Page 1


UNIWERSALNA KIA VENGA

Wyobraź sobie wnętrze doskonałe — my je stworzyliśmy Wszyscy kochamy przestrzeń. Więc dlaczego nie wykorzystać jej w pełni? KIA Venga oferuje przestronność z wyjątkowym wdziękiem. Nowoczesny i dynamiczny wygląd, wysoka linia dachu, nadzwyczaj duży rozstaw osi i całkowicie przeszklony dach czynią z niej samochód niezwykle wszechstronny. KIA Venga to dzieło fantazji i swobody naszych projektantów. Jest pełna inteligentnych rozwiązań, gotowa spełnić wszystkie Twoje potrzeby.

Duży rozstaw osi, krótkie zwisy — oto podstawy kompaktowego, dynamicznego pojazdu.

OTWÓRZMY SIĘ NA ŚWIAT


WYGLĄD

Zaprojektowana i wytwarzana w Europie KIA Venga aspiruje do bycia międzynarodowym symbolem stylu. Jej projekt z charakterystyczną dla marki atrapą chłodnicy powstał w Europejskim Centrum Projektowym KIA we Frankfurcie.

Nowe oblicze — charakterystyczne dla wszystkich nowych modeli KIA.

ODWAŻNA STYLISTYKA I WSPANIAŁY WYGLĄD — AUTO PRAWDZIWIE EUROPEJSKIE


NOWE PERSPEKTYWY

Spójrz w niebo Jest tyle do zobaczenia, więc dlaczego się ograniczać? KIA Venga otwiera przed nami świat nowych możliwości. Zdanie to nabiera wyjątkowego znaczenia kiedy tylko odsłonisz imponujący szklany dach. Wnętrze wypełni się naturalnym światłem i zwiększy poczucie przestronności. Spójrz w górę i ciesz się widokiem nieba, lub po prostu podziwiaj otaczający Cię świat.

Wyjątkowa przestrzeń nad głową i na nogi.

TO NIE MAGIA, TO NOWY SPOSÓB PATRZENIA NA ŚWIAT


WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Patrz i podziwiaj Bez względu na to, czy Venga oglądana jest z daleka, czy z bliska, od razu rzucają się w oczy jej akcenty stylistyczne. Nasi projektanci stworzyli nadzwyczaj funkcjonalny samochód, który jest jednocześnie atrakcyjny i daje wiele przyjemności. Od zaokrąglonych, smukłych lamp przednich aż po masywne lampy tylne — linia Vengi podkreśla dynamiczny kształt klina.

16-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich.


JAKOŚĆ

Do przodu, bez obaw Venga wzbudza zaufanie — wszystko za sprawą niezrównanej, 7-letniej gwarancji. Pakiet obejmuje również 12-letnią gwarancję na perforację nadwozia. Oferta jest tak imponująca, ponieważ jesteśmy pewni jakości naszych pojazdów. Szczegółowe warunki znajdują się w książce gwarancyjnej.

KIA Venga jest produkowana w Europie.

MASZ TERAZ 7 LAT LUB 61 320 GODZIN SPOKOJU... A POTEM KOLEJNE


DYNAMIKA JAZDY

Pokonaj każdy zakręt KIA Venga to samochód nie tylko przestronny. Został on zaprojektowany zarówno do jazdy miejskiej, jak i do długich tras. Doskonałe właściwości jezdne i łatwość prowadzenia zapewniają liczne rozwiązania aktywne: - układ zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS), - układ wspomagania hamowania awaryjnego (BAS), - elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), - układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (HAC).

Ciesz się doskonałym prowadzeniem aktywne układy bezpieczeństwa czuwają.

SEKRET ZWROTNOŚCI? DOSKONAŁE WŁASNOŚCI JEZDNE


WYGLĄD WNĘTRZA

Zapraszamy do środka Sylwetka Vengi zachęca do prowadzenia, a wnętrze zaprasza, aby rozsiąść się i rozkoszować jazdą. Gdy już znajdziesz się w środku, zachwycą Cię doskonałe materiały i inteligentne rozwiązania, dające maksimum przyjemności podróżowania. Fotele dostępne są w różnych kombinacjach kolorystycznych i wzorach tapicerek. O wysokiej jakości wykonania i atrakcyjnej stylistyce Vengi świadczą opcjonalne elementy wykończenia wnętrza wykonane z materiału imitującego metal i nowoczesna, starannie wykończona konsola centralna, również dostępna w kilku wariantach kolorystycznych.

Wybieraj spośród wielu opcji stylistyki wnętrza, kolorów i niepowtarzalnych wzorów tapicerek foteli.


ERGONOMIA JAZDY System audio wyposażony

Łatwość i wygoda

Tempomat ustawiany za pomocą wygodnych przycisków w kole kierownicy.

W czasie jazdy patrzysz przed siebie. Aby nie odwracać Twojej uwagi , najczęściej używane przyciski sterowania umieściliśmy w kole kierownicy. Możesz regulować głośność dźwięku systemu audio, ustawić tempomat lub obsługiwać komputer pokładowy nie odrywając rąk od kierownicy. Centralny element sterowania systemem audio, zlokalizowany w konsoli środkowej, jest wygodny w obsłudze zarówno dla kierowcy, jak i pasażera.

ŻYCIE JEST WYSTARCZAJĄCO SKOMPLIKOWANE, BY NIE ZAWRACAĆ SOBIE GŁOWY BŁAHOSTKAMI

Teleskopowa kolumna umożliwia dostosowanie położenia koła kierownicy do wzrostu kierującego.

Manualna lub automatyczna klimatyzacja.

Komputer pokładowy pokazujący m.in. temperaturę otoczenia, zużycie paliwa i średnią prędkość.

w łącze Bluetooth® z radioodbiornikiem z funkcją RDS, odtwarzaczem płyt CD i plików MP3, gniazdem AUX oraz możliwością podłączenia odtwarzaczy MP3 i iPod’a.


ERGONOMIA WNĘTRZA

Szczęście w standardzie KIA Venga została zaprojektowana tak, aby uprzyjemnić każdą podróż — można pojechać nią na zakupy lub udać się za miasto. Komfort podróżowania zapewniają wygodne fotele przednie oraz tylna kanapa wyposażona w podłokietnik. Osoby siedzące z tyłu dysponują niezwykłą przestrzenią nad głową i na nogi. Aby powiększyć ją jeszcze bardziej, wystarczy przesunąć siedzisko kanapy do tyłu, lub pochylić jej oparcie i cieszyć się pełnią relaksu.

Starannie zaprojektowane wnętrze gwarantujące wygodną podróż.


FUNKCJONALNOŚĆ

Na każdą okazję KIA Venga to ekspert wszechstronności kryjący wiele niespodzianek. Pomimo wymiarów zewnętrznych typowych dla auta kompaktowego, oferuje mnóstwo przestrzeni użytkowej. Wystarczy wspomnieć o bagażniku o pojemności od 422 do 552 litrów (w zależności od stopnia przesunięcia i pochylenia tylnej kanapy). Kilka opcji umożliwia jego powiększenie. Jest to m.in. tylna kanapa, dzielona w proporcjach 60:40, która po złożeniu tworzy idealnie płaską powierzchnię ładunkową. Można skorzystać również z praktycznego, dwupoziomowego schowka pod podłogą bagażnika, który pozwala na wygodne rozmieszczenie mniejszych przedmiotów.

Uniwersalne rozwiązania przestrzeni bagażowej sprawiają, że możesz przewieźć niemal wszystko.


SYSTEM AUDIO

Prywatna sala koncertowa Prosimy zająć miejsca, zaraz zacznie się koncert! Wybierz źródło dźwięku, a z głośników wysokiej jakości systemu audio popłynie Twoja ulubiona muzyka. System wyposażony jest w radioodbiornik z funkcją RDS i odtwarzacz płyt CD. Dodatkowo dysponuje gniazdami AUX i USB, umożliwiającymi podłączenie iPod’a lub odtwarzacza plików MP3. Sześć wysokiej klasy głośników zapewnia doskonały, czysty dźwięk stereo dobiegający z każdej strony kabiny.

Wysokiej jakości system audio z sześcioma głośnikami i gniazdami AUX/USB, umożliwiającymi łatwe podłączenie iPod’a i MP3.

POCZUJ SIĘ JAK W DOMU: WYGODNY FOTEL, DOSKONAŁY SPRZĘT AUDIO I ULUBIONA MUZYKA


SŁUCHAJ, OGLĄDAJ, JEDŹ

Bądź w zasięgu KIA Venga pozwala na kontakt, nawet gdy jesteś w drodze. Dzięki opcjonalnej technologii Bluetooth® możesz rozmawiać bez konieczności trzymania telefonu w ręku. Gniazda AUX i USB umożliwiają podłączanie do systemu audio różnego typu zewnętrznych źródeł dźwięku.

Swobodny dostęp do telefonu dzięki Bluetooth®.


ŚRODOWISKO

Zadbaj o swoje otoczenie Dla KIA Motors ochrona środowiska jest czymś oczywistym. Dlatego wszystkie silniki Vengi spełniają najnowsze normy emisji CO2. Układ podpowiadający optymalny bieg dla danej prędkości jazdy pomaga obniżyć zużycie paliwa.

Niska emisja CO 2. Niskie zużycie paliwa.

WSZYSCY MAMY ZOBOWIĄZANIA WOBEC ŚWIATA


MOC I OSIĄGI

Moc na zawołanie Preferujesz silniki benzynowe, czy wolisz silniki Diesla? KIA Venga oferuje trzy dynamiczne silniki wysokoprężne i dwa benzynowe o pojemnościach 1,4 i 1,6 litra, mogące współpracować z 5-cio lub 6-cio stopniowymi skrzyniami biegów. Obie jednostki wysokoprężne to silniki z szyną paliwową (common rail) drugiej generacji, a jednostka o pojemności 1,6 litra wyposażona jest w podnoszącą osiągi turbosprężarkę o zmiennej geometrii. Moc silników benzynowych podnosi układ bezstopniowej zmiany faz rozrządu CVVT i wtrysk paliwa sterowany elektronicznie.

Silnik uruchamiany i wyłączany przyciskiem współpracującym z inteligentnym kluczykiem.

KRĄŻ ULICAMI, JEDŹ ZA MIASTO


BEZPIECZEŃSTWO

Przemyślane rozwiązania Venga jest wyposażona tak, by zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom. W ramach rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa czynnego, posiada układ zapobiegający blokowaniu się kół ABS, jak również system wspomagania hamowania BAS, zapewniający pełną siłę hamowania w sytuacjach awaryjnych. Nad bezpieczeństwem jazdy czuwa również elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESC. System ten przeciwdziała nadsterowności lub podsterowności na zakrętach, automatycznie hamując wybrane koła pojazdu. Ogranicza także moc silnika do chwili odzyskania panowania nad samochodem. Układ HAC ułatwia natomiast ruszanie pod górę, zapobiegając staczaniu się pojazdu. Venga zapewnia wyjątkową ochronę w przypadku kolizji, dzięki wzmocnionej strukturze nadwozia i starannie rozmieszczonym strefom kontrolowanego zgniotu. Pochłaniają one energię podczas kolizji, łagodząc skutki zderzenia. W testach zderzeniowych Euro NCAP Venga uzyskała maksymalny wynik - 5 gwiazdek. KIA Venga może być wyposażona w sześć poduszek powietrznych: dwie poduszki czołowe, przednie poduszki boczne i kurtyny boczne, które rozciągają się przez całą długość wnętrza pojazdu. Przednie fotele mogą posiadać aktywne zagłówki, które zapobiegają urazom głowy w przypadku uderzenia w tył pojazdu. Wszystkie pięć siedzeń posiada 3-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Aby zapobiec urazom głowy, w przypadku uderzenia w tył pojazdu aktywne zagłówki przesuwają się do przodu i do góry.


OPCJE WYPOSAŻENIA

Do wyboru, do koloru Nazwa „Venga” pochodzi od hiszpańskiego określenia „dalej, chodźmy”. To zaproszenie, by dać upust fantazji i wykazać się kreatywnością. Opracowane z polotem opcje wykończenia wnętrza są inspirujące i dostosowane do indywidualnych upodobań. Oferujemy do wyboru różne warianty kolorystyki wnętrza i kilka odmian tapicerek foteli. Można również wybrać kolor konsoli centralnej: czarny o wysokim połysku, beżowy o wysokim połysku lub imitujący metal srebrny.

Szaro-brązowa tapicerka “Fuse” z wzorami pędów bambusa i bokami ze skóry ekologicznej

Szaro-czarna tapicerka materiałowa „View”

Wybieraj pomiędzy wieloma wariantami kolorystyki wnętrza i wyjątkowymi wykończeniami foteli. Uchwyt dźwigni zmiany biegów obszyty skórą

Szaro-brązowe wnętrze

Beżowa konsola centralna o wysokim połysku

Automatyczna klimatyzacja

Konsola centralna z materiału imitującego metal


WYGODA I PRAKTYCZNOŚĆ

Niezbędne i wymagane Łatwo dostosować Vengę do własnych potrzeb. Rozwiązania takie jak elektrochromatyczne lusterko wsteczne czy automatyczna skrzynia biegów to dziś luksusy dostępne dla każdego. Ale to nie wszystko. Na liście wyposażenia znajdziesz także elektrycznie regulowane i składane lusterka boczne oraz system uruchamiania silnika za pomocą przycisku.

Składany kluczyk zdalnego sterowania centralnym zamkiem

Koło kierownicy obszyte skórą

Mnogość ciekawych rozwiązań opcjonalnych.

COKOLWIEK ODPOWIADA TOBIE, ODPOWIADA TEŻ VENDZE

Automatyczna skrzynia biegów

Przycisk uruchamiania i wyłączania silnika

Przyciski elektrycznego sterowania przednich i tylnych szyb bocznych


SPOKÓJ DUCHA

Wszystko dla Ciebie

7 lat / 150 000 km gwarancji na cały samochód.

Opieka serwisowa, której możesz zaufać W KIA Motors obietnica jakości wykracza daleko poza bramy zakładów produkcyjnych. Oferujemy rewolucyjną, 7-letnią gwarancję i jesteśmy zdeterminowani, by świadczyć usługi serwisowe na najwyższym możliwym poziomie.

5-letnia gwarancja na powłokę lakierniczą i 12-letnia gwarancja na perforację nadwozia Wysokiej jakości powłoka lakiernicza i odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne zapewniają długotrwałą ochronę i odpowiedni wygląd przez wiele lat.

Pozostań w kontakcie z KIA Motors Odwiedź stronę www.kia.pl i dowiedz się więcej o naszych osiągnięciach w rozwijaniu technologii paliw alternatywnych, takich jak gaz płynny, napęd hybrydowy i ogniwa paliwowe. Przeczytaj, nad czym aktualnie pracuje nasze centrum badawczo-rozwojowe i zobacz najnowsze modele koncepcyjne.

Finansowanie Wybrany Dealer KIA Motors przygotuje i przedstawi najbardziej korzystny dla Państwa plan sfinansowania zakupu samochodu oraz z przyjemnością omówi z Państwem wszystkie szczegóły.

Jesteśmy również zaangażowani w duże imprezy sportowe — KIA Motors to oficjalny partner UEFA i FIFA. Sponsorujemy Mistrzostwa Europy i Świata w Piłce Nożnej, a także turniej tenisowy Australian Open. Wspieramy również wielką gwiazdę tenisa — Rafaela Nadala. 7-letnia gwarancja Wszystkie samochody marki KIA objęte są gwarancją na 7 lat lub 150 000 km przebiegu. Gwarancja ta jest bezpłatna i przechodzi na kolejnych właścicieli jeżeli samochód poddawany był regularnym przeglądom gwarancyjnym.

ZAPEWNIAMY WSZELKĄ POTRZEBNĄ POMOC

7 lat / 150 000 km gwarancji na cały samochód. Szczegółowe warunki znajdują się w książce gwarancyjnej.

Mnóstwo nowych pomysłów na lepszą jazdę.

Odwiedź stronę www.kia.pl, aby dowiedzieć się tego, co najnowsze i najciekawsze.


Kolory nadwozia

Cassa White (WD)

Space Blue (J3U)

Black Pearl (1K)

Clyde Blue (AA2)

Caramel Gold (I6)

Infra Red (AA1)

Machine Silver (9S)

Sirius Silver (AA3)

Koła

Sand Track (D5U)

Dark Gun Metal (E5B)

15” obręcze stalowe z kołpakiem 195/65 R15

16” obręcze ze stopu metali lekkich 205/55 R16


S M

Wersje wyposażenia S EQ

View

l deska rozdzielcza i boczki drzwi czarne l wykończenie konsoli i kierownicy imitujące metal l tapicerka szaro-czarna (View) l klamki wewnętrzne czarne

L

XL

EQ

Beat

l deska rozdzielcza i boczki drzwi czarne l wykończenie konsoli i kierownicy imitujące metal l tapicerka czarna (Beat) l klamki wewnętrzne srebrne

Fuse

NZ

Fuse

l deska rozdzielcza i boczki drzwi czarne l wykończenie konsoli czarne - wysoki połysk l tapicerka szaro-czarna (Fuse) l boczki foteli wykonane z ekologicznej skóry l klamki wewnętrzne srebrne

L

XL

NZ l deska rozdzielcza i boczki drzwi szaro-brązowe l wykończenie konsoli i kierownicy imitujące metal l tapicerka szaro-brązowa (Beat) l klamki wewnętrzne srebrne

EQ

Beat l deska rozdzielcza i boczki drzwi szaro-brązowe l wykończenie konsoli beżowe - wysoki połysk l tapicerka szaro-brązowa (Fuse) l boczki foteli wykonane z ekologicznej skóry l klamki wewnętrzne srebrne

M

L

XL


7 lat / 150 000 km gwarancji na cały samochód. Szczegółowe warunki znajdują się w książce gwarancyjnej.

KIA Motors Polska Sp. z o.o. ul. Puławska 366 02-819 Warszawa, Polska infolinia: 0801 542 542

Niniejszy katalog może zawierać fotografie oraz elementy wyposażenia wersji nie występujących na rynku polskim. Dane mają charakter informacyjny, a producent zastrzega sobie możliwość ich zmian bez uprzedniego powiadomienia. Szczegółowe dane techniczne, cenniki oraz opcje wyposażenia modeli oferowanych na rynku polskim dostępne są na stronie www.kia.pl oraz w autoryzowanych salonach sprzedaży KIA Motors Polska. Wszystkie produkowane obecnie samochody KIA są wykonywane z materiałów spełniających pod kątem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i uzyskały w tym zakresie europejskie świadectwa homologacji zgodne z dyrektywą 2005/64/WE. KIA Motors Polska zapewnia wszystkim użytkownikom samochodów sieć odbioru pojazdów po zakończeniu ich eksploatacji zgodną z wymaganiami ustawy z 25 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz. U. Nr 25, poz. 202, z późn. zm.). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie www.kia.pl.

www.kia.pl

Kia Venga  
Kia Venga  

Katalog Kia Venga

Advertisement