Page 1

Accord Sedan i Tourer

Detale specyfikacji wyposażeniowej zawarte w tym katalogu nie odnoszą się do konkretnego produktu, który jest dostarczany lub sprzedawany przez firmę. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji łącznie z kolorami z uprzedzeniem lub bez uprzedzenia w dogodnym dla siebie terminie. Zmiany te mogą być niewielkie, jak również znaczące. Honda dołożyła jednak wszelkich starań, aby treści prezentowane w tym katalogu były prawdziwe. Katalog jest publikowany jedynie w celach informacyjnych i nie stanowi oferty handlowej. Sprzedaż samochodów odbywa się za pośrednictwem Dystrybutora lub Dealera z uwzględnieniem standardowych Warunków Sprzedaży i Gwarancji przedstawianych przez Dystrybutora lub Dealera. Kopie tych dokumentów dostępne są na życzenie, przy zakupie samochodu. Mimo wszelkich starań mających na celu przedstawienie specyfikacji zgodnych ze stanem faktycznym, katalog ten jest przygotowywany i drukowany kilka miesięcy przed dystrybucją pojazdu i dlatego nie zawsze uwzględnia zmiany w specyfikacji wyposażeniowej, a w niektórych odosobnionych przypadkach dostępność poszczególnych elementów wyposażenia. Informacji na temat dostępności prezentowanych modeli prosimy zasięgać u najbliższego Dealera Hondy, szczególnie w przypadku wyposażenia opisywanego w niniejszym katalogu.

www.honda.pl Proszę nie wyrzucać mnie do kosza, lecz przekazać mnie znajomym lub poddać procesowi recyklingu. Niniejszy katalog powstał z odnawialnej pulpy drzewnej produkowanej w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej. Papier tego katalogu wytwarzany jest bez użycia chloru elementarnego (ECF).


ZAAWANSOWANY POD KAŻDYM WZGLĘDEM

Zaawansowany

Nowa Honda Accord otrzymała najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. W modelu udoskonalono podwozie, zawieszenie oraz jednostki napędowe. Jego najbogatsze wersje wyposażeniowe otrzymały zautomatyzowane i nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz dopracowane, bi-ksenonowe reflektory. Prowadzenie Hondy Accord jest teraz jeszcze większą przyjemnością.

Poprawiony

SPIS TREŚCI Mocny

Wyrafinowany

Na zdjęciu: Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive w kolorze Graphite Luster Metallic oraz Accord sedan 2.2 i-DTEC w kolorze Alabaster Silver Metallic z akcesoryjnymi 18” felgami aluminiowymi Delta.

03 Nadwozie 05 Wnętrze 09 Nowoczesne rozwiązania 11 Osiągi 13 Bezpieczeństwo 15 Type-S 19 Oryginalne akcesoria 27 Oferta modelowa 33 Kolory 35 Specyfikacja 42 Słownik


03-04 Nadwozie

Jakość

POTĘGA DOŚWIADCZENIA Projekty Hondy opierają się na niezwykle bogatym doświadczeniu osób, które je tworzą. Dlatego samochody powstające w centrach rozwojowych firmy stanowią kompozycję perfekcyjnie współgrających ze sobą elementów.

Wyposażenie nowej Hondy Accord obejmuje m.in. bi-ksenonowe reflektory z funkcją świateł automatycznych świateł drogowych (High-Beam Support System). System ten w razie konieczności automatycznie przełącza światła drogowe na światła mijania. Z kolei system aktywnego doświetlanie zakrętów (Active Cornering Lights) doświetla odpowiednio zakręt w momencie włączenia kierunkowskazu lub przekręcenia koła kierownicy o co najmniej 90o.

Zaawansowany

Doświadczenie

Aktywność

Na zdjęciu: Accord sedan 2.2 i-DTEC Executive


Wzmocniony

Wnętrze 05-06

JESTEŚ PANEM SYTUACJI Kokpit Accorda został zaprojektowany tak, aby zwiększyć komfort kierowcy i umożliwić większą koncentrację na drodze.

Design

Na konsoli centralnej umieszczono wielofunkcyjne pokrętło, które pozwala sterować m in. automatyczną klimatyzacją dwustrefową, systemem audio czy nawigacją satelitarną*. Zaawansowany system rozpoznawania mowy udzieli nam „głosowych” wskazówek jeśli np. zapytamy o drogę wypowiadając jedną z rozpoznawanych przez ten system komend.

Wielofunkcyjny wyświetlacz LCD umieszczony pod prędkościomierzem pokaże nam informacje dotyczące przebiegu całkowitego, temperatury zewnętrznej, odległości do następnego tankowania, czasu lub dystansu pozostałego do następnego przeglądu i wiele innych. Zestaw głośnomówiący Bluetooth®* pozwoli na prowadzenie rozmowy przy wykorzystaniu mikrofonu i kilku głośników zlokalizowanych w całej kabinie. To tylko niektóre z przemyślanych rozwiązań pozwalających nam kontrolować sytuację w każdych warunkach.

Dodatkowo, podczas parkowania, kamera cofania* wyświetli na ekranie nawigacji satelitarnej obraz obejmujący obszar położony bezpośrednio za samochodem.

Komfort

Pełna kontrola

Na zdjęciu: Accord 2.2 i-DTEC Executive z opcjonalną nawigacją satelitarną i systemem ADAS

* Więcej informacji na temat dostępności tych elementów i innych podzespołów znajduje się na stronach ze specyfikacją.


Zaawansowany

07-08 Wnętrze

KOMFORTOWE I INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA Wyobraźmy sobie samochód, który nas pamięta i który się o nas troszczy. Driver Position Memory System* zapamiętuje pozycję za kierownicą powiązując ją z każdym z dwóch kluczyków. Oznacza to, iż w momencie otwarcia drzwi, siedzenie kierowcy zostanie automatycznie ustawione w pozycji odpowiadającej zaprogramowanemu położeniu. Zaawansowany układ sterowania dwustrefową klimatyzacją komunikuje się z

nawigacją satelitarną*, aby na podstawie pobranych informacji o położeniu słońca ustawić optymalną temperaturę wewnątrz samochodu. Co więcej, dzięki zastosowaniu nowych materiałów izolujących, będziemy teraz podróżować w jeszcze bardziej wyciszonym wnętrzu.

Przestrzeń

Pełen komfort

JAK ZAPROJEKTOWAĆ DOSKONAŁĄ PRZESTRZEŃ? Tylne siedzenia Accorda Tourer można złożyć jednym prostym ruchem. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy przestrzeń o pojemności 1183 litrów, która ułatwi nam transport przedmiotów o pokaźnych gabarytach.

zawartość przestrzeni bagażowej, a ukryty schowek podłogowy pozwoli przewieźć drobne, ale cenne przedmioty. Przemyślane rozwiązania dotyczą więc nie tylko osiągów samochodu, ale również bezpieczeństwa, komfortu i przestrzeni.

W bagażniku umieszczono przydatne zaczepy, dzięki którym zabezpieczymy przewożone rzeczy. Wysuwana roleta zakryje *Więcej informacji na temat dostępności tych elementów i innych podzespołów znajduje się na stronach ze specyfikacją..

Bezpieczeństwo

Na zdjęciu: Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive z opcjonalną nawigacją satelitarną.


Ostrzejszy

Nowoczesne rozwiązania

09-10

KOMFORTOWY? SPORTOWY? A MOŻE KOMFORTOWO-SPORTOWY?

Dynamiczny

Płynny

Czuły

Na zdjęciu: Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive

Właściwości jezdne Hondy Accord to umiejętne połączenie komfortu, dynamiki i wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Zawieszenie z podwójnymi wahaczami z przodu i układem wielodrążkowym z tyłu oraz większa sztywność nadwozia pozwalają na jeszcze szybsze reakcje auta na polecenia kierowcy. System VSA zapewnia maksymalną kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach, kontrolując moc silnika i siłę hamowania. Układ współpracuje z elektronicznym system rozdziału siły hamowania (EBD). Jeśli samochód holuje przyczepę, system stabilizacji toru jazdy - Trailer Stability Assist (TSA) - zadba o bezpieczeństwo wykrywając i redukując efekt kołysania.


11-12 Osiągi

Czystszy

i-DTEC. WYDAJNOŚĆ I MOC BEZ KOMPROMISÓW i-DTEC to silnik najnowszej generacji. Jego konstrukcja odzwierciedla dążenie do stworzenia czystej i zaawansowanej technicznie jednostki napędowej. Ten aluminiowy silnik o pojemności 2,2 l jest cichszy i mniej uciążliwy dla środowiska, a także cechuje się wyższą kulturą pracy i niższym zużyciem paliwa niż jego poprzednik. Jednocześnie, większa moc maksymalna - 150 KM i wyższy maksymalny moment obrotowy - 350 Nm, zapewnią kierowcy prawdziwie sportowe doznania. Nowy, wielostopniowy system wtrysku pozwala na ciągłe dostosowywanie pracy silnika do warunków jazdy poprzez uwalnianie precyzyjnych dawek paliwa, co zapewnia wysoką moc i niskie zużycie paliwa. Zastosowanie tego rozwiązania powoduje również, że praca silnika jest cicha i bardziej kulturalna. To kolejny przykład dążeń Hondy do stworzenia rozwiązań technicznych mających na celu ograniczenie emisji spalin.

i-VTEC. SILNIK CZY DZIEŁO SZTUKI TECHNICZNEJ? Lata prac konstrukcyjnych i testów zaowocowały powstaniem nowoczesnych silników i-VTEC. W modelu Accord mamy do wyboru dwie tego typu jednostki benzynowe. Wyjątkowych wrażeń z jazdy dostarczy mocny, a zarazem oszczędny silnik o pojemności 2,4-litra. Moc maksymalna 201 KM i zużycie paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 8,4 l/100 km* to doskonały kompromis pomiędzy osiągami, a ekonomiczną jazdą i – co za tym idzie - niskim poziomem emisji spalin. Jeszcze bardziej oszczędna jednostka o pojemności 2,0 l zadowala się średnio 6,9 l/100 km* i generuje moc 156 KM.

Bardziej wyrafinowany

Ekonomiczny

Obydwa silniki współpracują z 6-biegowymi przekładniami manualnymi, wyposażonymi we wskaźnik informujący o optymalnym momencie na zmianę biegu, aby zużycie paliwa było jak najmniejsze. Opcjonalna, 5-stopniowa przekładnia automatyczna zapewnia wysoki komfort podróżowania i posiada funkcję ręcznej zmiany biegów. Po przesunięciu drążka przekładni w położenie „S” aktywowany zostaje tryb sportowy i kierowca może dokonywać zmiany przełożeń za pomocą dźwigienek umieszczonych na kierownicy. Funkcja redukcji biegów przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu, tzw. „kick-down”, umożliwia kierowcy bardzo dynamicznie przyspieszyć , kiedy tylko tego potrzebuje. *Dotyczy wersji sedan z przekładnią automatyczną **Dotyczy wersji sedan z przekładnią manualną

Mocny

Na zdjęciu: Honda Accord sedan 2.2 i-DTEC Executive


5* bezpieczeństwa

13-14 Bezpieczeństwo

SYSTEM OGRANICZAJĄCY SKUTKI KOLIZJI COLLISION MITIGATION BRAKING SYSTEM (CMBS) System działa w trzech fazach:

IM WIĘCEJ OCZU, TYM LEPIEJ

1. Ostrzeżenie. Gdy odległość do poprzedzającego samochodu spadnie poniżej ustalonej wartości, zostanie włączony dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, a na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawi się napis „BRAKE” (hamuj).

Honda Accord otrzymała najwyższy wynik - 5 gwiazdek - w testach zderzeniowych Euro NCAP. Wersja Executive tego modelu dostępna jest z opcjonalnym zaawansowanym systemem wspomagającym jazdę ADAS (Advanced Driving Assist System). Zadaniem tego systemu jest podniesienie komfortu prowadzenia samochodu podczas długich podróży i zapewnienie dodatkowej ochrony w przypadku zderzenia. W skład systemu wchodzą trzy zaawansowane rozwiązania techniczne: system utrzymywania na pasie ruchu - Lane Keeping Assist System (LKAS), tempomat adaptacyjny - Adaptive Cruise Control (ACC) oraz system ograniczający skutki kolizji - Collision Mitigation Braking System (CMBS). SYSTEM UTRZYMYWANIA NA PASIE RUCHU LANE KEEPING ASSIST SYSTEM (LKAS) Ten innowacyjny układ wykorzystuje kamerę zamontowaną za przednią szybą, która identyfikuje linie poziome ograniczające pas ruchu pojazdu. LKAS odpowiednio wspomaga obrót kierownicy, aby utrzymać pojazd na odpowiednim pasie i ostrzega sygnałem dźwiękowym w przypadku zagrożenia przekroczenia linii.

TEMPOMAT ADAPTACYJNY (ACC) Wykorzystując informacje przesyłane z czujnika radarowego zamontowanego za osłoną chłodnicy, ACC automatycznie wyhamuje Hondę Accord w przypadku, kiedy jadący z przodu pojazd zacznie zwalniać (UWAGA – system nie zatrzyma całkowicie samochodu!). Gdy poprzedzający samochód zmieni pas ruchu lub ponownie przyspieszy, system zwiększy prędkość Hondy Accord do poprzedniej wartości. Odległość do poprzedzającego pojazdu można swobodnie regulować za pomocą przycisku umieszczonego na kole kierownicy.

Zaawansowany

Bezpieczny

2. Środki zapobiegawcze. Jeśli odległość nadal maleje, CMBS podejmie samodzielnie lekkie hamowanie i lekko napnie pas bezpieczeństwa. Nadal aktywne będą również ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne. 3. Działanie. Jeśli kolizja jest nieunikniona, pasy bezpieczeństwa kierowcy i pasażera zostaną napięte, a następnie system rozpocznie silne hamowanie w celu zredukowania siły uderzenia i zapewnienia pasażerom maksymalnego bezpieczeństwa. (UWAGA – system nie zatrzyma całkowicie samochodu!). Technologia CMBS została uznana za jedną z najlepszych innowacji z zakresu bezpieczeństwa. Potwierdzają to badania i testy, a także jedna z pierwszych nagród w ramach programu Euro NCAP Advanced.

Innowacyjny

Na zdjęciu: Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive


15-16 Type-S

Satysfakcjonujący

IDEALNE POŁĄCZENIE MOCY I INTELIGENTNYCH ROZWIĄZAŃ Wersja Type-S dostępna jest z dwiema jednostkami napędowymi – benzynową i-VTEC o poj. 2,4 l oraz wysokoprężną i-DTEC o poj. 2,2 l. Oba silniki zapewniają bardzo dobre osiągi i dają dużą przyjemność z prowadzenia samochodu. Jednostka benzynowa rozwija moc 201 KM, podczas gdy Diesel generuje 180 KM mocy i cechuje się niewielkim zapotrzebowaniem na paliwo oraz niską emisją CO2. Honda Accord Type-S może być więc kombinacją dobrych osiągów, atrakcyjnej stylistyki i niskiego spalania. Eleganckie nadwozia wersji Type-S sedan i Tourer ozdabiają 18-calowe obręcze aluminiowe, a pakiet aero dodaje autu muskularnego wyglądu. Uzupełnieniem całości są nowe, bi-ksenonowe reflektory.

Radosny

Oszałamiający

Emocjonujący

Na zdjęciu: Accord sedan oraz Tourer w wersji 2.2 i-DTEC Type-S


Wysoka jakość

Type-S 17-18

SPORTOWA ATMOSFERA, JAKOŚĆ PREMIUM Wnętrze Accorda Type-S zostało odświeżone poprzez wykorzystanie nowych elementów wyposażenia, a także dzięki nowym akcentom stylistycznym, które podkreślają wyjątkowy charakter tej wersji. Znalazły się tu m.in. czarna podsufitka oraz skórzanozamszowa tapicerka z czerwonymi przeszyciami występującymi również na kole kierownicy i dźwigni zmiany biegów. Dzięki wnętrzu jakości premium, mocnemu silnikowi oraz imponującej stylistyce, wersja Type-S jest wszystkim tym, czego oczekujemy od samochodu.

Wzmocniony

Ulepszony

Premium


Oryginalne akcesoria

Felgi aluminiowe

Oryginalne akcesoria

19-20

Teraz możesz czerpać jeszcze większą przyjemność z użytkowania Twojego samochodu dzięki indywidualnym dodatkom z gamy oryginalnych akcesoriów Hondy. Wszystkie oferowane elementy zostały idealnie dopasowane do charakteru Hondy Accord, aby zapewnić Ci dodatkową wygodę eksploatacji.

STYLISTYKA NADWOZIA

Jak przystało na Hondę, wszystkie elementy akcesoryjne zostały opracowane, przetestowane i wykonane z uwzględnieniem bezpieczeństwa, najwyższego poziomu ochrony i wytrzymałości. Akcesoria opracowano w tym samym czasie, co samochód, więc możesz być pewien, że każdy detal powstał przy zachowaniu tych samych standardów jakości i niezawodności.

03. SPORTOWA OSŁONA CHŁODNICY Osłona chłodnicy dostępna wyłącznie w połączeniu z przednim zderzakiem sportowym i specjalnym zestawem montażowym zawierającym światła przeciwmgielne dostosowane do tego zderzaka* * Nie stosować z systemami CMBS/LKAS/ACC 04. CHLAPACZE

05

Zaprojektowane w celu ochrony nadwozia przed uszkodzeniami spowodowanymi pozostałościami na jezdni oraz zabrudzeniami podwozia, chlapacze z przodu i z tyłu dbają o to, aby Twój Accord wyglądał równie pięknie pod spodem, jak i na zewnątrz.

07

07

05. CZUJNIKI PARKOWANIA Z PRZODU I Z TYŁU Niewielkie czujniki parkowania zintegrowane z karoserią pojazdu i polakierowane w kolorze nadwozia to Twoja tajna broń w walce z ciasnymi miejscami parkingowymi.

04

Te małe elementy są niezwykle pomocne w zapobieganiu zadrapaniom i wgnieceniom oraz w redukowaniu kosztów napraw, emitując dźwięk ostrzegawczy gdy tylko Twoja Honda Accord za bardzo zbliży się do przeszkody.

04 Audio i elektronika

03

06. ŚWIATŁA PRZECIWMGIELNE Przednie światła przeciwmgielne poprawiają widoczność podczas występowania mgły i w trudnych warunkach pogodowych, abyś zawsze miał odpowiednią widoczność i był widziany. 07. LISTWY OCHRONNE PRZEDNIE, BOCZNE I TYLNE Twoja Honda Accord zawsze będzie wyglądała znakomicie, jednak może wyglądać jeszcze lepiej bez denerwujących zadrapań powstałych w wyniku codziennej eksploatacji.

05 02

Rozwiązaniem problemu są nasze listwy ochronne przednie, boczne i tylne.

06 Stylistyka wnętrza

01

SPOILER BAGAŻNIKA (tylko Sedan) Wyprofilowany spoiler bagażnika to doskonały sposób na podkreślenie sportowych linii Twojego Accorda. Spoiler bagażnika jest nie tylko stylowy, ale praktyczny, zapewniając taką samą łatwość otwierania i zamykania bagażnika, jak w modelu bez dodatkowego elementu akcesoryjnego.

01

PRZEDNIE, BOCZNE I TYLNE SPOILERY DOLNE

Dodaj swojemu autu charakteru i nowego, ekscytującego wyglądu bez uszczerbku na wydajności aerodynamicznej. Spoilery dolne dostępne są w kolorze nadwozia Twojego samochodu.

Listwy dostępne są w formie miękkiego materiału odpornego na uderzenia polakierowanego w kolorze nadwozia Twojego Accorda.

02 SPORTOWY ZDERZAK PRZEDNI I TYLNY Sportowy zderzak przedni dostepny jest wyłącznie ze sportową osłoną chłodnicy i ze specjalnym zestawem montażowym zawierającym światła przeciwmgielne dostosowane do tego zderzaka* Przewóz i holowanie Bagażnik i użyteczność

OZDOBNA LISTWA KLAPY BAGAŻNIKA (tylko Tourer) Ta błyszcząca ozdobna listwa klapy bagażnika w srebrnym kolorze stanowi dopełnienie płynnych linii wersji Tourer i doskonale podkreśla charakter Twojego Accorda.


Oryginalne akcesoria

21

Stylistyka nadwozia

Stylistyka nadwozia

Oryginalne akcesoria

22

AUDIO I ELEKTRONIKA

OBRĘCZE KÓŁ ZE STOPÓW LEKKICH

01

02

01. NAWIGACJA PRZENOŚNA 2.0

01. 16 - calowa obręcz koła Tempo

Przenośny system nawigacyjny 2.0 to uznana, idealnie zintegrowana konstrukcja zaprojektowana specjalnie dla modeli bez systemów nawigacyjnych w desce rozdzielczej, która pozwala zapomnieć o studiowaniu tradycyjnej mapy.

02. 17 - calowa obręcz koła Quartz

System wyposażono również w technologie bezprzewodowego łącza Bluetooth® oraz ecoRoute pozwalające zaplanować trasę w sposób bardziej wydajny paliwowo.

03. 18 - calowa obręcz koła Delta

01

03

04. 18 - calowa obręcz koła Sigma

05. 18 - calowa obręcz koła Thunder

Audio i elektronika

Felgi aluminiowe

06. 18 - calowa obręcz koła Thunder Flash

02. ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY BLUETOOTH® Łatwy w obsłudze zestaw głośnomówiący Hondy umożliwia wykonywanie bezpiecznych połączeń telefonicznych, abyś mógł swobodnie rozmawiać bez odrywania rąk od kierownicy. Zestaw głośnomówiący Bluetooth®, obsługiwany za pomocą wyświetlacza z obrotowym przyciskiem umieszczonego w zasięgu rąk kierowcy, łączy Twój telefon komórkowy z systemem radiowym Accorda wykorzystując głośniki samochodu jako odbiornik.

03

04

03. SYSTEM ROZRYWKI DLA PASAŻERÓW SIEDZĄCYCH Z TYŁU

04

Stylistyka wnętrza

Stylistyka wnętrza

Gustownie zaprojektowany i bezpieczny w eksploatacji system rozrywki dla pasażerów siedzących z tyłu zmienia podróż w prawdziwą przygodę, dbając o dobre samopoczucie osób siedzących na tylnej kanapie. System został zaprojektowany tak, aby zapewnić pasażerom pełne bezpieczeństwo. Zaokrąglone krawędzie są przyjazne najmłodszym użytkownikom, a nietłukący się ekran pozostaje na swoim miejscu nawet w przypadku zderzenia. Zestaw jest więc doskonałą odpowiedzią na pytanie „Jesteśmy już na miejscu?”

04. DWUDROŻNE GŁOŚNIKI Przewóz i holowanie

02

Bagażnik i użyteczność

Przewóz i holowanie Bagażnik i użyteczność

05

06

Poruszające 60 watów mocy maksymalnej, ciśnienie akustyczne na poziomie 85 decybeli i zakres częstotliwości 30-30 KHZ sprawiają, że dwudrożne głośniki generują znacznie bogatszą i bardziej szczegółową scenę muzyczną na pokładzie samochodu. Te perfekcyjnie zbalansowane głośniki o średnicy 17 cm mogą zostać połączone z osobnymi głośnikami wysokotonowymi i zainstalowane w przednich i / lub tylnych drzwiach.


Oryginalne akcesoria

23

Stylistyka nadwozia

Felgi aluminiowe

Oryginalne akcesoria

24

STYLISTYKA WNĘTRZA 01. PODŚWIETLANE LISTWY PROGOWE Dla wszystkich, którzy kochają Hondę Accord zajęcie miejsca wewnątrz jest zawsze wyjątkowym przeżyciem. Podświetlane listwy progowe sprawią, że radość z wsiadania do kabiny będzie jeszcze większa. Progowa listwa ochronna ze stali nierdzewnej zawierająca podświetlane na niebiesko logo Accord wita kierowcę i pasażerów w wielkim stylu. Przednie listwy progowe są podświetlane, natomiast listwy umieszczone z tyłu nie mają podświetlenia.

TRANSPORT I HOLOWANIE

01

02. DYWANIKI WELUROWE ELEGANCE

01. ODCZEPIANY HAK HOLOWNICZY

Dywaniki wykonane z czarnej wykładziny tuftowanej z obszyciem nubuk i gustownym, aluminiowym emblematem Accord efektywnie chronią wnętrze Twojego samochodu przed błotem, piaskiem i wodą.

Odczepiany hak holowniczy wyróżnia się imponującą możliwością uciągu 1 500 kilogramów w przypadku silnika benzynowego 2,0, dla diesla 2,2 do 1 700 kilogramów oraz 1 600 kilogramów w wersji z benzynową jednostką 2,4 litra. Co więcej, nośność pionowa wynosząca 75 kilogramów oznacza, że odczepiany hak holowniczy jest na tyle wytrzymały, aby sprostać większości codziennych wymagań transportowych.

01

Honda zawsze uważała, że forma i funkcja powinny iść w parze nawet w przypadku najmniejszych detali. 03. SPORTOWE PEDAŁY Twój Accord może teraz całkowicie zmienić swoje oblicze. Nasze antypoślizgowe sportowe pedały dodają wnętrzu stylowego wyglądu, który doskonale uzupełnia dynamiczne nadwozie.

Felgi aluminiowe

Audio i elektronika

BAGAŻNIK I FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIA 02. PASY MOCUJĄCE BAGAŻ

04. SKÓRZANA OBRĘCZ KIEROWNICY

02

Obręcz kierownicy pokryta czarną skórą zapewnia dobre trzymanie i daje poczucie komfortu przekładające się na większą przyjemność z prowadzenia Twojego Accorda.

Pasy mocujące, opracowane w celu zabezpieczenia bagaży i dużych ładunków podczas transportu, mocowane są do standardowych haków montażowych umieszczonych w przestrzeni bagażowej Twojego Accorda.

03

03. SIATKA MOCUJĄCA BAGAŻ 05. MIESZEK DŹWIGNI ZMIANY BIEGÓW Stworzony specjalnie dla modeli Hondy Accord wyposażonych w manualne przekładnie, mieszek dźwigni zmiany biegów wykonany z prawdziwej skóry dodaje wnętrzu każdego samochodu końcowego szlifu.

02

03

Audio i elektronika

Stylistyka wnętrza

06

06. SAMOŚCIEMNIAJĄCE SIĘ LUSTERKO WSTECZNE

Kratka dla psa i kratka dzieląca przestrzeń bagażową efektywnie oddziela wnętrze bagażnika od kabiny pasażerskiej i dba o bezpieczeństwo zwierząt podczas jazdy.

Redukowanie efektu oślepiania kierowcy światłem reflektorów odbijającym się we wstecznym lusterku jest więc przydatną innowacją zapewniającą dodatkowe bezpieczeństwo.

07. PIERŚCIENIE GŁOŚNIKÓW Matowo-aluminiowe pierścienie głośników sprawią, że wygląd Twoich głośników będzie równie imponujący, co ich dźwięk.

04. KRATKA DLA PSA I KRATKA DZIELĄCA PRZESTRZEŃ BAGAŻOWĄ W Hondzie Accord również zwierzęta zajmą swoje miejsce. Lepiej jednak, aby nie było to Twoje miejsce.

Prowadzenie Hondy Accord zawsze powinno być przyjemnością, nawet w nocy.

Dzięki samościemniającemu się lusterku wstecznemu możesz zapomnieć o zmęczonych oczach podczas nocnej jazdy.

Idealna do bezpiecznego przewożenia zarówno większych, jak i mniejszych przedmiotów, pozioma siatka mocująca może zostać doczepiona do standardowych haków montażowych umieszczonych w bagażniku Accorda.

A jeśli nie masz pupila, kratka sprawdzi się także podczas transportu bagaży i zapewni bezpieczeństwo.

04

05

05. ZESTAW TAC PODŁOGOWYCH

Przewóz i holowanie Bagażnik i użyteczność

Przewóz i holowanie

07

04

05

Bagażnik i użyteczność

Każdy kierowca Hondy powinien mieć swój własny tajny schowek. Schowek podłogowy to idealne miejsce na ukrycie pod podłogą bagażnika cennych przedmiotów, takich jak laptop, a nawet mokrych i suchych bagaży. Tace pod podłogą bagażnika są idealnie dopasowane do jej przestrzeni.


Oryginalne akcesoria

25-26

Stylistyka nadwozia

Zestaw sportowy

Zestaw obręczy kół

Zestaw PRAKTYCZNY

OPCJONALNE ZESTAWY AKCESORYJNE Zestaw sportowy zawiera: - sportową osłonę chłodnicy - zderzak przedni sportowy - specjalny zestaw montażowy zawierający światła przeciwmgielne dostosowane do zderzaka sportowego Nie stosować z systemami CMBS/LKAS/ACC Felgi aluminiowe

Zestaw obręczy kół zawiera: - cztery obręcze ze stopów lekkich 17” Quartz - nakrętki zabezpieczające

Zestaw PRAKTYCZNY zawiera: - tacę bagażnika - listwy progowe przednie i tylne bez podświetlenia - dywaniki welurowe Standard - chlapacze (przednie + tylne)

Audio i elektronika

- listwy ochronne w kolorze nadwozia przednie, tylne i boczne

Powyższe zestawy dostępne są zarówno do nadwozia sedan jak i Tourer.

Przewóz i holowanie Bagażnik i użyteczność

Powyższe zestawy posiadają specjalną niższą cenę. Więcej na stronie www.honda.pl lub w ASO Honda


27-28 Gama modelowa

S

Comfort

Silnik 2.0 i-VTEC 156 KM Silnik 2.4 i-VTEC 201 KM Silnik 2.2 i-DTEC 150 KM Silnik 2.2 i-DTEC 180 KM

Silnik 2.0 i-VTEC 156 KM Silnik 2.2 i-DTEC 150 KM

6-biegowa przekładnia manualna Opcjonalna 5-biegowa przekładnia automatyczna*

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji S:

16-calowe obręcze aluminiowe (2.0 i 2.2 150 KM) 17-calowe obręcze aluminiowe (2.4 i 2.2 180 KM) Chromowane klamki drzwi Reflektory halogenowe Umieszczone wysoko trzecie światło stopu Dezaktywacja poduszki powietrznej pasażera Tapicerka materiałowa Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna Elektrycznie regulowane, podgrzewane i składane lusterka zewnętrzne Klimatyzowany schowek pasażera Gniazdko elektryczne 12V 6 głośników Przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne Układ zapobiegający blokowaniu kół ABS Układ elektronicznego rozdziału siły hamowania EBD System wspomagania nagłego hamowania BA System kontroli stabilności jazdy VSA (Vehicle Stability Assist) System stabilizacji toru jazdy przyczepy TSA (Trailer Stability Assist) Mocowania fotelika dziecięcego ISOFix (na zewnętrznych siedzeniach z tyłu) Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego (EPS) Relingi dachowe (Tourer) Dwie końcówki układu wydechowego (tylko z silnikiem 2.4)

Uchwyty na kubki

6-biegowa przekładnia manualna

System audio z odtwarzaczem CD Wejście AUX Sterowanie systemem audio z kierownicy Tempomat Schowek na okulary Regulowana manualnie wysokość fotela kierowcy Regulacja manualna podparcia lędźwiowego fotela kierowcy Kieszeń na oparciu fotela pasażera Oświetlenie punktowe

Radio

*Z wyjątkiem silnika 2.2 i-DTEC 180 KM

Lusterko boczne

Wyłącznik poduszki pasażera

Sterowanie radiem z kierownicy

Schowek na okulary


29-30 Gama modelowa

Elegance

Lifestyle

Silnik 2.0 i-VTEC 156 KM Silnik 2.2 i-DTEC 150 KM

Silnik 2.0 i-VTEC 156 KM Silnik 2.2 i-DTEC 150 KM

6-biegowa przekładnia manualna

6-biegowa przekładnia manualna Opcjonalna 5-biegowa przekładnia automatyczna

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Comfort:

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Elegance: 17-calowe obręcze aluminiowe Reflektory bi-ksenonowe typu HID z układem samopoziomującym Automatyczny system sterowania światłami drogowymi (High-Beam Support System) Reflektory doświetlające zakręty (Active Cornering Lights) Spryskiwacze reflektorów Czujniki parkowania z przodu i z tyłu Podgrzewane fotele z przodu System audio Premium ze zmieniarką na 6 płyt CD oraz subwooferem 10 głośników

Przednie światła przeciwmgielne Skórzane koło kierownicy Skórzana dźwignia zmiany biegów Oświetlenie przestrzeni na nogi Wejście USB Bezprzewodowy system obsługi telefonu ® Bluetooth Wycieraczki z czujnikiem deszczu System alarmowy Regulowana manualnie wysokość fotela pasażera z przodu Regulacja manualna podparcia lędźwiowego fotela pasażera z przodu Automatycznie światła z czujnikiem zmroku Automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne Funkcja auto up/down szyb tylnych

Tourer Wersja Tourer zawiera dodatkowo przyciemniane tylne szyby i elektrycznie sterowaną klapę bagażnika.

Złącza USB i AUX

Czujnik deszczu

Tylne czujniki parkowania

Zestaw Bluetooth®

Reflektory bi-ksenonowe

System nawigacji satelitarnej


31-32 Gama modelowa

Executive

Type-S

Silnik 2.0 i-VTEC 156 KM Silnik 2.4 i-VTEC 201 KM Silnik 2.2 i-DTEC 150 KM

Silnik 2.4 i-VTEC 201 KM Silnik 2.2 i-DTEC 180 KM

6-biegowa przekładnia manualna Opcjonalna 5-biegowa przekładnia automatyczna

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Lifestyle:

6-biegowa przekładnia manualna

18” felgi aluminiowe Ospoilerowanie aero (przód, boki i tył*) Dwie końcówki układu wydechowego** Tapicerka łączona skóra/zamsz Aluminiowa gałka zmiany biegów Aluminiowe pedały Czarna podsufitka Przedni grill w kolorze ciemny chrom

Dodatkowe elementy wyposażenia w porównaniu do wersji Lifestyle: Elektrycznie otwierane i uchylane okno dachowe Skórzana tapicerka Otwory wentylacyjne z tyłu Pamięć ustawienia fotela kierowcy Kieszeń w oparciu fotela kierowcy Elektryczna regulacja przednich foteli Automatycznie obniżające się przy cofaniu prawe lusterko zewnętrzne

*dostępne tylko w wersji sedan **dostępne tylko z silnikiem 2.4 i-VTEC

Opcje System nawigacji satelitarnej DVD Zaawansowany system wspomagający jazdę ADAS (Advanced Driving Assist System) obejmujący: Tempomat adaptacyjny ACC System utrzymywania na pasie ruchu LKAS (Lane Keeping Assist System) System ograniczający skutki kolizji CMBS (Collision Mitigation Braking System)

Opcje System nawigacji satelitarnej DVD Zaawansowany system wspomagający jazdę ADAS (Advanced Driving Assist System) obejmujący: Tempomat adaptacyjny ACC System utrzymywania na pasie ruchu LKAS (Lane Keeping Assist System) System ograniczający skutki kolizji CMBS (Collision Mitigation Braking System)

Otwierane okno dachowe

Skórzana tapicerka

Podwójny wydech

Sterowanie systemem ADAS

Aluminiowe pedały

18” felgi aluminiowe


Wykończenie

Kolory 33-34

04

01

03

02

WYBIERZ SWÓJ KOLOR

07

06

Jak się pewnie domyślasz w projekt nowej Hondy Accord włożyliśmy wiele wysiłku i pasji. Pomyśleliśmy jednak, iż decyzję co do ostatecznego wyglądu samochodu pozostawimy Tobie.

05

Lakier metalik

09

Lakier perłowy

08

Szeroki wybór

Na zdjęciu: Accord sedan 2.2 i-DTEC Executive

01 Premium White Pearl 02 Alabaster Silver Metallic 03 Polished Metal Metallic 04 Graphite Luster Metallic 05 Crystal Black Pearl 06 Milano Red 07 Basque Red Pearl 08 Cobalt Blue Metallic 09 Celestial Blue Pearl


Dane Techniczne

Sedan 2.0 i-VTEC S

2.0 i-VTEC Comfort

2.0 i-VTEC Elegance

2.0 i-VTEC Lifestyle

2.0 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC S

2.4 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC 2.2 i-DTEC S Type-S

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC Elegance Comfort

2.2 i-DTEC Lifestyle

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC 180 2.2 i-DTEC 180 S Type-S Executive

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

Pojemność skokowa (cm3)

1997

1997

1997

1997

1997

2354

2354

2354

2199

2199

2199

2199

2199

2199

Średnica cylindra x skok tłoka (mm)

81×96.9

81×96.9

81×96.9

81×96.9

81×96.9

87×99.0

87×99.0

87×99.0

85×96.9

85×96.9

85×96.9

85×96.9

85×96.9

Stopień sprężania

10,6

10,6

10,6

10,6

10,6

11,0

11,0

11,0

16,3

16,3

16,3

16,3

16,3

Moc maksymalna przy obr./min. KM (kW) Maksymalny moment obrotowy przy obr./min. (man./aut.)

Wtrysk Norma emisji spalin

2.0 i-VTEC Comfort

2.0 i-VTEC Elegance

2.0 i-VTEC Lifestyle

2.0 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC S

2.4 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC 2.2 i-DTEC S Type-S

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC Elegance Comfort

2.2 i-DTEC Lifestyle

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC 180 2.2 i-DTEC 180 S Type-S Executive

Długość (mm)

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

4725

2199

Szerokość bez lusterek (mm)

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

85×96.9

85×96.9

Szerokość z lusterkami (mm)

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

16,3

16,3

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

1440 / -

156 (115)/6300 156 (115)/6300 156 (115)/6300 156 (115)/6300 156 (115)/6300 201 (148)/7000 201 (148)/7000 201 (148)/7000 150 (110)/4000 150 (110)/4000 150 (110)/4000 150 (110)/4000 150 (110)/4000 180 (132)/4000 180 (132)/4000

Wysokość (mm) Rozstaw osi (mm)

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

192/4100

192/4100

192/4100

192/4100

192/4100

234/4300 / 230/4200

234/4300 / 230/4200

234/4300

350/2000

350/2000

350/2000

350/2000

350/2000

380/2000

380/2000

Rozstaw kół przednich / tylnych (mm)

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Common rail

Common rail

Common rail

Common rail

Common rail

Common rail

Common rail

Liczba miejsc

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

Średnica zawracania (od środka koła) (m)

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,4

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,4

Pojemność bagażnika (VDA - litry)

467

467

467

464

464

467

464

464

467

467

467

464

464

467

464

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pojemność zbiornika paliwa

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

Prześwit (z kierowcą)

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

Ekonomika Rodzaj paliwa

2.0 i-VTEC S

Wymiary

Silnik Typ

Dane Techniczne

Sedan

Olej napędowy Olej napędowy Olej napędowy Olej napędowy Olej napędowy Olej napędowy Olej napędowy

Zużycie paliwa, man./aut. Cykl miejski (l/100km)

9,0 / 10,1

9,0 / -

9,0 / -

9,1 / 10,2

9,1 / 10,2 11,6 / 12,0 11,6 / 12,0

11,6 / -

6,8 / 8,1

6,8 / -

6,8 / -

6,9 / 8,2

6,9 / 8,2

7,1 / -

7,1 / -

Cykl pozamiejski (l/100km)

5,6 / 5,6

5,6 / -

5,6 / -

5,8 / 5,7

5,8 / 5,7

6,9 / 6,3

6,9 / 6,3

6,9 / -

4,4 / 5,0

4,4 / -

4,4 / -

4,5 / 5,1

4,5 / 5,1

4,8 / -

4,8 / -

Manualna skrzynia biegów / automatyczna skrzynia biegów

Cykl mieszany (l/100km)

6,9 / 7,3

6,9 / -

6,9 / -

7,0 / 7,3

7,0 / 7,3

8,6 / 8,4

8,6 / 8,4

8,6 / -

5,3 / 6,1

5,3 / -

5,3 / -

5,4 / 6,2

5,4 / 6,2

5,6 / -

5,6 / -

Masa własna (kg)

Emisja CO2 (g/km)

159 / 168

159 / -

159 / -

162 / 170

162 / 170

199 / 195

199 / 195

199 / -

138 / 159

138 / -

138 / -

141 / 162

141 / 162

147 / -

147 / -

Osiągi

Manualna skrzynia biegów / automatyczna skrzynia biegów

Masy 1423-1496 / 1453-1527

1423-1496 / -

1423-1496 / -

1423-1496 / 1453-1527

1423-1496 / 1453-1527

1475-1565 / 1511-1597

1475-1565 / 1511-1597

1475-1565 / -

1537-1627 / 1610-1695

1537-1627 / -

1537-1627 / -

1537-1627 / 1610-1695

1537-1627 / 1610-1695

1570-1654 / -

1570-1654 / -

Maksymalna masa całkowita (kg)

1935 / 1960

1935 / -

1935 / -

1935 / 1960

1935 / 1960

1995 / 2030

1995 / 2030

1995 / -

2030 / 2110

2030 / -

2030 / -

2030 / 2110

2030 / 2110

2060 / -

2060 / -

Maksymalna masa przyczepy z hamulcami (kg)

1500 / 1500

1500 / -

1500 / -

1500 / 1500

1500 / 1500

1600 / 1600

1600 / 1600

1600 / -

1700 / 1100

1700 / -

1700 / -

1700 / 1100

1700 / 1100

1700 / -

1700 / -

Maksymalna masa przyczepy bez hamulców (kg)

500 / 500

500 / -

500 / -

500 / 500

500 / 500

500 / 500

500 / 500

500/ -

500 / 500

500 / -

500 / -

500 / 500

500 / 500

500 / -

500 / -

Prędkość maksymalna (km/h)

215 / 212

215 / -

215 / -

215 / 212

215 / 212

227 / 227

227 / 227

227 / -

212 / 207

212 / -

212 / -

212 / 207

212 / 207

220 / -

220 / -

Maksymalny nacisk na hak (kg)

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

Przyspieszenie 0-100 km/h (s)

9,3 / 10,7

9,4 / -

9,4 / -

9,8 / 11,1

9,5 / 11,0

7,8 / 9,4

8,0 / 9,6

8,0 / -

9,1 / 10,0

9,4 / -

9,4 / -

9,6 / 10,1

9,5 / 10,1

8,5 / -

8,7 / -

Maksymalny nacisk na dach (kg)

60

60

60

60

60

60

60

60

60

60

60

60

60

60

60

Elastyczność 60-100 km/h na 4 biegu (s)

9,6 / 6,9

9,7 / -

9,7 / -

10,2 / 7,1

10,0 / 7,0

7,5 / 6,2

7,7 / 6,4

7,8 / -

7,0 / 6,9

7,1 / -

7,1 / -

7,2 / 7,0

7,2 / 7,0

6,7 / -

6,9 / -

Napęd

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Układ kierowniczy

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

205/60 R16 92V

205/60 R16 92V

205/60 R16 92V

215/60 R16 95V

215/60 R16 95V

215/60 R16 95V

Zawieszenie Przednia oś Tylna oś Koła i opony 16-calowe obręcze

225/50 R17 92V

17-calowe obręcze

225/50 R17 92V

225/50 R17 95V

225/50 R17 95V

225/50 R17 95V

225/50 R17 95V

225/50 R17 95V

235/45 R18 95V

18-calowe obręcze

235/45 R18 95V

Układ hamulcowy Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Średnica tarcz hamulcowych z przodu (mm)

296

296

296

296

296

320

320

320

296

296

296

296

296

320

320

Średnica tarcz hamulcowych z tyłu, man./aut. (mm)

282

282

282

282

282

305

305

305

282 / 305

282 / 305

282 / 305

282 / 305

305

305

305

Hamulce z przodu Hamulce z tyłu

Przeniesienie napędu

Przełożenie (Manualna skrzynia biegów / automatyczna skrzynia biegów) 1 bieg

3,266 / 2,785

3,266 / -

3,266 / -

3,266 / 2,785

3,266 / 2,785

3,266 / 2,651

3,266 / 2,651

3,266 / -

3,933 / 2,697

3,933 / -

3,933 / -

3,933 / 2,697

3,933 / 2,697

3,933 / -

3,933 / -

2 bieg

1,884 / 1,684

1,884 / -

1,884 / -

1,884 / 1,684

1,884 / 1,684

1,884 / 1,613

1,884 / 1,613

1,884 / -

2,037 / 1,606

2,037 / -

2,037 / -

2,037 / 1,606

2,037 / 1,606

2,037 / -

2,037 / -

3 bieg

1,297 / 1,128

1,297 / -

1,297 / -

1,297 / 1,128

1,297 / 1,128

1,361 / 1,081

1,361 / 1,081

1,361 / -

1,297 / 1,071

1,297 / -

1,297 / -

1,297 / 1,071

1,297 / 1,071

1,297 / -

1,297 / -

4 bieg

1,023 / 0,772

1,023 / -

1,023 / -

1,023 / 0,772

1,023 / 0,772

1,023 / 0,772

1,023 / 0,772

1,023 / -

0,975 / 0,693

0,975 / -

0,975 / -

0,975 / 0,693

0,975 / 0,693

0,975 / -

0,975 / -

5 bieg

0,829 / 0,592

0,829 / -

0,829 / -

0,829 / 0,592

0,829 / 0,592

0,829 / 0,566

0,829 / 0,566

0,829 / -

0,777 / 0,490

0,777 / -

0,777 / -

0,777 / 0,490

0,777 / 0,490

0,777 / -

0,777 / -

6 bieg

0,720 / -

0,720 / -

0,720 / -

0,720 / -

0,720 / -

0,686 / -

0,686 / -

0,686 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

Bieg wsteczny

3,583 / 2,000

3,583 / -

3,583 / -

3,583 / 2,000

3,583 / 2,000

3,583 / 2,000

3,583 / 2,000

3,583 / -

4,008 / 1,888

4,008 / -

4,008 / -

4,008 / 1,888

4,008 / 1,888

4,008 / -

4,008 / -

Przełożenie końcowe

4,388 / 4,437

4,388 / -

4,388 / -

4,388 / 4,437

4,388 / 4,437

4,764 / 4,437

4,764 / 4,437

4,764 / -

3,550 / 4,312

3,550 / -

3,550 / -

3,550 / 4,312

3,550 / 4,312

3,550 / -

3,550 / -


Dane Techniczne

Tourer 2.0 i-VTEC S

2.0 i-VTEC Comfort

2.0 i-VTEC Elegance

2.0 i-VTEC Lifestyle

2.0 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC S

2.4 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC 2.2 i-DTEC S Type-S

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC Elegance Comfort

2.2 i-DTEC Lifestyle

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC 180 2.2 i-DTEC 180 S Type-S Executive

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-VTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

i-DTEC

1997

1997

1997

1997

1997

2354

2354

2354

2199

2199

2199

2199

2199

2199

81×96.9

81×96.9

81×96.9

81×96.9

81×96.9

87×99.0

87×99.0

87×99.0

85×96.9

85×96.9

85×96.9

85×96.9

85×96.9

10,6

10,6

10,6

10,6

10,6

11,0

11,0

11,0

16,3

16,3

16,3

16,3

16,3

Silnik Typ Pojemność skokowa (cm3) Średnica cylindra x skok tłoka (mm) Stopień sprężania Moc maksymalna przy obr./min. KM (kW) Maksymalny moment obrotowy przy obr./min. (man./aut.)

Wtrysk Norma emisji spalin

2.0 i-VTEC S

2.0 i-VTEC Comfort

2.0 i-VTEC Elegance

2.0 i-VTEC Lifestyle

2.0 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC S

2.4 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC 2.2 i-DTEC S Type-S

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC Elegance Comfort

2.2 i-DTEC Lifestyle

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC 180 2.2 i-DTEC 180 S Type-S Executive

Wymiary

156 (115)/6300 156 (115)/6300 156 (115)/6300 156 (115)/6300 156 (115)/6300 201 (148)/7000 201 (148)/7000 201 (148)/7000 150 (110)/4000 150 (110)/4000 150 (110)/4000 150 (110)/4000

150 (110)/4000

Długość (mm)

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

4750

2199

Szerokość bez lusterek (mm)

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

1840

85×96.9

85×96.9

Szerokość z lusterkami (mm)

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

2110

16,3

16,3

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

1470 / -

180 (132)/4000 180 (132)/4000

Wysokość (mm) Rozstaw osi (mm)

192/4100

192/4100

192/4100

192/4100

192/4100

234/4300 / 230/4200

234/4300 / 230/4200

234/4300

350/2000

350/2000

350/2000

350/2000

350/2000

380/2000

380/2000

Rozstaw kół przednich / tylnych (mm)

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Wielopunktowy

Common rail

Common rail

Common rail

Common rail

Common rail

Common rail

Common rail

Liczba miejsc

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

EURO 5

Średnica zawracania (od środka koła) (m)

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

Pb 95

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

2705

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

1585/1590

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

5

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,4

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,0

11,4

Siedzenia rozłożone - bez rolety bagażnika / z roletą bagażnika

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

406 / 395

Siedzenia złożone - do linii okien / do dachu

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183

660/1183 660 / 1183

Pojemność bagażnika (VDA - litry)

Ekonomika Rodzaj paliwa

Dane Techniczne

Tourer

Olej napędowy Olej napędowy Olej napędowy Olej napędowy

Olej napędowy

Olej napędowy Olej napędowy

Zużycie paliwa, man./aut. Cykl miejski (l/100km)

9,2 / 10,2

9,2 / -

9,2 / -

9,2 / 10,2

9,2 / 10,2 11,6 / 12,2 11,6 / 12,2

11,6 / -

6,9 / 8,2

6,9 / -

6,9 / -

7,0 / 8,3

7,0 / 8,3

7,2 / -

7,2 / -

Pojemność zbiornika paliwa (ltr)

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

65

Cykl pozamiejski (l/100km)

5,8 / 5,7

5,8 / -

5,8 / -

6,0 / 5,9

6,0 / 5,9

7,0 / -

4,6 / 5,2

4,6 / -

4,6 / -

4,7 / 5,3

4,7 / 5,3

4,9 / -

4,9 / -

Prześwit (z kierowcą) (mm)

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

135

7,0 / 6,5

7,0 / 6,5

Cykl mieszany (l/100km)

7,0 / 7,3

7,0 / -

7,0 / -

7,2 / 7,5

7,2 / 7,5

8,7 / 8,6

8,7 / 8,6

8,7 / -

5,5 / 6,3

5,5 / -

5,5 / -

5,6 / 6,4

5,6 / 6,4

5,7 / -

5,7 / -

Emisja CO2 (g/km)

163 / 170

163 / -

163 / -

166 / 173

166 / 173

201 / 199

201 / 199

201 / -

143 / 164

143 / -

143 / -

146 / 167

146 / 167

149 / -

150 / -

Osiągi

Masy

Manualna skrzynia biegów / automatyczna skrzynia biegów Masa własna (kg)

Manualna skrzynia biegów / automatyczna skrzynia biegów

1475-1560 / 1503-1581

1475-1560 / -

1475-1560 / -

1475-1560 / 1503-1581

1475-1560 / 1503-1581

1528-1629 / 1564-1661

1528-1629 / 1564-1661

1528-1629 / -

1593-1698 / 1668-1761

1593-1698 / -

1593-1698 / -

1593-1698 / 1668-1761

1593-1698 / 1668-1761

1624-1709 / -

1624-1709 / -

1990 / -

1990 / -

1990 / 2015

1990 / 2015

2050 / 2085

2050 / 2085

2050 / -

2100 / 2180

2100 / -

2100 / -

2100 / 2180

2100 / 2180

2125 / -

2125 / -

Maksymalna masa całkowita (kg)

1990 / 2015

Prędkość maksymalna (km/h)

212 / 210

212 / -

212 / -

212 / 210

212 / 210

222 / 222

222 / 222

222 / -

207 / 202

207 / -

207 / -

207 / 202

207 / 202

217 / -

217 / -

Maksymalna masa przyczepy z hamulcami (kg)

1500 / 1500

1500 / -

1500 / -

1500 / 1500

1500 / 1500

1600 / 1600

1600 / 1600

1600 / -

1700 / 1100

1700 / -

1700 / -

1700 / 1100

1700 / 1100

1700 / -

1700 / -

Przyspieszenie 0-100 km/h (s)

9,7 / 11,1

9,7 / -

10,0 / -

10,1 / 11,5 10,1 / 11,5

8,1 / 9,7

8,3 / 10,0

8,3 / -

9,6 / 10,3

9,7 / -

9,7 / -

9,8 / 10,5

9,9 / 10,5

8,5 / -

8,7 / -

Maksymalna masa przyczepy bez hamulców (kg)

500 / 500

500 / -

500 / -

500 / 500

500 / 500

500 / 500

500 / 500

500 / -

500 / 500

500 / -

500 / -

500 / 500

500 / 500

500 / -

500 / -

Elastyczność 60-100 km/h na 4 biegu (s)

10,1 / 7,1

10,2 / -

10,6 / -

10,7 / 7,3

7,8 / 6,4

8,1 / 6,6

8,1 / -

7,0 / 6,9

7,1 / -

7,1 / -

7,2 / 7,0

7,2 / 7,0

6,7 / -

6,9 / -

Maksymalny nacisk na hak (kg)

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

Maksymalny nacisk na dach (kg)

80

80

80

80

80

80

80

80

80

80

80

80

80

80

80

Napęd

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Oś przednia

Układ kierowniczy

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

Elektrycznie wspomagany

10,7 / 7,4

Zawieszenie Przednia oś Tylna oś

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Podwójne wahacze poprzeczne

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Wielodrążkowe

Koła i opony 16-calowe obręcze

205/60 R16 92V

205/60 R16 92V

205/60 R16 92V

215/60 R16 95V 225/50 R17 92V

17-calowe obręcze

225/50 R17 92V

225/50 R17 95V

215/60 R16 95V

215/60 R16 95V

225/50 R17 95V

Przełożenie (Manualna skrzynia biegów / automatyczna skrzynia biegów) 225/50 R17 95V

225/50 R17 95V

225/50 R17 95V

235/45 R18 95V

18-calowe obręcze

Przeniesienie napędu

235/45 R18 95V

Układ hamulcowy

1 bieg

3,266 / 2,785

3,266 / -

3,266 / -

3,266 / 2,785

3,266 / 2,785

3,266 / 2,651

3,266 / 2,651

3,266 / -

3,933 / 2,697

3,933 / -

3,933 / -

3,933 / 2,697

3,933 / 2,697

3,933 / -

3,933 / -

2 bieg

1,884 / 1,684

1,884 / -

1,884 / -

1,884 / 1,684

1,884 / 1,684

1,884 / 1,613

1,884 / 1,613

1,884 / -

2,037 / 1,606

2,037 / -

2,037 / -

2,037 / 1,606

2,037 / 1,606

2,037 / -

2,037 / -

1,297 / -

1,297 / -

1,297 / 1,128

1,297 / 1,128

1,361 / 1,081

1,361 / 1,081

1,361 / -

1,297 / 1,071

1,297 / -

1,297 / -

1,297 / 1,071

1,297 / 1,071

1,297 / -

1,297 / -

3 bieg

1,297 / 1,128

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

Tarcze wentylowane

4 bieg

1,023 / 0,772

1,023 / -

1,023 / -

1,023 / 0,772

1,023 / 0,772

1,023 / 0,772

1,023 / 0,772

1,023 / -

0,975 / 0,693

0,975 / -

0,975 / -

0,975 / 0,693

0,975 / 0,693

0,975 / -

0,975 / -

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

Tarcze

5 bieg

0,829 / 0,592

0,829 / -

0,829 / -

0,829 / 0,592

0,829 / 0,592

0,829 / 0,566

0,829 / 0,566

0,829 / -

0,777 / 0,490

0,777 / -

0,777 / -

0,777 / 0,490

0,777 / 0,490

0,777 / -

0,777 / -

Średnica tarcz hamulcowych z przodu (mm)

296

296

296

296

296

320

320

320

296

296

296

296

296

320

320

6 bieg

0,720 / -

0,720 / -

0,720 / -

0,720 / -

0,720 / -

0,686 / -

0,686 / -

0,686 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

0,634 / -

Średnica tarcz hamulcowych z tyłu, man./aut. (mm)

282

282

282

282

282

305

305

305

282 / 305

282 / 305

282 / 305

305

305

305

305

Bieg wsteczny

3,583 / 2,000

3,583 / -

3,583 / -

3,583 / 2,000

3,583 / 2,000

3,583 / 2,000

3,583 / 2,000

3,583 / -

4,008 / 1,888

4,008 / -

4,008 / -

4,008 / 1,888

4,008 / 1,888

4,008 / -

4,008 / -

Przełożenie końcowe

4,388 / 4,437

4,388 / -

4,388 / -

4,388 / 4,437

4,388 / 4,437

4,764 / 4,437

4,764 / 4,437

4,764 / -

3,550 / 4,312

3,550 / -

3,550 / -

3,550 / 4,312

3,550 / 4,312

3,550 / -

3,550 / -

Hamulce z przodu Hamulce z tyłu


Wyposażenie

2.0 i-VTEC S

2.0 i-VTEC Comfort

2.0 i-VTEC Elegance

2.0 i-VTEC Lifestyle

2.0 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC S

2.4 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC 2.2 i-DTEC S Type-S

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC Elegance Comfort

2.2 i-DTEC Lifestyle

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC 180 2.2 i-DTEC 180 S Type-S Executive

Techniczne

Wyposażenie

2.0 i-VTEC S

2.0 i-VTEC Comfort

2.0 i-VTEC Elegance

2.0 i-VTEC Lifestyle

2.0 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC S

2.4 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC 2.2 i-DTEC S Type-S

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC Elegance Comfort

2.2 i-DTEC Lifestyle

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC 180 2.2 i-DTEC 180 S Type-S Executive

Wnętrze

Silnik

2.0 ltr benzyna 156 KM (Euro 5)

Drążek skrzyni biegów - aluminiowo-skórzany

2.4 ltr benzyna 201 KM (Euro 5)

Aluminiowe pedały

2.2 ltr Diesel 150 KM (Euro 5)

Podświetlenie stacyjki kluczyka

2.2 ltr Diesel 180 KM (Euro 5)

Podświetlenie wskaźników – kolor biały

Podświetlenie wskaźników – kolor czerwony

Skrzynia biegów Manualna 6-biegowa skrzynia biegów

Automatyczna 5-biegowa skrzynia biegów

Drążek skrzyni biegów - skórzany

Podsufitka - kolor szary

Podsufitka - kolor czarny

Nadwozie

Komfort i udogodnienia

Elektrycznie otwierane i uchylane okno dachowe

Tempomat sterowany z kierownicy

Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne

Elektrycznie składane lusterka zewnętrzne

Manetki przy kierownicy do zmiany biegów skrzyni automatycznej

Przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu

Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna

Filtr przeciwpyłkowy

Kratki wentylacyjne z tyłu

Klapa bagażnika automatycznie otwierana i zamykana (Tourer) Czujniki parkowania w kolorze nadwozia przód i tył

Przednie reflektory bi-ksenonowe typu HID z układem samopoziomującym

Czujnik krótkich / długich świateł automatyczne przełączanie (HSS)

Aktywne doświetlanie zakrętów (ACL)

Spryskiwacze reflektorów

Automatycznie obniżające się przy cofaniu lusterko zewnętrzne pasażera

Przednie reflektory halogenowe

Automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne

Przednie światła przeciwmgielne

Lusterko w osłonie przeciwsłonecznej kierowcy i pasażera

Automatyczne światła z czujnikiem zmroku

Podświetlenie lusterek w osłonach przeciwsłonecznych

Przyciemnione szyby tylne (Tourer)

Podgrzewane fotele przednie

Dwie końcówki układu wydechowego

Manualnie regulowana wysokość fotela kierowcy

Zderzaki w kolorze nadwozia

Manualnie regulowana wysokość fotela pasażera

Zewnętrzny pakiet sportowy Type-S

Manualna regulacja podparcia lędźwiowego fotela kierowcy

Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia

Manualna regulacja podparcia lędźwiowego fotela pasażera

Chromowane klamki drzwi

Elektryczna regulacja foteli przednich

Fotel kierowcy z pamięcią ustawień

Klimatyzowany schowek pasażera

Klimatyzowany schowek w podłokietniku

Kolumna kierownicy regulowana w dwóch płaszczyznach

Elektrycznie regulowane szyby przednie z funkcją automatycznego opuszczania i podnoszenia

Kierunkowskazy boczne zintegrowane z lusterkami zewnętrznymi

Relingi dachowe (Tourer)

• •

• •

• •

• •

• •

• •

• •

• •

• •

• •

• •

• •

• •

Felgi 16” aluminiowe

17” aluminiowe

18” aluminiowe

Elektrycznie regulowane szyby tylne

Dojazdowe koło zapasowe

Popielniczka i zapalniczka

Składany podłokietnik z tyłu

Wnętrze Tapicerka materiałowa

Podłokietnik przednich siedzeń

Tapicerka skórzana

Oświetlenie do czytania mapy

Tapicerka skóra / zamsz

Oświetlenie przestrzeni na nogi

Skórzana kierownica

Drążek skrzyni biegów - standardowy

– • Standard

• Standard

Opcja

– Niedostępne

Opcja

– Niedostępne


Wyposażenie

01 2.0 i-VTEC S

2.0 i-VTEC Comfort

2.0 i-VTEC Elegance

2.0 i-VTEC Lifestyle

2.0 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC S

2.4 i-VTEC Executive

2.4 i-VTEC 2.2 i-DTEC S Type-S

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC Elegance Comfort

2.2 i-DTEC Lifestyle

2.2 i-DTEC 2.2 i-DTEC 180 2.2 i-DTEC 180 S Type-S Executive

Przestrzeń bagażowa i schowki Schowek na okulary w podsufitce

Kieszeń na oparciu fotela kierowcy

Kieszeń na oparciu fotela pasażera

Uchwyty na napoje z przodu i z tyłu

Uchwyty mocujące w bagażniku

Oświetlenie bagażnika

Tylna kanapa składana asymetrycznie w stosunku 60/40

Wyświetlacz wielofunkcyjny MID

Radio z RDS i odtwarzaczem płyt CD

System nagłośnienia Premium ze zmieniarką na 6 płyt CD i RDS

Głośniki z przodu i z tyłu

Głośniki wysokotonowe

Dodatkowe głośniki z tyłu

Subwoofer

Sterowanie radiem z kierownicy

System nawigacji satelitarnej z Bluetooth i kamerą cofania

*

*

*

AUX Jack

USB

Bezprzewodowy system obsługi telefonu Bluetooth®

System alarmowy ze zdalnym sterowaniem

ABS - Układ zapobiegający blokowaniu kół

EBD - Układ elektronicznego rozdziału siły hamowania

VSA - System kontroli stabilności jazdy

TSA - System stabilizacji toru jazdy przyczepy

Przełącznik dezaktywujący przednią poduszkę powietrzną pasażera

Przednie poduszki powietrzne SRS

Boczne poduszki powietrzne

Kurtyny powietrzne (z przodu i z tyłu)

Aktywne zagłówki przednie

Mocowania fotelika dziecięcego ISOFix

2 składane kluczyki z systemem zdalnego sterowania

ACC - Tempomat adaptacyjny

**

**

**

CMBS - System ograniczający skutki kolizji

**

**

**

LKAS - System utrzymania na pasie ruchu

**

**

**

System Audio oraz Systemy Informacyjne

ADAS

• Standard Opcja – Niedostępne * W połączeniu z pakietem ACC/CMBS/LKAS ** ACC, CMBS i LKAS jako jeden zestaw; dostępny tylko w połączeniu z systemem nawigacji satelitarnej

02

Zużycie paliwa, emisja CO2 oraz masy są mierzone zgodnie z procedurami odpowiednich dyrektyw Komisji Europejskiej. Na skutek różnych technik jazdy, warunków drogowych, warunków atmosferycznych, różnic w stanie ogólnym i wyposażeniu samochodów, rzeczywiste zużycie paliwa i emisja CO2 mogą się różnić od zmierzonych wartości. W przypadku wagi samochodu (definiowanej jako masa pojazdu gotowego do drogi) odnosi się ona do samochodów z wyposażeniem standardowym. Zainstalowanie wyposażenia dodatkowego może spowodować zwiększenie masy pojazdu i zmniejszenie jego ładowności. Maksymalna masa holowanej przyczepy podawana jest przy założeniu, że samochodem podróżują dwie osoby o wadze 75 kg każda, a samochód musi być zdolny do ruszenia ze startu zatrzymanego na wzniesieniu o nachyleniu 12% i przy normalnym ciśnieniu atmosferycznym (mierzonym na poziomie morza). Na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. zauważalny będzie spadek mocy silnika, w wyniku czego zmaleją możliwości holowania przyczepy o podanej masie. Dodatkowe obciążenie samochodu (pasażerowie, bagaż) musi być uwzględniane i odejmowane od maksymalnej masy przyczepy. Poszczególne wersje samochodu i elementy wyposażenia prezentowane w niniejszej broszurze mogą być niedostępne w niektórych krajach. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w salonach Hondy. Honda Accord objęta jest ogólną gwarancją przez 3 lata lub 100 tysięcy kilometrów, a ponadto udzielana jest gwarancja na powłokę lakierniczą (3 lata) oraz gwarancja na perforację nadwozia (12 lat). Szczegółowe informacje na temat warunków udzielanej gwarancji dostępne są w salonach Hondy.

ACC – tempomat adaptacyjny

ACC wykorzystuje informacje przesyłane z czujnika radarowego pracującego na falach o długości 1 mm zamontowanego za osłoną chłodnicy, do określenia odległości od poprzedzającego pojazdu, podczas gdy czujniki prędkości i skrętu wykrywają parametry jazdy samochodu. Oprócz utrzymywania stałej, wyznaczonej prędkości jazdy, układ ACC może także automatycznie regulować zarówno prędkość pojazdu, jak i odległość dzielącą go od poprzedzającego samochodu jadącego tym samym pasem ruchu. Dzięki temu ułatwia pokonywanie długich odcinków autostrad (lub innych dróg o ograniczonym występowaniu ruchu poprzecznego), zwiększając komfort i bezpieczeństwo podróżujących. ACC działa tylko wtedy, gdy spełnione są oba wymienione niżej warunki: - ustalona prędkość pojazdu mieści się w przedziale 30-180 km/h; - główny przełącznik układu jest włączony.

03

ACE – nadwozie zaprojektowane w technice zaawansowanej kompatybilności pojazdów

W konstrukcji Hondy Accord wykorzystana została nowatorska struktura ramowa, zaprojektowana w celu zredukowania intensywnej siły działającej na osoby znajdujące się w samochodzie w trakcie zderzenia czołowego. Struktura typu ACE to nowoczesna konstrukcja, która rozprasza i pochłania energię zderzenia na większej powierzchni, zwiększając bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w kabinie samochodu. Ponadto system ACE umożliwia także zmniejszenie niewspółosiowego ustawienia się pojazdów o różnej wielkości. Konstrukcja Hondy Accord zmniejsza siły zderzeniowe działające na inne pojazdy, włącznie z tymi najmniejszymi.

04

Zabezpieczenia i Bezpieczeństwo

ABS

Układ zapobiegający blokowaniu kół podczas awaryjnego hamowania, który redukuje ryzyko poślizgu na mokrych, oblodzonych i luźnych nawierzchniach oraz pozwala utrzymać kontrolę nad pojazdem.

i-DTEC

Silnik i-DTEC Hondy – „i” oznacza inteligentny – to nowa generacja jednostki z bezpośrednim wtryskiem paliwa, w której zastosowano najnowocześniejszy system common rail oraz turbosprężarkę o zmiennej geometrii. W rezultacie, silnik jest znacznie cichszy, zachowuje wyższą kulturę pracy, jest mocniejszy i bardziej oszczędny od klasycznych silników Diesla.

05

LKAS – system utrzymywania na pasie ruchu

System identyfikuje linie poziome ograniczające pas ruchu pojazdu, przetwarzając informacje dostarczane przez kamerę C-MOS, zamontowaną za przednią szybą. Następnie system odpowiednio wspomaga obrót koła kierownicy, aby utrzymać pojazd na pasie, po którym się porusza. Gdy samochód będzie bliski przekroczenia linii pasa ruchu, zostanie wyemitowany jednostajny sygnał dźwiękowy. System LKAS działa tylko wtedy, gdy spełnione są następujące warunki: – na drodze znajdują się czytelne linie oddzielające pasy ruchu – droga jest autostradą, trasą szybkiego ruchu lub podobną, bez ostrych zakrętów. – kierowca musi trzymać kierownicę – jeśli system przestanie „wyczuwać” kierowcę, sam również się wyłączy. – nie są włączone kierunkowskazy. – siła i szybkość, z jaką kierowca obraca kierownicą, nie wskazują na próbę zmiany pasa ruchu.

06

Bluetooth®

Bezprzewodowe łącze Bluetooth® umożliwia kierowcy wykonywanie połączeń telefonicznych bez odrywania rąk od kierownicy. Pokładowy głośnik i mikrofon, obsługiwane za pomocą przycisków na kole kierownicy, pozwalają na bezpieczne prowadzenie rozmowy telefonicznej podczas jazdy.

07  System nawigacji satelitarnej z rozpoznawaniem komend głosowych Wykorzystujący system GPS i technologię DVD układ nawigacji satelitarnej przy każdym skręcie wskazuje głosowo kierunek jazdy, a ruchoma mapa wyświetla całą drogę do celu. Płyta DVD zawiera także informacje dotyczące interesujących miejsc, jak na przykład stacje paliw, na wypadek konieczności znalezienia takiego miejsca w nieznanej okolicy. System potrafi rozpoznać ponad 550 poleceń głosowych w tym wiele dotyczących systemu audio i klimatyzacji, dzięki czemu kierowca może dokonywać regulacji bez odrywania rąk od kierownicy.

08

CO2

Dwutlenek węgla to jeden z gazów spalinowych, który w dużym stopniu przyczynia się do powstawania efektu cieplarnianego. Im niższa emisja CO2, tym lepiej dla środowiska.

09

TSA – system stabilizacji toru jazdy przyczepy

System TSA jest rozszerzeniem istniejącego systemu VSA, który poprzez analizę sygnałów ze swoich czujników identyfikuje moment, w którym holowana przyczepa staje się niestabilna. Sterując hamulcami, system TSA przywraca kierowcy kontrolę nad samochodem i przyczepą.

10  CMBS – system ograniczający skutki kolizji System ograniczający skutki kolizji (CMBS) został specjalnie zaprojektowany po to, aby ostrzec kierowcę o grożącej kolizji lub – jeśli ta jest nieunikniona – zredukować siły zderzenia przez automatyczne włączenie hamulców po wykryciu kolizji. „Okiem” systemu jest radar zamontowany za kratą wlotu powietrza Hondy Accord. Analizowane jest odbicie stale nadawanego sygnału radarowego. Gdy system wykryje na drodze inny pojazd lub przeszkodę, określa odległość oraz prędkość zbliżania. Jeżeli prędkość zbliżania przekracza wartość progową, system natychmiast ostrzega kierowcę za pomocą komunikatu w zestawie wskaźników i alarmu dźwiękowego. Jeżeli kierowca nie podejmie działań zmierzających do zmniejszenia prędkości, układ automatycznie delikatnie napnie pas bezpieczeństwa i rozpocznie lekkie hamowanie. W momencie, gdy system stwierdzi, że kolizja czołowa jest nieunikniona, a kierowca nadal nie podejmuje żadnego działania, pasy bezpieczeństwa przy obydwu przednich siedzeniach są mocno napinane i automatycznie rozpoczyna się silne hamowanie. To automatyczne działanie ma umożliwić zmniejszenie prędkości uderzenia oraz zmniejszenie uszkodzeń pojazdu i ewentualnych obrażeń u jadących osób. (UWAGA – system nie zatrzymuje całkowicie samochodu!).

11  Automatyczny system sterowania światłami dro gowymi (High-Beam Support System)

Automatyczny system sterowania światłami drogowymi (HighBeam Support System) ocenia warunki podróżowania i w razie konieczności automatycznie przełącza światła drogowe na światła mijania. Z kolei aktywne światła skrętne (Active Cornering Lights) doświetlają odpowiedni zakręt w momencie, gdy włączysz kierunkowskaz lub przekręcisz koło kierownicy.

To mały krok... Największe marzenia często znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości w postaci projektów o niewielkich gabarytach. Tak jak ASIMO, nasz humanoidaly robot. ASIMO mierzy 130 cm wysokości i skrywa w swym wnętrzu najnowocześniejszą technikę, która pozwala mu biegać, a także rozpoznawać i identyfikować osoby w zakresie 360 stopni. Wierzymy, że w przyszłości ASIMO będzie dodatkową parą oczu, uszu, dłoni i nóg dla osób w potrzebie.

Honda Accord tourer  

Katalog Honda Accord tourer

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you