Page 1

M

{Z

D{

3


„DUCH HIROSHIMY TO WYTRWAŁOŚĆ I DĄŻENIE DO DOSKONAŁOŚCI. STAWIANIE CZOŁA WSZELKIM WYZWANIOM”.

GDY WSZYSCY W LEWO... TO TY W PRAWO „KOMPAKTOWY SILNIK, LEKKIE NADWOZIE I STYLOWY WYGLĄD TO NASZA WIZJA NOWOCZESNYCH SAMOCHODÓW”.

Mazda3 wyróżnia się z tłumu zwykłych samochodów. Agresywna krata wlotu powietrza oraz masywne otwory wlotowe zdradzają drzemiącą w niej moc. Atletyczna sylwetka sprawia wrażenie ruchu nawet podczas postoju. Przeciągnij dłonią po dowolnym elemencie Mazdy3, a poczujesz oddanie i kunszt z jakimi ją wykonano. Dlatego też Mazda3 jest tak solidna, silna i uwodzicielska. Przyciąga uwagę, nawet specjalnie się nie starając.

„MAZDA NIE PODDAJE SIĘ W DRODZE DO CELU. ZAWSZE SZUKAMY NOWYCH ROZWIĄZAŃ”.

MASAHIRO MORO DYREKTOR

POZNAJ CAŁĄ HISTORIĘ NA STRONIE M{ZD{.PL

„MIMO POSTĘPÓW TECHNOLOGII, JESTEŚMY ŚWIADOMI OGRANICZEŃ KOMPUTERÓW CZY SAMEJ NAUKI. OSTATECZNY SUKCES ZALEŻY WIĘC OD UMIEJĘTNOŚCI I WRAŻLIWOŚCI PRODUCENTA SAMOCHODÓW”.

HIROTAKA KANAZAWA DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY

2

Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport w kolorze Indigo Lights Mica z felgami aluminiowymi 17" (wzór 143). Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

3


TY I 3 TO JEDNOŚĆ

Mazda3 to idealna równowaga pomiędzy mocą i oszczędnością. Doskonała aerodynamika w połączeniu z bardzo wydajnym układem napędowym sprawiają, że silniki, mimo dużej mocy, zapewniają mniejsze zużycie paliwa i mniejszą emisję CO2. Podczas jazdy w mieście docenisz jej zwinność i zwrotność, co jest efektem połączenia znakomitego przyspieszenia i precyzyjnego układu kierowniczego. Sztywniejsze nadwozie i ulepszony układ kierowniczy dają Ci pewność niezbędną w sytuacjach wymagających błyskawicznej reakcji. Mazda3 dobrze wie, czego potrzebujesz. Kierowca i samochód w doskonałej harmonii.

4

Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport w kolorze Indigo Lights Mica z felgami aluminiowymi 17" (wzór 143). Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

5


POKONAJ WIATR

Mazda3 została zaprojektowana i wykonana tak, aby osiągnąć wyjątkową aerodynamikę. Aby zmniejszyć opór powietrza, dokonano zmian w siedmiu kluczowych obszarach nadwozia. W celu ulepszenia właściwości aerodynamicznych, ograniczono i zmieniono kierunek przepływu powietrza. Zastosowano specjalne klapy, które otwierają się przy dużych prędkościach, co eliminuje opór wentylatora chłodnicy. Wszystkich tych zmian dokonano pod czujnym okiem naszych specjalistów od stylizacji. W ten sposób stworzyliśmy samochód, który nie tylko jeździ, ale również wygląda wspaniale.

6

Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport w kolorze Indigo Lights Mica z felgami aluminiowymi 17" (wzór 143) oraz z tylnymi światłami diodowymi. Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

7


Mazda jest inna – dla niej to powód do dumy. Zawsze staramy się znaleźć nowy, innowacyjny sposób, aby ulepszyć nasze samochody. Układ start / stop, i-stop, dostępny z silnikiem 2.0 MZR DISI to układ, który automatycznie wyłącza silnik kiedy się zatrzymasz – i automatycznie uruchamia go ponownie gdy tylko naciśniesz pedał sprzęgła. Powtórny rozruch jest niemal 2-krotnie szybszy niż w wielu obecnych układach start / stop. W połączeniu z drobnymi zmianami np. aerodynamiki, Mazda3 z układem i-stop zużywa mniej paliwa w porównaniu z poprzednią generacją tego modelu. To właśnie ta determinacja, aby każdy element uczynić jeszcze lepszym sprawia, że nikt, kto marzy o samochodzie stworzonym dla kierowców, nie będzie mógł oprzeć się Mazdzie3.

8

Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport w kolorze Indigo Lights Mica z felgami aluminiowymi 17" (wzór 143) oraz z tylnymi światłami diodowymi. Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

9


STREFA KOMFORTU

Płynne linie nadwozia, które wyróżniają Mazdę3, odwzorowane są również we wnętrzu przez miękkie w dotyku materiały, które nadają ergonomicznym kształtom atrakcyjny wygląd. Subtelne podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli systemu audio przyjaźnie wita Cię w kabinie. Wielofunkcyjny wyświetlacz pozwala zapoznać się z najważniejszymi informacjami bez odrywania wzroku od drogi.

10

Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport. Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

11


12

Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport. Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

13


LEPSZY PUNKT WIDZENIA Widzisz wszystko z przodu. Widzisz wszystko z tyłu. Ale co czyha z boku? Co może Cię zaskoczyć? Nasz system monitorowania tyłu pojazdu (RVM)* wykrywa szybko nadjeżdżający pojazd w odległości 50 metrów, znajdujący się w martwej strefie i ostrzega Cię, gdy planujesz zmienić pas ruchu. Nasz adaptacyjny system świateł przednich** ustawia reflektory zgodnie z kierunkiem jazdy, aby lepiej oświetlać drogę podczas skrętów. System sygnalizacji nagłego hamowania (ESS) automatycznie uruchamia światła awaryjne przy gwałtownym hamowaniu.

14

* Wyposażenie standardowe tylko w wersji Sport. ** Wyposażenie standardowe tylko w wersji Sport; dostępne za dopłatą w wersji Exclusive Plus.

Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport w kolorze Indigo Lights Mica oraz z tylnymi światłami diodowymi. Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

15


16

Góra: Zdjęcie przedstawia Mazdę3 w kolorze Indigo Lights Mica z felgami aluminiowymi 17" (wzór 143) oraz z tylnymi światłami diodowymi. Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą. Dół: Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport w kolorze Indigo Lights Mica dostępnym za dopłatą.

Góra: Zdjęcie przedstawia Mazdę3 w kolorze Indigo Lights Mica dostępnym za dopłatą. Dół: Zdjęcie przedstawia Mazdę3 Exclusive Plus / Sport w kolorze Indigo Lights Mica z felgami aluminiowymi 16" (wzór 142). Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

17


MAGIA WYBORU Co bardziej do Ciebie przemawia: imponujący, czterodrzwiowy sedan, czy też olśniewający, pięciodrzwiowy hatchback? Która wersja? Comfort, Exclusive, Exclusive Plus czy Sport? Każda z nich jest doskonale wyposażona. Czas podjąć decyzję!

M{zd{ 3 Comfort ■ ■ ■ ■

Układy wspomagające bezpieczeństwo ABS / EBD / EBA / DSC / TCS System sygnalizacji nagłego hamowania (ESS) Klimatyzacja manualna Podgrzewane fotele przednie

M{zd{ 3 Exclusive Plus Najważniejsze cechy w porównaniu z wersją Exclusive: ■ ■ ■ ■

Felgi aluminiowe 17" Podgrzewana szyba przednia Czujniki parkowania (tylne) Przednie światła przeciwmgielne

M{zd{ 3 Exclusive Najważniejsze cechy w porównaniu z wersją Comfort: ■ ■ ■ ■

18

Zdjęcie przedstawia Mazdę3 hatchback w wersji Exclusive w kolorze Indigo Lights Mica z felgami aluminiowymi 17" (wzór 143) oraz Mazdę3 sedan w wersji Exclusive w kolorze Crystal White Pearl Mica z felgami aluminiowymi 16" (wzór 142). Niektóre elementy widoczne na zdjęciach mogą być dostępne jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

Felgi aluminiowe 16" Klimatyzacja automatyczna, dwustrefowa Skórzana kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów Elektrycznie podgrzewane i składane lusterka boczne

M{zd{ 3 Sport Najważniejsze cechy w porównaniu z wersją Exclusive Plus: ■ ■

System nagłośnieniowy Bose® z dziesięcioma głośnikami Biksenonowe reflektory z adaptacyjnym systemem świateł przednich AFS

19


JAKOŚĆ Całkiem realna. Możesz ją zobaczyć. Poczuć. Wszędzie Cię otacza. Od delikatnych materiałów wykończenia kabiny po zapraszający blask jej oświetlenia – wyrafinowanie na zupełnie nowym poziomie.

M{zd{ 3 Comfort

M{zd{ 3 Exclusive

■ ■

Najważniejsze cechy w porównaniu z wersją Comfort:

■ ■ ■

20

Wyświetlacz wielofunkcyjny (MID) Radio modułowe AM/FM, odtwarzacz CD z obsługą MP3 z czterema głośnikami Regulacja części lędźwiowej fotela kierowcy Kierownica z regulacją nachylenia i wysokości Komputer pokładowy

■ ■ ■

Zdalne sterowanie systemem nagłośnieniowym na kole kierownicy Konsola górna z uchwytem na okulary słoneczne System nagłośnieniowy z sześcioma głośnikami

M{zd{ 3 Exclusive Plus Najważniejsze cechy w porównaniu z wersją Exclusive: ■ ■ ■ ■

Układ utrzymywania stałej prędkości jazdy (tempomat) Czujnik deszczu Fotochromatyczne lusterko wsteczne Zestaw głośnomówiący Bluetooth®

M{zd{ 3 Sport Najważniejsze cechy w porównaniu z wersją Exclusive Plus: ■ ■

System monitorowania tyłu pojazdu (RVM) Zaawansowany system dostępu bez kluczyka

21


4

NIECH BĘDZIE TWOJA Felgi aluminiowe to osobisty wybór z wieloma konsekwencjami. Dlaczego? Ponieważ każdy może je zobaczyć – a na

1

2

3

5

6

7

15" felgi aluminiowe (wzór 50).

5

17" felgi aluminiowe (wzór 52).

2

16" felgi aluminiowe (wzór 142).

6

17" felgi aluminiowe Titanium (wzór 52B).

3

16" felgi aluminiowe (wzór 56).

7

4

17" felgi aluminiowe (wzór 143).

17" felgi aluminiowe Black Glossy (wzór 52A).

1

pewno zostaną zauważone w tak niesamowitym modelu, jak Mazda3. Przejmij inicjatywę: dokonaj osobistego wyboru.

22

Na zdjęciu powyżej pokazano: spoilery boczne, czujniki parkowania, duży spojler dachowy (typu MPS), lakier Aluminium Metallic oraz felgi aluminiowe 17" (wzór 52C). Elementy te dostępne są jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

23


1

2

3

4

5

6

1 2

Uchwyty na drzwiach w kolorze aluminium. Gałka dźwigni zmiany biegów i dźwignia hamulca postojowego w kolorze

3 4

System nawigacji Pioneer.

5

Zestaw głośnomówiący z modułem Bluetooth®.

Zestaw czterech oprawek na głośniki w drzwiach.

6

Przewód połączeniowy do iPod'a.

aluminium.

NIECH BĘDZIE TWOJA Pora, aby dodać Mazdzie3 czegoś od siebie. Wybierz własne akcesoria, a Twoja Mazda będzie inna niż wszystkie.

24

Na zdjęciu powyżej widać Mazdę3 Sport z podświetlanymi nakładkami na progi oraz z aluminiowymi pedałami. Elementy te dostępne są jako wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

25


1

2

3

4

5

6

7

NIECH BĘDZIE TWOJA

1

2

Twój samochód będzie jeszcze bardziej praktyczny.

4

aż do 1300 kg, w zależności od silnika. 5

bagażnika. 3

Osłony przeciwsłoneczne na szybę tylną oraz szyby tylnych drzwi (hatchback).

Odłączany hak holowniczy pozwala holować przyczepę z hamulcem o masie

Przeciwpoślizgowa mata ochronna do bagażnika pozwala chronić wnętrze

Ciesz się w pełni swoją Mazdą3. Dlatego stworzyliśmy całą gamę użytecznych akcesoriów – takich jak bagażniki dachowe, uchwyty na rowery / narty, systemy alarmowe, wyłącznik poduszki powietrznej pasażera – dzięki temu

Półka do bagażnika zapewniająca dodatkową ładowność (hatchback).

Bagażnik na rowery pozwala przewozić do dwóch rowerów dla dorosłych.

6 7

Kratka ochronna. Uchwyt na rower do bagażnika dachowego.

26

Na zdjęciu pokazano bagażnik oraz box dachowy. Elementy te dostępne sa jako wyposażenie dodatkowe za dopłatą.

27


M{zd{. Więcej niż samochód Jako przedstawiciele firmy Mazda jesteśmy dumni ze staranności, z jaką tworzony jest każdy z naszych pojazdów. Ale to nie wszystko. Podobnie jak nasze samochody, oferowane przez nas usługi sprawiają, że czujesz się wyjątkowo jako właściciel Mazdy. Od firmowych gadżetów, aż do specjalnych pakietów finansowych – nikt nie zna Twojej Mazdy3 lepiej niż my.

Mazda Finance

Zobowiązanie serwisowe firmy Mazda

Oryginalne części Mazdy i oryginalne

Mazda oferuje szereg usług finansowych,

Większa opieka, większa wartość, większa

akcesoria Mazdy

leasingowych i ubezpieczeniowych,

pasja. Czy ktoś może kochać Twoją Mazdę

Jedyne części i akcesoria wykonane z taką

spełniających wymagania zarówno klientów

bardziej niż Ty? Tak, my. Bardzo zależy nam na

samą starannością i pasją, jak cała Twoja

prywatnych, jak i firm. Szeroka oferta pakietów

zapewnieniu Ci jak najlepszej obsługi twojego

Mazda. Produkowane z najwyższej jakości

i usług to dowód na to, że nikt nie dokłada

pojazdu. To dlatego nasi mechanicy są

materiałów, są doskonale dopasowane do

takich starań, jak Mazda, abyś miał

szkoleni przez firmę Mazda, dlatego też

Twojego samochodu, bezawaryjne, a

jednocześnie przyjemność z jazdy i spokój

wykorzystujemy akcesoria wysokiej jakości i

jednocześnie oferowane po konkurencyjnych

ducha.

zapewniamy gwarancję na każdą

cenach. Oryginalne częsci i akcesoria Mazdy

Oferta dla firm Jako nasz klient firmowy odkryjesz, że pojazdy firmy Mazda zostały zaprojektowane tak, aby

wykorzystywaną przez nas część. Wszystko to

objęte są gwarancją 12 miesięcy od daty

zapewnia niezawodność, większe

instalacji.

bezpieczeństwo, większą wartość przy odsprzedaży – i prawdziwą przyjemność

Gadżety firmowe Mazdy

podczas jazdy.

Akcesoria, ubiory i inne dodatki Twojego

zapewnia atrakcyjne ceny zakupu, niskie

Mazda Assistance

że Twoje życie nabierze charakteru

koszty eksploatacji oraz wysoką wartość

Możesz podróżować bez trosk dzięki szybkiej,

„Zoom-Zoom”!

rezydualną, dzięki czemu koszty użytkowania

niezawodnej i fachowej pomocy firmy Mazda,

spełniać najróżniejsze potrzeby współczesnego przedsiębiorstwa. Nasza oferta

tych pojazdów są bardzo konkurencyjne. Trzyletnia gwarancja na nowe pojazdy

dostępnej w razie awarii, wypadku lub kradzieży samochodu.

Gwarancja na nowe pojazdy firmy Mazda

Elektroniczny rejestr serwisowy

obowiązuje przez trzy lata lub do 100 tys. km

Elektroniczny rejestr serwisowy DSR zapewnia

przebiegu. Typowe części ulegające zużyciu

zwiększoną ochronę przed fałszowanymi

nie są objęte tą gwarancją.

dokumentami serwisowymi i manipulacją

Dwunastoletnia gwarancja dotycząca perforacji nadwozia Gwarancja dotycząca perforacji spowodowanej korozją obowiązuje 12 lat. Twój autoryzowany dealer / warsztat Mazdy co roku będzie przeprowadzał kontrolę nadwozia przy okazji

ulubionego producenta samochodów sprawią,

wskaźnikami przebiegu oraz ułatwia aktualizację rejestru napraw serwisowych. Rejestr DSR, przechowywany w centralnej bazie danych, zastępuje tradycyjną książkę serwisową i zapewnia bezpieczne, dokładne i trwałe zapisywanie historii serwisowej pojazdu.

przeglądu okresowego. Trzyletnia gwarancja na lakier Gwarancja firmy Mazdy na lakier obowiązuje 3 lata, niezależnie od przebiegu. Jeśli w tym okresie wystąpią jakiekolwiek problemy z lakierem, zostaną one usunięte przez autoryzowanego dealera lub warsztat Mazdy, o ile wady te zostały spowodowane przez producenta.

28

29


Elementy mechaniczne Silniki: 1.6 MZR benzynowy

Skrzynie biegów: ■

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 2.0 MZR Activematic, benzynowy

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 2.0 MZR DISI, benzynowy

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 1.6 MZ-CD wysokoprężny

DOSTęPNOść WERSJI I DANE TECHNICZNE

Silnik umieszczony z przodu, rzędowy, czterocylindrowy, szesnastozaworowy o poj. 1598 cm3, rozrząd DOHC, osiągający moc 77 kW (105 KM) przy 6000 obr/min i moment obrotowy 145 Nm przy 4000 obr/min. Emisja CO2 równa 147 g/km (Euro V). Moduł sterowania układem napędowym PCM. Akumulator – 75 Ah. Alternator –12V-100A. Sekwencyjny elektroniczny wielopunktowy układ wtrysku paliwa. Układ rozrządu o zmiennych fazach (S-VT). Układ dolotowy o zmiennej geometrii. Silnik umieszczony z przodu, rzędowy, czterocylindrowy, szesnastozaworowy o poj. 1999 cm3, rozrząd DOHC, osiągający moc 110 kW (150 KM) przy 6500 obr/min i moment obrotowy 187 Nm przy 4000 obr/min. Emisja CO2 równa 175 g/km (Euro V). Moduł sterowania układem napędowym PCM. Akumulator – 75 Ah. Alternator – 12V-100A. Wtrysk bezpośredni (DISI). Sekwencyjny elektroniczny wielopunktowy układ wtrysku paliwa. Układ rozrządu o zmiennych fazach (S-VT). Układ dolotowy o zmiennej geometrii. Silnik umieszczony z przodu, rzędowy, czterocylindrowy, szesnastozaworowy o poj. 1999 cm3, rozrząd DOHC, osiągający moc 111 kW (151 KM) przy 6200 obr/min i moment obrotowy 191 Nm przy 4500 obr/min. Emisja CO2 równa 159 g/km (Euro V). Moduł sterowania układem napędowym PCM. Akumulator – 46 Ah plus 26 Ah. Alternator – 12V-110A. Wtrysk bezpośredni (DISI). System i-stop. Sekwencyjny elektroniczny wielopunktowy układ wtrysku paliwa. Układ rozrządu o zmiennych fazach (S-VT). Układ dolotowy o zmiennej geometrii.

Pięcio- lub sześciobiegowa manualna skrzynia biegów (sześciobiegowa z silnikiem 2.0 MZR DISI i 1.6 MZ-CD) – zapewnia większą precyzję zmiany biegów, dając wrażenie jedności kierowcy z samochodem. Pięciobiegowa skrzynia biegów Activematic (dostępna tylko z silnikiem 2.0 MZR).

Dostępność wersji Hatchback:

Samonośne, sztywne i odporne na skręcanie nadwozie z kontrolowanymi strefami zgniotu części przedniej i tylnej, bezpieczny przedział pasażerski wyposażony we wzmocnienia drzwi chroniące przed zderzeniami bocznymi. Zaawansowany system pochłaniania i przenoszenia energii zderzenia MAIDAS, który chroni wnętrze pojazdu w razie wypadku. Układ zabezpieczający SRS składa się z centralnej jednostki sterującej i czujników zderzenia, napinaczy i ograniczników napięcia pasów bezpieczeństwa oraz zespołu poduszek powietrznych.

Podwozie i zawieszenie: ■

Przód: Niezależne zawieszenie z kolumnami MacPhersona, czteropunktowy układ mocowania z gumowymi elementami i tuleje wypełnione płynem. Tył: Zawieszenie wielowahaczowe typu E z amortyzatorami jednorurowymi i nisko umieszczonymi sprężynami, co zwiększa przestrzeń ładunkową.

Układ hamulcowy: ■ ■

■ ■

Hydrauliczny, dwuobwodowy, krzyżowy, ze wspomaganiem. Układ przeciwpoślizgowy ABS z układem elektronicznego rozdziału sił hamowania EBD oraz układem awaryjnego hamowania EBA. Przód: wentylowane hamulce tarczowe 278 mm (300 mm z silnikiem 2.0 MZR). Tył: wentylowane hamulce tarczowe 265 mm (280 mm z silnikiem 2.0 MZR).

2.0 MZR Activematic

1.6 MZ-CD

Comfort

Exclusive

Comfort

Exclusive

Sport Sedan:

Silnik umieszczony z przodu, rzędowy, czterocylindrowy, ośmiozaworowy o poj. 1560 cm3, rozrząd SOHC, osiągający moc 85 kW (115 KM) przy 3600 obr/min i moment obrotowy 270 Nm przy 1750-2500 obr/min. Emisja CO2 równa 115 g/km (Euro V). Moduł sterowania układem napędowym PCM. Akumulator – 80 Ah. Alternator – 12V-150A. Układ wtryskowy typu common rail. Filtr cząstek stałych DPF.

– –

Exclusive Plus

Sport

= dostępne.

Typ silnika Pojemność (cm3)

1598

1999

1999

1560

Średnica cylindra i skok tłoka (mm)

78,0 x 83,6

87,5 x 83,1

87,5 x 83,1

75,0 x 88,3

Liczba zaworów na cylinder

4

4

4

2

Moc maksymalna [kW (KM) / obr/min]

77 (105) / 6000

110 (150) / 6200

110 (150) / 6500

85 (115) / 3600

Maksymalny moment obrotowy (Nm / obr/min)

145 / 4000

191 / 4500

187 / 4000

270 / 17502500

Stopień sprężania

10.0

11.2

10.0

16.0

5-biegowa manualna

6-biegowa manualna

5-biegowa automatyczna

6-biegowa manualna

1. bieg

3,416

3,454

3,620

3,727

2. bieg

1,842

1,842

1,925

2,048

3. bieg

1,290

1,310

1,285

1,258

4. bieg

0,972

0,970

0,933

0,919

5. bieg

0,775

0,795

0,692

0,738

6. bieg

0,680

0,622

Bieg wsteczny

3,214

3,198

3,405

3,818

4,105

4,105

3,863

3,611

Skrzynie biegów Typ Przełożenia biegów:

Przełożenie główne Układ kierowniczy Przekładnia kierownicza

Elektryczne wspomaganie, mechanizm zębatkowy

Minimalna średnica zawracania (między ścianami) (m)

10,9

10,9

10,9

10,9

Przyspieszenie 0-100 km/godz (s)

12,2

10,4

10,6

11,0

Prędkość maksymalna (km/godz)

181

206

205

186

W mieście

8,4

9,1

10,6

5,2

Poza miastem

5,2

5,3

5,8

3,8

Mieszane

6,4

6,7

7,6

4,3

Emisje CO21) (g/km)

147

157

175

115

Poziom emisji

Euro V

Euro V

Euro V

Euro V

Osiągi i parametry zużycia Hatchback

Zużycie paliwa1) (l/100 km):

Zalecane paliwo

––––––––– Bezołowiowa 95 RON –––––––––

Pojemność zbiornika paliwa (l)

■ ■ ■ ■ ■ ■

Olej napędowy

55

55

55

55

Przyspieszenie 0-100 km/godz (s)

12,2

10,4

10,6

11,0

Prędkość maksymalna (km/godz)

185

212

210

188

W mieście

8,4

9,1

10,6

5,2

Poza miastem

5,2

5,3

5,8

3,8

Mieszane

6,4

6,7

7,6

4,3

Emisje CO21) (g/km)

147

157

175

115

Poziom emisji

Euro V

Euro V

Euro V

Euro V

Sedan

Zużycie paliwa1) (l/100 km):

Zalecane paliwo Pojemność zbiornika paliwa (l) 1)

30

2.0 MZR DISI

Exclusive Plus

Nadwozie: ■

1.6 MZR

––––––––– Bezołowiowa 95 RON ––––––––– 55

55

55

Olej napędowy 55

Zużycie paliwa i emisja CO2 zgodnie z normą 80/1268 EWG (1999/100/EC).

31


DANE TECHNICZNE

Dane techniczne

Wymiary i masy Hatchback

1.6 MZR

Łączna długość / szerokość / wysokość (mm)

2.0 MZR

2.0 MZR Activematic

––––––––– 4460 / 1755 / 1470 –––––––––

1.6 MZ-CD

Wymiary i masy Sedan

4460 / 1755 / 1470

Łączna długość / szerokość / wysokość (mm)

2.0 MZR DISI

2.0 MZR Activematic

1.6 MZ-CD

––––––––– 4580 / 1755 / 1470 –––––––––

4580 / 1755 / 1470

Prześwit osi (mm) – bez obciążenia

155

155

155

155

Prześwit osi (mm) – bez obciążenia

155

155

155

155

Rozstaw kół z przodu / z tyłu (mm)

1535 / 15201)

1535 / 15201)

1535 / 15201)

1535 / 15201)

Rozstaw kół z przodu / z tyłu (mm)

1535 / 15201)

1535 / 15201)

1535 / 15201)

1535 / 15201)

Rozstaw osi (mm)

2640

2640

2640

2640

Rozstaw osi (mm)

2640

2640

2640

2640

Z przodu: wysokość użyteczna wnętrza / odległość od podłogi do oparcia / szerokość na wysokości ramion (mm)

–––––––––– 987 / 1068 / 1395 ––––––––––

987 / 1068 / 1395

–––––––––– 953 / 919 / 1371 ––––––––––

953 / 919 / 1371

Z przodu: wysokość użyteczna wnętrza / odległość od podłogi do oparcia / szerokość na wysokości ramion (mm)

–––––––––– 987 / 1068 / 1395 ––––––––––

987 / 1068 / 1395

Z tyłu: wysokość użyteczna wnętrza / odległość od podłogi do oparcia / szerokość na wysokości ramion (mm)

–––––––––– 964 / 919 / 1371 ––––––––––

964 / 919 / 1371

Z tyłu: wysokość użyteczna wnętrza / odległość od podłogi do oparcia / szerokość na wysokości ramion (mm)

Objętość bagażnika, zgodnie z VDA (l):

340

3402)

340

340

Objętość bagażnika, zgodnie z VDA (l):

430

430

430

430

Średnica wentylowanych tarcz hamulcowych przednich (mm)

278

300

300

278

Średnica wentylowanych tarcz hamulcowych przednich (mm)

278

300

300

278

Średnica tarcz hamulcowych tylnych (mm)

265

280

280

265

Średnica tarcz hamulcowych tylnych (mm)

265

280

280

265

Masa własna (kg) maks.

1259

1313

1313

1291

Masa własna (kg) maks.

1243

1295

1297

1276

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (kg):

Łącznie

1745

1820

1820

1815

Przód / tył

890 / 855

965 / 855

970 / 850

965 / 850

Masa holowanej przyczepy (kg):

Bez hamulców

550

550

550

600

tryb pięciosiedzeniowy (do linii bocznej)

tryb pięciosiedzeniowy (do linii bocznej)

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (kg):

Łącznie

1770

1835

1835

1830

Przód / tył

900 / 870

975 / 860

975 / 860

975 / 855

Masa holowanej przyczepy (kg):

Bez hamulców

550

550

550

600

hatchback hidafs Z hamulcem (wzniesienie5dr 8%)

1150

1200

1600

1600

Z hamulcem (wzniesienieSedan 8%) Hidafs

1150

1200

1600

1600

Z hamulcem (wzniesienie 12%)

930

1000

1300

1300

Z hamulcem (wzniesienie 12%)

930

1000

1300

1300

75

75

75

75

75

75

75

75

Maksymalne obciążenie dachu (kg)

Rozstaw kół z przodu wynosi 1530 mm, a rozstaw kół z tyłu wynosi 1515 mm z kołami 17 cali. 2) Objętość bagażnika wynosi 300l jeśli w wyposażeniu występuje system nagłośnieniowy Bose®.

1)

Maksymalne obciążenie dachu (kg) 1)

Rozstaw kół z przodu wynosi 1530 mm, a rozstaw kół z tyłu wynosi 1515 mm z kołami 17 cali.

1470 mm

1470 mm

15351) mm 1755 mm

32

1.6 MZR

2640 mm 4460 mm

15201) mm

15351) mm

2640 mm

1755 mm

4580mm

15201) mm

33


Wyposażenie

Wyposażenie

Zabezpieczenia i systemy bezpieczeństwa

Comfort

Exclusive

Exclusive Plus

Sport

Nadwozie z trzech ram w kształcie litery „H” z zaawansowanym systemem pochłaniania i przenoszenia energii zderzenia, pomagającym chronić osoby w pojeździe przed siłami występującymi podczas zderzenia System zabezpieczający SRS – centralna jednostka sterująca oraz czujniki zderzenia, napinacze i ograniczniki napięcia pasów bezpieczeństwa oraz przednie poduszki powietrzne

Elementy zewnętrzne Chlapacze:

Przednie, czarne (niedostępne, jeśli zamówienie obejmuje spojlery boczne)

Wycieraczki:

Z przodu, regulowana prędkość, tryb pracy przerywanej Z przodu, automatyczne z czujnikiem deszczu (sprzężonym z czujnikiem zmierzchu)

Podgrzewana szyba przednia

Układ dynamicznej kontroli stabilności toru jazdy DSC z elektronicznym układem kontroli trakcji TCS

Światła drogowe:

System sygnalizacji nagłego hamowania (ESS):

System radarowy łączący wspomaganie zmiany pasa ruchu oraz kontrolę martwej strefy

Exclusive

A

Exclusive Plus

A

A –

Sport A –

Z tyłu, regulowana prędkość, tryb pracy przerywanej (tylko hatchback)

Układ przeciwpoślizgowy z rozdziałem siły hamowania na cztery koła (4W-ABS) z układem elektronicznego rozdziału sił hamowania EBD oraz układem awaryjnego hamowania EBA System monitorowania tyłu pojazdu (RVM):

Comfort

Halogenowe

Biksenonowe, z adaptacyjnym systemem świateł przednich AFS (reflektory skrętne), automatycznym poziomowaniem i oczyszczaniem

Automatyczne włączanie świateł mijania Automatyczne włączanie świateł awaryjnych podczas hamowania awaryjnego

Czujnik zmierzchu (sprzężony z czujnikiem deszczu)

Przednie poduszki powietrzne

Przednie światła przeciwmgielne

A

A

Boczne poduszki powietrzne z przodu

Tylne światła diodowe

A

A

A

A

Kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu

Górne tylne światło stop Z przodu

A

A

A

A

Z tyłu

A

A

Zestaw na przód i tył

A

Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera

A

A

A

A

Kontrolka przypominająca o zapięciu pasów przednich, z sygnałem niezapiętych pasów Pasy bezpieczeństwa:

Czujniki parkowania:

Z przodu dwa pasy trzypunktowe z awaryjną blokadą bezpieczeństwa (ELR) i z napinaczem Z tyłu trzy pasy trzypunktowe z awaryjną blokadą bezpieczeństwa (ELR)

Lusterka boczne:

Mocowanie fotelika dziecięcego ISOFIX; mocowanie do bocznych siedzeń tylnych (drugi rząd) Foteliki niemowlęce i dziecięce:

Tylne światło przeciwmgielne

A –

A –

A –

Baby Safe ISOFIX Plus (do 13 kg)

A

A

A

A

Sterowane, podgrzewane i składane elektrycznie, obudowa w kolorze nadwozia, po stronie kierowcy szerokokątne

ISOFIX Duo Plus (9-18 kg)

A

A

A

A

Chromowane pokrywy lusterek bocznych

A

A

A

A

Kid Plus (15-36 kg)

A

A

A

A

Materiał: plastik, w kolorze Chrome

A

A

A

A

Materiał: plastik, w kolorze Piano Black

A

A

A

A

Materiał: plastik, w kolorze Carbon

A

A

A

A

Relingi dachowe

A

A

A

A

Uchwyt do nart / snowboardów

A

A

A

A

Uchwyt do rowerów

A

A

A

A

Uchwyt do kajaka

A

A

A

A

Uchwyt do deski surfingowej

A

A

A

A

Box dachowy, mały

A

A

A

A

Box dachowy, duży

A

A

A

A

Odczepiany (niedostępny z obniżonym zawieszeniem Eibach)

A

A

A

A

Uchwyt do rowerów

A

A

A

A

Wiązka elektryczna (wersja siedmiopinowa)

A

A

A

A

Wiązka elektryczna (wersja trzynastopinowa)

A

A

A

A

Obudowy lusterek bocznych:

Immobilizer Alarm przeciwwłamaniowy

A

A

A

A Bagażnik dachowy:

Elementy zewnętrzne Koła i opony:

Sterowane elektrycznie, czarna obudowa, po stronie kierowcy szerokokątne

Comfort 195/65 R15 na felgach stalowych 15" z kołpakami

195/65 R15 na felgach aluminiowych 15" (wzór 50); niedostępne z silnikami 2.0 MZR 205/55 R16 na felgach aluminiowych 16" (wzór 142)

Exclusive

A

Exclusive Plus

Sport

A

205/55 R16 na felgach aluminiowych 16" (wzór 56)

A

A

A

A

A

A

A

A

205/50 R17 na felgach aluminiowych 17" (wzór 143)

205/50 R17 na felgach aluminiowych 17" (wzór 52B)

A

A

205/50 R17 na felgach aluminiowych 17" (wzór 52A)

A

A

A

A

205/50 R17 na felgach aluminiowych 17" (wzór 52C)

A

A

Dojazdowe koło zapasowe (niedostępne z silnikiem 2.0 MZR DISI)

Zestaw do naprawy opon (tylko z silnikiem 2.0 MZR DISI)

Obniżone zawieszenie (Eibach)

Hak holowniczy:

= wyposażenie standardowe;

– A

A

A

A

Osłony drzwi bocznych

A

A

A

A

Folia zabezpieczająca stopień zderzaka tylnego

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

= wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą;

A = akcesoria dodatkowe dostępna za dopłatą.

Lakier metallic Zderzaki z przodu i z tyłu:

Spoiler dachowy:

Kolor nadwozia

Standardowy, w kolorze nadwozia (dostępny tylko w wersji hatchback) Duży (ypu MPS), w kolorze nadwozia (dostępny tylko w wersji hatchback)

Spoilery boczne Klamki drzwi:

Czarne W kolorze nadwozia

A –

Oprawy kierunkowskazów bocznych:

Chromowane

A

A

A

A

Wykończenie rury wydechowej:

Chromowane

A

A

A

A

Pokrywa wlewu paliwa:

Chromowana

A

A

A

A

= wyposażenie standardowe;

34

= wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą;

A = akcesoria dodatkowe dostępna za dopłatą.

35


WYPOSAżENIE

WYPOSAżENIE

Komfort i wygoda

Comfort

Exclusive

Exclusive Plus

Sport

Zdalnie sterowany zamek centralny

Systemy nagłośnieniowe:

Zaawansowany system dostępu bez kluczyka: Z przyciskiem do uruchamiania silnika Wspomaganie układu kierowniczego:

Elektryczne

Układ utrzymywania stałej prędkości (tempomat):

Sterowanie z kierownicy

Szyby sterowane elektrycznie:

Z przodu

A

Z przodu i z tyłu Klimatyzacja:

Elementy wewnętrzne

A –

Manualna

Automatyczna, dwustrefowa

Comfort Radio modułowe AM/FM, odtwarzacz CD z obsługą MP3, 4 głośniki Radio modułowe AM/FM, odtwarzacz CD z obsługą MP3, 6 głośników

Radio modułowe AM/FM oraz przestrzenny system nagłośnieniowy Bose® z układem redukcji hałasu AudioPilot® 2 (10 głośników, w tym głośnik basowy Richbass® oraz wzmacniacz cyfrowy z siedmiokanałową korekcją)

System nawigacji satelitarnej:

A

A

A

Zdalne sterowanie systemem nagłośnieniowym na kole kierownicy

A

Adapter USB

A

A

A

A

Pioneer F320BT ze zdejmowanym ekranem 4.3" (CD)

A

A

A

A

Pioneer F930BT z ekranem 6,1" (DVD)

A

A

A

A

Pioneer F30BT z ekranem 7" (DVD)

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

A

Dywaniki z przodu i z tyłu:

Dywaniki gumowe z logo “Mazda3”

A

A

A

A

Zestaw głośnomówiący Bluetooth®:

Dywaniki welurowe Standard, czarne, z logo “Mazda3”

A

A

A

A

Zestaw do telefonu Bluetooth® oraz przenośnego odtwarzacza MP3

Dywaniki welurowe Luxury, czarne, z logo “Mazda3”

A

A

Zestaw wskaźników:

Siedzenia i wbudowany zagłówek:

Exclusive Plus

Sport

– A

A

A

A

Popielniczka

A

A

A

A

A

A

A

A

Wykładzina bagażnika

A

A

A

A

Siatka mocująca bagaż (dostępna tylko w wersji hachtback)

A

A

A

A

Półka do bagażnika (dostępna tylko w wersji hachtback)

A

A

A

A

Kratka ochronna (dostępna tylko w wersji hatchback)

A

A

A

Siedzenia tylne:

Składane dzielone asymetrycznie (60/40)

Sterowanie podświetleniem z regulacją natężenia Wskaźnik włączonych świateł przednich (ostrzeżenie dźwiękowe) Konsola środkowa ze schowkiem; dwa uchwyty na kubki Dodatkowe schowki:

Środkowy podłokietnik

Pokryte skórą

Kieszenie na drzwiach (drzwi przednie i tylne)

Pedały:

Aluminiowe

A

A

A

A

Podpórka stopy:

Aluminiowa

A

A

A

A

Gałka dźwigni zmiany biegów:

Pokryta skórą

Wewnętrzne klamki drzwi:

Przednie i tylne, w kolorze aluminium

A

A

Oprawki głośników na drzwiach: Przednie i tylne, w kolorze aluminium (zestaw czterech sztuk)

A

A

A

A

Rolety:

Tylne okna boczne

A

A

A

A

Przy oknie tylnym (tylko w wersji hatchback)

A

A

A

A

Interaktywny system oświetleniowy ILC:

A

A

A

A

W kolorze aluminium

A

A

A

A

= wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą;

A = akcesoria dodatkowe dostępna za dopłatą.

Oświetlenie powitalne (zestaw dwóch lampek diodowych podświetlających podłogę kierowcy i pasażra) Bagażnik:

Standardowe przednie i tylne nakładki progów Przednie i tylne nakładki progów, przednie z podświetlanym logo „Mazda3”

Dynamiczne podświetlenie systemu nagłośnieniowego i, jeśli określono w specyfikacji, automatycznej klimatyzacji Światełko diodowe w konsoli górnej (delikatnie oświetlająca konsolę centralną)

Uchwyty nad drzwiami, jeden nad drzwiami pasażera z przodu i dwa z tyłu z wieszakami na ubrania

Schowek w desce rozdzielczej z podświetleniem Kieszeń za fotelem (po stronie pasażera)

Regulacja nachylenia i wysokości

= wyposażenie standardowe;

Regulacja części lędźwiowej fotela kierowcy

Wysuwany środkowy podłokietnik

Uchwyty nad drzwiami:

Zegar cyfrowy Konsola górna z uchwytem na okulary słoneczne

Podgrzewane siedzenia przednie

Pokrycie dźwigni hamulca postojowego:

Odchylanie pokrętłem i regulacja wysokości fotela kierowcy

Siedzenia przednie:

Nakładki progów:

Wyświetlacz wielofunkcyjny MID, obejmujący komputer pokładowy, obrotomierz cyfrowy, wskaźnik paliwa oraz wskaźniki temperatury wody i temperatury zewnętrznej Tarcze wskaźników z podświetleniem czerwono-pomarańczowym / niebieskim

Exclusive

A –

Zapalniczka

Sportowe fotele przednie

Koło kierownicy:

Z ekranem dotykowym, ze sterowaniem głosowym i modułem Bluetooth®

Tarcze wskaźników podświetlane na biało

– Comfort

– A

Zestaw montażowy

Elementy wewnętrzne

– A

A

Kierowcy i pasażera, z zakrywanym zamykanym lusterkiem i podświetleniem

A

A

A

Nadajnik Bluetooth® audio do iPod'a i iPhone'a

A

A

A

A

A

Ogrzewanie (dostępne tylko z zestawem montażowym)

Sport

Przewód połączeniowy do iPod'a

Ogrzewanie postojowe Webasto:

Kierowcy i pasażera, z zakrywanym zamykanym lusterkiem

Exclusive Plus

Wejście AUX oraz gniazdo zasilania

Elektryczna nagrzewnica

Osłony przeciwsłoneczne:

Exclusive

Lusterko wewnętrzne:

Oświetlenie standardowe

Tryb dzienny / nocny Fotochromatyczne

– –

Lusterko do fotelika dziecięcego

A –

– A

A

A

A

Apteczka pierwszej pomocy

A

A

A

A

Trójkąt ostrzegawczy

A

A

A

A

Przewody ogrzewania, tył Filtr przeciwpyłkowy (z klimatyzacją)

= wyposażenie standardowe; = wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą; A = akcesoria dodatkowe dostępna za dopłatą. Słowo, znak i logo Bluetooth® należą do Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Mazda Motor Company jest objęte licencją. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli.

Opcje Reflektory biksenonowe z adaptacyjnym system doświetlania zakrętów AFS (reflektory skrętne)

Lakier metallic = wyposażenie dodatkowe dostępne za dopłatą.

36

37


KOLORY NADWOZI I TAPICERKI SIEDZEŃ

Czarna materiałowa (Comfort, Exclusive)

Beżowa materiałowa (Comfort, Exclusive)

Czarna materiałowa (Exclusive Plus, Sport)

Arctic White Solid (A4D)

Beżowa materiałowa (Exclusive Plus, Sport)

(Wzór niedostępny)

(Wzór niedostępny)

Aluminium Metallic (38P)

Autumn Bronze Metallic (41C)

Black Mica (16W)

Graphite Mica (38R)

Indigo Lights Mica (38K)

Velocity Red Mica (27A)

Wersja

Comfort Exclusive

Comfort Exclusive

Exclusive Plus, Sport

Exclusive Plus, Sport

Tapicerka

Czarna materiałowa

Beżowa materiałowa

Czarna materiałowa

Beżowa materiałowa

Kolor wykończenia

Czarny

Czarny

Czarny

Czarny

Crystal White Pearl Mica (34K)

Kolory nadwozi - lakier standardowy Arctic White

(A4D)

Kolory nadwozi – lakiery metallic* Aluminium Metallic

(38P)

Autumn Bronze

(41C)

Black Mica

(16W)

Crystal White Pearl Mica

(34K)

Graphite Mica

(38R)

Indigo Lights Mica

(38K)

Velocity Red Mica

(27A)

= dostępne. *dostępne za dopłatą.

38

39


Twój Dealer Mazdy:

Mazda Motor Logistics Europe oddział w Polsce Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia, cen i specyfikacji oferowanych pojazdów. Niniejsze wydawnictwo nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Wszelkie informacje zawarte w tym wydawnictwie nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej „Ustawa“) a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Indywidualne uzgodnienie właściwości i specyfikacji pojazdu następuje w umowie jego sprzedaży. Bose®, logo Bose, Richbass®, Nd® i AudioPilot® to zastrzeżone znaki towarowe Bose Corporation w USA i innych krajach. Wykorzystywane za pozwoleniem. Słowo, znak i logo Bluetooth® należą do Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Mazda Motor Company jest objęte licencją. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Sierpień 2011. BJN 307885/POL pl/V2

Internet: www.mazda.pl

Mazda 3  
Mazda 3  
Advertisement