Page 1

FORD KA


1

Go Further Te dwa słowa oddają ducha i determinację firmy Ford w procesie ciągłego doskonalenia produktu, wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów.

2-9 Ford kinetic Design

10-13 Jakość

14-15 Dbalość o środowisko

11 Bezpieczeństwo

16-17 Inteligentne rozwiązania

18-25

Dzięki stylistyce „Ford kinetic Design” nasze pojazdy wyglądają jeszcze

Zaprojektowaliśmy i skonstruowaliśmy Twojego Forda

Dzięki technologii Ford ECOnetic tworzymy pojazdy o niższym zużyciu

Inteligentny system bezpieczeństwa Forda (IPS) wykorzystuje

Samochody, które same parkują, wycieraczki przedniej szyby, które

a

atrakcyjniej, niż kiedykolwiek dotychczas. Śmiałe, dynamiczne linie,

tak, abyś po wielu latach użytkowania czuł się w nim równie

paliwa, obniżonym poziomie emisji CO2 oraz niższych ogólnych

nowoczesne rozwiązania techniczne, których zadaniem jest

wiedzą, kiedy pada – to tylko niektóre z wielu pomysłowych,

a

Trend+

a

Titanium

które stwarzają wrażenie energii w ruchu.

dobrze, jak w dniu zakupu i żeby jego prowadzenie było równie wspaniałe.

kosztach eksploatacji.

zapobieganie wypadkom oraz ochrona kierowcy i pasażerów w przypadku kolizji.

ułatwiających życie rozwiązań Forda.

a

Titanium+

Wybierz swojego Forda Ka Trend

26-27 Dostępne wersje

28-39 Doposaż swojego Forda Ka a

Individual Grand Prix II

a

Individual MetalKA

a

Obręcze kół i ogumienie

a

Systemy audio i komunikacji

a

Stylistyka nadwozia

a

Stylistyka wnętrza

40-47 Specyfikacja

48-50 Kolory i tapicerki

51 Prawa autorskie i dodatkowe informacje


2

3

Proszę o uwagę!

Rue de Oreilles Par un artiste inconnu

Wspaniała konstrukcja mówi sama za siebie. Zadziorna sylwetka Forda Ka doskonale odzwierciedla jego osobowość. Pokazany model to Ford Ka Titanium+ z lakierem zwykłym Flame oraz 16" obręczami kół ze stopów lekkich (akcesoria) i tylnym spojlerem lakierowanym w kolorze nadwozia (akcesoria).


4

5

Coś jest na rzeczy...

Leichtmetallräder Straße Der unbekannte Künstler

Bądź w ciągłym kontakcie dzięki doskonałemu systemowi nagłośnienia i komunikacji. Pokazany model to Ford Ka Titanium+ z wykończeniem wnętrza w tonacji Syracuse/Coral, klimatyzacją automatyczną EATC (opcja) oraz zestawem głośnomówiącym z Bluetooth® (opcja czasowo niedostępna w Polsce).


6

7

Kocham jazdę po rondzie!

Via Volante Da un artista sconosciuto

Bardzo niewiele aut to potrafi – dać taką radość nawet podczas krótkiej przejażdżki. Pokazany model to Ford Ka Titanium+ z lakierem metalizowanym Scuba (opcja), 16" obręczami ze stopów lekkich (akcesoria), dachem panoramicznym (opcja) oraz tylnym spojlerem lakierowanym w kolorze nadwozia (akcesoria).


8

9

Flotation Tank

Airbag Fountain An unknown artist

Tak wiele powodów aby go kochać. Za to jak wygląda, jak się prowadzi i jak jest bezpieczny. Pokazany model to Ford Ka Titanium+ z lakierem metalizowanym Piste (opcja), dachem panoramicznym (opcja) oraz 16" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym Y (akcesoria).


10

Fotele skórzane Ozdobione misternymi przeszyciami, w jednym z dwóch kolorów do wyboru. Tutaj pokazane w tonacji Syracuse. (Opcja)

Ukryta siła. Widoczne piękno

Spójrz, co kryje wspaniałe nadwozie Forda Ka. Odkryjesz zupełnie inny rodzaj piękna, na które składają się: siła, pieczołowite dopracowanie szczegółów oraz jakość, która wystarczy na długo.

Hołd złożony jakości Aby dowieść swojej wytrzymałości, Ford Ka wyruszył na fantastyczne europejskie wakacje na trasie 1,5 miliona kilometrów – i przetrzymał wszystko, od 40-stopniowego skwaru po pozbawiające tchu wysokości 1522 metrów n.p.m. A może ktoś ma ochotę przejechać się z Kadyksu do Madonna Di Campiglio...?

Pod stalową klatką bezpieczeństwa kryje się rozbudowany system poduszek powietrznych, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami oraz kolumna kierownicy i pedały cofające się w razie zderzenia. Wszystko to gotowe do zadziałania w ułamku sekundy. Poduszki powietrzne Czołowe i boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera siedzącego z przodu są montowane standardowo (w wersji Trend tylko poduszki czołowe); kurtyny powietrzne dostępne są w opcji. ISOFIX System mocowań, umożliwiający szybkie i bezpieczne zamontowanie fotelików dziecięcych na tylnym siedzeniu. Układ wspomagania awaryjnego hamowania (HBA) Automatycznie wyczuwa nagłe hamowanie i zapewnia dodatkową siłę hamowania.

Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford wyposażonych w działającą czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbardziej bezpiecznym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa samochodu.

u

Światła awaryjnego hamowania Światła awaryjne włączają się automatycznie podczas silnego hamowania, co w porę ostrzega innych kierowców o zagrożeniu. Czujniki parkowania z tyłu Ostrzegawczy sygnał dźwiękowy pomaga w ocenie odległości podczas parkowania. (Tymczasowo niedostępne w Polsce)

Zestaw do naprawy ogumienia Łatwy sposób na dotarcie do celu, mimo przebicia opony. Nie trzeba już zmieniać koła. Wystarczy podłączyć zestaw naprawczy, a opona sama się napompuje. (Standard)

Centralny panel na desce rozdzielczej w tonacji Pearl White Na zdjęciu obok pokazany z układem elektronicznej, automatycznej klimatyzacji (EATC). (Opcja)


12

Pełna kontrola Ford Ka wyposażony został w nowoczesny układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem (EPAS). Dzięki inteligentnej regulacji siły wspomagania zawsze masz poczucie pełnej kontroli i komfortu w czasie parkowania i jazdy. Pewnie trzyma się drogi i wygląda wspaniale. Otoczony przez pomysłowe wyposażenie i bezpiecznie usadowiony w fotelu, nawet podczas pokonywania najostrzejszych zakrętów, nigdy nie będziesz chciał wysiąść.

Specjalnie dostrojone zawieszenie Jedynie sławny zespół inżynierów Forda może sprawić, że samochód będzie reagował tak szybko i precyzyjnie na Twoje polecenia, że poczujesz niemal, jakby stał się częścią Ciebie. Z lewej: Ford Ka Titanium z lakierem Sunrise (opcja) i 16" obręczami kół ze stopów lekkich (akcesoria). Poniżej: Ford Ka Titanium+ z lakierem Piste (opcja), dachem panoramicznym (opcja) oraz 16" obręczami kół ze stopów lekkich (akcesoria).

Aż nie chce się wysiadać...

Wskaźnik sugerujący optymalny moment zmiany biegu Podpowiada, w którym momencie zmienić bieg, aby zmniejszyć zużycie paliwa. (Standard)

System Ford Auto-Start-Stop Inteligentny system oszczędzania paliwa – wyłącza silnik gdy nie jedziesz i włącza go automatycznie gdy chcesz kontynuować podróż. (Standard)

Dach panoramiczny Zapewnia więcej światła i wrażenie większej przestrzeni we wnętrzu. Posiada powłokę odbijającą promieniowanie podczerwone. (Opcja)

Sygnalizator przekroczenia prędkości Ustaw własne ograniczenie prędkości a ostrzegawcza lampka i sygnał dźwiękowy poinformują Cię, gdy ją przypadkiem przekroczysz. (Standard)

Układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HSA) Utrzymuje przez chwilę samochód w miejscu aby umożliwić Ci płynne ruszenie, bez użycia hamulca ręcznego. (Opcja)


14

Technologia Ford ECOnetic została stworzona z myślą o zmniejszeniu kosztów eksploatacji pojazdu poprzez obniżenie zużycia paliwa oraz emisji CO2, bez uszczerbku dla stylu oraz jakości jazdy. W bliskiej przyszłości nasza technologia ECOnetic zostanie poszerzona o pojazdy elektryczne i hybrydowe, pojazdy napędzane biopaliwami, hybrydy ładowanez sieci elektrycznej oraz pojazdy zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Technologia Ford ECOnetic a Silniki benzynowe Ford EcoBoost o niskim zużyciu paliwa (patrz po prawej) a Nowoczesne silniki wysokoprężne Ford Duratorq TDCi – zapewniają wyjątkowo niskie zużycie paliwa oraz niski poziom emisji CO2 a Przekładnia Ford PowerShift – łączy wydajność przekładni mechanicznej z wygodą konwencjonalnej przekładni automatycznej a System Ford Auto-Start-Stop (patrz po prawej) a Inteligentny układ ładowania akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii – Ford Smart Regenerative Charging – pozwala zaoszczędzić paliwo, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz. a Elektryczny układ wspomagania kierownicy Ford – bardziej wydajny układ, zużywający mniej energii silnika a Krata wlotu powietrza z aktywną przesłoną – poprawia własności aerodynamiczne i zmniejsza zużycie paliwa a System Ford Eco Mode – informuje kierowcę o ekonomice jazdy a Wskaźnik zmiany biegu – podpowiada, kiedy należy zmienić bieg, aby uzyskać najniższe zużycie paliwa

Co zyskujesz dzięki technologii Ford ECOnetic?

Ford EcoBoost Dzięki połączeniu bezpośredniego wtrysku benzyny, turbodoładowania i zmiennych faz rozrządu, silniki Ford EcoBoost dostarczają moc i moment obrotowy porównywalne do silników o większej pojemności. Na przykład silnik 1.6 EcoBoost o mocy 150 KM w Fordzie C-MAX posiada większą moc niż 2.0 Duratec, oferując przy tym mniejsze o około 9% zużycie paliwa i niższy poziom emisji CO2. System Ford Auto-Start-Stop Kiedy pojazd pracuje na biegu jałowym podczas postoju, silnik wyłącza się automatycznie, aby zmniejszyć zużycie paliwa. Gdy chcesz ruszyć, silnik natychmiast uruchamia się ponownie.

Pojazdy elektryczne i hybrydowe Nasze zasilane elektrycznie pojazdy nie emitują żadnych spalin. Ładowane przez domowe gniazda sieci elektrycznej i mogące docelowo pokonać do 160 kilometrów na jednym ładowaniu, będą idealnie nadawać się do codziennego dojeżdżania do pracy i poruszania się po mieście.

W trosce o czystsze jutro W firmie Ford bez rozgłosu i konsekwentnie zabiegamy o zmniejszenie naszego oddziaływania na środowisko naturalne. Oto zaledwie kilka faktów: a Od 2000 r. zmniejszyliśmy zużycie energii w zakładach produkcyjnych o ponad 27%, a emisję CO2 o 31% w skali globalnej a Od 2003 do 2008 r. Ford zmniejszył zużycie wody w swoich zakładach w całej Europie o 40% a Panele słoneczne/fotoelektryczne na dachu naszej fabryki silników w Bridgend w Wielkiej Brytanii generują dosyć energii, aby oświetlić powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych a Prawie 300 części stosowanych w europejskich pojazdach Ford jest wykonanych z niemetalicznych materiałów pochodzących z recyklingu – co potencjalnie zapobiega trafianiu co roku na wysypiska 17 000 ton odpadów

Cała energia elektryczna, potrzebna do zasilania Centrum Silników Diesel Forda w Dagenham, dostarczana jest przez trzy 85-metrowe turbiny wiatrowe. Przy łącznej maksymalnej mocy wyjściowej 5,9 MW, generują one ponad 11,4 miliona kWh energii elektrycznej rocznie – dosyć, aby pokryć zapotrzebowanie ponad 3400 gospodarstw domowych. Nasze zakłady w Kolonii wykorzystują energię hydroelektryczną z Norwegii i Szwecji. Zmniejsza to emisję CO2 o 190 000 ton rocznie. Transport pojazdów na barkach rzecznych po Renie oznacza mniej transportów na samochodach ciężarowych czyli mniej zużytego paliwa, co zapewnia dalsze zmniejszenie emisji CO2.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zaloguj się na stronie:

ford.com/go/sustainability


16

Komputer pokładowy Informuje o średniej prędkości, zużyciu paliwa, czasie trwania i dystansie podróży, zasięgu na paliwie w zbiorniku i temperaturze otoczenia. (Standard we wszystkich wersjach oprócz Trend i Trend+) Połącz się z przyjaciółmi. Włącz ulubioną muzykę.

Pakiet Connectivity* To najprzyjemniejszy sposób pozostania na fali i w kontakcie wszędzie, gdzie dotrzesz swoim Fordem Ka. Opcjonalny Pakiet Connectivity obejmuje następujące elementy: a Złącze USB a System łączności bezprzewodowej Bluetooth® a System sterowania głosem a Kompatybilność z formatami plików: MP3 i MP4 a Kompatybilność z urządzeniami: iPod® i iPhone® a Funkcja odczytywania wiadomości SMS

Przyciski sterowania funkcjami audio i Bluetooth* Wygodne przyciski na kierownicy umożliwiają Ci łatwe sterowanie głównymi funkcjami audio i zestawu głośnomówiącego.

Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company i firmy związane z Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. *Opcja tymczasowo niedostępna w Polsce *Wymaga telefonu z obsługą Bluetooth®. W celu sprawdzenia kompatybilności telefonów z funkcją Bluetooth®, z systemami audio Forda, odwiedź stronę www.ford-mobileconnectivity.com/home

Dostrój się. Pełen relaks


18

19

Trend

Powyżej: Ford Ka Trend z lakierem Sunrise. (Opcja) Obok: Ford Ka Trend z tapicerką w tonacji Fairland/Syracuse i opcjonalnym wyposażeniem.

Wspaniale wygląda. Świetnie się prowadzi. Pełena charakteru wersja Trend to doskonały wstęp do nowego Forda Ka.

Wybrane elementy wyposażenia standardowego a Zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia a Funkcja opóźnionego wyłączania reflektorów a Barwione szyby a Gniazdo zasilania 12V a Elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPAS) a Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) z poduszkami powietrznymi kierowcy i pasażera siedzącego z przoduu

a Układ hamulcowy zapobiegający blokowaniu kół (ABS) z elektronicznym systemem podziału sił hamowania (EBD) a Kolumna kierownicy z regulacją kąta pochylenia a Zestaw do naprawy ogumienia a Mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX

Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford wyposażonych w działającą czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbardziej bezpiecznym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa samochodu.

u

Zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia Doskonale podkreślają atrakcyjną sylwetkę Forda Ka (standard).

Funkcja opóźnionego wyłączania reflektorów Reflektory pozostają włączone jeszcze przez kilka sekund, aby oświetlić drogę do drzwi domu (standard).

Komputer pokładowy Dostarcza informacje o zasięgu na paliwie w zbiorniku, przebytej odległości, średniej prędkości i zużyciu paliwa (standard).

Konsola między fotelami z podstawką na napoje (standard)

Złącze AUX-IN Umożliwia podłączenie zewnętrznego odtwarzacza MP3 do systemu audio Forda Ka (standard z systemem audio).

Sygnalizator przekroczenia prędkości (Standard)


20

21

Trend+

Powyżej: Ford Ka Trend+ z lakierem metalizowanym Strobe (opcja).

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej – wybierz wersję Trend+.

Obok: Ford Ka Trend+ z tapicerką w tonacji Syracuse/Fairland (Opcja).

Wyposażenie (jak wersja Trend, plus): a Lusterka boczne – sterowane ręcznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia a Klamki drzwi – lakierowane w kolorze nadwozia a Zdalnie sterowany centralny zamek z kluczykiem typu 'Flip key' a Elektrycznie sterowane szyby drzwi przednich, szyba po stronie kierowcy otwierana jednym naciśnięciem przycisku

Klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia (Standard)

Lusterka boczne z obudowami lakierowanymi w kolorze nadwozia (Standard)

Uchwyt drzwi tyłu nadwozia – lakierowany w kolorze nadwozia (Standard)

Zdalnie sterowany centralny zamek z kluczykiem typu 'Flip key' (Standard)

Elementy wnętrza w kolorze China White (Standard)

a Fotel kierowcy – z ręczną regulacją w 4 kierunkach oraz z odchylanym oparciemz funkcją Easy entry a Kieszenie na oparciach foteli kierowcy i pasażera

Elektrycznie sterowane szyby przednich drzwi (Standard)


22

23

Titanium

Powyżej: Ford Ka Titanium z lakierem metalizowanym Scuba (opcja).

Wybierając wersję Titanium wkraczasz do klasy premium.

Obok: Ford Ka Titanium z tapicerką w tonacji Syracuse/Florida.

Wyposażenie (jak w wersji Trend+, plus): a Obręcze stalowe 15" z kołpakami a Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia a Przednie światła przeciwmgielne a Radioodtwarzacz CD/MP3 ze złączem AUX-IN i 6. głośnikami a Klimatyzacja manualna a Przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia a Komputer pokładowy – rozbudowany a Dywaniki welurowe z przodu i z tyłu pojazdu a Wstawki w kolorze Pearl White na kierownicy

Dodatkowe schowki Siatki na drobne przedmioty po obu stronach centralnej konsoli (Standard)

Przednie światła przeciwmgielne Pomogą odnaleźć drogę w gęstej mgle. (Standard)

Wysokiej jakości dywaniki welurowe Prezentują się znakomicie i są bardzo praktyczne. (Standard)

Kierownica ze wstawkami w tonacji Pearl White Miejsce pracy kierowcy jest jeszcze bardziej przyjazne. (Standard)

Zestaw wskaźników – wersja rozbudowana Wyświetla dodatkowo temperaturę na zewnątrz pojazdu. (Standard)

a Wstawki w kolorze srebrnym na gałce dźwigni zmiany biegów a Oświetlenie wnętrza z powolnym wygaszaniem a Oświetlenie bagażnika a Siatka na drobne przedmioty po obu stronach centralnej konsoli a Tylna kanapa – dzielona 50:50, składana

Konsola środkowa w tonacji Pearl White W subtelny sposób ożywia wnętrze i podkreśla jego ekskluzywność. (Standard)


24

25

Titanium+

Powyżej: Pakiet High Gloss Black Interior (opcja)

Jeśli szukasz Forda ka w najdoskonalszej postaci – właśnie go znalazłeś.

Powyżej: Ford Ka Titanium+ z lakierem metalizowanym Piste (opcja). Obok: Ford Ka Titanium+ z tapicerką w tonacji Faitland/Syracuse

Wyposażenie (jak wersja Titanium, plus): a a a a a

Obręcze ze stopów lekkich 15" (Standard)

Skórzana kierownica ze wstawkami w kolorze Pearl White (Standard)

Chromowane klamki drzwi (Standard)

Chromowana klamka drzwi bagażnika (Standard)

Obręcze ze stopów lekkich 15" Chromowane klamki drzwi Chromowana końcówka rury wydechowej Kierownica wykończona skórą Gałka dźwigni zmiany biegów z wykończeniem skórzanym ze wstawkami w kolorze Pearl White

Chromowana końcówka rury wydechowej (Standard)

Gałka dźwigni zmiany biegów z wykończeniem skórzanym ze wstawkami w kolorze Pearl White (Standard)


26

Dostępne wersje

Trend

Trend+

Titanium

Titanium+

a Zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia a Funkcja opóźnionego wyłączania reflektorów a Barwione szyby a Elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPAS) a Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) z poduszkami powietrznymi kierowcy i pasażerau a Układ hamulcowy zapobiegajacy blokowaniu kół (ABS) z systemem podziału sił hamowania (EBD) a Gniazdo zasilania (12V) a Kolumna kierownicy z regulacją kąta pochylenia a Zestaw do naprawy ogumienia

a Lusterka boczne sterowane ręcznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia a Klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia a Zdalnie sterowany centralny zamek z kluczykiem typu 'Flip key' a Elektrycznie sterowane szyby drzwi przednich, szyba po stronie kierowcy otwierana jednym naciśnięciem przycisku a Fotel kierowcy z ręczną regulacją w 4 kierunkach oraz z odchylanym oparciem z funkcją 'easy entry' a Kieszenie na oparciach foteli kierowcy i pasażera

a Obręcze stalowe 15" a Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia a Przednie światła przeciwmgielne a Radioodtwarzacz CD/MP3 a Klimatyzacja manualna a Przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia a Rozbudowany komputer pokładowy a Dywaniki welurowe z przodu i z tyłu a Wstawki w kolorze Pearl White na kierownicy a Oświetlenie wnętrza z powolnym wygaszaniem a Siatka na drobne przedmioty po obu stronach centralnej konsoli a Tylna kanapa dzielona 50:50

a Obręcze ze stopów lekkich 15" a Chromowane klamki drzwi a Chromowana końcówka rury wydechowej a Kierownica wykończona skórą ze wstawkami w kolorze Pearl White a Gałka dźwigni zmiany biegów z wykończeniem skórzanym ze wstawkami w kolorze Pearl White

Nadwozie: 3-drzwiowe Silniki

Nadwozie: 3-drzwiowe Silniki

Nadwozie: 3-drzwiowe Silniki

Nadwozie: 3-drzwiowe Silniki

Wyposażenie:

Penzynowy a 1.2 Duratec (z systemem Ford Auto-Start-Stop) Diesel a 1.3 Duratorq TDCi + DPF (z systemem Ford Auto-Start-Stop)

Wyposażenie (jak wersja Trend, plus):

Benzynowy a 1.2 Duratec (z systemem Ford Auto-Start-Stop) Diesel a 1.3 Duratorq TDCi + DPF (z systemem Ford Auto-Start-Stop)

Wyposażenie (jak wersja Trend+, plus):

Benzynowy a 1.2 Duratec (z systemem Ford Auto-Start-Stop) Diesel a 1.3 Duratorq TDCi + DPF (z systemem Ford Auto-Start-Stop)

Wyposażenie (jak wersja Titanium, plus):

Benzynowy a 1.2 Duratec (z systemem Ford Auto-Start-Stop) Diesel a 1.3 Duratorq TDCi + DPF (z systemem Ford Auto-Start-Stop) Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford, wyposażonych w działającą czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbardziej bezpiecznym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa samochodu.

u

27


28

Pakiety Individual to najlepszy sposób, aby nadać niepowtarzalny charakter Twojemu Fordowi Ka. Wybierz jeden z dwóch motywów tematycznych, począwszy od Grand Prix II, dostępnych jako pakiety do stylizacji nadwozia lub wnętrza.

Wyposażenie (jak wersja Titanium, plus): a 16" obręcze ze stopów lekkich wzór Y Black a Pas na pokrywie komory silnika, dachu i drzwi tyłu nadwozia w kolorze Carbon Fibre a Pasy z boków nadwozia w kolorze Carbon Fibre a Obramowanie przedniej kraty wlotu powietrza oraz obudowy lusterek bocznych lakierowane w kolorze czarnym a Tapicerka foteli w kolorze czerwonym ze wstawkami w tonacji Carbon Fibre a Wstawki w drzwiach w kolorze czerwonym a Kierownica pokryta 2 kolorami skóry: Syracuse i czerwonym a Uchwyt dźwigni hamulca ręcznego wykończony skórą z winylową osłoną dźwigni w tonacji Syracuse a Pierścienie nawiewów oraz obramowanie zegarów wykończone w tonacji Sunrise a Gałka dźwigni zmiany biegów wykończona skórą w tonacji Syracuse ze wstawką imitującą chrom a Detale w tonacji Carbon Fibre na uchwytach drzwi i konsoli środkowej a Welurowe dywaniki podłogowe z lamówkami w tonacji Carbon Fibre oraz z przeszyciami w kolorze czerwonym

Ford Individual: Grand Prix II

Uwaga: Wersja Grand Prix II dostępna jest tylko w kolorach: Sunrise, Midnight, Strobe, Moonlight lub Piste.

Wyjątkowy wzór tapicerki siedzeń

Z prawej: Ford Ka Grand Prix II, z lakierem Sunrise i naklejkami na drzwiach (akcesoria) Z lewej: Forda Ka Grand Prix II (z dodatkowym, opcjonalnym wyposażeniem)

Uchwyt dźwigni hamulca postojowego (Standard w wersji Grand Prix II, oraz dostępny w akcesoriach)

Wysokiej klasy dywaniki welurowe Kontrastujące czerwone przeszycia i wyszywane logo 'Individual'. (Akcesoria)

Obudowy lusterek bocznych lakierowane w kolorze czarnym

Chromowana końcówka rury wydechowej

Tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia Nadaje sportowy charakter. (Standard)

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny Y (Standard)


30

Intrygujący styl, nowoczesność i zaawansowane technologie – to jest właśnie MetalKA.

Wyposażenie (jak wersja Titanium, plus): a 16" 5-ramienne obręcze ze stopów lekkich, wzór Y a Logo 'Ka' z wykończeniem chromowanym na słupku B a Klamki drzwi i uchwyt drzwi bagażniki z chromowanym wykończeniem a Chromowana końcówka rury wydechowej a Unikalny wzór tapicerki foteli Black/Raptor ze wstawkami z chromowanym wykończeniem a Centralna konsola oraz uchwyt na napoje z wykończeniem Piano Black a Obramowania nawiewów wentylacji z wykończeniem w kolorze chromu a Kierownica z wykończeniem skórzanym ze srebrnymi przeszyciami ze wstawką w tonacji Piano Black a Uchwyt dźwigni hamulca ręcznego oraz gałka dźwigni zmiany biegów z wykończeniem skórzanym a Dywaniki welurowe z aluminiowym logo ‘Ka’ a Wewnętrzne klamki drzwi z wykończeniem chromowanym

Ford Individual: MetalKA

Uwaga: Wersja MetalKa dostępna jest tylko w kolorach: Crystal, Flame, Midnight, Strobe, Moonlight lub Piste.

Wyjątkowy wzór tapicerki siedzeń Siedzenia z tapicerką Black/Raptor z wstawkami z wykończeniem chromowanym oraz wykończonym na czarno zagłówkiem Zdjęcie z prawej: Ford MetalKa z lakierem metalizowanym Midnight, z dachem panoramicznym (opcja) oraz 16" obręczami ze stopów lekkich z czarnym wykończeniem (akcesoria). Zdjęcie z lewej: Ford MetalKa z opcjonalnym wyposażeniem.

Uchwyt dźwigni hamulca ręcznego wykończony skórą Syracuse Z czarnymi przeszyciami i chromowanymi wstawkami (dostępne również w akcesoriach).

Dywaniki welurowe w kolorze czarnym Z aluminiowym logo 'Ka'.

Obramowania nawiewów wentylacji z wykończeniem w kolorze chromu

Logo KA na słupku B Z wykończeniem gloss black z chromowanym logo 'Ka'.

Detale z chromowanym wykończeniem Końcówka rury wydechowej i klamki drzwi.

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny Y Silver (Akcesoria, nr katalogowy 1543876)


32

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny Y D2XCR. Standard w wersji MetalKA. Dostępne także jako akcesoria. Nr katalogowy 1543876.

Zestaw obniżający zawieszenie Eibach®+ Nie tylko poprawia osiągi samochodu, ale także nadaje mu bardziej rasowy wygląd. Obniża prześwit samochodu o około 30 mm. (Akcesoria)

Zaakcentuj swoją obecność wybierając unikalny wzór obręczy ze stopów lekkich – dostępnych w ofercie zestawów stylizacyjnych. Możesz mieć świetną zabawę, łącząc je z wieloma elementami wyposażenia opcjonalnego dostępnego do Forda Ka.

Obręcze ze stopów lekkich: Połącz i dopasuj

Uwaga Obręcze 16" dostępne do Forda Ka zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bardziej sportowej charakterystyki prowadzenia i jakości jazdy w porównaniu do standardowych obręczy 14" i 15". +Szczegóły dotyczące gwarancji dostępne są na okładce niniejszej broszury.

14" obręcze stalowe z kołpakami o wzorze 6-ramiennym [D5ABU]. Standard w wersjach: Trend i Trend+.

15" obręcze stalowe z kołpakami o wzorze 10-ramiennym [D5ABQ]. Standard w wersji Titanium.

14" obręcze ze stopów lekkich, wzór 8-ramienny [D2RBJ]. Akcesoria. Nr katalogowy 1543872.

15" obręcze ze stopów lekkich, wzór 13-ramienny [D2SBJ]. Standard w wersji Titanium+. Dostępne także jako akcesoria. Nr katalogowy 1543873.

15" obręcze ze stopów lekkich, wzór 7x2-ramienny [D2SBK]. Akcesoria. Nr katalogowy 1543875.

15" obręcze ze stopów lekkich, wzór 7x2-ramienny w kolorze Frozen White [D2SCP]. Akcesoria. Nr katalogowy 1554416.

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny Y w kolorze Piste [D2XR6]. Akcesoria. Nr katalogowy 1686968.

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny Y w kolorze Black [D2XE7]. Standard w wersji Grand Prix II oraz dostępne jako akcesoria. Nr katalogowy 1739568.


34

System audio, wersja rozbudowana Obejmuje głośniki klasy premium, wzmacniacz i głośnik niskotonowy. (Opcja tymczasowo niedostępna w Polsce)

System audio CD/MP3 Radioodtwarzacz płyt CD stereo z funkcją odtwarzania plików MP3, 6 głośnikami i gniazdem do podłączania urządzeń zewnętrznych AUX. (Jako element opcjonalnego pakietu promocyjnego Cool&Sound w wersjach Trend i Trend+ oraz standard w pozostałych wersjach) Nowy Ford Ka pozwala Ci pozostać w kontakcie i być na bieżąco nawet wtedy, gdy jesteś daleko.

Wysokiej jakości głośniki firmy Pioneer Głośniki Pioneer najnowszej generacji zapewniają niedoścignioną jakość dźwięku. (Akcesoria)

Gniazdo USB Wbudowany port USB. Umożliwia słuchanie i sterowanie osobistym odtwarzaczem MP3 za pośrednictwem systemu audio pojazdu. (Opcja tymczasowo niedostępna w Polsce)

Bluetooth® System łączności bezprzewodowej Bluetooth® umożliwia połaczenie Twojego telefonu z systemem audio Forda Ka. (Opcja tymczasowo niedostępna w Polsce)

Bluetooth®z funkcją sterowania głosem Możesz sterować swoim telefonem komórkowym kompatybilnym z systemem Bluetooth® oraz systemem audio za pomocą poleceń głosowych. (Opcja tymczasowo niedostępna w Polsce)

Odczytywanie wiadomości SMS Możesz odsłuchać wiadomości SMS przez głośnik systemu audio, gdy Twój telefon wyposażony jest w moduł Bluetooth®*. System powiadamia Cię głosowo o wiadomości SMS i jej nadawcy. Możesz także odczytać archiwalne wiadomości, znajdujące się w skrzynce odbiorczej i zarządzać nimi za pośrednictwem komend głosowych. (Opcja tymczasowo niedostępna w Polsce)

Uwaga Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company i firmy związane z Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. *Aby sprawdzić listę telefonów komórkowych kompatybilnych z systemem Bluetooth® odwiedź stronę: www.ford-mobileconnectivity.com/home

Konsola komunikacyjna dla przenośnych systemów nawigacji Mocowanie typu ”podłącz i używaj” przeznaczone dla wybranych systemów nawigacji. (Akcesoria) Konsola jest mocowana do słupka A, a wszystkie przewody są ukryte. Kompatybilne systemy dostępne u Dealerów Forda.

Systemy audio i komunikacji: Bądź w kontakcie


36

Zrób wrażenie na innych Na zdjęciu Ford Ka z lakierem metalizowanym Dive (opcja) z dekoracją boczną Tattoo (akcesoria).

Tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia Na zdjęciu w kolorze metalizowanym Strobe. (Akcesoria)

Każdy jest inny. Dlaczego mamy tego nie pokazać? Wyraź swoją indywidualność poprzez wybór naszych akcesoriów do stylizacji nadwozia. Podkreśl wszechstronność swojego Forda Ka dzięki gamie naszych systemów do mocowania.

Wyraź swoją indywidualność

Chlapacze na przód i tył (akcesoria). Deflektor ClimAir® Zmniejsza zawirowania powietrza i hałas aerodynamiczny, umożliwiając komfortowe podróżowanie z otwartymi szybami bocznymi. (Akcesoria, dostępna wersja na tył i przód)

Fotelik dziecięcy Britax Römeru Dostępne różne wielkości fotelików dla dzieci w różnym wieku (akcesoria). Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford wyposażonych w działającą czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbardziej bezpiecznym miejscem do umieszczenia fotelika dla dziecka, jest tylna kanapa samochodu. u

+Szczegóły dotyczące gwarancji dostępne są na okładce niniejszej broszury.

Modele poniżej: Ford Ka Titanium+ z lakierem metalizowanym Strobe (opcja). Pojazd wyposażony w 16" obręcze ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym typ Y (akcesoria), owiewkę ClimAir (akcesoria) i tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia (akcesoria).


38

Skórzany Pakiet Stylizacyjny* Skórzane fotele (Florida lub Syracuse), przednie fotele podgrzewane, dźwignia hamulca ręcznego wykończona skórą. (Opcja w wersji Titanium+)

Aluminiowe nakładki na pedały (Akcesoria)

Bogata oferta specjalnie zaprojektowanych opcji i akcesoriów wykończenia wnętrza Forda Ka to doskonała okazja, aby zrealizować swoje zamiłowanie do dobrego stylu.

Wyraź swoją indywidualność

Skórzana tapicerka foteli (część Skórzanego Pakietu Stylizacyjnego) Pokazana w tonacji Syracuse (po lewej) i Florida (po prawej). Obejmuje także skórzane wstawki w drzwiach oraz podgrzewanie przednich foteli. (Opcja, dostępna wyłącznie w wersji Titanium+)

Podgrzewane przednie fotele Idealne rozwiązanie na chłodne poranki. (Występuje w opcji ze skórzanymi fotelami oraz jako element promocyjnego pakietu Winter, zawierającego dodatkowo podgrzewaną przednią szybę “Quickclear”)

Mata antypoślizgowa Mata ochronna na podłogę bagażnika, dopasowana idealnie do kształtu przestrzeni bagażowej. (Akcesoria)

*Na ilustracji pokazane wnętrze pojazdu ze Skórzanym Pakietem Stylizacyjnym i opcjami dostępnymi za dopłatą,

Nakładki ochronne na progi z logo KA (Akcesoria)

Wysokiej klasy dywaniki welurowe W tonacji Syracuse. (Akcesoria. Standard we wszystkich wersjach oprócz Trend i Trend+). Dostępne także dywaniki w wersji gumowej.

Uniwersalna siatka na drobiazgi Nakładana na konsolę środkową – z siatką z obu stron. (Standard we wszystkich wersjach z wyjątkiem Trend i Trend+, dostępna także jako akcesoria).


40

41

Specyfikacja Zewnętrzne elementy nadwozia

Zewnętrzne elementy nadwozia Trend

Trend+

Titanium

Titanium+ Grand Prix II

MetalKA

Lusterka boczne – sterowane ręcznie z wnętrza pojazdu, obudowy w kolorze czarnym

a

Lusterka boczne – sterowane ręcznie z wnętrza pojazdu, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia

a

Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia

b

a

a

a

Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze czarnym

a

Zderzaki – przedni zderzak lakierowany w kolorze nadwozia

a

a

a

a

a

a

Stylistyka i wygląd zewnętrzny

Trend

Trend+

Titanium

Titanium+ Grand Prix II

MetalKA

a

a

Pakiety dodatkowej stylizacji nadwozia Indywidualny pakiet stylizacji nadwozia Grand Prix II – obręcze ze stopów lekkich wykończone w kolorze czarnym 16" (D2XE7), zestaw folii na nadwozie z motywami Grand Prix II, obramowanie przedniej kraty wlotu powietrza lakierowane w kolorze czarnym, lakierowana górna część obudowy bocznych lusterek w kolorze czarnym, chromowana końcówka rury wydechowej

Zderzaki – tylny zderzak lakierowany w kolorze nadwozia

a

a

a

a

a

a

– Indywidualny pakiet stylizacji nadwozia MetalKA – obręcze ze stopów lekkich 16" (D2XCR), obramowanie przedniej kraty wlotu powietrza lakierowane w kolorze czarnym, chromowane klamki drzwi, lakierowana górna część obudowy bocznych lusterek, chromowana końcówka rury wydechowej, nakładka na słupek B w kolorze Gloss Black z chromowanym logo 'Ka'

Obramowanie przedniej kraty wlotu powietrza lakierowane w kolorze Midnight Black

a

a

Elementy funkcjonalne

Klamki drzwi – lakierowane w kolorze nadwozia

a

a

a

Klamki drzwi – chromowane

a

a

Chromowana końcówka rury wydechowej

a

a

a

Logo KA z wykończeniem chromowanym – na słupku B

Przednie światła przeciwmgielne

a

a

Dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części pojazdu

a

Dach panoramiczny nieotwierany (łącznie z bocznymi kurtynami powietrznymi)

Tylny spojler – w kolorze nadwozia

Uchwyt drzwi tyłu nadwozia – lakierowany w kolorze nadwozia Uchwyt drzwi tyłu nadwozia – chromowany

Podgrzewana przednia szyba „Quickclear” i dysze spryskiwaczy

f

f

f

f

f

f

Wycieraczki przedniej szyby – o prędkości pracy dostosowującej a się do prędkości jazdy, z przerywaczem pracy ze zmiennym interwałem, dodatkowy opóźniony ruch piór zbierający strużki wody

a

a

a

a

a

a

Wycieraczka tylnej szyby – ze spryskiwaczem; automatyczne włączanie po wybraniu biegu wstecznego

a

a

a

a

a

a

a

a

Zaczep do holowania z przodu

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Zewnętrzne oświetlenie pojazdu

b

b

b

b

Reflektory – światła halogenowe, wraz ze światłami do jazdy dziennej

a

a

a

a

a

a

a

b

a

a

a

a

a

a

a

a

Reflektory – wyłączane z opóźnieniem (po opuszczeniu pojazdu)

a

– –

a

a

Reflektory – ręczne sterowanie światłami

a

a

a

a

a

a

Koła i ogumienie

Reflektory – regulacja kąta ustawienia reflektorów

a

a

a

a

a

a

Obręcze stalowe 14"x5½" i kołpaki (wzór 6-ramienny); ogumienie 175/65

a

a

Pakiety wyposażenia dodatkowego –

b

a

Obręcze ze stopów lekkich 15"x6" – wzór 13-ramienny; ogumienie 195/50 D2SBJ

a

Pakiet skórzany – skórzana tapicerka foteli (Syracuse lub Florida), podgrzewane przednie fotele, dźwignia zmiany biegów z elementami ozdobnymi, unikalne wykończenie dźwigni hamulca ręcznego, skórzane wstawki w drzwiach

Obręcze stalowe 15"x6" i kołpaki (wzór 10-ramienny); ogumienie 195/50

b

Obręcze ze stopów lekkich 16"x6½" – wzór 5-ramienny Y; ogumienie 195/45 D2XCR

a

Pakiet High Gloss Black Interior – obudowa zegarów, konsola – centralna, postument dźwigni zmiany biegów, gałka dźwigni zmiany biegów, wstawki na kole kierownicy oraz siatka na drobiazgi lakierowane w kolorze Gloss Black (ABBBE)

Obręcze ze stopów lekkich 16"x6½" – wzór 5x2-ramienny Black; ogumienie 195/45 D2XE7

a

Zestaw do naprawy ogumienia

a

a

a

a

a

a

Koło zapasowe dojazdowe 14" (mini) – ogumienie 165/65

b

b

b

b

b

b

a = Standard. b = Opcja, za dopłatą. f = Element pakietu, za dopłatą.


42

43

Specyfikacja Wyposażenie wnętrza

Wyposażenie wnętrza Trend Trend+

Titanium

Titanium+ Grand Prix II

MetalKA

Trend Trend+

Titanium

Titanium+ Grand Prix II

MetalKA

Dywaniki – maty welurowe z przodu i z tyłu

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Dywanowa wykładzina podłogowa

a

a

a

a

a

a

Obramowanie przedniej konsoli – w kolorze China White

a

a

Dodatkowe gniazdko zasilania (12V)

a

a

a

a

a

a

Pakiet dla palących (popielniczka i zapalniczka z przodu)

b

b

b

b

b

b

Obramowanie przedniej konsoli – w kolorze Pearl White

a

a

Obramowanie przedniej konsoli – w kolorze Carbon Fibre

a

Centralna konsola na podłodze między przednimi fotelami – z jednym uchwytem na kubek

a

a

a

a

a

a

Obramowanie przedniej konsoli – w kolorze Piano Black

f –

Uniwersalna siatka na drobiazgi – wykończenie Pearl White

a

a

Uniwersalna siatka na drobiazgi – wykończenie Piano Black

f

a –

Wzornictwo i wykończenie wnętrza

Dodatkowa elektryczna nagrzewnica wnętrza PTC (tylko wersje z silnikiem wysokoprężnym)

a

Komfort i funkcjonalność wnętrza

Uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończenie Trend

a

a

Uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończenie Titanium

a

Uniwersalna siatka na drobiazgi – wykończenie Sunrise

a

Uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończenie skórzane ze wstawkami w tonacji Pearl White

a

Lampka sufitowa włączana otwarciem drzwi

a

a

a

a

a

a

Uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończenie skórzane ze wstawkami w tonacji Gloss Black

f

Stopniowe ściemnianie oświetlenia wnętrza przy wygaszaniu

a

a

a

a

Oświetlenie przestrzeni bagażowej

a

a

a

a

Uchwyt dźwigni zmiany biegów – unikalne wykończenie w wersjach: Grand Prix II i MetalKA

f

a

a

Daszek przeciwsłoneczny z lusterkiem i kieszonką – po stronie kierowcy

a

a

a

a

a

a

Kierownica – 3-ramienna

a

a

a

Daszek przeciwsłoneczny – po stronie pasażera

a

a

Kierownica – pokryta skórą (w wersjach: Grand Prix II i MetalKA w unikalnym kolorze)

a

Daszek przeciwsłoneczny z lusterkiem – po stronie pasażera

a

a

a

a

Kierownica – pokryta skórą ze wstawkami w kolorze Gloss Black

f

Szyby przednich drzwi – opuszczane i podnoszone ręcznie

a

Kolumna kierownicy – z regulacją pochylenia

a

a

a

a

a

a

Szyby przednich drzwi – opuszczane i podnoszone elektrycznie

a

a

a

a

a

Indywidualny pakiet wykończenia wnętrza 'Grand Prix II' – tapicerka – foteli w kolorze czerwonym ze wstawkami w tonacji Carbon Fibre, wstawki w drzwiach w czerwonym kolorze, elementy wykończenia wnętrza (wewn. uchwyty drzwi, obramowanie postumentu dźwigni zmiany biegów, obramowania centralnej konsoli) wykończone w tonacji Fibre Carbon, pierścienie nawiewów oraz obramowanie zegarów wykończone w tonacji Sunrise, welurowe dywaniki podłogowe z lamówkami w tonacji Carbon Fibre oraz z przeszyciami w kolorze czerwonym, kierownica pokryta 2 kolorami skóry: Syracuse i w kolorze czerwonym, uchwyt dźwigni zmiany oraz uchwyt dźwigni hamulca ręcznego wykończone skórą Syracuse z czerwonymi przeszyciami

a

Zestaw wskaźników – wersja podstawowa

a

a

Zestaw wskaźników – wersja rozbudowana

a

a

a

a

Fotel kierowcy – z ręczną regulacją w 2 kierunkach (przesuwany do przodu/tyłu)

a

Fotel kierowcy – z ręczną regulacją w 4 kierunkach (przesuwany do przodu/tyłu, góra/dół)

a

a

a

a

a

Fotel kierowcy – z pochylanym oparciem

a

a

a

a

a

a

Fotel kierowcy – funkcja sygnalizacji niezapiętych pasów

a

a

a

a

a

a

Indywidualny pakiet wykończenia wnętrza 'MetalKA' – tapicerka foteli – Black/Raptor ze wstawkami w postaci pierścieni w kolorze chromu, elementy wykończenia wnętrza lakierowane w kolorze Piano Black (wewn. uchwyty drzwi, obramowanie postumentu dźwigni zmiany biegów, obramowania centralnej konsoli), obramowania dysz nawiewu z wykończeniem w kolorze chromu, welurowe dywaniki podłogowe w czarnym kolorze, kierownica pokryta skórą Syracuse ze srebrnymi przeszyciami, uchwyt dźwigni zmiany biegów wykończony skórą Syracuse z chromowanymi wstawkami, uchwyt dźwigni hamulca ręcznego wykończony skórą Syracuse z chromowanym wykończeniem

Przedni fotel pasażera – z ręczną regulacją w 2 kierunkach

a

a

a

a

a

a

Przedni fotel pasażera – z pochylanym oparciem, ułatwiajacym zajmowanie miejsc z tyłu

a

a

a

a

a

a

Podgrzewane przednie fotele (standard z tapicerką skórzaną)

f

a

a

Fotele

a

f

a

a

Tylna kanapa – dzielona 50:50, składana

b

a

a

a

a

Tylna kanapa – mocowana dla fotelików dziecięcych ISOFIX

a

a

a

a

a

a

Wyjmowana półka pod tylną szybą

a

a

a

a

a

a

Wykładzina dywanowa podłogi bagażnika

a

a

a

a

a

a

Bagażnik

Wyposażenie audio i systemy komunikacji Radioodtwarzacz CD/MP3 – zawiera złącze AUX do podłączenia zewnętrznych odtwarzaczy i 6 głośników

Tylna kanapa – jednoczęściowa, składana

f

a

a

a

a

Klimatyzacja i wentylacja Klimatyzacja – sterowana ręcznie, z filtrem przeciwpyłkowym

f

f

a

a

a

a

Klimatyzacja – z automatyczną regulacją temperatury (EATC), z filtrem przeciwpyłkowym oraz rozbudowana wersja zestawu wskaźników (analogowa)

b

b

b

b

a = Standard. b = Opcja, za dopłatą. f = Element pakietu, za dopłatą. Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Prawa do pozostałych znaków towarowych i nazw handlowych są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.


44

45

Specyfikacja Bezpieczeństwo i zabezpieczenia przed kradzieżą

Osiągi, zużycie paliwa i normy emisji spalin Trend Trend+

Titanium

Titanium+ Grand Prix II

MetalKA

Norma emisji spalin

Układ przeciwblokujący (ABS) z elektronicznym systemem podziału siły hamowania (EBD) oraz układem wspomagającym awaryjne hamowanie (EBA)

a

a

a

a

Układ wspomagania awaryjnego hamowania (EBA)

a

a

a

a

a

a

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) wraz z hydraulicznym wspomaganiem hamulców (HBA) oraz układem ułatwiającym ruszanie na wzniesieniach (HSA)

b

b

b

b

b

b

Światła awaryjnego hamowania – włączające się automatycznie w przypadku nagłego hamowania

a

a

a

a

a

a

Poduszki powietrzne – poduszki czołowe kierowcy i pasażera z przodu (napełniane jednoetapowo)◆

a

a

a

a

a

a

Boczne poduszki powietrzne chroniące okolice miednicy i klatki piersiowej

a

a

a

a

a

Kurtyny powietrzne – po obu stronach nadwozia

f

f

f

f

Podwójne napinacze przednich pasów bezpieczeństwa

a

a

a

a

a

a

3-punktowe pasy bezpieczeństwa przy wszystkich miejscach z tyłu

a

a

a

a

a

a

Zamki drzwi zamykane ręcznie

a

Szerokość całkowita z lusterkami/bez lusterek bocznych (mm) (z uwzględnieniem klamek)

1894/1658

Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, jeden składany kluczyk

a

a

a

a

a

Szerokość całkowita ze złożonymi lusterkami bocznymi (mm)

1702.7

Elektroniczny immobilizer

a

a

a

a

a

a

Wysokość całkowita (bez obciążenia) (mm)

1505

Minimalna szerokość przestrzeni bagażowej między nadkolami (w bagażniku)

1018

Średnica zawracania (minimalna, między krawężnikami) (m)

9.8

Bezpieczeństwo a

a

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia przed kradzieżą

Skrzynia biegów

Moc maks. KM (kW)

Maks. moment obrotowy Nm

Emisja Zużycie paliwa (l/100 km)ØØ CO2 Jazda Poza Średnie (g/km)ØØ miejska miastem zużycie

OsiągiØ Pręd. 0-100 maks km/h (km/h) (sek.)

Dop. 60-100 masa km/h* całkowita (sek.)

Nadwozie 3-drzwiowe 1.2 Duratec + ASS

Euro V M5

69 (51)

102

115

5.8

4.4

4.9

159

13.4

13.3

1350

1.3 Duratorq + ASS

Euro V M5 + DPF

75 (55)

145

109

4.9

3.7

4.1

160

13.6

11.0

1437

*Na 4 biegu. ØFabryczne dane testowe. ØØPodane wartości emisji CO2 i zużycia paliwa wyrażone odpowiednio w g/km oraz w l/100 km pochodzą z oficjalnych testów, przeprowadzanych zgodnie z dyrektywą 1999/100/EC. Podane w tabeli wartości zużycia paliwa i emisji CO2 nie stanowią gwarancji uzyskania takich samych wskaźników dla modeli opisywanych w niniejszej publikacji w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Wszystkie wartości pochodzą z testów, którym poddawane były pojazdy ze standardowymi obręczami kół i standardowym ogumieniem. Obręcze i opony oferowane w wyposażeniu niestandardowym mogą mieć wpływ na zużycie paliwa i poziom toksyczności spalin. Uwaga: Wszystkie wersje posiadają 5-stopniową mechaniczną skrzynię biegów Durashift. BP Ultimate jest gamą paliw o wysokich parametrach, wytwarzanych przy użyciu najnowszych technologii. Paliwa te w najwyższym stopniu spełniają wymagania stawiane przez zaawansowane technicznie i wiodące w swojej klasie jednostki napędowe Forda. Paliwa BP Ultimate mogą przyczynić się do zwiększenia mocy silnika, poprawy przyspieszenia, obniżenia emisji spalin i obniżenia zużycia paliwa w porównaniu ze zwykłymi paliwami. Duratec – silnik benzynowy, Duratorq – silnik wysokoprężny, ASS – system Auto-Start-Stop.

Wymiary Długość całkowita (mm)

a = Standard. b = Opcja, za dopłatą. f = Element pakietu, za dopłatą. Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford mających działającą czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa samochodu. u

Rozwiązania konstrukcyjne Trend Trend+

Titanium

Titanium+ Grand Prix II

MetalKA

Układ kierowniczy Elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPAS)

3620

Pojemność przestrzeni bagażowej (litry)* Przy 4 osobach

224

Przy 2 osobach (załadowany do dachu)

747

Pojemność zbiornika paliwa (litry) Wersje z silnikiem benzynowym

35

Wersje z silnikiem diesla

35

a

a

a

a

a

a

Przód – zawieszenie niezależne z kolumnami MacPherson i wahaczami w kształcie „L” mocowanymi do ramy pomocniczej; stabilizator przechyłów

a

a

a

a

a

a

Tył – zawieszenie zależne z belką skrętną i sprężynami śrubowymi; dodatkowy stabilizator przechyłów

a

a

a

a

a

a

System Ford Auto-Start-Stop

a

a

a

a

a

a

2 lata/ bez limitu km – Gwarancja Podstawowa wraz z usługą Euroservice obowiązującą na terenie całej Europy*

Wskaźnik sugerujący optymalny moment zmiany biegu

a

a

a

a

a

a

Od 3 do 5 lat lub do 150 tys km w zależnosci od wybranej opcji – Ford Protect wraz z usługą Assistance 12*

b

Do 10 lat lub 200 tys km* – Gwarancja 12 – aktywowana przeglądem serwisowym wykonanym w ASO

b

2 lata/ bez limitu km* – Gwarancja powłoki lakierowej

a

8 lat/ bez limitu km* – Gwarancja perforacyjna

a

Zawieszenie

Gwarancja podstawowa i rozszerzona Forda

Technologie

a = Standard.

*Pomiary według normy ISO 3832. Możliwe niewielkie odchylenia od podanych wartości w przypadku niektórych wersji lub w przypadku zamówienia niektórych elementów wyposażenia.

Wszystkie wersje Forda Ka

a = Standard. b = Opcja. Za dodatkową opłatą. *Od daty pierwszej rejestracji. Z zastrzeżeniem warunków

a


46

47

Specifikacja Kolory lakierów i obicia foteli Wersja

Trend

Trend +

Titanium / Titanium +

Grand Prix II

MetalKA

Oparcia foteli/kolor

Abstract/ Fairland

Abstract/ Fairland

Abstract/ Coral

Abstract/ Blue

Track/ Fairland 1)

Track/Coral

Track/Florida

Skóra/ Syracuse*1)

Skóra/ Florida*1)

Carbon Fibre/ Black

Lily/Black

Poduszki siedzeń/kolor

Abstract/ Fairland

Abstract/ Fairland

Abstract/Coral

Abstract/Blue

Lily/Fairland

Lily/Coral

Lily/Florida

Skóra/ Syracuse*

Skóra/ Florida*

Carbon Fibre/ Black

Lily/Black

Środki obić foteli/kolor

Small/Syracuse

Small/Syracuse

Small/Syracuse Small/Syracuse

Zoom/ Syracuse

Zoom/ Syracuse

Zoom/ Syracuse

Skóra/ Syracuse

Skóra/ Florida

Zoom/Red

Zoom/Black

Boki foteli/kolor

Small/Syracuse

Small/Syracuse

Small/Syracuse Small/Syracuse

Small/ Syracuse Solid

Small/ Syracuse Solid

Small/ Syracuse Solid

Skóra/ Syracuse

Skóra/ Florida

Small/Red

Small/Black

Wewnętrzna wykładzina drzwi/kolor

PP/Syracuse

PP/Syracuse

PP/Syracuse

PP/Syracuse

Lily/Syracuse

Lily/Syracuse

Lily/Dark Florida

Skóra/ Syracuse

Skóra/Dark Florida

Lily/Red

Lily/Black

Wykończenia centralnej konsoli/wewnętrzne uchwyty drzwi

China White

China White

China White

China White

Pearl White lub Black 2)

Pearl White

Pearl White

Pearl White

Pearl White

Carbon Fibre

Black

Kolor główny/tonacja kolorystyczna wnętrza

Syracuse/ Fairland

Syracuse/ Fairland

Syracuse/ Fairland

Syracuse/ Fairland

Syracuse/ Fairland

Syracuse/ Fairland

Dark Florida/ Florida

Syracuse/ Fairland

Dark Florida/ Florida

Syracuse/ Fairland

Syracuse/ Fairland

Crystal*

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Jump

a

a

a

a

a

Sunrise

a

a

a

a

a

a

a

a

Flame

a

a

a

a

a

a

a

Café

a

a

a

a

a

a

Moonlight

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Midnight

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Dive

a

a

a

a

a

a

– –

Lakiery zwykłe

Lakiery metalizowane*

Scuba

a

a

a

a

a

a

a

Strobe

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Lakiery specjalne* Blush Piste

a = Dostępne. – = Niedostępne. * = Opcja, za dopłatą. Tapicerka dostępna tylko do wersji Titanium+; 2) Wykończenie konsoli centralnej w kolorze Black dostępne jedynie w Pakiecie High Gloss Black Interior. 1)


48

Fairland/Syracuse (Trend/Trend+)

Blue/Syracuse (Trend+)

Kolory lakierów i tapicerki

Coral/Syracuse (Trend+)

Crystal* Lakier zwykły

Fairland/Syracuse (Titanium/Titanium+)

Coral/Syracuse (Titanium/Titanium+)

Skóra/Syracuse* (Titanium+)

Skóra/Florida* (Titanium+)

Florida/Syracuse (Titanium/Titanium+)

Sunrise Lakier zwykły

Jump Lakier zwykły

Moonlight Lakier metalizowany*

Flame Lakier zwykły

Café Lakier metalizowany*

Scuba Lakier metalizowany*

Red/Carbon Fibre (Grand Prix II)

Midnight Lakier metalizowany*

Black/Raptor z chromowanymi wstawkami (MetalKA)

Strobe Lakier metalizowany*

Piste Lakier specjalny metalizowany*

*Opcja, za dopłatą. Ford Ka jest objęty Gwarancją na Perforację Korozyjną Forda przez okres 8 lat od daty pierwszej rejestracji. Gwarancja obowiązuje po spełnieniu określonych warunków. Uwaga Sylwetki samochodów zostały tu wykorzystane wyłącznie dla pokazania kolorów lakierów i mogą różnić się od aktualnie oferowanych modeli. Przedstawione kolory lakierów i obić mogą różnić się nieznacznie od odcieni rzeczywistych ze względu na ograniczenia technologiczne przy odtwarzaniu barw w procesie druku.

Dive Lakier metalizowany*

Blush Lakier specjalny metalizowany*


51

Twój nowy Ford Ka Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bardzo prosty plan, który pomoże Ci w wyborze: specyfikacji, ubezpieczenia, finansowania oraz serwisowania Twojego nowego nowego Forda Ka.

Wybierz

Wypełnij zamieszczony obok formularz. Określ szczegóły dotyczące Twojego nowego samochodu takie jak: koła, system audio, opcje dodatkowe i akcesoria a następnie przekaż go swojemu Dealerowi Forda.

Wersja nadwozia:

Skrzynia biegów: Kolor:

Możesz również skorzystać z opcji w trybie online – Ford Configurator. Dzięki niej będziesz mógł szybko zobaczyć, jakiego dokonałeś wyboru i obejrzeć swój samochód w środku i na zewnątrz – pod różnym kątem. Zestawienie wybranych opcji i ich ceny umożliwią Ci łatwe dopasowanie do wielkości posiadanego budżetu. www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle

Tapicerka:

Ubezpiecz

Pakiety wyposażenia opcjonalnego:

Wszechstronny pakiet komunikacyjny Ford Ubezpieczenia, stworzony specjalnie dla właścicieli pojazdów marki Ford, zapewnia kompleksową ochronę – gdziekolwiek jesteś. Poproś swojego Dealera o ofertę lub odwiedź stronę www.fordubezpieczenia.pl

Wersja wyposażenia:

Silnik:

Koła: System audio: Wyposażenie opcjonalne:

Akcesoria:

Oferta Ford Ubezpieczenia:

Oferta finansowa:

Sfinansuj

Decyzja jak sfinansować Twój nowy samochód jest równie ważna jak sam wybór pojazdu. Zapytaj swojego Dealera Forda o ofertę FCE Bank Polska, eksperta w finansowaniu inwestycji motoryzacyjnych. Szeroka gama elastycznych ofert kredytu, leasingu i wynajmu długoterminowego umożliwi Ci nabycie wymarzonego samochodu. Szczegółowe informacje dostępne na stronach: www.fcebank.pl www.fordleasing.pl www.fordbusinesspartner.pl

Jedź

Z nami możesz zawsze czuć się bezpiecznie. Posiadamy w Polsce rozbudowaną, wyspecjalizowaną sieć Autoryzowanych Serwisów, dzięki czemu będziesz mógł utrzymać swojego Forda w doskonałym stanie przez wiele lat. A jeśli Twój Ford będzie kiedykolwiek wymagał naprawy powypadkowej, nasze Autoryzowane Zakłady Napraw Nadwozi będą najlepszym miejscem, aby przywrócić pojazd do stanu sprzed wypadku i jak najszybciej pozwolić Ci cieszyć się z jego użytkowania.

Aby skonfigurować swojego Forda w trybie online, odwiedź stronę www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle Aby uzyskać informację na temat możliwości sfinansowania swojego Forda, odwiedź stronę www.fcebank.pl Klientów flotowych zapraszamy na stronę www.ford.pl/Serwis/Business_Service_Club


MY 2013 POL pl

Ilustracje, opisy i specyfikacje. Niniejsza broszura była aktualna w chwili oddawania do druku. Jednak polityka firmy Ford zakłada stały rozwój produktu. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania, w dowolnym czasie, zmian specyfikacji, kolorów i cen modeli oraz elementów przedstawionych i opisanych w niniejszej publikacji. Najnowsze informacje można uzyskać u Dealera firmy Ford. Wyposażenie opcjonalne. Elementy wyposażenia oznaczone jako „Opcja” lub „Wyposażenie opcjonalne/zestaw opcjonalny” są dostępne za dodatkową opłatą, chyba że wyraźnie stwierdzono inaczej. Oferta wersji i zestawów kolorystycznych jest ważna z zastrzeżeniem dostępności. Uwaga: Niektóre zdjęcia w niniejszym katalogu przedstawiają egzemplarze przedprodukcyjne, bądź też zostały wygenerowane komputerowo. Aktualnie oferowane seryjnie produkowane pojazdy mogą się zatem różnić w niektórych elementach od przedstawionych na zdjęciach. Oprócz tego, niektóre elementy wyposażenia mogą być dostępne jako opcje za dopłatą. Uwaga: Niniejsza broszura przedstawia zarówno oryginalne akcesoria Ford, jak i gamę produktów naszych dostawców. ✚Oznaczone akcesoria to starannie dobrane akcesoria innych producentów występujących pod własną marką, które nie podlegają gwarancji Forda, są natomiast objęte gwarancją własną producenta. Szczegóły takiej gwarancji można uzyskać od Dealera Forda. Uwaga: Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Logotyp i znaki graficzne iPod stanowią własność firmy Apple Inc. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

Ford i BP – współpracujemy w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Kiedy niniejszy katalog przestanie być użyteczny, prosimy o oddanie go do recyklingu.

Infolinia: 0 801 50 60 70

www.facebook.com/Ford.Polska

Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Zostań naszym fanem i dołącz do społeczności Ford Polska.

Ford Pomoc: +48 22 522 27 27

www.fcebank.pl

Kompleksowa pomoc drogowa działająca na terytorium Polski i Europy. Do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Skorzystaj z atrakcyjnych ofert finansowania zakupu Twojego Forda. Sprawdź aktualną ofertę FCE Bank Polska S.A. na stronie internetowej.

Wydawca Ford Motor Company Limited, Brentwood, Essex, Anglia. Zarejestrowano w Anglii pod nr 235446. BJN 202054. FoE V43E. PN 273502/2012/POL pl June 2012. © Ford Motor Company Limited. www.ford.pl

Ford Ka  

Katalog Ford Ka