Page 9

30 KUNST 6: 2011 58. årgang Utgis med støtte fra Norsk Kulturråd Med forbehold om trykkfeil Ansvarlig utgiver: Fineart as Opplag: 27 000 Årsabonnement 495,- Abonnementet løper til det sies opp skriftlig

MEDVIRKENDE:

Øyeblikkfangeren Per Fronth!

Redaksjonen:

Fotografer:

Mette Dybwad Torstensen / ansvarlig redaktør mette@fineart.no / mobil: 901 19 007

Anne Vesaas

Anne Marit Muri / redaktør  anne.marit.muri@fineart.no mobil: 958 15 196

Kunstverk:

Rolf Stavnem / daglig leder Fineart AS rolf@fineart.no / mobil: 920 85 907

Kunstverkene i magasinet KUNST er opphavsbeskyttet materiale og er gjengitt med samtykke fra kunstneren / BONO.

Anne Vesaas / grafisk designer og fotograf  anne.vesaas@fineart.no

Design:

Tonje Buer / galleriansvarlig og kunstnerkontakt tonje@fineart.no Anne Leinders-Krog / salgsleder  anne@fineart.no Toril S. Kojan / skribent og kursansvarlig toril@fineart.no

Trykk: Zmedia.no

Kristin Krugerud / kristin@fineart.no 22 01 24 20 / mobil: 913 90 389.

Lars Elton / kunst- og arkitekturkritiker i VG  og frilans journalist

Annonsering:

Tone Klev Furnes / skribent og kunsthistoriker

76

Anne Vesaas

Michael Dee / skribent

Maren Engelschiøn / skribent og kunstner

60

Zmedia.no / Ann Kristin Meyer

Ansvarlig abonnement:

Bidragsytere:

64

Erik Breivik

Eric Bjørklund / eric@fineart.no  mobil: 948 17 753

Hilde Hernes / skribent og kunsthistoriker

Galleriansvarlig / bestilling:

Gro Mukta Holter / designer og kunstner

Tonje Buer / tonje@fineart.no / 22 01 24 35

Frøydis Benestad Hågvar / designer og skribent



Bjørn Li / skribent

Foto av verket: Terje Sten Johansen

Nelly Malmanger / skribent Ingjerd Terese Skaug Robin / skribent Christina G. Schultz / skribent

Forsidefoto: KUNST 6/2011 har valgt maleriet  Breakfast fra serien The Banality of Evil. Maleriet er malt av Vebjørn Sand i 2011. Verket er en del av Sands 2. verdenskrigsserie der den menneskelige brutaliseringen gjennom idelogi er hovedtema.

KUNST utgis av Fineart AS og holder til i Finearts galleri på Aker brygge, som har åpent: Mandag–fredag kl. 10–20 / lørdag kl. 10–18 Adresse: Tjuvholmen, Filipstad brygge 2 / 22 01 24 20 Benytt også vårt nettgalleri på www.fineart.no

Annonser Følgende priser gjelder for annonsering i KUNST: Helside: Pris: 24 990,- eks. mva.

Halvside: Pris: 14 990,- eks. mva.

Kvartside: Pris: 9990,- eks. mva.

For mer informasjon kontakt: Eric Bjørklund / eric@fineart.no  mobil: 948 17 753

KUNST 06/2011  

KUNST har en historie tilbake til 1953, og er i dag Norges største og eldste kunstmagasin

KUNST 06/2011  

KUNST har en historie tilbake til 1953, og er i dag Norges største og eldste kunstmagasin