukūrė muziką. Pastarąjį dešimtmetį jis atsiskleidė ir kaip komiksų kūrėjas bei aktorius. Mažo Masačiusetso valstijos miestelio Salemo radijo stotyje dirbanti Heidė paštu gauna siuntinį – niekaip nepažymėtą, tačiau visiškai įprastą vinilo plokštelę su rašteliu „Dovana nuo lordų“. Pagrotas eteryje kūrinys žaibiškai tampa hitu, o netrukus paaiškėja, kad miestelis sulauks ir gyvo grupės koncerto. Tačiau tai Heidės nedžiugina. „Salemo Lordų“ muzika ją paslaptingu būdu nukelia į praeitį ir atgaivina skausmingus įvykius, kuriuos mergina tarėsi užmiršusi. Netrukus jai ima aiškėti, kad „Salemo Lordai“ nėra paprasta grupė. Ir į miestelį jie atvyksta ne groti koncerte, o trokšdami kraujo.


Šį pavasarį privalai pamatyti (2013)  

2013 pavasario filmų knygelė.

Advertisement