Page 1

> www.landrover.pl

FREELANDER 2

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

DESIGN

zawSzE I wSzęDzIE

możlIwoścI

wNęTRzE

Strona 2

Strona 6

Strona 12

Strona 14

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

BEzPIEczEŃSTwo

możlIwoścI wYBoRU

FUNKcJE I SPEcYFIKacJE

aKcESoRIa

Strona 26

Strona 28

Strona 48

Strona 56

Facebook


> www.landrover.pl

DESIGN Najnowszy Freelander 2. Przyciągająca wzrok, sportowa i elegancka sylwetka. Freelander 2 gotów jest sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie rzuci mu codzienność. Jego nadwozie o smukłych, nowoczesnych liniach emanuje poczuciem celu i większą wyrazistością, niż kiedykolwiek przedtem.

2

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Przebojowy na ulicach miasta, wytrzymały podczas jazdy w terenie. Styl oraz technologię Freelandera 2 cechuje wyrafinowanie i doskonała wydajność. Jest inteligentny i mocny, kompaktowy, a jednocześnie przestronny.

4

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

zawSzE I wSzęDzIE Doskonałe możliwości w terenie, niezrównany komfort podczas jazdy szosowej. 60 lat doświadczeń firmy Land Rover zrobiło swoje, dlatego Freelander 2 jest gotowy na wszystko. Ten prawdziwie wszechstronny pojazd poradzi sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami w trakcie jazdy po drogach wiejskich, a jednocześnie sprosta wymogom poruszania się po mieście. Na wyboistej nawierzchni lub na lodzie – słynny system Terrain Response®* firmy Land Rover zapewnia maksymalną przyczepność kół, dzięki wykorzystaniu elektronicznych systemów sterujących samochodu i układów kontroli trakcji. Niezależnie od tego, czy poruszasz się po koleinach lub w niesprzyjających warunkach pogodowych, pewności siebie doda Ci świadomość, że siedzisz za kierownicą Freelandera 2.

6

*Niedostępne w modelu eD4.

PRogRam ogóLNy TRaWa/ŻWIR/ŚNIEg BŁoTo I KoLEINy PIaSEK

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Jazda po trudnym terenie? To dla Freelandera 2 stałe wyzwanie. Pojazd z łatwością – i niezależnie od warunków – poradzi sobie z każdą nawierzchnią, dzięki znanym już cechom Land Rovera, jak doskonały kąt natarcia/zejścia oraz wyjątkowy prześwit pojazdu, a także wykorzystaniu w pełni najnowocześniejszych funkcji wspomagania jazdy w terenie. System Terrain Response* pozwala kierowcy na wybranie jednego z czterech ustawień, zależnie od warunków otoczenia – np. jazdę po trawie/żwirze/śniegu – i dostosowuje układy napędu oraz kontroli przyczepności kół, aby utrzymać pęd pojazdu. Hill Descent Control* to układ umożliwiający bezpieczne zjechanie ze stromych wzniesień. opracowany przez firmę Land Rover system gradient Release Control* gwarantuje bezproblemowe ruszanie na wzniesieniach, w trakcie jazdy w górę lub w dół.

*Niedostępne w modelu eD4.

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Freelander 2 łączy w sobie najnowszą technologię, solidną konstrukcję oraz wieloletnie doświadczenie firmy Land Rover, aby stawić czoło nieprzyjaznej pogodzie. Burza zmienia się w lekki deszcz, zaś z wichury pozostaje tylko bryza. Freelander 2 pokona nie tylko nierówności terenu, lecz także trudne warunki atmosferyczne. System Terrain Response* jest równie przydatny w trakcie jazdy na drodze, jak i w terenie. Dzięki niemu prowadzenie Freelandera 2 staje się jeszcze łatwiejsze, co pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości Twojego samochodu. Znakomita kontrola nad pojazdem pozwoli Ci dojechać dalej i zobaczyć więcej.

10

*Niedostępne w modelu eD4.

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

możlIwoścI moc, wydajność i moment obrotowy. Freelander 2 jest dostępny z dwiema jednostkami wysokoprężnymi diesla lub z najwyższej klasy silnikiem benzynowym Si4 Land Rovera. Dzięki zaawansowanej technologii 2-litrowy silnik benzynowy oferuje osiągi wyższe od swojego 3,2-litrowego poprzednika, mniejsze zużycie paliwa oraz nawet o 12 procent niższą emisję Co₂. Silnik diesla o mocy 150 Km i pojemności 2,2 litra montowany jest w modelach eD4 oraz TD4. Wersja eD4 posiada podobny zakres możliwości co Freelander 2 z napędem na cztery koła, oferując kierowcom równie dużą moc i osiągi. Napęd na dwa koła gwarantuje niższe zużycia paliwa na poziomie 6,0 l/100 km w cyklu mieszanym, generując zaledwie 158 g/km Co₂. Wszystkie modele eD4 i TD4 z silnikiem diesla i ręczną skrzynią biegów wyposażone są w inteligentny system Stop/Start. Silnik diesla SD4 190 Km o pojemności 2,2 litra jest montowany standardowo z automatyczną sześciobiegową skrzynią biegów z trybem CommandShift®.

12

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

wNęTRzE PozYcJa KIERowcY „commaND” Niezależnie od tego, czy mkniesz autostradą, manewrujesz w ciasnej przestrzeni do parkowania lub zmagasz się z wyboistą nawierzchnią, we Freelanderze 2 zawsze sprawujesz nad wszystkim kontrolę. Znana z samochodów Land Rovera pozycja kierowcy w standardzie „Command” stanowi nieodłączną część konstrukcji pojazdu. Zapewnia lepszą widoczność drogi oraz narożników samochodu. Fotel kierowcy został także ulepszony, by zapewnić wygodę i oparcie, dzięki dostępnej jako standard funkcji regulacji w sześciu kierunkach (dostępna jest regulacja elektryczna z funkcją zapamiętywania trzech rodzajów ustawień), zaś długość i nachylenie kolumny kierownicy można ustawić tak, aby idealnie dopasować ją do swoich preferencji.

14


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

zINTEGRowaNY DESIGN We wnętrzu Freelandera 2 poczujesz się wyjątkowo. Wszystkie elementy wyposażenia zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu doznań kierowcy i pasażera. Tutaj zrelaksujesz się i zapomnisz o stresie, jaki niesie ze sobą codzienność. Każdy instrument i każdą powierzchnię cechuje staranność wykonania, przydająca luksusowemu wnętrzu Freelandera 2 najwyższej jakości i klasy innych, większych pojazdów Land Rovera. Wybór opcji wykończenia pozwala na dostosowanie wnętrza pojazdu do najbardziej wyrafinowanego, indywidualnego gustu, jak również do wymogów praktycznych.

17

Facebook


> www.landrover.pl

KINowY UKŁaD SIEDzEŃ Podróżowanie w warunkach pierwszej klasy jest już dostępne dla wszystkich. Bez żadnych kompromisów. We Freelanderze 2 nikt nie jedzie drugą klasą. Zarówno kierowcę, jak i pasażerów ucieszy duża ilość przestrzeni wokół nóg, ramion i głowy. Dzięki kinowemu układowi siedzeń, podwyższającemu tylną kanapę o 50 mm, każdy z podróżnych może podziwiać widok z przodu.

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

PRzESTRzEŃ ŁaDUNKowa Dzięki komfortowym miejscom do siedzenia oraz ogromnej przestrzeni ładunkowej wszechstronny, tylny bagażnik Freelandera 2 dostosowuje się do Twoich potrzeb. Przestrzeń do przewożenia bagażu można szybko i łatwo powiększyć przez złożenie jednej strony dzielonego w proporcji 60:40 siedzenia tylnego, aby uzyskać płaską powierzchnię do załadunku. Złożenie obydwu stron tylnego siedzenia umożliwia praktyczne, dodatkowe zwiększenie pojemności bagażnika. Jednometrowy rozstaw wnęk kół pozwala na umieszczenie w bagażniku nawet najbardziej nieporęcznych przedmiotów.

20

Twitter

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

SYSTEm RozRYwKI oRaz INFoRmacJI INFoTaINmENT Zestaw instrumentów – dzięki nowoczesnej grafice oraz kolorowemu, pięciocalowemu ekranowi lub kolorowemu, siedmiocalowemu ekranowi dotykowemu – umożliwia natychmiastowe uzyskanie kluczowych informacji, zaś przyciski sterujące, znajdujące się na kole kierownicy w zasięgu Twoich rąk, zapewniają łatwość użycia. Niektóre modele wyposażone są ponadto w funkcję sterowania głosem* pozwalającą na obsługiwanie systemu infotainment poleceniami słownymi.

Intuicyjne menu ułatwia nawigację. Ten centralny system pozwala na dostęp do informacji gPS oraz obsługę zarówno systemu climate control, jak i tempomatu, systemu audio oraz zestawu głośnomówiącego.

Uwaga: System rozpoznawania głosu umożliwia rozpoznawanie szeregu różnych języków. Firma land Rover nie może jednak zagwarantować, że system będzie kompatybilny z każdą grupą akcentu w ramach tych języków. Prosimy o kontakt ze swoim Dealerem firmy land Rover odnośnie przetestowania systemu rozpoznawania głosu pod kątem kompatybilności z konkretną grupą akcentu.

22

*Niedostępne z systemami nawigacji na wszystkich rynkach. Prosimy o kontakt ze swoim Dealerem firmy land Rover w celu uzyskania dalszych informacji.

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

DŹwIęK... We Freelanderze 2 odniesiesz wrażenie, że uczestniczysz w koncercie na żywo. Do wyboru są trzy systemy rozrywki, w tym system premium meridian™ z 17 głośnikami, o niesamowitej mocy 825W. System obejmuje ponadto wirtualny odtwarzacz CD, który pozwala na przechowanie na dysku twardym* nawet 10 nieskompresowanych albumów. Każdy Freelander 2 wyposażony jest ponadto standardowo w łącze mP3.

24

*wirtualny odtwarzacz cD jest dostępny jedynie w razie zakupu opcjonalnego systemu nawigacji Hard Disk Drive. Prosimy o kontakt ze swoim Dealerem firmy land Rover w celu uzyskania dalszych informacji.


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook

...I oBRaz We Freelanderze 2 dostępna jest tylna kamera przekazująca obraz otoczenia z tyłu samochodu na ekran na konsoli środkowej. Intuicyjny interfejs systemu ułatwia manewrowanie i parkowanie. Ponadto tylna kamera wyposażona jest w funkcję Hitch assist, ułatwiającą ustawienie w jednej linii zaczepu do holowania – jeśli takowy został zamontowany – z przyczepą.

25


Twitter

> www.landrover.pl

BEzPIEczEŃSTwo Freelander 2 naszpikowany jest technologią oraz wyrafinowanymi systemami bezpieczeństwa aktywnego. Silna skorupowa konstrukcja nadwozia i wewnętrzna klatka bezpieczeństwa, chroniona przez starannie zaprojektowane przednie oraz tylne strefy kontrolowanego zgniotu, absorbuje energię zderzenia. Kluczowe elementy konstrukcyjne, jak słupki szyby przedniej i dolne progi boczne wykonane są ze stali dwufazowej, wymagającej specjalnego wytłaczania ze względu na wyjątkową odporność na odkształcanie, podczas gdy do konstrukcji nadwozia zastosowano mocną stal typu high strength. W rezultacie otrzymaliśmy znakomitą klatkę bezpieczeństwa. Zaawansowane systemy kontroli stabilności jazdy pozwalają na szybką redukcję momentu obrotowego oraz zastosowanie specyficznej siły hamowania na poszczególnych kołach, zapewniając Ci w każdej sytuacji stabilność i wydajność. Niezależnie od napotkanych przez Ciebie przeszkód Freelander 2 zapewni Ci doskonałą kontrolę. Tarcze hamulcowe o dużej średnicy na wszystkich kołach gwarantują taką samą siłę hamowania, jak w kompaktowym sportowym samochodzie osobowym. Inteligentny systemu napędu na cztery koła* Freelandera 2 natychmiast i nieustannie dostosowuje się do warunków jazdy. Freelander 2 – ze swoimi siedmioma poduszkami powietrznymi – został pierwszym w swojej klasie samochodem, który w przeprowadzonym w 2007 roku rygorystycznym teście Euro NCaP otrzymał pięć gwiazdek w kategorii „ochrona dorosłych pasażerów”. 26

*Niedostępne w modelu eD4.

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

FUJI wHITE (JEDNolITY)

INDUS SIlVER (mETallIc)

IPaNEma SaND (mETallIc)

oRKNEY GREY (mETallIc)

maURITIUS BlUE (mETallIc)

możlIwoścI wYBoRU oferta kolorów karoserii powinna odpowiadać indywidualnym gustom. Trzy wersje trwałewgo i wyrazistego lakieru ( jednolity, metallic oraz premium) dostępne są w zależności od wyboru kolorystyki. Proces lakierowania Freelandera 2 obejmuje pięć kluczowych etapów, m.in. trójwarstwowe, elektrostatyczne nanoszenie lakieru oraz dokładne, woskowe zabezpieczenie antykorozyjne.

FIRENzE RED (mETallIc)

28

aINTREE GREEN (mETallIc)

BalTIc BlUE (mETallIc)

SaNToRINI BlacK (mETallIc)

HaVaNa (PREmIUm)

BaRolo BlacK (PREmIUm)

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

FElGI alUmINIowE

FElGI 17-calowE, 6-SzPRYcHowE SPEcYFIKacJa oPoNY: 235/65aT

FElGI 17-calowE o 5 SzPRYcHacH DzIEloNYcH SPEcYFIKacJa oPoNY: 235/65aT

FElGI 19-calowE, 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER SPEcYFIKacJa oPoNY: 235/55aT

FElGI 18-calowE o 5 SzPRYcHacH DzIEloNYcH SPaRKlE SIlVER*∆ SPEcYFIKacJa oPoNY: 235/60 R18

FElGI 18-calowE, 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER SPEcYFIKacJa oPoNY: 235/60aT

FElGI 19-calowE, 10-SzPRYcHowE DIamENTowaNE z KoNTRaSTowYm laKIEREm SPEcYFIKacJa oPoNY: 235/55aT

FElGI 19-calowE TRIPlE SPoRT HIGH GloSS*† SPEcYFIKacJa oPoNY: 235/55 R19

FElGI 19-calowE, 10-SzPRYcHowE SHaDow cHRomE*‡ SPEcYFIKacJa oPoNY: 235/55 R19

*obręcz koła jedynie jako akcesorium, ∆felgi 18-calowe o 5 szprychach dzielonych Sparkle Silver – lR002798. †felgi 19-calowe Triple Sport High Gloss – lR002801. ‡felgi 19-calowe 10-szprychowe Shadow chrome – lR002804. w celu zamówienia środkowej nakładki koła land Rovera prosimy podać numer części – Polished – lR023301,Titanium – lR023303 lub Sparkle Silver – lR023302. Uwaga: w momencie dokonywania wyboru pojazdu wyposażonego w specyficzne kombinacje felg i opon – lub opcjonalne felgi i opony – należy uwzględnić, w jaki sposób zamierzasz korzystać z pojazdu. Koła o większej średnicy oraz oponach o niższym profilu mogą oferować pewne korzyści w zakresie estetyki lub prowadzenia pojazdu, jednak mogą być bardziej narażone na uszkodzenie. Prosimy omówić swoje wymagania z Dealerem firmy land Rover. Dalsze informacje odnośnie wydajności opon w świetle przepisów Unii Europejskiej uzyskasz od swojego Dealera firmy land Rover.

29


Twitter

> www.landrover.pl

30

FREElaNDER 2 S

FREElaNDER 2 SE

Wszechstronny i praktyczny – zapewnia doskonałą łatwość i wygodę prowadzenia. To idealny towarzysz dla wszystkich, którzy prowadzą aktywny styl życia.

Wyrafinowanie i luksus oraz dodatkowe opcje, dzięki którym możesz sobie pozwolić na jeszcze większy relaks.

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

FREElaNDER 2 DYNamIc

FREElaNDER 2 HSE

odważny, pewny siebie i gotowy na wszystko. Współczesny, miejski temperament z domieszką sportowej osobowości.

Luksus i styl, wyjątkowy design; szyk w mieście i szerokie spektrum możliwości w terenie.

Facebook

31


Twitter

> www.landrover.pl

FREElaNDER 2 S Freelander 2 S. Idealne i praktyczne dopełnienie współczesnego, aktywnego stylu życia w mieście i poza nim. Łączy niesamowitą płynność i łatwość prowadzenia z legendarnymi już możliwościami i wszechstronnością Land Rovera. Stylowe elementy nadwozia: osłona i listwy wlotu chłodnicy, otwory nawiewne błotnika z wykończeniem Brunel oraz tylne, podłużne wykończenie Light atlas. Komfortowe wnętrze z obiciem z miękkiej, wytrzymałej tkaniny w wersji almond lub Ebony. oto Freelander 2 S.

listwy osłony wlotu chłodnicy z wykończeniem Brunel z osłoną w wersji Brunel

Boczne otwory nawiewne błotnika, wykończenie Brunel

Klamki z wykończeniem matt Black

Elementy wnętrza Freelandera 2 S obejmują:

Elementy nadwozia Freelandera 2 S obejmują:

Dostępne wersje silników Freelandera 2 S:

• System Terrain Response®*

• listwy osłony wlotu chłodnicy z wykończeniem Brunel, z osłoną w wersji Brunel

• eD4

• Siedzenia z obiciem z tkaniny • Ręczny system climate control

• Boczne otwory nawiewne błotnika z wykończeniem Brunel

• System audio (80w) z ośmioma głośnikami, odbiornikiem radiowym, odtwarzaczem cD w wersji single slot oraz odtwarzaczem mP3

• 17-calowe 6-szprychowe felgi aluminiowe

• Klamki z wykończeniem matt Black • Reflektory halogenowe • lakier jednolity

32

*Niedostępne w modelu eD4. Na zdjęciu obok pokazane są opcjonalne światła przeciwmgielne oraz dysze myjące do reflektorów.

• TD4 • Si4

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

FREElaNDER 2 S – wERSJE DESIGNU wNęTRza almoND – TKaNINa

EBoNY – TKaNINa 1

1

1. obicia siedzeń z tkaniny almond

1. obicia siedzeń z tkaniny Ebony we Freelanderze 2 S dostępne jest także obicie ze skóry ziarnistej jako opcja płatna, w wersji kolorystyki Ebony i almond; prosimy odnieść się do modelu Freelander 2 SE, traktując go jako przykład. zdjęcie obrazuje jedynie materiał i kolor wykończenia, zaś specyfikacje pokazanego pojazdu nie są dostępne na wszystkich rynkach. Prosimy o kontakt ze swoim Dealerem firmy land Rover w celu uzyskania dalszych informacji.

zalEcaNE PRzEz PRoJEKTaNTÓw KomBINacJE KoloRÓw I wYKoŃczEŃ STANDARD - LAKIER JEDNOLITY FUJI wHITE

OPCJA PŁATNA - LAKIERY METALLIC INDUS SIlVER

IPaNEma SaND

oRKNEY GREY

FIRENzE RED

maURITIUS BlUE

KoloR NaDwozIa

KoloR wNęTRza

˘

Ebony

1

5 wybór projektanta

34

˘

almond ˘

Ebony

zalecana kombinacja

˘

almond

1 Kombinacja dostępna

˘

Ebony

5 almond

˘

Ebony

˘

almond

5 Ebony

1 almond

5 Ebony

5 almond


Twitter

> www.landrover.pl

aINTREE GREEN

˘

Ebony

BalTIc BlUE

˘

almond

1 Ebony

OPCJA PŁATNA - LAKIERY PREMIUM HaVaNa

SaNToRINI BlacK

1 almond

˘

Ebony

1

5 almond

Ebony

1 almond

Facebook

BaRolo BlacK

5 Ebony

˘

almond

FElGI alUmINIowE STANDARD

OPCJE PŁATNE

17-calowE 6-SzPRYcHowE

17-calowE z 5 SzPRYcHamI DzIEloNYmI

18-calowE 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER

19-calowE 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER

19-calowE 10-SzPRYcHowE DIamENTowaNE z KoNTRaSTowYm laKIEREm

35


Twitter

> www.landrover.pl

FREElaNDER 2 SE Freelander 2 SE. Większy luksus i wyrafinowanie, więcej przydatnych funkcji, dzięki którym możesz całkowicie zapomnieć o stresie. Wnętrze dostępne jest także z opcjonalnym obiciem ze wspaniałej skóry ziarnistej w wersji kolorystyki almond lub Ebony. Elementy nadwozia obejmują listwy osłony wlotu chłodnicy oraz otwory nawiewne błotnika w wersji Silver, tylne wykończenie podłużne w wersji Light atlas oraz wyrazistą osłonę wlotu chłodnicy z wykończeniem Black. oto Freelander 2 SE.

listwy osłony wlotu chłodnicy z wykończeniem Silver z osłoną w wersji Black

Boczne otwory nawiewne błotnika, wykończenie Silver

Klamki w kolorze nadwozia

Elementy wnętrza Freelandera 2 SE obejmują:

Elementy nadwozia Freelandera 2 SE obejmują:

Dostępne wersje silników Freelandera 2 SE:

• System Terrain Response®*

• listwy osłony wlotu chłodnicy z wykończeniem Silver, z osłoną w wersji Black

• eD4

• Siedzenia z obiciem z tkaniny • wstawkę na desce rozdzielczej w wersji Black Element (efekt metallic)

• Boczne otwory nawiewne błotnika z wykończeniem Silver

• Ręczny system climate control

• Klamki, obudowy lusterek, dysze myjące reflektorów oraz tylny zderzak w kolorze nadwozia

• Tempomat

• ochronne listwy progów w kolorze nadwozia

• System audio meridian (380w) z 11 głośnikami, odbiornikiem radiowym, odtwarzaczem cD typu single slot, odtwarzaczem mP3 oraz dodatkowym gniazdkiem

• 17-calowe felgi aluminiowe z 5 szprychami dzielonymi • automatyczne reflektory halogenowe ze wzorem lED

• Funkcję parkowania tyłem

• Przednie światła przeciwmgielne

• Pokrywę przestrzeni ładunkowej

• Przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu • lakier jednolity

36

*Niedostępne w modelu eD4.

• TD4 • SD4 • Si4

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

FREElaNDER 2 SE – wERSJE DESIGNU wNęTRza STANDARD EBoNY – TKaNINa

almoND – TKaNINa

1

1

1. obicia siedzeń z tkaniny Ebony

1. obicia siedzeń z tkaniny almond

zalEcaNE PRzEz PRoJEKTaNTÓw KomBINacJE KoloRÓw I wYKoŃczEŃ STANDARD - LAKIER JEDNOLITY FUJI wHITE

OPCJA PŁATNA - LAKIERY METALLIC INDUS SIlVER

IPaNEma SaND

maURITIUS BlUE*

oRKNEY GREY

FIRENzE RED

KoloR NaDwozIa

KoloR wNęTRza

˘

Ebony

1

˘

almond

5 wybór projektanta

˘

Ebony

zalecana kombinacja

˘

almond

˘

Ebony

5 almond

˘

Ebony

˘

almond

1 Kombinacja dostępna

wSTawKI Na DEScE RozDzIElczEJ

38

STANDARD

OPCJA bEzPŁATNA

OPCJE PŁATNE

BlacK ElEmENT

SIlVER ElEmENT

DaRK cHESTNUT

GRaND BlacK lacQUER

5 Ebony

1 almond

5 Ebony

5 almond


Twitter

> www.landrover.pl

OPCJE PŁATNE EBoNY – SKÓRa zIaRNISTa

almoND – SKÓRa zIaRNISTa

1

1

1. obicia siedzeń ze skóry ziarnistej Ebony

aINTREE GREEN

˘

Ebony

Facebook

1. obicia siedzeń ze skóry ziarnistej almond

˘

almond

1

1

Ebony

OPCJA PŁATNA - LAKIERY PREMIUM HaVaNa

SaNToRINI BlacK

BalTIc BlUE

almond

˘

Ebony

1

5 almond

Ebony

1 almond

BaRolo BlacK

5 Ebony

˘

almond

FElGI alUmINIowE STANDARD

17-calowE z 5 SzPRYcHamI DzIEloNYmI

OPCJE PŁATNE

18-calowE 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER

19-calowE 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER

19-calowE 10-SzPRYcHowE DIamENTowaNE z KoNTRaSTowYm laKIEREm

39


Twitter

> www.landrover.pl

FREElaNDER 2 DYNamIc Freelander 2 Dynamic. Jeszcze bardziej wyrazisty, o sportowej osobowości. Nowoczesne, miejskie otoczenie to jego naturalny żywioł. Elegancki, odważny, pewny siebie i utalentowany. Wnętrze oferuje więcej stylowych możliwości wyboru, dzięki miękkiej, ziarnistej skórze w wersji Ebony, ze wstawką Ebony, Pimento lub Ivory. Do tego bezpłatne panele drzwi w wersji Pimento lub Ebony. Elementy nadwozia obejmują osłonę wlotu chłodnicy, listwy osłony wlotu oraz boczne otwory nawiewne błotnika z wykończeniem gloss Black, a także podłużne wykończenie tylne Light atlas. opcjonalny „body kit” to więcej możliwości pozwalających nadać pojazdowi indywidualny charakter. oto Freelander 2 Dynamic.

listwy osłony wlotu chłodnicy z wykończeniem Gloss Black oraz osłoną w wersji Gloss Black

Boczne otwory nawiewne błotnika, wykończenie Gloss Black

Klamki z wykończeniem Gloss Black

Elementy wnętrza Freelandera 2 Dynamic obejmują:

Elementy nadwozia Freelandera 2 Dynamic obejmują:

Dostępne wersje silników Freelandera 2 Dynamic:

• System Terrain Response®*

• listwy osłony wlotu chłodnicy z wykończeniem Gloss Black i osłoną w wersji Gloss Black

• eD4

• Elektrycznie nastawiane siedzenia z obiciem ze skóry ziarnistej Dynamic • Podłokietniki przednie i tylne • wstawkę na desce rozdzielczej w wersji Silver Element (efekt metallic) • Kierownicę z obiciem skórzanym • oświetlenie przednich zagłębień na nogi

• Boczne otwory nawiewne błotnika z wykończeniem Gloss Black • Klamki z wykończeniem Gloss Black • obudowy lusterek, dysze myjące reflektorów oraz tylny zderzak w kolorze nadwozia

• automatyczny system climate control z filtrem powietrza

• ochronne listwy progów w kolorze nadwozia (niedostępne z „body kitem”)

• Tempomat

• 19-calowe 10-szprychowe felgi aluminiowe diamentowane z kontrastowym lakierem

• System audio meridian (380w) z 11 głośnikami, odbiornikiem radiowym, odtwarzaczem cD typu single slot, odtwarzaczem mP3 oraz dodatkowym gniazdkiem • Funkcję parkowania tyłem

• automatyczne reflektory halogenowe ze wzorem lED • Przednie światła przeciwmgielne • Przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu • lakier jednolity

40

*Niedostępne w modelu eD4.

• TD4 • SD4 • Si4

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

FREElaNDER 2 DYNamIc – wERSJE DESIGNU wNęTRza EBoNY zE wSTawKą EBoNY – SIEDzENIa DYNamIc z oBIcIEm zE SKÓRY zIaRNISTEJ

EBoNY zE wSTawKą IVoRY – SIEDzENIa DYNamIc z oBIcIEm zE SKÓRY zIaRNISTEJ

1

1

2

2

1. Siedzenia Dynamic z obiciem ze skóry ziarnistej Ebony 2. wstawka Ebony

1. Siedzenia Dynamic z obiciem ze skóry ziarnistej Ebony 2. wstawka Ivory

wnętrze Ebony obejmuje bezpłatny panel w drzwiach w wersji Ebony.

wnętrze Ebony i Ivory obejmuje bezpłatny panel w drzwiach w wersji Ebony.

zalEcaNE PRzEz PRoJEKTaNTÓw KomBINacJE KoloRÓw I wYKoŃczEŃ STANDARD - LAKIER JEDNOLITY FUJI wHITE

OPCJA PŁATNA - LAKIERY METALLIC INDUS SIlVER

IPaNEma SaND

maURITIUS BlUE

oRKNEY GREY

FIRENzE RED

KoloR NaDwozIa

wSTawKa Na SIEDzENIU

˘

Ebony

5

˘

Ivory

5 wybór projektanta

Pimento ˘

˘

Ebony

zalecana kombinacja

˘

Ivory

˘

Pimento

˘

Ebony

5 Ivory

1 Pimento

˘

Ebony

1 Ivory

1 Kombinacja dostępna

wSTawKI Na DEScE RozDzIElczEJ

42

STANDARD

OPCJA bEzPŁATNA

OPCJE PŁATNE

SIlVER ElEmENT

BlacK ElEmENT

DaRK cHESTNUT

GRaND BlacK lacQUER

˘

Pimento

5 Ebony

˘

Ivory

5 Ebony

5 Ivory

5 Pimento


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

EBoNY zE wSTawKą PImENTo – SIEDzENIa DYNamIc z oBIcIEm zE SKÓRY zIaRNISTEJ 1

2

1. Siedzenia Dynamic z obiciem ze skóry ziarnistej Ebony 2. wstawka Pimento wnętrze Ebony i Pimento obejmuje bezpłatny panel w drzwiach w wersji Pimento. Niedostępne z kolorami nadwozia: aintree Green, Baltic Blue, mauritius Blue.

aINTREE GREEN

˘

˘

Ebony

Ivory

1

5

Ebony

OPCJA PŁATNA - LAKIERY PREMIUM HaVaNa

SaNToRINI BlacK

BalTIc BlUE

Ivory

˘

Ebony

5 Ivory

5 Pimento

1 Ebony

˘

Ivory

1 Pimento

BaRolo BlacK

5 Ebony

˘

Ivory

5 Pimento

FElGI alUmINIowE STANDARD

19-calowE 10-SzPRYcHowE DIamENTowaNE z KoNTRaSTowYm laKIEREm

OPCJA PŁATNA

19-calowE 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER

43


Twitter

> www.landrover.pl

FREElaNDER 2 HSE Freelander 2 HSE. Najwyższy poziom luksusu i perfekcja wykonania. Łączy w sobie komfort i wyrafinowanie z nowoczesną stylizacją. gotów do drogi zawsze i wszędzie – elegancki w mieście, pełen możliwości podczas jazdy w terenie. Zrelaksuj się na siedzeniach obitych miękką skórą ziarnistą almond lub Ebony; ciesz zmysły opcją luksusowej skóry Windsor w wersji Ebony, almond, Ivory lub Tan. możesz mieć wszystko, czego zapragniesz. oto Freelander 2 HSE.

44

listwy osłony wlotu chłodnicy z wykończeniem Silver z osłoną w wersji Black

Boczne otwory nawiewne błotnika, wykończenie Silver

Klamki w kolorze nadwozia

Elementy wnętrza Freelandera 2 HSE obejmują:

Elementy nadwozia Freelandera 2 HSE obejmują:

Dostępne wersje silników Freelandera 2 HSE:

• System Terrain Response®* • Elektrycznie nastawiane siedzenia z obiciem ze skóry ziarnistej, z funkcją pamięci ustawień fotela kierowcy • Podłokietniki przednie i tylne • wstawkę na desce rozdzielczej w wersji Dark chestnut (efekt drewniany) • Kierownicę z obiciem skórzanym • oświetlenie przednich zagłębień na nogi • automatyczny system climate control z filtrem powietrza • Tempomat • System audio meridian (380w) z 11 głośnikami, odbiornikiem radiowym, odtwarzaczem cD typu single slot, odtwarzaczem mP3 oraz dodatkowym gniazdkiem • System nawigacji satelitarnej • Funkcję parkowania przodem i tyłem • Kamerę zapewniającą widok z tyłu pojazdu • Pokrywę przestrzeni ładunkowej

• listwy osłony wlotu chłodnicy z wykończeniem Silver z osłoną w wersji Black

• eD4

*Niedostępne w modelu eD4.

• Boczne otwory nawiewne błotnika z wykończeniem Silver • Klamki, obudowy lusterek, dysze myjące reflektorów oraz tylny zderzak w kolorze nadwozia • ochronne listwy progów w kolorze nadwozia • 18-calowe 10-szprychowe felgi aluminiowe Sparkle Silver • automatyczne reflektory xenon z funkcją automatic Headlamp levelling oraz wzorem lED • Przednie światła przeciwmgielne • Przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu • lakier jednolity

• TD4 • SD4 • Si4

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

FREElaNDER 2 HSE – wERSJE DESIGNU wNęTRza OPCJE PŁATNE SIEDzENIa EBoNY – SKÓRa wINDSoR

SIEDzENIa almoND – SKÓRa wINDSoR

1

1

1. Siedzenia z obiceim skórzanym almond windsor

1. Siedzenia z obiciem skórzanym Ebony windsor Skóra ziarnista w wersji Ebony lub almond jest dostępna jako standard we Freelanderze 2 HSE, prosimy odnieść się do Freelandera 2 SE, traktując go jako przykład.

zalEcaNE PRzEz PRoJEKTaNTÓw KomBINacJE KoloRÓw I wYKoŃczEŃ STANDARD - LAKIER JEDNOLITY FUJI wHITE

OPCJA PŁATNA - LAKIERY METALLIC INDUS SIlVER

oRKNEY GREY

IPaNEma SaND

FIRENzE RED

maURITIUS BlUE

KoloR NaDwozIa

˘

Tan

5 wybór projektanta ˘ zalecana kombinacja

˘

Ebony

˘

almond

˘

˘

Ivory

Tan

˘

Ebony

5 almond

5

1

Ivory

Tan

˘

Ebony

˘

almond

1

˘

Ivory

Tan

1 Kombinacja dostępna

wSTawKI Na DEScE RozDzIElczEJ

46

STANDARD

OPCJE bEzPŁATNE

DaRK cHESTNUT

BlacK ElEmENT

OPCJA PŁATNA

SIlVER ElEmENT

GRaND BlacK lacQUER

5

5 Ivory

Ebony

1 almond

˘

1

Ivory

Tan

5

1 almond

Ebony

5

˘

Ebony

almond

5

KoloR wNęTRza

Ivory


Twitter

> www.landrover.pl

SIEDzENIa IVoRY – SKÓRa wINDSoR

Facebook

SIEDzENIa TaN – SKÓRa wINDSoR

1

1

1. Siedzenia z obiciem skórzanym Ivory windsor

1. Siedzenia z obiciem skórzanym Tan windsor Niedostępne z kolorem nadwozia: Firenze Red.

aINTREE GREEN

BalTIc BlUE

OPCJE PŁATNE - LAKIERY PREMIUM HaVaNa

SaNToRINI BlacK

BaRolo BlacK

˘

1 almond

5

1 Ebony

˘

Ivory

Tan

˘

Ebony

5

1 Tan

almond

5

˘

Ivory

5

˘

almond

Ivory

Tan

1 Ebony

1 almond

˘

5

Ivory

Tan

5

˘

Ebony

Ebony

˘

almond

˘

5

Ivory

Tan

FElGI alUmINIowE STANDARD

18-calowE 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER

OPCJE PŁATNE

19-calowE 10-SzPRYcHowE SPaRKlE SIlVER

19-calowE 10-SzPRYcHowE DIamENTowaNE z KoNTRaSTowYm laKIEREm

47


> www.landrover.pl

FUNKcJE TEcHNIczNE I SPEcYFIKacJE

Twitter

Facebook

PRzESTRzEń ŁADUNKOWA. Uniwersalną, tylną przestrzeń do przewożenia bagażu można powiększyć przez złożenie dzielonego w proporcji 60:40 siedzenia tylnego, aby uzyskać płaską powierzchnię do załadunku oraz do 1670 litrów pojemności. Jednometrowy rozstaw wnęk kół umożliwia umieszczenie w bagażniku nawet najbardziej nieporęcznych przedmiotów.

PRzYCISKI NA KIEROWNICY. znana z samochodów land Rover pozycja kierowcy „command” zapewnia wspaniałą widoczność i pozwala na pełną kontrolę nad pojazdem. w ależności od modelu intuicyjna technologia pozwala na sterowanie tempomatem, systemem audio, funkcją aktywacji głosowej Say-what-You-See (SwYS)* oraz zestawem głośnomówiącym. Niektóre modele Freelandera 2 mogą zostać opcjonalnie wyposażone w system łączności Bluetooth®. Dzięki wbudowanemu systemowi głośnomówiącemu możliwe jest wykonywanie oraz odbieranie połączeń (zależnie od stopnia kompatybilności telefonu). Funkja aktywacji głosowej Say-what-You-See (SwYS)* to przydatna technologia, która ułatwia kierowcy korzystanie oraz interakcję z Freelanderem 2 za pośrednictwem poleceń głosowych wyświetlanych na siedmiocalowym, kolorowym ekranie dotykowym. właścicielem znaku słownego oraz logo Bluetooth® jest Bluetooth SIG, Inc. zaś wszelkie wykorzystanie takich znaków przez firmę land Rover objęte jest licencją. *Niedostępne z Systemami Nawigacji na niektórych rynkach. Prosimy o kontakt z Dealerem firmy land Rover w celu uzyskania dalszych szczegółów.

48


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook

SYSTEM STEROWANIA KLIMATYzACJą - CLIMATE CONTROL. oprócz dostępnej jako standard klimatyzacji możliwe jest także zamówienie opcjonalnej, dwustrefowej klimatyzacji automatycznej z filtrem przeciwpyłkowym, czujnikiem wilgotności oraz systemem kontroli jakości powietrza, która dzięki właściwej cyrkulacji świeżego powietrza w kabinie zapewnia dobre samopoczucie kierowcy i pasażerom bez względu na pogodę.

SCHOWEK W KONSOLI ŚRODKOWEJ. w tylnej części konsoli środkowej znajduje się dodatkowa skrzynka na niewielkie przedmioty, gniazdko audio dla odtwarzaczy mP3 oraz gniazdo zasilania, z którego można korzystać w celu naładowania baterii komputera oraz innego sprzętu elektrycznego o niskim napięciu.

MATERIAŁY WYKOńCzENIA. Do wykończenia wnętrza użyto eleganckich materiałów najwyższej jakości. Do wyboru są górne powierzchnie siedzeń pokryte skórą windsor, skórą ziarnistą lub tkaniną dopasowaną kolorystycznie do wstawek w drzwiach. Przednie fotele zapewniają doskonałe podparcie i posiadają funkcję ustawienia elektrycznego oraz pamięci ustawień fotela.

UŁATWIENIA. Dzięki starannie przemyślanym technologiom, życie z Freelanderem 2 staje się o wiele bardziej praktyczne. Dostępne wyposażenie obejmuje: automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne zmniejszające odblaski z innych samochodów podczas jazdy nocą, wycieraczki z czujnikiem deszczu oraz podwójne oświetlenie umieszczone w konsoli dachowej nad lusterkiem wstecznym.

49


Twitter

> www.landrover.pl

PANORAMICzNY SzYbERDACH. opcjonalny, panoramiczny szyberdach – z nieruchomą tylną częścią oraz elektrycznie otwieraną, przesuwno-uchylną przednią częścią – daje poczucie lekkości i przewiewności.Szkło posiada specjalny filtr czroniący przed promieniowaniem podczerwonym i zapewniający światło słoneczne bez nieprzyjemnego uczucia gorąca. obydwie części szyberdachu wyposażone są także w praktyczne osłony przeciwsłoneczne.

Facebook

SYSTEMY AUDIO. Doskonały wybór systemów rozrywki – wszystkie wyposażone są w łącze USB: meridian™ to najwyższej klasy specjalista w dziedzinie systemów audio, który wiernie odtwarza dźwięk, łącząc akustykę z rzeczywistym brzmieniem instrumentów muzycznych.System meridian Surround Sound zapewnia każdemu z podróżnych niezrównane doznania stereo, tworząc wrażenie uczestnictwa w koncercie na żywo. • System meridian Surround Sound ze wzmacniaczem 825w oraz 17 głośnikami (w tym subwoofer). Siedmiocalowy, kolorowy ekran dotykowy oraz dodatkowe gniazdo 1xUSB. wyjątkowa technologia Trifield™. • System meridian Sound ze wzmacniaczem 380w oraz 11 głośnikami (w tym subwoofer). Siedmiocalowy, kolorowy ekran dotykowy oraz dodatkowe gniazdo 1xUSB. • System audio obejmujący kolorowy ekran pięciocalowy z 80w cD/DVD audio, odtwarzaczem mP3 i ośmioma głośnikami. wybór opcji radia DaB poszerzy dodatkowo możliwości odbioru.

SYSTEM STOP/START. Inteligentny system Stop/Start, zamontowany we wszystkich modelach eD4 i TD4 z silnikiem diesla i ręczną skrzynią biegów, ogranicza zużycie paliwa i obniża poziom emisji spalin do zera dzięki automatycznemu wyłączaniu silnika w odpowiednich warunkach, po zatrzymaniu się pojazdu. System jest także w stanie funkcjonować w temperaturze nawet 0°c.

50

NAWIGACJA SATELITARNA. opcjonalny system nawigacji satelitarnej, z siedmiocalowym, kolorowym ekranem dotykowym, łatwym w obsłudze, przyjaznym menu oraz bogatą bazą danych ciekawych miejsc, znacznie ułatwi odnalezienie właściwej drogi.


Twitter

> www.landrover.pl

TYLNA KAMERA. Ułatwia cofanie dzięki wyświetleniu na ekranie konsoli środkowej szerokokątnego obrazu z tyłu pojazdu. manewrowanie umożliwiają linie nałożone na powstały obraz, wskazujące przewidywany tor poruszania się pojazdu.

Facebook

TERRAIN RESPONSE® Słynny system Terrain Response* firmy land Rover poszerza możliwości Freelandera 2. Każdy z czterech programów – podstawowy, do jazdy po trawie/żwirze/śniegu, w błocie i koleinach oraz do jazdy po piasku – można w łatwy sposób wybrać. Dodatkowo, każdy pojazd z Terrain Response wyposażono w system kontroli zjazdu Hill Descent control* oraz układ Gradient Release control* firmy land Rover. *Niedostępne w modelu eD4.

SYSTEM bIERNEGO URUCHAMIANIA ORAz PRzYCISK START/STOP. Praktyczna funkcja biernego uruchamiania (Passive Start) automatycznie wykrywa znajdujący się w pobliżu kluczyk, pozwalając na skorzystanie z przycisku Start/Stop bez konieczności dokowania kluczyka. Pilot zdalnego sterowania posiada następujące funkcje: zamykanie oraz otwieranie drzwi bocznych i tylnej klapy, 30-sekundowe opóźnienie wyłączenia oświetlenia oraz aktywację alarmu.

TRYb COMMANDSHIFT®. Sześciobiegowa, automatyczna skrzynia biegów z trybem commandShift jest dostępna jako standard w modelach z silnikiem benzynowym Si4 oraz silnikiem diesla SD4, zaś opcjonalnie w modelach z silnikiem diesla TD4. Tryb commandShift pozwala na ręczną, sekwencyjną zmianę biegów, a wybranie trybu sportowego zapewnia jeszcze większą dynamikę jazdy.

51


> www.landrover.pl

WYDAJNOŚĆ I KULTURA PRACY. Nowy, 2-litrowy silnik benzynowy Si4 z turbodoładowaniem zapewnia najwyższą wydajność oraz wyrafinowanie i osiągi charakterystyczne dla silnika sześciocylindrowego. Ten zaawansowany silnik oferuje te same osiągi, co wcześniejsza wersja, gwarantując jednocześnie obniżenie emisji co₂ o 12 procent. 2,2-litrowe silniki turbodiesel, dostępne w wersjach mocy wyjściowej 150PS oraz 190PS, wykorzystują technologię common-rail diesel, poprawiającą ekonomikę oraz kulturę pracy silnika, zaś turbosprężarka ze zmienną geometrią pomaga w osiągnięciu wyjątkowo wysokiego momentu obrotowego.

Twitter

bEzPIECzEńSTWO. mocne, skorupowe nadwozie oraz wewnętrzna klatka bezpieczeństwa wykonane są z wysokowytrzymałej stali, a chronią je starannie zaprojektowane przednie oraz tylne strefy kontrolowanego zgniotu, absorbujące energię zderzenia. Siedem poduszek powietrznych stanowi standardowe wyposażenie wszystkich pojazdów. Pojazd posiada odrębne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera podróżującego z przodu, chroniące głowę i klatkę piersiową, jak również boczne poduszki na wypadek uderzenia z boku. Pełnowymiarowe kurtyny boczne chronią głowy pasażerów oraz zabezpieczają przed wypadnięciem z samochodu podczas dachowania. Freelander 2 posiada także poduszkę na kolana kierowcy, która zapewnia dodatkową ochronę niższych partii ciała.

SYSTEMY KONTROLI STAbILNOŚCI. Freelander 2 standardowo wyposażony jest w szereg systemów kontroli stabilności jazdy, zaprojektowanych po to, aby zwiększyć przyczepność poprzez redukcję momentu obrotowego i stosowanie indywidualnie zróżnicowanej siły hamowania dla każdego koła z osobna, zależnie od warunków jazdy. Systemy te obejmują: system zapobiegający blokowaniu kół (aBS), elektronicznej dystrybucji siły hamowania (EBD), wspomagania hamowania awaryjnego (EBa), kontroli siły hamowania na zakręcie (cBc), elektronicznej kontroli trakcji (ETc), dynamicznej kontroli stabilności (DSc) oraz stabilizacji pionowej pojazdu (RSc).

52

Facebook

REFLEKTORY PRzEDNIE. Dostępne są trzy rodzaje reflektorów przednich: reflektory halogenowe z odpornymi na uderzenia szkłami poliwęglanowymi; automatyczne reflektory halogenowe z charakterystycznym wzorem lED; automatyczne reflektory xenon z funkcją automatic Headlamp levelling oraz charakterystycznym wzorem lED.


Twitter

> www.landrover.pl

SPEcYFIKacJE TEcHNIczNE DANE SILNIKA

eD4 Manual

TD4 Manual

Umiejscowienie

oSIąGI I waGa TD4 Auto

SD4 Auto

Si4 Auto

Przednie poprzeczne

eD4 Manual

TD4 Manual

TD4 Auto

SD4 Auto

waga od

WAGA (KG)

1710

1785

1805

1805

1775

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu*

2505

2505

2505

2505

2505

2000

2000

2000

2000

2000

750

750

750

750

750

Pojemność (cm3)

2179

2179

2179

2179

1999

liczba cylindrów

4

4

4

4

4

HOLOWANIE (KG)

liczba zaworów na cylinder

4

4

4

4

4

maksymalne obciążenie podczas holowania** maksymalna masa przyczepy bez hamulców maksymalny ciężar przedniej części przyczepy

Układ cylindrów

wzdłużny

średnica cylindra (mm)

85

85

85

85

87,5

Skok tłoka (mm)

96

96

96

96

83,1

15,8

15,8

15,8

15,8

10

Stopień sprężania (:1) materiał głowicy cylindra

lekki stop aluminium

110 (150) @ 4000

110 (150) @ 4000

110 (150) @ 4000

140 (190) @ 3500

lekki stop aluminium 177 (240) @ 5500

420 @ 1750

420 @ 1750

420 @ 1750

420 @ 1750

340 @ 1750

materiał bloku cylindra maksymalna moc kw (Km) @ obr/min maks. moment obr. Nm/obr/min

żeliwo sferoidalne

2wD

4wD

4wD

4wD

4wD

4

4

4

4

4

Skrzynia biegów – 6-biegowa manualna z inteligentnym systemem Stop/Start Skrzynia biegów – 6-biegowa automatyczna z systemem commandShift®

maks. masa pojazdu i przyczepy (GTw)

150

150

150

150

150

4505

4505

4505

4505

4505

75

75

75

75

75

13,5

PRzEWOżENIE bAGAżU (KG) maksymalny ciężar ładunku na dachu (w tym relingi dachowe/belki) maksymalny załadunek (w tym waga kierowcy 75 kg)

550 kg

cykl miejski l/100km

7,1

7,4

8,7

8,7

cykl pozamiejski l/100 km

5,4

5,6

5,8

5,8

7,5

cykl mieszany l/100km

6,0

6,2

7,0

7,0

9,6

Emisje co₂ (g/km) w cyklu mieszanym

158

165

185

185

224

Pojemność baku (w litrach)

68

68

68

68

70

maksymalna prędkość km/h

181

181

181

190

200

Przyspieszenie w sekundach 0-100 km/h

11,7

11,7

11,2

9,5

8,8

300

300

300

300

316

Tarcze jednolite

Tarcze jednolite

Tarcze jednolite

Tarcze jednolite

Tarcza wentylowana

302

302

302

302

302

Elektroniczna kontrola trakcji (ETc)

4

4

4

4

4

Terrain Response®

4

4

4

4

Hill Start assist

4

4

4

4

4

HAMULCE

System kontroli zjazdu (HDc®)

4

4

4

4

Przednie

Gradient Release control (GRc)

4

4

4

4

średnica hamulca przedniego (mm)

Gradient acceleration control

4

4

4

4

Tylne

bEzPIECzEńSTWO I zAbEzPIECzENIA

średnica hamulca tylnego (mm)

Poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera podróżującego na przednim siedzeniu, poduszka zabezpieczająca kolana kierowcy, boczne kurtyny dla kierowcy i pasażerów Fotelik dziecięcy ISoFIX z punktami mocowania System kontroli siły hamowania na zakręcie (cBc) System dynamicznej kontroli stabilności (DSc) System wspomagania hamowania awaryjnego (EBa) System elektronicznej dystrybucji siły hamowania Układ stabilizacji pionowej pojazdu (RSc)

Typ hamulca ręcznego

Trailer Stability assist (TSa)

Si4 Auto

zUżYCIE PALIWA I OSIąGI

SKRzYNIA bIEGÓW I DYNAMIKA JAzDY Napęd

Facebook

średnica hamulca ręcznego (mm) 4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

Układ aBS

Tarcza wentylowana

Duo Servo 185

185

185

185

185

4

4

4

4

4

4 Standard – Niedostępne *z uwzględnieniem płynów, wypełnienia baku w 90% paliwem oraz wagi 75 kg kierowcy. **w przypadku holowania w celach komercyjnych należy zwrócić się do Dealera firmy land Rover w celu uzyskania informacji odnośnie instalacji tachografu cyfrowego. Dane dotyczące zużycia paliwa: wyniki podane w niniejszej publikacji nie stanowią otwartej ani implikowanej gwarancji, że indywidualny egzemplarz samochodu, z którym dostarczono te informacje, będzie gwarantował dokładnie takie zużycie paliwa. Pojazdy nie są poddawane indywidualnym testom, zatem występują nieuniknione różnice pomiędzy poszczególnymi pojazdami tego samego modelu. Pojazd może także posiadać konkretne modyfikacje. Na zużycie paliwa ma ponadto wpływ styl prowadzenia pojazdu oraz warunki drogowe, jak również przebieg samochodu i poziom jego utrzymania.

53


Twitter

> www.landrover.pl

wYmIaRY I możlIwoścI Szer. lusterka złożone: 2005 mm lusterka rozłożone: 2195 mm

wysokość: 1740 mm

Rozstaw osi 2660 mm

Rozstaw kół tylnych 1614 mm MaksyMalna wysokość Przy otwartym szyberdachu Z radiem DAB Z relingami dachowymi Z relingami dachowymi i belkami poprzecznymi

wszystkie wersje 1775 mm 1765 mm 1830 mm 1850 mm całkowita długość 4500 mm

Rozstaw kół przednich 1601 mm PROMIEń SKRęTU od krawężnika do krawężnika 11,3 m liczba obrotów między położeniami skrajnymi 2,6

54

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

A

B

Geometria pojazdu

A Kąt natarcia 31º

prześwit Prześwit osi przedniej Prześwit do 210 mm Prześwit osi tylnej Prześwit do 265 mm

Facebook

C

B Kąt rampowy 23º

Głębokość brodzenia Maksymalna głębokość brodzenia 500 mm

C Kąt zejścia 34º

1670

755

litrów

litrów

Maksymalna przestrzeń ładunkowa – fotele rozłożone

Maksymalna przestrzeń ładunkowa – fotele podniesione

WNĘTRZE Przestrzeń nad głową Maks. przestrzeń na głowę 1020 mm z panoramicznym szyberdachem Maks. przestrzeń na głowę 1000 mm bez szyberdachu Miejsce na nogi Miejsce na ramiona Przód 990 mm Przód 1465 mm Tył 925 mm Tył 1460 mm

Pojemność bagażnika Długość bagażnika z tyłu Fotele tylne 1570 mm rozłożone Fotele tylne 915 mm podniesione Szerokość Wysokość

1245 mm 885 mm

Objętość bagażnika z tyłu Fotele tylne 1670 litrów rozłożone Fotele tylne 755 litrów podniesione

55


> www.landrover.pl

Twitter

aKcESoRIa

Styl czy praktyczność? Dzięki wyjątkowej ofercie specjalistycznych akcesoriów Freelandera 2 nie musisz już wybierać. Jest to doskonała okazja, by dostosować pojazd do swoich osobistych preferencji oraz sposobu spędzania czasu, a także nadać mu wyróżniające go cechy stylistyczne. Kompleksowa oferta obejmuje opcje przewożenia i holowania, jak również dodatkowe opcje w zakresie stylizacji wnętrza i nadwozia pojazdu. Co ważne, wszystkie akcesoria Freelandera 2 są dostępne indywidualnie, w dowolnym momencie – nie tylko wtedy, gdy pojazd jest zupełnie nowy. osprzęt przydatny od czasu do czasu lub przez cały rok, stworzony z myślą o sportach ekstremalnych lub turystyce, niezastąpiony w kontakcie z naturą lub w mieście – mamy wszystko, czego Ci potrzeba, aby ruszyć w drogę. Freelander 2 jest bowiem tak wszechstronny, jak tylko zapragniesz. Pamiętaj, że autoryzowane akcesoria Land Rovera zostały zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z tymi samymi surowymi standardami, co oryginalne komponenty Twojego pojazdu. Dalsze informacje na stronie www.landrover.pl. 56

Freelander 2 HSE pokazany powyżej jest wyposażony w ochronne progi rurowe, podwyższone relingi dachowe, zestaw belek poprzecznych, bagażnik na sprzęt do sportów wodnych oraz 19-calowe felgi aluminiowe Triple Sport z wykończeniem High Gloss, z nakładkami środkowymi land Rovera. Freelander 2 HSE pokazany po prawej stronie jest wyposażony w progi boczne, obudowy lusterek z jasnym wykończeniem oraz 19-calowe, 10-szprychowe felgi aluminiowe z wykończeniem Shadow chrome, z nakładkami środkowymi land Rovera.

Facebook


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

bagażnik na sprzęt do sportów wodnych* lR006846 Umożliwia przewożenie jednej deski surfingowej lub sailboardu wraz z masztem, lub jednego kajaka. Ładowność 45 kg**.

Skrzynia bagażowa* VPlVR0062 wykończenie Gloss Black. można ją otworzyć z obydwu stron. zabezpieczona zamkiem. wymiary zewnętrzne: długość 1750 mm, szerokość 820 mm, wysokość 450 mm. Pojemność 440 litrów. Ładowność 68 kg**.

bagażnik na narty i snowboard* lR006849 może pomieścić cztery pary nart lub dwie deski snowboardowe. załadunek jest ułatwiony dzięki szynom ślizgowym. zabezpieczony zamkiem. Ładowność 36 kg**.

Półka na bagaż* lR006848 Ładowność 62,6 kg**.

bagażnik na rower STc50063 możliwość przymocowania jedynie do haka holowniczego o stałej wysokości (lR007479). miejsce na dwa rowery. możliwość jednoczesnego holowania przyczepy. Niekompatybilny z zaczepami holowniczymi z ciernym urządzeniem stabilizującym. Dalsze informacje na temat rowerów land Rovera znajdują się na stronie www.2x2worldwide.com

58

Montowany na dachu bagażnik na rower VPlFR0091 – (nie pokazano)

*Relingi dachowe i belki poprzeczne są wymagane dla wszystkich montowanych na dachu akcesoriów land Rovera. Przedmioty umieszczone powyżej zamontowanej na dachu anteny satelitarnej mogą wpłynąć na jakość sygnału odbieranego przez pojazd oraz zakłócać systemy nawigacji oraz radiowe systemy satelitarne, jeśli takowe zostały zamontowane. **maksymalna ładowność oznacza ładowność akcesorium zamontowanego na dachu.

zestaw podwyższonych relingów dachowych oraz wspornika krzyżakowego* Pojazdy z szyberdachem panoramicznym lR007220 Pojazdy bez szyberdachu panoramicznego lR006608 Ładowność 75 kg**. wysokość pojazdu po zamontowaniu 1830 mm. Belki poprzeczne nie wchodzą w skład zestawu. zestaw belek poprzecznych* lR002417 Łatwe w demontażu, gdy nie są użytkowane. wys. pojazdu po zamontowaniu 1852 mm. Ładowność 71,8 kg**. Na pojeździe należy zamontować dostępny jako akcesorium zestaw podwyższonych relingów dachowych oraz wspornika krzyżakowego. Pokazany powyżej, sprzedawany osobno.

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Ochronne progi rurowe – czarne lR003840

Ochronne progi rurowe – stal nierdzewna lR003318

Facebook

zestaw typu Lashing Eye VUB503160 Sześć dodatkowych punktów mocowania, do wykorzystania w znajdujących się na belkach poprzecznych otworach w kształcie litery T.

Hak holowniczy o stałej wysokości* lR007479 Przykręcony na stałe hak holowniczy. Ładowność przyczepy 2000 kg. ciężar przedniej części przyczepy 150 kg. Kompatybilny z montowanym na zaczepie holowniczym bagażnikiem na rower (STc50063).

Progi boczne lR002773 – (u dołu)

Ozdobne listwy boczne lR002791 – (u góry)

*Pojazdy wyposażone w Pakiet Stylizacji Sportowej wymagają montażu osobnego zestawu wsporników gniazdek holowniczej instalacji elektrycznej (lR004084). Prosimy zwrócić się do Dealera firmy land Rover w celu uzyskania dalszych informacji.

Szybkorozłączny hak holowniczy VPlFT0009 zabezpieczony zamkiem. Łatwy w demontażu. Ładowność przyczepy 2000 kg. ciężar przedniej części przyczepy 150 kg. Niekompatybilny z Pakietem Stylizacji Sportowej.

Hak holowniczy typu „łabędzia szyja”* lR007481 Hak holowniczy o stałej pozycji. Ładowność przyczepy 2000 kg. ciężar przedniej części przyczepy 150 kg.

Holownicza instalacja elektryczna - patrz strona 63

59


Twitter

> www.landrover.pl

Osłona zderzaka tylnego ze stali nierdzewnej VPlFB0040 – (u dołu)

Osłona czołowa podwozia ze stali nierdzewnej VPlFT0004 Niekompatybilna z Pakietem Stylizacji Sportowej.

Przednie chlapacze lR003324 Niekompatybilne z Pakietem Stylizacji Sportowej.

Wykonane ze stali nierdzewnej elementy wykończenia zamka tylnej klapy (u góry) VPlFB0039

Tylne chlapacze lR003322 Niekompatybilne z Pakietem Stylizacji Sportowej.

Listwa ochronna tylnego zderzaka ze stali nierdzewnej modele z silnikiem diesla: VPlFB0079 modele z silnikiem benzynowym: VPlFB0099 Niekompatybilna z Pakietem Stylizacji Sportowej.

60

Snow Traction System (system ułatwiający przyczepność na śniegu) lR005169 Tylko dla przednich kół 17- i 18-calowych.

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Wodoodporne pokrowce siedzeń Almond* Siedzenia przednie VPlFS0107SVa Siedzenia tylne (bez podłokietnika) VPlFS0109SVa Siedzenia tylne (z podłokietnikiem) VPlFS0110SVa

Wodoodporne pokrowce siedzeń Ebony* Siedzenia przednie VPlFS0107PVJ Siedzenia tylne (bez podłokietnika) VPlFS0109PVJ Siedzenia tylne (z podłokietnikiem) VPlFS0110PVJ

Facebook

Dywaniki Nutmeg VPlaS0200SVB

Dywaniki Ebony VPlaS0200PVJ

zestaw przednich i tylnych progowych listew ochronnych lR002525 wykończenie stalą nierdzewną na wysoki połysk.

*chronią siedzenia przed błotem, zabrudzeniami oraz zużyciem. Nadają się do prania w pralce. obejmują pokrowce zagłówków i podłokietników. Pokazane kolory mogą się różnić od rzeczywistego produktu.

zestaw mat gumowych lR002483

61


Twitter

> www.landrover.pl

Sztywna mata do bagażnika lR002424

Mata gumowa do bagażnika lR002516 wodoodporna, z krawędzią uniemożliwiającą przesuwanie się oraz wyposażona w powierzchnię antypoślizgową.

Przegroda do przewozu ładunków lR002522 Umożliwia oddzielenie zwierząt od ładunków. zamykana bramka zewnętrzna z jednej strony. musi zostać zamontowana wraz z barierą do przewozu ładunków (lR002521).

Elastyczna mata do bagażnika VPlFS0014 Solidny materiał chroni powierzchnię bagażnika aż do wysokości okien. Pokrywa całą podłogę bagażnika w momencie złożenia siedzeń w drugim rzędzie.

bariera do przewozu ładunków lR002521 Łatwa w demontażu. Spełnia wymogi przepisu Ec 17. bariera do przewozu ładunków – do połowy wysokości VPlFS0146 – (nie pokazano)

62

Siatka na ładunki lR003852 można ją przymocować od tyłu drugiego rzędu siedzeń.

Siatka do zabezpieczenia ładunków VUB503130 Do wykorzystania z punktami mocującymi przestrzeni bagażnikowej. obejmuje siatkę podłogową oraz dwa pasy mocujące z mechanizmem zapadkowym. Długość pasa ok. 2 metry.

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Fotelik dziecięcy DUO plus¹ lR006637 Dla dzieci o wadze 9-18 kg (w wieku od około 9 miesiąca do 4 roku życia). zagłówek i uprząż nastawne za jednym pociągnięciem, możliwość regulacji wysokości zagłówka. wyściełane pokrycie nadające się do prania w pralce. Skierowany przodem do kierunku jazdy w momencie zainstalowania na tylnym siedzeniu. System ISoFIX pozwala na zamocowanie fotelika bezpośrednio w punktach mocujących ISoFIX pojazdu.

Fotelik dziecięcy KID plus¹ lR004940 Dla dzieci o wadze 15-36 kg (w wieku od około 4 do 12 roku życia). Prowadnice pasa bezpieczeństwa pozwalają na odpowiednie ustawienie pasa. Trzy regulowane pozycje szerokości. lepsza ochrona przed uderzeniem z boku. wyściełane pokrycie nadające się do prania w pralce.

13-pinowa holownicza instalacja elektryczna² VPlFT0106 Niekompatybilna z tablicą oświetleniową (STc8153).

Gaśnica lR002523 1-kg gaśnica proszkowa ze wspornikami do montażu na podłodze.

Elektryczna instalacja holownicza typu „N” i „S”² VPlFT0105 Kompatybilna z tablicą oświetleniową.

Gaśnica lR002524 2-kg gaśnica proszkowa ze wspornikami do montażu na podłodze.

Taśma mocująca z uzębionym mechanizmem zapadkowym caR500010 Nylonowy pas umożliwiający przymocowanie przedmiotów na belkach poprzecznych lub na bagażniku na torby i walizki. Długość 5 m, szerokość 20 mm. Dostarczany oddzielnie.

Trójkąt ostrzegawczy Kcc500021

Pakiet Stylizacji Sportowej – począwszy od roku modelu 2011 Jeszcze więcej wyrazistości i bardziej indywidualny, bardziej osobisty wygląd. Pakiet Stylizacji Sportowej obejmuje eleganckie spojlery ze szczelinami wlotu powietrza w dolnej części przednich i tylnych zderzaków, atrakcyjne panele z aplikacją w dolnej części drzwi oraz wyrazisty, eliptyczny element wykończenia pojedynczej/podwójnej rury wydechowej odpowiednio dla modeli diesla i benzynowych. Pakiet Stylizacji Sportowej jest dostępny w kolorze odpowiadającym barwie pojazdu. model benzynowy: VPlFB0071lml model diesla: VPlFB0072lml Spojler³: lR002464

Fotelik dziecięcy bAbY-SAFE plus¹ VPlmS0007 Dla dzieci o wadze 0-13 kg (od narodzin do ok. 12-15 miesiąca życia). Posiada osłonę przed słońcem/wiatrem. wyściełane pokrycie nadające się do prania w pralce. może zostać zainstalowany za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa lub przy wykorzystaniu stelaża BaBY-SaFE ISoFIX VPlmS0008. Stelaż bAbY-SAFE ISOFIX¹ VPlmS0008

Tablica oświetleniowa² STc8153 Kabel 4-metrowej długości można podłączyć do gniazdka holowniczej instalacji elektrycznej typu „N”. zdejmowane lusterko do holowania VPlVT0080 Linka holownicza STc8919aa Torba, w której znajduje się linka, może zostać przymocowana jako flaga ostrzegawcza. maksymalna masa holowanego pojazdu 3000 kg. Elektryczna torba termoizolacyjna VUP100140l zasilana z dodatkowego gniazdka 12 wolt. Temperatura kontrolowana termostatem. Łatwe w czyszczeniu powierzchnie wewnętrzne. wysokość 380 mm, długość 380 mm, szerokość 220 mm. Pojemność 14 litrów. Ekran na przednią szybę VPlFY0067 odbija promienie słońca i pozwala utrzymać chłód we wnętrzu pojazdu.

Apteczka pierwszej pomocy STc7642 środki opatrunkowe w przypadku ran i otarć. Lakiery do retuszowania obszerny zestaw pisaków i aerozoli do retuszu, dzięki którym Twój Freelander 2 będzie wyglądał jak nowy, pomimo niewielkich odprysków lakieru i zadrapań. Prosimy zwrócić się do Dealera firmy land Rover w celu uzyskania dalszych informacji. Płyn do czyszczenia felg aluminiowych – pojemnik 500ml VPlSw0066 Przeznaczony specjalnie dla pojazdów land Rovera, z myślą o usuwaniu warstwy kurzu z hamulców, bez ryzyka uszkodzenia otaczających komponentów hamulca ani koła. Nakrętki zaworów opon z logo land Rovera – lR027560 Union Jack (kolorowa) – lR027664 Union Jack (czarna) – lR027666 Przydaj swoim felgom więcej wyrazistości.

Facebook

Klamki w kolorze nadwozia Przygotowana pod lakierowanie klamka do drzwi⁴ – lR006876 Przygotowana pod lakierowanie nakładka na klamkę⁴ (z symbolem zamka) – lR006877 Przygotowana pod lakierowanie nakładka na klamkę⁴ (bez symbolu zamka) – lR006878 Obudowy lusterek z jasnym wykończeniem⁵ Górne – VPlmB0041 zastępują pierwotne obudowy lusterek w kolorze nadwozia. Obudowy lusterek z jasnym wykończeniem⁵ ⁶ Górne – VUB503880mmm Dolne – lR003905 Obudowy lusterek w kolorze nadwozia⁵ ⁶ Górne – przygotowane pod lakierowanie⁴ – lR004867 Dolne – przygotowane pod lakierowanie⁴ – lR004866 DVD do nawigacji satelitarnej Land Rovera aktualizacje map dla Twojego systemu nawigacji satelitarnej land Rovera. Dalsze informacje znajdziesz na stronie www.navigation.com/landrover.

zestaw żarówek VPlFV0089

¹Dzieci są bezpieczniejsze, gdy są odpowiednio umieszczone na tylnym siedzeniu samochodu. Uwaga: wszystkie wzory oraz kolory tapicerki siedzeń są okresowo aktualizowane. ²akcesoria te nie są przystosowane do przyczep kempingowych, przyczep dwukołowych lub tablic oświetleniowych wyposażonych w zamontowane z tyłu zestawy reflektorów lED. ³Jeśli nie zainstalowano jako standard. Pakiet Stylizacji Sportowej nadaje się do natychmiastowego polakierowania – prosimy o konsultację z Dealerem firmy land Rover odnośnie dopasowania Pakietu do barwy lakieru pojazdu. ⁴Prosimy o kontakt z Dealerem firmy land Rover w celu uzyskania porad odnośnie wykończenia tych akcesoriów lakierem w wybranym przez ciebie kolorze. ⁵akcesorium kompatybilne z niektórymi modelami, prosimy zasięgnąć porady swojego Dealera firmy land Rover. ⁶wymagany jest klej (STc50551).

63


> www.landrover.pl

RUSzaJ w PoDRóż Doświadcz zaawansowanej technologii, wyrafinowania i bogactwa możliwości pojazdu Land Rovera – zarezerwuj jazdę próbną u Dealera firmy Land Rover. Wejdź na stronę www.landrover.pl. Zaznaj niezrównanych możliwości pojazdu Land Rovera w pełnym wyzwań otoczeniu: zarezerwuj Experience Day z Land Roverem. To świetna okazja, aby przetestować swoje umiejętności prowadzenia pojazdu w terenie oraz przekonać się, do czego samochód jest zdolny. Jazdy odbywają się w jednym z naszych ośrodków Land Rover Experience, pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. W celu dokonania rezerwacji Land Rover Experience wejdź na stronę www.landrover.com/experience.

2

Twitter

Facebook


Twitter

> www.landrover.pl

Facebook

www.landrover.pl

UWAGA: land Rover stale dąży do ulepszania specyfikacji, designu i produkcji swoich pojazdów, zaś zmiany wprowadzane są nieustannie. choć dokładamy wszelkich starań, aby nasze publikacje zawierały aktualne informacje, niniejsza broszura nie powinna być postrzegana jako niezawodne zestawienie aktualnych specyfikacji ani jako oferta sprzedaży jakiegokolwiek konkretnego pojazdu. Dystrybutorzy i Dealerzy nie są agentami firmy land Rover i nie mają żadnego prawa do występowania w imieniu lub reprezentowania firmy land Rover. wszelkie zatwierdzone akcesoria land Rovera zamontowane przez Dealera firmy land Rover w przeciągu jednego miesiąca lub do momentu przejechania 1600 kilometrów (którekolwiek z nich nastąpi wcześniej) od chwili przekazania nowego, zarejestrowanego pojazdu będą objęte tymi samymi zasadami gwarancji oraz okresu gwarancji, co sam pojazd. akcesoria zakupione w innym momencie będą objęte 12-miesięczną gwarancją bez ograniczeń kilometrażu. wszystkie zatwierdzone akcesoria land Rovera są poddawane surowym testom w celu zapewnienia ich zgodności z tymi samymi, wysokimi standardami, które dotyczą także samych pojazdów. Funkcjonowanie w ekstremalnie wysokich oraz niskich temperaturach, odporność na korozję, uruchomienie poduszek powietrznych to niektóre z kryteriów szeroko zakrojonych testów produktu, przeprowadzanych w celu zapewnienia, że akcesoria są zarówno trwałe, jak i, co ważne, nadal są zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami.

JLR Polska Sp. z o.o. Biuro handlowe: ul. Szyszkowa 35/37 02-285 warszawa www.landrover.pl © land Rover 2012. Numer publikacji: lRml 4023/12

wszystkie nasze akcesoria są zaprojektowane tak, by stanowić integralny komponent pojazdów land Rovera. Szereg akcesoriów takich, jak bagażniki dachowe, jest łatwych w montażu, zaś pewne produkty wymagają specjalistycznych narzędzi oraz sprzętu diagnostycznego w celu zapewnienia odpowiedniej integracji ze strukturą i układami elektrycznymi pojazdu. Produkty te różnią się w zależności od rynku; prosimy o kontakt ze swoim Dealerem firmy land Rover, który z przyjemnością udzieli informacji odnośnie aktualnych specyfikacji oraz odpowie na wszelkie zapytania. Kolory przedstawione w niniejszej broszurze podlegają ograniczeniom procesu drukowania i mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych kolorów pojazdu. Firma zastrzega sobie prawo do zmiany lub wycofania dowolnego koloru wykończenia bez uprzedniego powiadomienia. Niektóre kolory wykończenia mogą być niedostępne na Twoim rynku. Prosimy o skonsultowanie się z Dealerem firmy land Rover odnośnie dostępności kolorów oraz aktualnych specyfikacji. Dystrybutorzy i Dealerzy nie są agentami firmy land Rover i nie mają żadnego prawa do występowania w imieniu lub reprezentowania firmy land Rover.


> www.landrover.pl

Twitter

Facebook

Land Rover Freelander 2  
Land Rover Freelander 2  
Advertisement