Page 1

Vinný lístek / Wine List SEKTY, CHAMPAGNE Bohemia sekt Demi sec Bohemia regie Brut Bohemia Sekt Rosé Prosecco Frizzante Santa Anna Möet Chandon Brut Imperial

0,75 0,75 0,75 0,75 0,75

200,200,200,350,1.490,-

ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ - GLASS WHITE WINES Veltlínské zelené Zaječí Chardonnay IGT Itálie Frizantino Itálie

0,20 0,20 0,20

30,30,34,-

ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ - GLASS RED WINES Frankovka Merlot IGT Lambrusco

Zaječí Itálie Itálie

0,20 0,20 0,20

30,30,34,-

ZÁKLADNÍ JAKOSTNÍ VÍNA - QUALITY VARIETAL WINES BÍLÁ VÍNA, WHITE WINES Vinařství P. Skoupil V. Bílovice

Sauvignon Ryzlink Vlašský

jakostní jakostní

0,75 0,75

150,140,-

ZÁKLADNÍ JAKOSTNÍ VÍNA - QUALITY VARIETAL WINES ČERVENÁ VÍNA ,RED WINES Znovín Znojmo

Frankovka Svatovavřinecké

jakostní jakostní

0,75 0,75

140,140,-


MORAVSKÁ OBLAST- MORAVA WINE GROWING REGION BÍLÁ VÍNA - WHITE WINES Muškát

pozdní sběr

0,75

180,-

Vinařství Černý Valtice Barva tohoto vína je zelenkavě žlutá, vůně jemně kořeněná, s tóny nazrálého pomeranče, který je výrazný rovněž v chuti, přídavkem je cukrový meloun, medovost. Víno je suché, přesto díky nižšímu obsahu kyseliny působí nasládle.

Muscat

late harvest

Greenish yellow in colour with a gentle spiciness in the nose. There are tones of ripe oranges, which are pronounced in the taste as well, followed up by some sweet melon and honey. This wine is dry, though there is a sweetness that comes forth, even despite its low acidity content.

Rýnský ryzlink

výběr z hroznů

0,75

260,-

Vinařství Černý Valtice Král vín a víno králů.Vyzrálost hroznů dává vínu plnost, tělo, delikátní aromatické látky, jemnou kořenitost a decentní kyselinu. Víno je velmi vhodné k tučnějším masitým pokrmům, moravskému uzenému, zabíjačce, rybám, bílému masu a jemným sýrům.

Riesling

selection of grapes

King of the wines and wine of the kings. High fruitiness of the grapes gives to the wine the fullness, body, delicate aromatic substances, soft spice and decent acid. This wine is right for rich meals, Moravian smoked meat, fish, white meat and soft cheese.

Veltlínské zelené

kabinet

0,75

260,-

Ing. František Mádl Velké Bílovice Víno má světlezelenou až lehce nažloutlou barvu. Vůně je muškátová až kořenitě mandlová. Chuť je lahodná, jemně plná, kořenitá s příjemnou hořčinkou.

Green Veltlin

cabinet

The wine is light green to yellowish in colour. Its fragrance is slightly muscatel to spicy almond. The taste is delicious, full-bodied, and spicy with a pleasant bitter taste.

O ročnících Vás bude informovat obsluhující personál You will be informed about vintage by our staff


Pálava

pozdní sběr

0,75

295,-

Vinařství Sonberg Popice Víno světle zlaté barvy, velmi jemné, elegantní vůně. Na patře lahodné, s jemnou pikantní kyselinkou, podpořené lehkým zbytkovým cukrem.

Pálava

late harvest

The wine is light golden color, very delicate, elegant fragrance. On the palate, delicious with a delicate spicy acidity, supported by a slight residual sugar.

Tramín červený

výběr z hroznů

0,75

330,-

Moravíno Valtice Víno intenzivně zlatožluté barvy. Vůně je bohatá, omamující s tóny čajové růže, skořice a květů pomeranče. Typické aroma i chuť jsou podpořeny harmonií mezi cukrem a kyselinkou. Chuť je podbarvena sladce medovými tóny rozinek.

Toto víno doporučuje sommeliér RB Harmonia vini Martin Mojžiš

Tramín červený

selection of grapes

The wine of intensive gold-yellow colour. The smell is rich, narcotic with tones of tea rose, cinnamon and blooms of orange tree. Typical aroma even taste are buttressed of harmony between sugar and acid. The tase is tinge by sweetly honey tones of raisins.

Chardonnay

pozdní sběr

0,75

275,-

Vinařství Kosek Mikulov Zlatožluté víno, vůně je široká s jemným ovocným charakterem připomínající žlutý, kořenitý ananas. V chuti zaujme svěží dojem v harmonii se silným a ovocným projevem. Doporučujeme podávat k jemnějším úpravám mořských ryb a plodů.

Chardonnay

late harvest

Golden wine, the smell is wide with a soft fruity character reminiscent of yellow, spicy pineapple. The fresh flavors deliver an impression of harmony with a strong and fruity expression. We recommend serving it with finer adjustments of seafood and fruits.

O ročnících Vás bude informovat obsluhující personál You will be informed about vintage by our staff


Rulandské šedé

cépage

0,75

295,-

Nové Vinařství Drnholec Barva tohoto vína je veselá, světle žlutá. Ve vůni vykouknou banány.mango či cukrový meloun se ukáží rovněž v chuti. Ta je nevtíravá, lehká, příjemná, hodí se k odlehčení a povzbuzení nálady, pro širokou společnost.

Pinot Gris

cépage

The colour of this wine is an eye-catching bright yellow. Banana tones can be found in the nose, whereas mangos or sugar melon appear on the palate. Unobtrusive, light and pleasant, this is a great wine for enhancing the mood of the moment for all occasions.

Rulandské bílé

pozdní sběr

0,75

320,-

Vinařství Baloun V. Pavlovice Plné excelentní víno z vyzrálých hroznů se světležlutou barvou se zelenkavými okraji. Vůně je výrazně ovocná s květinovým buketem a jemnými medovými tóny. V chuti dominují výrazné tóny tropického ovoce s harmonickým poměrem cukrů a kyselin.

Toto víno doporučuje sommeliér RB Harmonia vini Martin Mojžiš

Pinot Blanc

late harvest

The excellent consistent wine made of ripe grapes characterized by a light yellow colour with greeny tints. In the nose there is the strong aroma of fruit with flower bouquet and gentle honey tingesw. The taste is dominated by expressive tone of tropical fruits with harmonic proportion of sugar and acids.

Sauvignon

výběr z bobulí

0,375

250,-

Livi Dubňany Překrásná sytá žlutá barva. Ve vůni je nádherná medovost, citrusová a broskvová ovocnost s květinovým nádechem. Svěží, kořenitý a sladký skvost v ústech je dílem pozdně sbíraných vysušených hroznů. Polosladké

Sauvignon

selection of berries

A beautiful brilliant yellow colour with exquisite honey, citrus, peachy fruity and floral aromas. Crispy, spicy and sweet with the richness of the late harvest dried fruits. Halfsweet

O ročnících Vás bude informovat obsluhující personál You will be informed about vintage by our staff


ITÁLIE / ITALY Gavi Grimaldi D.O.C.G. – Piemonte

0,75

395,-

Barva bledě slámová se zelenými odlesky. Víno s ovocným a delikátním buketem se suchou a osvěžující chutí a dlouhým závěrem. Vhodné k rybám nebo jako aperitiv. Wine of pale straw colour with greenish glitter, delicate fruity bouquet, dry and refreshing, with lingering finish. Best to serve with fish or simply as aperitif.

CHILE Chardonnay Reserve Morande

0,75

350,-

Vysoká žlutá barva, svěží vůně po mangu, melounu a grapefruit u s esencí jemné vanilkovosti. V ústech se snoubí zralá plnost s jemností karamelu. Bohatost tropického ovoce je vyvážená živou kyselinkou a krásnou souhrou s dubovým sudem. Krásné plné víno s dlouhou dochutí. A nice deep ruby colour, starts with intense aromas of ripe red fruits, rhubarb, chocolate and pepper. Soft and velvety tannins in the mouth; jammy ripe red fruits, a hint of mint and spicy flavours. A nice balance, rich and a long aftertaste.

MORAVSKÁ OBLAST- MORAVA WINE GROWING REGION RŮŽOVÉ VÍNO - ROSÉ WINE Frankovka rose

kabinet

0,75

195,-

Vinařství M.Spěvák Velké Bílovice Příjemná ovocná vůně s tóny lesního ovoce. V chuti suché, ovocné, lehce zakulacené a lahodné. Jednoduché, technologicky dobře vyrobené víno, které uspokojí širokou vrstvu konzumentů. Ideální k popíjení na letní terase.

Blaufrankisch rosé

cabinet

Pleasant fruity smell with tones of wood fruits. In the taste is dry, fruity, lightly rounded and delicious. Simple trust, technological well made wine, which satisfyes wide layer of sonsumers. It is ideal to drink on summer terrace.

O ročnících Vás bude informovat obsluhující personál You will be informed about vintage by our start


MORAVSKÁ OBLAST- MORAVA WINE GROWING REGION ČERVENÁ VÍNA - RED WINES Rulandské modré

výběr z hroznů

0,75

275,-

Réva Rakvice Charakteristická světle rubínová barva, jemně ovocná, až květinová vůně a plná sametová chuť jsou chloubou této stále více vyhledávané odrůdy. Vhodné k úpravám vepřového masa, zvěřiny i jiných tmavým mas, ale i k moučníkům a sladkým dezertům.

Pinot Noir

selection of grapes

The colour is very dark, a healthy red, which spark we will see in the case, if we illuminate it with sun or candle light. By smelling we notice their lively fresh acids, which are immediately after followed by an aroma of wild-cherries all suave by chocolate. In the flavour are rich tannins with a solid fruit intensity dominating. Chocolate and vanilla flavours are also showing up in the taste.

Modrý portugal

pozdní sběr

0,75

260,-

Vinařství Spielberg Archlebov Víno světle granátové barvy s jemnými odstíny do cihlově červené. Ovocná vůně lesního ovoce, v chuti přechází do tónů sušených švestek.Naše doporučení směřuje k tmavému masu pizze a těstovinám.

Portugal blue

late harvest

Bright, garnet-red coloured wine with fine, brick-red nuances. Fruity aroma of wild berries, tones of dried plums are running over in the taste. Our recommendation leads to dark meat pizza and pasta.

Alibernet

pozdní sběr

0,75

350,-

Vinařství Krist Milotice Inspirující vůně sušených švestek a brusinek je v chuti podpořena strukturou čerstvě mletých kávových zrnek, příjemnými kyselinami a tóny transformovaného peckového ovoce s elegantní elagotaninovou dochutí. Dobré ke složitěji upravené drůbeži či grilu.

Toto víno doporučuje sommeliér RB Harmonia vini Martin Mojžiš

Alibernet

late harvest

Inspiring aromas of dried plums and cranberreis are supported in taste by fresh ground coffee, pleasant acids and tones of transformed stone fruit with elegant elagotannins in the aftertaste. Very good with more complex poultry dishes or grilled meats.

O ročnících Vás bude informovat obsluhující personál You will be informed about vintage by our staff


Cabernet Sauvignon

pozdní sběr

0,75

275,-

Vinařství Velkobílovická vína Ve víně se zrcadlí vysoká červená barva s malinovými odlesky. Ve vůni má jemný nádech vanilky, černých višní a marmelády z černého rybízu. Cítíme stopy cedru a řebíčku spolu s kořením a tabákem na konci. V chuti je víno velmi bohaté, koncentrované se sametovým charakterem. Toto elegantní a komplexní červené víno se zralými taniny dává dlouhou dochuť. Ideální společník k pečenému nebo grilovanému masu.

Cabernet Sauvignon

late harvest

Richly concentrated and intense; with a deep and vibrant colour. Full bodied, with strong cassis, cherry fruit, plums, cedar aromas with hints of mint, violets and pepper. Very seductive and structured palate, elegantly proportioned with sweet spicy oak, fleshy, mocha, berry, truffle and liquorice flavours and smoky nuances. A firm backbone of velvety fine grained tannins, and excellent length. Long and flavourful finish. Ideal company to roast or broiled meat.

FRANCIE / FRANCE Chateau Bel Air A. O. C – Fronsac

0,75

380,-

Odrůdy: Cabernet Sauvignon 40%, Merlot 60% Velkorysé víno hroznové chuti s podtónem višní a malin, vyniká granátovou barvou a výrazným buketem. Vhodné k pokrmům z tmavých mas se smetanovými omáčkami. A generous wine with grapy palate, tones of sour cherry and raspberry, garnet red colour, prominent bouquet. Goes well with meat dishes and sauces.

ITÁLIE/ITALY Chianty Colli Senesi DOCG San Giorgo

0,75

330,-

Víno zraje kratší dobu ve starších dubových sudech a prezentuje se tmavší purpurovou barvou. V buketu nalezneme vůni vyzrálých jahod a lesního ovoce, v chuti je plné ovocné a kulaté s pevnými, ale příjemně zakomponovanými tříslovinami. Ideální společník k pečenému nebo grilovanému masu.

Toto víno doporučuje sommeliér RB Harmonia vini Martin Mojžiš Wine matureds shorter time in older oak barrels and presents with dark purple colour. In bouquet we find aroma of matureding strawberry and wood fruit, in taste is full fruity and round with unyielding, but welcomely compose with anstuffs. Ideal company to roast or broiled meat.

O ročnících Vás bude informovat obsluhující personál You will be informed about vintage by our start

Vinný lístek restaurace Pod lékárnou  

Vinný lístek restaurace Pod lékárnou

Vinný lístek restaurace Pod lékárnou  

Vinný lístek restaurace Pod lékárnou

Advertisement