Page 1

RENAULT Mégane coupé cabriolet GAMA 2013

drive the change


Finansowanie Renault Renault wraz z RCI Bank Polska S.A. oraz Renault Credit Polska Sp. z o.o. oferują szeroką gamę produktów finansowych i usług, skierowanych zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Samochód, finansowanie i ubezpieczenie – wszystko załatwiane jest na miejscu u Autoryzowanego Partnera Renault.

GWARANCJA RENAULT Podstawowa gama samochodów RENAULT objęta jest 2 letnią gwarancją bez limitu kilometrów, modele: Laguna III; Espace IV; Koleos; Latitude objęte są 3 letnią gwarancją z limitem kilometrów 150 000. Gwarancja obejmuje wszystkie wady materiałowe, montażowe oraz fabryczne, licząc od daty wydania pojazdu pierwszemu właścicielowi, wpisanej w książce gwarancyjnej. Wszystkie naprawy oraz części montowane w ramach Gwarancji RENAULT objęte są tą gwarancją aż do chwili jej wygaśnięcia.

RENAULT ASSISTANCE

moje RENAULT to portal, który został stworzony specjalnie dla stałych Klientów Renault. Rejestracja na portalu daje dostęp do aplikacji on-line, w której znajdziesz:

PORADY I INFORMACJE

jak w pełni wykorzystać możliwości Twojego samochodu oraz inne praktyczne wskazówki

SERWIS

szczegóły dotyczące obsługi Twojego samochodu, w tym kalendarz wykonanych i przyszłych przeglądów. Dzięki aplikacjom wybierzesz dogodny termin wizyty w serwisie Renault oraz uzyskasz dostęp do wielu różnych usług.

EKSKLUZYWNE OFERTY I PROMOCJE

dostępne wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników promocje obejmujące obsługę serwisową, zakup nowego auta, szeroką ofertę Butiku Renault i wiele innych atrakcyjnych propozycji Zarejestruj się i sprawdź przygotowane specjalnie dla Ciebie oferty! Do zobaczenia na www.mojerenault.pl

W razie awarii samochodu na terenie całej Polski oraz krajów europejskich pomoc RENAULT Assistance jest do twojej dyspozycji przez całą dobę. Korzysta z niej kierowca oraz pasażerowie przez cały czas trwania Gwarancji RENAULT. RENAULT Assistance zapewnia naprawę pojazdu na miejscu, a w przypadku braku możliwości dokonania takiej naprawy, samochód zostanie odholowany do najbliższego Autoryzowanego Serwisu RENAULT. W przypadkach uzasadnionych zakresem oraz czasem trwania naprawy można otrzymać samochód zastępczy. Inną możliwością jest zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu do hotelu oraz zakwaterowania kierowcy i pasażerów w trakcie oczekiwania na naprawę, jeśli pojazd został unieruchomiony i nie może być naprawiony tego samego dnia w odległości 50 km od miejsca zamieszkania. W przypadku awarii unieruchamiającej należy dzwonić pod numer (48-22) 575 99 99.

Umowa serwisowa Formuła Non Stop (FNS) spokój gwarantowany - nawet do 5 lat! FNS zapewnia: - bezpłatną wymianę i naprawę wadliwych części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych jeśli niewłaściwe działanie samochodu nie wynika z normalnego zużycia eksploatacyjnego, - Renault Assistance z 24 godzinną bezpłatną pomocą drogową obejmującą m. in.: - naprawę na miejscu lub holowanie w Polsce i za granicą, zgodnie w warunkami umowy, - samochód zastępczy w przypadku awarii na drodze, - zakwaterowanie w razie dłuższej awarii w odległości większej niż 50 km od miejsca zamieszkania, - umożliwienie kontynuacji podróży lub zwrot kosztów zakwaterowania.

rejestracja krok po kroku

Szczegóły w Autoryzowanym Serwisie RENAULT.

1. Kliknij w link REJESTRACJA na stronie www.mojerenault.pl

Wykupując pakiet Formuła Non Stop wraz z zakupem samochodu zapewniasz sobie spokój na wiele lat już od pierwszych chwil posiadania nowego auta. Wartość umowy można włączyć w kredyt oferowany przez RCI Bank Polska S.A.

2. Wypełnij pola IMIĘ, NAZWISKO, NUMER NADWOZIA posiadanego samochodu, adres e-mail, hasło i kliknij ZATWIERDŹ 3. TWOJE KONTO zostało utworzone. Aby zakończyć rejestrację, kliknij w link, który wysłaliśmy do Ciebie na adres e-mail podany w rejestracji 4. Zostaniesz przekierowany na stronę MOJE RENAULT z Twoimi danymi osobowymi. Aby potwierdzić poprawność danych, kliknij ZAPISZ 5. Kliknij moje samochody w menu po lewej stronie, następnie POTWIERDŹ, by zatwierdzić rejestrację 6. Rejestracja została zakończona pomyślnie. Dziękujemy

KTO LEPIEJ NIŻ RENAULT ZAJMIE SIĘ TWOIM RENAULT? DZIAŁ KONTAKTÓW Z KLIENTAMI Aby odpowiedzieć na Państwa potrzeby i udostępnić niezbędne informacje Renault oddaje do dyspozycji różne możliwości kontaktu: - infolinia: (22) 575 99 99 czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-18.00 - wszelkie zapytania i uwagi prosimy kierować pod adres: kontakt.klient@renault.com.pl - strona internetowa: www.renault.pl


OD 115 LAT UWAŻAMY, ŻE ABY BYĆ W ZGODZIE ZE SWOJĄ EPOKĄ, SAMOCHODY MUSZĄ ZAPEWNIAĆ POSTĘP W ODPOWIEDZIALNY SPOSÓB, STANOWIĆ ŹRÓDŁO ENTUZJAZMU ORAZ SPEŁNIAĆ WYMAGANIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU, A JEDNOCZEŚNIE BYĆ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH. W Renault jesteśmy od zawsze przekonani, że samochód musi być dostosowany do stylu życia i oczekiwań każdego użytkownika. Właśnie dlatego zaproponowaliśmy klientom „samochody zapewniające pełnię życia”. W dzisiejszych czasach wyżej wspomniana zgodność z epoką znajduje swoje odzwierciedlenie w poszukiwaniu rozwiązań w zakresie bezpiecznych i dostępnych dla szerokich rzesz odbiorców środków transportu indywidualnego spełniających wymogi zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska. To przekonanie skłoniło nas do dostosowania naszych pojazdów do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Pragniemy nadać nowy sens samochodom, aby mogły zająć całkiem nowe miejsce w naszym świecie, dostosowane do wyzwań stojących przed społeczeństwem i być zawsze czynnikiem postępu dla człowieka. W tym właśnie duchu tworzymy obecnie całą gamę przystępnych cenowo pojazdów z napędem elektrycznym.

DRIVE THE CHANGE.

RENAULT ENERGY


Płynna LINIA. WYRAFINOWANE DETALE. KWINTESENCJA ELEGANCJI. WIĘCEJ NIŻ STYL... SZTUKA ŻYCIA.


NIEBO NAD GŁOWĄ PRZEZ 365 DNI W ROKU. OTWORZYĆ DACH CZY ZAMKNĄĆ? Renault Mégane Coupé Cabriolet CZASEM coupé, ZAWSZE KABRIOLET.


KLASA I STYL

WYSTARCZY RZUT OKA, BY POCZUĆ EMOCJE...

Płynna i dynamiczna linia oraz stylowe rozwiązanie tylnych świateł świadczą o ponadczasowej elegancji Renault Mégane Coupé Cabriolet. To coś więcej niż przyjemność, to sztuka życia… Urzeka od pierwszego spojrzenia. Czasem coupé, zawsze kabriolet. Niezależnie od pory roku masz widok na niebo.


CZERŃ I CHROM

STYLOWE DETALE...

Dyskretna czerń. Błysk chromu. W Renault Mégane Coupé Cabriolet znamiona luksusu są widoczne w najdrobniejszych szczegółach: ozdobna listwa w kolorze matowego chromu wokół przedniej szyby i boków nadwozia, lusterka boczne pokryte czarnym, błyszczącym lakierem… Zastosowane materiały tworzą przyjemną dla oka harmonię. Niebo odbija się w dużym, szklanym dachu. Każda podróż to nowy spektakl dla oczu...


JAK NA WIELKIM EKRANIE... niekończący się spektakl


W konfiguracji z zamkniętym dachem Renault Mégane Coupé Cabriolet jest eleganckim coupé, przyciągającym spojrzenia. Duża powierzchnia szklanego dachu w błyszczącym, czarnym kolorze nawiązuje do kanonów stylistyki oldschoolowych kabrioletów i zapewnia panoramiczny widok na niebo. Po otwarciu dachu Renault Mégane Coupé Cabriolet zapewnia doznania typowe dla jazdy kabrioletem, dzięki wysuniętej do przodu przedniej szybie. Chcesz uciec od codzienności, wdychać poranną mgłę i upajać się morskim powietrzem, a jednocześnie być zabezpieczonym przed ostrymi podmuchami szybą przeciwwiatrową*... Wolność nabiera nowego wymiaru. * Oferowana wyłącznie przez Renault.


We wnętrzu Renault Mégane Coupé Cabriolet wszystko jest podporządkowane przyjemności. Najnowsze rozwiązania technologiczne, użyteczne i niezwykle praktyczne w codziennej eksploatacji, zapewniają wyjątkową przyjemność jazdy. Wbudowany system nawigacji Carminat TomTom® Live, opracowany wspólnie z cieszącą się światową renomą firmą TomTom, oferuje kompletny zestaw funkcji niezwykle praktycznych w każdej podróży. Wszystkie informacje są czytelnie wyświetlane na


kwintesencja technologii

i przyjemność...

dużym, kolorowym ekranie. Intuicyjną i bezpieczną obsługę poszczególnych funkcji systemu zapewnia specjalny joystick. System nagłośnienia 3D Sound by Arkamys® zapewnia niezrównane doznania muzyczne. Dzięki ośmiu głośnikom, które oddają trójwymiarowy dźwięk, wszyscy pasażerowie mogą się cieszyć wysoką jakością dźwięku, nawet przy otwartym dachu… Nic nie zakłóca przyjemności słuchania… Renault Mégane Coupé Cabriolet jest zawsze źródłem pozytywnych emocji…


nawigacja / TECHNOLOGIE

1

2

3 20°

+ 40%

4

5

1-2. system nawigacji CARMINAT TOMTOM® LIVE Wyjątkowo prosty w obsłudze, oferuje kompletny zestaw funkcji niezwykle praktycznych w każdej podróży. Wszystkie informacje są czytelnie wyświetlane na dużym, kolorowym ekranie. Intuicyjną i bezpieczną obsługę poszczególnych funkcji systemu zapewnia specjalny joystick. Aby uzyskać w czasie rzeczywistym informacja o ruchu drogowym, komunikaty ostrzegawcze bezpieczeństwa drogowego*, prognozę pogody do 5 dni bądź skorzystać z lokalnej wyszukiwarki - wybierz usługi Live.

1. Karta Renault Hands Free Wystarczy mieć kartę przy sobie. Otwieranie i uruchamianie samochodu odbywa się bez konieczności jej wkładania do czytnika. Po oddaleniu się od samochodu drzwi blokują się automatycznie.

3-4. reflektory BI-KSENONOWE Wytwarzają wiązki światła w kolorze głębokiej bieli, zbliżonej do światła dziennego, umożliwiając kierowcy szybsze reagowanie na sytuacje na drodze i lepsze panowanie nad pojazdem. System automatycznego doświetlania zakrętów umożliwia ustawienie wiązki światła wzdłuż toru jazdy samochodu, dzięki czemu wewnętrzna strona zakrętów jest znacznie lepiej oświetlona.

4. BAGAŻNIK Bagażnik o pojemności 417 dm3 w konfiguracji coupé i 211 dm3 w konfiguracji kabrioletu. Automatyczny zamek ułatwia otwieranie i zamykanie bagażnika. Pod wykładziną bagażnika znajduje się wielokomorowy schowek o pojemności 33 dm3 ***.

5. R-PLUG&RADIO+ 3D SOUND BY ARKAMYS® Zaprojektowany „na miarę” przez firmę Arkamys, z uwzględnieniem akustyki tego modelu. Dzięki ośmiu zainstalowanym głośnikom, system cyfrowej obróbki dźwięku umożliwia przestrzenne i niezwykle wierne odtwarzanie muzyki. Jest wyposażony w funkcję odsłuchiwania przydatną w przypadku, gdy samochodem jedzie tylko kierowca lub umożliwiającą wyciszenie dźwięku z tyłu.

2. SZYBA PRZECIWWIATROWA** Chroni wszystkich użytkowników przed zawirowaniami powietrza we wnętrzu, przy prędkości od 50 do 90 km/h. 3. SIATKA zapobiegająca zawirowaniom powietrza W konfiguracji kabrioletu pozwala na jazdę z prędkością powyżej 90 km/h bez uciążliwych zawirowań powietrza (przeznaczona do jazdy w 2 osoby).

5. OCHRONA PASAŻERÓW System bezpieczeństwa obejmuje kompletny zestaw poduszek powietrznych i czujniki zderzenia bocznego. Technologia Fix4sure, opracowana z wykorzystaniem innowacyjnego rozwiązania Renault, zapobiega zjawisku tzw. nurkowaniu (polegającemu na zsunięciu się pasażera pod pasem bezpieczeństwa podczas zderzenia czołowego). System Fix4sure gwarantuje skuteczną ochronę i optymalne bezpieczeństwo dzięki specjalnie wyprofilowanej podstawie siedzenia w połączeniu z nisko umieszczonymi punktami mocowania pasów bezpieczeństwa.

1

2

3

4

* Dostępne w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju. ** Oferowana wyłącznie przez Renault. *** Dostępny w przypadku, gdy samochód wyposażony jest w zestaw do naprawy opon.

5


akcesoria 1. PRZENOŚNY SCHOWEK NA TYLNE MIEJSCA Praktyczny i pomysłowy schowek mocowany na tylnych miejscach za pomocą pasa bezpieczeństwa. Spełnia normy bezpieczeństwa Renault. 2. DYWANIKI (74 90 243 02R expression)

6

(74 90 281 76R novestra)

Idealnie dostosowane do wystroju wnętrza, kompatybilne z fabrycznym systemem mocowania. Wyróżniają się wysokim poziomem jakości. Dostępne są dwa modele - dywaniki tekstylne Expression oraz gumowe Novestra. 1

3. SPORTOWA GAŁKA DŹWIGNI ZMIANY BIEGÓW (77 11 428 176 5-bieg. MECh.) (82 01 300 594 6-Bieg. Mech.)

Aluminiowa gałka dźwigni zmiany biegów Renault Sport stanowi eleganckie wykończenie i sprawia, że zmiana biegów jest jeszcze większą przyjemnością.

Obręcze kół Asteria 16”

Obręcze kół Avanza 16” antracyt

(77 11 426 479)

(77 11 426 992)

4. OBRAMOWANIE ŚWIATEŁ PRZECIWMGŁOWYCH (77 11 428 177)

2

Przyciąga wzrok i nadaje Renault Mégane Coupé Cabriolet bardziej sportowy wygląd. 5. CHROMOWANE OBUDOWY LUSTEREK BOCZNYCH (77 11 425 444) Idealnie dopasowane do fabrycznych lusterek, podkreślają wysoką klasę auta.

3

4

5

Obręcze kół Avanza 17”

Obręcze kół Avanza 17” chrom

(77 11 426 130)

(77 11 426 993)

6. OBRĘCZE KÓŁ Obręcze kół ze stopu metali lekkich Avanza i Asteria stanowią nie tylko element wyposażenia podnoszący estetykę i bezpieczeństwo, ale również pozwalają podkreślić niepowtarzalną elegancję i dynamikę auta. 7. ZESTAW SPORT Zestaw ten obejmuje szeroką gamę elementów wyposażenia służących do personalizacji samochodu i podkreślenia dynamicznej stylistyki Renault Mégane Coupé Cabriolet. Możesz sam zdecydować, jak dalece chcesz zmienić wygląd swojego samochodu i wybrać chromowane obramowanie świateł przeciwmgłowych, obudowy lusterek bocznych, przedni spojler. Obręcze kół ze stopu metali lekkich Avanza i Asteria pozwolą dodatkowo podkreślić sportowy charakter Renault Mégane Coupé Cabriolet.

7


MéGANE COUPé CABRIOLET FLORIDE 2013 symbol elegancji i klasy

Mijają pokolenia, a model Floride wciąż ma ten sam urok i wdzięk. Mégane Coupé Cabriolet Floride powraca w wielkim stylu... tym razem w wieczorowym wydaniu! Wciąż dostępny w kolorze kości słoniowej, Mégane Coupé Cabriolet Floride 2013 zyskał nowy kolor nadwozia – głęboką, elegancką czerń, z czerwonym legendarnym „f” na przednich nadkolach. Dodatkowym smaczkiem jest dobrze znana, utrzymana w stylu retro nazwa „Floride”, a także 17-calowe, aluminiowe obręcze kół dostępne w dwóch kolorach. Odrobina lekkości... i dużo wdzięku: Mégane Coupé Cabriolet Floride 2013 to doskonały towarzysz na najpiękniejsze letnie wieczory. We wnętrzu elegancka tapicerka skórzana w kolorze grafitowym, z wykończeniami vintage w stylu lat 60., roztacza wokół aromat słodkiej... nostalgii. Nazwa „Floride” na desce rozdzielczej oraz legendarne „f” na specjalnej gałce dźwigni zmiany biegów i dywanikach podłogowych stanowią uzupełnienie pełnego wyrafinowania wnętrza. Umiejętne połączenie autentyczności i szyku sprawia, że jest to auto jedyne w swoim rodzaju... Daj się ponieść elegancji i wejdź do elitarnego grona użytkowników, którym dane będzie zasiąść za kierownicą jednego z numerowanych egzemplarzy. Czy jesteś już gotów ulec pokusie Floride 2013?


wystroje wnętrza

Privilège Dostępny w standardzie w ciemnej tonacji wnętrza, z deską rozdzielczą i tapicerką materiałową łączoną z elementami skóry ekologicznej w kolorze grafitowym. W opcji dostępna jest również tapicerka skórzana łączona z elementami skóry ekologicznej* w kolorze grafitowym (1), beżowym (2) lub czerwono-grafitowym (3). * Pokrycie siedziska i oparcia fotela wykonane ze skóry; boki i tył fotela oraz zagłówek - skóra ekologiczna.

1

2

3


WYPOSAŻENIE Silniki:

2-punktowy system mocowania fotelika dla dziecka ISOFIX na tylnych miejscach

Podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych

Elektronicznie kodowany system blokady zapłonu

System wspomagania parkowania tyłem

Elektryczne, zmienne wspomaganie układu kierowniczego

Instalacja do montażu alarmu

ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania (AFU)

Komputer pokładowy

Światła przeciwmgłowe

System dynamicznej kontroli toru jazdy ESC

Karta Renault Hands Free

Zestaw do naprawy opon (1)

Regulator-ogranicznik prędkości

Szyba przeciwwiatrowa

Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17”

Czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera dostosowujące się do siły zderzenia

Klimatyzacja automatyczna, dwustrefowa, z czujnikiem Air Quality Sensor

Poduszki powietrzne zapobiegające nurkowaniu wbudowane w fotele przednie

Wycieraczki przedniej szyby o zmiennej częstotliwości pracy, z czujnikiem deszczu

TCe 130, 2.0 16V 140 X-Tronic CVT, Energy dCi 130

Wyposażenie seryjne:

Boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową i miednicę osób siedzących na przednich miejscach Pałąki przeciwkapotażowe Automatycznie włączane światła awaryjne w przypadku gwałtownego hamowania

Elektrycznie sterowane i składane oraz podgrzewane lusterka boczne, asferyczne po stronie kierowcy Elektrycznie podnoszone szyby przednie i tylne, sterowane impulsowo (z przodu), z zabezpieczeniem przed przycięciem palców (z przodu)

Pakiet Komfort: fotel przednie podgrzewane + siatka zapobiegająca zawirowaniom powietrza Pakiet Xenon: reflektory bi-ksenonowe + spryskiwacze reflektorów + funkcja doświetlania zakrętów Tapicerka skórzana łączona z elementami skóry ekologicznej* Radioodtwarzacz R-Plug&Radio+ 3D Sound by Arkamys® System nawigacji Carminat TomTom® Live

Elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne

Mapa Europy - wersja rozszerzona

Dwa zagłówki z tyłu

Kierownica z regulacją wysokości i głębokości, pokryta skórą

Obręcze kół ze stopu metali lekkich 18”

3-punktowe pasy bezpieczeństwa z przodu, z napinaczami dostosowującymi się do siły zderzenia i ogranicznikami napięcia

Fotel kierowcy z regulacją wysokości i podparcia lędźwiowego

Koło zapasowe (2)

Fotel pasażera z regulacją wysokości

Lakier metalizowany

3-punktowe pasy bezpieczeństwa z tyłu, z ogranicznikami napięcia

System « Easy Entry » ułatwiający dostęp do tylnych miejsc

Lakier metalizowany specjalny

Silniki:

Radioodtwarzacz R-Plug&Radio+ 3D Sound by Arkamys®

TCe 130, 2.0 16V 140 X-Tronic CVT, Energy dCi 130

Lakier Czarny Etoilé + elementy design zewnętrznego w kolorze kości słoniowej (ozdobna listwa wokół przedniej szyby i boków nadwozia, obudowy lusterek bocznych) lub lakier Kość Słoniowa + elementy design zewnętrznego w kolorze matowego chromu (ozdobna listwa wokół przedniej szyby i boków nadwozia) + obudowy lusterek bocznych w kolorze kości słoniowej

Wyposażenie seryjne = wyposażenie Privilège+ : Tapicerka skórzana łączona z elementami skóry ekologicznej i materiału, w kolorze grafitowym, z oznakowaniem „Floride” w górnej części przednich foteli Fotele przednie podgrzewane Siatka zapobiegająca zawirowaniom powietrza System nawigacji Carminat TomTom Live ®

Mapa Europy - wersja rozszerzona

Radioodtwarzacz R-Plug&Radio+

Logo „f” na przednich nadkolach Oznakowanie „Floride” na bokach nadwozia, przed wnęką tylnego koła Wystrój wnętrza w kolorze grafitowym z elementami w kolorze kości słoniowej (ozdobna listwa na desce rozdzielczej, nawiewy

* Pokrycie siedziska i oparcia fotela wykonane ze skóry; boki i tył fotela oraz zagłówek - skóra ekologiczna

(2)

Opcje:

System « Short Drop »

Zagłówki z przodu zapobiegające urazom kręgów szyjnych, z regulacją wysokości i kąta nachylenia

(1)

Środkowa konsola z podłokietnikiem i schowkiem

Z wyjątkiem wersji z silnikiem 2.0 16V 140 X-Tronic CVT, w przypadku której koło zapasowe jest wyposażeniem standardowym Nie dotyczy wersji z silnikiem 2.0 16V 140 X-Tronic CVT, w przypadku której koło zapasowe jest wyposażeniem standardowym

Niektóre opcje wymagają zamówienia innych opcji lub wykluczają się wzajemnie. Szczegóły u Autoryzowanych Partnerów Renault.

PRIVILÈGE boczne, uchwyt do zamykania drzwi, ozdobna listwa w płatach drzwi) Oznakowanie „Floride” na ozdobnej listwie na desce rozdzielczej Aluminiowa gałka dźwigni zmiany biegów, z logo „f” Tabliczka z numerem seryjnym egzemplarza umieszczona w centralnej części konsoli środkowej Dywaniki podłogowe (przód i tył) z obramowaniem w kolorze kości słoniowej i logo „f” (na dywanikach z przodu) Koło zapasowe (z wyjątkiem silnika TCe 130) Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17” w kolorze kości słoniowej lub w kolorze czarny, błyszczący (w opcji)

SL FLORIDE 2013


KOLORY NADWOZIA

BŁĘKIT KRÓLEWSKI (460 OV)

KOŚĆ SŁoniowa (D16 ov)*

BIAŁA PERŁA (qnc TE)

OV = lakier zwykły NV = lakier perłowy TE = lakier z efektem specjalnym * Kolory nadwozia dostępne dla serii limitowanej Floride 2013

SZARY KASJOPEA (KNG TE)

CZERWIEŃ PŁOMIENNA (nnj TE)

CZARNY ETOILÉ (gne NV)*

Lakiery metalizowane: NV i TE

OBRĘCZE KÓŁ

Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17” wzór PLENUM

WYMIARY

Obręcze kół ze stopu metali lekkich 18” wzór kanjara

Pojemność (dm3) bagażnika (VDA) w konfiguracji kabriolet / coupé

211 / 417

Wymiary (mm) A – Rozstaw osi

2 609

B – Długość całkowita

4 485

C – Zwis przedni

862

D – Zwis tylny

1 014

E – Rozstaw kół przednich

1 546

F – Rozstaw kół tylnych

1 547

G – Szerokość całkowita

1 811

G1 – Szerokość z rozłożonymi lusterkami bocznymi

2 072

H – Wysokość pojazdu nieobciążonego

1 434

H1 – Wysokość pojazdu nieobciążonego z otwartą klapą bagażnika

2 012

J – Wysokość progu bagażnika pojazdu nieobciążonego K – Prześwit pojazdu obciążonego

590 120

L – Długość wewnętrzna kabiny

1 621

M – Szerokość nad podłokietnikami na przednich miejscach

1 466

M1 – Szerokość nad podłokietnikami na tylnych miejscach

1 223

N – Szerokość na wysokości podłokietników na przednich miejscach

1 415

N1 – Szerokość na wysokości podłokietników na tylnych miejscach

1 124

P – Wysokość od siedzenia do dachu pod kątem 14° na przednich miejscach

859

Q – Wysokość od siedzenia do dachu pod kątem 14° na tylnych miejscach

825

Y – Maksymalna szerokość otworu bagażnika

836

Y1 – Szerokość otworu bagażnika nad zderzakiem Y2 – Szerokość wewnętrzna między wnękami kół Z2 – Wysokość do przesłony bagażnika w konfiguracji coupé / kabriolet

747 1 101 561 / 258


DANE TECHNICZNE TCe 130

Energy dCi 130

mech. 6b. Euro 5 4

2.0 16V   140 X-Tronic CVT CVT Euro 5 4

1 397 78 x 73,1 4 / 16 9,1 : 1 96 (130) przy 5 500 190 przy 2 250

1 997 84 x 90,1 4 / 16 10,2 : 1 102 (140) przy 6 000 195 przy 3 750

wielopunktowy

wielopunktowy

-

zmienne, elektryczne (seryjnie) 10,95

1 598 80 x 79,5 4 / 16 15,4 : 1 96 (130) przy 4 000 320 przy 1 750 bezpośredni Common Rail + turbosprężarka seryjnie

OSIĄGI Prędkość maksymalna (km/h) 0 - 100 km/h (s) 1000 m ze startu zatrzymanego (s)

200 10,7 32,0

195 11,7 33,2

205 10,8 32,1

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO2* Pojemność zbiornika (l) Emisja CO2 (g/km) Cykl miejski (l/100 km) Cykl pozamiejski (l/100 km) Cykl mieszany (l/100 km)

169 10,0 5,8 7,3

60 184 10,9 6,3 8,0

115 5,3 3,9 4,8

SILNIKI Typ skrzyni biegów Norma emisji spalin Ilość miejsc SILNIK Pojemność skokowa (cm3) Średnica cylindra x skok tłoka (mm) Ilość cylindrów / zaworów Stopień sprężania Moc maksymalna w kW CEE (KM) przy (obr./min) Maksymalny moment obrotowy Nm CEE przy (obr./min) Rodzaj wtrysku Filtr cząstek stałych Układ kierowniczy Średnica zawracania (m)

ZAWIESZENIE Przednie Tylne

mech. 6b. Euro 5 4

typu McPherson z dolnym wahaczem prostokątnym oś sprężysta o przekroju zamkniętym

UKŁAD HAMULCOWY Przód: tarcze wentylowane (TW) Ø (mm) Tył: tarcze pełne (TP) Ø (mm)

TW 280 TP 260

KOŁA I OPONY Standardowe obręcze kół (") Wymiary opon standardowych

7 J 17 205/55 R 17

7 J 17 205/55 R 17

7 J 17 205/55 R 17

* Zużycie paliwa i emisja CO2 określone zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Wyżej wymienione wartości mogą ulec zmianie w zależności od wyposażenia samochodu. Na zużycie paliwa i poziom emisji CO2 ma również wpływ zachowanie kierowcy, oraz inne czynniki natury nietechnicznej. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiadającym za globalne ocieplenie. Samochody Renault podlegają recyklingowi, odzyskowi zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz innymi przepisami dotyczącymi wymogów ochrony środowiska. Demontażu samochodów i ich zużytych części dokonuje się zgodnie ze stosownymi przepisami o odpadach. Szczegółowe informacje dotyczące spełniania wymogów ochrony środowiska na www.renault.pl i w autoryzowanych punktach Renault.

Renault Mégane Coupé Cabriolet

spełnia 3 następujące kryteria:

samochody są produkowane w zakładzie posiadającym certyfikat ISO 14001 minimalizujący szkodliwe oddziaływanie na środowisko; samochody o emisji CO2 poniżej 120 g/km* lub zasilane biopaliwami; pojazdy wykorzystujące ponad 7% tworzyw sztucznych z recyklingu i zawierające ponad 85% tworzyw nadających się do odzysku po wycofaniu z eksploatacji. Wraz z programem

marka Renault wzięła na siebie zobowiązanie dotyczące całego okresu eksploatacji pojazdów.


Wyposażenie i opcje PRIVILÈGE

FLORIDE 2013

ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania (AFU)

System dynamicznej kontroli toru jazdy ESC

Regulator-ogranicznik prędkości

Czołowa poduszka powietrzna kierowcy i pasażera z przodu dostosowująca się do siły zderzenia

Możliwość ręcznej dezaktywacji poduszki pasażera z przodu

Poduszki powietrzne zapobiegające nurkowaniu wbudowane w fotele przednie

Boczne poduszki powietrzne chroniące głowę, klatkę piersiową i miednicę osób siedzących na przednich miejscach

Pałąki przeciwkapotażowe

Automatycznie włączane światła awaryjne w razie nagłego hamowania

Zagłówki z przodu zapobiegające urazom kręgów szyjnych, z regulacją wysokości i kąta nachylenia

Dwa zagłówki z tyłu

3-punktowe pasy bezpieczeństwa z przodu, z napinaczami dostosowującymi się do siły zderzenia i ogranicznikami napięcia

3-punktowe pasy bezpieczeństwa z tyłu, z ogranicznikami napięcia

Sygnalizacja niezapięcia pasa bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu

2-punktowy system mocowania fotelika dla dziecka ISOFIX na tylnych miejscach

Elektronicznie kodowany system blokady zapłonu

Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy

Instalacja do montażu alarmu

Elektryczne, zmienne wspomaganie układu kierowniczego

Komputer pokładowy

Karta Renault Hands Free

Kierownica z regulacją wysokości i głębokości, pokryta skórą

Światła przeciwmgłowe

Reflektory bi-ksenonowe

P

-

Spryskiwacze reflektorów

P

-

Funkcja oświetlenia drogi do domu

Wycieraczki przedniej szyby o zmiennej częstotliwości pracy, z czujnikiem deszczu

Oświetlenie schowka w desce rozdzielczej

Oświetlenie bagażnika

Elektrycznie sterowane i składane oraz podgrzewane lusterka boczne

Elektrycznie podnoszone szyby boczne przednie i tylne, sterowane impulsowo (z przodu), z zabezpieczeniem przed przycięciem palców (z przodu)

System « Short Drop » regulujący wysokość ustawienia szyb przy zamykaniu i otwieraniu drzwi

Elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne

Siatka zapobiegająca zawirowaniom powietrza

P

Szyba przeciwwiatrowa

Podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych

System wspomagania parkowania tyłem

BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE I BIERNE

ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU

SYSTEMY UŁATWIAJĄCE PROWADZENIE

WIDOCZNOŚĆ - OŚWIETLENIE

OGRZEWANIE - KLIMATYZACJA Klimatyzacja automatyczna, dwustrefowa, z czujnikiem Air Quality Sensor

KOMFORT


PRIVILÈGE

FLORIDE 2013

Fotel kierowcy z regulacją wysokości i podparcia lędźwiowego

Fotel pasażera z przodu z regulacją wysokości

System « Easy Entry » ułatwiający dostęp do tylnych miejsc

Fotele przednie podgrzewane

P

Tapicerka materiałowa łączona z elementami skóry ekologicznej w kolorze grafitowym

-

Tapicerka skórzana łączona z elementami skóry ekologicznej *

Środkowa konsola z podłokietnikiem i schowkiem

Zamykany schowek w desce rozdzielczej

FOTELE - SCHOWKI

RADIO - NAWIGACJA - TELEFON - MULTIMEDIA Radioodtwarzacz R-Plug&Radio+

-

Radioodtwarzacz R-Plug&Radio+ 3D Sound by Arkamys®

System nawigacji Carminat TomTom® Live

Mapa Europy - wersja rozszerzona

Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17"

Obręcze kół ze stopu metali lekkich 18"

-

Zestaw do naprawy opon

● / - (1)

- / ● (2)

Koło zapasowe **

 / ● (3)

● /  (4)

KOŁA

INNE Lakier metalizowany

-

Lakier metalizowany specjalny (QNC)

-

Ozdobna listwa wokół przedniej szyby i boków nadwozia oraz zewnętrzne klamki drzwi w kolorze matowego chromu

-

Obudowy lusterek bocznych w kolorze czarny, błyszczący Lakier niemetalizowany specjalny (D16) + elementy design zewnętrznego w kolorze matowego chromu (ozdobna listwa wokół przedniej szyby i boków nadwozia) + obudowy lusterek bocznych w kolorze kości słoniowej Lakier metalizowany (GNE) + elementy design zewnętrznego w kolorze kości słoniowej (ozdobna listwa wokół przedniej szyby i boków nadwozia, obudowy lusterek bocznych)

-

-

-

Pakiet Komfort: fotele przednie podgrzewane + siatka zapobiegająca zawirowaniom powietrza

-

Pakiet Xenon: reflektory bi-ksenonowe + spryskiwacze reflektorów + funkcja doświetlania zakrętów

-

Dach z czarnego, błyszczącego szkła

Pakiety wyposażenia

seryjnie;

w opcji; P element pakietu; - niedostępne

Niektóre opcje wymagają zamówienia innych opcji lub wykluczają się wzajemnie. Szczegóły u Autoryzowanych partnerów Renault. * Pokrycie siedziska i oparcia fotela wykonane ze skóry; boki i tył fotela oraz zagłówek - skóra ekologiczna. ** Zamówienie opcji Koło zapasowe wyklucza istnienie zestawu do naprawy opon. Z wyjątkiem wersji z silnikiem 2.0 16V 140 X-Tronic CVT, w przypadku której koło zapasowe jest wyposażeniem standardowym. W wyposażeniu standardowym dla wersji z silnikiem TCe 130. W wyposażeniu standardowym dla wersji z silnikiem 2.0 16V 140 X-Tronic CVT. (4) W opcji dla wersji z silnikiem TCe 130. (1) (2) (3)


RENAULT Mégane COUPÉ CABRIOLET GAMA 2013

(www.renault.pl)

Zostały podjęte wszelkie środki, aby zawarte w niniejszej publikacji informacje były dokładne i aktualne w dniu oddania do druku. Publikacja została przygotowana w oparciu o serie próbne lub prototypy. W ramach polityki stałego ulepszania swoich produktów RENAULT zastrzega sobie prawo do wprowadzania w każdej chwili zmian w odniesieniu do specyfikacji opisanych lub przedstawionych pojazdów. O zmianach tych autoryzowani partnerzy RENAULT będą powiadamiani w możliwie najkrótszym terminie. Mogą występować pewne różnice między wersjami wprowadzonymi na rynek w poszczególnych krajach, tzn. niektóre elementy wyposażenia nie będą dostępne (w wyposażeniu seryjnym, w opcji lub w akcesoriach). Niektóre elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się wykluczać lub być ze sobą powiązane. Nie zawsze zamieszczone zdjęcia należy łączyć z opisem wersji oferowanych na rynku polskim. W celu uzyskania najbardziej aktualnych informacji prosimy o skontaktowanie się z najbliższym autoryzowanym partnerem RENAULT. Ze względu na ograniczenia techniczne druku kolory widoczne na fotografiach lub ilustracjach mogą nieco różnić się od rzeczywistych kolorów lakieru lub materiałów wykończeniowych wnętrza pojazdu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie w jakiejkolwiek postaci oraz jakąkolwiek techniką części lub całości niniejszej publikacji bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia RENAULT jest zabronione. Niniejsza broszura nie stanowi oferty sprzedaży w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. 28-02-2013 / 77 11 138 548

Renault Megane Coupe Cabriolet  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you