Page 1

3. 10. 2014 | 2014/2015 | 10. kolo | FK Dukla Praha

JABLONECKÝ rozhovor

José Antonio ROMERA „Když Duklu porazíme, koupím něco klukům do kabiny“ str. 8

chá. 01.08.14 12:56
3

1

2

L ad isl av Č u l

»1« Jeden z prvn íc

ík

h spoluz akla SK Jablonec datelů fotbal na ového poválečné ja d Nisou . Internacioná l, blonecké ko pané . Nejpr kter ý stál u kolébky a trenér, po ve pů sobil ja zději slav il velké úspěch ko hráč Nakonec do y s dorostene vedl Ji skru Jablonec až ckým tý mem do druhé lig . y.

První re g ist ra čka

»2« Jedna z prvn íc

Nisou . Tato

h člen ských pr ůkaz patř ila tehd ejšímu před ek SK Jablonec nad sedovi Max u Adamírov i.

U t kání s R u

»3« V červnu ro ku

70 let jabloneckého fotbalu

d o u a r m ád o u

1945 na stou proti tý mu pil SK Jablon Ru ec nad Nisou na stoupil v dé ar mády. Domácí Ja bl této se stavě: Br ixi – Mař onec (v tmav ých dresec Pače s – Star an , Ky nčl – h) ůs Lang r, Sv ra pr vního zápa tka, Zlatní k, Čulík , Št ka , olba su Jablonce se bohužel ne a Bošek. Výsledek dochoval .


JABLONECKÝ

10. kolo

OBSAH PATRON UTKÁNÍ: Robert Neumann

4

PREVIEW: Jiří Chytrý

5

Představení FK Dukla Praha

6

ROZHOVOR: José Antonio Romera

8

REPORTY: A tým

10

Rozpis utkání 2014/2015

13

Soupisky

16

ROZHOVOR: Stanislav Bejda

22

VÝSLEDKY: A Žáci

25

VÝSLEDKY: Starší dorost

26

VÝSLEDKY: Juniorka

27

MLÁDEŽ: Souhrn výsledků

28

Představujeme naše hostesky

29

FK BAUMIT Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel. 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman, email: martin.bergman@fkjablonec.cz Odpovědný redaktor: Jiří Endler, email: gol@fkjablonec.cz Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl a Lada Kutějová Foto: Martin Bergman, Štěpán Kadlec, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK BAUMIT Jablonec a Naše Jablonecko. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo MK ČR E-21816.

FKJablonec @BaumitJablonec fkjablonecofficial www.fkjablonec.cz 10. KOLO | JABLONECKÝ

3


ROBERT NEUMANN:

Z FOTBALISTY NOVINÁŘEM Lehkonohý záložník zažil v Jablonci čtyři sezony, vítězství v domácím poháru i předkola Poháru UEFA. I po konci hráčské kariéry u fotbalu zůstal. Dnes ho ale vnímá odlišně. Již několik let se živí jako fotbalový novinář. Robert přišel do Jablonce z  Bohemians Praha po  sestupu klokanů do  druhé ligy. „Jablonec v  té době budoval perspektivní a  ambiciózní tým, proto jsme se na  přestupu domluvili poměrně rychle,“ komentuje svůj příchod na sever Čech Neumann. V  ligových utkáních vstřelil krajní záložník celkem 20 branek, z  toho sedm v  jabloneckých barvách. Na  Střelnici zažil velmi úspěšnou éru klubu a  mnoho vynikajících fotbalistů. „Nezapomenutelní spoluhráči pro mě

jsou Pavel Horváth, Jarda Navrátil, Roman Skuhtavý, Pavel Medynský a zesnulý Zdenda Jánoš, se kterým jsme společně z  Prahy jezdili na  tréninky,“ vzpomíná Neumann. „Podílel jsem se také na  historicky prvním vítězství nad Slavií. Myslím, že to bylo 2:1 a po mém souboji s Radkem Bejblem se kopala penalta, díky které jsme celý zápas vyhráli,“ dodává. V  roce 1998 Robert také vyhrál český pohár, ve  kterém Jablonec porazil na Strahově po zlatém gólu Drnovice. Vstup do evropských pohárů byl pro Neumanna a spol. poměrně dramatický. Nejen na hřišti, ale například cestování do  Ázerbájdžánu přineslo mnoho zajímavých historek. „Na cestě jsme měli mít mezipřistání, ale jelikož se chtělo ušetřit a  byl příznivý vítr, tak se

letělo až tam. Pak jsme se dozvěděli, že v nádrži zbylo kerosínu asi jen na sto kilometrů. Ale všechno dobře dopadlo,“ vzpomíná Neumann s úsměvem. Robert se po ukončení fotbalové kariéry stal fotbalovým novinářem. „Je pravda, že hráči nemají novináře příliš rádi, a sám to cítím, že se mnou občas nechtějí fotbalisté komunikovat. Také jsem poznal, že fotbal je skvělé zaměstnání a je velké štěstí, když se fotbalem může člověk živit,“ komentuje svůj vztah k fotbalu nyní. Robert Neumann je patronem dnešního utkání proti Dukle. Uslyšíte ho během předzápasového rozhovoru na  hrací ploše nebo video medailonek bývalého jabloneckého záložníka naleznete také na  YouTube kanálu klubu: fkjablonecofficial.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel

4

JABLONECKÝ

| 10. KOLO


RECEPT NA DUKLU PROZRADÍM JEN HRÁČŮM, ŘÍKÁ ASISTENT JIŘÍ CHYTRÝ Jablonečtí fotbalisté sehráli v uplynulých čtrnácti dnech tři mistrovská utkání. Zatímco doma s Budějovicemi remizovali 0:0, v následném osmifinálovém utkání Poháru FAČR doma porazili Bohemians 1905 2:0. V sobotu pak tým trenéra Jaroslava Šilhavého a asistenta Jiřího Chytrého vyhrál v Hradci 2:0. „Bohužel v domácím utkání s  Českými Budějovicemi jsme ztratili dva body. Hráli jsme přesilovku a  nedokázali jsme ji využít. Je to nepříjemná ztráta, ale zradila nás efektivita v koncovce. Soupeř hrál v  poli o  jednoho méně a pozorně bránil, my jsme vytvořené šance nedokázali proměnit,“ ohlédl se za  posledním domácím duelem Jiří Chytrý. Následné pohárové utkání Jablonečané zvládli, vyhráli 2:0 a  do  odvety, která je plánována na 9. října, si povezou slibný náskok. „Jsme v  poločase, k  výsledku musíme přistupovat s pokorou. Šancí jsme měli několik a využili dvě. Bohemka má svoji kvalitu a  výsledek, kterého jsme dosáhli doma, nám před odvetou dává šanci na  postup do  čtvrtfinále,“ myslí si asistent trenéra. Zlepšený výkon a  lepší střeleckou potenci potvrdil Jablonec

v minulém ligovém kole v Hradci, kde zvítězil 2:0. Střelecky se zaskvěl Martin Pospíšil, jenž vsítil dvě branky. „Vítězství venku jsou plus tři body v  tabulce pravdy a vozit body z Hradce není snadné. Hradec porazil Slovácko, sehrál vyrovnané duely v  Plzni a na Spartě. Výhra má svoji cenu, částečně jsme napravili ztrátu ze zápasu s  Budějovicemi,“ tvrdí Chytrý. Hra týmu jde podle asistenta nahoru, i když stále nevypadá podle představ trenérů. „Výhry nad Bohemians a Hradcem jsou další pozitivní kroky, které povedou, pevně doufáme, k  vyššímu sebevědomí hráčů a následnému klidu v  koncovce,“ doufá jablonecký asistent. Současné postavení v  tabulce nasvědčuje tomu, že cesta, po  které se obměněný celek pod taktovkou nového realizačního

týmu vydal, je správná. „Současné umístění je potřeba vnímat kladně, sice není hra taková, jakou bychom si představovali, ale to po dvou měsících nemůže nikdo očekávat. Je to nově složený tým. V  některých fázích vypadá lépe, ale někdy jeho souhra vázne, což je logické a  ještě chvilku potrvá, než si vše sedne,“ upozorňuje Chytrý. Dnešním soupeřem Jablonce je Dukla, která by ráda napodobila Budějovice a  odvezla si minimálně bod. „Dukla má kvalitní kádr, má jasnou cestu, co se týče způsobu a  koncepce hry. My hrajeme doma a  povinnost velí vyhrát, i  když minulé zápasy ukázaly, že se nám mnohdy hraje hůř doma než venku. Je to i  tím, že k  nám přijedou celky bránit. Na Duklu se snažíme najít recept, ale ten prozradíme jen hráčům,“ uzavírá Jiří Chytrý.

TIPY NA ZÁPAS FK BAUMIT JABLONEC – FK DUKLA PRAHA Pavel Jirousek,

bývalý hráč Jablonce, v současné době trenér třetiligové Chrudimi:

Srdcem jsem stále Jablonečák, a tak věřím, že rozhodne kvalita týmu a  vyhraje 2:0. Góly dají Doležal a druhý dá Číža (Čížek), který bude v  základu nebo tam naskočí v průběhu zápasu.

Luboš Šrejma,

bývalý hráč Jablonce

Dukla bude silným soupeřem, ale naši kluci by měli pokračovat ve vítězném tažení a  utkání by měli zvládnout. Vyhrajeme 2:0 a góly dají Doležal a Kopic.

Radim Nečas,

bývalý hráč Jablonce

Jablonci stále fandím a jeho výkony sleduju. Má spoustu nových hráčů a  mužstvo si postupně sedá. Doufám, že s Duklou potvrdí vítězství z Hradce, přestože ho nečeká lehký soupeř. Jablonec vyhraje 2:0 a góly dají Pospíšil a Kopic.

10. KOLO | JABLONECKÝ

5


LUBOŠ KOZEL:

BUDĚJOVICE NÁM UKÁZALY CESTU

KDYSI SLAVNÝ ARMÁDNÍ CELEK FK DUKLA PRAHA BUDE DNEŠNÍM SOUPEŘEM JABLONECKÉHO BAUMITU. TRENÉREM DUKLY JE JABLONEČANŮM DOBŘE ZNÁMÝ LUBOŠ KOZEL, KTERÝ ZELENOBÍLÝ CELEK VEDL V ROCE 2007. Bylo to jeho premiérové prvoligové angažmá, z tehdejšího kádru obléká dres BAUMITU pouze Špit a Loučka. Jeho současný tým v  dosavadních zápasech Synot ligy nasbíral 12 bodů a v tabulce je po 9. kole na jedenáctém místě.

cíte body s relativně slabšími soupeři? Máme značně omlazený tým, naše výkony jsou nevyrovnané, což je způsobeno i adaptabilitou hráčů. Někdy hrají lépe, jindy hůře.

Jak jste spokojen s dosavadními výkony svého týmu? Zatím jsou naše výkony jako na houpačce. Radost mi udělaly výsledky v  Mladé Boleslavi a  doma se Spartou Praha, tedy v  duelech, ve  kterých se s  body příliš počítat nedá. Na  druhou stranu jsme pokazili domácí zápas s Bohemians, což mě mrzí.

Dnes vás čeká Jablonec, v čem bude duel těžší než v loňském ročníku? Jablonec má mnohem silnější kádr než v minulé sezoně. Tým má nového trenéra, prošel výraznou obměnou a  je složený ze

Čím to je, že dokážete porazit přední celky a následně ztrá-

6

JABLONECKÝ

| 10. KOLO

zkušených hráčů. Žádný mladý fotbalista v základní sestavě není. V české lize patří mezi silné celky, chce bojovat o poháry a svým složením je předurčen hrát nahoře. Bude to velmi těžké utkání, ale České Budějovice nám ukázaly cestu, jak lze s Jabloncem hrát a poctivým výkonem uhrát dobrý výsledek. Jaké ambice má Dukla? Žádné výrazné cíle si nedáváme, chceme hrát v  klidném středu tabulky, hrát fotbal, který se líbí.

„RADOST MI UDĚLALY VÝSLEDKY V MLADÉ BOLESLAVI A DOMA SE SPARTOU PRAHA, TEDY V DUELECH, VE KTERÝCH SE S BODY PŘÍLIŠ POČÍTAT NEDÁ.“


TABULKA SYNOT LIGY PO 9. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha FK BAUMIT Jablonec FK Teplice 1.FC Slovácko FK Mladá Boleslav FC Baník Ostrava Bohemians Praha 1905 FC Zbrojovka Brno SK Slavia Praha FK Dukla Praha FC Slovan Liberec 1.FK Příbram SK Dynamo České Budějovice FC Hradec Králové FC Vysočina Jihlava

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

6 6 5 3 4 4 4 4 3 4 3 1 2 1 1 1

2 1 2 5 2 2 2 1 3 0 3 6 2 5 3 1

1 2 2 1 3 3 3 4 3 5 3 2 5 3 5 7

21:8 13:4 14:8 14:8 19:14 11:6 6:12 12:13 13:11 13:14 9:10 11:9 11:18 7:17 4:16 5:15

20 19 17 14 14 14 14 13 12 12 12 9 8 8 6 4

13 9 6 6 5 5 -6 -1 2 -1 -1 2 -7 -10 -12 -10

8. kolo

9. kolo

VÝVOJ POŘADÍ DO 10. KOLA #

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

10. KOLO | JABLONECKÝ

7


KDYŽ DUKLU PORAZÍME, KOUPÍM NĚCO KLUKŮM DO KABINY VELMI SPECIÁLNÍ ZÁPAS ČEKÁ V PÁTEK VEČER KRAJNÍHO OBRÁNCE JOSÉ ANTONIA ROMERU. TEN DO FK BAUMIT JABLONEC PŘIŠEL PRÁVĚ Z PRAŽSKÉHO CELKU, KTERÝ JE DNES NAŠÍM SOUPEŘEM. ŠPANĚLSKÝ OBRÁNCE ODEHRÁL ZA DUKLU 49 ZÁPASŮ A PŘIPSAL SI DVĚ BRANKY. DNES BUDE POPRVÉ STÁT PROTI SVÉMU BÝVALÉMU TÝMU. Pověz nám něco o svých fotbalových začátcích ve Španělsku a přestupu do České republiky. Hrát jsem začal se svými kamarády, protože mě to s nimi jako malého bavilo. Část kariéry ve  Španělsku jsem strávil v  týmu Levante UD v  oblasti Valencia. Tam jsem se dostal, když mi bylo osmnáct let a strávil jsem tam čtyři sezony. Potom jsem působil tři roky v Gandíi, hráli jsme Segunda División B (3. liga). Odtud následoval můj přestup do Dukly Praha. Jak vznikl tvůj přestup do Dukly Praha? V  první řadě mi můj manažer dal příležitost zkusit to v  Dukle. Trénoval jsem tam asi deset dní. S trenérem jsme se potom bavili, že by byl rád, kdybych zůstal. Řekl jsem, že ano. Takže jsem se vrátil domů, zabalil si věci a vyrazil jsem do České republiky. Mohl bys porovnat český a španělský fotbal? Nikdy jsem nehrál ve španělské první lize, hodně lidí si myslí, že všechny týmy hrají jako Barcelona. Ale to není pravda. Podle mě tak sedmdesát nebo osmdesát procent týmů hraje na  souboje a  dlouhé balony. Takže ne všichni hrají jako Barcelona. Podívej se třeba na  Atlético Madrid, to je velký tým a hraje teď velmi dobře. Na začátku sezony dali 8

JABLONECKÝ

| 10. KOLO

většinu gólů po standardních situacích. Oni nehrají fotbal pro krásu, ale jsou dobří a dávají góly. Myslím, že Jablonec hraje také dobře, vytváříme si hodně šancí, občas potřebujeme trochu štěstí v zakončení.

Samozřejmě jsem také rád za šanci, co mi Dukla dala před dvěma lety. Dukle budu přát jen to nejlepší, ale až po zápase s námi. Takže nejdříve vyhrajeme a  pak jim budu fandit (směje se).

Pamatuješ si na svůj první gól v české lize? Ano, pamatuji si na něj. Bylo to za  Duklu proti Mladé Boleslavi. Byl tam centr z levé strany, Zbyněk Pospěch balon prodloužil na  mě a hned jsem střílel na branku. A byl z toho gól.

Jsi ještě pořád v kontaktu s některými hráči Dukly? Nejvíce jsem v kontaktu s  Néstorem. Je to Španěl a  jsme dobří kamarádi, takže jsme si kontakt udrželi. Každý týden se bavíme o fotbale. Byl dlouho zraněný a teď se vrací do zápasů. Těším se na to, že bych si mohl proti němu zahrát. A to stejné říká on, že by chtěl hrát proti mně.

Hrajeme dnes proti Dukle Praha, tvému bývalému týmu. Je to pro tebe speciální zápas? Určitě ano. Mám tam plno kamarádů, byl jsem tam dva roky. Zažil jsem tam spoustu dobrých momentů, bude to určitě speciální zápas.

Datum narození 8. 9. 1987 Výška 179 cm Váha 73 kg Post obránce Počet ligových zápasů 58 Počet ligových branek 3 Stav ženatý Poslední klub FK Dukla Praha 49 zápasů / 2 góly

Když jsi hrál v Dukle, tak sis připsal gól také proti Jablonci. Chtěl bys to teď zvládnout také proti Dukle? Já bych to řekl tak, že chci dát gól proti každému týmu. Ale proti Dukle je to speciální a budu se snažit tak, jak jen to bude možné. Jaká taktika by podle tebe mohla proti Dukle platit? Dukla hraje ze zabezpečené obrany a  chce mít míč pod kontrolou. Myslím si, když budeme aktivně napadat, tak můžeme míč získat, vytvořit si šance na góly a být nebezpeční. Chtějí totiž hrát fotbal a prostor mají otevřený, takže tam je místo pro naše útoky.


V každém kole je vidět, že se souhra týmu zlepšuje. Vnímáš to také? Určitě. Potřebujeme trochu času a dokážeme, že hrajeme dobře. V každém zápase si vytvoříme alespoň čtyři pět velkých šancí. Nezáleží ani na tom, proti komu hrajeme. I  proti Spartě jsme měli snad tři šance na skórování. Ale to je fotbal. Možná později nebudeme mít tolik šancí a nebude to o kráse, ale bude-

Máš nějaké koníčky kromě cestování? Když jsme byli ještě ve Španělsku, tak jsme rádi chodili do kina. Tady to je těžké, protože filmy nejsou španělsky a s angličtinou to je také těžké. Něco rozumíme, ale ve  filmech to je složitější. Nejraději tady trávím volné chvíle s  naším psem. Když je čas, tak si i rád přečtu nějakou knížku. A samozřejmě se učím ještě český jazyk (směje se).

„JSME JEDEN TÝM A HRAJEME JEDEN ZA DRUHÉHO. KAŽDÝ DEN SE SNAŽÍME MAKAT NAPLNO, TO JE CESTA K ÚSPĚCHU.“ me dávat góly. Třeba proti Českým Budějovicím nám stačil jeden gól a zápas by byl úplně o  něčem jiném. Proti Bohemce v poháru jsme vyhráli 2:0, ale mohlo to být klidně o čtyři branky. O tobě je známo, že rád cestuješ. Jak se ti líbí příroda okolo Jablonce? Líbí se mi tu moc, protože máme rádi s  manželkou přírodu. Byli jsme spolu už i na Ještědu, ale nebylo hezké počasí, byla mlha a moc jsme toho neviděli. Chceme se tam vrátit ještě jednou za lepšího počasí. Byli jsme se podívat ještě u  přehrady Černá Nisa. Tam jsme se prošli a bylo to moc krásné. Ve  Španělsku nemáme místa jako tohle a mám to moc rád. Užívám si to tady.

Jsi z týmu jediný, kdo se učí český jazyk? Tak třeba Daniel Rossi už je v České republice delší dobu, takže už mluví dobře česky a rozumí všemu. A Crnkić je Bosňan, takže jeho jazyk je více podobný českému než španělština. Je to pro něj snazší než pro mě. Takže jsem teď jen já, kdo chodí na  hodiny Češtiny. Hodně věcem rozumím, ale mluvit je pro mě těžké. Když něco říkám česky v kabině, tak z toho mají kluci srandu (směje se). Ale musím to zkoušet. Když to nezkusím, tak se to nenaučím. Je to náročné, ale věřím, že se budu stále zlepšovat. Co říkáš na přezdívku Galácticos, kterou dostal Jablonec od novinářů ještě před sezonou? Pro mě osobně je to srandovní. Vymysleli to novináři, ale z mého pohledu to není pravdivé. Jsme jeden tým a hrajeme jeden za  druhého. Každý den se snažíme makat naplno, to je cesta k úspěchu. Když budeme hrát jen sami za sebe, tak to nebude nikdy fungovat. Máme tu dobrou partu, funguje to dobře mezi trenérem a  hráčem, máme tu dobrý vztah. A myslím si, že je to vidět i  na  hřišti. To je pro Jablonec hodně důležité.

#16 10. KOLO | JABLONECKÝ

9


SYNOT LIGA – 8. KOLO

0 FK BAUMIT Jablonec

0 SK Dynamo Č. Budějovice

(0:0)

Rozhodčí: Ardeleánu – Mencl, Kubr. Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák – Hübschman, Rossi – Kopic, M. Pospíšil ( 77. Čížek), Mingazov (64. Crnkić) – Jun (58. Martin Doležal). Trenér: Šilhavý. Budějovice: Křížek – Klesa, Lengyel, P. Novák, Machovec – Vošahlík, Volešák (79. Brunclík), Herzán, Benát (85. Hanzlík), Hora – Linhart (65. Kalod). Trenér: Urban. Diváci: 3785

POHÁR FAČR Osmifinále – 1. zápas

2 FK BAUMIT Jablonec

0 (1:0)

Bohemians Praha 1905

Branky: 15. Moulis, 51. M. Doležal. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Zeman. Jablonec: Špit – Romera, M. Kysela, Pernica, F. Novák – Loučka, Rossi – Crnkić (82. Kopic), M. Pospíšil (63. Mingazov), Moulis – Martin Doležal (73. Jun). Trenér: Šilhavý. Bohemians: Havránek – Kalina (58. Mosquera), Cseh, Šmíd, Šírl – Bartek, Jindřišek, J. Rada, Engelmann – Nerad (76. Bratanovič) – Lietava (58. Mikuš). Trenér: Pivarník. Diváci: 1245

Odveta se hraje 9. října od 18.00 hodin v Ďolíčku. 10

JABLONECKÝ

| 10. KOLO


SYNOT LIGA – 9. KOLO

0 FC Hradec Králové

2 (0:0)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 53. a 65. M. Pospíšil Rozhodčí: Jílek – Pospíšil, Vaňkát. Hradec: T. Koubek – Holeš, Chleboun, Plašil, P. Čermák – Križko (68. A. Čermák), Kotiš – Štípek (82. Šultes), Halilovič, Malinský – Shejbal (58. P. Dvořák). Trenér: Prokopec.

VÝHRU V HRADCI KRÁLOVÉ DIRIGOVAL MARTIN POSPÍŠIL

Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák – Rossi, Hübschman – Kopic (80. Moulis), M. Pospíšil, Mingazov (62. Crnkić) – Martin Doležal (89. Jun). Trenér: Šilhavý. Diváci: 2746

Utkání 9.kola SYNOT ligy FC Hradec Králové – FK BAUMIT Jablonec mělo jediného střelce a to jabloneckého Pospíšila, který se trefil hned dvakrát, a favorit tak zvítězil v poměru 0:2. V úvodu zápasu byli domácí aktivnější a  během prvních deseti minut měli dvě slušné příležitosti. Ty však naštěstí Jablonec přečkal bez obtíží a postupně přebíral jablonecký tým otěže zápasu. Pospíšil dal o sobě vědět poprvé v 24. minutě, kdy mu na  vápno připravil míč Kopic, ale střela se mezi tyče těsně nevešla. Dobrou příležitost měl před poločasem Filip Novák z  trestného kopu. Jeho střelu do  šibenice ale zneškodnil domácí brankář. Na  další zajímavý okamžik si tak prořídle hradecké ochozy musely počkat až do druhého poločasu. V 52. minutě Doležal přetáhl centr z  pravé strany a na zadní tyči byl u míče nejdříve Pospíšil, který placírkou otevřel skóre utkání – 0:1. Hned o minutu později málem zaskočil Štípek centrem mířícím do branky Hru-

bého, ale ten míč vytáhl na rohový kop. V 64. minutě po rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně Križko, ale branku netrefil. A tak

udeřilo na druhé straně. Z protiútoku si navedl míč na  střed Pospíšil a  trefil se nádherně ranou k tyči – 0:2. 10. KOLO | JABLONECKÝ

11


Nová kolekce

Decentní logo klubu

Jablonec jako klub, ale také Jablonec jako město.

Hrdě se hlásíme ke svým kořenům ve městě a zeleném regionu.

V prodeji od 3. října ve fanshopu! (zápas s Duklou)

12

JABLONECKÝ

| 5. KOLO


ROZPIS ZÁPASŮ 2014/2015

S

A YN O T LIG

1. KOLO

26. 7.

D

2. KOLO

2:0 6. KOLO

3. 8.

V

3:1

31. 8.

V

7. KOLO

2:0

3. KOLO

9. 8.

D

1:1

13. 9.

V

1:4

8. KOLO

4. KOLO

16. 8.

V

D

0:0

9. KOLO

23. 8.

D

2:0

1:2

20. 9.

5. KOLO

27. 9.

V

10. KOLO

3. 10.

D

0:2

V

12. KOLO

25. 10. D

13. KOLO

1. 11.

V

14. KOLO

9. 11.

D

15. KOLO

22. 11.

V

16. KOLO

30. 11. D

17. KOLO

21. 2.

V

18. KOLO

28. 2.

D

19. KOLO

7. 3.

V

20. KOLO

14. 3.

D

21. KOLO

21. 3.

D

22. KOLO

4. 4.

V

23. KOLO

11. 4.

D

24. KOLO

18. 4.

V

25. KOLO

25. 4.

D

26. KOLO

2. 5.

V

27. KOLO

D

28. KOLO

16. 5.

V

29. KOLO

23. 5.

D

30. KOLO

30. 5.

V

11. KOLO

18. 10.

9. 5.

PŘÍŠTÍ ZÁPASY

SYNOT liga – 11. kolo Slavia – Jablonec Sobota 18. října, 17.00 hodin Eden Aréna

JABLONECKÝ

| 10. KOLO

Juniorská liga – 13. kolo Jablonec – Jihlava Pondělí 6. října, 14.00 hodin Jablonec, Břízky

1. liga staršího dorostu – 9. kolo Jablonec – Jihlava Sobota 4. října, 11.00 hodin Jablonec, 5. KOLO | Mozartova JABLONECKÝ

13


SYNOT POMÁHÁ I AMATÉRSKÝM FOTBALISTŮM Ivo Valenta pozval jedny z nejdůležitějších mužů českého fotbalu na Slovácko. Předseda FAČR Miroslav Pelta a reprezentační trenér Pavel Vrba se zúčastnili pracovního setkání se zástupci padesátky klubů Okresního fotbalového svazu Uherské Hradiště. Šéf asociace Valentovo pozvání rád přijal a využil příležitosti seznámit se s problémy v klubech, které tvoří nejširší základnu fotbalové asociace. „Fotbal se nehraje jen na ligových trávnících, ale i na okresních hřištích. Proto jsem rád přijal pozvání generálního partnera SYNOT ligy Iva Valenty a předsedy OFS Uherské Hradiště Františka Mika k setkání se zástupci klubů OFS Uherské Hradiště, který patří k nejpočetnějším a nejaktivnějším v naší asociaci. Zajímá mě obecně, s jakými problémy se v nejnižším článku 14

JABLONECkÝ

| 5. kolo

naší asociace kluby potýkají. Setkání mělo pracovní charakter a odvážím si z něj řadu konkrétních podnětů, kterými se chci dále zabývat. Na všech účastnících jsem oceňoval především snahu problémy, se kterými se potýkají, řešit a to je pro mě velmi optimistická zpráva “ hodnotil svoji návštěvu předseda FAČR Miroslav Pelta. Spokojený s výsledkem jednání byl také předseda OFS Uherské Hradiště. „Ivo Valenta je řadu let nejvýznamnějším podporovatelem našeho okresního svazu a když počátkem léta slíbil, že nám bude nápomocen v řešení „okresních“ problémů ani jsem nedoufal, že budeme moci naše problémy řešit přímo s předsedou asociace. Jednání bylo velmi dělné a určitě splnilo účel. Velkým zpestřením byla

už samotná účast reprezentačního trenéra Pavla Vrby, který trenérům klubů okresních soutěží nabídl zajímavý pohled na svoji práci. Pro naše trenéry byl motivující už Vrbův zájem o jejich problémy,“ pochvaloval si výsledky setkání František Miko. S výsledky celé návštěvy byl spokojen také samotný iniciátor setkání, Ivo Valenta. „V první řadě jsem rád, že si Mirek Pelta udělal čas i na fotbalisty, kteří dělají svůj sport z opravdového nadšení a přijel na Slovácko, které mám velmi rád. Od letošní sezóny jsme sice hlavním partnerem nejvyšší české soutěže, ale nechceme zapomínat i na kluky, kteří fotbal hrají pro zdraví a zábavu. Proto pomáháme také OFS v Uherském Hradišti a jednou z forem pomoci byla možnost říci problémy, se kterými si na okrese neví rady, přímo do očí nejvyššímu představiteli českého fotbalu,“ vysvětlil Valenta, proč Miroslava Peltu na jednání Okresního fotbalového svazu pozval.


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

JAB – DUK

JIH – SLA

Jablonec Duklu doma ještě nedokázal porazit. Ze tří utkání si připsal pouhý bod za jednu remízu a dvě porážky.

V šesti vzájemných utkáních poznala Vysočina hořkost porážky pouze v jediném případě. Na svém stadionu červenobílým podlehla v květnu 2006 0:3.

PRI – HKR

MBL – BNO

Nejlepším střelcem Příbrami v zápasech s Hradcem Králové je třígólový Marek Kulič, který v současnosti hájí barvy právě východočeského klubu.

Bilance Mladé Boleslavi z posledních třech domácích zápasů s Brnem je devět bodů a skóre 11:2. Celkem z devíti zápasů 6x vyhrála, 1x remízovala a 2x prohrála.

BOH – CEB

SLO – OVA

Domácí bilance Bohemians s Českými Budějovicemi je vyrovnaná. V 10 zápasech se při skóre 14:14 oba týmy třikrát radovaly z výhry a čtyřikrát remízovaly.

Libor Došek, současný nejlepší ligový střelec, se v dresu Slovácka trefil proti Ostravě dvakrát. Celkem dal Baníku 5 gólů.

SPA – LIB

PLZ – TEP

Od roku 2006 se Liberci na Letné podařilo zvítězit pouze jednou. V říjnu 2011 si odvezl tři body za vítězství 3:0.

Ačkoli celkovou bilanci vzájemných zápasů mají lepší Teplice (10-7-11), na hřišti Plzně se jim nedaří. Ze 14 zápasů tam vyhrály pouze dva.

5. kolo | JABLONECkÝ

15


FK BAUMIT JABLONEC Sezona 2014/2015

Kariéra

Post

Jméno a příjmení

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1 20 29 30 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 21 22 23 25 26 27

B B B B Z O O Z Z Z Z Ú O Z Z Z O Ú Z Ú Z O Ú Z Z

Michal Špit Jan Šebek Roman Valeš Vlastimil Hrubý Tomáš Hübschman Luděk Pernica Marek Kysela Filip Novák Daniel Rossi Nermin Crnkić Jan Kopic Tomáš Jun Milan Mišůn Ruslan Mingazov Antonín Fantiš Luboš Loučka José Antonio Romera Ondřej Mihálik Pavel Moulis Michal Hubník Tomáš Čížek Vít Beneš Martin Doležal Martin Pospíšil Vojtěch Kubista

9. 4. 1975 31. 3. 1991 6. 3. 1990 21. 2. 1985 4. 9. 1981 16. 6. 1990 7. 7. 1992 26. 6. 1990 4. 1. 1981 31. 8. 1992 4. 6. 1990 1. 6. 1983 21. 2. 1990 23. 11. 1991 15. 4. 1992 25. 8. 1982 21.9.1987 2. 4. 1997 7. 4. 1991 1. 6. 1983 27. 11. 1979 12. 8. 1988 3. 5. 1990 26. 6. 1991 19. 3. 1993

0 0 0 9 8 9 4 9 9 7 9 6 2 4 2 1 9 1 6 0 7 2 9 9 4

0 0 0 810 720 810 360 810 810 293 735 234 180 220 21 90 810 3 91 0 272 139 691 763 51

0 0 0 0 0 0 0 3 2 0 2 1 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 1 3 0

296 1 41 37 117 81 38 86 174 29 94 155 77 4 138 268 58 1 11 205 172 155 75 75 26

0 0 0 0 0 6 1 6 10 3 17 45 2 0 13 15 3 0 1 48 22 10 19 9 1

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa

1

VZÁJEMNÁ

FK BAUMIT JABLONEC 12 2

6

BILAN

C ELKEM

#

2

remízy

8 Nejlepší střelci 1 gól Vít Beneš Luboš Loučka Michal Hubník Filip Novák

vzáje


FK DUKLA PRAHA Sezona 2014/2015

EMNÁ

BILANCE

3

ELKEM

6

FK DUKLA PRAHA

C

13 0

zy

třelci

čka ník

15 vzájemných duelů 3 góly Tomáš Berger 2 góly Roger Néstor Albiach

Kariéra

#

Post

Jméno a příjmení

Narozen

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

1 29 30 2 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14 15 17 18 19 21 22 23 26 27 39

B B B O O Z O Z Z O Ú Ú Z Z O Ú O O Ú O Z Z O O

Filip Rada David Tetour Martin Chudý Michal Jeřábek Matěj Hanousek Marek Hanousek Jan Juroška Jakub Považanec Aldin Čajić Jan Vorel Roger Néstor Albiach Michael Krmenčík Tomáš Berger Patrik Gedeon Tomáš Pospíšil Jean-David Beauguel Roman Polom Lukáš Štětina Bidje Manzia Dino Kluk Róbert Kovaľ Jakub Mareš Dominik Preisler Vjačeslav Karavajev

5. 9. 1984 18. 9. 1991 23. 4. 1989 10. 9. 1993 2. 6. 1993 6. 8. 1991 2. 3. 1993 31. 1. 1991 11. 9. 1992 1. 9. 1978 10. 8. 1992 15. 3. 1993 22. 8. 1985 19. 7. 1975 30. 1. 1991 21. 3. 1992 11. 1. 1992 24. 7. 1991 24. 9. 1995 13. 5. 1991 16. 1. 1994 26. 1. 1987 20. 9. 1995 20. 5. 1995

2 0 7 2 9 9 3 6 9 8 4 7 9 7 0 9 1 9 1 0 0 8 0 9

180 0 630 91 810 810 115 406 492 710 85 324 730 562 0 607 2 810 7 0 0 448 0 810

0 0 0 0 1 1 0 1 0 0 0 2 1 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0

91 2 7 6 26 69 6 6 63 286 31 19 71 278 11 9 8 56 2 0 6 189 0 9

0 0 0 0 0 10 1 1 2 7 5 4 9 20 0 4 0 2 0 0 0 28 0 0


Ze sociálních sítí SYNOT ligy Otázky a odpovědi z facebooku SYNOT ligy Co říkáte na zavedení spreje pro rozhodčí v SYNOT lize?

Patrik Guma

FacebookMuselo Product Assets andaIdentity Guide to příjít myslím, že je

2014 to jediněJune dobře. Štvalo mě, jak se zeď pořád posouvala dopředu. Takhle bude jasno.

Jan Moucha Podle mě rozhodně správný krok. Chválím.

Jan Kriz Velmi dobrá zpráva! Už žádný cupitání zdi po špičkách dopředu... tady máte lajnu a stůjte

Pavel Smažil Nevím, jestli to něčemu pomůže, ale určitě krok vpřed z hlediska fair play.

Sledujte oficiální twitter účet SYNOT ligy @Synotliga_CZ Okomentujte dění v SYNOT lize pod unikátním hashtagem #SYNOTweet nebo #SYNOTliga a staňte se součástí klubových bulletinů. Váš komentář bude vidět!

@JankoKumstar: Nedáš dostaneš,tak snad na jaře na Letný. #SLASPA #SYNOTweet

@chleba90: #Derby #slagrkola #synotliga #isportcz #isport Dalsi reportaz hotova:)

@MichalKvasnica: Po dalším vynikajícím výkonu se nebojím říct, že Jan Baránek z @fcbanikostrava patří mezi nejlepší stopery #SynotLiga. Plzeň i Vrba bystří. @KubaVais: Lafata prostě má gólový čich a teď opět dokázal z nenápadné střely udělat první gól pro @ACSparta_CZ. #SYNOTliga

18

SYNOT liga JABLONECKÝ | 5. KOLO

www.synotliga.cz

@Synotliga_CZ


5. KOLO | JABLONECKÝ

19


FK BAUMIT JABLONEC 1

G

Michal Špit

4

Milan Mišůn

9

JABLONECKÝ

16

0

| 10. KOLO

10

Z

Jan Kopic

G

Daniel Rossi

23

Vít Beneš

Z

8

0

Filip Novák

0

30

Vlastimil Hrubý

7

0

José Antonio Romera

Nermin Crnkić

20

6

Marek Kysela

12

Z

Roman Valeš

0

Luděk Pernica

29

G

Jan Šebek

0

0

20

G

3

Z

Tomáš Hübschman

13

Ruslan Mingazov

Z

14

Antonín Fantiš


SOUPISKA & REALIZAČNÍ TÝM 22

Z

Tomáš Čížek

17

Ú

Ondřej Mihálik

26

Z

Martin Pospíšil

Pavel Moulis

Tomáš Jun

21

Ú

11

Ú

Vojtěch Kubista

18

Ú

Luboš Loučka

27

Z

15

Z

25

Ú

Michal Hubník

Martin Doležal

REALIZAČNÍ TÝM Hlavní trenér

Asistent trenéra

Trenér brankářů

Vedoucí mužstva

Kustod

Jaroslav Šilhavý

Jiří Chytrý

Milan Veselý

Petr Majer

Aleš Češek

Fyzioterapeut

Fyzioterapeut

Kondiční trenér

Lékař

Lékař

Zdeněk Novosad

Michal Fuksa

Petr Horák

MUDr. Radek Fejgl

MUDr. Libor Hanuš

10. KOLO | JABLONECKÝ

21


SNAŽÍM SE, ABY BYLY TRÉNINKY PESTRÉ A ZÁBAVNÉ ABSOLVENT VYSOKÉ ŠKOLY PEDAGOGICKÉ V HRADCI KRÁLOVÉ STANISLAV BEJDA JE HLAVNÍM TRENÉREM TÝMU STARŠÍCH ŽÁKŮ FK BAUMIT JABLONEC. JEHO SVĚŘENCI JSOU MOMENTÁLNĚ NA ČELNÍCH POZICÍCH ČESKÉ LIGY ŽÁKŮ U15. Kde jste v minulosti působil, přibližte čtenářům vaši hráčskou kariéru? S fotbalem jsem začal na SKP Mladá Boleslav a  následně přestoupil do FK Mladá Boleslav, kde jsem hrál za žáky a později za dorost. V šestnácti letech jsem nastoupil v utkání I.B třídy za muže v týmu SK Bakov n. J. V době studií jsem kopal za juniorku Hradce Králové a v Rychnově n. K. Po  návratu do  Mladé Boleslavi jsem hrál dvě sezony druhou ligu. Nastupoval jsem např. s  Pavlem Medynským, Jiřím Tymichem, Markem Matějovským ad. Poté jsem šel do Semil, kde v tu dobu hrál např. Radovan Hromádko. Následně jsem hrál divizi a krajské soutěže v Dobrovici, Bělé p. B., Benátkách n. J. či v  Mnichově Hradišti, v  České Lípě, či Kosořicích. Stále mě fotbal baví a  když nemám pracovní povinnosti v FK BAUMIT, hraji v I.A třídě za M. Hradiště. Vedle fotbalu jsem se věnoval také futsalu. V nejvyšší soutěži v ČR jsem získal mistrovský titul a nastřílel cca 200 gólů. Jaké jsou vaše největší fotbalové úspěchy? Mým největším hráčským úspěchem je účinkování ve  futsalové reprezentaci ČR, zisk bronzových medailí na ME v Itálii v roce 2003. A největším zážitkem bylo vstřelení gólu na turnaji v Brazílii reprezentaci domácích před 10 tisíci jejich fanoušky. 22

JABLONECKÝ

| 10. KOLO

Kdy jste začal s trénováním? Trenérskou kariéru jsem zahájil u nejmenších v  Mladé Boleslavi a Hradci Králové, poté jsem trénoval dorostenecké a  žákovské kategorie v  Mladé Boleslavi, dokonce jsem týden asistoval na  trénincích A  týmu Dušanu Uhrinovi. Také jsem chvíli působil jako hrající trenér mužů v  krajském přeboru v  Nymburce a  na  pozici hlavního trenéra mládeže jsem byl v Arsenalu Česká Lípa. V Jablonci jste od roku 2011, kdo vás sem přivedl? Dostal jsme nabídku od  Romana Skuhravého a  Josefa Mičky, abych trenérsky posílil mládežnický úsek Baumitu Jablonec. Byla to už druhá nabídka, první jsem dostal už v roce 2008 od  Josefa Mičky, ale tu jsem tehdy z pracovních důvodů nemohl přijmout. Jaké týmy jste v Jablonci trénoval? V  Jablonci jsem nejprve dva roky trénoval mladší dorost s hráči, kteří se aktuálně celkem úspěšně prezentují v  dorostenecké extralize. Nyní jsem druhým rokem u  týmu starších žáků. Jací jsou dnešní vaši svěřenci, třeba v porovnání s chlapci, s nimiž jste trenérské řemeslo začínal? Nemyslím si, že je velký rozdíl mezi

dětmi, větší rozdíl je ve změně okolí. Jsou větší možnosti a záleží na trenérovi, co dokáže využívat k tomu, aby své svěřence zaujal pro fotbal a posouval je co nejvíce v jejich fotbalové cestě. Jsou lepší terény, nové metody a  byl bych špatný trenér, kdybych trénoval stejně, jako když jsem před 20 lety začínal. Čím se snažíte své fotbalové tréninky zpestřit? Snažím se o to, aby tréninky nebyly jednotvárné, ale aby byly pestré a zábavné. Například na soustředění jsem klukům vytvořil pro zpestření fotbalgolf a  nebo na  jednom tréninku jsme hráli fotbalový baseball. A  když to kluky nebaví, tak to nebaví ani mě. Dokonce bych řekl, že kolikrát je důležitější hráče zaujmout a  správně nasměrovat k  tomu, aby to dotáhli co nejdál, protože každý má svou budoucnost ve  svých rukách (nohách). Snažím se kluky vtáhnout do  klubového dění - zapojuji je do  tréninkového procesu těch nejmenších, aby třeba i  v  budoucnu, pokud nedosáhnou na vrchol z pozice hráče, měli možnost věnovat se fotbalu i jinak. Pracuji s  nimi více individuálně a  skupinově. Začínáme používat moderní technologie - např. video nebo aktuálně využívám mobilní aplikaci pro standardní situace. Nyní jste trenér A žáků, jaká byla příprava na sezonu, jaký máte


DOSAVADNÍ VÝSLEDKY A-ŽÁKŮ NAJDETE NA STRANĚ 25 >>>

kádr a jak jste spokojen s dosavadními výsledky? Každá kategorie má svá pozitiva i negativa. Tato kategorie je hodně složitá jak z  psychologického hlediska (puberta), tak i  protože jsou mezi chlapci velké rozdíly biologické, ale i výkonnostní. Proto jsme se letos rozhodli vytvořit i rezervní tým hrající krajský přebor, abychom hráče, kteří chtějí hrát za  Jablonec a z nějakého důvodu nestíhají v elitním týmu, neposílali na  hostování a  oni třeba nezanevřeli na  fotbal v  Jablonci. Kádr jsme museli před letošní sezonou posílit o  několik fotbalistů, takže přišlo do  přípravy pět hráčů, kteří zvýšili kvalitu a  konkurenci v  týmu. V  přípravě jsme hodně zkoušeli, experimentovali a  včleňovali nové hráče, což přineslo své ovoce a  do sezony jsme vstoupili úspěšně, o  čemž svědčí 7 výher v řadě. Aktuálně se pohybujeme v  popředí tabulky žákovské ligy sk. B. Více mne ale těší, že se kluci posunuli v herních činnostech o velký kus vpřed a tým, který více prohrával, se naučil vyhrávat a hráči mají potenciál do budoucna.

bych měl něco vypíchnout, tak asi dokonalou kontrolu a krytí míče a  s  tím spojený první dotek. Sledujete také prospěch ve škole? Každý si musí uvědomit, že na  ten vysněný vrchol se dostane jen malé procento hráčů, a proto se kluci musí snažit i ve školách, aby měli potenciál i  do  života a  mohli hrát fotbal, opačně to nejde! S jakým umístěním budete na konci sezony spokojen? Na  konci sezony budu spokojený, když budou kluci připraveni na dorostenecký fotbal, určitě chceme skončit do  3. místa. A  za  pět let budu spokojený, když se bude alespoň pět hráčů pohybovat v  profesionálním

„V PŘÍPRAVĚ JSME HODNĚ ZKOUŠELI, EXPERIMENTOVALI A VČLEŇOVALI NOVÉ HRÁČE, COŽ PŘINESLO SVÉ OVOCE A DO SEZONY JSME VSTOUPILI ÚSPĚŠNĚ,O ČEMŽ SVĚDČÍ 7 VÝHER V ŘADĚ.“ Kde všude by měli kluci přidat? Stále musí na sobě hodně pracovat, odstraňovat své nedostatky a  podporovat svoje klady, aby měli šanci prosadit se ve  vrcholovém fotbale. Každý z  kluků je jiný, ale pokud

fotbale a třeba dva z  nich v  jabloneckém A  týmu, který bude hrát základní skupinu Ligy mistrů. 10. KOLO | JABLONECKÝ

23


VĚRNOSTNÍ PROGRAM  Odměna

za každou hru

 Registrační

bonus v hodnotě 200 Kč

 Vstupní

bonus v hodnotě 500 Kč

 S jedním účtem můžeš hrát VLT, online poker, kurzové i losované hry

Účast ve hře je povolena pro hráče starší 18 let.

www.synottip.cz l synottip@synottip.cz l 800 888 100


VÝSLEDKY A-ŽÁCI PODZIM 2014 2. kolo

FK BAUMIT Jablonec – FAŠV 6:0 (3:0) Branky Jablonce: Štolba, Landfeld, Zmeškal, Jákl, Hruška, Hejduk. Sestava Jablonce: Krčmárik – Brandejs, Hušek, Jákl, Štolba, Pařík, Hejduk, Zmeškal, Tokár, Landfeld, Tkačenko. Střídali: Resl, Javůrek P., Hruška, Urbánek, Javůrek M.

1. kolo

RMSK Cidlina – FK BAUMIT Jablonec 1:3 (0:2) Branky Jablonce: Hejduk, Tkačenko, Landfeld. Sestava Jablonce: Krčmárik – Brandejs, Resl, Hušek, Jákl, Pařík, Hejduk, Tokár, Štolba, Tkačenko, Landfeld. Střídali: Zmeškal, Urbánek, Javůrek P.

3. kolo

Meteor Praha – FK BAUMIT Jablonec 0:7 (0:4) Branky Jablonce: Landfeld 3,Hejduk 2,Tokár. Sestava Jablonce: Krčmárik – Brandejs, Resl, Hušek, Jákl, Pařík, Hejduk, Zmeškal, Tokár, Landfeld, Tkačenko. Střídali: Javůrek M., Hruška, Urbánek, Javůrek P., Nestler.

4. kolo

FK BAUMIT Jablonec – MFK Chrudim 6:0 (2:0) Branky Jablonce: Hejduk 3 ,Landfeld 2 ,Javůrek M. Sestava Jablonce: Krčmárik – Brandejs, Resl, Hušek, Jákl, Pařík, Hejduk, Zmeškal, Tkačenko, Landfeld, Tokár. Střídali: Hruška, Štolba, Salač, Javůrek M., Javůrek P., Řezníček.

5. kolo

FC Slovan Liberec – FK BAUMIT Jablonec 0:3 (0:0) Branky Jablonce: Pařík, Hušek, Hejduk (PK).

Sestava Jablonce: Krčmárik – Jákl, Hušek, Resl, Brandejs, Tokár, Zmeškal, Hejduk, Pařík, Landfeld, Tkačenko. Střídali: Javůrek M., Štolba, Hruška, Salač, Urbánek, Javůrek P., Nester.

7. kolo

SK Kladno – FK BAUMIT Jablonec 0:2 (0:0) Branky Jablonce: Tokár, Pařík. Sestava Jablonce: Krčmárik – Salač, Resl, Hušek, Hruška, Pařík, Hejduk, Javůrek M., Štolba, Tokár, Brandejs. Střídali: Zmeškal, Šír, Nestler, Jákl.

17. kolo

FK Kolín – FK BAUMIT Jablonec 0:1 (0:1) Branka Jablonce: Landfeld. Sestava Jablonce: Krčmárik – Salač, Resl, Hušek, Hruška, Pařík, Hejduk, Javůrek M., Brandejs, Tokár, Landfeld. Střídali: Štolba, Jákl, Zmeškal, Tkačenko.

8. kolo

FK BAUMIT Jablonec – FK Náchod 2:4 (1:2) Branky Jablonce: Brandejs, Tkačenko. Sestava Jablonce: Nestler – Brandejs, Resl, Hušek, Jákl, Pařík, Hejduk, Zmeškal, Landfeld, Tkačenko. Střídali: Javůrek M., Salač, Vajner.

6. kolo

FK BAUMIT Jablonec – FK Kolín 7:0 (2:0) Branky Jablonce: Landfeld 4, Jákl, Hušek, Resl. Sestava Jablonce: Nestler – Salač, Resl, Hušek, Jákl, Pařík, Hejduk, Tokár, Štolba, Tkačenko, Landfeld. Střídali: Javůrek M., Hruška, Zmeškal, Javůrek P., Urbánek.

10. KOLO | JABLONECKÝ

25


STOPROCENTNÍ BODOVÝ ZISK DOROSTU SVĚŘENCI TRENÉRA DAVIDA OULEHLY ZÍSKALI MAXIMÁLNÍ POČET BODŮ V UPLYNULÝCH TŘECH ZÁPASECH, VE KTERÝCH POSTUPNĚ PORAZILI ZLÍN, BOHEMIANS 1905 A SLOVAN LIBEREC. Výsledky i hru kladně hodnotil trenér David Oulehla. „Ve  Zlíně jsme odehráli dobré utkání, na  soupeře jsme byli připraveni. I když předvedená hra nebyla podle našich představ, s  výsledkem jsme byli spokojeni. Duel s  Bohemians jsme i  přes problémy se

1 FC Slovan Liberec

2

5

1

0 FC FASTAV Zlín

26

JABLONECKÝ

2 (0:0)

| 10. KOLO

Jablonec: Repáň – Skuhravý (57. Štěpánek), Houser, Drozd, Malý – Pelta (63. Hrnčíř), Munzar, Bulíř (46. Šedý), Díl (73. Novák) – Nesládek (89. Vitkovič), Palatický.

Branky: 18. Mihálik, 28. Breda, 43. Pelta, 64. Palatický, 68. Hrnčíř – 62. Věchtík.

Bohemians Praha 1905

(3:0)

hráli zápasy, kde náš herní projev byl dobrý a body nám utekly, v derby nebyla hra optimální, ale získali jsme velmi cenné body. Pozitivum je, že zápas kluci odmakali a přišlo i štěstí. Důležité body, ale práce máme pořád dost,“ uvědomuje si trenér Oulehla.

Branky: 42. Doležal – 14. Houser, 54. Nesládek.

FK BAUMIT Jablonec

(2:3)

FK BAUMIT Jablonec

sestavou zvládli, i díky doplnění o Ondřeje Mihálika a Davida Bredu. Byli jsme aktivní a  soupeře přehrávali. Ve hře byly vidět věci, které děláme v tréninku, a to nás těší. Ale další duel v  Liberci potvrdil má slova, že stále musíme tvrdě pracovat. V  minulosti jsme

Jablonec: Repáň – Skuhravý (65. Morc), Houser, Drozd, Malý – Pelta (57. Hrnčíř), Munzar, Bulíř, Breda (74. Novák) – Mihálik (74. Vitkovič), Palatický (85. Böhm).

Branky: 76. Munzar, 78. Bulíř.

FK BAUMIT Jablonec

Jablonec: Repáň – Skuhravý (46. Hrnčíř), Houser, Drozd, Malý – Pelta (61. Haitl), Munzar, Bulíř, Díl (71. Soukup) – Vitkovič (73. Hlůže), Palatický.


ého pdf

JUNIORKA DVAKRÁT REMIZOVALA Svěřenci trenérského dua Hloušek – Drsek získali v posledních dvou zápasech Juniorské ligy dva body. Nejprve doma remizovali se Slavií 3:3, následně se rozešli smírně na Julisce, kde hráli s Duklou Praha 1:1. V domácím duelu se blýskl hattrickem Ondřej Rozkovec, ale ani jeho tři branky na plný bodový zisk nestačily. „Slavie byla velmi kvalitní soupeř. Po třiceti minutách jsme prohrávali 1:3 a vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, musíme být s konečným výsledkem spokojeni. Ve druhé půli jsme hráli lépe, srovnali skóre, ale nakonec mohly brát tři body oba celky. Hrálo se nahoru dolu, šance byly na obou stranách,“ ohlédl se za zápasem se Slavií trenér Pavel Drsek. V pondělí pak zelenobílý tým zajížděl na Julisku, kde nastoupil proti vrstevníkům Dukly, se kterými remizoval 1:1. „Byl to náročný zápas a kluci si sáhli na dno, i proto, že se duel hrál v poměrně velkém horku. Zbytečně jsme po chybě inkasovali, ale naštěstí jsme dokázali brzo vyrovnat. Bod je asi spravedlivý,“ sportovně přiznal Drsek.

3 FK BAUMIT Jablonec

3

FK Dukla Praha

SK Slavia Praha

(2:3)

1

Branky: 5., 38. a 60. Rozkovec – 6. Brož, 12. Möglich, 29. Peterka.

1 (0:0)

Jablonec: Krásný – Štemberk, Houser (46. Drozd), Karásek, Žemba (46. Štědronský) – Rozkovec, Novák – Kovačevič (76. Munzar), Gebert, Sedláček – Kuhn

Branky: 48. Tetour – 51. L. Novák.

FK BAUMIT Jablonec

Jablonec: Krásný – Novák, V. Kubista, Drozd, Sedláček – Houser, Čížek (65. Štědronský) – Kovačevič, Gebert (81. Tichý), Rozkovec (71. Palatický) – Mihálik (63. Kuhn).

10. KOLO | JABLONECKÝ

27


SOUHRN VÝSLEDKŮ MLÁDEŽE FK BAUMIT JABLONEC Česká liga U17 (B-dorost)

FK BAUMIT Jablonec – Bohemians 1905 1:2 (0:1) Branka Jablonce: 75. Fojtík. Sestava Jablonce: Štětkář J. – Wolf, Štětkář D., Petržilka, Haitl – Ságner (25. Kováčik), Dědek, Hlůže, Fojtík – Jelínek (65. Dědek) – Rakouský (41. Veselouš).

Česká liga U16 (C-dorost)

FK BAUMIT Jablonec – Bohemians 1905 0:1 (0:0) Sestava Jablonce: Vacík – Havel, Petržilka, Bělina, Žďárský - Halfar, Kratochvíla, Pleštil, Ďuriš – Tichý, Benda. Střídali: Dvořáček M., Štolba, Karel.

Česká liga U14 (B-žáci)

FK Kolín – FK BAUMIT Jablonec 0:3 (0:2) Branky Jablonce: Bahník, Just, Špinka. Sestava Jablonce: Gregor – Michálko, Podzimek, Hrušovský, Rulec, Bahník, Brůna, Vlach, Scholz, Vobejda, Just. Střídali: Kobr, Málek, Kolář, Špinka, Janda. FK BAUMIT Jablonec – FK Náchod 4:0 (3:0) Branky Jablonce: Podzimek 2, Málek, Vobejda. Sestava Jablonce: Gregor – Michálko, Podzimek, Hrušovský, Rulec, Málek, Vlach, Scholz, Špinka, Janda, Vobejda. Střídání: Šimůnek, Kobr, Bahník.

Česká liga U13 (C-žáci)

FK Pardubice – FK BAUMIT Jablonec 14:1 (6:0) Branka Jablonce: Šálek. Sestavy Jablonce: I. Fiala – Fidra, Vltavský, Marcinková, Šikola, Pakula P., Marcinková, Kettner, střídal: Vachník. II. Přibyl – Bistiak, Šálek, Kiss, Michálek, Korber, Polák, Kopecký, střídal: Rucek.

Česká liga U12 (D-žáci)

FK Pardubice - FK BAUMIT Jablonec 7:6 (1:3) Branky Jablonce: Hrubý 2, Jandura T., Nykrín, Drda, Strnad.

Sestavy Jablonce: I. Kochánek – Chropůvka, Jelínek, Jandura T., Skalický, Linhart, Nykrín, Jandura D., (Řezníček, Šáfr). II. Viktorín – Hampl, Ryml, Malý, Černák, Hrubý, Drda, Strnad (Novák, Polák M.).

Krajský přebor U15 (Rezerva)

FK BAUMIT Jablonec - Arsenal Česká Lípa 4:1 (2:1) Branka Jablonce: Javůrek P. 2, Vondruška, Boštička. Sestava Jablonce: Řezníček – Džmura, Javůrek P., Hruška, Nitsche – Vondruška, Javůrek M., Brůna, Špinka - Šír (Štolba, Boštička, Just).

Krajský přebor U13 (E-žáci)

FK BAUMIT Jablonec – Arsenal Česká Lípa 2:11 (0:5) Branky Jablonce: Sýkora J., Kubík. Sestava Jablonce: Andrle – Sýkora J., Brodský, Kubík, Kubín, Adžiev, Vaclavů, Werani, Zámečník, Kotek.

1. A třída U13 (E-žáci)

FK BAUMIT Jablonec – Arsenal Česká Lípa 5:6 (1:3) Branky Jablonce: Karban 2, Bím 2, Žitka. Sestava Jablonce: Velík – Voldán, Vítek A., Žitka, Karban, Solfronk, Sýkora V., Bím, Hruška, Vítek F.

Česká fotbalové liga žen

FK BAUMIT Jablonec – TJ Ďáblice 0:2 (0:0) Sestava Jablonce: Bistiaková – Sisrová J., Palovčíková, Bornerová, Málková – Zejbrdlichová (65. Tuhá), Pecháčková, Katonová (46. Gadziňská (80. Klápšťová)), Klementová (71. Sisrová T.) – Fialová, Trojáková. Uragán Ústí n. L. – FK BAUMIT Jablonec 2:2 (2:1) Branky Jablonce: Fialová, Klementová. Sestava Jablonce: Bistiaková - Sisrová J., Holinská, Bornerová, Málková Katonová, Pecháčková, Vávrová, Klementová - Veseloušová, Fialová.

ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

Největší rotační tiskárna v České republice s více než 50letou tradicí 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC

28

JABLONECKÝ

| 10. KOLO

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


PŘEDSTAVUJEME NAŠE HOSTESKY

Veronika MATOCHOVÁ Věk: Výška / váha: 23 let 169 cm / 52 kg

Míry: 89 – 66 – 90

Zájmy: Sport, cestování

JABLONCI DRŽÍM PALCE! Ráda poznávám nové lidi, a proto mě baví práce hostesky zejména v  příjemném prostředí jako je Jablonec. Už od mala se věnuji sportu, hlavně tanci, který se stal nedílnou součástí mého života. Teď studuji hned dva obory na vysoké škole. Miluji cestování a poznávání nových míst a kultur. Patřím mezi mladé aktivní lidi, a proto mám ráda společnost mých přátel a známých, se kterými trávím svůj volný čas. Jablonec je město plné zajímavých a přátelských lidí, se kterými je radost pracovat. Na fotbalovém stadionu je příjemná atmosféra, která každému zápasu dodá své kouzlo. I  díky tomu jsou pro mne všechny zápasy úžasným zážitkem! Klubu FK BAUMIT Jablonec držím palce a přeji úspěšnou sezónu.

Každý návštěvník je povinen se seznámit s Návštěvním řádem! Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2014/2015, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice). Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře. Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

Objednávk y telefon: 483 330 333

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

10. KOLO | JABLONECKÝ

29


21.10. úterý od 18:00 HC ŠKODA PLZEŇ 23.10. čtvrtek od 18:00 HC SLAVIA PRAHA

www.hcbilitygri.cz


N I K E.C O M /FO O TB A L L

Jablonecký gól 10. kolo SYNOT ligy  

Předzápasový program k utkání 10. kola SYNOT ligy FK BAUMIT Jablonec - FK Dukla Praha.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you