Page 1

NOWA ASTRA SEDAN

1


NOWE OBLICZE ASTRY. Nigdy dotąd rodzina modeli Astra nie była tak bardzo atrakcyjna. Nigdy też nie była tak dobrze wyposażona. Do modeli Hatchback, Sports Tourer oraz GTC z niezliczonymi zaawansowanymi i nowatorskimi rozwiązaniami, dołącza właśnie nowa, elegancka wersja – Astra Sedan. Tak jak cała rodzina Astry, wnosi ona do klasy kompaktów najlepsze technologie. Nie wspominając o naprawdę ekscytującej stylistyce – nowa Astra nigdy wcześniej nie budziła takiego zainteresowania.

2


3


4


ELEGANCJA MA NA IMIĘ ASTRA. To niezwykłe, jaki efekt dają dobrze dobrane proporcje nadwozia. Wystarczy spojrzeć na Nową Astrę Sedan. Harmonia stylistyki sprawia wrażenie, że projektanci stworzyli ten model zupełnie od podstaw. Płynnie przeplatające się powierzchnie i krawędzie karoserii podkreślają dynamikę formy. Każdy element współgra z pozostałymi.

Nowa Astra Sedan jest dostępna w dwóch wersjach wyposażenia: Business i Executive.

5


KAŻDA PODRÓŻ JEST WAŻNA. Wnętrze Nowej Astry Sedan lokuje ją klasę wyżej. Jakość wykończenia i użytych materiałów jest pod każdym względem imponująca. Kierowca i pasażerowie są otoczeni przestronną kabiną, która została zaprojektowana przede wszystkim pod kątem ich potrzeb. Nowoczesna stylistyka i ergonomicznie rozplanowana deska rozdzielcza wzmacniają pozytywne wrażenia.

6


Pojemny bagażnik 470 l.

Dodatkowe 90 litrów pojemno-

ści, względem wersji Hatchback, sprawia, że bagażnik Nowej Astry Sedan jest naprawdę duży. Przestrzeń ładunkową można powiększyć przez złożenie tylnych siedzeń.

7


DBAMY O TWój komfort. Inżynierowie odpowiedzialni za Nową Astrę Sedan włożyli wiele wysiłku w dopracowanie najmniejszych szczegółów, gdyż to właśnie detale wpływają na Twoje samopoczucie. Od dostępnych opcjonalnie podgrzewanych i bardzo wygodnych foteli, do praktycznych rozwiązań umilających podróż.

1. Ergonomiczne fotele sportowe AGR.1 Zadbaj o Twój kręgosłup wybierając ergonomiczne, regulowane w 6 kierunkach sportowe fotele pokryte skórą lub wysokiej jakości tkaniną. Czterokierunkowa regulacja podparcia lędźwiowego umożliwia idealne dopasowanie oparcia fotela do kształtu pleców. 1 Certyfikat AGR jest znakiem jakości przyznawanym przez niezależną komisję niemieckich ekspertów medycyny Aktion Gesunder Rücken.

8

1.


2.

3.

4.

2. Funkcjonalne wnętrze. Nowa Astra Sedan posiada

3. Podgrzewane koło kierownicy.

wiele wygodnych i praktycznych schowków ulokowa-

nie zwiększa apetytu na jazdę jak dobrze le-

W pełni automatyczny system daje możliwość niezależnego

nych w bezpośrednim zasięgu kierowcy i pasażerów. Do

żąca w dłoniach, pokryta skórą kierownica. Za

ustawienia temperatury dla kierowcy i pasażera. W wersji Business

dyspozycji są kieszenie w drzwiach, pojemnik po stronie

wyjątkiem podgrzewanej kierownicy pokrytej

standardem jest układ klimatyzacji sterowany ręcznie.

kierowcy, uchwyty na napoje z przodu i z tyłu i duży scho-

skórą, podczas zimy.

Nic tak

4. Klimatyzacja elektroniczna ECC (Electronic Climate Control).

wek przedni pasażera. Dzięki zastosowaniu opcjonalnego hamulca postojowego sterowanego przyciskiem, zwiększyliśmy jednocześnie funkcjonalność i ergonomię konsoli środkowej oraz bezpieczeństwo podróżowania. Podłokietnik z przodu. Dla wygody kierowcy i pasażera konsola środkowa została wyposażona w wygodny podłokietnik z zamykanym schowkiem. 9


ZOBACZ WIĘCEJ JEDŹ BEZPIECZNIEJ.

1.

Biksenonowe reflektory adaptacyjne AFL (Adaptive Forward Lighting) Opla to nieustannie doceniana przez specjalistów1 technologia. W Nowej Astrze Sedan znajduje się już trzecia generacja tego rozwiązania, jednego z wielu, które czynią prowadzenie auta bezpieczniejszym. Zaawansowany system AFL automatycznie wybiera tryb ustawienia strumienia świateł tak, aby zapewnić optymalne oświetlenie w zależności od prędkości, pogody i sytuacji na drodze.

Bezpieczeństwo.

Nowa Astra Sedan posiada najnowocześniejsze aktywne

i pasywne systemy bezpieczeństwa, takie jak przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne oraz sztywną klatkę bezpieczeństwa z wysokowytrzymałej stali. Aktywne zagłówki przednie i układ stabilizacji toru jazdy ESP (Electronic Stability Program),

10

tylne mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX również należą do wyposażenia stan-

1. Światła do jazdy dziennej.

dardowego, podobnie jak podwójne napinacze pasów bezpieczeństwa z przodu

poprawiają bezpieczeństwo jazdy zwracając uwagę innych użytkowników drogi.

i system składania pedałów podczas wypadku PRS (Pedal Release System).

Pomagają również zmniejszyć zużycie paliwa.

Wykonane w technologii LED światła do jazdy dziennej


Światła dla strefy ruchu pieszego

Światła miejskie (30–55 km/h).

Światła szosowe (55–115 km/h).

(do 30 km/h). Szersza wiązka światła

Szersza, obniżona wiązka światła.

Szerszy i jaśniejszy strumień świetlny od

Światła autostradowe (powyżej 115 km/h). Zasięg 140 metrów, wyższa

(o dodatkowe 8 stopni po obydwu

Dostosowują działanie do prędkości

zwykłych świateł mijania. Zasięg 70

i jaśniejsza wiązka światła, bez ryzyka

stronach) oświetla strefy potencjalnego

pojazdu i oświetlenia ulicznego.

metrów bez ryzyka oślepiania.

oślepiania.

ryzyka.

Asystent świateł drogowych

Dynamiczne doświetlenie zakrętów

Statyczne doświetlenie zakrętów (do

Światła na złą pogodę (do 70 km/h). Aktywowane po włączeniu wycieraczek

(powyżej 40 km/h). Automatycznie

(niezależnie od prędkości). Reflektory

lub przez czujnik deszczu, poprawiają

zmienia światła drogowe na mijania, gdy

zmieniają kąt świecenia do 15 stopni,

40 km/h, aktywne także przy cofaniu). Dodatkowa wiązka światła skierowana

widoczność w złych warunkach pogodo-

wykryje inny pojazd z przodu.

zgodnie z położeniem koła kierownicy,

pod kątem 90 stopni dla poprawy

doświetlając pokonywany zakręt.

widoczności na boki.

wych.

1

Nagroda Genius 2010 przyznawana przez niemiecką firmę ubezpieczeniową Allianz za technologie bezpieczeństwa jazdy ograniczającą liczbę i skutki wypadków. 11


Niektóre sprawy pozostaw asystentom. Nowy Opel Astra Sedan oferuje najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa aktywnie wspomagające kierowcę, jak czujniki parkowania czy układ ułatwiający ruszanie na pochyłościach. Wszystkie systemy są ze sobą zintegrowane i łatwe w obsłudze.

1. Navi 900.

Wyświetla mapy w widoku 3D na 7-calowym kolorowym ekranie

umieszczonym na wysokości linii wzroku kierowcy. Zawiera dane nawigacyjne ponad 30 krajów europejskich umieszczone na karcie SD 8GB. Korzystając z nawigacji można jednocześnie słuchać ulubionych płyt. System posiada także funkcję dziennika podróży i informator o ciekawych miejscach POI. Umożliwia podłączenie urządzeń zewnętrznych przez złącza AUX-in i USB. Navi 600. Posiada większość funkcji Navi 900. Wyposażony jest w mapy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii zapisane na karcie SD 1GB, ale bez funkcji przewodnika turystycznego. Wyświetla mapy w widoku 2D. CD 400 MP3.

Wyposażenie standardowe. Wysokiej jakości system audio ma

6 głośników i duży wyświetlacz graficzny oraz złącza do urządzeń zewnętrznych. Automatycznie dostosowuje głośność i poziom niskich tonów do prędkości jazdy.

12

1.


2.

2. Portal telefonu komórkowego.

Można wybrać rozwiązanie

z łączem bezprzewodowym Bluetooth® lub zintegrowany portal telefonu. Najważniejsze funkcje telefonu można obsługiwać przyciskami na kierownicy, z klawiatury lub głosowo. 3. Elektryczny hamulec ręczny z systemem HSA (Hill Start Assist). To z jednej strony większe bezpieczeństwo, z drugiej wygoda. Hamulec współpracuje z układem wspomagania ruszania pod górę HSA, zapobiegającym staczaniu się pojazdu. Układ automatycznie przyhamowuje auto po zwolnieniu hamulca ręcznego, dzięki czemu z łatwością ruszysz nawet na najbardziej stromym podjeździe. Czujniki parkowania.

Przednie i tylne czujniki w trakcie manew-

3.

rów parkowania ostrzegają dźwiękiem oraz za pomocą diagramu na wyświetlaczu graficznym o potencjalnych zagrożeniach. Tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Praktyczne rozwiązanie

podczas jazdy w płynnym ruchu, na przykład na autostradzie. Funkcja ograniczenia prędkości może być również wykorzystywana podczas jazdy miejskiej, w intensywnym ruchu. Umożliwia ona ustalenie dowolnej maksymalnej prędkości jazdy ponad wartość 25 km/h. Wyposażenie standardowe. 13


ŁAGODNIE CZY OSTRO? TWÓJ WYBÓR. Astra prowadzi się płynnie i stabilnie, dlatego jazda nią bardzo wciąga. Główną rolę odgrywają dwa elementy: konstrukcja tylnej osi z drążkiem Watta1 i opcjonalny adaptacyjny układ jezdny FlexRide, który dostosowuje charakterystykę pracy podzespołów samochodu do Twojego stylu jazdy. 1.

1. FlexRide. Jedno naciśnięcie przycisku na desce rozdzielczej zmienia charakterystykę układu jezdnego Astry – od trybu „Sport” do „Tour”, i na odwrót. System płynnej regulacji charakterystyki tłumienia amortyzatorów CDC (Continuous Damping Control) odpowiada za optymalną przyczepność. Tryb „Tour” sprzyja płynnej, spokojnej jeździe. Tryb „Sport” w mgnieniu oka wyostrza reakcje układu kierowniczego, przepustnicy i automatycznej skrzyni biegów (jeżeli taki rodzaj skrzyni zastosowano). W trybie „Sport” zmianie ulega także podświetlenie wskaźników – ze stonowanego białego na dynamiczną czerwień. Doskonałe zawieszenie. Dla maksymalnej przyczepności, z zachowa niem komfortu nawet na krętych drogach, Astra została wyposażona w oś tylną z drążkiem Watta1 – rozwiązanie stosowane głównie w samochodach sportowych. Taka konstrukcja zapewnia cichą pracę układu oraz większą stabilność i kontrolę. 1

14

Konstrukcja zawieszenia zależy od wersji wyposażenia i silnika. Szczegółowych informacji udzielają Autoryzowani Dystrybutorzy marki Opel.


SILNIKI I SKRZYNIE BIEGÓW. Już sam wybór jednego z nowoczesnych silników jest dużą atrakcją. W gamie jest 5 jednostek – 3 benzynowe oraz 2 diesle. Mocne, oszczędne i emitujące wyjątkowo mało CO2 silniki umożliwiają pełne wykorzystanie doskonałych właściwości jezdnych Nowej Astry Sedan.

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO2 1.6 85 kW/115 KM

Silniki Norma emisji spalin Skrzynia biegów Paliwo

1.4 Turbo, (System Start/Stop)2 103 kW/140 KM

1.6 Turbo 132 kW/180 KM

1.7 CDTI (System Start/Stop)2 81 kW/110 KM Euro 5

1.7 CDTI (System Start/Stop)2 96 kW/130 KM

Euro 5

Euro 5

Euro 5

Euro 5

MT-5/AT-6

MT-6/AT-6

MT-6/AT-6

MT-6

MT-6

Benzyna

Benzyna

Benzyna

Diesel

Diesel

Zużycie paliwa w l/100 km1

1

Miasto

8,7 / 9,9

(7,2) 7,8 / 8,9

8,8 / 9,9

(5,1) 5,6

(5,1) 5,6

Autostrada

5,3 / 5,5

(4,7) 4,9 / 5,2

5,6 / 5,6

(3,9) 4,0

(3,9) 4,0

Cykl mieszany

6,6 / 7,1

(5,6) 5,9 / 6,6

6,8 / 7,2

(4,3) 4,6

(4,3) 4,6

Emisja CO2 w g/km1

154/167

(132) 139/154

159/169

(114) 122

(114) 122

Według dyrektyw 2007/715/EC i 2008/692/EC.

2

System Start/Stop dostępny tylko z manualną skrzynią biegów. MT-5/MT-6 = 5-/6-biegowa manualna skrzynia biegów AT-6 = 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów

Wszystkie informacje były aktualne w momencie publikacji materiału. Zastrzegamy sobie prawo do zmian specyfikacji produktów w dowolnym czasie. Aktualnych informacji o ofercie udzielają Autoryzowani Dystrybutorzy marki Opel. Wszystkie dane dotyczą modeli podstawowych z wyposażeniem seryjnym. Wartości zużycia paliwa i emisji spalin dla silników spełniających normę Euro 5 zostały określone zgodnie z dyrektywami 2007/715/EC, 2008/692/EC i mierzone są dla pojazdów gotowych do jazdy, zgodnie z tymi regulacjami. Dodatkowe wyposażenie może spowodować wyższe spalanie i emisję CO2, zwiększenie masy własnej pojazdu, a co za tym idzie nacisku na osie i jednoczesne ograniczenie dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy. Może również prowadzić do zmniejszenia maksymalnej prędkości i uzyskiwanych przyspieszeń. Zmierzone osiągi dotyczą pojazdu bez kierowcy i z obciążeniem 200 kg.

15


Koła I tAPICERKI. Elegancki styl auta można podkreślić wybierając między dostępnymi tapicerkami i detalami wykończenia wnętrza. Charakter auta dodatkowo wzmocnią obręcze kół ze stopów metali lekkich. Wybrane obręcze kół. Pełna oferta jest dostępna u Autoryzowanych Dystrybutorów marki Opel. Siedzisko i oparcie Silvanus w kolorze Jet Black.

Elementy boczne fotela Atlantis w kolorze Jet Black.

Listwy ozdobne Dolomite Pearl Light.

TAPICERKA SILVANUS/ATLANTIS

Strukturalne obręcze kół, 17 x 7˝, 5-ramienne, opony 215 (225)/50 R 17 (PWT)1.

Obręcze kół ze stopów lekkich, 17 x 7˝, wieloramienne, opony 215 (225)/50 R 17 (PGQ)1.

TAPICERKA Ribbon/Morrocana Siedzisko i oparcie Ribbon w kolorze Jet Black.

Obręcze kół ze stopów lekkich, 17 x 7˝, 7-ramienne, opony 215 (225)/50 R 17 (RCN)1. 1

16

Obręcze kół ze stopów lekkich, 19 x 8˝, 5-ramienne w kolorze Titan, opony 235/40 R 19 (PZU)1.

Wyposażenie standardowe lub dodatkowe zależne od modelu i wersji. Szczegółowych informacji udzielają Autoryzowani Dystrybutorzy marki Opel.

Elementy boczne fotela Morrocana w kolorze Jet Black.

Listwy ozdobne Ruthenium Metallic/Liquid Palladium.


kolory. Dostępne kolory nadwozia Nowej Astry Sedan współgrają z jej elegancką stylistyką. Wybierz ten, który podoba Ci się najbardziej.

Summit White

Power Red

LAKIERY BAZOWE

Asteroid Grey

Dark Mahogany

LAKIERY PERŁOWE/OPALIZUJĄCE

LAKIERY METALICZNE, DWUWARSTWOWE Sovereign Silver

Silver Lake

Silky Shadow

Deep Sky

Golden Bronze

Carbon Flash

17


Wersja

Business

Executive

Nazwa/kolor tapicerki Silvanus/ Atlantis, czarna

Lace/ Atlantis1,2, czarna

Ribbon/ Morrocana4, czarna

Ribbon/ Morrocana4, brązowa

Alava/ Morrocana1,4, szaro-czarna

Lace/ Atlantis1,2, czarna

Tapicerka Mondial1, 2, 3, czarna

Tapicerka Mondial1, 2, 3, brązowa

Listwy ozdobne Dolomite Pearl Light

Ruthenium Metallic/Liquid Palladium

Piano Cocoa Pearl/Tinted Silver

• •

Lakiery bazowe Biały Summit Lakiery metaliczne, dwuwarstwowe Srebrny Sovereign

1

Srebrny Silverlake

Zielony Silky Shadow

Niebieski Deep Sky

Złoty Bronze

Czarny Carbon Flash

Czerwony Power

Brązowy Mahogany

Lakiery perłowe/opalizujące1

Szary Asteroid 1

18

Wyposażenie dodatkowe.

• 2

Tapicerka dostępna z Pakietem Foteli Ergonomicznych.

3

Mondial: skóra naturalna łączona ze skórą syntetyczną.

4

Morrocana: skóra syntetyczna.


FINANSOWANIE. Oferujemy szeroki wybór form zakupu odpowiadających potrzebom i możliwościom Klientów. Dostępny jest również program kompleksowej obsługi flot. OPEL KREDYT - Długi okres kredytowania - Możliwość refinansowania kosztów zakupu samochodu - Finansowanie dodatkowych potrzeb kredytobiorcy, np. kosztów zakupu akcesoriów i ubezpieczenia OPEL LEASING - Najdłuższy na rynku okres trwania umowy - Możliwość uzyskania środków finansowych z leasingu pożyczkowego - Indywidualnie dostosowany harmonogram spłat rat leasingowych - Możliwość wyboru rat równych, degresywnych albo sezonowych OPEL BUSINESS SERVICES - Minimalny poziom zaangażowania kapitału własnego - Niezmienne okresowe opłaty w czasie obowiązywania umowy - Centralna obsługa wszystkich czynności przewidzianych w umowie OPEL SERVICE4FLEET - Kompleksowa i jednolita oferta serwisowa - Wyspecjalizowane serwisy obejmujące swoim zasięgiem cały kraj - Optymalizacja kosztów utrzymania floty - Udział w programie to pewność korzystania wyłącznie z oryginalnych części i technologii marki Opel

19


opel. Każdy model Opla jest projektowany i produkowany z myślą o codziennej intensywnej eksploatacji. Jak każde dzieło zaawansowanej sztuki inżynierskiej, wymaga fachowej obsługi i opieki osób, które się na tym znają.

Opel Assistance..Bezpłatny program pomocy na drodze obejmuje wszystkie nowe samochody marki Opel w ciągu pierwszego roku od daty rejestracji lub wydania klientowi, w zależności od tego, co nastąpiło wcześniej. Pomoc jest świadczona w ponad 40 krajach europejskich przez 24 godziny na dobę. Obejmuje takie usługi jak: pomoc w czasie awarii, holowanie, wynajem samochodu, zakwaterowanie w hotelu oraz zorganizowanie transportu zastępczego zgodnie

Serwis Opla. Ponad 6000 punktów serwisowych Opla w całej Europie zapewnia indywidualną, profesjonalną i sprawną obsługę. Zgodnie z oczekiwaniami, wszelkie

ze szczegółowymi warunkami programu. Usługa może zostać przedłużona na kolejne lata eksploatacji pojazdu.

naprawy są wykonywane według najwyższych standardów jakościowych. Klient

Części i akcesoria. Wszystkie oryginalne części eksploatacyjne oraz akcesoria

otrzymuje szczegółowe informacje o przeprowadzonych czynnościach wraz z przej-

służące stylizacji lub dostosowaniu pojazdu do potrzeb indywidualnych lub

rzystym kosztorysem. Znajdź najbliższy Autoryzowany Serwis Opel na www.opel.pl.

firmowych są dostępne u dystrybutorów marki Opel.

www.opel.pl Firma Opel czyni wszelkie starania, aby materiały użyte do konstrukcji pojazdów, ich części i wyposażenie nadawały się do odzysku i recyklingu. Troszczy się również o sam proces odzysku i recyklingu części stanowiących odpady, tak aby zredukować ich negatywny wpływ na środowisko. Firma Opel postępuje zgodnie z wymaganiami przepisów o ochronie środowiska dotyczących pojazdów wycofywanych z eksploatacji, w szczególności w zakresie usuwania wszelkich płynów i innych czynników podczas ich demontażu. Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji ma obowiązek (Ust. z dn. 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji) przekazać pojazd do wskazanej stacji demontażu lub punktu zbierania pojazdów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.opel.pl. Zawarte w niniejszej broszurze zdjęcia mają charakter poglądowy i mogą przedstawiać samochody z wyposażeniem dodatkowym. Treść i ilustracje zawarte w tej publikacji oparto na informacjach aktualnych w momencie skierowania do druku. Wygląd i wyposażenie produktów mogą zostać zmienione bez uprzedzenia. Wydrukowane w broszurze kolory mogą nie odpowiadać oryginalnym kolorom produktów. Elementy wyposażenia znajdujące się na ilustracjach mogą być dostępne za dopłatą. Dane techniczne i wyposażenie mogą różnić się na poszczególnych rynkach sprzedaży. Aktualne informacje dostępne są u Autoryzowanych Dystrybutorów marki Opel. General Motors Poland Sp. z o.o. 20

SPEXT

Wydanie 08/12

Opel Astra Sedan  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you