Page 1

«Час виправдовувати сподівання!»

Грудень 2013 р.

ФОНД

ФУРСІНА

ДОРОГІ ДРУЗІ!

Прийміть від мене найщиріші вітання та найкращі побажання з нагоди Нового року та Різдва Христового!

В ці дні всі ми стаємо старшими ще на один рік. Однак не лише роками вимірюється людське життя. А вимірюється воно тим, що людина встигла зробити для своєї родини, друзів, коханих, громади, «малої батьківщини» чи великої нашої Держави. Я впевнений, що кожний з Вас, оглядаючись на рік, що минув, знайде в ньому чимало доброго. Того, що дозволяє сказати: «Так, це був мій рік!» Звичайно, наша доля багата на примхи і несподівані повороти. Але, незважаючи на це, в дні Нового року та Різдва Христового особливо хочеться вірити та сподіватися, що негаразди лишилися у минулому. А подальше наше життя

буде рівним і освяченим тією Божої благодаттю, до якої ми прилучаємося у ці неповторні дні.

Дорогі друзі! Давайте ж від усієї душі привітаємо один одного зі святами. Обопільно пробачимо минулорічні образи і випадкові незгоди, адже саме в цьому суть християнських поривань до кращого життя. І хай кожний наш день буде наповнений золотавим сонячним світлом. Хай ранкові зорі будуть нашим щоденним оберегом, а почуття любові і прощення – вічними і ніколи не зрадять нас. Щасти Вам у ці святкові дні і всі наступні! Ще раз вітаю усіх Вас з чарівними святами!

Бажаю Вам, щоб прийдешній рік був щасливим та мирним, а Різдво Христове наповнило Ваші серця любов’ю, надією і вірою! Хай обминають Вас негаразди!

Добра Вам і злагоди! Тепла і світла Вашій оселі! Успіхів, нових звершень та здійснення найзаповітніших мрій! А ще бажаю Божої благодаті нашій спільній українській хаті, кожному з тих, хто живе на цій святій і прекрасній землі.

Зі щирим серцем до Вас Народний депутат України, засновник благодійного Фонду Іван Фурсін.

ЩОРІЧНИЙ ЗВІТ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «ФОНД ФУРСІНА» Благодійний Фонд, заснований Іваном Геннадійовичем Фурсіним, діє з 2011 року. Фонд орієнтований на роботу з громадами, що розташовані у межах Ананьївського, Березівського, Іванівського, Любашівського, Миколаївського, Ширяївського та північної частини Комінтернівського районів Одеської області. Головний принцип роботи Фонду Фурсіна – підтримка найбільш ініціативних та допомога особливо нужденним. Виходячи з цього, було створено Програму «Напрямки роботи благодійного Фонду Фурсіна на 2013 – 2017 роки». У лютому 2013 року «Напрямки…» було затверждено на загальних зборах Фонду. Згідно положень цієї Програми, у 2013 році Фонд Фурсіна: – надавав допомогу територіальним громадам міст, сіл та селищ у вирішенні нагальних проблем заради покращення якості життя їх мешканців; – створював мотиваційні чинники, спрямовані на розкриття творчого, інтелектуального, духовного та фізичного потенціалу особистості; – організував систему адресної допомоги особливо нужденним. У процесі реалізації Напрямків роботи благодійний Фонд активно співпрацював з місцевою владою, громадськими організаціями, об’єднаннями громадян, творчими коллективами тощо, що дозволило виконати практично усі намічені завдання. Варто відзначити, що одним з переможців обласного конкурсу «Кращий волонтер року – 2013» став член правління благодійного Фонду Фурсіна Олександр Федорович Бєльцев.

Програма «Соціальне партнерство заради розвитку громад» Зміст цієї програми: допомога територіальним громадам у вирішенні найбільш гострих проблем на засадах соціальної взаємодії по лінії влада – населення громади – благодійний Фонд. У ході реалізації програми на конкурсній основі здійснювався відбір мікропроектів на умовах співфінансування. При цьому фінансова допомога Фонду не перевищувала 50 % вартості проекту, кошти населення громади мали складати щонайменше 5 %, кошти місцевого бюджету – до 45 %.

Завдяки такому підходу вдалося реалізувати кілька суттєво важливих проектів, зокрема: – відремонтовано свердловину у с. Сергіївка Любашівського району; – встановлено башту Рожновського у с. Малинівка Іванівського району, – встановлено дитячий майданчик у м. Ананьїв; – виділено кошти для реставрації пам`ятки архітектури – Собору Святого О.Невського (м. Ананьїв). – встановлено башту Рожновського та забезпечено трубами с. Андрієво – Іванівка Миколаївського району. Найближчим часом заплановано: – закупити дитячі меблі та обладнання для відкриття дитячого садочку у с. Заводівка Березівського району; – провести ремонт Будинку культури у с. Новокарбівка Любашівського району; – облаштувати новою технікою комп’ютерний клас у с. Першотравневе Комінтернівського району.

Програма «Адресна допомога незахищеним верствам населення» Головний принцип програми – надання матеріальної допомоги соціально – незахищеним верствам населення, коли вичерпано всі інші можливості людини та системи державного соціального захисту. З метою встановлення обґрунтованості звернення про надання допомоги у кожному районі створено Піклувальні ради, за висновком яких Правління Фонду приймає рішення про виділення коштів. У першу чергу кошти виділяються хворим дітям та тяжко хворим дорослим, що потребують екстреної допомоги. З початку року благодійну матеріальну допомогу отримали 333 громадян, у т.ч. 41 важкохворих дітей. Завдяки своєчасній підтримці Фонду вдалося врятувати життя дворічному Максиму Титову з Ананьїва та восьмимісячному Денису Дуброву з с. Солтанівка Любашівського району, зробити термінову операцію 15 – річній Марійці Дранчук з Миколаївки тощо. Фонд Фурсіна не лише виділяє гроші на допомогу, але й набуває для важкохворих необхідне обладнання. Зокрема, отримав інвалідний візок Володимир Кириченко з Березівки, протипролежневий матрац – 90 – річна мешканка села Байтали Ананьївського району Марія Семенівна Вечірняя, слуховий апарат – мешканка

Ананьїва Римма Федорівна Дацюк та інші. До Дня Перемоги було надано грошову допомогу усім ветеранам Великої Вітчизняної Війни – учасникам бойових дій та інвалідам війни. У подальшому заплановано ініціювати волонтерський рух для збору добродійних пожертвувань, взаємодіяти з іншими благодійними організаціями, що спеціалізуються на допомозі окремим соціальним групам чи у випадках певних хвороб.

Програма конкурсів та грантів у сфері освіти та культури Головне завдання програми – запровадження додаткових мотиваційних чинників вчитися та творити для обдарованих людей, пошук та підтримка нових талантів. З цією метою Фонд організує низку конкурсів із вагомою матеріальною винагородою для призерів. У 2013 році у цьому напрямку було реалізовано такі проекти: – зимовий конкурс творчих робіт «Мій Новий рік» – для дітей віком від 5 до 14 років. Автори кращих малюнків та творів отримали цінні подарунки; – міжрайонні творчі конкурси «Ми шукаємо таланти» та «Музичний дарунок», у яких прийняло участь майже 500 колек-

тивів та окремих виконавців – співаків, танцюристів, читців, акробатів. Загальний призовий фонд цих конкурсів становив 32 тис грн; – за результатами конкурсу «Ми шукаємо таланти» ученицю Любашівської музичної школи Яну Кноп було запрошено до участі у міжнародному фестивалі юних талантів «Морська зіронька – 2013», де дівчина зайняла перше місце. Прийняти участь в цьому престижному конкурсі Яні допомогли Фонд Фурсіна і Любашівська райдержадміністрація; – «Випускник року» – перший в Україні конкурс серед учнів одинадцятих класів, переможець якого під час навчання у вищому учбовому закладі протягом року отримує від Фонду щомісячну стипендію в розмірі мінімальної заробітної плати. У відбірковому (заочному) турі конкурсу прийняли участь більше 40 випускників, які мали виконати вправи з математики та української мови. 16 кращих було запрошено до фінальної (очноі) частини. Переможницею стала Ольга Допілко з села Маринівка Березівського району. Зараз вона навчається в одному з провідних вишів України – Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. (Закінчення на стор. 4)

Фіналісти конкурсу «Випускник року».


2

Засновник

Фонд Фурсіна Інформаційний бюлетень

ЗВІТ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ ФУРСІНА ІВАНА ГЕННАДІЙОВИЧА (МАЖОРИТАРНИЙ ВИБОРЧИЙ ОКРУГ № 138) 3. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ У ВИБОРЧОМУ ОКРУЗІ Робота у виборчому окрузі здійснюється у спосіб, передбачений Законом України «Про статус народного депутата України» та інших формах, що прямо передбачені, або не заборонені діючим законодавством України.

ФОРМИ РОБОТИ: – особистий прийом громадян у виборчому окрузі; – зустрічі з виборцями; – робота депутатських приймалень; – матеріальна підтримка територіальних громад та виборців округу.

ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У ВИБОРЧОМУ ОКРУЗІ: І.Г.Фурсін веде прийом громадян.

ФУРСІН ІВАН ГЕННАДІЙОВИЧ обраний по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 138 (Одеська область, центр виборчого округу – смт Ширяєво, склад округу – Ананьївський, Березівський, Іванівський, Комінтернівський (частково), Любашівський, Миколаївський, Ширяївський райони). Дата набуття депутатських повноважень – 12 грудня 2012 року. Член депутатської фракції ПАРТІЇ РЕГІОНІВ. Суб’єкт висування – ПАРТІЯ РЕГІОНІВ. • Голова підкомітету з питань фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів, регулювання та застосування фінансових санкцій Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності; • Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи;

посвідчують особу чи її спеціальний статус» (щодо використання посвідчення водія, виданого з використанням зразка бланку, затвердженого органом виконавчої влади СРСР); 2820 – 1 16.04.2013 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів та сміття у неналежних місцях); 3215 06.09.2013 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо відповідальності посадових осіб контролюючих органів);

ЗУСТРІЧІ З ВИБОРЦЯМИ: 3216 06.09.2013 про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (щодо відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю));

3655 20.11.2013 про оголошення природної території Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення.

Тел: (044) 255 – 44 – 33 Ел. пошта: Fursin.Ivan@rada.gov.ua

ІНША ПАРЛАМЕНТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ:

ВНЕСЕНІ ЗАКОНОПРОЕКТИ: 2044а 17.05.2013 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо звернення стягнення на заставлене майно); 2096а 22.05.2013 про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» (щодо встановлення мінімального розміру деяких грошових компенсацій); 2155а 28.05.2013 про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України,

Загалом за час роботи народним депутатом проведено 138 особисті зустрічі з виборцями у виборчому окрузі, участь у

МАТЕРІАЛЬНА ПІДТРИМКА ГРОМАД ТА ВИБОРЦІВ ОКРУГУ: З огляду на те, що переважна частина звернень виборців стосуються

3348 02.10.2013 про внесення змін до пункту 265.4. статті 265 Податкового кодексу України (щодо встановлення додаткових пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки);

• Член групи з міжпарламентських зв’язків зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії; • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою.

2. ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом звітного періоду народним депутатом проведено 20 особистих прийомів громадян безпосередньо у виборчому окрузі, на яких побувало 213 громадян – жителів виборчого округу № 138. Особистий прийом громадян проводиться у райцентрах, як правило, у приміщеннях відповідних районних державних адміністрацій. Оголошення про проведення особистого прийому завчасно публікуються у місцевих друкованих засобах масової інформації. Попередній запис на прийом здійснюється помічниками народного депутата у депутатських приймальнях, що функціонують у кожному з районів округу.

юристи надають безкоштовну юридичну допомогу громадянам, що звертаються з правовими питаннями. Усього за період роботи приймалень до них звернулося 1685 громадян. Основна маса звернень стосувалася надання матеріальної допомоги в тій чи іншій формі.Такі звернення переадресовуються до благодійного Фонду Фурсіна де розглядаються в порядку черговості. Крім того, безпосередньо до Верховної Ради України надійшло 106 письмових звернень. По всім зверненням надано відповідь по суті порушених питань у передбачені законодавством строки. За наслідками розгляду отриманих заяв підготовлено та направлено в органи державної влади 126 депутатських звернень. У районних газетах «Вісті Ананьївщини» (м. Ананьїв), «Степовий маяк» (м. Березівка), «Хлібороб» (смт Любашівка), «Слава хлібороба» (смт Комінтернівське), «Промінь» (смт Ширяєве), «Миколаївський вісник» (смт Миколаївка), «Степові зорі» (смт Іванівка) систематично висвітлюється діяльність народного депутата (діяльність в Парламенті, результати депутатських звернень, інтерв’ю, зустрічі з виборцями, особистий прийом громадян, привітання жителям округу, тощо). Також ця інформація міститься в соціальних мережах: http://vk.com/fond_fursina, http://www.odnoklassniki.ru/fond.fursina, http://www.facebook.com/322224731233887 Інтерв’ю, репортажі та сюжети щодо діяльності народного депутата виходять на телеканалах ОДТРК, «Крафт», «Свева ТВ», «Примор’є», «Балінформкампанія».

Кількість поданих поправок до інших законопроектів – 4.

Хронологія голосування протягом звітного періоду за посиланням – http:// w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_ dep?vid=1&kod=137. • Кількість співдоповідей на Комітеті – 5; • Кількість виступів на Комітетах – 20; • Був присутній на засіданнях Комітету – 16; • Відвідування пленарних засідань Верховної Ради України – 78. Виступив організатором круглого столу на тему: «Щодо проблем захисту прав кредиторів» (дата проведення – 31 жовтня 2013 року). 27 – 28 червня брав участь у роботі Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи під час Третьої частини сесії ПАРЄ 2013 року у м. Страсбург.

У сесійній залі Верховної Ради.

З повагою до ветеранів. яких прийняло понад 14 тис. осіб. Зустрічі у більшості випадків стосувались соціальних питань (роботи шкіл, медичних закладів, дитячих садків тощо). Також організовувалися зустрічі з жителями сіл, селищ, міст щодо вирішення інфраструктурних проблем територіальних громад (питання водозабезпечення, ремонт та опалення соціальних об’єктів, ремонт доріг, встановлення дитячих майданчиків, освітлення, тощо). Систематично ведеться робота з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. В цьому напрямку проведено особисто 57 зустрічей, участь у яких прийняло більше 600 посадових осіб, державних службовців, працівників виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо вирішення проблемних питань міст селищ та сіл, які входять до складу районів округу.

питань надання матеріальної допомоги, ще у 2011 році засновано благодійний Фонд Фурсіна, який активно діє на території виборчого округу. З метою впорядкування діяльності Фонду та визначення пріоритетів у його роботі на початку року затверджено напрямки його діяльності. Основними програмами, якими наразі опікується Фонд, є: – програма надання адресної матеріальної допомоги громадянам; – програма «Соціальне партнерство заради розвитку громад» (вирішення проблем громад на засадах співфінансування Фонду та органів влади); – цільові програми у сфері культури та спорту; – програма надання безкоштовної правової допомоги. Фінансування Фонду здійснюється за кошти засновника.

РОБОТА ДЕПУТАТСЬКИХ МАЛЕНЬ:

ЗВІТ ПРО ВИТРАЧАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА КОРИСТУВАННЯ ПІЛЬГАМИ

ПРИЙ-

У окрузі з початку 2013 року відкрито та функціонує 7 приймалень народного депутата у кожному з районів виборчого округу. Роботу приймальні організовує позаштатний помічник народного депутата. Координацію роботи приймалень у виборчому окрузі забезпечує штатний помічник народного депутата Обод Олександра Володимирівна, тел. (048) 709 – 57 – 20. Додатково у кожній з приймалень професійні

Кошти, отримані народним депутатом у вигляді заробітної плати, спрямовуються на рахунок благодійного Фонду Фурсіна. Будь – якими пільгами, що передбачені законодавством для народних депутатів України, не користувався.


Зворотний зв’язок

3

Грудень 2013 р.

ЗА ДОБРО – ПОДЯКА ВІД ДУШІ ДОБРІ СПРАВИ ІВАНА ГЕННАДІЙОВИЧА ФУРСІНА ТА ЗАСНОВАНОГО НИМ БЛАГОДІЙНОГО ЗНАХОДЯТЬ ЩИРИЙ ВІДГУК У ЛЮДЕЙ. КІЛЬКА ТАКИХ ВІДГУКІВ МИ ПРОПОНУЄМО ВАШІЙ УВАЗІ.

Йому не байдужі проблеми людей «Багато добрих справ, як для соціальної сфери населених пунктів нашого району, так і для окремих громадян зробив і продовжує робити благодійний Фонд, заснований Іваном Геннадійовичем Фурсіним. І в тому, що цьому народному обранцеві, депутату Верховної Ради України, не байдужі проблеми простих людей, довелося пересвідчитися і мені. Спіткала важка хвороба. Щоб поборотися з нею, потрібно було зробити складну онкологічну операцію. На її проведення потрібні чималі кошти. А їх не вистачало. Друзі, знайомі порадили мені звернутися у благодійний Фонд Фурсіна, де мене уважно вислухали і згодом виділили матеріальну допомогу, завдяки якій було зроблено хірургічну операцію. Від щирого серця дякую Івану Геннадійовичу Фурсіну. Зичу йому щастя, здоров’я, сімейного благополуччя, плідних успіхів на депутатській ниві. Нехай і надалі творить добро людям. Такі, як він, українці є гордістю нашої держави.

О. МИХАЙЛОВ, мешканець селища Ширяєве». Вдячні за доброту та чуйність «Шановний Іване Геннадійовичу! Ми, батьки, а також наша донька Дранчук Марія, для лікування якої Ви надали благодійну допомогу, хочемо Вам щиро подякувати за Вашу доброту, чуйність та небайдужість до чужого горя. Хай Господь допомагає Вам у житті, рясно благословить Вас, Ваших близьких людей. Хай береже Вас Бог!

З повагою, сім’я ДРАНЧУКІВ, смт Миколаївка». Зі своїм вибором не помилилася «У нелегкий час, коли в країні стає все більше людей, які потребують турботи та матеріальної допомоги, тяжко знайти людину, здатну сприйняти чужі проблеми як свої. І прекрасно, що є такі такі люди, як народний депутат Іван Геннадійович Фурсін, здатні подати руку допомоги нужденним, а особливо сім’ям, в яких хворіють маленькі діти. Мій восьмимісячний внук Сергійко отримав опіки окропом близько 45 відсотків. Як ми в той момент перехвилювались! Донька з маленькою дитиною відразу була направлена до реанімаційного відділення Одеської дитячої клінічної лікарні. Справа не в грошах, коли мова йде про життя і здоров’я малесенької дитинки. Та щодня ми з кишені витрачали кілька тисяч гривень, потреба у коштах зростала, а можливості почали зменшуватися... Перед другою операцією з пересадки шкіри нам порадили звернутися по матеріальну допомогу до відділення благодійного Фонду «Фонд Фурсіна», яке розташоване на другому поверсі такої організації, як ДТСААФ. Спочатку туди пішла моя рідна сестра, їй пояснили, які термінові копії документів потрібно принести, надали зразок відповідної заяви. За кілька днів ми все зібрали, а правління Фонду Фурсіна заради нас скликало екстрене засідання. Через кілька днів, перевіривши банківський рахунок, була приємно здивована. Там було не кілька сотень гривень, а набагато більша сума – близько п’яти тисяч. Після того, скільки витратили на ліки, для нас це була дуже істотна допомога.

Зустрічаємо дорогого гостя. Минулого року під час виборів народних депутатів я голосувала саме за Івана Фурсіна, але аж ніяк не думала, що саме він і його благодійна організація стануть нам в нагоді. Виходить, зі своїм вибором я точно не помилилася.

Валентина ДУБРОВА, село Солтанівка». Сердечність людей зігріває мою душу Цього листа надрукувала газета «Миколаївський вісник». У його автора трапилися, як він пише, «м’яко кажучи, певні негаразди зі здоров’ям. Разом з тим, доля подарувала мені щастя настільки небайдужих людей, котрі і почали допомагати усувати згадані негаразди… Коли трапляється на життєвому шляху біда, то мимоволі виникає бажання хапатися і за соломинку. Рятівною стеблиною для мені у цій ситуації став Фонд Фурсіна. Про його благодійність і відповідну програму діяльності знають вже чимало земляків завдяки нашій газеті «Миколаївський вісник». Про моє особисте горе, а відтак і сім’ї, ми мали розмову у приймальні Фонду Фурсіна з громадським помічником народного депутата України по Миколаївському району Оленою Михайлівною Аліковою. Адже ми знали з інформації згаданої газети про програму Фонду щодо допомоги тим, хто ії дуже потребує. Олена Михайлівна з розумінням сприйняла мої проблеми, а згодом мені було надано фінансову допомогу з Фонду для лікування» Багато в чому допомогли авторові листа голова райдержадміністрації О.В.Чорний, депутат облради І.В.Єрьоменко, лікарі ЦРЛ І.В.Журавль та І.І.Понамаренко, співробітник районного управління соцзахисту населення Анна Полянська. Усім небайдужим адресовано заключні слова цього зворушливого листа: «Напевне ж усі, кого я згадав, усвідомлюють таке: щоб розташуватися до людини, треба бажати ій щастя, здоров’я. І за це їм моя безмежна вдячність.

мою думку, з появою нового, молодого покоління політиків останнім часом позитивні зрушення все ж таки є. Для підтвердження сказаного хочу згадати народного депутата України Івана Геннадійовича Фурсіна, обраного виборцями від Ширяївського виборчого округу. Ще задовго до виборів він, як кандидат у депутати до Верховної Ради України, створив однойменний благодійний Фонд. На території округу, завдяки фінансовій підтримці Фонду, було здійснено сотні й сотні добрих справ. Результати цієї роботи люди наочно бачать в населених пунктах району, вони неодноразово висвітлювалися у «Промені». А я хочу розповісти про факт, який для когось може здатися дріб’язковим, не вартим уваги. Проте судіть самі. Річ у тім, що з чоловіком із нашого села сталася біда: важко захворівши, він потребував коштів на лікування. Кожен знає, як нелегко виходити з цього критичного становища, щоб справитися з недугом. Друзі порадили йому звернутися у Фонд Фурсіна. Трохи повагавшись, наш односелець так і зробив. І звідти отримав матеріальну допомогу на лікування. Мені здається, що успішно вирішувати суспільні проблеми у населених пунктах району – справа потрібна і благородна. Але не менш важливим є таке чуйне ставлення до простих сільчан, як у випадку з моїм односельцем.

С. САМОЙЛЕНКО, с. Жовтень». Щиро дякую за підтримку «Хочу висловити щиру подяку благодійному Фонду Фурсіна за матеріальну підтримку. За станом здоров’я мені треба було пройти курс лікування в Одеській обласній клінічній лікарні. Однак фінансові можливості нашої сім’ї обмежені. Добрі люди порадили мені звернутися до благодійного Фонду, який заснував народний депутат України Іван Фурсін. Я послухався цієї поради, зібрав необхідні документи, надав їх до районного відділення Фонду Фурсіна. Невдовзі отримав матеріальну допомогу, яка дала мені можливість продовжити курс лікування в Одесі.

«Висловлюємо щиру вдячність благодійному Фонду Фурсіна та його засновнику Івану Фурсіну за надану матеріальну допомогу на лікування нашої доньки – Марчук Крістіни Петрівни. Низький уклін Вам!

З повагою, сім’я МАРЧУК, смт Раухівка» Благодарю за поддержку «Выражаю искреннюю благодарность благотворительному Фонду Фурсина за оказанную материальную помощь. Желаю Ивану Фурсину и всему коллективу Фонда процветания и долголетия!

С уважением, ЧУЙКО Елена Романовна, Березовка» Важливе і чуйне ставлення «Є в окремих українських політиків, зокрема, кандидатів у депутати всіх рівнів, така звичка – пограти в улюблену передвиборчу гру під назвою «Хто більше пообіцяє». Розпочинається вона приблизно за півроку – рік до чергових виборів. І часто ці обіцянки забуваються відразу ж після закінчення виборчої кампанії, незалежно від її результатів. Тож немає нічого дивного, що наші люди не вірять таким кандидатам в депутати і навіть чути не хочуть про їх обіцяне «щасливе майбутнє». Проте, на

дуже задоволений, тому що відчув турботу про себе та увагу до моїх проблем. Був зворушений тим, що співробітники приймальні не лише надали необхідну консультацію, але й допомогли меня дістатися на особистий прийом І.Г.Фурсіна, який проходив у іншому районі Одеської області, де я отримав ще більшу впевненість у позитивному розв’язанні мого питання. Дякую Фонду Фурсіна за допомогу, дуже приємно, що там працюють такі чуйні люди.

А.В.БАГРАТЯН, інвалід першої групи, смт Миколаївка». Тепер з’явилася надія «Кажуть у народі: біда не ходить сама по лісі. Завітала вона й до нас. Через серйозну хворобу моя племінниця Юлія поступово втрачала зір, потрібно було її лікувати. Важко допомогти, коли невеличкі доходи розписані на вкрай необхідне, і не більше. У знайомих теж ситуація у фінансовому плані не краща, і болячок своїх вистачає. Та вихід знайшовся. У районній газеті «Хлібороб» прочитала, що благодійну допомогу на лікування, в першу чергу хворим дітям, надає БФ «Фонд Фурсіна». Якщо чесно, мало хто з рідні розраховував, що через місяць наша Юлія проходитиме курс лікування в обласній лікарні. Завдяки фінансовій підтримці благодійного Фонду «Фонд Фурсіна» в нас з’явилася надія, що кваліфіковані лікарі збережуть нашій дитині зір. Пізніше я довідалася, що Фонд Фурсіна постійно допомагає серйозно хворим дітям, виділяючи кошти на їхнє лікування. Велике спасибі народному депутату Івану Геннадійовичу Фурсіну, працівникам його благодійного Фонду за відчутну підтримку в лікуванні дітей.

Сім’ї ЛІПСЬКИХ і БРАГАРЕНКІВ, смт Любашівка». Не полишили нас на самоті «Фонд Фурсіна допоміг мені, коли я перебувала у скрутному становищі, не маючи грошей на лікування свого сина Луценка Максима, 2011 року народження. Кошти нам потрібні були на курс проходження реабілітації по методу Козявкіна. Завдяки цій

Літнім людям – шанування .

Юрій ЧУМАК, смт Миколаївка». Низький уклін за увагу

ФОНДУ

Я щиро дякую засновнику Фонду Івану Геннадійовичу Фурсіну, який робить багато добрих справ у нашому районі. Також я вдячний співробітникам Фонду, які з розумінням та зацікавленістю поставилися до моєї проблеми.

Андрій Мосін, смт Миколаївка». Не забувають про простих людей «Я живу в с. Андрієво – Іванівка, сама виховую маленьку дитину. Маю серйозні проблеми зі здоров’ям. Через це треба було пройти обстеження в Одесі. Але грошей для поїздки та обстеження в мене не вистачало. Я звернулася до благодійного Фонду Фурсіна. До мене поставилися дуже уважно, дали роз’яснення, що я маю робити, які треба зібрати документи. Я все зробила, як мені порадили. Завдяки матеріальній допомозі, яку мені виділили у Фонді, я змогла не лише дістатися до Одеси, але й пройти необхідне обстеження. Дякую Фонду Фурсіна та його засновнику за те, що допомогають нам, простим людям!

ГЕРАСИМОВА Інна Вікторівна, с. А. – Іванівка». Спасибі за допомогу та чуйність «Нещодавно я звернувся до громадської приймальні народного депутата І.Г.Фурсіна. Мене там зустріли помічник народного депутата та юрист Фонду Фурсіна. Я дуже вдячний їм за увагу. Я був

допомозі ми пройшли курс реабілітації та отримали чудові результати, а саме, покращення фізичного стану дитини. Він почав робити маленькі кроки, підвищився м’язовий тонус та почав набирати вагу. Я дуже вдячна благодійному Фонду Фурсіна, який не залишив нас на самоті, а дуже швидко прийняв рішення про надання допомоги нам. Цей фонд реально допомагає людям.

Оксана Іванівна ЛУЦЕНКО, Миколаївка» Не забарилися проблеми

з

вирішенням

«Мешкаю я в селі Орджонікідзе. Все своє трудове життя віддала сільськогосподарському виробництву, багато років працювала на молочнотоварній фермі місцевого господарства. У селі, як і у великій дружній сім’ї: якщо щось стається – на допомогу приходять друзі, сусіди, односельці. Це неодноразово відчувала і я на своєму 80 – річному віку. Так, нещодавно в моїй садибі скоїлося лихо – загорівся житловий будинок. Пожежа завдала значних збитків, В скрутний у моральному і матеріальному плані час мені порадили звернутися по допомогу до благодійного Фонду, який заснував народний депутат України Іван Фурсін. Тут мене уважно вислухали, не забарилися з вирішенням проблеми: надали матеріальну допомогу. Я щиро й безмежно вдячна і засновнику Фонду, і всім, хто там працює».

М. ЦИБА, мешканка Орджонікідзе».


Звіт

4

Програма підримки місцевих засобів масової інформації

(Початок на стор. 1) Інші призерки – Євгенія Гуцал, Марина Сніжинська та Дар’я Колесник стали студентками Національного університету «Київо – Могилянська Академія», Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Ушинського та Херсонського державного університету. Переможці, призери та учасники усіх конкурсів отримують від Фонду Фурсіна грошові нагороди, цінні призи, технічне обладнання, почесні грамоти та дипломи. Було надано допомогу м. Ананьїву, смт Миколаївка та смт.Любашівка у проведенні свят День міста та День селища, а школам Березівського району – у проведенні «Свята останнього дзвоника». Також надавалася допомога у святкуванні Дня Перемоги у смт. Любашівка, 90 – річчя Іванівського району.

Програма «Відкриваючи сторінки історії»

забуті

Основні завдання цієї програми – популяризація історичної спадщини регіону, проведення досліджень історичних фактів і подій, привернення уваги до пам’яток історії, виховання у молодого покоління вірності кращим традиціям, стимулювання появи творів різних жанрів, що оспівують рідний край тощо. У рамках Програми надається організаційна, матеріально – технічна і фінансова підтримка ініціативам, спрямованим на вирішення означених вище завдань. Зокрема, мова йде про створення книг з історії районів і населених пунктів регіону. У 2013 році Фонд Фурсіна підтримав випуск унікального видання – «Історичний календар Ананьєва». Книга місцевого бібліографа та історика Олександра Шхалахова містить щорічний хронологічний опис історії Ананьївщини за останні 207 років з кольоровими та чорно – білими ілюстраціями. Вона розрахована, у першу чергу, на вчителів, бібліотекарів, журналістів, учнів, а також усіх, хто цікавиться краєзнавством. Це видання безкоштовно отримали місцеві бібліотеки та навчальні заклади. Також у рамках програми проведено міжрайонний поетичний конкурс на теми рідного краю, його славної історії та сьогодення. Загалом у конкурсі прийняли участь майже 70 авторів з 34 населених пунктів. Кращі твори увійшли до спеціального випуску бюлетеню Фонду Фурсіна.

Програма підтримки середнього бізнесу

Фонд Фурсіна Інформаційний бюлетень

малого

та

Головним завданням програми є підтримка ініціативних та креативних підприємців, проекти яких допомогають економічному розвитку регіону. Спочатку планувалося, що вона почне діяти з 2014 року. Однак життя прискорило реалізацію програми, оскільки з’явився унікальний для нашої країни проект – Перший ковбасний фестиваль – ярмарок «Новий Любашівський базар». Цей захід було спрямовано на підтримку вітчизняного виробника, народних ремесел і промислів. Також він мав на меті стимулювати потенційних інвесторів вкладати гроші у проекти, спрямовані на економічний та культурний розвиток району. «Новий Любашівський базар» об’єднав виробників, торговців, майстрів народної творчості та артистів з Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Запорізької, Вінницької, Київської та Донецької областей. За своїм розмахом та популярністю він вийшов далеко за межи Любашівщини: за два дні на ярмарці побувало майже 10 тисяч відвідувачів з різних регіонів України та навіть з Росії та Польщі. Під час проведення фестивалю-ярмарку було зафіксовано унікальне досягненя. ПП «Сегрос» представило найдовшу в нашій країні ковбасу «Салямі» – довжиною 2,45 м. Цей рекорд було внесено до «Національного Реєстру Рекордів». Про що свідчить Диплом, виданий 15 жовтня 2013 року за підписом президента «Національного Реєстру Рекордів» Валентина Щербачова. Новину про «Новий Любашівський базар» було показано на телеканалі «Інтер». Відтепер районний центр Любашівка отримав неформальний статус «ковбасної столиці України». Фестиваль – ярмарок «Новий Любашівський базар» має стати традиційним. У пошуках необхідних бізнес – контактів співробітники Фонду Фурсіна взяли участь у роботі Міжнародного ділового форуму «Дунайська синергія». Там вони мали нагоду ознайомити представників бізнесу, які працюють в Одеській області, з потенційними можливостями північних районів Одещини. Також було започатковано корисні контакти, що дають можливість залучати експертів до обговорення проблем економіки півночі області, пошуку шляхів їх вирішення і подальшого розвитку сільгоспвиробництва.

Головне завдання програми – надання методичної, організаційно – технічної та фінансової підтримки засобам масової інформації семи районів з метою всебічного і об’єктивного інформування жителів про життя громад. Це тим важливіше, що районні газети для більшості сільських жителів є єдиним доступним джерелом інформації. Допомога Фонду здійснюється у формі грантів. Також для співробітників місцевих ЗМІ проводяться майстер – класи та консультації. Завдяки благодійному Фонду Фурсіна, районні видання «Миколаївський вісник», «Промінь», «Степовий маяк», «Степові зорі» та «Хлібороб» отримали можливість долучитися до світової Мережі – Інтернету. Починаючи з листопада, електроні версії цих газет регулярно розміщуються на сайті Фонду Фурсіна http://www.fondfursina.org у рубриці «Діяльність», розділ «Архів районної преси». У свою чергу, місцеві ЗМІ постійно знайомлять жителів районів з діяльністю Фонду Фурсіна. Загалом за рік на сторінках друкованих видань з’явилося більше 650 публікацій про роботу благодійного Фонду, завдяки чому сотні громадян дізналися про Фонд та звернулися до його районних відділень. Також для якнайширшого інформування населення про свою діяльність Фонд Фурсіна має власні сторінки у популярних соціальних мережах: ВКонтакте, Facebook, Однокласники, Уoutube. У рамках цієї програми Фонд Фурсіна випустив чотири номери свого інформаційного бюллетеня, який безкоштовно розповсюджується серед жителів регіону.

Програма підтримки спорту та здорового способу життя Одне з головних завдань Фонду Фурсіна – реалізація проектів, спрямованих на пропаганду занять фізкультурою та спортом, а також здорового способу життя. У рамках цієї програми в 2013 році було проведено низку масштабних змагань, розрахованих на дітей та дорослих. Серед найбільш резонансних: – Другий міжрайонний турнір з футболу серед дорослих на Кубок Фонду Фурсіна. В цьому змаганні прийняло участь 58 команд, а за перебігом матчів слідкувало загалом майже 4000 вболівальників. Переможець – команда «Зірка» із с. Конопляне Іванівського району – отримала від Фонду Кубок та комплект спортивної форми. А другий призер – «Р.О.В.Д.» з Ананьїва – футбольні м’ячі. Інші команди – учасники фінальних змагань також отримали подарунки; – дитячий міжрайонний турнір з футболу на Кубок Фонду Фурсіна за участю 48 команд. Загалом у цьому турнірі грали 756 хлопчаків 1999 – 2001 років народження, а ігри подивилися більш ніж 3000 вболівальників. Переможці – вихованці ДЮСШ Березівки – отримали «золоті» медалі, другі призери – команда Іванівської ДЮСШ – «срібні» нагороди; – 150 дітей відвідали футбольний матч на НСК «Олімпійський». Цю поїздку подарував дітям Фонд Фурсіна за допомогою адміністрацій Любашівського, Ширяївського, Березівського та Іванівського районів. Переможці, призери та учасники усіх турнірів отримують від Фонду грошові нагороди, цінні призи, спортивне обладнання та костюми тощо. Під час своєї робочої поїздки до Березівського району засновник благодійного Фонду І.Г. Фурсін прийняв участь у церемонії нагородження юних спортсменів Березівщини, які стали переможцями та призерами чемпіонатів Європи та України. Найближчим часом заплановано: – провести міжрайонний турнір з волейболу; – стимулювати успіхи районних спортсменів на змаганнях обласного, національного та міжнародного рівнів.

Вперта боротьба за Кубок Фонду.

Прийом громадян у відділенні Фонду.

Жваво йшла торгівля на «Новому Любашівському базарі».

.

Програма безкоштовних юридичних консультацій у відділеннях Фонду Фурсіна у районних центрах Зміст програми полягає у наданні безкоштовної фахової юридичної допомоги людям з питань цивільного, сімейного, земельного права та права соціального захисту. З цією метою у семи районних відділеннях Фонду два рази на тиждень здійснюється прийом громадян висококваліфікованими юристами. Вони надають консультації з питань вказаних вище галузей законодавства, письмові витяги із законодавчих актів з питань, що є предметом консультацій, допомагають у підготовці документів не процесуального характеру (листів, заяв, звернень, тощо). З початку року юристами Фонду надано безкоштовну юридичну допомогу 835 громадянам.

Дитячий майданчик в Ананьїві.


Депутатська діяльність

Грудень 2013 р.

5

ЗАКОНОДАВЧА ІНІЦІАТИВА МАЄ ЗНИЗИТИ СОЦІАЛЬНУ НАПРУГУ

Йде робота над законами.

Народний депутат України І.Г.Фурсін вніс на розгляд Верховної Ради законодавчу ініціативу, яка має сприяти захисту соціально незахищених верств населення та знизити соціальну напругу у суспільстві. Він запропонував доповнити Податковий кодекс України положенням про те, що «міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності ветеранів праці, дітей війни, інвалідів війни, учасники бойових дій, осіб, що виховують трьох та/або більше дітей». Обґрунтовуючи необхідність свого законопроекту, І.Г.Фурсін зазначає, що згідно Конституції, Україна є соціальною державою, головною цінністю якої є людина. Основні зусилля держава має направля-

ти на забезпечення кожному гідного рівня життя, втіленння принципу соціальної справедливості, забезпечення громадського миру і злагоди в суспільстві. На жаль, в Україні залишається значний прошарок соціально незахищених верств населення, які потребують захисту та підтримки з боку держави. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відноситься до місцевих податків, тобто вони встановлюються органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства та зараховуються до їх бюджету. Відповідно органи місцевого самоврядування мають бути наділені правом звільнення від оподаткування окремих представників соціально незахищених верств населення, бо вони можуть об’єктивно та індивідуально підходити до розгляду питання звільнення від оподаткування.

Прийняття та реалізація цього законопроекту, вказує його автор, не тягне за собою змін в інших законодавчих актах, а також не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України. Законодавча ініціатива І.Г.Фурсіна виникла як відповідь на побажання людей, які він неодноразово чув на особистих прийомах жителів свого виборчого округу. – У сільській місцевості в одному великому будинку можуть проживати кілька поколінь однієї родини, або багатодітна сім’я з п’ять – сімома дітьми, – каже народний обранець. І висловлює упевненість, що його колеги, насамперед, ті, що стали народними депутатами в сільських округах, погодяться з ним, що пільги у таких випадках просто необхідні.

ІВАН ФУРСІН ПІДТРИМАВ ВАЖЛИВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ Верховна Рада України прийняла за основу законопроект Кабінету міністрів, яким передбачено передати автотраси у відання місцевих органів влади. Одним з тих, хто підтримав таке рішення, став народний депутат України І.Г. Фурсін, який переконаний, що треба дати більше можливостей і більше прав місцевим органам влади – для того, щоб вони на місцях самі вирішували, яка саме дорога потребує конкретного ремонту.

Таке переконання народного депутата грунтується на численних зустрічах з виборцями, які часто зверталися до нього з проханням вплинути на стан доріг у сільській місцевості. Такі звернення не залишилися без реагування. Так, завдяки І.Г. Фурсіну проходить ремонт автотраси «Одеса – Вознесенськ – Новий Буг», яка проходить, у тому числі, і крізь Березівський та Комінтернівський райони. Цей шлях

має сумнівну славу і навіть потрапив до рейтингу 10 – ти найбільш розбитих доріг нашої країни. Незважаючи на численні звернення жителів і місцевої влади, кошти на ремонт дороги не виділялися вже кілька десятків років. І тільки після депутатського звернення І.Г. Фурсіна уряд прийняв рішення виділити 46, 2 млн. гривень на ремонт 27 – кілометрової ділянки та ямковий ремонт окремих ділянок траси.

Погодні умови жовтня та листопада сприяли активній роботі авторемонтників, зокрема, на тій частині дороги що проходить крізь Березівський та Комінтернівський райони. Приведення до ладу автошляху, на що люди сподівалися не одне десятиліття, є конкретним прикладом реалізації завдань, поставлених соціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича

ПОЗИТИВНІ НАСЛІДКИ ДЕПУТАТСЬКОГО ЗВЕРНЕННЯ

Екологи зреагували на звернення народного депутата.

До народного депутата України І.Г.Фурсіна з колективною заявою звернулися жителі Ананьїва, що мешкають на вулиці Гагаріна. Люди скаржилися на те, що олійно – переробний завод ТОВ «Агроком», який знаходиться на цій вулиці, забруднює навколишнє середовище небезпечними відходами виробництва. Навколо заводу круглий рік стоїть сморід, викиди осідають на прилеглі до нього території, що робить умови проживання мешканців вулиці та й міста в цілому просто нестерпними. Люди неодноразово зверталися зі скаргами до керівництва товариства «Агроком», проте воно практично нічого не робило, аби усунути порушення природоохоронного законодавства. Народний депутат, як завжди, уважно віднісся до звернення свої виборців. Тим більше, що у ході розгляду цієї заяви було встановлено, що скарги жителів міста абсолютно обґрунтовані. І.Г.Фурсін звернувся з депутатським зверненням до начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області

О.О.Вахрушева, у якому запропонував перевірити факти, викладені у листі жителів Ананьїва, і за наявності підстав вжити необхідних заходів щодо припинення порушень екологічного законодавства з боку ТОВ «АГРОКОМ» з притягненням винних до відповідальності. І от надійшла відповідь. Спеціалісти Державної екологічної інспекції в Одеській області перевірили факти, і дійсно, виявили чималу кількість порушень законодавства України з боку означеного підприємства. Серед них: захаращення заводського двору соняшниковою лузгою; викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без наявного дозволу на викиди; відсутність дозволу та ліміту на утворення та розміщення відходів в оточуючому середовищі тощо. Навіть з бур’янами на заводі ніхто як слід не боровся! Більше того: підприємством не було укладено з міськрадою договір оренди земельної ділянки під нежитловими будівлями майнового комплексу олійні для їх розміщення, обслуговування та експлуатації.

Як повідомили народному депутату України, після цієї перевірки керівництво ТОВ «Агроком» було притягнуто до адміністративної відповідальності за статтями 82, 82 – 1, 82 – 4, 78 КУпАП, тобто оштрафовано. Також воно отримало детальний припис на усунення порушень. Співробітники інспекції мали зустріч з громадянами, які звернулися до народного депутата. Виявилося, що більш за все людей турбують запах олії, сильні звуки під час ремонту агрегатів у пізній час, боротьба з гризунами. Все зазначене було вказано керівництву підприємства як порушення санітарно – епідемічного та трудового законодавства, рекомендовано прийняти міри щодо недопущення в подальшому випадків дискомфорту. Як ми бачимо, звернення народного депутата І.Г.Фурсіна і цього разу мало позитивні наслідки для людей, як ще раз мали змогу впевнитися у правильності вибору, який вони зробили у жовтні минулого року.

ЗАВДАВ ЧИНОВНИК ШКОДИ – НЕСИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ Народний депутат України Іван Фурсін вніс до Верховної Ради два важливих законопроекти. Він запропонував внести зміни до Податкового кодексу та до Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». В обох документах мова йде про посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів за шкоду, завдану ними суб’єктам господарювання. Свої ініціативи народний депутат обґрунтовує таким чином. Сьогодні збитки господарюючих суб’єктів від неправомірних перевірок та протиправних дій контролюючих органів за різними підрахунками складають мільярди гривень. Причо-

му кількість таких протиправних дій з року в рік збільшується через фактичну безкарність посадових осіб контролюючих органів. У Податковому кодексі та у Законі визначено, що збитки, завдані неправомірними діями посадових осіб контролюючих органів, мають відшкодовуватись. Але у Законі немає чіткого механізму відшкодовування. Натомість у Податковому кодексі передбачено відшкодування збитків за рахунок бюджетних коштів. Неправомірна дія посадової особи, зауважує автор законопроектів, є актом волевиявлення або недбальства конкретної особи, а не державного органу або держави в цілому. Виходячи з цього, виникає

резонне питання: чому у таких випадках матеріальну відповідальність має нести держава? Фактично же цей тягар лягає на трударів, які є наповнювачами бюджету. Очевидна несправедливість такого стану речей і викликала законодавчі ініціативі народного депутата. І.Г.Фурсін пропонує внести до вищезгаданих документів норму, сенс якого полягає у тому, що посадова особа контролюючого органу має нести персональну матеріальну відповідальність за збитки, нанесенні суб’єкту господарювання внаслідок ії неправомірних дій. Введення такої норми створить додатковий механізм захисту господарюючих суб’єктів та простих підприємців від не-

правомірних перевірок та протиправних дій контролюючих органів, внаслідок чого полегшиться стан ведення бізнесу у нашій країні та її інвестиційна привабливість. Важливим моментом є те, що реалізація законопроектів не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України. Не треба бути підприємцем, щоб зрозуміти, наскільки важливими є пропозиції народного депутата. Їх прийняття суттєво полегшить життя сотень тисяч підприємців, у тому числі, з нашого регіону. Іван Геннадійович Фурсін знову довів, що у своїй діяльності народного депутата України послуговується перш за все інтересами народу.

У святкуванні прийняли участь голова районної ради Олексій Мазур, заступник голови райдержадміністрації Олександр Лицевич та інші почесні гості. К своїх виступах вони відзначали, що з введенням в дію водогону в Малинівці завершено виконання програми водозабезпечення населених пунктів сільської ради. А сільський голова Наталя Кужельникова від імені малинівців подякувала за допомогу народному депутату України І.Г.Фурсіну. Як вважають селяни, водозабезпечення Малинівки – це ще одне підтвердження, що слова у І.Г.Фурсіна не розходяться з ділом. Такий самий подарунок – нову башту Рожновського – отримали і жителі села Андрієво – Іванівка Миколаївського району. І тут придбати і встановити водонапірну башту допоміг благодійний Фонд Фурсіна в рамках програми «Соціальне партнерство заради розвитку громад».

Нова башта Рожновського поки виконує функції накопичувального резервуара. Завдяки цьому безперебійно зможуть отримувати воду ряд соціальних об’єктів села (НВК, сільрада тощо), а також три прилеглих будинки. Навесні, з настанням тепла, будуть продовжені роботи з капітального ремонту сільського водопроводу. Передбачено прокласти 300 метрів водопроводу до іншої водонапірної башти, завдяки чому воду отримають ще 250 місцевих жителів, а це приблизно 15% жителів села. Голова Миколаївської райдержадміністрації Олександр Чорний зазначив, що протягом останніх півтора років в районі було встановлено сім водонапірних башт – у селах Переселенці, Новопетрівка, Новогригорівка, Шабельники і Андрієво – Іванівка. Це сталося, у тому числі, і завдяки допомозі Фонду Фурсіна.

ВОДА – НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК

В Андрієво – Іванівці встановлють башту Рожновского.

День села у Малинівці Іванівського району співпав зі значущою подією. Введено в експлуатацію новий водогін. Проблема водопостачання для жителів Малинівки була чи не найбільш актуальною. Восени минулого року під час сходу громади приорітетом 2013 – го року визначили прокладання водопроводу та встановлення башти Рожновського. За рахунок бюджету розвитку сільської ради (155 тис. грн.) та коштів громади (105 тис. грн.) було прокладено 5,5 км водогону. Для придбання та встановлення башти Рожновського не вистачало 80 тис. грн. Тоді громада села подала заявку до Фонду Фурсіна, де діє програма «Соціальне партнерство заради розвитку громад». Таку пораду дав сам засновник Фонду під час зустрічі з жителями села. Правління Фонду прийняло рішення задовольнити цю заявку, завдяки чому вдалося придбати водонапірну башту, а тепер і встановити ії.


Добрі справи

6

Фонд Фурсіна Інформаційний бюлетень

ВИКОНУЮЧИ СВОЮ МІСІЮ

ПІДТРИМУВАТИ НАЙБІЛЬШ ІНІЦІАТИВНИХ ТА ДОПОМАГАТИ ОСОБЛИВО НУЖДЕННИМ. ТАКОЮ Є МІСІЯ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ ФУРСІНА. ЯК ЦЕ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ НА ПРАКТИЦІ – У НАШИХ ІНФОРМАЦІЯХ Паркан для соціальних закладів Сільський голова Миколаївки Ширяївського району Михайло Смачинський розповів місцевій газеті, що завдяки виділеним із благодійного Фонду Фурсіна коштам у селі вдалося обгородили добротним парканом протяжністю 200 метрів увесь комплекс соціальних закладів, що розташовані близько один одного. А саме – сільська рада, амбулаторія загальної практики сімейної медицини і НВК «Світанок». Роботи по благоустрою села продовжуються.

Вдячні за небайдужість

Завдяки Івану Фурсіну в Ананьїві ремонтують водопровід Народний депутат України Іван Геннадійович Фурсін домігся виділення коштів з Держбюджету на капітальний ремонт міського водопроводу в Ананьїві. Розмір субвенції складає 500 тис. грн. Як зазначив І.ГФурсін, проблема забезпечення водою для Ананьїва – одна з найактуальніших. Особливо, якщо врахувати, що останній капітальний ремонт місцевого водогону проводився в 1955 році, тобто майже 60 років тому. Завдяки траншу з Держбюджету вже почалися роботи з капітального ремонту водопроводу на найбільш нужденних у воді вулицях – Дзержинського, Пирогова та Ніщинського. Тут планується встановити 22 колодязя з запірними кранами. Нову лінію водопроводу робітники прокладатимуть паралельно з нині діючою, що дозволить на час проведення ремонту не відключати від води будинки жителів мікрорайону. У майбутньому році, як розповів міський голова Ананьїва Павло Маковецький, в рамках державної програми «Питна вода» планується побудувати нову артезіанську свердловину у верхній частині вулиці Богдана Хмельницького, після чого буде вирішено проблему забезпечення водою цього району міста.

Людям – максимум уваги і турботи Влітку до благодійного Фонду Фурсіна звернулася мешканка Ананьїва Римма Федорівна Дацюк з проханням надати їй матеріальну допомогу для придбання слухового апарату. У районному відділенні Фонду жінці детально роз’яснили, які документи потрібно надати для розгляду її прохання. Правління Фонду прийняло рішення задовольнити прохання Р.Ф.Дацюк. Прагнучи максимально полегшити заявниці рішення її проблеми, після консультацій з лікарем співробітники Фонду взяли на себе турботу з придбання необхідного приладу. Коли апарат було придбано, Римму Федорівну запросили до районного відділення і вручили таке необхідне жінці обладнання. Римма Федорівна висловила щиру подяку благодійному Фонду і, звичайно ж, його засновнику І.Г.Фурсіну. У цій простій історії, як у краплині води, відбивається підхід Фонду Фурсіна і його засновника до людей: максимум уваги і турботи

Шкільну котельню чекає реконструкція І.Г.Фурсін посприяв виділенню з Держбюджету 320 тис. грн. на реконструк-

Р.Ф.Дацюк з дорогим подарунком. цію котельні у навчально – виховному комплексі села Андрієво – Іванівка, де навчаються понад 300 дітей . Це тим більше важливо, що стара котельня експлуатується вже кілька десятків років і практично виробила свій ресурс. За інформацією сільського голови Андрієво – Іванівки Сергія Трітишного, кошти вже знаходяться в Держказначействі. А власне заміна котлів та облаштування котельні почнуться відразу після того, як гроші будуть спрямовані до місцевого бюджету. Голова Миколаївської райадміністрації Олександр Чорний повідомив, що всі необхідні роботи буде проведено у січні – лютому 2014 року. Котельня працюватиме на альтернативному виді палива – зерновідходах. Він також подякував І.Г.Фурсіну за допомогу.

Принцип роботи допомога

конкретна

За словами голови Катерино – Платонівської сільської ради Олександра Обухіна, основним завданням для влади є забезпечення населення питною водою. Тому на сходках сільчани вирішили направити саме на це переважну частину коштів. Протягом минулого року в Маркевичевому проклали 850 метрів нового водогону. Кілометрова вітка водомережі з’явилася і у Ганно – Покрівці. Значну фінансову допомогу сільчани отримали від благодійного Фонду Фурсіна. – І за таку небайдужість до проблем людей, – каже сільський голова, – мешканці сільської ради безмежно вдячні народному обранцю.

Переможці обласних громадських конкурсів Наприкінці року за традицією відбулося засідання конкурсних комісій для визначення переможців у обласних конкурсах «Кращий волонтер року», «Благодійник року» та конкурсу журналістів на краще висвітлення проблематики громадянського суспільства у 2013 році. Як зазначила під час зустрічі із представниками засобів масової інформації заступник начальника управління комунікацій з громадськістю – начальник відділу взаємодії з ін-

годійного Фонду Фурсіна, який виділив кошти на проведення матчів і придбання кубків і медалей

Краща випускниця повноліття

справила

Виповнилося 18 років Ользі Допілко. Цього літа вихованка школи села Маринівка Березівського району перемогла на Першому міжрайонному конкурсі «Випускник року – 2013», який організував благодійний Фонд Фурсіна. Зараз дівчина вчиться у Київському національному економічному університету імені Вадима Гетьмана, за спеціальністю «економіка підприємства». Як переможниця конкурсу, вона отримує персональну стипендію від засновника благодійного Фонду, народного депутата України Івана Геннадійовича Фурсіна. Варто зазначити, що Іван Геннадійович свого часу закінчив саме цей вищий навчальний заклад.

Тут зростають таланти Згідно указу Президента України, 2013 рік оголошено роком дитячої творчості. Це було зроблено для стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку підростаючого покоління, виявлення та підтримка талановитих дітей. У цьому напрямі активну роботу провадить Іванівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості. Як розповіла директорка Будинку Людмила Валентинівна Костенко, в районі діють 40 гуртків за науково – технічними, еколого – натуралістичними, художньо – естетичними та дослідницько – експериментальними напрямками. Вони охоплюють майже 440 учнів віком від 5 до 18 років. Дитячі та юнацькі колективи з Іванівського БДЮТ приймають активну участь у творчих конкурсах та інших заходах, які організує благодійний Фонд Фурсіна, зокрема, у міжрайонному конкурсі «Ми шукаємо таланти».

До Фонду Фурсіна звернулася 90 – річна мешканка села Байтали Ананьївського району Марія Семенівна Вечірняя. Марія Семенівна – інвалід другої групи з дитинства, причини її захворювання досі не з’ясовані. Жінці доводиться перебувати в лежачому стані і, щоб уникнути подальших ускладнень, їй необхідний протипролежневий матрац. Фонд не тільки задовольнив це прохання, але й взяв на себе всі клопоти з придбання та доставки матраца прямо до будинку Марії Семенівні. Конкретна допомога людям – принцип роботи благодійного Фонду Фурсіна.

Спорт без вікових обмежень З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В. Януковича щодо залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, популяризації здорового способу життя, в Одеській області чимало зроблено для розвитку спортивної інфраструктури. Зокрема, як повідомив начальник відділу у справах молоді та спорту Любашівської райдержадміністрації А.Крячик, в минулому році завдяки підтримці Івана Геннадійовича Фурсіна було капітально відремонтовано спортивну залу районного будинку культури. Завдяки цьому тепер займатися спортом мають можливість люди різного віку. Це особливо важливо, бо одним з завдань районної влади є поширення спортивного руху на всі без виключення верстви населення, А школярі села Новосвітівка Ширяївського району мають можливість займатися фізкультурою і спортом у просторому, світлому і чистому спортзалі. Про його переобладнання із пустуючих шкільних приміщень подбав благодійний Фонд Фурсіна.

І.Г.Фурсін знайомиться з експонатами Іванівського БДЮТ на «Новому Любашівському базарі».

Ольга Допілко – переможниця конкурсу «Випускник року – 2013». ститутами громадянського суспільства Алла Орлова, проведення подібРоботи педагогів та вихованців Будинку них конкурсів є важливою складовою вико- достойно представляли Іванівський район на нання завдання Президента України Віктора Першому фестивалі – ярмарці «Новий ЛюбаЯнуковича щодо розвитку громадянського су- шівський базар», який проходив наприкінці спільства та залучення громадськості до фор- вересня. Серед них були витвори багатьох мування та реалізації державної і регіональної жанрів декоративно – прикладного мистецтполітики. ва: художнє плетіння, в’язання спицями та Приємно відзначити, що одним з пере- гачком, вишивка, декоративний розпис, бісеможців конкурсу «Кращий волонтер року – роплетіння, вироби з природних матеріалів, 2013» визначено Олександра Федоровича тіста, аплікації. Вони користувалися значним Бельцева – члена правління благодійного успіхом у гостей ярмарки. Високо оцінив Фонду Фурсіна. уміння іванівських майстрів народний депуТакож у обласному конкурсі журналістів тат України Іван Геннадійович Фурсін. на краще висвітлення проблематики гроВарто сподіватися, що і надалі вихованмадянського суспільства у 2013 році се- ці Іванівського районного Будинку дитячої ред кращих – редактор газети «Степовий та юнацької творчості будуть підтримувати Маяк» (Березівка) В’ячеслав Миколайович тісні творчі зв’язки з Фондом Фурсіна. Вірич та завідуючий відділом редакції газети «Хлібороб» (Любашівка) Ігор Миколайо- Допомогли багатодітній сім’ї вич Олійник, журналісти, які тісно та продуктивно співпрацюють з Фондом Фурсіна. До Фонду Фурсіна з проханням про матеріальну допомогу звернулася сім’я Бєлік Фонд допоміг провести волейболь- з Ананьїва, у якій семеро дітей. Правний турнір ління Фонду прийняло позитивне рішення щодо надання допомоги. На виділені У спортзалі Любашівської школи № 2 Фондом кошти було закупленно телевіпройшов фінал обласних змагань з волей- зор. Цей подарунок привезли до Ананьїболу серед дівчат. У ньому взяли участь ва та вручили сімейству директор Фонду кращі команди Ананьївського, Любашівсь- Артем Стогній та помічник народного декого, Савранського і Фрунзівського рай- путата України Олександра Обод. Крім того, кожний з семи молодших онів , які перемогли у зональних турнірах. Явну перевага над іншими суперницями де- членів сім’ї отримав солодощі. Це стамонстрували ананьївська та любашівська ко- ло для сім’ї, особливо для дітей, приманди. Вони й змагалися за перемогу в турнірі. ємним сюрпризом до Дня Святого Спершу успіх був на боці ананьївських Миколая. Голова сім’ї Олег Васильович Бєлік, дівчат, але їх суперниці зуміли переломити хід гри. У результаті перемога з рахун- його дружина та діти щиро подякували ком 2 – 1 дісталася команді Любашівсь- благодійному Фонду та його засновнику кого району, основу якої склали учениці Івану Геннадійовичу Фурсіну за виявлені увагу та турботу. Бобрицької середньої школи. Турнір пройшов завдяки підтримці бла-


Добрі справи

Грудень 2013 р.

7

НЕЗАБУТНЯ ПОЇЗДКА ДО КИЇВА: КВЕСТ, ФЛЕШМОБ ТА ФУТБОЛ

З подарунками від банку «Надра». Незабутню поїздку подарував 150 хлопцям з Любашівського, Ширяївського, Березівського та Іванівського районів благодійний Фонд Фурсіна за допомогою райадміністрацій. 27 жовтня цілий день вони провели в українській столиці, де мали можливість познайомитися з її пам’ятками, а також побувати на стадіоні «Олімпійський» на матчі команд майстрів. Така масштабна соціальна акція була підготовлена до 20 – річчя банку «Надра», почесним Президентом якого є Іван Геннадійович Фурсін. У ході квесту школярі з районів Одеської області разом з ровесниками з інших регіонів мали змогу відвідати найцікавіші місця української столиці, дізнатися багато нового з історії України та Києва. Зокрема, хлопці побачили Монумент Незалежності, побували в серці політичного життя країни – біля Верховної Ради України та Кабінету міністрів України, дізналися цікаві факти з історії Будинку з химерами, помилувалися Золотими воротами, Михайлівським собором, пам’ятником

сти турніру на Кубок голови райадміністрації М.Обода. Юні футболісти з Березівки і Раухівки весною цього року сперечалися за право представляти свій район у фінальній частині турніру на Кубок Фонду Фурсіна. Як відомо, саме команда Березівки стала володарем цього почесного трофею, отримавши його з рук ініціатора турніру І.Г.Фурсіна. У фінальній грі їм протистояли хлопці з Іванівки, які теж пишаються тим, що срібні медалі їм особисто вручив народний депутат. Боролися за Кубок і юні футболісти Ширяївського району. За визнанням самих хлопців, цей день став для них справжнім святом. – Раніше я дивився футбол тільки по телевізору, – зізнався дев’ятикласник з села Троїцьке Любашівського району Дмитро Чумак. – А тепер вперше побачив його на великому полі найголовнішої спортивної споруди країни – НСК «Олімпійський». Це надзвичайно видовищне та захоплююче дійство. Ми наяву побачили гру справжніх футбольних майстрів, які є нашими кумирами, що

Богданові Хмельницькому та іншими пам’ятками міста. Гідом виступив керівник одного з київських відділень банку «Надра» Віталій Запорожченко, який супроводжував нашу делегацію. За такий насичений і захоплюючий день молодь віддячила організаторів свята масштабним флеш – мобом в самому центрі української столиці – на Майдані Незалежності. Більше 800 дітей вишикувалися у фігуру у вигляді цифри «20». На завершення дня гості вирушили до головної спортивної арени країни – «НСК «Олімпійський», щоб подивитися матч чемпіонату України з футболу за участю команд «Динамо» (Київ) та «Іллічівець» (Маріуполь). Варто відзначити, що багато хто з хлопців – членів делегації нашого регіону – цілком професійно сприймали гру, оскільки самі займаються футболом, зокрема, брали участь у міжрайонному турнірі з футболу серед школярів на Кубок Фонду Фурсіна. Так, від Любашівського району в поїздці брали участь футбольні команди школи с. Троїцьке і Любашівської гімназії – фіналі-

справило незабутнє враження. Навіть по закінченню матчу не хотілося покидати стадіон, тому що ця споруда зачарувала нас своєю величністю та красою. Отримавши масу позитивних вражень, обіцяємо, що, в свою чергу, будемо прославляти своїми спортивними досягненнями рідний район. Його підтримав Стас Станєв з Іванівського району, гравець команди «Дружба». – Найбільші враження ми отримали від перегляду футбольного матчу, – каже хлопець, – бо теж граємо у футбол або є фанатами цього виду спорту. Нам було дуже цікаво спостерігати за грою професіоналів. А в подарунок ми отримали емблеми, прапорці, шарфи. Усі учасники поїздки від душі дякували Фонду Фурсіна та його засновнику за подорож, яка надовго залишиться в їх пам’яті. У свою чергу, Фонд Фурсіна висловив щиру подяку за допомогу в організації поїздки головам Любашівської, Ширяївської, Березівської та Іванівської районних адміністрацій.

Флеш – моб на Майдані Незалежності.

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ПРИНІС ПОДАРУНКИ ДІТЯМ

Розмова зі «Святим Миколаєм». За народними повір’ями, 19 грудня Святий Миколай – Чудотворець спускався на землю з небес і обходив увесь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість. Найбільше люблять і шанують його діти. Для них він – почесний охоронець, до того ж завжди приходить з подарунками. Розуміючи те, з яким нетерпінням чекають Святого Миколая вихованці державних закладів для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, працівники благодійного Фонду Фурсіна побували в інтернатах і притулках в Ананьїві, Миколаївці, Березівці, Троїцькому, Андрієво – Іванове. Цього разу майже 750 вихованців дитячих закладів подивилися театралізовані вистави, під час яких «Святий Миколай» вручав їм подарунки. У Березівському притулку для дітей у ролі «Святого Миколая» виступив директор Фонду Артем Стогній, який особисто вручив подарункові набори кожному з 19 вихованців. За словами Артема Аркадійовича, у Фонді Фурсіна це вже стало традицією: напередодні і в

день Святого Миколая приїздити разом з концертною групою до інтернатів, притулків та соціальних центрів, щоб привітати дітей та порадувати їх виставою і подарунками. Із захопленням і радістю зустрічали гостей у Центрі соціально – психологічної реабілітації для дітей в с. Миколаївка Ширяївського району. Адже до них завітав сам «Святий Миколай» у розкішному вбранні. Вдячні за радість та подарунки діти присвятили своєму покровителеві пісню. І у с. Жовтень того ж району вихованці місцевої школи – інтернату привітали гостей віршами та піснею «Святий Миколай». А аматори районного Будинку культури розіграли справжнє казкове дійство, в ході якого діти мали змогу взяти участь у різноманітних конкурсах, рухливих іграх. Одні – співали, інші – танцювали, всі гуртом – відгадували загадки і водили хороводи, за що отримували заохочувальні призи. А «Святий Миколай» роздавав ще й солодощі. В с. Троїцьке Любашівського району го-

стей радо зустріли 85 учнів місцевої школи – інтернату. Крім солодощів від «Святого Миколая», співаки Ольга Суковата та Віталій Шлапак подарували юним глядачам кілька музичних номерів, а також взяли участь у танцювальних та рухливих іграх з дітьми. – Такі заходи просто необхідні нашим дітям, адже вони бачать, що до них приїздять люди, яким небайдужі вони самі та їх подальша доля, – зауважив директор Троїцької школи – інтернату Сергій Сорока. Мабуть, найбільш душевною видалася зустріч з вихованцями та педагогами інтернату, який розташовано у смт Миколаївка. Після концертної програми діти ніяк не хотіли відпускати акторів. А вихователі розповіли, що інколи до інтернату приїздять спонсори, привозять дарунки, але просто залишають їх і їдуть собі далі. А такого свята, яке влаштував Фонд Фурсіна, в інтернаті просто ніколи не бачили! Вихователі зізнавалися, що навіть вони повірили у казку. Що ж тоді казати про малечу?! В Андріїво – Іванівському інтернаті ви-

ховуються переважно підлітки. І спочатку у акторів були певні побоювання: як сприймуть сучасні тінейджери фольклорну виставу? Але все обійшлося якнайкраще: підлітки також охоче приймали участь в усіх конкурсах, і щиро раділи, отримавши подарунки. До речі, виявилося, що в усіх закладах діти добре пам’ятали минулорічні відвідини Фонду Фурсіна, і зізнавалися, що дуже чекали цього приїзду. Причому не просто чекали, а готували власну творчу відповідь. Як, наприклад, у Ананьївському інтернаті, де зі словами щирої подяки до Фонду Фурсіна та Святого Миколая звернулися учасники екологічної агітбригади «Екос», яка є лауреатом обласного конкурсу. Так, багато радості приніс дітлахам День їхнього покровителя. А «винуватцям» цієї радості – співробітникам Фонду Фурсіна і акторам з концертної бригади, дивлячись на усміхнені обличчя хлопчиків і дівчаток, хотілося вірити, що подарована казка запам’ятається їм надовго, зігріваючи юні і вразливі серця.

Директор Фонду А.Стогній роздає малечі подарунки.


Конкурс

8

Фонд Фурсіна Інформаційний бюлетень

ПІСНЯ –

Біг – борд нагадує….

Найстарший учасник – Анатолій Гребінь.

Ведучі гала – концерту Інна Галета та Іван Клімчук.

Сімейний дует Михальченків.

Загадкова Альона Шереметьєва.

Ода коханню – Богдан Медведчук.

Міжрайонний пісенний конкурс «Музичний дарунок» започатковано благодійним Фондом Фурсіна з метою розвитку культури у регіоні, популяризації кращих зразків пісенної творчості, сприяння розвитку сценічного мистецтва, виявлення талановитих виконавців серед жителів регіону, підтримки розвитку їх творчих здібностей. Конкурс проходив у два етапи. Спочатку журі дивилося виступи районних колективів та солістів, кращих відбирали для участі у фінальному концерті, почесним гостем якого став Іван Геннадійович Фурсін. Давайте ж прослідкуємо основні етапи конкурсу, який, безумовно, входить до числа найбільш значущих культурних подій року. На шляху до фіналу

У кожного була своя «Хвилина слави»

АНАНЬЇВ. Виступи місцевих співаків порадували майстерністю виконання і вдало підібраним репертуаром. До гала – концерту було відібрано чотири номери. До складу фіналістів увійшли наймолодший учасник – восьмирічний Стасик Матрос з піснею «Я – маленький козак», дует Діани Кондратенко і Олега Разуцького, Максим Рирмак з оригінальною піснею «О, джаз» та колоритний вокальний гурт «Забава», учасники якого, до речі, активно приймають участь у всіх конкурсах і фестивалях, організованих Фондом Фурсіна. БЕРЕЗІВКА. 12 солістів з Березівського та Комінтернівського районів виступали на сцені районного Будинку культури. Прикметно, що одразу дві учасниці виконували авторські пісні. Це Людмила Богуславська з Березівки (ії твір було присвячено афганській темі), та Надія Любка з Сичавки Комінтернівського району. Захоплено зустріли слухачі виступ юної Іларії Дубовської зі Златоустового, яка виконала пісню «Сьогодні дощ». Їх думка цілком співпала з висновком професійного журі, яке включило Іларію до числа фіналістів. Разом з дівчиною туди потрапили два березівських солісти – Віктор Димов та Володимир Піроженко. Віктор приємно здивував журі виконанням класичного твору, а Володимир здобув визнання завдяки власній пісні ІВАНІВКА. Цей тур відзначився найбільшою кількістю учасників – 28, та високим рівнем виконання пісень. А до фіналу запросили вокальне тріо «Мар`яночка» (Северинівський Будинок культури), сімейний дует Михальченків з «Піснею про рушник», співачку Ганну Ткачук, що порадувала виконанням пісні «Мамины глаза», та юну солістку Тетяну Струк з піснею «Любовь проснулась». ЛЮБАШІВКА. 19 конкурсантів прийняли участь у відбірковому етапі. Першими на сцену районного Будинку культури вийшли учасники хору «Ветеран», яких зал зустрів оплесками вдячності і поваги. А фіналістами від району стали: дует «Розмай» з піснею «Лелеки», Марина Ткаченко, яка виконала пісню «Садочок», та Богдан Медведчук, що вразив усіх потужним вокалом і неабияким артистизмом. Як завжди захоплено сприйняли глядачі виступ лауреатки міжнародного конкурсу «Морська зіронька – 2013» Яни Кноп. Юну солістку журі запросило прийняти участь у гала – концерті конкурсу в якості почесної гості. МИКОЛАЇВКА. І тут було 19 претендентів на участь у фіналі. Варто відзначити вікову різницю конкурсантів: наймолодшій учасниці – 8 років, найстаршому виконавцю – 73! До фінального гала – концерту запрошено одразу п’ять учасників. Серед них – вокальне тріо «Садко» з районного Будинку культури , яскрава солістка зі Стрюково Олена Шереметьєва, Алла Груба (село Шабельники), яка вразила потужним вокалом, юна і трепетна Катюша Приходько і найстарший учасник відбору Анатолій Гребінь. ШИРЯЄВЕ. За свідченням членів журі, вокалісти з різних куточків району продемонстрували чудову майстерність, насамперед, у виконанні ліричних пісень. Варто відзначити, що більшість учасників ширяївського відбору обрали твори української естради. До фінального гала – концерту журі запросило Віталія Шлапака з романтичною піснею «Не гасніть, зорі», Нелю Войтову, яка виконала пісню «Мой сон», та вокальне тріо «Мальви» з піснею «Моя любов». Загалом, для того, щоб фінальний гала – концерт мав достойний вигляд, членам журі довелося продивитися та прослухати біля 115 номерів. До фіналу потрапило 22 виконавця та вокальних колективи. Для визначення кращих з кращих запросили представницьке журі з обласного центру: народну артистку України, в.о.доцента Одеської національної музичної академії імені А. Нежданової Тетяну Буркацьку, заслужену артистку України, доцента національної музичної академії Людмилу Чернецьку та директорку обласного Центру української культури Валентину Вітос. Кому з учасників конкурсу судилося стати лауреатом та отримати від Фонду Фурсіна грошові премії від 1000 до 5000 грн, мало стати відомим 1 листопада. У цей день, о 17 – й годині, в приміщенні Березівського районного Будинку культури розпочався фінальний гала – концерт конкурсу «Музичний дарунок». Про це оголосили ведучі програми Інна Галета та Іван Клімчук….

Сказати, що у залі яблуку не було де впасти, надто мало, щоб охарактеризувати інтерес до концерту. Подивитися на виступи кращих аматорів шести районів зібралися не лише мешканці Березівщини, але й жителі інших районів. І дивуватися тому не треба. Бо нечасто, на жаль, доводиться нашим землякам бачити та чути артистів з народу у такому, так би мовити, концентрованому вигляді. Конкурс «Музичний дарунок», особливо ж фінальна його частина, подарували таку радість. І це дуже важливо, бо у соціальних ініціативах Президента України, серед іншого, ставиться завдання дати можливість кожному жителю нашої країни проявити свої таланти. То ж Фонд Фурсіна активно допомагає у реалізації цього завдання. Вітаючи учасників та глядачів гала – концерту, Іван Геннадійович Фурсін пригадав фінал попереднього конкурсу «Ми шукаємо таланти», також організованого Фондом. (Нагадаємо, що той конкурс проходив влітку, а фінальна його частина відбулася просто неба, на площі перед Будинком культури у Ширяєвому). – Тоді я ще раз переконався, – сказав народний обранець, – наскільки багатий наш край талановитими людьми. Я впевнений, що і нинішнє свято пісні відбудеться на найвищому рівні. Вдячний всім, хто готував цей конкурс – і організаторам, і артистам, і місцевій владі. Переможців чекають нагороди від нашого Фонду. Але я впевнений, що переможених не буде. Кожного учасника чекає своя «хвилина слави». А ми з вами будемо вдячними глядачами. Іван Геннадійович був абсолютно правий, кажучи про «хвилину слави» для учасників фіналу. Бо кожний номер супроводжувався захопленими оплесками глядачів. Втім, були виконавці, яких зустрічали з особливим ентузіазмом. Бо як було не подивуватись творчому довголіттю найстаршого з учасників – Анатолія Федоровича Гребіня з Миколаївського району. Йому 73 роки, але творчої енергії – більш ніж достатньо. Лише навесні пішов Анатолій Федорович на заслужений відпочинок, попрацювавши перед тим 51 рік! Був музичним керівником у дитячому садку, директором музичної школи, останнє місце роботи – школа – інтернат. Чверть віку акомпанував самодіяльному ансамблю «Веселка», який має звання народного колективу. Якось директор Будинку культури приніс вірш про Україну, запропонував написати до нього музику. Пісня сподобалась і з того часу почалося захоплення композицією. – Мелодії в мене народжуються від душі, від серця, – зізнається Анатолій Федорович. – Спочатку я дивлюся текст, і якщо він припадає до душі, то ніби сама собою виникає мелодія. На конкурсі найстарший учасник представив власну пісню «Рідні простори» на слова свого земляка Сергія Мефодовського. Причому сам собі акомпанував. Під власний супровід виступав також березівчанин Володимир Піроженко, який виконав пісню «Чарівниця». До речі, слова та музика цього твору також належать йому. Автор – виконавець присвятив свій твір усім жінкам України. Бо впевнений: саме жінка надихає чоловіка на творчі звершення. Якщо Анатолій Гребінь та Володимир Піроженко – музиканти досвідчені, то восьмирічний Стасик Матрос з Ананьїва робить перші кроки у мистецтві. І досить вдалі. Лише два роки хлопчик займається співом, але вже встиг отримати кілька нагород на пісенних фестивалях. – Найбільше полюбляю співати українські народні пісні, – зізнається юний виконавець. – Тому що вони про нашу землю, рідну Батьківщину. Так трапилося, що за кілька днів до фіналу хлопчина поранив ногу склом. Але мужньо вийшов на сцену і з запалом виконав веселу пісню «Я – маленький козак». Як складеться творча доля талановитого хлопчини, поки що сказати важко. Він вчиться грати на гітарі, захопився боротьбою (хоче стати «справжнім мужчиною»), тобто коло уподобань немаленьке. – Багато що залежить від самого Стасика, – каже його наставник Віктор Іванович Пшеничний. – А я, звичайно, буду допомагати йому розвиватися і у суто музичному, і у культурному плані. Віктор Іванович – людина унікальна. Адже практично всі учасники фіналу з Ананьїва


Конкурс

Грудень 2013 р.

9

У ДАРУНОК – його учні. Допомагає йому дружина Людмила, яка виступала на концерті у складі колоритного гурту «Забава». Цей коллектив славиться своїми голосами, запальним характером та іскрометним почуття гумору. Що ананьївські виконавиці сповна продемонстрували під час свого виступу. (До речі, гурт «Забава» приймав участь і у гала – концерті конкурсу Фонду Фурсіна «Ми шукаємо таланти»). Учасниці цього коллективу вважають, що пропаганда українського фольклору зараз дуже необхідна. – Ми любимо не тільки українську пісню саму по собі, – каже Людмила Пшенична, – але й взагалі народні традиції, обряди. Закохані в пісню і викладачки Любашівської музичної школи Наталя Ланецька та Світлана Лисейко, які склали дует «Розмай». У жінок співзвучні голоси, разом вони чудово звучать. Репертуар у них різноманітний – твори а – капела (тобто без супроводу), народні пісні, естрада. – Ми живемо піснею, кохаємося в неї, – зізнаються учасниці дуету. Твори для виконання обирають за дуже простим принципом – що припало до душі. Тим більше, що смаки в них – однакові. Почули щось цікаве, подивилися одна на одну – і одразу стає зрозуміло: будуть брати до свого репертуару чи ні. А репертуар вже досить значний. Співають вони про те, що люблять, а «любимо ми все», посміхаються виконавиці. Оскільки жінки ще й гарно вишивають, то зі сценічними костюмами в них проблеми немає – роблять самі для себе. З великим задоволенням пригадують учасниці дуету свій виступ на «Новому Любашівському базарі». – Надзвичайно сподобалось усе, – діляться вони враженнями. – Спасибі Івану Геннадійовичу Фурсіну і нашому голові райдержадміністрації Максиму Петровичу Ободу за те, що зробили для людей таке чудове свято. Ще одна учасниця концерту – семикласниця Марина Ткаченко – також виступала на «Новому Любашівському базарі». Там дівчинці особливо цікаво було послухати, як співають аматори з інших районів. Така можливість випадає нечасто, тому Марина скористалася нею у повній мірі. А в Березівці вона виконала пісню «Садочок» за підтримки танцювальної групи, яка приїхала з Любашівки допомагати своїй землячці. Треба сказати, що не одну Марину супроводжували танцюристи. Віктор Лещенко з Миколаївського району захопив зал оригінальною трактовкою популярної пісні з фільму «Иван Васильевич меняет профессию». І чималий внесок в успіх співака вніс колектив «Фаворит», який влітку став переможцем згаданого вище конкурсу «Ми шукаємо таланти». У супроводі стилізованого балету виступав і Максим Рирмак з піснею «О, джаз!» Богдан Медведчук з Любашівки – за фахом музикант, грає на трубі. Професійним співаком себе не вважає, хоча співати почав ще у п’ять років. Спів для нього – хоббі, просто дуже він любить українську пісню – за ії мелодичність. Виконавець згадує, що українська пісня вважається однією з наймелодичніших у світі. Взагалі –то Богдан схильний до народних мелодій, але пісня Ігоря Поклада «Кохана», яку він виконав на гала – концерті, фактично стала народною. Виконавець каже, що полюбив її ще змалку, коли часто чув по радіо. Зараз ретро – мелодії – у моді. Зі старих пісень роблять так звані рімейки, тобто, осучаснюють, але Богдан Медведчук – прихильник класичної естради. І, як показав дуже теплий прийом слухачів, його підхід – абсолютно вірний. Традиціям класичної української естради лишилися вірними подружжя Михальченків з Іванівки, які проспівали легендарну «Пісню про рушник». А от Альона Шереметьєва з Миколаївського району просто –таки вразила зал оперною манерою виконання. Втім, у цьому відношенні вона була не поодинокою. Бо 14 – літній березівчанин Віктор Димов проспівав арію «Dignare», чим також викликав бурхливі оплески залу. Свою «хвилину слави» отримали також тріо «Мальви», Тетяна Струк з юними акробатками колективу «Фенікс», тріо «Мар’яночка», Неля Войтова, тріо «Садко», Катерина Приходько, дует «Діана та Олег», Іларія Дубовська, Анна Ткачук. Та найбільший успіх мав Віталій Шлапак з Ширяєвого. Йому дісталася не «хвилина слави», а значно більше. Після виступу Віталія публіка довго не могла вгомонитися. Слухачі бажали почути його ще раз; жаль, що умови концерту не дозволяли співати «на біс». І не дивно. Бо хоча Віталій за фахом – юрист, і виступає як аматор, його солоспів нікого не лишає байдужим. Пригадуючи свої перші кроки на пісенній ниві, Віталій зізнається: все почалося з кохання. Він довгий час соромився співати в інших місцях, крім власного дому, але п’ять років тому заспівав для своєї подруги караоке, від чого навіть друзі були у шоці. Зараз Віталія часто запрошують виступати на різних концертах. Він є постійним учасником заходів Фонду Фурсіна. Конкурси, подібні до «Музичного дарунку», Віталій не вважає змаганнями. На його думку, головне в них – це можливість побачити і почути один одного, поділитись враженнями, взяти щось корисне для себе….

Поки журі визначало призерів, на сцену виходили також Яна Кноп, яка щиро подякувала І.Г.Фурсіну та М.П.Ободу за підтримку, Людмила Третяк, яка, до речі, була членом журі відбіркового етапу цього конкурсу, гурт «Забава». Завершальним акордом того незабутнього вечора стала фінальна пісня, яку підхопили усі учасники концерту.

Нагороди, враження, подяки Але, що б там не було, конкурс залишається конкурсом, і хтось має отримати нагороди. І от на сцену вийшли Іван Геннадійович Фурсін та голова Березівської райадміністрації Олександр Васильович Адзеленко. Ведучі почали оголошувати вердикт журі. Спеціальними дипломами Фонду за внесок у розвиток авторської пісні та високий рівень композиторської майстерності нагородили двох авторів – виконавців Володимира Піроженка та Анатолія Гребіня. Приз глядацьких симпатій дістався Анні Ткачук з Іванівки. Не забули організатори і наймолодшого учасника – восьмирічного Стасика Матроса, який теж отримав спеціальну відзнаку. Отримав диплом і вчитель Стасика – Віктор Іванович Пшеничний, якого відзначено за багаторічну та плідну творчу співпрацю з самодіяльними артистами Ананьївщини. Головні ж нагороди конкурсанти виборювали у двох номінаціях – «Солісти» та «Вокальні колективи». У перший номінації безперечну перемогу отримав Віталій Шлапак, який виконав пісню «Не гасніть, зорі!» Його одноголосно визнало кращим журі, йому щедро аплодували глядачі. Віталій отримав від Фонду Фурсіна сертифікат на 3000 гривень. А от другий та третій призи – сертифікати на 2000 та 1000 гривень – було вручено юним березівським виконавцям – Віктору Димову та Іларії Дубовській. Переможцем конкурсу вокальних колективів та володарем сертифікату на 5000 гривень став дует «Розмай» за виконання пісні «Лелеки». На другому місці – тріо «Мальви» (сертифікат на 3000 грн), на третьому – вокальний гурт «Забава» (отримав сертифікат на 2000 грн). Усі без винятку учасники фінального концерту отримали дипломи від благодійного Фонду Фурсіна. Нагороди переможцям та дипломи учасникам особисто вручав засновник Фонду І.Г.Фурсін, що надало усій церемонії особливого забарвлення. А ще Іван Геннадійович тепло привітав ансамбль «Веселка». Одному з кращих творчих колективів Березівського району виповнилося десять років. З цієї нагоди засновник благодійного Фонду подарував «Веселці» ноутбук. А на знак подяки ювіляри прикрасили концерт своїм виступом. Після концерту ми запросили членів журі поділитися своїми враженнями. Вони були одностайними у тому, що найцікавішими виявилися виступи солістів. – Перше місце ми одноголосно присудили Віталію Шлапаку, – розповіла голова журі Тетяна Буркацька. – Він не тільки вільно володіє голосом, але й співає з душею. Дуже талановита людина, хоча й немає відношення до музики, але всіх нас переконав, що він таки кращий. Приємно вразили журі Віктор Димов та Іларія Дубовська. Дівчинка має приємний голосочок, дуже артистична, гарно тримається на сцені. Недаремно її назвали «співочою пташечкою». А В.Димов дуже переконливо виконав складний академічний твір. Ще члени журі відмітили Богдана Медведчука з Любашівки, який прекрасно проспівав знамениту пісню «Кохана». На жаль, для нього просто не вистачило премій. Серед колективів культурою виконання приємно відрізнявся «Розмай». Експресією вразило тріо «Мальви». – Фонд Фурсіна, проводячи такі конкурси, знаходиться на правильному шляху, – в один голос казали члени журі. – Подібні мистецькі змагання дуже потрібні, бо вони підтримують аматорів, дають можливість проявити себе та розвиватися талантам з народу, яких у нас і справді безліч. Рекомендовано було лише розділити виконавців за віковими категоріями – на дитячу та дорослу. А через кілька днів після конкурсу до благодійного Фонду Фурсіна з подякою звернулися призери та учасники «Музичного дарунку» з Ширяївського району – Віталій Шлапак, вокальне тріо «Мальви» та Неля Войтова. – Це був конкурс, – пишуть вони у листі, надрукованому у місцевій газеті «Промінь», – але для нас, учасників та глядачів, це було справжнє свято, де звучали гарні й задушевні музичні твори, конкурсанти демонстрували свої таланти, а вимогливе журі об’єктивно оцінювало їх. Тож, хочеться подякувати всім, хто був причетним до організації конкурсу на всіх його етапах. Не завжди випадає можливість так гарно відпочити, показати свій талант, поспілкуватися з гарними людьми і отримати естетичну насолоду. А завдяки благодійному Фонду Фурсіна ми таку можливість отримали і безмежно вдячні особисто Івану Геннадійовичу Фурсіну за його небайдужість, щире серце та добрі справи.

Почесні гості задоволені концертом.

Третій призер – гурт «Забава».

Кращий серед солістів – Віталій Шлапак.

Переможець конкурсу вокальних колективів – дует «Розмай».

Персональна нагорода Віктору Пшеничному.

Під час виконання фінальної пісні.


Юридична практика

10

ПОЛІПШИТИ ДОСТУПНІСТЬ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Безкоштовні юридичні консультації, доступ до офіційних сайтів органів влади, роз’яснення законодавства України з питань захисту соціально незахищених верств населення – це дієва допомога тим, хто її потребує. Але чи можуть скористатися нею мешканці сіл, особливо віддалених? Недоступність для сільського населення якісних юридичних послуг через їх високооплачуваність, низька правова грамотність населення призводять до постійного накопичення життєвих проблем. Шляхом надання безкоштовних юридичних консультацій вирішує цю проблему в Іванівському районі благодійний Фонд Фурсіна, засновником якого є народний депутат України Іван Геннадійович Фурсін. У районному відділенні Фонду два рази на тиждень здійснюється прийом

Алла Шаріфі веде прийом. громадян професійним юристом Аллою Володимирівною Шаріфі. Очолюючи вісім років юридичний відділ райдержадміністрації, вона отримала прекрасну можливість розширити свої знання як юриста, надаючи консультації та представляючи інтереси установ, організацій у судових засіданнях. Маючи достатньо професійного досвіду, кілька років Алла Володимирівна надавала юридичні послуги як фізична особа – підприємець. Їй, як досвідченому фахівцю, запропонували попрацювати у юридичній консультації благодійного Фонду Фурсіна. З лютого поточного року вона працює юристом у Фонді Фурсіна. Її головне завдання – надання безкоштовних юридичних консультацій жителям району. – Як показав час і практика, це дуже своєчасна і дієва допомога людям, –

розповідає Алла Шаріфі. – Жителі району звертаються з питань цивільного, сімейного, земельного, трудового законодавства, підготовкою документів не процесуального характеру (листів, заяв, звернень, тощо), наданням письмових витримок із законодавчих актів. З огляду на специфіку роботи, я, як правило, не здійснюю представництво інтересів громадян у судах та правоохоронних органах, та не надаю консультацій з питань кримінального або кримінально – процесуального права. За допомогою приходять різні люди, з різними проблемами, які шукають не тільки безкоштовної правової допомоги, а й суто людського співчуття. Часто важлива для людини і підтримка психологічна. До нас звертаються люди, що називається, з наболілим, як правило, прочитавши оголошення в газеті чи за чиєюсь рекомендацією. Приходять в надії на допомогу і розуміння. Бувають такі випадки, що зі свого боку не можемо нічим допомогти, але суто по – людськи вислухати і порадити, як краще діяти в тій чи іншій ситуації – зобов’язані. Крім того, співпрацюючи з усіма організаціями, намагаємося зберегти свій час і час клієнта, частину питань вирішуючи в телефонному режимі. – З якими пролемами жителі району звертаються найчастіше? – Найбільше звернень стосуються питань оформлення спадщини. Далі – питання земельного і сімейного законодавства…. Жодному відвідувачу ми не відмовили у консультації. Сподіваюся, що ще кілька десятків наших земляків стали обізнаними щодо вирішення життєво важливих проблем, у своїх правах та захисті законних інтересів.

ПРО ПІЛЬГИ ДРУЖИН (ЧОЛОВІКІВ) ПОМЕРЛИХ «ЧОРНОБИЛЬЦІВ» Інтереси цих людей захищає стаття 21 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Підставою для надання пільг є посвідчення відповідної категорії. Згідно з Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51, дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідне посвідчення видається на підставі документів про підтвердження статусу постраждалого або на підставі відповідного посвідчення, а також експертного висновку щодо причинного зв’язку смерті з наслідками Чорнобильської катастрофи. Для встановлення статусу дружини померлого громадянина, смерть якого пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, та видачі відповідного посвідчення, необхідно надати зазначені документи на розгляд обласної комісії щодо опрацювання документів, наданих для отримання посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за адресою: вул. Мечнікова, 102, м. Одеса. Дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до статті 21 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» надаються наступні пільги, передбачені пунктами 5, 7, 8, 11, 12, 20, 23 і 27 статті 20, а саме: – користування при виході на пенсію та зміні місця роботи поліклініки, до яких вони були прикріплені під час роботи;

– переважне право залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі при ліквідації, реорганізації або перепрофілюванні підприємства, установи, організації, скороченні чисельності або штату працівників, а також на працевлаштування; – виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу; – 50 – процентна знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за утримання будинків), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном (абонентна плата, оплата послуг електрозв’язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при посекундному обліку їх тривалості). Зазначені у цьому пункті пільги надаються також членам сімей громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають у жилих будинках (квартирах) усіх форм власності в межах норм, передбачених законом; – особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, відшкодовується 50 процентів вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню. У разі проживання у гуртожитку оплата за проживання провадиться у розмірі 50 процентів встановленої плати; – передача безплатно в приватну власність займаних ними та їх сім’ями квартир (будинків) державного та громадського житлового фонду незалежно від того, чи є зазначена особа наймачем чи членом сім’ї

наймача. Зазначена пільга може бути використана один раз; – обов’язкове (протягом року після подання заяви) відведення місцевими Радами земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва для тих, хто потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку, а також відведення земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, садівництва і городництва, будівництва індивідуальних гаражів і дач; – позачерговий протягом року вступ до житлово – будівельних (житлових) кооперативів для тих, хто потребує поліпшення житлових умов, до кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічного обслуговування, до садівницьких товариств, а також право на позачергове придбання садових будинків або матеріалів для їх будівництва, для індивідуальної забудови; – позачергове влаштування в заклади соціального захисту, а також на обслуговування службами соціального захисту вдома, якщо хворий не має близьких родичів, які проживають з ним. Відповідно до підпункту 4 постанови Кабінету Міністрів від 20.04.2007 № 649 «Про встановлення розмірів виплат деяким категоріям громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» сім’ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою виплачується одноразова компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 7586 гривень.

Адреси приймалень І.Г. Фурсіна та відділень Фонду З усіх питань, пов’язаних із діяльністю благодійного Фонду Фурсіна, слід звертатися до відділень Фонду та приймалень народного депутата Івана Фурсіна за такими адресами:

Комінтернівський

вул. Центральна, 56 – б тел. (048) 7093854

понеділок, четвер 9.00 – 18.00 обід 13.00 – 14.00

середа, п’ятниця 8.00 – 17.00 обід 13.00 – 14.00

Любашівський

Ананьївський

вул. К. Лібкнехта, 53/2 тел. (048) 7093843

вул. Леніна, 18 тел. (0264) 22404

середа, п’ятниця 8.30 – 17.30 обід 13.00 – 14.00

Березівський

вул. Ворошилова, 4 тел. (048) 7093846

вівторок, четвер 9.00 – 17.00 обід 13.00 – 14.00

Миколаївський

вул. Калініна, 71 тел. (048) 7093849

середа, п’ятниця 8.00 – 16.30 обід 12.30 – 13.00

Іванівський

вул. Леніна, 72 тел. (048) 7093841

вівторок, четвер 9.00 – 18.00 обід 13.00 – 14.00

Ширяївський

вул. Коробченка, 12 тел. (048) 7093831

вівторок, четвер 9.00 – 18.00 обід 13.00 – 14.00

Фонд Фурсіна Інформаційний бюлетень

КОНСУЛЬТУЄ ЮРИСТ

«КОМУ І КОЛИ ВИПЛАЧУЮТЬ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ НА ДИТИНУ?» Матеріальну допомогу родині / одинокому з батьків призначають і виплачують при народженні дитини. Виплату матеріальної допомоги проводять також опікуну або піклувальнику при усиновленні / встановлення опіки за рішенням суду. Обов’язковими умовами для одержання виплат є подальший розвиток дитини і забезпечення догляду за ним особою, яка звертається за виплатою матеріальної допомоги при народженні дитини. Якщо дитина народилася мертвою (мертвонародження) або померла (перинатальна або дитяча смерть), допомога не призначається. При малюковій смерті, коли дитина була жива якийсь час і виплати вже проводилися, виплати припиняються. Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено, що звернутися за призначенням виплат необхідно не пізніше 12 – ти календарних місяців після народження дитини або набуттям чинності рішення суду про встановлення опіки / піклування над дитиною.

«КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА НАРАХУВАННЯМ І ВИПЛАТОЮ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ / УСИНОВЛЕННІ ДИТИНИ?» Призначення і виплату матеріальної допомоги при народженні дитини проводить Соцзабез – відділ / управління соціального захисту населення при районній державній адміністрації – за місцем реєстрації або фактичного проживання (у даний момент, місце реєстрації та фактичного проживання дуже часто не збігаються!).

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО НАДАТИ В СОЦЗАБЕЗ? Зазвичай, ще до народження дитини батькам пропонують відвідати Соцзабез і надати частину документів, необхідних для призначення та виплати матеріальної допомоги. Після народження дитини необхідно буде надати відсутні документи. Так званий пакет документів для оформлення матеріальної допомоги складається з: 1. Паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; 2. Заповненої заяви про нарахування та виплату матеріальної допомоги; 3. Наданої копії Свідоцтва про народження дитини; 4. Оригіналу Виписки з Державного реєстру актів цивільного стану про реєстрацію народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з її народженням або Довідку для призначення допомоги при народженні, яка видається виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради. Виписку видають в РАГС, де реєстрували народження дитини. Жінки, які є громадянками України, але народили дитину за кордоном, надають виданий компетентним органом країни перебування і легалізований в установленому порядку в Україні документ, що засвідчує народження дитини, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України; 5. Копію Рішення суду про усиновлення або встановлення опіки – подають тільки опікуни / піклувальники; 6. Довідку про склад сім’ї, видану ЖЕКом або місцевої сільської / селищної адміністрацією; 7. Копію Свідоцтва про народження кожної дитини, яку включають при визначенні розміру допомоги. Зверніть увагу! Копію Свідоцтв про народження дітей подають сім’ї, в яких вже є діти (народжені або усиновлені); 8. Відомості про відкриття банківського рахунку по соціальній програмі (соціальна картка). Зверніть увагу! Документи, вказані у пп.1 – 4, подаються обов’язково, а у пп.. 5 – 7 – при наявності певних обставин.


Наші таланти

Грудень 2013 р.

11

ПОЕТИЧНИЙ КОНКУРС НАДИХНУВ АМАТОРІВ участь у конкурсі. Він підкреслив важливість такого роду заходів для розвитку культури. З ним солідаризувався голова Іванівської районної ради, який став лауреатом, Олексій Мазур. Який відзначив позитивну роль конкурсу в збереженні та вивченні історії району та подякував І.Г.Фурсіну за конкретні справи в розвитку культурної та історичної спадщини українського народу. Звичайно, автори читали свої вірші і робили це з особливим натхненням, бо, як зізналася, Вікторія Урбан з Ананьїва, тема любові до рідного краю, яка була задана умовами конкурсу, місцевим поетам особливо близька. Приємно відзначити, що серед лауреатів були і школярі. Наймолодші з них – десятирічний Богдан Бойко з Іванівки та одинадцятирічна Ярослава Шендерук з Ширяєвого. Дівчинка, ро речі, відразу ж почала дарувати газети своїм друзям із власним автографом. Практично усі учасники фінальних церемоній поетичного конкурсу зізнавалися, що нагороди надихають їх на створення нових віршів. І готові до нових творчих змагань.

Лауреати Березівського району. Підсумкам поетичного конкурсу, проведеного Фондом Фурсіна, ми присвятили спеціальний випуск бюлетеню. Захопивши з собою примірники газети (так, щоб дісталося усім бажаючим), організатори та голова журі конкурсу, відомий український поет Юрій Островершенко, здійснили подорож по шести районах. Там, у приміщенні місцевих бібліотек, пройшли церемонії вручення лауреатам конкурсу дипломів, що їх підписав особисто засновник Фонду. Коротко нагадаємо про історію конкурсу. Він проходив у рамках програми Фонду «Відкриваючи забуті сторінки історії». Цю програму ініціював безпосередньо І.Г.Фурсін, який з дитинства серйозно цікавиться історією. Головне завдання програми – популяризація багатої історичної спадщини регіону, проведення досліджень історичних фактів і подій, привернення уваги до пам’яток історії, виховання у молодого покоління вірності кращим традиціям, стимулювання появи творів різних жанрів, що оспівують рідний край. Серед

ініціатив, які підтримує Фонд, – створення книг та альманахів на історичні, краєзнавчі теми, організація і проведення творчих конкурсів у різних жанрах тощо. Оголошуючи поетичний конкурс, Фонд Фурсіна мав на меті відшукати талановитих аматорів поезії, які порушують у своїй творчості тему рідного краю, його історії та сьогодення, і у яких, як зазначив Іван Геннадійович Фурсін, «є чиста та гаряча любов до нашого загального Дому – України та своєї «малої батьківщини» – села, селища, міста». Загалом у конкурсі взяли участь близько 70 авторів із семи районів області, які представили на суд журі понад 350 віршів. Як зізнався Юрій Островершенко, було дуже непросто із них вибрати абсолютно кращі, бо більшість – майже одного рівня. Тому поступово визріла думка дещо змінити підхід до оцінки аматорських творів – від конкурсного до фестивального. Практично це вилилося у виборі творів 40 авторів, які і отримали дипломи лауреатів.

Вручаючи дипломи, голова журі Юрій Островершенко щоразу акцентував увагу на тому, що історія рідного краю, його сьогодення надають величезний та цікавий матеріал для появи нових творів у різних жанрах мистецтва. Кожен поетичний рядок свідчить про чисту і гарячу любов до рідного села, селища, міста, до нашої Батьківщини. Учасники конкурсу, у свою чергу, дякували організаторам з Фонду Фурсіна за оцінку своїх творів, що має для аматорів неабияке значення. На це директор Фонду Артем Стогній зазначив, що одним з головних завдань конкурсу була саме підтримка творчих зусиль людей, які живуть далеко від поетичних центрів, і часто – густо надані самі собі. Тим часом, серед них – чимало справжніх талантів, що підтвердив проведений конкурс. Любашівський автор Володимир Сіньковський, який є редактором місцевого літературного альманаху, розповів, що не тільки він, але і його товариші по захопленню поезією, активно взяли

Юрій Островершенко з юною поетесою Антоніною Вдовиченко.

ТАЛАНТ – У СПАДОК

Виступає Максим Кірєєв.

Спів — невід’ємна риса характеру Максима Кірєєва з Софіївки Березівського району. Своє життя він не уявляє без музики і у свої 17 років вже має чималий досвід сценічних виступів. Вміння співати він успадкував по батьківській лінії – дідусь Віктор Олександрович був активним учасником художньої самодіяльності у селі Розквіт, а батько Юрій також любить співати і кілька років очолював Златоустівський Будинок культури. По материнській лінії його родичі також аматори культмистецтва — бабуся Любов Кирилівна Великодна була директором Златоустівського будинку культури. Перші пісні Максим почав виконувати ще в школі – і з того часу він є активним учасником шкільних, сільських, районних та обласних конкурсів художньої самодіяльності. Ще один цікавий факт з його життя – співати навчився самостійно, без будь –

якої музичної освіти. Втім це не заважає йому на рівних виступати з освіченими музикантами на концертах чи музичних фестивалях. Талант свого сина активно підтримують батьки – мама Світлана Геннадіївна постійно супроводжує сина на конкурсах, допомагає в будь – яких починаннях, а батько відповідає за фінансові витрати. Влітку юнак гідно представив свій район на конкурсі благодійного фонду Фурсіна «Ми шукаємо таланти» в Ширяєвому, за що отримав відповідну відзнаку. Однаково добре Максим виконує як твори класичної музики, так і сучасної естради. Березівщину він представляв піснею воєнних літ «Майский вальс», а за його виступом на єдиному подиху слідкувала група підтримки, яка відправилася з рідного села до Ширяєвого власним транспортом.

Втім, як справжній артистичній натурі, одних співів Максиму замало – нині він опановує гру на гітарі, займається сучасними танцями, виступає у ролі діджея на місцевих дискотеках, почав опановувати мистецтво пародії, а ще пробує свої сили у написанні пісень – наразі придумав баладу про кохання у стилі «реп». І все це самотужки, без підтримки спеціалістів і педагогів! Також до захоплень юнака входить спорт: легка атлетика, настільний теніс, шашки — всім цим він активно займається у вільний від співу час. А по закінченню Златоустівської школи він планує опанувати фах кухаря у Березівському ВПУ ОНПУ, адже кухарські здібності йому передалися від матері. На досягнутому Максим зупинятися не планує і продовжує далі шліфувати грані свого таланту.

Андрій ГОРБАТЕНКО.

ЯНА КНОП ЗНОВУ СТАЛА ЛАУРЕАТОМ В Одеському музичному клубі «Доміно» відбулися зйомки чергового туру телеконкурсу «Дитячий хіт – парад» (автор і режисер – Олександр Степанов). Близько 400 юних співаків і танцюристів з Одеси та області, а також з Херсона, змагалися в номінаціях «Танець» , «Вокальні ансамблі» та «Пісня». «Хіт – парад» є відбірковим туром міжнародного фестивалю юних талантів «Зіронька», який вже в двадцятий перший раз відбудеться в Одесі в червні 2014 року.

Для участі у конкурсі організатори персонально запросили юну співачку з Любашівки Яну Кноп. Перед тим дівчинка з великим успіхом виступила на міжнародному фестивалі «Морська зіронька – 2013», де зайняла перше місце у своїй віковій категорії. Варто нагадати, що прийняти участь в цьому престижному конкурсі юних талантів Яні допомогли благодійний Фонд Фурсіна і Любашівська райадміністрація.

І цього разу представницьке журі, яке очолила народна артистка України Тетяна Буркацька, високо оцінило виступ юної мешканки Любашівки, удостоївши її звання лауреата в номінації «Пісня». Були відзначені музикальність, пластичність і динамічність Яни Кноп. Виступи юних талантів в дитячій музичній передачі «Зіронька» можна побачити на телевізійних каналах АРТ, «Круг» і «Страна Советов».

Співає Яна Кноп .

КОВБАСНИХ СПРАВ МАЙСТЕР Серед лідерів місцевих підприємцівторговельників чільне місце належить підприємцю Олександру Піунову. На його адресу чула чимало гарних відгуків від покупців, а його торговельна точка на ринку »Привоз» в Іванівці користується великою популярністю серед споживачів району. Приваблює людей доброзичливе ставлення, щире обслуговування, широкий асортимент продукції, ціна та якість про-

дуктів харчування на прилавку підприємця. Покупці кажуть: «Є все, чого душа забажає!» Великим попитом користується м’ясна продукція – різні види ковбас та м’яса. Олександр дуже ретельно підходить до вибору асортименту та якості продукції, її виробника. Ніякого секрету в цьому немає – в минулому підприємець здобув певний досвід, працюючи в м’ясоковбасних цехах, тому добре знає рецептуру та смак справжньої ковбаси.

Був час, коли О. Піунов працював на приватних підприємців. Методом спроб і помилок в родині вирішили започаткувати торговельний бізнес – продавати продукти харчування – всетаки гени беруть своє. Олександр вирішив розпочати власну справу, щоб матеріально забезпечувати родину та мати постійну роботу. Нещодавно Олександр Піунов взяв участь у першому в Україні національному ковбасному фестиваліярмарку «Новий Любашівсь-

кий базар», організованому благодійним Фондом Фурсіна. Він отримав багато позитивних емоцій, поспілкувався з колегами, а його продукція вмить розкуповувалась. Покупці відзначали її високу якість і чудовий смак. Олександр вдячний організаторам за надану можливість брати участь в такому заході, планує і в наступному році відвідати «Новий Любашівський базар».

З газети »Степові зорі».


Новий рік

12

Фонд Фурсіна Інформаційний бюлетень

ДЕПУТАТСЬКА ЯЛИНКА НА РАДІСТЬ ДІТЯМ – Пам’ятаєте новорічне свято, яке влаштував Фонд Фурсіна? – запитували ми жителів Ширяєвого, Ананьїва, Березівки, Іванівки, Любашівки та Миколаївки. Радісні посмішки та захоплені вигуки були красномовною відповіддю. Вона й справді була незабутньою, депутатська ялинка від засновника благодійного Фонду, народного депутата України Івана Геннадійовича Фурсіна. Ігри та хороводи для дітей, веселі танцювальні конкурси для дорослих, де перемагала та пара, яка зуміла дійти до останнього етапу, не менш веселе змагання з караоке – скільки було радощів, сміху, захоплення! А до того ще й призи, і не просто якісь нагороди, а теж з видумкою та усмішкою. Так, тому, хто займав у караоке третє місце, дарували лоток курячих яєць, бо ж сирі яйця, як відомо, позитивно впли-

вають на голос. «Срібним» призом була електропраска; має ж співак чи співачка мати охайний вигляд! Ну, а переможець отримував DVD – плеєр та медаль з написом «Кращому співаку караоке»…. Та чи не найбільше емоцій викликала лотерея. Треба було бачити, з яким нетерпінням чекали початку розиграшу ті, хто подбав про «лотерейні білети» у вигляді номерків, і якими радісними були обличчя щасливчиків, які несли зі свята такі корисні у хазяйстві речі, як праска, кавоварка, фен чи красиву м’яку іграшку! Хоча, за великим рахунком, на депутатській ялинці не було «переможених»: кожний, хто побував на ній, вигравав, принаймі, добрий настрій, що його приносили виступи артистів з веселою розважальною програмою. Тодішня програма була розрахована на усі вікові категорії. Але мала одну ваду:

ії могли побачити лише жителі районних центрів. Цього разу Фонд Фурсіна докорінно змінив, як зараз кажуть, формат депутатської ялинки. Місцем ії проведення стануть села Ширяївського, Ананьївського, Березівського, Іванівського, Любашівського та Миколаївського районів. А головними глядачами – діти. Таке рішення було прийнято з ініціативи засновника Фонду, народного депутата України Івана Геннадійовича Фурсіна. Наші постійні читачі, напевне, знають, з якою увагою відноситься Іван Геннадійович, батько двох дітей, до всього, що стосується інтересів підростаючого покоління. Недарма у Напрямах роботи благодійного Фонду Фурсіна на 2013 – 2017 роки чимало місця відведено проектам та акціям для дітей та молоді. Варто пригадати хоча б футбольний дитячий турнір на Кубок Фон-

ду, унікальний конкурс «Випускник року», нарешті, зимовий конкурс «Мій Новий рік», який зараз йде повною ходою…. При цьому наголос робиться на якнайширшому залученні до цих проектів дітей та молоді з сіл та селищ – тобто з тих місць, де дітлахи та підлітки, прямо скажемо, не мають достатніх можливостей для цікавого дозвілля і куди рідко приїздять артисти…. Ось чому місцем проведення депутатських ялинок Нового, 2014 – го, року стали 18 сіл – по три у кожному з шести вищезгаданих районів. До цих місць привезуть дітей з сусідніх сіл, таким чином на святі побуває переважна більшість дітей, які проживають у районах. На них чекає прецікава вистава «Новорічні пригоди піратів» з іграми, призами та подарунками. І можна сказати впевнено: радості вистачить на всіх!

«МІЙ НОВИЙ РІК»

Юний переможець Петро Яремчук. Минулого року благодійний Фонд Фурсіна уперше провів конкурс творчих робіт «Мій Новий рік» для дітей віком від 5 до 14 років. За правилами конкурсу учаснии могли змагатися за нагороди у трьох вікових категоріях: : діти 5 – 7 років і 8 – 10 років надсилали на адресу Фонду свої малюнки, а діти віком від 11 до 14 років – свої твори, присвячені Новому року. Конкурс викликав величезний інтерес у дітлахів. Тим більш, що на переможців чекали чудові призи. На них Фонд і справді не поскупився: телевізор, ноутбук, велосипед, смартфони – речі, які будемо відверті, далеко не усі сім’ї можуть дозволити подарувати своїм дітям, особливо у сільській місцевості…. П’ятирічний Петько Яремчук з Ширяєвого давно вже прямо – таки марив велосипедом. У мріях хлопчик часто бачив, як він мчить на «залізному коні», випереджаючи машини та навіть вітер. Однак не ті статки у сім’ї, щоб могла здійснитися хлоп’яча мрія. Лишалося малюкові лише малювати «вєлік». А малювати Петько любив. Тому, коли рідні розповіли йому про новорічний конкурс Фонду Фурсіна, хлопчик одразу ж узявся до справи…. І якою ж була радість, коли він дізнався, що отримав головну нагороду в віковій категорії

5 – 7 років. І нагородою цією став саме велосипед! Крім того, хлопчина отримав конструктор та 500 грн. Це був справжній тріумф ширяївського малюка! Втім, інші переможці та призери також були дуже задоволеними. У тій самій віковій категорії, що і Петько, друге та третє місця зайняли дві дівчинки з с. Конопляне Іванівського району – Ангеліна Марланг та Таня Юхимовська. Їм дісталися відповідно смартфон та набір чудових іграшок. У віковій категорія 8 – 10 років знову ж таки відзначився представник Конопляного. Максим Димов отримав за перше місце телевізор. Другий призер – Діана Тодорова з с. Первомайське Комінтернівського району відвезла з собою смартфон, а Поліна Пилипишина з Ширяєвого – фотоапарат за третє місце. У найстаршій віковій категорії (11 – 14 років) тріумфувала представниця Березівки Юля Чабан, котра отримала ноутбук. Андрій Пилипишин з Ширяєвого відправився додому з велосипедом, а Настя Мовчан з Любашівки – з мобільним телефоном. Також мобільними телефонами – в якості спеціальних призів – Фонд Фурсіна нагородив Ганну Котельникову з Любашівки, Валентину Васильків та Діану Ко-

лесник з Конопляного. (Вміють у цьому селі плекати таланти! Адже 5 з 13 нагород дісталися його юним жителям). А брат та сестра з Ширяєвого Влад і Ліза Яновські, з огляду на вік (8 років), отримали інтерактивні іграшки. Усього ж на конкурс «Мій Новий рік» було подано 132 роботи. А ті, хто з якихось причин не приймали участі у конкурсі, потім дуже жалкували. Батьки – як призерів, так і тих, хто участі не приймав, – неодноразово зверталися до Фонду, цікавлячись: чи будуть і цього року повторювати таке цікаве змагання? Так, Фонд Фурсіна оголосив Другий конкурс «Мій Новий рік». Умови майже не змінилися, за єдиним винятком: замість трьох вікових категорій будуть дві: від 5 до 10 та від 11 до 14 років…. Можливо, і Петько Яремчук захоче знову спробувати щастя. Принаймні, його рідні надіслали на адресу Фонду теплого листа: «Поздоровляємо Вас з Новим 2014 – м роком та Різдвом Христовим! Бажаємо здоров’я та благополуччя Вам і Вашим родинам. Нехай береже Вас Бог! Велике спасибі Вам, за те, що надаєте чудову можливість дітям виявити свій талант та здійснити мрію. Хай благословить Вас Бог!»

Щасливі призери .

Для довідки. Дітям віком від 5 до 10 років включно необхідно самостійно підготувати творчий малюнок, а дітям віком від 11 до 14 років включно – підготувати власний твір (вірш або оповідання). Тематика робіт: Новий рік, новорічні свята, новорічні дива та ін., що так чи інакше пов’язано із святкуванням Нового року.

В цьому номері використано фото та матеріали О.Галяса, В.Вірича, А.Горбатенка, В.Андросюка, газет «Степовий маяк», «Степові зорі», «Миколаївський вісник», «Промінь», сайту Фонду Фурсіна (http://www. fondfursina.org), ІА «Трасса Е – 95».

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ФОНДУ ФУРСІНА Видається відповідно до ст. 14 Закону України «Про друковані засоби масової інформацїї (пресу) в Україні» для використання у своїй діяльності. Надруковано в ТОВ «Видавничий будинок ММД». Наклад 25 000 прим. Відповідальний за випуск Олександр Галяс. Замовлення № ________.

Газета 14  
Газета 14  
Advertisement