Page 1

17. 10. 2015 | 2015/2016 | 10. kolo | SK Slavia Praha

JABLONECKÝ VÍKEND

OTCŮ

rozhovor

Michal Bárta Nad nabídkou Jablonce jsem neváhal str. 8

chá. 01.08.14 12:56
ov s

2:0

FANZÓNA UVNITŘ BUDOVY STŘELNICE

Když je zima, přesouváme zábavný program před utkáním dovnitř. Chceme, abyste se na Střelnici cítili vždy pohodlně. Máte dotaz, komentář nebo připomínku? Dejte nám to vědět prostřednictvím webu, sociálních sítí nebo emailu: fanousci@fkjablonec.cz.

DNEŠNÍ ATRAKCE A PROGRAM:

(V závislosti na počasí může být rozmístění fanzóny upraveno.)

TRIBUNA

RODINNý sektor

A

2

V sezoně 2014/2015 překonal Jablonec vlastní rekord v počtu bodů za sezonu z roku 2009/2010, kdy tým trenéra Komňackého vybojoval druhé místo v lize.

1

2

venku

uvnitř

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10 11

Dárek k Víkendu otců a soutěž Distribuce bulletinů (zdarma) Hudební stage Autogramiáda Fotbalový koutek

JABLONECKÝ

| 10.KOLO

nzó

ny

5 3 4

6

7

XBOX Nafukovací hrad Dětské fotbalové divadlo od 14:00 Malování obličejů Balonky Kreslení

8

10 11

9

UP

o fa

VST

UP d

HLA VNÍ

VST


ov s

ká JABLONECKÝ

10. kolo

OBSAH Jak to bylo doma se Slavií naposledy?

4

PREVIEW: asistent Jiří Chytrý

5

Představení SK Slavia Praha

6

ROZHOVOR: brankář Michal Bárta

8

REPORT: První domácí prohra s Mladou Boleslaví

12

REPORT: Ze Zlína vezeme bod za remízu 2:2

14

Soupisky

16

Trenér Jan Kozderka představuje žákovské týmy

22

Výsledy našich mládežnických týmů

23

Zapojte se s námi do akce Ukliďme Jizerky

26

Rozpis zápasů SYNOT ligy

28

Fotbalový Klub Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel.: 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman E-mail: martin.bergman@fkjablonec.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl, Jiří Endler Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek, Josef Mašek, Dalibor Michalčík a archiv FK Jablonec. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo: MK ČR E-21816

Děkujeme že na Střelnici nekouříte FKJablonec @FKJablonec fkjablonecofficial fkjablonec www.fkjablonec.cz

V rámci Víkendu otců bude na Střelnici mnoho dětí. Děkujeme, že budete na stadionu dodržovat zákaz kouření a chráníte zdraví všech jabloneckých fanoušků.

10.KOLO | JABLONECKÝ

3


SLAVIA ODJELA Z JABLONCE S PRÁZDNOU

FK Jablonec

21

SK Slavia Praha

(1:1)

Branky: 4. Novák, 62. Pospíšil – 11. Škoda Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Greguš, Hübschman - Masopust (64. Mingazov), Pospíšil (90. Rossi), Kopic (89. Šabala) - Doležal. Slavia: Berkovec - Švec, Bílek, Fialka, Mikula (78. Červenka) - Baéz (70. R. Hrubý), Deli - V. Vukadinović, Piták (64. Kenija), Tamás - Škoda. Trenéři: Jaroslav Šilhavý (JAB), Miroslav Beránek (SLA)

Jarní 25. kolo SYNOT ligy přineslo souboj Jablonce se Slavií Praha v rámci nové akce Víkend otců. Před více jak 4 tisíci diváky se odehrála dramatická bitva, která měla vítěznou tečku pro náš tým díky Novákovi s Pospíšilem. Vstup do zápasu nám vyšel skvěle. Novák se uvolnil k výbornému náběhu do vápna, kam dostal přesný centr a ve 4. minutě otevřel skóre zápasu. Pro Filipa to byla tehdy rekordní desátá branka v roli obránce v jedné sezoně. Jenže brzy vstřelená branka nás mírně uspokojila a Slavia se hnala za vyrovnáním. Už v 11. minutě se prosadil hlavou po rohovém kopu Milan Škoda a vyrovnal na 1:1. Do konce prvního poločasu viděli diváci ještě pár šancí na obou stranách, ale skóre se již neměnilo. To podstatné pro naše hráče se odehrálo až po změně stran. Od začátku jsme byli aktivní a měli šance na vedoucí branku. To se ale podařilo až v 62. minutě. Martin Pospíšil dostal hodně prostoru na středu hřiště a zpoza vápna šajtlí prostřelil brankáře Berkovce – 2:1! Vedení jsme mohli ještě navýšit, ale třetí gól se nám již vstřelit nepodařilo. Na druhé straně se

Slavia snažila o vyrovnání, ale do nebezpeční situace se již nedostala. „Poměrně lehce i brzy jsme se dostali do vedení po krásné akci, kterou zakončil náš nejproduktivnější hráč. Bohužel jsme si lacině nechali vstřelit vyrovnávací gól po standardce, to byla škoda a zdálo se mi,

jako bychom trošku znervózněli. Zbytečnými ztrátami jsme Slavii nabízeli kontry, ve kterých byla velmi silná. Naštěstí jsme nějaké šance přečkali a ve druhém poločase už byl zápas z naší strany mnohem lepší. Vstřelili jsme branku, mohli jsme dát i další,“ hodnotil utkání trenér Jaroslav Šilhavý.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel Kontakt: 602 151 635

4

JABLONECKÝ

| 10.KOLO


ASISTENT JIŘÍ CHYTRÝ

SLAVIA JE I HERNĚ SILNĚJŠÍ NEŽ LONI Jablonečtí fotbalisté před reprezentační přestávkou získali ze dvou zápasů pouhý bod. Doma nestačili na Mladou Boleslav a následně remizovali ve Zlíně. Tým je na průběžném osmém místě, což není podle asistenta trenéra Jiřího Chytré dobré, ale sezona je ještě dlouhá a víra v posun do vyšších pater trvá. Vraťme se k poslednímu domácímu zápasu, jak byste jej zhodnotil?

Byl to zápas, který se nám nepovedl výsledkově ani herně. Do utkání jsme vstoupili aktivněji, Boleslav dobrou kombinací hru vyrovnala, ale zlom nastal po inkasované brance kolem 30. minuty. Po ní jsme odešli, inkasovaný gól s námi zamával víc, než jsme čekali. Utkání jsme nezvládli a musíme uznat, že soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě.

Následně jste získali bod ve Zlíně, není to málo?

Ve Zlíně jsme udělali dvě chyby a obě domácí potrestali. Bohužel máme stále výkyvy ve výkonu, druhý poločas se hrál na jednu branku, měli jsme šance, Wágner trefil tyč, hlavičku Kysely brankář zázračně vytáhl. Nakonec z toho byla remíza, ale výkon byl dobrý,

bohužel nás dvě laciné branky stály mnoho sil, museli jsme dotahovat. V každém případě jsme hráli to, co bychom chtěli, výkon ve druhé půli se začíná přibližovat tomu, co od hráčů vyžadujeme.

Stejně mám pocit, že tým málo využívá křídelních prostor a ofenzivní hra je málo podporována?

Já bych to nepaušalizoval. Herně nepovedené bylo utkání s Boleslaví, to je bez diskuze, ale jiné zápasy byly dobré, bohužel nás sráží individuální chyby. Samozřejmě to degraduje výsledek. Možná z toho pramení, že nám chybí klid a pohoda, které jsme měli v loňském roce, a také efektivita není taková, jakou bychom si představovali. Vytváříme si šance, ale ty nedokážeme využít.

Jaká ze současná Slavie, kterou hostíte dnes?

Slavia je v nové situaci, po oznámení nových majitelů je klub finančně stabilizován, má nový výhled a je tam takový pozitivní vliv, který všem jistě dodal nový impulz. Slavia je i herně silnější než loni, což potvrzuje i výsledkově, určitě půjde ještě nahoru, ale to nemění nic na tom, že my hrajeme doma a na domácí půdě chceme zvítězit. Navíc se nám to v letošním ročníku ještě nepovedlo, ale věřím, že to, nechci říkat prokletí, zlomíme

Jablonec je momentálně na osmém místě, to asi není pozice, která vás uspokojuje?

To jistě ne, stále máme pohárové ambice a věříme, že se co nejdříve posuneme do popředí tabulky a třeba výhra nad Slavií nás nakopne a série následných dobrých výsledků nás posune nahoru.

TIPY NA ZÁPAS FK JABLONEC – SK SLAVIA PRAHA Martin Procházka

bývalý útočník Jablonce

Nevím, co se mužstvem děje, ale v posledních zápasech nehrají dobře a hlavně doma ztrácí body. Myslím si, že v dnešním utkání se Slávií to protrhneme a vyhrajeme 2:1. Góly dají Pospíšil a Doležal.

Jiří Zemler

bývalý brankář Jablonce

Milan Fukal

bývalý hráč Jablonce

Trenér Šilhavý má ve Slavii Přestože máme jako hráč a trenér nějakou silný kádr hráhistorii a proto věřím, že spočů, v ýkony lu s hráči udělají vše pro to, mužstva tomu v poslední době abychom vyhráli. Sice se doma moc nedaří, nenapovídají, a proto tipuji re- ale tentokrát vyhrajeme 2:1 a góly dají Standa mízu 1:1. Gól bych přál Doležalovi. Tecl a přidá se nějaký obránce.

10.KOLO | JABLONECKÝ

5

Jan


DUŠAN UHRIN ML.:

MÁME VÍC KLIDU NA PRÁCI Fotbalisté pražské Slavie jsou dnešními soupeři jabloneckého celku. Sešívaní letošní ligový ročník zahájili velmi dobře a jsou v popředí tabulky. Věhlasný klub navíc koupil silný čínský majitel a Slavia by ráda navázala na svá historicky nejlepší léta. Pod vedením trenéra Dušana Uhrina ml. navíc dokázala porazit pražskou Spartu a vrátila radost svým příznivcům. Dnes by ráda získala další body do své sbírky právě v Jablonci. Nedávno klub změnil majitele, získali jste tím větší klid na práci?

Určitě jsme rádi, že se situace klubu postupně stabilizuje. Máme víc klidu na práci a můžeme se soustředit jen na sport.

Vedení také vyhlásilo plány a cíle. Máte další novou motivaci do práce?

Motivace i cíle, které jsme měli před příchodem nových majitelů, se v podstatě nemění. K nim ale navíc přicházejí ty dlouhodobější, které jsou pro celý klub a jeho budoucnost hodně důležité.

Tým se stabilizoval, přišly i posily, podařilo se udržet předního ligového střelce, je to část úspěchu současného kádru?

Jsme rádi, že jsme žádné naše hráče nemuseli pouštět. Ta situace nebyla jednoduchá, v klubu scházely finance a prodej opor bylo jedno z možných řešení. Ale už se to zlepšilo, můžeme normálně pracovat a soustředit se na práci s hráči, které tu máme. Kádr Slavie není špatný.

Slavie po letech, ve kterých bojovala spíše o udržení, zahájila letošní sezonu velmi dobře a je s 15 body na prozatímním pátém 6

JABLONECKÝ

| 10.KOLO

místě. Jak hodnotíte dosavadní zápasy svého celku?

Domnívám se, že jsme mohli získat víc bodů, některé zápasy doma jsme pokazili a s tím nemůžu být spokojený. Umístění v tabulce nás ale opravňuje myslet na evropské poháry a podle toho musíme naši výkonnost stabilizovat.

V derby jste po letech dokázali porazit Spartu, ale výhru nedokázali potvrdit doma s Duklou, jak moc to mrzí?

Mrzí nás moc, že jsme nevyhráli. I když Dukla si vytvořila tři velké šance a z tohoto pohledu je bod asi spravedlivý. Ze dvou pražských derby jsme ale chtěli získat čtyři body a ty máme. Teď se můžeme v klidu soustředit na další utkání.

Dnes hrajete v Jablonci, který má stejně jako vy pohárové ambice, ale po vyřazení z Evropské ligy poháru se mu příliš nedaří. Jaké utkání očekáváte?

Abych pravdu řekl, tak úplně nevím, co mám očekávat. Každopádně chceme uspět. Sílu

Jablonce známe, víme, že kvalitně doplnil mužstvo. Chceme tu hrát dobrý fotbal a věřím, že zápas bude diváky bavit.

Kdo z hráčů vám bude v dnešním zápase scházet?

Zatím nevím přesně (rozhovor vznikl tři dny před zápasem), ale předpokládám, že nám bude scházet Levan Kenia.


TABULKA SYNOT LIGY PO 9. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub AC Sparta Praha FC Viktoria Plzeň FC Slovan Liberec FK Mladá Boleslav SK Slavia Praha FK Teplice FC Fastav Zlín FK Jablonec 1.FC Slovácko FC Zbrojovka Brno FK Dukla Praha 1.FK Příbram SK Sigma Olomouc FC Vysočina Jihlava Bohemians Praha 1905 FC Baník Ostrava

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

6 6 5 5 4 4 4 3 4 4 2 3 1 1 0 1

2 2 3 2 3 2 2 4 1 1 4 1 4 2 4 1

1 1 1 2 2 3 3 2 4 4 3 5 4 6 5 7

21:5 19:9 19:10 24:17 15:8 18:14 11:14 15:12 12:17 9:14 15:15 14:21 8:16 8:19 8:14 8:19

20 20 18 17 15 14 14 13 13 13 10 10 7 5 4 4

16 10 9 7 7 4 -3 3 -5 -5 0 -7 -8 -11 -6 -11

VÝVOJ POŘADÍ DO 9. KOLA #

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

8. kolo

9. kolo

10. kolo

11. kolo

12. kolo

13. kolo

14. kolo

15. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

10.KOLO | JABLONECKÝ

7


MICHAL BÁRTA

NAD NABÍDKOU JABLONCE JSEM NEVÁHAL

Další novou tváří fotbalového Jablonce se v létě stal talentovaný brankář Michal Bárta. Na severu Čech podepsal smlouvu na tři roky, stal se dvojkou v ligovém týmu Jaroslava Šilhavého a připravuje se pod dohledem trenéra Milana Veselého po boku zkušených brankářů Michala Špita a Vlastimila Hrubého.

BIO

Jméno a příjmení: Michal Bárta Datum narození: 23. 12. 1989 Stav: ženatý Výška a váha: 196 cm, 88 kg Post: brankář Počet ligových zápasů: 25 Reprezentace: U18, U19 Smlouva: na 3 roky Mateřský klub: Rožnov pod Radhoštěm Poslední klub: SK Sigma Olomouc 8

JABLONECKÝ

| 10.KOLO 3. předkolo EL


Měl jsi i jiné nabídky?

Vím, že ve hře byla i Ostrava, ale jen v případě, že by odešel Jirka Pavlenka. Nakonec tam zůstal a já šel do Jablonce.

Co sis od přestupu do Jablonce sliboval?

Hlavně jsem věděl, do čeho jdu. Bylo mi řečeno, že jedničkou bude Vlasta Hrubý, který už něco za klub odchytal a dobře, a já že bych mu měl krýt záda. Takže teď hodně trénuju a věřím, že bych postupem času mohl nějakou šanci dostat.

Asi před rokem a půl jsi ukončil hostování v Ostravě. Tam jsi podával velmi dobré výkony a byli tam s tebou spokojeni. Vrátil ses do Olomouce, ale tam jsi šanci chytat prakticky nedostal. Čím to bylo?

Tohle bych nerad komentoval a nerad bych se k tomu vyjadřoval.

V Ostravě jsi patřil mezi opory a musel ses vrátit do Olomouce, kde jsi měl smlouvu a nechytal jsi tam.

Pravidelně jsem v Ostravě chytal, ale ke konci už jsem šanci nedostával, protože se kluby nedohodly na přestupu. Hlavním důvodem bylo, že mě Ostrava chtěla na přestup, ale Olomouc chtěla nějaké peníze. Ostrava to nebyla schopna akceptovat.

Bylo to pro tebe velké zklamání, že to nakonec nedopadlo?

Určitě. Prioritou pro mě bylo, že jsem pravidelně chytal. Každý chce hrát, a když jsem se vrátil do Olomouce, tak jsem chytal pouze za béčko a šanci jsem v áčku nedostal.

Takže je asi zbytečné se tě ptát, jak na Olomouc vzpomínáš.

Ne všechno bylo špatné. Rád vzpomínám na dorostenecká léta, kdy jsme jeden rok získali titul a poté i halový. Z té doby mi zbylo i pár kamarádů. Když jsem přešel k mužům, tak už to tak růžové nebylo.

10.KOLO | JABLONECKÝ

9


Můžeš porovnat podmínky v současném a bývalém klubu?

Myslím si, že v Olomouci jsou pro hráče skoro stejně dobré podmínky jako tady. Velký rozdíl v tom nevidím.

Bylo těžké si zvyknout na nový klub a město?

Ani ne. Jsou tady suproví kluci a když jsem něco potřeboval sehnat ve městě nebo zajít na oběd, tak pomohli. Pomalu si s manželkou zařizujeme byt, takže na porozhlédnutí se po okolí zatím moc času nebylo. Ale byli jsme na procházce u přehrady a ta je opravdu pěkná.

Jablonci se v současné době nedaří a jeho výkony jsou pod tvrdou kritikou jak vedení, tak i fanoušků, kteří by chtěli, aby se už doma konečně vyhrálo. Jak se tohle odráží na psychice?

Tak určitě není příjemné, když se doma nevyhrává, zvláště když je to klub jako Jablonec, který má ty nejvyšší ambice. Doma bychom měli vytvořit nedobytnou tvrz a body nikomu nedarovat. To se nám bohužel zatím nedaří a zaplať pánbůh, že aspoň přivážíme nějaké ty body z venku. Chceme doma vyhrávat, ale zatím nám to ne v yc há z í, takže jsme pod tlakem. Doufám, že se v reprezentační pauze dáme doh romad y a v příštím

10

utkání se Slávií bude náš výkon lepší. Hlavně si přejeme vyhrát.

Jak ses stal brankářem?

Jako každý jsem začal v šesti letech hrát, ale po roce jsem už byl v brance. Od té doby jsem tam zůstal a nelituju.

V čem jsi silný, a co potřebuješ nejvíc zlepšit?

Furt je co zlepšovat, někam se posouvat. Potřebuju zlepšit úplně všechno.

V ligovém kádru jste tři brankáři. Vlasta Hrubý, Michal Špit a ty. Jaký je mezi vámi vztah?

Se všemi mám velmi dobrý vztah a myslím si, že to funguje tak, jak to fungovat má. Spolupráce je dobrá a třeba nejzkušenější Michal Špit nám při cvičení radí a upozorňuje na to, co jsme udělali špatně.

Jaké to je být brankářskou dvojkou a někdy i trojkou?

Každý brankář chce chytat a nic příjemného to není. Na druhou stranu si myslím, že každý hráč má nějakou pozici v týmu a tu by měl na sto procent plnit. Snažím se poctivě trénovat a čekat na svou šanci. Může přijít zranění nebo něco jiného a musím být stále připraven naskočit. A abych byl stále v permanenci, tak si chodím zachytat za juniorku.

Máš svůj brankářský vzor?

Jeden určitě ne. Z každého se snažím pochytat to nejdůležitější.

Kterému klubu fandíš?

Vyloženě jednomu ne, ale rád se podívám na hru Realu, Barcelony, Arsenalu, Chelsea a dalších velkoklubů.

Jaké máš koníčky?

V zimě si rád zajedu na lyže, s klukama si zahraju tenis.

Jaký je tvůj cíl?

Nejbližším je dostat se do brány.


Dětský fanklub —

S

FK JABLONEC | 2015/2016 A YN O T LIG

Fanklub Mini Ahoj, přidej se k nám! Staň se fotbalovým fanouškem a získej krásné klubové dárky a mnoho výhod.

TICKET CARD

®

Co můžeš získat jako člen fanklubu? Sbírej raz z utkání ítka o fotbal a hraj ové ceny.

Kartu pro vstup na stadion

razítko sovy

2015/2016

Byl/a jsem na vsech techto zápa sech! pka ec

samole FK Jablon

Sáček na přezůvky

samo lepk host é a

výsledek

datum

Penál do školy Placku s Jizerkou

Více na www. fkjab Patronem dětského

fanklubu je legenda

lonec.cz

jablonecké kopané

Václav Halama.

Setkání s hráči A mnoho dalšího

Roční členství ve fanklubu stojí

300 Kč

Fanklub Junior Kámo, pojď s náma na fotbal. Čekni naši fotbalovou nabídku plnou peckových výhod a doraž na Střelnici. ®

TICKET CARD

Pro členy fanklubu připravujeme: Kartu pro vstup na stadion Stylovou šálu z limitované edice Fanouškovskou placku Akci s hráči SMS se sestavou Nálepka se jménem na sedačce A další výhody

Roční členství ve fanklubu stojí

ZA JABLONEC. V PRVNÍ LINII

300 Kč

Více informací o dětských fanklubech najdete na:

www.fkjablonec.cz/permanentky 10.KOLO | JABLONECKÝ 2. KOLO | JABLONECKÝ

11 23


BOLESLAV NÁM UŠTĚDŘILA PRVNÍ DOMÁCÍ PORÁŽKU V 8. kole SYNOT ligy zavítal na Střelnici náš nedaleký a tradiční soupeř FK Mladá Boleslav. Proti středočeskému celku se nám nepodařilo prolomit domácí nezdary a navíc jsme odešli poraženi po výsledku 1:2. Zápas proti Mladé Boleslavi jsme začali bojácně a nedařilo se nám dostat do dobré střelecké pozice. Naopak Mladá Boleslav byla hodně aktivní a hned po čtvrthodině hry byl Vlasta Hrubý v permanenci. Boleslav zahrozila ještě několikrát, ale ve 37. minutě se již měnilo skóre zápasu. Bořil se prosadil na pravé straně a našel přihrávkou ve vápně Čermáka, který Hrubého prostřelil. Do druhého poločasu jsme vsadili na více ofenzivní hru se dvěma útočníky. Boleslav

12

PP

JABLONECKÝ

| 10.KOLO

ale stále hrozila nebezpečnými kontry. Nám se podařilo skórovat v 70. minutě, kdy byl faulován ve vápně Stanislav Tecl a sám nařízenou penaltu proměnil. Jenže radost nám vydržela jen pět minut, kdy se kopala penalta také na druhé straně. Lukáš Magera se nemýlil a vrátil Boleslavi vedení, které vydrželo až do závěrečného hvizdu. „Musím vyseknout poklonu soupeři. Hrál celé utkání dobře, kontroloval hru a dvěma góly rozhodl o svém zaslouže-

ném vítězství. My jsme podali celkově špatný výkon bez pohybu, byli jsme nervózní a bez kombinace. Nešlo nám vůbec nic. V minulých zápasech náš výkon s přibývajícím časem gradoval, tentokrát tomu ale tak nebylo. Dostali jsme se do hry penaltou, ale další hloupou penaltou, podobně jako v Ostravě, jsme nabídli soupeři vedení, po něm už si vítězství uhájil. Jsme zklamaní z výkonu jednotlivých hráčů,“ hodnotí utkání trenér Jaroslav Šilhavý.


SYNOT LIGA – 8. KOLO FK JABLONEC 70' Stanislav Tecl (P)

Hrubý Beneš Hanousek Karavaev Pernica Crnkić Greguš Hübschman Mingazov Pospíšil Wágner

B O O O O Z Z Z Z Z U

NÁHRADNÍCI Bárta Kysela Romera Masopust Trávník Doležal Tecl

B O O Z Z U U

37'

FK MLADÁ BOLESLAV 37' Aleš Čermák 75' Lukáš Magera (P)

46%

DRŽENÍ MÍČE

54%

105

ÚTOKY

100

11/3

STŘELY / NA BRANKU

15/8

439/72%

PŘIHRÁVKY / ÚSPĚŠ.

534/76%

44%

VYHRANÉ SOUBOJE

56%

13

ODEBRANÉ MÍČE

20

11

FAULY

23

#11

12 8 3 7 11 25 10 17 13 21 18

36/14

STANISLAV TECL

23 22 20 30 27 19 31

1

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

70'

Šeda Bořil Fleišman Čermák Kúdela Rada Skalák Ščuk Vraštil Zahustel Magera

B O O Z Z Z Z Z Z Z U

NÁHRADNÍCI

AKCE / ÚSPĚŠNÉ STŘELY NA BRANKU

S

20 6 16 28 18 15 11

(0:1)

2

30 23 5 22 4 9 24 3 13 26 19

1

3/3

DRIBLINKY PŘESNÉ

Diviš Kubista Kysela Malpon Baroš Chramosta Klobása

B O O Z U U U

78'

75'

ČERMÁK SE PROSADIL!

TECL VYROVNÁVÁ!

MAGERA VRACÍ VEDENÍ!

HRUBÝ ZASAHUJE!

Mladá Boleslav se dostala do vedení pár minut před koncem poločasu, kdy se střelou uvnitř pokutového území prosadil Aleš Čermák.

Po faulu brankáře Šedy na Tecla odpískal rozhodčí penaltu, kterou s přehledem proměnil Standa Tecl na 1:1!

Pouze pět minut trvala naše radost. Po zbytečném faulu ve vápně kopala penaltu také Boleslav a kapitán Magera se nemýlil.

Naději na zvrat výsledku nám udržel dalším výtečným zákrokem Vlasta Hrubý, když v dobré pozici vychytal Jakuba Radu po přihrávce od Baroše!

10.KOLO | JABLONECKÝ

13

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

PP


NA PŮDĚ NOVÁČKA ZE ZLÍNA JSME REMIZOVALI V 9. kole SYNOT ligy jsme vyjeli na půdu ligového nováčka do Zlína. Když jsme naposledy hráli u „Ševců“ v roce 2008, vyhráli jsme 1:0. Tentokrát jsme odjížděli s jedním bodem za remízu 2:2. Domácí celek vstoupil do zápasu aktivně a hned v 10. minutě se dostal do vedení, kdy Železník našel Poznara, který se štěstím dopravil míč do sítě. Naši hráči se snažili o bleskové vyrovnání, ale dočkali jsme se až ve 22. minutě. Faulovaný Martin Pospíšil napálil míč z trestného kopu přesně do šibenice Holého branky. Jenže o dvě minuty později se opět prosadil Zlín. Po centru Železníka z pravé strany se nemýlil Koreš. Do druhého poločasu

14

PP

JABLONECKÝ

| 10.KOLO

přišly změny v sestavě a rozestavení a soupeře jsme zatlačili na vlastní polovinu. V 71. minutě předvedl vynikající zákrok brankář Holý proti hlavičce Kysely, která měla gólové parametry. O deset minut později orazítkoval střídající Wágner levou tyč po centru zprava do Karavaeva. O minutu později se vyrovnat již podařilo. Doležal vystihl Jugasovu přihrávku a po úniku zleva našel nabíhajícího Masopusta, který se z malého vápna nemýlil – 2:2.

„Nezvládli jsme úvod utkání a pustili jsme soupeře do brejků, ač jsme věděli, že jsou v nich silní. Obrana v počátku utkání nepracovala, jak by měla. Druhý poločas jsme přeskupili řady a hra se zlepšila. Srovnali jsme a věřili, že ještě můžeme otočit zápas. Dali jsme tam Wágnera na centrované míče, ale domácí zápas ubránili. Jsme z výsledku zklamaní, chtěli jsme tady naplno bodovat,“ hodnotí utkání trenér Jaroslav Šilhavý.


SYNOT LIGA – 9. KOLO FC FASTAV ZLÍN 10' Tomáš Poznar 24' Štěpán Koreš

Holý Hubáček Janíček Jugas Pazdera Holík Koreš Matejov Živulič Poznar Železník

B O O O O Z Z Z Z U U

NÁHRADNÍCI Dostál Malý Bartolomeu Kopečný Motal Strašák Jordan

B O Z Z Z Z U

10'

(2:1) DRŽENÍ MÍČE

22' Martin Pospíšil 82' Lukáš Masopust

30 5 22 6 4 9 3 26 8 15 11

60%

ÚTOKY

125

7/3

STŘELY / NA BRANKU

17/8

360/70%

PŘIHRÁVKY / ÚSPĚŠ.

552/84%

53%

VYHRANÉ SOUBOJE

47%

23

ODEBRANÉ MÍČE

14

18

FAULY

8

112/80

20 23 16 24 28 18 19

4/4

STŘELY / BRANKY

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

22'

Hrubý Hanousek Karavaev Kysela Pernica Crnkić Hübschman Pospíšil Silva Rossi Doležal Tecl

B O O O O Z Z Z Z U U

NÁHRADNÍCI

AKCE / ÚSPĚŠNÉ

MARTIN POSPÍŠIL S

FK JABLONEC

86

#13 —

17 2 25 23 14 0 29

40%

2

1 4 13 24 20 9 3 16 15 10 7

2

71/56

PŘIHRÁVKY PŘESNÉ

Bárta Beneš Romera Greguš Masopust Trávník Wágner

B O O Z Z Z U

82'

24'

POZNAR SE PROSADIL!

POSPÍŠIL PARÁDNĚ!

ZLÍN OPĚT SKÓRUJE!

MASOPUST VYROVNÁVÁ!

Již v 10. minutě slavil Zlín první branku. Tomáše Poznara sice nejprve vychytal Hrubý, ale míč poskakující k brankové čáře dokázal Poznar dopravit do sítě po odkopu Pernici.

Martin Pospíšil se postavil k rozehrání trestného kopu z 20 metrů a svou střelou do levé šibenice nedal brankáři Holému šanci!

Bleskovou odpověď na našel vyrovnání našel Zlín po akci na pravém křídle. Železník vyslal míč do vápna a Štěpán Koreš vrátil Zlínu vedení.

Po řadě velmi dobrých šancí přišlo naše vyrovnání v 82. minutě. Martin Doležal vybídl k zakončení Lukáše Masopusta, který s přehledem skóroval na 2:2!

10.KOLO 2.KOLO | JABLONECKÝ

15

3. předkolo EL | JABLONECKÝ

PP


FK JABLONEC Sezona 2015/2016

16

#

Post

Jméno a příjmení

Kariéra

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1

B

Michal Špit

9.4.1975

0

0

0

299

0

20

B

Michal Bárta

6.3.1990

0

0

0

25

0

30

B

Vlastimil Hrubý

21.2.1985

9

810

0

65

0

3

Z

Tomáš Hübschman

4.9.1981

8

720

0

145

0

4

O

Luděk Pernica

16.6.1990

9

797

0

111

7

5

O

Matěj Hanousek

2.6.1993

2

180

0

46

0

6

O

Marek Kysela

10.7.1992

1

90

0

48

1

8

Z

Daniel Rossi

4.1.1981

5

181

0

193

11

9

Z

Nermin Crnkić

31.8.1992

8

426

1

53

6

11

Ú

Stanislav Tecl

1.9.1990

9

566

1

85

28

13

Z

Ruslan Mingazov

23.11.1991

6

382

1

30

6

15

Ú

Martin Doležal

3.5.1990

8

262

1

102

26

16

O

José Antonio Romera

8.9.1987

5

450

0

82

3

18

Z

Michal Trávník

17.5.1994

6

283

0

61

5

19

Ú

Tomáš Wágner

6.3.1990

8

478

3

153

42 0

21

Ú

Andrey Yakovlev

12.1.1995

0

0

0

0

22

O

Vyacheslav Karavaev

20.5.1995

8

720

1

37

1

23

O

Vít Beneš

12.8.1988

8

720

1

176

12

24

Z

Ján Greguš

29.1.1991

8

633

2

116

9

25

O

Petr Rys

15.1.1996

0

0

0

3

0

26

Z

Martin Pospíšil

26.6.1991

8

587

1

104

14

28

Z

Lukáš Masopust

12.2.1993

7

355

3

74

11

JABLONECKÝ

| 10.KOLO

10

VZÁJEMNÁ

FK JABLONEC

BILAN

KE CEL M

42

82 5

19

remíz

59 NEJLEPŠÍ STŘELCI 2 góly Vít Beneš

VZÁJ


SK SLAVIA PRAHA Sezona 2015/2016

EMNÁ

BILANCE

KE CEL M

42

13

SK SLAVIA PRAHA 98 6

z

ELCI

52 VZÁJEMNÝCH DUELŮ 4 4góly gólyKarel Milan Piták Baroš

#

Post

Jméno a příjmení

Narozen

zápasy

Kariéra

minuty

góly

zápasy

góly

1

B

Karel Hrubeš

16.3.1993

0

0

0

16

0

12

B

Martin Berkovec

12.2.1989

9

810

0

56

0

34

B

Josef Řehák

25.7.1994

0

0

0

0

0

2

Z

Michal Švec

19.3.1987

4

301

0

79

2

3

O

Jan Mikula

5.1.1992

9

795

1

36

1

4

Z

Robert Hrubý

27.4.1994

7

515

0

39

1

6

O

Tomáš Jablonský

21.6.1987

8

689

0

158

3

8

Z

Jaromír Zmrhal

2.8.1993

8

508

1

91

6

9

Z

Jan Štohanzl

20.3.1985

3

238

0

201

19

11

Z

Levan Kenia

18.10.1990

2

164

1

16

3

14

Z

Miljan Vukadinovič

27.12.1992

1

24

0

15

0

16

Z

Milan Černý

16.3.1988

9

538

0

91

4

17

U

Dame Diop

15.2.1993

1

5

0

6

1

18

Z

Josef Bazal

6.11.1993

5

118

0

5

0

19

O

Simon Deli

27.10.1991

9

810

1

29

1

20

O

Jiří Bílek

4.11.1983

7

291

0

186

8

21

U

Milan Škoda

16.1.1986

9

810

7

188

49

22

O

Tomáš Souček

27.2.1995

8

720

2

8

2

23

Z

Karel Piták

28.1.1980

7

419

0

296

61 1

24

U

Radek Voltr

28.11.1991

9

543

1

21

25

O

Michal Frydrych

27.2.1990

1

2

0

119

8

28

O

Martin Latka

28.9.1984

6

540

0

183

16

10.KOLO | JABLONECKÝ

17


UHERSKÉ HRADIŠTĚ MÁ UNIKÁTNÍ SLOVÁCKOU TRŽNICI!

Široká nabídka kvalitních a čerstvých výrobků od regionálních dodavatelů a producentů pod jednou střechou. To je Slovácká tržnice, která se nachází v Uherském Hradišti, v areálu bývalých kasáren a otevřena byla teprve v polovině září. Moderní prostory, doprovodné programy pro veřejnost, tematicky laděné dny, akční nabídky, dobrá dopravní dostupnost a desítky parkovacích míst. To jsou jen některé z výhod, které Slovácká tržnice nabízí. Především však za jednotlivými produkty a výrobky stojí poctivá a tvr-

Ž Proměna jednoho z objektů bývalých uherskohradišťských kasáren ve Slováckou tržnici trvala bezmála 8 měsíců a vyžádala si 35 milionů korun. Svou pobočku zde za podpory Nadace SYNOT otevřel i Region Slovácko se značkou Tradiční výrobek Slovácka. Slovácká tržnice má za úkol především podpořit drobné živnostníky a podnikatele místního regionu a na druhé straně nabídnout veřejnosti kvalitní produkty a výrobky ze Slovácka, které seženou na jednom místě. Konkrétně na přibliž-

dá práce každého jednotlivého farmáře, podnikatele či živnostníka, který se své činnosti věnuje s láskou a často v duchu rodinných tradic. „Lidé se na nás sami obraceli s tím, že podobný projekt v Uherském Hradišti schází. Proto jsem jim velmi rád vyšel vstříc a těší mne, že se tržnice setkala s tak velkým zájmem. Sami Hradišťané si dokonce navrhli logo, které nyní tržnici zdobí,“ uvedl podnikatel, senátor a současně iniciátor projektu, Ivo Valenta.

p

ně 600 m² prodejní plochy a ve více než sedmi desítkách prodejních míst. V prvních letech navíc prodejci mohou využít možnosti nízkých, startovacích nájmů.

JA n fa li


PODĚKUJ SVÉMU TÁTOVI ZA TO, ŽE TĚ VZAL S SEBOU NA FOTBAL A ZA JEHO DALŠÍ DOBRÉ SKUTKY Nezapomeň se spolu s tátou také vyfotit, poslat nám tuto fotku a vyhraj pro svou rodinu víkendový pobyt ve valašské chalupě na Kyčerce či permanentní vstupenky a jiné ceny ze SYNOT ligy!

CO MŮŽU VYHRÁT? 1. CENA

Vítězná fotka s nejvíce označeními LIKE vyhraje víkendový pobyt pro rodinu (4 osoby) ve valašské chalupě na Kyčerce s plnou penzí.

KLUBOVÉ CENY

2x permanentka a šála tvého oblíbeného klubu.

Pravidla soutěže naleznete na:

www.vikendotcu.cz

JAK SOUTĚŽIT? Vyfoť se se svým tátou či jiným členem vaší rodiny na zápase SYNOT ligy během Víkendu otců. Nahraj tuto fotku pod facebookový příspěvek na: www.vikendotcu.cz či na Facebook SYNOT ligy a nezapomeň uvést, kterému klubu fandíš. 2.KOLO | JABLONECKÝ

19


S

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

LÍBIL SE VÁM NĚJAKÝ INDIVIDUÁLNÍ VÝKON? Chcete ocenit nejlepšího hráče svého mužstva? Pak využijte možnost zvolit hráče utkání, a to ve všech duelech SYNOT ligy!

SYNOT HRÁČI UTKÁNÍ 9. KOLA

Výherci s procenty hlasů mezi ostatními hráči svého klubu

PAVLENKA

33%

OVA

1:0

OLO

37%

HUBNÍK

ZAHUSTEL

32%

MBL

4:0

PRI

30%

HRUŠKA

ZAVADIL

34%

BNO

0:4

TEP

73%

VACHOUŠEK

ŽELEZNÍK

34%

ZLN

2:2

JAB

40%

POSPÍŠIL

ŠKODA

67%

SLA

1:1

DUK

22%

RADA

COUFAL

47%

LIB

3:1

BOH

24%

ZLÁMAL

FATAI

58%

SPA

4:0

SLO

39%

HEČA

MEŠANOVIČ

35%

JIH

2:4

PLZ

51%

ĎURIŠ

2.

VYBERTE ZÁPAS

Oficiální aplikaci SYNOT ligy stahujte z

1.

ZVOLTE SI KLUB

Zvolte svůj oblíbený klub a v 70. minutě každého zápasu vašeho oblíbeného klubu vám přijde notifikace o začátku hlasování.

SYNOT liga

Pokud vám notifikace nepřijde, v menu vyberte položku hráč utkání a zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat.

Zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat o hráči utkání.

www.synotliga.cz/hracutkani

3.

HLASUJTE

Vyberte hráče, pro které chcete hlasovat a stiskněte odeslat hlas.

@Synotliga_CZ


„VÍTĚZSTVÍ MÁ VĚTŠÍ CENU NEŽ VÝCHOVA MLÁDEŽE, A TO NENÍ DOBRÉ,“ TVRDÍ TRENÉR JAN KOZDERKA Jan Kozderka je vedoucí trenér Sportovního střediska mládeže při FK Jablonec a učitel na ZŠ Mozartova, která úzce s jabloneckým klubem spolupracuje. Na starosti má žákovské týmy kategorií U12, U13, U14, U15 a rezervu. Zhodnoťte a přibližte jednotlivé týmy?

U12 - Česká liga žáků skupina C, realizační tým: trenér Petr Bulíř, asistenti: Petr Banický, Václav Kopal, Marek Šupík, vedoucí týmu Vratislav Žitka. Kádr se po přechodu do žákovské kategorie stabilizoval. Byl doplněn o některé hráče z kraje. Vstup do sezony se jim povedl. Přechod do této soutěže je pro ně velký skok, přesto čtyři těžké zápasy zvládli. Porazili Boleslav a Liberec, těsně podlehli Hradci Králové a nestačili na Pardubice. U13 - Česká liga žáků skupina C, realizační tým: trenér Jan Kozderka, asistenti Luboš Pumrle, Marek Rezler, vedoucí týmu Jaroslav Chropůvka. Tým se v soutěži stabilizoval. V konfrontačních utkáních se silnými soupeři jsme obstáli- Vyhráli jsme tři utkání, a to s Boleslaví, Libercem a Pardubicemi. S Hradcem jsme bohužel prohráli. U14 - Česká liga žáků skupina B, realizační tým: trenér Zdeněk Bryscejn, asistenti Tomáš Hlubuček, Ladislav Horáček, vedoucí týmu Petr Kuna. V této kategorii hraje dvanáctičlenná elitní skupina A, pod kterou jsou dvě skupiny B (sever Čech) a skupina C (střed a jih Čech). Z jedenácti zápasů tým osm vyhrál a je třetí. V souboji s týmy, které bojují o čelo tabulky, podlehl Dukle a v dvojutkání s Libercem venku prohrál a doma vyhrál. Cílem této věkové kategorie je kromě výchovy hráčů, příprava týmu pro případné barážové utkání na konci sezony o postup do elitní skupiny pro příští sezonu.

22

JABLONECKÝ

| 10.KOLO

U15 - Česká liga žáků skupina B, realizační tým: Josef Mička, asistenti René Feri, David Svoboda, vedoucí týmu Michael Scholz. Vstup do soutěže byl poznamenán velkou marodkou, se kterou se trenéři perou dodnes. Z početného kádru zbylo po soustředění zhruba dvanáct kluků, kteří se prali o výsledky. Cílem tohoto týmu je poprat se o první příčku a vybojovat barážové utkání pro U14. V zápasech s konkurenty podlehli Cidlině, Liberci, Trutnovu a Dukle. Liberci v odvetě porážku vrátili. Další odvetná utkání nás teprve čekají.

Mohl byste sdělit svůj pohled na systém soutěží U15?

Je dobré, že se hraje o postup do elitní skupiny, ale myslím, že v loňském roce byl systém lepší. Polovinu soutěže hrálo dvanáct týmů, které byly následně rozděleny na prvních šest a druhých šest. Posledních deset kol se hrálo na ostro a o postup. Nyní se od začátku sezóny hraje o body pro postup do nadstavbové části. Pro výchovu kluků to není moc dobré, přednost dostávají fyzicky vyspělí hráči. Týmy se snaží zápasy ubojovat a vítězství má větší cenu než výchova mládeže, a to není dobré. My se o postup chceme také porvat, ale ne za každou cenu.

Máte za sebou stáže v zahraničí, můžete porovnat systémy, jsou lepší?

Každý to má jinak, někde jsou žákovské celostátní soutěže, někde regionální, někde se hra-

je 7+1 a jinde 8+1. Většinou jsou soutěže uzavřené, být první je prestižní, ale není to jediný cíl týmu. Prioritou je výchova mládeže a také je rozdíl v počtu středisek. My těch středisek máme mnohem víc, kdežto v zahraničí se elita zužuje mnohem dříve.

Kromě šéftrenéra se věnujete také kantorské činnosti při ZŠ Mozartova. Jaká je návaznost školní docházky a Sportovního střediska mládeže při FK Jablonec?

V naší škole je každý žákovský tým zastoupen určitým počtem hráčů. Spolupráce školy a klubu je velmi dobrá a ředitelka Marcela Rousová a její zástupce Michal Polman nám vycházejí maximálně vstříc. Spolupráce je přínosná pro obě strany. Fotbal má organizačně ulehčeno a hráči školu reprezentují na všech akcích, kterých se účastní. Musím říci, že každá skupinka fotbalistů přináší do třídy sportovního a soutěživého ducha. Z pohledu týmu je znát, který ročník měl nadpoloviční procento hráčů ve sportovních třídách, promítlo se to do party, vztahů, sounáležitosti týmu, vztahu ke sportu ale i výsledkově a výkonnostně. Musí být znát, když mají kluci o dva tréninky týdně víc. Pro fotbalovou stránku je příslušnost do sportovní třídy nepostradatelná. Pokud je v ročníku 80 procent hráčů, kteří patří do našich tříd, je to dobré. Velkou zásluhu má i dobrá parta rodičů a vedoucí týmu.


VÝSLEDKY MLÁDEŽE FK JABLONEC Podívejte se na výsledky našich týmů z mládežnických kategorií včetně uplynulých zápasů ligového dorostu. A dorost

FC Slovan Liberec – FK Jablonec 1:0 (0:0) Jablonec: Richter – Haitl, Macík, Lischka, Hurta – Pelta (73. Čížek), Jelínek, Vencbauer (62. Heřmánek), Putyera – Schön, Díl (46. Hlůže). FK Jablonec – AC Sparta Praha 0:4 (0:0) Jablonec: Klement – Haitl, Macík, Lischka, Hurta – Jelínek, Hlůže (64. Zezulka) – Pelta (60. Díl), Vencbauer, Putyera (72. Žitka) – Schön (79. Čížek). FK Jablonec – 1.FK Příbram 1:1 (1:1) Branka Jablonce: 4. Putyera. Jablonec: Klement – Pelta (59. Hlůže), Macík, Lischka, Hurta – Haitl, Jelínek (84. Mička), Vencbauer (76. Zezulka), Díl (87. Čížek) – Schön (73. Žitka), Putyera. SFC Opava – FK Jablonec 2:1 (1:0) Branka Jablonce: 90. Čížek. Jablonec: Klement – Haitl, Mička, Macík, Hurta – Pelta, Jelínek (79. Heřmánek), Vencbauer

(71. Hlůže), Putyera (87. Čížek) – Díl, Schön.

B dorost

FK Jablonec – AC Sparta Praha 0:4 (0:2) Jablonec: Mička - Kratochvíla, Petržilka, Hušek, Hrdlička, Tichý, Jákl, Havel, Landfeld, Pleštil, Doležal. Střídali: Tokár, Bednář, Žďárský, Benda.

C dorost

FK Jablonec – AC Sparta Praha 0:6 (0:0) Jablonec: Vajner - Vácha, Krátký, Tokár, Tkačenko, Urbánek, Radimský, Procházka, Bednář, Kinčl, Pařík.

A žáci

FK Dukla Praha - FK Jablonec 4:0 (2:0) Jablonec: Mazánek - Málek, Michálko, Malimánek, Janda - Vobejda, Hrušovský, Coufal, Velich - Procházka, Kaláb. Střídali: Kolář, Rulec, Obršlík.

B žáci

FK Dukla Praha - FK Jablonec 6:1 (2:0) Branka Jablonce: Bystřičan. Jablonec: Přiby l - Michálek,

Bistiak, Šálek, Hušek - Šikola, Bystřičan, Körber, Devátý, Fidra – Zounek. Střídali: Fiala, Pakula P., Hamada, Kiss, Tesař, Rucek.

C žáci

FK Čáslav – FK Jablonec 6:5 (3:3) Branky Jablonce: Jandura T., Jodas, Hampl, Strnad, Jelínek. Jablonec I.: Kochánek - Malý, Jelínek, Jandura T., Černák, Drda, Folprecht, Strnad - Novák, Šáfr. II.: Viktorín - Chropůvka, Ryml, Jandura D., Linhart, Hampl, Jodas, Řezníček - Trejbal, Lomský.

D žáci

FK Čáslav – FK Jablonec 0:9 (0:0) Branky Jablonce: Bím 2, Kubát 2, Karban, Kubík, Solfronk, V. Sýkora, Adžiev. Jablonec I.: Andrle – J. Sýkora, Bím, Solfronk, Karban, Nykrín, Adžiev, T. Malý, V. Sýkora, Vlček. II.: Velík – Brodský, Voldán, Holečko, T. Kubín, Kubík, Phan, Žitka, Kubát.

KŘÍŽEM-KRÁŽEM BABYLONEM Využijte jedinečné šance prozkoumat křížem-krážem zábavní komplex CENTRUM BABYLON. Exklusivní slevové kupony získáte jednoduchou registrací na www.BabylonLiberec.cz, při nákupu přes e-shop a na pokladnách CENTRA BABYLON. Platnost kuponů od 1. 9. do 31. 10. 2015

SLEVY až 50 %


VÝSLEDKY UPLYNULÝCH ZÁPASŮ JUNIORKY

12. KOLO

19. KOLO

11. KOLO

10. KOLO

Svěřenci trenérů Pavla Drska a Zdeňka Kluckého jsou v posledních týdnech jako na houpačce. Z posledních čtyř duelů jsme dva vyhráli a dvakrát jsme odešli poraženi. Nejvyššího vítězství jsme dosáhli na domácí půdě v Břízkách proti Českým Budějovicím, které jsme porazili 6:0. Výbornou střeleckou formu ukázal záložník David Breda, který v těchto zápasech zaznamenal čtyři góly. Pozitivní je také návrat obou dlouhodobých marodů brankářů Fendricha s Valešem.

2 Bohemians Praha 1905

1 (0:1)

6

0 FC Vysočina Jihlava

Sestava JBC: Fendrich – Skuhravý, Štěpánek, Novák, Breda, Drozd, Rys, Bulíř (62. Kuhn), Žemba (74. Dorničák), Nesládek (84. Palatický), Kubista (78. Munzar).

Branky: 8. a 52. Breda, 80. a 90. Palatický, 16. Rys, 27. Bulíř.

SK Dynamo České Budějovice

2

Sestava JBC: Bárta – Štěpánek, Tichý, Novák (73. Skuhravý), Breda (73. Palatický), Drozd (84. Munzar), Rys, Bulíř (79. Kuhn), Žemba (69. Dorničák), Nesládek, Kubista).

Branky: 23. Breda, 92. Houser (pen.).

(0:1)

3 1. FK Příbram

FK Jablonec

0 (3:0)

FK Jablonec

Branky: 51. Štěpánek (vl.), 70. Grohmann – 38. Breda.

FK Jablonec

Sestava JBC: Bárta – Štěpánek, Skuhravý, Tichý, Drozd, Žemba (58. Kuhn) – Novák, Breda (80. Houser), Bulíř (84. Hlůže), Kubista – Nesládek (63. Dorničák).

FK Jablonec

Sestava JBC: Valeš – Skuhravý, Tichý, Drozd, Yakovlev, Žemba (80. Dorničák), Novák, Breda (31. Štěpánek), Bulíř, Kubista (76. Houser) – Nesládek (66. Kuhn).

0

Branky: 14. Končal (pen.), 35. Suchan, 54. Barák.

(2:0)

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa


www.rengl.cz ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


ZAPOJTE SE S NÁMI DO AKCE „UKLIĎME JIZERKY“ Fotbalový klub Jablonec i celá kabina se připojují k dobrovolnému úklidu Jizerských hor, který proběhne právě v tomto víkendu. Zapojte se s námi do dobročinné akce na pomoc Jizerským horám a pojďme v neděli pomáhat Jizerkám. Před letošní sezónou představil FK Jablonec svého nového maskota – sovu Jizerku. Kromě toho, že si maskota ihned oblíbili kluci i holky z řad jabloneckých fanoušků, nezapomíná fotbalový klub ani na samotné poselství, které souviselo s volbou nového maskota z Jizerských hor. Už při oznámení podoby sovího maskota byla zmíněna spolupráce se Společností pro Jizerské hory, která nyní dostává reálnou podobu. Jizerské hory neodmyslitelně patří k našemu regionu, ke kterému se hlásí i náš klub. Bohatá příroda hned za hra-

26

JABLONECKÝ

| 10.KOLO

nicemi města nabízí nesčetné přírodní krásy od vodopádů a rašelinišť, po horské louky a vrcholy s výhledem do dalekého okolí. Jizerky zároveň slouží jako domov celé řady vzácných rostlin i živočichů, mezi něž patří i „náš“ sýc rousný. Celá oblast Jizerek trpí přívalem početných zástupů turistů v zimní i letní sezóně. Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. proto dvakrát ročně pořádá akci „Ukliďme Jizerky“, do které se tentokrát zapojí i FK Jablonec mj. včetně členů vedení a hráčů A týmu. „Bylo

by moc pěkné, kdyby se k nám přidala i řada našich fanoušků tak, abychom mohli i nadále obdivovat nádhernou přírodu Jizerských hor. V dnešní době je potřeba udělat pro přírodu každý dobrý skutek,“ řekl k zapojení do projektu tiskový mluvčí klubu Štěpán Hanuš. Celá akce vy vrcholí o víkendu 17. až 18. října, kdy budou tradiční dobrovolnické úklidové akce koordinovány zástupci Společnosti pro Jizerské hory přímo na místě. Pro více informací o akci „Ukliďme Jizerky“ sledujte náš web nebo stránky: www.projizerky.cz.


PODEPSANÁ KŠILTOVKA Z AUKCE MÁ SVÉHO NOVÉHO MAJITELE Aukce jinak neprodejné kšiltovky byla ukončena v pondělí 12. října ve 14 hodin a vynesla nakonec téměř čtyři tisíce korun. Celou částku hráčská kabina věnuje Společnosti pro Jizerské hory, která se stará o krásnou přírodu v našem regionu. Unikátní neprodejná kšiltovka moderního stylu snapback z hráčské sady „Galacticos“ s vlastnoručními podpisy hráčů FK Jablonec z minulé sezóny 2014/15 našla v pondělí odpoledne svého majitele. Pod přezdívkou Petr15 ji vydražil jeden z online uživatelů za velmi solidní částku 3949 Kč.. Dražba jedinečného sběratelského kousku tak pomůže společnosti, která již několik let pořádá řadu projektů na pomoc Jizerským horám. K slavnostnímu předání šeku do rukou zástupců Společnosti pro Jizerské hory dojde před dnešním utkáním 10. kola SYNOT ligy proti Slavii Praha. Šťastnému majiteli kšiltovky děkujeme a spojíme se s ním prostřednictvím organizátora aukce.

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK JE POVINEN SE SEZNÁMIT S NÁVŠTĚVNÍM ŘÁDEM!

Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz

Pro aktuální termíny a místa zápasů sledujte klubový web www.fkjablonec.cz.

Objednávk y

Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2015/2016, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice).

telefon: 483 330 333

Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře.

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

8.KOLO | JABLONECKÝ

27


1. KOLO

25. 7.

ROZPIS ZÁPASŮ 2015/2016

S

A YN O T LIG

V

2. KOLO

13. 9.

D

7. KOLO

1:1 11. KOLO

24. 10.

28. 11.

D

12. KOLO

19. 9.

V

17. KOLO

V

8. KOLO

31. 10.

27. 2.

D

22. KOLO

26. 9.

V

13. KOLO

4:2

D

27. KOLO

7. 11.

0:1 0: 1

4. KOLO

D

25. 9.

7. 11.

18. KOLO

D

9. KOLO

23. KOLO

D

28. KOLO

5. KOLO

21. 11.

V

19. KOLO

3. 10.

12. 3.

V

10. KOLO

24. KOLO

14. 11. D

10. 10.

V

15. KOLO

D

Hracím dnem Synot ligy je sobota. Termín a čas utkání bude upřesněn vedením ligy.

D

28. 11. D

20. KOLO

29. 8.

V

0:0 V

21. 11. V

1:2

17. 10.

11:2 :2

25. KOLO

1:0 1:1 1: 1

29. KOLO

V

1:1 1: 1 6:0

1:1 2:0 D

23. 8.

2:0 2 :0 0:3

1:0 5. 3.

1:0

3. 10.

14. KOLO

0:2 0: 2 V

D

0:2 2:2

3:0 V

16. 8.

1:1

0:1 0: 1

0:3 0: 3 31. 10.

V

0:0 1:2

1:2 1:1 1: 1

1:2 1: 2

26. KOLO

19. 9.

10. 8.

1:0

4:2

1:2

21. KOLO

3. KOLO

1:4 1:2

1:1

16. KOLO

D

2:2

2:3 6. KOLO

2. 8.

17. 10. V

1:1

30. KOLO

30. 5.

D


Úterý 20. 10. od 18:00

Neděle 25. 10. od 18:00


S U N I R B E M L A Í G NÉ S Á N L A V P V STERIZO

2 1 A P E N


Profile for FK Jablonec

Jablonecký gól 10. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 10. kola SYNOT ligy FK Jablonec - SK Slavia Praha.

Jablonecký gól 10. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 10. kola SYNOT ligy FK Jablonec - SK Slavia Praha.

Advertisement