Page 1

V60


W VOLVO NA PIERWSZYM MIEJSCU JEST ZAWSZE CZŁOWIEK.

POWITANIE

| 1

Skandynawscy projektanci, zanim podejmą proces twórczy, przyglądają się osobie, która będzie użytkownikiem danej rzeczy. Zadają sobie pytanie: „co możemy zrobić dla poprawy komfortu życia tej osoby?”. Pochodzimy ze Szwecji, dlatego podczas projektowania samochodów zawsze stosujemy tę filozofię. Gdy inni producenci myślą przede wszyst­ kim o technologii, próbując na koniec wtłoczyć weń człowieka, dla nas właśnie człowiek to punkt wyjścia. Forma podąża za funkcją, a gdy projektowanie przebiega pod kątem potrzeb człowieka, rezultat jest doskonały – w sposób naturalny. Uważamy, że obcowanie człowieka z samochodem powinno być źródłem natchnienia i radości. Taka filozofia pozwoliła nam wprowadzić w życie wiele bezcennych rozwiązań. Trzypunktowy pas bezpieczeństwa? To nasz wynalazek z 1959 roku. Zawsze dużą wagę przywiązywaliśmy do poszanowania środowiska naturalnego – w 1976 roku po raz pierwszy zastosowaliśmy w naszych autach czujnik kontrolujący skład spalin (sondę Lambda), dzięki któremu spadła emisja toksycznych związków oraz zużycie paliwa, a także poprawiły się osiągi samochodów.


W SZWECJI DOBRE WZORNICTWO TO NIE LUKSUS, LECZ STYL ŻYCIA.


POWITANIE

| 3

Innowacje to druga twarz Volvo – może właśnie dlatego, że pochodzimy ze Szwecji. Jak na dość nie­ pozorny kraj jesteśmy wyjątkowo twórczy. Ufamy, że wynika to z wiary w siebie i w słuszność obranego kierunku, nawet jeśli inni postępują zupełnie inaczej. Doskonały przykład to nasze fotele. Na początku lat 60. rozpoczęliśmy współpracę z ortopedami z Chalmers University of Technology w Goeteborgu. Lekarze byli zaskoczeni naszymi pytaniami – nigdy wcześniej żaden projektant samochodowego fotela nie prosił ich o poradę. Powstające w wyniku tej współpracy ergonomiczne i zapewniające nadzwy­ czajny komfort fotele są znane i doceniane przez kierowców na całym świecie. Jak przystało na skandynawskich rzemieślników, w naszej pracy wykorzystujemy tylko najlepsze materiały – jak na przykład twarda stal borowa, z której zbudowane są klatki bezpieczeństwa nadwozi naszych aut. W kabinach stosujemy materiały naturalne – nie dlatego, że to chwilowa moda, lecz dlatego, że są zdrowe i przyjemne w dotyku. W naturalny sposób tworzymy rzeczy piękne i przy­ jazne człowiekowi. Bo w Szwecji dobre wzornictwo to nie luksus, lecz styl życia.


DLACZEGO ODMAWIAĆ SOBIE FRAJDY Z JAZDY TYLKO DLATEGO, ŻE WIEZIESZ ŁADUNEK? TWÓJ NOWY SAMOCHÓD 

VOLVO V60  | 4

Nowe V60 powstało by wpasować się w Twoje życie, cokolwiek robisz. To samochód dla ludzi poszukujących wszechstronnego kombi, które prowadzi się jak nowoczesny samochód sportowy. Dlatego V60 nazywa­ my sportowym kombi. Zapewnia ono komfort i przestrzeń, jakich zwykło się oczekiwać od Volvo kombi, a przy tym jest samochodem stworzonym do jazdy. Wiemy jak to jest wsiąść na koniec dnia do auta tylko po to by poczuć przyjemność z przejażdżki. W 2013 roku poprawiliśmy własności jezdne samochodu oraz doko­ naliśmy serii ulepszeń, dzięki którym wciąż będziesz szukać pretekstu, by tylko usiąść za kierownicą. Zresztą wystarczy na ten samochód spojrzeć by poczuć do niego sympatię – nadwozie wydaje się przyssane do drogi, przód karoserii nabrał silniejszego i pewnego siebie wyrazu. Auto zachowuje przy tym czyste linie typowe dla współczesnej skandy­ nawskiej szkoły projektowania, dzięki której V60 odniosło natych­ miastowy sukces.

Chcesz sprawdzić twardsze zawieszenie i bezpośredni układ kierowniczy w nowym V60 R-Design? Umów się na jazdę próbną.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZEGO DEALERA NA VOLVOCARS.PL


TO NIE JEST ZWYKŁE KOMBI. Wybierasz to, co lubisz – zawieszenie Four-C pozwala ustawić jeden z trzech trybów jazdy. „Komfort” i „Sport” nie wymagają komentarza. Sprawdź jednak, jak auto trzyma się drogi po przełączeniu na „Advanced”! Ustawienia można zmieniać w dowolnej chwili, jednym przyciskiem.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL


POŁĄCZENIE DOSKONAŁE 

Ciężko napracowaliśmy się, by połączyć w V60 uniwersalne możliwości transportowe z neutralną charakterystyką prowadzenia, aby – jak w przypad­ ku bliźniaczego modelu S60 – utrafić w gust wyma­ gającego kierowcy. I tak, jeżeli pokonujesz szybko zakręt, koła V60 podążają drogą dokładnie taką, jaką chcesz – z niemal telepatyczną dokładnością. Poprawnie opracowane podwozie to podstawa dobrych własności jezdnych każdego auta. Właściciele V60 mogą wybrać jedno z czterech

VOLVO V60  | 7

rodzajów zawieszenia: Touring, Dynamic, Four-C oraz Sport. Sekretem wszechstronności V60 jest zmyślny system składanych siedzeń. Tylna kanapa jest dzielona na trzy części (w proporcji 40/20/40), dzięki czemu łatwo można zwiększyć pojemność 430-litrowego bagażnika. Rodzice z pewnością docenią dwustopniowe, zintegrowane z tylną kanapą siedzenia dla dzieci, pozwalające na efek­ tywne użycie pasów bezpieczeństwa.


CO CZYNI KOMBI PIĘKNYM? JEGO DESIGN. NIEPOWTARZALNE WZORNICTWO 

VOLVO V60  | 9

V60 to doskonały przykład połączenia praktyczności i osiągów. Nasi projektanci tak poprowadzili tylną linię dachu, że nadwozie, bardziej niż kombi, przypomina coupe. Z kolei przetłoczenie maski silnika z wyraźnym kształtem litery V nie pozwala zapomnieć o rodowodzie auta. Uroda tego samochodu – jak przystało na owoc skandynawskiej myśli wzorniczej – zakorzeniona jest w naturze. „Gładkie powierzchnie i wyraźnie zaznaczone linie nadają karoserii bardzo skandynawski styl” – mówi Peter Reuterberg z zespołu projektowego nadwozia. „Sposób, w jaki poszczególne części sylwetki nagle się zmieniają, załamują, inspirowany jest kształtem śnieżnych zasp, jakie można napotkać w głębi Szwecji – to miękkie bryły o ostrych krawędziach.” Skandynawski styl projektowania na pierwszym miejscu stawia człowieka – zgodnie z tą filozofią tworzyliśmy kabinę pasażerską. Dotyczy to także foteli – one zawsze były mocną stroną Volvo, ale w V60 udało się nam utrzymać ich tradycyjnie wysoki poziom komfortu, dodając im przy tym cech typowo sportowych.

Wzornictwo skandynawskie to dbałość o szczegóły i jakość wykonania: nowe V60 można teraz zamówić z końcówkami układu wydechowego elegancko wkomponowanymi w zderzak. Sportowe fotele zapewniają mocne trzymanie całego ciała – nawet podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

WIĘCEJ INFORMACJI O WZORNICTWIE V60 ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


VOLVO SENSUS. NATURALNIE TY DECYDUJESZ. 

TWOJA PRZESTRZEŃ  | 11

To prawda, Volvo V60 jest piękne. Ale czy całą przyjemność z jego oglądania mają czerpać tylko ci, którzy patrzą z zewnątrz? Ponieważ to Ty spędzasz za kierownicą najwięcej czasu, odpowiednio zaprojekto­ waliśmy przestrzeń wokół Twojego fotela. Wszystkie wskaźniki i regula­ tory rozmieszczone są logicznie i intuicyjnie. Tak wygląda samochód budowany wokół człowieka. Tę filozofię tworzenia nazywamy „Sensus”. Jej najnowszym przejawem jest projekt efektownego cyfrowego wyświe­ tlacza Adaptive Digital Display. Przekazuje on kierowcy wszelkie niezbędne informacje, wyświetlając je w jednym z trzech graficznych trybów pracy – Elegance, Eco lub Performance. Wraz z ekranem systemu Sensus pozwala on na wygodne sterowanie funkcjami auta. To nie wszystko: układ Sensus Connected Touch zamienia 7-calowy dotykowy ekran w centrum multimedialne z wygodnym dostępem do nawigacji, plików muzycznych i internetu. Co więcej, nie musisz nawet wsiadać do swojego Volvo by się z nim porozumieć. Dzięki aplikacji Volvo On Call masz zdalny dostęp do wielu funkcji – możesz sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku albo upewnić się, że samochód jest zamknięty. Łączysz się z samochodem bez względu na to gdzie jesteś – w domu, w pracy czy na drugim końcu świata. Potrzebny jest tylko dostęp do sieci internetowej. Ale to nie tylko ekran czy aplikacje decydują o nadzwyczajnej funkcjo­ nalności auta. Wiele uwagi poświęciliśmy na opracowanie koła kiero­ wnicy czy konsoli środkowej z intuicyjnymi przyciskami klimatyzacji.

ZANURZ SIĘ W DŹWIĘKU Uważamy, że słuchanie muzyki w Volvo powinna być prawdziwą przyjemnością. Dlatego we współpracy z fachowcami z Audyssey Laboratories opracowaliśmy doskonały multimedialny system audio. Nasz Premium Sound Multi Media System to dwanaście głośników, procesor dźwięku MultEQ, moc 5x130 watów i możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku. Ten sprzęt spełni oczekiwania każdego pasażera.

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL Elegancki, mieniący się żywymi kolorami wyświetlacz może pracować w jednym z trzech trybów – Elegance, Eco lub Performance.

7


Tu zamontowaliśmy radar, widzisz? Jest ukryty za atrapą i stale pracuje by zapewnić bezpieczeństwo Tobie oraz wszystkim wokół. Układ ostrzegania przed kolizją wraz z awaryjnym hamowaniem i systemem wykrywania pieszych to przełom w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.

WŁAŚNIE. CZY WSPOMINALIŚMY JUŻ O BEZPIECZEŃSTWIE? 

W 1927 roku Assar Gabrielsson i Gustaf Larson, założyciele naszej firmy, postanowili produkować tak mocne samochody, które dawałyby sobie radę na kiepskich wiejskich drogach. Wiedzieli jednak, że wytrzymała konstrukcja to nie wszystko. „Samocho­ dami jeżdżą ludzie” – powtarzali – „dlatego głównym celem wszystkiego co robimy w Volvo jest – i musi pozostać – bezpieczeństwo”. Teraz chcemy, by w 2020 roku ani jedna osoba, jadąc nowym Volvo, nie zginęła ani nie została ciężko ranna. Ojcowie Volvo z pewnością by nas poparli. Aby osiągnąć cel, naszpikowaliśmy V60 inteli­ gentnymi układami podnoszącymi bezpieczeństwo. Dzięki nim pasażerowie są chronieni w razie wypad­ ku – lub w ogóle mogą go uniknąć. To jest właśnie IntelliSafe. Kierowcy V60 bardzo lubią prowadzić, jednak dziś drogi są tak zatłoczone, że kierowcy są stale narażeni na błędy innych. Volvo podczas ewentu­ alnej kraksy zapewnia wysoki poziom bezpieczeń­ stwa, ale filozofia IntelliSafe to zupełnie nowa

TROSZCZYMY SIĘ O CIEBIE  | 12

jakość. To kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa obejmujące szereg zmyślnych systemów, takich jak City Safety, ostrzeganie przed kolizją plus automatyczne hamowanie, wykrywanie pieszych i rowerzystów. Dobrze jest prowadzić swoje V60 wiedząc, że ten samochód nie tylko Cię chroni ale także Ci pomaga. Weźmy układ aktywnych świateł drogowych. Pozwala on stale używać świateł „długich” – gdy z przeciwka zbliża się inny pojazd, system automa­ tycznie redukuje oświetlany obszar, by nie oślepić innego kierowcy. Układ dynamicznej kontroli trakcji (DSTC) to kolejny przykład. Jeśli nastąpi ryzyko utraty przyczepności, DSTC zatroszczy się o precy­ zyjny rozdział mocy i siły hamowania do kół, by nie doszło do poślizgu. Siedząc za kierownicą pewnie nawet nic nie zauważysz. I o to chodzi – to znaczy, że dobrze wykonaliśmy swoje zadanie.


City Safety dba byś podczas jazdy w mieście nie najechał przypadkowo na poprzedzający pojazd, gdy ten nagle zahamuje. System działa do prędkości 50 km/h -zawczasu wykrywa możliwość stłuczki i, gdy to konieczne, automatycznie hamuje.

Udoskonaliliśmy system monitorowania BLIS. Teraz wykrywa on pojazdy w tzw. martwym polu lusterek korzystając z radaru. Z kolei układ Cross Traffic Alert wykrywa jadące pojazdy, których nie widać podczas manewru opuszczania ciasnego miejsca parkingowego.

Tak samo jak o Ciebie, troszczymy się o innych uczestników ruchu. Układ wykrywania pieszych połączony z systemem automat­ycz­ nego hamowania zadba o to, by nie doszło do wypadku gdy ktoś nieoczekiwanie wtargnie przed maskę auta.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL


NAJWIĘCEJ SATYSFAKCJI CZERPIESZ WTEDY GDY PROWADZISZ ODPOWIEDZIALNIE.
U podstaw projektowania każdego Volvo leży troska o środowisko naturalne. Technologia Drive-E to wyższa wydajność silnika i niższe koszty eksploatacji bez rezygnowania z przyjemności prowadzenia. Mniejsze tarcie w silnikach, technologia Start/Stop, odzyskiwanie energii hamowania – dzięki Drive-E przyczyniamy się do idei zrównoważonego rozwoju. Energia elektryczna w naszych szwedzkich fabrykach pochodzi wyłącznie z hydroelektrowni. Ekologiczna

WYBÓR NAPĘDU  | 15

świadomość, dbałość o środowisko to nieodłączna część pojmowanego przez nas inteligentnego luksusu. Gama silników Volvo V60 jest bardzo bogata – obejmuje jednostki od bardzo oszczędnego, hybrydowego diesla D6 Plug-in Hybrid o rewela­ cyjnie niskiej emisji CO2 (zaledwie 48 g/km) po benzynowy, trzylitrowy silnik T6 o mocy aż 304 koni mechanicznych.


Podłącz swoje V60 Plug-in Hybrid do gniazdka domowej sieci elektrycznej. Ładowanie baterii do pełna będzie trwało nie dłużej niż siedem i pół godziny. Podczas jazdy możesz wybrać jeden z trzech trybów pracy – PURE, HYBRID lub POWER – w zależności od sytuacji na drodze i własnego nastroju.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT V60 PLUG-IN HYBRID ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


INTELIGENTNA MOC DLA ŚWIADOMEGO KIEROWCY. VOLVO V60 DIESEL PLUG-IN HYBRID

VOLVO V60  | 17

Dbałość o środowisko naturalne nie musi oznaczać rezygnacji z jazdy pełnej emocji. V60 Plug-in Hybrid przyspiesza do setki w 6,1 sekundy, wypuszczając do atmosfery ledwie 48g CO2 na kilometr. W trybie PURE korzysta jedynie z silnika elektrycznego, wtedy spalin nie ma wcale. Tryb HYBRID to połączenie diesla i silnika elektrycznego, co oznacza spalanie na poziomie 1,8 l/100 km. Z kolei tryb POWER to pełna moc obu silników, sumująca się do 283 koni mechanicznych, przekazywana na wszystkie koła samochodu (diesel napędza oś przednią auta, a silnik elektryczny tylną).


R-DESIGN

POPATRZ NA MNIE.

VOLVO V60  | 18

Jak jeszcze bardziej podkreślić dynamiczny styl V60? Nic prostszego – pakiet R-Design nada Twemu Volvo wyjątkowy, sportowy charakter. R-Design to nie tylko dodatki stylizacyjne – jak przystało na projekt skandynawski i tu forma towarzyszy funkcji. Dlatego opcjonalne zawieszenie sportowe R-Design jest usztywnione i obniżone. Zapewnia lepszą przyczepność na zakrętach, co czyni jazdę V60 jeszcze bardziej ekscytującą.


W skład pakietu R-Design wchodzą aluminiowe obręcze wyjątkowego wzoru i metalowe osłony lusterek zewnętrznych. Z tyłu nadwozia dynamiczny styl V60 podkreślony jest przez sportowy dyfuzor i chromowane końcówki układu wydechowego. W kabinie R-Design znajdziesz sportowe fotele z wyszytym logo tej wersji, kierownicę R-Design i sportowe nakładki pedałów. Podświetlana gałka automatycznej skrzyni biegów, niebieskie wyświetlacze cyfrowe i dowolnie regulowane oświetlenie diodowe kabiny – taki właśnie jest R-Design.


KTÓRYM V60 JESTEŚ? WYRAŹ SIEBIE

VOLVO V60  | 20

V60? Gratulujemy wyboru! Masz już upatrzony silnik, czas wybrać wyposażenie. Przygotowaliśmy cztery różne wersje – bez względu na osobiste preferencje z pewnością któraś przypadnie Ci do gustu.

V60 Wyposażenie: trzypunktowe pasy bezpieczeństwa (wraz z sygnalizacją niezapiętych pasów) na wszystkich pięciu siedzeniach | trójdzielna tylna kanapa 40/20/40 | poduszka powietrzna kierowcy i pasażera | wejście audio AUX | wykończenie wnętrza Charcoal (czarne) | City Safety | kontrola trakcji w zakrętach CTC (Corner Traction Control) | podwójny uchwyt na kubek z przodu | układ dynamicznej kontroli trakcji DSTC (Dynamic Stability and Traction Control) | elektryczny hamulec postojowy | elektroniczna klimatyzacja (ECC) z nawiewami w słupkach środkowych | gniazdo 12V z przodu | elektryczna regulacja reflektorów | podświetlane lusterko wewnętrzne dla pasażera | kurtyny boczne (IC) | system mocowania ISOFIX na tylnych siedzeniach | światła LED do jazdy dziennej | roleta bagażnika | tapicerka tekstylna Mellbystrand | wskaźnik temperatury zewnętrznej | zdalnie sterowany zamek centralny | 16-calowe obręcze stalowe | system informacyjno-rozrywkowy Sensus z 5-calowym wyświetlaczem oraz system audio Performance z odtwarzaczem CD | boczne poduszki powietrzne | komputer pokładowy | zestaw naprawczy zamiast koła zapasowego | system zapobiegający urazom kręgosłupa szyjnego WHIPS


+ KINETIC

+ SUMMUM

zawiera wyposażenie podstawowe oraz:

zawiera wyposażenie Momentum oraz:

16-calowe obręcze Oden ze stopu aluminium | sterowanie audio w kierownicy | tempomat | podświetlane lusterko wewnętrzne kierowcy | skórzane pokrycie dźwigni skrzyni biegów | pokryte skórą koło kierownicy | dywaniki tekstylne | przycisk blokady drzwi po stronie pasażera

17-calowe obręcze Rex ze stopu aluminium | cyfrowy wyświetlacz | tapicerka skórzana | elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawień siedzenia i lusterek zewnętrznych | skrętne reflektory biksenonowe ABL z wysokociśnieniowym układem oczyszczania lamp | Automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne oraz lusterka boczne | pakiet dodatkowego oświetlenia wnętrza | tylny podłokietnik ze schowkiem i uchwytami na kubki | chromowane akcenty wykończenia z przodu

+ MOMENTUM zawiera wyposażenie Kinetic oraz: 17-calowe obręcze Pandora ze stopu aluminium | samoczynnie przyciemniające się lusterko wsteczne | zestaw głośnomówiący Bluetooth® | chromowane listwy przy szybach bocznych | tapicerka winylowo-tekstylna Tylösand | audio High Performance | koło kierownicy wykończone aluminium | metalowa listwa progu bagażnika | czujniki parkowania z tyłu | czujnik deszczu | składane lusterka boczne z oświetleniem podłoża | wykończenie wnętrza Shimmer Graphite Aluminium | intuicyjna regulacja klimatyzacji

R-DESIGN Pakiet można łączyć z wersjami wyposażenia Kinetic, Momentum lub Summum: trójramienne, pokryte skórą koło kierownicy z metalowym emblematem R-Design | 18-calowe obręcze Ixion ze stopu aluminium | cyfrowy wyświetlacz z trybem R-Design | dwie końcówki układu wydechowego | czarna podsufitka Inscription | światła LED R-Design do jazdy dziennej | krata wlotu powietrza z emblematem R-Design | skórzana, sportowa dźwignia zmiany biegów | tapicerka tekstylno-skórzana (nubuk) z logo R-Design | wykończenie wnętrza R-Design | aluminiowe nakładki na lusterka zewnętrzne | sportowe zawieszenie | sportowe dywaniki | sportowe pedały R-Design | sportowe fotele | stalowe nakładki progowe R-Design | wykończenie pasa przedniego R-Design | dyfuzor R-Design


V60 TO TWÓJ DOM Z DALA OD DOMU. ZAZNACZ TO. ZAPROJEKTUJ KABINĘ PO SWOJEMU

Oto elegancka, zaprojektowana ze smakiem kabina V60. Dopracowana w każdym szczególe – od aluminiowych wykończeń kratek nawiewów po pokryte tkaniną słupki drzwiowe. Fotele Comfort mogą być wykończone tapicerką tekstylną, winylowo-tekstylną Tylösand lub skórą. Nowe

fotele Sport zapewniają typowy dla Volvo komfort oraz znakomite trzymanie boczne. Manetki zmiany biegów pozwalają zmieniać przełożenia jednym kliknięciem, bez odrywania rąk od kierownicy – to jeszcze lepsza kontrola nad autem.
Kierownica może być podgrzewana, co z pewnością docenisz w mroźne zimowe poranki. Z kolei dzięki funkcji podgrzewania przedniej szyby unikniesz czasochłonnego usuwania z niej warstwy lodu. A gdy już zajmiesz miejsce za kierownicą, z pewnością

VOLVO V60  | 23

docenisz nowo zaprojektowany, czytelny zestaw zegarów, albo – jeśli wolisz – wyświetlacz cyfrowy.


SKÓRZANA TAPICERKA SPORTOWA

Skóra sport (K361) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra sport (K301), Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra sport (K363), BukowoCzarna (Beechwood Brown / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra sport (K303), BukowoCzarna (Beechwood Brown / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra sport (K36R), StalowoCzarna (Steel Grey / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra sport (K30R), StalowoCzarna (Steel Grey / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra sport (K36P), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra sport (K30P), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Skóra sport (K312), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

ELEMENTY WYKOŃCZENIA

Drewniane (Arctic Night Wood) (dostępne tylko dla V60 Plug-in Hybrid)

Drewniane (Urbane Wood)

Aluminiowe matowe (Brushed aluminium)

Grafitowo-aluminiowe (Shimmer Graphite Aluminium)

Czarne (Charcoal)


TAPICERKA SKÓRZANA

Skóra (K101) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra (K161), Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra (K16P), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra (K10P), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Skóra (K112), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

TAPICERKA TYLÖSAND T-TEC

Tylösand T-Tec/textile (K601), Czarna (Charcoal / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Tylösand T-Tec/textile (K661) Czarna (Charcoal / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

TAPICERKA TEKSTYLNA MELLBYSTRAND

Mellbystrand (K001) Czarna (Charcoal), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz


Titania, 8x18", Diamond Cut/Glossy Black


OBRĘCZE ZE STOPU ALUMINIUM

VOLVO V60  | 27

Artio, 8x19" Diamond Cut/Tech Matte Black

Inscription Bor, 8x19" Diamond Cut/Matte Iron Stone

Inscription Bor, 8x19" Diamond Cut/Glossy Tech Black

Freja, 8x18" Diamond Cut/Matte Dark Grey

Freja, 8x18" Diamond Cut/Light Grey

Modin, 8x18" Diamond Cut/Glossy Black

Modin, 8x18" Diamond Cut/Matte Iron Stone

Modin, 8x18" Diamond Cut/Matte Terra Bronze

Sleipner, 8x18" Black Chrome

Ymir, 8x18" Light Grey

Sadia, 8x17" Silver

Thia, 8x17" Silver Bright (tylko dla V60 Plug-in Hybrid)

Pandora, 7x17" Silver

Rex, 7x17" Silver Bright

Oden, 7x16" Silver


DOPASUJ WŁASNE V60 DO SWOJEGO STYLU ŻYCIA. AKCESORIA

VOLVO V60  | 28

Przy kupowaniu nowego Volvo największa frajda to urządzanie auta zgodnie z własnym gustem i potrzebami. Możesz to łatwo zrobić, korzystając z bogatej palety firmowych akcesoriów. Na przykład, jeżeli lubisz długie wyjazdy z rodziną, z pewnością spodoba Ci się system rozrywkowy dla pasażerów: dwa ośmiocalowe ekrany dotykowe z odtwarzaczami DVD, do których można podłączyć przenośne źródła muzyki lub karty SD – to może być Twoja najlepsza inwestycja. WIĘCEJ AKCESORIÓW ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


TWÓJ SAMOCHÓD, TWÓJ STYL Akcesoria stylizacyjne nadwozia nadadzą Twojemu V60 indywidualny charakter i podkreślą dynamicznego ducha samochodu. Elementy wykończeniowe są teraz dostępne w kolorach: matowym Terra Bronze, matowym Silver lub matowym Iron Stone.

DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ Od góry: matowa osłona przednia w kolorze Silver plus nakładki progowe; matowy dyfuzor w kolorze Iron Stone ze zintegrowanymi końcówkami układu wydechowego; matowa osłona przednia w kolorze Terra Bronze z nakładkami progowymi plus dopasowane kolorystycznie szlifowane obręcze.

Masz ochotę zatrzymać się na kawę? Musisz jeszcze po drodze kupić kwiaty? Sensus Connected Touch pomoże Ci znaleźć potrzebne miejsce, korzystając z serwisu Google i pokładowej nawigacji iGo. Komunikaty graficzne i głosowe pewnie poprowadzą Cię do celu.

Sensus Connected Touch połączony jest z serwisem Spotify™. Wystarczy, że powiesz głośno, którego artysty chcesz posłuchać, z głośników popłynie muzyka. System współpracuje z nośnikami pamięci USB, smartfonami czy tabletami. Pod ręką masz także setki stacji radiowych z całego świata.

Dzięki Volvo możesz być w stałym kontakcie w rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub poczty elektronicznej. Możesz też zamienić Volvo w jeżdżący hot-spot, łącząc modem USB lub smartfon z systemem Sensus Connected Touch, i swobodnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do sieci.


NIE MUSISZ SIĘ O NIC MARTWIĆ. NIC A NIC.


OPIEKA VOLVO 

VOLVO V60  | 31

Szczęście to brak trosk. Wtedy wszystko toczy się gładko i bez przeszkód. Kupując Volvo kupujesz beztroskę. Finansowanie, ubezpieczenia, przeglądy, naprawy, zmiana opon, mycie samochodu – we wszystkich tych niezbyt interesujących kwestiach uczynimy Twoje życie łatwiejszym. Twój dealer Volvo zaoferuje Ci wszelkie niezbędne usługi. Nie musisz się o nic martwić.

ZAKUP I EKSPLOATACJA

SERWIS I PRZEGLĄDY

W RAZIE POTRZEBY

• Gwarancja • Finansowanie • Leasing • Ubezpieczenie • Umowa serwisowa • Strona My Volvo

• Volvo Service 2.0 • Aktualizacja oprogramowania • Doradca Serwisowy • Wynajem samochodów • Volvo Professional Car Care • Wymiana opon

• Volvo Assistance • Naprawy • Usuwanie uszkodzeń szyb • Usuwanie wgnieceń karoserii • Serwis klimatyzacji

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL


DANE TECHNICZNE

954

999

1749 978

1064

943

1484

1484

850

1588

2776

916

1865

4635

2097

T6 AWD Typ silnika: 1588

Skrzynia biegów:

1395

3.0L, 6-cylindrowy rzędowy, benzynowy,1585 twin-turbo

1349

6-biegowa automatyczna Geartronic

T5

T4 1484

2.0L, 4-cylindrowy rzędowy, benzynowy turbo

1.6L, 4-cylindrowy rzędowy, benzynowy turbo

6-biegowa automatyczna Powershift

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

1865

2097

1585

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

–/10.2

–/8.2

6.6/7.21865

Emisja CO2 g/km, man/auto:

–/237

–/192

153/167

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

224 (304) 5600

177 (240) 5500

132 (180) 5700

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

440/2100 – 4200

320/1800 – 5000

240/1600 – 5000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

–/6.0

–/7.7

8.5/9.2

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

–/250

–/230

220/220

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

67.5

67.5

67.5

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

Typ silnika:

1.6L, 4-cylindrowy rzędowy, turbo, benzynowy/zasilany bioetanolem

1.6L, 4-cylindrowy rzędowy, benzynowy turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

7.0/7.2

6.0/7.2 139/167

T4 Flexifuel

2097

T3

Emisja CO2 g/km, man/auto:

162/167

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

132 (180) 5700

110 (150) 5700

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

240/1600 – 5000

240/1600 – 4000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

8.5/9.2

9.6/10.4

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

220/220

200/205

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

67.5

67.5

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL


1064943

850

1588

2776

916

1865

4635

2097

1484 1588

1395

1349

1585

1865

2097

1585 1865 2097

D6 AWD (Plug-in Hybrid)

D5/D5 AWD

D4 AWD

Typ silnika:

2,4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

Skrzynia biegów:

6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

–/1.8

4.6/6.2 (6,4 AWD)

–/6.4

Emisja CO2 g/km, man/auto:

–/48

120/162 (169 AWD)

–/169

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

Diesel: 158 (215) 4000 158 (215) 4000 Silnik elektryczny: 50 (68) 2387

120 (163) 4000

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min: Diesel: 440/1500 – 3000 Silnik elektryczny: 200/320 – 1700

420 (440 auto)/1500 – 3250 (1500–3000 auto)

420/1500 – 2500

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

–/6.1

7.5/7.7 (7,7 AWD)

–/10.4

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

–/230

230/230 (225 AWD)

–/215

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

45

67.5

67.5

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

D4

D3

D2

Typ silnika:

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

1.6L , 4-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

4.5/4.9 (no S/S 6.0)

4.5/4.9

4.1/4.2

Emisja CO2 g/km, man/auto:

119/129 (no S/S 159)

119/129

108/110

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

120 (163) 3500

100 (136) 3500

84 (115) 3600

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

400/1500 – 2750

350/1500 – 2250

270/1750 – 2500

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

9.4 /9.4

10.4/10.4

11.3/12.7

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

220/215

205/200

190/185

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

67.5

67.5

67.5

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

Dane techniczne mogą ulec zmianie. Aktualne informacje można uzyskać u Autoryzowanego Dealera Volvo.

Popraw osiągi swojego V60 za pomocą pakietu Polestar. To specjalne oprogramowanie opracowane przez naszego partnera rajdowego – firmę Polestar. Korzystamy z jej pomocy i doświadczenia by stale poprawiać osiągi i wydajność naszych silników.

WIĘCEJ NA POLESTAR.COM Uwaga: niektóre informacje podane w niniejszej broszurze mogą być nieaktualne ze względu na zmiany produkcyjne dokonane już po jej wydrukowaniu. Niektóre z opisanych lub pokazanych na zdjęciach elementów wyposażenia mogą być teraz dostępne tylko za dodatkową opłatą. Przed złożeniem zamówienia należy zasięgnąć informacji u Autoryzowanego Dealera Volvo. Producent zastrzega sobie prawo dokonywania w dowolnym momencie zmian cen, kolorów, materiałów, modeli i danych technicznych bez uprzedzenia.


019 Black Stone

452 Black Sapphire metallic Dostępny także dla wersji R-Design

477 Inscription Electric Silver metallic Dostępny także dla wersji R-Design

484 Seashell metallic

487 Inscription Ember Black metallic

492 Savile Grey metallic Dostępny także dla wersji R-Design

498 Caspian Blue metallic


612 Passion Red Dostępny także dla wersji R-Design

614 Ice White Dostępny także dla wersji R-Design

619 Rebel Blue Dostępny także dla wersji R-Design

702 Flamenco Red metallic

707 Inscription Crystal White Pearl metallic Dostępny także dla wersji R-Design

711 Bright Silver metallic

713 Power Blue metallic Dostępny także dla wersji R-Design


VOLVOCARS.PL SP_00063_12-14. Polish. Printed in Sweden.

VOLVO V60

Volvo V60  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you