Page 1

10. 5. 2015 | 2014/2015 | 27. kolo | FC Slovan Liberec

JABLONECKÝ rozhovor

Martin Doležal „Gól z podzimního derby bych si rád zopakoval“ str. 8 J A RO

01.08.14 12:562015


LETOŠNÍ SEZONU OZDOBÍ VÝROČÍ JABLONECKÉHO FOTBALU V červnu 1945 položil Max Adamíra základy fotbalového klubu v  Jablonci. Dnes stojí na Střelnici jeden z nejmodernějších českých stadionů, regionální klub má vysoké ambice v nejvyšší soutěži a chce hrát také evropské poháry. Uplynulo 70 let, které přinesly mnoho slavných utkání, historických úspěchů a  nezapomenutelných hráčů. Zavzpomínejte na ně na jaře spolu s námi. „V této sezoně opravdu zažíváme velmi důležitý historický milník jabloneckého fotbalu. Nejen, že v létě 2014 proběhlo mnoho důležitých změn v hráčském kádru a ve fungování klubu, ale letos máme také obrovskou příležitost s  fanoušky zavzpomínat a  oslavit to nejlepší z historie našeho oblíbeného klubu,“ popisuje tiskový mluvčí Štěpán Hanuš. FK Jablonec kromě již zmíněného výročí založení klubu slaví také 40 let od  prvního

postupu do první ligy a 20 let od prvního postupu do samostatné české ligy. „Během jara bychom rádi připravili pro všechny Jablonečáky mnoho zajímavých aktivit spojených s  historií klubu. Výročí by mělo vyvrcholit s koncem ligové soutěže a začátkem června,“ doplnil Hanuš. Ambicí našeho klubu je být dobrým reprezentantem města i  celého jabloneckého regionu. A každý den se snažíme naší komunitě pomáhat. Přejeme si, aby se fanoušci cítili na našem stadionu jako doma. Věříme, že i ostatní si najdou cestu na Střelnici, protože každý domácí zápas nabízí skvělou sportovní podívanou a mnoho další zábavy pro děti i dospělé. Výročí 70 let proto pro nás není jen oslavou fotbalu, ale přejeme si, aby bylo považováno za svátek celého jabloneckého regionu. Oslavte ho společně s námi!

NOVINKA VE FANSHOPU Tričko

k historickému výročí

250 Kč

VÍCE V ESHOPU NA WWW.FKJABLONEC.CZ/ESHOP


JABLONECKÝ

27. kolo

OBSAH Jak to bylo s Libercem na podzim?

4

PREVIEW: asistent Jiří Chytrý

5

Představení FC Slovan Liberec

6

ROZHOVOR: Martin Doležal

8

REPORT: Do semifinále jsme vkročili úspěšně

10

REPORT: Slavii jsme na Střelnici přetlačili

12

REPORT: Z Teplic jsme si přivezli bod

14

Soupisky

16

Připomeňte si minulá derby

22

Patron utkání Barbora Špotáková

24

Výsledky juniorů

26

Výsledky A dorostu

27

Rozpis utkání SYNOT ligy

30

FK BAUMIT Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel. 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman, email: martin.bergman@fkjablonec.cz Odpovědný redaktor: Jiří Endler, email: gol@fkjablonec.cz Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek, a archiv FK BAUMIT Jablonec. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo MK ČR E-21816.

FKJablonec @BaumitJablonec fkjablonecofficial www.fkjablonec.cz 27. KOLO | JABLONECKÝ

3


13. KOLO

JAK TO BYLO NA PODZIM?

V LIBERCI JSME PŘEPSALI HISTORII Domácí borci byli daleko důraznější a jejich rychlonozí útočníci dělali jabloneckým bekům hodně velké starosti. V 5. minutě vystřelil velmi nebezpečně z přímého kopu Pavelka a týž hráč měl gól na noze ve 14. minutě, když po centru z pravé strany orazítkoval tyč jablonecké branky. O brankovou konstrukci zazvonil také Delarge o čtyři minuty později. Jablonec se ve finální fázi nedokázal vůbec prosadit a jedinou šanci za první poločas mu svou hrubkou připravil stoper Pokorný, ale Martin Doležal z vyložené pozice vystřelil pouze nad branku.

0 FC Slovan Liberec

1 (0:0)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 58. Doležal Liberec: Kolář - Mudra, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Obročník, Soungole (46. M. Jarolím) - Delarge (80. Hadaščok), Pavelka (71. Luckassen), Frýdek - Šural. Trenér: Slovák. Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Kysela, Novák - Rossi, Hübschman - Kopic (74. Crnkić), Pospíšil (90. Loučka), Mingazov (86. Čížek) - Doležal. Trenér: Šilhavý. Diváci: 7238

4

JABLONECKÝ

| 27. KOLO

O TOM, ŽE POSTAVENÍ V TABULCE NEHRAJE V DERBY ŽÁDNOU ROLI, SE JABLONEČTÍ FOTBALISTÉ V LIBERCI PŘESVĚDČILI HNED V ÚVODU UTKÁNÍ.

Druhý poločas začal Jablonec lépe kombinovat a výsledkem byla nečekaná střela Kopice z 53. minuty, která skončila na tyči liberecké branky. O pět minut později se to již jabloneckým povedlo. Osmý roh poslal Pospíšil na hlavu Pernici, který jej prodloužil na Doležala a ten míč doklepl do prázdné branky – 0:1!

Ani po té nedokázali hráči Slovanu navázat na výkon z prvního poločasu a BAUMIT si tak s přehledem hlídal jednobrankové vedení, které mohl i z několika brejkových situací navýšit, avšak finální řešení nebylo optimální. Po dlouhých letech se nám podařilo zlomit prokletí libereckého stadionu a zvítězili jsme v Podještědském derby.


CHYTRÝ: OČEKÁVÁM VYROVNANÉ DERBY, KTERÉ NEBUDE OVLIVNĚNO ŽÁDNÝMI TLAKY JABLONEČTÍ FOTBALISTÉ MAJÍ ČTYŘI KOLA PŘED KONCEM LETOŠNÍHO ROČNÍKU FOTBALOVÉ SYNOT LIGY JISTÉ, ŽE SKONČÍ NEJHŮŘE TŘETÍ. NA SPARTU SICE JABLONEC ZTRÁCÍ JEN ŠEST BODŮ, ALE LZE PŘEDPOKLÁDAT, ŽE SPARTA ZTRÁCET NEBUDE, SPÍŠE ZAÚTOČÍ NA VEDOUCÍ PLZEŇ. JABLONEC TAK V KLIDU NA TŘETÍM MÍSTĚ MŮŽE DOHRÁT SEZONU, PŘIPRAVOVAT SE NA ODVETU DOMÁCÍHO POHÁRU A PŘÍPADNÉ FINÁLE, SPŘÁDAT PLÁNY A ZKOUŠET HRÁČE NA SEZONU NOVOU, KTEROU ZCELA JISTĚ ZAHÁJÍ ÚČASTÍ V PŘEDKOLE EVROPSKÉ LIGY. V uplynulých kolech jste porazili Slavii a přivezli bod z Teplic. Zrekapitulujte zápasy? Proti Slavii jsme do zápasu vstoupili velmi dobře, dali branku. Bohužel jsme nechali soupeře srovnat výsledek a malinko znejistěli. Hráli lehce nervózně, udělali pár chyb v kombinaci, z čehož pramenily nebezpečné brejky. Po druhé Pospíšilově brance jsme zápas dotáhli do vítězného konce. V Teplicích jsme sice uhráli plusový bod, ale po zápase jsme vesměs zklamaní. V utkání byla výhra na dosah, měli jsme mnoho šancí. Klíčový důvod, proč jsme nevyhráli, je neschopnost proměňování vyložených šancí. Závěr jsme pak nezvládli takticky. Kromě ligových zápasů jste sehráli vítězné první semifinále poháru v Boleslavi. Je výhra 2:1 nadějí do odvety?

Určitě si ceníme výsledku z Boleslavi, kde již první poločas skončil velmi dobrým výsledkem. Mohli a měli jsme vstřelit víc branek. V první půli jsme hráli velmi dobře, ale opět nás zklamala efektivita ofenzivních hráčů. Je to slabina, která nás provází celou sezonu. Vítězství 2:1 na hřišti soupeře je cenné, výsledku si vážíme, ale doma nás čeká ještě tuhý boj. Dnes vás čeká Liberec, který jste na podzim poprvé v historii porazili na jeho pažitu. Slovan dlouho hrál o záchranu, ale nyní se pod vedením trenéra Davida Vavrušky zvedl a do Jablonce přijede zcela jiný tým. Jaké očekáváte utkání? Myslím, že se může hrát kvalitní fotbalový zápas. Z Liberce spadla deka, není v bezprostředním ohrožení sestupem. Očekávám vyrovnané derby se vším všudy,

které nebude ovlivněno žádnými tlaky. Liberec nebojuje o sestup, my si v předstihu upevnili třetí příčku, která zaručuje evropské poháry. Tudíž oba týmy mohou hrát uvolněně a hráči mohou předvést své umění v maximální míře. Jablonec se dnes střetne s Libercem v Synot lize, ale je pravděpodobné, že se oba týmy setkají ve finále poháru. Bylo by finále ještě větší výzva? Rozhodně ano. Chceme do finále poháru sami za sebe a k tomu, abychom tam postoupili, chybí poslední krůček. Pokud se to podaří a potkáme se tam s Libercem, bude zápas pro Liberec umocněn možností, jak ziskem poháru zachránit neúspěšnou sezonu. Finále by mělo speciální náboj a rozhodně bych se nezlobil, kdybychom v květnu sehráli ještě jedno derby.

TIPY NA DERBY FK BAUMIT JABLONEC – FC SLOVAN LIBEREC Jan Thorovský,

bývalý hráč Jablonce a Liberce

Liberec se v poslední době prezentuje hlavně nasazením a zvýšenou tvrdostí a je prakticky zachráněn. Jablonec má kvalitnější mužstvo a vyhraje 2:1. Oba góly dá za Jablonec Doležal. Přestože hraje dobře a dostává se do šancí, má ohromnou smůlu a tu protrhne právě v derby. A rád bych se s ním vsadil. Když dá aspoň jeden gól, koupím mu deset piv. Pokud gól nedá, koupí mi ty piva on.

Radek Hromádko,

bbývalý útočník Jablonce

Viděl jsem zápas s Teplicemi a těch šancí zahodil Jablonec hodně, ale to se někdy stává. Liberec se v poslední době trošku zvednul, ale na domácí celek mít nebudou. Přál bych Jablonci vysoké vítězství, třeba 3:0. A  góly může dát kdokoliv. Třeba Crnkić, Kopic a  třetí bych přál Novákovi.

Martin Procházka,

bývalý útočník Jablonce

V první řadě bych si přál, abychom vyprodali Střelnici a bylo se na co dívat. Jinak pozice a kvalita hráčského kádru velí, abychom souseda porazili, ale lehké to nebude. Chci vidět hodně gólů, a proto vyhrajeme 4:1. Branku přeju smolaři Doležalovi, dále Kopicovi, Benešovi a Pospíšilovi.

27. KOLO | JABLONECKÝ

5


VAVRUŠKA: KAŽDÝ TÝM MÁ SVÉ PŘEDNOSTI A SVÉ NEDOSTATKY FOTBALISTÉ LIBERECKÉHO FC SLOVAN JSOU DNEŠNÍMI SOUPEŘI JABLONECKÉHO CELKU. TÝM OD NISY NEZAŽIL ZROVNA NEJLEPŠÍ SEZONU A DLOUHO SE POTÁCEL NA POKRAJI PÁDU Z NEJVYŠŠÍ TUZEMSKÉ SOUTĚŽE. Z PÁSMA PŘÍMÉHO OHROŽENÍ JE VYVEDL TRENÉR DAVID VAVRUŠKA. Tým pod jeho vedením výrazně ožil. Série úspěšných zápasů ho vynesla do vyšších pater, a i když k definitivní jistotě záchrany zbývá Liberci získat nějaký ten bodík, nikdo nepochybuje, že se Synot liga bude v Liberci hrát i v příští sezoně. Náplastí na nevydařenou sezonu může být úspěch v domácím poháru, ve kterém má Liberec nakročeno do finále. Před dnešním derby jsme vyzpovídali trenéra Vavrušku, jenž týmu vlil čerstvé krve do žil. Slovan Liberec jste převzal v jarní části, kdy jeho situace nebyla nejrůžovější. Když jste dostal nabídku, váhal jste? Ne. FC Slovan Liberec je mým zaměstnavatelem a já cítím morální povinnost být tam, kde mě klub potřebuje. Aktuálně je to u ligového týmu. Nebyl důvod váhat. S týmem jste udělal kus práce, dostavily se výsledky a zdá se, že nevydařenou sezonu se vám podařilo zachránit. Kdy nastal rozhodující okamžik nového Liberce? Jednoznačně v Třinci. Tam se na hřišti i v kabině stalo mnoho věcí. Do té doby jsme stále hledali dno, abychom se mohli odrazit. A našli jsme ho právě v Třinci. Tehdy jsem si říkal, že nás to buď nastartuje, nebo jsme jasně sestupující. A naštěstí se povedlo to první. Ještě ale nemáme vyhráno, stále je před námi moře práce. To, že se nám podařil duben, je fajn, ale musíme to potvrzovat i v květnu. 6

JABLONECKÝ

| 27. KOLO

Do konce sezony sice zbývají čtyři kola, vám k definitivní záchraně stačí tříbodový zisk. Který z posledních zápasů, bude pro Liberec z tohoto pohledu klíčový? Každý zápas se hraje o tři body. Teď se připravujeme na Jablonec, pak se nachystáme na odvetu semifinále Poháru FAČR a poté už budeme myslet jen na Hradec. Abych tedy odpověděl na váš dotaz, nyní je pro nás klíčový Jablonec. V pondělí to budou Teplice a ve čtvrtek Hradec. Dnes hrajete derby v Jablonci, který na podzim poprvé v historii vyhrál v Liberci. Věříte, že mu porážku oplatíte? Pochopitelně. Kdybych tomu nevěřil, tak nemohu trénovat. Věříte, že bude tenhle rozhovor někdo číst? Jablonec v minulém kole nehrál zrovna ideální zápas v Teplicích, odhalil vám své slabiny? O tom mluvit nebudu. My se na Jablonec nepřipravujeme na základě jednoho zápasu. Jablonec má dlouhodobě výborné výsledky, podle toho jsme se na něj připravovali. Každý tým má své přednosti a své nedostatky. Otázkou pouze je, zda toho soupeř dokáže využít. Předpokládá se, že derby bude vyprodané. Liberec má výborné fanoušky, může to být „pohon“ pro lepší výkon vašeho týmu? Fanoušci jsou pro nás velikou motivací. Nesmírně si vážíme

toho, že při nás stáli i ve chvílích, kdy to nebylo vůbec jednoduché. Uvědomujeme si, jak je pro ně derby důležité. Ale jak už jsem říkal, každé utkání se hraje o tři body. Já od svého týmu očekávám, že bude mít stejnou motivaci a stejnou chuť vyhrát každé utkání. Vyhrát derby by bylo fajn, myslím, že by nám fanoušci mnohé z této sezony odpustili. V ligové soutěži Liberec příliš neuspěl, zato v domácím poháru má nakročeno do finále, kde se může opět střetnout s Jabloncem, který stejně jako Liberec první utkání vyhrál. Přál byste si ve finále poháru Jablonec – Liberec a kde by se popřípadě podle vás mělo odehrát. Přál bych si, abychom ve finále domácího poháru byli. A to ještě nejsme. Čistě teoreticky je samozřejmě případné derby ve finále poháru pro region velmi zajímavé.


TABULKA SYNOT LIGY PO 26. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha FK Baumit Jablonec FK Mladá Boleslav FK Dukla Praha 1.FK Příbram FK Teplice FC Vysočina Jihlava 1.FC Slovácko FC Zbrojovka Brno Bohemians Praha 1905 FC Baník Ostrava SK Slavia Praha FC Slovan Liberec FC Hradec Králové SK Dynamo České Budějovice

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

26 26 26 26 26 26 26 26 26 26 26 26 26 26 26 26

20 19 16 12 10 10 8 9 9 9 8 7 7 5 4 4

3 3 6 4 7 6 10 6 5 5 6 8 7 12 7 7

3 4 4 10 9 10 8 11 12 12 12 11 12 9 15 15

59:19 48:14 48:19 37:31 28:35 32:36 37:28 29:32 36:38 29:37 29:37 18:32 35:40 32:36 22:48 23:60

63 60 54 40 37 36 34 33 32 32 30 29 28 27 19 19

40 34 29 6 -7 -4 9 -3 -2 -8 -8 -14 -5 -4 -26 -37

VÝVOJ POŘADÍ DO 27. KOLA* #

12. kolo 13. kolo 14. kolo 15. kolo 16. kolo 17. kolo 18. kolo 19. kolo 20. kolo 21. kolo 22. kolo 23. kolo 24. kolo 25. kolo 26. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. * POSLEDNÍCH 15 KOL

27. KOLO | JABLONECKÝ

7


GÓL Z PODZIMNÍHO DERBY BYCH SI RÁD ZOPAKOVAL PODZIMNÍ PODJEŠTĚDSKÉ DERBY V LIBERCI MĚLO PRO NÁŠ TÝM VÝRAZNOU HISTORICKOU HODNOTU, KDYŽ JSME VÍTĚZSTVÍM PŘEPSALI NELICHOTIVOU BILANCI A POPRVÉ SVÉHO RIVALA PORAZILI NA JEHO STADIONU. O VÍTĚZNOU BRANKU SE TEHDY POSTARAL MARTIN DOLEŽAL, KTERÝ BY RÁD PROTI LIBERCI SVŮJ POČIN ZOPAKOVAL TAKÉ DNES. Sice máme před derby s Libercem, ale vraťme se k prvnímu semifinálovému pohárovému zápasu v Mladé Boleslavi, který jsme vyhráli. Jsi hodně spokojený s výsledkem? Spokojení s výsledkem jsme všichni. Povedl se nám začátek. Dali jsme dva rychlé góly, ale pak jsme se jakoby uspokojili. Měli jsme tam hodně zbytečných ztrát míčů, takže Boleslav se dostávala víc a víc do hry a ten jejich gól v naší síti byl hodně laciný. Pak už to bylo až do konce nahoru dolů. My jsme tam však měli několik dobrých brejků, které jsme nezakončili dobře. Takže výsledek nakonec pro odvetu dobrý, ale těch gólů jsme měli dát víc. Zpět k dnešnímu zápasu. V podzimním derby díky tvojí brance Jablonec poprvé v historii vyhrál na půdě sousedního Liberce. Vzpomeneš si někdy na tenhle gól? Jasně, že si někdy vzpomenu. Tím gólem jsem nějakým způsobem přepsal historii a na to se nezapomíná. A asi mi utkvěl v paměti už napořád. Ale hlavně jsem rád, že se nám tam podařilo vyhrát a uvidíme, co nás bude čekat v dnešním zápase. Ten tvůj gól padl po nacvičeném signálu? Ano. Pospa (Pospíšil) to dal na Perňu (Pernicu), ten tam ještě s jedním 8

JABLONECKÝ

| 27. KOLO

hráčem udělal blok. Míč prošel až na zadní tyč ke mně a já to tam dával. Takže to byl nacvičený signál, který se povedl. Nacvičujete tyhle situace často? Věnujeme se jim často, protože standardky můžou rozhodnout zápasy. Když to pak vyjde, jsme za to rádi, ale v poslední době nám to při nich až tak moc nevychází. Třeba to vyjde dneska v derby. Kam tenhle gól řadíš. Je nejdůležitější ve tvé kariéře? V té době mi to moc nepálilo a góly jsem nedával. Takže ano, byl nejdůležitější v kariéře. Doufám, že jsem si tím gólem na svou stranu naklonil i víc fanoušků.

Datum narození 3. 5. 1990 Výška 190 cm Váha 86 kg Post útočník 90 Počet ligových zápasů Ligové branky 22 Stav svobodný Smlouva tři roky Mat. klub: TJ Sokol Rajnochovice Poslední klub SK Sigma Olomouc

Poslední vítězné derby v Liberci jablonečtí fanoušci slavili dlouho do noci. Slavili jste také? Pokud se pamatuju, tak si šli kluci někam sednout, ale já jsem měl bohužel nějaké zařizování, takže jsem odjížděl domů na Moravu. Věřím, že to všechno dohromady oslavíme po dnešním derby. Musel jsi dát něco do společné pokladny za gól v derby? Žádné peníze po mně nikdo nechtěl. Pokud by tomu tak bylo, dám rád.


Chodíš do osobních soubojů a vážeš na sebe někdy i dva protihráče. Dokážeš udržet míč a na hrotu odvádíš spousty nedoceněné práce. Ale pokud tě někdo soudí podle vstřelených branek, může si říct, že je to bída. Štvou tě tyhle letmé soudy? Neštve mě to od těch lidí, ale štve to spíš mě samotného. Nedávám góly, které jsem před tím dával. Potřeboval bych trochu toho štěstíčka. Nebo ať mě někdo trefí a ode mne ať se to odrazí do branky. Šance mám, ale chybí mi třeba krok k tomu, abych to tam dal. Potřebuju se uvolnit. Na tréninku mi to někdy jde, někdy ne. Asi bych se potřeboval dostávat do více šancí, abych aspoň jednu proměnil.

Jak jsi naznačil, chybí i trochu toho štěstíčka. Lze mu jít naproti? Určitě tomu lze jít naproti. Hodně pracovat a věřit, že to jednou přijde a nepoddávat se tomu. Možná by to tam chtělo dát nějakou šmudlu a myslím si, že by se to pak zlomilo. Jde střelbu nacvičit? Lze ji tréninkem vylepšit, ale aby se někdo stal střelcem, tak to musí mít v sobě. Vezměte si třeba Davida Lafatu. To člověk nenatrénuje. To je pan střelec. Máš svou střeleckou parketu? Pro většinu útočníků je jejich parketa v šestnáctce a tím pádem i pro mě. Někdy se útočníkům podaří dát gól i z delší vzdálenosti, ale já takový střelec nejsem. V Jablonci žiješ s přítelkyní necelé dva roky. Jste tady spokojeni? Přítelkyně si dodělává školu, takže tady tak často není, jsem tady většinou sám. Spokojeni tady jsme a líbí se nám tady. Bydlím v domečku na Nové Vsi. Je tam klid, chodíme na procházky.

Dozvěděl jsem se, že bydlíš v domku po střelci Davidu Lafatovi, takže i to ti asi připomíná tvůj velký střelecký vzor. Samozřejmě bych si přál, aby mi to pálilo jako Davidovi. I hráči si ze mě dělají srandu, že když bydlím po Davidovi, že bych měl dávat góly stejně jako on. Říká se, že ze Sparty, Plzně a Jablonce se odchází jen do zahraničí. Je to i tvůj cíl? Myslím si, že každý hráč si chce zkusit zahrát v zahraniční a ani já nejsem výjimkou. Ale ta moje výkonnost není zatím taková, abych o tom přemýšlel. Pokud by se zlepšila a někdo by projevil zájem, budu jenom rád. Jak myslíš, že dopadne dnešní derby? Bude asi jiné než to podzimní. V Liberci je nový trenér Vavruška a ten od mužstva chce, aby hráli hodně silový, náročný a bojovný fotbal, takže nás čeká hodně těžký zápas, Jen doufám, že budeme hrát před plným stadionem, že nás lidi poženou dopředu a vyhrajeme. Třešničkou na dortu by jistě bylo, kdybys dal opět vítězný gól. To víte, že bych si to strašně přál. Kdyby to vyšlo, asi by ta oslava už opravdu přišla.

#25 „TÍM GÓLEM JSEM NĚJAKÝM ZPŮSOBEM PŘEPSAL HISTORII A NA TO SE NEZAPOMÍNÁ“ 27. KOLO | JABLONECKÝ

9


1 FK Mladá Boleslav

2 (1:2)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 36. Zahustel - 6. Mingazov, 18. Kopic

Mladá Boleslav: Hruška - Kysela, Křapka, Kúdela, Thalamy (46. Končal) - Ščuk, Štohanzl - Zahustel, Vacek (46. Wágner), Bartl - Ďuriš (79. Magera). Trenér: K. Jarolím. Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Rossi Kopic, Pospíšil (82. Greguš), Mingazov (69. Masopust) - Šabala (37. Doležal). Trenér: Šilhavý.

SEMIFINÁLE JSME ODSTARTOVALI VÝBORNĚ

Diváci: 810

NA CESTĚ ZA ZISKEM POHÁROVÉ TROFEJE JSME VELMI DOBŘE VSTOUPILI DO PRVNÍHO SEMIFINÁLE PROTI MLADÉ BOLESLAVI. VE MĚSTĚ AUTOMOBILŮ JSME ZVÍTĚZILI 2:1 A ROZEHRÁLI VÝBORNÝ VÝSLEDEK DO DOMÁCÍ ODVETY NA STŘELNICI, KTEROU ODEHRAJEME VE STŘEDU 13. KVĚTNA.

SOUPISKA FK MLADÁ BOLESLAV

10

#

Post

Jméno a příjmení

Narozen

12 13 2 3 4 4 6 7 8 9 10 11 14 15 16 17 18 19 20 21 26 33 26 27 28 30 39 49

B B O O O O Z Z O O Z Z Z Z U Z U U O Z Z Z O Ú Ú Ú Z Ú

Jan Šeda Aleš Hruška Florian Thalamy Jakub Navrátil Jan Koch Antonín Křapka Florian Milla Kamil Vacek Jan Bořil Adam Pajer Jiří Skalák Ondřej Kúdela Matěj Končal Jan Štohanzl Michal Ďuriš Jasmin Ščuk Lukáš Magera Tomáš Wágner Jan Kysela Ondřej Zahustel Miljan Vukadinovič Daniel Bartl Costa Nhamoinesu Jakub Řezníček Ivan Schranz Lukáš Juliš Jakub Podaný Patrik Schick

17.12.1985 23.11.1985 12.3.1994 1.2.1984 4.11.1995 22.1.1994 14.2.1994 18.5.1987 11.1.1991 2.5.1995 12.3.1992 26.3.1987 4.12.1993 20.3.1985 1.6.1988 14.7.1990 17.1.1983 6.3.1990 17.12.1985 18.6.1991 27.12.1992 5.7.1989 6. 1. 1986 26. 5. 1988 13. 9. 1993 2. 12. 1994 15. 6. 1987 24. 1. 1996

JABLONECKÝ

| 27. KOLO

Vstup do utkání jsme měli výborný a v 6. minutě skóroval povedeným lobem Ruslan Mingazov. O chvíli později se dostal do střelecké pozice Jan Kopic a bylo to 2:0! Následně jsme měli ještě několik šancí, ale nevyužili jsme je. Udeřilo na druhé straně, kdy snížil střelou zblízka Zahustel. Ve druhém poločase ještě trefil Mingazov břevno. Skóre se již do konce neměnilo a na cestě do finále jsme uhráli velmi dobrý výsledek. „Vydařil se nám skvěle vstup, dali jsme dva góly a ještě další dva mohli přidat. Domácí byli viditelně zaskočeni, pak se ale hra vy-

rovnala. Věděli jsme, že domácí se budou tlačit dopředu a my chtěli využít nějaký další brejk, což se bohužel nestalo. Boleslav dala kontaktní gól, dala dopředu vysoké útočníky Wágnera a Mageru. Jejich hráči nakopávali balony a byla to tam taková válka. Nápor jsme vydrželi a  výsledek je pro nás v pohárové matematice velice příznivý,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý. Odvetu semifinále Poháru FAČR odehrajeme ve středu 13. května od 17.30 hodin. Přijďte fandit na Střelnici a pomozte nám poskočit do finále pohárové soutěže.

13. 5. 17:30 středa

Střelnice


SLAVII JSME DOMA PŘETLAČILI SLAVIA PRAHA, KTERÁ MĚLA JEŠTĚ DO MINULÉHO KOLA SESTUPOVÉ STAROSTI, NEPŘIJELA DO JABLONCE ODEVZDANÁ. NAOPAK HRÁLA AKTIVNĚ, ALE NAŠI KLUCI VYBOJOVALI VŠECHNY BODY PO GÓLECH NOVÁKA S POSPÍŠILEM.

Již ve 4. minutě zápas přišel od Greguše perfektní centr na zadní tyč, kam si pohotově naběhl Filip Novák a z voleje poslal Jablonec do vedení! Rychlá branka nás ale uklidnila až moc a Slavia začala hrát. A dočkala se zaslouženého vyrovnání, když se prosadil střelec Milan Škoda. My 12

JABLONECKÝ

| 25. KOLO

jsme další šance nevyužili. Až po změně stran si navedl míč na střelu Martin Pospíšil a precizní šajtlí rozvlnil slávistickou síť podruhé. „Poměrně lehce a brzo jsme se dostali do vedení z krásné akce. Nicméně jsme si soupeře nechlali lacině srovnat. Pak jako

bychom znervózněli a zbytečnými ztrátami jsme Slavii nabízeli kontry. Přečkali jsme nějaké šance a v  druhém poločase už to bylo lepší. Slavie nadále čekala na brejk, ale my jsme si to pohlídali a i proto jsme vyhráli,“ hodnotil zápas kouč vítězného týmu Jaroslav Šilhavý.


SYNOT LIGA – 25. KOLO

2

FK BAUMIT JABLONEC

B O O O O Z Z Z Z Z U

Náhradníci Špit Kysela Crnkić Čížek Mingazov Silva Rossi Šabala

B O Z Z Z Z U

#24

ján greguš

4'

59%

Držení míče

135

Útoky

41% 96

18 / 4

Střely / Na branku

9/3

594 / 81%

Přihrávky / Úspěš. 374 / 66%

48 %

Vyhrané souboje

52 %

33

Odebrané míče

37

11

Fauly

14

#7

112/91

filip novák

68/57

S

1 6 9 22 13 8 11

11' Milan Škoda

29 20 19 15 3 6 26 23 2 18 21

PŘIHRÁVKY PŘESNÉ

A YN O T LIG

1/1

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

NEJVĚTŠÍ NABĚHANÁ VZDÁLENOST (M)

13 035

11'

STŘELY NA BRANKU

#28

lukáš masopust

39'

Berkovec Bílek Deli Fialka Mikula Tamás Baéz Piták Švec Vukadinović Škoda

B O O O O O Z Z Z Z U

Náhradníci

AKCE / ÚSPĚŠNÉ

Hrubý Beneš Novák Pernica Romera Greguš Hübschman Kopic Masopust Pospíšil Doležal

SK SLAVIA PRAHA

(1:1)

4' Filip Novák 62' Martin Pospíšil

30 23 7 4 16 24 3 10 28 26 25

1

34 30 14 4 11 12 27

Rakovan Dostál Kodr Hrubý Kenia Prošek Červenka

B O O Z Z Z U

NEJVYŠŠÍ DOSAŽENÁ RYCHLOST (KM/H)

31

62'

REKORDNÍ NOVÁK!

DŮRAZNÝ ŠKODA!

PERNICA ZACHRAŇOVAL!

POSPÍŠILOVA ŠAJTLE!

Po 4 minutách zápasu viděli diváci na Střelnici zápis do fotbalové historie. Filip Novák svým gólem překonal rekord Milana Fukala v počtu gólů jako obránce.

Po úvodní brance jsme zbytečně pouštěli soupeře do hry a Slavia toho dokázala využít. Důrazný Milan Škoda vyrovnal po rohovém kopu na 1:1.

Milan Škoda mohl poslat Slavii do vedení, ale na poslední chvíli zasáhl přesným skluzem stoper Luděk Pernica a zastavil míč v cestě do branky.

Trenéři mu vyčítali, že málo střílí. A tak to Martin Pospíšil zkusil z dvaceti metrů šajtlí k levé tyčce. A vyšlo to – 2:1!

13


SLABÁ PRODUKTIVITA V TEPLICÍCH NA STÍNADLA DO TEPLIC JSME ODJÍŽDĚLI S CÍLEM POKRAČOVAT VE VÍTĚZNÝCH ZÁPASECH, KTERÉ JSME MĚLI ZA SEBOU. DOMÁCÍ TÝM TRENÉRA PETRA RADY ALE NEBYL JEDNODUCHÝM SOUPEŘEM, COŽ BĚHEM CELÉHO UTKÁNÍ DOKAZOVAL. MY JSME DOPLATILI NA NEPROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ. Do vedení jsme se mohli dostat v 11. minutě. Po skrumáži ve vápně poslal míč před malé vápno Romera a Doležal trefi l hlavou břevno. O čtyři minuty později to zkoušel hlavou Vít Beneš přes celou šířku brány, ale také trefi l pouze brankovou konstrukci. Po necelé půlhodině hry přišla další velká příležitost, když Vondrášek fauloval Mingazova ve vápně a kopali jsme penaltu. Tradiční exekutor Filip Novák ale branku přestřelil. V  závěru prvního 14

JABLONECKÝ

| 27. KOLO

poločasu pak Teplice několikrát ohrozily naší branku, ale ani jedna z nebezpečných šancí se neujala. Ve druhém poločase jsme se po několika náznacích dostali do gólové šance. Střídající Crnkić vyslal do úniku Greguše, který tvrdě propálil Grigara v brance – 1:0! Následně byl po ponechané výhodě vyloučen Vondrášek po druhé žluté kartě a měli jsme přesilovku. Tu jsme ale nevyužili a naopak v závěru po zbytečné

standardní situaci inkasovali Hoškem na konečných 1:1. „Nemůžeme prostě neproměnit tolik šancí a navíc ještě nedat penaltu. I přesto jsme se dostali do vedení a hráli do konce zápasu proti deseti, jenže druhý gól se nám přidat nepodařilo. Bránící se Teplice spoléhaly na brejky a standardní situace a jednu takovou v samotném závěru skutečné využily. Za ztrátu si můžeme sami,“ hodnotí utkání trenér Jaroslav Šilhavý.


SYNOT LIGA – 26. KOLO

1

FK TEPLICE

1 (0:0)

90' Jan Hošek

Grigar Hošek Lüftner Matula Vondrášek Litsing Ljevakovič Vachoušek Vůch Hora Potočný

B O O O O Z Z Z Z U U

Náhradníci Slavík Takács Balázs Mozol Chukwuma Kapolongo Táborský

B O Z Z U U U

#24

Ján GREGUŠ

46%

Držení míče

115

Útoky

54% 95

14 / 5

Střely / Na branku

18 / 6

409 / 75%

Přihrávky / Úspěš. 446/ 81%

48 %

Vyhrané souboje

52 %

45

Odebrané míče

49

18

Fauly

21

#24

99/68

ján greguš

44/34

S

1 22 25 16 12 14 10

64' Ján Greguš

PŘIHRÁVKY PŘESNÉ

A YN O T LIG

1/1

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

NEJVĚTŠÍ NABĚHANÁ VZDÁLENOST (M)

12 326

30 23 7 4 16 24 3 10 13 26 25

STŘELY NA BRANKU

#7

filip novák

Hrubý Beneš Novák Pernica Romera Greguš Hübschman Kopic Mingazov Pospíšil Doležal

B O O O O Z Z Z Z Z U

Náhradníci

AKCE / ÚSPĚŠNÉ

30 23 6 20 17 28 5 8 27 13 15

FK BAUMIT JABLONEC

1 6 12 9 22 28 8

Špit Kysela Mišůn Crnkić Čížek Masopust Silva Rossi

B O O Z Z Z Z

NEJVYŠŠÍ DOSAŽENÁ RYCHLOST (KM/H)

31

27'

64'

93'

DVAKRÁT JEN BŘEVNO!

NOVÁK PŘESTŘELIL!

GREGUŠ CHLADNOKREVNĚ!

POHROMA V NASTAVENÍ!

Nejprve v 11. minutě jsme byli blízko gólu, ale Martin Doležal trefil břevno. Následně v 15. minutě orazítkoval konstrukci také Vít Beneš. Velká škoda!

Ve 27. minutě jsme zahrávali pokutový kop, ale náš nejlepší střelec Filip Novák skóre nezměnil. Svou střelu poslal jen nad branku Teplic.

Nermin Crnkić po chvilce pobytu na hřišti parádně vysunul do úniku Jána Greguše, který chladnokrevně propálil Grigara střelou pod břevno.

Po zbytečném faulu vedle pokutového území zahrávaly Teplice výhodnou standardku, ze které se hlavou trefil Hošek a vyrovnal na konečných 1:1!

15'

15


FK BAUMIT JABLONEC Sezona 2014/2015

Kariéra

#

Post

Jméno a příjmení

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1 29 30 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 19 21 22 23 24 25 26 28

B B B Z O O Z Z Z Z Ú O Z Z O Ú O Ú Z O Z Ú Z Z

Michal Špit Roman Valeš Vlastimil Hrubý Tomáš Hübschman Luděk Pernica Marek Kysela Filip Novák Daniel Rossi Nermin Crnkić Jan Kopic Valerijs Šabala Milan Mišůn Ruslan Mingazov Antonín Fantiš José Antonio Romera Ondřej Mihálik Filip Drozd Michal Hubník Tomáš Čížek Vít Beneš Ján Greguš Martin Doležal Martin Pospíšil Lukáš Masopust

9.4.1975 6.3.1990 21.2.1985 4.9.1981 16.6.1990 10.7.1992 26.6.1990 4.1.1981 31.8.1992 4.6.1990 12.10.1994 21.2.1990 23.11.1991 15.4.1992 8.9.1987 2.4.1997 26.2.1996 1.6.1983 27.11.1979 12.8.1988 29.1.1991 3.5.1990 26.6.1991 12.2.1993

0 0 26 25 26 12 25 21 20 26 9 5 20 2 25 3 0 0 12 12 10 24 26 7

0 0 2340 2250 2340 1068 2250 1395 910 2198 524 251 1176 21 2242 15 0 0 328 1039 900 1523 2118 165

0 0 0 0 0 0 10 3 2 5 2 0 4 0 1 0 0 0 1 1 3 4 6 1

296 41 54 134 98 46 102 186 42 11 9 80 20 138 74 3 0 205 177 165 105 90 92 62

0 0 0 0 6 1 13 11 5 20 2 2 4 13 3 0 0 48 22 11 7 22 12 8

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa

9

VZÁJEMNÁ

FK BAUMIT JABLONEC

L CE

4

70 4

10 remíz

32 Nejlepší střelci 1 gól Martin Doležal


SK SLOVAN LIBEREC Sezona 2014/2015

BILANCE

LKEM

41

22

SK SLOVAN LIBEREC 83 0

60 vzájemných duelů 2 góly Vojtěch Hadaščok

#

Post

1 16 30 2 3 4 5 6 8 9 11 12 14 15 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 31

B B B O O O O Z Z Ú Z Z Ú O Z O Ú Z O Z Ú Ú O Z Ú Ú O Z

Jméno a příjmení Ondřej Kolář Patrik Lukáč Lukáš Hroššo Tomáš Egert Miloš Karišik Martin Sus Vladimír Coufal Daniel Dydowicz David Pavelka Moustapha Ndiaye Martin Frýdek Isaac Sackey Vojtěch Hadaščok Erich Brabec Michal Breznaník Jan Mudra Kevin Luckassen Michal Obročník Jiří Pimpara Lukáš Kaiser Josef Šural Djika Douglas Jiří Fleišman Tomáš Ďubek Marek Bakoš Dzon Delarge Lukáš Pokorný Soune Soungole

Kariéra

Narozen

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

17.10.1994 5.12.1994 19.4.1987 1.8.1994 7.10.1988 15.3.1990 16.8.1992 1.1.1994 18.5.1991 20.8.1994 24.3.1992 4.4.1994 8.1.1992 24.2.1977 16.12.1985 22.1.1990 27.7.1993 4.6.1991 4.2.1987 29.11.1995 30.5.1990 8.3.1993 2.10.1984 22.1.1987 15.4.1983 23.6.1990 5.7.1993 26.2.1995

16 0 10 1 14 10 9 6 17 4 21 12 18 4 8 18 16 18 19 2 22 1 23 19 8 17 16 11

1440 0 900 39 1131 824 646 181 1310 59 1725 908 831 360 381 1312 714 1351 1410 97 1961 13 2041 1418 518 1235 1344 721

0 0 0 0 0 0 0 0 3 0 2 1 2 0 0 0 2 1 0 0 9 0 2 1 1 6 1 0

17 0 18 1 45 26 40 6 91 24 62 43 73 244 68 48 26 30 42 2 132 4 122 19 132 55 21 11

0 0 0 0 0 1 0 0 18 0 2 3 8 5 16 0 4 1 2 0 24 0 7 1 45 11 1 0


18

JABLONECKÝ

| 5. KOLO


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

SLO - BNO

HKR - OVA

… Slovácko vyhrálo čtyři poslední vzájemné duely Brnem? Svému soupeři přitom nastřílelo jedenáct branek a inkasovalo jen jednou.

… Baník se proti Hradci střelecky prosadil čtrnáctkrát v řadě? Naposledy Ostravští nevstřelili Východočechům branku v listopadu 1998.

PRI - SLA

JIH - TEP

… v posledních šesti vzájemných domácích zápasech se Slavií inkasovali Příbramští jen jednou? Došlo k tomu v říjnu 2010 při remíze 1:1.

… listopadová výhra Vysočiny v Teplicích 3:2 byla vůbec prvním tříbodovým úspěchem Jihlavy ve vzájemných soubojích?

CEB - DUK

SPA - PLZ

… kouč Českých Budějovic František Cipro byl posledním trenérem kouče Dukly Luboše Kozla v jeho profesionální hráčské kariéře?

… Pražané ve vzájemných soubojích nastříleli téměř dvakrát tolik branek? Celkové skóre duelů Sparty s Plzní je 55:29.

JAB - LIB

BOH - MBL

… podzimní výhra Jablonce v Liberci byla vůbec prvním vítězstvím zelenobílých na hřišti soupeře? Doma ovládl Jablonec osm duelů z dvaceti.

… v jedenácti vzájemných zápasech Bohemians s Mladou Boleslaví ještě nebyla udělena ani jedna červená karta?

5. KOLO | JABLONECKÝ

19


@Synotliga_CZ

www.synotliga.cz

SYNOT liga

ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ SYNOT LIGY Otázky a odpovědi z facebooku SYNOT ligy Na jaký venkovní zápas vašeho týmu nejraději jezdíte a proč? Facebook Product Assets and Identity Guide June 2014

Ondra Hradecký: Do Plzně. Je tam nejpřátelštější prostředí, pořád plno a úžasná atmosféra. Minimum nenávistných chorálů a naopak fandové povzbuzují i když se úplně nedaří. Navíc se na fotbal Viktorky hezky kouká, i když to většinou skončí prohrou Slavie.

Michael Fkmb Vágner: Co se týká ligy, nejlépe se jezdí na Moravu, zvláště do Uherského Hradiště, kde je velmi přátelská atmosféra.

Ondřej Štajny Wallesch: Nejlepší výjezd je na Slovácko, dobrý stadion i občerstvení a hlavně, protože je zároveň nejdelší, jedou jen ti nejvěrnější. Cestou je o zábavu postaráno a pokud se náhodou prohraje, tak je cestou zpět dost času ten žal zapít.

LVÍČATA ZE SYNOT LIGY v přípravě na domácí EURO 2015

lukáš masopust

pavel kadeřábek

Záložník

Pravý obránce

SYNOT liga 2014/2015 Zápasy: 10 Minuty: 281 Góly: 2 Asistence: 0

SYNOT liga 2014/2015 Zápasy: 21 Minuty: 1815 Góly: 1 Asistence: 7

Celé medailony hráčů naleznete na fotbalovalvicata.cz

fotbalovalvicata 20

JABLONECKÝ

| 5. KOLO

Vstupenky na EURO 2015 v prodeji na www.u21euro2015.cz


„Být na fotbale je moje práce. A kdyby nebyla? Chodil bych stejně.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz 5. KOLO | JABLONECKÝ

21


PŘIPOMEŇTE SI

PŘEDCHOZÍ PODJEŠTĚDSKÁ DERBY Dnešní Podještědské derby mezi naším Jabloncem a sousedním Libercem nese pořadové číslo 42. Připomeňte si v našem přehledu všechna dosavadní derby v samostatné české lize jak na domácí půdě stadionu Střelnice, tak libereckém stadionu U Nisy.

První derby se odehrálo 25. září 1994, kdy se Jablonec probojoval do první ligy. Na Střelnici tehdy čekalo na výsledek celkem 12 637 diváků. V bouřlivé atmosféře se zrodila remíza 1:1 díky brance Tomáše Urbana. Zatím poslední zápas se odehrál na podzim v L iberc i

1. derby FK Jablonec

1

1

2. derby FC Slovan WKS Liberec

(0:0) Branky: 72. Tomáš Urban - 52. Martin Hašek

FC Slovan WSK Liberec

1

0

FC Slovan Liberec

1

FK Jablonec 97

1

FC Slovan Liberec

3

12. Roman Skuhravý - 5. Rastislav Michalík, 73. Liuni Leandro Lazzaro, 90. Liuni Leandro Lazzaro

FC Slovan Liberec

3

0

(2:0) Branky: 35. Jan Nezmar, 40. Václav Koloušek, 90. Jiří Štajner

22

JABLONECKÝ

FK Jablonec 97

| 27. KOLO

FK Jablonec 97

(0:0)

Branky:

1

FK Jablonec 97

3

0

0

FC Slovan Liberec

0

FC Slovan Liberec

(0:0)

Branky:

1

3

FC Slovan Liberec

(0:0) Branky: 73. Martin Vejprava

15. derby FK Jablonec 97

FK Jablonec 97

0

3

FC Slovan Liberec

(0:1) Branky: 11. Petr Johana, 88. Roman Jůn, 89. Vladimír Kožuch

17. derby FK Jablonec 97

0

12. derby FK Jablonec 97

(1:1) Branky: 35. Jiří Štajner, 57. Miroslav Holeňák, 69. Jan Nezmar - 43. Michal Seman.

16. derby FC Slovan Liberec

0

3

1

9. derby FC Slovan Liberec

14. derby FC Slovan Liberec

(1:1)

Branky:

1

0

Branky:

13. derby

1

FK Jablonec

11. derby FK Jablonec 97

(1:0) Branky: 7. Liuni Leandro Lazzaro

FK Jablonec 97

2

FK Jablonec

(0:0) Branky: 83. Radovan Hromádko

(2:0) Branky: 9. Martin Vejprava, 15. Pavel Pěnička - 90. David Breda

10. derby

1

0

0

(1:0) Branky: 38. Luboš Zákostelský

8. derby FK Jablonec 97

(0:1) Branky: 47. Roman Týce, 78. Marián Klago, 83. Luboš Zákostelský - 12. Milan Fukal

FC Slovan Liberec

1

1

6. derby FK Jablonec

(1:0) Branky: 22. Martin Barbarič

7. derby

3

1

FC Slovan WSK Liberec

5. derby FC Slovan WKS Liberec

(0:0) Branky: 85. Martin Procházka

FC Slovan Liberec

2

3. derby FK Jablonec

(1:0) Branky: 25. Martin Hřídel, 48. Martin Hřídel - 51. Jiří Novák

4. derby FK Jablonec

a měl velkou historickou hodnotu. Po dvaceti letech jsme vyloupili liberecký stadion a díky brance Martina Doležala jsme vyhráli 1:0. Díky této výhře jsme dostali do držení putovní trofej pro vítěze Podještědského derby. Podaří se nám ji udržet také po dnešním utkání?

18. derby FC Slovan Liberec

(2:3)

23. Jiří Novák, 35. Jozef Weber, 90. Jozef Weber - 9. Gyan Baffour, 12. Martin Zbončák, 20. Jan Polák

FC Slovan Liberec

2

0

FK Jablonec 97

(1:0) Branky: 27. Filip Hološko, 54. Filip Hološko


J A RO

2015

19. derby FK Jablonec 97

0

0

20. derby FC Slovan Liberec

FC Slovan Liberec

(0:0)

Branky:

1

1

22. derby FK Jablonec 97

(1:0) Branky: 39. Petr Papoušek - 88. Radek Čížek

FK Jablonec 97

2

1

FK Jablonec 97

2

FC Slovan Liberec

Branky: 10. Radek Dejmek

1

1

(0:1)

FK BAUMIT Jablonec

FK BAUMIT Jablonec

2

FK BAUMIT Jablonec

2

3

0

1

0

FC Slovan Liberec

(0:2) Branky: 32. Sergej Rybalka, 37. David Pavelka

FC Slovan Liberec

3

0

1

4

FC Slovan WKS Liberec

2

FK BAUMIT Jablonec

(3:2)

Branky:

7. Jan Nezmar, 21. Bořek Dočkal, 37. Andrej Kerić, 47. Zábojník vlastní - 15. David Lafata, 38. David Lafata

FC Slovan Liberec

2

2

FK BAUMIT Jablonec

(0:1) Branky: 51. Michael Rabušic, 64. Jiří Štajner - 38. David Lafata, 56. Marek Jarolím 38. derby

FC Slovan Liberec

FC Slovan Liberec

1

0

FK BAUMIT Jablonec

(0:0)

Branky: 65. Jiří Štajner

40. derby FC Slovan Liberec

3

35. derby FC Slovan Liberec

(0:0) Branky: 74. Sergii Liulka (vlastní)

39. derby

0

1

FK Jablonec 97

(2:0) Branky: 4. Bořek Dočkal, 35. Andrej Kerić, 53. Andrej Kerić

37. derby FC Slovan Liberec

(0:0) Branky: 66. Vojtěch Hadaščok, 90. Vojtěch Hadaščok

FK BAUMIT Jablonec

2

1

32. derby FC Slovan Liberec

(2:0) Branky: 1. David Lafata, 43. David Lafata, 71. David Lafata

36. derby

0

FC Slovan Liberec

34. derby FK BAUMIT Jablonec

(1:0) Branky: 40. Petr Papoušek - 85. Karel Piták

FK BAUMIT Jablonec

1

3

29. derby FC Slovan WKS Liberec

(1:1) Branky: 16. Petr Zábojník, 63. David Lafata - 39. Miloš Bosančić

1

FC Slovan Liberec

31. derby FC Slovan Liberec

33. derby FC Slovan Liberec

2

FC Slovan Liberec

(1:1) Branky: 17. Winston Parks, 67. Ivan Hodúr - 12. Róbert Zeher.

(1:0) Branky: 21. Filip Dort, 90. Ondřej Smetana - 84. Lukáš Fujerik

30. derby

0

1

0

(1:0) Branky: 44. Tomáš Michálek

28. derby FC Slovan Liberec

(1:1) Branky: 61. Jan Svátek - 20. Jan Blažek, 30. Jan Nezmar

FK BAUMIT Jablonec

1

1

26. derby FC Slovan Liberec

(0:1) Branky: 90. Josef Jindřišek (pen.) - 22. Petr Papoušek

27. derby

1

FK Jablonec 97

25. derby FK Jablonec 97

(0:0) Branky: 63. Pavel Košťál, 86. Tomáš Janů

FK Jablonec 97

2

FK Jablonec 97

23. derby FC Slovan Liberec

(1:1) Branky: 34. Tomáš Michálek - 37. Libor Došek, 86. Karol Kisel

24. derby FC Slovan Liberec

1

0 (0:0)

Branky:

21. derby FC Slovan Liberec

0

41. derby FK BAUMIT Jablonec

(1:0) Branky: 11. Sergej Rybalka, 58. Kevin Luckassen, 81. Marek Jarolím (pen.)

FC Slovan Liberec

0

Branky: 58. Martin Doležal

1

FK BAUMIT Jablonec

(0:0)

27. KOLO | JABLONECKÝ

23


BARBORA ŠPOTÁKOVÁ

PATRONKOU DERBY

DVOJNÁSOBNÁ OLYMPIJSKÁ VÍTĚZKA, MISTRYNĚ SVĚTA A EVROPY A NĚKOLIKANÁSOBNÁ MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY V HODU OŠTĚPEM. TO JE STRUČNÁ VIZITKA ČESKÉ ATLETKY BARBORY ŠPOTÁKOVÉ, RODAČKY Z JABLONCE NAD NISOU, KTERÁ JE PATRONKOU DNEŠNÍHO PODJEŠTĚDSKÉHO DERBY. Barbora Špotáková je sportovní ikonou nejen České republiky, ale také Libereckého kraje. A proto není náhoda, že právě naše zlatá Bára je patronkou dnešního zápasu. S atletikou začala v Jablonci nad Nisou a na počátku své kariéry se věnovala sedmiboji. Postupem času se začala věnovat jen hodu oštěpem. Po roce 2002 začaly Báru trápit zdravotní potíže s kolenem

24

a v roce 2003 musela na operaci. V roce 2005 vybojovala zlatou medaili na Světové univerziádě a  odstartovala svou mezinárodní kariéru. O rok později byla stříbrná na ME v Göteborgu, v roce 2007 pak slavila první světový titul. V roce 2008 přišla první olympijská medaile v Pekingu, a to hned zlatá. Olympijský double pak dovršila v roce 2012 v Londýně. Jako per-

ličku má ještě Barbora Špotáková v držení světový rekord v hodnotě 72,28 metrů, a to z roku 2008! S jabloneckým fotbalem se Bára Špotáková setkala blíže v listopadu 2014, kdy navštívila náš trénink, a Honza Kopic si mohl zkusit zaházet oštěpem a splnil tak sázku se spoluhráči. Na polovinu hřiště ale nedohodil a musel se spokojit se slušnými 40 metry v nepříznivém počasí.


www.hcbilitygri.cz


JUNIORKA SI PŘIPSALA DVĚ TĚSNÉ PORÁŽKY

33. KOLO

32. KOLO

Jablonecký tým juniorů vyšel v posledních dvou zápasech bodově naprázdno. Nejprve doma nestačil na Ostravu a v pondělí překvapivě

0 FK BAUMIT Jablonec

1

Branky: 77. Zawada

FC Baník Ostrava

(0:0)

1 FK Varnsdorf

prohrál s Varnsdorfem. Čtvrteční vložené kolo s Brnem se odehrálo po uzávěrce aktuálního vydání Jabloneckého gólu. V domácím utkání

0 (0:0)

32. kola Juniorské ligy podlehl doma v Břízkách Baníku Ostrava 1:0, když o osudu zápasu rozhodl v 77. minutě ostravský Zawada. Nepříliš divácky pohledné utkání plné nepřesností přineslo body šťastnějším hostům. Pondělní duel na půdě posledního Varnsdorfu měl být pro naše hráče jasnou záležitostí, protože domácí celek zvítězil naposledy v listopadu loňského roku. Navíc byl náš tým posílen o Čížka, Masopusta, Mišůna a Kyselu. Na body nám to ale nestačilo, byť jsme branku vstřelili, ale pro ofsajd neplatila. O chvíli později jsme se dožadovali penalty za ruku, ale rozhodčí byl jiného názoru. Nakonec tedy o výhře rozhodl domácí Jícha v 74. minutě.

Jablonec: Repáň - Štěpánek, Tichý (78. Karásek), Drozd, Žemba – Houser (74. Munzar), Rozkovec (67. Skuhravý) - Novák, Breda (46. Kuhn), Dorničák – Mihálik (58. Palatický).

Branky: 74. Jícha

FK BAUMIT Jablonec

Jablonec: Repáň - Kysela, Drozd, Mišůn (72. Tichý), Yakovlev - Houser, Novák L. - Masopust, Čížek, Dorničák (64. Palatický) – Mihálik (77. Nesládek.

ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

26

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


DOROSTENCI INKASOVALI ŠEST BRANEK

30. KOLO

29. KOLO

Neslavně skončily dva zápasy omlazeného ligového dorostu trenéra Davida Oulehly. Jeho svěřenci inkasovali šest branek a ani jednou se mezi střelce nezapsali. Nejprve padli doma s Libercem a následující víkend prohráli v Jihlavě. Zápas s Libercem nezačali naši kluci špatně, ale velkou šanci na skórování promarnili.

0 FK BAUMIT Jablonec

3 0 (2:0)

Jablonce. Jeho svěřenci ale nezačali zápas vůbec dobře a hned v první minutě prohrávali 1:0. V dalším průběhu zápasu si pak vstřelil nešťastný vlastní gól Skuhravý a bylo o utkání prakticky rozhodnuto. Krátce po začátku druhého poločasu pak domácí přidali třetí gól a stanovili konečné skóre na 3:0.

Branky: 45. Machuča, 64. Krejčí, 84. Knejzlík.

FC Slovan Liberec

(0:1)

3 FC Vysočina Jihlava

Těsně před odchodem do kabin udeřil Liberec, když potrestal naší chybu. Také druhý gól padl lacině. Jablonec mohl snížit v 68. minutě, ale Palatický mířil těsně vedle. V závěru zápasu Liberec kontroloval hru a navíc v 84. minutě přidal třetí branku. Utkání v Jihlavě bylo speciální pro trenéra Davida Oulehlu, který právě z Jihlavy přišel do

Jablonec: Majer – Skuhravý, Macík, Šedý, Kubista – Pelta, Munzar, Bulíř, Soukup - Nesládek (61. Vencbauer (76. Přibyl)), Palatický.

Branky: 2. Vitásek, 36. Skuhravý vl., 47. Sargsyan.

FK BAUMIT Jablonec

Jablonec: Klement – Štěpánek, Macík, Lischka, Skuhravý – Pelta, Munzar, Breda, Soukup – Nesládek (63. Bulíř), Palatický (80. Vitkovič).


NOVÁ MOBILNÍ APLIKACE SYNOT TIP PRO ANDROID! ► Stáhněte si novou mobilní aplikaci pro Android ► Vyzkoušejte novou aplikaci a vsaďte si za 111 Kč ► Nevýherní tiket bude proplacen na BENEFIT konto ► Užívejte si všech služeb nové aplikace přímo ve vašem mobilu: kompletní nabídka standard i live kurzových sázek, živé přenosy sportovních událostí, Match Tracker pro fotbalové zápasy ► Kompletní informace a pravidla na www.synottip.cz

28

JABLONECKÝ

| 23. KOLO


SOUHRN VÝSLEDKŮ MLÁDEŽE A ŽEN B dorost

D žáci

FK BAUMIT Jablonec - FK Teplice 0:5 (0:3)

RMSK Cidlina Nový Bydžov – FK BAUMIT Jablonec 9:12 (2:4)

Jablonc: Richter - Wolf, Petržilka, Mička, Malík - Ságner, Hlůže, Jelínek, Haitl - Čížek, Štětkář D. Střídali: Dědek, Ferenc, Kozák, Kováčik.

Branky Jablonce: Skalický 3, Strnad 2, Novák 2, Ryml, Hampl, Černák, Linhart, Drda.

C dorost FK BAUMIT Jablonec – FK Teplice 4:3 PK (1:2) Branky Jablonce: Tichý-vlastní, Havel. Jablonc: Vacík - Jakubec, Hušek, Kratochvíla, Žďárský, Tichý, Pleštil, Bělina, Štolba (Süsser), Petržílka (Hejduk), Havel.

A žáci FK BAUMIT Jablonec – FK Ústí nad Labem 1:5 (0:2)

Jablonec I.: Viktorín - Šáfr,Ryml, Chropůvka, Skalický, Hampl, Jelínek, Jandura T. - Strnad, Lomský, Novák. II.: Kochánek - Jodas, Folprecht, Jandura D., Černák, Linhart, Nykrín, Drda - Polák D., Řezníček.

Rezerva FK BAUMIT Jablonec – FK Nový Bor/Česká Lípa 2:1 (0:1) Branky Jablonce: Conway, Štolba. Jablonec: Nestler - Nykrín, Džmura, Javůrek P., Nitsche Vondruška, Urbánek, Štolba, Špinka - Málek, Řezníček. Střídali: Kolář, Conway, Vobejda, Šír, Jákl.

Branky Jablonce: Tkačenko. Jablonec: Vajner - Salač, Javůrek P., Resl, Conway - Pařík, Javůrek M., Hejduk, Tkačenko - Jákl, Zmeškal. Střídali: Tokár, Urbánek, Džmura, Šír.

B žáci FK BAUMIT Jablonec - FK Ústí nad Labem 2:3 (1:3) Branky Jablonce: Horáček, Podzimek. Jablonec: Gregor - Nykrín, Michálko, Podzimek, Kobr - Hrušovský, Horáček, Obršlík, Vlach - Scholz, Janda. Střídali: Rulec, Málek, Kolář, Špinka, Vobejda.

C žáci RMSK Cidlina Nový Bydžov – FK BAUMIT Jablonec 5:6 (4:4)

E žáci FK BAUMIT Jablonec – Loko Česká Lípa 2:12 (2:4) Branky Jablonce: Vaclavů, Zámečník. Jablonec: Velik -Sýkora J., Kubín T., Kubín M., Zámečník, Adžiev, Kubík, Vaclavů, Solfronk, Vlček.

E žáci FK BAUMIT Jablonec – FK Nový Bor 0:5 (0:1) Jablonec: Bím (Knotek) - Vítek A., Voldán, Phan, Sýkora V., Karban, Vítek F., Werani, Žitka.

Ženy FK BAUMIT Jablonec – 1.FK Příbram 4:3 (2:2)

Branky Jablonce: Fidra 3, Kettner, Korber, Hušek.

Branky Jablonce: Horčičková 2, Fesslová, Trojáková.

Jablonec I.: Přibyl - Šafr, Vltavský, Kiss, Šikola, Šálek, Pakula P., Fidra, Hušek. II.: Fiala - Vachník, Bistiak, Pakula E., Kettner, Tesař, Korber, Kopecký, Rucek, Marcinková.

Jablonec: Plátková - Mikásková, Gadziňská, Klápšťová (46. Bornerová), Málková - Klementová, Bistiaková (74. Veseloušová), Vávrová, Fesslová (76. Srnová) Trojáková, Horčičková.

Každý návštěvník je povinen se seznámit s Návštěvním řádem! Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2014/2015, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice). Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře. Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

Pro aktuální termíny a místa zápasů sledujte klubový web www.fkjablonec.cz.

Objednávk y

telefon: 483 330 333

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

27. KOLO | JABLONECKÝ

29


ROZPIS ZÁPASŮ 2014/2015

S

A YN O T LIG

1. KOLO

26. 7.

D

2. KOLO

2:0 6. KOLO

31. 8.

V

V

1:1 30. 11. D

V

12. KOLO

17. KOLO

21. 3.

D

25. 10. D

V

V

27. KOLO

20. 9.

D

13. KOLO

18. KOLO

4. 4.

V

10. 5.

23. KOLO

2. 11.

V

28. KOLO

V

9. KOLO

27. 9.

14. KOLO

28. 2.

D

V

D

8. 11.

D

7. 3.

V

V

29. KOLO

10. KOLO

3. 10.

D

15. KOLO

22. 11.

V

18. 4.

23. 5.

20. KOLO

14. 3.

D

0:0 V

1:0 16. 5.

D

1:2

19. KOLO

24. KOLO

23. 8.

6:0

1:1

10. 4.

5. KOLO

2:0

1:0

4:0 D

16. 8.

0:2

3:0

0:3 3. 5.

8. KOLO

4. KOLO

1:2

0:1

20. 2.

22. KOLO

D

9. 8.

0:0

1:2

2:0 26. KOLO

13. 9.

4:2

1:2 21. KOLO

7. KOLO

3. KOLO

1:1

1:4

18. 10.

16. KOLO

V

3:1

2:0 11. KOLO

3. 8.

25. KOLO

25. 4.

D

2:1 D

30. KOLO

30. 5.

V

1:1

FANDÍME V BABYLONU od 1. května do 17. května

Velkoplošná projekce na Staročeské rychtě v CENTRU BABYLON. www.BabylonLiberec.cz 5. KOLO | JABLONECKÝ


NIKE.COM/CR7

Profile for FK Jablonec

Jablonecký gól 27. kola SYNOT ligy  

Zápasový program k utkání 27. kola SYNOT ligy FK BAUMIT Jablonec - FC Slovan Liberec.

Jablonecký gól 27. kola SYNOT ligy  

Zápasový program k utkání 27. kola SYNOT ligy FK BAUMIT Jablonec - FC Slovan Liberec.

Advertisement