Page 1

13. 02. 2016 | 2015/2016 | 17. kolo | FC Vysočina Jihlava

S

01.08.14 12:56JABLONECKÝ

A YN O T LIG


NOVINKA K VÝROČÍ 70 LET DVD 70 LET • • • • • •

Dokumentární film o délce 48 min. Historické etapy od roku 1945 až po současnost Největší úspěchy klubu Zpovědi a příběhy 28 osobností FK Jablonec Záběry z ligy i evropských pohárů Celkem 23 bonusových videí

350 Kč

PUBLIKACE 70 LET • • •

Stostránková publikace Historie a zajímavosti od roku 1945 Statistiky ze samostatné české ligy

• • •

14 unikátních rozhovorů Výběry top hráčů, brankářů a trenérů i cizinců Rekapitulace účastí v evropských pohárech

250 Kč

SET DVD A PUBLIKACE 70 LET ZA 500 Kč Nezapomeňte vyzkoušet i náš moderní e-shop na: www.fkjablonec.cz/eshop


JABLONECKÝ

17.kolo

OBSAH Jak to bylo doma s Jihlavou naposledy?

4

PREVIEW: trenér Zdenko Frťala

5

Představení FC Vysočina Jihlava

6

ROZHOVOR: snoubenci Martin Pospíšil a Alena Benešová

8

SOUTĚŽ: Vyhrajte romantický pobyt ve Wellness hotelu

12

Představení nového realizačního týmu

14

Podještědské derby již příští víkend!

15

Soupisky

16

Souhrn zimní přípravy A týmu

22

Úspěšné tažení turnajem Atlantic Cup

23

Zimní příprava juniorů a mládeže

26

Rozpis zápasů SYNOT ligy na jaro 2016

28

Fotbalový Klub Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel.: 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman E-mail: martin.bergman@fkjablonec.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl, Jan Bendl Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK Jablonec. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo: MK ČR E-21816

FKJablonec @FKJablonec fkjablonecofficial fkjablonec www.fkjablonec.cz

17.KOLO | JABLONECKÝ

3


FILIP NOVÁK DVĚMA GÓLY SESTŘELIL JIHLAVU

FK Jablonec

20

FC Vysočina Jihlava

(1:0)

Branky: 24. a 50. Novák. Jablonec: Hrubý - Romera, Kysela, Pernica, Novák - Hübschman, Rossi - Kopic (83. Moulis), Pospíšil, Crnkič (77. Čížek) - Doležal (70. Kubista). Trenér: Jaroslav Šilhavý. Jihlava: Hanuš - Vidlička (71. Mlakič), Tlustý, Krejčí, Marek - Kučera, Jánoš - Kukoľ, Jungr (90.+1 Fulnek), Vaculík - Harba (90.+1 Duba). Trenér: Petr Rada.

Poslední domácí vystoupení proti Jihlavě mělo vítězný nádech. A to zejména díky dvěma gólům obránce Filipa Nováka, který se prosadil v obou poločasech. Naposledy jsme doma hráli s Jihlavou v 5. kole sezony 2014/2015. Jihlava vsadila v Jablonci na důrazné napadání a její taktika v úvodu slavila úspěch, když se jabloneckým hráčům nedařilo prokombinovat do brankových příležitostí. První šance se tak naskytla po dalekonosné ráně Rossiho, kterou Hanuš vytlačil na tyč a dobíhající Doležal poslal dorážku do boční sítě. Ve 14. minutě se uvnitř šestnáctky uvolnil elegantně Crnkič a jeho chytrý lob musel Hanuš konečky prstů vytahovat na rohový kop. O osm minut později Pospíšil odcentroval šajtlí alá Rosický a Doležalovu hlavičku vyrazil opět jihlavský brankař. Po exekuci rohu však již lovil míč ze své sítě. První centr se podařilo jihlavské obraně odvrátit, Crnkič volejem vytloukl bloky, ale míč se odrazil zpět k němu a lobem za obranu uvolnil Nováka, který neměl problém překonat Hanuše - 1:0. Druhý poločas již byla jednoznačná záležitost z pohledu domácího týmu. Hned ve 47. minutě po individuální akci prověřil pozornost Hanuše v brance Jihlavy Rossi a o dvě minuty později šajtlí připravil šanci Pospíšil pro Nováka a ten ze strany obstřelil brankaře - 2:0. V 54. minutě se uvolnil hned přes trojici přihlížejících beků a následný centr uklidili stopeři před nabíhajícími útočníky na roh. O dvě minuty později se navíc na Crnkičovi vyfauloval Kukol a bylo

jasné, že si domácí již nenechají vítězství vzít. Posledních dvacet minut se hrálo již v poklidném tempu a snad jen v 87. minutě mohl Novák dokončit hattrick, když mu krásně míč do strany pokutového území připravil Hübschman a jablonecký střelec zápasu zakončil křížem přes celou branku těsně mimo.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel Kontakt: 602 151 635

4

JABLONECKÝ

| 17.KOLO


ZDENKO FRŤALA:

PRVNÍ ZÁPAS DOMA CHCEME ZVLÁDNOUT

Po vydařené zimní přípravě je tady konečně ostré ligové utkání! A také velká premiéra pro našeho trenéra Zdenka Frťalu, který premiérově povede tým jako hlavní trenér v české nejvyšší soutěži. Jak hodnotí zimní přípravu, jak je spokojený se soustředěním a jak vidí našeho dnešního soupeře? Jak jste spokojen s přístupem hráčů nejen v Portugalsku ale i za celé přípravné období?

Byli jsme teď s celým týmem delší dobu pospolu a měl jsem možnost ještě více poznat hráče nejen na hřišti, ale i jejich chování mimo kabinu. Mám z toho jenom pozitivní pocity a pevně věřím, že nám to vydrží i nadále.

dou hráči mít určitě chuť a šťávu se ukázat nejen před svým trenérem, ale také před soupeřem. To nás opravňuje k tomu, abychom už od prvního kola byli připraveni na to, že proti každému soupeři musíme podat organizovaný, zodpovědný a stoprocentní

Oproti některým jiným ligovým celkům se nám povedla generálka před startem jara. Může to znamenat nějaké zrcadlo před prvním ligovým kolem?

výkon. Je to soupeř, který na nás přijde nachystaný, ale to stejné platí o nás.

Na podzim se nám doma moc nedařilo bodově. Teď ale chceme udělat ze Střelnice opět nedobytnou tvrz.

Není se za co schovávat. Všichni jsme si vědomi, že domácí zápasy, hlavně z pohledu bodového zisku, byly zklamáním. Jak pro hráče, tak samozřejmě i pro diváky. Chceme hned první zápas zvládnout a ukázat, že se odsud body nebudou vozit bez boje.

Co byste před prvním jarním zápase na Střelnici vzkázal divákům, aby nám pomohli v boji o důležité body?

Jiné celky nijak nechceme řešit a chceme se soustředit pouze na sebe a na vlastní hru. Důležitým zjištěním je fakt, že z našeho pohledu jsme podali právě v generálce nejlepší výkon a proti zřejmě nejsilnějšímu soupeři. I když je samozřejmě pořád co zlepšovat.

Když jsem sem přicházel, tak jsem říkal, že se musíme my všichni od trenérů až po hráče přičinit o to, aby lidi, co nepřijdou, toho litovali. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. To je takový náš cíl, abychom na základě našich výkonů a výsledků lidi na Střelnici přilákali. Už od prvního kola si musíme sami uvědomit, že je hrozně lehké o lidi přijít, ale je hodně těžké je získat zpátky.

V sobotu nás čeká důležité první ligové utkání s Jihlavou. Jaký nás čeká podle vás soupeř?

Tím, že v Jihlavě nastala také změna na postu trenéra, bu-

TIPY NA ZÁPAS FK JABLONEC – FC VYSOČINA JIHLAVA Miroslav Jirousek

bývalý hráč Jablonce Z vlastní zkušenosti vím, že příprava je něco úplně jiného než liga, a proto tip na první zápas není lehký. Ale máme fotbalově lepší kádr a proto věřím, že vyhrajeme 3:1. Dva góly dá mladý Breda, a jeden Tecl.

Luboš Šrejma,

bývalý hráč Jablonce První zápas je pro naše mužstvo nesmírně důležitý. Věřím, že mužstvo je dobře připravené, ale bude to boj. Beru 1:0 a gól dá Greguš.

Jiří Zemler

bývalý brankář Jablonce Výsledky z přípravných zápasů hovoří o tom, že naše mužstvo je na sezónu dobře připravené, ale liga je něco jiného. Vyhrajeme 3:1 a góly dají Breda, Doležal a Pospíšil.

17.KOLO | JABLONECKÝ

5


ČEKÁ NÁS DŮLEŽITÝ DOMÁCÍ START! Náš tým zůstal v podzimní části za očekáváním a tak klubový boss Miroslav Pelta brzy zasáhl. Odvolal realizační tým kolem trenéra Šilhavého a do role sportovního ředitele dosadil Ivana Horníka. Nový funkcionář už byl u výběru nového trenéra, kterým se nakonec stal 45letý Zdenko Frťala. Bývalý hráč Trnavy či Teplic a úspěšný kouč nedalekého Varnsdorfu si na jablonecké lavičce dnes odbude premiéru v SYNOT lize proti Vysočině Jihlava. Také u našeho prvního jarního soupeře se v zimní pauze měnil kouč, trenérské taktovky se chopil slovenský kouč Michal Hipp. Ten se hned na začátku angažmá musel vyrovnat s odchodem Jánoše, Harby či Batiojy. Jihlava ztratila i svého nejlepšího podzimního střelce Mešanoviče, které vyslyšel volání pražské Slavie. Opačným směrem zase putovali útočník Voltr a záložník Bazal. Na pozici lídra týmu nový kouč počítá s explzeňským Kučerou, nováčky v týmu jsou rovněž makedonský reprezentant Urdinov či exjablonecký záložník Hronek. Pod vedením trenéra Hippa se jihlavští účastnili největšího tuzemského zimního turnaje Tipsport ligy, v kterém skončili v pražské skupině druzí. Hlavní část přípravného období strávil čtrnáctý tým ligy v Turecku, kde úspěšně měřil síly s Aktobe, Lokomotivem Plovdiv či MTK Budapešť. Na vítězné vlně se nesla i jeho ligová generálka 2:1 s druholigovým týmem Pardubic. Jihlava tak prohrála v zimní pauze všeho všudy jen jediný úvodní zápas s Bohemians 1905, dále remizovala s Táborskem

6

JABLONECKÝ

| 17.KOLO

a bulharským Plovdivem, ostatní zápasy dotáhla do vítězného konce, vše při celkovém skore 12:8. Povedenou přípravu mají za sebou také jablonečtí, ti dokonce neprohráli ani jedno ze sedmi odehraných utkání. Po týdenním soustředění v Nymburce a přípravě v domácích podmínkách tým vyrazil na herní kemp do Portugalska. Na Atlantic Cupu narazil ve třech zápasech na severské soupeře, do Čech si tak naši fotbalisté přivezli skalpy dánského Aarhusu, či Švédů z Kalmaru a Norrköpingu. Střelecky se v přípravném období nejvíce dařilo dvacetiletému Davidu Bredovi, který ještě na podzim střílel branky v jablonecké juniorce, teď skóroval kromě generá l k y

ve všech zápasech a připsal si sedm gólů! Zdárně mu stihl sekundovat pouze útočník Wágner se šesti přesnými zásahy. Severočeši zakončili přípravu velmi aktivním skore 27:5. Jihlava je jedním ze čtyř týmů, který nás na podzim dokázal porazit. Tehdy se díky brance Jungra radovali domácí z prvního vítězství, naopak náš tým v tehdy nabitém programu mezi zápasy Evropské ligy poprvé v sezoně prohrál. Jablonecký kouč Zdenko Frťala nebude moci v sobotním zápase využít služeb útočníka Wágnera, který pyká za čtyři nasbírané žluté karty. Ze stejného důvodu bude Jihlavě chybět záložník Nerad.


TABULKA SYNOT LIGY PO 16. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha FK Mladá Boleslav FC Slovan Liberec SK Slavia Praha FC Fastav Zlín FC Zbrojovka Brno FK Jablonec 1.FK Příbram 1.FC Slovácko FK Dukla Praha FK Teplice Bohemians Praha 1905 FC Vysočina Jihlava SK Sigma Olomouc FC Baník Ostrava

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16

12 11 8 8 7 7 6 4 6 6 4 5 3 4 3 1

2 2 5 5 5 3 4 8 2 2 7 3 7 4 6 1

2 3 3 3 4 6 6 4 8 8 5 8 6 8 7 14

34:13 35:10 39:24 27:19 23:15 22:25 17:22 26:21 23:30 21:31 24:23 25:30 19:24 18:31 14:26 12:35

38 35 29 29 26 24 22 20 20 20 19 18 16 16 15 4

21 25 15 8 8 -3 -5 5 -7 -10 1 -5 -5 -13 -12 -23

VÝVOJ POŘADÍ DO 16. KOLA #

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

8. kolo

9. kolo

10. kolo

11. kolo

12. kolo

13. kolo

14. kolo

15. kolo

16. kolo

17. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

17.KOLO | JABLONECKÝ

7


MARTIN POSPÍŠIL:

PLÁNOVAT SVATBU FOTBALISTY NENÍ SNADNÉ Znají se ještě z dob působení Martina Pospíšila v Olomouci a brzy náš střední záložník oslaví s partnerkou Alenou Benešovou šestileté výročí ve společném životě. A v brzké budoucnosti navíc oba spojí své životy do svazku manželského. Jak se poznali? Kolik mají společného času a jak se na vztahu podepisují Martinovy výkony? To se dozvíte v našem speciálním valentýnském dvojrozhovoru s našimi snoubenci. Ovlivňuje vztah to, jestli se Martinovi v sezóně daří nebo ne?

Alena Benešová: To ne. Spíš se snaží, aby měl před zápasem doma pohodičku a nic se neřešilo. Ale myslím si, že když přijde na hřiště, tak úplně přepne a soustředí se na fotbal. Martin Pospíšil: Vím o sobě, když to není na hřišti ono, tak nejsem doma moc výřečný. Když se mi daří víc, tak je to lepší. Neříkám, že to úplně tahám domů, ale určitě mi není tak veselo, když se nedaří. Takže mě výkony trochu ovlivňují v soukromém životě. Ale vztah to neovlivňuje, spíš to mám v sobě.

Jsi ve spojení i s dalšími partnerkami ligových fotbalistů?

AB: Určitě, Marťa byl hrozně dlouho v Olomouci, kde jsme se poznali, když hrál za Sigmu. Takže tam mám spoustu kamarádek. Od Honzy Navrátila, Honzy Javůrka, co teď hraje v Hradci. Jsme ve spojení a stýkáme se ve volném čase.

8

JABLONECKÝ

| 17.KOLO

A tady v Jablonci máme výbornou partu. Holky tady jsou zlaté. Skoro všechny holky, co sem přišly s klukama, tak jsou z Moravy. Rozumíme si, všechny jsou super a celkově máme výbornou partu.

Je pro profesionálního fotbalistu složité najít životní partnerku?

MP: Já to měl spíš nastavené tak, že jsem nehledal. Vždycky jsem se od mala soustředil na fotbal a přes to nejel vlak. Nikdy jsem nikam nechodil a nevyhledával to. Spíš to přišlo tak nějak samo. Myslím si, že to tak většinou je. Když člověk nehledá, tak to přijde. A když za každou cenu někoho chce mít, tak nenajde. Z čista jasna se objevila Alča před šesti lety a od té doby jsme spolu. Ale je pravda, že jsme se znali už déle.

Jaké bylo vaše seznámení?

AB: Dělala jsem plavčíka v Bělkovicích, odkud Martin pochází. Dělala jsem tam na koupališti a Marťa tam za


mnou každý den chodil a okukoval mě (smích). Seděl tam se mnou, laškoval se mnou a tak. Mně v té době bylo nějakých dvaadvacet a Martinovi o tři roky míň. MP: Tak já viděl, že ses po mě vždycky koukala, tak jsem šel za tebou (smích). Ale když byla zima, tak to bylo jedno, já musel prostě za každou cenu na koupaliště. A jen jsem tam seděl s plavčíkem a nechodil ani do vody (smích). AB: Martin měl ještě jednu fintu. Vodil sebou mladšího brášku, kterému v té

době mohli být tři čtyři roky. Věděl, že mám ráda děcka, tak přišel s malým bráškou a chtěl mě dojímat (smích). MP: Věděl jsem, jak na ni (smích).

Kolik máte společného času a jak ho trávíte?

AB: Když mají dvě tréninkové fáze, tak ráno odjede a večer se vrátí. Takže třeba v přípravě se moc nevídáme. Ale když už jsou mistráky a tak, je více času. Ráno odjede a odpoledne je zase častěji doma. MP: Hlavně v přípravě se moc nevidíme. Přes sezonu, kdy jsou většinou jednofázové tréninky, máme skoro celé odpoledne. Ale když jsem unavený, tak většinou ležím, to je hlavně v přípravě. To sebou doma prásknu na gauč a Alča mi servíruje až pod nos. Ale přes sezonu se snažíme jezdit hodně na výlety tady po okolí nebo na Moravě. AB: Nejhorší je leden, kdy začíná příprava a pak se ještě jede na soustředění. To se moc nevidíme. MP: No počkej, nejhorší. Někdy to zase není tak špatné (smích).

Jaká jsou oblíbená místa na výlety okolo Jablonce?

AB: Byli jsme třeba v Harrachově na Mumlavských vodopádech a bylo to tam krásné. V Bedřichově jsme byli s Vlastou Hrubým a Deniskou a to jsme šli 12 kilometrů. Že jdeme na kratší procházku... MP: Oni vědí, jak nesnáším procházky (smích). Když jsme byli v půlce, tak mi ukázali okruh, že to je 12 kilometrů. To už se mi ani nevyplatilo jít zpátky (směje se). AB: Takže Bedřichov máme několikrát, pak

hodně přehrada v Jablonci a Ještěd, několikrát jsme byli na Obřím sudu na Javorníku.

Když Martin přestupoval do Jablonce, tak kdo měl na starosti výběr bydlení? Byla to společná volba?

MP: Když jsem tady byl první týden nebo čtrnáct dní sám, tak jsem to hledal sám. Ale vždycky jsem čekal s rozhodnutím až na Alču, abychom se na bydlení spolu shodli. Domluvil jsem nějaké prohlídky na dobu, co tady byla. Spolu jsme to prošli a vybrali jsme si. AB: Hlavně jsme chtěli nějaký vybavený, ať nemusíme tahat sem a tam nějaké věci. MP: Když jsem se stěhoval do Plzně, tak jsem měl prázdný byt. Všechno jsem si tam nakoupil a za tři měsíce jsem zase všechno stěhoval domů. Věci mám doteď ve sklepě a nevím, co s nimi. Nechtěl jsem už tahat něco přes celou republiku a hledali jsme zařízený byt. Nějak za dva týdny jsme našli, co jsme hledali.

Kdo se u vás stará o domácnost? Máte to nějak rozdělení?

AB: Tak tohle ať klidně řekne Marťa, kdo se stará o domácnost (smích). Je to jak Martin říkal, přijde domů a lehne na pohovku. Neví, kde máme čisticí prostředky, kde máme vysavač nebo mop (směje se). MP: Tohle jde fakt mimo mě a jsem rád, že o tohle je doma postaráno. Myslím si, že jsem na tohle i trochu líný a určitě by mi to ani moc nešlo. Jsem rád, že Alča tyhle věci zvládá. V tomhle je o mě doma dobře postaráno a jsem za to rád.

Je to hodně náročné starat se o fotbalistu?

AB: Je! Všude jsou ponožky a tak. Jak mu to upadne, tak to tam je. Když večeří, tak třeba nechá talíř na stole. Ale někdy ho odnese. Nebo když si rozbalí tyčinku a nechá obal na

17.KOLO | JABLONECKÝ

9


stole, to úplně zuřím (směje se). MP: Alča má ráda hned pořádek, to já bych to řešil až časem.

Vy jste poměrně čerstvě zasnoubený pár. Čí to byl nápad se zasnoubit a udělat ten důležitý krok?

MP: Většinou to musí být chlap a i u nás to byl můj nápad. Už jsem nad tím přemýšlel minulý rok. Chtěl jsem to udělat vždycky na narozeniny, protože by to Alča nečekala. Spíš by to čekala někde na dovolené. Mám rád, když je to překvapení (usmívá se). Čekal jsem snad tři čtvrtě roku na další narozeniny. Jak říkám, v hlavě jsem to měl dlouho a teď jsem to konečně udělal.

Jak probíhala žádost o ruku a jaká byla reakce Aleny?

AB: Vůbec jsem to neočekávala. Plánovali jsme, že pojedeme v zimě na dovolenou, tak jsem to tam čekala. Martin totiž říkal, že na Vánoce, n a r o z e n i ny a tak, to čekat nemám (s m í c h). Martin mě

10

JABLONECKÝ

vzal na moje narozeniny do wellness hotelu. A tam jsme se zasnoubili. MP: Ještě předtím, než jsme tam jeli, jsem se domlouval s paní z hotelu, abych viděl, jak to tam vypadá a jak to mají připravit. Když jsme tam přijeli, dal jsem Alče kartu od pokoje a jela nahoru, když otevřela dveře, tak tam byla z kvítků udělaná cestička až k posteli, kde bylo zase z kvítků udělané srdíčko a uprostřed byl prsten. Takže až takhle jsem se nad tím zamyslel (směje se). AB: Ale počkej. Já nejdřív prstýnek na posteli neviděla. Nosím brýle na dálku a neviděla jsem ho. Říkám si, že je to krásný a Marťa furt nešel. Pak jsem si v š i m l a,

že je na stole napsaný vzkaz přímo od ředitele hotelu, četla jsem si to a říkám si, co to má být. Otočila jsem se zpátky k posteli a vidím tam prstýnek. Vždycky jsem si myslela, že budu brečet, ale v tom šoku to nešlo. Najednou si Marťa klekl a bylo to (usmívá se). Až pak, když jsem volala mamce, tak se to spustilo.

Je pro fotbalistu těžké vybírat termín svatby? Navíc s ohledem na případné evropské poháry nebo Martinův možný start na evropském šampionátu?

MP: Máme to naplánované, ale bojovali jsme s tím hodně dlouho. Teď bude v létě EURO, kam bych se chtěl dostat. Takže jsme to museli nějak skloubit. I když je ta šance malá, tak je to můj největší individuální cíl se tam dostat. Nechtěli jsme jít do rizika a plánovat to na termín mistrovství, i když tam třeba nepojedu. Nakonec jsme to udělali tak, že to bude hned, jakmile skončí liga. Ale bylo kvůli tomu několik menších hádek. Kvůli EURU jsme museli udělat kompromis a přes sezonu je to taky na prd. Budu tam mít hodně kluků z fotbalu, protože t a m mám nejvíc


VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽ HRAJTE O POBYT PRO DVA VE WELLNESS HOTELU BABYLON

+ další dva soutěžící odměníme poukazem na dvě hodiny do Sauna Clubu Afrikána v Centru Babylon.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY 1. Kde se seznámil Martin Pospíšil se svou partnerkou Alenou? 2. Jak se jmenuje pes Josého Romery a jeho manželky Aroy? 3. Co nejvíce spojuje Luďka Pernicu s manželkou Kateřinou? 4. Je partnerka Jána Greguše Češka nebo Slovenka? 5. Kolik lůžek je celkem ve WELLNESS HOTELU BABYLON? Pokud bude více soutěžících, kteří odpoví správně na všechny otázky, tak vítězem se stává ten, jehož odpověď bude nejrychlejší. Odpovědi, včetně kontaktních údajů, posílejte do úterý 16. 2. 2016 do 12:00 hod. na e-mail: fanousci@fkjablonec.cz Pravidla soutěže naleznete na: www.fkjablonec.cz 17.KOLO | JABLONECKÝ

11


VALENTÝNSKÝ PROGRAM NA STŘELNICI Valentýnská soutěž

Odpověz na otázky na předcházející stránce a hraj o pobyt pro zamilované ve WELLNESS HOTELU BABYLON.

Fotokoutek s rekvizitami (uvnitř Střelnice)

Prvních 10 z vás získá fotku od profesionálního fotografa ZDARMA!

Tradiční zábava pro děti konzole XBOX | nafukovací hrad | malování

Valentýnská sleva ve fanshopu 30 % na sety produktů pro páry

Sovička Jizerka

Nejlepší přítel všech jabloneckých fanoušků

12

JABLONECKÝ

| 17.KOLO


NOVÝ ESHOP

Přejeme si, aby nakupování klubového merchandisingu pro Vás bylo jednoduché, rychlé a komfortní. Proto jsme připravili novou moderní verzi eshopu a několik nových produktů.

www.fkjablonec.cz/eshop

17.KOLO | JABLONECKÝ

13


NOVÝ REALIZAČNÍ TÝM FK JABLONEC

ZDENKO FRŤALA

IVAN KOPECKÝ

MICHAL ŠPIT

Nástupcem odvolaného trenéra Šilhavého se stal brzy po skončení podzimu 45letý Zdenko Frťala. Pro rodáka ze slovenské Nitry se jedná o vůbec první štaci v roli hlavního kouče v nejvyšší české soutěži. Bývalý vynikající hráč Trnavy nebo Teplic se v trenérském křesle zaučoval po boku Michala Bílka, Jiřího Plíška nebo Petra Rady. Funkci hlavního kouče pak vykonával několik sezón v druholigovém Varnsdorfu, kde také v loňské sezóně dosáhl dosud největšího úspěchu, když s podceňovaným týmem vybojoval postup mezi elitu. Dveře SYNOT ligy však nakonec zůstaly kvůli administrativním potížím severočeskému klubu zavřené. Frťala se tak po krátkém angažmá ve slovenské Podbrezové upsal v prosinci 2015 Jablonci.

Ivan Kopecký, jmenovec slavné trenérské legendy, podepsal smlouvu v Jablonci stejně jako Frťala na 1,5 roku, tedy do 30. 6. 2017. Kopecký má za sebou jako aktivní hráč dlouhé působení v Teplicích a SK Chrudim (3. a 2. liga). Tři prvoligové sezóny pak odehrál v dresu Drnovic, kde celkem nastoupil k 35 ligovým utkáním. Brzy po náhlém zranění kolene se vydal na trenérskou dráhu. Postupně vedl jako hlavní trenér mužstva Chrudimi, Pardubic, Ústí n. Orlicí nebo Čáslavi. Jako asistent se už předtím setkal se Zdenkem Frťalou při angažmá v Čáslavi ve druhé lize. Působil také v Teplicích jako asistent trenéra Přerosta a poté jako hlavní kouč v druholigové Čáslavi. V roce 2013 se připojil k Zdenkovi Frťalovi ve Varnsdorfu a absolvoval s ním i krátké angažmá v Podbrezové. Dnes pětačtyřicetiletý trenér je nyní vlastníkem nejvyšší možné profi licence UEFA.

Dvojici Frťala - Kopecký doplnila jablonecká legenda mezi tyčemi Michal Špit. Dlouholetý brankář zakotvil v jabloneckém klubu nadobro a bude mít na starosti brankáře. Přestože má Špit ještě půl roku platnou hráčskou smlouvu, kývl na nabídku vedení klubu a stal se trenérem brankářů v nově se rodícím realizačním týmu A mužstva. Legendární gólman je od dubna 2014 (domácí zápas s Jihlavou) členem Klubu ligových brankářů, který sdružuje brankáře s více než sty vychytanými čistými konty v nejvyšší soutěži. Rodákovi z Prahy, který v Jablonci působí již od sezóny 2003/04, schází pouhý jeden start do dovršení hranice 300 ligových utkání.

Hlavní trenér

Asistent trenéra

CELÝ REALIZAČNÍ TÝM

Hlavní trenér: Zdenko Frťala Asistent trenéra: Ivan Kopecký Vedoucí mužstva: Petr Majer Fyzioterapeuti: Zdeněk Novosad, Jan Čápek Kustod: Aleš Češek 14

JABLONECKÝ

| 17.KOLO

Trenér brankářů

Trenér brankářů: Michal Špit Lékaři: Radek Fejgl, Petar Novák, Dag Tichý


J A RO

FC SLOVAN LIBER EC

2016

FK JABLONEC

20. února 2016 sobota – 17.30 hodin stadion u nisy, liberec

VYBAVTE SE NA DERBY! SLEVA VE FANSHOPU

tričko LIAZ 100 Kč | tričko Králové Ještědu 100 Kč | kulich 150 Kč Akce platí od 13. do 19. února 2016.


FK JABLONEC Sezona 2015/2016

16

#

Post

Jméno a příjmení

Kariéra

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1

B

Michal Špit

9.4.1975

0

0

0

299

0

20

B

Michal Bárta

6.3.1990

0

0

0

25

0

29

B

Roman Valeš

6.3.1990

0

0

0

41

0

30

B

Vlastimil Hrubý

21.2.1985

16

1440

0

71

0

3

Z

Tomáš Hübschman

4.9.1981

15

1350

0

152

0

4

O

Luděk Pernica

16.6.1990

16

1427

1

118

8

5

O

Matěj Hanousek

2.6.1993

6

457

0

50

0

6

O

Marek Kysela

10.7.1992

7

630

0

54

1

8

Z

Daniel Rossi

4.1.1981

8

353

0

196

11

11

Ú

Stanislav Tecl

1.9.1990

15

941

2

91

29

12

O

David Lischka

15.8.1997

0

0

0

0

0

13

Z

Ruslan Mingazov

23.11.1991

13

876

3

37

8

14

Z

David Breda

4.1.1996

0

0

0

0

0

15

Ú

Martin Doležal

3.5.1990

15

877

3

109

28

16

O

José Antonio Romera

8.9.1987

10

864

0

87

3

17

Ú

Ondřej Mihálik

2.4.1997

0

0

0

4

0

18

Z

Michal Trávník

17.5.1994

10

490

0

65

5

19

Ú

Tomáš Wágner

6.3.1990

15

613

4

160

43

22

O

Vyacheslav Karavaev

20.5.1995

15

1350

2

44

2

23

O

Vít Beneš

12.8.1988

10

820

1

178

12

24

Z

Ján Greguš

29.1.1991

13

839

2

121

9

25

O

Petr Rys

15.1.1996

0

0

0

3

0

26

Z

Martin Pospíšil

26.6.1991

15

1193

4

111

17

27

Z

Vojtěch Kubista

4.9.1993

1

1

0

29

2

28

Z

Lukáš Masopust

12.2.1993

14

624

3

80

11

JABLONECKÝ

| 17.KOLO

3

VZÁJEMNÁ

FK JABLONEC

K CEL

9

15 1

4

remíz

11 NEJLEPŠÍ STŘELCI 1 gól Martin Doležal, Vít Beneš


FC VYSOČINA JIHLAVA Sezona 2015/2016

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

Jan Hanuš

28.4.1988

16

1440

0

70

0

B

Jan Kotnour

23.3.1994

0

0

0

0

0

34

B

Matej Rakovan

14.3.1990

0

0

0

15

0

5

O

Jiří Krejčí

22.3.1986

15

1350

0

172

6

6

O

Ondřej Šourek

26.4.1983

4

360

0

90

4

7

Z

Petr Hronek

4.7.1993

0

0

0

2

0

8

Z

Filip Novotný

17.8.1995

0

0

0

0

0

9

U

Marek Jungr

11.4.1987

11

440

1

111

10

10

Z

Josef Bazal

6.11.1993

0

0

0

5

0

11

Z

Lukáš Vaculík

6.6.1983

14

922

3

162

18

12

Z

David Štěpánek

30.3.1997

0

0

0

1

0

14

O

Tomáš Marek

20.4.1981

15

1303

0

235

6

15

O

Lukáš Kryštůfek

15.8.1992

15

1281

0

32

0

16

Z

Tomáš Kučera

20.7.1991

0

0

0

65

6

17

O

Petr Tlustý

17.1.1986

7

622

0

74

3

18

O

Yani Urdinov

28.3.1991

0

0

0

0

0

20

Z

Peter Šulek

21.9.1988

13

960

0

33

3

21

Z

Patrik Demeter

2.1.1994

8

478

1

12

1

VZÁJEMNÝCH DUELŮ

22

Z

Jakub Fulnek

26.4.1994

14

764

0

33

0

23

O

Milan Mišůn

21.2.1990

12

1080

1

93

3

2 4góly gólyMarek MilanJungr Baroš

24

U

Radek Voltr

29.11.1991

0

0

0

27

1

25

U

Jiří Klíma

5.1.1997

0

0

0

0

0

26

Z

Petr Nerad

6.2.1994

10

529

2

47

5

27

U

Matúš Marcin

6.4.1994

1

13

0

7

0

28

U

Pavel Dvořák

19.2.1989

15

468

0

112

24

30

O

Vladimír Kukoľ

8.5.1986

13

1050

0

47

3

2

FC VYSOČINA JIHLAVA

KEM

9

10 1

7

Post

1

B

13

Jméno a příjmení

Kariéra

Narozen

BILANCE

#

17.KOLO | JABLONECKÝ

17


SKI AREÁL SYNOT KYČERKA: SKVĚLÉ LYŽOVÁNÍ V SRDCI VALAŠSKA! ských pobytech,“ doplnila Magda Pekařová. Kyčerka láká nejen upravenými sjezdovkami a přírodou. Ski areál lemují také nádherná dřevořezbářská díla či nová Kaple svatého Huberta. A na své si přijdou i gurmáni, které čekají tradiční valašské speciality a další lahůdky poctivé české kuchyně v hospodě Kyčerka, která byla vyhlášena nejlepší valašskou hospodou.

V překrásné oblasti Kyčerka ve Velkých Karlovicích je v plném proudu zimní lyžařská sezóna. Milovníci lyžování se zde skutečně mají na co těšit. Ski areál SYNOT Kyčerka totiž nabízí celkem 2440 metrů sjezdových tratí s 9 vleky, které jsou schopny odbavit až 6450 osob za hodinu. Na své si zde přijdou celé rodiny, včetně nejmenších, kterým je určen dětský park se sjezdovkami. Zájemcům je pochopitelně k dispozici půjčovna lyží a snowboardů, běžek i sněžnic, ski servis i zkušený instruktor. „Pro zájemce o výlety na hřebenovku je připravena speciálně upravená rolba nebo sněžný vůz. V kombinaci s průvodcem a výletem na sněžnicích tak zájemci

mohou absolvovat jedinečný zážitek, který jinde v Beskydech nenajdou. Samozřejmostí je bezplatné parkování a možnost občerstvení přímo u lyžařského svahu v iglú či udírně,“ doplnila tisková mluvčí skupiny SYNOT, Magda Pekařová. Jako každý rok, tak i letos je pro malé i velké lyžaře připraven bohatý doprovodný program – např. lyžařské závody pro děti i dospělé, dětský karneval, testování lyží různých značek, zábavné párty, tematické akce, animační programy a noho dalších. „Jako tradičně, i letos je velký zájem o ubytování v penzionu, stylových valašských chalupách i apartmánech. Evidujeme také velkou poptávku po školních lyžař-


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

DUK - LIB

TEP - PRI

… Dukla neprohrála s libereckým Slovanem již tři zápasy v řadě? Poslední porážku utrpěla v květnu 2014, kdy doma podlehla Severočechům 0:1.

… Tepličtí fotbalisté v dosavadních 35 vzájemných zápasech s Příbramí inkasovali pouze jednu červenou kartu? Středočeši naproti tomu hned devět.

ZLN - SPA

SLA - BNO

… Zlín má se Spartou v domácím prostředí pozitivní bilanci? Z deseti zápasů před vlastními fanoušky jich pět vyhrál, dva prohrál a tři skončily remízou.

… Slavia čeká na bodový zisk s Brnem již čtyři zápasy v řadě? Naposledy se Pražanům podařilo proti Zbrojovce bodovat v listopadu 2013 po remíze 0:0.

OLO - BOH

MBL - OVA

… olomoucká Sigma v celé historii samostatné české ligy nikdy v domácím prostředí s Bohemians neprohrála? S Klokany přitom doma hrála už dvanáctkrát.

… v posledních osmi zápasech Mladé Boleslavi s ostravským Baníkem padlo celkem dvaadvacet branek a z toho pouze čtyři ve druhém poločase?

JAB - JIH

SLO - PLZ

… Jihlava ve čtyřech dosavadních ligových utkáních v Jablonci vstřelila pouze jednu branku? V květnu 2013 se o to postaral záložník Marek Jungr.

… Slovácko porazilo Plzeň naposledy před téměř deseti lety? V květnu 2006 uspělo na hřišti soupeře 2:0 po trefách Šuškavčeviče a Ivany.


S

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

LÍBIL SE VÁM NĚJAKÝ INDIVIDUÁLNÍ VÝKON? Chcete ocenit nejlepšího hráče svého mužstva? Pak využijte možnost zvolit hráče utkání, a to ve všech duelech SYNOT ligy!

SYNOT HRÁČI UTKÁNÍ 16. KOLA Výherci s procenty hlasů mezi ostatními hráči svého klubu DIVIŠ

77%

SLO

4:2

TEP

40%

HORA

BARÁK

23%

PRI

3:0

OLO

35%

HUBNÍK

SCHICK

35%

BOH

2:1

JAB

33%

HRUBÝ

ŘEZNÍČEK

76%

BNO

1:1

MBL

41%

CHRAMOSTA

PAVELKA

39%

LIB

2:1

SLA

56%

ZMRHAL

VACULÍK

21%

JIH

2:2

ZLN

38%

ŽELEZNÍK

MIČOLA

55%

OVA

0:1

SPA

63%

BIČÍK

BARÁNEK

43%

PLZ

3:0

DUK

32%

RADA

Oficiální aplikaci SYNOT ligy stahujte z

1.

Zvolte svůj oblíbený klub a v 70. minutě každého zápasu vašeho oblíbeného klubu vám přijde notifikace o začátku hlasování.

SYNOT liga

2.

ZVOLTE SI KLUB

Pokud vám notifikace nepřijde, v menu vyberte položku hráč utkání a zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat.

VYBERTE ZÁPAS

Zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat o hráči utkání.

www.synotliga.cz/hracutkani

3.

HLASUJTE

Vyberte hráče, pro které chcete hlasovat a stiskněte odeslat hlas.

@Synotliga_CZ


„Být na fotbale je moje práce. A kdyby nebyla? Chodil bych stejně.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz


ZIMNÍ PŘÍPRAVA FK JABLONEC

Zimní příprava na jarní část ligové sezony byla pod vedením nového trenérského štábu úspěšná. V první části přípravy jsme odehráli čtyři zápasy na domácí půdě a hned tři z nich přímo v Jablonci nad Nisou. V těchto čtyřech zápasech jsme nastříleli 20 branek a jen dvakrát inkasovali.

FK Jablonec

9

0 (2:0)

Jablonec nad Jizerou

Branky: 21. Romera, 29. Doležal, 47. Mihálik, 52. Rossi, 59. Wágner, 66. Masopust, 75. Wágner, 82. Wágner, 90. Breda Sestava FKJ I. pol.: Hrubý – Romera (36. Kubista), Kysela, Beneš, Karavaev – Hübschman - Breda, Tecl, Pospíšil, Masopust – Doležal. Sestava FKJ I. pol.: Hrubý – Kubista, Pernica, Lischka, Karavaev – Greguš - Masopust, Rossi, Breda – Wágner, Mihálik.

FK Jablonec

4

2

FC Graffin Vlašim

(4:1)

Branky: 15. Tecl, 21. Wágner (pen.), 23. Wágner, 35. Breda - 8. Matějka, 74. Hašek. Sestava FKJ I. pol.: Valeš – Lischka, Kysela, Kubista, Breda – Hübschman – Trávník, Pospíšil, Masopust – Tecl, Wágner. Sestava FKJ I. pol.: Valeš – Rys, Pernica, Beneše, Hanousek – Rossi, Greguš – Mingazov, Mihálik, Karavaev – Doležal.

FK Jablonec

1

0 (1:0)

DAC Dunajská Streda

Branky: 37. Breda Sestava FKJ I. pol.: Bárta – Rys, Beneš, Kubista, Hanousek - Hübschman, Greguš – Masopust, Trávník, Breda – Tecl. Sestava FKJ I. pol.: Bárta - Kysela, Pernica, Lischka - Rossi, Pospíšil - Karavaev, Mihálik, Hanousek - Doležal, Wágner.

FK Jablonec

6

0 (2:0)

FK Viktoria Žižkov

Branky: 23. Tecl, 27. Pospíšil, 61. Kysela, 75. a 90. Breda, 81. Doležal. Sestava FKJ I. pol.: Hrubý - Kysela, Beneš, Pernica, Karavaev - Greguš - Tecl, Trávník, Pospíšil, Mihálik – Wágner. Sestava FKJ I. pol.: Bárta - Kysela, Kubista, Pernica, Hanousek - Hübschman, Rossi - Masopust, Pospíšil, Breda – Doležal.

22

JABLONECKÝ

| 17.KOLO


ATLANTIC CUP NÁM PŘINESL TŘI VELKÁ VÍTĚZSTVÍ

Druhý rok po sobě jsme se zúčastnili přípravného turnaje Atlantic Cup na jihu Portugalska a opět se nám herně i výsledkově dařilo. Oproti minulému roku jsme ještě vylepšili svou bilanci a ze tří zápasů jsme třikrát vyhráli! Herní soustředění v Portugalsku v oblasti Algarve nám velmi pomohlo vyladit formu na nadcházející jarní start SYNOT ligy. V Portugalsku jsme kromě kvalitních tréninkových jednotek absolvovali také tři zápasy na přípravném turnaji. Prvním soupeřem nám byl dánský AGF Aarhus, který jsme po gólech Davida Bredy a Tomáše Wágnera porazili 2:0. Druhé utkání na monstrózním Estadio Algarve, kde se uskutečnilo EURO 2004, jsme odehráli se švédským týmem Kalmar FF. Skóre otevřel ve 22. minutě Ondřej Mi-

0

2 (0:0)

AGF Aarhus

2

FK Jablonec

FK Jablonec

1

3

Sestava JBC: Hrubý (46. Bárta) – Karavaev, Pernica, Beneš, Kysela – Hübschman (76. Rossi) – Masopust (76. Mihálik), Greguš, Pospíšil (70. Trávník), Breda (76. Wágner) – Tecl (70. Doležal).

Branky: 22. Mihálik, 86. Breda - 71. Antonsson. Kalmar FF

2 (1:0)

li jsme tedy v sobotu utkání se švédským mistrem IFK Norrköping a zvítězili jsme 3:2 ve velmi kvalitním zápase. Skóre otevřel Vít Beneš po centru Davida Bredy, po změně stran si právě Vít Beneš vstřelil nešťastný vlastní gól a bylo srovnáno. V 63. minutě pak náš soupeř odskočil do vedení 2:1 brankou Bukvy. V 72. minutě pak Vít Beneš vy rovnal po pěkné akci na 2:2 a v závěru zápasu naservíroval Martin Doležal přesnou přihrávku na Vojtu Kubistu, který dělovkou z voleje zařídil naše třetí turnajové vítězství.

Branky: 67. Breda, 79. Wágner (pen.).

(1:0)

FK Jablonec

hálik, ale náš severský soupeř vyrovnal necelých dvacet minut před koncem. V závěru zápasu jsme hráli hodně aktivně a díky nátlakové hře získal Lukáš Masopust po chybě stopera míč a naservíroval ho před branku Bredovi, který zařídil naše vítězství. Dvě výhry nás pasovaly do pozice vítěze skupiny a měli jsme nárok hrát finále proti Zenitu Petrohrad, účastníkovi osmifinále Ligy mistrů. Nicméně finálový zápas přípravného turnaje se hrál až v době, kdy jsme již cestovali v neděli zpět do Jablonce nad Nisou. Odehrá-

Sestava JBC: Valeš (46. Hrubý) – Rys, Kysela (46. Beneš), Pernica, Hanousek – Rossi – Kubista, Trávník, Mihálik – Wágner (72. Breda), Doležal (72. Masopust). Branky: 40. a 72. Beneš, 89. Kubista - 51. vl. Beneš, 63. Bukva.

IFK Norrköping

Sestava JBC: Bárta (46. Valeš) – Kysela (84. Hanousek), Pernica, Beneš, Karavaev (84. Rys) – Hübschman (84. Rossi) – Masopust (76. Trávník), Greguš (76. Kubista) 76., Pospíšil (66. Doležal), Breda (76. Mihálik) – Tecl (66. Wágner).

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa


Detský koutek

1( 2 3

číslo dresu

)+( )= číslo dresu

E B

A

D

C

Který z míčů je správný? A B C D E

Kolik je v dnešním valentýnském bulletinu zelených srdíček?

24

JABLONECKÝ

| 17.KOLO

Správné odpovědi: 1. 31, 2. A, 3. 14

DĚTSKÝ FANKLUB

Staň se členem jabloneckého fanklubu Junior nebo Mini. Více informací najdete na: www.fkjablonec.cz/permanentky


www.rengl.cz ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


JUNIOŘI VSTOUPÍ DO JARA ZE SEDMÉ PŘÍČKY LIGY Svěřenci trenérů Zdeňka Kluckého a Pavla Drska již brzy vstoupí do jarních bojů nejvyšší juniorské soutěže. V pondělí 22. února hostí od 13:30 hodin na umělé trávě ve Mšeně Brno. Podívejte se s námi, jak vypadala zimní příprava našich juniorů. Kádr juniorů doznal na startu zimní přípravy hned několika změn. Nejlepší střelec našeho týmu David Breda s jedenácti góly si svými podzimními výkony řekl o místo v ligovém A týmu, kde se mu nadmíru vydařila zimní příprava a stal se také nejlepším střelcem áčka se sedmi góly ve stejném počtu zápasů. Sbírat herní zkušenosti do dospělého fotbalu odešli také Filip Drozd a Adam Houser, kteří jsou na hostování. První zápas přípravy byl s příchutí Podještědského derby. Junioři Slovanu Liberec podlehli našim klukům 1:0 a Jablonec úspěšně vstoupil do přípravných zápasů. Jedinou

branku zápasu vstřelil Bulíř. Druhý souboj juniorů byl proti Teplicím a oba celky se rozešly smírně. O naši branku se v hustém sněžení postaral Kuhn. První porážka v přípravě přišla záhy proti lídrovi krajského přeboru mužů Spartaku Chrastava. Hosté na umělce ve Mšeně vyhráli 5:1, náš jediný střelecký úspěch zaznamenal Novák. Nutno dodat, že jsme doplatili na neproměňování šancí. Na konci ledna jsme si pozvali do Jablonce mužský tým Hrádku nad. Našeho soupeře, který hraje také krajský přebor dospělých, jsme přestříleli 5:1 po brankách Kuhna, Nesládka, Palatického a dvakrát

mířil přesně Díl. Následné utkání přípravy mělo nádech regionálního derby, když jsme vyzvali mužstvo Velkých Hamrů. Výhra 10:0 po poločase 8:0 hovoří za vše a junioři si v přípravě procvičili střelbu. Čtyřmi góly se pod výsledek podepsal Jakub Kuhn, dvakrát se trefil Díl a po jedné brance dali Tichý, Bulíř, Skuhravý a Palatický. Do startu jarní části Juniorské ligy zbývá ještě týden a naše fotbalisty čeká ještě poslední příprava ve čtvrtek ve Vlašimi. Dnes dopoledne si juniorka zahrála přípravu ve Dvoře Králové a výsledek zápasu se dozvíte během ligového utkání s Jihlavou.

CENTRUM BABYLON

AQUAPARK SAUNOVÝ SVĚT LASER SHOW PŘÍSTROJOVÉ POTÁPĚNÍ www.CentrumBabylon.cz

Nákup přes e-shop 5 % SLEVA


TÝM A ŽÁKŮ JE V POLOVINĚ PŘÍPRAVY Tým ligových žáků U15 trenéra Josefa Mičky je v polovině zimní přípravy na jarní část České ligy žáků U15. Trenér našich žáků nám přiblíží, jak se jeho svěřencům daří a jak dosud probíhá zimní příprava. „Příprava má zatím standardní zimní průběh, zasáhla nás chřipková epidemie. Na soustředění v Heřmanicích tak bylo pouze 15 hráčů, ale měli jsme velmi kvalitní tréninkové a regenerační podmínky. Trénovali jsme čtyřikrát denně, soustředění jsme si zpestřili přípravným utkáním s Varnsdorfem a nechyběl týmový bowling,“ říká trenér žáků U15 Josef Mička. Podle trenéra Mičky se podařilo splnit nastavené tréninkové cíle a soustředění mělo také jednu další speci-

alitu. „Soustředění bylo bez mobilních telefonů a ve volném čase jsme zařadili šachy, karty, kent a hru aktivity.“ Žáci U15 zatím odehráli tři přípravné zápasy v zimním období a připsali si po jedné výhře, remíze i prohře. První utkání s Ústím nad Labem skončilo bezbrankovou remízou, ve druhém utkání jsme podlehli Frýdku-Místku 0:2 na hřišti v Českém Dubu. Utkání na soustředění v Heřmanicích proti Varnsdorfu jsme vyhráli 9:1 po poločase 5:1.

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK JE POVINEN SE SEZNÁMIT S NÁVŠTĚVNÍM ŘÁDEM!

Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz

Během zimní přípravy je také důležitý zdravotní stav hráčů a u našich žáků to není jinak. „Scholz absolvoval operaci kolene, ale po dlouhém zranění se zapojila trojice hráčů Šimůnek, Just a Nykrín. Jsem přesvědčen, že pokud budeme zdraví, tak budeme na soutěž kvalitně připraveni,“ konstatoval Josef Mička. Soutěž našim žákům začíná v polovině března, kdy doma hostíme FK Trutnov. Do té doby ještě náš tým U15 odehraje šest přípravných zápasů.

Pro aktuální termíny a místa zápasů sledujte klubový web www.fkjablonec.cz.

Objednávk y

Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2015/2016, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice).

telefon: 483 330 333

Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře.

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

17.KOLO | JABLONECKÝ

27


NOVINKY PRO FANOUŠKY MOBILNÍ VERZE WEBU • •

Optimalizovaná pro mobilní zařízení Obsahuje všechny obvyklé sekce včetně diskuzního fóra NOVĚ: všechny důležité informace při návštěvě stadionu v sekci „Na Střelnici“

(Permanentkáři mohou využít stadionovou Wi-fi na základě hesla zaslaného v SMS.)

16. KOLO

ROZPIS ZÁPASŮ 2015/2016

S

A YN O T LIG

5. 12.

V

17. KOLO

12. 3.

D

22. KOLO

19. 3.

23. 4.

27. KOLO

4:2

0:1 0: 1

3:3

JABLONECKÝ

30. 4.

1:1 1: 1 | 17.KOLO

V

19. KOLO

3:0

V

23. KOLO

2. 4.

28. KOLO

7. 5.

1:0

D

20. KOLO

1:1 2:0

D

24. KOLO

9. 4.

29. KOLO

11. 5.

1:2

Hracím dnem Synot ligy je sobota. Termín a čas utkání bude upřesněn vedením ligy.

V

0:0

V

25. KOLO

1:0 1:1 1: 1

D

5. 3.8. 29.

0:3 0: 3 16. 4.

V

1:1

2:2 2: 2

1:2 V

27. 2. 12. 3.

1:1

0:2 0: 2

1:2 1: 2 D

20. 5.2. 3.

1:0 1: 0

0:3 0: 3

1:1

28

18. KOLO

2:2

1:2 1: 2

26. KOLO

D

1:2 1:1 1: 1

2:1

21. KOLO

13. 27.2. 2.

0:0 V

30. KOLO

14. 5.

D


DO JARNÍ ČÁSTI SYNOT LIGY S NOVOU ŠÁLOU A K TOMU 200 BENEFIT BODŮ! 1. Zaregistrujte se na provozovně SPORT BAR MEXICO Palackého 30a, Jablonec nad Nisou

2. Řekněte heslo: „JSEM ZELENOBÍLÝ“

3. Získáte šálu Jablonce a 200 benefit bodů k tomu AKCE PLATÍ OD 13. - 19. 2. 2016

www.synottip.cz


Pátek 19. 2. od 17:30

Úterý 23. 2. od 18:00


S U N I R B E M L GA NÉ SÍ Á N L A V P V STERIZO

2 1 A P E N


Profile for FK Jablonec

Jablonecký gól 17. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 17. kola SYNOT ligy FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava.

Jablonecký gól 17. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 17. kola SYNOT ligy FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava.

Advertisement