Page 1

fiestadesign TAP E E D I D

&

®

S E I N A K AT T E D

PILTTAPEEDI PAIGALDAMISE JUHEND Enne alustamist: Enne paigaldamist kontrollige hoolikalt üle, et ostetud toode on just see, mida soovisite, ning et see on heas korras. Kui pilttapeedi paigaldamise käigus ilmnevad varem märkamata jäänud puudused, lõpetage koheselt paigaldamine ja teavitage puudustest volitatud edasimüüjat, kelle käest tapeedi ostsite.

Seina ettevalmistamine: Tapeeditav pind peab olema puhas ja sile ning töödeldud eelsegatud spetsiaalse kruntvärviga, et tagada parem nakkuvus ja lihtsustada hilisemat eemaldamist.

Töövahendid: ✔

veekast

tapeedihari

puhas vesi

puhastuskäsn või kiuvaba valge lapp

pliiats

mõõdulint

vesi- või nöörlood

käärid

laia teraga nuga

universaalnuga ja lisaterad

Paigaldamine: 1. Kasutades pliiatsit (mitte tindipliiatsit) ja loodi (või loodimisnööri), tõmmake seinale õrn vertikaalne joon – sinna asetub pilttapeedi äär. Kui paigaldate tapeedi nurka, tõmmake joon umbes 45 cm (17,5") kaugusele nurgast. 2. Hoolikalt kokkurullitud tapeedi iga paan on nummerdatud vastavalt sellele, mitmendana seda paigaldada tuleb, alustades seina vasakust servast. 3. Eemaldage esimene paan (nr. 1) rullilt. 4. Rullige riba kokku nii, et liimiga kaetud pool jääks peale, ning asetage see puhta veega täidetud kasti. (Liimi või liimi aktivaatoreid ei ole täiendavalt vaja kasutada.) Kokkurullitud tapeediriba pange kasti nii, et riba väljavõtmisel jääks liimiga pool peale. 5. Võtke riba koheselt veekastist välja, tõstes seda välisest servast ja lastes sel lahti rulluda. Laotage riba aeglaselt kaitseriidele või lauale. Veenduge, et liim on korralikult niisutatud. 6. Enne paigaldamise juurde asumist voltige niisutatud riba kokku, asetades liimipooled vastakuti. Joondage ääred korralikult, et need ei kuivaks (ärge tekitage murdejoont). Voltige riba lõdvalt kokku ja laske seista 3– 5 minutit. 7. Asetage esimene riba seinale tõmmatud vertikaalse joonega kohakuti. Siluge paigaldatud riba niiske käsna või silumisharjaga. Silumise suund peab olema keskelt äärte poole, et kõik õhumullid väljuksid. Vältige venitamist ja servade liigset töötlemist. Uute mullide tekkimist pärast silumist aitab vältida niiskumisaja pikendamine. 8. Riba ülemine ja alumine üleliigne osa lõigake ära terava noaga, vahetades sageli terasid, et vältida tapeedi rebestamist. Lõikamisel kasutage abivahendina metallist juhikut või pahtellabidat. Paldiski mnt. 16, Tallinn EE

www.fiestadesign.ee


fiestadesign TAP E E D I D

&

®

S E I N A K AT T E D

9. Kui tapeedi pinnale või puitpindadele satuvad liimiplekid, eemaldage need kiiresti PUHTA vee ja PUHTA valge riide või värvimata käsna abil. Vahetage vett sageli tagamaks selle puhtust. Ärge laske pinnale sattunud liimil kuivada, sest mõned liimid sisaldavad koostisosi, mis võivad toodet kahjustada või tõmbuvad aja möödudes kollakaks. 10. Korrake eespool kirjeldatud protseduuri ka teiste paanidega, sobitades iga järgmise paani eelnevaga. Paigaldamisel sobitage ääred silmade kõrgusel kohakuti, siludes sealt üles- ja allapoole. Asetage ribade ääred tihedasti üksteise vastu, ent vältige nende üksteise peale asetamist. 11. Kontrollige paigaldatud paanid üle, veendumaks, et kõik servad on korralikult seina külge silutud ja ei ole tekkinud suuri õhumulle. Õhumulle saab eemaldada neid serva poole siludes või neid nööpnõelaga torgates.

Hooldamine ja soovitused: Pilttapeedid on pestavad. Tavalise mustuse, rasu ja plekkide eemaldamiseks tuleb tapeeti pesta vee ja seebi või õrna pesuvahendiga. Värskeid rasvaplekke saab tavaliselt jäljetult eemaldada, kui need koheselt imava köögipaberiga ära pühkida. Parima tulemuse saavutamiseks on oluline, et plekid saaksid koheselt eemaldatud.

Garantii Pilttapeedid läbivad tootmisel range kvaliteedikontrolli ning tooted vaadatakse enne tarnimist hoolikalt üle. Tootja garanteerib, et tapeedid on valmistatud kvaliteetsest materjalist kvalifitseeritud tööjõu poolt, ning tagab puudustega toote väljavahetamise.

Paldiski mnt. 16, Tallinn EE

www.fiestadesign.ee

DIY: Pilttapeedi paigalduse juhend  
DIY: Pilttapeedi paigalduse juhend  

YORK PILTTAPEEDI PAIGALDAMISE JUHEND

Advertisement