__MAIN_TEXT__

Page 3

Faro

Stránka 3

SCHOLIČKOVSKÝ TÁBOR 14. - 21. 7. 2013 Pro letošní tábor jsme si vybrali místo, kde se nám moc líbilo a kde už jsme to znali z minulého roku a to obec Charváty u Olomouce. Je zde postavený velký pastorační dům Jana Sarkandera sloužící právě těmto účelům jako jsou třeba letní tábory pro děti. Celkem se nás zde vešlo 43 táborníků. Celý tábor nás provázela postavička Večerníčka. Je to „kamarád“, kterého všichni již od malička dobře známe. A tak jsme se během celého týdne více seznamovali s hlavními postavičkami a pohádkami z večerníčků. Zavedli nás do svých příběhů a my jsme se jim snažili pomáhat nebo vyřešit nějaký problém, který je trápil. Díky společné snaze a úsilí vždycky

MINIFARNÍ TÁBOR 25. - 28. 8. 2013 „Misijní putování“ tak lze nazvat mini farní tábor, který prožilo 27 dětí z misijního klubka a scholičky z Horní Lidče. Mini proto, že trval pouhé 4 dny. Za tuto krátkou dobu stihli malí účastníci projít téměř celý svět a naučit se spoustu nových věcí. Hned po příjezdu nás přivítaly domorodkyně z Havajských ostrovů, které jako pozornost připravily exotické ovoce a provedly nás po ostrovech Austrálie a Oceánie. Protože celé odpoledne pršelo, vody bylo na tomto kontinentu také dosti. Další den, během putování Asií, nám „Matka Tereza“ ukázala, jak je důležité všímat si lidí kolem sebe a jak pečovat o nemocné. Africké kuchařky z kmene Zulu, nám připravily výtečný africký oběd a za zvuku bonga zahájily pravé africké olympijské hry. Další den nás tajemný poutník vedl po stopách Cyrila a Metoděje.

všecko dobře dopadlo, dobro zvítězilo nad zlem a nás těšil dobrý pocit z toho, že společně pomáháme. Každá pohádková postavička nám také na svém příkladu předala určité poučení, „poselství“, připomenula o co se v životě snažit a čemu se raději vyhýbat. Během tábora jsme podnikli výlet do Olomouce. Na náměstí u orloje jsme nasedli do vláčku, který nás vozil po městě, povečeřeli jsme v dominikánské zahradě, vyšli si na radniční věž, abychom se podívali na Olomouc z výšky. Také jsme se setkali s naším rodákem P. Ladislavem Švirákem. Prožili jsme nádherné a požehnané dny plné sluníčka, radosti, her, soutěží, dobrodružství a hlavně jsme upevnili naše dobré kamarádské vztahy a v srdci nám zůstalo spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků. Plněním úkolů jsme dostali spoustu nových informací, které jsme zúročili v závěrečném testu. Všichni prošli. Nakonec, jsme se díky „Kryštofu Kolumbovi“, podívali až do Ameriky. Setkání s indiány bylo nezapomenutelné, stejně tak hon na bizony. Po úspěšném lovu jsme večeři opekli na ohni, a protože kořist byla opravdu velká, dostalo se i na o. Jana, který nás přijel navštívit v pravou chvíli. Středeční výlet na sv. Hostýn, nám kvůli počasí nevyšel, nicméně jsme alespoň mohli navštívit místní Dřevohostický zámek a muzeum staré hasičské techniky. Výhled ze zámecké věže na okolí stál za to, jen někteří se drželi při zdi. Během těchto málo dní jsme zažili spoustu dobrodružství a legrace, děti si navzájem pomáhaly a byly moc šikovné, hlavně v péči o ty mladší táborníky (nejmladšímu byly4 roky). A díky zázemí dřevohostické fary, jsme si misijní putování užili i přes nepřízeň počasí.

Profile for Faro Lidecko

Faro 10  

Desáté číslo časopisu farnosti Lidečko.

Faro 10  

Desáté číslo časopisu farnosti Lidečko.

Advertisement