Page 1

John Cooper Works.


SAMOCHÓD JAK JEGO POMYSŁODAWCA. JOHN COOPER WORKS. Jego nazwisko to legenda, jego sława jest nieprzemijająca: John Cooper. Ten brytyjski kierowca był nie tylko bohaterem torów wyścigowych, ale i genialnym konstruktorem. Zapoczątkował nową erę w budowie samochodów wyścigowych i stworzył podstawy dla John Cooper Works. Dzisiaj modele John Cooper Works najnowszej generacji fascynują zwinnością prowadzenia, wyśmienitą dynamiką i zaawansowanymi technologiami. To auto, które pionier sportów motorowych, John Cooper, na pewno by polubił.

02

03


STWORZONE, ABY ZWYCIĘŻAĆ.

Idź w ślady Johna Coopera. Silnik MINI John Cooper Works nie na darmo ma moc  kW/ KM. W końcu na torze wyścigowym liczy się tylko jeden kierunek: naprzód! Opcjonalny kontrastujący dach w ekskluzywnym kolorze Chili Red pokazuje szybko również na ulicach, że MINI John Cooper Works nastawione jest na maksymalną frajdę podczas jazdy. Jego przepis na sukces: gokartowe właściwości jezdne plus prędkość maksymalna  km/h. Ale nie ma się czego obawiać: duże hamulce tarczowe pozwalają zawsze bezpiecznie zatrzymać auto – na przykład podczas zjazdu do boksu.

 Informacje

dotyczące zużycia paliwa i emisji CO, zgodnie z wymogami norm UE, dla poszczególnych modeli znajdują się w danych technicznych na ostatnich stronach tego katalogu.

04

05


UŚMIECH NA TWARZY I WIATR WE WŁOSACH.

MINI John Cooper Works Cabrio budzi podziw. Z zamkniętym i z otwartym dachem. Na torze wyścigowym i w mieście. Standardowe -calowe obręcze kół ze stopów lekkich i opcjonalna tapicerka skórzana z kontrastującymi szwami w kolorze Chili Red wszędzie znajdą uznanie. I posłuch – bo naciśnięcie przycisku Sport skutkuje nie tylko bardziej bezpośrednią reakcją gazu i układu kierowniczego, ale i bardziej sportową akustyką. Jak to dobrze móc otworzyć dach i cieszyć się brzmieniem MINI John Cooper Works Cabrio.

06

07


DLA TYCH, KTÓRYM JOHN COOPER WORKS TO ZA MAŁO: BAGAŻNIK O POJEMNOŚCI 930 L1. MINI John Cooper Works Clubman zniesie niejedno. Góra bagażu, ostre zakręty albo sprint od  do  km w , s – ze wszystkim poradzi sobie z łatwością. Jego przestronny tył oferuje dość miejsca dla pasażerów – niezależnie od tego, dokąd i jak szybko jedziesz.

 Maksymalna

08

pojemność bagażnika przy złożonych siedzeniach tylnych.

09


PRZELOTNE SPOJRZENIE.

MINI John Cooper Works Coupé poznać można już z daleka po charakterystycznej linii dachu. Kto mimo prędkości maksymalnej wynoszącej  km/h chce je podziwiać, ten musi się spieszyć. Moc  kW/ KM i funkcja overboost zwiększająca chwilowo moment obrotowy z  do  Nm usatysfakcjonuje nawet najbardziej ambitnych kierowców MINI. A w połączeniu z bardzo bezpośrednim układem kierowniczym i sztywnym zawieszeniem sprawia, że w pamięci obserwatora pozostaje tylko automatycznie wysuwany spojler tylny.

 Informacje

dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2, zgodnie z wymogami norm UE, dla poszczególnych modeli znajdują się w danych technicznych na ostatnich stronach tego katalogu.

10

11


RELAKS PRZY PULSIE 180. Delektuj się widokami. I wrażeniem lotu odrzutowcem tuż nad ziemią. Niski środek ciężkości i sztywna karoseria sprawiają, że MINI John Cooper Works Roadster szybko pokonuje każdy zakręt. Pałąki antykapotażowe z polerowanej stali szlachetnej, automatycznie wysuwany spojler tylny i opcjonalne pasy sportowe podkreślają bezkompromisową dynamikę tego dwuosobowego kabrioletu. A gdy pogoda nie sprzyja, w kilka chwil możesz zamknąć dach.

12

13


KUTE NA CZTERY NOGI. Nieważne, na jakim terenie – MINI John Cooper Works Countryman wyśmienicie sprawdza się w każdych warunkach. Model ten fascynuje na każdej nawierzchni sportową zwinnością, pewnością prowadzenia, nieprzeciętnym momentem obrotowym i napędem na cztery koła ALL w wyposażeniu standardowym. Dla tych, którym to nie wystarcza, MINI John Cooper Works Countryman oferuje funkcję overboost: przez chwilę do dyspozycji masz moment obrotowy sięgający  Nm. Mimo tak energicznej pracy jednostka napędowa o mocy  kW/ KM oszczędnie obchodzi się z paliwem.

 Informacje

dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2, zgodnie z wymogami norm UE, dla poszczególnych modeli znajdują się w danych technicznych na ostatnich stronach tego katalogu.

14

15


PEŁEN ODJAZD W 6,9 SEKUNDY.

MINI John Cooper Works Paceman robi wrażenie. To zasługa przemyślanej stylistyki, która zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz w umiejętny sposób łączy miejski styl i porywający sportowy charakter. I mocy   kW/ KM, która czeka pod maską tego Sports Activity Coupé, aby przy najbliższym naciśnięciu gazu pokazać wszystkim imponujące końcówki sportowego układu wydechowego. Nowoczesny silnik z wtryskiem bezpośrednim, adaptacyjnym rozrządem i turbosprężarką Twin Scroll dzięki funkcji overboost rozwija moment obrotowy sięgający  Nm. Aby MINI John Cooper Works Paceman mogło w , s przełożyć tę moc na przyspieszenie do  km/h, samochód wyposażony jest w adaptacyjny napęd na cztery koła ALL. A dzięki temu gotowe jest na każde wyzwanie nocnego życia w mieście.

 Informacje

dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2, zgodnie z wymogami norm UE, dla poszczególnych modeli znajdują się w danych technicznych na ostatnich stronach tego katalogu.

16

17


SZYBKO DO SZCZEGÓŁÓW. 19


SZCZEGÓŁY | KAROSERIA

Jasna sprawa: znaczek John Cooper Works.

Jeszcze większa zadziorność z profilu: ozdobniki boczne John Cooper Works.

Skonstruowany do najwyższych osiągów: silnik imponuje elastycznością.

DRESZCZE EMOCJI W STANDARDZIE.

We wszystkich modelach John Cooper Works tkwi to, co w sportach motorowych najważniejsze. Poznasz to wszystkimi zmysłami: po brzmieniu dwururowego sportowego układu wydechowego. Po kontrastującym dachu i lusterkach zewnętrznych oferowanych opcjonalnie w ekskluzywnym kolorze Chili Red. Po wrażeniach podczas przyspieszania, gdy silnik spontanicznie reaguje na każde naciśnięcie pedału gazu. Jak widzisz, wszystkie modele John Cooper Works są pełne wielu fascynujących szczegółów. Albo inaczej: pełne mocy i pełne frajdy z jazdy.

John Cooper Works rozpoznawalny na pierwszy rzut oka: standardowy pakiet aerodynamiczny.

MINI.COM.PL/KONFIGURATOR

Daje wyjątkowo soczyste brzmienie: dwururowy sportowy układ wydechowy.

Każdy model, każdy szczegół, w każdej chwili: najważniejsze cechy wszystkich modeli John Cooper Works oraz szczegółowe informacje znajdziesz w konfiguratorze MINI.

Świetne na okrągło: -calowe obręcze kół ze stopów lekkich Cross Spoke CHALLENGE w kolorze srebrnym. Uspokajająco mocne: czerwone zaciski sportowego układu hamulcowego.

Szczegóły wyposażenia różnią się w poszczególnych modelach John Cooper Works.

20

21


SZCZEGÓŁY | WNĘTRZE

Frajda z jazdy na wyciągnięcie ręki: trójramienna sportowa kierownica skórzana ze znaczkiem John Cooper Works i kontrastującymi szwami w kolorze Chili Red. Pasuje idealnie do opcjonalnej deski rozdzielczej obitej wysokogatunkową skórą i dolnej części deski obitej dinamiką w kolorze antracytowym. I oczywiście również do standardowego prędkościomierza i obrotomierza z antracytowym tłem.

POCZUJ SIĘ JAK JOHN COOPER. Ergonomię i dopracowanie w najmniejszym detalu widać także w kokpicie John Cooper Works Cockpit. Idealnym uzupełnieniem są opcjonalne fotele sportowe z tapicerki z dinamiki i skóry w kolorze Carbon Black. Lepsze trzymanie boczne i przedłużone podparcie ud daje kierowcy MINI doskonałe wyczucie każdego ruchu MINI – zupełnie jak w sportach motorowych!

MINI.COM.PL/KONFIGURATOR

Każdy model, każdy szczegół, w każdej chwili: najważniejsze cechy wszystkich modeli John Cooper Works oraz szczegółowe informacje znajdziesz w konfiguratorze MINI.

Do biegu, gotowy, start: -biegowa skrzynia manualna, gałka i mieszek dźwigni z typowymi kontrastującymi szwami w kolorze Chili Red i czerwony schemat biegów.

Twoja pierwsza linia startowa tego dnia: listwy progowe z logo John Cooper Works.

Szczegóły wyposażenia różnią się w poszczególnych modelach John Cooper Works.

22

23


DANE TECHNICZNE. SILNIK1, 2

:

Doładowanie

 /  –  ( /  – ) ),) /  ,, / LO ( – () Twin Scroll Turbo

OSIĄGI 2 Prędkość maksymalna Przyspieszenie , – ,, km / h Elastyczność ), – , km / h (V bieg) Pojemnościowy wskaźnik mocy

km / h

) []

 /  –  () /  – ) ),) /  ,, / LO ( – () Twin Scroll Turbo

 []

Moc znamionowa przy znamionowej prędkości obrotowej

 /  –  () /  – )

Maks. moment obrotowy przy prędkości obrotowej

),) / 

Skok / średnica

,, / LO ( – ()

Sprężanie / zalecany rodzaj paliwa

Masa własna UE  Obciążenie jednostkowe mocy  Pojemność bagażnika

) []

Prędkość maksymalna

,) [,,]

Przyspieszenie  –  km / h

, [,]

s

,

,)

,

Elastyczność  –  km / h (V bieg)

(

(

(

Pojemnościowy wskaźnik mocy

) / ) / ,

) / ) / 

( / ) / 

Wymiary (długość / szerokość / wysokość)

 [,]

 [,]

(, []

Masa własna UE (

, [,]

) [),]

,) [)]

Obciążenie jednostkowe mocy (

, – ),

 / , – ,

, – (,

km / h s

( / rzędowy / (   /  /   /  –  ( /  – ) , /  , / LO  –  Twin Scroll Turbo

( [] ,( [,]

( / rzędowy / (   /  /   /  –  ( /  – ) , /  , / LO  –  Twin Scroll Turbo

 [] , [,]

s

,

kW / I





,

 /  /   []

( / rzędowy / (   /  /   /  –  ( /  – () , /  , / LO  –  Twin Scroll Turbo

 []  [] ,

( / rzędowy / (   /  /   /  –  ( /  – () , /  , / LO  –  Twin Scroll Turbo

 [(] , [,] ,

,

,

 /  / 

( /  / (

(( /  / 

 []

( []

( [(]

, [,]

, [,]

, [,]

, [,]



(

 / ( – 

 – 

MASY2 / POJEMNOŚĆ mm kg kg / kW l

Pojemność bagażnika

mm kg kg / kW l

ZUŻYCIE PALIWA 1, 2

Cykl miejski / pozamiejski

l / ,, km

),) / , [,, / ,]

(,, / , [,, / ,]

),( / , [,, / ,]

Cykl miejski / pozamiejski

l /  km

, / , [, / ,]

, / , [,( / ,]

,( / , [, / ,]

,( / , [, / ,]

Cykl mieszany

l / ,, km

, [,]

,) [,]

, [,]

Cykl mieszany

l /  km

, [,]

, [,]

,( [,]

,( [,]

 []

 [(]

 []

Emisja CO w cyklu mieszanym

,

,

,

Pojemność zbiornika paliwa ok.

, [,]

 [)]

 [(]

Emisja CO w cyklu mieszanym Pojemność zbiornika paliwa ok. Zasięg bez tankowania

g / km l km

Zasięg bez tankowania

g / km l km

 []

 []

 [(]

 [(]





(

(

 []

 []

 []

 []

HAMULCE I KOŁA

HAMULCE I KOŁA

24

:

OSIĄGI 2

ZUŻYCIE PALIWA 1, 2

mm

Doładowanie

Twin Scroll Turbo

MASY2 / POJEMNOŚĆ Wymiary (długość / szerokość / wysokość)

kW / KM /  / min

s

kW / I

,( [,]

 /  / 

cm

MINI John Cooper Works PACEMAN

Sprężanie / zalecany rodzaj paliwa

mm

Pojemność skokowa

MINI John Cooper Works Countryman

Skok / średnica

 /  / 

Liczba cylindrów / układ / zawory



MINI John Cooper Works Roadster

Maks. moment obrotowy przy prędkości obrotowej

 /  / 



 / rzędowy / 

MINI John Cooper Works coupé

kW / KM /  / min



 / rzędowy / 

MINI John Cooper Works clubman

Moc znamionowa przy znamionowej prędkości obrotowej

 / rzędowy / 

MINI John Cooper Works cabrio

cm

Pojemność skokowa

MINI John Cooper Works

SILNIK1, 2

Liczba cylindrów / układ / zawory

Hamulce przednie

ø mm

tarczowe, wentylowane (x)

tarczowe, wentylowane (x)

tarczowe, wentylowane (x)

Hamulce przednie

ø mm

tarczowe, wentylowane ( x )

tarczowe, wentylowane ( x )

tarczowe, wentylowane (x()

tarczowe, wentylowane (x()

Hamulce tylne

ø mm

tarczowe (),x,)

tarczowe (),x,)

tarczowe (),x,)

Hamulce tylne

ø mm

tarczowe ( x)

tarczowe ( x)

tarczowe (x)

tarczowe (x)

Rozmiar opon przód / tył

, /  R  ) W RSC

, /  R  ) W RSC

, /  R  ) W RSC

Rozmiar opon przód / tył

 / ( R  ( W RSC

 / ( R  ( W RSC

 / ( R   V

 / ( R   V

Rozmiar obręczy kół przód / tył

,, J x  stop lekki

,, J x  stop lekki

,, J x  stop lekki

Rozmiar obręczy kół przód / tył

, J x  stop lekki

, J x  stop lekki

, J x  stop lekki

, J x  stop lekki

Wszystkie modele MINI John Cooper Works spełniają wymogi normy Euro . Podstawą pomiaru zużycia paliwa jest cykl testowy ECE (),/) EWG). Składa się on w / z jazdy w mieście, a w / z jazdy poza terenem zabudowanym (w odniesieniu do pokonywanej odległości). Oprócz zużycia paliwa mierzona jest emisja CO. Zużycie paliwa obliczono dla samochodów z wyposażeniem standardowym.

Wyposażenie dodatkowe (np. szersze opony) może w znacznym stopniu wpływać na zużycie paliwa.  Wszystkie dane dotyczą pojazdów ze standardową -biegową skrzynią manualną. Wartości w [ ] dotyczą pojazdów z -stopniową skrzynią automatyczną Steptronic.  Z funkcją overboost.

(

Podane wartości uwzględniają -procentowe napełnienie zbiornika paliwa, wagę kierowcy  kg i  kg bagażu. Masa własna dotyczy samochodów z wyposażeniem standardowym. Wyposażenie dodatkowe zwiększa tę wartość.

25


W katalogu przedstawione są modele, elementy wyposażenia i możliwości konfiguracji (wyposażenie standardowe i dodatkowe) pojazdów dostarczanych przez BMW AG na rynek niemiecki. Pojazdy w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej mogą odbiegać od wyposażenia i konfiguracji opisanych w tym prospekcie pod względem wyposażenia standardowego i dodatkowego poszczególnych modeli. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferty w Twoim kraju, skontaktuj się z najbliższym autoryzowanym dealerem MINI. Zmiany konstrukcji i wyposażenia zastrzeżone. © BMW AG, Monachium/Niemcy. Przedruk, również we fragmentach, dozwolony tylko za pisemną zgodą BMW AG, Monachium. Więcej o MINI: MINI.com.pl lub infolinia MINI. Telefon:   

MINI.com.pl

http://www.facebook.com/MINI.Polska http://www.MINIspace.com

    (L)   VM. Wydrukowano w Niemczech.

LIPIEC 2013

Mini Cooper  

Katalog Mini Cooper

Mini Cooper  

Katalog Mini Cooper

Advertisement