Page 1

RENAULT TWINGO gama 2013

drive the change


Finansowanie Renault Renault wraz z RCI Bank Polska S.A. oraz Renault Credit Polska Sp. z o.o. oferują szeroką gamę produktów finansowych i usług, skierowanych zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Samochód, finansowanie i ubezpieczenie – wszystko załatwiane jest na miejscu u Autoryzowanego Partnera Renault.

GWARANCJA RENAULT Podstawowa gama samochodów RENAULT objęta jest 2 letnią gwarancją bez limitu kilometrów, modele: Laguna III; Espace IV; Koleos; Latitude objęte są 3 letnią gwarancją z limitem kilometrów 150 000. Gwarancja obejmuje wszystkie wady materiałowe, montażowe oraz fabryczne, licząc od daty wydania pojazdu pierwszemu właścicielowi, wpisanej w książce gwarancyjnej. Wszystkie naprawy oraz części montowane w ramach Gwarancji RENAULT objęte są tą gwarancją aż do chwili jej wygaśnięcia.

RENAULT ASSISTANCE

moje RENAULT to portal, który został stworzony specjalnie dla stałych Klientów Renault. Rejestracja na portalu daje dostęp do aplikacji on-line, w której znajdziesz:

PORADY I INFORMACJE

jak w pełni wykorzystać możliwości Twojego samochodu oraz inne praktyczne wskazówki

SERWIS

szczegóły dotyczące obsługi Twojego samochodu, w tym kalendarz wykonanych i przyszłych przeglądów. Dzięki aplikacjom wybierzesz dogodny termin wizyty w serwisie Renault oraz uzyskasz dostęp do wielu różnych usług.

EKSKLUZYWNE OFERTY I PROMOCJE

dostępne wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników promocje obejmujące obsługę serwisową, zakup nowego auta, szeroką ofertę Butiku Renault i wiele innych atrakcyjnych propozycji Zarejestruj się i sprawdź przygotowane specjalnie dla Ciebie oferty! Do zobaczenia na www.mojerenault.pl

W razie awarii samochodu na terenie całej Polski oraz krajów europejskich pomoc RENAULT Assistance jest do twojej dyspozycji przez całą dobę. Korzysta z niej kierowca oraz pasażerowie przez cały czas trwania Gwarancji RENAULT. RENAULT Assistance zapewnia naprawę pojazdu na miejscu, a w przypadku braku możliwości dokonania takiej naprawy, samochód zostanie odholowany do najbliższego Autoryzowanego Serwisu RENAULT. W przypadkach uzasadnionych zakresem oraz czasem trwania naprawy można otrzymać samochód zastępczy. Inną możliwością jest zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu do hotelu oraz zakwaterowania kierowcy i pasażerów w trakcie oczekiwania na naprawę, jeśli pojazd został unieruchomiony i nie może być naprawiony tego samego dnia w odległości 50 km od miejsca zamieszkania. W przypadku awarii unieruchamiającej należy dzwonić pod numer (48-22) 575 99 99.

Umowa serwisowa Formuła Non Stop (FNS) spokój gwarantowany - nawet do 5 lat! FNS zapewnia: - bezpłatną wymianę i naprawę wadliwych części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych jeśli niewłaściwe działanie samochodu nie wynika z normalnego zużycia eksploatacyjnego, - Renault Assistance z 24 godzinną bezpłatną pomocą drogową obejmującą m. in.: - naprawę na miejscu lub holowanie w Polsce i za granicą, zgodnie w warunkami umowy, - samochód zastępczy w przypadku awarii na drodze, - zakwaterowanie w razie dłuższej awarii w odległości większej niż 50 km od miejsca zamieszkania, - umożliwienie kontynuacji podróży lub zwrot kosztów zakwaterowania.

rejestracja krok po kroku

Szczegóły w Autoryzowanym Serwisie RENAULT.

1. Kliknij w link REJESTRACJA na stronie www.mojerenault.pl

Wykupując pakiet Formuła Non Stop wraz z zakupem samochodu zapewniasz sobie spokój na wiele lat już od pierwszych chwil posiadania nowego auta. Wartość umowy można włączyć w kredyt oferowany przez RCI Bank Polska S.A.

2. Wypełnij pola IMIĘ, NAZWISKO, NUMER NADWOZIA posiadanego samochodu, adres e-mail, hasło i kliknij ZATWIERDŹ 3. TWOJE KONTO zostało utworzone. Aby zakończyć rejestrację, kliknij w link, który wysłaliśmy do Ciebie na adres e-mail podany w rejestracji 4. Zostaniesz przekierowany na stronę MOJE RENAULT z Twoimi danymi osobowymi. Aby potwierdzić poprawność danych, kliknij ZAPISZ 5. Kliknij moje samochody w menu po lewej stronie, następnie POTWIERDŹ, by zatwierdzić rejestrację 6. Rejestracja została zakończona pomyślnie. Dziękujemy

KTO LEPIEJ NIŻ RENAULT ZAJMIE SIĘ TWOIM RENAULT? DZIAŁ KONTAKTÓW Z KLIENTAMI Aby odpowiedzieć na Państwa potrzeby i udostępnić niezbędne informacje Renault oddaje do dyspozycji różne możliwości kontaktu: - infolinia: (22) 575 99 99 czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-18.00 - wszelkie zapytania i uwagi prosimy kierować pod adres: kontakt.klient@renault.com.pl - strona internetowa: www.renault.pl


OD 115 LAT UWAŻAMY, ŻE ABY BYĆ W ZGODZIE ZE SWOJĄ EPOKĄ, SAMOCHODY MUSZĄ ZAPEWNIAĆ POSTĘP W ODPOWIEDZIALNY SPOSÓB, STANOWIĆ ŹRÓDŁO ENTUZJAZMU ORAZ SPEŁNIAĆ WYMAGANIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU, A JEDNOCZEŚNIE BYĆ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH. W Renault jesteśmy od zawsze przekonani, że samochód musi być dostosowany do stylu życia i oczekiwań każdego użytkownika. Właśnie dlatego zaproponowaliśmy klientom „samochody zapewniające pełnię życia”. W dzisiejszych czasach wyżej wspomniana zgodność z epoką znajduje swoje odzwierciedlenie w poszukiwaniu rozwiązań w zakresie bezpiecznych i dostępnych dla szerokich rzesz odbiorców środków transportu indywidualnego spełniających wymogi zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska. To przekonanie skłoniło nas do dostosowania naszych pojazdów do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Pragniemy nadać nowy sens samochodom, aby mogły zająć całkiem nowe miejsce w naszym świecie, dostosowane do wyzwań stojących przed społeczeństwem i być zawsze czynnikiem postępu dla człowieka. W tym właśnie duchu tworzymy obecnie całą gamę przystępnych cenowo pojazdów z napędem elektrycznym.

DRIVE THE CHANGE.


TWINGO CITY, MIASTO PEŁNE

OPTYMIZMU. POKAŻ JAKI

JESTEŚ!


PODCHODŹ DO ŻYCIA TAK JAK

twingo !

CUDOWNIE JEST BYĆ

MAŁYM W MIEŚCIE.


z CHARAKTERem

Auto z temperamentem, które świetnie cię rozumie...

Ze swoim sympatycznym „spojrzeniem” i bogatą osobowością, Nowe Renault Twingo jest uosobieniem radości życia. Dynamiczne auto dumnie eksponuje logo Renault. Umieszczone wysoko na osłonie chłodnicy światła przeciwmgłowe podkreślają wyrazisty przód. Dzięki swym zaokrąglonym liniom i feerii kolorów nadwozia, Nowe Twingo nadaje ton twojemu barwnemu życiu.


DOKŁADNIE TAKIE JAK TY Stwórz Twingo na swój obraz.

Super kobiece lub zdecydowanie sportowe? Wybierz swoje Nowe Renault Twingo! Daj się skusić bogatej kolekcji oklejeń zewnętrznych oraz gamie lakierowanych obręczy kół i kołpaków. Nowe Twingo można spersonalizować w najdrobniejszych szczegółach - możesz dobrać kolor obudowy lusterek i końcówki bocznych listew stawiając na kontrast lub harmonijne zestawienie barw. Spraw sobie przyjemność! Spełnij swoje marzenia - to przecież Twoje Twingo.


OBSZERNE

Nowe Twingo – wyjątkowo przyjazne wnętrze.

Cztery pełnowymiarowe miejsca i spory bagażnik? Tak, ale nie tylko. Pomimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych, Nowe Renault Twingo jest prawdziwym wzorem szerokich możliwości konfiguracji wnętrza. Tylne niezależne i przesuwne siedzenia pozwalają z niezwykłą łatwością zmieniać konfigurację wnętrza. Dzięki swojej przestronności, Nowe Twingo może wygodnie pomieścić na tylnych siedzeniach dwie dorosłe osoby. Bagażnik? jego pojemność można w mgnieniu oka zwiększyć z 165 do 959 dm3 (w przypadku siedzeń niezależnych) lub z 230 do 951 dm3 (w przypadku tylnej stałej kanapy). Uzupełnieniem tej imponującej przestrzeni jest szereg starannie zaprojektowanych schowków. Praktyczne i pomysłowe Nowe Twingo potrafi idealnie dopasować się do twoich potrzeb, upodobań i stylu życia.


ZADZIWIAJĄCO ZWROTNE Miasto jest jego żywiołem


Z temperamentem, oszczędne i przyjazne dla środowiska, stanowi połączenie wszechstronności i komfortu. Dynamiczne, zwinnie przemyka ulicami miast. Dzięki niewielkiemu promieniowi zawracania i kompaktowym wymiarom potrafi zawsze i wszędzie bez trudu zaparkować. Auto miejskie? Z pewnością!


KOMFORT

1

2

3

ŁĄCZNOŚĆ 1. TYLNE SIEDZENIA NIEZALEŻNE, PRZESUWNE i składane Aby zapewnić optymalne możliwości aranżacji wnętrza, tylne siedzenia dają się niezależnie składać i przesuwać, pozwalając uzyskać do 959 litrów przestrzeni bagażowej. 2. ELEKTRYCZNIE OTWIERANY, SZKLANY DACH Obszerny, elektrycznie otwierany dach zapewnia maksymalne doświetlenie wnętrza. Praktyczne, wbudowane żaluzje przeciwsłoneczne pozwalają pozostać w cieniu, gdy słońce zbyt intensywnie świeci. 3. AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA W celu zapewnienia maksymalnego poziomu komfortu, Twingo może być wyposażone w system manualnej lub automatycznej klimatyzacji (w standardzie lub w opcji w zależności od wersji).

1. PILOT STERUJĄCY radiem umieszczony PRZY KIEROWNICY Najważniejszymi funkcjami radia można z łatwością sterować dzięki ergonomicznemu, umieszczonemu przy kierownicy przełącznikowi. 2 - 3. nowa gama 1 radioodtwarzaczy  Nowa gama radioodtwarzaczy MP3 z Bluetooth® oraz z wejściem Jack i USB w panelu radia. Radioodtwarzacz R-PLUG&RADIO+ posiada dodatkowo czytnik CD oraz oddzielny wyświetlacz.

2

3


AKCESORIA 1. przenośne schowki Praktyczny przenośny schowek zawsze w zasięgu ręki. Służy do przechowywania drobnych przedmiotów: kluczy, biletów parkingowych czy szminki. 2. mata na deskę rozdzielczą Mata na deskę rozdzielczą, doskonale przytrzymuje „uciekające” przedmioty: długopisy, monety itp. Dostępna w kilku różnych kolorach. 1

2

3. Radio O’CAR do IPhone’A ® (77 11 430 423) Dzięki darmowej aplikacji do pobrania na telefon komórkowy za pomocą iPhone’a®, możesz sterować radioodtwarzaczem: regulacją dźwięku, synchronizacją Bluetooth® do rozmów telefonicznych. O’CAR umożliwia dostęp do wszystkich aplikacji bezpośrednio z ekranu dotykowego iPhone’a®. Kompatybilny ze wszystkimi wersjami. 4. DYWANIKI PODŁOGOWE Gama dywaników wyróżniająca się wysokim poziomem jakości. Idealnie dopasowane do wystroju wnętrza. Dostępne w wersji tekstylnej lub gumowej.

3

6. ZESTAW DO PERSONALIZACJI LIGHT Zestaw, złożony z przedniej listwy i dwóch nakładek na tylny zderzak, nadaje Twingo prawdziwie sportowy wygląd. 7. SPOJLERY PROGOWE I NAKŁADKI NA BŁOTNIKI Nadaj Twingo bardziej sportowy wygląd i podkreśl jego agresywny charakter poprzez zamontowanie spojlerów progowych i czterech nakładek na błotniki. 8. SPOJLER (82 01 248 383) Chciałbyś dodatkowo podkreślić sportowy charakter Twingo? Możesz to zrobić montując sportowy spojler w czarnym, błyszczącym kolorze, który stanowi harmonijne uzupełnienie zestawu do personalizacji Light.

6

7

5. system WSPOMAGANIA PARKOWANIA TYŁEM (77 11 224 385) Ułatwia manewry parkowania. Ostrzega kierowcę o przeszkodach znajdujących się za pojazdem, za pomocą sekwencji sygnałów dźwiękowych o częstotliwości rosnącej w miarę zbliżania się do przeszkody.

4

5

6-8


WYSTROJE WNĘTRZA

WIND Styl i komfort. Wyróżniający się prążkowaną tapicerką wystrój wersji Wind nadaje wnętrzu Twingo niezwykle barwny charakter.


Dynamique Design i sportowy charakter. Wnętrze w kolorze ciemnografitowym, wzbogacone czarnymi, błyszczącymi oraz chromowanymi akcentami, z osłoną zegarów pokrytą wysokiej klasy tworzywem i czerwonymi przeszyciami. Wystrój Dynamique wyróżnia się starannie dopracowaną i modną stylistyką.


PERSONALIZACJA Naklejki, obręcze kół ze stopu metali lekkich, spojlery, obudowy lusterek bocznych i końcówki listew w różnych kolorach... liczba kombinacji jest imponująca. Korzystając z licznych opcji personalizacji stwórz własne Twingo.

KOŁPAKI I OBRĘCZE KÓŁ

KOŁPAK 14" wzór Maracaibo

KOŁPAK 14" wzór Moai *

* Dostępne również w trzech innych kolorach: białym, czarnym i ciemnoszarym.

KOŁPAK 14" wzór Curacao

KOŁPAK 14" wzór Pirate *

OBRĘCZE KÓŁ 15” wzór ALIZAR * 

OBRĘCZE KÓŁ 15" wzór Noxiane *

OBRĘCZE KÓŁ 15" wzór AIR 


Wyposażenie Silnik: 1.2 16V 75 Wyposażenie standardowe: ABS z układem wspomagania nagłego hamowania Zmienne, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego Przednie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera Boczne poduszki powietrzne z przodu Wyłącznik poduszki pasażera z przodu Pasy bezpieczeństwa z przodu: 3-punktowe, z nawijaczem, ogranicznikiem napięcia oraz pirotechnicznym napinaczem Pasy bezpieczeństwa z tyłu: 3-punktowe, z nawijaczem i ogranicznikiem napięcia System mocowania fotelików dla dzieci Isofix na siedzeniu pasażera z przodu System mocowania fotelików dla dzieci Isofix na bocznym tylnym miejscu za przednim siedzeniem pasażera Sygnalizacja dźwiękowa niezapięcia pasa bezpieczeństwa po stronie kierowcy i pasażera z przodu Sygnalizacja dźwiękowa niewyłącznych świateł Kierownica z regulacją wysokości Centralny zamek zdalnie sterowany Elektroniczna blokada rozruchu Automatyczna blokada drzwi podczas jazdy Przednie siedzenia z zagłówkami Tylna kanapa, składana w układzie 1/1 z dwoma zagłówkami regulowanymi na wysokość Silnik: 1.2 16V 75, 1.2 16V 75 Quickshift Dynamique = Wind + Klimatyzacja regulowana manualnie Radioodtwarzacz MP3, Bluetooth®, złącze jack i USB w panelu radia, wbudowany wyświetlacz, pilot sterujący radiem Regulator-ogranicznik prędkości Przednie szyby regulowane elektrycznie

Przednie światła przeciwmgłowe Komputer pokładowy (zużycie paliwa chwilowe, średnie oraz zasięg) Zestaw do naprawy opon Automatyczne włączanie świateł awaryjnych podczas nagłego hamowania Otwarty schowek w desce rozdzielczej po stronie kierowcy Zamykany schowek w desce rozdzielczej po stronie pasażera o poj. 13 l Wycieraczki przednie o zmiennej częstotliwości pracy Obudowa lusterek bocznych oraz boczne listwy w kolorze czarnym o ziarnistej fakturze Obudowa świateł przeciwmgłowych w kolorze nadwozia Obudowa kierunkowskazów w kolorze czarnym o ziarnistej fakturze Instalacja do montażu radioodtwarzacza Wewnętrzna wstawka w drzwiach w kolorze czarnym Ciemne tło głównych reflektorów przednich Zderzak przedni i tylny w kolorze nadwozia Listwa ochronna w zderzaku w kolorze czarnym o ziarnistej fakturze Listwa w kolorze lśniącej czerni z wbudowanym chromowanym logo RENAULT Kratka obudowy chłodnicy w kolorze czarnym Osłona przeciwsłoneczna z zamykanym lusterkiem po stronie kierowcy Osłona przeciwsłoneczna z lusterkiem i uchwyt nad drzwiami po stronie pasażera

Czasowe oświetlenia wnętrza Obudowa nawiewów bocznych w kolorze lśniącej czerni Elementy sterujące w konsoli centralnej w kolorze matowego chromu Tapicerka materiałowa grafitowa z prążkowanymi wstawkami Kołpaki wzór Moai

WIND Szyby tylne boczne i tylna przyciemniane Skórzana kierownica z regulacją wysokości Lusterka boczne regulowane elektrycznie i podgrzewane, z czujnikiem temperatury, w kolorze czarnym perłowym (asferyczne po stronie kierowcy) Panel radioodtwarzacza oraz obudowy nawiewów w kolorze lśniącej czerni Elementy sterujące w konsoli centralnej w kolorze matowego chromu

Listwa ochronna w kolorze lśniącej czerni Osłona zegarów pokryta skórą ekologiczną z czerwonymi przeszyciami Wewnętrzne klamki drzwi w kolorze matowego chromu Boczne listwy ochronne w kolorze nadwozia Chromowane obramowanie reflektorów przeciwmgłowych Tapicerka materiałowa, grafitowa z czerwonymi przeszyciami siedzeń Kołpaki wzór Pirate

DYNAMIQUE

KOLORY NADWOZIA

biel alpejska (ov 369)

Róż Fuksja (te lne)

waniliowy (ov enr)

niebieski majorelle (te RPB)

czerwień rubinu (ov 727)

czarna perła (nv 676)

niebieski lazurowy (ov rpc)

szary platynowy (te d69)

BRĄZOWY TURMALINE (TE CNG)

OV - niemetalizowany TE - metalizowany z efektem specjalnym NV - metalizowany


DANE TECHNICZNE SILNIKI

1.2 16V 75 5b.mech. Euro 5 4

Skrzynia biegów Norma emisji spalin Ilość miejsc

charakterystyka SILNIKA

Pojemność skokowa (cm3) Średnica cylindra x skok tłoka (mm) Ilość cylindrów / zaworów Stopień sprężania Maksymalna moc w kW CEE (KM) przy (obr./min) Maksymalny moment obrotowy w Nm CEE przy (obr./min) Typ wtrysku paliwa Rodzaj paliwa

UKŁAD KIEROWNICZY

Zmienne, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego Ø zawracania (m)

ZAWIESZENIE Przód Tył

1.2 16V 75 Quickshift 5b.Quickshift Euro 5 4 1 149 69 x 76,8 4 / 16 9,8 : 1 55 (75) przy 5 500 107 przy 4 250 wielopunktowy benzyna

seryjnie 10,55 (1) / 10,95 (2)

seryjnie 10,55 (1) / 10,95 (2)

typu McPherson z dolnym wahaczem prostokątnym i stabilizatorem poprzecznym oś sprężysta o programowanej charakterystyce - sprężyny śrubowe

KOŁA i OPONY

Obręcze kół standardowe (”) Wymiary opon standardowych Wymiary opon w opcji

5,5 J14 stalowe 175 / 65 R14 185 / 55 R15

UKŁAD HAMULCOWY

ABS z układem wspomagania nagłego hamowania Przód: tarcze wentylowane (TW); średnica x grubość (mm) Tył: bębny (B); średnica x grubość (mm)

OSIĄGI

Prędkość maksymalna (km/h) 0-100 km/h (s) 400 m /1 000 m ze startu zatrzymanego (s)

ZUŻYCIE PALIWA i emisja co2 WG DYREKTYWY EUROPEJSKIEJ 99/100 Emisja CO2 (g/km) Cykl miejski (l/100 km) Cykl pozamiejski (l/100 km) Cykl mieszany (l/100 km)

seryjnie TW - 259 x 20,6 B - 203 x 38 170 12,3 17,9 / 33,1

172 13,6 18,5 / 34,3

119 6,7  4,2 5,1

130 7,3  4,7 5,7

POJEMNOŚĆ

Zbiornik paliwa (l)

40

MASA (kg)

Masa własna Dopuszczalna masa całkowita Ładowność

944 1 370 426

948 1 375 427

(1) Opony 175/65 R14. (2) Opony 185/55 R15. Wyżej wymienione wartości mogą ulec zmianie w zależności od wyposażenia samochodu. Na zużycie paliwa i poziom emisji CO2 ma również wpływ zachowanie kierowcy, oraz inne czynniki natury nietechnicznej. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiadającym za globalne ocieplenie. Samochody Renault podlegają recyklingowi, odzyskowi zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz innymi przepisami dotyczącymi wymogów ochrony środowiska. Demontażu samochodów i ich zużytych części dokonuje się zgodnie ze stosownymi przepisami o odpadach. Szczegółowe informacje dotyczące spełniania wymogów ochrony środowiska na www.renault.pl i w autoryzowanych punktach Renault. Podana ładowność dotyczy wersji podstawowej bez opcji i może różnić się w zależności od specyfikacji auta.

Twingo spełnia 3 następujące kryteria: samochody są produkowane w zakładzie posiadającym certyfikat ISO 14001 minimalizujący szkodliwe oddziaływanie na środowisko; samochody o emisji CO2 poniżej 120 g/km lub zasilane biopaliwami; pojazdy wykorzystujące ponad 7% tworzyw sztucznych z recyklingu i zawierające ponad 85% tworzyw nadających się do odzysku po wycofaniu z eksploatacji. Wraz z programem marka Renault wzięła na siebie zobowiązanie dotyczące całego okresu eksploatacji pojazdów.


WYMIARY

WYMIARY NOWEGO TWINGO POJEMNOŚĆ BAGAŻNIKA (VDA) dm3 do wysokości tylnej półki, przy tylnej kanapie stałej do wysokości tylnej półki, przy tylnych siedzeniach niezależnych przesuniętych maksymalnie do tyłu - do przodu po złożeniu tylnych siedzeń i załadunku pod dach (w wersji z tylną kanapą) po złożeniu tylnych siedzeń i załadunku pod dach (w wersji tylnymi siedzeniami niezależnymi) WYMIARY (mm) A Rozstaw osi B Długość całkowita C Zwis przedni D Zwis tylny E Rozstaw kół przednich (koła 14"/15") F Rozstaw kół tylnych (koła 14"/15") G Szerokość całkowita na wysokości listew bocznych / z lusterkami H Wysokość pojazdu nieobciążonego H1 Wysokość pojazdu nieobciążonego z otwartą klapą J Wysokość progu bagażnika pojazdu nieobciążonego K Prześwit pojazdu obciążonego L Długość kabiny w pierwszym i drugim rzędzie

230 165 - 285 951 959 2 367 3 687 767 553 1 414 / 1 400 1 400 / 1 386 1 654 / 1 927 1 470 1 980 693 137 1 581

M M1 N N1 P Q Q1 Y Y1 Y2 Z Z1 Z2 Z3

Szerokość nad przednimi podłokietnikami Szerokość nad tylnymi podłokietnikami Szerokość na wysokości przednich podłokietników Szerokość na wysokości tylnych podłokietników Wysokość od siedzenia do dachu z przodu / w wersji z dachem otwieranym Wysokość od siedzenia do dachu z tyłu w wersji z tylną kanapą stałą Wysokość od siedzenia do dachu z tyłu w wersji z tylnymi siedzeniami przesuniętymi maksymalnie do przodu - do tyłu / w wersji z otwieranym dachem, z tylnymi siedzeniami przesuniętymi maksymalnie do przodu - do tyłu Maksymalna szerokość otworu bagażnika Maksymalna szerokość otworu bagażnika u dołu Szerokość wewnętrzna między nadkolami Wysokość otworu bagażnika Maksymalna długość przestrzeni bagażowej (od klapy bagażnika do złożonej kanapy), w wersji z tylną kanapa stałą / niezależnymi tylnymi siedzeniami Długość bagażnika za tylną kanapą stałą Wysokość pod tylną półką

1 400 1 348 1 350 1 338 897 / 868 868 878-851 / 864-833 1 187 883 1 137 648 1 157 / 1 020 560 583


WYPOSAŻENIE I OPCJE WIND

Wygląd zewnętrzny

Boczna listwa ochronna czarna Boczna listwa ochronna w kolorze nadwozia Obudowa lusterek bocznych w kolorze czarnym o ziarnistej fakturze Obudowa lusterek bocznych w kolorze lśniącej czerni Obudowa lusterek bocznych w kolorze nadwozia Lakier metalizowany Obramowanie przednich świateł przeciwmgłowych w kolorze nadwozia Obramowanie przednich świateł przeciwmgłowych w kolorze matowego chromu Kołpaki wzór MOAI Kołpaki wzór PIRATE Kołpaki wzór CURACAO

DYNAMIQUE

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Wygląd wnętrza

Górna część deski rozdzielczej w kolorze grafitu Obudowy nawiewów bocznych w kolorze lśniącej czerni oraz elementy sterujące w kolorze matowego chromu Konsola centralna w kolorze grafitowym Obudowa nawiewu centralnego i panelu radia w kolorze lśniącej czerni Wewnętrzne klamki drzwi w kolorze matowego chromu Kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów skórzane

-

● ● ●

Koła

Stalowe obręcze kół 14" Obręcze kół ze stopu metali lekkich 15" Zestaw do naprawy opon Koło zapasowe (wyklucza zestaw do naprawy opon)

-

-

Schowki

Otwarty schowek w górnej części deski rozdzielczej, po stronie kierowcy Zamykany schowek w desce rozdzielczej (o poj. 13 l), po stronie pasażera Uchwyt na 2 kubki na środkowej konsoli Kieszeń w oparciu przedniego fotela pasażera

Siedzenia

Fotel kierowcy z regulacją wysokości Zagłówki w fotelach przednich stałe Zagłówki w fotelach przednich z regulacją wysokości Tylna kanapa, składana w układzie 1/1 2 zagłówki tylne, regulowane w pionie i wsuwane w oparcie tylnej kanapy lub tylnych siedzeń niezależnych 2 tylne siedzenia niezależne, przesuwane i składane

(2)

● ● 

(2)

(3)

● 

(3)

● ● 

(3)

Bezpieczeństwo czynne i bierne

ABS z układem wspomagania nagłego hamowania System dynamicznej kontroli toru jazdy ESC z funkcją zapobiegania poślizgowi kół pędnych przy ruszaniu (ASR) Automatyczne włączanie świateł awaryjnych w przypadku nagłego hamowania Przednia poduszka powietrzna kierowcy i pasażera Boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową kierowcy i pasażera z przodu Kurtynowe poduszki powietrzne z przodu i z tyłu Manualny wyłącznik poduszki powietrznej pasażera z przodu Przednie pasy bezpieczeństwa: 3-punktowe, z nawijaczem, z ogranicznikiem napięcia i napinaczem pirotechnicznym Tylne pasy bezpieczeństwa: 3-punktowe z nawijaczem i z ogranicznikiem napięcia System mocowania fotelików dla dzieci Isofix na siedzeniu pasażera z przodu System mocowania fotelików dla dzieci Isofix na bocznym tylnym miejscu za przednim siedzeniem pasażera

● 

(1)

● 

(1)

● 

(1)

● 

(1)

Zabezpieczenie samochodu

Automatyczne blokowanie drzwi podczas jazdy Elektroniczna blokada rozruchu Zamek centralny zdalnie sterowany Kluczyk z pilotem centralnego zamka Sygnalizacja dźwiękowa niezapięcia pasa bezpieczeństwa po stronie kierowcy Sygnalizacja dźwiękowa niezapięcia pasa bezpieczeństwa po stronie pasażera

Prowadzenie samochodu i urządzenia kontrolne Komputer pokładowy Zmienne, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego Regulator-ogranicznik prędkości Wyświetlacz temperatury zewnętrznej Prędkościomierz

● ● ●


WIND

DYNAMIQUE

-

Widoczność - oświetlenie

Szyby o wysokiej zdolności filtrującej Szyby tylne boczne i tylna przyciemniana, tylna szyba podgrzewana Światła przeciwmgłowe Automatycznie włączane światła mijania Przednie wycieraczki o zmiennej częstotliwości pracy Tylna wycieraczka z automatyczną aktywacją przy włączeniu wstecznego biegu Lusterka boczne regulowane elektrycznie i podgrzewane, z czujnikiem temperatury, asferyczne po stronie kierowcy (bez czujnika temperatury w wersji Wind) Wyłącznik czasowy oświetlenia wnętrza

Komfort

Kierownica z regulacją wysokości Szyby przednie regulowane elektrycznie Osłona przeciwsłoneczna z zamykanym lusterkiem po stronie kierowcy Osłona przeciwsłoneczna z lusterkiem po stronie pasażera Elektrycznie otwierany szklany dach z żaluzją przeciwsłoneczną Klimatyzacja manualna Klimatyzacja automatyczna Gniazdo 12 V

-

-

Pakiety

Pakiet Komfort: fotel kierowcy z regulacją wysokości, tylne siedzenia niezależne Pakiet Komfort Plus: fotel kierowcy z regulacją wysokości, tylne siedzenia niezależne, przednie zagłówki z regulacją wysokości Pakiet Bezpieczeństwo: system dynamicznej kontroli toru jazdy ESC z funkcja zapobiegania poślizgowi kół przednich ASR, kurtyny powietrzne

-

-

Multimedia

Instalacja do podłączenia radioodtwarzacza: okablowanie do radia i anteny, antena, 2 głośniki dwustożkowe, zalecana moc 2x20W Radioodtwarzacz MP3, Bluetooth®, złacze USB i Jack w panelu radia, wbudowany wyświetlacz Radioodtwarzacz R-PLUG&RADIO+ (CD MP3, Bluetooth®, złącze Jack i USB w panelu radia, oddzielny wyświetlacz)

-

-

Personalizacja (5)

Kryterium techniczne do zamówienia personalizacji Kryterium techniczne do zamówienia personalizacji listwy bocznej Kryterium techniczne do zamówienia personalizacji lusterek Tylny spojler dachowy (kolor czarny, ciemnoszary lub biały) Oklejenie zewnętrzne - motyw MAKI Oklejenie zewnętrzne - motyw PASY (kolor czarny, biały, ciemnoszary) Oklejenie zewnętrzne - motyw BUMERANG (kolor czarny, biały, ciemnoszary) Oklejenie zewnętrzne - motyw MAŁA SZACHOWNICA (kolor czarny, biały, szary) Wzór felg 15" Noxiane (kolor czarny, biały lub ciemnoszary) Wzór felg 15" Alizar (kolor czarny, biały lub ciemnoszary) Wzór felg 15" Air Centralna część felgi (kolor czarny, biały, ciemnoszary) Naklejka dachowa - motyw KOLOROWE PASKI, tonacja ciemna Naklejka dachowa - motyw ABSTRAKCJA Naklejka dachowa - motyw HALOGRAM (kolor czarny lub biały) Naklejka dachowa - motyw MOZAIKA Naklejka dachowa - motyw GWIAZDY Obudowa lusterek bocznych (kolor czarny, biały, ciemnoszary, chromowany) Obudowa lusterek bocznych oraz końcówki listew bocznych w kolorze specjalnym (Waniliowy, Czerwień Rubinu, Niebieski Lazurowy, Niebieski Majorelle, Róż Fuksja, Czarna Perła, Biel Alpejska, Brązowy Tourmaline) Obudowa nawiewów i elementy sterujące klimatyzacją (w kolorze niebieskim, brązowym) ●

w standardzie;

w opcji;

- niedostępne

(1) Opcja dostępna w pakiecie Bezpieczeństwo (2) Opcja dostępna w pakiecie Komfort (3) Opcja dostępna w pakiecie Komfort Plus (4) W kolorze niebieskim tylko dla wersji Wind (5) Szczegóły dotyczące dostępności elementów personalizacji dla poszczególnych wersji i kolorów nadwozia u Autoryzowanych Partnerów Renault

-

-

   

-

-

 (4)


RENAULT TWINGO gama 2013

(www.renault.pl)

Zostały podjęte wszelkie środki, aby zawarte w niniejszej publikacji informacje były dokładne i aktualne w dniu oddania do druku. Publikacja została przygotowana w oparciu o serie próbne lub prototypy. W ramach polityki stałego ulepszania swoich produktów RENAULT zastrzega sobie prawo do wprowadzania w każdej chwili zmian w odniesieniu do specyfikacji opisanych lub przedstawionych pojazdów. O zmianach tych autoryzowani partnerzy RENAULT będą powiadamiani w możliwie najkrótszym terminie. Mogą występować pewne różnice między wersjami wprowadzonymi na rynek w poszczególnych krajach, tzn. niektóre elementy wyposażenia nie będą dostępne (w wyposażeniu seryjnym, w opcji lub w akcesoriach). Niektóre elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się wykluczać lub być ze sobą powiązane. Nie zawsze zamieszczone zdjęcia należy łączyć z opisem wersji oferowanych na rynku polskim. W celu uzyskania najbardziej aktualnych informacji prosimy o skontaktowanie się z najbliższym autoryzowanym partnerem RENAULT. Ze względu na ograniczenia techniczne druku kolory widoczne na fotografiach lub ilustracjach mogą nieco różnić się od rzeczywistych kolorów lakieru lub materiałów wykończeniowych wnętrza pojazdu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie w jakiejkolwiek postaci oraz jakąkolwiek techniką części lub całości niniejszej publikacji bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia RENAULT jest zabronione. Niniejsza broszura nie stanowi oferty sprzedaży w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. 23-01-2013 / 77 11 537 312

Renault Nowe Twingo  
Renault Nowe Twingo  
Advertisement