Page 1

FORD FOCUS


Go Further Te dwa słowa oddają ducha i determinację firmy Ford w procesie ciągłego doskonalenia produktu, wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów.

1

2-13 Ford kinetic Design

14-17 Jakość

18-19 Dbalość o środowisko

20-21 Bezpieczeństwo

20-25 Inteligentne rozwiązania

Dzięki stylistyce „Ford kinetic Design” nasze pojazdy wyglądają jeszcze atrakcyjniej, niż kiedykolwiek dotychczas. Śmiałe, dynamiczne linie, które stwarzają wrażenie energiiw ruchu.

Zaprojektowaliśmy i skonstruowaliśmy Twojego Forda tak, abyś po wielu latach użytkowania czuł się w nim równie dobrze, jak w dniu zakupu i żeby jego prowadzenie było równie wspaniałe.

Dzięki technologii Ford ECOnetic tworzymy pojazdy o niższym zużyciu paliwa, obniżonym poziomie emisji CO2 oraz niższych ogólnych kosztach eksploatacji.

Inteligentny system bezpieczeństwa Forda (IPS) wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, których zadaniem jest zapobieganie wypadkom oraz ochrona kierowcy i pasażerów w przypadku kolizji.

Samochody, które same parkują, wycieraczki przedniej szyby, które wiedzą, kiedy pada – to tylko niektóre z wielu pomysłowych, ułatwiających życie rozwiązań Forda.

26-35 Wybierz swojego Forda Focus ■ ■ ■ ■

Ambiente Trend Trend Sport Titanium

36-37 Dostępne wersje

38-45 Dopasuj Forda Focus do swoich potrzeb ■ ■ ■ ■

Ford Individual Obręcze kół i ogumienie Systemy audio i komunikacji Funkcjonalne dodatki

46-55 Specyfikacja

56-58 Kolory i tapicerki

59 Prawa autorskie i dodatkowe informacje

“To niekwestionowane zwycięstwo dla tego niezwykłego silnika.” Dean Slavnich, przewodniczący konkursu International Engine of the Year.


Coś więcej niż tylko samochód 2

Ford Focus został zaprojektowany według najnowszych trendów stylistyki Ford kinetic Design. Bez względu na to, z której strony na niego spojrzysz, nie możesz przejść obok niego obojętnie.

Pokazany model to Ford Focus Titanium w wersji 5-drzwiowej z lakierem metalizowanym Candy Red (opcja) oraz 18" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym (D2UD5, opcja i akcesoria).

3


Nowe przygody 4

Przygotuj się na najbardziej uzależniające doświadczenia za kierownicą. Dzięki zwinności i precyzji, jaką oferuje Ford Focus, prowadzenie samochodu staje się tak przyjemne, że zawsze będziesz chcieć więcej.

Pokazany model to Ford Focus Titanium w wersji kombi z lakierem metalizowanym Panther Black (opcja) oraz 18" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym (D2UD5, opcja i akcesoria).

5


Zacznij jeździć na poważnie 6

Przygotuj się na pełną wrażeń jazdę za kierownicą Forda Focus ST. Ten wyjątkowy samochód, napędzany dwulitrowym silnikiem EcoBoost o mocy 250 KM, zestrojony ze sportowym zawieszeniem, gwarantuje niezapomniane i uzależniające wrażenia z jazdy.

Pokazany model to Ford Focus ST w wersji 5-drzwiowej z lakierem zwykłym Frozen White (opcja), reflektorami biksenonowymi (opcja) oraz dodatkowo przyciemnianymi szybami w tylnej części nadwozia (opcja).

7


Nowy związek 8

Dynamiczna osobowość Forda Focus daje o sobie znać również we wnętrzu. Zaprojektowana z myślą o kierowcy przestrzeń, niczym kokpit w samochodzie sportowym, zapewni, że poczujesz całkowitą jedność z pojazdem.

Pokazany model to Ford Focus Titanium z systemem nawigacji satelitarnej SD z radioodtwarzaczem Sony CD/MP3 (opcja).

9


Przygotuj się na wyjątkowe doznania 10

Niezależnie do tego dokąd jedziesz Ford Focus zawsze gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy.

Pokazany model to Ford Focus Titanium w wersji 4-drzwiowej z lakierem metalizowanym Moondust Silver (opcja) oraz 17" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 15-ramiennym (D2YL5, opcja i akcesoria).

11


Umiejętność przewidywania 12

Ford Focus jest liderem w segmencie w zakresie nowoczesnych technologii. Zaawansowane systemy jak: system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach, system kontroli pasa ruchu z systemem wspomagającym utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, zostały stworzone specjalnie dla Ciebie, aby każda podróż była bezpieczna i bezstresowa i dostarczała wyłącznie miłych doznań.

Pokazany model to Ford Focus Titanium w wersji 5-drzwiowej z lakierem metalizowanym Candy Red (opcja) oraz reflektorami biksenonowymi ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED (opcja).

13


Potwierdzona jakość Już pierwszy kontakt z Fordem Focus, począwszy od detali nadwozia a skończywszy na elementach wnętrza, utwierdza nas w przekonaniu, że został on wykonany z wysoką dbałością o szczegóły. Opracowaliśmy każdy element pojazdu tak, aby zapewnić jego niezawodność i wytrzymałość, dążąc do jednego celu – trwałej, wysokiej jakości.

76 km

2408 km

7899 km

24,159 km

36,765 km

112,907 km

245,066 km

499,892 km

1,276,765 km

9,136,765 km

12,999,976 km

14

Testowany w ekstremalnych warunkach

Jakość Dzięki nowoczesnej stylistyce wykończenia wnętrza, wysokiej jakości materiałom i doskonałej precyzji montażu, Ford Focus nie tylko doskonale się prowadzi, ale również miło spędza się w nim czas.

Ford Focus został wystawiony na wszelkie możliwe ekstremalne warunki pogodowe w zakresie temperatur od -40°C do +80°C.

Jazda bez końca Podczas jazd próbnych, przeprowadzonych w fazie rozwoju produktu, Ford Focus przejechał dystans odpowiadający 88 okrążeniom kuli ziemskiej. To samochód, na którym możesz zawsze polegać, w każdym, najdrobniejszym szczególe.

300 000 razy zamknięte drzwi Otwieraliśmy i zamykaliśmy drzwi i pokrywę komory silnika ponad 300 000 razy, aby przetestować ich niezawodność.

15


Układ kierowniczy, dostosowujący się do otoczenia Zaawansowany, elektryczny układ wspomagania kierownicy* (EPAS), zastosowany w Fordzie Focus, zapewnia równowagę, jakiej nie można uzyskać w konwencjonalnych układach wspomagania kierownicy. Podczas parkowania zapewniane jest pełne wspomaganie, umożliwiające wykonanie manewru z niezwykłą łatwością i bez wysiłku. Gdy poruszasz się w trasie, układ płynnie dostosowuje poziom wspomagania, w celu zapewnienia optymalnej kontroli nad pojazdem.

Uzależniające wrażenia z jazdy Ford Focus, dzięki połączeniu najnowszych silników z dynamicznym podwoziem i precyzyjnym układem kierowniczym przypomina, jaką przyjemnością może być jazda.

17

*Dostępność zależna od wersji wyposażenia i silnika. Szczegóły dostępne w Specyfikacji.

Przekładnia Ford PowerShift Wykorzystująca najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie skrzyń biegów, przekładnia Ford PowerShift stanowi doskonałe połączenie wygody przekładni automatycznej oraz osiągów zapewnianych zazwyczaj przez przekładnie manualne. Ta 6-biegowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna sprytnie wybiera następny właściwy bieg w najlepszym momencie, aby zapewnić błyskawiczną zmianę biegów, bez przerw w przenoszeniu napędu. Również zużycie paliwa jest mniejsze w porównaniu z konwencjonalną przekładnią automatyczną1. Przekładnia ta oferuje również tryb ręcznej zmiany biegów, który umożliwia przełączanie biegów za pomocą dźwigni, ale bez potrzeby wciskania pedału sprzęgła. 1

5.2 l/100 km (warunki mieszane) z silnikiem diesla 2.0 Duratorq TDCi (163 KM).

Niezależne, wielowahaczowe zawieszenie tylne Zapewnia płynną jazdę i bardziej precyzyjne kierowanie pojazdem. Ten zaawansowany układ sprawia, że każde koło może przemieszczać się niezależnie.

Układ poprawiający stabilność na zakrętach (TVC)Ø

Ford EcoBoost

Układ znacznie poprawia przyczepność i zwrotność podczas pokonywania zakrętów. Stała regulacja rozdziału momentu obrotowego, przekazywanego na poszczególne koła przednie, gwarantuje doskonałą przyczepność i zwrotność na drodze. (Standard)

Zastosowanie technologii Ford EcoBoost umożliwia uzyskanie mocy dostępnej dotąd dla silników o dużo większej pojemności przy jednoczesnym zużyciu paliwa i emisji CO2 charakterystycznych dla małych silników. Nowy, niezwykle wydajny silnik 1.0 EcoBoost uzyskuje imponującą moc 125 KM, przy średnim zużyciu benzyny na poziomie zaledwie 5.0 l/100 km oraz emisji CO2 wynoszącej 114 g/km*.

Wykorzystuje specjalne czujniki.

Ø

*Dane dla wersji 5-drzwiowej.


Co zyskujesz dzięki technologii Ford ECOnetic? Technologia Ford ECOnetic została stworzona z myślą o zmniejszeniu kosztów eksploatacji pojazdu poprzez obniżenie zużycia paliwa oraz emisji CO2, bez uszczerbku dla stylu oraz jakości jazdy. W bliskiej przyszłości nasza technologia ECOnetic zostanie poszerzona o pojazdy elektryczne i hybrydowe, pojazdy napędzane biopaliwami, hybrydy ładowane z sieci elektrycznej oraz pojazdy zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

18

Technologia Ford ECOnetic ■

19

Ford EcoBoost

Silniki benzynowe Ford EcoBoost o niskim zużyciu paliwa (patrz po prawej) Nowoczesne silniki wysokoprężne Ford Duratorq TDCi – zapewniają wyjątkowo niskie zużycie paliwa oraz niski poziom emisji CO2 Przekładnia Ford PowerShift – łączy wydajność przekładni manualnej z wygodą konwencjonalnej przekładni automatycznej

Dzięki systemowi bezpośredniego wtrysku paliwa, turbodoładowaniu oraz zmiennym fazom rozrządu silniki Ford EcoBoost charakteryzują się niezwykłą wydajnością. Na przykład nowy silnik 1.0 EcoBoost 125 KM, dostępny do Forda Focus, zapewnia taką samą maksymalną moc jak silnik o większej pojemności 1.6 Duratec Ti-VCT 125 KM, zużywając przy tym około 18% mniej paliwa i emitując do atmosfery o około 16% mniej CO2.

System Ford Auto-Start-Stop

System Ford Auto-Start-Stop (patrz po prawej) Inteligentny układ ładowania akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Ford Smart Regenerative Charging) pozwala zaoszczędzić paliwo, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz Elektryczny układ wspomagania kierownicy – bardziej wydajny układ, zużywający mniej energii silnika Krata wlotu powietrza z aktywną przesłoną – poprawia własności aerodynamiczne i zmniejsza zużycie paliwa System Ford Eco Mode – informuje kierowcę o ekonomice jazdy Wskaźnik zmiany biegu – podpowiada, kiedy należy zmienić bieg, aby uzyskać najniższe zużycie paliwa

Silnik jest wyłączany automatycznie, gdy przechodzi na bieg jałowy podczas postoju , aby zmniejszyć zużycie paliwa. Gdy chcesz kontynuować podróż, silnik natychmiast uruchamia się ponownie.

Pojazdy elektryczne i hybrydowe Nasze zasilane elektrycznie pojazdy nie emitują żadnych spalin. Są ładowane przez domowe gniazda sieci elektrycznej i będą mogły docelowo pokonać do 160 kilometrów na jednym ładowaniu. Dzięki temu będą idealnie nadawać się do codziennego dojeżdżania do pracy i poruszania się po mieście.

W trosce o czystsze jutro W firmie Ford bez rozgłosu i konsekwentnie zabiegamy o zmniejszenie oddziaływania na środowisko naturalne. Oto zaledwie kilka faktów:

Od 2000 r. zmniejszyliśmy zużycie energii w zakładach produkcyjnych o ponad 27%, a emisję CO2 o 31% w skali globalnej Od 2003 do 2008 r. Ford zmniejszył zużycie wody w swoich zakładach w całej Europie o 40%

Panele słoneczne/fotoelektryczne na dachu naszej fabryki silników w Bridgend w Wielkiej Brytanii generują dosyć energii, aby oświetlić powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych

Prawie 300 części stosowanych w europejskich pojazdach Ford jest wykonanych z niemetalicznych materiałów pochodzących z recyklingu. Potencjalnie zapobiega to trafianiu co roku na wysypiska 17 000 ton odpadów Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zaloguj się na stronie:

ford.com/go/sustainability

Cała energia elektryczna, potrzebna do zasilania Centrum Silników Diesel Forda w Dagenham, dostarczana jest przez trzy 85-metrowe turbiny wiatrowe. Przy łącznej maksymalnej mocy wyjściowej 5,9 MW, generują one ponad 11,4 miliona kWh energii elektrycznej rocznie – dosyć, aby pokryć zapotrzebowanie na energię ponad 3400 gospodarstw domowych.

Nasze zakłady w Kolonii wykorzystują energię hydroelektryczną z Norwegii i Szwecji. Zmniejsza to emisję CO2 o 190 000 ton rocznie. Transport pojazdów na barkach rzecznych po Renie oznacza mniej transportów na samochodach ciężarowych czyli mniej zużytego paliwa, co zapewnia dalsze zmniejszenie emisji CO2.


Inteligentna ochrona Nowoczesne technologie z zakresu bezpieczeństwa, zastosowane w Fordzie Focus, mają na celu zapobieganie wypadkom lub minimalizowanie ich konsekwencji, jeśli nie da się ich uniknąć.

Nowoczesne technologie wspomagające bezpieczeństwo

Ukryta siła

W Fordzie Focus zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, zwiększających poziom bezpieczeństwa, które zazwyczaj stosuje się w większych i droższych samochodach. Mają one na celu ochronę kierowcy i pasażerów, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia przyjemności, płynącej z jazdy.

Nadwozie Forda Focus składa się w 55 procentach ze stali o wysokiej wytrzymałości i w 26 procentach ze stali borowej o bardzo wysokiej wytrzymałości. Dzięki temu jest lżejsze, mocniejsze i sztywniejsze i stanowi niezwykle stabilną bazę dla układów: kierowniczego i napędowego.

Ford Focus nie tylko otrzymał maksymalnę, ogólną ocenę 5 gwiazdek w testach Euro NCAP ale także otrzymał dwie, dodatkowe nagrody za zaawansowane systemy, zwiększające bezpieczeństwo. Systemy te to: system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (LKA)2), system monitorowania koncentracji kierowcy2), oraz system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS)1). Ford Focus otrzymał również prestiżową nagrodę NCAP 'Best in Class' za rok 2011 w kategorii małych samochodów rodzinnych.

Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)Ø 1) Zaawansowany, Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)1) Forda Focus, wykorzystuje szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych do zapewnienia ochrony użytkownikom pojazdu. Zastosowane rozwiązania obejmują: klatkę bezpieczeństwa, wykonaną ze stali o ultra wysokiej wytrzymałości1), układ ABS1) z elektronicznym układem podziału siły hamowania (EBD)1), a także poduszki i kurtyny powietrzne1).

System IPS1) Forda Focus obejmuje następujące elementy: 1. 2. 3. 4. 5.

Poduszki powietrzne czołowe kierowcy i pasażera* z przoduu1) Poduszki boczne kierowcy i pasażera z przodu1) Boczne kurtyny powietrzne dla przednich i tylnych siedzeń1) Bezpieczna, cofająca się kolumna kierownicy i cofające się pedały, zapewniające optymalne pochłanianie energii zderzenia i ochronę nóg Wytrzymała konstrukcja nadwozia, zoptymalizowana przy użyciu technik komputerowych, z ultrasztywną klatką przedziału pasażerskiego1) i strefami kontrolowanego zgniotu

6.

Napinacze pasów bezpieczeństwa1), zwijacze z ogranicznikami siły naprężenia taśmy pasów i mocowania przednich pasów bezpieczeństwa z regulacją wysokości 7. Fotele z siedziskami o profilu zapobiegającym wysunięciu się spod pasów w razie zderzenia 8. Hamulce z układem ABS1) z elektronicznym układem podziału siły hamowania (EBD)1) oraz układ wspomagania nagłego hamowania (EBA)1) (w połączeniu z układem ESP1)) 9. Funkcja ostrzegania o nagłym hamowaniu2) 10. Opcjonalny system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS)1)

9 1

3

1

6 4

2 5

7

8

10

Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford, posiadających działającą czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylny rząd siedzeń pojazdu. u

*Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera1) jest dostępny jako opcja montowana przez Dealera. Bezpieczeństwo.

1)

Elementy wspomagające kierowcę.

2)

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniuØ1)

Podgrzewana przednia szyba Quickclear2)

System kontroli pasa ruchu oraz System wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchuØ *

Ostrzega kierowcę, jeśli ciśnienie w oponie jest zbyt niskie. (Opcja w wersjach: Trend, Trend Sport i Titanium. Standard w wersjach: ST i ST2)

Usuwa zaparowanie i szron w ciągu kilku sekund, nawet w mroźne poranki. (Standard w wersji Titanium, opcja w wersjach: Trend, Trend Sport, ST i ST2)

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu na autostradzie, co może mieć poważne konsekwencje. System kontroli pasa ruchu rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie i ostrzega kierowcę drganiami kierownicy. Jeśli kierowca nie zareaguje na to ostrzeżenie, system utrzymujący pojazd na pasie ruchu spowoduje, że układ kierowniczy wpłynie na kierunek jazdy, aby kierowca rozpoznał, że konieczna jest jego reakcja. (Opcja) Ø

Wykorzystuje specjalne czujniki.

*Działa przy prędkościach powyżej 65 km/h na drogach wielopasmowych z wyraźnym oznaczeniem pasów ruchu.

21


System wspomagający parkowanieØ Czujniki ultradźwiękowe sprawdzą czy miejsce do parkowania jest dostatecznie obszerne a układ kierowniczy automatycznie wykona odpowiednie manewry, pozostawiając Tobie jedynie konieczność operowania pedałami gazu, hamulca i sprzęgła. (Opcja)

Umiejętność przewidywania Nowoczesne technologie, zastosowane w Fordzie Focus, ułatwią i uprzyjemnią każdą podróż.

System monitorowania koncentracji kierowcyØ System ostrzega kierowcę, jeśli na podstawie analizy stylu jazdy wykryje spadek koncentracji. W początkowej fazie w zestawie wskaźników pojawia się ikona ostrzegawcza, następnie, jeśli koncentracja kierowcy nadal spada, włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. (Opcja)

Kontrola martwego pola widzenia w lusterkachØ † Jeśli jakiś samochód wjedzie w Twoje martwe pole widzenia w lusterkach, zostaniesz natychmiast ostrzeżony dyskretnym miganiem diody sygnalizacyjnej w odpowiednim lusterku bocznym. (Opcja)

System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościachØ# Automatycznie uruchamia hamulce w momencie wykrycia ryzyka kolizji, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo lub konsekwencje zderzenia z poprzedzającym pojazdem, w czasie jazdy z niską prędkością. (Opcja)

Rozpoznawanie znaków drogowychØ

Funkcja automatycznej zmiany świateł drogowych na mijaniaØ

System automatycznie odczytuje standardowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości i wyświetla informację o ograniczeniu prędkości na wyświetlaczu deski rozdzielczej. (Opcja)

Światła drogowe przełączaja się automatycznie na mijania, gdy zostanie wykryty zbliżający się pojazd lub wystarczająco jasne oświetlenie uliczne. Gdy droga jest wolna, ponownie włączają się światła drogowe. (Opcja) Wykorzystuje czujniki. Działa przy prędkości powyżej 65 km/h na drogach wielopasmowych z wyraźnym oznaczeniem pasów ruchu. # Działa przy prędkości poniżej 30 km/h. † Działa przy prędkości powyżej 10 km/h. Ø 1

23


Miejsce stworzone dla kierowcy

Kierowca w centrum uwagi

Prowadząc Forda Focus odniesiesz wrażenie, że kierujesz samochodem sportowym. Niska pozycja za kierownicą, w połączeniu z wysoko poprowadzoną górną linią drzwi bocznych, zapewnią Ci poczucie pewności i potęgują wrażenie idealnego dopasowania.

Przycisk rozrusznika Ford Power Silnik można uruchomić nie dotykając nawet kluczyka. Wystarczy trzymać zespół kluczyka w kieszeni lub w torebce. (Standard w wersjach: Titanium, ST i ST2)

Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu Włączają się automatycznie, gdy zaczyna padać. (Opcja w: Trend, Trend Sport i Titanium. Standard w: ST i ST2)

Wszystkie elementy Forda Focus – zaczynając od deski rozdzielczej, zoptymalizowanej do potrzeb kierowcy, przez czułość układu kierowniczego i hamulców, po działanie przełączników i elementów sterowania – sprawiają, że kierowca może poczuć się w pełni zintegrowany z samochodem.

Aktywne zabezpieczenie krawędzi drzwi

Wnętrze przetestowane na obecność alergenów

Ochronny element, wysuwający się automatycznie w momencie otwarcia drzwi, zabezpieczający krawędzie przednich i tylnych drzwi. (Opcja)

Wnętrze Forda Focus wykonano wyłącznie z materiałów, które zmniejszają ryzyko reakcji alergicznych do jak najmniejszego poziomu, a wysokowydajny filtr przeciwpyłkowy zapobiega przedostawaniu się kurzu i pyłków do wnętrza samochodu.

Samochód stworzony z myślą o kierowcy Spędziliśmy wiele godzin i poświęciliśmy wiele energii na opracowywanie miejsca dla kierowcy w Fordzie Focus, dzięki czemu obsługa wszystkich systemów jest intuicyjna.

25


Ambiente Wersja Ambiente to wstęp do szerokiej gamy wersji Forda Focus.

26

27

Standardowe elementy wyposażenia wersji Ambiente ■

Gniazdo USB

Duża przestrzeń bagażowa

Wbudowane gniazdo do podłączenia cyfrowego odtwarzacza muzyki lub pamięci USB. (Standard)

Pojemność przestrzeni bagażowej w wersj 5-drzwiowej: 363* litry, po rozłożeniu tylnych siedzeń – 1148* litrów. *Z zestawem naprawczym ogumienia.

Elektrycznie sterowane lusterka boczne z obudowami w kolorze nadwozia Tylny spojler w kolorze nadwozia (jedynie w wersji 5-drzwiowej) Ford Easy Fuel - system tankowania bez korka wlewu Elektrycznie sterowane szyby przednich drzwi z szybą po stronie kierowcy opuszczaną jednym naciśnięciem przycisku

■ ■

odległości i kąta pochylenia Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) Forda Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) z układem kontroli trakcji (TA) i układem wspomagania awaryjnego hamowania (EBA) Centralny zamek sterowany pilotem Radioodtwarzacz CD/MP3 z wyświetlaczem 3.5", 6 głośnikami i gniazdem USB

Kolumna kierownicy z regulacją

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP)

Lusterka boczne z obudowami lakierowanymi w kolorze nadwozia

System tankowania bez korka wlewu Ford Easy Fuel

Tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia

(Standard)

(Standard)

Możliwe jest użycie jedynie właściwego pistoletu dystrybutora paliwa. (Standard)

(Standard w wersji 5-drzwiowej)


Trend Ford Focus w wersji Trend łączy stylowy wygląd z innowacyjnością i wygodą.

28

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Ambiente ■

Kierownica pokryta skórą (Standard)

Radioodtwarzacz CD/MP3 z 3.5" wyświetlaczem graficznym (Standard)

16" stalowe obręcze kół z kołpakami o wzorze 7x2-ramiennym Radioodtwarzacz CD/MP3 z wyświetlaczem 3.5", 6 głośników, gniazdo USB, zdalne sterowanie na kierownicy Kierownica 4-ramienna z wykończeniem skórzanym

■ ■ ■

Klimatyzacja Komputer pokładowy Ford Eco Mode – system informujący o ekonomice jazdy

Komputer pokładowy

Klimatyzacja

Elektrycznie sterowane lusterka boczne

(Standard)

(Standard)

(Standard)

Klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia (Standard)

29


Trend Sport Ford Focus w wersji Trend Sport posiada dynamiczny charakter i gwarantuje jeszcze większą przyjemność z jazdy.

30

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Trend ■

Przednie fotele w stylizacji sportowej

Konsola centralna Premium

(Standard)

Z podłokietnikiem, przednim i tylnym gniazdem 12 V oraz dźwignią hamulca ręcznego w kształcie litery Z. (Standard)

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne z obudowami w kolorze nadwozia Listwa w kolorze polerowanego aluminium wzdłuż dolnej linii szyb bocznych Przednie fotele w stylizacji sportowej

Zawieszenie o sportowej charakterystyce

Wykończenie górnej linii drzwi w kolorze polerowanego aluminium

(Standard)

(Standard)

Konsola centralna Premium z podłokietnikiem, schowkami, przednimi tylnym gniazdem 12 V oraz dźwignią hamulca ręcznegow kształcie litery „Z” Zawieszenie o sportowej charakterystyce

Czarne obramowanie reflektorów

16" obręcze kół ze stopów lekkich

(Standard)

(Standard)

31


Titanium Innowacyjne technologie i nowoczesny styl czynią Titanium jedyną w swoim rodzaju wersją Forda Focus.

32

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Trend Sport ■

Przycisk rozrusznika Ford Power (Standard)

Klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną kontrolą temperatury (DEATC) (Standard)

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 7x2-ramienny Górna i dolna krata wlotu powietrza lakierowane w kolorze gloss black Lampy tylne z diodami LED (tylko wersje: 5-drzwiowa i kombi) Uchwyt dźwigni zmiany biegów pokryty skórą Chromowane wewnętrzne klamki drzwi Aluminiowe nakładki na przednich

■ ■ ■

progach drzwi z logo Ford Klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną kontrolą temperatury (DEATC) Przycisk rozrusznika Ford Power Tempomat z ogranicznikiem prędkości Składany podłokietnik pośrodku tylnej kanapy Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) Lampki oświetlenia wnęk na nogi

Samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne

Automatyczne reflektory i automatyczne wycieraczki

Górna i dolna krata wlotu powietrza lakierowane w kolorze gloss black

(Opcja)

(Opcja)

(Standard)

Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 z kolorowym wyświetlaczem 4.2", 9 głośników, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem oraz funkcją wzywania pomocy), gniazda: USB/iPod® i AUX-IN

Tylne światła w technologii LED (Standard)

33


ST Porywająca moc i niezwykle łatwe prowadzenie, uzależniające brzmienie silnika i dynamiczna, sportowa sylwetka sprawiają, że nowy Ford Focus ST stanowi szczytowe osiągnięcie w zakresie jakości jazdy i osiągów.

34

Dodatkowe elementy wyposażenia wersji ST w porównaniu do Titanium ■

■ ■

18" obręcze kół ze stopów lekkich w wyjątkowej stylistyce ST Unikalny pakiet do stylizacji nadwozia ST Tylny spojler w kolorze nadwozia Relingi bagażnika dachowego z wykończeniem w kolorze czarnym (tylko wersja kombi) Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu (DDS) Przednie fotele sportowe Recaro z tapicerką częściowo skórzaną+

35

Dodatkowe elementy wyposażenia wersji ST2 w porównaniu do ST ■

■ ■

Radioodtwarzacz CD/MP3, 6 głośników, gniazdo USB Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa (DEATC) Przycisk rozrusznika Ford Power Uchwyt dźwigni zmiany biegów i nakładki na progi przednich drzwi w stylistyce ST Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu (DDS) Automatyczne wycieraczki i samościemniające sie lusterko wsteczne

■ ■

Reflektory biksenonoweze spryskiwaczami i światłamido jazdy dziennej LED Tylne światła w technologii LED Przednie fotele sportowe Recaro z pełną tapicerką skórzaną, podgrzewane, z elektryczną regulacją położenia w 8. kierunkach+ Tylna kanapa Recaro z trzema miejscami do siedzenia+

+Elementy objęte zewnętrzną gwarancją. Szczegóły dostępne na okładce niniejszej broszury.

Inspirowane sportami rajdowymi fotele Recaro, częściowo skórzane+

Obudowa wskaźników w unikalnej stylizacji ST

Zawieszenie o sportowej charakterystyce

Rura wydechowa z podwójnym wylotem oraz tylny dyfuzor

Tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia

18" obręcze kół ze stopów lekkich w wyjątkowej stylistyce ST

(Standard w wersji ST)

Informujący o: ciśnieniu doładowania, ciśnieniu oleju oraz temperaturze oleju. (Standard)

(Standard)

(Standard)

(Standard)

(Standard)


Dostępne wersje Dzięki dużemu wyborowi wersji, nadwozi i silników, możesz skonfigurować Forda Focus tak, aby spełniał wszystkie Twoje potrzeby.

36

Ambiente

Trend

Trend Sport

Titanium

ST

Standardowe wyposażenie

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Ambiente

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Trend

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Trend Sport

ST: dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Titanium

■ ■

■ ■

Elektrycznie sterowane lusterka boczne z obudowami w kolorze nadwozia Tylny spojler w kolorze nadwozia (tylko w wersji 5-drzwiowej) System tankowania bez korka wlewu Ford Easy Fuel Elektrycznie sterowane szyby przednich drzwi z szybą po stronie kierowcy opuszczaną jednym naciśnięciem przycisku Kierownica z regulacją odległości i kąta pochylenia Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP)z układem kontroli trakcji (TA) i układem wspomagania nagłego hamowania (EBA) Centralny zamek sterowany pilotem Radioodtwarzacz CD/MP3 z wyświetlaczem 3.5", 6 głośnikami i gniazdem USB

Wersje nadwozia ■

4-drzwiowe, 5-drzwiowe i kombi

Silniki ■

Benzynowe 1.0 EcoBoost (100 KM) 1.6 Duratec Ti-VCT (85 KM) (tylko do wersji Ambiente Start) 1.6 Duratec Ti-VCT (105 KM) 1.6 Duratec Ti-VCT (125 KM) Diesel 1.6 Duratorq TDCi (95 KM)

■ ■ ■

16" stalowe obręcze kół z kołpakami o wzorze 7x2-ramiennym Radioodtwarzacz CD/MP3, wyświetlacz 3.5", 6 głośników, gniazdo USB, zdalne sterowanie na kierownicy Kierownica 4-ramienna wykończona skórą Komputer pokładowy Ford Eco Mode – system informujący kierowcę o ekonomice jazdy

■ ■

Wersje nadwozia ■

4-drzwiowe, 5-drzwiowe i kombi

Silniki ■

Benzynowe 1.0 EcoBoost (100 KM) 1.0 EcoBoost (125 KM) 1.6 Duratec Ti-VCT (105 KM) 1.6 Duratec Ti-VCT (125 KM) 1.6 EcoBoost (150 KM) Diesel 1.6 Duratorq TDCi (95 KM) 1.6 Duratorq TDCi (115 KM) 2.0 Duratorq TDCi (115 KM) 2.0 Duratorq TDCi (140 KM)

■ ■

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne z obudowami w kolorze nadwozia Wykończenie górnej linii drzwi w kolorze polerowanego aluminium Przednie fotele w stylizacji sportowej Konsola centralna Premium z podłokietnikiem, schowkami, przednim i tylnym gniazdem 12 V oraz dźwignią hamulca ręcznego w kształcie litery „Z” Zawieszenie o sportowej charakterystyce Radioodtwarzacz CD/MP3 z wyświetlaczem 3.5",6 głośników, gniazdo USB, zdalne sterowanie na kierownicy

Wersje nadwozia ■

■ ■

■ ■ ■

4-drzwiowe, 5-drzwiowe i kombi

Silniki ■

Benzynowe 1.0 EcoBoost (100 KM) 1.0 EcoBoost (125 KM) 1.6 Duratec Ti-VCT (105 KM) 1.6 Duratec Ti-VCT (125 KM) 1.6 EcoBoost (150 KM) 1.6 EcoBoost (182 KM) Diesel 1.6 Duratorq TDCi (95 KM) 1.6 Duratorq TDCi (115 KM) 2.0 Duratorq TDCi (115 KM) 2.0 Duratorq TDCi (140 KM) 2.0 Duratorq TDCi (163 KM)

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 7x2-ramienny Górna i dolna krata wlotu powietrza lakierowane w kolorze gloss black Lampy tylne z diodami LED (tylko w wersjach: 5-drzwi i kombi) Uchwyt dźwigni zmiany biegów pokryty skórą Chromowane wewnętrzne klamki drzwi Aluminiowe nakładki na progi przednich drzwi Elektronicznie sterowana klimatyzacja dwustrefowa Przycisk rozrusznika Ford Power Tempomat z ogranicznikiem prędkości Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) Radioodtwarzacz Sony CD/MP3, wyświetlacz 4.2", 9 głośników, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem), gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN

Wersje nadwozia ■

4-drzwiowe, 5-drzwiowe i kombi

Silniki ■

Benzynowe 1.0 EcoBoost (100 KM) 1.0 EcoBoost (125 KM) 1.6 Duratec Ti-VCT (100 KM) 1.6 Duratec Ti-VCT (125 KM) 1.6 EcoBoost (150 KM) 1.6 EcoBoost (182 KM) Diesel 1.6 Duratorq TDCi (95 KM) 1.6 Duratorq TDCi (115 KM) 2.0 Duratorq TDCi (115 KM) 2.0 Duratorq TDCi (140 KM) 2.0 Duratorq TDCi (163 KM)

■ ■ ■

■ ■

18" obręcze kół ze stopów lekkich w wyjątkowej stylistyce ST Unikalny pakiet do stylizacji nadwozia ST Tylny spojler w kolorze nadwozia Relingi bagażnika dachowego z wykończeniem w kolorze czarnym (tylko wersja kombi) Przednie fotele sportowe Recaro z tapicerką częściowo skórzaną+ Radioodtwarzacz CD/MP3, 6 głośników, gniazdo USB Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa (DEATC) Przycisk rozrusznika Ford Power Uchwyt dźwigni zmiany biegów i nakładki na progi przednich drzwi w stylistyce ST Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu (DDS) Automatyczne wycieraczki i samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne

ST2: dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji ST ■

■ ■

Reflektory biksenonowe ze spryskiwaczami i światłami do jazdy dziennej LED Tylne światła w technologii LED Przednie fotele sportowe Recaro z pełną tapicerką skórzaną, podgrzewane, z elektryczną regulacją położenia w 8. kierunkach+ Tylna kanapa Recaro z trzema miejscami do siedzenia+

Wersje nadwozia ■

5-drzwiowe i kombi

Silniki ■

37

Benzynowe 2.0 EcoBoost (250 KM)

+Elementy objęte zewnętrzną gwarancją. Szczegóły dostępne na okładce niniejszej broszury.


Ford Individual Dzięki wysokiej jakości elementom skórzanym, wyszukanym detalom i wysokiej jakości wykonania, udało nam się stworzyć unikalny produkt, który sprawi, że Twój Ford Focus będzie wyjątkowy.

38

Pakiet stylizacji wnętrza Ford Individual Charcoal Black (z lewej) oraz Sahara Tan (powyżej).

Główne elementy Pakietu Ford Individual (opcja) ■ ■ ■ ■

Wysokiej jakości dywaniki welurowe z przodu i z tyłu (Opcja, jako element pakietu do stylizacji wnętrza Ford Individual i akcesoria)

Siedzenia pokryte w całości skórą Nappa Skórzane wstawki w drzwiach Przedni podłokietnik wykończony skórą Wysokiej jakości dywaniki welurowe z przodu i z tyłu Poodgrzewane przednie fotele z czterostopniową regulacją

Nakładki na progi przednich drzwi

Uchwyt dźwigni zmiany biegów

Dywaniki welurowe

Nakładki ochronne na progi

Podświetlane diodami LED w kolorze Crystal Blue. (Opcja, jako element pakietu High Tech Sport i akcesoria)

Uchwyt podświetlany diodami LED w kolorze Crystal Blue. (Opcja, jako element pakietu High Tech Sport i akcesoria)

Z napisem Focus. (Opcja i akcesoria)

Eleganckie nakładki progów z polerowanej stali nierdzewnej z logo Focus. (Opcja, jako element pakietu Classic Sport i akcesoria)

39

Główne elementy Pakietu do stylizacji wnętrza High Tech Sport (opcja) ■

Gałka dźwigni zmiany biegów z podświetleniem LED Crystal Blue i skórzanym wykończeniem Nakładki progów z polerowanej stali nierdzewnej z podświetleniem LED Crystal Blue Nakładki na pedały ze stali nierdzewnej w sportowej stylistyce

Stalowe nakładki na pedały w sportowej stylistyce (Opcja oraz jako element pakietów do stylizacji wnętrza)


Koła Szeroki wybór wyróżniających się obręczy ze stopów lekkich zaprojektowanych tak, aby dopełniały dynamiczne linie Forda Focus.

40

Pokazany model to Ford Focus Titanium z lakierem metalizowanym Candy Red (opcja) i 17" obręczami ze stopów lekkich z linii Ford Individual o wzorze 5x2-ramiennym (D2YDK, opcja i akcesoria**).

41

16" obręcze stalowe z kołpakami o wzorze 7-ramiennym. (Standard w wersji Ambiente)

16" obręcze stalowe z kołpakami o wzorze 7x2-ramiennym. (Standard w wersji Trend)

16" obręcze stalowe z kołpakami o wzorze 11-ramiennm ‘Aero’ . (Standard w wersji Trend ECOnetic 99g)

16" stalowe obręcze stylizowane, wzór 5-ramienny. (D5AA1, opcja w wersji Trend)

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny. (D2XBT, standard w wersji Trend Sport oraz akcesoria). Numer części 1715341

16"obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x3-ramienny. (D2XD6, opcja w wersji Trend i akcesoria). Numer części 1715342

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 7x2-ramienny. (D2XAZ, standard w wersji Titanium i akcesoria). Numer części 1710604

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 10x2-ramienny (D2XBS, akcesoria). Numer części 1702125

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny (D2XB8, akcesoria).

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny. (D2YBV, akcesoria). Numer części 1710606

17" obręcze ze stopów lekkich z linii Ford Individual, wzór 5x2-ramienny (D2YDK, opcja i akcesoria**). Numer części 1792753

18" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny. (D2UD5, opcja i akcesoria*). Numer części 1719526

18" obręcze ze stopów lekkich, wzór 7-ramienny. (D2UD4, akcesoria) Numer części 1702126

18" obręcze ze stopów lekkich z linii Ford Individual, wzór 8-ramienny Y, (D2UEP, opcja i akcesoria*). Numer części 1765424

18" obręcze ze stopów lekkich z linii Ford Individual, wzór 8-ramienny Y, wykończenie Panther Black/maszynowe (D2UEQ, opcja i akcesoria*). Numer części 1791531

*Niedostępne z silnikami: 1.0 EcoBoost 100 KM i 1.6 Duratorq TDCi 105 KM oraz kołem zapasowym dojazdowym. **Niedostępne z silnikiem 1.6 Duratorq TDCi 105 KM. Uwaga Obręcze i opony 18", dostępne do Forda Focus, zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bardziej sportowej charakterystyki prowadzenia i jakości jazdy w porównaniu do obręczy i opon 16" i 17".

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 10x2-ramienny. (D2YCR, opcja i akcesoria**). Numer części 1719524

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 15-ramienny. (D2YL5, opcja i akcesoria**). Numer części 1719527

18" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny. (D2UD8, standard w wersjach: ST i ST2)

18" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny, wykończenie w kolorze Rado Grey. (D2UEF, opcja w wersjach: ST2 i ST3)


Systemy audio i komunikacji Jesteśmy liderem w dziedzinie samochodowego sprzętu audio i interaktywności. Łączymy najnowsze technologie z dbałością o łatwość obsługi. Wszystko po to, aby podróż Fordem Focus była jeszcze ciekawsza i bardziej zajmująca.

42

Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 z systemem nawigacji satelitarnej SD Zawiera kamerę ułatwiającą parkowanie tyłem, 5" kolorowy wyświetlacz LCD, zestaw głośnomówiący z Bluetooth z funkcją sterowania głosem (Pełny opis na kolejnej stronie) ®

Radioodtwarzacz CD/MP3 z wyświetlaczem 3.5"

Radioodtwarzacz CD/MP3 z wyświetlaczem 3.5" oraz Ford SYNC

System nawigacji CD/SD z 5" kolorowym wyświetlaczem

Z odtwarzaniem plików MP3, 6. głośnikami i gniazdem USB. (Standard w wersjach: Ambiente, Trend i Trend Sport)

Z funkcją odtwarzania plików MP3, 6. głośnikami, gniazdami AUX-IN i USB/iPod® oraz Ford SYNC. (Opcja)

Radioodtwarzacz CD z systemem nawigacji SD, oraz Ford SYNC. (Opcja)

43

Radioodtwarzacz CD Sony z 4,2" kolorowym wyświetlaczem

Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 z systemem nawigacji satelitarnej SD

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy (Emergency Assistance)*

Z funkcją odtwarzania plików MP3 i 9 głośnikami, złączem AUX-IN i USB/iPod®, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją wzywania pomocy oraz strumieniowym przesyłaniem dźwięku - w kompatybilnych telefonach komórkowych). (Standard w wersji Titanium, opcja w wersjach: Trend, Trend Sport, ST i ST2)

Z kamerą ułatwiającą parkowanie tyłem, 5" kolorowym wyświetlaczem LCD, panelem sterowania Sony, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją wzywania pomocy), złączami: USB/iPod® i AUX-IN, zdalnym sterowaniem na kierownicy i 9 głośnikami wysokiej jakości. (Opcja)

Najnowszej generacji zintegrowany system do rozrywki i komunikacji umożliwiający kierowcom obsługę telefonów komórkowych wyposażonych w Bluetooth oraz innych urządzeń cyfrowych za pomocą poleceń głosowych. Funkcja automatycznego wzywania pomocy uruchamiana jest po zarejestrowaniu kolizji, łącząc się z numerem alarmowym 112.

Zestaw głośnomówiący z Bluetooth®

Uchwyt do urządzeń przenośnej nawigacji satelitarnej

Gniazdo USB

Umożliwia nawiązywanie połączeń telefonicznych bez użycia rąk, natomiast funkcja sterowania głosem umożliwia sterowanie telefonem komórkowym z funkcją Bluetooth® oraz systemem audio za pomocą poleceń głosowych (bez obsługi języka polskiego). (Standard w wersji Titanium, opcja w pozostałych wersjach)

Wygodne mocowanie typu „podłącz i używaj”, przeznaczone do wybranych systemów nawigacji. Konsola jest mocowana do słupka A, a wszystkie przewody są ukryte (opcja i akcesoria). Kompatybilne systemy nawigacji dostępne są u Autoryzowanych Dealerów Forda. (Akcesoria).

Umożliwia odsłuchiwanie utworów oraz w przypadku odtwarzacza iPod® także sterowanie funkcjami urządzenia za pośrednictwem systemu audio Forda. (Opcja)

Na tej samej fali Nawiązywanie kontaktu z przyjaciółmi, słuchanie ulubionej muzyki, sprawdzanie lokalizacji powinno odbywać się szybko, łatwo i intuicyjnie. Całkowicie się z tym zgadzamy.

Uwaga Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company i firmy związane z Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. iPod® to znak towarowy firmy Apple Inc.Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. Uwaga Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu drogowego posługiwanie się w czasie jazdy telefonem bez zestawu głośnomówiącegolub słuchawkowego jest wykroczeniem.

*Funkcja wzywania pomocy w razie wypadku jest dostępna na terenie 30 państw europejskich. Funkcja działa jedynie w przypadku połączenia z kompatybilnym telefonem komórkowym, znajdującym sie w pojeździe w momencie odpalenia poduszek powietrznych (oprócz poduszki kolanowej) lub odcięcia pompy paliwowej.


Akcesoria Niezależnie od tego, czy przewozisz rowery czy wybierasz się z rodziną nad morze, w naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę akcesoriów i funkcjonalnych dodatków, umożliwiających dostosowanie Forda Focus do Twoich potrzeb.

Siatka do mocowania bagażu do podłogi*

Gumowe dywaniki podłogowe*

Uchwyt na rowery Thule*

Elastyczna siatka zapobiega przesuwaniu się ładunku po podłodze bagażnika.

Chronią przed zabrudzeniem i wilgocią. Przednie i tylne; dywanik kierowcy jest przytwierdzony do podłogi, aby uniemożliwić jego przesuwanie się.

Na rowery ze średnicą ramy do 80 mm. Pokazany z rowerem górskimz kolekcji Ford Lifestyle.

45

Zamykane belki poprzeczne relingów dachowych (jedynie w wersji kombi) i bazowy bagażnik dachowy (wszystkie wersje)** Wykonane z aluminium. Aerodynamiczne, o maksymalnym obciążeniu 75 kg. Jest to podstawa do wszystkich przedstawionych mocowań dachowych.

Uchwyt do przewozu nart/snowboardu firmy Thule* Umożliwia przewóz do 6 par nart. (Pokazano wersję Thule Xtender 727 Deluxe).

Przeciwpoślizgowa mata na podłogę bagażnika**

Boks dachowy Thule*

Mata chroniąca podłogę przestrzeni bagażowej z powłoką antypoślizgową.

Oferowane są boksy różnych rozmiarów. (Pokazano wersję Thule Dynamic 800).

Wykładzina podłogowa bagażnika* Z bardzo wysoką krawędzią (8,5 cm), jest więc idealna do przewozu mokrych lub brudnych przedmiotów. (Jedynie w wersji kombi)

Owiewka ClimAir®* Zmniejsza zawirowania powietrza i hałas, umożliwiając przyjemną jazdę z opuszczonymi szybami, nawet w czasie lekkiego deszczu. (Dostępne są wersje na przód i tył pojazdu)

Składany hak holowniczy**

Dwustronna wykładzina podłogowa bagażnika**

Elektrycznie wysuwany hak holowniczy. Po podłączeniu przyczepy aktywuje się układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA), kontrola stabilności przyczepy oraz dostępne jest zasilanie.

Zabezpiecza przestrzeń bagażową nawet wtedy, gdy tylne siedzenia są rozłożone. Dwustronna: dywanik z logo Focus lub wytrzymała guma – z matą zabezpieczającą tylny zderzak podczas załadunku.

Chlapacze** Zabezpieczają nadwozie przed odpryskami kamyków. Dostępne na przód i tył pojazdu.

Siatka przytrzymująca bagaż**(1) Do zamocowania za tylnymi siedzeniami. Można łatwo ją schować gdy nie jest używana. (Tylko do wersji kombi)

Nakrętki zabezpieczające koła

18" obręcze kół ze stopów lekkich Ford Individual.

Twinny Load bagażnik do przewozu rowerów® *+

Zestaw nakrętek zabezpieczajcych koła przed kradzieżą. (Akcesoria)

W kolorze Panther Black/wykończenie maszynowe (D2UEQ, opcja i akcesoriaØ) Numer części 1791531

Do wyboru dostępne są różne uchwyty.

*Dostępne jako akcesoria. **Dostępne jako opcja i akcesoria. (1)

Spełnia europejskie normy bezpieczeństwa ISO 27955.

Niedostępne z silnikami: 1.0 EcoBoost 100 KM oraz 1.6 Duratorq TDCi 105 KM. +Produkty objęte gwarancją dostawcy, szczegóły na okładce niniejszgo katalogu.

Ø

Krata bagażowa montowana za drugim rzędem siedzeń*(1)

Krata bagażowa montowana za pierwszym rzędem siedzeń**(1)

Fotelik dziecięcy Britax Römer*

Zestaw sprężyn do obniżenia zawieszenia Eibach*

Wytrzymała, stalowa krata o pełnej wysokości, mocowana za drugim rzędem foteli. (Opcja, z możliwością wymontowania; tylko do wersji kombi)

Wytrzymała, stalowa krata o pełnej wysokości, mocowana za pierwszym rzędem foteli. (Opcja, z możliwością wymontowania). (Tylko do wersji kombi)

Dostępne różne wielkości fotelików dla dzieci w różnym wieku; dostępne także z mocowaniami ISOFIX.

Poprawia osiągi i trzymanie się drogi, a także zapewnia bardziej sportowy wygląd. Obniża prześwit samochodu o około 30 mm.


Charakterystyka techniczna 46

Zewnętrzne elementy nadwozia

47

Zewnętrzne elementy nadwozia Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

Stylistyka i wygląd zewnętrzny

Reflektory – światła do jazdy dziennej w technologii LED

Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

f

f

f

f

a

Listwa wzdłuż dolnej linii szyb bocznych – w kolorze polerowanego aluminium

a

a

Reflektory – światła mijania włączające się automatycznie po włączeniu zapłonu

a

a

a

a

a

a

Lusterka boczne – sterowane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia, ze zintegrowanymi kierunkowskazami

a

a

a

f

b

b

a

a

Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia, ze zintegrowanymi kierunkowskazami

f

a

a

a

a

Reflektory automatyczne – zawierają: automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne, funkcję wyłączania świateł z opóźnieniem oraz przednie światła przeciwmgielne (opcja automatycznego włączania reflektorów dostępna jest tylko w kombinacji z reflektorami biksenonowymi)

Lusterka boczne – składane, sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia, ze zintegrowanymi kierunkowskazami oraz lampkami oświetlającymi podłoże

f

f

f

f

f

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS) – zawiera elektrycznie składane i podgrzewane lusterka z lampkami oświetlającymi podłoże oraz elektrycznie sterowane szyby tylnych drzwi

b

b

b

b

b

Dolna krata wlotu powietrza – w kolorze czarnym

a

a

a

a

Dolna krata wlotu powietrza – lakierowana, w kolorze gloss black

a

Górna krata wlotu powietrza – w kolorze czarnym, z chromowaną listwą

a

a

a

a

Górna krata wlotu powietrza – lakierowana w kolorze gloss black, z chromowaną listwą

a

Górna krata wlotu powietrza – lakierowana w kolorze gloss-black w unikalnej stylizacji ST, z chromowaną listwą

a

Przednie światła przeciwmgielne

b

a

a

a

a

Dodatkowo przyciemniane szyby – w tylnej części nadwozia

b

b

b

b

b

Tylny spojler – lakierowany w kolorze nadwozia (tylko wersja 5dr)

a

a

a

a

a

a

a

Tylny spojler – duży, lakierowany w kolorze nadwozia (tylko wersje: 5 dr i kombi; w wersjach: ST i ST2 dostępny tylko do kombi)

b

b

b

a

a

Tylny spojler – lakierowany w kolorze nadwozia, w unikalnej stylizacji ST (tylko do wersji 5dr)

b

b

Listwy progowe – lakierowane w kolorze nadwozia, w unikalnej stylizacji ST

a

a

Relingi bagażnika dachowego – z wykończeniem w kolorze czarnym (malowane proszkowo; tylko wersja kombi)

b

b

a

a –

f

f

f

f

a

Reflektory biksenonowe – z samoczynną regulacją kąta ustawienia i spryskiwaczami, z systemem statycznych świateł, doświetlających zakręty (zawierają: światła do jazdy dziennej LED, przednie światła przeciwmgielne, tylne światła w technologii LED (tylko do wersji: 5dr i kombi) oraz regulację jasności podświetlenia zegarów)

b

b

b

b

a

Tylne światła – w technologii LED (oprócz wersji 4 dr; standard z reflektorami biksenonowymi)

f

f

a

f

a

Czujniki parkowania – z tyłu

b

f

f

f

f

Wycieraczki przedniej szyby – o zmiennej prędkości z elektrycznie sterowanymi spryskiwaczami

a

a

a

a

a

Wycieraczki przedniej szyby – sterowane automatycznie, z czujnikiem deszczu (zawierają opcję automatycznych reflektorów)

f

f

f

a

a

a

Przednia szyba – podgrzewana (Quickclear) i podgrzewane dysze spryskiwaczy

b

b

a

b

b

b

b

b

Pakiet Business 1 – czujniki parkowania z tyłu, system nawigacji satelitarnej CD/SD (kolorowy wyświetlacz 5", 6. głośników, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem – bez języka polskiego oraz funkcją wzywania pomocy, gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN) (AB1BI)

b

b

b

Pakiet Business 2 – system wspomagający parkowanie (SAPP, zawiera czujniki parkowania z przodu i z tyłu), system nawigacji satelitarnej CD/SD (kolorowy wyświetlacze 5", 6. głośników, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem – bez języka polskiego oraz funkcją wzywania pomocy, gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN) (AB1BP)***

b

b

b

Pakiet Comfort 1 – klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEATC), automatyczne reflektory, automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu, samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne (w wersji Trend dodatkowo przednie światła przeciwmgielne) (AB1BT)

b

b

Pakiet Comfort 2 – klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEATC), 16" stalowe stylizowane obręcze kół (wzór 5-ramienny, D5AA1), przednie światła przeciwmgielne, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu pojazdu (AB1BU)

b

Pakiet Comfort 2B – klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEATC), przednie światła przeciwmgielne, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu pojazdu (AB1BH)

b

Pakiet Comfort 3 – przednie światła przeciwmgielne, konsola centralna Premium, podgrzewana przednia – szyba Quickclear, elektrycznie podgrzewane lusterka boczne (dostępny tylko z ciemną kolorystyką wnętrza Charcoal Black) (AB1C1)

b

Pakiet Driver Assistant Plus – system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS), system – monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS), system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (LKA), system rozpoznawania znaków drogowych, system monitorowania koncentracji kierowcy, system automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania (w wersjach: Trend i Trend Sport dodatkowo: elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania/zamykania jednym naciśnięciem przycisku, podgrzewana przednia szyba, automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne; w wersjach: Trend i Trend ECOnetic dodatkowo przednie światła przeciwmgielne; w wersjach: Titanium i Titanium ECOnetic dodatkowo: automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne (AB1BL)***

b

b

b

b

b

Relingi bagażnika dachowego – z wykończeniem aluminiowym (tylko do wersji kombi)

b

b

b

Poprzeczki do relingów bagażnika dachowego – z wykończeniem aluminiowym (tylko do wersji kombi)

b

b

b

b

b

Hak holowniczy montowany na stałe – z elektrycznym złączem 13-pinowym i stałym zasilaniem (zawiera – system ułatwiający ruszanie na wzniesieniach HSA i system stabilizacji toru jazdy przyczepy TSA; niedostępny z Pakietem stylizacyjnym nadwozia) (C1MAB)

b

b

b

b

Hak holowniczy składany elektrycznie – z elektrycznym złączem 13-pinowym i stałym zasilaniem (zawiera system ułatwiający ruszanie na wzniesieniach HSA i system stabilizacji toru jazdy przyczepy TSA; niedostępny z Pakietem stylizacyjnym nadwozia) (C1MAD)

b

b

b

b

a

a

Obręcze kół i ogumienie Stalowe – 16"x6½", z kołpakami o wzorze 7-ramiennym, ogumienie 205/55

Spryskiwacze reflektorów – standard z reflektorami biksenonowymi

Stalowe – 16"x6½", z kołpakami o wzorze 7x2-ramiennym, ogumienie 205/55*

a

Stalowe stylizowane – 16"x6½", wzór 5-ramienny, ogumienie 215/55 (D5AA1)

f

Ze stopów lekkich – 16"x7", wzór 5x2-ramienny, ogumienie 215/55 (D2XBT)

a

Ze stopów lekkich – 16"x7", wzór 7x2-ramienny, ogumienie 215/55 (D2XAZ)

a

Ze stopów lekkich – 16"x7", wzór 5x3-ramienny, ogumienie 215/55 (D2XD6)

f

Ze stopów lekkich – 17"x7", wzór 10x2-ramienny, ogumienie 215/50 (D2YCR)

b

b

Ze stopów lekkich – 17"x7", wzór 15-ramienny, ogumienie 215/50 (D2YL5)

b

Ze stopów lekkich – 17"x7", Ford Individual, z wykończeniem Luster-Nickel, wzór 5x2-ramienny, ogumienie – 215/50 (D2YDK)

b

b

b

Ze stopów lekkich – 18"x8", wzór 5-ramienny, ogumienie 235/40 (D2UD5)**

b

b

Ze stopów lekkich – 18"x8", Ford Individual, wzór 5-ramienny, ogumienie 235/40 (D2UEP )**

b

b

b

Pakiety stylizacyjne nadwozia Pakiet Stylizacyjny Nadwozia Ford Individual (wersje: 5dr i kombi) – dolna krata wlotu powietrza w stylizacji plastra miodu lakierowana w kolorze gloss black, spojlery: przedniego i tylnego zderzaka lakierowane w kolorze nadwozia, spojlery progowe lakierowane w kolorze nadwozia, dyfuzor tylnego zderzaka lakierowany w kolorze gloss black, duży tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia, krótka antena, zaciski hamulców lakierowane w kolorze czerwonym, przednie lampy przeciwmgielne (niedostępny w kombinacji z: 16" obręczami kół, hakiem holowniczym, silnikami: 1.6 Ti-VCT 105 KM oraz 1.6 TDCi 95 KM) (ACLAB) Pakiety wyposażenia dodatkowego

Ze stopów lekkich – 18"x8", wzór 5-ramienny, ogumienie 235/40 (D2UD8)

a

a

b

b

b

b

b

b

b

Pakiet Easy Driver 1 – czujniki parkowania z tyłu, elektrycznie podgrzewane, sterowane i składane lusterka – boczne (w wersjach: Trend i Trend Sport dodatkowo elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania/zamykania jednym naciśnięciem przycisku) (AB1BV)

Ze stopów lekkich – 18"x8", z wykończeniem Rado Grey, wzór 5-ramienny, ogumienie 235/40 (D2UEF) (zawierają zaciski hamulców lakierowane w kolorze czerwonym oraz nakładki na progi przednich drzwi z aluminiowym wykończeniem, z podświetlanym logo ST)

b

b

b

b

b

b

Zestaw naprawczy ogumienia

a

a

a

a

a

a

a

Pakiet Easy Driver 2 – system wspomagający parkowanie (SAPP, zawiera czujniki parkowania z przodu i z – tyłu), elektrycznie podgrzewane, sterowane i składane lusterka boczne (w wersjach: Trend i Trend Sport dodatkowo elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania/zamykania jednym naciśnięciem przycisku, w wersji Trend dodatkowo przednie światła przeciwmgielne (AB1BW)***

Ze stopów lekkich – 18"x8", Ford Individual, z wykończeniem Panther Black/maszynowym, wzór 8ramienny, ogumienie 235/40 (D2UEQ) Koło zapasowe – dojazdowe

b

b

b

b

b

b

b

b

b

b

Koło zapasowe – pełnowymiarowe z obręczą stalową (niedostępne do wersji kombi)

b

b

b

b

b

Pakiet Easy Driver 3 – System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS), czujniki parkowania z tyłu, elektrycznie podgrzewane, sterowane i składane lusterka boczne (w wersjach: Trend i Trend Sport dodatkowo podgrzewana przednia szyba oraz elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania/zamykania jednym naciśnięciem przycisku) (AB1CP)

b

b

b

b

b

b

b

b

System wspomagający parkowanie (SAPP) – zawiera czujniki parkowania z przodu i z tyłu*

b

b

b

System bezkorkowego wlewu paliwa – Ford Easy Fuel

a

a

a

a

a

a

a

Pakiet Easy Driver 4 – system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS), system wspomagający parkowanie (SAPP, zawiera czujniki parkowania z przodu i z tyłu), elektrycznie podgrzewane, sterowane i składane lusterka boczne (w wersjach: Trend i Trend Sport dodatkowo podgrzewana przednia szyba oraz elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania/zamykania jednym naciśnięciem przycisku, w wersji Trend dodatkowo przednie światła przeciwmgielne) (AB1CN)***

Aktywne zabezpieczenie krawędzi drzwi – automatycznie wysuwająca się osłona, zabezpieczająca krawędzie przednich i tylnych drzwi

Elementy funkcjonalne nadwozia


Charakterystyka techniczna 48

Zewnętrzne elementy nadwozia

Pakiet Family – funkcja elektrycznej blokady zamków tylnych drzwi, system przypominający o konieczności zapięcia pasów dla wszystkich foteli, elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania/zamykania jednym naciśnięciem przycisku, drugi składany kluczyk (AB1BK)

49

Wyposażenie wnętrza Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

b

b

b

b

b

Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

Kierownica – 4-ramienna

a

a

Kierownica – 4-ramienna, wykończona skórą

a

a

a

Kierownica – 4-ramienna, wykończona skórą w stylizacji ST

a

a

Kolumna kierownicy – z regulacją pochylenia i odległości

a

a

a

a

a

a

a

Pakiet stylizacji wnętrza Ford Individual Charcoal Black – pełna tapicerka skórzana foteli Windsor Nappa Charcoal Black z przeszyciami w kontrastującym kolorze, wstawki w drzwiach i centralny podłokietnik wykończone skórą, dywaniki podłogowe welurowe z logo 'Individual', podgrzewane przednie fotele, elektryczna regulacja położenia fotela kierowcy w dwóch płaszczyznach (A2TAE)

b

Pakiet stylizacji wnętrza Ford Individual Sahara Tan – pełna tapicerka skórzana foteli Windsor Nappa Sahara Tan z przeszyciami w kontrastującym kolorze, wstawki w drzwiach i centralny podłokietnik wykończone skórą, dywaniki podłogowe welurowe z logo 'Individual', podgrzewane przednie fotele, elektryczna regulacja położenia fotela kierowcy w dwóch płaszczyznach (A2TAF)

b

Pakiet Light Upgrade – reflektory biksenon (zawierają światła do jazdy dziennej LED i spryskiwacze reflektorów), nastrojowe oświetlenie wnętrza z możliwością wyboru koloru (zawiera krótką konsolę dachową) (AB1BX)

Pakiet Sport Style – dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, 17" obręcze ze stopów lekkich (wzór 10x2-ramienny D2YCR) (AB1CA)

b

Pakiet Comfort ST – system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree, elektrycznie składane lusterka, czujniki parkowania z tyłu (AB1CQ)

b

b

Pakiet Style Premium – dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, 17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny Ford Individual D2YDK (AB1CF)

b

Pakiet Titanium Style 1 – dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, 17" obręcze ze stopów lekkich (wzór 15-ramienny D2YL5) (AB1CB)

b

Pakiet Titanium X2 – dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree, elektrycznie składane lusterka (AB1BQ)

b

Radioodtwarzacz CD/MP3 – wyświetlacz 3.5", 6 głośników, gniazdo USB (ICFAC)

b

a

a

a

a

a

b

Radioodtwarzacz CD/MP3 – wyświetlacz 3.5", 6 głośników, gniazdo USB, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFA8)

Pakiet Titanium X3 – dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree, 17" obręcze ze stopów lekkich (wzór 15-ramienny D2YL5), elektrycznie składane lusterka (AB1BR)

b

b

b

Pakiet Seat – regulacja położenia fotela pasażera w płaszczyźnie góra-dół, regulacja podparcia odcinka lędźwiowego fotela pasażera (w wersjach: Trend i Trend Sport dodatkowo regulacja podparcia odcinka lędźwiowego fotela kierowcy) (AB1BA)

b

b

b

Radioodtwarzacz CD/MP3 – wyświetlacz wielofunkcyjny 3.5", rozbudowany panel sterowania, – 6 głośników, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem ® – bez języka polskiego oraz funkcją wzywania pomocy), gniazdo USB/iPod , gniazdo AUX-IN, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFAE)

b

a

b

b

b

Pakiet Trend Style 2 – dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, przednie lampy przeciwmgielne, 16" obręcze ze stopów lekkich (wzór 5x3-ramienny D2XD6) (AB1BF)

b

Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 – kolorowy wyświetlacz 4.2", rozbudowany panel sterowania, 9 głośników Premium, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem – bez języka polskiego oraz funkcją wzywania pomocy), gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFAI)

Pakiet Trend Style 1 – dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, przednie lampy przeciwmgielne, 16" stalowe obręcze stylizowane (wzór 5-ramienny) (AB1BE)

b

b

b

b

Pakiet Trend Style 3 – 16" stalowe obręcze stylizowane (wzór 5-ramienny), przednie światła przeciwmgielne, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu, konsola centralna Premium z podłokietnikiem, uchwyt dźwigni hamulca ręcznego w kształcie 'Z', dodatkowe gniazdo zapalniczki (dostępny tylko z ciemną kolorystyką wnętrza Charcoal Black) (AB1BY)

b

– Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 z systemem nagłośnienia Premium – kolorowy wyświetlacz 4.2", rozbudowany panel sterowania, 10 głośników Premium (w tym subwoofer we wnęce na koło zapasowe), Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem – bez języka polskiego oraz funkcją wzywania pomocy), gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN, zdalne sterowanie na kierownicy (niedostępny z kołem zapasowym) (ICFAT)

Pakiet Trend Style 4 – 16" obręcze ze stopów lekkich (wzór 5x3-ramienny D2XD6), przednie światła przeciwmgielne, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu, konsola centralna Premium z podłokietnikiem, uchwyt dźwigni hamulca ręcznego w kształcie 'Z', dodatkowe gniazdo zapalniczki (dostępny tylko z ciemną kolorystyką wnętrza Charcoal Black) (AB1BZ)

b

System nawigacji satelitarnej CD/SD – kolorowy wyświetlacz 5", rozbudowany panel sterowania, – 6 głośników, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem – bez języka polskiego oraz funkcją wzywania pomocy), gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN, zdalne sterowanie na kierownicy, aplikacja nawigacyjna + mapy Europy na karcie SD, menu tekstowe oraz komunikaty głosowe nawigacji w języku polskim (ICFAM)

b

b

b

b

b

Pakiet Winter 1 – podgrzewana przednia szyba Quickclear, podgrzewane przednie fotele oraz w wersji Trend elektrycznie podgrzewane lusterka boczne (AB1BB)

b

Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 z systemem nawigacji satelitarnej SD oraz kamerą ułatwiającą – parkowanie tyłem – kolorowy wyświetlacz 5", rozbudowany panel sterowania, 9 głośników wysokiej ® jakości, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth i rozbudowaną funkcją sterowania głosem – bez języka polskiego oraz funkcją wzywania pomocy, gniazdo AUX-IN, gniazdo kart SD, aplikacja nawigacyjna + mapy Europy na karcie SD, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFDC)

b

b

b

b

Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 z systemem nawigacji satelitarnej SD, kamerą ułatwiającą parkowanie – tyłem oraz systemem nagłośnienia Premium – kolorowy wyświetlacz 5", rozbudowany panel sterowania, system nagłośnienia Premium (10. głośników wysokiej jakości – w tym subwoofer we wnęce na koło zapasowe), Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem – bez języka polskiego oraz funkcją wzywania pomocy), gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN, gniazdo kart SD, aplikacja nawigacyjna + mapy Europy na karcie SD, zdalne sterowanie na kierownicy (niedostępny z kołem zapasowym) (ICFDE)

b

b

b

b

a = Standard, b = Opcja, dostępna za dopłatą, f = Element pakietu wyposażenia dodatkowego, dostępny za dopłatą. Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Prawa do pozostałych znaków towarowych i nazw handlowych są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. *Z silnikami: 1.6 EcoBoost 182 KM, 2.0 TDCi 140 KM oraz 2.0 TDCi 163 KM – 215/55/16. **Niedostępne z kołem dojazdowym oraz silnikiem 1.0 EcoBoost 100 KM. ***Niedostępny z silnikami benzynowymi: 1.6 105 KM oraz 1.6 125 KM z przekładnią PowerShift.

Wyposażenie wnętrza

Ford SYNC – zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku: angielskim lub niemieckim oraz komunikatami tekstowymi na ekranie w języku polskim (lub opcjonalnie w języku angielskim lub niemieckim)

f

f

f

a

f

f

Uchwyt do urządzeń nawigacyjnych – na słupku A (Garmin, TomTom)

b

b

b

b

b

Klimatyzacja manualna

b

b

a

a

Klimatyzacja dwustrefowa – z automatyczną regulacją temperatury (DEATC)

b

b

a

a

a

Nagrzewnica – postojowa, zasilana paliwem, z funkcją programowania

b

b

b

– a

Pakiet Winter 2 – podgrzewana przednia szyba Quickclear, podgrzewane przednie fotele (AB1BC)

b

b

b

Pakiet przygotowujący do montażu haka holowniczego – układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA), system stabilizacji toru jazdy przyczepy (C1QAB)

b

b

b

b

Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

Wewnętrzne klamki drzwi – wykończenie chromowane

a

a

a

a

a

Dywaniki podłogowe – welurowe, z przodu i z tyłu w stylizacji ST

a

a

Dywaniki podłogowe – welurowe, z przodu i z tyłu (bez logo)

a

Dywaniki podłogowe – welurowe, z przodu i z tyłu, z logo w kolorze aluminium

b

b

b

Uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończony skórą (standard ze skrzynią biegów PowerShift)

f

f

a

Uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończony skórą, z chromowaną wstawką, w stylizacji ST

a

a

Pakiet stylizacyjny wnętrza Classic Sport – nakładki na progi przednich drzwi z polerowanej stali z napisem FOCUS, sportowe nakładki na pedały, gałka dźwigni zmiany biegów ze wstawką w kolorze aluminium (tylko do ręcznej skrzyni biegów) (J4QAM)

b

b

Pakiet stylizacyjny wnętrza High Tech Sport – nakładki na progi przednich drzwi z polerowanej stali z podświetlanym diodami LED w kolorze Crystal Blue napisem FOCUS, gałka dźwigni zmiany biegów ze wstawką w kolorze aluminium z podświetlaniem diodami LED w kolorze Crystal Blue, sportowe nakładki na pedały (tylko do ręcznej skrzyni biegów) (J4QAN)

b

Sportowe nakładki na pedały – stalowe

f

f

Nakładki na progi przednich drzwi – z aluminiowym wykończeniem, z logo ‘Ford’

a

Nakładki na progi przednich drzwi – z aluminiowym wykończeniem, z logo ST

a

a

Nakładki na progi przednich drzwi – z aluminiowym wykończeniem, z podświetlanym logo ST

f

f

Systemy audio i nawigacji

Klimatyzacja

Stylistyka i wygląd wnętrza

Komfort i funkcjonalność wnętrza Przycisk rozrusznika – Ford Power

a

a

Tempomat – zawiera układ regulowanego ograniczania prędkości (ASLD)

b

b

a

b

b

Inteligentny tempomat ACC z systemem wczesnego ostrzegania – niedostępny z silnikami benzynowymi: – 1.6 TiVCT: 105 KM oraz 125 KM

b

Pakiet dla palących

b

b

b

b

b

b

Konsola centralna – standardowa, z otwartym schowkiem i dodatkowym gniazdkiem 12V

a

a

a

Konsola centralna Premium – z podłokietnikiem, zamykanym schowkiem, schowkiem na płyty CD, – dodatkowym gniazdkiem 12V i dźwignią hamulca ręcznego w kształcie 'Z' (w wersji Trend dostępna tylko z ciemną kolorystyką wnętrza Charcoal Black)

b

a

a

a

a

Oświetlenie wnętrza – diodami LED z elementami nastrojowego oświetlenia w kolorze czerwonym, lampki oświetlające wnęki na nogi z przodu, lampki do czytania w pierwszym i drugim rzędzie siedzeń (zawiera konsolę centralną Premium)

a

a

a


Charakterystyka techniczna 50

Wyposażenie wnętrza

51

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia

Oswietlenie wnętrza – diodami LED z elementami nastrojowego oświetlenia (w wybranym kolorze z 7. dostępnych), lampki oświetlające wnęki na nogi z przodu, lampki do czytania w pierwszym i drugim rzędzie siedzeń (zawiera konsolę centralną Premium) Lusterko wsteczne – automatycznie ściemniające się

Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

b

b

– –

f b

f b

f b

a b

Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

Poduszki powietrzne – poduszki czołowe dla kierowcy i pasażera z przodu1)

a

a

a

a

a

a

a

Poduszki powietrzne – poduszki boczne dla kierowcy i pasażera z przodu1)

a

a

a

a

a

a

a

a

Poduszki powietrzne – boczne kurtyny powietrzne chroniące osoby w 1. i 2. rzędzie siedzeń1)

a

a

a

a

a

a

a

b

System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS)1) – zawiera podgrzewaną przednią szybę –

b

b

b

b

b

System wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (LKA) – zawiera: system rozpoznawania – znaków drogowych, system monitorowania koncentracji kierowcy, system automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania, podgrzewaną przednią szybę, przednie światła przeciwmgielne, automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne. Dostępny jedynie z systemem zapobiegającym kolizjom przy małych prędkościach (ACS)*

b

b

b

f

f

Funkcja wzywania pomocy1) – automatyczne nawiązanie połączenia i przekazanie informacji pod nr 112 o – miejscu wypadku w momencie odpalenia poduszek powietrznych (funkcja dostępna jedynie z systemami audio Forda z SYNC)

f

f

f

a

f

f

Okno dachowe – otwierane/uchylane elektrycznie (zawiera krótką konsolę dachową; niedostępne do wersji kombi)

Komputer pokładowy

f

a

a

a

a

a

Szyby – elektrycznie sterowane szyby przednich drzwi, szyba kierowcy otwierana całkowicie jednym naciśnięciem przycisku

a

a

a

a

b

b

a

a

a

1)

Szyby – elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi, opuszczane i podnoszone jednym – naciśnięciem przycisku, z czujnikami przeszkody, z funkcją całkowitego otwierania i zamykania wszystkich szyb Fotele Przednie fotele – styl komfortowy

a

a

a

Przednie fotele – styl sportowy

Przednie fotele – styl sportowy, RECARO

Fotele – częściowo wykończone skórą w stylizacji ST

Fotele – wykończone skórą w stylizacji ST

Fotel kierowcy – regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu (DDS)1)

b

b

b

a

a

a

a

a

a

a

a

a

ISOFIX – system mocowania fotelików dziecięcych na skrajnych siedzeniach w 2. rzędzie

a

a

Zabezpieczenia

a

a

Centralny zamek – sterowany pilotem

a

a

a

a

a

a

a

a

f

f

f

b

b

a

Funkcja elektrycznej blokady zamków tylnych drzwi – uniemożliwiająca ich otwarcie od środka przez dzieci

f

b

a

Autoalarm – obwodowy i pojemnościowy (zawiera system centralnego zamka z dwuetapowym ryglowaniem)

b

b

b

a

a

Fotel kierowcy – ręczna regulacja położenia w płaszczyznach: góra-dół oraz przód-tył

a

a

a

a

a

a

b

f

f

b

b

b

System centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree – umożliwia otwarcie drzwi i uruchomienie pojazdu bez tradycyjnego kluczyka (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power oraz elektrycznie składane lusterka)

Fotel kierowcy – elektryczna regulacja położenia w płaszczyznach: góra-dół oraz przód-tył (standard z tapicerką skórzaną i częsciowo skórzaną) Fotel kierowcy – pełna, elektryczna regulacja położenia (w 8. kierunkach)

a

Fotel pasażera z przodu – ręczna regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

f

f

f

Fotel pasażera z przodu – ręczna regulacja położenia w płaszczyźnie: przód–tył

a

a

a

a

a

Fotel pasażera z przodu – ręczna regulacja położenia w płaszczyznach: góra–dół oraz przód–tył

f

f

f

a

Fotel pasażera – pełna, elektryczna regulacja położenia (w 8. kierunkach)

a

Przednie fotele – podgrzewane, z regulacją temperatury (standard z tapicerką skórzaną i częsciowo skórzaną)

b

b

b

b

b

a

Fotele – częściowo wykończone skórą (tylko w kombinacji ze sportowym stylem foteli; zawierają elektryczną regulację położenia fotela kierowcy w płaszczyznach: góra-dół oraz przód-tył, podgrzewane przednie fotele oraz w wersji Trend Sport elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi, opuszczane i podnoszone jednym naciśnięciem przycisku)

b

b

Tylna kanapa – składana, dzielona w proporcji 60:40

a

a

a

a

a

a

Tylna kanapa – Recaro, dzielona w proporcji 60:40, z dwoma zagłówkami z regulacją wysokości

a

Tylna kanapa – składany podłokietnik na środku, z 2. uchwytami na kubki

a

Gniazdko zasilania 12V – tylko wersja kombi

a

a

a

a

a

a

Siatka zabezpieczająca przedmioty w bagażniku – mocowana wyłącznie za drugim rzędem siedzeń, oddzielająca przestrzeń bagażową (tylko wersja kombi)

b

b

b

b

Mata na podłogę bagażnika – dwustronna (guma/welur) (niedostępna do wersji 4dr)

b

b

b

Krata bagażowa – mocowana za pierwszym rzędem siedzeń (tylko wersja kombi)

b

b

b

Roleta zasłaniająca przestrzeń bagażową – tylko wersja kombi

a

a

a

a

a = Standard, b = Opcja dostępna za dopłatą. *Niedostępny z silnikami benzynowymi: 1.6 105 KM oraz 1.6 125 KM z przekładnią PowerShift, 1)Bezpieczeństwo, 2)Elementy wspomagające kierowcę. Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford posiadających aktywną czołową poduszkę powietrzna po stronie pasażera. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa samochodu.

Rozwiązania konstrukcyjne Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

Układ kierowniczy – ze wspomaganiem elektrycznym (EPAS) (niedostępny do wersji z silnikami benzynowymi 1.6 Duratec: 85 KM i 105 KM oraz z silnikiem 1.6 Duratec 125 KM z przekładnią Ford PowerShift)

a

a

a

a

a

Układ kierowniczy – ze wspomaganiem elektro-hydraulicznym (HPAS) (standard wyłącznie z silnikami benzynowymi 1.6 Duratec: 85 KM i 105 KM oraz z silnikiem 1.6 Duratec 125 KM z przekładnią Ford PowerShift)

a

a

a

a

a

a

Układ kierowniczy – ze wspomaganiem elektrycznym (EPAS) oraz zmiennym przełożeniem przekładni

a

a

b

Zawieszenie

b

b

Przód – niezależne z kolumnami MacPhersona; tył – niezależne, wielowahaczowe z wahaczem ustalającym Control Blade, stabilizator przechyłów

a

a

a

a

a

b

b

b

Zawieszenie – o sportowej charakterystyce

a

a

a

a

Zawieszenie – o sportowej charakterystyce ST

a

a

Układ kierowniczy

Bagażnik

a = Standard, b = Opcja dostępna za dopłatą, f = Element pakietu wyposażenia dodatkowego, dostępny za dopłatą. Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Prawa do pozostałych znaków towarowych i nazw handlowych są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. *W celu sprawdzenia kompatybilności telefonów z funkcją Bluetooth® z systemami audio Forda, odwiedź stronę: www.ford-mobile-connectivity.com/home.

Technologie Ford Eco Mode – system informujący kierowcę o ekonomice jazdy

f

a

a

a

a

a

System Auto-Start-Stop – standard z silnikami EcoBoost: 1.0 100KM, 1.0 125 KM, 1.6 150 KM, 1.6 182 KM oraz w wersji ECOnetic Technology 99g; opcja z silnikami 1.6 TDCi: 95 KM oraz 115 KM

a

a

a

a

a = Standard, b = Opcja dostępna za dopłatą.

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia Ambiente Ambiente Trend Start

Trend Sport

Titanium ST

ST2

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Osiągi, zużycie paliwa i emisja spalin

Bezpieczeństwo Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS)1) System ABS – z elektronicznym układem podziału siły hamowania (EBD) 1)

1)

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP)1) – z układem kontroli trakcji (TA)1), układem wspomagania awaryjnego hamowania (EBA)1) oraz układem poprawiającym stabilność na zakrętach (TVC)1) Układ ułatwiajacy ruszanie na wzniesieniach (HSA) – standard z przekładnią automatyczną Ford PowerShift

f

f

f

a

a

a

Światła awaryjnego hamowania2) – pulsujące światła stop, włączające się automatycznie podczas gwałtownego hamowania

a

a

a

a

a

a

a

2)

Norma emisji spalin

Skrzynia biegów

Moc Moment maksymalna obrot. (KM (kW)) (Nm)

Emisja CO2** (g/km)

Zużycie paliwa (l/100km)** Cykl Poza Zużycie miejski miastem średnie

Osiągi* Prędkość 0-100 km/h maks. (km/h) (sek.)

50-100 km/h*** (sek.)

4-drzwiowy 1.0 EcoBoost 100 KM1)

Euro V

M5

100 (74)

170

112

6.0

4.2

4.9

187

12.6

13.3

1.0 EcoBoost 125 KM1)

Euro V

M6

125 (92)

170

117

6.4

4.4

5.1

195

11.4

10.9

1.6 Duratec 85 KM

Euro V

M5

85 (63)

141

139

8.4

4.7

6.0

172

14.9

15.3

1.6 Duratec 105 KM

Euro V

M5

105 (77)

150

139

8.1

4.7

6.0

189

12.4

14.4

1.6 Duratec 125 KM

Euro V

M5

125 (92)

159

139

8.4

4.7

6.0

198

11.0

12.6


Charakterystyka techniczna 52

Osiągi, zużycie paliwa i emisja spalin Norma emisji spalin

Skrzynia biegów

Moc Moment maksymalna obrot. (KM (kW)) (Nm)

Emisja CO2** (g/km)

Zużycie paliwa (l/100km)** Cykl Poza Zużycie miejski miastem średnie

Osiągi* Prędkość 0-100 km/h maks. (km/h) (sek.)

50-100 km/h*** (sek.)

1.6 Duratec 125 KM

Euro V

PowerShift

125 (92)

159

149

9.3

4.8

6.4

195

11.8

n/a

1.6 EcoBoost 150 KM1)

Euro V

M6

150 (110)

240

137

7.6

4.9

5.9

212

8.7

8.7

1.6 EcoBoost 182 KM1)

Euro V

M6

182 (134)

240

137

7.6

4.9

5.9

224

8.0

7.8

1.6 Duratorq 95 KM

Euro V

M6

95 (70)

230

109

5.1

3.7

4.2

182

12.6

11.0

1.6 Duratorq 115 KM

Euro V

M6

115 (85)

270

117 (1091)

5.7 (5.11)

3.7

4.5 (4.21)

195

10.9

10.0

2.0 Duratorq 115 KM

Euro V

PowerShift

115 (85)

300

134

6.6

4.3

5.2

198

11.0

n/a

2.0 Duratorq 140 KM

Euro V

M6

140 (103)

320

124

6.1

4.1

4.9

209

9.0

8.7

2.0 Duratorq 140 KM

Euro V

PowerShift

140 (103)

320

134

6.6

4.3

5.2

207

9.6

n/a

2.0 Duratorq 163 KM

Euro V

M6

163 (120)

340

124

6.1

4.1

4.9

220

8.7

8.5

2.0 Duratorq 163 KM

Euro V

PowerShift

163 (120)

340

134

6.6

4.3

5.2

217

9.0

n/a

5-drzwiowy 1.0 EcoBoost 100 KM1)

Euro V

M5

100 (74)

170

109

5.9

4.1

4.8

185

12.5

13.2

1.0 EcoBoost 125 KM1)

Euro V

M6

125 (92)

170

114

6.3

4.2

5.0

193

11.3

10.8

1.6 Duratec 85 KM

Euro V

M5

85 (63)

141

136

8.3

4.6

5.9

170

14.9

15.2

1.6 Duratec 105 KM

Euro V

M5

105 (77)

150

136

8.0

4.6

5.9

187

12.3

14.3

1.6 Duratec 125 KM

Euro V

M5

125 (92)

159

136

8.3

4.6

5.9

196

10.9

12.5

1.6 Duratec 125 KM

Euro V

PowerShift

125 (92)

159

149

9.3

4.8

6.4

193

11.7

n/a

1)

1.6 EcoBoost 150 KM

Euro V

M6

150 (110)

240

137

7.6

4.9

5.9

210

8.6

8.6

1.6 EcoBoost 182 KM1)

Euro V

M6

182 (134)

240

137

7.6

4.9

5.9

222

7.9

7.7

2.0 EcoBoost 250 KM

Euro V

M6

250 (184) 2)

360

169

9.9

5.6

7.2

248

6.5

5.7

Euro V

M6

95 (70)

230

109

5.1

3.7

4.2

180

12.5

10.9

Euro V

M6

105 (77)

270

99

4.3

3.4

3.7

187

11.8

11.9

1.6 Duratorq 115 KM

Euro V

M6

115 (85)

270

117 (1091)

5.7 (5.11)

3.7

4.5 (4.21)

193

10.8

9.9

2.0 Duratorq 115 KM

Euro V

PowerShift

115 (85)

300

134

6.6

4.3

5.2

196

10.9

n/a

2.0 Duratorq 140 KM

Euro V

M6

140 (103)

320

124

6.1

4.1

4.9

207

8.9

8.6

2.0 Duratorq 140 KM

Euro V

PowerShift

140 (103)

320

134

6.6

4.3

5.2

205

9.5

n/a

2.0 Duratorq 163 KM

Euro V

M6

163 (120)

340

124

6.1

4.1

4.9

218

8.6

8.4

2.0 Duratorq 163 KM

Euro V

PowerShift

163 (120)

340

134

6.6

4.3

5.2

215

8.9

n/a

1.0 EcoBoost 100 KM1)

Euro V

M5

100 (74)

170

112

6.0

4.2

4.9

185

12.7

13.4

1.0 EcoBoost 125 KM1)

Euro V

M6

125 (92)

170

117

6.4

4.4

5.1

193

11.5

11.0

1.6 Duratorq 95 KM 1.6 Duratorq 105 KM ECO 99g

1)

53

Masy

Kombi

1.6 Duratec 85 KM

Euro V

M5

85 (63)

141

139

8.4

4.7

6.0

170

15.0

16.7

1.6 Duratec 105 KM

Euro V

M5

105 (77)

150

139

8.1

4.7

6.0

187

12.5

14.6

1.6 Duratec 125 KM

Euro V

M5

125 (92)

159

139

8.4

4.7

6.0

196

11.1

12.8

1.6 Duratec 125 KM

Euro V

PowerShift

125 (92)

159

149

9.3

4.8

6.4

193

11.9

n/a

1.6 EcoBoost 150 KM1)

Euro V

M6

150 (110)

240

137

7.6

4.9

5.9

210

8.8

8.8

1.6 EcoBoost 182 KM1)

Euro V

M6

182 (134)

240

137

7.6

4.9

5.9

222

8.1

7.9

2.0 EcoBoost 250 KM

Euro V

M6

250 (184)

360

169

9.9

5.6

7.2

248

6.5

5.7

2)

1.6 Duratorq 95 KM

Euro V

M6

95 (70)

230

109

5.1

3.7

4.2

180

12.7

11.1

1.6 Duratorq 105 KM ECO 99g1)

Euro V

M6

105 (77)

270

99

4.3

3.4

3.7

187

12.0

12.1

1.6 Duratorq 115 KM

Euro V

M6

115 (85)

270

117 (1091)

5.7 (5.11)

3.7

4.5 (4.21)

193

11.0

10.1

2.0 Duratorq 115 KM

Euro V

PowerShift

115 (85)

300

134

6.6

4.3

5.2

196

11.1

n/a

2.0 Duratorq 140 KM

Euro V

M6

140 (103)

320

124

6.1

4.1

4.9

207

9.1

8.8

2.0 Duratorq 140 KM

Euro V

PowerShift

140 (103)

320

134

6.6

4.3

5.2

205

9.7

n/a

2.0 Duratorq 163 KM

Euro V

M6

163 (120)

340

124

6.1

4.1

4.9

218

8.8

8.6

2.0 Duratorq 163 KM

Euro V

PowerShift

163 (120)

340

134

6.6

4.3

5.2

215

9.1

n/a

*Fabryczne dane testowe Forda. **Podane wartości emisji CO2 i zużycia paliwa wyrażone odpowiednio w g/km oraz w l/100 km pochodzą z oficjalnych testów przeprowadzanych zgodnie z dyrektywą 80/1268/EEC. Podane w tabeli wartości zużycia paliwa i emisji CO2 nie stanowią gwarancji uzyskania takich samych wskaźników dla wersji opisywanych w niniejszej publikacji. Wszystkie wartości pochodzą z testów, którym poddawane były pojazdy z wyposażeniem jak dla wersji Ambiente, ze standardowymi obręczami kół i standardowym ogumieniem. Niestandardowe obręcze i opony mogą mieć wpływ na zużycie paliwa i poziom toksyczności spalin. Cykl miejski: Uruchomienie zimnego silnika w warunkach laboratoryjnych i praca silnika przy różnych prędkościach jazdy, maks. prędkość 50 km/h, prędkość średnia 19 km/h na teoretycznym dystansie 4 km. Cykl poza miastem: Test wykonywany zaraz po cyklu jazdy miejskiej; składa się w połowie z jazdy ze stałą prędkością i w połowie z jazdy z prędkością zmienną; prędkość maks. 120 km/h, dystans 7 km. Średnie zużycie paliwa (cykl mieszany): Wartość średnia z obu części testu, ważona proporcjonalnie do drogi przebytej w każdej z części testu. ***Na 4 biegu. Uwaga: M5 – 5-stopniowa manualna skrzynia biegów, M6 – 6-stopniowa manualna skrzynia biegów, PowerShift – 6-stopniowa automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, Duratec – silnik benzynowy, EcoBoost – silnik benzynowy turbodoładowany, Duratorq – silnik wysokoprężny, ASS – system Auto-Start-Stop, ECO99 – wersja ECOnetic Technology 99g. Wszystkie silniki diesla wyposażone są w filtr cząstek stałych DPF. 1)Z systemem Auto-Start-Stop. 2)W celu uzyskania maksymalnej, homologacyjnej mocy 250 KM konieczne jest zastosowanie benzyny E98.

Norma emisji spalin

Masa własna# Maks. masa (kg) całkowita (kg)

Maks. masa zespołu pojazdów (kg)

Maks. masa przyczepy z hamulcem (kg)

Maks. masa przyczepy bez hamulca (kg)

4-drzwiowy 1.0 EcoBoost 100 KM1), M5

Euro V

1302

1900

2900

1000

650

1.0 EcoBoost 125 KM1), M6

Euro V

1306

1900

3100

1200

650

1.6 Duratec 85 KM, M5

Euro V

1290

1825

2525

700

645

1.6 Duratec 105 KM, M5

Euro V

1290

1825

2525

700

645

1.6 Duratec 125 KM, M5

Euro V

1296

1825

2625

800

645

1.6 Duratec 125 KM, PowerShift

Euro V

1324

1825

2825

1000

660

1.6 EcoBoost 150 KM1), M6

Euro V

1340

1900

3400

1500

670

1.6 EcoBoost 182 KM , M6

Euro V

1340

1900

3400

1500

670

1.6 Duratorq 95 KM, M6

Euro V

1345

1900

3100

1200

670

1.6 Duratorq 115 KM, M6

Euro V

1350

1900

3100

1200

675

2.0 Duratorq 115 KM, PowerShift

Euro V

1468

2050

3550

1500

730

2.0 Duratorq 140 KM, M6

Euro V

1429

2050

3550

1500

710

1)

2.0 Duratorq 140 KM, PowerShift

Euro V

1468

2050

3550

1500

730

2.0 Duratorq 163 KM, M6

Euro V

1429

2050

3550

1500

710

2.0 Duratorq 163 KM, PowerShift

Euro V

1468

2050

3550

1500

730

1.0 EcoBoost 100 KM1), M5

Euro V

1276

1900

2900

1000

635

1.0 EcoBoost 125 KM1), M6

Euro V

1279

1900

3100

1200

635

5-drzwiowy

1.6 Duratec 85 KM, M5

Euro V

1270

1825

2525

700

635

1.6 Duratec 105 KM, M5

Euro V

1270

1825

2525

700

635

1.6 Duratec 125 KM, M5

Euro V

1276

1825

2625

800

635

1.6 Duratec 125 KM, PowerShift

Euro V

1316

1825

2825

1000

655

1.6 EcoBoost 150 KM1), M6

Euro V

1333

1900

3400

1500

665

1.6 EcoBoost 182 KM1), M6

Euro V

1333

1900

3400

1500

665 n/a

2.0 EcoBoost 250 KM, M6

Euro V

1437

2025

n/a

n/a

1.6 Duratorq 95 KM, M6

Euro V

1338

1900

3100

1200

665

1.6 Duratorq 105 KM ECO 99g1), M6

Euro V

1350

1900

n/a

n/a

n/a

1.6 Duratorq 115 KM, M6

Euro V

1344

1900

3100

1200

670

2.0 Duratorq 115 KM, PowerShift

Euro V

1461

2050

3550

1500

730

2.0 Duratorq 140 KM, M6

Euro V

1421

2050

3550

1500

710

2.0 Duratorq 140 KM, PowerShift

Euro V

1461

2050

3550

1500

730

2.0 Duratorq 163 KM, M6

Euro V

1421

2050

3550

1500

710

2.0 Duratorq 163 KM, PowerShift

Euro V

1461

2050

3550

1500

730

1.0 EcoBoost 100 KM1), M5

Euro V

1313

1900

2900

1000

655

1.0 EcoBoost 125 KM1), M6

Euro V

1316

1900

3100

1200

655

Kombi

1.6 Duratec 85 KM, M5

Euro V

1307

1825

2525

700

650

1.6 Duratec 105 KM, M5

Euro V

1307

1825

2525

700

650

1.6 Duratec 125 KM, M5

Euro V

1312

1825

2625

800

655

1.6 Duratec 125 KM, PowerShift

Euro V

1341

1825

2825

1000

670

1.6 EcoBoost 150 KM1), M6

Euro V

1358

1900

3400

1500

675

1.6 EcoBoost 182 KM , M6

Euro V

1358

1900

3400

1500

675

2.0 EcoBoost 250 KM, M6

Euro V

1461

2025

n/a

n/a

n/a

1.6 Duratorq 95 KM, M6

Euro V

1362

1900

3100

1200

680

1.6 Duratorq 105 KM ECO 99g1), M6

Euro V

1374

1900

n/a

n/a

n/a

1.6 Duratorq 115 KM, M6

Euro V

1367

1900

3100

1200

680

2.0 Duratorq 115 KM, PowerShift

Euro V

1485

2050

3550

1500

740

1)


Charakterystyka techniczna 54

55

Wymiary

Masy Norma emisji spalin

Masa własna# Maks. masa (kg) całkowita (kg)

Maks. masa zespołu pojazdów (kg)

Maks. masa przyczepy z hamulcem (kg)

Maks. masa przyczepy bez hamulca (kg)

2.0 Duratorq 140 KM, M6

Euro V

1446

2050

3550

1500

720

2.0 Duratorq 140 KM, PowerShift

Euro V

1485

2050

3550

1500

740

2.0 Duratorq 163 KM, M6

Euro V

1446

2050

3550

1500

720

2.0 Duratorq 163 KM, PowerShift

Euro V

1485

2050

3550

1500

740

# Oznacza najmniejszy możliwy ciężar własny przy pełnym poziomie płynów i zbiorniku paliwa wypełnionym w 90%, z uwzględnieniem wagi kierowcy (75 kg). Możliwe są niewielkie odchylenia ze względu na dopuszczalne tolerancje w procesie produkcji oraz zamontowane opcje wyposażenia. Dopuszczalna masa holowanej przyczepy przy pojeździe obciążonym do dopuszczalnej masy całkowitej oznacza możliwość ruszenia z miejsca na wzniesieniu o nachyleniu 12% na poziomie morza. W przypadku wszystkich wersji holujących przyczepę spadają osiągi i wzrasta zużycie paliwa. Dopuszczalny nacisk przyczepy na zaczep holowniczy dla wszystkich wersji wynosi 80 kg. Uwaga: Wszystkie podane wyżej wartości są danymi homologacyjnymi. M5 – 5-stopniowa manualna skrzynia biegów, M6 – 6-stopniowa manualna skrzynia biegów, PowerShift – 6-stopniowa automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, Duratec – silnik benzynowy, EcoBoost – silnik benzynowy turbodoładowany, Duratorq – silnik wysokoprężny, ECO 99g – wersja ECOnetic Technology 99g. 1)Z systemem Auto-Start-Stop. Wszystkie silniki diesla wyposażone są w filtr cząstek stałych DPF.

Gwarancja podstawowa i rozszerzona Forda

4-drzwiowy

5-drzwiowy

Kombi

Długość całkowita (mm)

4534

4358 (4362**)

4556 (4566**)

Szerokość całkowita z/bez lusterek bocznych (mm)

2010/1823

2010/1823

2010/1823

Szerokość całkowita ze złożonymi lusterkami bocznymi (mm)

1858

1858

1858

Wysokość całkowita bez/z relingami bagażnika (bez ładunku) (mm)

1484/n/a

1484/n/a

1505/1505

Minimalna szerokość przestrzeni bagażowej (między nadkolami) (mm)

1026

1029

1149

Średnica zawracania między krawężnikami (m)

11.0

11.0 (12.0**)

11.0 (12.0**)

Wersja 5-miejscowa (do półki pod tylną szyba) (z zestawem naprawczym)

475

363

490

Wersja 5-miejscowa (do półki pod tylną szybą) (z kołem dojazdowym)

421

316

476

Wersja 5-miejscowa (do półki pod tylną szybą) (z kołem zapasowym pełnowymiarowym)

372

277

n/a

Wersja 2-miejscowa (do dachu) (z zestawem naprawczym)

n/a

1148

1516

Wersja 2-miejscowa (do dachu) (z kołem dojazdowym)

n/a

1101

1502

Wersja 2-miejscowa (do dachu) (z pełnowymiarowym kołem zapasowym)

n/a

1062

n/a

Pojemność bagażnika (litry)

Wszystkie wersje Forda Focus

Pojemność zbiornika paliwa (litry) Benzyna bezołowiowa

55

55 (62**)

55 (62**)

2 lata/bez limitu km* – Gwarancja Podstawowa wraz z usługą Euroservice obowiązującą na terenie całej Europy

a

Olej napędowy

53*

53*

53*

Od 3 do 5 lat lub do 150 tys km* w zależnosci od wybranej opcji – Ford Protect wraz z usługą Assistance 12

b

Do 10 lat lub 200 tys km* – Gwarancja 12 – aktywowana przeglądem serwisowym wykonanym w ASO

b

2 lata/bez limitu km* – Gwarancja powłoki lakierowej

a

12 lat/bez limitu km* – Gwarancja perforacyjna

a

‡ Pomiar zgodnie z normą ISO 3832. Rzeczywiste wymiary mogą się różnić od podanych wartości w zależności od wersji i wyposażenia. Wszystkie podane wyżej wartości są danymi homologacyjnymi. *Dla silników 2.0 TDCi: 115 KM, 140 KM i 163 KM – 60 litrów. **Dane dla wersji: ST i ST2.

a = Standard, b= Opcja. Za dodatkową opłatą. *Od daty pierwszej rejestracji. Z zastrzeżeniem warunków.

Kolory i tapicerki Wersja

Ambiente Start Ambiente

Trend

Tapicerka i kolorystyka foteli

Rack/Charcoal Black

Rack/Charcoal Black

Rack/Charcoal Black

Rack/Medium Light Stone

Rack/Charcoal Black

Trend Sport Pur/Charcoal Black

Pur/Soft Charcoal

Titanium Pur/Soft Charcoal

Pakiet stylizacji wnętrza Ford Individual Charcoal Black

Pakiet stylizacji wnętrza Ford Individual Sahara Tan

ST Lux/Charcoal Black

Lux/Charcoal Black

Lux/Charcoal Black

Lux/Charcoal Black

ST2 Skóra Windsor/ Charcoal Black

Tapicerka i kolorystyka boków foteli

Gecko/Warm Steel

Gecko/Warm Steel

Gecko/Warm Steel

Gecko/Medium Dark Stone

Gecko/Metal Grey

Skóra Torino/Inferno Red

Lux/Charcoal Black

Skóra Torino/Charcoal Black

Skóra Windsor Nappa/Charcoal Black z kontrastującymi przeszyciami

Skóra Windsor Nappa/Sahara Tan z kontrastującymi przeszyciami

Lux/Smoke Storm

Lux/Electric Orange

Lux/Performance Lux/Race Red Blue

Skóra Windsor/ Charcoal Black

Kolorystyka wnętrza – góra

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Kolorystyka wnętrza – dół

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Medium Light Stone

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Charcoal Black

Blazer

a

a

a

a

a

b

a

b

b

Race Red*

a

a

a

a

a

b

b

a

a

a

Frozen White

a

a

a

a

a

b

a

b

b

b

a

a

a

a

a

Burnished Glow

a

a

a

a

a

b

a

b

b

b

Candy Red

a

a

b

a

b

b

Dark Micastone

a

a

a

a

a

b

a

b

b

b

Electric Orange

a

a

a

Ink Blue

a

a

a

a

a

b

a

b

b

Lunar Sky

a

a

a

a

a

a

b

b

b

Midnight Sky

a

a

a

a

a

b

a

b

b

b

Moondust Silver

a

a

a

a

a

b

a

b

b

b

a

a

a

a

a

Panther Black

a

a

a

a

a

b

a

b

b

b

a

a

a

a

a

Performance Blue

a

a

a

Lakiery zwykłe

Lakiery metalizowane*

a = Tapicerka dostępna bez dopłaty, b = Tapicerki: skórzana oraz częściowo wykończona skórą dostępne są jako opcja, za dopłatą, – = Opcja niedostępna. *Lakier zwykły Race Red (oprócz wersji: ST i ST2) oraz lakiery metalizowane dostępne są jako opcja, za dopłatą. 1) Łącznie ze skórzanymi wstawkami w drzwiach oraz skórzanym wykończeniem podłokietnika.


Kolory lakierów i tapicerki 56

Wyraź siebie wybierając ulubiony kolor nadwozia i wykończenie wnętrza Twojego Forda Focus.

Ambiente

Trend

Trend Sport

Tapicerka i kolorystyka foteli: Rack/Charcoal Black Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Gecko/Warm Steel

Tapicerka i kolorystyka foteli: Rack/Medium Light Stone Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Gecko/Medium Dark Stone

Tapicerka i kolorystyka foteli: Rack/Charcoal Black Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Gecko/Metal Grey

Frozen White

Race Red*

Lakier zwykły

Trend Sport

Titanium

Titanium

Tapicerka i kolorystyka foteli: Pur/Charcoal Black* Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Skóra Torino/Inferno Red*

Tapicerka i kolorystyka foteli: Pur/Charcoal Black Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Lux/Charcoal Black

Tapicerka i kolorystyka foteli: Pur/Charcoal Black* Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Skóra Torino/Charcoal Black*

Moondust Silver

Dark Micastone

Lakier metalizowany*

Ford Focus Individual .

Ford Focus Individual Charcoal Black

Ford Focus Individual Sahara Tan

Skóra Charcoal Black* Dostępna w wersji Titanium

Skóra Sahara Tan* Dostępna w wersji Titanium

Blazer Blue

Lakier zwykły

Lakier zwykły

Lunar Sky

Lakier metalizowany*

Lakier metalizowany*

*Lakier zwykły Race Red, lakiery metalizowane, tapicerka częściowo skórzana oraz pełna skórzana dostępne są jako opcje, za dopłatą. **Tapicerka niedostępna na rynku polskim. Ford Focus objęty jest Gwarancją na Perforację Korozyjną Forda przez okres 12 lat od daty pierwszej rejestracji. Gwarancja obowiązuje pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

Midnight Sky

Ink Blue

Lakier metalizowany*

ST

ST

ST

ST

ST

ST2

Tapicerka foteli: Lux/Charcoal Black** Boki foteli: Volume/Anthracite**

Tapicerka foteli: Skóra Lux/Charcoal Black Boki foteli: Lux/Electric Orange

Tapicerka foteli: Skóra Lux/Charcoal Black Boki foteli: Lux/ Performance Blue

Tapicerka foteli: Lux/Charcoal Black Boki foteli: Lux/Race Red

Tapicerka foteli: Skóra Lux/Charcoal Black Boki foteli: Lux/Smoke Storm

Tapicerka foteli: Skóra Windsor/Charcoal Black Boki foteli: Skóra Windsor/Charcoal Black

Burnished Glow

Lakier metalizowany specjalny*

Panther Black

Lakier metalizowany*

Candy Red

Lakier metalizowany specjalny*

Uwaga Sylwetki samochodów zostały tu wykorzystane wyłącznie dla pokazania kolorów lakierów i mogą różnić się od aktualnie oferowanych modeli. Przedstawione kolory lakierów i obić mogą różnić się nieznacznie od odcieni rzeczywistych ze względu na ograniczenia technologiczne przy odtwarzaniu barw w procesie druku.

Lakier metalizowany*

Performance Blue Lakier metalizowany*

Electric Orange

Lakier metalizowany specjalny*


Twój nowy Ford Focus Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bardzo prosty plan, który pomoże Ci w wyborze specyfikacji, ubezpieczenia, finansowania oraz serwisowania Twojego Forda Focus.

Wybierz

Wypełnij zamieszczony obok formularz. Określ szczegóły dotyczące Twojego nowego samochodu takie jak: koła, system audio, opcje dodatkowe i akcesoria a następnie przekaż go swojemu Dealerowi Forda. Możesz również skorzystać z opcji w trybie online - Ford Configurator. Dzięki niej będziesz mógł szybko zobaczyć, jakiego dokonałeś wyboru i obejrzeć swój samochód – w środku i na zewnątrz – pod różnym kątem. Zestawienie wybranych opcji i ich ceny umożliwią łatwe dopasowanie do wielkości budżetu. www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle

Ubezpiecz

Wszechstronny pakiet komunikacyjny Ford Ubezpieczenia, stworzony specjalnie dla właścicieli pojazdów marki Ford, zapewnia kompleksową ochronę – gdziekolwiek jesteś. Poproś swojego Dealera o ofertę lub odwiedź stronę www.fordubezpieczenia.pl

Wersja nadwozia:

Wersja wyposażenia:

Silnik: Skrzynia biegów: Kolor: Tapicerka: Koła: System audio: Wyposażenie opcjonalne:

Pakiety wyposażenia opcjonalnego: Akcesoria:

Oferta Ford Ubezpieczenia:

Oferta finansowa:

Sfinansuj

Decyzja jak sfinansować Twój nowy samochód jest równie ważna jak sam wybór pojazdu. Zapytaj swojego Dealera Forda o ofertę FCE Bank Polska, eksperta w finansowaniu inwestycji motoryzacyjnych. Szeroka gama elastycznych ofert kredytu, leasingu i wynajmu długoterminowego umożliwi Ci nabycie samochodu, który chcesz mieć. Sprawdź na stronie www.fcebank.pl www.fordleasing.pl www.fordbusinesspartner.pl

Jedź

Z nami możesz zawsze czuć się bezpiecznie. Posiadamy w Polsce rozbudowaną, wyspecjalizowaną sieć Autoryzowanych Serwisów, dzięki czemu będziesz mógł utrzymać swojego Forda w doskonałym stanie przez wiele lat. A jeśli Twój Ford będzie kiedykolwiek wymagał naprawy powypadkowej, nasze Autoryzowane Zakłady Napraw Nadwozi będą najlepszym miejscem, aby przywrócić pojazd do stanu sprzed wypadku i jak najszybciej pozwolić Ci cieszyć się z jego użytkowania.

Aby skonfigurować swojego Forda w trybie online, odwiedź stronę www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle Aby uzyskać informację na temat możliwości sfinansowania swojego Forda, odwiedź stronę www.fcebank.pl Klientów flotowych zapraszamy na stronę www.ford.pl/Serwis/Business_Service_Club


MY 2013.25 POL pl

Ilustracje, opisy i specyfikacje. Niniejsza broszura była aktualna w chwili oddawania do druku. Jednak polityka firmy Ford zakłada stały rozwój produktu. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania, w dowolnym czasie, zmian specyfikacji, kolorów i cen modeli oraz elementów przedstawionych i opisanych w niniejszej publikacji. Najnowsze informacje można uzyskać u Dealera firmy Ford. Wyposażenie opcjonalne. Elementy wyposażenia oznaczone jako „Opcja” lub „Wyposażenie opcjonalne/zestaw opcjonalny” są dostępne za dodatkową opłatą, chyba że wyraźnie stwierdzono inaczej. Oferta wersji i zestawów kolorystycznych jest ważna z zastrzeżeniem dostępności. Uwaga: Niektóre zdjęcia w niniejszym katalogu przedstawiają egzemplarze przedprodukcyjne, bądź też zostały wygenerowane komputerowo. Aktualnie oferowane seryjnie produkowane pojazdy mogą się zatem różnić w niektórych elementach od przedstawionych na zdjęciach. Oprócz tego, niektóre elementy wyposażenia mogą być dostępne jako opcje za dopłatą. Uwaga: Niniejsza broszura przedstawia zarówno oryginalne akcesoria Ford, jak i gamę produktów naszych dostawców. ✚Oznaczone akcesoria to starannie dobrane akcesoria innych producentów występujących pod własną marką, które nie podlegają gwarancji Forda, są natomiast objęte gwarancją własną producenta. Szczegóły takiej gwarancji można uzyskać od Dealera Forda. Uwaga: Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Logotyp i znaki graficzne iPod stanowią własność firmy Apple Inc. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. Uwaga Niektóre zdjęcia pojazdów w niniejszej broszurze przedstawiają egzemplarze przedprodukcyjne i zostały wygenerowane komputerowo. Oferowane seryjnie produkowane pojazdy mogą się zatem różnić w niektórych elementach od przedstawionych na zdjęciach. Oprócz tego, niektóre elementy wyposażenia mogą być dostępne jako opcje lub nie być dostępne na niektórych rynkach. Uwaga Niektóre funkcję aktywnie wspomagające kierowcę i zwiększające poziom bezpieczeństwa opisane w niniejszej broszurze wykorzystują czujniki, na których działanie mogą mieć wpływ warunki pogodowe i środowisko naturalne.

Ford i BP – współpracujemy w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Kiedy niniejszy katalog przestanie być użyteczny, prosimy o oddanie go do recyklingu.

Infolinia: 0 801 50 60 70

www.facebook.com/Ford.Polska

Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Zostań naszym fanem i dołącz do społeczności Ford Polska.

Ford Pomoc: +48 22 522 27 27

www.fcebank.pl

Kompleksowa pomoc drogowa działająca na terytorium Polski i Europy. Do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Skorzystaj z atrakcyjnych ofert finansowania zakupu Twojego Forda. Sprawdź aktualną ofertę FCE Bank Polska S.A. na stronie internetowej.

Published by Ford Motor Company Limited, Brentwood, Essex, England. Registered in England No. 235446. BJN 201856. FoE V53E. PN 272502/1212/POL pl December 2012. © Ford Motor Company Limited. www.ford.pl

Ford Focus  

Katalog Ford Focus

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you