__MAIN_TEXT__

Page 1

AKCESORIA

DO OKIEN DACHOWYCH 17.02.2020


DLACZEGO STOSUJEMY AKCESORIA DO OKIEN DACHOWYCH?

KOLORY NATURY

Świat zachwyca widokami. Bawi się światłem, miesza naturalne barwy i rozmywa je wiatrem, aby stworzyć prawdziwe arcydzieła. Teraz ty jesteś malarzem. Zachowaj kolory natury na poddaszu dzięki oryginalnym akcesoriom do okien dachowych FAKRO. 2

www.fakro.pl


DEKORACJA WNĘTRZA

Głównym zadaniem akcesoriów wewnętrznych jest dekoracja wnętrza. Bogaty wybór typów i kolorów zapewnia uzyskanie harmonii z wystrojem każdego pomieszczenia i daje możliwość dowolnego kształtowania charakteru poddasza.

OCHRONA PRZED NADMIERNYM NAGRZEWANIEM WNĘTRZA

Najlepszą ochronę przed uciążliwym upałem stanowią akcesoria zewnętrzne (markiza i roleta), które skutecznie chronią poddasze przed nagrzewaniem w gorące, letnie dni.

KONTROLA ŚWIATŁA

Akcesoria umożliwiają regulację ilości i intensywności światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki nim możemy uzyskać zaciemnienie nawet w słoneczny dzień, w chwilach gdy potrzebujemy odpoczynku. Dodatkowo chronią przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów np. podczas pracy na komputerze.

OCHRONA PRZED PROMIENIAMI UV

Dodatki ograniczają przenikanie promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia. Pomagają chronić przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczniu przed wyblaknięciem czy zżółknięciem.

OCHRONA PRYWATNOŚCI

Akcesoria do okien dachowych FAKRO chronią przed niepożądanym zaglądaniem z zewnątrz i zapewniają poczucie prywatności.

ŁATWY MONTAŻ

Dokładne dopasowanie akcesoriów do okien dachowych FAKRO zapewnia ich szybki i łatwy montaż. Oryginalne akcesoria FAKRO charakteryzują się wysoką jakością, nowatorskimi rozwiązaniami i estetycznym wyglądem. Akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne objęte są dwuletnią gwarancją.

KOMFORTOWA OBSŁUGA

Zarówno akcesoria wewnętrzne jak i zewnętrzne charakteryzują się wygodną obsługą. W ofercie FAKRO znajdują się również akcesoria elektryczne wyposażone w moduł Z-Wave, które sterowane są pilotem lub przełącznikiem naściennym, co pozwala na ich komfortową obsługę.

www.fakro.pl

3


Maksymalna temperatura w pomieszczeniu na poddaszu w upalny, letni dzień w zależności od rodzaju zastosowanych akcesoriów ochronnych

*

” ną im „z ) bą 7% zy =7 z s 6; g no 2, ok g= (U

tą le ro

* Prezentowane wyniki i wykres mają charakter podglądowy - dotyczą konkretnych warunków pogodowych w okresie badania.

SCHROŃ SIĘ PRZED UPAŁEM... KTÓRE AKCESORIA NAJLEPIEJ CHRONIĄ PRZED NAGRZANIEM POMIESZCZENIA?

Zgodnie z normą DIN 5034-1 pomieszczenia należy chronić przed nadmiernym nagrzewaniem promieniami słonecznymi nie za pomocą akcesoriów wewnętrznych tylko za pomocą osłon zewnętrznych (markizy, rolety zewnętrzne).

JAK TO SIĘ PRZEDSTAWIA W RZECZYWISTOŚCI?

Firma FAKRO w celu udoskonalania swoich produktów oraz w trosce o komfort ich użytkowników analizuje skuteczność ochrony przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonano dziesięć jednakowych pomieszczeń badawczych, które są identycznie eksponowane na działanie promieni słonecznych oraz wyposażone w takie same okna dachowe. Badania wykonano przy zamkniętych oknach. Temperaturę mierzono w kilku punktach, metr nad podłogą. Na oknach zamontowano różne dodatki a wyniki ich badań przedstawiamy Państwu na wykresie. 4

www.fakro.pl


8 razy

8 razy skuteczniej skuteczniej

8 razy

8 razy

skuteczniej

skuteczniej Przedstawione nasze wyniki badań jednoznacznie pokazują, że akcesoria zewnętrzne (roleta i markiza) najlepiej* chronią przed uciążliwym upałem z zewnątrz. Optymalną osłoną przeciwsłoneczną jest markiza zewnętrzna, biorąc pod uwagę efekt ochrony cieplnej, cenę i łatwość montażu. Akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed ciepłem, a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Przepuszczalność energii słonecznej Rys. 1 - okno bez osłon g = 61% ( 0,61) wg EN 410 Rys. 2 - okno z wewnętrzną roletą zaciemniającą g =  37% (0,37) wg EN 13363-1 Rys. 3 - okno z markizą (w zależności od materiału) g =  4-14% (0,04 − 0,14) wg EN 13363-1

39%

39% 61%

39% 61%

Rys. 1

63% 61%

63% 37%

Rys. 2

63% 37%

96% 37%

96% 4%

96% 4%

Rys. 3

Współczynnik promieniowania słonecznego g podaje jaka ilość energii słonecznej padającej na szkło przenika do wnętrza pomieszczenia. Im wyższa wartość współczynnika g tym pomieszczenie szybciej się nagrzewa. Markiza zewnętrzna chroni przed upałem do 8 razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca. „…konieczne są środki konstrukcyjne, aby zapobiec dyskomfortowi powodowane przez słońce, na przykład nadmiernemu nagrzewaniu powietrza w pomieszczeniach, szczególnie w okresach ciepłych czy też obecności odblasków [...]Do odpowiednich systemów ruchomych zalicza się zewnętrzne żaluzje, rolety lub markizy”. - DIN 5034-1 Akcesoria zewnętrzne chronią przed ciepłem słonecznym. Absorbują one promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, niedopuszczając do nagrzewania się wnętrza pomieszczenia.

* badania wewnętrzne FAKRO

Promieniowanie cieplne, które przechodzi przez szybę pochłaniane jest przez zasłonę wewnętrzną. Przeistacza się ono w długofalowe promieniowanie podczerwone (cieplne), które nie jest przepuszczane przez szybę okien na zewnątrz - zasłona emituje ciepło do pomieszczenia działając jak grzejnik. Prowadzi to do niepożądanego nagrzewania się pomieszczeń, szczególnie od strony południowej w słoneczne, upalne dni. www.fakro.pl

5


MARKIZA AMZ MARKIZA

skuteczniej

AMZ Z-Wave AMZ WiFi AMZ Solar AMZ Electro AMB

ODPOCZNIJ

W CIENIU ...

Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed uciążliwym upałem. Zapewnia również naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem.

091

AMZ GRUPA I

089

AMZ GRUPA II

090

materiały z 10% prześwitem względnym 6

www.fakro.pl

Kolory próbek materiałów mogą różnić się od rzeczywistych

092 materiał z 1% prześwitem względnym


A

Markiza AMZ Markiza AMZ Markiza AMZ

Markiza AMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowanana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Taka konstrukcja umożliwia łatwą obsługę markizy, a także pozwala na zastosowanie szerszego materiału, co skuteczniej zacienia wnętrze.

CHARAKTERYSTYKA:

— do 8 razy skuteczniejsza ochrona przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi, — skuteczne zacienienie wnętrza przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności, —wygodna obsługa - markizami elektycznymi można zasłonić okna na całe lato, bez potrzeby codziennego rozwijania i zwijania, — ochrona przed promieniami UV, — zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

AMZ

AMZ

NEW LINE

—optymalna ochrona przed uciążliwym upałem (efekt – cena), — łatwy montaż - markizę montujemy od wewnątrz (wystarczy wykręcić cztery wkręty i ponownie je wkręcić w te same otwory).

STEROWANIE:

— markiza AMZ obsługiwana ręcznie, lub za pomocą drążka (w komplecie).

AMZ Z-WAVE

AMZ WIFI

AMZ SOLAR

AMZ ELECTRO

—łatwa obsługa za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave, —zasilana prądem z sieci elektrycznej za pomocą zasilacza 15V DC, —kompatybilna z innymi urządzeniami działającymi w systemie Z-Wave jak okno FTP-V Z-Wave.

— łatwa obsługa za pomocą aplikacji wBox, — zasilana prądem z sieci elektrycznej za pomocą zasilacza 15V DC, — kompatybilna z innymi urządzeniami działającymi w technologii µWiFi.

—komfortowa, automatyczna obsługa markizy (inteligentny system steruje markizą w zależności od nasłonecznienia). Przy dużym nasłonecznieniu markiza samoczynnie rozwija się. Podczas pochmurnej pogody markiza automatycznie się zwija, —zasilana z akumulatorów solarnych.

— AMZ Electro 230 - podłączana do sieci elektrycznej, — AMZ Electro 24 - zasilana ze sterownika 24V DC.

STEROWANIE:

STEROWANIE:

STEROWANIE:

— markiza AMZ Z-Wave sterowana pilotem lub przełącznikiem naściennym.

STEROWANIE:

— markiza AMZ WiFi, sterowana za pomocą smartfona. WIFI

— markiza AMZ Solar — markizy AMZ Electro automatyczna obsługa. sterowane są przyciskiem naściennym. AUTO Markizy Solar powinny być montowane w miejscach, w których panel solarny będzie wystawiony na bezpośrednią ekspozycję słońca. Zaleca się montaż markiz solarnych od strony południowej, zachodniej oraz wschodniej. Montaż od północnej strony może spowodować rozładowanie baterii i brak możliwości obsługi markizy.

www.fakro.pl

7


ROLETA ARZ ROLETA

ARZ-H ARZ Z-Wave ARZ WiFi ARZ Solar ARZ Electro

www.fakro.pl

Roleta zewnętrzna zapewnia pełny komfort użytkowania poddasza ponieważ chroni przed nadmiarem ciepła, umożliwia zaciemnienie wnętrza, stanowi ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz zapewnia poczucie prywatności na poddaszu.

102

102

8

ODKRYJ OAZĘ...

Kolory próbek materiałów mogą różnić się od rzeczywistych


Roleta ARZ Roleta ARZ Roleta ARZ

Roleta dzięki temu, że zamontowana jest na zewnątrz, skutecznie chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem. Lamele aluminiowe są połączone specjalnym gumowym łącznikiem zwiększającym odporność pancerza rolety na czynniki atmosferyczne.

CHARAKTERYSTYKA:

— skuteczna ochrona przed uciążliwym upałem, — ograniczenie strat ciepła w zimie nawet o 15 % (dla okna Uw=1,3W/m2K), — zaciemnienie wnętrza, — zapewnienie poczucia prywatności, — ochrona przed promieniami UV, — ochrona przed nadmiernym hałasem, — roleta zewnętrzna stanowi element utrudniający włamanie. Stosując rolety zewnętrzne przy zespoleniach okien należy zachować min. 20 cm odległości między oknami w pionie oraz 10 cm między oknami w poziomie.

ARZ-H

ARZ Z-WAVE

STEROWANIE:

— roleta ARZ-H zwijana ręcznie za pomocą korby (w komplecie).

ARZ WIFI

ARZ SOLAR

STEROWANIE:

— roleta ARZ w bezprzewodowym systemie WiFi, sterowana smartfonem, zasilana 15V DC. WIFI

STEROWANIE:

— roleta ARZ w bezprzewodowym systemie Z-Wave ,sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 15V DC.

ARZ ELECTRO

STEROWANIE:

— roleta ARZ Solar sterowana pilotem. Roleta Solar wyposażona jest w sterownik i akumulator, który ładowany jest z baterii słonecznej umieszczonej na rolecie. Zalecana w miejscach, gdzie brak jest możliwości doprowadzenia zasilania.

Rolety Solar powinny być montowane w miejscach, w których panel solarny będzie wystawiony bezpośrednio na ekspozycję słońca. Zaleca się montaż rolet solarnych od strony południowej, zachodniej oraz wschodniej. Montaż od północnej strony może spowodować rozładowanie baterii i brak możliwości obsługi rolety.

STEROWANIE:

— ARZ Electro 230 - podłączana do sieci elektrycznej, — ARZ Electro 24 - zasilana ze sterownika 24V DC. Rolety ARZ Electro sterowane są przyciskiem naściennym.

www.fakro.pl

9


AJP ŻALUZJA ŻALUZJA

AJP Z-Wave

ŚWIATŁO W TWOICH RĘKACH... Żaluzja AJP to popularny dodatek do okien dachowych, za pomocą którego możemy regulować ilość napływającego do pomieszczenia światła. Poprzez zmianę kąta nachylenia lameli możemy sterować kierunkiem wpadania promieni słonecznych i tworzyć wyjątkowy nastrój.

10 www.fakro.pl


A

Żaluzja AJP Żaluzja AJP Żaluzja AJP

Żaluzja AJP chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz stanowi element dekoracyjny. Boczne aluminiowe prowadnice umożliwiają pełniejsze zaciemnienie wnętrza oraz pozwalają obrócić skrzydło przy zaciągniętej żaluzji.

CHARAKTERYSTYKA:

— możliwość regulacji kierunku i ilości wpadającego światła poprzez zmianę kąta nachylenia lameli, — dekoracja wnętrza, — częściowa redukcja nadmiaru ciepła w pomieszczeniu. Do ochrony przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną, — możliwość zatrzymania żaluzji w dowolnej pozycji, — ochrona przed promieniami UV, — ukrycie wnętrza przed obserwatorami z zewnątrz, które nie wiąże się ze znacznym zmniejszeniem dopływu światła.

STEROWANIE:

— żaluzja AJP obsługiwana ręcznie. Do podnoszenia i opuszczania wysoko zamontowanej żaluzji służy uniwersalny drążek ZST, — żaluzja AJP w bezprzewodowym systemie radiowym Z-Wave sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 15V DC. Napęd elektryczny w żaluzji AJP Z-Wave umożliwia sterowanie kątem nachylenia lamelek tylko przy zamkniętym oknie.

Aluminiowe prowadnice pozwalają na pełniejsze zaciemnienie wnętrza i utrzymanie lamelek w linii

Żaluzja AJP Z-Wave sterowana przełącznikiem naściennym lub pilotem

www.fakro.pl

11


KOLORY ŻALUZJI

12 www.fakro.pl


AJP I GRUPA CENOWA 140

167

AJP II GRUPA CENOWA

141

143

144

145

146

147

148

149

151

152

153

154

155

156

157

158

159

160

161

164

165

168

Kolor w cieniu Kolor w świetle

Kolory próbek materiałów mogą różnić się od rzeczywistych

www.fakro.pl

13


ARS ROLETA ROLETA

ŻYJ KOLOROWO ... Roleta standard ARS chroni przed światłem stanowiąc jednocześnie dodatkową dekorację wnętrza. Roleta ARS redukuje dopływ światła, podnosi estetykę wnętrza, a szeroka kolorystyka materiałów (jednobarwnych i wzorzystych) pozwala dobrać materiał do wystroju każdego pomieszczenia.

14

www.fakro.pl


A

Roleta ARS Roleta ARS Roleta ARS

Roleta ARS to tkanina zrolowana na wałku ze sprężyną. Wyposażona jest w estetyczną listwę aluminiową kryjącą wałek rolety. Trzy pary zaczepów umieszczonych na skrzydle okna umożliwiają ustawienie rolety w różnych pozycjach.

CHARAKTERYSTYKA:

— stopniowa redukcja dopływu światła, — szeroka paleta kolorów zaspokajająca indywidualne oczekiwania, — częściowa ochrona przed ciepłem słonecznym. Do ochrony przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną, — możliwość zatrzymania rolety w trzech różnych pozycjach, — zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety.

STEROWANIE

— roleta ARS obsługiwana jest ręcznie. Do obsługi wysoko zamontowanej rolety służy uniwersalny drążek ZST.

Listwa aluminiowa kryjąca wałek rolety

Zaczep - możliwość zatrzymania rolety w trzech pozycjach

www.fakro.pl

15


KOLORY ROLET ARS, ARP

ARS, ARP I GRUPA CENOWA 001

007

002

216

ARS II, ARP II GRUPA CENOWA

16

www.fakro.pl

240

241

015

011

242

218

203

008

243

244

219

009

245

246

266

247

010

248

222

249

204

250

012

004

014

223

251

254

220

267

003

217

252

253

221

013

016

268

269

Kolory próbek materiałów mogą różnić się od rzeczywistych


270

271

272

274

273

215

224

278

279

280

281

282

207

206

208

ARS II GRUPA CENOWA 006

225

Kolor w cieniu Kolor w świetle

Kolory próbek materiałów mogą różnić się od rzeczywistych

www.fakro.pl

17


ROLETA ARP ROLETA

ARP Z-Wave ARP WiFi

UDEKORUJ WNĘTRZE ... Roleta ARP stanowi ochronę przed światłem zapewniając podczas słonecznych dni przyjemne zacienienie wnętrza. Zaciągnięta na oknie dachowym zasłania ostre światło słoneczne. Roleta ARP to również dodatkowa dekoracja wnętrza na poddaszu.

18

www.fakro.pl


A

Roleta ARP Roleta ARP Roleta ARP

Szeroka gama kolorów i bogaty wybór wzorów materiału sprawia, że roleta podnosi estetykę wnętrza i pozwala dobrać materiał do wystroju każdego pomieszczenia. Prowadnice aluminiowe kryją brzegi materiału i pozwalają ustawić roletę w dowolnej pozycji.

CHARAKTERYSTYKA:

— stopniowa redukcja dopływu światła, — szeroka paleta kolorów zaspokajająca indywidualne oczekiwania, — częściowa ochrona przed ciepłem słonecznym. Do ochrony przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną, — możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu dzięki bocznym prowadnicom, — ochrona przed promieniami UV, — zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety.

STEROWANIE:

— roleta ARP obsługiwana ręcznie. Do obsługi wysoko zamontowanej rolety ARP służy uniwersalny drążek ZST, — roleta ARP w bezprzewodowym systemie Z-Wave, sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 15V DC, — roleta ARP w bezprzewodowym systemie µWiFi, sterowana za pomocą smartfona, zasilana 15V DC.

WIFI

Sterowanie roletami ARP Z-Wave, ARP WiFi możliwe jest tylko przy zamkniętym oknie. Rolety elektryczne ARP dostępne są również na specjalne zamowienie w wersji Electro 24 - zasilane i sterowane ze sterownika 24V DC

Listwa aluminiowa kryjąca wałek rolety

Boczne prowadnice umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji

Roleta ARP Z-Wave z możliwością obsługi przełącznikiem naściennym lub pilotem

www.fakro.pl

19


ROLETA ARF ROLETY

ARF Z-Wave ARF WiFi

NOC W CIĄGU DNIA ... 20

www.fakro.pl

Roleta ARF Sunset stanowi bardzo dobrą ochronę przed światłem słonecznym zapewniając zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki jej zastosowaniu nawet podczas słonecznych dni na poddaszu może „zapanować przyjemny mrok” w chwilach, gdy potrzebujemy odpoczynku.


A

Roleta ARF Roleta ARF Roleta ARF

Roleta ARF wykonana jest z eleganckiego, dekoracyjnego materiału, który nie przepuszcza światła. Posiada boczne prowadnice, które umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji oraz pozwalają na zaciemnienie wnętrza.

CHARAKTERYSTYKA:

— stopniowa redukcja dopływu światła, aż po zaciemnienie wnętrza, — częściowa ochrona przed ciepłem słonecznym. Do ochrony przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną, — możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu dzięki prowadnicom, — ograniczenie strat ciepła w okresach grzewczych, — ochrona przed promieniami UV, — zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety, — łatwe w utrzymaniu czystości.

STEROWANIE:

—roleta ARF obsługiwana ręcznie. Do obsługi wysoko zamontowanej rolety służy uniwersalny drążek ZST, — roleta ARF w bezprzewodowym systemie Z-Wave , sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 15V DC, — roleta ARF w bezprzewodowym systemie µWiFi, sterowana za pomocą smartfona, zasilana 15V DC.

WIFI

Sterowanie roletami ARF Z-Wave, ARF WiFi możliwe jest tylko przy zamkniętym oknie. Rolety elektryczne ARF dostępne są również na specjalne zamowienie w wersji Electro 24 - zasilane i sterowane ze sterownika 24V DC.

Listwa aluminiowa kryjąca wałek rolety

Boczne prowadnice umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji oraz pozwalają na zaciemnienie pomieszczenia

Roleta ARF Z-Wave z możliwością obsługi przełącznikiem naściennym lub pilotem

www.fakro.pl

21


KOLORY ROLET ARF

22

www.fakro.pl


ARF I GRUPA CENOWA 055

052

051

265

053

227

231

256

257

054

258

057

259

260

261

056

232

262

058

059

263

264

233

226

237

239

255

ARF II GRUPA CENOWA

275

276

277

Kolor w cieniu Kolor w świetle

Kolory próbek materiałów mogą różnić się od rzeczywistych

www.fakro.pl

23


ROLETA ARF ROLETY

Rolety ARF z motywami popularnych bajek to idealne rozwiązanie dla pokojów dziecięcych na poddaszu. Montując je na oknach dachowych otrzymujemy wszystkie zalety standardowej rolety ARF oraz wyjątkową dekorację wnętrza. Rolety z ulubionymi bohaterami tworzą fascynujący wystrój dziecięcej przestrzeni, w której najmłodsi doskonale będą się czuć spędzając czas na nauce czy zabawie, a uśmiech z ich twarzy nie będzie znikał.

OKNA W BAJECZNYM KLIMACIE

24

www.fakro.pl

KP3

KP4


A

Pokój dziecka to szczególne miejsce w każdym domu, które zasługuje na wyjątkową uwagę. Powinien być nie tylko funkcjonalny ale przede wszystkim przyjazny najmłodszym. Rolety zaciemniające pozwolą uzyskać harmonię z wystrojem każdego pomieszczenia, ochronią je przed nadmiernym nagrzewaniem, a Twoim dzieciom stworzą komfortowe warunki zarówno do zabawy jak i nauki. Nawet pochmurna, deszczowa pogoda nie będzie straszna dziecku, gdy zasłonięte okno będzie przyjazne jego oku i sercu. Urządzanie pokoju dziecka może stać się pasjonującym zajęciem. Bohaterowie z bajek dla najmłodszych mogą ci w tym pomóc! Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy niepowtarzalną kolekcję rolet DreamWorks&Fakro. Postacie z filmów „Trolle”, „ Jak wytresować smoka”, „ Kung Fu Panda”, „Pingwiny z Madagaskaru” sprawią, że każde dziecko będzie mogło zaprosić do swojego pokoju ulubionego bohatera. Stwórz bajkową przestrzeń dziecku. Ulubiona postać w zasięgu wzroku zawsze wywoła uśmiech na twarzy twojego dziecka.

DR1

PM1 PM3

TR1

DR3

TR3

DreamWorks Dragons © 2020 DreamWorks Animation LLC. All Rights Reserved. DreamWorks Kung Fu Panda © 2020 DreamWorks Animation LLC. All Rights Reserved. DreamWorks Kung Fu Panda 3 © 2020 DreamWorks Animation LLC. All Rights Reserved. DreamWorks Penguins of Madagascar © 2020 DreamWorks Animation LLC. All Rights Reserved. DreamWorks Trolls © 2020 DreamWorks Animation LLC. All Rights Reserved. Zdjęcie prezentowane wyłącznie w celach poglądowych. Rzeczywiste wzory i kolory mogą się różnić.

www.fakro.pl

25


ROLETA APS ROLETA PLISOWANA

Roleta plisowana APS to elegancka, dekoracyjna osłona przeciwsłoneczna wzbogacająca każde wnętrze. Poprzez jej zastosowanie w pomieszczeniu uzyskujemy miękkość światła i harmonię kolorów współgrające z wystrojem wnętrza.

OTOCZ SIĘ PIĘKNEM ... 26

www.fakro.pl


A

Roleta plisowana APS

Roleta plisowana APS Roleta plisowana APS

Prowadnice aluminiowe dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - lakierowane na biało i anodowane na kolor srebrny.

CHARAKTERYSTYKA:

— uzyskanie miękkości światła i harmonii kolorów współgrających z wystrojem wnętrza, — możliwość regulacji ilości wpadającego światła, — częściowa redukcja ciepła w pomieszczeniu. Do ochrony przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną, — możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu, dzięki bocznym prowadnicom, — system top-down - swobodna obsługa za pomocą górnej i dolnej belki, — ochrona przed promieniami UV, — zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety.

STEROWANIE:

— roleta plisowana APS obsługiwana ręcznie Do obsługi wysoko zamontowanej rolety służy uniwersalny drążek ZST.

Prowadnice aluminiowe pozwalają ustawić roletę w dowolnej pozycji

Wygodny uchwyt do przesuwania rolety

System top-down - swobodna obsługa za pomocą górnej i dolnej belki

www.fakro.pl

27


KOLORY ROLET PLISOWANYCH APS

28

www.fakro.pl


APS I GRUPA CENOWA 652

662

653

654

655

656

657

658

659

660

661

665

663

664

674

673

666

667

668

669

670

671

672

651

APS II GRUPA CENOWA

Kolor w cieniu Kolor w świetle

Kolory próbek materiałów mogą różnić się od rzeczywistych

www.fakro.pl

29


ROLETA APF ROLETA PLISOWANA

Roleta plisowana APF to idealna osłona przeciwsłoneczna wpasowująca się we współczesne wnętrza. Oferuje ona idealne połączenie dekoracji i ochrony przed słońcem. Opcja tkaniny o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową, zapewni zaciemnienie i poprawę izolacyjności.

NOWATORSKIE PIĘKNO ... 30

www.fakro.pl


A

Roleta plisowana APF

Roleta plisowana APF Roleta plisowana APF

Prowadnice aluminiowe dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - lakierowane na biało i anodowane na kolor srebrny.

CHARAKTERYSTYKA:

— stopniowa redukcja dopływu światła, aż po zaciemnienie wnętrza, — częściowa redukcja ciepła w pomieszczeniu. Do ochrony przed upałem należy zastosować markizę zewnętrzną, — możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu, dzięki bocznym prowadnicom, — system top-down - swobodna obsługa za pomocą górnej i dolnej belki, — ochrona przed promieniami UV, — zapewnienie prywatności użytkownikom poprzez całkowite zaciągnięcie rolety.

STEROWANIE:

— roleta plisowana APF obsługiwana ręcznie Do obsługi wysoko zamontowanej rolety służy uniwersalny drążek ZST.

Prowadnice aluminiowe pozwalają ustawić roletę w dowolnej pozycji

Materiał o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową

System top-down - swobodna obsługa za pomocą górnej i dolnej belki

www.fakro.pl

31


KOLORY ROLET PLISOWANYCH APF

32 www.fakro.pl


APF I GRUPA CENOWA

601

APF II GRUPA CENOWA

602

607

608

609

604

605

610

613

611

612

603

606

Kolor w cieniu Kolor w świetle

Kolory próbek materiałów mogą różnić się od rzeczywistych

www.fakro.pl

33


AMS MOSKITIERA ROLOWANA

NIEZAKŁÓCONY SPOKÓJ ... Moskitiera rolowana AMS chroni dom przed komarami i innymi owadami, zapewniając mieszkańcom spokojny wypoczynek. Dzięki moskitierze możemy zostawić uchylone okno dachowe nie obawiając się przedostania owadów do pomieszczenia.

34

www.fakro.pl


Moskitiera AMS

Moskitiera AMS Moskitiera AMS Moskitiera rolowana AMS to jedyny dodatek, który montowany jest do szpalety, a nie do okna. Wykonana jest z siatki powlekanej PCV oraz wyposażona jest w prowadnice aluminiowe, dostępne w dwóch wersjach – lakierowane na biało i anodowane na kolor srebrny.

CHARAKTERYSTYKA:

— ochrona pomieszczenia przed komarami i innymi owadami przy uchylonym oknie, — minimalne zacienienie pomieszczenia, — możliwość montażu z innymi akcesoriami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

STEROWANIE:

— moskitiera AMS obsługiwana ręcznie. Do obsługi wysoko zamontowanej moskitiery służy uniwersalny drążek ZST.

Konstrukcja moskitiery zapewnia pełną ochronę przed owadami ROZMIARY MOSKITIERY SZEROKOŚĆ OKNA [CM]

55

55

66

66

78

78

94

94

114

114

134

134

SZEROKOŚĆ W ŚWIETLE SZPALETY [CM]

48,5

48,5

59,5

59,5

71,5

71,5

87,5

87,5

107,5

107,5

127,5

127,5

MAKS. WYSOKOŚĆ W ŚWIETLE SZPALETY [CM]

170

200

200

240

200

240

200

240

200

240

200

240

www.fakro.pl

35


DETEKTORY

alarmy ochrona garaż

okna dachowe rolety wewnętrzne I zewnętrzne

ogrzewanie drzwi rolety sprzęt audio video wentylacja

łączność

36

www.fakro.pl


Z-WAVE STEROWANIE BEZPRZEWODOWE

oświetlenie

Z-Wave to technologia komunikacji, specjalnie zaprojektowana do sterowania, monitorowania budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych. Technologia Z-Wave to najwyższa jakość i bezpieczeństwo w dziedzinie kontroli bezprzewodowej. System Z-Wave jest prosty w instalacji, łatwy w rozbudowie i zarządzaniu na każdym etapie eksploatacji budynku. Instalacja systemu nie wymaga stosowania rozdzielni oraz kabli komunikacyjnych pomiędzy produktami elektrycznymi, co ewidentnie zmniejsza koszty i czas montażu oraz zapewnia maksymalny komfort użytkowania systemu.

Projekt FAKRO smartHome to zaawansowane technologiczne rozwiązanie, w którym produkty FAKRO wyposażone w moduł Z-Wave zintegrowane są w system inteligentnego domu – można nimi sterować lokalnie za pomocą pilota.

Produkty FAKRO wyposażone w moduł Z-Wave współpracują z urządzeniami FIBARO. Poprzez centralę FIBARO – Home Center 2 możemy stworzyć inteligentny dom, który będzie obsługiwany za pomocą aplikacji na smartfonie z dowolnego miejsca na ziemi. FAKRO smartHome można zintegrować z produktami innych producentów w ramach jednej aplikacji. Do systemu FSH mogą być podłączone także inne urządzenia wyposażone w moduł Z-Wave, jak np. oświetlenie, ogrzewanie czy różnego rodzaju czujniki: deszczu, wiatru, dymu, smogu czy tlenku węgla. 600 firm z całego świata oferuje ponad 2100 „inteligentnych” produktów do zastosowania w sieci Z-Wave, które podnoszą komfort mieszkania milionów ludzi w wielu aspektach życia

www.fakro.pl

37


Sterowanie Z-Wave Sterowanie Z-Wave

ELEMENTY STEROWANIA ELEKTRYCZNEGO Z-WAVE ZRH12

Sterowanie Z-Wave

Pilot ZRH12 do zdalnego sterowania wieloma produktami oddzielnie lub jednocześnie w 12 grupach. Obsługuje okno Z-Wave, siłownik do otwierania okna ZWS230 lub ZWS12, roletę zewnętrzną ARZ Z-Wave, markizę AMZ Z-Wave, roletę wewnętrzna ARF Z-Wave, roletę wewnętrzna ARP Z-Wave lub żaluzję AJP Z-Wave.

ZRS24

Wielofunkcyjny pilot umożliwiający sterowanie urządzeniami w sieci Z-Wave indywidualnie, grupowo i w scenach. Obsługuje okno Z-Wave., siłownik do otwierania okna ZWS230 lub ZWS12, roletę zewnętrzną ARZ Z-Wave, markizę AMZ Z-Wave, roletę wewnętrzną ARF Z-Wave, roletę wewnętrzną ARP Z-Wave lub żaluzję AJP Z-Wave.

ZRW7

Kontroler naścienny ZRW7 do sterowania wieloma produktami oddzielnie lub jednocześnie w 7 grupach. Obsługuje okno Z-Wave siłownik do otwierania okna ZWS230 lub ZWS12, roletę zewnętrzną ARZ Z-Wave, markizę AMZ Z-Wave, roletę wewnętrzną ARF Z-Wave, roletę wewnętrzną ARP Z-Wave lub żaluzję AJP Z-Wave.

ZWL1

Sterownik radiowy Z-Wave do zdalnego sterowania jednym urządzeniem lub pojedynczą grupą urządzeń Z-Wave. Obsługuje okno Z-Wave, siłownik do otwierania okna ZWS230 lub ZWS12, roletę zewnętrzną ARZ Z-Wave, markizę AMZ Z-Wave, roletę wewnętrzna ARF Z-Wave/ARP Z-Wave lub żaluzję AJP Z-Wave. Dostępny także w wersji ZWL2 - sterownik podwójny oraz w wersji ZWL3 - sterownik potrójny.

ELEMENTY ZASILANIA ELEKTRYCZNEGO 15V ZZ60

Zasilacz impulsowy 15VDC do zasilania urządzeń Z-Wave. Moc wyjściowa 60W. Przystosowany do montażu na szynie DIN T35. Maksymalna liczba produktów podłączonych do zasilacza ZZ60 - ARZ Z-Wave 2szt., AMZ Z-Wave 2szt., ARF Z-Wave 6szt., ARP Z-Wave 6szt., AJP Z-Wave 6szt., ZWS12 5szt.

ZZ60h

Zasilacz impulsowy 15VDC do zasilania urządzeń Z-Wave. Moc wyjściowa 60W. Hermetyczny do montażu poza skrzynką rozdzielczą. Maksymalna liczba produktów podłączonych do zasilacza ZZ60h - ARZ Z-Wave 2szt., AMZ Z-Wave 2szt., ARF Z-Wave 6szt., ARP Z-Wave 6szt., AJP Z-Wave 6szt., ZWS12 5szt.

ELEMENTY STEROWANIA ELEKTRYCZNEGO 230V ZKP

Przycisk naścienny pojedynczy, podtynkowy, klawiszowy z podtrzymaniemumożliwia sterowanie pojedynczym urządzeniem takim jak AMZ Electro 230.

38

www.fakro.pl

ZKN

Przycisk naścienny pojedynczy, natynkowy, klawiszowy z podtrzymaniem umożliwia sterowanie pojedynczym urządzeniem takim jak AMZ Electro 230.


STEROWANIE BEZPRZEWODOWE

WiFi

Technologia µWiFi jest rozwiązaniem dedykowanym dla transmisji danych w środowisku zakłóconym. Charakteryzuje się odpornością na zakłócenia, wysoką przepustowością oraz możliwością dołączania urządzeń do istniejących sieci infrastrukturalnych opartych o standardowe Access Pointy WiFi (zachowana została kompatybilność wsteczna ze standardem WiFi). Technologia µWiFi pozwala na nawiązywanie połączeń zarówno z każdym z urządzeń bezpośrednio jak i z wykorzystaniem istniejącej sieci WiFi (np. domowej, firmowej). Dodatkowo architektura typu chmura dostarczana przez Blebox.eu pozwala kontrolować urządzenia z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu - wymagana jest jedynie sieć WiFi z dostępem do internetu, do której dołączone zostaną moduły.

ZALETY:

- system WiFi jest prosty w instalacji, łatwy w rozbudowie i zarządzaniu. Można go stosować na każdym etapie eksploatacji budynku. Dodatkową korzyścią jest możliwość uzyskania zdalnego dostępu do urządzeń za pośrednictwem routera. - instalacja systemu nie wymaga stosowania żadnych centralek czy kabli łączeniowych pomiędzy urządzeniami elektrycznymi, co ewidentnie zmniejsza koszty i czas montażu oraz zapewnia maksymalny komfort użytkowania systemu. Wszystkie urządzenia w systemie WiFi sterowane są za pomocą smartfona. Aplikacja udostępniona przez producenta umożliwia tworzenie scen oraz harmonogramów. - działanie systemu polega na tym, że z urządzenia sterującego np. smartfona wysyłany jest sygnał do routera który rozsyła sygnały do poszczególnych urządzeń. Awaria jednego urządzenia nie wpływa na działanie innych urządzeń, nadal wszystkie sprawne urządzenia będą dostępne zdalnie oraz lokalnie. Akcesoria WiFi współpracują z Google Assistant co oznacza, że przy użyciu aplikacji mogą być sterowane za pomocą głosu. Aplikacja Google Assistant umożliwia stworzenie wirtualnego domu Google Home i poprzez aplikacje wBox zarządzenie produktami FAKRO w wersji WiFi. Produkty WiFi współpracują z Google Assistant co oznacza, że dzięki aplikacji Google Home umożliwiają sterowanie urządzeń przy pomocy asystenta, np. głośnik Google Home. Aplikacja Google Home pozwala stworzyć inteligentny dom dzięki połączeniu urządzeń wielu producentów w tym Fakro WiFi za pomocą aplikacji wBox. Aplikacją wBox umożliwia kontrolę produktów FAKRO WiFi z dowolnego miejsca na świecie.

www.fakro.pl

39


Do obsługi okien zamontowanych poza bezpośrednim zasięgiem użytkownika, firma FAKRO oferuje funkcjonalny drążek. Umożliwia on łatwe otwieranie i zamykanie okien wysoko zamontowanych, oraz sterowanie żaluzjami i roletami wewnętrzymi.

DRĄŻKI DO OBSŁUGI OKIEN I AKCESORIÓW DRĄŻEK TELESKOPOWY ZST

Uniwersalny drążek teleskopowy ZST pozwala na łatwe otwieranie wysoko zamontowanych okien. Służy również do sterowania roletami ARS, ARP, ARF, APS, APF, żaluzją AJP oraz moskitierą AMS, które zamontowane są poza bezpośrednim zasięgiem użytkownika. Długość drążka wynosi 119 cm i posiada możliwość regulacji na długość 134, 162, 190 i 218 cm. Dzięki zastosowaniu dodatkowego przedłużenia ZSP można uzyskać następujące długości drążka: 246, 274, 302 i 330 cm.

DRĄŻEK ZSZ

Drążek ZSZ do sterowania markizą wykonany jest z okrągłego profilu aluminiowego i pozwala na obsługę markizy AMZ. Drążek wyposażony jest w plastikowy uchwyt umożliwiający obsługę markizy w wysoko zamontowanych oknach. Standardowa długość drążka to 150 cm. Markiza AMZ zawiera w standardzie drążek o długości 80 cm.

40

www.fakro.pl


Dobór Akcesoriów

Dobór Akcesoriów DOBÓR Dobór Akcesoriów AKCESORIÓW

Aby odpowiednio dobrać wielkość i rodzaj dodatków należy znać rozmiar i typ okna, który podany jest na tabliczce znamionowej umieszczonej na skrzydle okna. Akcesoria do okien dachowych FAKRO dostępne są: — w sieci handlowej okien FAKRO, — w sklepie internetowym www.sklep.fakro.pl, — w najlepszych sklepach z wyposażeniem do okien. Stosowanie oryginalnych akcesoriów FAKRO zapewnia utrzymanie 10 lat gwarancji na okna dachowe. Próbki materiałów z wydruku mogą różnić się od rzeczywistych. W punktach sprzedaży dostępny jest próbnik, który zawiera wszystkie próbki materiałów akcesoriów z oferty FAKRO.

typ i rozmiar

Firma FAKRO oferuje szeroki wybór markiz i rolet zewnętrznych dostosowanych do różnej konstrukcji okien dachowych. Markiza zewnętrzna oraz dodatek wewnętrzny zamontowane na jednym oknie dachowym FAKRO tworzą zestaw akcesoriów zapewniający najwyższy komfort mieszkania na poddaszu, ponieważ chronią przed nadmiernym ciepłem, światłem i dodatkowo dekorują wnętrze.

AKCESORIA WEWNĘTRZNE Żaluzja AJP Żaluzja AJP Z-Wave Roleta ARS Roleta ARP Rolety ARP Z-Wave, ARP WiFi Roleta ARF Rolety ARF Z-Wave, ARF WiFi Roleta plisowana APS Roleta plisowana APF Moskitiera AMS

FTS, FTP, FTU + + + + + + + + + +

FTT FTT U6, FPP-V, PPP-V PTP, U4*, FTT U8 FPU-V preSelect PTP-V preSelect FPT U4* Thermo + + + + + + — + + + + + + + + + + + + + + — + + + + + + + + + — + + + + + + + + + + + + + + + + + +

FEP

FYP-V PYP-V

FDY-V

FGH-V

sk. górne

sk. dolne

sk. górne

sk. dolne

+ — + + — + — + +

+ + + — — + + + +

+ — + + — + — + +

+ + + + + + + + + +

+ + + + + + + + + +

+ + + + + + + + + +

+ + + + + + + + +

— — + — — — +

+ + — — +4 +4 —

+ + — — — +4 —

+ +4 — — +4 +4 —

+1

BD_, FTP/D, BVP, FTU/D BXP + + — + + + + + — + + + — + + + + + — +1

FXP, FXU

FWR FWL

FWP

+ — + + — + — + + +1

+3 +3 + +3 +3 +3 +3 +3 +3 +

+ + + + + + + + + +

+4 +4 — — — +4 —

— + 3,4 — — — — —

— + 3,4 — — — — —

AKCESORIA ZEWNĘTRZNE Markiza AMZ, AMZ New Line AMZ Z-Wave, AMZ Solar, AMZ WiFi Markiza AME Markiza AMB Roleta ARZ-H ARZ Z-Wave, ARZ Solar, ARZ WiFi Rolety ARK Z-Wave, ARK Solar

+ + — — + + —

+ + — — — + —

+ + — — — + —

* - dodatki wewnętrzne na zamówienie, dodatki zewnętrzne standardowe 1 - dla szpalety do zespolenia o długości do 230 cm

+ + — — — + —

+ + — — + + — 2 3 4

+ + — — — + —

+4 +4 — — — +4 —

- przy zachowaniu 20 cm odległości między oknami - dla okien wyłazowych montaż zalecany przez serwis Fakro - na specjalne zamówienie, ograniczone zastosowanie

+ +4 — — +4 +4 —

+4 +4 — — — — —

— — — + — — —

+ + — — +2 +2 —

www.fakro.pl

41


AKCESORIA DO OKIEN DACHOWYCH

Ceny obowiązują od 17.02.2020r.

wymiary okna [cm]

55x78

55x98

66x98

66x118

66x140

78x98

78x118

78x140

78x160

94x118

94x140

114x118

114x140

134x98

78x180

94x160

94x180

symbol rozmiaru

01

02

03

04

14

05

06

07

13

08

09

10

11

12

40

80

41

220,00 270,60

260,00 319,80

260,00 319,80

260,00 319,80

260,00 319,80

285,00 350,55

285,00 350,55

325,00 399,75

325,00 399,75

375,00 461,25

305,00 375,15

345,00 424,35

345,00 424,35

280,00 344,40

320,00 393,60

320,00 393,60

320,00 393,60

320,00 393,60

345,00 424,35

345,00 424,35

385,00 473,55

385,00 473,55

435,00 535,05

365,00 448,95

405,00 498,15

405,00 498,15

Grupa I - materiał z 10 % prześwitem względnym 265,00 290,00 290,00 290,00 330,00 325,95 356,70 356,70 356,70 405,90

330,00 405,90

330,00 405,90

330,00 405,90

355,00 436,65

355,00 436,65

395,00 485,85

395,00 485,85

445,00 547,35

375,00 461,25

415,00 510,45

415,00 510,45

Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym 325,00 350,00 350,00 350,00 399,75 430,50 430,50 430,50

390,00 479,70

390,00 479,70

390,00 479,70

415,00 510,45

415,00 510,45

455,00 559,65

455,00 559,65

505,00 621,15

435,00 535,05

475,00 584,25

475,00 584,25

1620,00 1992,60

1705,00 2097,15

1815,00 2232,45

1915,00 2355,45

1630,00 2004,90

1715,00 2109,45

1825,00 2244,75

1925,00 2367,75

1820,00 2238,60

1905,00 2343,15

2015,00 2478,45

2115,00 2601,45

1830,00 2250,90

1915,00 2355,45

2025,00 2490,75

2125,00 2613,75

MARKIZY

AMZ Grupa I - materiał z 10 % prześwitem względnym 195,00 239,85

195,00 239,85

220,00 270,60

220,00 270,60

AMZ Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym 255,00 313,65

AMZ

NEW LINE

265,00 325,95

AMZ

NEW LINE

325,00 399,75

255,00 313,65

280,00 344,40

280,00 344,40

390,00 479,70

AMZ Z-Wave* Grupa I- materiał z 10 % prześwitem względnym 1490,00 1832,70

1510,00 1857,30

1525,00 1875,75

1545,00 1900,35

1565,00 1924,95

1545,00 1900,35

1565,00 1924,95

1585,00 1949,55

1605,00 1974,15

1585,00 1949,55

AMZ Z-Wave* Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym 1500,00 1845,00

1520,00 1869,60

1535,00 1888,05

1555,00 1912,65

1575,00 1937,25

1555,00 1912,65

1575,00 1937,25

1595,00 1961,85

1615,00 1986,45

1595,00 1961,85

AMZ WiFi** Grupa I- materiał z 10 % prześwitem względnym 1690,00 2078,70

1710,00 2103,30

1725,00 2121,75

1745,00 2146,35

1765,00 2170,95

1745,00 2146,35

1765,00 2170,95

1785,00 2195,55

1805,00 2220,15

1785,00 2195,55

AMZ WiFi** Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym 1700,00 2091,00

1720,00 2115,60

1735,00 2134,05

1755,00 2158,65

1775,00 2183,25

1755,00 2158,65

1775,00 2183,25

1795,00 2207,85

1815,00 2232,45

1795,00 2207,85

1620,00 1992,60

1910,00 2349,30

1925,00 2367,75

1945,00 2392,35

1965,00 2416,95

1945,00 2392,35

1965,00 2416,95

1985,00 2441,55

2005,00 2466,15

1985,00 2441,55

AMZ Solar*** Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym 1900,00 2337,00

1920,00 2361,60

1935,00 2380,05

1955,00 2404,65

1975,00 2429,25

1955,00 2404,65

1975,00 2429,25

1995,00 2453,85

2015,00 2478,45

1995,00 2453,85

AMZ Electro 230**** Grupa I - materiał z 10 % prześwitem względnym 1340,00 1648,20

1360,00 1672,80

1375,00 1691,25

1395,00 1715,85

1415,00 1740,45

1395,00 1715,85

1415,00 1740,45

1435,00 1765,05

1455,00 1789,65

1435,00 1765,05

AMZ Electro 230**** Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym 1350,00 1660,50

1370,00 1685,10

1385,00 1703,55

1405,00 1728,15

1425,00 1752,75

1405,00 1728,15

1425,00 1752,75

1445,00 1777,35

1465,00 1801,95

1445,00 1777,35

1690,00 2078,70

1630,00 2004,90

1630,00 2004,90

1700,00 2091,00

1820,00 2238,60

1820,00 2238,60

1890,00 2324,70

1830,00 2250,90

AMZ Solar*** Grupa I - materiał z 10 % prześwitem względnym 1890,00 2324,70

1620,00 1992,60

1830,00 2250,90

1900,00 2337,00

2020,00 2484,60

2020,00 2484,60

2090,00 2570,70

2020,00 2484,60

2105,00 2589,15

2215,00 2724,45

2315,00 2847,45

2030,00 2496,90

2100,00 2583,00

2030,00 2496,90

2115,00 2601,45

2225,00 2736,75

2325,00 2859,75

1470,00 1808,10

1540,00 1894,20

1470,00 1808,10

1555,00 1912,65

1665,00 2047,95

1765,00 2170,95

1480,00 1820,40

1550,00 1906,50

1480,00 1820,40

1565,00 1924,95

1675,00 2060,25

1775,00 2183,25

2030,00 2496,90

1470,00 1808,10

1480,00 1820,40

ROLETY ZEWNĘTRZNE Roleta ARZ-H 1300,00 1599,00

1320,00 1623,60

1335,00 1642,05

1355,00 1666,65

1375,00 1691,25

1355,00 1666,65

1375,00 1691,25

1395,00 1715,85

1415,00 1740,45

1395,00 1715,85

1430,00 1758,90

1430,00 1758,90

1500,00 1845,00

1430,00 1758,90

1515,00 1863,45

1625,00 1998,75

1725,00 2121,75

1750,00 2152,50

1770,00 2177,10

1785,00 2195,55

1805,00 2220,15

1825,00 2244,75

1805,00 2220,15

1825,00 2244,75

1845,00 2269,35

1865,00 2293,95

1845,00 2269,35

1880,00 2312,40

1880,00 2312,40

1950,00 2398,50

1880,00 2312,40

1965,00 2416,95

2075,00 2552,25

2175,00 2675,25

1985,00 2441,55

2005,00 2466,15

2025,00 2490,75

2005,00 2466,15

2025,00 2490,75

2045,00 2515,35

2065,00 2539,95

2045,00 2515,35

2080,00 2558,40

2080,00 2558,40

2150,00 2644,50

2080,00 2558,40

2165,00 2662,95

2275,00 2798,25

2375,00 2921,25

Roleta ARZ Z-Wave* Roleta ARZ WiFi** 1950,00 2398,50

1970,00 2423,10

Roleta ARZ-Solar*** 2150,00 2644,50

2170,00 2669,10

2185,00 2687,55

2205,00 2712,15

2225,00 2736,75

2205,00 2712,15

2225,00 2736,75

2245,00 2761,35

2265,00 2785,95

2245,00 2761,35

2280,00 2804,40

2280,00 2804,40

2350,00 2890,50

2280,00 2804,40

2365,00 2908,95

2475,00 3044,25

2575,00 3167,25

1600,00 1968,00

1620,00 1992,60

1635,00 2011,05

1655,00 2035,65

1675,00 2060,25

1655,00 2035,65

1675,00 2060,25

1695,00 2084,85

1715,00 2109,45

1695,00 2084,85

1730,00 2127,90

1730,00 2127,90

1800,00 2214,00

1730,00 2127,90

1815,00 2232,45

1925,00 2367,75

2025,00 2490,75

ARZ Electro 230****

* ** *** ****

Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FT_-V Z-Wave należy dokupić zasilacz i urządzenie sterujące. Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FTP-V WiFi należy dokupić zasilacz. W zestawie znajduje się sterownik z pilotem i akumulatorem. Do obsługi dodatków możliwe jest zastosowanie Przełącznika ZKP lub ZKN z oferty FAKRO.

Termin realizacji zamównienia – dni robocze.

42

www.fakro.pl

2

3

5

10

3/10 15

20


AKCESORIA DO OKIEN DACHOWYCH

Ceny obowiązują od 17.02.2020r.

55x78

55x98

66x98

66x118

66x140

78x98

78x118

78x140

78x160

94x118

94x140

114x118

114x140

134x98

78x180

94x160

94x180

01

02

03

04

14

05

06

07

13

08

09

10

11

12

40

80

41

325,00 399,75

345,00 424,35

325,00 399,75

360,00 442,80

360,00 442,80

430,00 528,90

360,00 442,80

445,00 547,35

555,00 682,65

655,00 805,65

310,00 325,00 345,00 365,00 345,00 365,00 385,00 405,00 385,00 420,00 420,00 490,00 420,00 505,00 381,30 399,75 424,35 448,95 424,35 448,95 473,55 498,15 473,55 516,60 516,60 602,70 516,60 621,15 AJP Z-Wave* Grupa I 1015,00 1035,00 1055,00 1035,00 1055,00 1075,00 1095,00 1075,00 1110,00 1110,00 1180,00 1110,00 1195,00 1248,45 1273,05 1297,65 1273,05 1297,65 1322,25 1346,85 1322,25 1365,30 1365,30 1451,40 1365,30 1469,85 AJP Z-Wave* Grupa II 1075,00 1095,00 1115,00 1095,00 1115,00 1135,00 1155,00 1135,00 1170,00 1170,00 1240,00 1170,00 1255,00 1322,25 1346,85 1371,45 1346,85 1371,45 1396,05 1420,65 1396,05 1439,10 1439,10 1525,20 1439,10 1543,65

615,00 756,45

715,00 879,45

1305,00 1605,15

1405,00 1728,15

1365,00 1678,95

1465,00 1801,95

ŻALUZJE AJP Grupa I 230,00 282,90 AJP Grupa II 290,00 356,70

250,00 307,50

265,00 325,95

285,00 350,55

305,00 375,15

285,00 350,55

305,00 375,15

ROLETY ARS Grupa I

120,00 120,00 145,00 145,00 145,00 155,00 155,00 155,00 155,00 175,00 175,00 190,00 190,00 175,00 175,00 220,00 147,60 147,60 178,35 178,35 178,35 190,65 190,65 190,65 190,65 215,25 215,25 233,70 233,70 215,25 215,25 270,60 ARS Grupa II 180,00 180,00 205,00 205,00 205,00 215,00 215,00 215,00 215,00 235,00 235,00 250,00 250,00 235,00 235,00 280,00 221,40 221,40 252,15 252,15 252,15 264,45 264,45 264,45 264,45 289,05 289,05 307,50 307,50 289,05 289,05 344,40

250,00 307,50 310,00 381,30

ROLETY ARP Grupa I 180,00 200,00 215,00 235,00 255,00 235,00 255,00 221,40 246,00 264,45 289,05 313,65 289,05 313,65 ARP Grupa II 240,00 260,00 275,00 295,00 315,00 295,00 315,00 295,20 319,80 338,25 362,85 387,45 362,85 387,45

275,00 338,25

— —

275,00 338,25

310,00 381,30

310,00 381,30

380,00 467,40

310,00 381,30

— —

— —

— —

335,00 412,05

— —

335,00 412,05

370,00 455,10

370,00 455,10

440,00 541,20

370,00 455,10

— —

— —

— —

1025,00 1260,75

— —

1025,00 1260,75

1060,00 1303,80

1060,00 1303,80

1130,00 1389,90

1060,00 1303,80

— —

— —

— —

1085,00 1334,55

— —

1085,00 1334,55

1120,00 1377,60

1120,00 1377,60

1190,00 1463,70

1120,00 1377,60

— —

— —

— —

1225,00 1506,75

— —

1225,00 1506,75

1260,00 1549,80

1260,00 1549,80

1330,00 1635,90

1260,00 1549,80

— —

— —

— —

1285,00 1580,55

— —

1285,00 1580,55

1320,00 1623,60

1320,00 1623,60

1390,00 1709,70

1320,00 1623,60

— —

— —

— —

ARP Z-Wave* Grupa I 930,00 1143,90

950,00 965,00 985,00 1005,00 985,00 1005,00 1168,50 1186,95 1211,55 1236,15 1211,55 1236,15 ARP Z-Wave* Grupa II 990,00 1010,00 1025,00 1045,00 1065,00 1045,00 1065,00 1217,70 1242,30 1260,75 1285,35 1309,95 1285,35 1309,95 ARP WiFi** Grupa I 1130,00 1150,00 1165,00 1185,00 1205,00 1185,00 1205,00 1389,90 1414,50 1432,95 1457,55 1482,15 1457,55 1482,15 ARP WiFi** Grupa II 1190,00 1210,00 1225,00 1245,00 1265,00 1245,00 1265,00 1463,70 1488,30 1506,75 1531,35 1555,95 1531,35 1555,95

ELEMENTY STEROWANIA ELEKTRYCZNEGO Z-WAVE PILOT ZRH12

KLAWIATURA ZRW7 255,00 313,65

PILOT ZRS24

275,00 338,25

ELEMENTY STEROWANIA ELECTRO 230V PRZEŁĄCZNIK ZKP

KLAWIATURA ZWL1 445,00 547,35

295,00 362,85

ELEMENTY ZASILANIA ELEKTRYCZNEGO 15V

PRZEŁĄCZNIK ZKN 69,00 84,87

ZASILACZ ZZ60 89,00 109,47

ZASILACZ ZZ60h 235,00 289,05

235,00 289,05

* Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FT_-V Z-Wave należy dokupić zasilacz i urządzenie sterujące. ** Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FTP-V WiFi należy dokupić zasilacz.

Termin realizacji zamównienia – dni robocze.

2

3

5

3/10 oznacza w grupie cenowej AJP I kolor 140 - 3 dni, kolor 167 - 10 dni.

10

3/10 15

20

www.fakro.pl

43


AKCESORIA DO OKIEN DACHOWYCH

Ceny obowiązują od 17.02.2020r.

wymiary okna [cm]

55x78

55x98

66x98

66x118

66x140

78x98

78x118

78x140

78x160

94x118

94x140

114x118

114x140

134x98

78x180

94x160

94x180

symbol rozmiaru

01

02

03

04

14

05

06

07

13

08

09

10

11

12

40

80

41

260,00 319,80

275,00 338,25

295,00 362,85

315,00 387,45

295,00 362,85

315,00 387,45

335,00 412,05

355,00 436,65

335,00 412,05

370,00 455,10

370,00 455,10

440,00 541,20

370,00 455,10

455,00 559,65

565,00 694,95

665,00 817,95

320,00 393,60

335,00 412,05

355,00 436,65

375,00 461,25

355,00 436,65

375,00 461,25

395,00 485,85

415,00 510,45

395,00 485,85

430,00 528,90

430,00 528,90

500,00 615,00

430,00 528,90

515,00 633,45

625,00 768,75

725,00 891,75

420,00 435,00 455,00 475,00 455,00 475,00 495,00 515,00 495,00 530,00 530,00 516,60 535,05 559,65 584,25 559,65 584,25 608,85 633,45 608,85 651,90 651,90 ARF Z-Wave* Grupa I 990,00 1010,00 1025,00 1045,00 1065,00 1045,00 1065,00 1085,00 1105,00 1085,00 1120,00 1120,00 1217,70 1242,30 1260,75 1285,35 1309,95 1285,35 1309,95 1334,55 1359,15 1334,55 1377,60 1377,60 ARF Z-Wave* Grupa II 1050,00 1070,00 1085,00 1105,00 1125,00 1105,00 1125,00 1145,00 1165,00 1145,00 1180,00 1180,00 1291,50 1316,10 1334,55 1359,15 1383,75 1359,15 1383,75 1408,35 1432,95 1408,35 1451,40 1451,40

600,00 738,00

530,00 651,90

-

-

-

1190,00 1463,70

1120,00 1377,60

1205,00 1482,15

1315,00 1617,45

1415,00 1740,45

1250,00 1537,50

1180,00 1451,40

1265,00 1555,95

1375,00 1691,25

1475,00 1814,25

1390,00 1709,70

1320,00 1623,60

1405,00 1728,15

1515,00 1863,45

1615,00 1986,45

1450,00 1783,50

1380,00 1697,40

1465,00 1801,95

1575,00 1937,25

1675,00 2060,25

530,00 651,90

460,00 565,80

545,00 670,35

655,00 805,65

755,00 928,65

590,00 725,70

520,00 639,60

605,00 744,15

715,00 879,45

815,00 1002,45

580,00 713,40

510,00 627,30

595,00 731,85

705,00 867,15

805,00 990,15

640,00 787,20

570,00 701,10

655,00 805,65

765,00 940,95

865,00 1063,95

ROLETY ARF Grupa I 240,00 295,20 ARF Grupa II 300,00 369,00

ARF DreamWorks 400,00 492,00

ARF WiFi** Grupa I 1190,00 1463,70

1210,00 1225,00 1245,00 1265,00 1245,00 1265,00 1285,00 1305,00 1285,00 1320,00 1320,00 1488,30 1506,75 1531,35 1555,95 1531,35 1555,95 1580,55 1605,15 1580,55 1623,60 1623,60 ARF WiFi** Grupa II 1250,00 1270,00 1285,00 1305,00 1325,00 1305,00 1325,00 1345,00 1365,00 1345,00 1380,00 1380,00 1537,50 1562,10 1580,55 1605,15 1629,75 1605,15 1629,75 1654,35 1678,95 1654,35 1697,40 1697,40

ROLETY PLISOWANE APS Grupa I 330,00 350,00 365,00 385,00 405,00 385,00 405,00 425,00 445,00 425,00 460,00 460,00 405,90 430,50 448,95 473,55 498,15 473,55 498,15 522,75 547,35 522,75 565,80 565,80 APS Grupa II 390,00 410,00 425,00 445,00 465,00 445,00 465,00 485,00 505,00 485,00 520,00 520,00 479,70 504,30 522,75 547,35 571,95 547,35 571,95 596,55 621,15 596,55 639,60 639,60

ROLETY PLISOWANE APF Grupa I 380,00 400,00 415,00 435,00 455,00 435,00 455,00 475,00 495,00 475,00 510,00 510,00 467,40 492,00 510,45 535,05 559,65 535,05 559,65 584,25 608,85 584,25 627,30 627,30 APF Grupa II 440,00 460,00 475,00 495,00 515,00 495,00 515,00 535,00 555,00 535,00 570,00 570,00 541,20 565,80 584,25 608,85 633,45 608,85 633,45 658,05 682,65 658,05 701,10 701,10

MOSKITIERY Rozmiar handlowy Szer. szpalety [cm] Maks. wys. szpalety [cm]

55x170 48,5 170

55x200 48,5 200

66x200 59,5 200

66x240 59,5 240

78x200 71,5 200

78x240 71,5 240

94x200 87,5 200

94x240 87,5 240

114x200 107,5 200

114x240 107,5 240

134x200 127,5 200

134x240 127,5 240

392,00 482,16

412,00 506,76

419,00 515,37

432,00 531,36

451,00 554,73

460,00 565,80

470,00 578,10

479,00 589,17

490,00 602,70

479,00 589,17

499,00 613,77

AMS 373,00 458,79

DRĄŻKI ZST Uniwersalny drążek teleskopowy do obsługi żaluzji, rolet i okna ZSP Przedłużka drążka teleskopowego 90,00 110,70

ZSZ Drążek 150  cm do obsługi markizy 45,00 55,35

45,00 55,35

* Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FT_-V Z-Wave należy dokupić zasilacz i urządzenie sterujące. ** Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FTP-V WiFi należy dokupić zasilacz.

Termin realizacji zamównienia – dni robocze.

44

www.fakro.pl

2

3

5

10

3/10 15

20


Ceny obowiązują od 17.02.2020r. AKCESORIA DO OKIEN KOLANKOWYCH BVP, BXP, BDR, BDL wymiary okna [cm]

wymiary okna [cm]

78x60

94x60

114x60

78x75

78x95

78x115

78x137

94x75

94x95

94x115

114x75

114x95

114x115

symbol rozmiaru

symbol rozmiaru

33

34

35

81

82

83

84

85

86

87

89

90

91

NEW LINE Grupa I - materiał z 10 % prześwitem względnym cena netto 330,00 355,00 395,00 cena brutto 405,90 436,65 485,85

330,00 405,90

330,00 405,90

330,00 405,90

330,00 405,90

355,00 436,65

355,00 436,65

355,00 436,65

395,00 485,85

395,00 485,85

395,00 485,85

NEW LINE Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym cena netto 390,00 415,00 455,00 cena brutto 479,70 510,45 559,65

390,00 479,70

390,00 479,70

390,00 479,70

390,00 479,70

415,00 510,45

415,00 510,45

415,00 510,45

455,00 559,65

455,00 559,65

455,00 559,65

MARKIZY AMB AMB

*Montaż Markizy AMB na oknach kolankowych w zespoleniu poziomym wymaga zamówienia specjalnej wersji Markizy AMB z dodatkowym zestawem montazowym.

ŻALUZJE AJP Grupa I cena netto cena brutto AJP Grupa II cena netto cena brutto

285,00 350,55

325,00 399,75

360,00 442,80

285,00 350,55

285,00 350,55

305,00 375,15

325,00 399,75

325,00 399,75

325,00 399,75

345,00 424,35

385,00 473,55

420,00 516,60

345,00 424,35

345,00 424,35

365,00 448,95

385,00 473,55

385,00 473,55

385,00 473,55

325,00 399,75

360,00 442,80

360,00 442,80

360,00 442,80

385,00 473,55

420,00 516,60

420,00 516,60

420,00 516,60

cena netto 155,00 175,00 190,00 155,00 155,00 155,00 155,00 175,00 175,00 175,00 cena brutto 190,65 215,25 233,70 190,65 190,65 190,65 190,65 215,25 215,25 215,25 ARS Grupa II cena netto 215,00 235,00 250,00 215,00 215,00 215,00 215,00 235,00 235,00 235,00 cena brutto 264,45 289,05 307,50 264,45 264,45 264,45 264,45 289,05 289,05 289,05

190,00 233,70

190,00 233,70

190,00 233,70

250,00 307,50

250,00 307,50

250,00 307,50

ROLETY ARS Grupa I

ROLETY ARP Grupa I cena netto cena brutto

235,00 289,05

275,00 338,25

310,00 381,30

235,00 289,05

235,00 289,05

255,00 313,65

275,00 338,25

275,00 338,25

275,00 338,25

275,00 338,25

310,00 381,30

310,00 381,30

310,00 381,30

335,00 412,05

370,00 455,10

370,00 455,10

370,00 455,10

ARP Grupa II cena netto cena brutto

295,00 362,85

335,00 412,05

370,00 455,10

295,00 362,85

295,00 362,85

315,00 387,45

335,00 412,05

335,00 412,05

335,00 412,05

ROLETY ARF Grupa I cena netto cena brutto

295,00 362,85

335,00 412,05

370,00 455,10

295,00 362,85

295,00 362,85

315,00 387,45

335,00 412,05

335,00 412,05

335,00 412,05

335,00 412,05

370,00 455,10

370,00 455,10

370,00 455,10

395,00 485,85

430,00 528,90

430,00 528,90

430,00 528,90

425,00 522,75

460,00 565,80

460,00 565,80

460,00 565,80

485,00 596,55

520,00 639,60

520,00 639,60

520,00 639,60

475,00 584,25

510,00 627,30

510,00 627,30

510,00 627,30

535,00 658,05

570,00 701,10

570,00 701,10

570,00 701,10

ARF Grupa II cena netto cena brutto

355,00 436,65

395,00 485,85

430,00 528,90

355,00 436,65

355,00 436,65

375,00 461,25

395,00 485,85

395,00 485,85

395,00 485,85

ROLETY PLISOWANE APS Grupa I cena netto 385,00 425,00 460,00 385,00 385,00 405,00 425,00 425,00 425,00 cena brutto 473,55 522,75 565,80 473,55 473,55 498,15 522,75 522,75 522,75 APS Grupa II cena netto 445,00 485,00 520,00 445,00 445,00 465,00 485,00 485,00 485,00 cena brutto 547,35 596,55 639,60 547,35 547,35 571,95 596,55 596,55 596,55

ROLETY PLISOWANE APF Grupa I cena netto 435,00 475,00 510,00 435,00 435,00 455,00 475,00 475,00 475,00 cena brutto 535,05 584,25 627,30 535,05 535,05 559,65 584,25 584,25 584,25 APF Grupa II cena netto 495,00 535,00 570,00 495,00 495,00 515,00 535,00 535,00 535,00 cena brutto 608,85 658,05 701,10 608,85 608,85 633,45 658,05 658,05 658,05

Termin realizacji zamównienia – dni robocze.

2

3

5

10

3/10 15

20

www.fakro.pl

45


Ceny obowiązują od 17.02.2020r.

AKCESORIA DO OKIEN DO ZESPOLEŃ

AKCESORIA DO DOLNYCH SKRZYDEŁ

FTP/D, FTU/D

FDY-V 78x50

FDY-V, FGH-V 78x98

94x98

05

15

325,00 399,75

285,00 350,55

325,00 399,75

345,00 424,35

385,00 473,55

345,00 424,35

385,00 473,55

175,00 215,25

155,00 190,65

175,00 215,25

155,00 190,65

175,00 215,25

235,00 289,05

215,00 264,45

235,00 289,05

215,00 264,45

235,00 289,05

wymiary okna [cm]

78x78

94x78

114x78

134x78

78x60

94x60

114x60

134x60

symbol rozmiaru

23

24

25

26

33

34

35

36

375,00 461,25

260,00 319,80

285,00 350,55

325,00 399,75

375,00 461,25

435,00 535,05

320,00 393,60

345,00 424,35

385,00 473,55

435,00 535,05

330,00 405,90

355,00 436,65

395,00 485,85

445,00 547,35

390,00 479,70

415,00 510,45

455,00 559,65

505,00 621,15

1430,00 1758,90

1355,00 1666,65

1395,00 1715,85

1430,00 1758,90

1430,00 1758,90

1880,00 2312,40

1805,00 2220,15

1845,00 2269,35

1880,00 2312,40

1880,00 2312,40

2080,00 2558,40

2005,00 2466,15

2045,00 2515,35

2080,00 2558,40

2080,00 2558,40

2280,00 2804,40

2205,00 2712,15

2245,00 2761,35

2280,00 2804,40

2280,00 2804,40

1730,00 2127,90

1655,00 2035,65

1695,00 2084,85

1730,00 2127,90

1730,00 2127,90

360,00 442,80

285,00 350,55

325,00 399,75

360,00 442,80

360,00 442,80

285,00 350,55

420,00 516,60

345,00 424,35

385,00 473,55

420,00 516,60

420,00 516,60

1110,00 1365,30

1035,00 1273,05

1075,00 1322,25

1110,00 1365,30

1110,00 1365,30

1170,00 1439,10

1095,00 1346,85

1135,00 1396,05

1170,00 1439,10

1170,00 1439,10

175,00 215,25

155,00 190,65

175,00 215,25

190,00 233,70

235,00 289,05

215,00 264,45

235,00 289,05

250,00 307,50

94x50

MARKIZY AMZ Grupa I - materiał z 10 % prześwitem względnym 260,00 285,00 325,00 319,80 350,55 399,75 AMZ Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym 320,00 345,00 385,00 393,60 424,35 473,55

AMZ

NEW LINE

330,00 405,90

AMZ

NEW LINE

390,00 479,70

Grupa I - materiał z 10 % prześwitem względnym 355,00 395,00 445,00 436,65 485,85 547,35 Grupa II - materiał z 1 % prześwitem względnym 415,00 455,00 505,00 510,45 559,65 621,15

ROLETY ZEWNĘTRZNE ARZ-H 1355,00 1666,65

1395,00 1715,85

1430,00 1758,90

1805,00 2220,15

1845,00 2269,35

1880,00 2312,40

2005,00 2466,15

2045,00 2515,35

2080,00 2558,40

2205,00 2712,15

2245,00 2761,35

2280,00 2804,40

1655,00 2035,65

1695,00 2084,85

1730,00 2127,90

ARZ Z-Wave* ARZ WiFi** ARZ Solar***

ARZ Electro 230****

ŻALUZJE AJP Grupa I 285,00 350,55 AJP Grupa II 345,00 424,35

325,00 399,75

360,00 442,80

385,00 473,55 AJP Z-Wave* Grupa I 1035,00 1075,00 1273,05 1322,25 AJP Z-Wave* Grupa II 1095,00 1135,00 1346,85 1396,05

420,00 516,60

1110,00 1365,30

1170,00 1439,10

ROLETY ARS Grupa I 155,00 190,65 ARS Grupa II 215,00 264,45 * ** *** ****

175,00 215,25

190,00 233,70

235,00 289,05

250,00 307,50

Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FT_-V Z-Wave należy dokupić zasilacz i urządzenie sterujące. Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FTP-V WiFi należy dokupić zasilacz. W zestawie znajduje się sterownik z pilotem i akumulatorem. Do obsługi rolety możliwe jest zastosowanie Przełącznika ZKP lub ZKN z oferty FAKRO. Termin realizacji zamównienia – dni robocze.

46

www.fakro.pl

2

3

5

10

3/10 15

20


Ceny obowiązują od 17.02.2020r.

AKCESORIA DO OKIEN DO ZESPOLEŃ

AKCESORIA DO DOLNYCH SKRZYDEŁ

FTP/D, FTU/D

FDY-V

wymiary okna [cm]

78x78

94x78

114x78

134x78

78x60

94x60

114x60

134x60

symbol rozmiaru

23

24

25

26

33

34

35

36

310,00 381,30

235,00 289,05

275,00 338,25

310,00 381,30

310,00 381,30

235,00 289,05

370,00 455,10

295,00 362,85

335,00 412,05

370,00 455,10

370,00 455,10

1060,00 1303,80

985,00 1211,55

1025,00 1260,75

1060,00 1303,80

1120,00 1377,60

1045,00 1285,35

1085,00 1334,55

1120,00 1377,60

1120,00 1377,60

335,00 412,05

370,00 455,10

395,00 485,85

78x50

FDY-V, FGH-V 94x50

78x98

94x98

05

15

275,00 338,25

235,00 289,05

275,00 338,25

295,00 362,85

335,00 412,05

295,00 362,85

335,00 412,05

370,00 455,10

295,00 362,85

335,00 412,05

295,00 362,85

335,00 412,05

430,00 528,90

430,00 528,90

355,00 436,65

395,00 485,85

355,00 436,65

395,00 485,85

1120,00 1377,60

460,00 565,80

385,00 473,55

425,00 522,75

385,00 473,55

425,00 522,75

520,00 639,60

445,00 547,35

485,00 596,55

445,00 547,35

485,00 596,55

510,00 627,30

435,00 535,05

475,00 584,25

435,00 535,05

475,00 584,25

570,00 701,10

495,00 608,85

535,00 658,05

495,00 608,85

535,00 658,05

ROLETY ARP Grupa I

10

235,00 275,00 310,00 289,05 338,25 381,30 ARP Grupa II 295,00 335,00 370,00 362,85 412,05 455,10 ARP Z-Wave* Grupa I 985,00 1025,00 1060,00 1211,55 1260,75 1303,80 ARP Z-Wave* Grupa II 1045,00 1085,00 1120,00 1285,35 1334,55 1377,60

10 20 1060,00 1303,80

20

ROLETY ARF Grupa I 295,00 362,85 ARF Grupa II 355,00 436,65

335,00 412,05

370,00 455,10

370,00 455,10

295,00 362,85

395,00 485,85

430,00 528,90

430,00 528,90

355,00 436,65

1085,00 1120,00 1334,55 1377,60 ARF Z-Wave* Grupa II 1105,00 1145,00 1180,00 1359,15 1408,35 1451,40

1120,00 1377,60

1045,00 1285,35

1085,00 1334,55

1120,00 1377,60

1180,00 1451,40

1105,00 1359,15

1145,00 1408,35

1180,00 1451,40

10

ARF Z-Wave* Grupa I

10

1045,00 1285,35

0 1180,00 1451,40

ROLETY PLISOWANE APS Grupa I 385,00 425,00 460,00 460,00 385,00 425,00 460,00 473,55 522,75 565,80 565,80 473,55 522,75 565,80 APS Grupa II 445,00 485,00 520,00 520,00 445,00 485,00 520,00 547,35 596,55 639,60 639,60 547,35 596,55 639,60

ROLETY PLISOWANE APF Grupa I 435,00 475,00 510,00 510,00 435,00 475,00 510,00 535,05 584,25 627,30 627,30 535,05 584,25 627,30 APF Grupa II 495,00 535,00 570,00 570,00 495,00 535,00 570,00 608,85 658,05 701,10 701,10 608,85 658,05 701,10 * Jeśli dodatek nie jest montowany na oknie FT_-V Z-Wave należy dokupić zasilacz i urządzenie sterujące.

Termin realizacji zamównienia – dni robocze.

2

3

5

10

3/10 15

20

www.fakro.pl

47


STOLARKA DACHOWA Doradcy techniczni:

STOLARKA PIONOWA Doradcy techniczni:

Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Katowice Kielce Kraków Kraków Lublin Łódź Nowy Sącz Olsztyn Opole Poznań Poznań Rzeszów Rzeszów Słupsk Szczecin Warszawa Warszawa Warszawa Wrocław Wrocław Zielona Góra

Bielsko-Biała Częstochowa Katowice Łódź Kielce Wrocław Poznań Poznań Szczecin Zielona Góra Białystok Warszawa Lublin Rzeszów Kraków Nowy Sącz Bydgoszcz Gdańsk/Słupsk Olsztyn

601 54 08 04 605 57 42 66 601 54 08 01 605 78 57 39 605 78 57 14 601 54 08 03 605 57 42 67 605 57 42 68 601 86 76 01 601 54 08 05 601 54 08 02 601 96 88 32 603 86 29 28 601 16 07 88 601 63 28 35 601 46 66 73 603 92 60 27 601 16 07 87 601 46 66 77 601 82 09 01 601 51 25 52 605 57 42 65 605 09 22 98 601 16 07 88 605 03 12 05 601 16 07 86

663 66-08-40 663 66-08-40 663 66-08-40 663 66-08-40 663 66-08-40 785 05-87-03 601 63-28-35 601 46-66-73 601 82-09-01 601 16-07-86 785 05-24-29 785 05-26-02 785 05-26-02 663 66-09-96 663 66-09-96 663 66-09-96 785 06-78-10 785 06-78-10 785 06-78-10

FAKRO Sp. z o.o. ul. Węgierska 144a, 33-300 Nowy Sącz tel. 18 444 0 444, www.fakro.pl, fakro@fakro.pl, infolinia 800 100 052

FA/48-/PL/17.01.2020/D04P

Fakro Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych i specyfikacji oferowanych produktów. Zawarte w niniejszej publikacji informacje nie stanowią zapewnienia .w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego, nie są także opisem towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 tej Ustawy .Niniejsza publikacja nie stanowi ofert w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego

Profile for FAKRO

PL FAKRO akcesoria do okien dachowych  

PL FAKRO akcesoria do okien dachowych  

Profile for fakro