Page 1

24. 10. 2015 | 2015/2016 | 11. kolo | FK Dukla Praha

JABLONECKÝ

rozhovor

Matěj Hanousek Fanoušci ode mě čekají dobré výkony str. 8

01.08.14 12:56
Dětský fanklub FANZÓNA UVNITŘ BUDOVY STŘELNICE —

S

FK JABLONEC | 2015/2016

A YN O T LIG

2:0

Fanklub Mini

Když je zima, přesouváme zábavný program před utkáním dovnitř. Chceme, abyste se na Střelnici cítili vždy pohodlně. Máte dotaz, komentář nebo připomínku? Dejte nám to vědět prostřednictvím . webu, sociálních nebo Ahoj, přidej sesítí k nám! Staň seemailu: fotbalovýmfanousci@fkjablonec.cz fanouškem a získej TICKET CARD

®

krásné klubové dárky a mnoho výhod.

DNEŠNÍ ATRAKCE A PROGRAM:

Co můžeš jako člen fanklubu? (V závislosti nazískat počasí může být rozmístění fanzóny upraveno.) Sbírej raz z utkání ítka o fotbal a hraj ové ceny.

Kartu pro vstup na stadion

razítko sovy

2015/2016

Byl/a jsem na vsech techto zápa sech! pka samole ec FK Jablon

Sáček na přezůvky

samo lepk host é a

výsledek

datum

Penál do školy Placku s Jizerkou

Více na www. fkjablonec Patronem dětského .cz fanklubu je legenda jablonecké kopané

Václav Halama.

Setkání s hráči A mnoho dalšího

TRIBUNA

RODINNý sektor 300 Kč

A

Roční členství ve fanklubu stojí

Fanklub Junior 2

2

o fa

venku

uvnitř

1 2

3 4 5 6 7 8

ny

3

4

Fanouškovskou placku

horké překvapení Distribuce bulletinů (zdarma)

ZA JABLONEC. V PRVNÍ LINII

JABLONECKÝ

5

nzó

| 11.KOLO

XBOX

Akci s hráči SMS se sestavou

Nálepka se jménem na sedačce Nafukovací hrad A další výhody

tv přenos Malování obličejů Balonky Kreslení

7

6

8 Roční členství ve fanklubu stojí

UP

UP d

VST

TICKET CARD

®

1

HLA VNÍ

VST

V sezoně 2014/2015 překonal Jablonec vlastKámo, pojď s náma na fotbal. Čekni naši fotbalovou nabídku ní rekord v počtu plnou peckových výhod a doraž na Střelnici. bodů za sezonu z roku 2009/2010, kdy tým trenéra Pro členy fanklubu připravujeme: Komňackého vybojoval druhé Kartu pro vstup na stadion místo v lize. Stylovou šálu z limitované edice

300 Kč

Více informací o dětských fanklubech najdete na:

www.fkjablonec.cz/permanentky 2. KOLO | JABLONECKÝ

23


JABLONECKÝ

11. kolo

OBSAH Jak to bylo doma s Duklou naposledy?

4

PREVIEW: asistent Jiří Chytrý

5

Představení FK Dukla Praha

6

ROZHOVOR: obránce Matěj Hanousek

8

REPORT: Se Slaií jsme získali jen bod

12

Jaký byl Víkend otců na Střelnici?

14

REPORT: Osmifnále MOL Cup jsme začali výhrou

15

Soupisky

16

FK Jablonec pomáhal uklízet Jizerky

22

Trenér Stanislav Bejda povídá o nejmladších týmech

24

Rozpis zápasů SYNOT ligy

28

Fotbalový Klub Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel.: 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman E-mail: martin.bergman@fkjablonec.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl, Jiří Endler Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK Jablonec. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo: MK ČR E-21816

FKJablonec @FKJablonec fkjablonecofficial fkjablonec www.fkjablonec.cz

11.KOLO | JABLONECKÝ

3


DUKLA SI ODVEZLA PŮLTUCET BRANEK

FK Jablonec

60

FK Dukla Praha

(4:0)

Branky: 37. a 77. Novák, 8. Doležal, 16. Mingazov, 18. Štetina (vl.), 57. Rossi. Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Kysela, Novák - Rossi, Hübschman - Kopic, Pospíšil (81. Čížek), Mignazov (76. Moulis) – Doležal (68. Jun). Dukla: Rada - Karavajev, Jeřábek, Štetina (46. Polom), Matěj Hanousek - Hlinka, Marek Hanousek, Považanec - Berger (64. Jakub Mareš), Beauguel, Krmenčík (76. Néstor). Trenéři: Jaroslav Šilhavý (JAB), Luboš Kozel (DUK)

Na začátku října 2014 přijela do Jablonce nad Nisou Dukla Praha k utkání 10. kola SYNOT ligy. Jablonci zápas vyšel perfektně a Dukla odjela domů s přídělem 6:0. V té době byli našimi soupeři oba obránci Matěj Hanousek a Vyacheslav Karavaev. Začátek zápasu byl aktivní na obou stranách, ale šťastnější na konci první desetiminutovky jsme by li my . Martin Doležal hlavou lízl rohový kop Martina Pospíšila a bylo to 1:0. O chvíli později se dostal ke střele za vápnem Ruslan Mingazov a přesně trefil šibenici! S Duklou tento stav zamával a v 17. minutě si dal Štetina nešťastný vlastní gól na 3:0. Účet prvního poločasu uzavřel ve 37. minutě Filip Novák gólem na 4:0! Druhý poločas začal jako ten první. Dukla byla aktivnější a připravila si první šanci, když v 51. minutě Hrubý musel vytáhnout efektní zákrok proti jedovaté střele Bergera. Na druhé straně pak první vážnější jablonecká akce znamenala další navýšení vedení. Doležal elegantně přiťukl na šestnáctce Rossimu, jehož lahůdkový obstřel placírkou skončil u tyče –

5:0. Skóre se naposledy měnilo v 77. minutě, kdy Kopic posunul míč na Nováka a jeho střela levačkou z úhlu skončila v síti – 6:0. „Hlavně v prvním poločase jsme předvedli nejlepší výkon, co tu jsme. Ta práce se koneč-

ně zúročuje, konečně jsme proměnili šance. Byli jsme hodně produktivní, v krátkém čase jsme vstřelili tři branky a to otřese i jinými týmy. Dukla nám to umožnila i tím, že se tlačila dopředu a chtěla hrát,“ hodnotil utkání trenér Jaroslav Šilhavý.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel Kontakt: 602 151 635

4

JABLONECKÝ

| 11.KOLO


ASISTENT JIŘÍ CHYTRÝ

JABLONEC JDE PROTI DUKLE V PLNÉ ZBROJI Bez vítězství na domácím pažitu jsou v letošní sezoně SYNOT ligy fotbalisté FK Jablonec. Podzimní prokletí nedokázali zlomit v minulém utkání proti Slavii Praha i přesto, že pevně drželi otěže zápasů. Ovšem kýžený gól, který by rozradostnil prořídlé tribuny, nepadl. Asistent trenéra Jiří Chytrý lituje další domácí ztráty v tabulce pravdy, byť byl výkon podle jeho mínění slušný.

„Podali jsme dobrý výkon. Byli jsme herně lepšíy do utkání vstoupili aktivně, ale bohužel v návaznosti na výsledek jsme duel nezlomili. Opět jsme nevyhráli. Obstáli jsme, ale nebyli jsme dostatečně kvalitní v předfinální a finální fázi, chyběla nám lepší průniková přihrávka, přesnější zakončení a střelba,“ vidí příčiny nezdaru Chy trý. Jablonec sice byl opticky lepší celé utkání, ale z pohledu šancí to žádná sláva nebyla. „Šancí nebylo tolik, abychom aspoň z jedné z nich vstřelili branku. Na druhou stranu musíme vidět zlepšenou hru obrany, která v minulosti dostávala laciné branky. Vždy jsme museli náskok soupeře dotahovat, což se tentokrát nestalo. Obranná čtyřka včetně celého týmu bránila na sto procent. Slavia měla dvě pološance, do ničeho jiného ji hráči nepustili,“ pochvaluje obranný výkon asistent.

Zatímco v lize Jablonec nevyhrál, náladu si spravil v úterním zápase domácího poháru, ve kterém vyhrál ve Frýdku Místku 2:0. V zápase podal zelenobílý tým kvalitní výkon. „Věděli jsme, že nás nečeká snadné utkání. Byť je Frýdek v tabulce druhé ligy ve spodních patrech, jeho hra tomu neodpovídá. Navíc každý tým z nižší soutěže se chce proti ligovému celku vytáhnout a frýdeckomístečtí hráči nebyli výjimkou,“ pravil Chytrý. Jablonečtí uchopili zápas, jak se má. Soupeře nepodcenili, dobře kombinovali. Jediné, co chybělo, byla efektivita. „Měli jsme ložené šance. Tecl šel sám na branku, Wágner se dvakrát octil v dobré příležitosti, další šance měli Karavaev, Beneš, ale dali jsme jen jednu branku. Zápas jsme měli více méně pod kontrolou. Sice byla krátká pasáž, kdy nás soupeř po jedné standardce zamknul, ale my jsme na to vystřídali, přišel Doležal a Mingazov, který dal

druhý gól. Celkově jsme utkání zvládli a do odvety si přivezli optimistický náskok,“ je si vědom asistent. Dnes na Střelnici přijede Dukla, která v zápasech se Slavií a Boleslaví sahala po vítězství. „Dukla má silný kádr. Hraje kompaktním herním stylem, má zažitý způsob hry a v letošní sezóně se prezentuje rychlejším přechodem do útočné fáze. Je nebezpečná rychlou kolmou akcí. Věnuje se také standardním situacím,“ zmiňuje přednosti Dukly Chytrý. Jablonec sice bude mít výhodu domácího prostředí, avšak v letošní sezoně na svém pažitu tří body ještě nezískal. „Chceme vyhrát, ale to už říkáme po několikáté,“ uzavírá pozvánku asistent. Co se týče kádru, ve Frýdku nehrál Kysela, který si po zápase se Slavii stěžoval na problémy s krční páteří, ale na zápas s Duklou by měl být on i všichni hráči připraveni.

TIPY NA ZÁPAS FK JABLONEC – FK DUKLA PRAHA Štefan Mihálik,

bývalý hráč Jablonce

Pro Jablonec nic jiného než výhra neexistuje, byť třeba hra nebude ideální. Vyhrajeme 2:0 a góly bych přál Teclovi a Pospíšilovi.

Luboš Šrejma,

bývalý hráč Jablonce

Moc si přeju, abychom vyhráli, ale proti silné Dukle to bude hrozně těžké. Spíš to vidím na 1:1. Gól za nás dá Pospíšil.

Pavel Pěnička,

bývalý hráč Jablonce

Byl jsem se podívat na Slavii, ale uspokojila mě jen hra v prvním poločase. Duklu jsem viděl proti Boleslavi, hrála moc dobře a  myslím si, že je lepší než Slavie. Vidím to na remízu 1:1 a gól dá za Jablonec Doležal.

11.KOLO | JABLONECKÝ

5


LUBOŠ KOZEL:

URAZILI JSME ŠTĚSTÍ

Dnešním soupeřem Jablonce je tým pražské Dukly, který do boje přivede Luboš Kozel. Ten v minulosti působil také na jablonecké lavičce. Jeho tým v průběžném pořadí letošního ročníku SYNOT ligy okupuje 11. místo s jedenácti body a vyrovnaným skóre 16:16. V lize je odehrána první třetina, jak jste spokojen s dosavadními výsledky svého týmu?

Pokud mám zrekapitulovat tuto část, musím říci, že zcela spokojený nejsem. Mnohé zápasy jsme měli dobře rozehrány, ale nedotáhli je do zdárného konce. Některé jsme ztratili i přesto, že jsme podstatnou část hráli velmi dobře a měli získat více bodů. Kdybychom měli o čtyři nebo pět bodů více byl bych spokojen.

Co se stalo, že jste zápasy nedotáhli?

Urazili jsme štěstí, a to v zápase s Bohemkou, ve kterém jsme vedli 2:0. Vypadalo to, že vyhrajeme i 4:0, ale soupeř dvěma brankami Zlámala vyrovnal. Urazili jsme štěstí a od té doby se trápíme. Poslední dva zápasy na Slavii a v Mladé Boleslavi jsme se silnými soupeři vždy vedli, hráli poměrně slušně, přesto nevyhráli. Proti Slavii jsme inkasovali po špatně zahraném ofsajd systému, v Boleslavi po sérii kumulovaných chyb.

Dnes hrajete v Jablonci, kterému se doma v letošním ročníku příliš nedaří, je to pro vás určitá výhoda?

Každá série jednou končí, což si říkají i v Jablonci. Možná by pro nás bylo lepší, kdyby se Slavií vyhráli, ale víme, že tým úplně v pohodě není, je trošku rozpolcený, ale to neznamená,

6

JABLONECKÝ

| 11.KOLO

že není silný. My bychom byli samozřejmě rádi, kdyby jejich neúspěšná domácí série neskončila, ale uvidíme. Jablonec má trochu jiné ambice než my a bude chtít rozhodně doma nepříjemnou bilanci ukončit.

Chcete říci, že Dukla nemá pohárové ambice?

Kdo by si nepřál hrát pohárovou Evropu, ale cíle musí být podložené. Neříkám, že nemáme kvalitní tým, ale vykopat poháry není náš prvořadý cíl, ale ani současné postavení neodpovídá tomu, kde bychom chtěli být. Věřím, že se opět posuneme do vyšších pater, kam patříme.

Z Dukly do Jablonce nedávno přišel jeden z bratří Hanousků, máte radost z toho, že hráči, které vychováte, najdou uplatnění v ambiciózních týmech?

Na jednu stranu jsem rád, ale pokud bychom měli mít pohárové cíle, hráči by odcházet neměli. Dukla je v novodobé historii poměrně mladý tým, byť navázala na historické tradice, z něčeho musí žít, proto vychová a prodá hráče. Samozřejmě mě těší,

že se dokážou prosadit v jiných týmech, nejen v české lize.

Vraťme se ještě k Jablonci, jaký soupeř vás dnes čeká?

Jablonec má silný kádr, v průběhu sezony došlo k několika změnám základní sestavy, je velmi nebezpečný, má hráčskou kvalitu. Je silný, má důrazné útočníky, rychlostní typy na kraji zálohy, tvořivé hráče ve středu pole. Musíme se na něj dobře připravit a věřím, že bez šance nejsme.


TABULKA SYNOT LIGY PO 10. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub AC Sparta Praha FC Viktoria Plzeň FC Slovan Liberec FK Mladá Boleslav SK Slavia Praha 1.FC Slovácko FK Teplice FK Jablonec FC Fastav Zlín FC Zbrojovka Brno FK Dukla Praha 1.FK Příbram SK Sigma Olomouc FC Vysočina Jihlava Bohemians Praha 1905 FC Baník Ostrava

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10

7 7 5 5 4 5 4 3 4 4 2 3 1 2 0 1

2 2 4 3 4 1 2 5 2 2 5 1 5 2 5 1

1 1 1 2 2 4 4 2 4 4 3 6 4 6 5 8

25:5 23:11 20:11 25:18 15:8 14:18 18:15 15:12 13:18 10:15 16:16 14:25 9:17 9:19 9:15 9:21

23 23 19 18 16 16 14 14 14 14 11 10 8 8 5 4

20 12 9 7 7 -4 3 3 -5 -5 0 -11 -8 -10 -6 -12

VÝVOJ POŘADÍ DO 10. KOLA #

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

8. kolo

9. kolo

10. kolo

11. kolo

12. kolo

13. kolo

14. kolo

15. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

11.KOLO | JABLONECKÝ

7


MATĚJ HANOUSEK

FANOUŠCI ODE MĚ ČEKAJÍ DOBRÉ VÝKONY

Na konci letního přestupního období přišel do Jablonce krajní obránce Matěj Hanousek. Přestoupil k nám právě z Dukly Praha, která je naším dnešním soupeřem. Jak se Matějovi v Jablonci líbí a jestli vypsal nějakou speciální odměnu za vítězství, se dočtete v tradičním rozhovoru.

BIO

Jméno a příjmení: Matěj Hanousek Datum narození: 2. 6. 1993 Stav: svobodný, přítelkyně Výška a váha: 182 cm, 74 kg Post: levý obránce Počet ligových zápasů: 47 Počet ligových branek: 0 Reprezentace: U20, U21 Smlouva: na 4 roky Mateřský klub: TJ Sokol Řepy Poslední klub: FK Dukla Praha 8

JABLONECKÝ

| 11.KOLO 3. předkolo EL


Koncem září jsi přestoupil do Jablonce. Můžeš říct, jak k tomu došlo?

Končilo přestupní období a dostal jsem od agentury, která mě zastupuje, zprávu, že se jedná s Jabloncem a že se vše chýlí ke konci. Ptali se mě, zda to mají dotáhnout do konce. Já jim řekl, že samozřejmě ano, že budu jedině rád. Přes víkend jsem to měl v hlavě, ale na druhou stranu jsem byl připravený, že budu ještě ve středu hrát za Duklu v poháru. V pondělí mi však volal pan Šrámek, ať přijdu na Duklu a tam jsem se dozvěděl, že se můj přestup dotáhl do konce. Začal jsem lítat po zdravotních prohlídkách a poté v Jablonci podepsal smlouvu.

Celé jaro jsi v Dukle pravidelně nastupoval a byl jsi i v reprezentaci do 21 let. Na podzim jsi však neodehrál ani jeden zápas. Co se stalo?

V letní přípravě jsem se zranil. Bylo to zranění na tak blbým místě, že jsem nemohl skoro nic dělat. Až po šesti týdnech jsem začal trénovat s míčem, takže jsem vůbec nemohl počítat s tím, že mě trenér Kozel postaví do utkání. A když jsem už s mužstvem začal trénovat, tak se mu zrovna dařilo, takže trenér neměl žádný důvod sahat do sestavy.

Do Jablonce přišli z Dukly Praha obránci Romera, Karavaev a asi před dvěma lety i levý obránce Vrzal, který však byl dlouho zraněný a téměř vůbec nehrál. Jak to vnímáš?

Je to zajímavý. Ten můj přestup byl tak rychlý, že jsme to s klukama ani nestihli probrat. Hned, jak jsem dostal nabídku, tak mě napadlo, že jdu už jako čtvrtý obránce Dukly do Jablonce. Je to dost nevídaný, aby si některý klub bral každou sezónu hráče do obrany ze stejného klubu, ale na druhou stranu to asi ukazuje, že tre-

11.KOLO | JABLONECKÝ

9


néři Kozel se Šilhavým mají na hru stejný pohled a preferují i stejné krajní obránce.

Přicházíš na pozici levého obránce, kde úspěšně působil Filip Novák.

Čeká mě samozřejmě strašně těžký úkol. Přirovnal bych to k tomu, jako když odcházel Pavel Kadeřábek ze Sparty do Bundesligy. Nastoupit po takovém hráči je strašně těžký, protože Filip odehrál vynikající sezonu. Je v reprezentaci a smekám před ním, jak ji zvládnul. Navíc jablonečtí fanoušci ode mě určitě ček ají dobré v ý kony. Budu se snažit hrát co nejlépe, ale bude hrozně těžké ho nahradit. Myslím si, že takhle produktivní obránce, který dal v lize jedenáct gólů, v české lize dlouho nebyl a asi dlouho nebude.

Hrál jsi vždycky levého obránce?

to byl nějaký šílený skok. Se všema klukama se znám z ligy a celkové prostředí je tady perfektní.

Můžeš porovnat podmínky v současném a bývalém klubu?

Dá se říct, že jo. Jako dítě jsem hrál i levou zálohu, ale od deseti či jedenácti let jsem se definitivně přestěhoval do obrany.

V dnešní době je Dukla, co se podmínek týče, srovnatelná skoro se všemi kluby v lize. Největší rozdíl mezi Duklou a Jabloncem je ve sledovanosti. Každý od nás tady čeká, že budeme vyhrávat a srovnává nás s předními celky.

Je těžké si zvyknout na nový klub?

Jsi rodilý Pražák. Je těžké si zvyknout na menší Jablonec?

Ani bych neřekl. Fotbal je všude stejný a nemyslím si, že by

10

„Myslím si, že na to, jak nás média už předem odepisovala, že v silné skupině nemáme šanci, tak jsme ukázali, že dokážeme hrát vyrovnané zápasy i s nejlepšími týmy v Evropě.“

Abych pravdu řekl, tak jsem z toho měl trošku strach. V Praze mám hodně kamará-


dů a bylo furt co dělat. Věděl jsem ale, že tady budu s klukama z kabiny, kamarády že si rychle najdu a že bych já problém neměl mít. Největší starost jsem ale měl o to, jak se tady bude cítit přítelkyně. Nakonec jsem hodně překvapený. Zamilovala si to tady. Bydlíme blízko bazénu a přehrady a říká, že je tady raději než v Praze. Jediný menší problém asi bude s dojížděním do školy. Oba tam studujeme, ale to zvládneme.

tak jsme ukázali, že dokážeme hrát vyrovnané zápasy i s nejlepšími týmy v Evropě. Ač nás některá mužstva přehrávala, to naše srdíčko tam bylo vidět, a proto si myslím, že se nám ME povedlo a potrápili jsme i ty největší favority.

Tvůj cíl?

Máš svůj fotbalový vzor?

V dnešním zápase hrajete s Duklou, takže je asi zbytečné se tě ptát na motivaci.

Na přelomu června a července jsi Česko reprezentoval na ME do 21 let. Jak na šampionát vzpomínáš?

Přiznám se, že se v televizi raději koukám na jiné sporty. Ale hraju za Jablonec tak fandím Jablonci a za to, co pro mě udělala, tak Dukle. V Evropě to je Borussia Dortmund.

Bohužel jsem nehrál ani minutu, protože se trenéři nakonec rozhodli pro Matěje Hybše, ale do poslední chvíle to mezi námi bylo padesát na padesát. Myslím si, že na to, jak nás média už předem odepisovala, že v silné skupině nemáme šanci,

Jako dítě jsem měl Pavla Nedvěda a je neuvěřitelný, že člověk z Česka je jedním z nejlepších fotbalistů na světě.

Kterému klubu fandíš?

Jaké máš koníčky?

S Pavlem Kadeřábkem jsme často chodívali hrát badminton a pak je to samozřejmě čas strávený s přítelkyní.

Spíš to nechávám jen tak plout. Ale cílem je reprezentovat svou zem, což se mi podařilo v jedenadvacítce. A chtěl bych v tom pokračovat i v nároďáku, i když vím, že k této metě je strašně dlouhá cesta.

Když jsem se loučil s trenérem Kozlem, tak mi přál, ať se mi daří, ale ne v zápase s nimi. Jejich hra je založená na držení míče, takže zápas s ní bude hrozně těžký. A co se týče motivace, tak vyhrát proti bývalému klubu bude obrovská.

Co prémie v případě výhry?

Samozřejmě takovéhle věci v kabině jsou. Co je tady zvykem, jsem se kluků ještě neptal, ale určitě něco proběhne. Když vyhrajeme, tak to udělám rád.

10.KOLO | JABLONECKÝ

11


SLAVIA ZÍSKALA BOD BEZ STŘELY NA BRANKU V 10. kole SYNOT ligy jsme na Střelnici přivítali v rámci Víkendu otců celek Slavie Praha. Naši hráči bojovali, ale branku se jim bohužel vstřelit nepodařilo. Slavia si tak bez jediné střely na branku odvezla bod za bezbrankovou remízu. Jablonečtí fotbalisté v touze poprvé před domácími fanoušky zvítězit, začali utkání aktivně. V úvodním poločase byli naši fotbalisté natlačeni na slávistické polovině, ale do větších šancí se propracovat nedokázali. Pospíšil mířil po dvaceti minutách hry šajtlí k tyči, ale Berkovec byl pozorný. Pokus Mingazova byl zblokovaný a prudká střela Karavaeva mířila vysoko nad břevno. Druhou pětačtyřicetiminutovku začali lépe hosté, tečovaný pokus Škody skončil

12

JABLONECKÝ

| 11.KOLO

jen rohovým kopem. Velkou příležitost si Slavia vytvořila deset minut po změně stran, centr Štohanzla poslal Voltr naštěstí jen do boční sítě a Střelnice si mohla zhluboka oddechnout. Kouč Šilhavý ve snaze posílit útok poslal na hřiště místo Mingazova Tecla. Šanci na skórování měl Rossi, ale po centru Hanouska se nadvakrát neprosadil. Martin Doležal před koncem zápasu dorážel z otočky mimo branku a hlavička Tecla na konci utkání našla jen gólmana Berkovce.

„Kluci měli dnes velkou touhu to zlomit a zvrátit. Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý. Dostávali jsme se do šancí, ale řešili jsme to zbrkle a nedůrazně. Některé šance nám zhatil soupeř. Situace v první půli jsme měli dobré a měli jsme to dotáhnout. Pochválit bych chtěl dnes obranu, trápí nás ale fakt předfinální fáze. Přístup kluků byl dobrý, ale chybělo tomu gólové vy jádření,“ hodnotí utkání trenér Jaroslav Šilhavý.


SYNOT LIGA – 10. KOLO FK JABLONEC 70' Stanislav Tecl (P)

Hrubý Hanousek Karavaev Kysela Pernica Hübschman Masopust Mingazov Pospíšil Silva Rossi Doležal

B O O O O Z Z Z Z Z U

NÁHRADNÍCI Bárta Beneš Romera Greguš Trávník Tecl Wágner

B O O Z Z U U

(0:0)

SK SLAVIA PRAHA 37' Aleš Čermák 75' Lukáš Magera (P)

55%

DRŽENÍ MÍČE

45%

105

ÚTOKY

102

12/5

STŘELY / NA BRANKU

7/0

510/76%

PŘIHRÁVKY / ÚSPĚŠ.

418/66%

50%

VYHRANÉ SOUBOJE

50%

12

ODEBRANÉ MÍČE

27

4

FAULY

15

#26

12 19 6 28 3 22 16 9 8 21 24

81/59

34 20 25 4 23 2 14

1/1

STŘELY NA BRANKU

S

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

Berkovec Deli Jablonský Latka Mikula Souček Černý Štohanzl Zmrhal Škoda Voltr

B O O O O O Z Z Z U U

NÁHRADNÍCI

AKCE / ÚSPĚŠNÉ

MARTIN POSPÍŠIL —

20 23 16 24 18 11 19

0

30 5 22 6 4 3 28 13 26 8 15

0

48/34

PŘIHRÁVKY PŘESNÉ

Řehák Bílek Frydrych Hrubý Piták Švec Vukadinovič

B O O Z Z Z Z

86'

20'

55'

66'

POSPÍŠIL VYPÁLIL!

VOLTR TĚSNĚ MINUL!

SLAVIA BLÍZKO GÓLU!

TECL NEPROMĚNIL!

Ve 20. minutě využil podklouznutí Součka a směřoval k vápnu Slavie, odkud vystřelil šajtlí na zadní tyč. Berkovec si s problémy nadvakrát poradil.

Slavia se do velké šance dostala deset minut po zahájení druhé půle. Voltr se ocitl v hlavičkovém zakončení blízko naší branky, ale těsně minul!

Tomáš Jablonský se v 66. minutě dostal ke střele z velké dálky, ale jeho pokus byl tečovaný do protipohybu brankáře Hrubého a skončil těsně vedle branky

V samotném závěru zápasu jsme si vytvořili tlak a velkou šanci. Po dalekonosném centru Hübschmana se ocitl před Berkovcem Tecl, ale nechal jen vyniknout brankáře Slavie!

11.KOLO | JABLONECKÝ

13


JAK PROBĚHL VÍKEND OTCŮ NA STŘELNICI? Celé 10. ligové kolo bylo věnováno všem fotbalovým tatínkům. V rámci Víkendu otců si tátové i děti mohli užít na jabloneckém stadionu zajímavý doprovodný program. Co jste tam mohli zažít? Podobně jako na jaře během Víkendu otců jsme si přáli, aby si fanoušci užili zápas i po kulturní stránce. Přestože nám počasí příliš nepřálo, zahřáli nás alespoň úsměvy a radost dětí i rodičů ze společného sledování fotbalu.

chala Špita. Velká část fanzóny se ale přesunula do tepla sálu Střelnice, kde jsme pro děti připravili fotbalové divadlo.

Fanoušci dostali placku Díky, táto a mohli se zapojit do celoligové fotosoutěže.

Nově také na hrací plochu doprovodili hráče členové Dětských fanklubů v tričkách Díky, táto.

Za vchodem za tribunou A jste opět našli hudební stage, u které proběhla i autogramiáda Mi-

14

JABLONECKÝ

| 11.KOLO

Sovička Jizerka se převlékla! V rámci Víkendu otců dostal náš maskot speciální dres.

Po nástupu sy mbolicky předal kapitán Tomáš Hübschman

podepsanou kšiltovku, která se dražila ve sportovní aukci, zástupkyni Společnosti pro Jizerské hory. Získanou částku v hodnotě 3.949 Kč společnost využije na ochranu přírody v okolí Jablonce. V poločase ještě devítiletý Adam společně se svými kamarády oslavil na tribuně své narozeniny. Od rodičů dostal nádherný dort a dres se jménem. Ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho další hezkých sportovních zážitků.


DO ODVETY SI VEZEME Z FRÝDKU VÝHRU 2:0

Zápas jsme začali hodně aktivně a hned v první minutě se řítil na domácího brankáře Standa Tecl, ale brankář Frýdku-Místku jeho střelu vyrazil na rohový kop. Velkou šanci měl Vít Beneš ve 38. minutě, kdy hlavou poslal mezi tyče centr od Martina Pospíšila, ale gólman Mihálek jeho střelu reflexivně vyrazil. O minutu později jsme se již dočkali

MFK Frýdek -Místek

02

FK Jablonec

(0:1)

Branky: 39. Wágner, 67. Mingazov. Jablonec: Bárta - Romera, Pernica, Beneš, Hanousek - Greguš - Karavaev, Pospíšil (79. Rossi), Trávník, Tecl (64. Mingazov) - Wágner (64. Doležal).

První utkání osmifinále Českého poháru MOL Cup jsme na půdě Frýdku-Místku zvládli a vyhráli jsme 2:0. Opět se nám podařilo udržet čisté konto a vytvořili jsme si slibný náskok. O přesném termínu odvety vás budeme včas informovat. branky. Po centru z levé strany se ocitl před Mihálkem Tomáš Wágner a přesně doklepl míč do sítě – 1:0. Po změně stran nastoupil v dresu domácích Pavol Ilko, který se snažil dělat naší obraně problémy, a občas se mu to zadařilo. Po hodině hry právě Ilko centroval před bránu, kde se objevil Krčula, ale míč do branky naštěstí ani

nadvakrát nedostal. Trenér Jaroslav Šilhavý pak v 64. minutě připravil dvojí střídání a na hřiště se dostali Mingazov s Doležalem. První jmenovaný se dostal po krásné přihrávce Karavaeva do úniku a v 67. minutě poslal Jablonec do vedení 2:0! V dalších minutách se skóre již neměnilo a do odvety máme velmi dobrou výchozí pozici.

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa


FK JABLONEC Sezona 2015/2016

16

#

Post

Jméno a příjmení

Kariéra

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1

B

Michal Špit

9.4.1975

0

0

0

299

0

20

B

Michal Bárta

6.3.1990

0

0

0

25

0

30

B

Vlastimil Hrubý

21.2.1985

10

900

0

66

0

3

Z

Tomáš Hübschman

4.9.1981

9

810

0

146

0

4

O

Luděk Pernica

16.6.1990

10

887

0

112

7

5

O

Matěj Hanousek

2.6.1993

3

270

0

47

0

6

O

Marek Kysela

10.7.1992

2

180

0

49

1

8

Z

Daniel Rossi

4.1.1981

6

271

0

194

11

9

Z

Nermin Crnkić

31.8.1992

8

426

1

53

6

11

Ú

Stanislav Tecl

1.9.1990

10

599

1

86

28

13

Z

Ruslan Mingazov

23.11.1991

7

439

1

31

6

15

Ú

Martin Doležal

3.5.1990

9

344

1

103

26

16

O

José Antonio Romera

8.9.1987

5

450

0

82

3

18

Z

Michal Trávník

17.5.1994

7

299

0

62

5

19

Ú

Tomáš Wágner

6.3.1990

9

486

3

154

42

21

Ú

Andrey Yakovlev

12.1.1995

0

0

0

0

0

22

O

Vyacheslav Karavaev

20.5.1995

9

810

1

38

1

23

O

Vít Beneš

12.8.1988

8

720

1

176

12

24

Z

Ján Greguš

29.1.1991

8

633

2

116

9

25

O

Petr Rys

15.1.1996

0

0

0

3

0

26

Z

Martin Pospíšil

26.6.1991

9

661

1

105

14

28

Z

Lukáš Masopust

12.2.1993

8

445

3

74

11

JABLONECKÝ

| 11.KOLO

2

VZÁJEMNÁ

FK JABLONEC

K CEL

8

12 2

2

remíz

14 NEJLEPŠÍ STŘELCI 1 gól Vít Beneš, Ruslan Mingazov


FK DUKLA PRAHA Sezona 2015/2016

BILANCE

8

Post

Jméno a příjmení

Kariéra

Narozen

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

1

B

Filip Rada

5.9.1984

10

900

0

119

0

29

B

David Tetour

18.9.1991

0

0

0

0

0

30

B

Martin Chudý

23.4.1989

0

0

0

10

0

2

O

Michal Jeřábek

10.9.1993

8

631

0

30

0

5

Z

Marek Hanousek

6.8.1991

10

887

1

99

13

7

Z

Jakub Považanec

31.1.1991

10

724

0

36

3

16

8

Z

Aldin Čajić

11.9.1992

10

454

1

90

6

0

9

U

Jean-David Beauguel

21.3.1992

8

465

0

35

8

10

U

Roger Néstor Albiach

10.8.1992

3

105

0

40

6

11

U

Michael Krmenčík

15.3.1993

7

287

3

32

7

13

U

Tomáš Berger

22.8.1985

10

884

7

98

19

15

Z

Daniel Tetour

17.7.1994

10

588

1

17

1

16

Z

Róbert Kovaľ

16.1.1994

0

0

0

6

0

17

O

Josip Jurendić

26.5.1987

7

441

0

7

0

19

O

Lukáš Štetina

24.7.1991

9

810

0

81

2

20

O

Branislav Miloševič

13.5.1988

9

585

0

9

0

23

O

Ondřej Vrzal

1.3.1987

9

810

1

94

3

26

U

Jakub Mareš

26.1.1987

9

420

0

217

30

27

O

Dominik Preisler

20.9.1995

0

0

0

0

0

32

U

Tomáš Přikryl

4.7.1992

7

549

2

108

16

33

Z

Marek Hlinka

10.4.1990

1

90

0

35

3

4

SK SLAVIA PRAHA

KEM

#

16 VZÁJEMNÝCH DUELŮ 4 4góly gólyTomáš MilanBerger Baroš

11.KOLO | JABLONECKÝ

17


BIKEPARK KYČERKA. PODZIMNÍ VÝZVA PRO VŠECHNY BIKERY!

Aktivity park Kyčerka ve Velkých Karlovicích žije turistickým ruchem po celý rok. Největším hitem letošního podzimu je Bike park Kyčerka. „Upraveny jsou všechny cyklistické trati tak, aby si zde přišly na své všechny generace od dětí až po seniory,“ řekl provozovatel Bike parku Kyčerka, Roman Kalabus s tím, že tratě vedou jak lesem, tak po sjezdovce a jsou obohaceny dřevěnými překážkami a dalšími zábavnými a technickými prvky. Pro začátečníky je připraven UNIVERSITY TRAIL, na kterém se vyřádí především dětí

a začínající bikeři. Profesionálům slouží PROFI TRAIL s náročnými prvky, které vyžadují dobré jezdecké schopnosti. Ti, kteří jezdí především pro zábavu, mohou využít HOBBY TRAIL. „Nejnovějšími dvěma traily, které jsme otevřeli v letošním roce, jsou stoupací trať zvaná Javorníček, na který je možný nástup také z vleku, a poté 3,5 km dlouhý, hravý a velmi zábavný sjezd zpět k Bike parku Kyčerka,“ doplňuje Kalabus. Specialitou Bike parku Kyčerka je tzv. pumptrack. Jde o uzavřený okruh, ve kterém biker udržuje rychlost „pum-

pováním“ nerovností (boulí a klopených zatáček), tedy bez šlapání. Na pumptracku se vyřádí jak děti, tak zkušení profesionálové. Součástí doprovodných služeb je půjčovna kol, průvodcovská a instruktorská činnost a v neposlední řadě Bike Academy. Aktivity park Kyčerka nabízí sportovně-rekreační aktivity všem kategoriím návštěvníků. Od dětí po seniory, od začátečníků po profesionály. Pro všechny je zde připraveno kvalitní zázemí, široká nabídka aktivit i doprovodných programů a služeb. Milovníci biku by měli využít posledních příležitostí letošního roku ke své zábavě. Již za pár týdnů totiž na Kyčerce odstartuje lyžařská sezóna a svahy ve skiareálu SYNOT Kyčerka, které nyní slouží jako cyklistické trati, zaplní lyžaři.


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

SLA - OLO

JAB - DUK

… poslední výhra Slavie nad Olomoucí se datuje do října 2011, kdy sešívaní na domácím hřišti trefou Vitalije Trubily porazili Sigmu 1:0?

… nejvyšší vítězství loňské sezony zaznamenali Jablonečtí právě v domácím duelu s Duklou? Pražany deklasovali poměrem 6:0.

OVA - PRI

BNO - PLZ

… Baník je již tři zápasy v řadě v domácích duelech s Příbramí neporažen? Naposledy uspěli Středočeši v Ostravě v listopadu 2011.

… v posledních třech domácích zápasech inkasovala Zbrojovka od Plzně pokaždé tři branky? Doma porazila Viktorii naposledy v listopadu 2005.

MBL - SLO

JIH - LIB

… v předcházejících čtyřech soubojích Mladé Boleslavi se Slováckem nedokázali hosté na hřišti Středočechů skórovat? Třikrát přitom skončil zápas výhrou domácích 2:0.

… květnová výhra Jihlavy nad Libercem 4:0 byla nejvyšším vítězstvím Vysočiny v ligovém ročníku 2014/2015?

ZLN - TEP

SPA - BOH

… tepličtí fotbalisté dokázali na hřišti Zlína skórovat jen ve dvou zápasech z dosavadních sedmi měření sil?

… jediné vítězství Bohemians nad Spartou na jejím hřišti se datuje do září 1996, kdy klokani na Letné vyhráli 4:3?

2.KOLO | JABLONECKÝ

19


S

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

LÍBIL SE VÁM NĚJAKÝ INDIVIDUÁLNÍ VÝKON? Chcete ocenit nejlepšího hráče svého mužstva? Pak využijte možnost zvolit hráče utkání, a to ve všech duelech SYNOT ligy!

SYNOT HRÁČI UTKÁNÍ 10. KOLAVýherci s procenty hlasů mezi ostatními hráči svého klubu ČAJIĆ

48%

DUK

1:1

MBL

54%

POSPÍŠIL

24%

JAB

0:0

SLA

21%

BERKOVEC

HOUSKA

33%

OLO

1:1

LIB

35%

KERBR

MOSQUERA

44%

BOH

1:1

BNO

26%

ZAVADIL

DIVIŠ

79%

SLO

2:1

OVA

43%

PAVLENKA

GRIGAR

24%

TEP

0:1

JIH

48%

HANUŠ

KOVAŘÍK

28%

PLZ

4:2

ZLN

74%

ŽELEZNÍK

BEDNÁŘ

56%

PRI

0:4

SPA

50%

FATAI

2.

VYBERTE ZÁPAS

SKALÁK

Oficiální aplikaci SYNOT ligy stahujte z

1.

ZVOLTE SI KLUB

Zvolte svůj oblíbený klub a v 70. minutě každého zápasu vašeho oblíbeného klubu vám přijde notifikace o začátku hlasování.

SYNOT liga

Pokud vám notifikace nepřijde, v menu vyberte položku hráč utkání a zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat.

Zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat o hráči utkání.

www.synotliga.cz/hracutkani

3.

HLASUJTE

Vyberte hráče, pro které chcete hlasovat a stiskněte odeslat hlas.

@Synotliga_CZ


„Být na fotbale je moje práce. A kdyby nebyla? Chodil bych stejně.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz


FOTBALISTÉ S RODINAMI UKLÍZELI V JIZERSKÝCH HORÁCH Hráči ligového týmu se v neděli 18. října po obědě vydali do Jizerských hor, aby se společně se svými rodinami připojili k řadě dobrovolníků a vyčistili turistické trasy v okolí Bedřichova. Poté, co kapitán mužstva Tomáš Hübschman o den dříve před zahájením utkání proti Slavii Praha předal výtěžek z aukce kšiltovky Společnosti pro Jizerské hory, přiložili sami hráči ruce k dílu. Šestice hráčů

22

JABLONECKÝ

| 11.KOLO

Michal Bárta, Vlastimil Hrubý, Martin Doležal, Marek Kysela, Luděk Pernica a Martin Pospíšil si v neděli zpříjemnili volný den a spojili pěkné odpoledne s užitečným, když se zúčastnili akce „Ukliďme Jizerky“.

Společně s dalšími zástupci klubu ušli přes šest kilometrů trasy a posbírali několik pytlů odpadků, které při lesních cestách zůstaly po turistech z letní sezóny. „Vyšlo nám pěkné počasí a bylo to fajn


odpoledne. Rádi jsme se prošli a společně přispěli k dobré věci. Celý jablonecký region by měl být pyšný na svoji krásnou

29. 10. – 31. 10.

HALLOWEENSKÝ

JARMARK v CENTRU BABYLON

přírodu. V Jizerkách je opravdu nádherně - v létě i v zimě,“ řekl za všechny účastníky dvouhodinového výletu Vlasta Hrubý. Výpravy se kromě samotných hráčů účastnili i jejich přítelkyně, manželky, děti a o doprovod se starala čtveřice psů i jablonecký maskot sova Jizerka.

Královská zahrada, od 10 do 18 h

VSTUP ZDARMA

ŘEMESLNÉ A PRODEJNÍ DÍLNY BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM www.CentrumBabylon.cz


V KATEGORIÍCH MINIKOPANÉ TRÉNUJE 175 AŽ 180 DĚTÍ Stanislav Bejda působí v FK Jablonec v roli šéftrenéra přípravek. Dohlíží na nejmladší oddíly zelenobílého klubu, tedy týmům, které dávají základy fotbalovým nadějím.

Jaké týmy máte na starosti a jak si vedou v průběhu podzimu?

Zastřešuji všechny týmy v kategorii minikopané. Sám trenérsky společně s Heřmanem Kubínem působím u ročníku 2005, který je výstupním ročníkem minikopané, v krajském přeboru a I. A třídě mladších žáků se utkáváme s o dva roky staršími hráči regionu. Umístění není u této kategorie tak důležité, přesto patříme do horní poloviny tabulky. Důležitější ale je, že předvádíme atraktivní kombinační fotbal plný šancí a výrazně se posouváme v herních dovednostech. Větším klukům se bez problémů vyrovnáme a hlavně to kluky baví, na tréninky chodí rádi a mají chuť se zlepšovat.

Kolik dětí máte celkem, jaký je zájem dětí o kopanou? Na podzim byl tradiční nábor, kolik přišlo dětí a na co se v přípravce první léta zaměřujete?

Celkem máme v kategoriích minikopané 175 až 180 dětí. Jedná se o malé fotbalisty od ročníku 2005 až po začínající ročník 2010. Počet dětí se mění vzhledem k tomu, že ještě stále přibývají kluci a holky, kteří se nezúčastnili náboru a v kategoriích starší přípravky dochází k prvním selekcím. V Jablonci máme velký zájem o fotbal. Svědčí o tom 48 dětí, které se zúčastnily letošního náboru. Nejvíce přišlo nových dětí ročníku 2010. Ti se pod vedením trenéra a souběžně sekretáře mládeže Milana

24

JABLONECKÝ

| 11.KOLO

Kykala seznamují s fotbalem. V prvním roce je nejdůležitější, aby kluci získali kladný vztah ke sportu, měli radost z fotbalu a pomalu se naučili nejzákladnější věci. Důležité je také seznamovat rodiče s filozofií naší práce. V těchto kategoriích nám jde především o výchovu, správné návyky a rozvoj individuality každého jedince. Chtěli bychom určitě někoho vychovat pro vrcholový fotbal, ale i když se kluci ve starších kategoriích nebudou fotbalu věnovat profesionálně, tak chceme, aby na účinkování v klubu FK Jablonec rádi vzpomínali a podporovali klub i nadále v rolích trenérů, vedoucích, rodičů nebo fanoušků.

Jaké týmy přesně spadají do vašeho působení a kdo v nich působí?

V kategorii starší přípravky u ročníku 2006 působí jako trenér Evžen Dvořák, s asistenty Josefem Kurfiřtem a Liborem Vepřekem. Nastupují v Krajském přeboru starších přípravek Libereckého kraje. U ročníku 2007 je trenérem Jiří Svatoň se svými asistenty Martinem Vítkem a Michalem Zámečníkem. Nastupují také v kategorii starší přípravky, ale v okresním přeboru Jablonce. Ročník 2008 má na starosti Libor Řezníček s asistenty Janem Beránkem, Richardem Křemenem a Martinem Řezníčkem. Účastní se okresních turnajů mladších přípravek. Marek Havlíček s asistenty Janem Okálem, Pavlem Krát-

kým a Ladislavem Tomanem starají o ročník 2009 a také měří své síly se staršími kluky z okresu. U nejmenší předpřípravky se již dlouho pohybuje Milan Kykal a aktuálně mu asistuje Radek Martínek a pomáhají i kluci z juniorky.

Jak si kluci ve svých soutěžích vedou? Všechny kategorie se kromě svých pravidelných soutěží účastní i několika turnajů, v kterých se utkávají se stejně starými hráči velkých klubů. Zde porovnáváme, jak na tom jsme v jednotlivých kategoriích v republice. Nejčastější formou jsou tzv. satelitní turnaje mezi ligovými kluby, v kterých vůbec nejde o výsledek, ale o předváděné dovednosti.

Podzimní sezona pomalu končí, jaké plány má váš úsek na zimní období?

V zimním období budeme pořádat velké množství turnajů v městské sportovní hale, ale také turnaje pro nejmenší v mikrofotbale v tělocvičnách na ZŠ Mozartova. V nich nám jednoznačně půjde o dovednosti a o co nejvíce vstřelených branek. V tréninkovém procesu bychom chtěli co nejefektivněji využít čas a prostor v tělocvičnách a halách, který máme k dispozici. Chceme zábavnou formou rozvíjet dovednosti našich hráčů, pracovat na zlepšování obecné zdatnosti. Kromě fotbalu se budeme také věnovat i ostatním sportům od atletiky, přes gymnastiku až po plavání.


VÝSLEDKY MLÁDEŽE FK JABLONEC Podívejte se na výsledky našich týmů mládežnických kategorií z uplynulého víkendu.

Juniorka

FK Jablonec – FK Teplice 0:0 (0:0) Jablonec: Bárta – Skuhravý, Tichý, Drozd, Yakovlev (57. Houser) – Novák, Kubista (57. Nesládek) – Štěpánek, Bulíř (74. Palatický), Žemba (84. Šedý) – Kuhn (63. Dorničák).

A dorost

FK Jablonec – FK Pardubice 0:6 (0:3) Branky: 46. a 69. Gašpar, 16. Lněnička, 20. Jedlička, 34. Zelinka, 77. Macík (vl.). Jablonec: Richter – Haitl (20. Díl), Macík (80. Mička), Lischka, Hurta – Pelta (70. Čížek), Heřmánek (80. Kováčik), Jelínek, Putyera – Schön, Vencbauer (59. Hlůže).

B dorost

FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 4:2 (4:2) Branky Jablonce: Havel, Landfeld. Jablonec: Mička – Kratochvíla, Hušek, Petržilka, Tkačenko, Pleštil, Havel, Landfeld, Tichý, Kinčl, Doležal. Střídali: Benda, Žďárský, Jakubec, Bednář, Jákl.

C dorost

FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 5:0 (1:0) Jablonec: Vajner - Vácha, Hušek, Tkačenko, Urbánek - Radimský,

Landfeld, Bednář, Kinčl - Jákl, Štolba. Střídali: Javůrek M., Javůrek P., Velich, Pařík, Procházka, Zmeškal.

A žáci

FK Jablonec – FK Admira Praha 1:2 (0:0) Branka Jablonce: Horáček. Jablonec: Gregor - Málek, Michálko, Podzimek, Janda - Malimánek, Hrušovský, Procházka, Horáček - Kobr, Scolz. Střídali: Kaláb, Vobejda, Obršlík.

B žáci

FK Jablonec – FK Admira Praha 1:3 (1:2) Branka Jablonce: Fidra. Jablonec: Přibyl - Michálek, Hušek, Bistiak, Šálek, Bystřičan, Pakula P., Šikola, Zounek, Korber, Fidra. Střídali: Fiala, Devátý, Kiss, Tesař.

C žáci

FK Jablonec – RMSK Cidlina 19:0 (9:0) Branky Jablonce: Linhart 3, Strnad 3, Jandura T. 2, Folprecht 2, Černák 2, Jandura D. 2, Drda 2, Hampl, Malý, Jodas. Jablonec I: Lomský - Malý, Jelínek, Jandura T., Černák, Drda, Folprecht, Strnad - Šáfr, Viktorín. II: Kochánek - Chropůvka, Ryml, Trejbal, Linhart, Hampl, Jodas, Jandura D. – Novák.

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK JE POVINEN SE SEZNÁMIT S NÁVŠTĚVNÍM ŘÁDEM!

Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz

D žáci

FK Jablonec – RMSK Cidlina 15:2 (7:2) Branky Jablonce: Kubín 4, Karban 3,Valnoha 2, Kubát 2, Kubík, Solfronk, Malý, Nykrín. Jablonec I: Andrle – J. Sýkora, Bím, Solfronk, Karban, Malý, Adžiev, V. Sýkora, Valnoha. II: Velík – Brodský, Holečko, Václavů, T. Kubín, Kubík, Phan, Kubát, Nykrín.

Rezerva

FK Jablonec – LOKO Česká Lípa 10:6 (8:4) Branky Jablonce: Kolář 6, Rulec 2, Svačinka, Schovanec. Jablonec: Třešňák - Pakula E., Schovanec, Rucek, Kopecký, Vltavský, Rulec, Kolář, Svačinka, Navrátil, Kozák.

E žáci

FK Jablonec – Nový Bor 3:1 (0:0) Branky Jablonce : Vorel, Kubín M., Kuhn. Jablonec: Vorel - Douda, Havlíček - Gaši, Kubín M., Kuhn - Bejda ml., Cvrček. Střídali: Bjaček, Hanuš, Zámečník. FK Jablonec – LOKO Česká Lípa 7:6 (5:2) Branky Jablonce: Finnimore 5, Nagy 2. Jablonec: Novotný - Nigrin, Kyselka - Hujer, Jíra, Nagy - Finnimore, Pylypko. Střídali: Vítek F., Bartoš, Přichystal.

Pro aktuální termíny a místa zápasů sledujte klubový web www.fkjablonec.cz.

Objednávk y

Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2015/2016, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice).

telefon: 483 330 333

Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře.

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

11.KOLO | JABLONECKÝ

25


HRÁČE NA SLAVII DOPROVÁZELI ČLENOVÉ DĚTSKÝCH FANKLUBŮ Na utkání se Slavií mělo 23 členů našich dětských fanklubů příležitost poznat jablonecké fotbalisty na vlastní kůži. Mladí fanoušci nastoupili s hráči na trávník stadionu Střelnice. Členové fanklubů JUNIOR a MINI se museli nejdříve zúčastnit soutěže na klubovém webu a správně odpovědět na několik otázek o klubu, o našem městě a o Jizerských horách. Výherci nakonec v sobotu nastoupili před zraky fanoušků na stadionu a televizních kamer společně s hráči Jablonce a Slavie na hrací plochu před startem utkání SYNOT ligy. Na

26

JABLONECKÝ

| 11.KOLO

chvíli zažili atmosféru zápasu přímo z plochy a dostali se na dosah svých oblíbenců a vzorů. Jako dárek ještě všichni dostali na památku zelená trička Díky, táto a podepsaný plakát od hráčů klubu.

Chceš taky dostat dárky a získat mnoho výhod?

Staň se členem dětského fanklubu! Roční členství stojí

pouze 300 Kč a k němu dostaneš i kartu pro vstup na všechna utkání FK Jablonec. Jako člen navíc získáš mnoho dárků a výhod (např. deníček, penál, tašku na boty a mnoho dalšího). Více informací o fanklubech najdeš na webu v sekci Fanoušci. Členství je možné zakoupit na sekretariátu klubu v úředních hodinách.


www.rengl.cz ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


1. KOLO

25. 7.

ROZPIS ZÁPASŮ 2015/2016

S

A YN O T LIG

V

2. KOLO

13. 9.

D

7. KOLO

1:1 11. KOLO

24. 10.

5. 12.

D

12. KOLO

19. 9.

V

17. KOLO

V

8. KOLO

31. 10.

27. 2.

D

22. KOLO

26. 9.

V

13. KOLO

4:2

D

27. KOLO

7. 11.

0:1 0: 1

4. KOLO

D

25. 9.

6. 11.

18. KOLO

D

9. KOLO

23. KOLO

D

28. KOLO

5. KOLO

21. 11.

V

19. KOLO

3. 10.

12. 3.

V

10. KOLO

24. KOLO

14. 11. D

10. 10.

V

15. KOLO

D

Hracím dnem Synot ligy je sobota. Termín a čas utkání bude upřesněn vedením ligy.

D

28. 11. D

20. KOLO

29. 8.

V

0:0 V

21. 11. V

1:2

17. 10.

11:2 :2

25. KOLO

1:0 1:1 1: 1

29. KOLO

V

1:1 6:0 0:0

1:1 2:0 D

23. 8.

2:0 2 :0 0:3

1:0 5. 3.

1:0

3. 10.

14. KOLO

0:2 0: 2 V

D

0:2 2:2

3:0 V

16. 8.

1:1

0:1 0: 1

0:3 0: 3 31. 10.

V

0:0 1:2

1:2 1:1 1: 1

1:2 1: 2

26. KOLO

19. 9.

10. 8.

1:0

4:2

1:2

21. KOLO

3. KOLO

1:4 1:2

1:1

16. KOLO

D

2:2

2:3 6. KOLO

2. 8.

17. 10. V

1:1

30. KOLO

30. 5.

D


Neděle 25. 10. od 18:00

Neděle 1. 11. od 16:00


S U N I R B E M L GA NÉ SÍ Á N L A V P V STERIZO

2 1 A P E N


Jablonecký gól 11. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 11. kola SYNOT ligy FK Jablonec - FK Dukla Praha.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you