Page 1

CZTERY K¡TY 2015-02-01

PREZENTACJE * m i e s z k a n i

Czarno na białym Kasia i Tomek jako zapaleni sportowcy kochają ruch. Chcieli więc, by ich najbliższe otoczenie było równie dynamiczne jak styl życia, jaki prowadzą. I taki właśnie jest wystrój tego mieszkania - pełnego wyrazistych motywów graficznych i utrzymanego w mocnej, kontrastowej kolorystyce. TEKST: Elżbieta Błasikiewicz STYLIZACJA I ZDJĘCIA: Black Oak Studio PROJEKT WNĘTRZA: Maciej Bidermann/Bidermann Design

MIESZKANIE W Poznaniu • 80 m kw„ 3 pokoje • Domownicy: Kasia i Tomek z suczką Tosią


CZTERY K¡TY 2015-02-01

PO WYBURZENIU ŚCIANY oddzielającej przedpokój od pokoju i aneksu kuchennego powstała przestronna strefa dzienna. Jej spójny charakter podkreśla konsekwentna, czarno-biała kolorystyka ożywiona akcentami jaskrawych barw i szara posadzka z żywicy poliuretanowej pokrytej matowym lakierem.


CZTERY K¡TY 2015-02-01

PREZENTACJE * mieszkanie

KONSTRUKCJA z płyty gipsowo-kartonowej jak rama otacza obszerną zabudowę kuchenną z dwoma ciągami szafek. Ich fronty zrobiono z płyty MDF lakierowanej na szary

DOBRY POMYSŁ cl\fnęHize

m męt/izU. Kuakia jest otujcim ko Część wypoczynkową a zCULOzm stonoii/i odąbną cabść.

kolor - o kilka tonów jaśniejszy od barwy obudowy-ramy. Blaty są z czarnego granitu zmatowionego metodą piaskowania.

WMB • • • •

1^

IMslMB

WmM

CZTEm

©


CZTERY K¡TY 2015-02-01

#'4

• X

OTWARTY PRZEDPOKOJ

W CZĘŚCI WYPOCZYNKOWEJ

jest utrzymany w tym samym

króluje ogromna narożna kanapa

stylu i kolorystyce co reszta strefy

w jaskrawopomarańczowym

dziennej. Wyposażenie nie wska­

kolorze. Przy niej - oryginalny

zuje na użytkową funkcję tej

i bardzo praktyczny stolik kawowy.

części mieszkania - wisząca szafka

Składa się z połączonych ze sobą

na buty ma „salonowy" charakter, a wieszak wygląda jak nowoczesna

czterech mobilnych blatów, które można złożyć w jedną bryłę

dekoracja ścienna.

lub rozłożyć jak wachlarz.

Łazienką Sypialnia

Gard.

80 nr

Pokój dzienny

Gard.

Gabinet

< O < D N


CZTERY K¡TY 2015-02-01

PREZENTACJE * mieszkanie

\\\\\\\\\mmmmimiiimn

W SYPIALNI gospodarze zrezygnowali z czerni -wszechobecną tu biel zestawiono z inny­ mi, żywszymi kolorami. Półki w wąskiej wnęce oraz zagłówek łóżka to dobre miejsce na pamiąt­ ki, zdjęcia oraz ulubione grafiki Kasi i Tomka. Za­ montowany na suficie klimatyzator przydaje się zwłaszcza w upalne noce.


CZTERY K¡TY 2015-02-01

W GABINECIE, służącym także jako sypialnia gościnna, pracę przy biurku uprzyjem­ niają portrety przedstawiające m.in. psy, ulubione zwierzaki gospodarzy.

W PRZESTRONNEJ ŁAZIENCE jest i wanna, i kabina prysznicowa, zostało też sporo miejsca na szafki. Podłogę oraz ściany wykończono żywicą epoksydo­ wą; tylko nad wanną są płytki.

7DANIFM PROIFKTANTA Macieja Bidermanna/Bidermann Design Właściciele - młode małżeństwo oddające się sportowym pasjom - dobrze wiedzieli, czego chcą: mieszkanie miało być jasne, nowoczesne, a do tego bardzo wyraziste, naznaczone indywidualnym charakterem. Jak się okazało, nie trafili do mnie przypadkiem; od dłuższego czasu obserwowali w internecie realizacje mojej pracowni i uznali, że mogą mi w pełni zaufać. Postawili tylko warunek: w aranżacji miałem wykorzystać kilka mebli, które już mieli; jednym z nich była jaskrawopomarańczowa kanapa narożna. I to ona stała się centralnym punktem strefy dziennej, wokół którego została zbudowana cała przestrzeń. Zanim jednak do tego doszło, konieczna była poważna przebudowa z burzeniem ścian włącznie, bo gospo­ darze chcieli mieć przestronną strefę dzienną, a takiej w tym trzypokojowym mieszkaniu o powierzchni 80 m kw. nie było. Życzyli też sobie otwartej, a jednocześnie wydzielonej kuchni. To także udało się zrealizować.

POJEMNE SZAFKI na kosmetyki wiszą prawie na całej długości ściany. Ich lustrzane fronty optycznie poszerzają pomieszczenie.


CZTERY K¡TY 2015-02-01

Dobra baza a. Posadzka z żywicy epoksydowej Bautech .na zamówienie b. Tkanina obiciowa Alicante hurtowniatapicerska.pl ,22,98 zt/m.b. e. Farba lateksowa Aura .112 zl/l Benjamin Moore

a

Sylwia Tukendorf

W stylu mieszkania „Czarno na białym" Oranż i błękit w jednym stały domu.... Zawsze mi się wydawało, że te dwa mocne kolory nie mogą egzystować razem pod jednym dachem - i że trudno żyje się z nimi na co dzień domownikom. To mieszkanie przekonało mnie, że byłam w błędzie! Nawet tak niedobrana (teoretycznie) para może się we wnętrzu sprawdzić, jeśli tylko odpowiednio wyważymy proporcje barw i zadbamy o spokojne, neutralne tło.

Superpomysł

Stolik idealny do kanapy najiożnej: ujysmam blaty można ustawić tak, by każda z osób miała tuż pod Aęteą np. sujoją filiżankę, z kaują.

„air s?

LESS iS y ES

7. 1. Rozkładana kanapa, obicie z tkaniny, dł. 262 cm Black Red White ,2399 zl 2. Grafiki, 50 x 70 cm Meble Vox .249 zl/szt. 3. Ramka na zdjęcie o wymiarach 13 x 18 cm, malowane drewno Zara Home .69,90 zl 4. Stolik z wysuwanym blatem, płyta MDF, dł. 80 cm Formazone .929 zl 5. Lampa podłogowa, metal, wys.167 cm 9design 499 zl 6. Gazetownik, metal CzerwonaMaszyna.pl 249 zl 7. Kubek, porcelana momojacobsen.pl .79 zl

Cztery kąty - Czarno na białym 2015-02-01  

Kasia i Tomek jako zapaleni sportowcy kochają ruch. Chcieli więc, by ich najbliższe otoczenie było równie dynamiczne jak styl życia, jaki pr...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you