Page 6

Ne mutlu Türk'üm diyene

6

www.fethiyehaber.com

FETHIYE

www.fethiyegazetesi.com

www.fethiyehaber.com

Günlük Bağımsız Siyasi Gazete

ÜZÜMLÜ İMKB'DE HIDRELLEZ KUTLAMASI

2012

BİZİM KAHVE

Üzümlü İMKB Anadolu Lisesi okul bahçesinde geleneksel hale getirilen hıdıreelez şenliklerini büyük coşkuyla kutladı. Edebiyat öğretmeni Feray Sağır ve Müdür Yardımcısı Alim KUŞGÖZ'ün organize ettiği şenliklerde sandalye yarışı, kovada elma yeme, körebe ve ip çekme yarışı yapıldı. Öğrencilere pilav, tavuk ve ayranın ikram edildiği etkinlikte ilgi beklenen de fazla oldu. Türk Edebiyatı öğretmeni Feray SAĞIR konu hakkında açıklama yaptı: Sağır, “Kutlu doğum haftası, Likya doğa yürüyüşü, kelebekler vadisi yurt gezisi, Meltem Vural konferansı ve hıdrellez şenlikleri öğrencilere yönelik sosyal faaliyetlerimiz çerçevesinde en iyi şekilde yapıldı.”dedi.

Ali Rıza BAŞARIR

EĞİTİM YARARINA KERMESE DÜZENLEDİLER Eldirek İsmail Sarıkaya İlköğretim Okulu öğrenci velilerinin katkıları ile Okul yararına yiyecek kermesi düzenledi. Fethiye Belediyesi Yanı Kordon Boyu mevkiinde gerçekleşen kermeste yiyeceklerin dışında el işleri, öğrencilerin yapmış oldukları resimlerde sergilendi. Kermeste el emeği göz nuru işlemeli ürünlerin, birbirinden leziz yiyeceklerin yanı sıra zeytinden zeytinyağına, tarhanadan bulgura, saç böreğinden keşkeğe kadar çok çeşitli köy ürünleri de yer aldı. Eldirek İsmail Sarıkaya İlköğretim Okulu Müdürü Gürol Yiğit yaptığı açıklamada, “Amacımız okulun ihtiyaçlarında kullanmak üzere gelir elde etmek, Köylülerimiz, velilerimiz çok büyük destek verdi. Yiyecekler, giyecekler hazırladık. Öğrencilerimizin yıl içerisinde yapmış olduğu bazı resimleri de sergilemek istedik, onları da insanların beğenisine sunuyoruz. Bu ilk kermesimiz, daha önce düzenli olarak okul gecelerimiz, etkinliklerimiz vardı. İlk defa

İnşallah başarılı oluruz, okulumuza faydalı oluruz, ileride de devamını yaparız. Tüm Fethiye halkına, köylülerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

kermes yapıyoruz ve bundan sonrada kermes yapmayı düşünüyoruz. Çünkü güzel bir etkinlik; yardımlaşma, dayanışma okulun sorunlarına sahip çıkma adına gerçekten güzel bir etkinlik.

Eşen İlköğretim Okulu 8 B sınıfı Yakapark, Tlos ve Saklıkent'e gezi düzenledi. Geziye İngilizce Öğretmeni Müslüm DEMİR'i davet eden öğrenciler önce Tlos antik kentini ardından, Yakapark'a geçerek piknik yaptılar. Voleybol ve istop oynadılar. Sonra Saklıkent'i gezdiler. Orada alabalıkları sevdiler. Geziye katılan Teslime Taşdemir, Zeynep Bolel, Arife Gül Hasta, Elif Tuğba Korkmaz, Babası Cengiz Korkmaz, Ahmet Orhan, Hatice Abalı, Şefika Menteş, Arzu Sarman, Seher Yüreğil, Eşref Çelik Ve Cemil Erol çeşitli oyunlar oynadılar.

EŞEN İLKÖĞRETİM OKULU YAKAPARK'TA

Sanat evi

KİBELE .

3-5 YAS. OYUNEVI GRUPLARIMIZ AÇILDI…

ÜCRETSİZ KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR

,

. . . ÇocuGunuzun kendini daha rahat ifade . . . edebilmesini, . . . . . el becerilerini,. .birlikte oyun oynama . becerisi . . kazanmasInI, . . gözlerinin derinliklerinde . . . . sakladIGI yetilerini, keSfetmek . . . . . istiyorsanIz, . . Oyun evimize gelebilirsiniz. Drama . yöntemleriyle oyun yaSI . çocuklarImIzIn kaynaStIGI, . kreSlere hazIrlIk gruplarImIz . açIlmIStIr. . ÇARSAMBA-PERSEMBE-CUMA . . 11.00-12.00 (arasI)

twitter.com/kibelesanatevi

,

facebook.com/kibele.sanatevi

,

Kolektif üretim, öncü sanat anlayışı, dayanışmacı, aydınlanmadan yana olan tiyatromuzda yer almak ister misiniz? KİBELE SANAT TİYATROSU OYUNCU KADROLARINI YETİŞTİRİYOR…

Alanında deneyimli, profesyonel eğitmenler eşliğinde 6 ay boyunca Tiyatro-oyunculuk kursları verilecektir.

TEMEL OYUNCULUK BEDEN-HAREKET SES-DİKSİYON DOĞAÇLAMA TİYATRO TARİHİ VE TEORİSİ Profesyonel ekibimizin kolektif üretim anlayışıyla sürdüreceğiniz 3 aylık staj dönemi sonunda profesyonel kazanç sağlayacağınız hayallerinizin mesleğine kavuşacaksınız… -Hayallerinizi gerçekleştirmek -Oyunculuk sanatıyla buluşmak -Doğru yöntemlerle sahne pratiğinizi geliştirmek istiyorsanız,

… A D N I K A Y K O Ç “BAY PALÇO”g b …” z umu

SINAV BAŞVURUNUZU BİR AN ÖCE YAPABİLİRSİNİZ. İSTENEN BELGELER 1.-2 ADET VESİKALIK FOTOTĞRAF 2.- KİMLİK FOTOKOPİSİ 3.- KAYIT FORMU 4.- ÖZGEÇMİŞ

İ İ

tuğ

ayın

lar

uk -Çoc

tm unu

uş kon

Sınavda adaylardan hazırladıkları bir tiyatro parça, bir şiir, bir şarkı istenecektir. Aşamalı yapılacak sınavda oyuncu adaylarının oyunculuk yeteneklerini ölçmeye yönelik, kulak, ritim, doğaçlama, esneklik, okuma ve konuşma çalışmaları yaptırılacaktır.

Tel: 0252 612 04 29 GSM: 0532 441 72 94

Tuzla Mah. Kenan Evren Caddesi No:41 (Pembe Bina )Fethiye www.kibelesanatevi.com bilgi@kibelesanatevi.com

Fethiye Gazetesi  

07052012

Fethiye Gazetesi  

07052012

Advertisement