Page 1

01/11 Vážené zákaznice, čtenářky, Dlouze jsme přemýšleli o tom, jakou novinkou bychom vám učinili radost, která nebude pouze jednorázová, ale bude pravidelná a vy se na ni budete těšit. Volba padla na vydávání ELNINO NEWSLETTERU, jehož prvním číslem právě listujete. Naším cílem je prostřednictvím tohoto časopisu, který dostanete čtyřikrát do roka, vás informovat o nových kosmetických trendech a novinkách v parfumerii ELNINO. Záměrem je přinášet vám lifestylové články z oblasti kosmetiky, zajímavé rozhovory, poradny a atraktivní soutěže. Těšit se tedy můžete na atraktivní, pravidelné rubriky: ELNINO Beauty, ELNINO Family a ELNINO Celebrity, kde naleznete poutavé rozhovory se známými osobnostmi s tipem na jejich oblíbený parfém. ELNINO NEWSLETTER chce být vaším kosmetickým rádcem a kamarádkou pro chvíle volna ... Rozhodně se máte na co těšit!

velká letní

trendy KOSMETICKÉ

LÉTO

www.elnino.cz

rozhovor s MISS

Janou Doleželovou


news

01/11

„TY TAKY NEVONÍŠ PO RŮŽÍCH!“ Už jste tuhle neomalenou poznámku od někoho slyšeli? Teď můžete posměváčkům sebrat vítr z plachet: bulharská firma Beneo ve spolupráci s firmou Alpi vynalezla bonbony, po nichž bude vaše tělo vydávat růžovou vůni. Geraniol, jedna z hlavních složek vůně této květiny, se totiž chová podobně jako aromatické látky z česneku, jen výsledek je mnohem příjemnější. Česká republika bude mezi prvními zeměmi, kde se růžové bonbony (pod názvem Alpi Deo) budou prodávat.

NOVINKY OD SERGIA TACCHINI STYLOVÉ VŮNĚ OD HUGO BOSSE Muži, kteří si potrpí na oblečení z kvalitních látek, mohou svůj šatník nyní doplnit i odpovídajícími vůněmi. Hugo Boss představil kolekci pěti parfémů inspirovaných různými materiály: vlnou (jemně svůdná Wool & Musk), kašmírem (hřejivá Cashmere & Patchouli), bavlnou (svěží Cotton & Verbena), sametem (hebká Velvet & Amber) a hedvábím (smyslná Silk & Jasmine). Složení vůní je zvoleno tak, aby ladilo s materiály i příležitostmi, k nimž se nosí.

ŽENA, KTERÁ ROZUMÍ VŮNÍM Rádi bychom vám představili Adélu Bartlovou, poradkyni naší parfumerie, autorku mnoha článků s kosmetickou tematikou. Adéla se o parfémy zajímala jako většina žen už od raného věku, ale časem její zájem přerostl ve skutečné nadšení. Začala parfémy studovat, zajímat se o jejich historii, složení, o neznámé značky z celého světa. Pozoruje tento obor přibližně osm let a zjišťuje, že je stále co objevovat. Adéla o sobě: … jsem kreativní člověk, který se vždycky zajímal o všechno krásné. Vystudovala jsem speciální pedagogiku, neboť ráda pracuji s lidmi, obživu i zábavu mi však zatím obstarávají různé tvůrčí činnosti. K parfémům mě přivedly maminčiny flakony na toaletce a voňavý svět, ve kterém jsem se zabydlela, ten sdílím s každým, kdo projeví zájem.

_01

Sergio Tacchini chce připomenout svou vůni O-Zone z roku 2000 a přichystal na letošní jaro a léto dvě nové variace: O-Zone Pink Wave pro ženy a O-Zone Green Wave pro muže. Obě vůně obsahují, stejně jako původní verze, velkou dávku osvěžujícího citronu. Dámská dále obsahuje jemně svěží tóny jako zelený čaj, jabloňový květ nebo třešně; pánská bergamot, zelenou trávu či vetiver.


01/11

reportáž

Krok za krokem

ocima redaktorky (úcastnice akce) Pozvánka na degustaci parfémů? Když se mi dostala do rukou, nevěřícně jsem kroutila hlavou nad tímto záhadným slovním spojením. Znám degustaci vína a různých labužnických pochoutek, co se ale skrývá pod degustací parfémů, jsem si představit nedokázala. Jak jsem zjistila později, není divu, že jsem degustování parfémů neznala. Internetová parfumerie ELNINO totiž tuto voňavou procházku historií výroby parfémů uspořádala v květnu ve svém sídle v Nové Pace jako první v České republice.

První dojem Po příjezdu do sídla internetové parfumerie jsem byla příjemně překvapena jeho vzhledem. Naše kroky vedli do prosklené místnosti s terasou, která skýtala neuvěřitelně nádherný výhled do okolní přírody.

Krok za krokem Samotný program začal prohlídkou skladových prostor, v rámci kterého jsme se stručně dozvěděli informace o principech fungování parfumerie ELNINO jako takové a jejích přednostem před konkurencí. Přivítala nás odbornice Adéla Bartlová, tvář parfumerie Jana Doleželová a vedení společnosti elnino.cz

_02

Nejprve nás Adéla seznámila s tím, jak budeme jednotlivé parfémy degustovat. Dostali jsme seznam parfémů seřazených podle doby jejich vzniku. Tyto parfémy nám poté poskytla k očichání a seznámila s časem i místem a mnoha tajemstvími jejich původu. Tak jsme krok za krokem pomalu odkrývali tajemství vůní a nejznámějších parfémů světa.


01/11

Krok za krokem Ještě jsem ani nestihla vstřebat čichový zážitek z degustace, a přišlo potěšení také buněk chuťových v podobě báječného menu. Atmosféra byla celou dobu velmi uvolněná a příjemná. Výborné víno a dobré jídlo tento zážitek ještě umocnili. Nejlépe vyjádřil pocit z celého dne kolega, který za nás za všechny prohlásil: “To byl ale krásný den“.

_03


01/11

market odbornice na kosmetiku

Tipy na nové letní vůně

Léto je v plném proudu, jsou tu horké slunečné dny a my se chodíme koupat a opalovat. Je potřeba pleť nějak chránit?

DKNY Summer 2011

Určitě, a neplatí to jen pro nejcitlivější fototypy. Není samozřejmě nutné se hned natírat krémy se silným ochranným faktorem, stačí denní krém nebo make-up s SPF 15 – i u nás už jsou takové přípravky k dostání. Slunce pleť vysušuje a poškozuje její vnitřní strukturu, takže správnou ochranou zpomalíme její stárnutí.

DKNY Summer 2011 je veselá, ženská vůně inspirovaná letním obdobím v New Yorku, kdy vládne klidná atmosféra a lidé se věnují především relaxaci. Je to ovocně-květinová vůně, ladně zakončená krémovými tóny santalového dřeva a mošusu. CENA

910 Kč

Je vhodné chodit na jaře do solária, aby se kůže připravila na letní slunění? Popravdě, opalování v soláriích bych vůbec nedoporučovala. Je zbytečné vystavovat pleť účinkům UV záření, byť jde jen o jeho méně nebezpečnou část – rakovinu nedostanete, ale pleť bude předčasně stárnout, mohou se objevit i pigmentové skvrny. Není na tom nic „šetrného“, jak solária ráda tvrdí. Přípravné pětiminutovky si můžete dát i na slunci a nebude v tom moc velký rozdíl.

PRO DÁMY

Calvin Klein Eternity Summer 2011 Calvin Klein Eternity Summer 2011 je vůně inspirovaná slunečnou loukou plnou lučního kvítí, které ovívá letní vánek, oživující vzpomínky na romantické léto. CENA

Potřebuje pleť na jaře a v létě jinou péči než přes zimu? Řiďte se vlastním pocitem. Možná to bude chtít lehčí krém, nebo vyměnit mastnější přípravky za hydratační – v zimě a na jaře je vlhčí vzduch, s příchodem teplých dnů začne být sušší. Hodně však záleží na tom, kde žijete a jakou máte pleť, proto nelze doporučit nějakou univerzální péči.

990 Kč

PRO DÁMY

Kosmetická kazeta Kosmetická kazeta pro holčičky Disney Princess Witch Hay Lin, která obsahuje toaletní vodu (75 ml), tělové mléko (50 ml) a náramek. Vaší malé parádnici, která v nestřežený okamžik, používá vaše šminky a parfémy jistě udělá radost. Je načase pořídit malé princezně vlastní kosmetiku ... CENA

PRO DĚTI

Jakou dekorativní kosmetiku by měly používat alergičky, které s příchodem pylové sezóny začínají slzet a posmrkávat a štípou je oči? Když je to hodně zlé, tak nejlépe žádnou… Podrážděné oko může i na jinak bezproblémovou kosmetiku reagovat ještě horším svěděním. Jinak poslouží jakákoli kvalitní, ideálně hypoalergenní dekorativní kosmetika. Při líčení očí použijte podkladovou bázi, aby stíny dobře držely, řasenka bude určitě lepší voděodolná. Pokud se vám kolem nosu z věčného otírání kapesníkem udělají odřeniny a šupinky, rozhodně se je nesnažte odstranit peelingem, dopadlo by to ještě hůř. To je spíš práce pro hojivou mast z lékárny.

200 Kč

velká letní

Soutěžte s námi o set Elizabeth Arden Green Tea otázky 1. Kde sídlí Elnino.cz? 2. Vůně 1 Million od Paco Rabanne je pro dámy, pro muže nebo pro oba? . vá á hr vy ověď 3. Je zákaznická linka zdarma a jaké má číslo? vná 50. odp

Každá sprá

Elizabeth Arden Green Tea

_04

Edp 100 ml + 100 ml sprchový gel + 50 ml šampon + 50 ml kondicioner + 100 ml tělový krém + čisticí rukavice + kosmetická taška

Své odpovědi posílejte do 12. 8. 2011 na adresu soutez@elnino.cz, jako předmět uveďte SOUTĚŽ. Svou účastí poskytujete internetové parfumerii elnino.cz souhlas s užitím a zpracováním svých osobních údajů a kontaktů pro marketingové účely.


beauty

01/11

Tak jako k létu patří dny plné slunce, energie a svěžesti, tak je to i s vůněmi, které k tomuto období patří. Představte si tu nádheru, když trávíte léto u moře nebo někde v přírodě v krásných šatech a voníte svěží, smyslnou, jemnou, lehkou nebo snad jiskřivou tropickou vůni. Zní to nádherně, ale jak tedy vybrat tu pravou právě pro vás? Každý má jiný vkus, takže se nedá přesně specifikovat, jaké vůně jsou pro jaro a léto nejvhodnější. Někdo dokonce v létě, po vzoru obyvatel arabských zemí, nosí nejraději výrazné orientální vůně, protože se v horku krásně rozvinou. „Obecně by se dalo říct, že jaro je skvělé období pro zářivé květinové vůně, které podtrhnou náladu prvních slunečných dnů a probouzející se přírody. Konvalinkové, šeříkové, fialkové... nebo zkrátka podle chuti. V horkých letních dnech se květinové vůně mohou změnit v „bolehlavy“ a hodně lidí sahá po vyloženě svěžích toaletkách či kolínských vodách s citrusy, zelenými tóny a ovocem. Citrusy jsou osvěžující, bohužel jsou těkavé a nevydrží dlouho vonět. Příjemné mohou být čisté vůně připomínající mýdlo či vyprané prádlo - i když jsme zpocení až za ušima, udržují jistý pocit svěžesti,“ říká kosmetická poradkyně Adéla Bartlová.

NAŠE TIPY! Řiďte se svým vlastním nosem I když vám někdo bude tvrdit, že určitě musíte mít letošní sytě ovocnou limitovanou edici od Escady, ale vám se z ní dělá divně, vyberte si něco, co vám bude lépe sedět. Nebojte se vyzkoušet i vůně, které se na léto zdánlivě nehodí. Někdy stačí snížit aplikované množství a výsledek je překvapivě dobrý. Myslíte si, že je nutné mít jinou vůni na jaro a jinou na zimu? Platí, že si každý může střídat parfémů, kolik chce... Někomu vyhovuje mít jen jeden parfém, který s ním pak mají všichni spojený. Někdo jich má deset a nosí je podle momentální nálady nebo podle počasí. V létě přece nejsou jen horké dny, ale i chladné, deštivé. Vůně, které jindy něco chybí, ve vlhkém teplém vzduchu najednou správně vynikne. Jak ovlivníte partnera volbou parfému? „Vůni bych každopádně doporučovala volit podle příležitosti. Na první rande něco jemného, aby se protějšek nepolekal, na „lov“ něco svůdného. Partnerovi, s nímž už žijeme déle, můžeme připomenout hezké okamžiky z minulosti tím, že použijeme stejný parfém jako tehdy. Vůně se totiž vážou na vzpomínky velmi pevně,“ radí Adéla Bártlová. Pokud si nevíte rady s výběrem ideální letní vůně, pomůžeme vám. Na stránkách www.parfemy-elnino.cz se totiž rychle zorientujete. Nemusíte složitě pátrat v jednotlivých kategoriích, stačí jen kliknout na odkaz Letní vůně. Tipy na parfémy zde najdou jak ženy, tak muži.

_05


01/11

celebrity

Jana Dolezelová Nejdůležitější je dobře se vyspat…

Kdo by o kráse, zdraví a kosmetice věděl víc než Miss ČR a majitelka lékárny? Jana Doleželová splňuje obojí a dokazuje, že krása může jít ruku v ruce s inteligencí a skromností… Před sedmi lety jste byla zvolena Miss ČR, co vám tato soutěž dala a co naopak vzala? Titul Miss ČR mi pootevřel dveře a urychlil kariéru. Samotný titul Miss ještě není vítězstvím. Je to jen lepší a výhodnější startovní pozice na začátku pracovního růstu. Díky tomuto titulu jsem poznala mnoho zajímavých a úspěšných lidí, kteří mě v mnohém obohatili, inspirovali a s některými z nich pracuji jak v oblasti farmacie, tak i v oblasti mluveného slova. Jedinou daní za to je ztráta soukromí a anonymity, což je nepochybně s titulem Miss ČR spojeno. O vás je známo, že provozujete vlastní lékárnu. Čemu dalšímu se ještě věnujete a dá se to všechno časově vůbec zvládnout? Provozuji lékárnu v Praze v obchodním centru Palladium, která má široký doplňkový sortiment nealergizující kosmetiky a také přírodní kosmetiky. Kromě toho se věnuji především moderování společenských akcí, sportovních eventů, firemních akcí apod. Časově tyto dvě aktivity skloubit lze, protože v lékárně zaměstnáváme zkušený personál a nemusím tam tedy být nepřetržitě. Máte nějaké koníčky? Jak odpočíváte? Mým největším koníčkem je bezesporu cestování. Projela jsem již podrobně kolem třiceti zemí. Mezi mé hobby patří také sport, hra na piano, knihy a divadlo. Ke krásným ženám, kterou bezpochyby jste, patří i péče o vzhled – jak vy o něj pečujete? Máte nějaké zaručené triky? Nejdůležitější je kvalitní dostatečný spánek, pitný režim a zdravá strava, což se snažím dodržovat. Krom toho také hodně sportuji, věnuji se především golfu, cykloturistice, lyžím a plavání. Nedílnou součástí péče je i kosmetika, bez jakých kosmetických produktů byste se neobešla? Používám především nealergizující kosmetiku a přírodní kosmetiku, kterou si vybírám v naší lékárně po konzultaci s naší kosmetickou poradkyní. Za nejužitečnější produkty považuji přípravky k odlíčení pleti a hydratační a tělové krémy. Co pro vás znamená vůně? Vůně působí na naše smysly a bezesporu ovlivňuje to, jak nás vnímá naše okolí. Je důležitým a přitom jednoduchým pomocníkem k upevnění image. Jste tváří internetové parfumerie Elnino.cz, nakupujete i vy parfémy přes internet? Nebo dáváte přednost kamenným obchodům? Vzhledem k hektickému způsobu života nestíhám navštěvovat obchody, tudíž vše, co lze, nakupuji přes internet, včetně parfémů :) Co očekáváte jako zákazník od dobré internetové parfumerie? Rychlý a spolehlivý servis a nižší cenu než v kamenných obchodech.

_06

RYCHLOOTÁZKY 1. Pět věcí, které musíte mít v kabelce, když vyjdete z domu? Lesk na rty, zrcátko, parfém, kartáč na vlasy a mobil. 2. Oblíbená barva a film? červená, film Život je krásný 3. Znamení, v němž jste se narodila? Rak 4. Parfém nebo toaletní voda? Parfém 5. Moře nebo hory? V létě moře v zimě hory

VIZITKA * Narodila se v roce 1981 ve Šternberku * Vystudovala Farmaceutickou fakultu na Karlově Univerzitě * V roce 2008 se zúčastnila pořadu Star Dance * Objevila se i ve filmu, jako čertice Arkana v pohádce Peklo s princeznou a jako Claire ve filmu Svatba na bitevním poli * Podporuje nadační fond Modrá kotva, který se zabývá výzkumem nových metod protinádorové léčby * Vybrána do TOP 15 Miss World 2004


01/11

star Zajímá vás, čím se voní slavné

celebrity, sportovci, herečky, spisovatelky, jestli například nepoužívají stejnou vůni jako vy? Nebo jste pouze zvědaví, jaký parfém používá vaše oblíbená hvězda? Jestliže ano, tato pravidelná rubrika je určena právě vám.

Zaptali jsme se proto: 1. Máte nějaký oblíbený parfém? 2. Jaký parfém volíte pro letní měsíce? Jaký pro léto 2011? 3. Pamatujete si na vaši vůni - parfém?

JANY DOLEŽELOVÉ (miss České republiky 2004, lékárnice, moderátorky) 1. Mezi mé oblíbené evergreeny patří Deep red od Hugo Boss a Intuition od Estée Lauder, ale zkouším samozřejmě i novinky. 2. Pro horké dny volím lehčí vůně. Tohle léto u mě asi zvítězí toaletní voda Kenzo. 3. První parfém byl Dolce and Gabbana - Blue light

ILONY SVOBODOVÉ (úspěšné divadelní i filmové herečky, manželky hudebního skladatele Petra Skoumala) 1. Nevím, jestli na celý život, ale mám hrozně ráda Armani - Gio. Už mě drží docela dlouho. 2. Na léto speciální vůni nemám, ale nemám ráda sladké vůně. Před pár lety jsem objevila letní krásnou vůni - Elizabeth Arden - Zelený čaj - ale letní - tuším, že Sommer. Bohužel další léto už se nedělal. 3. Marně přemýšlím, jak se jmenovala. Ale vím, že to bylo za “komoušů“ a koupila jsem si ji v parfumerii v Železné ulici.

BÁRY NESVADBOVÉ (spisovatelky, novinářky, nejprve šéfredaktorky časopisů Xantypa a Playboy, dnes je vůdčí osobností titulu Harper‘s Bazaar) 1. Angel od Thieryho Muglera. Už spoustu let. Občas se snažím být mu nevěrná, ale vždycky se pokorně vrátím. 2. Neumím měnit parfém. Zkoušela jsem i různé, lehčí mutace od Angel. Ale nebavily mne. 3. Byla to Samsara od Guerlain. Koupila jsem si ho za svoji první překladatelskou brigádu na “gymplu“. Dneska mi ten parfém připadá hodně dámoidní, na šestnáctku nevhodný, ale tenkrát jsem si s ním připadala děsně dospělá.

DARINY MIŠUROVÉ (kapitánky basketbalistek KARY TRUTNOV) 1. Mám oblíbené dva parfémy, první z nich je Dolce Gabbana Light Blue a druhý je DKNY Women. 2. V létě používám oba tyto parfémy, možná o něco více DKNY. 3. Moje první vůně byla Giorgio Armani Acqua di Gio.

_07


family

01/11

deti

a kosmetika S příchodem nového člena rodiny začne dříve nebo později každý rodič řešit velký problém, a to jak ošetřovat dětskou pokožku. A jakou vůbec používat kosmetiku? Vyznat se ve spoustě rad a doporučení laiků i odborníků dá zabrat. Pomůžeme vám se zorientovat…

7 rad jak pečovat o dětskou pokožku Letní potničky. Malým dětem zatím nedostatečně funguje termoregulace, a proto se potničkám v letních dnech zřejmě nevyhnou. Náš tip: Potničky ničím nenatírejte! Pokud nezhnisají, což by mohl způsobit stafylokok, stačí miminko omýt a osušit, a pokud možno ho nechat nahé. Čtěte údaje na obalech! Pokud už máte děti větší a nepotýkají se s vážnými kožními problémy, můžete jim pořídit vlastní dětskou kosmetiku. Náš tip: Při výběru šamponu, mycího gelu nebo krému vždy důkladně prozkoumejte složení uvedené na obalu výrobku. Pravidlo zní, že správná dětská kosmetika rozhodně neobsahuje alkohol, ropné produkty, parabeny, sulfáty chemických barviv ani umělé parfemace. Na tržiště ne! Vyhýbejte se nákupu na tržištích či ve stáncích, kde jsou sice ceny lákavé, ale původ produktů může být všelijaký. Stejně jako u jiných výrobků je i u dětské kosmetiky zárukou kvality značka. Obzvláště dětská kosmetika je srovnatelná s farmaceutickými produkty a při její výrobě je kladen důraz na bezpečnost a komfort. Parfém pro holčičky? Pokud má maminka ráda parfémy a kosmetiku, děti - zvlášť holčičky - se o ně časem také začnou přirozeně zajímat. A proč jim třeba při zvláštní příležitosti nedat trochu vůně na hřbet ruky, nebo jim po návštěvě parfumerie nevěnovat na hraní navoněné papírky? Později je možné koupit nějaký dětský parfém nebo jemnou, nejlépe bezalkoholovou toaletku z běžné nabídky. Opět platí, že čím jednodušší složení bez syntetických látek, konzervantů a parfémů, tím lépe. Připlaťte si za značku. Vybírejte i dětskýma očima. U vaší malé princezny, ale i u kluka rošťáka určitě zabodujete parfémem či pěnou do koupele s oblíbenými animovanými hrdiny, například Hello Kitty, Medvídek Pú, Disney princezny a další. „Sluneční“ kosmetika. Slunce pálí ostošest a dětská pokožka je v tomto období mnohem zranitelnější než ta „dospělácká“. Proti nebezpečnému UV záření existují speciální ochranné prostředky proti slunci určené výhradně pro děti, čím vyšší ochranný faktor, tím lepší. Aplikujte ho na všechny části těla, a to i na ty, které jsou chráněny oblečením, v několika vrstvách a opakovaně. Uvědomte si, že v kombinaci s koupáním se krém ztrácí a jeho účinnost se snižuje. Ve vodě se pokožka rychleji spálí, a proto se musí krémem ošetřovat pokaždé, než zase dítě skočí do vody, i kdyby to bylo několikrát denně. Co ještě pomůže proti slunci? • Nezdržovat se na slunci mezi 11. a 15. hodinou. • Dítě by nemělo vycházet ven bez lehkého bavlněného trička s dlouhým rukávem, čepice či šátku a brýlí proti slunci. • Děti do tří let by vůbec neměly být vystaveny přímému slunci.

_08


01/11

Kosmetika-kitty.cz Značková dětská kosmetika Hello kitty

výhradní zastoupení pro ČR/SR: el nino parfum, s.r.o.

_09


01/11

_10

Newsletter elnino 1/2011  

Newsletter elnino 1/2011

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you