Page 1

Welcome to ORGATEC 2012


ORGATEC 2012 Čas neúprosně běží a my s překvapením zjišťujeme, že je tady opět další ročník mezinárodního veletrhu Orgatec. Orgatec je jeden z nejdůležitějších světových veletrhů kancelářského nábytku a židlí. Koná se každé dva roky již tradičně v německém Kolíně nad Rýnem, letos 23.10.-27.10. Nabídka je každým rokem zajímavější a obsáhlejší. Hlavní téma nadcházejí výstavy Orgatec zní “Moderní kancelář a příslušenství„ (Modern office and facilities). V podstatě se ale za názvem neskrývá nic jiného, než v předchozích ročnících. Pokaždé jde hlavně o zdokonalování vzhledu, účelnosti a pohodlnosti pracovních prostor, což je pochopitelné, když vezmeme v potaz, kolik svého životního času mnozí z nás na pracovišti stráví.

Orgatec dává firmě RIM příležitost ukázat svou konkurenceschopnost na nemalém evropském trhu. Podle počtu návštěvníků našeho stánku na předchozích ročnících je možno soudit, že RIM odpovídá požadavkům soudobého zaměstnavatele a zaměstnance, který je denodenně odkázán na práci ve své kanceláři. To on určuje svůj denní pracovní rytmus a přímo tak signalizuje svou představu o vzhledu a funkčnosti kanceláře. Pokud se chce výrobce uplatnit, musí se přizpůsobit a převést moderní, ergonomické, zdravotní i technické požadavky do každodenní práce v kanceláři.

RIM tento rok představuje tři nové kolekce. Největší prostor dostává FLEXI, moderní řada kancelářských a konferenčních židlí navržená italským designérem Massimem Costagliou. Ve spolupráci se zlínským ateliérem Ellement vzniká nový univerzální sedací systém LOLA do čekáren a vstupních hal administrativních budov. V neposlední řadě Vám představujeme následovníka úspěšných konferenčních židlí Economy – řadu REWIND od italského designéra Giancarlo Bisaglia. Na Vaši návštěvu se těší tým pracovníků RIM-CZ.

Eingang West Entrance West

8

7 6 5 9

4 2

10

3

Eingang Nord Entrance North

11 Eingang Süd Entrance South

Time is running and with a big surprise we have found out that 2012 ORGATEC edition preparations are clearly gathering pace. ORGATEC is one of the leading international trade fair for Office and Facility. It takes place every second year in Collogne, Germany; 2012 edition will be held from 23rd to 27th October. The exhibition is more and more interesting and extensive year by year. Heading for ORGATEC 2012 is Modern Office and Facility. However, 2012 programme will be very similar to the past years. Every year, the effort focuses on better design, purposefulness and comfort of offices which is understandable if we realize how much time do we spend in the office.

ORGATEC provides RIM Company with an opportunity to show its competitiveness at the European market. According to the number of visitors of our stand in previous ORGATEC fair, it is clear that RIM corresponds to the demands of contemporary employers and employees who are dependent on the office work every day. Clerical workers’ daily rhythm directly signalizes the ideas and concepts of the office design and functionality. If the producer of the office furniture wants to be competitive, the products must complied with modern, ergonomic, health and technical requirements of the day-to-day office work.

Eingang Ost Entrance East Congress-Centrum Ost Congress Centre East

This year, RIM has been launching three new collections. Greatest attention is given to FLEXI, modern line of office and conference chairs designed by Italian designer Massimo Costaglia. In cooperation with the atelier Ellement in Zlin, a new universal sitting system LOLA has been created, designed to waiting areas and entrance halls of administrative buildings. Last but not least, RIM will introduce the successor of the successful line of conference chair ECONOMY. Successor line is called REWIND and design is made by Italian Giancarlo Bisaglia. Team of RIM-CZ will be looking forward to meeting you.


ORGATEC 2012

4

5

6 4 7

2

3

1

1

5

LETTY

2

LOLA

6

OFFICE

3

VARIO2

7

ERGONOMICS

4

REWIND


ORGATEC 2012

Design: Massimo Costaglia Narodil se v italském městě Camposampiero v provincii Padova 30. 9. 1970. Po studiích na průmyslové škole se začal věnovat metodám konstrukce kancelářských židlí. Jako designér a vynálezce, který se může pochlubit vlastnictvím několika patentů, spolupracuje s italskými i zahraničními firmami zaměřujícími se především na kancelářské prostory. Zdokonalování technických možností židle a zároveň pečlivé plnění všech módních požadavků patří k hlavní náplni Costagliovy práce. Firma RIM-CZ má od roku 2011 možnost spolupracovat s Massimem Costagliou. Ve spolupráci tak vznikla židle FLEXi.

FX 1101

Massimo Costaglia was born in Camposampiero, Italian town in province of Padova, in 1970. After his studies at Academy of Applied Arts, he devoted himself to the methods of the office chair construction. As a designer and an inventor, who can be proud of holding several patents, started to cooperate with Italian as well as with foreign companies focusing especially on office space. Content of Costaglia’s work is the improvement of the office chair technical possibilities and thoroughgoing satisfying of modern trends in the same time. Since 2011, Massimo Costaglia collaborates with RIM-CZ Company with the result in the FLEXi chair production.


ORGATEC 2012

Jedná se o kompletní kolekci kancelářských a konferenčních židlí s možností výběru síťované nebo celočalouněné verze opěrky (8 základních modelů). Tento koncept umožňuje kombinovat různé materiály a komponenty.

It is a complete collection of the office and conference chairs with the possibility of upholstered or meshed backrest versions (8 basic models). The FLEXi concept enables to combine various materials and components.

Otočná židle bude v nabídce se třemi variantami mechaniky a velkým množstvím doplňkových funkcí a prvků - nastavení úhlu a šířky sedáku, lumbální podpěra a záhlavník. Jedinečné je i výškové nastavení opěrky zad u síťové varianty. Tyto kombinace nabídnou zákazníkovi možnost volby mezi základní cenově dostupnou variantou až po ergonomické křeslo.

The FLEXi swivel chair is available with three different types of mechanism and a great variety of additional functions and components – such as the angle and width adjustability of the seat, the lumbar support and the headrest. A unique function is also the height adjustment of the meshed backrest. The possible combinations offer the client a great opportunity of choice from the basic affordable models to the ergonomic chair.


ORGATEC 2012

LOLA Design: ELLEMENT / RESSOVÁ & PAVÉZKA Od roku 2002 působí ELLEMENT v oblasti architektury a designu. Propojením těchto oborů dochází k aktivnímu dialogu, jejímž výsledkem je komplexní způsob nahlížení a následné zpracování jednotlivých projektů do nejmenšího detailu. Již třetím rokem spolupracuje s firmou RIM -CZ, která se zabývá výrobou kancelářského sedacího nábytku. Jednim z výsledků této kooperace je například pracovní stůl „Play and Work“. V současné době je v realizaci sedačka „Lola“.

Since 2002 ELEMENT is a part of architecture and design. By the interface of these two fields, the active dialogue starts and results in a complex way of design and further creation of individual projects including all the details. For three years, we have been collaborating with RIM-CZ Company focusing on the production of the office sitting furniture. One of the results of this collaboration is e.g. working desk “Play and Work”. At this moment, a new product “Lola” sofa is in realization.

Lola je subtilní sedačka navržená do veřejného interiéru. Lze ji využít jako sezení do zasedací místnosti, čekáren, recepcí nebo do prostorů lobby firmy. Díky vyššímu sedu se ve formě křesílka výborně hodí i k jednacímu stolu. Sedačka je rozdělená do čtyř částí, které se dají barevně kombinovat podle potřeb zákazníka. Díky mnohotvárnosti a snadné kombinovatelnosti polštářů vytváří unikátní a osobitý charakter nábytku.

Lola is a delicate sofa designed for public space. It can be used in the conference rooms, waiting rooms, receptions areas or in lobbies. Thanks to its higher seat construction, this sofa fits also as the sitting furniture to conference table. The sofa is divided into four parts which are colour-adjustable according to the clients needs. The multifunctionality and the possibility of easy cushion combination create the unique and original features of this furniture.


ORGATEC 2012

RIM PLAY&WORK CONCEPT Design: ELLEMENT / RESSOVÁ & PAVÉZKA Play & Work Concept je moderní a jednoduchý pracovní stůl. Speciální technologie umožňuje zalaminování originálních motivů. Variabilní pracovní místo pro studentský pokoj, pracovnu nebo kancelář. Desku s potiskem je možné doplnit o zarážku na knihu, průchodku pro kabely, případně další doplňky. K výběru je počet zavěšených šuplíků, levá nebo pravá varianta, případně kontejner na kolečkách.

Play & Work Concept is modern and simple working desk. Special technology used for the production of this desk enables to laminate it with original design and motives. Variable working place is suitable for the student room, the workroom or the office. A desk with original print can be supplemented by the book wedge, cable tunnel or other supplements. Number of hanging drawers, left or right option or caster container can be chosen as an option.


ORGATEC 2012

VARIO2 Design: Martin Kožucharov Martin Kožucharov je absolventem VŠUP Praha, katedra designu ve Zlíně. V roce 1991 zakládá se svým otcem, akademickým sochařem Borislavem Kožucharovem, designové studio Bork Design. Zabývá se designem výrobků, průmyslovým a produktovým designem a designem nábytku a interiérů. Je členem Asociace designérů Čech a Moravy. Od roku 1999 spolupracuje s firmou RIM-CZ. Získaná ocenění: Národní cena za design 1991 a Obal roku 2010 VARIO2 nabízí rozšíření univerzální sedačky VARIO o vysokou verzi, což umožní vytvořit jednací místo s dostatkem soukromí i uprostřed velké otevřené kanceláře. Na klasickou dvousedačku a křesílko je použit nádstavec ze speciálních odhlučněných materiálů.

VA 868

Martin Kožucharov graduated at Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, Department of Design in Zlin. In 1991, he established a design studio Bork Design together with his father Borislav Kožucharov. He focuses on design of goods, applied art, product design, design of furniture and design of interiors. He is a member of Association of Czech and Moravian designers. Since 1999, he collaborates with RIM-CZ Company. Awards: National prize for design in 1991, Packaging of the year 2010. VARIO2 offers the universal sofa VARIO upgrades of high version which creates a meeting space with sufficient privacy even in the middle of the open office. A special high extension of a noise reduction material is used on a casual double seat sofa and on an armchair.

VA 866

VA 865


ORGATEC 2012

REWIND Design: Giancarlo Bisaglia Giancarlo Bisaglia založil Global Design v Padově v roce 1993. Studio pracuje především v oblasti průmyslového designu. Giancarlova tvořivost vychází od návrhu výrobků pro kancelář, domácí a společenské oblasti až k návrhu výrobků pro italské i zahraniční společnosti.

Giancarlo Bisaglia founded Global Design, in Padova back in 1993. The studio works mainly in the field of industrial design. Giancarlo’s creativity spans from the design of products for office, home and community areas to the design of articles for Italian and foreign companies.

Nová řada konferenčních židlí REWIND kombinuje moderní odlehčený tvar a materiály s vysokou tuhostí a stabilitou. Eleganci židle REWIND zdůrazňuje barevná kombinace plastů a čalouněných materialů.

New collection of the conference chair REWIND combines moderns light shapes and materials with high solidity and stability. The REWIND elegance is underlined by the colour combination of plastic parts and upholstery materials.

RE 2111

RE 2116


ORGATEC 2012

GALERIE RIM Na konci minulého roku byla v otrokovické firmě RIM-CZ otevřena nová galerie. Na zrekonstruované podkrovní ploše je toho k vidění opravdu hodně. Velký prostor je vyhrazen firemní historii. Archivní modely židlí a staré fotografie představují dokonalé svědectví minulosti. Nechybí ani chronologický přehled důležitých událostí z průběhu ,,života RIMu“. Další část galerie zaujímá výstava Vysoké umělecko-průmyslové školy (VŠUP). Studenti promítli do svých návrhů kuchyňských a barových židlí neuvěřitelnou dávku fantazie a hravosti.

Vedle těchto originálních kousků se v galerii nachází i standartní sedací nábytek, konkrétně nejnovější výrobky z produkce RIM-CZ. Momentálně se jedná o variabilní sedačku do čekárenských prostor VARIO od designéra Mgr.Martina Kožucharova a konferenční židli LETTY od Iliana Milinova. Letty potěší svou nabídkou kombinace barev a materiálů nejednoho bytového architekta. Celkovou atmosféru dolaďují obrazy Maroše Churého, talentovaného zlínského malíře. Jedná se o aktuální výstavu 11 obrazů, které byly zapůjčeny od ochotných majitelů. Kromě toho můžete také vidět díla otrokovicích výtvarníků Jiřího Holuba – dřevěné sochy a skulptury a Emila Slámy – grafika a keramika. Tímto Vás zveme na prohlídku jak galerie, tak prodejny firmy RIM-CZ. ;-)


ORGATEC 2012

RIM GALLERY At the end of last summer, a new Gallery in RIM -CZ Company in Otrokovice was opened. There is a lot to see at newly reconstructed attic. Large space is devoted to company’s history. Archive chair samples and old pictures perfectly document the history. Also the chronologic overview of the most important moments of RIM´s life is not missing. Another part of the gallery is devoted to the exhibition of VŠUP – Academy of art, architecture and design. Students’ samples of kitchen and bar chairs were created with a great deal of fantasy and playfulness. Beside these original pieces of art, the standard sitting furniture is exhibited in the gallery, particularly latest products of RIM-CZ collection. Currently, one can find there a variable sofa VARIO, suitable for sitting areas, designed by

Mgr. Martin Kozucharov and a conference chair LETTY designed by Ilian Milinov. LETTY chair is greatly appreciated by many interior designers for its variety of colour and material combinations. Overall atmosphere is accented by the picture of Maros Chury, a talented painter from Zlin. It is a unique exposition of 11 paintings which were lent out by their willing owners. Apart from Maros Chury exhibition, there are also works by artists from Otrokovice – Jiri Holub – wooden sculptures and Emil Slama – graphics and ceramics. Welcome at the visit of our gallery and also of RIM-CZ company shop. ;-)

Maroš Chury je oblíbený fotograf a malíř narozený 5. 11. 1967 na Slovensku. Vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu v Bratislavě, obor fotografie. Dnes žije a tvoří ve Zlíně. Maluje obrazy a podobizny slavných lidí, fotografuje a je každoročně úspěšným účastníkem zlínské výstavy filmových klapek. Letos byla jeho klapka nejžádanější, zajistila největší obnos, tj. 120 000 Kč, a tím malíř výrazně přispěl na projekt podpory mladých filmařů. Nepsané heslo Churého je malovat lidi, o nich a pro ně.

Maroš Chury is a popular photographer and artist, born in November 5th, 1967 in Slovakia. He studied at Secondary School of applied arts in Bratislava, specialisation of photography. He has been living and working in Zlin. He paints pictures and portraits of famous personages, takes photographes and every year he takes an active part at the exhibition and auction of clapboards at the Zlin Film Festival. In 2012 festival edition, clapboard by Maros Chury was the most desired and brought the biggest amount of money in a public auction – 120 000 Czech crowns – by this amount, Maros Chury’s clapboard significantly contributed to the support of young film artists. Unwritten motto of Maros Chury is “to paint people, about people and for peole”.


Welcome to ORGATEC 2012

www.rim.cz

RIM-CZ ORGATEC 2012  

Nová kolekce kancelářských a konferenčních židlí FLEXI, sedací systém LOLA a konferenční židle Economy -řada REWIND