Page 1

25. 9. 2015 | 2015/2016 | 8. kolo | FK Mladá Boleslav

JABLONECKÝ

rozhovor

Vyacheslav Karavaev Musíme si klást ty nejvyšší cíle str. 8

01.08.14 12:56

�����


Dětský fanklub —

S

FK JABLONEC | 2015/2016 A YN O T LIG

Fanklub Mini Ahoj, přidej se k nám! Staň se fotbalovým fanouškem a získej krásné klubové dárky a mnoho výhod.

TICKET CARD

®

Co můžeš získat jako člen fanklubu? Sbírej raz z utkání ítka o fotbal a hraj ové ceny.

Kartu pro vstup na stadion

razítko sovy

2015/2016

Byl/a jsem na vsech techto zápa sech! pka ec

samole FK Jablon

Sáček na přezůvky

samo lepk host é a

výsledek

datum

Penál do školy Placku s Jizerkou

Více na www. fkjab Patronem dětského

fanklubu je legenda

lonec.cz

jablonecké kopané

Václav Halama.

Setkání s hráči A mnoho dalšího

Roční členství ve fanklubu stojí

300 Kč

Fanklub Junior TICKET CARD

®

V sezoně 2014/2015 překonalnabídku Jablonec vlastKámo, pojď s náma na fotbal. Čekni naši fotbalovou ní rekord v počtu plnou peckových výhod a doraž na Střelnici. bodů za sezonu z roku 2009/2010, Pro členy fanklubu připravujeme: kdy tým trenéra Komňackého Kartu pro vstup na stadion vybojoval druhé Stylovou šálu z limitované edice místo v lize. Fanouškovskou placku Akci s hráči SMS se sestavou Nálepka se jménem na sedačce A další výhody

Roční členství ve fanklubu stojí

ZA JABLONEC. V PRVNÍ LINII 2

JABLONECKÝ

| 2. KOLO

300 Kč

Více informací o dětských fanklubech najdete na:

www.fkjablonec.cz/permanentky 2. KOLO | JABLONECKÝ

23


JABLONECKÝ

8. kolo

OBSAH Jak to bylo s Boleslaví naposledy?

4

PREVIEW: asistent Jiří Chytrý

5

Představení FK Mladá Boleslav

6

ROZHOVOR: obránce Vyacheslav Karavaev

8

REPORT: Šlágr se Spartou neměl vítěze

12

REPORT: Tři body z Ostravy za výhru 2:1

14

Soupisky

16

Jablonec posílili Matěj Hanousek a Petr Rys

22

Výsledy našich mládežnických týmů

26

Vydražte s námi kšiltovku Galácticos

27

Rozpis zápasů SYNOT ligy

28

Fotbalový Klub Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel.: 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman E-mail: martin.bergman@fkjablonec.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl, Jiří Endler Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK Jablonec. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo: MK ČR E-21816

Martin Doležal má 100 zápasů! FKJablonec @FKJablonec fkjablonecofficial fkjablonec www.fkjablonec.cz

Útočník Martin Doležal si v utkání proti Baníku Ostrava připsal své 100. ligové utkání v nejvyšší české soutěži. Během šesti sezón v lize nastřílel 26 branek a připsal si deset asistencí. V jabloneckých barvách působí Martin třetí sezonu a odehrál 44 zápasů a vstřelil 9 branek. Hodně štěstí do další stovky!

6.KOLO | JABLONECKÝ

3


ŠLÁGR S MLADOU BOLESLAVÍ ROZHODL RUSLAN MINGAZOV

FK Jablonec

10

FK Mladá Boleslav

(0:0)

Branka: 54. Mingazov Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Kysela, Novák - Kopic (90. Mišůn), Rossi, Hübschman, Pospíšil (87. Jun), Mingazov (70. Crnkić) - Doležal. Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Šisler (74. Magera), Ščuk, Tavares, Bartl (37. Zahustel) - Ďuriš (83. M. Vukadinovič), Wágner. Trenéři: Jaroslav Šilhavý (JAB), Karel Jarolím (MBL)

Šlágr 14. kola na Střelnici mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví sliboval souboj dvou konkurentů v boji o evropské poháry. Z hubeného, ale důležitého vítězství, jsme se nakonec radovali my. Jako první zahrozili v utkání hosté, když nebezpečně zakončoval Wágner, ale branku minul. Na tuto akci odpověděl Rossi po přihrávce Kopice, ale gólman Hruška byl na místě. Zanedlouho z dobré pozice zakončoval Doležal, ale skóre se neměnilo. Boleslavský Kysela se často snažil o rychlé zakončení, ale neprosadil se. Na druhé straně chybělo málo Doležalovi, aby otevřel skóre zápasu. To se ale zatím nepodařilo. Začátek druhého poločasu nám vyšel dobře a v 54. minutě jsme se dostali do vedení. Romera našel přesným centrem Mingazova a nejmenší hráč na hřišti se prosadil hlavou – 1:0. Mladá Boleslav se snažila o vyrovnání, ale do vážnější šance se hosté nedostali. Naopak jsme to byli my, kdo mohl výsledek zápasu navýšit, ale další šance zůstaly nevyužity. V důležitém podzimním boji o pohárové příčky jsme vyhráli 1:0.

„Bylo to pro nás nesmírně těžké utkání, soupeř to totiž potvrdil jednak svoji dobrou hrou i svým širokým kádrem. Zápas měl náboj, obě mužstva chtěla hrát dopředu. První poločas to bylo na vyložené šance 4:3 pro nás. A jsem rád, že jsme

to zvládli, dokázali jsme ten tížený gól vstřelit. Soupeř se nás v závěru snažil překvapit, kluci to ala vzadu zvládli. Byť je to hubené vítězství, tak si ho hodně vážíme, bylo to hodně těžké,“ hodnotil zápas trenér Jaroslav Šilhavý.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel Kontakt: 602 151 635

4

JABLONECKÝ

| 8.KOLO 2. KOLO


ASISTENT JIŘÍ CHYTRÝ

MŮŽEME SE MĚŘIT Z HLEDISKA KVALITY, ŠÍŘE KÁDRU I AMBICÍ Fotbalisté Jablonce se po vyřazení z Evropské ligy plně soustředí na domácí soutěže. V posledním domácím zápase remizovali se Spartou Praha a v minulém kole porazili Baník Ostrava. Dnes je čeká ambiciózní FK Mladá Boleslav. Zápas se Spartou skočil nerozhodně 1:1, získaný bod berete?

Z našeho trenérského pohledu je vzhledem k průběhu zápasu bod dobrý. Chtěli jsme získat tři, hráli jsme dobré utkání s kvalitním soupeřem. V průběhu utkání jsme měli více možností vstřelit branku, ale bohužel Sparta dala první gól a s takovým soupeřem se vrátit do zápasu není snadné. Dokázali jsme to, vyrovnali a z tohoto pohledu je remíza cenná. Znova opakuji, sehráli jsme velmi dobré utkání, měli řadu šancí, ale ty neproměnili.

Jablonec hrál velmi dobře, ale šancí mohlo být více. Nechyběla hráčům v zakončení odvaha, nebo jednodušší řešení finální části?

Příležitostí jsme měli dost, jen v prvním poločase tři brankové, ale ty jsme nedali. Souhlasím s tím, že jsou situace, které se

dají řešit a my je přehráváme. Hráči jsou v dobré pozici pro zakončení, ale snaží se najít pozici ještě lepší, až k zakončení třeba nedojde. Někdy bychom při zakončení měli jít do většího rizika.

Jak jste vyplnili reprezentační pauzu před zápasem se Spartou?

Cílem v pauze bylo zklidnit se, dát tým zdravotně do pořádku, plně hráče připravit na zbývající část ligového podzimu a na boje o přední příčky zajišťující evropské poháry i v příštím roce.

Minulý víkend jsme hráli v Ostravě, která nedala, byť je poslední, kůži lacino. Tři body jsou asi cenné?

Čekalo nás těžké utkání, ačkoli to podle postavení soupeřů v tabulce tak nevypadá. Ostrava do 80. minuty vedla na Spartě, doma remizovala s Mladou Bo-

leslaví, která má ambice jako my. Bylo těžké soupeře přehrát, sice jsme vedli o dva góly, mysleli si, že to v klidu dohrajeme, ale opak byl pravdou. Ostrava ukázala, že hraje do konce a umí vstřelit branku. Bylo to těžké utkání, zvládli jsme ho za tři body.

Dnes vás čeká Mladá Boleslav. Tým, který má stejné cíle jako Jablonec, jaké je současné mužstvo trenéra Karla Jarolíma?

Silné. Můžeme se měřit z hlediska kvality, šíře kádru i z hlediska ambicí. Má velkou sílu zejména v útočné fázi, což dokazuje počet 18 vstřelených branek v sedmi kolech. Na druhou stranu jich poměrně mnoho dostává. Naším úkolem je poradit si s ofenzivní silou po celou dobu utkání, eliminovat ofenzivní hráče a prosadit se v útočné fázi. Čekám vyrovnaný duel dvou silných týmů s atraktivní hrou pro diváky.

TIPY NA ZÁPAS FK JABLONEC – FK MLADÁ BOLESLAV Martin Procházka

bývalý útočník Jablonce

Boleslav hraje dobře hlavně dopředu a proto očekávám pěkný, útočný fotbal a myslím si, že se diváci mají na co těšit. Vyhrajeme 3:1 a góly dají Pospíšil, Beneš a Tecl.

Luboš Šrejma

legenda jablonecké kopané

Radovan Hromádko bývalý útočník Jablonce

Boleslav má výborné, útočMladá Boleslav hrané mužstvo a proto očekáje dobře a diváci asi vám dobrý fotbal. Přál bych uvidí útočný fotbal. si vítězství, ale myslím si, Jablonec už by ale že to nakonec skončí 1:1. Kdo dá gól? Přál doma měl vyhrát bych si, aby se trefili útočníci a je jedno, zda a proto tipuji, že vyhrajeme 2:1. Góly to bude Wágner, Doležal nebo Tecl. dají Mingazov a Doležal.

2.8.KOLO KOLO | JABLONECKÝ

5


KAREL JAROLÍM

ČEKÁ NÁS NÁROČNÁ BITVA O BODY Dnešním soupeřem FK Jablonec je regionální tým FK Mladá Boleslav. Tým, který do Jablonce pojede pouhých padesát kilometrů, vede zkušený trenér Karel Jarolím. Jak vidí dosavadní výkony svého týmu a dnešní zápas? Fotbalisté Mladé Boleslavi, stejně jako váš dnešní soupeř, bojovali o postup do základní skupiny. Cesta skončila velmi záhy. Jaké bylo zklamání z vyřazení?

Vyřazení samozřejmě moc mrzí. Je pravda, že jsme si postup zkomplikovali v domácím zápase, ale i tak jsme v odvetě mohli sáhnout po postupu. Asi největší šanci na postupový gól měl Honza Chramosta, který měl situaci pět minut před koncem řešit razantnějším zakončením.

V dosavadním průběhu ligové sezony jste nasbírali 11 bodů, za tři výhry, dvě remízy a stejný počet proher. Je to bodový počet adekvátní k výkonům?

Všechny nás mrzí utkání v Ostravě a na Slavii, tam se dalo bodovat naplno.

V sedmi záspech jste nastříleli 18 branek, ale 16 obdrželi. Útok zatím předčil obranu, ale asi s defenzivní činností nejste úplně spokojen. Kde musí hráči přidat?

Bohužel obrana nám nastupuje neustále v novém složení, nebýt Fleišmanova vy-

6

JABLONECKÝ

| 8.KOLO 2. KOLO

loučení na Slavii, tak bych s ní nehýbal v posledním utkání proti Teplicím. Na obraně stále pracujeme.

V posledním zápase jste porazili Teplice 4:3, jak prožíváte zápasy s hokejovými výsledky, divákům se jistě líbí a vám?

Diváci mohou být spokojení, trenéři nikoliv. Jsem rád,

že dokážeme dát více gólů než soupeř, ale byl bych raději, kdybychom na svém kontě měli méně obdržených branek, než nyní máme.

Dnes vás čeká Jablonec, s ním má Boleslav poměrně vyrovnanou bilanci, vyhrála sedmkrát, prohrála šestkrát a s nerozhodným výsledkem se týmy rozešly devětkrát. Celkový poměr gólů je 27:23 v boleslavský prospěch. Oba týmy se velmi dobře znají, jsou v popředí tabulky, ale Jablonec hraje doma. Co lze na soupeře připravit, na co své svěřence upozorníte a co by eventuálně mohlo proti Jablonci slavit úspěch?

Jablonec patří k našim konkurentům v boji o Evropskou ligu, proto nás čeká náročná bitva o body. Ale tak je to v naší lize se všemi soupeři. Protože do každého zápasu n a s t u p uj eme s touhou po vítězství, s tímto úsilím jedeme i do Jablonce.


TABULKA SYNOT LIGY PO 7. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub AC Sparta Praha FC Slovan Liberec FC Viktoria Plzeň FK Jablonec FC Fastav Zlín SK Slavia Praha FK Mladá Boleslav 1.FC Slovácko FC Zbrojovka Brno FK Dukla Praha FK Teplice 1.FK Příbram SK Sigma Olomouc FC Vysočina Jihlava Bohemians Praha 1905 FC Baník Ostrava

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7

5 4 4 3 4 3 3 3 3 2 2 2 1 1 0 0

2 3 2 3 0 2 2 1 1 3 2 1 3 2 4 1

0 0 1 1 3 2 2 3 3 2 3 4 3 4 3 6

17:4 15:7 13:6 12:8 8:11 13:7 18:16 11:13 7:9 13:12 13:14 10:16 7:14 5:11 7:10 7:18

17 15 14 12 12 11 11 10 10 9 8 7 6 5 4 1

13 8 7 4 -3 6 2 -2 -2 1 -1 -6 -7 -6 -3 -11

VÝVOJ POŘADÍ DO 7. KOLA #

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

8. kolo

9. kolo

10. kolo

11. kolo

12. kolo

13. kolo

14. kolo

15. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

2.8.KOLO KOLO | JABLONECKÝ

7


VYACHESLAV KARAVAEV

MUSÍME SI KLÁST TY NEJVYŠŠÍ CÍLE Dvacetiletý ruský obránce Vyacheslav Karavaev si pro svůj druhý rok v České republice vybral náš klub, kde chce bojovat o nejvyšší ligové příčky. Krajní bek si působení v Jablonci pochvaluje a cítí se být součástí týmu, který může být úspěšný.

BIO

Jméno a příjmení: Vyacheslav Karavaev Datum narození: 20. 5. 1995 Stav: svobodný Výška a váha: 175 cm, 67 kg Post: obránce Počet ligových zápasů: 35 Počet ligových branek: 1 Reprezentace: U16 až U21 Smlouva: roční hostování Mateřský klub: CSKA Moskva Poslední klub: FK Dukla Praha 8

JABLONECKÝ

| 8.KOLO 2. předkolo 3. KOLO EL


Jaké byly tvé fotbalové začátky?

Narodil jsem se v Moskvě a celou svoji kariéru jsem strávil v CSKA. Tamní akademie je úžasná a dodnes si cením toho, že jsem měl tu možnost vyrůst fotbalově právě v klubu takového formátu. Strávil jsem tam od žáků nakonec celkem 13 let.

Na jakých pozicích jsi hrál v průběhu kariéry?

Občas mě trenéři zkoušeli posunout na levý či pravý kraj zálohy. Převážnou část mé kariéry jsem ale odehrál jako pravý obránce. Tento post mi tak nejvíc vyhovuje dodnes. Důležité ale je, abych odvedl dobrou práci pro tým bez ohledu na to, na kterou pozici mě trenér postaví.

Jak reálné vidíš svoje šance prosadit se jednou v dresu tvého mateřského klubu?

CSKA mě stále drží pod smlouvou a tak asi chtějí, abych se jednou vrátil. Občas mi zavolá hlavní trenér CSKA a bavíme se o tom, jak se mi vede a podobně. Já v tuto chvíli ovšem o nějakém návratu nepřemýšlím. Cítím se nyní jako hráč Jablonce a chci odvést v každém zápase všechno pro úspěch našeho týmu tady v Čechách.

V létě 2014 ses z ničeho nic objevil v Praze. Jak se vůbec urodilo tvoje angažmá v Dukle?

Za mým manažerem tehdy přišel jeden člověk z vedení CSKA, že na stole leží nabídka z pražského klubu. Přiletěl jsem nejdříve na zkoušku, ale nakonec z toho byla zkušenost na celou sezónu. Na působení v Dukle vzpomínám jenom v dobrém. Dostal jsem tam příležitost nakouknout do dospělého fotbalu a sehrál jsem nakonec 29 zápasů.

Po přesunu do Jablonce jsi konfrontován s vyššími ambicemi než v Dukle…

Ano, ale to byl také důvod, proč jsem kývl na nabídku hostovat právě zde v Jablonci. Je to pro

8.KOLO | JABLONECKÝ

9


mě další krok výš a pevně doufám, že ambice jako tým letos potvrdíme.

Jak se na změnu působiště dívají ruští fanoušci a ruská fotbalová veřejnost? Dukla je přeci jen světoznámý klub a značka.

V tomhle nevidím žádný problém. Znalci českých fotbalových poměrů vědí, jak je Jablonec ambiciózní mužstvo. Dlouhodobě patří do špičky české nejvyšší soutěže a i v Rusku třeba mělo naše úspěšné tažení s Kodaní a vyrovnaná série proti Ajaxu velký ohlas.

Ihned po svém příchodu ses zabydlel v základní sestavě. Jak ze svého pohledu hodnotíš první část letošní sezóny?

Letní příprava byla relativně krátká a v náročném startu do sezóny jsme pak čelili těžkým soupeřům. Dodnes mě mrzí, že jsme neuspěli v odvetě s Ajaxem. Zápas byl nesmírně vyrovnaný a chybělo nám málo k historickému úspěchu. Celá kvalifikace o Evropskou ligu byla fantastickou zkušeností. V české lize nás však těžké duely proti Kodani a Ajaxu stály několik bodů, které nám nyní scházejí na samotné čelo tabulky. Sezóna je ale teprve na začátku a věřím, že to doženeme.

Po vyřazení z evropských pohárů se může tým soustředit na domácí soutěže. Kam až to můžeme v této sezóně dotáhnout?

Rád jdu do každého zápasu s tím, že chci vyhrát. Pokud se nám to povede, můžeme se stát klidně mistry nebo získat trofej MOL Cupu. Samozřejmě to je složité, ale musíme si klást ty nejvyšší

10

JABLONECKÝ

| 2. KOLO


„Celá kvalifikace o Evropskou ligu byla fantastickou zkušeností. V české lize nás však těžké duely proti Kodani a Ajaxu stály několik bodů, které nám nyní scházejí na samotné čelo tabulky.“ cíle. Jsem přesvědčen, že máme dost kvalitní tým, abychom se kvalifikovali do pohárů a opět atakovali Spartu s Plzní.

V uplynulém týdnu pro tebe přišla opět pozvánka do ruské reprezentace do 21 let, kde patříš mezi stabilní členy základní sestavy. Jak se těšíš na další start v národním týmu?

Reprezentovat moji vlast je pro mě velká čest. Bohužel jsme ale

kvalifikaci o EURO zahájili dost špatně. Po prohře ve Finsku jsme těsně podlehli i v Rakousku. Nečeká nás tedy v dalších utkáních vůbec nic snadného.

Jsi v národním celku jediným krajánkem?

Ne. Vedle mě hraje ještě mimo Rusko jeden hráč v holandském Vitesse a další zase nastupují za Benficu Lisabon nebo Ajaccio ve Francii.

Jak se vůbec moskevský rodák cítí ve městě, jako je Jablonec?

Je to tu pěkné. Město je skutečně trochu menší, ale moc se mi líbí. Určitě je fajn, že k sobě mám přátele jako je Ruslan nebo Nermin, se kterými trávíme hodně volného času. V nedalekém Liberci zase hraje můj bývalý spoluhráč z CSKA Dmitri Efremov. Takže se často vzájemně navštěvujeme.

8.KOLO | JABLONECKÝ

11


SOUBOJ SE SPARTOU NEMĚL VÍTĚZE V 6. kole SYNOT ligy zavítal na Střelnici lídr ligového pořadí AC Sparta Praha. Šance na vítězství jsme měli, ale atraktivní duel skončil remízou 1:1. Ostře sledovaný zápas mezi Jabloncem a Spartou přilákal do ochozů přes šest tisíc diváků, kteří viděli první větší příležitost v 16. minutě, kdy hlavičkoval Greguš k Teclovi, ale tečované zakončení Bičík pokryl. Pak začal zlobit také muž zápasu Ruslan Mingazov, ale gólman Bičík byl u jeho počínání vždy o chlup dřív. Po změně stran jsme začali aktivně a Pospíšil vybídl k zakončení Standu Tecla, jehož hlavičku vy táhl na břevno David Bičík. Na druhé

12

JABLONECKÝ

| 8.KOLO 2. KOLO

straně zahrozil Jiráček, ale Vlasta Hrubý parádně vyběhl. Pak už se ale skóre měnilo. Centr Dočkala poslal hlavou do sítě David Lafata. Z domácích hráčů byla vidět chuť vyrovnat. K pěkné hlavičce se dostal Karavaev, ale Bičík jeho pokus lapil. V 83. minutě se po pěkné akci a hlavičce Wágnera dostal do pokutového území Crnkić. Zastavit ho dokázal až Matěj Hybš, ale pouze za cenu faulu. Rozhodčí nezaváhal a odpískal pokutový kop. K němu se postavil

Tomáš Wágner a s přehledem srovnal na 1:1. „Viděli jsme výborné utkání a to hlavně ve druhém poločase. Skončilo to remízou. Hlavně díky oběma brankařům padly jen dva góly. Magnet kola to byl, lidi se měli na co dívat, bylo to dramatické až do samého konce. Ještě v té 92. minutě vlastně náš gólman chytl tutovku Sparty! I když jsme doma ztratili dva body, tak ten bod s tímto soupeřem beru jako zisk,“ hodnotí utkání trenér Jaroslav Šilhavý.


SYNOT LIGA – 6. KOLO FK JABLONEC 85' Tomáš Wágner (P)

Hrubý Beneš Karavaev Pernica Romera Greguš Hübschman Masopust Mingazov Pospíšil Tecl

B O O O O Z Z Z Z Z U

NÁHRADNÍCI Bárta Kysela Crnkić Silva Rossi Trávník Doležal Wágner

B O Z Z Z U U

37'

(0:0)

AC SPARTA PRAHA 76' David Lafata

43%

DRŽENÍ MÍČE

57%

104

ÚTOKY

93

15/6

STŘELY / NA BRANKU

10/3

307/70%

PŘIHRÁVKY / ÚSPĚŠ.

549/80%

52%

VYHRANÉ SOUBOJE

48%

14

ODEBRANÉ MÍČE

14

10

FAULY

15

#13

35 25 29 26 17 9 14 22 24 8 21

70/46

RUSLAN MINGAZOV

1 5 15 23 20 7 19

3

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

46'

Bičík Holek Hybš Nhamoinesu Steinhöfer Dočkal Frýdek Hušbauer Jiráček Matějovský Lafata

B O O O O Z Z Z Z Z U

NÁHRADNÍCI

AKCE / ÚSPĚŠNÉ STŘELY

S

20 6 9 8 18 15 19

1

30 23 22 4 16 24 3 28 13 26 11

1

23/16

PŘIHRÁVKY PŘESNÉ

Štěch Brabec Kováč Krejčí Litsingi Fatai Paixao

B O O Z Z U U

85'

76'

MINGAZOV V ÚNIKU!

TECL TREFIL BŘEVNO!

LAFATA SE NEMÝLIL!

WÁGNER VYROVNÁVÁ!

Už to vypadalo, že se půjde Ruslan Mingazov sám na gólmana, ale Bičík včasným vyběhnutím odkopl míč do zámezí.

Pospíšil krásným centrem z levé strany nasměroval míč přesně na hlavu Stanislava Tecla, který orazítkoval spojnici tyčí!

Jednu z prvních větších šancí Sparta využila. Po centru Bořka Dočkala se do vzduchu zavěsil David Lafata a poslal Spartu do vedení.

Dva střídající hráči se stali hlavními aktéry vyrovnání na 1:1. Nermina Crnkiće fauloval Hybš ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Tomáš Wágner!

8.KOLO | JABLONECKÝ

13


Z OSTRAVY VEZEME DŮLEŽITÉ TŘI BODY

7. kolo SYNOT ligy nás nasměrovalo na Moravu, kde jsme zavítali na půdu Baníku Ostrava. Premiéra na stadionu ve Vítkovicích nám přinesla tři body, ale zápas to byl těžký. Zápas jsme si ale udělali těžký sami, a to zejména nepovedeným výkonem v prvním poločase. Sice jsme se v 10. minutě dostali do vedení, když kapitán Hübschman vyslal dalekonosný pas na Crnkiće, který nadvakrát překonal Pavlenku – 0:1. O chvíli později vypálil bez přípravy Narh a Hrubý měl plné ruce práce. Po půlhodině hry nebezpečně pálil z přímého kopu Kukec, ale Hrubý předvedl daší fantastický zákrok. V kabině udělal trenér

14

JABLONECKÝ

| 8.KOLO 2. KOLO

Šilhavý bouřku a hráči do druhého poločasu nastoupili lépe. Odměnou nám byla branka na 2:0 v 69. minutě, kdy šajtli Pospíšila umístil hlavou do sítě Mingazov – 0:2. Pak ale přišel faul Romery ve vápně a penaltou na 1:2 zápas zdramatizoval Kukec. Skóre se ale již neměnilo, i když jsme dvakrát nastřelili tyčku ostravské branky. „Očekávali jsme těžký duel a to se potvrdilo. Oba týmy byly pod tlakem. Baník půso-

bil odhodlaně, my jsme hlavně v prvním poločase měli málo pohybu a důrazu, navíc tam byly z naší strany nevynucené chyby. Vedli jsme a v druhém poločase jsme přidali druhou branku, deset minut před koncem nás znervózněla ta nařízená penalta. Vedení jsme ale uhlídali a jsem rád, že jsme ty tři body se snaživým a bojovným soupeřem vydřeli,“ hodnotí utkání trenér Jaroslav Šilhavý.


SYNOT LIGA – 7. KOLO FC BANÍK OSTRAVA 78' Davor Kukec (P)

Pavlenka Dostál Ježdík Kaša Machovec C. de Azevedo Holzer Kukec Lásik Mondek Narh

B O O O O Z Z Z Z Z U

NÁHRADNÍCI Šrom Celba Kouřil Matěj Mišák Červenka Engelmann

B O O Z Z U U

10'

10' Nermin Crnkić 69' Ruslan Mingazov

DRŽENÍ MÍČE

48%

118

ÚTOKY

104

11/4

STŘELY / NA BRANKU

15/7

485/74%

PŘIHRÁVKY / ÚSPĚŠ.

428/75%

48%

VYHRANÉ SOUBOJE

52%

20

ODEBRANÉ MÍČE

18

13

FAULY

16

30 23 22 4 16 9 24 3 13 26 11

55/37

RUSLAN MINGAZOV S

FK JABLONEC

52%

#13 —

30 24 28 13 7 26 9

(0:1)

2

20 6 28 8 18 15 19

2

STŘELY

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

27'

Hrubý Beneš Karavaev Pernica Romera Crnkić Greguš Hübschman Mingazov Pospíšil Tecl

B O O O O Z Z Z Z Z U

NÁHRADNÍCI

AKCE / ÚSPĚŠNÉ

1 14 4 5 20 11 21 10 18 17 15

1

31/23

PŘIHRÁVKY PŘESNÉ

Bárta Kysela Masopust Silva Rossi Trávník Doležal Wágner

B O Z Z Z U U

78'

69'

CRNKIĆ SKÓRUJE!

HRUBÝ FANTASTICKY!

MINGAZOV SE PROSADIL!

KUKEC SKÓROVAL!

Parádní dlouhou přihrávkou našel Crnkiće Hübschman a jablonecký záložník si s brankářem Pavlenkou nadvakrát poradil!

Ostravský Davor Kukec zahrával přímý volný kop z dobrých 25 metrů a umístěnou ranou do šibenice protáhl Vlastu Hrubého.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou vyslal do vápna centr Martin Pospíšil a jeho pobídku využil ke skórování Ruslan Mingazov!

Krátce před koncem zápasu přišla komplikace v podobě penalty, kterou se štěstím proměnil Davor Kukec. Závěr jsme ale udrželi a vyhráli.

2.KOLO 8.KOLO | JABLONECKÝ

15


FK JABLONEC Sezona 2015/2016

16

#

Post

Jméno a příjmení

Kariéra

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1

B

Michal Špit

9.4.1975

0

0

0

299

0

20

B

Michal Bárta

6.3.1990

0

0

0

25

0

30

B

Vlastimil Hrubý

21.2.1985

7

630

0

63

0

3

Z

Tomáš Hübschman

4.9.1981

6

540

0

143

0

4

O

Luděk Pernica

16.6.1990

7

630

0

109

7

5

O

Petr Rys

15.1.1996

2

105

0

3

0

6

O

Marek Kysela

10.7.1992

0

0

0

47

1

8

Z

Daniel Rossi

4.1.1981

4

91

0

192

11

9

Z

Nermin Crnkić

31.8.1992

6

336

1

51

6

11

Ú

Stanislav Tecl

1.9.1990

7

451

0

83

27

13

Z

Ruslan Mingazov

23.11.1991

5

292

1

29

6

15

Ú

Martin Doležal

3.5.1990

6

142

1

100

26

16

O

José Antonio Romera

8.9.1987

5

450

0

82

3

18

Z

Michal Trávník

17.5.1994

5

258

0

60

5

19

Ú

Tomáš Wágner

6.3.1990

6

398

3

151

42 0

21

Ú

Andrey Yakovlev

12.1.1995

0

0

0

0

22

O

Vyacheslav Karavaev

20.5.1995

6

540

1

35

1

23

O

Vít Beneš

12.8.1988

7

630

1

175

12

24

Z

Ján Greguš

29.1.1991

6

530

2

114

9

25

O

Matěj Hanousek

2.6.1993

0

0

0

44

0

26

Z

Martin Pospíšil

26.6.1991

6

432

0

102

13

28

Z

Lukáš Masopust

12.2.1993

6

310

2

72

10

JABLONECKÝ

| 8.KOLO 2. KOLO

6

VZÁJEMNÁ

FK JABLONEC

K CEL

2

39 3

9

remíz

23 NEJLEPŠÍ STŘELCI 2 góly Ruslan Mingazov


FK MLADÁ BOLESLAV Sezona 2015/2016

#

BILANCE

KEM

2

7

FK MLADÁ BOLESLAV 63 0

27 VZÁJEMNÝCH DUELŮ 3 4góly gólyLukáš MilanMagera Baroš

1 12 23 26 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 16 17 18 19 20 21 22 24 25 27 28 30 31 32 34

Post

Jméno a příjmení

B B B B O O Z Z Z O O Z Z Z Z Z U U O Z O Z Z U O Z U O O

Lukáš Godula Jan Šeda Jakub Diviš Róbert Veselovský Jiří Fleišman Jan Koch Tomáš Fabián Florian Milla Aleš Čermák Jan Bořil Adam Pajer Jiří Skalák Ondřej Kúdela Lukáš Vraštil Rudolf Skácel Jasmin Ščuk Lukáš Magera Jan Chramosta Jan Kysela Ondřej Zahustel Vojtěch Kubista Jan Šisler Jakub Rada Milan Baroš Lukáš Hůlka Kevin Edwing Malpon Stanislav Klobása Gaston Xavier Mendy Antonín Křapka

Kariéra

Narozen

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

30.1.1995 17.12.1985 27.7.1986 2.9.1985 2.10.1984 4.11.1995 10.9.1989 14.2.1994 1.10.1994 11.1.1991 2.5.1995 12.3.1992 26.3.1987 7.3.1994 17.7.1979 14.7.1990 17.1.1983 12.10.1990 17.12.1985 18.6.1991 19.3.1993 24.4.1988 5.5.1987 28.10.1981 31.3.1995 18.3.1996 7.3.1994 22.11.1985 22.1.1994

0 6 0 1 1 0 0 0 6 7 0 7 7 1 0 5 6 7 3 7 1 3 7 5 0 5 2 0 2

0 540 0 90 90 0 0 0 530 630 0 554 630 90 0 335 527 206 121 473 1 270 630 114 0 344 65 0 180

0 0 0 0 0 0 0 0 3 0 0 4 0 0 0 1 4 1 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0

0 48 16 1 129 6 40 4 32 116 4 74 186 6 86 106 189 138 212 82 29 70 66 104 13 5 4 1 8

0 0 0 0 8 0 5 0 7 1 0 13 11 0 22 25 42 38 17 15 2 8 8 29 1 0 2 0 0

8.KOLO | JABLONECKÝ

17


SLAVNOSTI VÍNA NA SLOVÁCKO PŘILÁKALY DESETITISÍCE NÁVŠTĚVNÍKŮ!

Také 13. ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek proběhl stejně, jako všechny předešlé ročníky, za výrazné podpory Nadace SYNOT. I letos bylo jejich nedílnou součástí již tradiční Putování Vinohradskou ulicí. „Jsem opravdu rád, že se nám podařilo takto velkolepou akci vytvořit. Samozřejmě za ní stojí mnoho úsilí a především nadšení spousty lidí. To je také na slavnostech znát a já si toho velmi vážím. Za velmi důležitou považuji především nekomerčnost celého folklorního svátku, která umožňuje, aby si každý mohl z programu vybrat to nejlepší pro sebe

18

JABLONECKÝ

| 2. KOLO

a neohlížet se přitom na svou finanční situaci. To je také důvodem, proč je nadace SYNOT již od dob zrození akce jejím mecenášem a nikdy jsme nepřemýšleli nad tím, že by to mělo být jinak,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT a iniciátor vzniku slavností, Ivo Valenta. V rámci Putování Vinohradskou ulicí návštěvníky čekaly otevřené vinné sklepy, skvělé víno a burčák, cimbálové mu-

ziky a folklorní soubory. Bohatý doprovodný program myslel na celé rodiny, včetně dětí. Každý malý návštěvník si mohl na vlastní kůži vyzkoušet řemesla našich babiček a dědečků, jako například stloukání másla, pletení náramků nebo lisování hroznové šťávy. Součástí letošních slavností bylo také otevření unikátního projektu Slovácké tržnice, která nabízí výhradně místní produkty. Cílem je podpořit drobné podnikatele a živnostníky a zákazníkům nabídnout pod jednou střechou kvalitní výrovky ze Slovácka. Aby se hosté slavností nemuseli obávat „koštovat“ víno a burčák, dopravu mezi jednotlivými stanovišti zajišťoval zdarma tzv. vinařský vláček.


VÍKEND

OTCŮ I v této sezóně se zvláštní péče v rámci jednotlivých duelů SYNOT ligy dočkají otcové se svými potomky. Česká nejvyšší soutěž si této skupiny fanoušků velmi váží, a proto znovu připravila „Víkend otců“. Jedno ligové kolo v podzimní a jedno v jarní části sezóny bude věnováno právě otcům s dětmi. Dočkají se speciálního programu, který pro ně SYNOT liga a jednotlivé kluby připraví. „Každý z nás si jistě vzpomíná na svou první návštěvu ligového utkání přímo na stadionu a v drtivé většině jsme ho navštívili s tátou. Tento vztah je pro nás velmi důležitý, a proto ho chceme maximálně rozvíjet,“ prozradil Dušan Svoboda, šéf SYNOT ligy. „Znovu se všichni tátové, jejich potomci a vlastně celé rodiny dočkají různých zvýhodnění. Je to společný projekt všech klubů SYNOT ligy a doufám, že se znovu povede,“ uvedl Svoboda.

Víkend otců 10. kolo SYNOT ligy

#DíkyTáto 2.KOLO | JABLONECKÝ

19


S

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

LÍBIL SE VÁM NĚJAKÝ INDIVIDUÁLNÍ VÝKON? Chcete ocenit nejlepšího hráče svého mužstva? Pak využijte možnost zvolit hráče utkání, a to ve všech duelech SYNOT ligy!

SYNOT HRÁČI UTKÁNÍ 7. KOLA

Výherci s procenty hlasů mezi ostatními hráči svého klubu

HANUŠ

41%

JIH

2:2

DUK

34%

PŘIKRYL

NARH

39%

OVA

1:2

JAB

32%

MINGAZOV

ŘEZNÍČEK

81%

BNO

2:0

SLO

28%

HEČA

VUKADINOVIČ 31%

ZLN

0:2

SLA

35%

JABLONSKÝ

SKALÁK

37%

MBL

4:3

TEP

21%

LÜFTNER

ZLÁMAL

38%

BOH

0:1

PLZ

44%

ĎURIŠ

DOČKAL

55%

SPA

4:0

OLO

43%

BUCHTA

POKORNÝ

36%

LIB

3:0

PRI

25%

HADAŠČOK

2.

VYBERTE ZÁPAS

Oficiální aplikaci SYNOT ligy stahujte z

1.

ZVOLTE SI KLUB

Zvolte svůj oblíbený klub a v 70. minutě každého zápasu vašeho oblíbeného klubu vám přijde notifikace o začátku hlasování.

20

SYNOT liga JABLONECKÝ

Pokud vám notifikace nepřijde, v menu vyberte položku hráč utkání a zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat.

| 2. KOLO

Zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat o hráči utkání.

www.synotliga.cz/hracutkani

3.

HLASUJTE

Vyberte hráče, pro které chcete hlasovat a stiskněte odeslat hlas.

@Synotliga_CZ


„Být na fotbale je moje práce. A kdyby nebyla? Chodil bych stejně.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz

2. KOLO | JABLONECKÝ

21


JABLONEC POSÍLIL OBRANNÉ ŘADY O DVA REPREZENTANTY Fotbalový Jablonec ulovil na sklonku letního přestupního období dvě zajímavé posily. V obou případech se navíc jedná o talentované a perspektivní hráče, kteří ve svých věkových kategoriích patří k české fotbalové špičce. Obránci Matěj Hanousek a Petr Rys podepsali smlouvy MATĚJ HANOUSEK PETR RYS do 30. 6. 2019. Post: obránce Post: obránce Datum narození: 2. 6. 1993 Výška: 182 cm Váha: 72 kg Číslo dresu: 5

S fotbalem začínal dvaadvacetiletý obránce Matěj Hanousek v pražských Řepích a přes Bohemians a Slavii Praha přestoupil do dalšího pražského klubu Dukly. Tam se propracoval až do prvního mužstva. Ligový debut prožil v utkání s Mladou Boleslaví v květnu 2013. V české nejvyšší soutěži si připsal zatím 44 startů, ve kterých nasbíral dvě gólové asistence. Talentovaný obránce Matěj Hanousek má za sebou tři starty v reprezentaci do 20 let. „Až ve čtvrtek jsem se dozvěděl o zájmu Jablonce. Stále čekám, až se probudím ze snu, jaký to pro mě byl šok ten přestup,“ neskrýval nadšení mladý obránce. „Jablonec má ty nejvyšší ambice a těší mě jeho zájem. Klub, který mě vychoval, mi vyšel vstříc a za to bych mu rád poděkoval. Je to pro mě posun v kariéře a budu se snažit nezklamat důvěru,“ řekl člen kádru národního týmu na nedávném EURU U21 v ČR.

22

JABLONECKÝ

| 2. KOLO

Datum narození: 15. 1. 1996 Výška: 180 cm Váha: 74 kg Číslo dresu: 25

Odchovanec fotbalové Příbrami Petr Rys patřil od začátku roku 2015 stabilně do ligového kádru 1.FK Příbram. Svou premiéru v české nejvyšší soutěži talentovaný obránce zažil již v minulé sezoně, kdy shodou okolností nastoupil na Střelnici proti Jablonci na závěrečné minuty při našem vítězství 2:0. Předchozí dvě sezony hájil barvy Příbrami v 1. dorostenecké lize a odehrál celkem 68 zápasů, ve kterých vstřelil z pozice krajního obránce 18 branek! Petr Rys také patří mezi stabilní členy mládežnické reprezentace, ve které působí od kategorie U16. V současné době má za sebou tři starty v kategorii U19 a je členem kádru nově se tvořící reprezentace do 21 let. Celkem si v dresu národního týmu připsal 36 startů a vstřelil v nich tři góly. Nadějný pravý bek si váží šance naskočit do prvoligového kádru Jablonce. „Zájmu ambiciózního klubu si vážím, věděl jsem o něm už celé léto. Vše to pak vygradovalo podpisem na konci přestupního termínu. Je to pro mě výzva a doufám, že se úspěšně poperu o místo v základní sestavě,“ řekl Rys, který se s novým týmem zapojil do tréninku již v pondělí a bude nosit dres s číslem 25.


NÁBOR NAVŠTÍVILO BEZMÁLA PADESÁT KLUKŮ A HOLEK Tradiční podzimní nábor do FK Jablonec se uskutečnil v úterý 15. září na stadionu Střelnice. Pod dohledem profesionálních trenérů mládeže přišlo bezmála padesát kluků a dívek, aby si vyzkoušeli své fotbalové dovednosti. Podzimního náboru mládeže se zúčastnili také hráči ligového A týmu Michal Špit, Luděk Pernica, Vít Beneš, Tomáš Wágner, Ján Greguš a Stanislav Tecl. Společnost jim dělal také hlavní trenér Jaroslav Šilhavý s asistentem Jiřím Saňákem. Pět desítek mladých sportovců si vyzkoušelo své dovednosti na šesti připravených stanovištích. Jednotlivé pozice by ly zaměřeny na pohy bová cvičení, silová cvičení, práci s míčem a hrál se i fotbálek na malé branky. Všude byl dětem k dispozici trenér mládeže a jeden

člen našeho ligového týmu. Nejpočetnější zastoupení měl ročník 2010. Pokud jste se na nábor se svou ratolestí nedostavili, tak nemusíte smutnit. Svého malého fotbalistu můžete přihlásit kdykoliv. Podrobnější informace poskytne manažer mládeže Josef Mička na telefonu 721 260 226 nebo e-mailu: josef.m ick a@fk jablonec.cz. Své dotazy můžete směřovat také na sekretáře mládeže Milana Kykala na telefonu 606 394 004 nebo e-mailem: milan.kykal@fkjablonec.cz.

2.8.KOLO KOLO | JABLONECKÝ

23


www.rengl.cz ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

24

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, JABLONECKÝ | 2. KOLO FSC, PEFC

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


OSLAVTE NAROZENINY PŘÍMO NA STŘELNICI Od letošní sezóny nabízíme fanouškům novinku v zápasovém programu. Spolu s ostatními návštěvníky utkání mají možnost oslavit životní jubileum přímo na jabloneckém stadionu. Narozeninovou premiéru zažila Střelnice během vyprodaného utkání play-off Evropské ligy proti Ajaxu, kdy malá Barča oslavila své šesté narozeniny a od rodičů dostala krásný dort v klubových barvách.

Hned v následujícím utkání se Spartou slavila i fanynka Lenka a před šestitisícovou návštěvou získala ten nejkrásnější dárek, co může fanoušek dostat – celosezonní permanentku.

NAROZENINY NA STADIONU: CO JE SOUČÁSTÍ BALÍČKU? • Gratulace oslavenci za účasti Jizerky a děvčat z Komanda • Narozeninový dort v klubových barvách (v případě zájmu) • Gratulace na LED obrazovce doprovázená přáním od moderátora utkání • Kvalitní fotografie od klubového fotografa na památku

Oběma přejeme hodně štěstí, zdraví, lásky, úspěchů a příjemných fanouškovských zážitků! Narozeninovou oslavu je potřeba objednat minimálně týden před utkáním na emailu: fanoušci@fkjablonec.cz. Cenu vám připravíme na míru podle velikosti dortu a zájmu o dárky z klubového fanshopu.

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou

2. KOLO | JABLONECKÝ mapa

25


VÝSLEDKY MLÁDEŽE FK JABLONEC Podívejte se na výsledky našich týmů z mládežnických kategorií včetně ligového dorostu a juniorky.

Juniorka

FC Viktoria Plzeň – FK Jablonec 3:3 (0:3) Branky Jablonce: 12. Tichý, 15. R. Novák (vl.), 45. Breda. Jablonec: Masařík – Skuhravý, Štěpánek, Tichý, Dorničák (79. Kuhn), L. Novák (60. Munzar), Breda, Drozd, Žemba (81. Palatický), Mihálik (84. Nesládek), Kubista (66. Bulíř). FK Jablonec – 1.SC Znojmo 5:1 (4:1) Branky Jablonce: 10. a 41. Wágner, 13. Masopust, 33. Drozd, 59.Breda. Jablonec: Bárta – Skuhravý, Tichý, Drozd, Štěpánek – Kubista (77. Munzar) – Masopust (60. Bulíř), Breda, Novák, Žemba (80. Dorničák) – Wágner (60. Kuhn).

A dorost

FC Vysočina Jihlava – FK Jablonec 3:2 (3:2) Branky Jablonce: 9. a 24. Schön. Jablonec: Richter - Macík, Lischka, Hurta, Haitl, Jelínek, Heřmánek (46. Díl), Putyera, Pelta (46. Petržilka), Vencbauer (68. Hlůže), Schön.

B dorost

FC Slovan Liberec – FK Jablonec 5:2 (3:2) Branky Jablonce: Hušek, Landfeld. Jablonec: Mička - Kratochvíla, Hušek, Petržilka, Vořáček, Landfeld, Jákl, Havel, Pleštil, Tichý, Doležal. Střídali: Tokár, Jakubec, Radimský, Žďárský.

C dorost

FC Slovan Liberec – FK Jablonec 2:1 (1:0) Branka Jablonce: Krátký. Jablonec: Vajner - Vácha, Krátký, Štolba, Tkačenko, Tokár, Radimský, Procházka, Macek, Kinčl, Velich.

A žáci

FK Jablonec – RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:3 (1:2) Branky Jablonce: Michálko, Hrušovský. Jablonec: Gregor - Michálko, Podzimek, Kolář, Horáček - Malimánek, Málek, Kobr, Hrušovský - Coufal, Scholz. Střídali: Janda, Obršlík. FK Jablonec – RMSK Cidlina Nový Bydžov 0:1 PK (0:0) Jablonec: Přibyl - Michálek, Bistiak, Hušek, Efenberk - Bystřičan, Korber, Šálek, Šikola, Devátý – Fidra. Střídali: Fiala, Tesař, Vltavský, Pakula P.

C žáci

FK Jablonec – FC Hradec Králové 1:11 (0:2) Branka Jablonce: Polák M. Jablonec I: Viktorín - Malý, Ryml, Jodas, Černák, Drda, Trejbal, Jandura T. - Kochánek, Lomský. II: Reiner - Chropůvka, Jelínek, Jandura D., Linhart, Hrubý, Folprecht, Strnad - Polák M., Novák.

D žáci

FK Jablonec – FC Hradec Králové 6:7 (2:2) Branky Jablonce: T. Kubín 2, Karban, Valnoha, Václavů, Adžiev. Jablonec I: Andrle – J.Sýkora, Bím, Solfronk, Karban, Nykrín, Adžiev, T.Malý, V.Sýkora, Valnoha. II: Velík – Brodský, A.Vítek, T. Kubín, Kubík, Václavů, Phan, Vlček, Werani, Žitka.

REZERVA

FK Pěnčín Turnov/Lomnice – FK Jablonec 4:2 (1:2) Branky Jablonce: Obršlík, Rulec. Jablonec: Fiala - Pakula P., Pakula E., Třešňák, Schovanec, Navrátil, Rucek, Kopecký, Vachník, Rulec, Obršlík. Střídal: Svačinka.

E žáci

FK Pěnčín Turnov/Lomnice – FK Jablonec 6:3 (2:2) Branky Jablonce: Kuhn 2, Jíra. Jablonec: Novotný - Havlíček, Bjaček, Kuhn, Kubín M., Bejda, Gaši, Cvrček. Střídali: Jíra, Zámečník O., Vítek F., Hanuš. FK Pěnčín Turnov/Lomnice – FK Jablonec 4:4 (3:0) Branky Jablonce: Hujer, Pylypko, Kyselka, Nagy. Jablonec: Rusnák - Kyselka, Přichystal, Ruggirello, Hujer, Nagy, Pylypko, Sabadosh, Bartoš.

KŘÍŽEM-KRÁŽEM BABYLONEM Využijte jedinečné šance prozkoumat křížem-krážem zábavní komplex CENTRUM BABYLON.

26

JABLONECKÝ

Exklusivní slevové kupony získáte jednoduchou registrací na www.BabylonLiberec.cz, při nákupu přes e-shop a na pokladnách CENTRA BABYLON. kuponů od 1. 9. do 31. 10. 2015 | 2.Platnost KOLO

SLEVY až 50 %


VYDRAŽTE KŠILTOVKU A POMOZTE JIZERKÁM!

Před letošní sezónou představil FK Jablonec svého nového maskota – sovu Jizerku. Kromě toho, že si maskota ihned oblíbili kluci i holky z řad jabloneckých fanoušků, nezapomíná fotbalový klub ani na samotné poselství, které souviselo s volbou nového maskota z Jizerských hor. Už při oznámení podoby sovího maskota byla zmíněna spolupráce se Společností pro Jizerské hory, která nyní dostává reálnou podobu. K pomoci Jizerským horám se rozhodli přidat i samotní hráči našeho A týmu. Právě kabina vložila do aukce jednu z kšiltovek, které zdobí hlavy hráčů od jarní části minulého ročníku. Kšiltovky modelu „snapback“ s nápisem Galacticos nikdy nebyly použity jako prodejní artikl pro fanoušky a zůstaly výhradně pouze pro hráče. Jedna z nich nyní putuje do dražby a celý výtěžek z aukce exkluzivního sběratelského produktu poputuje na konto Společnosti pro Jizerské hory. Více informací o aukci najdete na webu: www.fkjablonec.cz

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK JE POVINEN SE SEZNÁMIT S NÁVŠTĚVNÍM ŘÁDEM!

Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz

Pro aktuální termíny a místa zápasů sledujte klubový web www.fkjablonec.cz.

Objednávk y

Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2015/2016, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice).

telefon: 483 330 333

Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře.

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

2.8.KOLO KOLO | JABLONECKÝ

27


1. KOLO

ROZPIS ZÁPASŮ 2015/2016

S

A YN O T LIG

25. 7.

V

2. KOLO

13. 9.

D

7. KOLO

1:1 11. KOLO

24. 10.

28. 11.

D

12. KOLO

19. 9.

V

17. KOLO

D

22. KOLO

8. KOLO

31. 10.

27. 2.

26. 9.

31. 10.

D

27. KOLO

JABLONECKÝ

7. 11.

0:1 0: 1

| 2. KOLO

V

4. KOLO

V

13. KOLO

25. 9.

D

9. KOLO

7. 11.

18. KOLO

D

23. KOLO

28. KOLO

5. 3.

3. 10.

V

14. 11.

19. KOLO

12. 3.

D

24. KOLO

10. 10.

V

10. KOLO

V

Hracím dnem Synot ligy je sobota. Termín a čas utkání bude upřesněn vedením ligy.

17. 10.

D

15. KOLO

21. 11. D

11:2 :2 D

20. KOLO

29. 8.

V

0:0 V

21. 11. V

1:2

V

1:1 1: 1 6:0

25. KOLO

1:0 1:1 1: 1

29. KOLO

23. 8.

2:0 2 :0 0:3

1:1 2:0

14. 11. D

1:0

5. KOLO

1:0

0:2 0: 2 V

3. 10.

14. KOLO

3:0 V

D

0:2 0: 2

0:1 0: 1 D

16. 8.

1:1

0:0

0:3 0: 3

4:2

28

V

1:2 1:1 1: 1

1:2 1: 2

26. KOLO

19. 9.

10. 8.

1:0

4:2

1:2

21. KOLO

3. KOLO

1:4 1:2

1:1

16. KOLO

D

2:2

2:3 6. KOLO

2. 8.

17. 10. V

1:1

30. KOLO

30. 5.

D


SE SYNOT TIP CHALLENGE

ZDARMA NA SYNOT LIGU Každý týden dvě vstupenky pro všechny vítěze turnajů SYNOT TIP CHALLENGE! Zaregistrujte se do SYNOT TIP CHALLENGE na synottip.cz

synottip.cz

DOSTANEME VÁS DO HRY

2. KOLO | JABLONECKÝ

29


Středa 30.9. 18:00

30

JABLONECKÝ

| 2. KOLO

Neděle 4. 10. od 15:00

Neděle 11. 10. od 16:00


S U N I R B E M L GA NÉ SÍ Á N L A V P V STERIZO

2 1 A P E N

2. KOLO | JABLONECKÝ

31


32

JABLONECKÝ

| 2. KOLO

Profile for FK Jablonec

Jablonecký 8. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 8. kola SYNOT ligy FK Jablonec - FK Mladá Boleslav.

Jablonecký 8. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 8. kola SYNOT ligy FK Jablonec - FK Mladá Boleslav.

Advertisement