Page 1

slovensky


Výkon vzniká v hlave. Patentovaná hlava tyčového snežného dela bola inovovaná redukovaním veľkosti a optimalizovaním proporcií medzi vnútornými a vonkajšími povrchovými plochami. Týmto vylepšuje prenos tepla z vnútra do vonkajšku a garantuje nezamŕzateľnosť hlavy aj v extrémne nízkych teplotách a nepriaznivých veterných podmienkach. Spojenie novej zapustenej hliníkovej dýzy s keramickou vložkou a vylepšenou rozprašovacou technikou zaručuje V3 vynikajúcu produkciu snehu vo všetkých oblastiach.

VÝKON VZNIKÁ V HLAVE


1

VÝKON VZNIKÁ V HLAVE.


2 3

4

1 Nová hlava tyčového snežného dela s nukleátormi a dýzami. Zosilnené hnacie dýzy vyrobené z eloxovaného hliníka s keramickými vložkami garantujú optimálny prenos tepla medzi hlavou a telom dýz. Väčší otvorený uhol medzi 3 nukleátormi a nové usporiadanie kontrolovateľných dýz efektívne zvyšuje produkciu snehu. Špeciálny systém prenosu tepla zaručuje, že hlava nenamŕza ani v extrémne nízkych teplotách a nepriaznivých veterných podmienkach. 2 Ventilová technológia s vodným filtrom. Jednoducho prístupný nadzemný ventilový blok, vyrobený z vysokokvalitého a pod tlakom liateho hliníka, bol nedávno vyvinutý. Dokonalá ventilová technológia, zabudovaný vodný filter, vyrobený z vysokokvalitnej chróm-niklovej ocele, výpustné ventily a spoľahlivé senzory garantujú bezporuchovú prevádzku a dlhú životnosť. 3 Bezolejový hliníkový kompresor so zabudovaným chladiacim okruhom. Ekologický, bezolejový kompresor, s nízkou náročnosťou na údržbu je pozoruhodný pre svoju kompaktnú veľkosť a vysoký výkon. 4 Skriňový rozvádzač. Nový kompaktný skriňový rozvádzač s centralizovaným vstupom pre káble predchádza zakrúteniu a preseknutiu káblov. Môže byť takisto uložený na mechanickú nadstavbu s 3 stojkami a to aj na snežné tyčové delo s kompresorom.


1

2 3

1 Tyčová nadstavba v ľahkej konštrukcii. Robustný základ, vyrobený z pozinkovanej ocele, garantuje vysokú stabilitu, napriek kompaktným rozmerom. Hydraulické nastavenie výšky, manuálne, horizontálne otočné zariadenie a kompaktný skriňový rozvádzač sú jednoduché na prístup a obsluhu. 2 Hydraulické nastavenie výšky. Hydraulický valec na nastavenie výšky, ktorý kombinuje čerpadlo a nádrž do jednej jednotky znamená, že snežné delo môže byť jednoducho nastavené s veľmi malou námahou. Integrovaný škrtiaci ventil zabraňuje rázovému trhaniu tyčového snežného dela a v spojení so západkou zaručuje maximálnu prevádzkovú bezpečnosť. 3 Podstavec. Jednoduchý a stabilný podstavec umožňuje rýchlu, efektívnu a okamžitú inštaláciu mechanickej konštrukcie, a takisto jednoduchú demontáž na uskladnenie snežného zariadenia počas letných mesiacov. Nová zástrčková pätka má zdvojené diery a ploché dno – vhodné pre šachtové a betónové základy.


ĽAHKÁ KONŠTRUKCIA.


1

2

3

4

DOKONALE ZOSÚLADENÉ KOMPONENTY.


5

1 Precízne meranie teploty a relatívnej vlhkosti novovyvinutými TechnoAlpin meteorologickými stanicami s držiakom, s fixnou dĺžkou kábla a prípojkou. Skrutkové pripojenie funguje ako krycia plocha, brániaca presakovaniu vody a poskytuje ochranu proti poškodeniu káblov. 2 Osvetlenie. Svetlo s držiakom, fixná dĺžka kábla so zástrčkou, káblové skrutkové pripojenie pre odľahčenú manipuláciu. 3 ON/OFF ventil. Jeho úloha spočíva v otváraní a zatváraní prívodu vody. Zabudovaný bezpečnostný ventil automaticky uzatvára prívod vody v prípade výpadku prúdu. 4 Hydromat WO. Hydromat pracuje ako ventil redukujúci tlak, reguluje tlak vody a zjednodušuje riadenie významných tlakových rozdielov (obzvlášť pre tyčové snežné delá v blízkosti čerpacej stanice). 5 Nadzemný ventilový blok. Pod krytom sú bezpečne skryté senzory a motorové ventily pre lepší transport a obsluhu na mieste. Otvorenie zo spodnej strany zaručuje, že celý ventilový blok je dobre ventilovaný a zabraňuje sa tvoreniu kondenzátu. Pripojenie vody a vzduchu môže byť jednoducho a rýchlo vykonané spojením spojok Kamlock, bez nebezpečenstva zámeny (rozdielna veľkosť spojok).


1

2

1 Hydraulické výškové nastavenie. Výška sa prispôsobuje použitím výškovo nastaviteľných hydraulických valcov a západkou s poistným uzatváracím kolíkom pre maximálnu bezpečnosť použitia. 2 Mechanické výškové nastavenie – alternatíva k hydraulickej verzii. Výška je mechanicky nastaviteľná zdvihákom. Po zabezpečení polohy snežnej tyče dela môže byť zdvihák presunutý a použitý pri nastavovaní ďalších snežných tyčí..


H1

H1

P4

P4

P3

P3 H2

P1

H2

P1

P2

Snežná tyč s kompresorom

Snežná tyč s centrálnym vzduchom

Hmotnosť mechanickej nadstavby P1 125 kg Hmotnosť kompresora komplet P2 **85 kg Hmotnosť držiaka tyče P3 25 kg Hmotnosť tyče 6 m P4 35 kg Hmotnosť tyče 9 m P4 49 kg Pracovná výška hore H1 (9 m) 10.820 mm (*7.940 mm) Pracovná výška dole H2 (9 m) 9.620 mm (*7.160 mm) Max. vertikálny sklon 70° Min. vertikálny sklon 50° Natáčanie 350° Menovité napätie 230 V

Pripájacia zástrčka Odber prúdu pri max. zaťažení Menovitá frekvencia Kompresor Vyhrievanie v prevádzke Tlak vody min. Tlak vody max. Nukleátory Fixné dýzy Pripojiteľné dýzy Regulovateľné stupne

16 A (**32 A) 2,6 A (**12,6 A) 50 Hz 4 kW 0,3 kW 15 bar 50 bar 3 6 9 3+1

* so 6 m dlhou tyčou ** uskutočnené s autonómnym kompresorom

2010 - Technické zmeny vyhradené

DÁTA A FAKTY.


www.technoalpin.com

V3_slovensky  

slovensky VÝKON VZNIKÁ V HLAVE VÝKON VZNIKÁ V HLAVE. 1 2 3 4 2 3 1 ĽAHKÁ KONŠTRUKCIA. DOKONALE ZOSÚLADENÉ KOMPONENTY. 1 2 3 4 5

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you