Page 1

VÍ K EN D www.kinpo.cz

www.trutnovinky.cz | ročník 2012 | číslo 28 / 2012 | 15 000 výtisků | vyšlo 20. 7. 2012 | vydává

www.xantipa.eu

Vrchní soud zrušil vyloučení čtyř členů expředstavenstva z bytového družstva PAVEL CAJTHAML

TRUTNOV - Vyloučení čtyř členů bývalého představensta ze Stavebního bytového družstva Trutnov (SBD) je neplatné. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze. Miroslava Stará (místopředsedkyně), Václav Šváb, Eva Fialová a Miroslava Jezdinská tak po třech letech mohou opět využívat členských práv. Soudní pře je jednou z několika v případu SBD Trutnov. Krátce po volebním shromáždění delegátů v roce 2009 se rozhodlo nové představenstvo vyloučit své předchůdce z družstva. Důvodem se stalo hlasování manažerů z července 2008 o smlouvě na vybudování nástavby panelového domu v ulici Jana Roháče z Dubé, které měli podpořit namísto výstavby nových bytů. Čtveřice Stará, Šváb, Fialová a Jezdinská se obrátila na Krajský soud v Hradci Králové a ten v říjnu 2010 vyloučení zrušil. Nové vedení družstva se ale odvolalo a teprve nyní případ ukončil vrchní soud. A potvrdil stanovisko kraj-

ského soudu. Tedy, že nelze vyloučit člena družstva pro způsob jeho hlasování v kolektivním orgánu. „Člen může být vyloučen, jestliže opětovně přes výstrahu porušuje členské povinnosti nebo z jiných důležitých důvodů uvedených ve stanovách. Je-li důvodem vyloučení porušování členských povinností, je nezbytné, aby člen porušoval povinnosti opětovně, a to i přes výstrahu, která mu byla udělena,“ stojí v odůvodnění rozsudku. Podle soudu nemohli být exmanažeři vyloučení ani za tzv. jiné důležité důvody. Ve stanovách družstva totiž nejsou žádné uvedeny. „Potvrdilo se, že družstvo v roce 2009 postupovalo v rozporu se zákonem. Výkon funkce člena představenstva družstva prostě není důvodem k vyloučení z členství družstva,“ komentovala rozhodnutí soudu Miroslava Stará. „Celé to je o to smutnější, že nástavba v ulici Jana Roháče z Dubé byla shromážděním delegátů schválena a nikdy nebyla zrušena, přesto se stala důvodem pro naše vyloučení. Nesměli

V kauze SBD Trutnov vypovídalo patnáct svědků. Další budou vyslechnuti v září TRUTNOV - Výpověďmi dalších svědků pokračovalo u zdejšího okresního soudu hlavní líčení s bývalým vedením Stavebního bytového družstva Trutnov (SBD). Šestice Ivana Tomešová (předsedkyně), Miroslava Stará (místopředsedkyně), Václav Šváb, Robert Hager, Eva Fialová a Miroslava Jezdinská je obviněná z porušování povinností při správě cizího majetku. Někdejší management družstva vyjednal a spustil v letech 2006 až 2009 revitalizaci bytového fondu, která tehdy měla přinést kromě jiného výměnu oken, zateplení budov a opravy výtahů. Dnes vypovídalo patnáct svědků, většinou předsedů či delegátů samospráv z té doby. Nejčastěji odpovídali na otázky týkající se počátků chystané investice za 260 milionů korun. „Byli jste na shromáždění delegátů, kde se rozhodlo o revitalizaci? Věděla vaše samospráva, do čeho jde a jakou částkou bude zatížena? Byli jste seznámení s pro-

jsme se kvůli tomu tři roky účastnit veškerého dění Stavebního bytového družstva, na tři roky života nejen nás, ale i naše partnery družstvo cíleně doslova odřízlo,“ prohlásila Miroslava Stará. SBD Trutnov musí nyní zaplatit náklady soudních jednání a náhrady čtyřem neoprávněně vyloučeným členům - 182 tisíc 654 korun. Družstvo se proti usnesení nemůže odvolat. Může pouze v případě procesních chyb podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Usnesení asi bude mít pro družstvo ještě další negativní nanční důsledky. „Nemohli jsme mít jako vyloučení členové převedené byty do osobního vlastnictví. Podle zákona o vydávání bytů máme od 1. listopadu 2010 do doby než nám SBD byty převede nárok na pokutu. A ta činí sto korun na den pro každého člena, kdy družstvo nesplnilo svoji povinnost. Takže to vychází zhruba na 59 tisíc korun za každého,“ dodala Miroslava Stará, členka bývalého představenstva Stavebního bytového družstva.

Revitalizaci panelových domů družstvo začalo před šesti lety. Oprava bytů se ale tehdy stala trnem v oku několika družstevníkům, některé samosprávy nakonec rekonstrukce domů odmítly, smlouvy uzavřené s revitalizační rmou Azap pak nový management po svém zvolení v roce 2009 vypověděl jako nevýhodné. Za viníky označil své předchůdce, kteří nyní stojí před soudem. (pac)

Registry aut jsou v problémech, lidé situaci chápou TRUTNOV - Přestože ministr dopravy Pavel Dobeš slíbil, že nové registry vozidel budou i přes počáteční problémy funkční, tak i na trutnovském úřadě ještě před dvěma dny zdaleka vše nefungovalo ideálně. „Je to docela náročné. Nový registr totiž stále není propojen se základním registrem obyvatel, což, podle dopisu, který ministerstvo rozesílalo na obce s rozšířenou působností včera, od dnešního rána mělo už být v pořádku. Jenže není, úřednice musí údaje o osobách zadávat, a to samozřejmě zdržuje,“ potvrdila mluvčí trutnovské radnice Veronika Svobodová. Druhý problém je, že provedení stejného úkonu v novém systému je minimálně dvakrát tak časově náročné než ve starém. „Fronty se tedy pochopitelně tvoří, kdo nepotřebuje svou věc vyřešit ihned, na toho si úřednice berou telefon a tu práci nechávají na později. Pracují od šesti, ale stejně nestíhají a navíc jim stojí veškerá další „zázemní“ práce. Všechno komplikuje i načasování spuštění nového registru v době čerpání dovolených,“ potvrdila mluvčí. (pac)

Na Stachelbergu se bude promítat Tmavomodrý svět

Červnové promítání lmu Lidice na zeď pevnosti Stachelberg mělo mimořádný úspěch. Pořadatelé z tamního občanského sdružení se proto rozhodli akci zopakovat. Na sobotu 28. července od půl desáté večer chystají projekci lmu Tmavomodrý svět. Prostředí k promítání je přímo symbolické. Mnozí z těch, kteří chtěli v září 1938 bránit republiku v našich pohraničních pevnostech, bojovali nakonec za svobodu Československa v řadách britského královského letectva. (pac)

Muzeum chystá výstavu o trutnovském pivovaru

Expozici pracovně nazvanou 430 let od založení trutnovského pivovaru chystá na podzim Muzeum Podkrkonoší. Měla by nabídnout především fotograe z pivovaru, archiválie a propagační materiály, pivovarské předměty, pracovní pomůcky a jiné předměty s trutnovským pivovarem spojené. Kdo má zájem a chce zapůjčit jakékoliv exponáty, může se domluvit se spoluautorem výstavy Petrem Píchou (tel. 725 571 252 nebo email: pichacz@centrum.cz).

inzerce

XANTIPA Agency s.r.o. Žižkova 277, 541 01 Trutnov tel., fax: 499 941 941

jektovou dokumentací?“ ptala se nejčastěji soudkyně Miroslava Purkertová. Výpovědi svědků se lišily. Někteří uvedli, že informováni byli, jiní naopak tvrdili, že se k nim informace nedostaly. Rovněž s průběhem samotné obnovy někteří vyjádřili spokojenost a další měli ke stavebním pracem naopak výhrady. Soudkyně hodlá vyslechnout ještě další svědky. Hlavní líčení proto přerušila a další jednání nařídila na 27. září.

STRUČNĚ

Hledáme vývojaře

se zeměřením na platformu .NET Požadavky:

Zkušenosti s ASP.NET MVC 3 (Razor) nebo jiným MVC frameworkem Znalost OOP a jazyků C#, XHTML / XML, CSS a JavaScript Znalost AJ (psaní dokumentačních komentářů) SŠ vzdělání

Výhodou:

Velmi dobrá znalost JavaScriptu Zájem o vývoj mobilních aplikací

Náplň práce

Spolupráce na vývoji nové verze CRM systému. Vývoj front-end části aplikace, na kódování designu (nebo některých částí), tvorba views a controllerů v MVC, apod. Později spolupráce na vývoji nového CMS (včetně koncových webů) a případně na vývoji mobilních aplikací.

Nabízíme: zajímavou a kreativní práci pěkné pracovní prostředí a mladý kolektiv možnosti školení dobré platové ohodnocení Své životopisy posílejte na adresu info@xantipa.eu


VÍKEND (2) ŘÁDKOVOU INZERCI přináší www.kinpo.cz BYDLENÍ • Pronajmu byt 3+1 DSM, zděný, 80 m2. Balkon, sklep, popř. garáž. Klidná část. Volný hned. Kauce nutná na 2 měsíce. Tel: 722 674 706 • Pronajmu pokoj s lodžíí v domě na České čtvrti. Možnost venkovního posezení, grilování. Cena pro 1 osobu 3900 Kč včetně záloh na energie. Tel: 602 445 799. E-mail: mim.hk@seznam.cz • Dlouhodobě pronajmu čátečně zařízený podkrovní byt 2+1 v centru Trutnova. Nájem 7000 Kč + energie. Kauce 3x nájem. Tel: 777 325 610. E-mail: elektro.vejrych@centrum.cz • Pronajmu kancelář 20 m2, U Nemocnice, parkování u objektu, i-net, 3000 Kč/ měs + služby. Tel: 777 087 088 TRUTNOVINKY VÍKEND, zpravodajský týdeník. Vydavatel: Xantipa agency s. r. o., Trutnov, IČ: 25947940, MK ČR E 18801, Adresa: Žižkova 277, Trutnov, PSČ 541 01, mail: redakce@trutnovinky.cz, tel./fax: 499 941 941. Obchodní a inzertní oddělení: Rudolf Korbelář, tel.: 608 146 620, mail: ruda@xantipa.in. Internetové stránky: www.trutnovinky.cz. Redakce: Hynek Šnajdar, tel.: 734 457 697, mail: hynek@trutnovinky.cz, Pavel Cajthaml, tel.: 733 510 071, mail: pavel@trutnovinky.cz, Michal Bogáň, tel.: 734 545 423, mail: michal@trutnovinky.cz. Distribuce: Česká pošta, a. s. Tisk: Tiskárna Voborník, K. Čapka 868, Hostinné. Sazba: Xantipa agency s. r. o.

20. 7. 2012

Bojiště se opět změnilo v šílený mejdan s extrémní muzikou TRUTNOV - Drtivá, zničující a pekelně tvrdá. Taková byla muzika při víkendovém Obscene Extreme festivalu. V areálu na Bojišti se ho zúčastnilo 67 kapel a zhruba pět tisíc fanoušků z celého světa.

Hudba areálem duněla od čtvrtečního odpoledne. Na jediném pódiu se vystřídaly skupiny napříč těmi nejdrsnějšími žánry, které existují. Grind core, punk a death metal zaznívaly nejčastěji. Většinou však muzikanti předvedli parádní show. Právě podle toho je totiž organizátoři vybírají - aby publikum skvěle bavili. „Hodně jezdím na koncerty a festivaly po světě. Tam vidím, jak kapely umějí hrát, co předvedou a jestli je to dobrá show. Pak se lehce vybírá,“ upřesnil pořadatel přezdívaný Čurby. Na trutnovském Bojišti se vystřídaly formace z více než dvaceti zemí světa, a to dokonce i ze Saúdské Arábie, Kolumbie, Argentiny nebo Ekvádoru. Je strašně důležitý, aby kapely z rádoby rozvojových zemí mohly vidět, jak se hraje tady v Evropě, aby nás obohatily tím, co dělají oni a my zase je obohatili tím, co děláme dobře tady,“ vysvětlil Čurby. Nepřijeli pouze jihokalifornští muzikanti z Exhumed a francouzští Sublime Cadaveric Decomposition. Jednou z největších hvězd byli legendární švédští grindeři Nasum. „O nich jsem snil strašně dlouho, že tady budou

Mapa republiky byla vidět i z Trutnova

TRUTNOV - Unikátní zbytek sněhu na Studniční hoře - označovaný jako Mapa republiky - minulý týden roztál. Ještě před pár dny byl dobře viditelný z Trutnova. Konkrétně z vrchu Kacíř, kde se jela část Rally Krkonoše a kde proběhlo setkání modelářů helikoptér. Zatímco loni sněhové pole roztálo v červnu, letos vydrželo déle, do půlky července. „To, že roztává tak pozdě, není běžný jev. Když je hodně deštivé a teplé jaro, tak sníh odtaje poměrně brzy. Když sněhu napadne naopak hodně a vývoj jara je spíš chladný jako letos, sníh vydrží až do půlky července nebo někdy i do konce měsíce,“ řekl mluvčí správy Krkonošského národního parku Radek Drahný. Mapa republiky je podle něj zvláštní fenomén. „Je to místo, kde je nejdéle vytrvávající sněhové pole v Česku. Je to sice jižní svah, který by logicky měl odtát nejdřív, jenže v Krkonoších převažují severozápadní větry a ty unášejí sníh z Luční louky. Za hranou sedla mezi Luční

ku sirény a apokalyptickýho střílení tři minuty koukají do lidí. Bylo skvělý, že jsem si to mohl takhle užít já. Má přítelkyně z toho byla úplně v šoku, ona si snad myslela, že si ji konečně vezmu,“ smál se Čurby.

a Studniční horou začíná právě jižní svah, kde unášený sníh ztrácí sílu a padá. Tím pádem se sníh v tomto místě kumuluje,“ řekl Radek Drahný. Zatímco v průběhu zimy leží v Mapě republiky patnáct až osmnáct metrů sněhu, před týdnem zbývalo několik posledních vrstev. Se sněhovým polem jsou spojené i některé pranostiky. „Místní říkají, že dokud na mapě republiky neroztál sníh, tak ještě neskončila zima. Traduje se rovněž, že byly doby, kdy tam sníh vydržel do prvního nového sněhu, takže vlastně celý rok neroztál,“ prohlásil mluvčí parku. Unikátní přírodní úkaz si ještě nedávno mohli vyfotit lidé z Kacíře, jako náš redakční kolega. Mezi tradičně oblíbená místa ale patří především místa na cestě z Pece pod Sněžkou na Výrovku nebo z asfaltky mezi Výrovkou a Luční boudou. „Mapa ale leží v první zóně národního parku, takže turistům není přístupná,“ upozornil Radek Drahný. (pac), foto: Miloš Šálek

Festivalu letos nevadilo ani deštivé počasí, které se na areál doslova sneslo ve čtvrtek a pátek. Lidé se bavili bez ohledu na přírodní podmínky. „Je to tady prostě show za každých okolností. Připravuju to celý rok, ale počasí si člověk nemůže vybrat. Myslím, že lidi by přišli, i kdyby sněžilo. Ve čtvrtek v noci tady bylo sedm stupňů, to už není daleko ke sněhu. Takže možná příští rok bude i sněžit,“ předpovídá Čurby.

hrát, konečně se nám to po tolika letech povedlo. Každej ví, co se zpěvákovi Nasum stalo (zahynul při tsunami - pozn. redakce). Každej ví, že to byl výbornej člověk. Takže jsme rádi, že jsme je tady mohli přivítat, i když to bylo bez něj,“ řekl Čurby. A kapela nejen že nadchla jedinečným hudebním nářezem, ale rovněž neobvyklým úvodem koncertu. „Oni mají na začátku takovou srandu, že přijdou ženich a nevěsta v plynových maskách, za zvu-

A ještě jednou věcí letos Obscene Extreme zaujal. Kromě léta tradičního veganského stravování se letos pití nalévalo do vratných pivních kelímků. Většina lidí chválila pevnost kelímku a závěsný klip za opasek. „Myslím, že čistota na festivalu je strašně důležitá. Jsme tady někteří celý týden, nebo pět, šest dnů a když začne pršet a chceš to tady udržet v nějakým pořádku a čistý, tak to není jednoduchý. Pivní kelímky vlastně každý známe z Německa, tam na festivaly jezdíme, tam to běží pět šest let. U nás to vůbec není normální. Až teď nějaká brněnská rma ve spolupráci s Gambrinusem rozjela tenhle projekt Nick Nack,“ dodal Čurby. Pavel Cajthaml, Foto: Miloš Šálek


VÍKEND (3)

20. 7. 2012

Proměny Trutnova (113): V domě čp. 127 v Novodvorské ulici sídlil jeden z nejstarších fotoateliérů v Trutnově Na snímku pořízeném v 70. letech 20. století je zachycen dnes již zbouraný dům čp. 127 v Novodvorské ulici, kde se od 90. let 19. století nacházel jeden z nejstarších trutnovských fotoateliérů, spjatý s rodinou Spatzierů. Zprvu zde sídlil fotograf Robert Spatzier (1834–1926), zatímco v roce 1908 tu fotografoval již jeho syn Franz Spatzier. Když v roce 1916 zemřel, převzal záhy rodinnou živnost jeho syn Robert Spatzier ml. Fotoateliér v tomto objektu existoval minimálně do 30. let 20. století. Dům čp. 127 byl zbořen v 70. letech či 80. letech. V jeho sousedství byla v době pořízení snímku autodílna. Opravárenskou činnost dokládá na fotograi karoserie vozu Škodu 1202. Dnes na tomto místě stojí dům čp. 617, kde sídlí mateřská škola a soukromé sanatorium. Ondřej Vašata, Muzeum Podkrkonoší

V Uffu jsou „jiné“ pohledy fotografů Co skrývá zamčená komnata, tedy moje podvědomí, po tom pátrám, říká malířka na společenské centrum TRUTNOV - Celý červenec jsou v přízemí Společenského centra Uffo k vidění snímky šestnácti autorů - českých a polských fotografů, které pořídili v květnu právě v Uffu. Stalo se tak v rámci jedné soboty, tzv. Fotodne, kdy byly prostory kulturního stánku volně k dispozici pro přihlášené fotografy. „Snažili jsme se vytvořit pohled na Uffo malinko jinak,“ vysvětlil jeden z účastníků a spoluorganizátorů Milan Lhoták. Akce se bohužel nezúčastnili někteří místní profesionální fotografové, přesto je výstava velkým lákadlem. Přístupná je ve všední dny od 9.30 do 17 hodin, potrvá do 3. srpna. (pac), Foto: Milan Lhoták

BIKE MTB VÍKEND 2012 PEC POD SNĚŽKOU

20–22.7. MISTROVSTVÍ ČR HORSKÝCH KOL t cross country t štafeta t fourcross

OPEN ZÁVOD MTB cross country pro všechny bez rozdílu věku a výkonnosti kategorie od předškolních dětí až po masters

Program t pátek 17:00 štafety MTB XCO

t sobota 8:30 - 17:00 MČR MTB XCO 17:00 - 19:00 ČP MTB fourcross

podrobný program a další informace na

t neděle 9:00 - 12:00 OPEN závod MTB XCO 12:00 - 16:00 MČR MTB fourcross

www.bike-pec.cz

Akce se koná pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Bc. Lubomíra France a starosty města Pec p. Sněžkou Alana Tomáška

TRUTNOV - „Konečně se začínám cítit jako profesionální umělec, když mám výstavu v takovém úžasném prostoru, který bez problémů konkuruje největším standardům současné světové architektury,“ nechala se v Galerii Uffo na vernisáži své výstavy Výzva zamčené komnaty slyšet malířka Veronika Drahotová (1975). Tato umělkyně představuje v Uffu tři série rozměrnějších obrazů včetně ukázky z další připravované série. Drahotová v této souvislosti připomíná, že její tvorba vychází z psychoanalýzy. „Moje výstava se celá zabývá psychoanalýzou, konkrétně podvědomím. Oblastmi, které ovlivňují naše životy zevnitř. Umění je forma psychoanalýzy ať už si to přiznáváme, nebo ne,“ říká. I když její plátna mohou vypadat abstraktně, vždy obsahují nějaký význam. „Mám ráda abstrakci, ale potřebuji význam. Na obrazech je reálný svět. Ten doprovázejí bílé eky znázorňující nevědomí. Dělám třeba triptychy nebo diptychy, které lze přeskupovat. Mám tady obraz, který je možné přeskupováním změnit až na sedm způsobů. Vznikají tak díla, která na sebe navazují,“ uvádí autorka. Velká plátna plná geometrických objektů a symboliky jsou technicky dokonalá. „K technice přistupuji vědecky. Mám nároky na současnou malbu v souvislosti se světovým kontextem, aby se neopakovalo něco, co už jsem viděla, aby mě nic neovlivňovalo. Pro sebe potřebuji naprostou autenticitu. Nikdy jsem neměla problém s inspirací,“ tvrdí umělkyně.

Výstava, která se jmenuje Výzva zamčené komnaty, měla původně jiný název. Měla se jmenovat Dělají to, ale nevědí proč. „Tento název jsem převzala od slovinského lozofa, psychoanalytika a kulturního teoretika Slavoje Žižeka. Nynější název výstavy se však nakonec odvinul od obrazu, který mám ráda a který je tady vystavený,“ vysvětluje Drahotová, která zamčenou komnatou myslí své podvědomí. „Co skrývá, po tom ještě pátrám.“ Drahotová se ve svých dílech rovněž zabývá archetypy dobra a zla, vkládá do nich své osobní příběhy i sny. S nimi však pracuje obezřetně. „Kdyby měl být každý obraz snem, bylo by to bezkoncepční. Mám ráda hlubší koncepty. Pracuji s opakujícími se a nutkavými sny, které jsem měla hlavně jako dítě. Zdál se mi třeba hrůzostrašný sen o abstraktní struktuře kamene. Byl to černobílý sen o velké žule. Ta se pomalu hýbala a vše doprovázelo dunění,“ popisuje. Další pozoruhodná výstava v Galerii Uffo potrvá do 6. srpna. Hynek Šnajdar, foto: Jan Bartoš


VĂ?KEND (4)

20. 7. 2012

HokejistĂŠ musejĂ­ do kraje

BikerskĂ˝ ĹĄampionĂĄt v Peci

TRUTNOV - Obavy fanouĹĄkĹŻ se naplĹˆujĂ­. V novĂŠ hokejovĂŠ sezĂłnÄ› Trutnov nebude hrĂĄt druhou ligu. Svaz klubu pĂ­semnÄ› potvrdil, Ĺže kvĹŻli nezaplacenĂŠmu startovnĂŠmu nebude zaĹ™azen do soutěŞe a upĹ™esnil dĹŻvody, kterĂŠ ho k tomu vedly. OddĂ­lu tak nynĂ­ zbĂ˝vĂĄ jedinĂĄ moĹžnost pĹ™ihlĂĄsit se do krajskĂŠho pĹ™eboru, soutěŞ vyhrĂĄt a vybojovat druhou ligu v nĂĄslednĂŠ kvaliďƒžkaci.

TRUTNOV - Pokud jeĹĄtÄ› nemĂĄte program na vĂ­kend, mĂĄme pro vĂĄs tip. V Peci pod SněŞkou se bude konat Bike VĂ­kend MTB, v jehoĹž rĂĄmci se bude bojovat o dresy mistrĹŻ ÄŒR v cross-country a ve fourcrossu. PĹ™ijĂ­t tedy mĹŻĹžete zafandit nejlepĹĄĂ­m Ä?eskĂ˝m bikerĹŻm a takĂŠ si sami zazĂĄvodit. Po sobotnĂ­ch mistrovskĂ˝ch klĂĄnĂ­ch totiĹž pĹ™ijde na Ĺ™adu veĹ™ejnĂ˝ Open zĂĄvod, ve kterĂŠm si na vlastnĂ­ kĹŻĹži mĹŻĹže lehce upravenou mistrovskou traĹĽ vyzkouĹĄet kaĹždĂ˝ biker bez rozdĂ­lu vÄ›ku a vĂ˝konnosti.

Trutnov nezaplatil startovnĂŠ pro druhou ligu ve dvou termĂ­nech - 25. kvÄ›tna ani 10. Ä?ervna. Nedostal prĂ˝ od svazu vÄ?as přísluĹĄnĂŠ informace. ÄŒĂĄstku 20 tisĂ­c korun uhradil aĹž 20. Ä?ervna, coĹž ale bylo podle vedenĂ­ Ä?eskĂŠho hokeje pozdÄ›. Proto klub do soutěŞe nepustĂ­. Klubu nepomohl ani dopis sepsanĂ˝ prĂĄvnĂ­kem. „RozhodnutĂ­ VĂ˝konnĂŠho vĂ˝boru ÄŒeskĂŠho svazu lednĂ­ho hokeje (ÄŒSLH) je sprĂĄvnĂŠ a pĹ™edpisĹŻm ÄŒSLH odpovĂ­dajĂ­cĂ­. VĂ˝konnĂ˝ vĂ˝bor vyvinul pro zhojenĂ­ nedostatkĹŻ pĹ™i plnÄ›nĂ­ povinnostĂ­ klubu spojenĂ˝ch s

ĂşÄ?astĂ­ jeho druĹžstva v přísluĹĄnĂŠ soutěŞi daleko vÄ›tĹĄĂ­ ĂşsilĂ­, neĹž je povinen a neĹž vyvinul samotnĂ˝ klub,“ napsal oddĂ­lu generĂĄlnĂ­ sekretĂĄĹ™ svazu Martin Urban. VedenĂ­ trutnovskĂŠho hokeje s takovĂ˝m tvrzenĂ­m a pĂ­semnĂ˝m sdÄ›lenĂ­m svazu nesouhlasĂ­. „Je to arogantnĂ­ a lĹživĂŠ rozhodnutĂ­,“ Ĺ™ekl pĹ™edseda klubu ZdenÄ›k Poul. DĂĄl spolĂŠhĂĄ na prĂĄvnĂ­ky a hrozĂ­ Ĺžalobou. Chce dĂĄt soudu nĂĄvrh na pĹ™edběŞnĂŠ opatĹ™enĂ­, tedy nezahĂĄjenĂ­ druhĂŠ ligy. „Soudy to ale zĹ™ejmÄ› nestihnou vĹĄe projednat, proto budeme muset zaÄ?Ă­t v krajskĂŠm pĹ™eboru,“ uvedl Poul. Klub uĹž se podle nÄ›j do pĹ™eboru pĹ™ihlĂĄsil a poÄ?Ă­tĂĄ i nadĂĄle s vÄ›tĹĄinou hrĂĄÄ?ĹŻ svĂŠho souÄ?asnĂŠho kĂĄdru. „PokusĂ­me se soutěŞ vyhrĂĄt a druhou ligu vybojovat. Jsme na tom domluveni se zhruba osmdesĂĄti procenty hrĂĄÄ?ĹŻ souÄ?asnĂŠho kĂĄdru a s vÄ›tĹĄinou partnerĹŻ klubu,“ dodal ZdenÄ›k Poul. (pac)

DraÄ?Ă­ lodÄ› vypluly na Dolce

TRUTNOV - Drak, symbol mÄ›sta Trutnova, mĂĄ svĂŠ dalĹĄĂ­ zpodobnÄ›nĂ­. Do vĂ˝Ä?tu akcĂ­, kterĂŠ tento bĂĄjnĂ˝ tvor zastĹ™eĹĄuje, novÄ› pĹ™ibyla dalĹĄĂ­. V sobotu se v rekreaÄ?nĂ­m areĂĄlu Dolce u Trutnova konaly zĂĄvody draÄ?Ă­ch lodĂ­ s nĂĄzvem Draci na DolcĂ­ch a bojovalo se o putovnĂ­ pohĂĄr mÄ›sta Trutnova. V jedenĂĄct hodin dopoledne vypluly na rybnĂ­k draÄ?Ă­ lodÄ› na zĂĄvod dlouhĂ˝ 200 metrĹŻ. Jejich posĂĄdku tvoĹ™ili amatĂŠĹ™i, nadĹĄenci a ďƒžremnĂ­ tĂ˝my. „NaĹĄim přånĂ­m je, aby si draÄ?Ă­ lodÄ› vyzkouĹĄeli normĂĄlnĂ­ lidĂŠ, z toho dĹŻvodu nenĂ­ zĂĄvod urÄ?enĂ˝ profesionĂĄlĹŻm, ale amatĂŠrĹŻm-nadĹĄencĹŻm,“ vysvÄ›tlil organizĂĄtor akce TomĂĄĹĄ SvolinskĂ˝. V rychlostnĂ­ soutěŞi bojovaly tyto posĂĄdky o putovnĂ­ pohĂĄr mÄ›sta Trutnova. „SpojenĂ­ symbolu mÄ›sta draka se zĂĄvody draÄ?Ă­ch lodĂ­ nĂĄm pĹ™ipadĂĄ zajĂ­mavĂŠ, a proto jsme se rozhodli zĂĄvody podpoĹ™it a pomoci zaloĹžit tradici netradiÄ?nĂ­ho klĂĄnĂ­ o putovnĂ­ pohĂĄr mÄ›sta,“ uvedla mluvÄ?Ă­ mÄ›sta Veronika SvobodovĂĄ. PohĂĄr si nakonec odnesl mĂ­stnĂ­ tĂ˝m K+K, za nĂ­m skonÄ?ili zĂĄvodnĂ­ci z KolĂ­na pod nĂĄzvem NamydlenĂ˝ blesk a bronz zĂ­skala LoÄ? Koza z MalĂŠ SkĂĄly. (bog, ad)

Program letoĹĄnĂ­ho domĂĄcĂ­ho ĹĄampionĂĄtu cross country zabere celĂ˝ prodlouĹženĂ˝ vĂ­kend, od 20. do 22. Ä?ervence. OpÄ›t se vracejĂ­ pĂĄteÄ?nĂ­ a divĂĄcky oblĂ­benĂŠ ĹĄtafety (od 17.00), na nedÄ›li je pĹ™ipravovĂĄn Open zĂĄvod pro vĹĄechny kategorie. Od pĹ™edĹĄkolnĂ­ch aĹž po masters. Start elitnĂ­ kategorie muŞů bude zĂ­tra v 15.15 hodin. A aby toho nebylo mĂĄlo, na sjezdovce Javor se budou prohĂĄnÄ›t i fourcrossaĹ™i, kteří tu stejnÄ› jako jejich „okruhovĂ­â€œ kolegovĂŠ budou usilovat o mistrovskĂŠ dresy. Boj o fourcrossovĂ˝ titul je na programu v nedÄ›li od 14 hodin. V Peci by se mÄ›li objevit hned tĹ™i mistĹ™i svÄ›ta (KulhavĂ˝, Prokop, SlavĂ­k) a tĹ™i olympionici (KulhavĂ˝, Ĺ karnitzl, Cink). TraĹĽ mistrovskĂŠho zĂĄvodu cross-country doznala jen drobnĂ˝ch zmÄ›n a je jak fyzicky, tak technicky nĂĄroÄ?nĂĄ. Start zĹŻstĂĄvĂĄ pod sjezdovkou Javor, v centru budou i obÄ› depa, kancelĂĄĹ™ zĂĄvodu, zĂĄzemĂ­ pro tĂ˝my a stĂĄnky. Jedna zmÄ›na ale pĹ™eci jen nastala a tou je posunutĂ­ startu dopolednĂ­ch kategoriĂ­ o 30 minut dopĹ™edu. „TratÄ› obou disciplĂ­n se kříŞí a proto potĹ™ebujeme vĂ­ce Ä?asu, abychom to zvlĂĄdli. Na druhou stranu spojenĂŠ mistrovstvĂ­ pĹ™inese divĂĄkĹŻm velmi atraktivnĂ­ podĂ­vanou,“ říkĂĄ Jan SlavĂ­Ä?ek, hlavnĂ­ poĹ™adatel a manaĹžer Remerx-Merida Teamu KolĂ­n. DalĹĄĂ­ informace a celĂ˝ program na www.trutnovinky.cz. (bog, aĹĄ), foto: cyklofoto.estranky.cz

Zdařilå premiÊra strongmanů MLä]D

.Ä‚

MERIVA

NEJLEPĹ Ă? POD SLUNCEM. 8YHGHQiFHQDSODWtSURHGLFL0HULYD&RROSÄłLY\XäLWtQDEtNG\2SHO)LQDQFH .RPELQRYDQiVSRWÄłHEDDHPLVH&22 ONPJNP

'YRXOHWiYĂŠUREQt]iNRQQi]iUXNDDGiOHăW\ÄłOHWiVPOXYQt]iUXND2SHOYHVSROXSUiFLVHVSROHăQRVWt &*&DU*DUDQWLH9HUVLFKHUXQJV$*

2OøQ&DU3DODFHVUR.UiORYpGYRUVNi7UXWQRY VHUYLVSURGHMZZZROÚQFDUF]

TRUTNOV - Za velkĂŠho zĂĄjmu divĂĄkĹŻ probÄ›hl v sobotu pĹ™ed Uffem historicky prvnĂ­ zĂĄvod ÄŒeskĂŠho pohĂĄru strongmanĹŻ. DvanĂĄct silĂĄkĹŻ soutěŞilo v ĹĄesti disciplĂ­nĂĄch (pĹ™itahovĂĄnĂ­ kamionu, zvedĂĄnĂ­ bĹ™emen, pĹ™evracenĂ­ pneumatiky, drĹženĂ­ aut, mrtvĂ˝ tah a pĹ™enĂĄĹĄenĂ­ bĹ™emen). Z vĂ­tÄ›zstvĂ­ se radoval nejvÄ›tĹĄĂ­ favorit a prĹŻběŞnĂ˝ lĂ­dr domĂĄcĂ­ho seriĂĄlu Pavel ZdraĹžil. Na druhĂŠm mĂ­stÄ› skonÄ?il domĂĄcĂ­ zĂĄvodnĂ­k Jan PluhĂĄÄ?ek a tĹ™etĂ­ byl ZdenÄ›k Chuchel. VĂ­ce informacĂ­, fotky a video najdete na www.trutnovinky.cz (bog)

Trutnovinky Víkend 20. 7. 2012  
Trutnovinky Víkend 20. 7. 2012  

Trutnovinky Víkend 20. 7. 2012

Advertisement