Page 1

YENİ! RSC

Reliable, Secure, (Güvenilir, Emniyetli, Kullanışlı) Convenient

SUSTAINABILITY

DESIGN

TR FlexiForce INFO dergisi RSC, Ocak 2013

CONVENIENCE

SECURITY SAFETY

www.flexiforce.com


Yeni! RSC

www.flexiforce.com

2


Yeni! RSC

RSC’yi neden oluşturduk? Müşterilerimizin sesine dikkatlice kulak vermemiz garaj kapılarımızın donanım sistemlerinde bir yükseliş evrimi başlatmış oldu. Sonuç RSC’dir! Tamamen entegre, hırsıza karşı güvenlik sistemi içeren, yeni kolay klipsli montaj sistemleri, yedek parçaların kapsamlı olması ve termal verim (ısı yalıtımı) buna örnektir. Bunlar dahilinde, „en düşük fiyat”tan başlayıp en kapsamlı upgrade seçeneklerine kadar her esneklik var. RSC garaj kapısı, satış kanalındaki herkese özel, optimal çözüm sağlamaktadır. Yeni Liftmaster „Evolution” serisi garaj kapısı açıcılarıyla entegre edilmiştir.

Ev sahibi, yani kapının gerçek kullanıcısı şöyle düşünür: “kapının cazibesi” nasıldır, dışarıdan nasıl bir görünüm verir? Ev sahibi bundan başka, şahsi güvenlik, ailenin davetsiz misafirlere karşı korunması, kapının enerji verimi, sorunsuz çalışması, elverişli ve güvenli şekilde bir şekilde kullanılması gibi konuları da çok önemsemektedir.

Montajcı, sorun ve gerekli özel bir tedbir olmadan, kolay ve güvenli bir kurulum ve farklı ankastre durumlar için aynı montaj parçalarını kullanmak ister. Montaj ne kadar hızlı yapılırsa, günlük olarak da o kadar çok kapı montajı yapılır ve iş verimliliği de arttırılır!

Kapı satıcıları galerilerinde, sattıkları ürünlerde netlik ve eşsiz bir kapı yelpazesi ister. Bunu da sipariş miktarı ve marjı arttırmak üzere upsell seçeneklerle birlikte ister. Kısa tedarik süresi ve etkin lojistik hizmeti, satıcılar tarafından muhakkak ki hoş karşılanır.

Üretim, yani donanım; pano ve operatörlerin kapıya dönüştürülmesi, verimlilik, stokun az olması, yaygın parçalar, kolay konfigürasyon ve maliyet hesabı gibi kilit göstergelere bağlıdır. Siparişin kolay olması ve güvenilir bir tedarikçi de bunda önemlidir.

Zincirin her halkasının özel istekleri bulunmasına rağmen, bu isteklerin hepsi bugünün herhangi bir piyasasında şu „etmenlere” göre sınıflandırabilir:

SUSTAINABILITY

DESIGN

CONVENIENCE

SECURITY SAFETY

Belirtilen isteklere dikkatlice bakıldığında süreçteki her şeyi yeniden düşünmemiz gerekti. Marjinal değişimlere bakmadık fakat komple yeni bir sistem tasarladık. RSC Reliable (Güvenilir) Secure (Emniyetli) ve Convenient (Elverişli)’nin kısaltılmasıdır. Sistem küçük ve orta boy kapı üreticilerin işlerini ilerletecek, kapı satıcılarının hayatını kolaylaştıracaktır. Montaj yapanların verimliliğini önemli ölçüde artıracaktır. Fakat en önemlisi: Ev sahipleri bu sistemle, kendileri için en önemli olan tüm özelliklerinden tamamen faydalanacaklardır!

Bu nedenle bunu oluşturduk!

3

follow us on


Yeni! RSC

SECURITY SAFETY

Güvenilir: kontrollü giriş

RSC’i tasarlarken zor görevlerden biri, ev sahiplerine nihai güvenlik sağlayacak bir kapı sistemi yaratmak idi. Garaj kapısı evlerin entegre bir parçası olduğundan dolayı ana öncelik davetsiz misafirlerin garaj kapısından girmeleri önlemektir. Bu ihtiyaca yanıt olarak, FlexiForce RSC tasarımına hırsız dayanıklılığı „sisteme entegre etmiştir”. Son kullanıcı genellikle güvenlik masrafları kısmamaktadır, dolayısıyla bu da sizin için büyük bir satış avantajıdır!

Hırsız dayanıklılığının dört ana hususu: • Yeni alüminyum, kapalı üst eğriyle üst bölüm kilitlenir. (1) • Silindirler yeni kapalı „C” şeklinde dikey ray içinde kilitlenir. (2) • Dikey rayı zemine sabitleştirmek için yeni bir kelepçe. (3) • Güvenli döner şifre vericileriyle entegre edilen Liftmaster EVOLUTION güç devresi. (4) • Bu özellikler garaj kapısına hırsızlık amacıyla girilmesini bir o kadar daha zor kılar. RSC artık garaj kapılarının güvenlik sorununu ortadan kaldırmıştır.

Opsiyonel ürünlerin tam yelpazesi bu güvenliği daha da artabilir: • Giriş kontrollü tuş takımı, telli veya telsiz • Euro silindir kilitlerin tam yelpazesi • LED ışık çubukları dışarıya yönelim sağlar. Bundan başka karanlığı da aydınlatırlar ve bu da hırsızların hoşuna gitmeyen bir şeydir.

Emniyetli: hem montaj yaparken hem de günlük kullanımda

Ar-Ge sürecindeki belki de en yüksek önceliğimiz, montaj yaparken, bakım yaparken ve kullanırken güvenli olan ürünler tedarik etmektir. Garaj kapısı çok ağır hareket eden bir nesnedir, dolayısıyla RSC’de bizim için emniyet, olmazsa olmaz bir şarttır. Bunu nasıl elde ettik? • CE kullanım süresi testi ile (>30.000 devir) ve geçmiş yıllarda bir milyondan fazla sayıda bizim sistemlerimizle kurulmuş garaj kapılarının uzun süreli tecrübeleri ve ispatlanmış konstrüksiyonlarıyla. • Ağır kapının 300 mm’den fazla aşağıya düşmesini engelleyen standart, basitleştirilmiş 656S-serisi yay kırılmasını engelleyen emniyet aygıtı. „Yeni klik” montajı. Güvenli! (5) • Kırılma gücünde en az „x 6’lık” güvenlik etmeni ile kaldırma kablosu emniyeti. • Kenetleme veya sıkıştırmayı önlemek için kaldırma kablosu rayın içindedir. • Parmakların ezilmesini önlemek üzere, parmakları raydan ittirmek için silindir koruma kapakları. • Bir nesne veya insan kapıya engel olduğunda durması ve kapıyı geri çekmesi için tasarlanmış Liftmaster EVOLUTION kapı açıcıları. (4) • Opsiyonel SG ışık perdeleri ve kapının etrafında kişi veya engelleri algılayan IR-sensörleri. • Önizleme: Yeni TBS yay gerdirme aletiyle yayların gerdirilmesi kolaylaştırılır. Yayları en yüksek gergiye getirmek için basit bir elektrikli matkap ucu kullanınız! (6) Kapının montajı, bakımı veya günlük kullanımı sırasında hiç kimse tehlikeye düşmemelidir. RSC sistemi, evi tamamen korumak ve güvence altına almak için tasarlanmış ve buna göre döşenmiştir!

www.flexiforce.com

4


Yeni! RSC

1. Aluminyum üst kavis üst panoyu kilitler

3. Dikey ray zemine sabitleştirilir 5. Kolay montaj için Yeni Click sistemi

5

2. Kapalı C-ray silindileri kilitler

4. Evolution garaj kapı açıcıları, güvenlik sisteminin bir parçasıdır 6. Önizleme: Güvenli yay gerdirme

follow us on


Yeni! RSC

SUSTAINABILITY

Sürdürülebilirlik: sorumlu olma

Günümüzde, bazen daha yüksek masraf karşılığında, sürdürebilir çözüm bulma ve bunları uygulamadan hepimiz sorumluyuz. RSC’de, malzemeden tasarruf için obsesif bir şekilde araştırarak, geri dönüşümlü malzeme seçerek, kapının enerji tasarrufunu arttırarak ve yedek parçalarımızın ve sistemlerimizin tedarik zincirinin karbon salınımın ayak izine dikkatlice bakarak buna pragmatik olarak yaklaştık.

Somut olarak kayda değer sonuçlara vardık: • Isı yalıtım yan contaları, çiftli flap üst contaları ve opsiyonel su eşiğiyle yüksek kaliteli zemin contaları. (1) (5) • Kullanıma hazır 60 mm kalınlığında izole panoların sonucu daha yüksek yalıtım sınıfı. (2) • Gelişmiş EVOLUTION’la elektrikle çalışması kapıyı hızlı kapatır, dolayısıyla büyük çapta enerji kaybı önlenmiş olur. • Liftmaster kapı açıcılarının yeni EVOLUTION serileri şimdi LED aydınlatması ve şimdiye kadarki en düşük standby gücü yani min. 0,5W entegre etmektedir! (6) • Geçiş kapısı. Geçiş kapısı çoğunlukla elverişlilik için seçilir, fakat kapının açıklık arasını azaltmak tabi ki sıcak havayı garajın içinde tutar! (3) • Nakil verimi: Yedek parçalar daha az malzeme içerir, dolayısıyla nakil yükü azalır. Yeni verimli düz platform paketlenmesi, kamyon başına daha fazla takımın sığmasını sağlar. • Tedarik zinciri: RSC sisteminin %80’inden daha fazlası için üretim ve yedek parçaların tedariki konusunda Avrupa’ya dönmüş olduk. Daha az nakil! (4)

>%80 Avrupa malı

FlexiForce RSC, Çin’in donanım ürünleri tedarik etmek için artık „cenneti” olmadığını gösterir. RSC’deki parçaların %80’inden fazlası Avrupa malıdır. Aşağıdakilere bakıldığında bu en iyi çözümdür: •  Maliyet. Yüksek hacimlerimiz sayesinde yedek parçaları aşamalı kalıplarda, tamamen otomatik olarak üretebiliriz. Verimli tam masraf kontrolü. •  Nakil zamanı ve maliyeti. Devamlı artan konteynır ücretleri bize „yakından” tedarik etme yolunu gösterdi. •  Üretim kapasitesinde artan esneklik ve özel müşteri gereksinimleri. •  Kalite kontrolü daha fazla kontrol altına alınır. •  Sürdürebilirlik: daha az nakil, sistemin daha az karbon salınımı anlamına gelir! Günümüzdeki ekonomik gerilemede RSC ile Avrupa ekonomilerine tekrar iş sağladığımızı görmek umut vericidir!

www.flexiforce.com

6


Yeni! RSC

m

60 m

1. Isı yalıtımlı conta (1085RB)

3. SafeStep geçiş kapısıyla kapının tam olarak açılmasını sınırlandırınız 5. 1030

7

2. 60 mm kalınlığındaki panoyla daha iyi yalıtım

4. Avrupa üretim yerlerinden daha az nakil 6. LED

follow us on


Yeni! RSC

CONVENIENCE

Elverişlilik: Kolay olmak isteriz

Elverişlilik dilimize „kolay” olarak da çevrilir. Son kullanıcı, tesisatçı ve üreticilerin hepsi, işler sorunsuz gittiğinde veya tedarik ve montaj sırasında fazladan iş veya zorluk olmadığında bundan memnun olurlar. RSC’yi daha da verimli yaptık. Buna bir de kayda değer kolaylar ekledik! • Entegre bir sistemdeki yüksek kaliteli unsurları tatbik ederken kapının her gün sorunsuz çalışması. • Elektrikle çalışan kapının açılması ve kapanması. Yeni dizayn el vericisiyle yapılır. Veya akıllı telefonunuzdan bir alo ile de olur. Hatta şimdi MyQ adı altındaki App vasıtasıyla da yapılır. Kapı tüm bunlarla tamamen kontrol edilir. (1) • Montajı hızlı ve kolaydır. Şaft süspansiyonu ve yay kırılmasını önleyen emniyet aygıtı üstünde „Yeni Click” sistemleri. (3) (4) • Mesafe ayar profilleri ve lento profilleri sayesinde ray montajında ölçme veya işaretlemeye gerek yok. (5) • Tüm testler ve sertifikasyon (CE-ITTR) adınıza FlexiForce tarafından yapılır. • Create yazılımla  www.flexiforce.com web sitesinde online konfigürasyon ve sipariş imkânı. (2) • Sınırsız kapı çeşitleri için aynı parçaları kullanarak, yedek parçaların uygun olması. (6) • Komple donanım takım üretimini FlexiForce’e yaptırın, kendiniz acemice buna girişmeyin! • El kitapları ve online talimat filmleriyle tamamen montaj desteği. Bir de gerektiğinde şahsi alıştırmacı. Görebildiğiniz gibi, tüketicilerin, tesisatçıların ve kapı üreticilerin ihtiyaçlarını dinledikten sonra RSC’ye birçok „kolaylık” ve elverişlilik getirdik. Buna Avrupa’nın her yerinde depoları bulunan FlexiForce’nin yedek parça ve takımlar konusunda tutarlı, tecrübeli (1980 yılında kurulmuş) bir tedarikçisi olarak güvenilirliğini de katarsanız, tedarik zincirinizdeki toplam masraf tasarrufu ve elverişliliğin birlikte yürüdüğü sonucuna varabilirsiniz.

www.flexiforce.com

8


Yeni! RSC

1. Kolay kontrol ve otomatik çalışma

2. Create ile basit online konfigürasyon

3. 656S serili yay kırılması emniyet aygıtı. Patent bekleniyor!

4. Şaft ve yay montajı için “yeni click”

5. Mesafe profil ölçülmesini engeller. Kolaylık!

6. Tüm kapılar için uygun ray sistemi!

9

follow us on


Yeni! RSC

DESIGN

Tasarım: Son rötuşlar

„Dizayn sadece göründüğü gibi değil, aynı zamanda bir ürünün nasıl işlev yaptığıdır”. Son kullanıcı için kapının dizaynı „cazip görülmesine” çevrildi. Yani kaldırımdan bakıldığında kapı evinize nasıl bir değer katar? FlexiForce’de dizaynın, kapının işlevi ile birlikte, daha çok donanımdan ve garaj kapısından kaynaklandığını biliriz. RSC kapının her iki tarafına da fayda sağlar:

Kapının içindeki işlevsel dizayn: • Özellikle yan levhanın, rayların ve lentonun birleştiği köşe olmak üzere RSC’ın yapısı oldukça sağlamdır. Daha az malzemeyle yapı öyle sağlamdır ki duvar dirseklerinin duvara sabitleştirilmesi her zaman gerekmeyebilir. (1) • EVOLUTION serili kapı açıcısıyla çalıştırılan, kayışla tahrikli kapının rahat, sessiz çalışması. Liftmaster her iki kapı açıcısını da aksesuar olarak çekici bir dizayn şeklinde ortaya çıkardı! (2) • Kapının içini profesyonel kılan CR-serili ray bağlantısı ve kapakları. (3) • Toz boya kaplı pano donanım veya hatta tam toz boya kaplı ray sistemi. Son rötuşlar! • İyi dizayn edilmiş ray bağlantıları üzerinden opsiyonel çift tamburlu silindirlerin rahat çalışması. • „Yeni klik” sistemlerin işlevsel dizaynı ve mesafe ayar profilleri her montajcıyı memnun eder.

Kapının dışındaki görünüm esaslı dizayn. Şunlarla yükseltin: • Kapıyı bireyselleştiren birçok pencere çeşitleri. (4) • İstenilen cam türüyle (kapının renginde boyanmış) alüminyum profillerle döşenmiş FullView bölümleri. Çağdaş dizayn! • SafeStep geçiş kapı sisteminde elverişlilik dizaynla bütünleşir. Minimal dış alüminyum çerçeve, alçak eşik, çok noktadan kilitlenme ve parmak güvenliği. • SideStep, garaj kapısının dizaynına uyumlu garajda yan giriş kapısı. • Kapıda kişiye özgü dizayn için alüminyum çıkartmalar azami yaratıcılığı destekler. • Farklı şekil ve son katlarla güzelce dizayn edilmiş tam kilit ve kulp yelpazesi. (5) • Karanlık saatlerde kapıya ışık saçan LED-ışık çubukları. Gerçekten lüks bir görünüm. (6) Kapının dış tarafının büyük bir kısmı pano dizayn seçimiyle belirlenir. FlexiForce olarak, donanımımızın panolara değer katmasından emin olmak için, tüm bağımsız pano tedarikçileriyle ortaklık yapılması konusunda size taahhütte bulunuyoruz. Tabi ki bunlarla ilgili olarak tüm sertifikalarımız da mevcuttur.

www.flexiforce.com

10


Yeni! RSC

1. Sert ve güçlü yapı 3. CR2CL/R ray kapaklarıyla son rötuşlar

5. Mekanik kilitlenme geliştirilmiş

11

2. Dizayn ve işlevsellik Liftmaster tarafındandır 4. Konut pencerelerin tam yelpazesi

6. LED ışık çubuklarıyla kapının dışarıdan cazibesi artar

follow us on


Yeni! RSC

RSC nedir?

Önceki sayfalarda size bunu „neden” yaptığımızı ve farklı talepleri „nasıl” yanıtladığımızı açıkladık. Şimdi ise teknik özelliklere gelmekteyiz: RSC nedir?

Teknik özellikler: • 5.000 x 3.000mm (g x y) ebatlarına veya 225 kilo kapı ağırlığına kadar garaj kapılarının donanım sistemi. • Montajın baş yüksekliğine bağlı olarak üç sistem: •  160mm : Önde torsiyon yayları, elle/elektrikle çalıştırma, kapılar 3.000 x 2.500 mm (g x y) ebatlarına kadar. (1) • 190mm : Önde torsiyon yayları, elle/elektrikle çalıştırma, kapılar 5.000 x 2.000 mm (g x y) ebatlarına kadar. (2) • 75mm : Arkada torsiyon yayları, elle (75mm) veya elektrikle (115mm) çalıştırma, kapılar 5.000 x 3.000 mm (g x y) ebatlarına kadar. (3) • Asgari yan boşluğu: 95mm. • Ray sistemi öndeki ve arkadaki yaylar için uygundur. Depoda bir sistemin bulunması tüm kapı tiplerini kapsamak için yeterlidir. • RSC sistemi test edilmiş ve ana FlexiForce Başlangıç Tipi Test Raporu sertifikasına eklenmiştir (CE).

Pazar konumunda sınırsız serbestlik Size her zaman, fiyat düşürmekten ziyade „daha pahalı ve kaliteli” mal satmayı önermemize rağmen siz de piyasanızdaki kapı konumlarında zaten uzmansınız. RSC size, kapıyı istediğiniz kadar düşük maliyetli veya yüksek kaliteli yapmanız için sınırsız serbestlik ve esneklik sağlar. Size tüm özelliklerini ve opsiyonlarını gösterdiğimiz üst modeli almak için gerekçelerini açıkladığımız sayfalarımıza bir bakınız. Create online yazılımımıza giderek kendi kapınızı yaratmakta size yardımcı olan esnek parça ve opsiyonları seçebilirsiniz.

%0 – 100’e kadar dışarıdan tedarikte serbestlik Şirketinizin kurulumu ve becerilerine, sattığınız yıllık kapı ve çeşit sayısına bağlı olarak, kapılarınız için donanım üretimi için „tamamen kendi kendinize” yapmak ile „tamamen FlexiForce tarafından” yaptırılması arasında seçim yapabilirsiniz. RSC kurulumumuz, iş modelinize uygun olarak dışarıdan iş yaptırma seviyesine uymakta tamamen emsalsizdir.

Kaynak kullanımında size uygun opsiyonu seçiniz:  Tam paket miktarlarında tüm RSC parçaları. (4) 

Stoktan sipariş

 Tam paket miktarlarında önceden hazırlanmış ray takımları (RSCV, RSCH).

Stoktan sipariş

 Ek kelepçe, makara v.s. önceden bağlanmış, tam paket miktarlarında önceden hazırlanmış ray takımları.

Stoktan sipariş

 Standart kapı ebatları için komple donanım takımları.

Stoktan sipariş

 Her özel kapı için tam boyutlarına göre kesilmiş, önceden hazırlanmış ray takımları (RSCV, RSCH).

Siparişe göre üretilmiş

 Her özel kapı için önceden hazırlanmış ve önceden kesilmiş şaft. (5)

Siparişe göre üretilmiş

 Her özel kapı için önceden paketlenmiş donanım kutuları.

Siparişe göre üretilmiş

 Önceden kesilmiş ve hazırlanmış, özel kapı ebatları için komple donanım takımları.

Siparişe göre üretilmiş

 Dokunmadan pano paketine eklenmek üzere düz platform ambalajında Paketlenmiş özel kapı ebatları için komple donanım setleri.

Siparişe göre üretilmiş

 Macaristan’daki üretim yerimizden tam dolu TIR yükü şeklinde düz platform şeklindeki ambalajlarda paketlenmiş özel kapı ebatları için komple donanım takımları. (6)

Siparişe göre üretilmiş

 Tüm bu opsiyonlara eklenen tüm elektrikli işletme parçaları ve aksesuarlar.

SUSTAINABILITY

www.flexiforce.com

DESIGN

12

CONVENIENCE

„Stoka / Siparişe göre üretilmiş

SECURITY SAFETY


Yeni! RSC

1. Öndeki yaylar 160mm

3. Arkadaki yay 75/115mm

5. Önceden hazırlanmış şaft sistemi

13

2. Öndeki yaylar 190mm

4. Tam paket miktarındaki parçalar

6. Verimli düz platform ambalajlarında komple takımlar

follow us on


Yeni! RSC

3021(H)(L)

FFNL10 563SCL 312RC

915VRA.. 1085RB.. 656SCTR

RSCH10 etc.

419SR 419BUS 574S

870RS

RSCV10Z etc. 1085RB..

422CXZ

595RSR(C) 421FZ etc. 577 421K

2605SL

RSC yaylara 160mm hacim yeterli www.flexiforce.com

3.000 x 2.500 mm ebatlarına kadar olan tekli garaj kapıları için, sadece 160 mm gömme olarak HR boşluğu gerektiren, lentoda önde montaj edilen burulma yaylı kurulum oluşturduk. Ray sistemi diğer sistemlerle aynı olup sadece şaft sistemi farklıdır. Daha küçük duvar braketi (563SCL/R), daha küçük yay kırılma emniyet aygıtları (656SCL/R, 656SCTL/R) ve daha küçük tambur (FFNL10) bu sistemi „oluşturmaktadır”.

14


Yeni! RSC 1. Tambur FFNL10 ile 656SC(T)L ve duvar braketi 563SCL

215V..

CR2CR

2. Lento profiline konumlandırılmış braket 312RC

4. Gereken hacim 160mm

P

S

A

3. Standart takviye yan braket RSC560L

45 °

500

B

H

140

S = 160mm H = door opening height B = H – 45mm (manual) H – 0mm (powered) A = H + 640mm P (H<2375) = 3.500mm P (H>2375) = 4.600mm

120

15

follow us on


Yeni! RSC

215V..

3021(H)(L) 915VRA.. 1085RB.. FF05NL8(E) 563SL

312RC 656STR

RSCH20 etc.*

419SR 419BUS 574S 870RS

RSCV10Z etc. 1085RB..

422CXZ

582CEN

577 421K

2605SL

RSC yaylara 190mm hacim yeterli www.flexiforce.com

5.000 x 3.000 mm ebatlarına kadar tüm kapı boyları için, bu daha uygun sistem, hem elektrikle hem de elle çalışan kapılar için, 190 mm (HR) hacim gerektiren, lentoda önde montaj edilen burulma yaylarını içermektedir. Ray sistemi uygundur. Şaft sistemi 190 mm’ye tahsis edilmiş ve duvar braketleri (563SL/R), yay kırılmasını önleyen emniyet aygıtı (656SL/R, 656STL/R) ile bilinen tambur (FF05NL8E) ile döşenmiştir. Kolay montaj „yeni klik” sistemleri de buna dâhil edilmiştir. * Power operated door, RSCH one size bigger than RSCV

16


Yeni! RSC 1. Tambur FF05NL8E ile 656SL ve duvar braketi 563SL

LM60EV..

2635

CR2CR

2. Lento profiline konumlandırılmış mesnet braketi 312RC

4. Gereken hacim 190mm

P

S

A

3. Garajın içinde bile masif görünüm

45 °

500

B

H

140

S = 190mm H = door opening height B = H – 45mm (manual) H – 0mm (powered) A = H + 640mm P (H<2375) = 3.500mm P (H>2375) = 4.600mm

120

17

follow us on


Yeni! RSC

340S(W)

FF05NL8(E)

3021(H)(L)

340SL(W)

915VRA.. 1085RB.. RX60R(W)

RSCH10(W) etc.

419S(W)R 419BUS 574S

870RS(W)

RSCV10Z(W) etc. 1085RB..

422CXZ(W)

582CEN

577 421(W)

2605SL(W)

RSC yaylara 75/115mm hacim yeterli www.flexiforce.com

RSC’yi mevcut kafa boşluğunun gerçekten sınırlı olduğu yerlerde, örneğin renovasyon projelerinde 5.000 x 3.000 mm ebatlarına kadar tüm kapı boyları için arkada, yüzey raylarının ucuna takılan yay sistemiyle tasarladık. Elle çalıştırılan kapılar için 75 mm’lik hacim olasıdır. Elektrikle çalıştırılan kapılar için ise 115 mm şarttır. Yeni geliştirilmiş ray kelepçeleri 340S yüzey raylara uygundur. Bunlar, „yeni klik” ile yay kırılmasını önleyen emniyet aygıtları monte edilen 340SL/R temel braketlere bağlanırlar. Rayların arasındaki bağlantı, güçlü 50SU-C profiliyle gerçekleştirilir. Kolay ve hızlı montaj! Bir kez daha hatırlatalı; yüzey ve dikey raylar tüm sistemlerde aynıdır. Kabloyu arkaya yönlendirmek için yüzey rayına bir makara eklenmiştir. (W) = optional powder coated version RAL9016

18


Yeni! RSC 1. Tambur FF05NL8E ile 656SL ve kelepçe 340SL

312R 656STR

50SSU(W)..

2. 50SU profilinin üstünde merkezi braket 312R

4. Gereken hacim 75mm

P

S

A

3. Arkadaki yaylar için makara sistemi

45 °

500

B

H

140

S = 75mm (manual), 115mm (powered) H = door opening height B = H – 45mm (manual) H – 0mm (powered) A = H + 770mm P (H<2375) = 3.500mm P (H>2375) = 4.600mm

120

19

follow us on


Yeni! RSC

Evrim: Daha sofistike ve inovatif Yeni RSC garaj kapı sistemimizde elverişliliği, sürdürebilirliği ve dizaynı ararken Liftmaster ortağımızın zamanlaması da tam yerindeydi. Yeni Liftmaster garaj kapısı açıcısı nesli olan EVOLUTION, ileri görüşlülük, dizayn ve yenilikçi teknolojiyi birleştirmiştir. Son kullanıcı sadece motorun dizaynını ve piyano siyahı boyalı anahtarlık vericileri sevmekle kalmayacak, bununla aynı zamanda, kapıyı açıp kapatırken elverişliliğini de yaşayacaktır. Birisi veya bir şey kapının yolunu kestiğinde entegre edilmiş güvenlik sistemleri göreceklerdir. Ve son ve önemli olarak, her zamanın en düşük standby güç kullanımıyla (min. 0,5 W) yüksek enerji tasarrufu ve LED küme aydınlatması da unutmamalıdır. 600N, 800N ve 1000N olarak, kayışla tahrikin sesi her zaman azdır. Avrupalı müşterilerin sesine kulak verilerek tasarlanmıştır! Hayatı kolaylaştırır!

LM50EV

LM60EV

LM80EV

LM100EV

Azami çekme gücü

500 N

600 N

800 N

1.000 N

Stand-by güç

4W

Seyir hızı

100 mm/s

0.9 W 160 mm/s

200 mm/s

Motor tipi Tahrik

24 V DC Zincir

Kayış

Aydınlatma

LED kümesi

Voltaj

220-240 V / 50 Hz

Frekans

868 Mhz

Azami kapı ağırlığı

7,5 m2 / 60 kg

433 + 868 Mhz 10,7 m2 / 90 kg

13,5 m2 / 110 kg

13,5 m2 / 130 kg

Fiyat listemizde ve online kataloğumuzda, yukarıda belirtilen açıcıların kapı yüksekliği için gerekli çekme çubuğuyla kombine ettiğimiz kolay paketleri bulacaksınız. Örneğin bunlar; LM60EVO25, 2.500 mm’lik kapı yüksekliğine kadar çekme çubuğu ile LM60EV motoru içermektedir. Bunları sipariş etmek de kolay olur!

www.flexiforce.com

20


Yeni! RSC

Geliştirilen aksesuarlar 747EV Telsiz tuş takımı (3) Garajınıza kontrollü giriş. Döner şifre güvenliği. Pil dâhildir.

Bu aksesuar hattıyla son kullanıcıya yönelik sununuzu tamamlayınız. Kontrollü giriş ve kapının uzaktan kontrol edilmesi veya çalıştırılmasının kolaylığı. Her yerden basitçe kontrol!

128EV Telsiz duvar kontrolü (4) 828EV: MyQTM internete açılan kapı (1) Bu sabah evden ayrılırken garaj kapısını kapatıp kapatmadığınızı merak etmeniz artık geçmişte kaldı. MyQ internete giriş kapısıyla bir bilgisayar veya akıllı telefonunuz vasıtasıyla garaj kapısını, kapıları veya başka aygıtları her yerden kontrol edebilir ve çalıştırabilirsiniz. Tüm yeni Liftmaster açıcıları MyQ desteklidir.

Yeni dizayn basma düğmeli kontrol. Her biri ayrı döner şifre ile çalışan 2 adet kanal. Pil dâhildir.

829EV Garaj kapısı kontrolü (2)

Ve fazlası...

Evin herhangi bir odasından garaj kapısını veya kapı operatörünü kontrol ediniz ve kapatınız. MyQ teknolojisiyle dört garaj kapısı veya kapıları kadar kontrol edebilirsiniz.

Online kataloğumuz kapınızın otomasyonunu özel elverişlilik ihtiyaçlarınıza uyarlamak veya upgrade yapmak için daha da çok aksesuarı www.flexiforce.com kapsamaktadır:

3.

TX4UNI Verici (5) Tüm mevcut vericilerle uyumlu uygun şifre, 4 kanallı verici. Bunu bizim şık tasarımıza çevirin!

1.

2.

4.

5.

21

follow us on


Yeni! RSC

SafeStep: Uygun yaya girişi Geçiş kapısı elverişlidir. Sadece garajın içine girmek istediğinizde garaj kapısını tam olarak açmanız gerekmez. Geçiş kapısı aynı zamanda enerji tasarrufludur. Tam kapı açıklığı gerekmeden ısı binanın içinde tutulur. Ve geçiş kapısının kendisi, özellikle garaj kapılarında, tam kapının büyük bir dizayn etkenidir. FlexiForce en gelişmiş geçiş kapısı sistemi geliştirmiştir, bu da SafeStep olup, Avrupa kapı piyasasında oldukça hoş karşılanmıştır. Şimdi SafeStep’i daha da güncelleştirdik ve upgrade yaptık. Daha kolay üretim, daha kolay

montaj, daha efektif kapı yüksekliği. İtme çubuğu, kilit v.s. gibi sürekli artan aksesuar yelpazesi. Parçalar halinde veya önmontajlı takımlar olarak.

Kapılar < 3.000mm Tek garaj kapıları için alçak eşikler yeni bir üst takviye profiliyle kombine edilmiş ve böylece azami geçiş kapısı yüksekliğine olanak verilmiştir. Kapı demir kutu kesitli kiriş içli alüminyumdandır. Üretilmesi, montajı ve kullanımı kolaydır!

2. Üst profil azami (max) kapı yüksekliği geçiş sağlar

3. Demir takviyeli alüminyum üst profil

4. 2 parça halinde alçak eşik. Kolay!

www.flexiforce.com

1. Genişliği < 3000 mm olan kapılar için SafeStep

22


Yeni! RSC

Kapılar > 3.000mm 3.000 mm’den daha geniş olan kapılar için, üst panodaki güç, panodan geçiş kapısının kesilmesinden ve sonra panonun 80PS_ takviye profille güçlendirmesinden kaynaklanır. Bu da geçiş kapılarının 5.000 mm kapı genişliğine kadar SafeStep olarak uygulanmasına olanak verir. Geçiş kapısının kapı içindeki yeri, belli sınırlarda, serbestçe seçilebilir.

5. Genişliği > 3000 mm olan kapılar için SafeStep

6. Geçiş kapısı için üst pano

7. İçte 80PS demir takviye profil bulunur

SideStep, DoubleStep SafeStep’in başarısına dayanarak bir süre önce bazı ek unsurlarla bir yan giriş kapısı yani; SideStep’i, oluşturma yoluna gittik. Bunda, SafeStep’te mevcut olduğu gibi aynı kilit ve aksesuar yelpazesiyle, kapı içeriye ve dışarıya açılabilir (yeni!). Bu çizginin devamı sonucu DoubleStep ortaya çıkmıştır. Çift taraflı açılan döner kapı sistemi, yine buna sadece birkaç unsuru ekleyerek oluştu. Bununla stokunuzu değil işinizi arttırıyorsunuz! Her iki sistem için online ürün bilgilerimize bakınız.

8. DoubleStep ve SideStep

23

9. İçeriye veya dışarıya açılabilme! Yeni!

follow us on


Yeni! RSC

RSC: Tek yol yukarıya doğrudur Kapıyı kilitleyin

Konutsal son kullanıcı, ev sahipleri, çoğu durumda ihtiyaçlarına gerçek anlamda yanıt veren opsiyon ve özellikler için fazladan ödemeye hazırdırlar. Son kullanıcının yatırım bütçesini arttırmak için güvenlik, elverişlilik ve geliştirilmiş görünüm, önemli etmenlerdir. Bunları iyi bir şekilde sunarsanız sipariş değerinizin ve her garaj kapısındaki marjınızın artabileceğinizden eminiz! Satışlara yüklenin!

İşlevi bellidir: elle çalıştırılan garaj kapısının mekanik kilitlenmesi veya elektrikle çalıştırılan kapıda fazladan güvenlik. Fakat günümüzdeki çağdaş dizayn kapıların dış tarafında, konut kilitleri yelpazemiz bir dizayn ifadesi de olabilir. Alt panoda uyumlu kulplarla artık son rötuş yapılmıştır! (2)

Sınırsız yaratıcılık Aydınlık olsun! Yüksek kaliteli, Alunox, LED ışık çubuklarımız garaj kapısının akşam karanlığındaki dış cazibesini arttırır. Pratik olarak insanlara yollarını bulmada da yardımcı olur. Belki de hırsızları korkutur! Konut projelerinde bu ideal up-sell’i teklif etmek için yeterli neden vardır. Stokta standart yelpazemiz vardır. Özel istek üzerine boy, LED sayısı ve renk olarak da sınırsız varyasyonlar sunmaktayız. (1)

www.flexiforce.com

Bir kapının sokaktaki diğer kapılardan farklı, güçlü yapışkan bantla Alunox çıkartma yelpazemizle elde edilmiş olur. Saten kapı panosunda zarif görünür. Kombinezon opsiyonları sonsuzdur. Online kataloğumuzda C22C v.s.’yi bulunuz. Kapının dış cazibesi inanılmazdır! (3)

Net manzara Garaja ışık getirmek görünüş veya işlevsel olabilir. Size garaj kapısı pencerelerinin tam yelpazesini de sunmaktayız. Paslanmaz demir veya plastik, kum fırçasıyla boyanmış veya saydam cam, farklı renkler ve ekler yelpazesiyle bunlar değer katar! (4)

1.

2.

3.

4.

24


Yeni! RSC

Detaylara ilgi: Kaplamalar

60 mm için RSC: Sürdürebilir

Montajcı için bu bir parça fazladan plastik olabilir. Son kullanıcı için ise bu tüm boyutlara gösterdiğiniz ilgiyi gösterir. Ray ve şaftların keskin uçlarını kaplama yelpazemizle kaplayınız. Online kataloğumuzda CR2 v.s.’yi bulunuz, (5)

Binadan enerji tasarrufu talepleri artınca, genel olarak yukarı açılan kapının, fakat özellikle garaj kapılarının daha iyi ısı yalıtım değerlerinin ihtiyacı da artar. Daha fazla yalıtım ve bununla birlikte daha fazla enerji tasarrufu şimdi, Epco tarafından yapılan 60 mm kalınlığındaki parmak emniyetli kapı panoların ve FlexiForce tarafından özel tasarlanmış donanımın tanıtımıyla artık mevcuttur. Ev sahiplerine sunabileceğiniz „paket” şudur: • Epco: 60mm kalınlıkta, parmak emniyetli pano • FlexiForce: alüminyum zemin profili uygulanmadan, doğrudan pano şeklinde dâhil edilen 60mm uç kapakları (60PS500L v.s.), alt conta (1035QSE60), ray takımları* (RSCH10-60, RSCV10-60 v.s.), ara menteşe (421HZ60), ara yan menteşeler (421RZ60, 421FZ60) ve üst/alt alüminyum profil (1038-60-6090).

Pratik: 2100S Bu aygıt elle çalıştırılan kapının üst silindiri „kapar” ve kapıyı tamamen günışığı açıklığının dışında tutar. Pratik arabayla geçiş yüksekliği. (6)

Pratik: 1702E Elektrik kesilmesinde kapının dış tarafından kapı açıcısının bağlantısını anahtarla kesmek. (7)

Pratik: WT470

* RSC kurulumu olan 60mm ray takımları Q1/2-2013’te sipariş üzerine hazır olacaktır. Bize isteklerinizi gönderiniz.

Kapıyı müşteriye nakletmek tehlikeli bir iş olabilir. Bu yeniden kullanılabilen nakil kelepçeleri, pano, donanım ve kapı açıcısıyla birlikte verimli bir paket yapmada size yardımcı olur. (8)

5.

6.

7.

8.

25

follow us on


Yeni! RSC

RSC hesap ve konfigürasyon Create Online seçim yazılımı

CE güvenliği

Masraflarınızın ne olduğunu bilmek ve hangi kapı boyu ve tipi için hangi parçaların seçileceğini bilmek herhangi bir kapı üreticisi için hayati önem taşır. Biz de bu ihtiyaca, online ürün yapılandırıcı Create ile destek vermekteyiz. Create şimdi tüm RSC sistemleri ve yeni ürünleriyle güncelleştirilmiştir. Kapı verilerini buna girebilir, pano markanızı seçebilir, opsiyonları ekleyebilir, torsiyon yaylarını hesaplayabilir ve son olarak, Excell veya pdf şeklinde belirgin malzeme faturasıyla genel bir bakış da elde edersiniz. Bunu kendi üretiminizde ve deponuzda kullanabilir veya, daha da kolay, donanım takım siparişi olarak dijital ortamda FlexiForce’e gönderebilirsiniz. Bu da elverişli ve hızlı olur.

FlexiForce RSC birçok pano ve kapı açıcı markası kombinezonuyla tamamen test edilmiştir. Mevcut RS200 v.s. CE-sertifikasını (FlexiForce ITTR) RSC eklemeleriyle güncelleştiriniz. Satış ekibinizle irtibata geçin.

RSC Desteği Satış kanalındaki herkes RSC’nin „hikâyesini hakkıyla” ne kadar iyi anlatırsa, hepimiz bu yeni sistemden o kadar fazla iş artışı bekleyebiliriz. Kapı üreticilerine, satıcılara ve montajcılara RSC’nin özelliklerini ve tüm avantajlarını açıklamada yardımcı olmak için bir destek paketi yarattık. Bunu kendi piyasa iletişiminizde kullanmakta serbest olun!

Standart torsiyon yay matrisleri %90 olarak elektrikli kapı açıcısıyla döşenmiş garaj kapıları için esnek yay matris kurulumuna güvenebilirsiniz. Her pano markası ve kapı boyu ve ağırlığı için, torsiyon yaylarını sizin adınıza önceden hesaplamış olduk. Bunu öyle yaptık ki 20 adet yaydan daha az sayıyla tüm garaj kapılarınızı donatabilirsiniz. Bu standart ön montajlı yayların deponuzda stoklamak www.flexiforce.com sitesinden indirin. kolaylıktır.

FF şubeleri veya kurumiçinde şahsi montaj alıştırması

Ticari film ve montaj filmleri FF-TV’de

Katalogta tüm RSC ile ilgili ürünleri seçerek ürün grubu seçimi

Flickr’deki RSC foto akımımızda yüksek çözünürlü resimlerin tam yelpazesi

Online veya donanım kutusunda net montaj el kitapları

Create online konfigürasyonu ve garaj kapı takımlarının siparişi

www.flexiforce.com

26


(rekl창m)

INNOVATION THROUGH TRADITION IN DOOR PANELS PRODUCTION

METECNO ITALIA S.R.L. Via Nazario Sauro, 80 - 33090 Travesio (PN) Phone +39 0427 591311 - Fax +39 0427 90168 infometecnoitalia@metecno.it www.metecnoitalia.it


„Gerçekten yeni bir şey yaratmak istiyorsanız, eskiyi sil baştan yapacaksınız. Bunun için geçmişi bir kenara koyunuz”

Gerçekten hiçbir şey değiştirmezseniz, yaptığınız tek mühendislik bir nevi marjinalliktir. FlexiForce daha en başından beri, tasarlanmış ve üretilmiş bir sistemi ortaya çıkartmaya yoğunlaşmıştır. Bunu yaparken garaj kapısı sahiplerinin, montajcıların ve üreticilerin en önemli buldukları özellikleri buna entregre etmiştir. Bu arada, Liftmaster’de Avrupa piyasasına yönelik olan ürün yaklaşımını tamamen yeniden düşünmeye başlamış oldu. Onlar da garaj kapı açıcılarında yenilikçi dizayn ve performans ortaya çıkarttılar. RSC şu ana kadar yaptığımız konutsal donanım sistemlerinin en iyisidir. Buna Liftmaster’in Evolution serilerini de eklerseniz, FlexiForce müşterilerinin şimdi bugünkü piyasada en iyi entregre tekliflerden tam olarak nasıl yararlanabilecekleriniz anlarsınız. Size şahsi olarak, hangi pratik avantajları götürdüğümüzü açıklamaktan memnun oluruz.

www.flexiforce.com  | info@flexiforce.nl | www.facebook.com/flexiforce

FF Info RSC-TR  
FF Info RSC-TR