Page 1

FORD B-MAX


Go Further Te dwa słowa oddają ducha i determinację firmy Ford w procesie ciągłego doskonalenia produktu, wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów.

1

2-15 Ford kinetic Design

16-19 Jakość

20-21 Dbalość o środowisko

22-23 Bezpieczeństwo

24-25 Inteligentne rozwiązania

Dzięki stylistyce „Ford kinetic Design” nasze pojazdy wyglądają jeszcze atrakcyjniej, niż kiedykolwiek dotychczas. Śmiałe, dynamiczne linie, które stwarzają wrażenie energiiw ruchu.

Zaprojektowaliśmy i skonstruowaliśmy Twojego Forda tak, abyś po wielu latach użytkowania czuł się w nim równie dobrze, jak w dniu zakupu i żeby jego prowadzenie było równie wspaniałe.

Dzięki technologii Ford ECOnetic tworzymy pojazdy o niższym zużyciu paliwa, obniżonym poziomie emisji CO2 oraz niższych ogólnych kosztach eksploatacji.

Inteligentny system bezpieczeństwa Forda (IPS) wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, których zadaniem jest zapobieganie wypadkom oraz ochrona kierowcy i pasażerów w przypadku kolizji.

Samochody, które same parkują, wycieraczki przedniej szyby, które wiedzą, kiedy pada – to tylko niektóre z wielu pomysłowych, ułatwiających życie rozwiązań Forda.

26-33 Wybierz swojego Forda B-MAX ■ ■ ■ ■

Ambiente Trend Titanium Titanium X

34-35 Dostępne wersje

36-41 Dopasuj Forda B-MAX do swoich potrzeb ■ ■ ■ ■

Personalizacja Koła Systemy audio i komunikacji Akcesoria

42 Twój nowy Ford B-MAX

43-49 Specyfikacja

50-51 Kolory lakierów i tapicerki

Pokazany model to Ford B-MAX Titanium z lakierem metalizowanym Tectonic Silver (opcja) oraz 17" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym (opcja).

“To niekwestionowane zwycięstwo dla tego niezwykłego silnika.” Dean Slavnich, przewodniczący konkursu International Engine of the Year


Genialny pomysł Dzięki wykorzystaniu twórczych idei nowy Ford B-MAX oferuje Ci zupełnie nowe możliwości.

2

Pokazany model to Ford B-MAX Titanium z lakierem metalizowanym Burnished Glow (opcja) z dachem panoramicznym, 17" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym, dodatkowo przyciemnianymi szybami z tyłu oraz czujnikami parkowana z przodu i z tyłu (opcje). Przednia krata wlotu powietrza z chromowanym obramowaniem, lakierowana w kolorze gloss black, listwa w kolorze chromu, podkreślająca dolną linię szyb bocznych oraz światła do jazdy dziennej LED są wyposażeniem standardowym.

Pomysłową konstrukcję uzupełniają ozdobne detale i śmiałe, dynamiczne linie.

3


Nieograniczone możliwości Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, oferowanym przez Forda B-MAX, możesz w pełni cieszyć się każdą chwilą.

4

Pokazany model to Ford B-MAX Titanium z lakierem metalizowanym Burnished Glow (opcja) z dachem panoramicznym, 17" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym, dodatkowo przyciemnianymi szybami z tyłu oraz czujnikami parkowania z przodu i z tyłu (opcje).

5


Doskonałe dopasowanie Pomysłowe wykorzystanie przestrzeni zapewnia zaskakującą wszechstronność.

6

Pokazany model to Ford B-MAX Titanium z lakierem metalizowanym Burnished Glow (opcja) z dachem panoramicznym, 17" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym, dodatkowy przyciemnianymi szybami z tyłu, czujnikami parkowania z przodu i z tyłu oraz fotelami częściowo pokrytymi skórą (opcje). System drzwi panoramicznych Ford Easy Access należy do wyposażenia standardowego.

9

Składany na płasko przedni fotel pasażera i tylne siedzenia zapewniają w razie potrzeby przestrzeń ładunkową o długości 2,35 m.


Doskonała równowaga To idealne połączenie niskiego zużycia paliwa i porywających osiągów.

10

Pokazany model to Ford B-MAX Titanium z lakierem metalizowanym Burnished Glow (opcja) z dachem panoramicznym, 17" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym, dodatkowo przyciemnianymi szybami z tyłu, czujnikami parkowania z przodu i z tyłu oraz fotelami częściowo pokrytymi skórą (opcje).

Napędzany przez znakomity silnik 1,0 EcoBoost – zwycięzcę prestiżowego konkursu International Engine of the Year 2012.

11


Nieocenione wsparcie Inteligentne technologie dbają o szczegóły, podczas gdy Ty możesz cieszyć się jazdą.

12

Pokazany model to Ford B-MAX Titanium z lakierem metalizowanym Burnished Glow (opcja) z dachem panoramicznym, dotakowo przyciemnianymi szybami z tyłu nadwozia, fotelami częściowo pokrytymi skórą, radioodtwarzaczem CD/MP3 Sony z 4,2" kolorowym ekranem, układem klimatyzacji z automatyczną regulacją temperatury (EATC), systemem zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach oraz systemem centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree z przyciskiem rozrusznika Ford Power (wszystkie dostępne opcjonalnie). Kierownica pokryta skórą, samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne i tempomat są wyposażeniem standardowym.

System zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach może w razie konieczności automatycznie uruchomić hamulce. (Opcja)

13


Doskonałe wykończenie Przemyślane detale i wysoka jakość wykonania sprawiają, że wnętrze pojazdu wprawia każdego w dobry nastrój.

14

Pokazany model to Ford B-MAX Titanium z lakierem metalizowanym Burnished Glow (opcja) z dachem panoramicznym, dodatkowo przyciemnianymi szybami z tyłu nadwozia, fotelami częściowo pokrytymi skórą, radioodtwarzaczem CD/MP3 Sony z 4,2" kolorowym ekranem, układem klimatyzacji z elektroniczną automatyczną regulacją temperatury (EATC), systemem zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach oraz systemem centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree z przyciskiem rozrusznika Ford Power (wszystkie dostępne opcjonalnie). Kierownica pokryta skórą, samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne i tempomat są wyposażeniem standardowym.

Wysokiej jakości materiały i dbałość o szczegóły to cechy charakterystyczne Forda B-MAX.

15


Jakość

Wszechstronne testy Poddaliśmy Forda B-MAX wyczerpującym testom i przeanalizowaliśmy każdy element, aby zapewnić optymalne osiągi. Nie ma wątpliwości, że Ford B-MAX został wykonany z dbałością o najwyższą jakość.

76 km

2408 km

7899 km

24,159 km

36,765 km

112,907 km

245,066 km

499,892 km

1,276,765 km

9,136,765 km

12,999,976 km

16

Jazda bez końca Podczas jazd próbnych przeprowadzanych w fazie rozwoju produktu, Ford B-MAX przejechał dystans odpowiadający 87 okrążeniom kuli ziemskiej. To samochód, na którym możesz zawsze polegać, w każdym najdrobniejszym szczególe.

Perfekcyjne zawieszenie

Testowany w ekstremalnych warunkach

Seria nieustających testów umożliwiła skonstruowanie niezwykle wytrzymałego zawieszenia Forda B-MAX.

Ford B-MAX był testowany w najbardziej ekstremalnych temperaturach wynoszących od -40°C do +80°C, a także wytrzymał ciężkie warunki poligonu doświadczalnego Forda w Lommel, gdzie odtworzono niektóre z najgorszych dróg w Europie.

300 000 razy zamknięte drzwi Otwieraliśmy i zamykaliśmy drzwi oraz pokrywę komory silnika ponad 300 000 razy, symulując rzeczywiste warunki, aby zapewnić ich niezawodność.

17


Niebo w zasięgu wzroku Szklany dach panoramiczny na całej długości dachu zapewnia widne i przestronne wnętrze. Powłoka z filtrem przeciwsłonecznym „Solar Reflect” pomaga utrzymać przyjemny chłód we wnętrzu pojazdu, a wewnętrzna roleta przeciwsłoneczna zapewnia cień i chroni prywatność w razie potrzeby. (Opcja)

Jakość

Pasjonująca jazda Moc, precyzja i niezwykle komfortowe wnętrze. Ford B-MAX oferuje wszystko, co trzeba, aby jazda nim była porywająca.

19

Poczuj moc, a nie zmianę biegów

Układ poprawiający stabilność na zakrętachØ

Ford PowerShift zapewnia idealne połączenie wygody automatycznej i wydajności mechanicznej skrzyni biegów. Ta 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów inteligentnie wybiera następny właściwy bieg w najlepszym możliwym momencie, aby zapewnić błyskawiczną zmianę biegów, bez przerw w przenoszeniu napędu. Tryb ręczny umożliwia zmianę biegów przez naciśnięcie przycisku – bez potrzeby używania sprzęgła. (Opcja)

Układ poprawia przyczepność, trzymanie się drogi i zwrotność podczas pokonywania zakrętów dzięki ciągłej regulacji rozdziału momentu obrotowego, przekazywanego na koła przednie. Umożliwia to dostosowanie momentu do stopnia przyczepności danego koła, zapewniając tym samym lepszą jakość jazdy. (Standard) Wykorzystuje czujniki.

Ø

Ford EcoBoost – International Engine of the Year 2012 Wyjątkowa, doskonale gładka powłoka pierścieni tłokowych zmniejsza tarcie; turbosprężarka, bezpośredni wtrysk i zmienne fazy rozrządu zwiększają wydajność. Wynikiem są doskonałe osiągi tego niezwykle ekonomicznego silnika. Ten nowoczesny silnik, dostępny w dwóch mocach: 100 KM i 120 KM, został zwycięzcą w trzech kategoriach uznanego, międzynarodowego konkursu International Engine of the Year 2012.

Przyzwyczaj się do lepszego widoku

Układ kierowniczy, który dostosowuje się do otoczenia

Wysoko umieszczone siedzenia i duża powierzchnia przeszklona zapewniają wyśmienitą widoczność drogi przed samochodem.

Zamontowany w Fordzie B-MAX zaawansowany, elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPAS) zapewnia równowagę, jakiej nie można uzyskać w konwencjonalnych układach wspomagania kierownicy. Przy niskich prędkościach, podczas parkowania, zapewniane jest pełne wspomaganie, umożliwiające niezwykle łatwe operowanie kierownicą. Gdy poruszasz się w trasie, układ płynnie dostosowuje poziom wspomagania w celu zapewnienia optymalnego odczucia i kontroli nad pojazdem. (Standard)


Niski poziom emisji CO2 uhonorowanego nagrodami International Engine of the Year 2012 silnika Ford EcoBoost Silniki Ford EcoBoost, z bezpośrednim wtryskiem benzyny, turbodoładowaniem i funkcją Auto-Start-Stop, charakteryzują się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa. Na przykład nowy silnik 1,0 l EcoBoost o mocy 120 KM w Fordzie B-MAX zapewnia maksymalną moc wyższą o 33% od dysponującej większą pojemnością jednostki Duratec o pojemności 1,4 l i mocy 90 KM, a mimo to zużywa o około 22% mniej paliwa i emituje o 18% mniej CO2.

Dbalość o środowisko

Przyszłościowe myślenie Ford B-MAX wykorzystuje najnowsze technologie, by zmniejszyć emisję CO2, zużycie paliwa i wpływ na środowisko bez negatywnego wpływu na osiągi i jakość jazdy.

21

4,0

104 g/km Niska emisja szkodliwych substancji. Niższe koszty. Technologia Ford ECOnetic ■

■ ■

Silniki benzynowe Ford EcoBoost o niskim zużyciu paliwa (patrz strona obok) Nowoczesne silniki wysokoprężne Ford Duratorq TDCi – zapewniają wyjątkowo niskie zużycie paliwa oraz niski poziom emisji CO2 Przekładnia Ford PowerShift – łączy wydajność mechanicznej skrzyni biegów z wygodą konwencjonalnej, automatycznej skrzyni biegów System Ford Auto-Start-Stop (patrz strona obok) Ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii – zwiększa oszczędność paliwa przez ładowanie akumulatora tylko w czasie, gdy kierowca nie naciska pedału przyspieszenia Elektryczny układ wspomagania kierownicy Ford – bardziej wydajny układ, zużywający mniej energii silnika System informujący kierowcę o ekonomice jazdy Ford Eco Mode (patrz poniżej) Wskaźnik sugerujący optymalny moment zmiany biegu (patrz poniżej)

Ford Eco Mode – system informujący kierowcę o ekonomice jazdy Inteligentny system, który monitoruje styl jazdy kierowcy i wyświetla jego wpływ na zużycie paliwa. Jeśli gwałtownie wciskasz gaz, otrzymasz niski wynik; operując gazem płynnie uzyskasz wysoki wynik – obniżając tym samym koszty eksploatacji. (Standard w wersjach: Trend, Titanium i Titanium X)

System Auto-Start-Stop Kiedy Twój Ford B-MAX zatrzymuje się, silnik wyłącza się automatycznie, aby zmniejszyć zużycie paliwa.Gdy chcesz ruszyć, silnik natychmiast uruchamia się ponownie. (Dostępny wyłącznie z silnikiem 1.0 EcoBoost 120 KM)

Wskaźnik optymalnego momentu zmiany biegu Wskaźnik sugerujący optymalny moment zmiany biegu informuje, kiedy należy zmienić bieg, aby zmniejszyć zużycie paliwa i uzyskać bardziej płynny styl jazdy. (Standard, wyłącznie w wersjach z manualną skrzynią biegów)


Wyłącznik poduszki powietrznej po stronie pasażera

Bezpieczeństwo

Ochrona i zapobieganie

Gdy na przednim siedzeniu pasażera ma podróżować dziecko w foteliku zamocowanym tyłem do kierunku jazdy, poduszkę powietrzną po stronie pasażera można wyłączyć jednym naciśnięciem przycisku. O wyłączeniu przypomina lampka w zestawie wskaźników. (Standard)

22

Ford B-MAX nie tylko chroni kierowcę i pasażerów w razie kolizji, ale także zawiera rozwiązania techniczne, których zadaniem jest zapobieganie wypadkom.

Ukryta siła

Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)Ø

Nadwozie Forda B-MAX składa się w 55 procentach ze stali o wysokiej wytrzymałości i w 26 procentach ze stali borowej o ultra wysokiej wytrzymałości. Dzięki temu jest lżejsze, mocniejsze i sztywniejsze – i stanowi niezwykle stabilną podstawę, do której zamocowany jest system drzwi panoramicznych Ford Easy Access®.

Zaawansowany Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) Forda B-MAX wykorzystuje szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych do zapewnienia ochrony użytkownikom pojazdu. Są to między innymi: klatka bezpieczeństwa ze stali o ultra wysokiej wytrzymałości, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP), a także przednie poduszki i kurtyny powietrzne.

System IPS Forda B-MAX obejmuje następujące elementy: 1. 2. 3. 4. 5.

6. 7. 8.

Czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera z przodu z wyłącznikiem poduszki powietrznej pasażera Poduszki boczne kierowcy i pasażera z przodu Poduszka powietrzna na wysokości kolan kierowcy Boczne kurtyny powietrzne chroniące osoby jadące z przodu i na skrajnych fotelach z tyłu Wytrzymała konstrukcja nadwozia, zoptymalizowana przy użyciu technik komputerowych, z ultrasztywną klatką przedziału pasażerskiego i strefami kontrolowanego zgniotu Zaawansowane, trzypunktowe, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa wszystkich siedzeń. Napinacze i ograniczniki naprężenia pasów przednich siedzeń Mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX na skrajnych siedzeniach z tyłu Fotele z siedziskami o profilu zapobiegającym wysunięciu się spod pasów w razie zderzenia

9.

Układ hamulcowy zapobiegający blokowaniu kół (ABS) z elektronicznym układem podziału siły hamowania (EBD) 10. Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) i układ kontroli przyczepności kół 11. Układ wspomagania awaryjnego hamowania (EBA) 12. Automatycznie włączające się światła awaryjne w momencie gwałtownego hamowania 13. Bezpieczna, cofająca się poziomo kolumna kierownicy, zapewniająca optymalne pochłanianie energii zderzenia i ochronę nóg 14. System zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (opcja) 15. Funkcja wzywania pomocy (standard w wersjach: Titanium i Titanium X, opcja w wersjach: Ambiente i Trend)

4

14

2

1 1

13 6

3

15

8

9 10

12

11

7 5

System zapobiegania kolizjom przy małych prędkościachØ # Zmniejsza prawdopodobieństwo lub konsekwencje zderzenia pojazdu z poprzedzającym pojazdem w czasie wolnej jazdy, włączając hamulce w razie wykrycia ryzyka wystąpienia zderzenia. (Opcja)

Integralne bezpieczeństwo i wytrzymałość Drzwi przednie i tylne zachodzą na siebie po zamknięciu, tworząc sztywny środkowy słupek, wzmacniający konstrukcję nadwozia, uniemożliwiając tym samym samoistne otwarcie drzwi w razie wystąpienia uderzenia z boku.

Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford wyposażonych w działającą przednią poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa pojazdu.

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniuØ Ostrzega kierowcę, jeśli ciśnienie w oponie jest zbyt niskie, na przykład w razie przebicia. (Standard)

Wykorzystuje czujniki.

Ø #

Działa przy prędkości poniżej 30 km/h.

23


Inteligentne rozwiązania

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy* Samochodowy system łączności nowej generacji. Funkcja wzywania pomocy automatycznie nawiązuje połączenie ze służbami ratowniczymi po odpaleniu poduszki powietrznej. Umożliwia również sterowanie najbardziej popularnymi typami odtwarzaczy MP3, telefonów z funkcją Bluetooth® oraz pamięci USB za pomocą prostych poleceń głosowych (bez obsługi języka polskiego).(Standard w wersjach: Titanium i Titanium X, opcja w wersjach: Ambiente i Trend)

24

Nowe pomysły, które świetnie się sprawdzają Od cofania na małej przestrzeni po dodatkową przestrzeń na spontaniczne zakupy – Ford B-MAX skrywa w sobie wiele sprytnych pomysłów, ułatwiających życie.

25

*Funkcja wzywania pomocy działa w ponad 30 krajach europejskich w połączeniu z kompatybilnym telefonem komórkowym znajdującym się w samochodzie w chwili odpalenia poduszki powietrznej.

Kamera ułatwiająca parkowanie tyłem

System drzwi Ford Easy Access®

Wybierz bieg wsteczny, a na środkowym wyświetlaczu automatycznie pojawi się obraz z kamery ułatwiającej parkowanie tyłem, dzięki czemu zobaczysz obiekty znajdujące się za pojazdem. Specjalne odwzorowanie graficzne przedstawia szerokość i oś pojazdu, wyznaczone w oparciu o kąt skrętu kierownicy, dzięki czemu manewrowanie staje się bezpieczniejsze i łatwiejsze. (Opcja, dostępna jedynie z systemem audio Sony)

Po otwarciu drzwi przednich i przesuwnych tylnych powstaje otwór o szerokości 1,5 m z każdej strony, umożliwiający łatwe załadowanie lub wyładowanie bagażu oraz wsiadanie i wysiadanie. Wyjątkowy system drzwi panoramicznych Forda B-MAX umożliwia takie rozwiązanie dzięki sprytnemu ukryciu środkowego słupka wzmacniającego w drzwiach zamiast tradycyjnego zamocowania go na stałe do konstrukcji nadwozia.

Przestrzeń, którą można optymalnie wykorzystać

Uwaga Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company i firmy związane z Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Pozostałe znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. Uwaga Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu drogowego posługiwanie się w czasie jazdy telefonem bez zestawu głośnomówiącego lub słuchawkowego jest wykroczeniem.

Dzięki siedmiu różnym kombinacjom składania siedzeń, imponującej maksymalnej długości przestrzeni ładunkowej wynoszącej 2,35 m i regulowanej podłodze bagażnika, Ford B-MAX jest gotowy do przewożenia każdego rodzaju ładunku.

Regulowana podłoga bagażnika Tylną podłogę w bagażniku można ustawić nisko, aby uzyskać więcej przestrzeni, lub wysoko, aby uzyskać płaską powierzchnię po rozłożeniu tylnych siedzeń i utworzyć ukryty schowek.


26

27

Ambiente Główne elementy wyposażenia standardowego ■

System bezkorkowego wlewu paliwa – Ford Easy Fuel (Standard)

Elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania i zamykania jednym naciśnięciem przycisku (Standard)

Zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) z elektronicznym układem podziału siły hamowania (EBD) i układem ułatwiającym ruszanie na wzniesieniach (HSA)** Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) z przednimi, bocznymi i kolanowymi poduszkami powietrznymi oraz kurtynami powietrznymi Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu

Funkcja opóźnionego wyłączania reflektorów

Kolumna kierownicy z regulacją odległości i kąta pochylenia

(Standard)

(Standard)

Radioodtwarzacz CD/MP3 ze zdalnym sterowaniem oraz gniazdami: AUX-IN i USB/iPod® System tankowania Ford EasyFuel bez tradycyjnego korka wlewu Elektrycznie sterowane lusterka boczne ze zintegrowanymi kierunkowskazami Elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania i zamykania jednym naciśnięciem przycisku Zamek centralny ze zdalnym sterowaniem i dwoma składanymi kluczykami Ręczna regulacja wysokości fotela kierowcy Elektrycznie sterowane lusterka boczne ze zintegrowanymi kierunkowskazami (Standard)

Kolumna kierownicy z regulacją odległości i kąta pochylenia Tylne siedzenia składane na płasko jednym ruchem jręki Składany na płasko przedni fotel pasażera Regulowana podłoga przestrzeni bagażowej ułatwiająca załadunek bagażu Funkcja opóźnionego wyłączania reflektorów

*Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) nie jest dostępny z silnikiem benzynowym 1.4 90 KM. Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford wyposażonych w działającą przednią poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa pojazdu.

Zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia (Standard)


28

29

Trend Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Ambiente: ■

■ ■ ■

Klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne z obudowami lakierowanymi w kolorze nadwozia ze zintegrowanymi kierunkowskazami Klimatyzacja manualna Przednie światła przeciwmgielne Kierownica pokryta skórą

■ ■

Wszystkie szyby boczne otwierane i zamykane jednocześnie jednym naciśnięciem przycisku Lampka oświetlenia wnętrza z przednimi lampkami do czytania Schowek na okulary przeciwsłoneczne kierowcy Komputer pokładowy Tylne dodatkowe gniazdo zasilania 12 V

Uwaga: Kolory wykończenia konsoli centralnej i konsoli wokół systemu audio mogą odbiegac nieznacznie od kolorystyki podanej w specyfikaci.

Kierownica pokryta skórą

Komputer pokładowy

(Standard)

(Standard)

Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne (Standard)

Wszystkie szyby boczne otwierane i zamykane jednym naciśnięciem przycisku (Standard)

Dodatkowe gniazdo zasilania 12 V (Standard)

Oświetlenie wnętrza schowka podręcznego (Standard)


30

31

Titanium Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Trend: ■

Halogenowe reflektory projekcyjne ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED

Przednia krata wlotu powietrza lakierowana w kolorze gloss black z chromowanym obramowaniem

(Standard)

(Standard)

16" obręcze kół ze stopów lekkich, wzór 15-ramienny Halogenowe reflektory projekcyjne ze światłami do jazdy dziennej LED Listwa w kolorze chromu akcentująca dolną linię szyb bocznych Przednia krata wlotu powietrza lakierowana w kolorze gloss black z chromowanym obramowaniem Klimatyzacja elektroniczna z automatyczną regulacją temperatury

Klimatyzacja manualna

Tempomat

(Standard w wersji Trend. W wersji Titanium standardem jest klimatyzacja automatyczna)

(Standard)

■ ■

Tempomat Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem oraz funkcją wzywania pomocy), gniazda: USB/iPod® oraz AUX-IN Reflektory automatyczne, automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu oraz automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne

Oświetlenie przedniej części przedziału pasażerskiego, przestrzeni na nogi i schowka w konsoli środkowej Podłokietnik fotela kierowcy i środkowy podłokietnik tylnego siedzenia Fotel kierowcy z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego Lusterko do obserwowania dzieci siedzących na tylnych siedzeniach

Uchwyt dźwigni zmiany biegów pokryty skórą Wysokiej jakości dywaniki podłogowe z przodu i z tyłu pojazdu

Oświetlenie przedniej części przedziału pasażerskiego, przestrzeni na nogi i schowka w konsoli centralnej (Standard)

Podłokietnik fotela kierowcy i środkowy podłokietnik tylnego siedzenia (Standard)


32

33

Titanium X Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Titanium: ■

Dywaniki podłogowe z wysokiej jakości weluru ze specjalnym obszyciem (Standard)

Siedzenia pokryte skórą Capretto: gładką i wytłaczaną

Skórzana osłona dźwigni zmiany biegów

(Standard)

(Standard)

16" obręcze ze stopów lekkich o wyjątkowej stylistyce, wzór 5-ramienny Dodatkowo przyciemniane szyby z tyłu nadwozia Środkowa krata wlotu powietrza z chromowanym obramowaniem i chromowanymi listwami Siedzenia pokryte skórą Capretto: gładką i wytłaczaną

Nakładki progów z napisem B-MAX (Standard)

■ ■

■ ■

Podgrzewane fotele przednie Kierownica pokryta skórą z kontrastującymi przeszyciami i pierścieniem ozdobnym w kolorze Royal Black Skórzana osłona dźwigni zmiany biegów Welurowe dywaniki podłogowe wysokiej jakości z przodu i z tyłu pojazdu Nakładki progów z napisem B-MAX

Kierownica pokryta skórą z kontrastującymi przeszyciami i ozdobnym elementem w kolorze Royal Black (Standard)

Środkowa krata wlotu powietrza z chromowanym wykończeniem (Standard)


Dostępne wersje Dzięki dużemu wyborowi silników i wersji wyposażenia możesz skonfigurować swojego Forda B-MAX tak, aby spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

34

Ambiente

Trend

Titanium

Titanium X

Główne elementy wyposażenia standardowego:

Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Ambiente:

Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Trend:

Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Titanium:

■ ■

■ ■

■ ■ ■

■ ■

■ ■ ■

Zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) z elektronicznym układem podziału siły hamowania (EBD) i ukłaemd ułatwiającym ruszanie na wzniesieniach (HSA)** Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) z przednimi, bocznymi i kolanowym poduszkami oraz kurtynami powietrznymi Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera Radioodtwarzacz CD/MP3 ze zdalnym sterowaniem i gniazdami: AUX-IN i USB/iPod® Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu (DDS) System tankowania Ford EasyFuel Elektrycznie sterowane lusterka boczne ze zintegrowanymi kierunkowskazami Elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi z funkcją otwierania i zamykania jednym naciśnięciem przycisku Zamek centralny ze zdalnym sterowaniem i dwoma składanymi kluczykami Ręczna regulacja wysokości fotela kierowcy Kolumna kierownicy z regulacją odległości i kąta pochylenia Tylne siedzenia składane na płasko jednym ruchem ręki Składany na płasko przedni fotel pasażera Regulowana podłoga przestrzeni bagażowej ułatwiająca załadunek bagażu Funkcja opóźnionego wyłączania reflektorów

■ ■

■ ■ ■ ■

■ ■ ■

Klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne z obudowami lakierowanymi w kolorze nadwozia i zintegrowanymi kierunkowskazami Klimatyzacja manualna Przednie światła przeciwmgielne Kierownica pokryta skórą Wszystkie szyby boczne otwierane i zamykane jednocześnie jednym naciśnięciem przycisku Lampka oświetlenia wnętrza z przednimi lampkami do czytania Schowek na okulary przeciwsłoneczne Komputer pokładowy Tylne dodatkowe gniazdo zasilania 12 V

Silniki ■

Benzynowe 1.0 EcoBoost 100 KM (74 kW) 1.0 EcoBoost 120 PS (88 kW) z Auto-Start-Stop 1.4 Duratec 90 KM (66 kW) 1.6 Duratec Ti-VCT 105 KM (77 kW) Diesel 1.5 Duratorq TDCi 75 KM (55 kW) 1.6 Duratorq TDCi 95 KM (70 kW)

■ ■

■ ■ ■

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 15-ramienny Halogenowe reflektory projekcyjne ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED Listwa w kolorze chromu akcentująca dolną linię szyb bocznych Przednia krata wlotu powietrza lakierowana w kolorze gloss black z chromowanym obramowaniem Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem oraz funkcją wzywania pomocy), gniazda: USB/iPod® oraz AUX-IN Klimatyzacja elektroniczna z automatyczną regulacją temperatury (EATC) Reflektory automatyczne, automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu oraz automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne Tempomat Uchwyt dźwigni zmiany biegów pokryty skórą Wysokiej jakości dywaniki podłogowe z przodu i z tyłu pojazdu Oświetlenie przedniej części przedziału pasażerskiego, przestrzeni na nogi i schowka w konsoli środkowej Podłokietnik fotela kierowcy i środkowy podłokietnik tylnego siedzenia Fotel kierowcy z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego Lusterko do obserwowania dzieci siedzących na tylnych siedzeniach

Silniki ■

Benzynowe 1.0 EcoBoost 100 KM (74 kW) 1.4 Duratec 90 KM (66 kW) Diesel 1.5 Duratorq TDCi 75 KM (55 kW)

*Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) nie jest dostępny z silnikiem benzynowym 1.4 90 KM. Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford wyposażonych w działającą przednią poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa pojazdu.

Silniki ■

Benzynowe 1.0 EcoBoost 100 KM (74 kW) 1.0 EcoBoost 120 PS (88 kW) z Auto-Start-Stop 1.4 Duratec 90 KM (66 kW) 1.6 Duratec Ti-VCT 105 KM (77 kW) Diesel 1.5 Duratorq TDCi 75 KM (55 kW) 1.6 Duratorq TDCi 95 KM (70 kW)

■ ■

■ ■ ■

■ ■

16" obręcze ze stopów lekkich o wyjątkowej stylistyce, wzór 5-ramienny Dodatkowo przyciemniane szyby z tyłu nadwozia Środkowa krata wlotu powietrza z chromowanym obramowaniem i chromowanymi listwami Siedzenia pokryte skórą Capretto: gładką i wytłaczaną Podgrzewane fotele przednie Kierownica pokryta skórą z kontrastującymi przeszyciami i ozdobnym elementem w kolorze Royal Black Skórzana osłona dźwigni zmiany biegów Welurowe dywaniki podłogowe wysokiej jakości z przodu i z tyłu pojazdu Nakładki progów z napisem B-MAX

Silniki ■

Benzynowe 1.0 EcoBoost 100 KM (74 kW) 1.0 EcoBoost 120 PS (88 kW) z Auto-Start-Stop 1.4 Duratec 90 KM (66 kW) 1.6 Duratec Ti-VCT 105 KM (77 kW) Diesel 1.5 Duratorq TDCi 75 KM (55 kW) 1.6 Duratorq TDCi 95 KM (70 kW)

35


Koła 36

Duży wybór oryginalnych i efektownych obręczy kół ze stopów lekkich pozwoli idealnie dopełnić dynamiczną linię Twojego Forda B-MAX.

Zestaw obniżający zawieszenie Eibach®+ Poprawia osiągi i trzymanie się drogi, a także zapewnia bardziej sportowy wygląd. Obniża prześwit samochodu o około 25 mm. (Akcesoria)

15" obręcze stalowe z kołpakami o wzorze 12-ramiennym (Standard w wersji Ambiente)

15" obręcze stalowe z kołpakami o wzorze 12-ramiennym (Standard w wersji Trend)

15" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny (D2SBK, opcja w wersji Trend)

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 11-ramienny (D2XLF, opcja w wersji Trend)

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 15-ramienny (Standard w wersji Titanium)

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny (D2YL5, opcja w wersjach: Titanium i Titanium X)

Uwaga Obręcze 17" dostępne w Fordzie B-MAX zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bardziej sportowej charakterystyki prowadzenia i jakości jazdy w porównaniu do standardowych obręczy 15" i 16". +Element objęty jest osobną gwarancją producenta. Szczegóły na ostatniej stronie katalogu.

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny (Standard w wersji Titanium X)

37


Systemy audio i komunikacji

Radioodtwarzacz CD/MP3 Sony z 4.2" kolorowym wyświetlaczem

38

Z funkcją odtwarzania plików MP3, ośmioma głośnikami, zdalnym sterowaniem systemem audio, złączami: AUX-IN i USB do podłączania zewnętrznych odtwarzaczy. Wyposażony w Ford SYNC, obejmujący funkcję wzywania pomocy oraz rozbudowany system sterowania głosem z Bluetooth® i strumieniową transmisją dźwięku. (Opcja)

Wypełnij swojego nowego Forda B-MAX ulubioną muzyką i połącz się się ze światem zewnętrznym dzięki szerokiej gamie wysokiej klasy systemów audio, nawigacji i samochodowych systemów elektroniki użytkowej. Usiądź wygodnie i ciesz się korzystaniem z łatwego w obsłudze i zapewniającego wyśmienitą jakość systemowi audio.

Radioodtwarzacz CD/MP3 z wyświetlaczem wielofunkcyjnym

Radioodtwarzacz CD/MP3 z 3,5" wyświetlaczem wielofunkcyjnym

Z funkcją odtwarzania plików MP3, sześcioma głośnikami, zdalnym sterowaniem systemem audio, złączami: AUX-IN i USB do podłączania zewnętrznych odtwarzaczy. (Standard w wersjach: Ambiente i Trend)

Z funkcją odtwarzania plików MP3, sześcioma głośnikami, zdalnym sterowaniem systemem audio, złączami: AUX-IN i USB do podłączania zewnętrznych odtwarzaczy. Wyposażony również w Ford SYNC, obejmujący funkcję wzywania pomocy oraz system sterowania głosem z Bluetooth® i strumieniową transmisją dźwięku. (Standard w wersjach: Titanium i Titanium X, Opcja w wersji Trend)

Uwaga: Kolorystyka konsoli wokół systemu audio może odbiegać nieznacznie od kolorów podanych w specyfikacji.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy* Ford SYNC: Komunikacja i sterowanie centrum rozrywki bez odrywania rąk od kierownicy. Sterowanie za pośrednictwem komend głosowych (bez obsługi języka polskiego) umożliwia odtwarzanie muzyki, nawiązywanie i odbieranie połączeń oraz wybieranie abonentów z listy prostymi poleceniami wypowiadanymi na głos, bez odrywania rąk od kierownicy. Dzięki strumieniowej transmisji dźwięku Bluetooth®można przesłać swoją kolekcję muzyki bezpośrednio z telefonu komórkowego lub innego urządzenia z funkcją Bluetooth® do samochodowego systemu audio. Funkcja wzywania pomocy pomaga nawiązać połączenie ze służbami ratowniczymi po odpaleniu poduszki powietrznej. Sterowanie systemem Ford SYNC bez odrywania rąk od kierownicy i odrywania wzroku od drogi za pośrednictwem komend głosowych zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. *Funkcja wzywania pomocy działa w połączeniu z kompatybilnym telefonem komórkowym znajdującym się w samochodzie w chwili odpalenia poduszki powietrznej.

Radioodtwarzacz CD/MP3 Sony z systemem nawigacji SD z 5" kolorowym wyświetlaczemØ Radioodtwarzacz CD/MP3 Sony z systemem nawigacji satelitarnej SD z 5" kolorowym wyświetlaczem, zapewniający czytelne prowadzenie do celu. (Opcja)

Gniazdo USB

Uwaga Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company i firmy związane z Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Pozostałe znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

Umożliwia podłączenie odtwarzacza: iPod® plików MP3 lub pamięci USB oraz odsłuchiwanie utworów i sterowanie odtwarzaczem za pośrednictwem systemu audio pojazdu.

Uwaga Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu drogowego posługiwanie się w czasie jazdy telefonem bez zestawu głośnomówiącego lub słuchawkowego jest wykroczeniem.

+Urządzenie jest objęte osobną gwarancją producenta urządzenia. Szczegóły na ostatniej stronie katalogu. Logo HTC to znak towarowy firmy HTC Corporation. iPod® i iPhone® to znaki towarowe firmy Apple Inc. Dostępny od połowy 2013 r.

Ø

Stacja dokująca (iPhone) firmy Dension®+ Stacja dokująca zapewnia połączenie z systemem audio za pośrednictwem gniazda AUX lub nadajnika FM. Daje możliwość odtwarzania muzyki, używania jako systemu nawigacji i prowadzenia rozmów telefonicznych z użyciem głośników samochodowych. Umożliwia także ładowanie odtwarzacza iPhone® w czasie jego pracy. Łatwa w użyciu dzięki dużym ikonom dotykowym i specjalnej aplikacji Dension iPhone®. (Akcesoria)

39


Akcesoria Używasz swojego samochodu do różnych celów? Jeździsz nim do pracy, na zakupy, robisz wypady za miasto lub zabierasz rodzinę na wycieczki? Dealer Forda pomoże w dostosowaniu nowego Forda B-MAX do Twojego stylu życia za pomocą szerokiego asortymentu akcesoriów.

Krata bagażowa za pierwszym rzędem siedzeń(1)

Krata bagażowa za drugim rzędem siedzeń(1)

Przegroda stalowa obejmująca całą wysokość pojazdu, umieszczona za przednimi siedzeniami. Umożliwia bezpieczne przewożenie w bagażniku dłuższych przedmiotów. (Akcesoria)

Solidna przegroda za drugim rzędem siedzeń, ułatwiająca przewożenie psów lub bagażu w bagażniku. (Opcja i akcesoria)

Uchwyt na rowery Thule® Relingi dachowe, aluminiowe

Zamykany bagażnik zaprojektowany do ram o średnicy do 80 mm. (Akcesoria)

Stylowe relingi dachowe poprawiają wygląd i zwiększają wielofunkcyjność Forda B-MAX. Są one niezbędne do zamocowania poprzeczek. (Akcesoria)

Poprzeczki bagażnika Wykonane z pełnego aluminium. Aerodynamiczne, o maksymalnym obciążeniu 60 kg. Jest to podstawa do wszystkich przedstawionych mocowań dachowych. (Akcesoria)

Boks dachowy Thule® +

Uchwyt do przewozu nart/ snowboardu Thule® + Mata antypoślizgowa Wodoszczelna mata chroni bagażnik przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. (Akcesoria)

Gumowe dywaniki podłogowe z przodu i z tyłu Chronią wykładzinę przed zabrudzeniem i wilgocią. (Akcesoria) Dostępna jest także wersja welurowa. (Opcja i akcesoria)

Owiewka ClimAir®+ Zmniejsza zawirowania powietrza i hałas, umożliwiając przyjemną jazdę z opuszczonymi przednimi szybami nawet w czasie lekkiego deszczu. (Akcesoria)

Nakładki progów przednich i tylnych z napisem B-MAX

Tylny spojler lakierowany w kolorze nadwozia

Witają wchodzące osoby i chronią lakier. (Standard w wersji Titanium X oraz akcesoria)

Aerodynamiczny element wykończenia dopełniający linię dachu. (Opcja i akcesoria)

Fotelik dziecięcy z mocowaniami ISOFIX Britax Römer®

Schowek w podłodze bagażnika

Mata bagażnika, dwustronna i składana

Dwuczęściowy, styropianowy schowek umieszczony pod podłogą. Jedna strona ma pokrywę i można jej używać jako biernego pojemnika chłodniczego. (W opcji jako element Pakietu Tidy i akcesoria)

Zabezpiecza przestrzeń bagażową nawet wtedy, gdy tylne siedzenia są rozłożone. Dwustronna: dywanik lub wytrzymała guma – z nakładką zabezpieczającą tylny zderzak podczas załadunku. (W opcji jako element Pakietu Tidy i akcesoria)

Dostępne są boksy różnych rozmiarów. Na ilustracji Dynamic 800 Thule®. (Akcesoria)

Umożliwia przewóz do 6 par nart. Na ilustracji Deluxe 727 Thule®. (Akcesoria)

Lodówka turystyczna Waeco+ Wydajna lodówka o pojemności 21 litrów; może schładzać do 1°C. Wbudowane złącze do prądu zmiennego 230 V. (Akcesoria)

Siatka bagażowa na drobne przedmioty

Zapewnia optymalną ochronę i wygodę. Dostępne różne wielkości fotelików dla dzieci w różnym wieku. Pokrowiec można zdjąć i uprać. (Akcesoria)

Użyteczna siatka zamocowana do tylnego siedzenia. Pasek ułatwia wyjęcie siatki i noszenie jej ze sobą. (W opcji jako element Pakietu Tidy i akcesoria)

+Element objęty jest osobną gwarancją producenta. Szczegóły na ostatniej stronie katalogu. (1) Spełnia europejskie normy bezpieczeństwa ISO 27955.

Osłona tylnego zderzaka

Hak holowniczy, wypinany

Stal nierdzewna, na wysoki połysk. (Akcesoria)

Umożliwia znaczne zwiększenie możliwości przewozowych samochodu. (Opcja i akcesoria) Dostępny także w wersji mocowanej na stałe. (Akcesoria)

Chlapacze przednich i tylnych kół

Tylny uchwyt na rowery mocowany na haku holowniczym Twinny International® +

Te praktyczne, trwałe chlapacze chronią nadwozie przed odłamkami kamieni, ułatwiając utrzymanie Forda B-MAX w czystości dzięki redukcji rozprysków podczas jazdy. (Akcesoria)

Do wyboru dostępne są różne uchwyty. (Akcesoria)

41


Twój nowy Ford B-MAX

Charakterystyka techniczna

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bardzo prosty plan, który pomoże Ci w wyborze specyfikacji, ubezpieczenia, finansowania oraz serwisowania Twojego nowego Forda B-MAX.

42

43

Zewnętrzne elementy nadwozia Ambiente Trend

Titanium

Titanium X

a

a

Przedni i tylny zderzak – lakierowane w kolorze nadwozia

a

a

a

a

Klamki drzwi – lakierowane w kolorze nadwozia

a

a

a

Stylistyka i wygląd zewnętrzny Szyby boczne – listwa w kolorze chromu akcentująca dolną linię szyb bocznych

Wersja nadwozia:

Wersja wyposażenia:

Silnik: Skrzynia biegów: Kolor: Tapicerka: Koła: System audio: Wyposażenie opcjonalne:

Pakiety wyposażenia opcjonalnego: Akcesoria:

Wybierz

Wypełnij zamieszczony obok formularz. Określ szczegóły dotyczące Twojego nowego samochodu takie jak: koła, system audio, opcje dodatkowe i akcesoria a następnie przekaż go swojemu Dealerowi Forda. Możesz również skorzystać z opcji w trybie online - Ford Configurator. Dzięki niej będziesz mógł szybko zobaczyć, jakiego dokonałeś wyboru i obejrzeć swój samochód – w środku i na zewnątrz – pod różnym kątem. Zestawienie wybranych opcji i ich ceny umożliwią łatwe dopasowanie do wielkości budżetu. www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle

Ubezpiecz

Wszechstronny pakiet komunikacyjny Ford Ubezpieczenia, stworzony specjalnie dla właścicieli pojazdów marki Ford, zapewnia kompleksową ochronę – gdziekolwiek jesteś. Poproś swojego Dealera o ofertę lub odwiedź stronę www.fordubezpieczenia.pl

Oferta Ford Ubezpieczenia:

Oferta finansowa:

Sfinansuj

Decyzja jak sfinansować Twój nowy samochód jest równie ważna jak sam wybór pojazdu. Zapytaj swojego Dealera Forda o ofertę FCE Bank Polska, eksperta w finansowaniu inwestycji motoryzacyjnych. Szeroka gama elastycznych ofert kredytu, leasingu i wynajmu długoterminowego umożliwi Ci nabycie samochodu, który chcesz mieć. Sprawdź na stronie www.fcebank.pl www.fordleasing.pl www.fordbusinesspartner.pl

Jedź

Aby skonfigurować swojego Forda w trybie online, odwiedź stronę www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle Aby uzyskać informację na temat możliwości sfinansowania swojego Forda, odwiedź stronę www.fcebank.pl Klientów flotowych zapraszamy na stronę www.ford.pl/Serwis/Business_Service_Club

Z nami możesz zawsze czuć się bezpiecznie. Posiadamy w Polsce rozbudowaną, wyspecjalizowaną sieć Autoryzowanych Serwisów, dzięki czemu będziesz mógł utrzymać swojego Forda w doskonałym stanie przez wiele lat. A jeśli Twój Ford będzie kiedykolwiek wymagał naprawy powypadkowej, nasze Autoryzowane Zakłady Napraw Nadwozi będą najlepszym miejscem, aby przywrócić pojazd do stanu sprzed wypadku i jak najszybciej pozwolić Ci cieszyć się z jego użytkowania.

Lusterka boczne – sterowane elektrycznie, ze zintegrowanymi kierunkowskazami

a

Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy lakierowane w kolorze nadwozia, ze zintegrowanymi kierunkowskazami

a

a

a

Lusterka boczne – składane elektrycznie

f

f

f

System panoramicznych drzwi – Ford Easy Access Door System®

a

a

a

a

Dach panoramiczny nieotwierany – z roletami przeciwsłonecznymi sterowanymi ręcznie i lusterkiem do obserwowania dzieci

b

b

b

Kraty wlotu powietrza: dolna, środkowa i górna – w kolorze czarnym

a

a

Kraty wlotu powietrza: dolna, środkowa i górna – lakierowane w kolorze gloss black

a

a

Środkowa krata wlotu powietrza – z chromowanym obramowaniem (w wersji Titanium X dodatkowo z chromowanym wykończeniem)

a

a

a

a

Przednie światła przeciwmgielne

b

a

a

a

Dodatkowo przyciemniane szyby – w tylnej części nadwozia

b

b

a

Uchwyt drzwi bagażnika – lakierowany w kolorze nadwozia

a

a

a

a

Tylny spojler – lakierowany w kolorze nadwozia

b

b

b

Hak holowniczy wypinany – z elektrycznym złączem 13-pinowym i stałym zasilaniem (niedostępny z kołem zapasowym)

b

b

b

Stalowe – 15"x6", z kołpakami o wzorze 12-ramiennym, ogumienie 195/60

a

Stalowe – 15"x6", z kołpakami Trend o wzorze 12-ramiennym, ogumienie 195/60

a

Ze stopów lekkich – 15"x6", wzór 5-ramienny, ogumienie 195/60 (D2SBK)

b

Ze stopów lekkich – 16"x6½", wzór 15-ramienny, ogumienie 195/55 (D2XL1)

a

Ze stopów lekkich – 16"x6½", wzór 5-ramienny, ogumienie 195/55 (D2XL2)

a

Ze stopów lekkich – 16"x6½", wzór 11-ramienny, ogumienie 195/55 (D2XLF)

b

Ze stopów lekkich – 17"x7", wzór 5-ramienny, ogumienie 205/45 (niedostępny do wersji z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM) (D2YL5)

b

b

Zestaw naprawczy ogumienia

a

a

a

a

Koło zapasowe – dojazdowe (niedostępne w kombinacji z 17" obręczami kół)

b

b

b

b

Ford Easy Fuel – system bezkorkowego wlewu paliwa

a

a

a

a

Reflektory – z funkcją wyłączania z opóźnieniem

a

a

a

a

Obręcze kół i ogumienie

Elementy funkcjonalne nadwozia

Reflektory – halogenowe ze światłami do jazdy dziennej

a

a

Reflektory – halogenowe projekcyjne ze światłami do jazdy dziennej LED

a

a

Reflektory – automatyczne (zawierają: automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem deszczu oraz samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne)

a

a

Czujniki parkowania z tyłu

f

f

f

Czujniki parkowania z przodu i z tyłu

b

b

Kamera ułatwiająca parkowanie tyłem – dostępna wyłącznie z systemem audio Sony

f

f

Wycieraczki przedniej szyby – o zmiennej prędkości, z przerywaczem pracy, elektrycznie sterowane spryskiwacze

a

a

Wycieraczki przedniej szyby – sterowane automatycznie, z czujnikiem deszczu (zawierają samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne)

a

a

Przednia szyba – podgrzewana (Quickclear) i podgrzewane dysze spryskiwaczy

f

b

b

b


Charakterystyka techniczna 44

Zewnętrzne elementy nadwozia Ambiente Trend

Titanium

Titanium X

b

b

b

Pakiet Easy Driver 2 – system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS), czujniki parkowania – z tyłu, podgrzewana przednia szyba Quickclear, elektrycznie składane lusterka boczne (niedostępny do wersji z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM) (AB1BQ)

b

b

b

Pakiet Easy Driver 3 – czujniki parkowania z przodu i z tyłu, elektrycznie składane lusterka boczne, kamera ułatwiająca parkowanie tyłem (dostępny jedynie w kombinacji z systemem audio Sony) (AB1BS)

b

b

Pakiet Tidy – dwustronnna rozkładana mata na podłogę bagażnika, schowek w podłodze bagażnika, siatka bagażowa na oparciach tylnych foteli (BDVAB)

b

b

Pakiet Titanium Comfort 1 – system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS), podgrzewana przednia szyba Quickclear, przycisk rozrusznika Ford Power (niedostępny do wersji z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM) (AB1BT)

b

b

Pakiet Titanium Comfort 4 – system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS), system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power), podgrzewana przednia szyba Quickclear, czujniki parkowania z przodu i z tyłu (niedostępny do wersji z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM) (AB1BW)

b

b

Pakiet Titanium Pano 1 – dach panoramiczny nieotwierany (z roletami przeciwsłonecznymi sterowanymi ręcznie i lusterkiem do obserwowania dzieci), dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia (AB1CA)

b

Pakiet Titanium Pano 2 – 17" obręcze ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym Y (D2YL5), dach panoramiczny nieotwierany (z roletami przeciwsłonecznymi sterowanymi ręcznie i lusterkiem do obserwowania dzieci), dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia (niedostępny do wersji z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM) (AB1CC)

b

b

Pakiet Titanium Pano 3 – dach panoramiczny nieotwierany (z roletami przeciwsłonecznymi sterowanymi – ręcznie i lusterkiem do obserwowania dzieci), dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power) (AB1CC)

b

b

Pakiet Titanium Style 1 – fotele częściowo wykończone skórą, podgrzewane przednie fotele, dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia (AB1BY)

b

Pakiet Titanium Style 2 – 17" obręcze ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym (D2YL5), fotele częściowo wykończone skórą, podgrzewane przednie fotele (niedostępny do wersji z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM) (AB1BZ)

b

Pakiet Trend Style 2 – 15" obręcze ze stopów lekkich o wzorze 5x2-ramiennym (D2SBK), welurowe dywaniki podłogowe w 1. i 2. rzędzie foteli (AB1BL)

b

Pakiet Trend Style 3 – 16" obręcze ze stopów lekkich o wzorze 11-ramiennym (D2XLF), dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia, dywaniki welurowe w 1. i 2. rzędzie foteli (AB1BM)

b

Pakiet Winter – podgrzewane przednie fotele, podgrzewana przednia szyba Quickclear (AB1BJ)

b

b

b

Pakiet Comfort Trend 2 – klimatyzacja elektroniczna z automatyczną regulacją temperatury (EATC), radioodtwarzacz CD/MP3 z wyświetlaczem wielofunkcyjnym 3.5", rozbudowanym panelem sterowania, 6 głośnikami, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem oraz funkcją wzywania pomocy), gniazda: USB/iPod® i AUX-IN (AB1CE)

b

Pakiety wyposażenia dodatkowego Pakiet Easy Driver 1 – czujniki parkowania z tyłu, elektrycznie składane lusterka boczne (AB1BP)

45

Wyposażenie wnętrza Ambiente Trend

Titanium

Titanium X

Klamki drzwi – z satynowym obramowaniem

a

a

a

a

Dywaniki podłogowe – welurowe, z przodu i z tyłu

f

a

Dywaniki podłogowe – welurowe o podwyższonej jakości, z przodu i z tyłu

a

Stylistyka i wygląd wnętrza

Gałka dźwigni zmiany biegów – wykończona skórą (tylko z ręczną skrzynią biegów)

a

Gałka dźwigni zmiany biegów – wykończona skórą, w unikalnej stylistyce

a

Nakładki na progi drzwi – z aluminiowym wykończeniem, z napisem B-MAX

a

Kierownica – 3-ramienna

a

Kierownica – 3-ramienna, wykończona skórą (do wersji Ambiente dostępna jedynie z tempomatem)

f

a

a

Kierownica – wykończona skórą, wielofunkcyjna, z ozdobną wstawką w kolorze Royal Black

a

Kolumna kierownicy – z regulacją pochylenia i odległości

a

a

a

a

Radioodtwarzacz CD/MP3 – zintegrowany panel sterowania, gniazda: AUX-IN i USB/iPod®, zdalne sterowanie na kierownicy, 6 głośników (ICFAC)

a

a

Radioodtwarzacz CD/MP3 – wyświetlacz wielofunkcyjny 3.5", rozbudowany panel sterowania, zdalne sterowanie na kierownicy, 6 głośników, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem oraz funkcją wzywania pomocy), gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN (ICFAH)

b

b

a

a

Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 – kolorowy wyświetlacz 4.2", rozbudowany panel sterowania, 8 głośników wysokiej jakości, Ford SYNC (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem oraz funkcją wzywania pomocy), gniazdo USB/iPod®, gniazdo AUX-IN, zdalne sterowanie na kierownicy (kompatybilny z fabrycznie montowaną kamerą ułatwiającą parkowanie tyłem) (ICFAJ)

b

b

b

Ford SYNC – zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku: angielskim lub niemieckim oraz komunikatami tekstowymi na ekranie w języku polskim (lub opcjonalnie w języku angielskim lub niemieckim)

f

f

a

a

Systemy audio i nawigacji

a = Standard, b = Opcja, dostępna za dopłatą, f = Element pakietu wyposażenia dodatkowego, dostępny za dopłatą. Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Prawa do pozostałych znaków towarowych i nazw handlowych są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

Klimatyzacja Klimatyzacja manualna

b

a

Klimatyzacja elektroniczna z automatyczną regulacją temperatury (EATC)

f

a

a

Nagrzewnica elektryczna (PTC) – dostępna jedynie z silnikami 1.0 EcoBoost: 100 KM i 120 KM

a

a

a

a

f

f

Tempomat – w wersji Ambiente zawiera kierownicę wykończoną skórą

b

b

a

a

Konsola centralna – z uchwytem na kubek, otwartym schowkiem oraz gniazdkiem zapalniczki 12V

a

Konsola centralna – z uchwytem na kubek, otwartym schowkiem oraz 2. gniazdkami zapalniczki 12V

a

a

a

Lusterko do obserwowania dzieci, siedzących na tylnych siedzeniach

a

a

Komfort i funkcjonalność wnętrza Przycisk rozrusznika Ford Power

Pakiet dla palących

b

b

b

b

Oświetlenie wnętrza – lampka sufitowa w 1. rzędzie siedzeń

a

a

a

a

Oświetlenie wnętrza – lampki do czytania w 1. i 2. rzędzie siedzeń

a

a

a

Oświetlenie wnętrza – z elementami nastrojowego oświetlenia, lampki oświetlające wnęki na nogi z przodu oraz konsolę centralną

a

a

Schowek przed pasażerem – z podświetleniem

a

a

a

Lusterko wsteczne – samoczynnie ściemniające się

a

a

Szyby – elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi, opuszczane i podnoszone jednym naciśnięciem przycisku, z czujnikami przeszkody

a

Szyby – elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi, opuszczane i podnoszone jednym naciśnięciem przycisku, z czujnikami przeszkody, z funkcją całkowitego otwierania i zamykania wszystkich szyb

a

a

a

Schowek na okulary

a

a

a

Komputer pokładowy

a

a

a


Charakterystyka techniczna 46

Wyposażenie wnętrza

47

Rozwiązania konstrukcyjne Ambiente Trend

Titanium

Titanium X

Fotel pasażera z przodu – z oparciem składanym na płasko do pozycji stolika

a

a

a

a

Układ kierowniczy – ze wspomaganiem elektrycznym (EPAS)

Kieszenie na mapy – z tyłu oparć przednich foteli

a

a

a

a

Zawieszenie

Fotel kierowcy – z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego oraz podłokietnikiem

a

a

Przód – niezależne z kolumnami MacPhersona

Fotel kierowcy – ręczna regulacja położenia w płaszczyznach: góra-dół oraz przód-tył

a

a

a

a

Technologie

Fotel pasażera z przodu – ręczna regulacja położenia w płaszczyźnie: przód-tył

a

a

a

a

Przednie fotele – podgrzewane, z regulacją temperatury (standard z tapicerką częsciowo skórzaną)

b

b

b

a

Fotele – częściowo wykończone skórą (zawierają opcję podgrzewania przednich foteli)

b

Fotele – wykończone skórą

a

Tylna kanapa – z mechanizmem łatwego składania z użyciem jednej ręki

a

a

a

a

Tylna kanapa – dzielona w proporcji 60:40

a

a

a

a

Tylna kanapa – ze składanym podłokietnikiem na środku

a

a

Podwójna podłoga przestrzeni bagażowej – z regulacją wysokości zamocowania na jednym z 3. poziomów

a

a

a

a

Schowek w podłodze bagażnika

f

f

Mata na podłogę bagażnika – dwustronna (guma/welur)

f

f

Krata bagażowa – mocowana wyłącznie za drugim rzędem siedzeń

b

b

b

Siatka bagażowa – na drobne przedmioty, mocowana na oparciu tylnych siedzeń

f

f

Zaczepy do mocowania bagażu

a

a

a

Apteczka i trójkąt ostrzegawczy

a

a

a

Fotele

Ambiente Trend

Titanium

Titanium X

a

a

a

a

a

a

a

a

Układ inteligentnego ładowania akumulatora – z odzyskiwaniem energii hamowania (niedostępny z silnikami benzynowymi Duratec: 1.4 90 KM i 1.6 105 KM)

a

a

a

a

Ford Eco Mode – system informujący kierowcę o ekonomice jazdy

a

a

a

System Auto-Start-Stop – dostępny tylko do silnika EcoBoost 1.0 120 KM

a

a

a

Układ kierowniczy

a = Standard, b = Opcja dostępna za dopłatą.

Osiągi, zużycie paliwa i emisja spalin

Bagażnik

Skrzynia biegów

Moc Moment maksymalna obrotowy (KM (kW)) (Nm)

Zużycie paliwa (l/100km)** Cykl Poza Zużycie miejski miastem średnie

Emisja CO2** (g/km)

Osiągi* Prędkoś 0-100 ć maks. km/h (km/h) (sek.)

50-100 km/h** * (sek.)

5-drzwiowy 1.0 EcoBoost 100 KM

Euro V

M5

100 (74)

170

119

6.6

4.3

5.1

175

13.2

12.1

a

1.0 EcoBoost 120 KM + ASS

Euro V

M5

120 (88)

200 1)

114

6.0

4.2

4.9

189

11.2

9.7

a

1.4 Duratec 90 KM

Euro V

M5

90 (66)

128

139

7.9

4.9

6.0

171

13.8

20.4

1.6 Duratec Ti-VCT 105 KM

Euro V

PowerShift

105 (77)

150

149

8.6

5.1

6.4

180

12.1

n/a

1.5 Duratorq TDCi 75 KM

Euro V

M5

75 (55)

190

109

4.8

3.8

4.1

157

16.5

16.5

1.6 Duratorq TDCi 95 KM

Euro V

M5

95 (70)

215

104

4.7

3.6

4.0

173

13.9

14.2

a = Standard, b = Opcja dostępna za dopłatą, f = Element pakietu wyposażenia dodatkowego, dostępny za dopłatą. Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Prawa do pozostałych znaków towarowych i nazw handlowych są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. W celu sprawdzenia kompatybilności telefonów z funkcją Bluetooth®, z systemami audio Forda, odwiedź stronę www.ford-mobile-connectivity.com/home

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia Ambiente Trend

Titanium

Titanium X

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS)

a

a

a

a

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) – z układem kontroli trakcji (TA), układem wspomagania awaryjnego hamowania (EBA) oraz układem poprawiającym stabilność na zakrętach (TVC)

a

a

a

a

Układ ułatwiajacy ruszanie na wzniesieniach (HSA) – niedostępny do wersji z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM

a

a

a

a

Światła awaryjnego hamowania – włączające się automatycznie w momencie gwałtownego hamowania

a

a

a

a

Poduszki powietrzne – poduszki czołowe dla kierowcy i pasażera z przodu

a

a

a

a

Poduszki powietrzne – poduszki boczne dla kierowcy i pasażera z przodu

a

a

a

a

Poduszki powietrzne – boczne kurtyny powietrzne chroniące osoby w 1. i 2. rzędzie siedzeń (zawierają poduszkę kolanową)

a

a

a

a

Poduszki powietrzne – wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera

a

a

a

a

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu (DDS)

a

a

a

a

System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) – łącznie z podgrzewaną przednią szybą; niedostępny do wersji z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM

b

b

b

Funkcja wzywania pomocy – automatyczne nawiązanie połączenia i przekazanie informacji pod nr 112 o miejscu wypadku w momencie odpalenia poduszek powietrznych (dostępne tylko z Ford SYNC)

f

f

a

ISOFIX – system mocowania fotelików dziecięcych na skrajnych siedzeniach w 2. rzędzie

a

a

Centralny zamek – sterowany pilotem z 2 składanymi kluczykami

a

a

Autoalarm – obwodowy

Bezpieczeństwo

*Fabryczne dane testowe Forda. **Podane wartości emisji CO2 i zużycia paliwa wyrażone odpowiednio w g/km oraz w l/100 km pochodzą z oficjalnych testów przeprowadzanych zgodnie z dyrektywą 80/1268/EEC. Podane w tabeli wartości zużycia paliwa i emisji CO2 nie stanowią gwarancji uzyskania takich samych wskaźników dla wersji opisywanych w niniejszej publikacji. Wszystkie wartości pochodzą z testów, którym poddawane były pojazdy z wyposażeniem jak dla wersji Ambiente, ze standardowymi obręczami kół i standardowym ogumieniem. Niestandardowe obręcze i opony mogą mieć wpływ na zużycie paliwa i poziom toksyczności spalin. Cykl miejski: Uruchomienie zimnego silnika w warunkach laboratoryjnych i praca silnika przy różnych prędkościach jazdy, maks. prędkość 50 km/h, prędkość średnia 19 km/h na teoretycznym dystansie 4 km. Cykl poza miastem: Test wykonywany zaraz po cyklu jazdy miejskiej; składa się w połowie z jazdy ze stałą prędkością i w połowie z jazdy z prędkością zmienną; prędkość maks. 120 km/h, dystans 7 km. Średnie zużycie paliwa (cykl mieszany): Wartość średnia z obu części testu, ważona proporcjonalnie do drogi przebytej w każdej z części testu. ***Na 4 biegu. Uwaga: M5 – 5-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów, PowerShift – 6-stopniowa, automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, Duratec – silnik benzynowy, EcoBoost – silnik benzynowy turbodoładowany, Duratorq – silnik wysokoprężny, ASS – system Auto-Start-Stop. Wszystkie silniki diesla wyposażone są w filtr cząstek stałych DPF. 1)Z funkcją chwilowego podwyższenia momentu obrotowego – overboost (170 Nm bez overboost).

Masy Norma emisji spalin

Masa własna# (kg)

Maks. masa całkowita (kg)

Maks. masa zespołu pojazdów (kg)

Maks. masa przyczepy z hamulcem (kg)

Maks. masa przyczepy bez hamulca (kg)

Euro V

1279

1760

2510

750

635

5-drzwiowy 1.0 EcoBoost 100 KM, M5 1.0 EcoBoost 120 KM + ASS, M5

Euro V

1279

1760

2510

750

635

1.4 Duratec 90 KM, M5

Euro V

1275

1745

2345

675

635

a

1.6 Duratec Ti-VCT 105 KM, PowerShift

Euro V

1308

1780

2180

480

480

1.5 Duratorq TDCi 75 KM, M5

Euro V

1307

1780

2280

575

575

a

a

1.6 Duratorq TDCi 95 KM, M5

Euro V

1310

1780

2280

575

575

a

a

Zabezpieczenia

System centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree – zawiera przycisk rozrusznika Ford Power –

Norma emisji spalin

b

b

b

b

b

a = Standard, b = Opcja dostępna za dopłatą, f = Element pakietu wyposażenia dodatkowego, dostępny za dopłatą. uUwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford mających działająca czołową poduszkę powietrzna po stronie pasażera. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest tylna kanapa samochodu.

# Oznacza najmniejszy możliwy ciężar własny przy pełnym poziomie płynów i zbiorniku paliwa wypełnionym w 90%, z uwzględnieniem wagi kierowcy (75 kg). Możliwe są niewielkie odchylenia ze względu na dopuszczalne tolerancje w procesie produkcji oraz zamontowane opcje wyposażenia. Dopuszczalna masa holowanej przyczepy przy pojeździe obciążonym do dopuszczalnej masy całkowitej oznacza możliwość ruszenia z miejsca na wzniesieniu o nachyleniu 12% na poziomie morza. W przypadku wszystkich wersji holujących przyczepę spadają osiągi i wzrasta zużycie paliwa. Dopuszczalny nacisk przyczepy na zaczep holowniczy dla wszystkich wersji wynosi 80 kg. Uwaga: Wszystkie podane wyżej wartości są danymi homologacyjnymi. M5 – 5-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów, PowerShift – 6-stopniowa automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, Duratec – silnik benzynowy, EcoBoost – silnik benzynowy turbodoładowany, Duratorq – silnik wysokoprężny. ASS – system Auto-Start-Stop. Wszystkie silniki diesla wyposażone są w filtr cząstek stałych DPF.


Charakterystyka techniczna 48

49

Programy gwarancji podstawowej i rozszerzonej Forda

Wymiary

Wszystkie wersje Forda B-Max

5-drzwiowy

Długość całkowita (mm)

4077

Szerokość całkowita z lusterkami bocznymi (mm)

2067

Szerokość całkowita bez lusterek bocznych (mm)

1751

Szerokość całkowita ze złożonymi lusterkami bocznymi (mm)

1857

Wysokość całkowita (maks.) (mm)

1604

Średnica zawracania między krawężnikami (m)

10.4

Pojemność bagażnika (litry)‡ Przy 2 rzędach siedzeń (z zestawem naprawczym)

318

Przy 2 rzędach siedzeń (z kołem zapasowym)

304

Przy 1 rzędzie siedzeń (z zestawem naprawczym)

1386

Przy 1 rzędzie siedzeń (z kołem zapasowym)

1372

2 lata/bez limitu km – Gwarancja Podstawowa wraz z usługą Euroservice obowiązującą na terenie całej Europy*

a

Od 3 do 5 lat lub do 150 tys km w zależności od wybranej opcji – Ford Protect wraz z usługą Assistance 12*

b

Do 10 lat lub 200 tys km – Gwarancja 12 – aktywowana przeglądem serwisowym wykonanym w ASO*

b

2 lata/ bez limitu km* – Gwarancja powłoki lakierowej*

a

12 lat/ bez limitu km* – Gwarancja perforacyjna*

a

a = Standard, b = Opcja, za dopłatą. *Od daty pierwszej rejestracji. Z zastrzeżeniem warunków.

Pojemność zbiornika paliwa (litry) Benzyna bezołowiowa

48

Olej napędowy

47

Pomiar zgodnie z normą ISO 3832. Rzeczywiste wymiary mogą się różnić od podanych wartości w zależności od wersji i wyposażenia.

Kolory i tapicerki Wersja

Ambiente

Trend

Titanium

Titanium X

Tapicerka i kolorystyka foteli

Hexagon/Ebony

Hexagon/Ebony

Hexagon/Sterling Grey

New York/Ebony

New York/Medium Light Stone

New York/Ebony

Capretto/skóra Basketweave/ Ebony

Tapicerka i kolorystyka boków foteli

Gecko/Ebony/ przeszycia Grey

Gecko/Ebony/ przeszycia Grey

Gecko/Ebony/Sterling Grey

Lux/Ebony

Lux/Medium Light Stone

Skóra Torino/Ebony*

Skóra Capretto/Ebony

Materiał i kolor obić drzwi

Gecko/Ebony

Gecko/Ebony

Gecko/Ebony

Ambassador/Ebony

Ambassador/Ebony

Taurus/Ebony

Vinyl/Ebony

Wstawki ozdobne deski rozdzielczej

Neptune Grey/Black

Stratos/Black

Stratos/Black

Royal Black/Royal Black

Royal Black/Royal Black

Royal Black/Royal Black

Kolorystyka wnętrza: góra/dół

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Medium Light Stone Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Blazer Blue

a

a

a

a

a

b

Frozen White*

a

a

a

a

a

b

a

Race Red

a

a

a

a

a

b

a

Burnished Glow (specjalny)

a

a

a

a

b

a

Ink Blue

a

a

a

a

b

a

Mars Red

a

a

a

b

a

Midnight Sky

a

a

a

a

b

a

Moondust Silver

a

a

a

a

a

b

a

Nautical Blue

a

a

a

b

a

Panther Black

a

a

a

a

a

b

a

Tectonic Silver (specjalny)

a

a

a

a

b

a

Royal Black/Royal Black

Lakiery zwykłe

Lakiery metalizowane*

a = Tapicerka dostępna bez dopłaty, b = Tapicerka częściowo wykończona skórą dostępna jest jako opcja, za dopłatą. – = Opcja niedostępna. *Lakier zwykły Frozen White, wszystkie lakiery metalizowane oraz tapicerka częściowo skórzana dostępne są jako opcje, za dopłatą.


Kolory lakierów i tapicerki Wyraź siebie wybierając ulubiony kolor nadwozia i wykończenie wnętrza Twojego nowego Forda B-MAX.

50

51

Ink Blue

Frozen White

Lakier metalizowany*

Lakier zwykły*

Tectonic Silver

Moondust Silver

Lakier metalizowany specjalny*

Lakier metalizowany*

Midnight Sky

Race Red

Lakier metalizowany*

Lakier zwykły

Burnished Glow

Mars Red

Lakier metalizowany specjalny*

Lakier metalizowany*

Panther Black

Blazer Blue

Lakier metalizowany*

Lakier zwykły

*Dostępny opcjonalnie za dopłatą. Ford B-MAX jest objęty gwarancją na perforację korozyjną Ford przez okres 12 lat od daty pierwszej rejestracji. Gwarancja obowiązuje po spełnieniu określonych warunków. Uwaga Sylwetki samochodów zostały tu wykorzystane wyłącznie dla pokazania kolorów lakierów i mogą różnić się od aktualnie oferowanych modeli lub wersji wyposażenia. Przedstawione kolory lakierów i obić mogą różnić się nieznacznie od odcieni rzeczywistych ze względu na ograniczenia technologiczne przy odtwarzaniu barw w procesie druku.

Nautical Blue

Lakier metalizowany*

Ambiente i Trend

Trend

Titanium

Titanium

Titanium

Titanium X

Tapicerka i kolorystyka foteli: Hexagon/Ebony Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Gecko/Ebony

Tapicerka i kolorystyka foteli: Hexagon/Sterling Grey Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Gecko/Ebony/ Sterling Grey

Tapicerka i kolorystyka foteli: New York/Ebony Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Lux/Ebony

Tapicerka i kolorystyka foteli: New York/Medium Light Stone Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Lux/Medium Light Stone

Tapicerka i kolorystyka foteli: New York/Ebony* Tapicerka i kolorystyka boków foteli: Skóra Torino/Ebony*

Tapicerka i kolorystyka foteli: Skóra Capretto i wytłaczana w tonacji Ebony


MY 2012.75 POL pl

Ilustracje, opisy i specyfikacje. Niniejsza broszura była aktualna w chwili oddawania do druku. Jednak polityka firmy Ford zakłada stały rozwój produktu. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania, w dowolnym czasie, zmian specyfikacji, kolorów i cen modeli oraz elementów przedstawionych i opisanych w niniejszej publikacji. Najnowsze informacje można uzyskać u Dealera firmy Ford. Wyposażenie opcjonalne. Elementy wyposażenia oznaczone jako „Opcja” lub „Wyposażenie opcjonalne/zestaw opcjonalny” są dostępne za dodatkową opłatą, chyba że wyraźnie stwierdzono inaczej. Oferta wersji i zestawów kolorystycznych jest ważna z zastrzeżeniem dostępności. Uwaga: Niektóre zdjęcia w niniejszym katalogu przedstawiają egzemplarze przedprodukcyjne, bądź też zostały wygenerowane komputerowo. Aktualnie oferowane seryjnie produkowane pojazdy mogą się zatem różnić w niektórych elementach od przedstawionych na zdjęciach. Oprócz tego, niektóre elementy wyposażenia mogą być dostępne jako opcje za dopłatą. Uwaga: Niniejsza broszura przedstawia zarówno oryginalne akcesoria Ford, jak i gamę produktów naszych dostawców. ✚Oznaczone akcesoria to starannie dobrane akcesoria innych producentów występujących pod własną marką, które nie podlegają gwarancji Forda, są natomiast objęte gwarancją własną producenta. Szczegóły takiej gwarancji można uzyskać od Dealera Forda. Uwaga: Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Logotyp i znaki graficzne iPod stanowią własność firmy Apple Inc. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

Ford i BP – współpracujemy w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Kiedy niniejszy katalog przestanie być użyteczny, prosimy o oddanie go do recyklingu.

Infolinia: 0 801 50 60 70

www.facebook.com/Ford.Polska

Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Zostań naszym fanem i dołącz do społeczności Ford Polska.

Ford Pomoc: +48 22 522 27 27

www.fcebank.pl

Kompleksowa pomoc drogowa działająca na terytorium Polski i Europy. Do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Skorzystaj z atrakcyjnych ofert finansowania zakupu Twojego Forda. Sprawdź aktualną ofertę FCE Bank Polska S.A. na stronie internetowej.

Wydawca Ford Motor Company Limited, Brentwood, Essex, Anglia. Zarejestrowano w Anglii pod nr. 235446. BJN 202056. FoE V54E. PN 279502/0712/5m/POL pl Lipiec 2012. © Ford Motor Company Limited. www.ford.pl

Ford B-Max  

Katalog Ford B-Max