FILIP NOVÁK DVĚMA GÓLY SESTŘELIL JIHLAVU

FK Jablonec

20

FC Vysočina Jihlava

(1:0)

Branky: 24. a 50. Novák. Jablonec: Hrubý - Romera, Kysela, Pernica, Novák - Hübschman, Rossi - Kopic (83. Moulis), Pospíšil, Crnkič (77. Čížek) - Doležal (70. Kubista). Trenér: Jaroslav Šilhavý. Jihlava: Hanuš - Vidlička (71. Mlakič), Tlustý, Krejčí, Marek - Kučera, Jánoš - Kukoľ, Jungr (90.+1 Fulnek), Vaculík - Harba (90.+1 Duba). Trenér: Petr Rada.

Poslední domácí vystoupení proti Jihlavě mělo vítězný nádech. A to zejména díky dvěma gólům obránce Filipa Nováka, který se prosadil v obou poločasech. Naposledy jsme doma hráli s Jihlavou v 5. kole sezony 2014/2015. Jihlava vsadila v Jablonci na důrazné napadání a její taktika v úvodu slavila úspěch, když se jabloneckým hráčům nedařilo prokombinovat do brankových příležitostí. První šance se tak naskytla po dalekonosné ráně Rossiho, kterou Hanuš vytlačil na tyč a dobíhající Doležal poslal dorážku do boční sítě. Ve 14. minutě se uvnitř šestnáctky uvolnil elegantně Crnkič a jeho chytrý lob musel Hanuš konečky prstů vytahovat na rohový kop. O osm minut později Pospíšil odcentroval šajtlí alá Rosický a Doležalovu hlavičku vyrazil opět jihlavský brankař. Po exekuci rohu však již lovil míč ze své sítě. První centr se podařilo jihlavské obraně odvrátit, Crnkič volejem vytloukl bloky, ale míč se odrazil zpět k němu a lobem za obranu uvolnil Nováka, který neměl problém překonat Hanuše - 1:0. Druhý poločas již byla jednoznačná záležitost z pohledu domácího týmu. Hned ve 47. minutě po individuální akci prověřil pozornost Hanuše v brance Jihlavy Rossi a o dvě minuty později šajtlí připravil šanci Pospíšil pro Nováka a ten ze strany obstřelil brankaře - 2:0. V 54. minutě se uvolnil hned přes trojici přihlížejících beků a následný centr uklidili stopeři před nabíhajícími útočníky na roh. O dvě minuty později se navíc na Crnkičovi vyfauloval Kukol a bylo

jasné, že si domácí již nenechají vítězství vzít. Posledních dvacet minut se hrálo již v poklidném tempu a snad jen v 87. minutě mohl Novák dokončit hattrick, když mu krásně míč do strany pokutového území připravil Hübschman a jablonecký střelec zápasu zakončil křížem přes celou branku těsně mimo.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel Kontakt: 602 151 635