Page 1

JUUNI

KINOGURU JUST NAGU FILMIS


Ela. Sure. Korda. Bour Bourne’i urne ne’i saaga saa a ga esimese kkolme o me ffilmi ol ili mi m režissöör Doug Liman paneb Tom Cruise’i surema. Ja veelkord surema. Ja veelkord… Seda võib juhtuda pea 200 korda või rohkemgi. HOMSE PIIRIL on film neile, kes armastavad Tom Cruise’i ja ka neile, kes teda vihkavad.

Jaapanlase Hiroshi Sakurazaka graafilisel ulmenovellil All You Need Is Kill põhinev film räägib vaatajale loo, kus tulnukad on vallutamas Euroopat ning meie kodumandril tuleb elu eest võidelda. Cruise’i mängitud kogenematu leitnant William Cage astub lahingusse ning nakatub Mimicuteks kutsutud tulnukate „superverega“, mis annab talle võime aega moonutada. Ta võitleb ja sureb ning ärkab taas kohas kus ta oli 24h enne nakatumist. Film, mida filmiringkondades naljatamisi kutsutakse kuulsa Bill Murray filmi LÕPUTU KÜÜNLAPÄEV ulmeversiooniks haarab oma videomänguliku ülesehitusega. Kui sinna lisada

2


veel võluv tapamasin Emily Blunt, kes taipab, et vastupidamatus leitnant Cage’is peitub võimalus Euroopa päästmiseks, saabki tulemus olla HR. JA PR. SMITH’ilik ilmekas ulme. Tom Cruise on endiselt esimese suurusjärgu staar, kes mängib rollides, mille nimel suurlinnades elu seisma jääb. 2001. aastal VANILLAS SKY’s sai ta ihuüksi Times Square’il ringi joosta, sedapuhku „ohverdatakse“ Londoni Trafalgar Square ning sealne admiral Nelsoni monument. See on film sellest, kas ja kuidas on inimene võimalik õppima ja muutuma. Nagu režissöör Doug Liman ise Empire’ile ütles: „Mind ei huvita absoluutselt tulnukad, vaid inimeste käitumine sõjaseisukorras. Ning see, et tavaliselt on filmide sisuks see, et peategelane peab elus püsima. Minu filmis ta sureb kogu aeg kuigi ta üldse ei taha, sest see teeb haiget ja on ebameeldiv ning ta peab ühte päeva läbi elama nii kaua kui… See on väga huvitav koht, kust loo jutustamist alustada.“ Kellele meeldisid nii Bourne’i filmid kui HR. JA PR. SMITH, siis paistab, et tegu on kombinatsiooniga tempokast huumorist ja veel tempokamast action’ist. HOMSE PIIRIL Sinu Kinos alates 6. juunist.

3


Üks haige armastuslugu Hazel (Shailene Woodley) ja Gus (Ansel Elgort) on kaks noort, kelle suur armastus sai alguse ühes kõige ebaromantilisemas paigas üldse – vähihaigete tugigrupis. John Green, kelle 2012 aastal ilmavalgust näinud ja üleilmseks bestselleriks kujunenud romaanil „Süü on tähtedel“ see film põhineb, alustas tööd raamatu kallal juba tosin aastat varem, olles töötanud mõnda aega laste- ja noortehaiglas. „Tahtsin kirjutada loo noortest inimestest, kes olid samasugused nagu paljud neist, keda ma kohtasin haiglas – vaimukad, täis elurõõmu ja ülihead seltsilised. Samuti teadsin algusest peale, et tahan kirjutada armastuslugu, kuigi mul polnud aimugi, millist täpsemalt. Olles mitu aastat õigeid tegelaskujusid otsinud, leidsin viimaks oma Hazeli ja Gusi. Neil kahel on väga erinev

ettekujutus sellest, milline on hästi elatud elu, nagu ka vastandlikud maailmavaated, aga neid ühendab armastus teineteise ja ühe raamatu vastu.“ Hollywood tuli Greeni uksele koputama veel enne, kui raamat oli poelettidele jõudnud, kuid alguses polnud mees sellest ideest sugugi vaimustatud. „Tundsin, et see lugu on mu jaoks sedavõrd isiklik, et ei kujuta ettegi kedagi sellest filmi väntamas.“ Hiljem muutis mees siiski meelt ning tema postitused võtteplatsilt ja kulisside tagant (Twitterist leiab ta nime alt @realjohngreen) on pikka aega kütnud üles fännide ootusi ja lootusi ning äratanud huvi ka uutes tulijates. Nii raamatu kui selle põhjal valmiva eeldatava menufilmi vastu. SÜÜ ON TÄHTEDEL Sinu kinos alates 6. juunist.

4


Väike suurfilm Eesti sõltumatuim filmilevitaja Must Käsi väärib tunnustust, et julgetakse tuua kinopublikuni festivalifilme. Režissöörid-stsenaristid, belglased vennad Dardenne’id (paralleelid Euroopa Coen’itena pole üldse kohatud) filmid on suured sisult ja tagasihoidlikud vormilt. Nad puudutavad maailmasid, milles paljud meist igapäevaselt eksisteerivad ja kust me ka tihtipeale igapäevaselt millegi kergema ja rõõmsama manu pääseda loodame. Vennad Dardenne’id on halastamatult ausad just nagu elu. Värskelt Cannes’i filmifestivalisoe KAKS PÄEVA, ÜKS ÖÖ on nende uusim teos, milles mängib peaosa

5

Edith Piaf’ina kuulsust kogunud Marion Cotillard, kes mängib Sandrat, noort naist, kes seisab vastamisi töökaotuse hirmsa tõsiasjaga. Tal on üks nädalavahetus aega, et läbi oma kolleegide südametunnistusele koputamise päästa oma töökoht ja sissetulek. KAKS PÄEVA, ÜKS ÖÖ on pärl suviste suurfilmide kõrval, mis on grandioosse produktsiooni asemel täis jahmatamapanevat siirust, mis liiga harva meie kinoseinte vahele satub. Suurepärane võimalus tutvuda elavate klassikutega. KAKS PÄEVA, ÜKS ÖÖ Sinu kinos alates 6. juunist.


Ülikool, kutid! Üks 2012.filmiaasta suurimaid üllatajaid oli 21 JUMP STREET. 80ndate lõbusa ja kerge telesarja, milles tegi oma esimesed sammud näitlejana Johnny Depp, filmiversioon. Juunis jõuab teie ette 22 JUMP STREET ja selle peaosades on endiselt Channing Tatum ja Jonah Hill ning režissööritoolil tänavu juba LEGO FILMiga kuulsust kogunud Phil Lord ja Chris Miller. Seekord peavad vanad tuttavad end sisse seadma üliõpilasellu.

sunnitud terapeudi poole pöörduma, et päästa sõprus ja mis veelgi olulisem: missioon.

Uues osas on Jenko (Tatum) ja Schmidt (Hill) valmis rakendama kõiki oskusi, mis keskkoolist omandatud sai, aga sedapuhku juba küpsemate, kuumemate ja kurikavalamate „subjektide“ peal, et pälvida kohaliku narkoringkonna usaldus. Kas see võib tähendada midagi muud kui seda, et sõbrad lasevad end täielikult kolledžimellu kaasata ühes pidude, pinevalt higise spordi ja vabameelsemate tüdrukutega? Vaevalt küll. Sõprade omavahelised soojad suhted pannakse nooruslikus ja testosterooni täis õhkkonnas sedavõrd proovile, et nad on

6


22 JUMP STREET on film, kus saab nautida piiramatus koguses ümberkehastumishuumorit. Igasugused poosid, kõnepruugid ja karjed nagu „Spring break mother****ers!“ on see, mida sel suvel pakutakse. Mehhiko kartellid, uued tüdruksõbrad ja lai naeratus plahvatuste saatel on see, mida härrad Lord ja Miller oma vaatajatele garanteerivad. Režissööritandem, kes pärast sellesuvist avantüüri asuvad telesarja Last Man on Earth kallale (Televisioon paistab aina enam filmitööstuselt talente söövat) nii et kes teab kui kaua nende südamlik naljategu kinolinadelt eemale jääb. Ka Tatum ja Hill sammuvad tõsisemaid radu: mais esilinastus Cannes’is varajane Oscari-soosik FOXCATCHER Tatumiga peaosas ning Hillil seisab ees roll ajakirjanik Michael Finkelina tõestisündinud krimidraamas TRUE STORY. Laskem naerul end suviselt priiks lasta.

22 JUMP STREET Sinu kinos alates 13. juunist.

7


Transformerite Peab kohe ära märkima, et Transformerite režissöör ja vaimne isa Michael Bay lubas Kinoguru toimetusele 2013. Las Vegase CinemaCon konverentsi kohtumisel isiklikult, et tegu saab olema Transformerite sarja seni kõige ägedama filmiga!

Jah, Hollywoodi tuntuim suuremõõtmeliste märulifilmide režissöör Michael Bay on üle kolme aasta tagasi hiigelrobotite maailmas! Globaalse hittfilmi sarja uues peatükis tiitliga TRANSFORMERID: VÄLJASUREMINE tõmmatakse asi tõepoolest hoopis teisel tasemel ning uute tegelastega taas käima. Peaosa mängib seekord Mark Wahlberg ning

TRANSFORMERID: VÄLJASUREMINE Sinu kinos 27. juunist 3D-s.

8


Jurassic Park! uutele robotitele annavad hääled vanameistrid Ken Watanabe ja John Goodman.

Lugu jätkub 4 aastat pärast Chicago invasiooni, mis jättis suurlinna varemeisse, kuid päästis planeedi. Rahaliselt kehvas seisus automehaanik ja leiutaja Cade (Mark Wahlberg) ning tema tütar (imekaunis Nicola Peltz) leiavad juhuslikult üles end pikalt peitnud Optimus Prime’i, sattudes sellega paranoilise valitsusorganisatsioon huviorbiiti. Samal ajal kui inimkond end taas jalule seab, ilmub välja uus iidne ning kurjakuulutav oht. Inimesed, Optimus Prime ja teised uued ning vanad autobotid ühendavad jõud, et seista vastu seni suurimale hädaohule ning võita eepiline ülemaailmne lahing hea ja kurja vahel.

9

Uusi tegelasi on seekord küllaga. Fännid on ehk enim elevil seoses dinobotide ilmumisega. Tegu on niisiis dinosaurusi meenutavate eriti kurjade robotitega Grimlock ja Strafe, kellega Optimus Prime ja Bumblebee seekord ühes leeris sõdivad. Lisaks Mark Wahlbergi ja tema tütre tegelastele on ridasid täiendanud ka decepticonid, kellest kõige huvipakkuvam on režissöör Michael Bay sõnul robot Lockdown, kes ka filmi treilerist läbi käib. Bay kirjeldab teda nii: “Lockdown reisib läbi galaktika, ta töötab kellegi kolmanda alluvuses. Ta on Maal vaid ühe tulnuka pärast ning siis laseb ta jalga. Talle ei meeldi pooli valida. Galaktika tasakaal on justkui paigast ära, kui erinevad eluvormid omavahel kokku mängima hakkavad. See avab Transformerite filmi jaoks aga täiesti uue gigantse maailma.”


Meisterkokk kinos „See film ongi mu taco-veok.“ Selliste sõnadega kirjeldab Jon Favreau („Raudmehe“ režissöör) MEISTERKOKKa. Komöödiat, mille ta kirjutas, produtseeris ja lavastas ning milles ta kehastab peategelast Carl Casper’it. Michelini-tähega premeeritud kokka, kelle õnn pöördub nii radikaalselt, et ta asub oma kadunud kirge otsima lagunenud autoköögis ühes oma endise abikaasaga (Sofia Vergara) ja pojaga (Emjay Anthony). Märtsis SXSW filmifestivalil USAs

avafilmiks valitud ja väga sooja publiku vastuvõtu osaliseks saanud film toob Favreau tagasi juurte juurde ehk sõltumatu komöödia juurde tagasi. „Carli tegelaskuju on väga sarnane minule siis kui ma „Iron Man’i“ lavastasin. See film räägib sellest, mis tunne on saada tagasi kirg millegi vastu, mida sa armastad. See kirg kipub kaduma kui pinge läheb nii suureks, mis paratamatult juhtub kui mängus on suured rahad. See film on puhas lõbu.“ Jon Favreau, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Robert Downey Jr. jpt lubavad nalja, lõbu ja head sissejuhatust pikale jaaninädalavahetusele. MEISTERKOKK Sinu kinos alates 20. juunist.

10


18. JUUNIL

ON OODATUD KÕIK TOIDU- JA FILMIHUVILISED AINUKORDSELE ÜRITUSELE

MEISTERKOKK

KINOS“

KELL 18.00 2. KORRUSEL JA KINOTOAS

Kell 19.00 alustame 1. saalis suurejoonelise loosimisega. Õhtut vürtsitab film „Meisterkokk“ Sellel imelisel kolmapäeva õhtul on kõigil võimalus kohapeal proovida hõrgutavaid ja imemaitsvaid suupisteid ning värskendavaid ja tervislikke jooke. Üritus toimub koostöös Eesti suurima toiduajakirjaga Oma

Maitse, kus igale külalisele on ka kingituseks ajakiri! Ajakirjas on jutuks: persoonilood, rahvusvahelised toidumaailma uudised ja trendid, eksperdiartiklid, joogirubriigi, argitoidud, nädalalõpuroad ja retseptiseeriad.

Tule kohale koos oma sõprade ja perega ning saage sellest kõigest osa! WWW.FORUMCINEMAS.EE


Miljon moodust Läänes kärvata Million Ways to Die in the West komöödia, vestern | 30.05

Armastuse lõuahaak Love Punch komöödia, romantika | 27.06

Pariisis, Londonis ja Prantsuse Rivieral filmitud ARMASTUSE LÕUAHAAK toob esimest korda ekraanil kokku Pierce Brosnani (“Thomas Crown’i afäär”) ja Oscari-laureaat Emma Thompsoni (“Hr. Banksi päästmine”) – eksabikaasade Richardi ja Kate’ina, kelle vaheline pidev aasimine laseb aimata, et kogu kirg nende kahe vahel polegi täielikult kadunud. Sama ei saa aga öelda nende pensionivara kohta, mis haihtub pärast seda, kui Richardi investeerimisfirma temalt välja petetakse. Kui lahutatud kaasad kuulevad 10 miljonit dollarit maksnud teemantsõrmusest, mille petuskeemi autoriks olnud jultunud prantslasest finantsist oma kihlatule just ostnud on, otsustavad nad vastumeelselt jätta oma erimeelsused tahaplaanile ja asuvad hauduma plaani end pulma sokutada, et sõrmus ära varastada.

Ülipopulaarse ja –ropu komöödia TED (2012) ning karmi huumoriga animasarjade „Perepea“ (Family Guy) ning „Ameerika paps“ (American Dad) looja Seth MacFarlane’i uus komöödia! Tänaseks juba legendaarne koomik on ise nii filmi produtsent, kaasstsenarist, režissöör kui ka peaosatäitja, kehastades argpüksist lambakasvatajate nimega Albert.

Rändur The Rover draama, ulmefilm | 27.06

Õigusriik on lagunenud ja inimelu ei maksa midagi. Tänavusel Cannes’i filmifestivalil väga sooja vastuvõtu osaliseks saanud film RÄNDUR keskendub üksikule uitajale Ericule (Guy Pearce), kes rändab läbi kõledaid linnu ja mööda üksikuid teid. Kui vargajõuk varastab tema auto, jätavad nad endast maha haavatud Rey (Robert Pattinson). Eric sunnib Reyd ennast jõugu tabamisel aitama ja on valmis tegema ükskõik mida, et saada tagasi ainuke asi, mis talle veel korda läheb.

12


Iseloomuga kingitus Подарок с характером kogupere | 13.06

Artjom on 9-aastane ja ta teab rohkem kui Vikipeedia. Talle on hästi tuttavad mõisted “rentaablus” ja “äriplaan”. Uusimad vidinad ja tellitud mänguasjad teda ei huvita. Esikohal on hoopis teistsugune kingitus. Ent selle saamiseks ei piisa ühest soovist. Pragmaatiline Artjom koostab täpse ja geniaalselt välja arvestatud plaani, ostab pileti ning pakib kohvri. Kõige tähtsam on aga leida usaldusväärne kompanjon. Ja seal ta ongi: Miša!

Olly ja piraatide aare Dive Olly Dive and the Pirate Treasure animatsioon, kogupere | 06.06

Lõbusad allveelaevakesed Olli ja Bet saavad endale juurde uue sõbra. Selleks on Bobsi, kes on üsna kindel, et tema on legendaarsete aardeotsijatest “PI-Raatide” järeltulija. Koos minnaksegi aaretejahile. Nende ühine reis on imeline, tulvil seiklusi ja täis nalja ning naeru. Kuid reisil on ka omad ohud. Meie sõpru asub jälitama Punase Merihobuse Bande kelle ninamees on intelligentne ja ohtlik Hai! Film on dubleeritud eesti keelde!

13

Pahatar Maleficent draama, action, seiklus, fantaasia | 30.05

Linateos, mis toob meieni Disney filmistuudio ühe värvikama ja kuulsaima kurikaela taustaloo. Selleks kurikaelaks on haldjas, kes pani igavese une needuse printsessile, keda kogu maailm teab kui Okasroosikest. Mis aga teda selleks üldse ajendas? Spetsiaalselt Angelina Jolie’ jaoks kirjutatud muinasjutt ja linateos.


Forum Cinemas toob Teieni

Met Opera

SUVEHOOAEG 2014

RIGOLETTO

VERDI 18. JUUNI KELL 20.00 VERDI

LA RONDINE

PUCCINI 25. JUUNI KELL 20.00

NÕIUTUD SAAR 16. JUULI KELL 20.00

PUCCINI

GOUNOD

OTHELLO

VERDI 09. JUULI KELL 20.00

ROMEO JA JULIA 30. JUULI KELL 20.00

TÜTARLAPS KULDSEST LÄÄNEST 06. AUGUST KELL 20.00

Ülekanded toimuvad kinodes: Coca-Cola Plaza (Tallinn), Astri (Narva), Ekraan (Tartu) Piletid ja info: www.forumcinemas.ee/suveooper The MET: Live in HD sarja suurtoetaja

The Neubauer Family Foundation

Rahvusvaheline suursponsor

HD ülekannet toetab


Tule ja vaata legendide viimast esinemist!

Live-show Londonist P체hap채eval, 20.07. kell 20.00 Coca-Cola Plazas Tallinnas ja Ekraanis Tartus


F O RU M

C I N E M A S

E S I T LE B

SUVI KINOS KINOPILETID SUVEKS

JUST NAGU FILMIS

3 PILETIT 16 €

KINKEPILET

(TAVAHIND 25,20 €)

-37%

KINKEPILETID KEHTIVAD 15.05.2014-30.09.2014. KAMPAANIAPAKKUMIST SAAB OSTA 15.05.201430.06.2014 FORUM CINEMAS KINODEST, KODULEHELT JA PRISMA INFOLETTIDEST. KINKEPILETID KEHTIVAD FORUM CINEMAS KINODES KÕIKIDEL SEANSSIDEL, VÄLJA ARVATUD A. LE COQ SVIIDIS JA ERIÜRITUSTEL. WWW.FORUMCINEMAS.EE

Coca-Cola Plaza - Tallinn www.forumcinemas.ee mobile.forumcinemas.ee infotelefon: 1182

Kino Ekraan - Tartu Kino Astri - Narva

Juuni 2014  

Forum Cinemas Kinoguru

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you