Page 1

1


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

2


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Передмова Пісня є першоосновою розвитку вокально-хорового жанру, адже саме цей жанр є найбільш масовим і найулюбленішим видом мистецтва на Миколаївщині. В нашій області дотримуються традиційної української пісенності, побудованій на кращих зразках українського фольклору. Вслухаючись у хвилюючі слова та мелодії пісень, ми відкриваємо багато поетичних таємниць, знаходимо золоті ключі мелодій, чуємо голоси творців, чиї імена зберегли історичні події і тих, які несправедливо загубились в життєвій круговерті. Сьогодні на Миколаївщині нараховується 650 колективів вокально-хорового жанру, з них 68 колективів носять почесні звання «народний» та «зразковий». Ці звання підтверджують високий рівень виконавської майстерності колективів. І розвивається він саме завдяки плідній співпраці учасників та самовідданості і професійності керівників, майстрів сценічного вокального мистецтва. Є серед них знані і відомі не лише в області, а й за її межами – це керівник Прибузького народного ансамблю пісні і танцю, заслужений працівник культури України, композитор і аранжувальник Затурян Анатолій Ілліч та керівник студентського хорового колективу народного співу імені Миколи Аркаса Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, заслужений працівник культури України, професор Шпачинський Омелян Артемович. Ці відомі майстри сценічного вокального мистецтва мають чимало учнів-послідовників, котрі очолюють сучасні вокально-хорові колективи міста та області, головним завданням яких є пропаганда української пісенної культури. Професійне формування репертуару, гастрольні виїзди по Україні на різноманітні культурно-мистецькі акції, почесні грамоти, цінні призи та сувеніри, підтверджують високий рівень виконавської майстерності любителів пісні. Учасники колективів вокально-хорового мистецтва – це люди різних професій та уподобань, різної вікової категорії, котрих об’єднує палка любов до народного мистецтва, до пісні. Наш край багатий своїми специфічними пісенними традиціями. На Миколаївщині проживають люди різних національностей, це, звичайно, знайшло своє відображення як в репертуарі, так і в манері виконання. Репертуар колективів насичений змістом і тематичним різнобарв’ям. Це хорові твори українських класиків, духовна музика, обрядові, козацькі, українські народні пісні, пісні сучасних авторів та самодіяльних композиторів області. Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи проводить багато різноманітних заходів по вокально-хоровому жанру. Ці заходи спрямовані на розвиток та популяризацію вокально-хорового мистецтва,

3


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

підвищення виконавської майстерності колективів, виховання молоді на кращих пісенних зразках, збереження та відродження культурних надбань і традицій. Вже більше 20 років проводиться обласний конкурс хорового виконавства імені Миколи Аркаса – видатного земляка – композитора, автора першої опери за твором Т.Г.Шевченка «Катерина». З року в рік зростає кількість учасників – хорових колективів конкурсу, підвищується їх виконавський рівень розширюється та удосконалюється репертуар, основою якого є твори а-cappella: народні пісні та обробки українських народних пісень. Гордістю нашої області є такі хорові колективи: народний хор «Горицвіт» Новоодеського РБК, керівник Олександр Кондратов; народний хор Баштанського РБК, керівник Рита Попель; народний хор Новобузького РБК, керівни­к ­­Любов Пах­­­омова; народний хор Веселинівського РБК, керівник Раїса Чаленко. З метою зміцнення сімейних зв’язків та поширення сімейної творчості проводиться обласний огляд родинних колективів «Сімейне коло». Кращі родинні колективи області демонструють своє самобутнє мистецтво. Серед них такі відомі: родина Слободніченко (смт. Єланець); родина Мороховець (с. Костянтинівка Арбузинського району); родина Клімових (с. Троїцьке Новоодеського району); родина Бондаренко (смт. Братське) та багато інших. Фольклор на Миколаївщині завжди був у повазі. Саме йому приділяється багато уваги, проводяться фольклорно-етнографічні експедиції. Зібрані та оброблені матеріали друкуються у тематичних збірниках та поширюються серед колективів. В області є такі відомі фольклорні колективи: народний фольклорний ансамбль «Троїчанка» Троїцького СБК Новоодеського району керівник Віктор Прозоров; народний фольклорний ансамбль Полігонівського СБК Жовтневого району, керівник Дмитро Жарський; народний фольклорний ансамбль «Джерело» Гражданського СБК Єланецького району, керівник Віра Слободніченко. Збираються вони на обласному огляді фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики». Материнські пісні – «це тайники народного досвіду» – так писав Олександр Довженко. В 2013 році вперше було проведено обласний огляд вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня», програма яких складалася з жанрових творів про матір.

4


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Звернення до історичного минулого нашої країни та поваги до людей, які відстоювали інтереси нашого народу, завжди і в всі часи були актуальними. На Миколаївщині є чимало хорових колективів ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці. З цією метою проводиться обласний огляд «Пісні наших батьків», в якому беруть участь саме ці колективи, до знаменних круглих дат: Дня Перемоги, визволення України та Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників. Колективи є постійними учасниками цих заходів, де показують високий виконавський рівень і якісний тематичний репертуар. Це: народний вокальний ансамбль ветеранів війни та праці «Ветеран» Очаківського міського відділу культури, керівник Антоніна Гай; народний хоровий колектив ветеранів війни та праці Баштанського РБК, керівник Рита Попель; народний хоровий колектив ветеранів війни та праці Первомайського центру культури і дозвілля імені Єфросинії Зарницької, керівник Петро Карпук. Для дитячих вокальних та фольклорних колективів проводиться обласний огляд «Місяцелік». Його мета – збереження та відродження культурних надбань і традицій, виявлення юних талантів, а головне – збереження та залучення молоді до народних обрядів, звичаїв та традицій. Дитячі фольклорні колективи Веселинівського РБК, керівник Раїса Чаленко, фольклорний ансамбль Троїцького СБК Новоодеського району, керівник Людмила Прозорова та фольклорний ансамбль Агрономійського СБК Арбузинського району, керівник Галина Копайгородська є нашою гордістю і гідними послідовниками народних традицій. До каталогу ввійшли кращі вокально-хорові колективи Миколаївщини, які носять почесні звання «народний» та «зразковий». Саме вони зберігають, примножують і передають підростаючому поколінню кращі пісенні традиції українського Півдня, де протягом віків плекалась своя неповторна народна культура, вбираючи в себе традиції інших народів, що населяють Миколаївщину. Їх унікальність в тому, що вони демонструють на сцені весь спектр української народної творчості. А їх мистецтво вокально-хорового співу постійно живе й розвивається одночасно з матеріально-духовною культурою українського народу. Воно постійно нагадує минуле, стверджує сьогодення й впевнено дивиться у майбутнє.

5


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль народної пісні «Веселий ярмарок»

Едуард Тонченко

Ансамбль «Веселий ярмарок» створений в 1971 році на базі Благодатненського будинку культури Арбузинського району. Керівник – Едуард Вікторович Тонченко. В 1992 році ансамблю присвоєно звання «народний». Репертуар колективу різноманітний, основу складають народні пісні різних національностей. Нагороди колективу: 2003 р. – лауреат обласного огляду сільських художніх колективів «Хай хліб і пісня єдину Україну славлять»; 2005 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О.Присенка; 2007 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного огляду колективів із званням «народний»; 2009 р. – лауреат Всеукраїнського фестивалю національних культур «Дружба» та фестивалю національних культур Півдня України; 2013 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики». Колектив люблять і поважають в області. Він – учасник різноманітних культурно-мистецьких акцій, завжди достойно демонструє своє мистецтво перед жителями Арбузинського району.

6


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний жіночий вокальний ансамбль «Черемхи»

Тетяна Подгородецька

Жіночий вокальний ансамбль «Черемхи» створений в 2005 році на базі Арбузинського районного будинку культури. Керівник – Тетяна Миколаївна Подгородецька. В 2009 році присвоєно звання «народний». До репертуару ансамблю входять українські народні пісні в сучасній обробці та популярні естрадні пісні. Нагороди колективу: 2008 р. – дипломант обласного фестивалю - конкурсу патріотичної пісні «Наша присяга – честь і відвага»; 20011 р. – лауреат конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів ім. О.Присенка; 2010, 2012 рр. – дипломант та лауреат І та ІІ Всеукраїнських фестивалів авторської творчості «Мій рідний край». Ансамбль є постійним учасником різноманітних культурномистецьких заходів різних рівнів.

7


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української пісні «Берегиня»

Олег Сук

Ансамбль української пісні «Берегиня» створений у 1978 році на базі Новопавлівського сільського будинку культури Баштанського району. Керівник – Олег Вікторович Сук. У 2010 році присвоєно звання «народний». Основу репертуару складають ліричні пісні про кохання, про долю жінок-берегинь родинного затишку. Окремою сторінкою творчості колективу є календарно-обрядові пісні (весільні, обжинкові, різдвяні, веснянки). Концертна діяльність колективу різноманітна. Нагороди колективу: 2008, 2010 рр. – лауреат обласного огляду традиційних українських обрядів та звичаїв «Місяцелік»; 2011, 2013 рр. – лауреат обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2012 р. – переможець Всеукраїнського пісенного конкурсу «Земля співає» (м.Київ). Народний ансамбль є постійним учасником районних заходів.

8


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор

Рита Попель

Хор створений в 1970 році на базі Баштанського районного будинку культури. Керівник – Рита Валеріївна Попель, акомпаніатор – Григорій Рижик. В 1973 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу складають українські народні пісні та твори сучасних композиторів-піснярів, а також вокально-хореографічні композиції та фрагменти обрядів. Нагороди колективу: 1972 р. – срібна медаль Всесоюзного огляду художньої самодіяльності, присвяченого 50-річчю СРСР; 1980 р. – лауреат (ІІІ місце) в конкурсі «Золоті ключі» Миколаївського обласного управління культури; 1987 р. – лауреат ІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості, присвяченого 70-річчю Великої Жовтневої революції; 1989 р. – лауреат (І місце) обласного конкурсу, присвяченого 175-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка; 2007 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного конкурсу хорових колективів ім. М.Аркаса; 2011 р. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу хорових колективів імені М.Аркаса; 2013 р. – Гран-прі обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Народний хор учасник різноманітних культурно-мистецьких акцій різного рівня.

9


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці

Рита Попель

Хоровий колектив ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці створений у 1985 році при Баштанському районному будинку культури. Керівник – Рита Валеріївна Попель, акомпаніатор – Григорій Рижик. В 2010 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу складають пісні воєнних років, патріотичні твори та українські народні пісні. Нагороди колективу: 1985 р. – лауреат Всесоюзного огляду самодіяльної художньої творчості, присвяченого 40- річчю Великої Перемоги; 1995 р. – лауреат обласного огляду колективів художньої самодіяльності та майстрів народної творчості районів та міст Миколаївської області, присвяченого 50-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні; 1999 р. – лауреат Всеукраїнського огляду народної творчості; 2009 р. – лауреат обласного огляду колективів художньої самодіяльності ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, присвяченого 65-річчю визволення Миколаївської області. Хор – постійний учасник районних заходів, користується повагою та авторитетом у жителів Баштанки, виховує у молодого покоління почуття патріотизму та самовідданості до своєї Батьківщини.

10


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Заграва» Вокальний ансамбль «Заграва» створений у 1980 році на базі Краснянського сільського будинку культури Березанського району. Керівник – Олександр Васильович Безнисько. У 1994 році ансамблю присвоєно звання «народний». Репертуар колективу різноманітний, основу складають українські народні та календарно-обрядові пісні. З кожним роком Олександр репертуар вдосконалюється, поповнюється новими творами Безнисько українських та російських композиторів. Велика роль приділяється пісням місцевого етнографічного характеру. На основі колективу діють малі вокальні форми (дуети, тріо, соло). Нагороди колективу: 2009 р. – Гран–прі та спеціальний приз в номінації « Ансамблі української пісні і музики», обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О.Присенка; 2007 р. – лауреат (І місце) обласного огляду колективів із званням «народний»; 2005, 2007 рр. – лауреат (І, ІІ місця) обласного огляду фольклорних колективів і ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики», лауреат обласного свята до дня літнього Миколая; 2008 р. – лауреат обласного фестивалю «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2012 р. – учасник та переможець районного конкурсу-фестивалю «Березанський район має таланти». Ансамбль «Заграва» – активний учасник обласних та всеукраїнських конкурсів, фестивалів, свят та масових видовищ, про що свідчать його нагороди.

11


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зразкова вокальна студія «Камертон»

Володимир Дениско

Вокальна студія «Камертон» створена у 1997 році на базі Березнегуватського районного будинку культури. Керівник – Володимир Вікторович Дениско. В 2010 році студії присвоєно звання «зразкова». В репертуарі студії «Камертон» – естрадні сучасні пісні, українські народні пісні в сучасній обробці та авторські твори. У колективі за планом постійно проводяться заняття по учбово-виховній роботі з сольфеджіо, музичної літератури, постановки голосу та сценічної майстерності, постійно оновлюється репертуар, покращується виконавська майстерність. Нагороди колективу: 2002 р. Валентина Климчук – лауреат (І місце) обласного конкурсу вокалістів «Червона гвоздика»; 2004 – 2006 рр. – Валентина Климчук – лауреат обласного конкурсу вокалістів (І, ІІ місця) «Вокаліз»; 2005 р. Ірина Рогова – лауреат (ІІІ місце) обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки»; 2009 р. Анастасія Сорочан – лауреат (І місце) обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки»; 2013 р. Карина Блюм – лауреат ІІІ місце обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки». Жоден концерт в Березнегуватому не проходить без участі вокалістів «Камертону». Високий рівень виконавської майстерності, артистизм учасників вокальної студії завжди викликає симпатії глядачів.

12


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української пісні «Берегиня»

Валентина Бондаренко

Ансамбль української пісні «Берегиня» Братського районного будинку культури створений в 1999 році на базі вокального тріо «Мрія». Керівник – Валентина Василівна Бондаренко. В 2000 році ансамблю присвоєно звання «народний». Самодіяльний народний ансамбль відроджує, збирає і зберігає народну пісню, обряди, костюми, про що свідчить їх творчий стиль. Крім пісенного репертуару в колективі є фрагменти обрядів, театралізованих дійств та вокально-музичні композиції. Нагороди колективу: 2001 р. – лауреат (І місце) обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О.Присенка; 2005 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду колективів, із званням «народний»; 2010 р. – лауреат (ІІІ місце) Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край»; 2011 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики». 2013 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Ансамбль «Берегиня» – учасник багатьох районних та обласних заходів.

13


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор

Валентина Бондаренко

Хор створений в 1985 році на базі Братського районного будинку культури. Керівник – Валентина Василівна Бондаренко, акомпаніатор – Віктор Чудновець . В 1991 році присвоєно звання «народний». Основу репертуару складають українські народні пісні, пісні українських композиторів, композиторів – класиків, а також авторські пісні, місцевий фольклор. Нагороди колективу: 1996 р. – лауреат Всеукраїнських конкурсів хорових колективів ім.П.Демуцького та ім. М.Леонтовича. 2000 р. – лауреат (І місце) обласного конкурсу хорових колективів ім.М.Аркаса; 2007 р. – лауреат регіонального фестивалю - конкурсу хорового співу «Моя ти, земле калинова»; 2010 р. – лауреат (І місце) регіонального фестивалю - конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів»; Хоровий колектив постійно бере участь в районних та обласних заходах.

14


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Гармонія»

Ганна Гамалій

Вокальний ансамбль «Гармонія» створений у 2005 році на базі Миролюбівського сільського будинку культури Братського району. Керівник – Ганна Федорівна Гамалій. У 2009 році присвоєно звання «народний». Назва колективу «Гармонія» відповідає рівню виконавської майстерності: чисте інтонування, володіння вокально-технічними навичками, досконалі фонограми. Твори виконуються багатоголоссям із застосуванням вокалізів та акордового акомпанементу. Основу репертуару складають популярні сучасні естрадні пісні та обробки українських народних пісень. Вокальний ансамбль «Гармонія» – учасник багатьох заходів вокального жанру. Нагороди колективу: 2010 р. – лауреат (ІІ місце) Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край; 2009, 2011 рр. – лауреат (ІІ, ІІІ місця) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2011 р. – Гран-прі обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О.Прісенка. 2013 р. – дипломант ІV Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» (м. Запоріжжя). Колектив люблять і поважають в районі.

15


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор «Веселинка»

Раїса Чаленко

Хор створений у 1983 році на базі Веселинівського районного будинку культури. Керівник – Раїса Костянтинівна Чаленко. У 1988 році хору присвоєно звання «народний». Колектив постійно працює над репертуаром, учасники створили велику скарбницю українського фольклору, збираючи і записуючи народні пісні по селах Веселинівщини. Завдяки наполегливій праці керівника та самовідданості учасників, колектив брав участь в оглядах і конкурсах: Нагороди колективу: 2000, 2010 рр. – переможець обласного конкурсу хорових колективів ім.М.Аркаса; 2010 – 2011 рр. – лауреат регіонального фестивалю хорового виконавства «Моя ти, земле калинова»; 2013 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду «Материнська пісня»; 2013 р. – лауреат (І місце) обласного огляду фольклорних колективів і ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики». Хоровий колектив – учасник свят, які проводяться у смт. Веселинове та Веселинівському районі.

16


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української пісні «Невичерпне джерело»

Раїса Захарова

Ансамбль української пісні «Невичерпне джерело» створений в 1999 році на базі Вознесенського районного організаційного методичного центру. Керівник – Раїса Іванівна Захарова. В 2003 році ансамблю присвоєно звання «народний». В репертуарі колективу ліричні, патріотичні, жартівливі, українські народні пісні, пісні місцевих самодіяльних авторів. Багато з них написані самодіяльним композитором та учасником колективу Віталієм Гаврюшенком і не раз визнавались як кращі пісні Вознесенщини. Нагороди колективу: 2003 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду фольклорних ансамблів з врученням призу Героя Соціалістичної праці М. Рябошапки. 2005, 2009, 2011 рр. – лауреат (І місце), Гран-прі та спеціальний приз конкурсу вокальних ансамблів та солістіввокалістів ім. О.Присенка; 2004, 2007 рр. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду колективів із званням «народний», та фольклорних колективів і ансамблів «Троїсті музики»; 2006 р. – лауреат (ІІ місце) обласного фестивалю авторської творчості «Мій рідний край»; 2013 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Народний ансамбль української пісні «Невичерпне джерело» – постійний учасник районних заходів.

17


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української пісні «Українські вечорниці» Ансамбль української пісні «Українські вечорниці» створений у 1982 році на базі Щербанівського сільського будинку культури Вознесенського району. Керівник – Ірина Володимирівна Тарасенко. У 1986 році присвоєно звання «народний». Тематика та жанрова палітра українських пісень у виконанні колективу досить різноманітні: від героїчних, історичних та Раїса Захарова козацьких до побутових, обрядових, ігрових, жартівливих пісень, пісень про кохання та жіночу долю. Нагороди колективу: 2001 р. – дипломант обласного огляду фольклорних ансамблів присвяченого 10-й річниці Незалежності України 2003 р. – лауреат обласного огляду сільської художньої самодіяльності «Хай хліб і пісня єдину Україну славить»; 2003 р. – учасник Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» (м. Луцьк); 2009 р. – приз глядацьких симпатій обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О. Присенка; 2011 р. – учасник Міжнародного фестивалю «Яремче єднає Україну». Колектив відзначений грамотами за участь в обласних оглядах фольклорних ансамблів, постійний учасник районних заходів.

18


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Нові обрії»

Жанна Миронюк

Вокальний ансамбль «Нові обрії» створений у 1996 році на базі Доманівського районного будинку культури. Керівник – Жанна Андріївна Миронюк. В 1999 році присвоєно звання «народний». В репертуарі колективу ліричні, патріотичні, жартівливі, українські народні пісні та пісні українських сучасних композиторів. Нагороди колективу: 2003, 2005, 2009, 2011 рр. – лауреат (ІІ місце), Гран-прі обласного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів ім.О.Присенка; 2007 р. – лауреат (ІІ місце ) обласного конкурсу колективів із званням «народний»; 2013 р. – лауреат обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Колектив люблять і поважають в районі. Він – активний учасник всіх районних заходів.

19


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор «Калинонька»

Олександр Слободніченко

Хор «Калинонька» створений в 1984 році на базі радгоспу «Правда» села Калинівка Єланецького району. Керівник – заслужений працівник культури України Олександр Миколайович Слободніченко. З 1995 року колектив став працювати на базі Єланецького районного будинку культури. В 1996 році хору присвоєно звання «народний». Робота хору носить системний, постійний, цілеспрямований характер. Хорове виконання передбачає багатоголосий спів, злагодженість, високу професійну майстерність і сценічну культуру. Нагороди колективу: 2011 р. – лауреат (І місце) обласного конкурсу хорових колективів ім.М.Аркаса; 2012 р. – лауреат регіонального конкурсу хорового виконавства «Моя ти,земле калинова»; 2013 р. – лауреат (І місце ) регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська область). Багато років хор «Калинонька» приносить радість любителям народної пісні, активно пропагує хорове мистецтво, впевнено і натхненно веде за собою молоде покоління.

20


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний естрадний гурт «Шлягер»

Олександр Слободніченко

Естрадний гурт «Шлягер» створений у 2001 році на базі Єланецького районного будинку культури. Керівник – заслужений працівник культури України Олександр Миколайович Слободніченко. У 2007 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу складається з популярних та сучасних естрадних пісень. У творчому доробку гурту є тематичні програми різних напрямків. Це такі, як «Пісня-солдат, піснябоєць», «Україно, любов моя», «Любовь, как состояние», «Як у нас на Україні», «А кум до куми» та інші. Нагороди колективу: 2009 р. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу солістіввокалістів та вокальних ансамбів імені О.Присенка; 2010, 2012 рр. – лауреат (І, ІІ місця) Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край»; 2011 р. – Гран-прі обласного конкурсу «Осіння ностальгія». Колектив знають і поважають не лише в районі, а й області. Він – активний учасник різноманітних культурно-мистецьких заходів.

21


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний фольклорний ансамбль «Джерело»

Віра Слободніченко

Фольклорний ансамбль «Джерело» створений у 1981 році на базі Гражданського сільського будинку культури Єланецького району. Керівник – Віра Володимирівна Слободніченко. У 2010 році ансамблю присвоєно звання «народний». Репертуар колективу постійно оновлюється. Пісні черпаються з відомих телевізійних фольклорних програм, радіопередач, записів місцевого матеріалу, опрацьовуються, аранжуються та отримують нове життя. Нагороди колективу: 2007 – 2013 рр. – лауреат (І, ІІ місця) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2008 р. – лауреат (ІІ місце) телевізійного конкурсу «Фольк мюзік»; 2009 р. – учасник творчого звіту Миколаївської області в м. Києві. Народний фольклорний ансамбль – лауреат районних конкурсів, свят до Дня Незалежності України, Дня Конституції, Дня Подяки, свята Урожаю.

22


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Вітовчани» Вокальний ансамбль «Вітовчани» створений у 1995 році на базі Палацу культури Миколаївського глиноземного заводу. З 2005 року працює на базі Жовтневого районного будинку культури. Керівник – Василь Йосипович Стефанюк. У 1996 році вокальному ансамблю «Вітовчани» присвоєно звання «народний». В репертуарі колективу твори українських та російських комВасиль Стефанюк позиторів, а також авторські твори, написані на місцевому матеріалі. Основу репертуару складають обробки українських народних пісень та фрагменти українських обрядів, народних звичаїв таких як: «Коляда», «Українські вечорниці», «Проводи козаків», «Веселий ярмарок», «Обжинки» та інші. Нагороди колективу: 1998 р. – лауреат фестивалю фольклорної пісні у Польщі; 1999 р. – лауреат фестивалю фольклорної та бардівської пісні в м.Кузнецовськ Рівненської області; 2000 р. – дипломант Всеукраїнського фестивалю «Коляда -2000» м.Рівне; 2006, 2007 рр. – лауреат (І місце) обласного огляду обрядів та звичаїв «Місяцелік»; 2011 р. – лауреат (І місце) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2013 р. – дипломант Міжнародного фестивалю козацької пісні в Білорусії; Колектив – учасник різноманітних культурно-мистецьких заходів району та області.

23


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Океаночка»

Сергій Реутов

Вокальний ансамбль «Океаночка» створений в 1986 році на базі будинку культури заводу «Океан». Керівник – Сергій Федорович Реутов. У 1996 році присвоєно звання «народний». Основу репертуару колективу складають народні пісні, а також пісні російських та українських композиторів. Колективу притаманна висока сценічна культура та виконавська майстерність. Нагороди колективу: 1987, 1989рр. – лауреат ІІ, III Всесоюзного фестивалів народної творчості, лауреат I, II, III, фестивалів самодіяльної художньої творчості профспілок; 2007 р. – дипломант обласного конкурсу колективів із званням «народний»; 2008 р. – учасник звітного концерту самодіяльних художніх колективів Жовтневого району у рамках обласного огляду народної творчості; 2009 р. – лауреат обласного огляду колективів художньої самодіяльності ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, присвяченого 65-річчю визволення Миколаївської області; Учасник звітного концерту самодіяльних художніх колективів Жовтневого району у рамках обласного фестивалю народної творчості «Мій рідний край – моя маленька батьківщина». Народний ансамбль «Океаночка» постійно поповнюється новими учасниками, працює над оновленням репертуару та активно бере участь у заходах району.

24


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зразкова вокальна студія «Конфетті»

Любов Сидор

Вокальна дитяча студія «Конфетті» створена в 2006 році на базі Шевченківського сільського будинку культури Жовтневого району. Керівник – Любов Ярославівна Сидор. У 2010 році студії присвоєно звання «зразкова». Нагороди колективу: 2009 р. – Олександра Черненко лауреат (ІІІ місце) міжрегіонального конкурсу «Млечний путь». 2010 р. – Олександра Черненко, Марія Гречана, брати Ем (І місце), квартет «Конфетки», дует Онуфрик Христина та Павлюк Владислав (ІІ місце) районного конкурсу «Звездная страна»; 2010 р. – Марія Гречана (І місце) обласного телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні «Обрій»; 2012 р. – Олександра Черненко, Марія Гречана (І місце) міжрегіонального конкурсу «Регіони мають таланти»; 2009, 2010, 2011 рр. – Олександра Черненко, брати Ем (І місце ), Марія Гречана (ІІ місце) лаурет обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки». Учасники вокальної студії стають студентами вищих навчальних закладів культури і мистецтв.

25


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний фольклорний ансамбль «Горицвіт»

Дмитро Жарський

Фольклорний ансамбль створений в 1980 році на базі Полігонівського сільського клубу Жовтневого району. Керівник – Дмитро Йосипович Жарський. У 1989 році присвоєно звання «народний». Фольклорний ансамбль неодноразово приймав учасників фольклорних експедицій, які проводились Обласним центром народної творчості, він є одним з яскравих зберігачів духовного надбання нашого народу – народної пісні. Нагороди колективу: 1984 р. – учасник обласного радіоконкурсу «Золоті ключі»; 1985 р. – дипломант Всесоюзного огляду самодіяльної художньої творчості, присвяченого 40- річчю Великої Перемоги; 1985 р. – учасник телевізійного фестивалю «Сонячні кларнети»; 2001 р. – учасник обласного огляду хорових колективів ім. М. Аркаса; 2003 р. – учасник телевізійного фестивалю «Таланти Прибужжя». 2011 р. – дипломант обласного огляду фольклорних ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики». Цей самобутній колектив – активний учасник свят, звітних концертів, естафет пам’яті, літературно-музичних вечорів, які проводяться в Жовтневому районі та області.

26


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль “Веселка”

Юлія Журба

Вокальний ансамбль “Веселка” створений у 1994 році на базі Казанківського районного будинку культури. Керівник – Юлія Вікторівна Журба. В 1999 році присвоєно звання «народний». Основу репертуару складають популярні українські, російські пісні сучасних авторів та обробки народних пісень. Це єдиний колектив, в репертуарі якого є співаний гумор видатного гумориста України та земляка-казанківця П.П Глазового. Колектив дарує людям радість та натхнення, має якісний ідейно-художній рівень репертуару, досяг високого рівня у своїй творчій виконавській майстерності. Нагороди колективу: 1999 р. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів ім. О.Присенка; 2008 р. – лауреат обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2009 р. – лауреат (ІІІ місце) Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців гумору та сатири «Усмішки Глазового»; 2011 р. – Гран-прі ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців гумору та сатири «Усмішки Глазового»; 2013 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Колектив брав участь в святковому концерті, присвяченому 20-й річниці Незалежності України в м. Києві.

27


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль російської пісні

Світлана Білан

Ансамбль російської пісні створений у 2000 році на базі Казанківського районного будинку культури. Керівник – Світлана Василівна Білан. В 2009 році присвоєно звання «народний». Основу репертуару колективу складають російські народні пісні, пісні сучасних композиторів, фрагменти народних обрядів та звичаїв. Ансамбль російської пісні – учасник ІІ-го фестивалю слов’янських культур, учасник свята Дня слов’янської культури на Миколаївщині та фестивалю національних культур «Дружба». Нагороди колективу: 2002 р. – лауреат (ІІ місце) обласного фестивалю-огляду «Обряди і сучасність»; 2006 р. – лауреат (І місце) обласного огляду обрядів «Місяцелік»; 2008 р. – лауреат обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2003, 2009, 2011 рр. – лауреат (І, ІІ місця) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики». Це постійно діючий колектив, який бере участь у всіх районних, селищних заходах, оглядах та святах, показує свої творчі досягнення жителям району.

28


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор

Любов Малихіна

Хор створений у 1983 році на базі Казанківського районного будинку культури. Керівник – Любов Іванівна Малихіна. У 1996 році хору присвоєно звання «народний». В репертуарі колективу українські народні пісні в обробці А.Затуряна, А. Авдієвського, П.Демуцького, пісні українських композиторів-піснярів. Колектив досяг високого рівня у своїй творчій виконавській діяльності. Нагороди колективу: 1999 р. – лауреат Всеукраїнського огляду народної творчості; 1999 р. – дипломант обласного конкурсу хорових колективів ім.П.Демуцького; 2008 р. – лауреат обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2010 р. – дипломант регіонального фестивалю хорового співу «Моя ти, земле калинова»; 2011 р. – дипломант обласного конкурсу хорових колективів ім. М.Аркаса; Колектив постійно звітує про свої творчі досягнення мешканцям Казанківського району.

29


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль Вокальний ансамбль створений у 1980 році на базі ТроїцькоСафонівського сільського будинку культури Казанківського району. Керівник – Тетяна Миколаївна Кошулап, акомпаніатор – Генадій Рудаков. У 1995 році присвоєно звання «народний». Основу репертуару колективу складають українські та Тетяна Кошулап російські народні пісні. Учасники за походженням росіяни, проводять велику дослідницьку роботу по вивченню фольклорної спадщини села Троїцько-Сафонове, їх звичаїв та обрядів, тому в репертуарі ансамблю багато народних російських свят та обрядових театралізованих дійств. Нагороди ансамблю: 2001 р. – дипломант Всеукраїнського фестивалю майстрів мистецтв та народної творчості, присвяченого 10-й річниці Незалежності України; 2006, 2007 рр. – лауреат Всеукраїнського фестивалю національних культур «Дружба» та фестивалю національних культур Півдня України; 2003 р. – лауреат обласного огляду сільських художніх колективів «Хай хліб і пісня єдину Україну славлять»; 2007 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного огляду колективів із званням «народний»; 2009, 2013 рр. – лауреат (ІІ –ІІІ місця ) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики». Вокальний ансамбль двічі брав участь у творчому звіті Миколаївської області та у фестивалі слов’янських культур (м.Київ)

30


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний фольклорний колектив «Надвечір’я»

Євдокія Нащокіна

Фольклорний колектив «Надвечір’я» Троїцько - Сафонівського сільського будинку культури Казанківського району створений у 1990 році на базі клубу ветеранів праці. Керівник – Євдокія Петрівна Нащокіна. У 2011 році присвоєно звання «народний». Основу репертуару колективу складають українські, російські народні пісні. Учасники колективу проводять велику роботу по вивченню фольклорної спадщини села Троїцько-Сафонове: записують, вивчають місцевий фольклор та використовують його в репертуарі як автентичний спів. Колектив – переможець районних оглядів народної творчості, учасник обласного фольклорно-мистецького свята до Дня Святого Миколая, учасник заходів ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців гумору та сатири «Усмішки Глазового; Нагороди колективу: 2008 р. – лауреат обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2011, 2013рр. – лауреат (ІІІ місце) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; Колектив є активним учасником районних та обласних заходів.

31


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Прибузький народний ансамбль пісні і танцю Прибузький народний ансамбль пісні і танцю, спочатку як український народний хор, розпочав свою творчу діяльність в 1971 році на базі Миколаївського обласного будинку народної творчості. Художній керівник та диригент – заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнської премії ім. Володимира Гнатюка та обласної Михайло Мерлянов Анатолій Затурян премії ім. Миколи Аркаса, викладач-методист Миколаївського коледжу культури і мистецтв, композитор і аранжувальник Затурян Анатолій Ілліч, балетмейстер – заслужений працівник культури України, професор Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Мерлянов Михайло Васильович. У 1973 році присвоєно звання «народний» з врученням Почесної грамоти Президії Верховної Ради УРСР. Творчим джерелом художнього колективу є пісенно-музичний та хореографічний фольклор, створений на місцевих та регіональних народних традиціях Півдня України, зокрема Миколаївщини. Основу концертного репертуару становлять українські народні пісні, танці, ігрові та обрядові вокально-хореографічні композиції, побутові народні сценки з козацького та чумацького життя, а також авторські твори Анатолія Затуряна. Нагороди колективу: 1972, 1973, 1975, 1977 рр. – Золотими медалями на Всесоюзних оглядах, конкурсах художньої народної творчості народів колишнього Радянського Союзу. 1978 р. – лауреат Всеукраїнського телефестивалю «Сонячні кларнети». 1989, 1993 рр. − лауреат (І, ІІ місця) І та ІІ Всеукраїнських хорових конкурсів ім. М. Леонтовича, з врученням спеціального призу Українського Національного академічного народного хору ім. Г.Верьовки

32


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

2010 р. – дипломант Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» (м. Запоріжжя). Своє національне народне мистецтво колектив з успіхом демонстрував на Міжнародних фестивалях народної творчості Індії (1987р.), Греції (1991 р.), Болгарії(1997-1998 рр.), Туреччини (2002, 2005 рр.), Франції (2004 р.), Польщі (2008 р.) та ін. В 1999, 2001, 2005 та 2009рр. Прибузький ансамбль пісні і танцю брав участь у творчих звітах Миколаївської області в Національному Палаці мистецтв «Україна». Колектив став творчою лабораторією не лише для студентів коледжу культури і мистецтв, а й методичним центром та базою для проведення семінарів керівників художніх аматорських колективів області.

33


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний жіночий академічний хор ім. С.Фоміних

Жіночий академічний хор створений у 1975 році на базі Миколаївського коледжу культури і мистецтв. Засновником та керівником колективу була лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, заслужений працівник культури України, повний кавалер орденів „За заслуги», лауреат премії ім. М.Аркаса, доцент Світлана Григорівна Фоміних. Керівник – Тетяна Анатоліївна Островська. У 2010 році присвоєно звання «народний». Тетян Островська Велика увага приділяється сучасному хоровому мистецтву (авангарду, модерну). Особливістю виконання є театралізація хорових творів, а також використання різноманітної атрибутики, світлових ефектів. Нагороду колективу: 1987 р. – лауреат (срібна медаль) Міжнародного конкурсу хорових колективів м.Цельє (Югославія); 1989 р. – лауреат (І премія) ХХ Міжнародного хорового конкурсу ім.проф. Димитрова м.Варна (Болгарія); 1989, 1993 рр. – лауреат (І премія) І та ІІ Національних хорових конкурсів ім. М. Леонтовича м. Київ; 1991 р. – лауреат (Суперприз за фольклор) ІІ Міжнародного конкурсу хорових колективів м. Марктобердорф ФРН; 1994 р. – лауреат (І премія) І Міжнародного конкурсу хорових колективів „Південна Пальміра» м. Одеса; 1995 р. – лауреат (Гран-прі) ХХІІІ Міжнародного конкурсу хорових колективів м.Тур (Франція); 1996 р. – лауреат (ІІ премія) Міжнародного конкурсу сучасної хорової музики м. Дебрецен (Угорщина); 2000 р. – лауреат (Гран-прі) II Міжнародного фестивалю-конкурсу камерних хорових колективів «Ялта-Вікторія-2000» м. Ялта; 2006 р. – лауреат ( II премія) 38-го Міжнародного конкурсу хорових колективів м.Толоса ( Іспанія); 2013 р. – лауреат (золота медаль) Міжнародного конкурсу хорових колективів (Італія); У 2002, 2009, 2013 рр. – колектив брав участь у фестивалях: „Золотоверхий Київ» (м. Київ), регіональному cвяті хорової музики „Хорова Асамблея»(м. Миколаїв); творчих звітах майстрів мистецтв та художніх колективів Миколаївської області, Міжнародного фестивалю університетських хорів м. Познань (Польща). 34


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Жіночий хор – один із найкращих колективів академічного співу на Миколаївщині.

35


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Вокальний гурт народної пісні «Зорецвіт»

Вокальний гурт «Зорецвіт» створений у 2005 році на базі Миколаївського коледжу культури і мистецтв та Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. Керівник – Надія Григорівна Жадик. В 2007 році присвоєно звання «народний». Основу концертного репертуару складають українські народні пісні, пісенно-музичний фольклор, оснований на місцевих та регіональних традиціях Півдня України, художньо-переосмислеНадія Жадик ний за сучасною стилізованою виконавською манерою. Колектив відзначається багатоголосним гетерофонічним мішаним розспівом за традиційною голосовою органікою фольклорних ансамблів з переважанням грудної манери розспівування. Нагороди колективу: 2005 р. – лауреат (І ступінь) Всеукраїнського фестивалю сатири та гумору в номінації «Жартівлива пісня»; 2006 р. – дипломант ( І ступінь) Х-го телевізійного конкурсу молодих виконавців сучасної естрадної пісні “Обрій”; 2007 р.– лауреат (І місце) обласного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів ім. О.Присенка; 2009 р. – Гран-прі ХІІІ телевізійного конкурсу молодих виконавців “Обрій”. 2012 р. – переможець Всеукраїнського відбіркового конкурсу-фестивалю «Червона рута»; 2012 р. – Гран-прі Міжнародного конкурсу-фестивалю народної музики «Самородки 2012» (м. Севастополь); 2013р. – Гран-прі Всеукраїнського фестивалю народної творчості Національного Сорочинського ярмарку с. В.Сорочинці (Полтавська область). Колектив радо зустрічають в містах та районах області.

36


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Дзвін»

Вокальний ансамбль «Дзвін» створений у 1993 році на базі Маломечетнянського сільського будинку культури Кривоозерського району. Керівник – Наталія Володимирівна Стадник. В 1997 році присвоєно звання «народний». В репертуарі ансамблю твори українських авторів, обробки українських народних пісень, фрагменти обрядових дійств та пісні з елементами театралізації. Пісні виконуються як а-саpреlla, Наталія Стадник так і в супроводі. На базі вокального колективу існують малі форми: тріо, дуети, солісти. За пропаганду пісенної народної творчості колектив нагороджений багатьма Почесними грамотами, дипломами та подяками Кривоозерської районної державної адміністрації. Нагороди ансамблю: 2008 р. – лауреат обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2011 р. – лауреат (І місце) за підсумками районного огляду творчих колективів району до 20-ї річниці Незалежності України. За високу виконавську майстерність колектив отримав велику популярність серед вокальних художніх колективів району, став окрасою культурно-масових заходів.

37


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української пісні «Красняночка»

Ансамбль української пісні «Красняночка» створений у 2006 році на базі Красненьківського сільського будинку культури Кривоозерського району. Керівник – Микола Пилипович Каганюк. У 2010 році ансамблю присвоєно звання «народний». Репертуар «Красняночки» різноманітний: обробки українських народних пісень, твори українських авторів, твори керівника колективу Миколи Каганюка. Пісні виконуються у суМикола Каганюк проводі баяну і а- сарpеllа. На базі вокального колективу існують малі форми – тріо, дуети, солісти. Колектив неодноразово нагороджений грамотами, дипломами та подяками Кривоозерської райдержадміністрації та управління культури облдержадміністрації. Нагороди колективу: 2008 р. – лауреат обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2011 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2012 р. – дипломант ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу авторської пісні «Мій рідний край». Ансамбль «Красняночка» – учасник обласного свята до Дня святого Миколая, відзначений Подякою управління культури обласної державної адміністрації, учасник обласних обжинок та святкування 20-річчя Незалежності України в м. Миколаєві. Своєю високою виконавською майстерністю, колектив здобув велику популярність серед вокальних колективів району та області, став окрасою культурно-масових заходів.

38


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Вокальний ансамбль української пісні «Жоржини»

Анатолій Гоцюк

Вокальний ансамбль української пісні «Жоржини» створений у 2008 році на базі Тридубівського сільського будинку культури Кривоозерського району. Керівник – Анатолій Володимирович Гоцюк. У 2009 році присвоєно звання «народний». У репертуарі колективу: українські народні пісні та авторські твори керівника – Анатолія Гоцюка про рідний край. Керівник колективу займається пошуком репертуару побудованого на місцевому фольклорі. Нагороди колективу: 2008 р. – лауреат обласного огляду «Мій край, оспіваний

піснями»; 2009 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2011 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О.Присенка; 2013 р. – дипломант обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Ансамбль радо зустрічають у кожному селі Кривоозерського району.

39


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний фольклорний ансамбль «Вербиченька» Народний фольклорний ансамбль «Вербиченька» створений у 1986 році на базі державного підприємства «Суднобудівний завод імені 61 комунару». Керівник – заслужений працівник культури України Галина Петрівна Стрелецька, акомпаніатор – Сергій Безуглий. У 1992 році присвоєно звання «народний». Нагороди ансамблю : Галина Стрелецька 1987 р. – диплом «За найкращу виконавську майстерність української народної пісні» та диплом лауреата II Всесоюзного фестивалю народної творчості; 1994 р. – лауреат І Всеукраїнського фестивалю родинно-сімейних побутових обрядів українського фольклору та пісні «Роде наш красний» (м. Київ); 1996 р. – лауреат ІІ Міжнародного фестивалю «Лесині джерела» (м.Новоград-Волинський) ; 2008 р. – лауреат Міжнародного фестивалю «Чуття єдиної родини» (м. Очаків); 2009 р. – лауреат ( ІІІ місце) Міжнародного фестивалю «Чумацький шлях» (м. Очаків); 2011, 2013 рр. – Гран-прі та І місце обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села – танці та музики»; 2012 р. – лауреат (ІІІ місце) III Всеукраїнського фестивалю-конкурсу автентичних колективів на приз Гната Танцюри (м. Вінниця); 2013 р. – лауреат ( І місце) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». У 2009 році народний ансамбль «Вербиченька» брав участь у творчому звіті аматорських колективів Миколаївської області в Національному Палаці «Україна» ( м.Київ). На сьогодні це самобутній, мобільний, та стабільний колектив, який популяризує кращі зразки української пісенної творчості.

40


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хоровий колектив «Зоряниця»

Вікторія Максимчук

Хоровий колектив «Зоряниця» Миколаївського міського Палацу культури «Молодіжний» створений в 1987 році на базі будинку культури ім. 40-річчя Жовтня виробничого об’єднання «Зоря». Керівник – Вікторія Анатоліївна Максимчук. У 1990 році присвоєно звання «народний». Репертуар «Зоряниці» – це обробки народних пісень, авторські пісні, найкращі твори української хорової класики. Серед хорових творів, які виконує «Зоряниця», є твори з музичним супроводом та a- cappella. Нагороди колективу: 1985, 1987 рр. – лауреат І та ІІ Всесоюзних фестивалів народної творчості; 1992, 2001 рр. – лауреат обласного конкурсу хорових колективів ім. М.Аркаса; 2008 р. – лауреат обласного фестивалю «Мій край, оспіваний піснями»; 2010 р. – лауреат (І місце) І Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край»; 2012 р. – дипломант XV регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська обл.); 2013 р. – Гран-прі регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська обл.). Традиційно за участю хору проходять святкові концерти до Нового року, Дня Перемоги, Дня Незалежності України, Дня міста.

41


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народна студія естрадного співу «Лю – старс»

Студія естрадного співу «Лю-старс» створена у 1995 році на базі Палацу культури залізничників. З 2002 року працює на базі Миколаївського міського Палацу культури «Молодіжний». Керівник – Людмила Василівна Сергієнко. У 2000 році студії присвоєно звання «народна». Репертуар студії різноманітний, складається із сучасних естрадних, естрадно-джазових та популярних творів. Кожен Людмила Сергієнко художній концертний номер – це цікаве театралізоване дійство, яке відповідає запитам сучасної молоді. Нагороди студії: 1998, 2006, 2008 рр. – лауреат (І, І, ІІ, місця) обласного телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні «Обрій»; 1998 р. – лауреат (ІІ місце) Всеукраїнського фестивалю «Веселі канікули» (м. Київ); 1999 р. – лауреат (Гран-прі) Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Азовські вітрила–99» (м. Бердянськ); 1999 р. – лауреат (І місце) Всеукраїнського фестивалю «Чорноморська хвиля» (м. Очаків); 2000, 2001 р. – лауреат (І, ІІ місця) Міжнародного конкурсу естрадного співу «Морський коник»(м. Судак); 2001 р. – лауреат (І премія) Всеукраїнського фестивалю «Таланти твої, Україно» м. Київ; 2002, 2003 рр. – лауреат (І, ІІІ місця) Міжнародного конкурсу естрадного співу «Барви осені» (м. Київ); 2008 р. – лауреат (І місце) Міжнародного конкурсу естрадного співу «Чумацький шлях» (м.Очаків); 2008 р. – лауреат (ІІІ місце) ХІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Зірки Причорномор’я»; 2009 р. – лауреат (ІІ місце) Міжнародного дитячого фестивалю «Звездная радуга» м.Варна (Болгарія). Народна студія естрадного співу «Лю – старс» – постійний та активний учасник культурно-мистецьких заходів.

42


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Сленг» Вокальний ансамбль «Сленг» створений у 1978 році на базі Миколаївського педагогічного інституту (нині Миколаївський національний університет ім. В.О.Сухомлинського). Керівник колективу – Сергій Семенович Гмиря. В 2004 року присвоєно звання «народний». Колектив працює у жанрах спірічуелсу, кантрі, джазу, виконує естрадні обробки народних пісень. Основу його репертуару складають твори в обробці керівника. Сергій Гмиря Нагороди колективу: 2001 р. – лауреат (ІІ премія) Міжнародного фестивалюконкурсу камерних хорових колективів і вокальних ансамблів «Ялта-Вікторія 2001» (м. Ялта); 2001 р. – лауреат (ІІ премія) VIII Міжнародного фестивалю-конкурсу хорової музики «Південна Пальміра» (м. Одеса); 2006 р. – лауреат (І премія) Всеукраїнського джазового фестивалю-конкурсу «Віртуози джазу» (м. Донецьк); 2013 р. – учасник обласного свята хорової музики «Хорова Асамблея» (м. Миколаїв). Ансамбль «Сленг» є учасником Міжнародних конкурсів вокально-хорового мистецтва у містах Даугавпілс, Мінськ та Одеса. Яскрава творча індивідуальність «Сленгу» полягає в характері репертуару, в незвичній музичній мові, що обумовлює свою манеру вокального виконання та своє творче обличчя.

43


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Тернівський народний козачий хор

Омелян Шпачинський

Тернівський народний козачий хор (перша назва «Веснянка»), створений у 1974 році на базі Тернівського будинку культури. Керівник – Омелян Артемович Шпачинський – заслужений працівник культури України, професор, викладач Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, лауреат Всеукраїнської премії імені Володимира Гнатюка, керівник оркестрової групи – Дмитро Кучиньов. У 1987 році хору присвоєно звання «народний». Художній репертуар складають українські народні пісні та пісні чорноморських козаків, записані на Півдні України, зокрема, на Миколаївщині. Нагороди колективу: 1993 р. – лауреат (І місце) Всеукраїнського хорового конкурсу імені М. Леонтовича; 1998 – 2000 рр. – лауреат Міжнародних хорових і фольклорних фестивалів в Болгарії, Білорусії та Литві; 2001 р. – лауреат (І місце) Всеукраїнського хорового конкурсу імені

П. Демуцького; 2008 р. – Гран-прі регіонального фестивалю-конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська область); 2009 р. – Гран-прі Всеукраїнського фестивалю народної творчості Національного Сорочинського ярмарку с. В.Сорочинці (Полтавська область); 2010 р. – лауреат (І місце) Всеукраїнських хорових конкурсів «Калиновий спів» (м. Кіровоград); 2011 р. – Гран-прі Всеросійського конкурсу козацької пісні «Станица» (м. Волгоград); 2012 р. – лауреат Міжнародного фестивалю хорового виконавства «Пісенні береги Ворскли»; 2011 – 2013 рр. – учасник Всеукраїнського свята «Свято на княжій горі» (м.Теребовля, Тернопільська обл.). Колектив – учасник чотирьох звітів майстрів мистецтв та художніх колективів Миколаївщини у м. Києві. Він визнаний в місті та області. 44


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хоровий колектив «Червоняночка» Хоровий колектив «Червоняночка» створений у 2009 році на базі Матвіївського будинку культури. Керівник – Юлія Федорівна Бабій. У 2012 році присвоєно звання «народний». Репертуар хору складається із обробок українських народних пісень, творів сучасних популярних українських та російських композиторів-піснярів, авторських творів самодіяльних Юлія Бабій композиторів Миколаївщини та творів козацького походження. На базі колективу існують малі форми виконання: дуети, тріо, які стали переможцями багатьох обласних заходів. Нагороди колективу: 2010 р. – лауреат (І місце) Всеукраїнського фестивалю народної творчості Національного Сорочинського ярмарку с. В.Сорочинці (Полтавська область). 2009, 2013 р. – лауреат (І,ІІ місця) Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Купальські зорі» ( м. Гола Пристань Херсонська область); 2012 р. – дипломант ІІІ Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» (м.Запоріжжя); 2011, 2013 рр. – дипломант, лауреат (І місце ) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2013 р. – лауреат (ІІ місце хор та І місце тріо) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Колектив – активний учасник різноманітних культурно-масових заходів.

45


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зразковий вокальний ансамбль «Натхнення» Дитячий вокальний ансамбль «Натхнення» створений у 2000 році на базі Радсадівського сільського будинку культури Миколаївського району. Керівник – Алла Олександрівна Савельєва. У 2013 році присвоєно звання «зразковий». До складу ансамблю входять діти Новобогданівської та Радсадівської загально – освітньої школи, віком від 6 до 16 років. Алла Савельєва З 2005 року на базі ансамблю «Натхнення» діють молодша група ансамблю «Струмочок», дуети «Тандем», «Зіронька», «Крапельки», тріо «Фантазія». У репертуарі колективу українські народні, естрадні, обрядові, козацькі пісні, та пісні сучасних українських композиторів. Савельєва А.О. приділяє увагу розкриттю творчої індивідуальності кожного виконавця, шукає нові підходи до колективної імпровізації: формування навиків професійної взаємодії в колективі, створення доброзичливого клімату. Колектив постійно бере участь у різноманітних фестивалях та конкурсах дитячої творчості, постійно працює над вдосконаленням вокальної майстерності. Нагороди колективу: 2007 р. - лауреат (ІІ місце тріо «Фантазія») обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів – вокалістів ім. О.Присенка; 2008 р. - лауреат обласного конкурсу вокалістів «Золоті голоси Миколаївщини» ; 2009 - 2011 рр. - лауреат (І місце) обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки»; 2010, 2012 рр. - лауреат (І місце) обласного конкурсу вокальних та фольклорних ансамблів «Місяцелік»; 2013 р. - Олександр Коршиков – лауреат (І місце) обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки».

46


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української пісні та музики Ансамбль української пісні та музики був створений в 1991 році на базі Радсадівського сільського будинку культури Миколаївського району. Керівник – Алла Олександрівна Савельєва. У 2005 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу різноплановий, до якого входять як обробки українських народних пісень, так і сучасні авторські твоАлла Савельєва ри відомих композиторів України. Багато творів мають козацьке спрямування. Нагороди колективу: 2008 р. – лауреат обласного огляду «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2009 р. – учасник обласного свята козацької творчості «Козацька слава» ; 2010, 2012 рр. – лауреат (ІІ, ІІІ місця) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики», «Від села до села танці та музики»; 2004, 2007 рр. – лауреат (ІІ, ІІІ місця) обласного огляду колективів, із званням «народний»; 2009 р. – лауреат (І місце) обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів – вокалістів ім. О.Присенка. 2009 р. – учасник творчого звіту аматорських колективів Миколаївської області в Національному Палаці «Україна» (м.Київ). Колектив є активним учасником культурно – масових заходів села та району.

47


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний фольклорний ансамбль «Селяночка» Фольклорний ансамбль «Селяночка» створений в 1987 році на базі Радсадівського сільському будинку культури Миколаївського району. Керівник – Віктор Олексійович Тимошенко. У 2002 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу – українські народні пісні родиннопобутового, соціально-побутового характеру, історичноВіктор Тимошенко козацькі, пісні-балади, фрагменти народних звичаїв, традицій та обрядів: «Весілля», «Ярмарок», «Українські вечорниці», «Різдвяні святки». Нагороди ансамблю: 1987, 1990 рр. – лауреат ІІ та ІІІ Всесоюзних фестивалів народної творчості; 2001 р. – лауреат ІІ Міжнародного фестивалю «Лесині джерела» (м. Новоград - Волинський); 2008 р. – лауреат Міжнародного фестивалю «Чуття єдиної родини» (м. Очаків); 2008 р. – лауреат обласного огляду «Мій край, оспіваний піснями»; 1999, 2011, 2013 рр. – лауреат (І, ІІ місця) в номінаціях «Автентичний фольклор» обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики». Це самобутній, стабільний колектив, який популяризує кращі зразки української пісенної творчості, сприяє відродженню пісенної культури, звичаїв та обрядів Півдня України.

48


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор Хор створений у 1983 році на базі Радсадівського сільському будинку культури Миколаївського району. Керівник – Євгенія Анатоліївна Шиманець. У 1985 році присвоєно звання «народний». До репертуару хорового колективу входять українські народні пісні, обробки українських народних пісень та твори сучасних композиторів. Євгенія Шиманець Нагороди колективу: 1996 р. – дипломант Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім.П.Демуцького; 2003 р. – лауреат обласного огляду колективів художньої самодіяльності «Хай хліб і пісня єдину Україну славлять»; 2008 р. – лауреат обласного огляду колективів художньої самодіяльності « Мій край, оспіваний піснями»; 2009 р. – дипломант регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська область); 2009 р. – лауреат (ІІ місце) регіонального конкурсу хорового виконавства«Моя ти, земле калинова»; 2011 р. – лауреат (ІІ місце)обласного конкурсу хорових колективів ім.М.Аркаса. Колектив – учасник різноманітних заходів: фестивалів, конкурсів, концертів.

49


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зразковий вокальний ансамбль «Невгамовні» Вокальний ансамбль «Невгамовні» створений у 2003 році при профкомі ПАТ «Югцемент» с. Ольшанське Миколаївського району. Керівник – Надія Пилипівна Розгребенська. В 2012 році присвоєно звання «зразковий». В репертуарі ансамблю сучасні українські та російські естрадні різнохарактерні пісні. В своїй роботі керівник застосовує ігрові Надія елементи та хореографічні рухи. Колективу притаманна висока Розгребенська сценічна культура, він активний учасник різноманітних культурномасових заходів. Нагороди колективу: 2007 – 2008 рр. – лауреат (ІІ, ІІІ місця) обласного конкурсу «Пісенні перлини»; 2008 р. – лауреат (ІІ місце) районного конкурсу «Миколаївські дзвіночки»; 2009 р. – Гран-прі районного конкурсу «Осінні візерунки»; 2010 р. – лауреат (І місце) обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки»; 2010 р. – лауреат обласного телевізійного конкурсу молодих виконавців естрадної пісні «Обрій»; 2012 р. – лауреат (І місце) обласного огляду дитячих вокальних та фольклорних ансамблів «Місяцелік»; 2013 р. – Анна Товстенко (Гран-прі) обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки», . Ансамбль «Невгамовні» – постійний учасник багатьох культурно-масових заходів району.

50


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний жіночий вокальний ансамбль «Хорошее настроение»

Наталія Лисогор

Жіночий вокальний ансамбль «Хорошее настроение» створений у 2003 році на базі Миколаївського районного будинку культури. Керівник – Наталія Валеріївна Лисогор. У 2006 році присвоєно звання «народний». Колектив виконує естрадні, джазові, сучасні пісні та обробки народних пісень. Нагороди колективу: 2007 р. – лауреат (І місце) обласного огляду колективів із званням «народний»; 2009 р. – Гран-прі обласного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів ім. О. Присенка; 2013 р. – лауреат з врученням спеціального призу «Кращий колектив за використання сучасного багатоголосся» обласного огляду вокальних ансамблів «Материнська пісня»; 2013 р. – лауреат (ІІ місце) міжрегіонального фестивалюконкурсу духовно–патріотичної пісні «Сонячні дзвони» (Херсонська область). Колектив –активний учасник районних та обласних заходів.

51


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української пісні та музики «Степівські музики» Ансамбль української пісні та музики «Степівські музики» створений у 1970 році на базі Степівського сільского будинку культури Миколаївського району. Керівник – заслужений працівник культури України Олександр Васильович Ракомін. У 1988 році присвоєно звання «народний». Колектив володіє особливостями вокально-інструментальноОлександр Ракомін го мистецтва, сценічною культурою, відтворює характер та сценічні образи української пісенної творчості. Нагороди ансамблю: 2001 р. – лауреат Міжнародного фестивалю українського фольклору «Родослав» (м.Івано-Франківськ); 2002 р. – лауреат Всеукраїнського фестивалю козацької творчості «Козацькому роду – нема переводу» ( м. Донецьк); 2003 р. – лауреат Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» (м. Луцьк); 2005 р. – Гран-прі Міжнародного фестивалю фольклору (м. Бердянськ); 2010 р. – лауреат (І місце) Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Купальські зорі» (м. Гола Пристань Херсонська область); 2011 р. − лауреат ( І місце) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2011 р. – лауреат (І премія) Всеукраїнського фестивалю конкурсу козацької творчості «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!» (м. Радивилів, Рівненської області); 2012 р. – лауреат ІІІ Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» (м.Запоріжжя); 2012 р. – лауреат (І місце) регіонального фестивалю хорового виконавства «Чорнорбаївський заспів» (Херсонська область); Тричі колектив брав участь у творчому звіті аматорських колективів Миколаївської області в Національному Палаці «Україна» ( м. Київ).

52


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народна академічна хорова капела ім. О.Присенка Академічна хорова капела була створена у 1972 році на базі Степівського сільського Будинку культури Миколаївського району заслуженим працівником культури України О.Ф.Присенко. Керівник - Ольга Михайлівна Волченко. У 1988 році присвоєно звання «народний». Це єдина сільська капела на Миколаївщині, що працює в академічній манері співу. Репертуар капели різноманітний, але основу складають хороОльга Волченко ві духовні твори українських, зарубіжних композиторів – класиків, обробки народних пісень, твори сучасних композиторів. Вищим зразком виконавської майстерності є твори а - cappella. Нагороди колективу: 1989, 1993рр. – лауреат (І, ІІ місце) І та ІІ Національних хорових конкурсів ім. М. Леонтовича; 1996 р. – лауреат(І місце) Всеукраїнського конкурсу хорового мистецтва П.Демуцького, М.Аркаса; 2010, 2013 рр. – лауреат (І-ІІ місце) регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська область); 2009 р. – учасник творчого звіту аматорських колективів Миколаївської області в Національному Палаці «Україна» (м. Київ); 2011 р. – учасник обласного свята хорової музики «Хорова Асамблея». Учасники капели - працівники ДП «Племпродуктор Степове», які самовіддано закохані у пісню, збереженні академічного виду хорового мистецтва.

53


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор «Любисток» Хор «Любисток» створений у 1977 році на базі Новобузького районного будинку культури. Керівник – Любов Василівна Пахомова. У 1980 році хору присвоєно звання «народний». Репертуар хору різноманітний: обробки українських народних пісень, авторські твори та твори сучасних композиторів хорового мистецтва. І як вищий зразок виконавської майстерності – твори а-cappella. Любов Пахомова Нагороди колективу: 1985, 1987, 1990, 2000, 2003 рр. – лауреат Всесоюзних та Всеукраїнських конкурсів хорового мистецтва та фестивалів народної творчості; 1988, 1992 рр. – лауреат (ІІ, ІІІ місця) Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М.Леонтовича та П.Демуцького; 2008 р. – лауреат обласного огляду «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2001, 2004 рр. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О.Присенка; 2011 р. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу хорових колективів ім.М.Аркаса; 2013 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду вокальних,фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Пісенний «Любисток» лікує своїх глядачів неповторною красою українських пісень, даруючи їм насолоду.

54


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор «Горицвіт»

Олексанлр Кондратов

су.

Хор «Горицвіт» створений у 1955 році на базі Новоодеського районного будинку культури. Керівник – Олександр Олексійович Кондратов. У 1972 році присвоєно звання «народний». Репертуар хору різноплановий: пісні відомих українських сучасних композиторів, композиторів-класиків, обробки українських народних пісень. Основу репертуару складають твори самодіяльних поетів і композиторів Володимира Ніцака та Володимира Скорікова про рідний край, його історичну славу й кра-

Нагороди колективу: 1977, 1985 рр. – дипломант ІІ ступеню Всесоюзних фестивалів самодіяльної художньої творчості; 1989 – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу, присвяченого 175 –річчю від дня народження Т.Г.Шевченка; 2007 – 2010 рр. – лауреат (І, ІІ місця) регіонального фестивалю хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська область); 1998, 2007, 2011 рр. – лауреат (I, І, ІІІ місця) обласного конкурсу хорових колективів ім.М.Аркаса; 2011, 2012 рік – лауреат регіонального фестивалю хорового співу«Моя ти, земле калинова». Народний хор «Горицвіт» бере активну участь в районних, обласних заходах.

55


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний фольклорний ансамбль «Троїчанка» Фольклорний ансамбль «Троїчанка» створений в 1971 році на базі Троїцького сільського будинку культури Новоодеського району. Керівник – Віктор Євгенович Прозоров. В 2002 році присвоєно звання «народний». Це жіночий автентичний фольклорний колектив. Репертуар ансамблю: українські народні пісні, побутовий етнографічний фольклор, фрагменти українських народних звичаїв, традицій та Віктор Прозоров обрядів, що старанно зберігаються. Нагороди колективу: 1977р. – лауреат обласного фестивалю – конкурсу українських обрядів та звичаїв; 1990р. – лауреат (І місце) обласного конкурсу пісенного фольклору; 2001, 2002рр. – лауреат (І місце) Міжнародного фестивалю-конкурсу «Родослав» (м.Івано-Франківськ); 2003, 2005, 2007, 2011, 2013 рр. – лауреат (Гран-прі та І місця) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2008р. – переможець телевізійного конкурсу «Фольк мюзік». Народний фольклорний колектив «Троїчанка» тричі брав участь у звітних концертах Миколаївської області в Національному Палаці «Україна» (м. Київ).

56


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зразковий вокальний ансамбль «Каприз» Вокальний ансамбль «Каприз» створений у 1999 році на базі Обласного палацу культури. Керівник – Тетяна Анатоліївна Островська. В 2009 році ансамблю присвоєно звання «зразковий». Характерною рисою колективу є репертуарна своєрідність та жанрова різноманітність. В репертуарі є твори українських, російських та зарубіжних композиторів, народні пісні в сучасній обробці. Тетяна Островська Нагороди колективу: 2005р. – переможець конкурсу «Горожанин года»; 2006р. – учасник відкритого регіонального фестивалю дитячих та юнацьких театрів «Южные маски»; 2006 р. – лауреат (І місце) Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Морський коник»; 2007 р. – лауреат (І місце) Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські ігри» (м. Скадовськ); 2008 р. – фіналіст Всеукраїнського відбіркового конкурсу «Дитяче Євробачення»; 2010 р. – учасник Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Золотий лелека»; 2011 р. – учасник фестивалю-конкурсу солістів-вокалістів «Миколаївські дзвіночки». Висока виконавська майстерність, сценічна культура, активна концертна діяльність дають право вважати вокальний ансамбль «Каприз» одним із провідних дитячих вокальних колективів області.

57


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народна оперно-вокальна студія Оперно-вокальна студія створена у 1968 році на базі Обласного палацу культури. Художній керівник, заслужений працівник культури України – Ніна Григорівна Западинська. У 1977 році студії присвоєно звання «народна». Колектив здобув популярність та повагу у глядача міста, а також у фахівців цього складного жанру. Народна оперно-вокальна студія проводить багатогранну Ніна Западинська творчу концертну роботу, пропагує кращі зразки класичного вокально-оперного мистецтва. В репертуарі колективу шедеври світової оперної класики: «Іоланта», «Пікова дама» П. Чайковського, «Алєко» С.Рахманінова, «Трубадур», «Травіата» Д.Верді, «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, «Катерина» М. Аркаса, «Весілля Фігаро» В.Моцарта. Нагороди колективу: 2008р. – лауреат обласного огляду народної творчості Миколаївщини; 2009р. – Гран-прі Всеукраїнського конкурсу вокалістів ім. Соломії Крушельницької (м. Ужгород); 2009р. – Гран-прі Всеукраїнського конкурсу солістів-вокалістів ім. Оксани Петрусенко (м. Херсон); 2011р. – Катерина Мірзоян – лауреат Міжнародного конкурсу вокальнохорового мистецтва імені Ф.Шаляпіна (м. Ялта); 2012р. – Юлія Бендер – лауреат Міжнародного вокально-хорового мистецтва конкурсу фестивалю ім. Ф.Шаляпіна (м. Ялта). 2013р. – Ганна Тютенко – лауреат ХV Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «У Черного моря» (м. Ялта). Вокально-оперна студія – це справжня перлина нашого міста, яка славиться своєю майстерністю, як в області, так і далеко за її межами.

58


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зразковий вокальний ансамбль «Привіт» Вокальний ансамбль «Привіт» створений у 2003 році на базі Обласного палацу культури. Керівник – Галина Григорівна Бардадим. У 2008 році присвоєно звання «зразковий». У творчій роботі ансамблю два напрями: робота над створенням ансамблевих номерів та індивідуальна робота з солістами. Склад ансамблю має 2 групи: молодша та старша. Галина Бардадим В репертуарі твори українських та зарубіжних авторів. Виступи ансамблю «Привіт» займають гідне місце у святкових заходах міста та області. Колектив постійно бере участь у багатьох концертних програмах на різних майданчиках, неодноразово брав участь у концертах з зірками української та зарубіжної естради. Композиції ансамблю «Привіт» вражають своєю вишуканістю, оригінальністю, бездоганним виконанням, яскравими костюмами. Колектив досяг високої професійної та сценічної культури виконання, артистизму. Нагороди ансамблю: 2008 р. – лауреат обласного огляду «Мій край, оспіваний піснями»; 2009 р. – лауреат (ІІ, ІІІ місця) ІІІ Міжнародного дитячого фестивалю-конкурсу «Слов’янський вінок» м.Кранєво (Болгарія); 2010 р. – лауреат (ІІ місце) молодіжного міського фестивалю «Молодь співає пісні воєнних років»; 2011 р. – лауреат (І місце) Міжнародного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Зоряний Семіїз» (м.Ялта). Колектив є творчою лабораторією для керівників дитячих ансамблів області.

59


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль ветеранів війни та праці «Ветеран» Вокальний ансамбль «Ветеран» створений у 1995 році при управлінні праці та соціального захисту населення м.Очаків, як клуб за інтересами. З 2011 року працює на базі міського відділу культури. Керівник – Антоніна Миколаївна Гай. У 2011 році присвоєно звання «народний». В репертуарі колективу українські народні, патріотичні та ліричні пісні. На основі колективу створені малі форми: Антоніна Гай жіночий гурт «Журавочка» та чоловічий гурт «Соколи». Нагороди колективу: 2002 р. – учасник свята до Дня захисника Вітчизни (м. Київ); 2011 р. – учасник міжрегіонального фестивалю пам’яті А. Пашкевича «Мамина вишня» м.Баранівка (Житомирська обл.); 2011 р. – лауреат (ІІ місце) Міжнародного фестивалю «Чумацький шлях»; 2011р. – лауреат (ІІІ місце) обласного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів ім. О. Присенка; 2011р. – дипломант обласного конкурсу хорових колективів ім. М.Аркаса; 2011 р. – лауреат (ІІ місце) районного конкурсу української та сучасної пісні з нагоди 20-річчя Незалежності України; 2012 р. – дипломант регіонального фестивалю хорового співу «Моя ти, земле калинова»; 2012 р. – лауреат ІІ Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край»; 2013 р. – дипломант обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня».

60


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний гурт «Козаченьки» Народний вокальний гурт «Козаченьки» створений у 1989 році на базі Очаківського районного будинку культури. Керівник – Наталія Григорівна Мурленко. У 2007 році гурту присвоєно звання «народний». Основу репертуару складають пісні козацького походження, зокрема, чорноморських козаків та історичні пісні про Очаківський край. Вокальний гурт – постійний учасник, дипломант та лауреат Наталія Мурленко районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів вокально-хорового мистецтва: 1991 р. – дипломант ІІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості; 1994 р. – лауреат Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій»; 1995 р. – лауреат Міжнародного свята «Велика родина – Ходоровщина» (Львівська область); 1999 р. – лауреат Всеукраїнського фестивалю «Чорноморська хвиля»; 2001 – 2007 рр. – учасник та переможець (І премія) районного конкурсу патріотичної пісні «Червона калина»; 2005 р. – лауреат І Міжнародного фестивалю вокального мистецтва «Факел надії»; 2007 р. – дипломант регіонального фестивалю хорових колективів « Моя ти, земле калинова»; 2001 – 2009 р. – лауреат (І премія) Міжнародного фестивалю «Чумацький шлях»; 2011р. – лауреат обласного конкурсу хорових колективів ім.М.Аркаса; 2011, 2013 рр. – лауреат (ІІ, ІІІ місця) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2013 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Колектив – активний учасник районних та обласних заходів.

61


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народне вокальне тріо «Мальви» Вокальне тріо «Мальви» створене в 1989 р. на базі Первомайського міського БК, а сьогодні це – центр культури і дозвілля імені Єфросинії Зарницької. Керівник – Ольга Петрівна Коник. У 2008 році присвоєно звання «народний». В склад тріо: Ольга Христенко, Катерина Ковтун та Ольга Коник. У творчому доробку колективу «Мальви» українські народОльга Коник ні пісні, класичні, духовні твори, твори сучасних та місцевих авторів. Перевагу віддають акапельному співу, що свідчить про високий рівень виконавської майстерності та вокальної культури. Гармонійне поєднання високої поезії та професійної музики забезпечує їм успіх. Нагороди колективу: 2003, 2007 рр. – Гран-прі обласного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів ім. О. Присенка; 2004 р. – лауреат (ІV місце) Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хорового співу ім.М.Машкіна; 2005, 2006 рр. – лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Афганістан звучить в моїй душі» та фестивалів національних культур «Всі ми діти твої, Україно!»; 2008 р. – Гран-прі обласного фестивалю авторської творчості «Мій рідний край»; 2008 р. – лауреат (ІІ місце) Всеукраїнського фестивалю пісні «Чорнобильські мотиви»; 2004, 2009 рр. – учасник творчого звіту майстрів мистецтв та художніх колективів Миколаївщини в Національному Палаці «Україна» (м.Київ). Вокальне тріо «Мальви» – учасник міських та обласних культурно-мистецьких заходів.

62


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль сучасної пісні «Натхнення» Ансамбль сучасної пісні «Натхнення» створений у 1990 році на базі Первомайського міського БК, а сьогодні це – центр культури і дозвілля імені Єфросинії Зарницької. Керівник – Наталія Станіславівна Нестеренко. У 1992 році присвоєно звання «народний». Характерною рисою колективу є репертуарна своєрідність та жанрова різноманітність. Особливе місце у творчості колективу займає українська сучасна музика, твори українських, російських Наталія Нестеренко та зарубіжних композиторів, а також слов’янська духовна музика. Керівник ансамблю прищеплює любов до сучасного музичного мистецтва, зберігаючи основу – народні пісні. При ансамблі діє дитячий колектив, який переймає манеру співу, вивчає репертуар, набуває артистичного досвіду та вдосконалює виконавський рівень. Нагороди колективу: 1990 р. – Гран-прі обласного конкурсу патріотичної пісні, присвяченого 45-річчю Великої Перемоги; 1999, 2003 рр. – лауреат (І , ІІ місця) обласного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів ім.О. Присенка; 2004, 2007 рр. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду колективів, із званням «народний»; 2012 р. – дипломант обласного фестивалю-конкурсу «Пшеничне перевесло». Ансамбль сучасної пісні «Натхнення» – активний учасник міських заходів.

63


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Райдуга» Жіночий вокальний ансамбль «Райдуга» створений в 1983 році на базі заводу «Фрегат» м. Первомайська. Керівник – Лідія Михайлівна Карабуза. У 1997 році присвоєно звання «народний». Учасники колективу виконують багатоголосні твори. Репертуар складається з класичних, народних та естрадних пісень різного характеру. З кожним роком програма ускладнюється сучасними творами. Лідія Карабуза Нагороди колективу: 1998 р. − лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу вокальних ансамблів «Прибузькі голоси»; 2001 р. – лауреат (І місце) обласного конкурсу солістів-вокалістів та вокальних ансамблів імені О.Присенка; 2008 р. – лауреат обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2011 р. – лауреат (І місце) обласного фестивалю - конкурсу «Осіння ностальгія». Виступи колективу завжди з вдячністю сприймаються глядачами. За роки існування ансамбль «Райдуга» брав участь у багатьох заходах, святкових програмах, конкурсах та фестивалях.

64


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор ветеранів війни та праці Хор ветеранів війни та праці створений у 1984 році на базі Первомайського міського БК, а сьогодні це – центр культури і дозвілля імені Єфросинії Зарницької. Керівник – Петро Сергійович Карпук. У 1990 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу: українські народні пісні, пісні українських та зарубіжних класиків, а також воєнно - патріотичні пісні. Особливу місце в репертуарі хору посідають пісні про чумаків, Петро Карпук чорноморське, бузьке та запорізьке козацтво, твори про історію рідного краю, Миколаївщину, її минуле, сьогодення та майбутнє. Хор ветеранів війни та праці активний – учасник фестивалів, оглядів та конкурсів вокально-хорового жанру. Нагороди колективу: 1985, 1995, 2005, 2010 рр. – лауреат оглядів самодіяльної художньої творчості, присвячених 40-50-60-65-річчю Великої Перемоги; 1999 р. – лауреат Всеукраїнського огляду народної творчості; 2009 р. – лауреат обласного огляду колективів художньої самодіяльності ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, присвяченого 65-річчю визволення Миколаївської області; 2009 р. – лауреат (ІІІ місце) регіонального конкурсу хорового співу «Чорнобаївський заспів» (Херсонська область); 2010 р. – лауреат регіонального фестивалю хорового виконавства «Моя ти, земле калинова»; 2011 р. – дипломант обласного конкурсу хорових колективів ім.М.Аркаса. Колектив люблять і поважають. Він – учасник загальноміських заходів.

65


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української пісні Ансамбль української пісні «Червона калина» створений у 1991 році на базі Первомайського міського БК, а сьогодні це – центр культури і дозвілля імені Єфросинії Зарницької. Керівник – Ольга Миколаївна Попова. У 1992 році ансамблю присвоєно звання «народний». Репертуар колективу: українські народні пісні, твори відомих сучасних українських композиторів та композиторів – класиків, а також пісні Первомайських авторів, зокрема, керівниОльга Попова ка Ольги Попової. Учасники ансамблю ведуть активну роботу по відродженню обрядів. До репертуару ввійшли такі обрядові дійства і цикли обрядових пісень: «Різдво Христове», «Зустріч весни», «Веснянки», «Зелені свята», «Івана Купала», «Маковія», «Покрова», «Андрія», «Катерини», «Варвари», «Миколая». Нагороди колективу: 1999, 2000, 2011 рр. – лауреат (І, ІІ , ІІІ місця), обласного конкурсу солістіввокалістів та вокальних ансамблів ім. О. Присенка; 2010, 2012 рр. – лауреат (ІІ, ІІІ місця) Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край»; 2013 р. – лауреат (ІІІ місце) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня»; 2011, 2013 рр. – лауреат ( ІІ, І місця) обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики». Колектив – активний учасник різноманітних заходів міста.

66


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний фольклорно-обрядовий колектив «Підгородняночка» Фольклорно-обрядовий колектив «Підгородняночка» створений у 2003 році на базі будинку культури селища Підгородня Первомайського району. Керівник – лауреат обласної премії імені М.Аркаса Клавдія Федорівна Прокопенко. У 2011 році присвоєно звання «народний». Клавдія Учасники колективу займаються пошуковою роботою по Прокопенко збиранню пісенного фольклору в селах району. Вони записують старовинні пісні, легенди, балади, думи, перекази від своїх бабусь, матерів, старожилів села, занотовують та виконують їх, дотримуючись автентичної манери. В репертуарі «Підгородняночки» є колядки, щедрівки, купальські та жниварські пісні, обряди, звичаї, театралізовані дійства: «Зажинки», «Спасова борода», «Свята мати, Покрівонько, покрий мою голівоньку» ( дівич-вечір), «Андріївські вечорниці», «Стрітення Явдохи-Плющихи. Заклик весни». Нагороди колективу: 2006 р. – учасник (спеціальний приз Міністерства культури і туризму) Всеукраїнського форуму сільського туризму (м. Київ); 2008 р. – двічі дипломант Всеукраїнських фестивалів українського фольклору в музеї народної архітектури та побуту України (м. Київ); 2009, 2011 рр. – лауреат (І місце ) обласного огляду фольклорних ансамблів та колективів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2010р. – дипломант обласного фольклорно-мистецького свята до Дня Святого Миколая; Колектив відроджує народні традиції, звичаї та обряди, побудовані на місцевому матеріалі та гідно передає ці надбання молодому поколінню. Колектив відомий не тільки в районі та області, а й за межами.

67


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний вокальний ансамбль «Степовичка» Вокальний ансамбль «Степовичка» створений в 1972 році на базі Первомайського районного будинку культури. Керівник – Марія Дмитрівна Мушинська. У 1982 році присвоєно звання «народний». Творчим джерелом колективу є пісенно-музичний фольклор, створений на місцевих та регіональних народних традиціях Півдня України. Колективу притаманна ансамблева узгодженість, багатогоМарія Мушинська лосне звучання та професійна майстерність, яку він завжди демонструє на культурно-мистецьких заходах різного рівня. Основу концертного репертуару складають українські народні та авторські пісні родинно-побутового та козацького напрямку. Нагороди колективу: лауреат І, ІІ, ІІІ Всесоюзних фестивалях народної художньої творчості. 1978, 1982 рр. – лауреат Всеукраїнських телефестивалів «Сонячні кларнети» та «Золоті ключі»; 2003 р. – лауреат обласного огляду сільських художніх колективів «Хай хліб і пісня єдину Україну славлять»; 2005, 2009 рр. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О.Присенка; 2007 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду колективів із званням «народний»; 2013 р. – дипломант обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Народний вокальний ансамбль «Степовичка» є методичним центром, творчою лабораторією та базою для проведення семінарів керівників художніх аматорських колективів Первомайського району.

68


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний чоловічий вокальний ансамбль «Козацький передзвін»

Петро Дмитрик

Чоловічий ансамбль створений у 1975 році на базі Євгенівського сільського будинку культури Снігурівського району, з 2009 року колектив працює при Снігурівському районному будинку культури. Керівник – Петро Іванович Дмитрик. У 2009 році ансамблю присвоєно звання «народний». В репертуарі колективу українські народні, козацькі пісні та твори місцевих авторів. Вокальний ансамбль – постійний учасник районних та обласних заходів. Нагороди колективу: 2009 р. – лауреат (І місце) VІ обласного огляду фольклорних колективів та ансамблів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2011 р. – лауреат (І місце) конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О. Присенка. Чоловічий ансамбль тричі брав участь у творчому звіті майстрів мистецтв та художніх колективів Миколаївщини в Національному Палаці «Україна» (м. Київ).

69


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор

Галина Грицаєнко

Хор створений у 1986 році на базі Снігурівського районного будинку культури. Керівник – заслужений працівник культури України Галина Петрівна Грицаєнко. У 2001 році присвоєно звання «народний». Репертуар хору: українські народні пісні, авторські твори композиторів Миколаївщини та України. Нагороди колективу: 2001 – 2011 рр. – лауреат (І ,ІІ місця) регіонального фестивалю хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» (Херсонська обл.); 2007 р. – лауреат Міжнародного конкурсу-фестивалю «Чуття єдиної родини»; 2011 р. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу хорових колективів ім. М.Аркаса. В 2003 році за ініціативи Галини Грицаєнко був організований регіональний фестиваль хорових колективів «Моя ти, земле калинова», де колектив став призером І премії.

70


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний ансамбль української народної пісні «Берегиня» Ансамбль української народної пісні «Берегиня» створений в 1988 році на базі Палацу культури «Енергетик» м.Южноукраїнська. Керівник – Катерина Іларіонівна Друховець. В 2005 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу різноманітний: українські народні пісні, їх обробки, авторські та календарно-обрядові пісні. Катерина Керівник спільно з колективом проводить пошукову роботу Друховець по відродженню та збереженню українських народних звичаїв та обрядів Півдня України. Ансамбль народної пісні «Берегиня» – активний учасник багатьох концертів, тематичних вечорів, масових гулянь, святкових заходів, які проводяться в Палаці культури «Енергетик» та за його межами. Нагороди колективу: 2008 р. – лауреат (І місце) Всеукраїнського фестивалю «Купальські зорі» (м. Гола Пристань Херсонська область); 2009, 2011, 2013 рр. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду фольклорних колективів «Троїсті музики» «Від села до села танці та музики»; 2010 р. – Гран-прі Всеукраїнського фестивалю народної творчості Національного Сорочинського ярмарку с. В.Сорочинці (Полтавська область); 2012 р. – дипломант Міжнародного фестивалю фольклорної пісні «Родослав» (м. Івано-Франківськ); 2013 р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Народний ансамбль української народної пісні «Берегиня» – учасник звітного концерту майстрів мистецтв та художніх колективів Миколаївської області в Національному Палаці «Україна» (м.Київ).

71


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зразковий театр естрадної пісні «Галатея» Театр естрадної пісні «Галатея» створений у 1993 році на базі Палацу культури «Енергетик» м.Южноукраїнська. Керівник – Ірина Володимирівна Манзенко. У 2002 році присвоєно звання «зразковий». Це колектив, що працює у сучасному напрямку, поєднуючи вокал, хореографію та театралізацію. Репертуар колективу складається із сучасних популярних естрадних творів, а також авторських творів миколаївських Ірина Манзенко композиторів, зокрема Т.Ярової, В.П’ятигорського на слова Д.Кременя, Є.Январьова. Традиційними програмами театру є «Зимова фантазія Галатеї», «Весняна музична веселка». Театр – учасник міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів, конкурсів вокального мистецтва. Нагороди колективу: 2005, 2006 рр. – лауреат (І місце) обласного фестивалю дитячої творчості «Перші ластівки»; 2007 р. – переможець Всеукраїнського телеконкурсу «Мелодія» (м.Львів) та «Веселад» (м.Київ); 2008 р. – переможець Всеукраїнського телевізійного проекту «Шанс» (солісти Ю.Сіренко та Л.Печенюк); 2009 р. – лауреат Міжнародного фестивалю «Слов’янський базар» (солістка Ю.Сіренко); 2010 р. – переможець обласного телеконкурсу «Образа»; 2011 р. – лауреат та дипломант конкурсу «Співаночка-джазочка» (Львівська область) (солісти О.Світанкова, О.Ковальова, Ж.Тищенко, О.Урсул); 2012 р. – лауреат (І премія) конкурсу «Твоя зоря» (Івано-Франківська область) (солістка О.Світанкова); Учасники студії постійно беруть участь в різноманітних культурно-мистецьких акціях міста та області.

72


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний камерний хор «Ренесанс» Камерний хор створений у 1995 році на базі Палацу культури «Енергетик» м.Южноукраїнська. Керівник – Наталія Олексіївна Урсул. У 1996 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу різноманітний: духовна музика, твори композиторів-класиків, музика епохи Відродження, обробки народних пісень, твори сучасних композиторів. Наталія Урсул Нагороди колективу: 1996, 1998 рр. – лауреат (II, III премії ) Міжнародного хорового конкурсу «Південна Пальміра» (м. Одеса); 1997 р. – лауреат (II премія) Міжнародного хорового конкурсу ім. Ф.Шуберта (Відень, Угорщина); 1999,2003 рр. – лауреат (II місце) Міжнародного хорового конкурсу (м. Ялта); 2004 р. – золота медаль Міжнародного хорового конкурсу м. Оломоуц (Чехія); 2006 р. – дипломант конкурсу сучасної хорової музики м. Дебрецен (Угорщина); 2007, 2011 рр. – учасник Міжнародного православного пісенного Собору «Святая Богородица - достойно есть» м. Поморіє (Болгарія); 2008 р. – лауреат Всеукраїнського фестивалю духовної музики «От Рождества к Рождеству» (м.Дніпропетровськ); 2009 р. – лауреат (II місце) Міжнародного конкурсу духовної музики «Хайнувка-2009» м. Бялосток (Польща) ; 2010, 2012 рр. – лауреат (III місце) Всеукраїнського конкурсу-фестивалю народної музики «Самородки» (м. Севастополь). Камерний хор «Ренесанс» – постійний учасник культурно-мистецьких заходів різного рівня. 73


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зразкова дитяча хорова капела «Рондо»

Наталія Урсул

Дитяча хорова капела «Рондо» створена в 1988 році на базі Палацу культури «Енергетик» м.Южноукраїнська. Керівник – Наталія Олексіївна Урсул. В 1992 році капелі присвоєно звання «зразкова». В репертуарі «Рондо» старовинна хорова музика, музика російських, українських та зарубіжних композиторів-класиків, обробки народних пісень, твори сучасних композиторів. Професійний рівень та якість звучання, бездоганна відпрацьованість партій, досконале відчуття стилю композиторів різних епох, чистота інтонації, абсолютно відшліфоване фразування, нерозривність композиції звучання ансамблю – основні пріоритети дитя-

чої капели. Нагороди колективу: 1995 р. – лауреат ХІІІ міжнародного хорового конкурсу ім. Г. Димитрова м. Варна (Болгарія); 1996 р. – двічі лауреат Міжнародного конкурсу «Звучить Москва» (Росія); 1998 р. – (ІІ місце) Міжнародного хорового конкурсу «Весенние звоночки» (м. Рівне); 1999 р. – ІІ премія Міжнародного фестивалю хорового мистецтва «Південна Пальміра» (м. Одеса); 2001 р. – дипломант Всеукраїнського фестивалю хорового співу (м. Київ); 2002 р. – лауреат Міжнародного хорового конкурсу в Греції; 2004 р. – лауреат Міжнародного фестивалю хорового співу м. Оломоуц (Чехія); 2007 р. – лауреат Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Райдуга зірок» м. Варна (Болгарія); 2009 р. – учасник фестивалю православної музики «Святая Богородица-достойно есть» м.Поморіє ( Болгарія); 2010 р. – (ІІ місце) Всеукраїнського конкурсу народної музики «Самородки» (м. Севастополь); 2011 р. – (І місце) Міжнародного конкурсу «Царський салон» (м. Ялта). Своєрідними сходинками до зростання є підготовчі ансамблі – «Капелюшки», «Крапельки» та «Рондино» - молодший склад капели.

74


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор «Ветеран» Хор «Ветеран» створений у 1987 році на базі Палацу культури «Енергетик» м.Южноукраїнська. Керівник – Георгій Павлович Астахов, акомпаніатор – Віктор Трегубов. В 2004 році присвоєно звання „народний”. В репертуарі хору військово-патріотичні, українські і російські народні пісні, пісні громадянського звучання. Учасники колективу проводять велику роботу з патріотичного виховання молодого покоління. За велику виховну роботу та творчі досягнення хор ветеранів війни та праці неодноразово нагороджений грамотами Миколаївської Ради народних депутатів, управління культури обласної державної адміністрації. Нагороди колективу: 1999, 2001 рр. – лауреат Всеукраїнських фестивалів народної творчості; 2010, 2012, 2013 рр. – лауреат (ІІІ місце) регіональних конкурсів та фестивалів хорового співу «Чорнобаївський заспів» (Херсонська область); 2012 р. – дипломант регіонального фестивалю хорового виконавства «Моя ти, земле калинова»; 2005, 2010 рр. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду колективів художньої самодіяльності ветеранів війни та праці. За роки творчого життя хор «Ветеран» дав багато концертів перед глядачами міста Южноукраїнська, навколишніх районів, сіл і міст Миколаївщини.

75


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний хор «Любисток» Хор «Любисток» створений у 1997 року на базі Палацу культури «Енергетик» м.Южноукраїнська. Керівник – заслужений працівник культури України Валерій Васильович Григораш. Акомпаніатори – Віктор Трегубов, Володимир Корольов. В 2004 році присвоєно звання «народний». Репертуар колективу складають пісні українських композиторів, обробки українських народних пісень, вокальні та вокальноВалерій Григораш хореографічні композиції, авторські твори. Колектив відомий не лише в Миколаївській області, а й за її межами. Нагороди колективу: 1985, 1987, 1990, 2000, 2003 рр. – лауреат Всесоюзних та Всеукраїнських конкурсів хорового мистецтва та фестивалів народної творчості; 1988, 1992 рр. – лауреат (ІІ,ІІІ місця) Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М.Леонтовича та П.Демуцького; 2008 р. – лауреат обласного огляду «Мій рідний край, оспіваний піснями»; 2001, 2004 рр. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу вокальних ансамблів та солістів-вокалістів ім. О.Прісенка; 2011р. – лауреат (ІІ місце) обласного конкурсу хорових колективів ім. М.Аркаса; 2013р. – лауреат (ІІ місце) обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня». Колектив люблять і поважають в районі та області.

76


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Зміст Передмова...................................................................................................................... 3 Народний ансамбль народної пісні «Веселий ярмарок»(Арбузинський р-н)............. 6 Народний жіночий вокальний ансамбль «Черемхи»(Арбузинський РБК) ............... 7 Народний ансамбль української пісні «Берегиня» (Баштанський р-н)...................... 8 Народний хор (Баштанський РБК)............................................................................... 9 Народний хор ветеранів війни та праці (Баштанський РБК) ...................................... 10 Народний вокальний ансамбль «Заграва» (Березанський р-н) .................................. 11 Зразкова вокальна студія «Камертон» (Березнегуватський РБК).............................. 12 Народний ансамбль української пісні «Берегиня» (Братський РБК)........................ 13 Народний хор (Братський РБК).................................................................................... 14 Народний вокальний ансамбль «Гармонія» (Братський р-н) ..................................... 15 Народний хор «Веселинка» (Веселинівський РБК)................................................... 16 Народний ансамбль «Невичерпне джерело» (Вознесенський РОМЦ)..................... 17 Народний ансамбль «Українські вечорниці» (Вознесенський р-н)............................ 18 Народний вокальний ансамбль «Нові обрії» (Доманівський РБК) .......................... 19 Народний хор «Калинонька» (Єланецький РБК) ....................................................... 20 Народний естрадний гурт «Шлягер» (Єланецький РБК)............................................ 21 Народний фольклорний ансамбль «Джерело» (Єланецький р-н)............................. 22 Народний вокальний ансамбль «Вітовчани» (Жовтневий РБК)................................ 23 Народний вокальний ансамбль «Океаночка» (Жовтневий РБК).............................. 24 Зразкова вокальна студія «Конфетті» (Жовтневий р-н) ......................................... 25 Народний фольклорний ансамбль «Горицвіт» (Жовтневий р-н) .............................. 26 Народний вокальний ансамбль “Веселка” (Казанківський РБК)................................ 27 Народний ансамбль російської пісні (Казанківський РБК)........................................ 28 Народний хор (Казанківський РБК)............................................................................ 29 Народний вокальний ансамбль (Казанківський р-н).................................................... 30 Народний фольклорний колектив «Надвечір’я» (Казанківський р-н)....................... 31 Прибузький народний ансамбль пісні і танцю (ОЦНТ та КОР).................................. 32 Народний жіночий академічний хор ім. С.Фоміних (ОЦНТ та КОР)....................... 34 Вокальний гурт народної пісні «Зорецвіт» (ОЦНТ та КОР) .................................... 36 Народний вокальний ансамбль «Дзвін» (Кривоозерський р-н)................................ 37 Народний ансамбль «Красняночка» (Кривоозерський р-н)...................................... 38 Вокальний ансамбль української пісні «Жоржини» (Кривоозерський р-н)........... 39 Народний фольклорний ансамбль «Вербиченька» (ДП «61 комунару»).................. 40 Народний хоровий колектив «Зоряниця» (ПК «Молодіжний»).............................. 41 Народна студія естрадного співу «Лю – старс»(ПК «Молодіжний») ....................... 42 Народний вокальний ансамбль «Сленг» (МНУ ім. В.О.Сухомлинського)................. 43 Тернівський народний козачий хор (Тернівський БК)............................................... 44 Народний хоровий колектив «Червоняночка» (Матвіївський БК) ........................... 45 Зразковий вокальний ансамбль «Натхнення» (Миколаївський р-н).......................... 46 Народний ансамбль української пісні та музики (Миколаївський р-н)........................ 47 Народний фольклорний ансамбль «Селяночка» (Миколаївський р-н)...................... 48 Народний хор (Миколаївський р-н).............................................................................. 49 Зразковий вокальний ансамбль «Невгамовні» (Миколаївський р-н)........................ 50 Народний вокальний ансамбль «Хорошее настроение»(Миколаївський РБК) ....... 51 Народний ансамбль пісні та музики «Степівські музики» (Миколаївський р-н)........ 52 Народна академічна хорова капела ім. О.Присенка (Миколаївський р-н).................. 53 Народний хор «Любисток» (Новобузький РБК)........................................................ 54 Народний хор «Горицвіт» (Новоодеський РБК)........................................................ 55

77


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

Народний фольклорний ансамбль «Троїчанка»(Новоодеський р-н)......................... 56 Зразковий вокальний ансамбль «Каприз» (ОПК)....................................................... 57 Народна оперно-вокальна студія (ОПК)...................................................................... 58 Зразковий вокальний ансамбль «Привіт»(ОПК)........................................................ 59 Народний вокальний ансамбль «Ветеран»(Очаківський МВК) ................................ 60 Народний вокальний гурт «Козаченьки» (Очаківський РБК)................................... 61 Народне вокальне тріо «Мальви» (Первомайський МБК)........................................ 62 Народний ансамбль сучасної пісні «Натхнення» (Первомайський МБК)................. 63 Народний вокальний ансамбль «Райдуга»(Завод «Фрегат»)..................................... 64 Народний хор ветеранів війни та праці (Первомайський МБК).................................. 65 Народний ансамбль української пісні «Червона калина» (Первомайський МБК).... 66 Народний фольклорно-обрядовий колектив «Підгородняночка» (Первомайський р-н)................................................................... 67 Народний вокальний ансамбль «Степовичка» (Первомайський РБК)..................... 68 Народний вокальний ансамбль «Козацький передзвін» (Снігурівський РБК).......... 69 Народний хор (Снігурівський РБК).............................................................................. 70 Народний ансамбль «Берегиня» (ПК «Енергетик», м.Южноукраїнськ).................. 71 Зразковий театр естрадної пісні «Галатея» (ПК «Енергетик», м.Южноукраїнськ). 72 Народний камерний хор «Ренесанс» (ПК «Енергетик», м.Южноукраїнськ)........... 73 Зразкова дитяча хорова капела «Рондо» (ПК «Енергетик», м.Южноукраїнськ)..... 74 Народний хор «Ветеран» (ПК «Енергетик», м.Южноукраїнськ)............................. 75 Народний хор «Любисток»......................................................................................... 76

Відповідальний за випуск: Баштова Н.А. – директор ОЦНТ та КОР, заслужена артистка України. Упорядник: Стрелецька Г.П. - провідний методист вокально – хорового жанру ОЦНТ та КОР, заслужений працівник культури України. Редактор: Корольова Р.В. – редактор ОЦНТ та КОР. Комп’ютерний набір, верстка матеріалу та обробка фотоматеріалу: Панченко І.І. та Бабуріна С.Г. 78


НАРОДНІ,ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

79


НАРОДНІ, ЗРАЗКОВІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВІ КОЛЕКТИВИ МИКОЛАЇВЩИНИ

80

Вокальні колективи 2 0  
Вокальні колективи 2 0  
Advertisement