Page 1

katalog produkt贸w nr 2

dla Ciebie

dla Twojego domu 2009


Wyobraź sobie

dom 02

Podane ceny są cenami brutto i zawierają podatek VAT w wysokości 22%. Zawarta w katalogu oferta w zakresie ceny i produktów jest wiążąca aż do wyczerpania zapasów. Katalog Produktów FM GROUP FOR HOME nr 2 obowiązuje od lipca 2009 roku. Katalogi i Plan Marketingowy są jedynymi zaakceptowanymi i wydanymi przez FM GROUP źródłami informacji przy sprzedaży i reklamie produktów FM.


piękny i zadbany

Miejsce, w którym cała Twoja rodzina czuje się swobodnie i bezpiecznie. Gdzie panuje radość i wzajemny szacunek. Gdzie otaczają Cię kochający ludzie i bliskie sercu przedmioty.

To Twój wymarzony dom. Wspólnie o niego dbacie.

03


historie domowe Jak niektórzy zapewne już wiedzą, FM GROUP jest firmą rodzinną. Wysoce cenimy wartości i tradycje rodowe i próbujemy wnosić płynącą z nich siłę w relacje biznesowe. I myślę, że nam się to udaje – znamienny jest fakt, że duża część Dystrybutorów działa w FM GROUP wraz ze swoimi najbliższymi. To przede wszystkim dla nich w listopadzie zeszłego roku poszerzyliśmy ofertę o produkty FM GROUP FOR HOME. Ogromnie się cieszymy, że zostały one tak ciepło przyjęte zarówno przez naszych Dystrybutorów, jak i Klientów.

A nawet zostały docenione przez grupę wybitnych specjalistów, którzy przyznali opakowaniom FM GROUP FOR HOME (jako jedynym opakowaniom z branży chemicznej) nominację do głównej nagrody w prestiżowym konkursie ART OF PACKAGING 2008. Zachęceni sukcesem, w drugim katalogu wprowadziliśmy nowe produkty: uniwersalny odwapniacz (s. 31), preparat do czyszczenia fug (s. 40), odtłuszczacz (s. 33), preparat do czyszczenia szyb kominkowych i piekarników (s. 22), a przede wszystkim trzy unikalne luksusowe płyny do płukania tkanin (s. 18-19), w których wykorzystano kompozycje stosowane do wyrobu perfum i produktów perfumeryjnych FM GROUP.

04

Przez ostatnie miesiące stale pracowaliśmy również nad ulepszaniem receptur dotychczas oferowanych produktów: zwiększyliśmy aż do 20% zawartość środków myjących w płynach do mycia naczyń, zmieniliśmy formułę mleczka do czyszczenia (teraz jest jeszcze bardziej aksamitne) i płynów do płukania tkanin (uzyskaliśmy ułatwiającą dozowanie konsystencję przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej zawartości związków odpowiedzialnych za zmiękczanie). Rosnące doświadczenie pozwoliło nam także jeszcze lepiej zadbać o produkty w czasie transportu. We wszystkich opakowaniach wprowadziliśmy system niezawodnych zabezpieczeń (mogą o nich Państwo więcej przeczytać na stronie 51). Wszystkie te zmiany wprowadzaliśmy z myślą o rzeszy gospodarstw domowych, w których codziennie sięga się po nasze produkty. W ten sposób chcielibyśmy podziękować Państwu za powierzenie naszej opiece Waszych domów.

Artur Trawiński FM GROUP Polska


str. 09-11

12-20

str. 13

AIR FRESHENERS (odświeżacze powietrza w aerozolu)

str. 20

MULTI FABRIC stain remover (odplamiacz) LAUNDRY liquids (płyny do prania) fabric softeners (płyny do płukania tkanin) LUXURY FABRIC SOFTENERS (luksusowe płyny do płukania tkanin) ANTI-CREASE ironing spray (preparat ułatwiający prasowanie)

str. 22

FIREPLACE GLASS & OVEN cleaner (preparat do czyszczenia szyb

str. 23

str. 27

GLASS cleaner (płyn do mycia szyb) MULTI PURPOSE cleaner (płyn uniwersalny) POWER cleaner (płyn do mycia powierzchni silnie zabrudzonych) LAMINATE floor liquid (płyn myjący do paneli laminowanych) CARPET & UPHOLSTERY cleaner (płyn do czyszczenia dywanów i tapicerki)

28-29

str. 29

30-35

str. 31

str. 14-15 str. 16-17 str. 18-19

BODY

L

str. 34-35

UNIVERSAL

str. 33

FURNITURE cleaner (preparat do pielęgnacji mebli)

F

FURNITURE

str. 32

U

DESCALER all purpose (uniwersalny odwapniacz) KITCHEN cleaner (płyn myjący do powierzchni i blatów kuchennych) DEGREASER extra power (odtłuszczacz) DISHWASHING liquids (płyny do mycia naczyń)

K

str. 37

multi surface soft cleanser (mleczko do czyszczenia

str. 38

drain cleaner (granulki do udrażniania rur) limescale & rust remover gel (żel do usuwania kamienia i rdzy) GROUT cleaner (preparat do czyszczenia fug)

urządzeń kuchennych i sanitarnych)

str. 39 str. 40

BK BAT H

kitchen

41-43

str. 42 str. 43

shower cleaner (płyn do mycia kabin prysznicowych) bathroom cleaner (płyn do mycia łazienki)

B

44-45

str. 45

lemon wc cleaning gel (żel do mycia WC)

T

46-50

str. 47

POLISHING mitten (ściereczka-rękawica z mikrowłókien) DELICAT cloth (ściereczka z mikrowłókien) MULTI FUNCTION roll wipes (wielofunkcyjna ściereczka w listkach)

str. 48 str. 49

str. 50

TRIGgER sprayer (rozpylacz) DISPENSER pomp (pompka)

BATH

str. 25 str. 26

KITCHEN

kominkowych i piekarników)

str. 24

36-40

A

TOILET

21-27

B

AIR

08-11

royal fruity SOAP (mydło w płynie)

LAUNDRY

str. 07

A

ACCESSORIES

06-07


dla Ciebie

dla Twojego domu

ROYAL FRUITY SOAP mango & peach (mydło w płynie)

BODY

B body

Produkty do ciała Codziennie wychodząc z domu dotykasz przedmiotów, na których osadzone są kurz, brud i bakterie. Dlatego potrzebujesz doskonałych środków myjących. Myjących i pięknie pachnących.


mydło w płynie

soap mango & peach

Poczuj zniewalającą moc świeżych owoców ukrytą w wyjątkowym zapachu mydła mango & peach. Mydło dokładnie myje i pielęgnuje ciało, a zawarta w nim gliceryna zapewnia skórze odpowiednią miękkość i gładkość. Posiada pH 5,5 i idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. royal fruity soap

PORADY FM

royal fruity

Wybór odpowiedniego środka myjącego powinien uwzględniać potrzeby skóry. Powierzchnia skóry posiada lekko kwaskowaty odczyn pH wynoszący 5,5. Do codziennej pielęgnacji stosuj środki, które mają odczyn zbliżony do naturalnego pH skóry, dzięki czemu nie uszkadzają delikatnej błony ochronnej naskórka.

07

b 01

27,20 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 500 ml CENA:

3,60 PLN

nawilża i zmiękcza skórę

apetyczny aromat brzoskwini i mango Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


dla Ciebie

dla Twojego domu

SPLENDID VIOLET

HYDRO SPA

(odświeżacz powietrza w aerozolu)

(odświeżacz powietrza w aerozolu)

ORIENTAL FLOWERS

(odświeżacz powietrza w aerozolu)

AIR

A air

Produkty odświeżające Wiesz, jak stworzyć w domu niepowtarzalny nastrój. Potrafisz działać na wszystkie zmysły – oryginalnie zestawionymi kolorami, nastrojową muzyką i zniewalającym zapachem…


odświeżaczE powietrza w aerozolu

Wystarczy jedno naciśnięcie, by przenieść się do orientalnego ogrodu, stanąć pośrodku kwitnącej łąki lub znaleźć się nad brzegiem wzburzonego morza.

Gdzie tylko chcesz… Kiedy tylko masz ochotę… splendid

violet

air freshener

Subtelny aromat zdominowany przez ciepłe nuty fiołka, magnolii, konwalii i róży, przełamane łagodnością aromatu jabłka i zielonego ogórka (FM 81). Z łatwością pomoże Ci wyczarować we wnętrzu niepowtarzalny klimat pełnej rozkwitających kwiatów, intensywnie pachnącej łąki.

splendid violet air freshener a

09

01

45,33 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 300 ml CENA:

3,60 PLN

ciepłe nuty fiołka

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


odświeżacze powietrza w aerozolu wysoka jakość kompozycji zapachowych

oriental

flowers air freshener

Egzotyczny, łagodny zapach zielonych gałązek, delikatnych kwiatów lilii i owoców cytrusowych niesiony delikatnym podmuchem wiatru. Dzięki niemu poznasz wyjątkową atmosferę Dalekiego Wschodu. 10

oriental flowers air freshener a

02

45,33 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 300 ml CENA:

3,60 PLN

delikatny aromat Orientu www.fmworld.com


Odświeżacze zostały przygotowane na bazie alkoholu, a nie wody, dzięki czemu lepiej się rozpylają i nie pozostawiają śladów na sprzętach. Szybko i skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy i pozostawiają we wnętrzu świeży, oryginalny aromat.

hydro

spa

air freshener

Chłodny, orzeźwiający aromat morskiej bryzy, w której pulsującym sercu odnajdziesz nuty cytrusów i jałowca. Pozwoli Ci przypomnieć sobie niezapomniane chwile spędzone nad brzegiem wzburzonego morza.

Czy wiesz, że

zapachy w ogromnym stopniu wpływają na nasze samopoczucie? Warto zadbać o wybór kompozycji zapachowej, dzięki której poczujemy się zrelaksowani i uspokojeni. Pamiętaj, że świeże, zielone i cytrusowe nuty działają odrobinę pobudzająco, natomiast ciepłe, kwiatowe aromaty pozwalają ukoić nerwy i zmniejszyć uczucie zmęczenia.

PORADY FM

podmuch świeżości

Przed

użyciem mocno wstrząśnij pojemnikiem. Nie spryskuj mebli, ciała ani zwierząt.

11

hydro spa air freshener a

03

45,33 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 300 ml CENA:

3,60 PLN

orzeźwiająca morska bryza Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


dla Twojego domu

MULTI FABRIC stain remover (odplamiacz)

LAUNDRY LIQUIDS

(płyny do prania)

FABRIC SOFTENERS (płyny do płukania tkanin)

LUXURY FABRIC SOFTENERS

(luksusowe płyny do płukania tkanin)

ANTI-CREASE ironing spray (preparat ułatwiający prasowanie)

l laundry laundry

dla Ciebie

Produkty do prania Cel był jeden: niezależnie od tego, czy robisz pranie ręczne, czy wrzucasz wszystko do pralki, masz pewność, że Twoje rzeczy są idealnie czyste, rozkosznie miękkie i cudownie pachnące. Udało nam się zrealizować ten cel w 100%.


odplamiacz aktywne enzymy

Uwaga!

Nie należy stosować preparatu bezpośrednio na metalowe części odzieży.

multi

fabric

stain remover

Wzbogacony aktywnymi enzymami odplamiacz w płynie skutecznie usuwa najbardziej uporczywe plamy. Nie zawiera chloru, dzięki czemu można go stosować zarówno do białych, jak i kolorowych tkanin. Nie niszczy struktury włókien. Polecany jest nawet do bardzo delikatnych materiałów.

PORADY FM

Przed użyciem należy sprawdzić trwałość kolorów nanosząc niewielką ilość odplamiacza na ukrytą część tkaniny.

wygodny rozpylacz ułatwia naniesienie preparatu bezpośrednio na plamę

nie zawiera chloru

multi fabric stain remover

13

L 01

(bez rozpylacza) 18,20 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

3,65 PLN rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN

cena łączna zestawu: 15,55 PLN

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


płyny do prania

PORADY FM

chroni kolorowe tkaniny przed wyblaknięciem vivid

colours

W miarę

możliwości tkaniny o różnych kolorach pierz oddzielnie, odwrócone na lewą stronę. Jeśli jest to niemożliwe, bezwzględnie odseparuj rzeczy mogące zabarwić inne materiały.

laundry liquid

Specjalnie dobrane składniki płynu chronią odzież przed utratą kolorów, rozciąganiem i kurczeniem. Płyn nadaje się także do prania tkanin czarnych i bardzo ciemnych. Znakomicie usuwa różnego rodzaju zabrudzenia. Płynna konsystencja środka sprawia, że doskonale rozpuszcza się on w wodzie, perfekcyjnie działa również w niskich temperaturach i nie pozostawia na tkaninach osadów.

14 vivid colours laundry liquid

l 02

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

8,95 PLN

zmysłowy zapach fiołka i magnolii (FM 81)

www.fmworld.com

bardzo dobrze się rozcieńczaj¹


do wszystkich rodzajów pralek i do prania ręcznego skutecznie działaj¹ nawet w niskich temperaturach laundry liquid

Unikalne składniki płynu ożywiają biel i jasne kolory, nadając im niezwykłą świeżość i blask. Doskonale usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dzięki płynnej konsystencji środek szybko rozpuszcza się w wodzie, świetnie się wypłukuje i nie pozostawia na tkaninach smug. Płyn działa we wszystkich temperaturach niezależnie od stopnia twardości użytej wody. Zalecany jest również do prania tkanin delikatnych.

Przed praniem należy sprawdzić na metkach m.in. temperaturę, w jakiej należy prać tkaniny oraz odseparować rzeczy kolorowe. Uwaga!

W przypadku silnych zabrudzeń przed praniem skorzystaj z odplamiacza MULTI FABRIC stain remover (katalog strona 13).

PORADY FM

white

15 white laundry liquid

l 03

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

6,80 PLN

subtelny aromat dzikiej orchidei

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


płyny do płukania nowa, jeszcze lepsza formuła blue

star

fabric softener

Niezwykle romantyczne połączenie subtelnego aromatu róż ze świeżą wonią magnolii, wzbogacone słodyczą wonnego miodu. blue star fabric softener

l 04

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

6,60 PLN

16

moon

fantasy

fabric softener

Słodka, intensywna kompozycja zdominowana przez ciepłą woń jaśminu podkreśloną mocną nutą piżma. moon fantasy fabric softener l

05

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

6,60 PLN

długotrwały, przyjemny zapach www.fmworld.com


Skoncentrowane płyny do płukania tkanin idealnie zmiękczają tkaniny, sprawiając, że stają się one cudownie puszyste i miękkie. Przywracają równowagę jonów i zapobiegają elektryzowaniu się odzieży. Pozostawiają na tkaninach długotrwały, przyjemny aromat.

sun

lime

fabric softener

Orzeźwiający aromat świeżo zebranych liści bambusa z mocnym akcentem limonki i bergamotki, złagodzony ciepłym akordem konwalii i drzewa cedrowego. sun lime fabric softener

l 06

PORADY FM

Zauważ, że dzięki nowej nasadce-dozownikowi o pojemności 45 ml możesz z łatwością odmierzyć potrzebną ilość płynu. Pamiętaj, aby dozować płyn zgodnie z zaleceniami na etykiecie i zawsze dbaj o czystość i drożność zasobnika.

17

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

6,60 PLN

ułatwiająca dozowanie konsystencja Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


luksusowe płyny do płukania

PORADY FM

wyrafinowane kompozycje zapachowe

splendid

Jeśli interesują Cię

perfumy i produkty do pielęgnacji ciała o analogicznych zapachach, poproś swojego Dystrybutora, by zapoznał Cię z bogatą ofertą wyrobów perfumeryjnych FM GROUP.

violet

luxury fabric softener Odrobinę ekscentryczny zapach kwiatów magnolii, fiołka i konwalii, przełamany łagodnością aromatu jabłka i zielonego ogórka (FM 81).

splendid violet luxury fabric softener

l 09

POJEMNOŚĆ: 000 ml

18

CENA:

9,65 PLN

wymarzona puszystość i lekkość Teraz możesz cieszyć się swoimi ulubionymi zapachami jeszcze dłużej! www.fmworld.com


Dzięki idealnie dobranym składnikom luksusowe płyny do płukania tkanin znakomicie zmiękczają i perfumują tkaniny. Do ich wyrobu wykorzystano ekskluzywne kompozycje zapachowe stosowane dotychczas w perfumach i produktach perfumeryjnych.

do wszystkich rodzajów tkanin

secret

garden

luxury fabric softener

Pociągająca woń świeżo rozkwitłych białych róż oplecionych dzikim bluszczem, wzmocniona aromatem mandarynki oraz afrykańskiej orchidei (FM 10). secret garden luxury fabric softener

l 08

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

9,65 PLN

19

sunny

breeze luxury fabric softener

Uwodzicielski i bardzo zmysłowy zapach świeżych mandarynek, pogłębiony mocnymi nutami jaśminu i słodyczą wanilii (FM 23).

sunny breeze luxury fabric softener

l 10

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

9,65 PLN Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


PORADY FM

preparat ułatwiający prasowanie Zawsze czytaj informacje zawarte na metkach – dostosuj temperaturę żelazka do wymogów tkaniny. Pamiętaj, że białe i jasne ubrania należy prasować na prawej stronie. Z kolei odzież ciemną prasujemy z reguły na stronie lewej.

20

bez spryskiwania i pary wodnej

wyjątkowy zapach sosnowego lasu po deszczu

anti -crease

ironing spray

Perfumowana pianka ułatwiająca prasowanie tworzy na powierzchni tekstyliów delikatny film rozprostowujący zagniecenia i zwiększający sztywność prasowanego materiału, dzięki czemu tkanina stawia mniejszy opór dla żelazka. Nie uszkadza struktury włókien tkaniny. Nadaje prasowanej odzieży elegancki wygląd. anti-crease ironing spray l

07

45,33 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 300 ml CENA:

3,60 PLN

łatwe prowadzenie żelazka

www.fmworld.com

film rozprostowujący zagniecenia


dla Ciebie

dla Twojego domu

FIREPLACE GLASS & OVEN cleaner

POWER cleaner

GLASS cleaner

LAMINATE FLOOR liquid

MULTI PURPOSE cleaner

CARPET & UPHOLSTERY cleaner

(płyn do mycia szyb)

(płyn uniwersalny)

(płyn do mycia powierzchni mocno zabrudzonych)

(płyn myjący do paneli laminowanych)

(płyn do czyszczenia dywanów i tapicerki)

universal

Produkty uniwersalne W Twoim domu, niezależnie od wnętrza, wszędzie panuje jeden styl – czystość. To ona sprawia, że Twoje mieszkanie ma niepowtarzalny charakter. Zwracasz uwagę na każdy detal. My również.

U

UNIVERSAL

(preparat do czyszczenia szyb kominkowych i piekarników)


PORADY FM

preparat do czyszczenia szyb kominkowych i piekarników Nieprawidłowe

użytkowanie kominka (np. zbyt mały ogień powodujący złe spalanie, gaszenie paleniska wodą) przyczynia się do jego szybszego zanieczyszczania się. Pamiętaj, by palić w kominku wyłącznie suchym drewnem i regularnie dokładać drwa do paleniska, gdy jeszcze tli się w nim żar. Rozpoczynając palenie używaj tylko drobnego drewna – zredukujesz wówczas powstawanie czarnych smug na szybie.

perfekcyjnie usuwa okopcenia i przypalenia fireplace glass & oven cleaner

Uwaga!

Preparat znakomicie usuwa przypalenia, spieczony tłuszcz oraz odymienia (nagar, sadza) powstałe w piekarnikach, kominkach, rusztach i grillach oraz na sprzętach gospodarstwa domowego (patelnie, garnki itp.). Szczególnie zalecany jest do mycia szyb kominków i piekarników. Nie rysuje czyszczonej powierzchni ani nie pozostawia smug.

Korzystając z preparatu koniecznie stosuj rękawice ochronne!

22

bezpieczny dla czyszczonej powierzchni

fireplace glass & oven cleaner

U 06

(bez rozpylacza) 14,20 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

0,65 PLN rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN cena łączna zestawu: 12,55 PLN

www.fmworld.com


płyn do mycia szyb zapach zielonego jabłuszka Najlepsze efekty uzyskasz, gdy po umyciu wytrzesz powierzchnię do sucha ściereczką DELICAT (patrz strona 48).

glass

Uwaga!

Przy stosowaniu na powierzchnie inne niż szkło (lustra lub glazura) należy sprawdzić działanie preparatu w niewidocznym miejscu.

cleaner

Płyn z alkoholem do czyszczenia okien szybko i skutecznie usuwa tłuszcz i brud (zwłaszcza odciski dłoni), a zawarte w nim środki nabłyszczające zapewniają szybom krystaliczny połysk. Dzięki unikalnym nanocząsteczkom tworzy na powierzchni szyb film, który zapobiega ponownemu osadzaniu się brudu. Pozostawia przyjemny aromat.

PORADY FM

zawiera nanocząsteczki krzemionki

23

wzbogacony środkiem nabłyszczającym

glass cleaner

u 01

(bez rozpylacza) 14,20 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

0,65 PLN rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN

cena łączna zestawu: 12,55 PLN

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


płyn uniwersalny

PORADY FM

znakomity do czyszczenia dużych powierzchni Płyn

najlepiej stosować razem z wielofunkcyjnymi ściereczkami w listkach (znajdziesz je w katalogu na stronie 49). Pamiętaj, by używać zawsze czystej strony szmatki lub mopa. Często je płucz i dobrze wykręcaj.

24

oryginalny zapach świeżych kwiatów granatu multi

purpose

cleaner

Uniwersalny płyn przeznaczony jest do mycia i pielęgnacji każdego rodzaju powierzchni zmywalnych – blatów kuchennych, podłóg, ścian, glazury, armatury sanitarnej itp. Szybko i skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i nie pozostawia smug, a jego starannie dobrane kompozycje zapachowe pozwalają utrzymać przyjemny zapach przez długi czas. multi purpose cleaner

u 03

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

www.fmworld.com

5,45 PLN


płyn do mycia powierzchni silnie zabrudzonych

power

cleaner

Profesjonalny preparat do mycia silnie zabrudzonych powierzchni twardych, niezabezpieczonych, wodoodpornych i zasadowo odpornych (np. laminat, glazura, terakota, lastrico, linoleum, płytki gresowe). Perfekcyjnie usuwa zabrudzenia pochodzenia organicznego (oleje) oraz syntetycznego (smary) w gospodarstwach domowych, garażach, warsztatach, szklarniach itp. Może z powodzeniem służyć do prania odzieży roboczej i tapicerki samochodowej, czyszczenia silników, mycia szyb w piekarnikach i kominkach, płotów, ogrodzeń, tarasów i balkonów, do usuwania zanieczyszczeń organicznych z kostki brukowej oraz z elewacji.

power cleaner u

Uwaga!

Zanim zastosujesz preparat do czyszczenia kamienia naturalnego, przeprowadź próbę mycia w niewidocznym miejscu (sprawdź, czy środek nie odbarwi powierzchni). Nie myj środkiem powierzchni drewnianych lakierowanych oraz paneli – w tym wypadku polecamy płyn do mycia paneli laminowanych LAMINATE floor liquid (s. 26). Przy używaniu nierozcieńczonego środka używaj gumowych rękawic. Koniecznie stosuj preparat w proporcjach zalecanych na etykiecie.

25

02

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

W przypadku bardzo silnych zabrudzeń stosuj preparat bez rozcieńczania. Umytą powierzchnię spłucz wodą i pozostaw do wyschnięcia. Przy usuwaniu plam z trudno dostępnych powierzchni nanieś środek na ściereczkę i pocieraj nią plamy. Przed zastosowaniem sprawdź najpierw na małej lub ukrytej powierzchni, czy preparat jej nie odbarwi.

PORADY FM

perfekcyjnie usuwa najbardziej oporne zanieczyszczenia

2 ,30 PLN

skuteczna formuła Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


PORADY FM

płyn do mycia paneli laminowanych Zawsze

rozcieńczaj koncentraty zgodnie z zaleceniami producenta. Uważaj, by dokładnie odmierzyć ilość płynu – podana doza została optymalnie dobrana i nie należy jej przekraczać!

26

czyści i pielęgnuje

laminate

floor liquid

Koncentrat na bazie alkoholu do mycia paneli laminowanych. Bardzo dobrze usuwa zabrudzenia oleiste oraz codzienny brud i kurz. Nie pozostawia smug i zacieków ani nie ingeruje w naturalne właściwości mytych powierzchni. Zalecany jest do mycia i pielęgnacji podłogowych i ściennych paneli laminowanych, oklein meblowych oraz lakierowanego drewna.

laminate floor liquid

u 04

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

27,70 PLN

nie zostawia smug www.fmworld.com


płyn do czyszczenia dywanów i tapicerki Przed

czyszczeniem na mokro dywanów i tkanin obiciowych dokładnie je odkurz. Następnie sprawdź trwałość kolorów nanosząc odrobinę płynu na niewidoczną część dywanu lub tkaniny.

cleaner

Płyn do usuwania plam i zanieczyszczeń z dywanów i tapicerki. Zawarte w nim środki tworzą aktywną pianę, która wnika głęboko w włókna, skutecznie usuwając brud. Zawiera antyelektrostatyk, dzięki któremu włókna nie elektryzują się, przez co wolniej pochłaniają nowy kurz i brud. Przeznaczony jest do prania ręcznego lub mechanicznego.

Pamiętaj, nigdy nie dopuszczaj do przemoczenia dywanu!

PORADY FM

carpet & upholstery

27

czystość na każdym kroku orzeźwiający cytrynowy zapach

carpet & upholstery cleaner

u 05

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

2,50 PLN

zawiera antyelektrostatyk Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


dla Ciebie

dla Twojego domu

furniture cleaner (preparat do pielęgnacji mebli)

furniture

F furniture

Produkty do mebli Pragniesz, by Twoje meble cały czas wyglądały jak nowe. By to osiągnąć nie wystarczy tylko dbać o ich czystość. Należy im zapewnić prawidłową pielęgnację. Pochyl się z czułością nad każdym z mebli...


preparat do pielęgnacji MEBLI zapobiega osadzaniu się kurzu

furniture

cleaner

anti-dust

Doskonały preparat w aerozolu wzbogacony woskiem oraz składnikami antyelektrostatycznymi przeznaczony jest do czyszczenia i codziennej pielęgnacji mebli wykonanych z drewna i z materiałów drewnopodobnych. Pozostawia na powierzchni warstwę ochronną, a jego specjalne składniki opóźniają powtórne gromadzenie się kurzu. Nie rysuje czyszczonych powierzchni i nie zostawia smug. furniture cleaner

Drewniane

meble nie lubią nadmiaru wilgoci (pod jej wpływem drewno pęcznieje i odbarwia się), dlatego do ich czyszczenia powinno się używać jak najmniej wody. Zalecane są natomiast preparaty zawierające wosk, który zabezpiecza powierzchnię i nadaje jej subtelny połysk. Drewno jest również podatne na zarysowania – aby ich uniknąć, do jego wycierania i polerowania należy wybierać delikatne tkaniny. Interesujący wybór odpowiednich ściereczek znajdziesz na stronach: 47-49.

PORADY FM

zawiera zabezpieczający powierzchnię wosk

Uwaga!

Przed użyciem mocno wstrząśnij pojemnikiem. W czasie aplikacji trzymaj pojemnik w pozycji pionowej.

29

f 01

51,83 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 300 ml CENA:

5,55 PLN

słodki aromat karmelu i wanilii

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


dla Ciebie

dla Twojego domu

DESCALER all purpose

red citrus dishwashing liquid

KITCHEN cleaner

ALOE dishwashing liquid

(uniwersalny odwapniacz)

(płyn myjący do powierzchni i blatów kuchennych)

(płyn do mycia naczyń)

(płyn do mycia naczyń)

DEGREASER extra power (odtłuszczacz)

KITCHEN

K kitchen

Produkty do kuchni Kuchnia to pracownia, w której każdego dnia z pasją realizujesz swoje kulinarne fantazje. Aby w spokoju tworzyć, musisz ją utrzymywać w należytym porządku. Jeśli szukasz najlepszych przepisów na czystość, znajdziesz je na następnych stronach…


odwapniacz intensywne działanie all purpose

Profesjonalny kwasowy środek o wysokiej wydajności. Świetnie eliminuje kamień i osady wapienne nawet z trudno dostępnych miejsc (np. z elementów grzejnych). Szczególnie zalecany jest do oczyszczania czajników, sitek, grzałek, żelazek, ekspresów, zmywarek i innych urządzeń AGD. Produkt nie zawiera surowców petrochemicznych, syntetycznych środków zapachowych, syntetycznych barwników, syntetycznych konserwantów ani surowców modyfikowanych genetycznie.

regularne odwapnianie chroni urządzenia descaler all purpose

k 04

POJEMNOŚĆ: 000 ml CENA:

26,95 PLN

Regularne usuwanie osadów wapiennych ze sprzętów elektrycznych gospodarstwa domowego pozwala zachować na dłużej ich sprawność oraz powoduje, że nagrzewają się one znacznie szybciej, dzięki czemu mogą zużywać mniej energii. Pamiętaj, że wielu producentów sprzętu elektrycznego zastrzega, że reklamacji nie podlegają uszkodzenia spowodowane osadzającym się kamieniem. Odwapnianie należy przeprowadzać średnio raz na 3-6 miesięcy (w zależności od jakości wody i częstotliwości używania urządzenia), chyba że producent urządzenia zaleci w instrukcji obsługi inaczej. Natomiast do usuwania kamienia z armatury sanitarnej używaj LIMESCALE & RUST remover gel (s. 39).

PORADY FM

descaler

31

Uwaga! Nie używaj

środka do odwapniania powierzchni wrażliwych na działanie kwasów (chromowany i niechromowany mosiądz, emalia, przedmioty z tworzywa sztucznego wrażliwe na działanie kwasu, aluminium oraz powierzchnie z kamienia naturalnego i sztucznego), ponieważ mogą ulec uszkodzeniu. Stosuj produkt zgodnie z zaleceniami podanymi na etykiecie.

bezzapachowy Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


PORADY FM

płyn myjący do powierzchni i blatów kuchennych

kitchen

Po dokładnym umyciu

zabrudzonych powierzchni, wytrzyj je do sucha korzystając ze ściereczki DELICAT (sprawdź na stronie 48). W przypadku bardzo silnych zabrudzeń sięgnij po DEGREASER extra power (s. 33).

cleaner

Uniwersalny, niskopieniący preparat do pielęgnacji powierzchni kuchennych. Znakomicie usuwa codzienne zabrudzenia. Doskonały do mycia i odtłuszczania szafek, blatów, kuchenek, parapetów, poręczy oraz ceramiki ściennej i podłogowej. Nie pozostawia smug i zacieków. Preparatem można myć powierzchnie emaliowane, ceramiczne, stalowe, laminowane oraz kamienne. Płyn posiada atest PZH, poświadczający, że można go stosować do czyszczenia miejsc mających bezpośredni kontakt z żywnością.

32

posiada atest PZH do codziennego stosowania

kitchen cleaner

K 01

(bez rozpylacza) 21,27 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

5,95 PLN rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN cena łączna zestawu: 17,85 PLN

www.fmworld.com

oryginalny zapach gumy balonowej


ODTŁUSZCZACZ usuwa nawet stare, uciążliwe tłuszcze Jeśli chcesz usunąć uporczywe przypalenia i odymienia z grilli, piekarników lub szyb kominkowych, polecamy FIREPLACE GLASS & OVEN cleaner (s. 22).

degreAser

extra power

Intensywnie działający odtłuszczacz gruntownie usuwa tłuste osady z blatów, zlewów, frytkownic, wyciągów wentylacyjnych, okapów, piekarników, rusztów, płyt kuchennych, kafli oraz innego wyposażenia kuchni. Bez trudu rozpuszcza nawet uporczywe przypalone i zalegające tłuszcze oraz oleisty, lepki brud. Nie rysuje czyszczonej powierzchni ani nie pozostawia smug. Regularne stosowanie preparatu znacząco ułatwia utrzymanie czystości i higieny w każdej kuchni. Pozostawia na czyszczonych powierzchniach czarujący aromat świeżych kwiatów pomarańczy.

PORADY FM

aktywna piana

33

do zadań specjalnych

degreaser extra power

k 05

(bez rozpylacza) 24,40 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

8,30 PLN rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN

cena łączna zestawu: 20,20 PLN

zapach kwiatów pomarańczy

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


płyny do MYCIA NACZYŃ Płyny do mycia naczyń szybko i skutecznie usuwają tłuszcz oraz inne zabrudzenia pozostawiając naczynia lśniące i czyste. Bardzo wysoka wydajność każdego z płynów sprawia, że wystarczy zaledwie kilka kropel, by doprowadzić brudne naczynia do połysku.

nowa formuła jeszcze większa zawartość środków myjących (aż 20%)

red

citrus

dishwashing liquid

Słoneczna moc cytrusów połączona ze świeżością kwiatu wiśni. Niezwykle apetyczny zapach, który na zawsze zagości w Twojej kuchni.

34

nie powodują podrażnień

red citrus dishwashing liquid

k 02

(bez pompki) 17,73 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

3,30 PLN pompka

CENA:

AC 05

,90 PLN cena łączna zestawu: 15,20 PLN

www.fmworld.com


neutralny odczyn pH

Pamiętaj, by zawsze dokładnie spłukiwać myte naczynia. Po spłukaniu pozostaw do wyschnięcia lub dokładnie wytrzyj wyjątkową ściereczką DELICAT (dostępna w katalogu na stronie 48). Zwróć uwagę, że dzięki specjalnej pompce możesz dozować płyn nie podnosząc butelki.

PORADY FM

Płyny do mycia naczyń zostały wzbogacone gliceryną, posiadającą właściwości nawilżające i zmiękczające skórę.

z dodatkiem nawilżającej dłonie gliceryny

aloe

dishwashing liquid Delikatny aromat aloesu słynącego ze swych pielęgnacyjnych właściwości. Wyzwól jego niezwykłą moc w swojej kuchni!

35

wygodna pompka ułatwia dozowanie

aloe dishwashing liquid

k 03

(bez pompki) 17,73 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

3,30 PLN pompka

CENA:

AC 05

,90 PLN

cena łączna zestawu: 15,20 PLN

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


dla Ciebie

dla Twojego domu

multi surface soft cleanser

(mleczko do czyszczenia urządzeń kuchennych i sanitarnych)

drain cleaner

(granulki do udrażniania rur)

LIMESCALE & RUST remover gel (żel do usuwania kamienia i rdzy)

grout cleaner

(preparat do czyszczenia fug)

bath&kitchen

do łazienek Produkty do kuchni Dwie odmienne funkcje, ale wspólne potrzeby. Kuchnia i łazienka, choć od siebie oddalone, wymagają specjalnego traktowania. Ty dbasz o ich wyjątkowy charakter, a my zajmiemy się ich czystością.


mleczko do czyszczenia urządzeń kuchennych i sanitarnych Pamiętaj,

aby przed czyszczeniem usunąć wszystkie większe zanieczyszczenia, które mogą zarysować mytą powierzchnię. Do osuszania koniecznie wypróbuj wielofunkcyjną ściereczkę w listkach (katalog strona 49).

multi

surface soft cleanser

Delikatne mleczko do czyszczenia urządzeń kuchennych, sanitarnych i powierzchni niklowanych pomaga usunąć nawet najbardziej oporny brud nie rysując powierzchni. Dzięki nowej recepturze zapewnia jeszcze lepszą pielęgnację i niepowtarzalny połysk.

PORADY FM

ulepszona receptura

37

jeszcze bardziej aksamitna konsystencja multi surface soft cleanser

bk 01

16,40 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

2,30 PLN

świeży cytrynowy zapach Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


PORADY FM

GRANULKI do udrażniania rur Nie

wsypuj jednorazowo dużej ilości preparatu. Nie stosuj granulek do udrażniania syfonów i rur wykonanych z aluminium.

Uwaga!

Przy stosowaniu koniecznie używaj rękawic ochronnych.

drain cleaner grease killer

Preparat w granulkach do samoczynnego udrażniania rur i syfonów. Zawiera składniki rozpuszczające tłuszcz i odpady kuchenne. Błyskawicznie eliminuje zator i towarzyszący mu przykry zapach. Stosowany regularnie pozwala zachować właściwą czystość i drożność odpływów.

drain cleaner

bk 02

24,50 PLN/1kg

waga: 500 g CENA:

38

2,25 PLN

idealne do kuchni i łazienki neutralizują tłuszcze www.fmworld.com


żel do usuwania kamienia i rdzy delikatny aromat kwiatu pomarańczy limescale & rust

Uwaga! Po oczyszczeniu

remover gel

powierzchni nie zapomnij jej obficie spłukać wodą!

Przy stosowaniu używaj rękawic!

Unikalna receptura żelu ułatwia szybkie i skuteczne usuwanie osadów z kamienia, mydła, rdzawych plam i innych rodzajów zanieczyszczeń osadzających się na armaturze sanitarnej. Za jego sprawą dawny blask odzyskują nie tylko wanny, umywalki i muszle klozetowe, lecz także krany oraz prysznice. Dzięki konsystencji delikatnego żelu preparat utrzymuje się także na powierzchniach obłych (np. muszle klozetowe) – warstwa substancji powleka czyszczoną powierzchnię i pozwala działać środkom powierzchniowo czynnym.

PORADY FM

Jeśli chcesz usunąć kamień z urządzeń kuchennych (czajniki, grzałki, ekspresy do kawy itp.), skorzystaj z uniwersalnego odwapniacza (DESCALER all purpose, s. 31).

39

nie uszkadza mytej powierzchni

limescale & rust remover gel

bk 03

(bez rozpylacza) 17,80 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

3,35 PLN rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN

cena łączna zestawu: 15,25 PLN

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


preparat do czyszczenia fug

PORADY FM

odświeża kolory spoin

grout

W razie

wątpliwości nanieś odrobinę preparatu na niewidoczną część powierzchni i sprawdź, czy nie nastąpi jej uszkodzenie.

cleaner

Preparat perfekcyjnie i szybko usuwa zabrudzenia ze spoin cementowych przy płytkach ściennych oraz podłogowych (glazura, terakota, gres, marmur, mozaiki). Tworzy samooczyszczającą się powłokę z nanocząsteczek, która aktywnie odpychając zanieczyszczenia trwale chroni fugę przed zabrudzeniami i zabezpiecza przed nasiąkaniem wodą. Preparat nie wypłukuje ani nie odbarwia fug (można nim czyścić zarówno białe, jak i kolorowe spoiny).

40

samooczyszczająca się powłoka z nanocząsteczek przyjemny cytrynowy aromat

grout cleaner

bK 04

(bez rozpylacza) 14,87 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

, 5 PLN

rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN cena łączna zestawu: 13,05 PLN

www.fmworld.com


dla Ciebie

dla Twojego domu

shower cleaner

(płyn do mycia kabin prysznicowych)

bathroom cleaner

bath

Produkty do łazienek Uwielbiasz swoją łazienkę. To Twój azyl, oaza relaksu, domowe SPA… Musisz mieć pewność, że jest pod każdym względem doskonała. Bajecznie piękna. Niezwykle wygodna. Idealnie czysta.

B

bath

(płyn do mycia łazienki)


PORADY FM

płyn do mycia kabin prysznicowych Spryskaj

czyszczoną powierzchnię, pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz wodą. By uzyskać lepszy efekt, do wytarcia stosuj wielofunkcyjne ściereczki w listkach lub ściereczki DELICAT (znajdziesz je w katalogu na stronach 48 i 49).

ochronny film zapobiegający osadzaniu się brudu

shower

cleaner

Płyn do mycia kabin prysznicowych dzięki swym aktywnym składnikom umożliwia szybkie i skuteczne usuwanie zanieczyszczeń (np. osadów z mydła, plam z wody, kamienia osadowego). Płyn tworzy na czyszczonych powierzchniach film, który zapobiega ponownemu osadzaniu się brudu. Z powodzeniem może być stosowany do armatury łazienkowej, wanien, glazury, kabin prysznicowych i innych powierzchni.

42

orzeźwiający zapach grejpfruta i wiśni shower cleaner

ba 02

(bez rozpylacza) 15,67 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

,75 PLN

rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN cena łączna zestawu: 13,65 PLN

www.fmworld.com


płyn do mycia ŁAZIENKI świeży, długotrwały cytrusowy aromat Aby

uzyskać lepsze efekty, stosuj do wycierania umytych powierzchni wielofunkcyjne ściereczki w listkach (odnajdziesz je w katalogu na stronie 49).

cleaner

Wyjątkowy, wielofunkcyjny płyn do mycia łazienki bez trudu usuwa brud i plamy na armaturze łazienkowej, glazurze, terakocie, kabinach natryskowych oraz powierzchniach z tworzyw sztucznych nie rysując czyszczonych powierzchni. Jego aktywne składniki znakomicie radzą sobie z osadami z mydła, zaciekami wodnymi, tłustymi plamami i innymi zanieczyszczeniami, a unikalne środki nabłyszczająco-pielęgnujące nadają armaturze i ceramice łazienkowej piękny połysk. Zawarte w płynie nanocząsteczki krzemionki wnikają w najdrobniejsze nierówności struktury, separując cząsteczki brudu od mytej powierzchni.

PORADY FM

bathroom

43

niezwykła skuteczność

bathroom cleaner

ba 01

(bez rozpylacza) 15,67 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

,75 PLN rozpylacz

CENA:

AC 04

,90 PLN

cena łączna zestawu: 13,65 PLN

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


dla Twojego domu

lemon wc cleaning gel (żel do mycia WC)

T toilet TOILET

dla Ciebie

Produkty do toalet Toaleta to miejsce newralgiczne. Czuły papierek lakmusowy, wskazujący poziom obowiązującej w Twoim domu higieny. Systematyczne czyszczenie i dezynfekcja toalety to nie kaprys – to troska o zdrowie Twoje i Twoich najbliższych.


ŻEL do mycia WC świeży, cytrynowy zapach gdy muszla klozetowa jest mocno zabrudzona, nanieś żel i odczekaj kilka minut. Następnie szoruj przy pomocy szczotki klozetowej, uważając, by nie uszkodzić powierzchni. Używaj gumowych rękawic!

lemon

wc cleaning gel

Gęsty żel przeznaczony jest do mycia różnego typu urządzeń sanitarnych. Skutecznie usuwa osady z kamienia, rdzy, zacieki wodne, tłuste plamy oraz inne zanieczyszczenia. Czyszczonym powierzchniom przywraca połysk, łatwo się spłukuje, nie rysuje powierzchni, pozostawia świeży, przyjemny zapach. lemon wc cleaning gel

W przypadku,

PORADY FM

łatwo się spłukuje

45

t 01

15,80 PLN/1L

POJEMNOŚĆ: 750 ml CENA:

,85 PLN

Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


dla Ciebie

dla Twojego domu

POLISHING mitten

(ściereczka-rękawica z mikrowłókien)

DELICAT cloth

(ściereczka z mikrowłókien)

MULTI FUNCTION roll wipes

(wielofunkcyjna ściereczka w listkach)

accessories

akcesoria Praktyczne i niezastąpione. Precyzyjnie czyszczą, dokładnie osuszają, znakomicie polerują, a przede wszystkim zmniejszają zużycie środków chemicznych. Będą doskonałą pomocą w Twoim domu.


ŚCIERECZKA-RĘKAWICA

z mikrowłókien

mitten

Przypominająca sztuczną irchę struktura złożona z milionów mikrowłókien skręconych we frędzle sprawia, że ściereczka-rękawica perfekcyjnie usuwa wszelkie zabrudzenia i drobiny kurzu. Nie pozostawia smug ani kłaczków. Dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Świetnie sprawdza się przy polerowaniu delikatnych powierzchni. polishing mitten

CENA:

Ściereczka-rękawica

ma uniwersalne zastosowanie. Możesz nią czyścić blaty kuchenne, meble biurowe, lustra i kafle łazienkowe. Doskonale nadaje się również do polerowania karoserii samochodowej oraz wnętrz aut. Przed polerowaniem delikatnych powierzchni należy wcześniej usunąć widoczne zanieczyszczenia, które mogą je zarysować.

PORADY FM

polishing

AC 01

35,80 PLN

47

Wymiary rękawicy: ok. 20x27 cm Wymiary powierzchni czyszczącej: 20x22 cm

unikalna struktura sztucznej irchy zwiększające powierzchnię czyszczącą frędzle Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


ŚCIERECZKA z MIKROWŁÓKIEN

PORADY FM

perfekcyjne wykończenie Aby nie naruszyć struktury mikrowłókien, do prania ściereczek nie należy stosować wybielaczy ani środków zmiękczających.

delicat cloth

Uwaga!

Przed polerowaniem delikatnych powierzchni należy wcześniej usunąć widoczne zanieczyszczenia, które mogą je zarysować.

48

Unikalna waflowa struktura ściereczki DELICAT sprawia, że tkanina perfekcyjnie poleruje i osusza wycierane przedmioty, nie pozostawiając smug, zacieków ani kłaczków. Zastosowane w niej mikrowłókno może wchłonąć nawet 7-krotnie więcej wody niż samo waży, dlatego ściereczka znakomicie sprawdza się w roli ręczniczka osuszającego szkło i porcelanę. Ściereczki z mikrowłókien w znacznym stopniu zmniejszają zużycie środków chemicznych, ponieważ ich struktury pozwalają im na czyszczenie powierzchni za pomocą czystej wody lub na sucho. Jednocześnie utrzymanie w czystości samych ściereczek jest wyjątkowo proste – można je prać ręcznie lub w pralce w temperaturze do 600C. delicat cloth

CENA:

AC 02

27,65 PLN

Wymiary ściereczki: 40x40 cm

idealna dla alergików www.fmworld.com


wielofunkcyjna ŚCIERECZKA

w listkach

wygodny rulon o wymiarach ręczników papierowych multi

roll wipes

34

listki Wielofunkcyjna ściereczka w listkach bardzo dobrze sprawdza się przy czyszczeniu różnego typu powierzchni Tomasz Czyżkowski w gospodarstwie domowym. Jej unikalna struktura z systemem t.czyzkowski@drukarniadruk.pl otworków ułatwia absorpcję t.czyzkowski@graficor.pwh.pl wody, substancji oleistych, czarnobialy1@wp.pl detergentów i farb. Ściereczka jest odporna na uszkodzenia tel. całodobowy: 693195850 mechaniczne, nie pozostawia smug i nie rysuje czyszczonych powierzchni. Posiada perforację, dzięki której z łatwością oderwiesz potrzebną ilość listków. Ściereczkę, po wcześniejszym przepłukaniu, można stosować wielokrotnie.

multi function roll wipes

CENA:

Zwróć uwagę, że wielofunkcyjne ściereczki w listkach zwinięte są w wygodny rulon o wymiarach ręczników papierowych, dzięki czemu można je umieścić na podręcznym stojaku lub relingu.

PORADY FM

function

49

AC 03

27,65 PLN

Wymiary pojedynczej ściereczki: 23x39 cm

system otworków ułatwiający absorpcję Produkty FM GROUP for home są oryginalnymi produktami FM GROUP World


ROZPYLACZ i POMPKA

chronimy środowisko i Twoje pieniądze Rozpylacz i pompka znacznie podwyższają ostateczną cenę produktu. Jednocześnie są na tyle trwałe, że możesz ich używać wielokrotnie. Zwróć uwagę, że często wyrzucasz opakowania, z których można jeszcze korzystać. Przyczyniasz się tym samym do nadprodukcji śmieci.

Kupując artykuły FM GROUP FOR HOME masz wybór – możesz kupić produkt z rozpylaczem (droższy) lub bez niego (w niższej cenie).

Pamiętaj, Twoja decyzja ma wpływ na nasze środowisko! Sprzątając dom, nie zaśmiecaj całej planety!

PORADY FM

50

Nigdy nie używaj tego samego rozpylacza lub pompki do różnych produktów, ponieważ może zajść niepożądana reakcja chemiczna! rozpylacz

CENA:

,90 PLN

pompka

CENA: www.fmworld.com

AC 04

AC 05

,90 PLN


NOWE NIEZAWODNE ZAMKNIĘCIA! Aby zwiększyć szczelność pojemników i bezpieczeństwo produktów podczas transportu, wprowadziliśmy we wszystkich opakowaniach o pojemności 750 ml podwójny system zamknięć (nakrętka oraz plomba indukcyjna). Natomiast w opakowaniach o pojemności 1000 ml stosujemy potrójny system zabezpieczeń:

1) NASADKA (dozownik) 45 ml

dzięki zewnętrznym żłobkom nie ślizga się w dłoniach i łatwiej się odkręca

Duża nasadka zewnętrzna jest jednocześnie wygodnym dozownikiem o pojemności 45 ml. Z jej pomocą idealnie odmierzysz potrzebną ilość płynu. Zwróć również uwagę na zaprojektowane po bokach nasadki karbowania, dzięki którym nie wyślizguje się ona nawet z mokrych rąk.

2) mniejszy otwór i nakrętka wewnętrzna Mała nakrętka wewnętrzna jest dodatkowym zabezpieczeniem. Dzięki zewnętrznym żłobkom nie ślizga się w dłoniach i łatwiej się odkręca. Zauważ, że pomniejszony otwór butelki ułatwia dozowanie płynu.

wielowarstwowa wkładka zapewnia hermetyczną szczelność opakowania

3) PLOMBA INDUKCYJNA

Plomba indukcyjna o dużej wytrzymałości to wielowarstwowa wkładka zapewniająca hermetyczną szczelność opakowania. Po napełnieniu pojemnika nakłada się wkładkę, a następnie poddaje się opakowanie działaniu pola elektromagnetycznego. Pod wpływem ciśnienia i temperatury wkładka zostaje przygrzana do brzegów pojemnika uszczelniając opakowanie.

Plomba indukcyjna daje Ci 100% pewności, że nikt nie skorzystał z produktu przed Tobą!

Teraz Twoje produkty są doskonale zabezpieczone także podczas transportu!

51


dla Ciebie

dla Twojego domu

FM GROUP Polska Artur Trawiński NIP: 898-195-35-47 zakład główny: ul. Żmigrodzka 247, 51-129 Wrocław adres korespondencyjny: ul. Wrocławska 2a, Szewce, 55-114 Wisznia Mała e-mail: forhome@fmworld.com SALON SPRZEDAŻY ul. Rydygiera 15, 50-248 Wrocław tel. (71) 328 98 90 DZIAŁ ZAMÓWIEŃ ul. Wrocławska 2a, Szewce 55-114 Wisznia Mała tel. (71) 327 00 00 tel. kom. 0 512 42 00 13 (14, 15, 16, 17, 18) fax (71) 327 00 53, (71) 327 00 54 e-mail: zamowienia@perfumy.fm DZIAŁ REKLAMACJI ul. Wrocławska 2a, Szewce 55-114 Wisznia Mała tel. (71) 327 00 23, (71) 327 00 24, (71) 327 00 25 tel. kom. 0 512 42 00 12 e-mail: reklamacje@perfumy.fm

Twój Dystrybutor

FM GROUP Poland © FM GROUP POLSKA

Wrocławia pod nr. 171159

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielać. Naśladownictwo naszych oryginalnych produktów będzie uznawane za akt nieuczciwej konkurencjI.

WWW.FMWORLD.COM 2009 l i p i e c

Artur Trawiński wpisany do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta

pol 01

Katalog Produktów FM Home nr 09  
Katalog Produktów FM Home nr 09  

Katalog Produktów dla domu - FM Home

Advertisement